PDA

Zobacz pełną wersję : 1/8 finału: Portugalia - Holandia

Adiq
24-06-2006, 02:18
Wszystko o meczu.

(L)eon
25-06-2006, 04:03
ciekawo zapowiadajaca sie potyczka choc te druzyny napewno nie sa jeszcze w scislym gronie faworytow

mowi sie ze bedzie to rewanz za euro 2004 ale obie druzyny musza awansowac dalej bo jak to wogle bedzie jak jedna z takich druzyn zakonczy juz mundial i jeden z takich trenerow jak Scolari czy Van Basten

dlatego musi to byc walka ktora pomoze awansowac tylko jednym :zly:

a wiec do boju Holandio :modli:
knvb

Kempes
25-06-2006, 12:35
W tym meczu jestem za Portugalią i .. stawiam ich wyżej

Portugalczycy mają chyba najlepsze skrzydła ( obrona plus pomoc ) ze wszystkich przeciwników z którymi Holendrzy grali

Robben trafia na nieustępliwego Miguela natomiast Van Piersie na N.Valente ,dodatkowo zarówno jeden i drugi portugalczyk lubi wychodzić daleko pod pole karne przeciwnika ( szczególnie Miguel ) -> co może zaoowocować kontrą i wolnym polem dla Holendrów ale zarówno musi absorbować Robbena i V.P do cofania sie.

Obydwie jedenastki grają identycznym ustawieniem i mecz zapowiada sie na bardzo wyrównany.
Niecierpie drewna Van Bommela - dla mnie on sie nawet do reprezentacji nie nadaje - dlatego mam nadzieje że Deco z np Manichem zdominują środek ,a Ronaldo nowymi twarzami reprezentacji Oranje..

(L)eon
25-06-2006, 12:56
jesli chodzi o Portugalie to potrafia zagrozic i jak Ronaldo bedzie bardziej efektywny to w okolicach pola karnego Van Der Saara bedzie goraco bo Figo, widac tez mial ochote jak wiadomo ostatni mundial.Pauleta potrafi dobrze wspolpracowac i takze kocha wykanczac
boje sie o srodek pola gdzie fantastycznym zawodnikiem jest Deco a po drugiej stronie ani Sneijder ani Van der Vaart cos nie moga zlapac rytmu

najbardziej upatruje szanse w rajdach Robbena ktory zapewne czesto bedzie scinal w pole karne gdzie bez formy jest Ruud

bedzie potrzebny Van Der Saar

holendrzy musza walczyc w srodku pola co moze byc waznym elementem Portugali ktora lubi takze strzelac z dystansu

Kempes
25-06-2006, 21:18
rzeźnik Van Bommel jak we mgle ...

lubie Van Bastena ale naprawde nie rozumiem jego niektórych ruchów kadrowych

Utwierdzam sie w przekonaniu że Portugalia to wygra

Flip
25-06-2006, 21:19
jeszcze odszczekasz 8)

Flip
25-06-2006, 21:22
:hyhy:

Kempes
25-06-2006, 21:23
hau hau

matx
25-06-2006, 21:28
dobrze, ze ta bramka padla w miarę wcześnie... jest jeszcze sporo czasu i chyba jednak as w rękawie, tzn. na lawce....

Flip
25-06-2006, 21:30
o kogo Ci chodzi??

van der Vaart czy Nistelrooy?

matx
25-06-2006, 21:32
Myślalem o Nistelrooyu.. ale dwa "vany" to nawet lepiej... 8)

Flip
25-06-2006, 21:35
ale jeden powinien natychmiast zejść

Van Bommel :zly:

Flip
25-06-2006, 21:45
yes yes yes :hyhy:

Strzałek
25-06-2006, 21:49
Wyrównany mecz, z lekką przewagą Portugali.
Czerwona kartka sprawia że możemy w drugiej połowie oglądać ciekawe widowisko 8)

Viola
25-06-2006, 22:36
sędzia zgubił czerwoną kartkę :rotfl: spotkanie jest na niezłym poziomie sportowym, jest dużo walki i ambicji, a akcent hmorystyczny to niewątpliwie sędzia, który zupełnie nie radzi sobie z sytuacją :P

Flip
25-06-2006, 22:36
tak powstają klasyki

14 żółtych 3 czerwone

Mrozik
25-06-2006, 22:37
Mi sie tam podoba ;)

RadO
25-06-2006, 22:38
W końcu coś się dzieje...

Kempes
25-06-2006, 22:40
***** Deco nie zagra w 1/4 :-

Esk
25-06-2006, 22:44
Zachowanie niektorych graczy, zwłaszcza Holendrów, poniżej krytyki :/

I skąd wytrzasnęli tego sędziego ? :ucieka:

Portugalio wytrzymaj jeszcze chwilkę :modli:

yusta
25-06-2006, 22:49

Jasne. Sami walą się z czaszki, sami zapierdalają sobie kopy z wyskoku w bark, sami kopią się po twarzach.

Flip
25-06-2006, 22:51

Jasne. Sami walą się z czaszki, sami zapierdalają sobie kopy z wyskoku w bark, sami kopią się po twarzach.

portugalia=prostaki :efoch:

Esk
25-06-2006, 22:54
Myślałam tu przede wszystkim o zachowaniu Heitingi.
A i owszem, Portugalczycy też nie są święci, ale Holendrzy w kopaniu i przepychaniu się nie pozostają dłużni...

Viola
25-06-2006, 22:54

I skąd wytrzasnęli tego sędziego ? :ucieka:

Portugalio wytrzymaj jeszcze chwilkę :modli:

Taaaaa i faulu na Van der Sarze nie było i w ogóle wszystko co złe to Holandia a biedna Portugalia przypadkiem gra w 9 bo sędzia się pomylił a Costniha to i tak grał w tym meczu za długo ... Holandia została tak niemiłosiernie skręcona jak dawno żadna ekipa na takiej imprezie.

matx
25-06-2006, 22:57
K.. mać !!! :efoch:

PS. Jedyne co dobre w tym meczu, to to że nie będę mial dylematu komu kibicować w ćwierćfinale...

Flip
ehhh ale emocje... no cóż faktycznie mecz szczególnie w II połowie był chamski i brutalny.

szkoda mi Holandii.

i kupon mi zjebali.:kurde:

i piwo mi się wylało. :kurde: :kurde:

RadO
Holandia została tak niemiłosiernie skręcona jak dawno żadna ekipa na takiej imprezie.

Jak się nie strzela to ciężko wygrać... A jak z 5 metrów trafia się w poprzeczkę :( Z przodu zagrali lekko bez głowy. Zwłaszcza grając w przewadze.

Inna sprawa, że sędziowanie skandaliczne... Nie pierwszy raz na tym mundialu zresztą...

Nazgul
25-06-2006, 22:58
Wiecie co?

Pierdolę te mistrzostwa. Co mecz to gorszy cyrk. Ciekawe co będzie w finale...

Czy jest już jakaś drużyna której nie mozna obstawiać na mistrza czy jeszcze nie? :[

Flip
25-06-2006, 23:01
i tyle z tego że Angole dostają zdziesiątkowaną Portugalię i wygrają 1-0 po wolnym Beckham i taki *** są w 1/2 :kurde:

Garm
25-06-2006, 23:03
Czyste kurestwo. Należały się czerwone dla Costinhy, Figo, Petita i całej innej bandy portugalskich wieśniaków którzy myśleli, że grają w karate zespołowe a nie piłkę nożną.

Pierwszy raz w życiu będę kibicował Anglikom.

Koń Rafał
25-06-2006, 23:03
Nie należało im sie zwycięstwo :efoch: za kopanie bez piłki i walenie z dyńki. Mecz miał swój urok. Sędzia :nienormalny:

Kempes
25-06-2006, 23:04
Jeśli Ronaldo będzie grać to przejdą Anglików ... Deco szkoda , Costinhe da sie wymienić.

Garm
25-06-2006, 23:05
A i owszem, Portugalczycy też nie są święci, ale Holendrzy w kopaniu i przepychaniu się nie pozostają dłużni...

Skandaliczne było w zachowaniu Heitingi że po tym jak portugalczyk mało nie urwał mu nogi nie wstał i nie dał mu po prostu w mordę.

Co do drugiego zdania pokaż mi Holendra, który walnął rywalowi z główki. Albo takiego, który kopnął rywala z wyskoku w okolice szyi. Albo takiego, który faulował wyprostowaną nogą na wysokości jednego metra.

yusta
25-06-2006, 23:06

Maniche powinien dostać drugą żółtą za wybiegnięcie z boiska.
Figo powinien dostać czerwoną za wyjechanie ze łba.
Deco powinien dostać czerwoną już po pierwszym faulu.
Ktoś tam powinien dostac czerwoną za wyjebanie z kopa Robbenowi w bark.
Sabrossa powinien dostać min. żółtą za kopnięcie w twarz Van der Saara.

Nie wspomnę już o tym, że druga żółta kartka dla Boulahrouza została wymuszona przez zachowanie Figi i ławki Portugalczyków, bo uderzenie było absolutnie przypadkowe.

To jest gra Fair Play w wykonaniu Portugali.

Wracając do Holandii, to van Basten zjebał ten mecz przez swój konflikt z van Nistelrooyem.
Powinien go wpuścić koło 70 minuty najpóźniej. Nie znoszę tego końskiego ryja, ale w polu karnym potrafi się odnaleźć najlepiej z Holendrów.

Nazgul
25-06-2006, 23:07
A Van Basten przypominał mi Janasa. Tylko sie gapił tępo. ma szczęście że ma lepszych grajków niż Janas.

Kempes
25-06-2006, 23:14
Co do drugiego zdania pokaż mi Holendra, który walnął rywalowi z główki. Albo takiego, który kopnął rywala z wyskoku w okolice szyi. Albo takiego, który faulował wyprostowaną nogą na wysokości jednego metra.

Faul na Ronaldo po którym zszedł.

Abstrahując oczywiście od przewinień Portugalczyków

Szawar
25-06-2006, 23:16
Maniche powinien dostać drugą żółtą za wybiegnięcie z boiska.
Figo powinien dostać czerwoną za wyjechanie ze łba.
Deco powinien dostać czerwoną już po pierwszym faulu.
Ktoś tam powinien dostac czerwoną za wyjebanie z kopa Robbenowi w bark.
Sabrossa powinien dostać min. żółtą za kopnięcie w twarz Van der Saara.

Nie wspomnę już o tym, że druga żółta kartka dla Boulahrouza została wymuszona przez zachowanie Figi i ławki Portugalczyków, bo uderzenie było absolutnie przypadkowe.

Widze ze pominelas zachowanie Holendrów, Sneider za odepchnięcie Petit zótła, Cocu za odepcniecie Deco zótła. Kuyt za wjechanie Ricardo w udo zótła, jakis bej co zrobił wslizg na udo Ronaldo czerwona.
Czerwona dla Boulahrouza słuszna.

Nazgul
25-06-2006, 23:17
A Van Basten przypominał mi Janasa. Tylko sie gapił tępo. Ma szczęście że ma lepszych grajków niż Janas.

Viola
25-06-2006, 23:22
Nazgul po co dwa razy to samo? :hmm:

(L)eon
25-06-2006, 23:25
i jednak Portugalia przechodzi dalej lecz mecz jest klasykiem z wiadomych dla wszystkich przyczyn

zawiodlem sie strasznie na tym, ze Holandia nie mogla sobie stworzyc sytuacji i ich gra byla naprawde slaba
szanowalem Van Bastena lecz troche i na nim sie zawiodlem, ze taka druzyna gra w ten sposob

co do Portugali strzelila taka bramke troszeczke przypadkowa lecz Holandia wogle nie dala rady :/

czasem imponowali mi jak inwidualnie potrafili przetrzymac pilke i nawet wyprowadzic kontraatak

YOU"LL NEVER WALK ALONE

yusta
25-06-2006, 23:27
Widze ze pominelas zachowanie Holendrów, Sneider za odepchnięcie Petit zótła, Cocu za odepcniecie Deco zótła. Kuyt za wjechanie Ricardo w udo zótła, jakis bej co zrobił wslizg na udo Ronaldo czerwona.
Czerwona dla Boulahrouza słuszna.

Za odpchnięcia :lol:
Widzę, że na siłę chcesz wyrównać kartkowanie. To może pogadajmy o tym, czy Petit powinien być jeszcze na boisku w momencie gdy Sneijder go odepchnął, bo wydaje mi się że nie.

Ricardo sam się wpierdolił w nogi Kuyta. Zaryzykował i miał. Nie wspomnę już o tym, że skręcał się pół godziny a potem grał jakby nigdy nic.

Jedyne czego nie mogę zakwestionować z tej wyliczanki to faul na Ronaldo, bo tego nie widziałam.

A czerwona dla Boulahrouza jak najbardziej wymuszona przez aktorzynę Figo.
Boulahrouz uderzył go przypadkowo, nie robiąc jakiegoś zamachu z zamiarem zajebania mu w pysk.

(L)uko
25-06-2006, 23:30
Ruski sędzia pajac.

Piotrek91
25-06-2006, 23:34
Moze uderzenie łokniem Boulahrouza bylo przypadkowe, ale zatrzymal grozna kontre Portugalii. W taki sposob rekami raczej nie mozna blokowac.
Najbardziej "frajersko" (bo zdecydowanie nie z jego winy) wylecial Deco. Pierwszy faul to po chamskim zachowaniu Holendra ktory nie oddal pilki, a drugi za to ze rzucil sie na niego Cocu i nie mial nawet mozliwosci oddac tej pilki odrazu.
W ktorejs z sytuacji powinien wyleciec zawodnik Portugalii za cios karate w okolice klatki piersiowej.
Ogolnie sedzia najgorszym aktorem tego przedstawienia.

RadO
25-06-2006, 23:37
Najbardziej "frajersko" (bo zdecydowanie nie z jego winy) wylecial Deco. Pierwszy faul to po chamskim zachowaniu Holendra ktory nie oddal pilki, a drugi za to ze rzucil sie na niego Cocu i nie mial nawet mozliwosci oddac tej pilki odrazu.

:O

:lol:

:kurde:

Nie ze swojej winy... Bez komentarza...

(L)eon
25-06-2006, 23:41
.

gdy Deco ewidetnie trzymal pilke zeby zyskac na czasie a Cocu chcac szybko rozegrac probuje sila
lecz to bylo ewidetne granie na czas

:nie:

Piotrek91
25-06-2006, 23:42

:O

:lol:

:kurde:

Nie ze swojej winy... Bez komentarza...
Dal bys mu zolta kartke za sytuacje kiedy rzucil sie na niego Cocu? (jakbys nie byl kibicem Holandii oczywiscie.) A pozatym zanim sedzia podbiegl do niego i zawodnik Oranje zlapal go on juz oddal pilke.
A zreszta to juz nie istotne, jezeli Portugalia nie zasluzyla na zwyciestwo dzisiaj to nie pokona Anglii (nawet w tak slabej formie).

Garm
25-06-2006, 23:44
Dal bys mu zolta kartke za sytuacje kiedy rzucil sie na niego Cocu? (jakbys nie byl kibicem Holandii oczywiscie.)

A Ty nie dałbyś mu wcześniej czerwonej za chamskie wejście od tyłu w nogi Heitingi? (jakbyś nie był radzieckim sędzią, oczywiście)

RadO
25-06-2006, 23:46
Niedałbym mu okazji do trzymania piłki bo zamiast pierwszej żółtej dałbym mu czerwoną.

Drugą kartkę można podciągnąć pod grę na czas...
Ale jak już wspominałem lepsi sędziowie są u mnie w lidze siódemek.

Piotrek91
25-06-2006, 23:48
Dal bys mu zolta kartke za sytuacje kiedy rzucil sie na niego Cocu? (jakbys nie byl kibicem Holandii oczywiscie.)

A Ty nie dałbyś mu wcześniej czerwonej za chamskie wejście od tyłu w nogi Heitingi? (jakbyś nie był radzieckim sędzią, oczywiście)
To byl faul na pograniczu zoltej i czerwonej. I nie sadzisz ze nazywanie mnie radzieckim sędzią nie jest przesada? Lubie Portugalie i nie mowie ze byla lepsza w tym meczu i ogolnie w tym turnieju. Poprostu w tej konkretnej sytuacji nie zgadzam sie z toba i tyle.

(L)eon
25-06-2006, 23:50
Dal bys mu zolta kartke za sytuacje kiedy rzucil sie na niego Cocu?

ale Deco nie stal a Cocu nie rzucil sie na niego jak zwierze tylko portugalczyk wzial pilke w rece i ewidetnie trzymal ja aby opoznic gre tak samo jak np. ze staniem przy wolnym tak blisko zeby zawodnik nie mogl kopnac

jasin
25-06-2006, 23:50
obejrzałem tylko końcówkę meczu (bezładna kopanina, głównie po nogach rywali)

z poprzednich wpisów wnioskuję iż niewiele straciłem wybierając film Kieślowskiego na TVP Kultura...

wymych
25-06-2006, 23:51

Yusta a jakie masz zdanie na temat nie wybicia piłki, za co później Deco dostał kartkę, tak z ciekawości pytam, co tez Portugalia zawiniła? 8) Ronaldo kopa z "kosmosu" dostał?

Holandia została tak niemiłosiernie skręcona jak dawno żadna ekipa na takiej imprezie.
przez kogo? :roll:

Tomereek
25-06-2006, 23:52

Ja bym nie dał, bo Heitinga zachował sie po chamsku i nie oddał piłki Portugalczykom. To nie znaczy, ze pochwalam zachowanie Deco, ale Heitinga na drugi raz nauczy się grac fair. :efoch:
Poza tym kolejna kompromitacja sędziego(ile jeszcze? :kurde: )

Pesto
25-06-2006, 23:52
Lubie Portugalie

nigdy byśmy nie zgadli.

Wygrał ten , kto strzelił gola. Szkoda Holandii grającej odważny futbol. Portugalii życzę , żeby rozdeptała Anglię w ćwierćfinale (jak 2 lata temu na ME).

Ten sędzia to chyba Czukcza z pochodzenia :gupi: Inna sprawa , że najgorszego zarzutu - stronniczości - to bym mu nie postawił.

Viola
25-06-2006, 23:57

Przez sędziego, który był tak samo krótkowzroczny jak Ty. :/

wymych
26-06-2006, 00:01

Przez sędziego, który był tak samo krótkowzroczny jak Ty. :/
Moim zdaniem jak ktoś ich "przekręcił" to Van Basten trzymająć snajpera na ławie a nieudacznika Kuita na boisku.

Tak się z ciekawości zapytam
Viola i ysta ile wtopiliście na tym meczu ze was tak energia rozpiera;)? 8)

yusta
26-06-2006, 00:03
Yusta a jakie masz zdanie na temat nie wybicia piłki, za co później Deco dostał kartkę, tak z ciekawości pytam, co tez Portugalia zawiniła? 8) Ronaldo kopa z "kosmosu" dostał?

Następny kurde...
Swojego posta z wyliczanką kto powinien to i owo ujrzeć, napisałam w odpowiedzi na płacz jakiejś panienki nad losem biednych Portugalczykow, więc siłą rzeczy nie koncentrowałam się w nim na przewinieniach Holendrów.

Deco powinien dostać czerwień już wcześniej, więc skrzywdzony nie został. Faulu na Ronaldo nie widziałam. Jak będę miała okazję zobaczyć, to się wypowiem.

Przed meczem wisiało mi kto przejdzie dalej. W trakcie Portugalczycy strasznie mnie zirytowali swoim zachowaniem, a sędzia swoimi decyzjami.

Viola
26-06-2006, 00:05
wymych, ja nie musze niczego wtapiać, żeby normalnie ocenić, że sędzia frajer nie poradził sobie z zadaniem.

yusta
26-06-2006, 00:05
Viola i ysta ile wtopiliście na tym meczu ze was tak energia rozpiera;)? 8)

Od kilku dni gram tylko na auty, rożne ilość kartek itd. Wczoraj uczyniłam wyjątek stawiając na Argentynę i tylko utwierdziłm się w przekonaniu, że do tej pory miałam słuszną koncepcję.
Tak więc, odpowiedź brzmi: NIC.

Zarobiłam nawet trochę na tych czerwonych kartkach mimo, że po drugiej nie było już zakładów na nie ;)

Garm
26-06-2006, 00:11
I nie sadzisz ze nazywanie mnie radzieckim sędzią nie jest przesada?

Nie nazwałem Cię radzieckim sędzią. Wymieniłem po prostu jedyną poza kibicem Portugalii grupę (a że nim jesteś nie trzeba się zbytnio głowić), która nie uważa, że za to wyjątkowo chamskie zagranie Deco powinien wylecieć z boiska.

wymych
26-06-2006, 00:17
Przed meczem wisiało mi kto przejdzie dalej. W trakcie Portugalczycy strasznie mnie zirytowali swoim zachowaniem, a sędzia swoimi decyzjami.

Ja miałem tak samo jak się mecz zaczynał, zawsze kibicowałem Holandii bo grali do przodu, ładną dla oka piłkę a dziś widziałem chamstwo i nic więcej i prowokowanie, możemy mieć inne odczucia ale bądźmy troszkę obiektywni. No ale co się spodziewać jak najlepsi prawie gracze albo siedzą na ławie albo nie pojechali na MŚ, a same drewniaki grają prawie...
Tak więc niech każdy zostanie przy swoim zdaniu, a wolnej chwili zobacz faul na Ronaldo
I oby najmniej takich pojedynków 8)
A sędziowanie na tych Mistrzostwach to jest tragedia

Tomas
26-06-2006, 00:19
wymych, ja nie musze niczego wtapiać, żeby normalnie ocenić, że sędzia frajer nie poradził sobie z zadaniem.

nie pierwszy i obawiam się nie ostatni sobie nie poradził.....
Ile to już czerwonych kartek na tych mistrzostwach? z 15 będzie.....

Kempes
26-06-2006, 00:23
Kibicowałem Portugalii przed meczem ,w trakcie meczu i .. dalej będe kibicował.
Pod koniec już sie pogubiłem i średnio pamiętam co do jednego faulu kto co i na kim ale uważam:

a) wszystkie czerwone kartki były słuszne ,niektórzy Portugalczycy mogli je dostać już wczesniej vide Costinha lub atak karate na Robbenie w pierwszej połowie ( pole karne )

b) Holandia nie aż w takim stopniu ale dłużna nie była vide faul na Ronaldo ( Justyna nie pisze tego ze złośliwością -> wiem że jak zobaczysz to przyznasz racje )

c) hasło ''Przekręcona Holandia'' jest troche przesadzone , akcje sędziego to jedno ale podstawowe znaczenie miała zjebana setka Dirka K. i brak reakcji Van Bastena

d) jeśli chodzi o kartke po faulu na Figo - w tym momencie jest gigantyczna wyliczanka kto komu ile i z jaką brutalnością więc w porównaniu z niektórymi zagraniami Portugalczyków to była błahostka nie faul ALE ... w normalnym meczu za takie powstrzymanie dobrze zapowiadającej sie akcji sędzia miałby prawo pokazać żółtą kartke i myśle że wtedy nie było by podniosłych głosów sprzeciwu ( sytuacja dyskusyjna ale jak to sie czasem mówi ''zarówno danie jak i nie danie kartki w tym przypadku było prawem sędziego i obydwie decyzje nie byłyby skandaliczne )

Sędzia wyjątkowo zagubiony (choć na tych mistrzostwach już wcale nie jest taki wyjątkowy) - błędem nie było wykluczanie Holendrów ale nie zauważanie wcześniejszych przewinień podopiecznych Scolarego

napisałem to całkiem obiektywnie jako dobrze życzący Portugalczykom

C_L_F
26-06-2006, 00:33
Miałem zwidy czy przy narożniku boiska była widoczna fana Den Haag ?? Jesli tak to wisiała jak zdobyczna :zdziwiony:

yusta
26-06-2006, 00:54
d) jeśli chodzi o kartke po faulu na Figo - w tym momencie jest gigantyczna wyliczanka kto komu ile i z jaką brutalnością więc w porównaniu z niektórymi zagraniami Portugalczyków to była błahostka nie faul ALE ... w normalnym meczu za takie powstrzymanie dobrze zapowiadającej sie akcji sędzia miałby prawo pokazać żółtą kartke i myśle że wtedy nie było by podniosłych głosów sprzeciwu ( sytuacja dyskusyjna ale jak to sie czasem mówi ''zarówno danie jak i nie danie kartki w tym przypadku było prawem sędziego i obydwie decyzje nie byłyby skandaliczne )

Hehe, gdyby Figo przypadkowo nie dostał w nos, nie byłoby mowy o żadnym nieprawidłowym przerwaniu akcji.
Boulahrouz chciał się "wepchać" przed Figo i mu się to udało bez żadnego faulu. Jedynym jego błędem był naturalny, w biegu, ruch ręki i pech że trafił nią Figo. Figo oczywiście umarł natychmiast a cała ławka Portugali zerwała się jak dzika.

Widziałeś buźkę Figo po meczu?
Porównaj to sobie chociażby z twarzą McBride-a po ciosie De Rossiego

Kempes
26-06-2006, 01:14
Oczywiście zgadzam sie że było sporo teatru i lament ławki
Twarz Amerykanina pamiętam ...

Chodzi mi o sam fakt ,że do sędziego nie można mieć pretensji że pokazał żółtą kartke - była akcja i było uderzenie w twarz .. Figo padł.

Arbiter widział to tylko raz , bez powtórek i bez wiedzy ile w tym cyrku
Decyzje musi podjąć w przeciągu sekundy dwóch

ps. Jeśli chodzi o Fair Play to jak najbardziej zachowanie godne potępienia .. od razu przypomina mi sie 2002 rok - Rivaldo dostaje piłeczką w udo i pada rażony na ziemie trzymając sie za twarz.

Garm
26-06-2006, 01:27
Kolegom z którymi oglądałem mecz mówiłem w przerwie, że najdalej kwadrans zajmie sędziemu wyrównanie liczby piłkarzy w obu drużynach. No i koło 60 minuty czerwona dla Boulahrouza za faul na człowieku, który od kilku minut powinien być już pod przysznicami... Błąd Van Bastena, że zdjął gorzej grającego Mathijsena zamiast wystawionych sędziemu jak na tacy Boulahrouza i Van Bommela. Zreflektował się dopiero później...

Pan Artysta
26-06-2006, 06:58

Ja bym nie dał, bo Heitinga zachował sie po chamsku i nie oddał piłki Portugalczykom. To nie znaczy, ze pochwalam zachowanie Deco, ale Heitinga na drugi raz nauczy się grac fair. :efoch:
Poza tym kolejna kompromitacja sędziego(ile jeszcze? :kurde: )

co ty koleszko za przeproszeniem gadasz :kurde: nie oddał piłki to łamać mu kulasy :O - twój poziom myslenia jest tak wielki jak sędziego z rosji

a co do gry fair to chyba 70 minuta i wszystkie kartki i kopy pozbawiły złudzeń czy ktoś tam grał fair i płacze portugalczyków o oddaniu piłki( po wczesniejszym zachowaniu Figo )były bardzo przesadzone :kurde:

Czekam na decyzję FIFA w sprawie Figo - powinien do końca mistrzostw posiedzieć na ławie :zly: :zlosliwy: - wali ze łba a po żółtek kartce jeszcze morde otwiera.Po tym zagraniu powinien dostać czerwień - brak reakcji sędziego spowodował falę przemocy i taka jest prawda :efoch:

Figo jesteś frajer jakich mało :zlosliwy:

Tomereek
26-06-2006, 09:52
co ty koleszko za przeproszeniem gadasz :kurde: nie oddał piłki to łamać mu kulasy :O - twój poziom myslenia jest tak wielki jak sędziego z rosji

Przecież napisałem, ze nie pochwalam tego zachowania, chodzi mi przede wszystkim o to, ze w duzym stopniu sam Heitinga wymusił takie, a nie inne zachowanie Deco.

dracoola
26-06-2006, 10:50
Co do samego meczu, to bardzo mi sie podobal - chyba z czasem czlowiek sie zmienia, ale tyle walki - za to brawo dla zawodnikow. Jesli chodzi o cwaniactwo boiskowe,to czy sie komu podoba,czy nie to jest czescia pilki noznej (kazdy grajacy cos o tym wie) i dlatego bym nie rozpaczal. Ogolnie nie kibicowalem nikomu, z perspektywy czasu uwazam, ze wynik sprawiedliwy, tak samo jak ilosc czerwonych kartek. Nikt tu nie zostal "przekrecony" przez sedziego, jak chcieli niektorzy.
Co do komentarzy po meczu: sam fakt, ze jest ich wiecej niz po pozostalych swiadczyl, ze byly emocje, wiec pewnie to tlumaczy niektore oskarzenia...

Yusta, powiedz mi, jak zacietrzewionym trzeba byc, zeby pisac, ze po wybiegnieciu z boiska Maniche powinien dostac zolta kartke? Za co? za to, ze chcial cieszyc sie z kibicami? Za to ze przepisy tak stanowia? No coz, sorki, ale sie nie zgadzam. Nie jestem w stanie pogodzic sie z tym, ze przepisy interpretujemy doslownie i zawsze tak samo, chyba stalem sie zwolennikiem delikatnej falandyzacji :hmm: Ale pozdrawiam, z wiekszoscia Twoich postow jestem w stanie sie zgodzic :oczko:

Jastrząb
26-06-2006, 11:18
Nie ma co się spinać.

I tak Italia wszystkich rozjedzie 8)

ems
26-06-2006, 11:24
Zadanie z.k. dla Maniche to przesada

Prawy obronca Holandii nie powinien dostac drugiej zoltej, bo Figo nie powinno byc na boisku od jakichs 15 minut.

faul na Ronaldo na czerwien.

Reszta to juz czyste chamstwo Portugalczykow. Ale przynajmniej nie bede mial dylematu w quarter-finals

http://www.bucklesofestes.com/images/Foreign%20Countries/DD122E%20England%20a%20breed%20apart.jpg

ems
26-06-2006, 11:26
ps odnotowuje - dwie ladne holenderki na trybunach... a przeciez znacie ten kawal:

- Jak poznac ze jest sie w Holandii ?
- ?
- Jak krowy sa ladniejsze od kobiet.

Pan Artysta
26-06-2006, 12:27
Yusta, powiedz mi, jak zacietrzewionym trzeba byc, zeby pisac, ze po wybiegnieciu z boiska Maniche powinien dostac zolta kartke? Za co? za to, ze chcial cieszyc sie z kibicami? Za to ze przepisy tak stanowia?

sam sobie odpowiedziałeś :zlosliwy: :brawo:

dracoola
26-06-2006, 13:06
sam sobie odpowiedziałeś
:efoch:
nie zgadzam sie... :oczko: Piłka nożna dla kibiców :hyhy: EOT

Pan Artysta
26-06-2006, 13:09
sam sobie odpowiedziałeś
:efoch:
nie zgadzam sie... :oczko: Piłka nożna dla kibiców :hyhy: EOT

:hihi: eot

Nazgul
26-06-2006, 14:09
Nazgul po co dwa razy to samo? :hmm:

Nie wiem. Siem samo wysłało :)

Grabek
26-06-2006, 14:19
Yusta, powiedz mi, jak zacietrzewionym trzeba byc, zeby pisac, ze po wybiegnieciu z boiska Maniche powinien dostac zolta kartke? Za co? za to, ze chcial cieszyc sie z kibicami? Za to ze przepisy tak stanowia?

sam sobie odpowiedziałeś :zlosliwy: :brawo:

sratatata 8) przepisy tak nie stanowią, to Szpaku i Mielcarski coś sobie ubzdurali a wszyscy to chwycili :roll: żółtą karktę po golu można dostać gdy zdejmuje się koszulkę (ew. zakłada na głowę), wybiega za boisko i wspina na jakieś ogrodzenie trybun i itp., oraz za zbyt długie celebrowanie zdobytego gola. A gościu wybiegł lekko w stronę trybun i zaraz wrócił (o ile pamiętam). Pamiętacie Edsona podbiegającego do ławki po bramce - też wybiegł za boisko a jakoś kartki nie dostał...

A większośc sugestii "ekspertów" od sędziowania - Mielcarskiego i Szpakowskiego można o dupe potłuc, najlepsza była 5-minutowa rozkminka o tym, że sędzia zgubił czerwoną kartkę i dlatego jej tam komuś nie pokazał :kurde: I tak przez kilka minut... aż w końcu ktoś dostał drugą żółtą i jednak czerwona kartka się "znalazła" w kieszeni sędziego i fascynująca teoria fachowych komentatorów legła w gruzach.
Nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby sugerować, że sędzia pokazał Figo (bodajże) żółtą kartkę zamiast czerwonej dlatego, że ją zgubił :O Gdyby na prawdę zgubił czerwień gdzieś na boisku (czego wykluczyć nie można) i jednocześnie chciał pokazać taką Figo to po prostu dał by znać jednemu z asystentów lub lub technicznemu, żeby mu takową kartkę przynieśli - bo oni zawsze mają zapasowej, na takie włąśnie okoliczności. A głowny po prostu się pomylił, ponadto mógł pokazać więcej kartek - dla obu stron. Ale też wwszystkie które pokazał były słuszne, więc wyniku raczej nie wypaczył. Poza tym Holandia była imho słabsza, a van Basten wystawiający tego całego Kuyta zamiast van Nisterlooya sam sobie zaszkodził.

Obie drużyny grały brzydko i brutalnie, szczególnie pod koniec, a największe chamstwo zaczęło się od jakże wspaniałej postawy fair-play Holendrów, którzy nie oddali piłki przy rzucie sędziowskim...

PS. tak byłemw tym meczu za Portugalią i dalej życzę im, żeby wygrali z Angolami 8)

ems
26-06-2006, 15:09
aaa Szpaku i Mielcarski to inna rzecz. Naliczylem 6 bledow Szpakowskiego w nazwiskach zawodnikow (mylil Kuyta z Robbenem, Van Bommela z bodajze Cocu, Maniche z Figo i jeszcze pare spraw), poza tym jego pierdolenie przechodzilo wszelkie pojecie. Glupota komentarzy dorownywal mu tylko Dudek.

Grabek
26-06-2006, 15:16
i co 5 minut te wkurwiające: "van Basten spokojny i opanowany na ławce, tak samo jak w polu karnych w czasach kiedy grał" - coś w tym stylu i tak do znudzenia, za każdym razem jak pokazywali Holendra...

Tuzin
26-06-2006, 15:34
A o psie Ronaldinho nie opowiadal?
Ja nie wiem kto jeszcze oglada mecze z glosem transmitowane w publicznych stacjach. Poziom komentarzy to zenada do kwadratu. Jedynie daja rade ludki z C+ zwlaszcza duet Nahorny+Roslon w lidze angielskiej :brawo:

Grabek
26-06-2006, 18:02
o psie będzie jutro...

yusta
26-06-2006, 18:21
Zadanie z.k. dla Maniche to przesada

Prawy obronca Holandii nie powinien dostac drugiej zoltej, bo Figo nie powinno byc na boisku od jakichs 15 minut.

faul na Ronaldo na czerwien.

Reszta to juz czyste chamstwo Portugalczykow. Ale przynajmniej nie bede mial dylematu w quarter-finals

Dla mnie przesadą i to grubą jest dawanie kartek za jakiekolwiek objawy radości po golu, ale jeżeli tak stanowią przepisy, to powinien dostać drugą żółtą i tyle.

Z resztą zgadzam się w 100%.

Pan Artysta
26-06-2006, 20:05
FIFA nie ukarze Luisa Figo
PAP 26.06.2006 15:30

(fot. WP) Kapitan piłkarskiej reprezentacji Portugalii Luis Figo nie będzie dodatkowo ukarany przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA) za niesportowe zachowanie podczas meczu z Holandią w 1/8 finału mistrzostw świata.

Figo uderzył głową Holendra Marca van Bommela, za co został przez sędziego spotkania Rosjanina Walentina Iwanowa ukarany tylko żółtą kartką. Obserwatorzy meczu spodziewali się, że w obliczu tak skandalicznego zachowania FIFA może podjąć decyzję o surowszej karze dla reprezentanta Portugalii.

"Z raportu otrzymanego od sędziego spotkania nie wynika, aby istniała potrzeba udzielenia zawodnikowi dodatkowej kary. Otrzymał przecież już żółtą kartkę" - stwierdził przedstawiciel FIFA Markus Sielger.

W tej sytuacji Luis Figo będzie mógł wystąpić w ćwierćfinałowym meczu Portugalia - Anglia, który zostanie rozegrany w sobotę 1 lipca na stadionie w Gelsenkirchen.

frajerstwo :efoch: czyli walić z byka mozna :chytry: :brawo: w ryja

Szawar
26-06-2006, 21:31
Boulahrouz chciał się "wepchać" przed Figo i mu się to udało bez żadnego faulu. Jedynym jego błędem był naturalny, w biegu, ruch ręki i pech że trafił nią Figo. Figo oczywiście umarł natychmiast a cała ławka Portugali zerwała się jak dzika.

Widziałeś buźkę Figo po meczu?
Porównaj to sobie chociażby z twarzą McBride-a po ciosie De Rossiego

Dobre bajki opowidasz, czyli faul jest w momencie jesli ktos komus wyjebie z łokcia, a temu komus poleci jucha?Jesli nie poleci, to nic nie ma?

Boulahrouz wepchał sie przed Figo uderzył z łokcia specjalnie czy nie, nie ma to znaczenia, Figo miał slad bo uderzeniu. Boulahrouz dostał drugą zółta a nie czerwoną a ze ten faul zótła była słuszna
http://www.zshare.net/download/red-car-boohlarouz-avi.html

Co do Holendrów, zachowali sie jak chuje nie oddajac pilki po faulu, nie kwestionuje kartki Deco były podstawy do czerwonej.

Smieszy mnie Twoja opnia na temat czerwonej dla Maniche, owszem jest zółta za wbiegniecie na trybuny ( Robben w lidze angielskiej), ale od kiedy za opuszczenie boiska i podbiegniecie do trybun jest zółta.
Co do faulu na Robbenie, równie nie wiem na czym opierasz czerwoną, sedzia przerwał gre gdyz faulował Kuyt obronce, za gwizdał faul, Robben był faulowany po gwizdku. Owszem nie sportowe zachowanie, ale przypomina mi sie wslizg Kuffoura na Iaqincie, tam po gwizdku również nie było kartki.

A tu prosze wslizg na Ronaldo:

niewidziałąs wieć patrz: http://www.spread-it.com/dl.php?id=7e357646ec2f0dca68db3d6039d0df82c8657d51

yusta
26-06-2006, 22:04
Co do faulu na Robbenie, równie nie wiem na czym opierasz czerwoną, sedzia przerwał gre gdyz faulował Kuyt obronce, za gwizdał faul, Robben był faulowany po gwizdku.

Nawet nie chce mi się tego komentować.

Poza tym widzę, że to co czytasz interpretujesz w jakiś dziwny sposób, więc nie chce mi się ciągnąć gadki o tym meczu z Tobą.

Co miałam do napisania to napisałam, zdania nie zmieniłam, powtarzać tego samego mi się nie chce.

Szawar
26-06-2006, 22:12
Co do faulu na Robbenie, równie nie wiem na czym opierasz czerwoną, sedzia przerwał gre gdyz faulował Kuyt obronce, za gwizdał faul, Robben był faulowany po gwizdku.

Nawet nie chce mi się tego komentować.

Poza tym widzę, że to co czytasz interpretujesz w jakiś dziwny sposób, więc nie chce mi się ciągnąć gadki o tym meczu z Tobą.

Co miałam do napisania to napisałam, zdania nie zmieniłam, powtarzać tego samego mi się nie chce.

Brakuje Ci argumentów, udukumentowane masz linkami, gdzie mozesz zobaczyc na spokojnie wszystkie sporne sytuacje. Moge dac Ci jeszcze sytuacje z Robbenem, bys jednak skomentowała tą sytuacje.

yusta
26-06-2006, 22:53
Brakuje Ci argumentów, udukumentowane masz linkami, gdzie mozesz zobaczyc na spokojnie wszystkie sporne sytuacje. Moge dac Ci jeszcze sytuacje z Robbenem, bys jednak skomentowała tą sytuacje.

Niech będzie i tak, że brakuje mi argumentów.

Po co chcesz mi podlinkować sytuację z Robbenem?
Przecież widziałam to z sześć razy w tym połowa na zwolnionych obrotach. Jeżeli Twój argument jest taki, że było to po gwizdku, a gdzieś tam w jakimś meczu była podobna sytuacja i sędzia nie zareagował, to nie chce mi się z Tobą o tym gadać i już, bo nie ma sensu.
Ciekawi mnie tylko, dlaczego czasami sędziowie pokazują czerwone kartki po meczach. Przecież to są sytuacje po gwizdku i to w dodatku końcowym :roll: