PDA

Zobacz pełną wersję : Liga Polska - jesień 2006

Strony : [1] 2 3 4

Raffi
13-06-2006, 14:01
Oficjalny terminarz Orange Ekstraklasy na sezon 2006/07

Dziś Ekstraklasa SA podała oficjalny terminarz I ligi na nadchodzący sezon. W pierwszej kolejce legioniści zmierzą się na Łazienkowskiej z Cracovią Kraków. Z drugą krakowską drużyną Legia zagra w 9. kolejce - również u siebie. W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej drużyna Dariusza Wdowczyka uda się do Lubina.
1. kolejka – 29 lipca (sobota), godz. 19.00
Lech Poznań - Wisła Płock
Arka/Jagiellonia - Kolporter Korona
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Łódzki KS - Pogoń Szczecin
Górnik Łęczna - GKS Bełchatów
Widzew Łódź - Groclin Dyskobolia
Legia Warszawa - Cracovia
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin

2. kolejka – 5 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Cracovia - Odra Wodzisław
Groclin Dyskobolia - Legia Warszawa
GKS Bełchatów - Widzew Łódź
Łódzki KS - Górnik Łęczna
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Arka/Jagiellonia - Wisła Kraków
Kolporter Korona - Wisła Płock

3. kolejka – 12 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Kolporter Korona - Lech Poznań
Wisła Kraków - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Arka/Jagiellonia
Górnik Łęczna - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Łódzki KS
Legia Warszawa - GKS Bełchatów
Odra Wodzisław - Groclin Dyskobolia
Zagłębie Lubin - Cracovia

4. kolejka – 19 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Lech Poznań - Cracovia
Groclin Dyskobolia - Zagłębie Lubin
GKS Bełchatów - Odra Wodzisław
Łódzki KS - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Widzew Łódź
Arka/Jagiellonia - Górnik Łęczna
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Kolporter Korona

5. kolejka – 26 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Lech Poznań - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Kolporter Korona
Górnik Łęczna - Wisła Płock
Widzew Łódź - Arka/Jagiellonia
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Odra Wodzisław - Łódzki KS
Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów
Cracovia - Groclin Dyskobolia

6. kolejka – 9 września (sobota), godz. 18.00
Groclin Dyskobolia - Lech Poznań
GKS Bełchatów - Cracovia
Łódzki KS - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Odra Wodzisław
Arka/Jagiellonia - Legia Warszawa
Wisła Płock - Widzew Łódź
Kolporter Korona - Górnik Łęczna
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

7. kolejka – 16 września (sobota), godz. 18.00
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Górnik Łęczna - Wisła Kraków
Widzew Łódź - Kolporter Korona
Legia Warszawa - Wisła Płock
Odra Wodzisław - Arka/Jagiellonia
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Cracovia - Łódzki KS
Groclin Dyskobolia - GKS Bełchatów

8. kolejka – 23 września (sobota), godz. 18.00
Lech Poznań - GKS Bełchatów
Łódzki KS - Groclin Dyskobolia
Górnik Zabrze - Cracovia
Arka/Jagiellonia - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Odra Wodzisław
Kolporter Korona - Legia Warszawa
Wisła Kraków - Widzew Łódź
Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna

9. kolejka – 30 września (sobota), godz. 18.00
Górnik Łęczna - Lech Poznań
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Odra Wodzisław - Kolporter Korona
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Cracovia - Arka/Jagiellonia
Groclin Dyskobolia - Górnik Zabrze
GKS Bełchatów - Łódzki KS

10. kolejka – 14 października (sobota), godz. 18.00
Lech Poznań - Łódzki KS
Górnik Zabrze - GKS Bełchatów
Arka/Jagiellonia - Groclin Dyskobolia
Wisła Płock - Cracovia
Kolporter Korona - Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Odra Wodzisław
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Górnik Łęczna - Widzew Łódź

11. kolejka – 21 października (sobota), godz. 18.00
Widzew Łódź - Lech Poznań
Legia Warszawa - Górnik Łęczna
Odra Wodzisław - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Cracovia - Kolporter Korona
Groclin Dyskobolia - Wisła Płock
GKS Bełchatów - Arka/Jagiellonia
Łódzki KS - Górnik Zabrze

12. kolejka – 28 października (sobota), godz. 18.00
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Arka/Jagiellonia - Łódzki KS
Wisła Płock - GKS Bełchatów
Kolporter Korona - Groclin Dyskobolia
Wisła Kraków - Cracovia
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Górnik Łęczna - Odra Wodzisław
Widzew Łódź - Legia Warszawa

13. kolejka – 4 listopada (sobota), godz. 16.00
Legia Warszawa - Lech Poznań
Odra Wodzisław - Widzew Łódź
Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna
Cracovia - Pogoń Szczecin
Groclin Dyskobolia - Wisła Kraków
GKS Bełchatów - Kolporter Korona
Łódzki KS - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Arka/Jagiellonia

14. kolejka – 11 listopada (sobota), godz. 16.00
Lech Poznań - Arka/Jagiellonia
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Kolporter Korona - Łódzki KS
Wisła Kraków - GKS Bełchatów
Pogoń Szczecin - Groclin Dyskobolia
Górnik Łęczna - Cracovia
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Odra Wodzisław

15. kolejka – 18 listopada (sobota), godz. 16.00
Odra Wodzisław - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Cracovia - Widzew Łódź
Groclin Dyskobolia - Górnik Łęczna
GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin
Łódzki KS - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Kolporter Korona
Arka/Jagiellonia - Wisła Płock

Terminy wiosna 2007 (zaznaczono jako terminy sobotnie, mecze piątek-niedziela):

* 16 kolejka: 3 marca
* 17 kolejka: 10 marca
* 18 kolejka: 17 marca
* 19 kolejka: 31 marca
* 20 kolejka: 7 kwietnia (czwartek/sobota, bez meczu w Wielki Piątek)
* 21 kolejka: 14 kwietnia
* 22 kolejka: 18 kwietnia (wtorek/środa)
* 23 kolejka: 21 kwietnia
* 24 kolejka: 28 kwietnia
* 25 kolejka: 5 maja
* 26 kolejka: 9 maja (wtorek/środa)
* 27 kolejka: 12 maja
* 28 kolejka: 19 maja
* 29 kolejka: 22 maja (wtorek)
* 30 kolejka: 26 maja (sobota)

Źródło: Ekstraklasa SA

Dyzio
13-06-2006, 14:15
Taki nawet nawet 8)

... Jeśli chodzi o Pogoń to pierwszych punktów (o ile takie w ogóle będą :zlosliwy:) można spodziewać się najwcześniej w 3 kolejce 8)

Piotrek91
14-06-2006, 14:38
Boje sie o losy Pogoni w tym sezonie. Pozbywaja sie 3 najlepszych wedlug mnie zawodnikow (Kazmierczak, Grzelak i Edi), a w zamian sprowadza pewnie jakis drewnianych obcokrajowcow.
Ale :cicho: , zobaczymy co u nas bedzie sie dzialo.

Skóra
14-06-2006, 14:52
Boje sie o losy Pogoni w tym sezonie.

Nie ma co się bać, Pogoń będzie mistrzem :D
Bo Wisła im będzie wykartkowywała i podmęczała rywali :D

Dyzio
14-06-2006, 15:02
... taa bardzo śmieszne :zdziwiony: :roll:

Grzeslaw_mks
22-06-2006, 11:54
Bardzo ciekawy terminarz. Nasuwa mi się po jego lekturze jedna dygresja.
Korona będzie "męczyć" drużyny tak, by w następnej kolejce...Wisła Kraków miała łatwiej :hyhy: :hyhy: Jaja jak berety.

Pan Artysta
23-06-2006, 09:35
:kawa: :hihi:

nr KRS: 116034 (ten sam numer, pod którym wcześniej wpisana była Amica Sport SSA)nazwa: KKS Lech Poznań SSA
siedziba: Poznań
adres: ul. Bułgarska 5/7
zarząd: P. Janas, A. Kadziński, A. Kasprzak
rada nadzorcza: D. Szczypiński, J. Rutkowski, J. Masiota

Beny
23-06-2006, 09:36
Znaczy Janas wrócił do Amiki. :lol3:

Raffi
23-06-2006, 10:47
przecież mówił ostatnio, że Rutkowski dał mu tylko urlop :D

yusta
23-06-2006, 18:21
Bardzo ciekawy terminarz. Nasuwa mi się po jego lekturze jedna dygresja.
Korona będzie "męczyć" drużyny tak, by w następnej kolejce...Wisła Kraków miała łatwiej :hyhy: :hyhy: Jaja jak berety.

Korona jest dość dobrą ekipą do podmęczania, więc oczekuję, że włodarze naszego klubu złożą oficjalny protest :efoch:

Skipper
28-06-2006, 19:54
Stadion Wisły nie będzie zamknięty!

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zezwoliła na udział 8 tys. kibiców posiadających imienne karnety w pierwszych czterech meczach Wisły Kraków w rozgrywkach Orange Ekstraklasy!

Oznacza to złagodzenie kary nałożonej 12 maja br. na nasz klub przez Komisje Ligi Ekstraklasy SA w związku z wydarzeniami, które miały miejsce po meczu 29 kolejki Orange Ekstraklasy z Arką Gdynia. Po spotkaniu pobitych zostało dwóch zawodników Arki.

Pierwotnie nakazano rozegranie czterech pierwszych meczów przy Reymonta przy pustych trybunach. Złagodzenie kary oznacza de-facto zamknięcie połowy mieszczącego 16 tys. widzów stadionu Wisły podczas czterech pierwszych meczów ligowych. Utrzymana w mocy została kara finansowa w wysokości 70 000 zł.

Wisłę Kraków podczas dzisiejszego posiedzenia komisji reprezentowali: prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz, wiceprezes Jerzy Jurczyński, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Tomasz Turzański, członek rady nadzorczej Krystian Rogala.

Komisja PZPN uwzględniła deklarację Wisły dotyczącą poprawy stanu bezpieczeństwa na stadionie oraz obchody jubileuszu stulecia w czasie, których klub chciałby dać możliwość obejrzenia wszystkich spotkań piłkarskich przez kibiców.

:hyhy:

M@+
28-06-2006, 22:15
są rowni i rowniejsi... jak zwykle wam się upiekło

Kempes
29-06-2006, 01:44
Nie no bez takich ... o ile dobrze pamiętam to pod koniec sezonu z wyjazdami też nam poszli na ręke..

Kocur
29-06-2006, 07:42
dokładnie Kempes - niezbadane są wyroki pzpn - raz dowali tak innym razem zrobi prezent na giwazdkę

a pana M@+ zapraszam do lektury:

http://forum.cracovia.krakow.pl/read.php?13,1301967,page=14

http://forum.cracovia.krakow.pl/read.php?13,1310333,page=1

:rotfl:

EDIT: Też Wam się dostało :hyhy:

Ich jest czterech" Wisła, Legia, pzpn i ekstraklasa sa i gó.no za przeproszeniem da się zrobić

M@+
29-06-2006, 13:12
poszli na ręke, ale zakazy przechodzą na ten sezon. A u nich? hmm.... ciekawe i to bardzo.

Dyzio
29-06-2006, 14:20
Wywiad z Andersonem Santos da Silva

Jak myślisz które miejsce zajmie Pogoń w nadchodzącym sezonie?
- Ja będę robił wszystko aby to było pierwsze miejsce. Teraz sytuacja w klubie jest dużo lepsza bo zawodnicy brazylijscy którzy zaczynali grać pół roku temu zdążyli się już zaaklimatyzować i zobaczyli jak się gra w polskiej lidze. Mam nadzieję, że kibice przyjmą nas lepiej niż w poprzednim sezonie. Spróbujemy ich przekonać do siebie swoją dobrą grą i zwycięstwami.

Kabotyn :zlosliwy:

Pesto
29-06-2006, 15:49
Stadion Wisły nie będzie zamknięty!

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zezwoliła na udział 8 tys. kibiców posiadających imienne karnety w pierwszych czterech meczach Wisły Kraków w rozgrywkach Orange Ekstraklasy!

Oznacza to złagodzenie kary nałożonej 12 maja br. na klub przez Komisje Ligi Ekstraklasy SA w związku z wydarzeniami, które miały miejsce po meczu 29 kolejki Orange Ekstraklasy z Arką Gdynia. Po spotkaniu pobitych zostało dwóch zawodników Arki.

Pierwotnie nakazano rozegranie czterech pierwszych meczów przy Reymonta przy pustych trybunach. Utrzymana w mocy została kara finansowa w wysokości 70 000 zł.

Komisja PZPN uwzględniła (...) obchody jubileuszu stulecia w czasie, których klub chciałby dać możliwość obejrzenia wszystkich spotkań piłkarskich przez kibiców

no to PKP - pięknie ***** pięknie

PZPN tworzy precedens , na który będą się mogli powołać potencjalni naśladowcy. Taka symboliczna kara to jest po prostu kpina. Tak wygląda "walka z chuligaństwem" którą szumnie deklarował Listkiewicz.

i nie dziwię się wkurwieniu kibiców Cracovii , bo za dużo mniejsze przewinienie
mieli zamknięty stadion. u nich był jeden zjeb na boisku (a nie 500) , nikt też nie atakował zawodników rywala.

a że mają u siebie największego kibica-pajaca ? to nie znaczy , że wszystko co napiszą , jest z definicji niesłuszne.

Grzywa
29-06-2006, 16:10
Hehe wiedziałem, że sie tu wpiszesz i czekałem na to. Jakże Pesto mający kompleksy w stosunku do Wisły niczym rodowity pasiak mógłby się tu nie wpisać :zlosliwy: :chytry:

yusta
29-06-2006, 16:44
PZPN tworzy precedens , na który będą się mogli powołać potencjalni naśladowcy. Taka symboliczna kara to jest po prostu kpina. Tak wygląda "walka z chuligaństwem" którą szumnie deklarował Listkiewicz.

Czy symboliczna, to polemizowałabym. 70 tys to nie takie hop siup.

Co do reszty, to z natury jestem przeciwna stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej.
Jest monitoring itd., więc można każdemu z osobna przypierdolić karę.

Tomereek
29-06-2006, 17:33
Pzpn potraktowało tą sprawę w stylu: "są równi i równiejsi"
Rozumiem rozgoryczenie kibiców Cracovii. Związkowi działacze nie są po prostu konsekwentni w podejmowaniu decyzji. To jest żałosne.

Grzywa
29-06-2006, 19:07
Zależy o jakiej konsekwencji w karaniu mówimy, czy równamy do zawyzonej kary Pasów czy np. do poziomu kar jakie dostała Legia po najebaniu Piłkarzy i ukradzeniu im medali czy też GKS Katowice po najebaniu Legionistów.

Powtarzam 1000 raz na murawie tym piłkarza prawie nic sie nie stało, biorac pod uwage zakres tego co sie wydarzyło a tego jaka nam kare dojebali oczekiwałem zmniejszenia kary bo gdyby tak sie nie stało było by to jawne skurwysnstwo. A co do kary Cracovii ani mnie ona grzeje ani ziebi, mam w dupie ten klub, co mnie jako Wiślaka obchodzi to ze oni dostali za wysoka kare? I czym ja temu czy tez Wisła jest winna? Co my im nałozylismy ta kare? A to ze nasz klub zajoł stanowisko jakie zajoł po derbach na kałuży jest chyba zrozumiałe. Mniej zrozumiałe jest dla mnie po pierwsze brak odwołania po drugie brak ruchów w kierunku tego by sytuacja jaka sie wydarzyła na derbach sie nie powtórzyła.

Jak dla mnie kara adekwatna lub moze troche nawet za wysoka (ale w ramach) do tego co sie u nas wydarzyło. A wszystkim którzy płacza ze Wisle nie dojebali bardziej, i ze powinna miec wyzsza kare "**** w..."

Dziekuje :kawa:

yusta
29-06-2006, 19:20
Jak dla mnie kara adekwatna lub moze troche nawet za wysoka (ale w ramach) do tego co sie u nas wydarzyło. A wszystkim którzy płacza ze Wisle nie dojebali bardziej, i ze powinna miec wyzsza kare "**** w..."

Dziekuje :kawa:

Widzisz Grzywciu, tak to już jest i po każdej stronie.
Nie tak dawno Twoi ziomkowie z wypiekami na twarzach oczekiwali na kary dla nas po Zabrzu, mimo że nie byli w stanie powiedzieć za co niby te kary miałyby być.

Ja tam się cieszę, że Wam tę karę zlagodzili. Nienawidzę meczy bez publiczności i nienawidzę odpowiedzialności zbiorowej.
A co do naszej kary po PP, to nie zapominaj, że stracilismy przez to mecz z Widzewem. Ja z chęcią wymieniłabym to na 5 czy 6 innych meczy.

mort
29-06-2006, 19:47
Jak dla mnie kara adekwatna lub moze troche nawet za wysoka (ale w ramach) do tego co sie u nas wydarzyło.

Grzywa - no ja cię rozumiem, też uważam zamykanie stadionów za ch..j nie metodę i jestem za tym aby nigdy żaden nie był zamknięty (w tym wasz również) ale z tym "trochę za wysoka" to cię poniosło-przyznaj? 8)

Pesto
29-06-2006, 21:27
Hehe wiedziałem, że sie tu wpiszesz i czekałem na to. Jakże Pesto mający kompleksy w stosunku do Wisły niczym rodowity pasiak mógłby się tu nie wpisać :zlosliwy: :chytry:

zrób sobie zgodę z RoManem. dla niego też każda krytyka GazWyb to kompleksy niespełnionych forumiaków.

załóżmy taką sytuację :
podczas meczu Arka - Wisła kilkuset osobników wbija się w końcówce na boisko , po czym obici wiślacy muszą uciekać do szatni. PZPN nakłada na Arkę karę. Po jakimś czasie karę anuluje.

pytanie : uznałbyś tą decyzję za słuszną ?

Tomereek
29-06-2006, 23:15
Grzywa, chodzi mi o konsekwencję w działaniu, czyli o pewne zasady, które są nienaruszalne i zawsze w podobnych wypadkach w identyczny sposób wykorzystywane. Jak PZPN może być wiarygodną instytucja, jeżeli za jedne wykroczenie daje surową karę, a za drugie(dla innego klubu) dużo niższą. Sam przyznaj, ze coś jest nie w porządku.

Kocur
30-06-2006, 06:31
Tomereek czy Ty nie rozumiesz że tu nie chodzi o Wisłe czy Cracovię ?
przyczepiliście się niektórzy jak nie powiem co ...

niekonsekwencje w działaniu pzpn widac na każdym kroku, w ciągu jednego sezonu mozna podać pewnie kilkanaście przykładów nierównego traktowania różnych klubów
jedni za zadymę z piłkarzami dostali jeden mecz, inni jak wlali swoim grajkom to nic nie było inni płacą karę jak my np.
takie jest życie

nie wiem na czym niektóre teksty mają polegać ? może jak Craxa - napiszcie do pzpn i gazet pismo że kara jest za mała - zajebiste zachowanie dodam - chyba ewenement - żeby dojechać komuś jak się da - nie wiem czy to zazdrość czy głupota ...

po prostu nie ma się o co oburzac bo nie daj Boże za pol roku ktoś inny będzie w takiej sytuacji i co wtedy ? idę o zakład że powoła sie na przykład Wisły - na ten sam przykład na temat którego pol roku wczesniej wołał o pomste do nieba...

Raffi
30-06-2006, 08:54
lepiej byście siedzieli cicho jak PZPN poszedł wam na rękę( i dobrze, bo to nie jest metoda zamykanie stadionu), zamiast jeszcze się dziwić, że kogoś ta niekonsekwencja związku dziwi :roll: albo pisać że kara jeszcze chyba za wysoka

Kocur
30-06-2006, 09:17
Raffi - ale przecież nikt by się nie odezwał gdyby nie ludzie którzy nagle zaczęli pisać oficjalne listy z oburzeniem że pzpn karę cofnął - jak pies gospodarza
chyba kazdy ma prawo się bronić - ja się nie dziwie że sie ktoś oburzył na tą decyzję - ale przynajmniej niech nie robi bydła

oczywiscie że sie cieszę z decyzji i traktuje to jako swego rodzaju cud bo nikt na to nie liczył - czy kara za wysoka czy za niska - to nie temat na takie dyskusje

Tomereek
30-06-2006, 11:28
Kocur, ale ja się nie przyczepiłem, ja tylko stwierdziłem niezaprzeczalny fakt, wcale sie nie oburzam i nie mam oto do was żadnych pretensji. Zauważ, ze wkurwia mnie jedynie postępowanie PZPN, do was żadnych pretensji nie zgłaszałem.

Grzywa
30-06-2006, 11:34
Widzisz Grzywciu, tak to już jest i po każdej stronie.
Nie tak dawno Twoi ziomkowie z wypiekami na twarzach oczekiwali na kary dla nas po Zabrzu, mimo że nie byli w stanie powiedzieć za co niby te kary miałyby być.

Wiem

A co do naszej kary po PP, to nie zapominaj, że stracilismy przez to mecz z Widzewem. Ja z chęcią wymieniłabym to na 5 czy 6 innych meczy.

Tak to prawda, lecz było to strata stricte kibicowska, nie można tego traktować jako większą kare patrząc przez pryzmat nie kibicowski. Zresztą 4 mecze na samym początku sezonu uniemożliwiły by sprzedaż karnetów, miało wpływ na umowy sponsorskie jak i relacje TV... Przy zachowaniu kary jaka była nałożona straty Wisły były by gigantyczne. Całe szczęście PZPN poszedł po rozum do głowy i zamiast nic nie dających opróćz start Wiśle kar, zgodził się na plan poprawiający bezpieczeństwo i inwestycyjny w nie. Czy nie lepiej by było by zamiast uchwalać głupie kary finansowe które idą pewnie do kieszeni dziadków z miodowej tą samą kase kluby wydały na infrastrukture i bezpieczeństwo? :hmm:

ale z tym "trochę za wysoka" to cię poniosło-przyznaj? 8)

Uderzenie piłkarza na boisku w twarz oraz zmuszenie do ucieczki w kierunku sztani (co w sumie ma też miejsce przy okazji fetowania mistrza) jak dla mnie kwalifikowało się na kare pienieżną i dajmy na to 2 mecze z wyłączeniem trybuny C z meczów. Ale to jest moje zdanie które zapewne wynika z "punktu siedzenia". :hyhy:

PZPN nakłada na Arkę karę. Po jakimś czasie karę anuluje.

pytanie : uznałbyś tą decyzję za słuszną ?

Nie, nie uznał bym tej decyzji za słuszną. Tylko, że nam nikt kary nie anulował, dostaliśmy kare finansową oraz poniesiemy straty z tytułu braku wpływów z biletów na 4 meczach u nas. Policz sobie jakie to są kwoty. Dodatkowo zmniejszono nam kare po przedstawieniu planu inwestycji w bezpieczeństwo stadionowe i poprawy tegoż. Tak więc nie widze analogii. Za uderzenie jednego piłkarza i poszarpanie drugiego jest to chyba odpowiednia kara dla klubu. A dla tych kibiców co o zrobili? Niech ich złapią, to będziemy wtedy rozmawiać o karze dla nich. Nie dla całego stadionu...

Grzywa, chodzi mi o konsekwencję w działaniu, czyli o pewne zasady, które są nienaruszalne i zawsze w podobnych wypadkach w identyczny sposób wykorzystywane. Jak PZPN może być wiarygodną instytucja, jeżeli za jedne wykroczenie daje surową karę, a za drugie(dla innego klubu) dużo niższą. Sam przyznaj, ze coś jest nie w porządku.

PZPN nie jest konsekwentny i nie jest wiarygodny nie od dziś to wiemy. Nie ma zasad które są nienaruszalne i zawsze w poidobnych wypadkach w identuczny sposób wykorzystywane. Kary nadawane przez PZPN są uznaniowe. My się odwołaliśmy by właśnie udowodnić że kara dla nas z porównaniu z tym co się wydarzyło i podobnych w poprzednich latach przypadkach na innych stadionach (wykluczając kary dla Cracovii) było nie proporcionalne i za surowe. Przyznano nam racje i pzrzynano niższą karę. Co tu dla ciebie nadal jest nie zrozumiałego?

Ps. Raffi ależ ja bym siedział cicho jak mysz pod miotłą ale przecież nie zostawie pewnych spraw nie wyjaśnionych :cicho: To zabrałem głos :hyhy:

yusta
30-06-2006, 18:50
Tak to prawda, lecz było to strata stricte kibicowska, nie można tego traktować jako większą kare patrząc przez pryzmat nie kibicowski.

No jasne, że tak.
Przecież nie napisałam tego, żeby cokolwiek udowadniać.

yusta
06-07-2006, 23:49
Kolejnego osłabienia doznał piąty zespół poprzedniego sezonu, Korona Kielce. Po odejściu z klubu króla strzelców Orange Ekstraklasy Grzegorza Piechny, ze składu drużyny Ryszarda Wieczorka wypadł Krzysztof Gajtkowski.
Niespełna 26-letni napastnik nabawił się urazu w pierwszym meczu sparingowym z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wlkp. W czwartek zawodnik pojechał do jednej z poznańskich klinik, w celu przeprowadzenia dokładnych badań.

– Stało się to, czego najbardziej się obawialiśmy. Krzysiek Gajtkowski ma zerwane więzadła krzyżowe przednie – poinformował dyrektor sportowy Korony, Piotr Burlikowski. Przerwa w grze napastnika "złocisto-krwistych" potrwa aż sześć miesięcy.

Coś pechowe te sparingi z krzesełkami, a Koronie zrobił się dramat w ataku.

Sokol
07-07-2006, 00:23
co to jest 6miechow :P

yusta
07-07-2006, 00:35
co to jest 6miechow :P

Wiesz... znam gościa, który wiele by dał żeby mieć zerwane więzadła, bo poprostu nie ma ich już w ogóle :ucieka:

Ale Korona ma niezły problem. Piechny nie ma a Gajtkowski wypadł na całą rundę.

Tomereek
07-07-2006, 00:48
Ale mają 2 niezłych młodych, czyli Klatta i Robaka. Poza tym pewnie jeszcze dokupią kogos na rundę jesienną.

Grzeslaw_mks
07-07-2006, 15:48
Cóż, w ataku dramat. Oprócz młodych Klatta i Robaka jest jeszcze 18-letni Kiełb. W ataku może ewentualnie zagrać Bonin, ale marnie to widzę. Za Piechnę wyjęli 650 tyś. ojro, więc muszą to w nowego napadziora zainwestować, inaczej będzie niedobrze, a w przypadku kontuzji bądź kartki, któregoś z młodych będzie już prawdziwa hekatomba.

Transfery mamy średnio atrakcyjne i trudno być huraoptymistą przed nadchodzącym sezonem. Zobaczymy, nie ma co przedwczesnych wyroków wydawać, ale o puchary nie będzie łatwo.

Piotrek91
07-07-2006, 16:06
Coś pechowe te sparingi z krzesełkamiBo chamy tak graja :zly: . I nie sadze aby w przypadku Gajtkowskiego bylo to "tylko" 6 miechow.

Raffi
07-07-2006, 21:59
Tomasz Hajto w ŁKS
Były reprezentant Polski Tomasz Hajto podpisał w piątek kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy.

- W polskiej lidze Hajto będzie profesorem - mówi Daniel Goszczyński, właściciel spółki piłkarskiej łódzkiego klubu. Nie chciał jednak ujawnić, na jak długo związał się z Łódzkim Klubem Sportowym.

- Ma u nas dożywotnie miejsce - żartował. - Zresztą Hajto ma zamiar na dłużej związać się z Łodzia.

33-letni Hajto ostatnio był zawodnikiem angielskiego pierwszoligowca Derby County FC, w którym rozegrał tylko pięć spotkań. Do Polski wrócił po dziewięciu latach. W reprezentacji Polski rozgrał 62 mecze, strzelając sześć goli.

źródło: Gazeta.pl

Junior89
08-07-2006, 09:49
hm, śmiesznie :roll: a tak abstrahując od polskiej ligi to nasz superskrzydłowy Kamil "Kosa"(:lol2:) Kosowski przechodzi za milion euro do Panathinaikosu, i jeszcze Wisła za niego kasy dostaje :efoch:

Tuzin
12-07-2006, 17:45
Na testy przyjechało wczoraj dwóch 24-letnich Włochów: napastnik Massimiliano Sessolo i pomocnik Alberto Favero. Ten pierwszy grał AS Biellese (serie C2 - u nas IV liga), a Favero jeszcze niżej, bo w A.S.D. Manzanese Calcio z Serie D (Diletanti - odpowiednik polskiej V ligi).

Wisla sie zbroi 8)

mOFMC
12-07-2006, 18:05
Na testy przyjechało wczoraj dwóch 24-letnich Włochów: napastnik Massimiliano Sessolo i pomocnik Alberto Favero. Ten pierwszy grał AS Biellese (serie C2 - u nas IV liga), a Favero jeszcze niżej, bo w A.S.D. Manzanese Calcio z Serie D (Diletanti - odpowiednik polskiej V ligi).

Wisla sie zbroi 8)

Rezczywiscie :roll:

Grzywa
12-07-2006, 18:13
Pamiętacie gdzie grał Mauro i w której lidze zanim do nas przeszedł? :chytry:

Peace
12-07-2006, 18:56
Pamiętacie gdzie grał Mauro i w której lidze zanim do nas przeszedł? :chytry:

nie :chytry:

Edit:

heh, Ascoli Calcio, wtedy Serie C

Gutek
12-07-2006, 19:09
III liga to nie czwarta i piąta :roll:

Aureliusz
12-07-2006, 19:35
Przestańcie pieprzyć, bo Ouattara przyszedł do nas jako bezrobotny, więc chyba jeszcze gorzej niż 4-5 liga. :chytry:

Robson(L)
12-07-2006, 22:35
W Serie D grają amatorskie kluby ... w porywach pół-amatorskie. :ucieszony:

Grzywa
13-07-2006, 00:06
No i?

Nie bedą się nadawac to sie nie będą, będą to będą. Wszystko zalezy od sztabu, a nie od tego gdzie kto gra? Jakie to ma do jasnej cholery znaczenie, Błaszczykowski grał w IV lidze zanim przeszedł do nas a mamy chyba słabsza lige od Włoskiej? zapewne wy byscie go od razu skreslili... Nie jestesmy krezusami, wiec sie szuka piłkarzy wszedzie gdzie sie da, a nie kupuje za grube pieniadze od innych klubów sprawdzonych graczy.

yusta
13-07-2006, 13:37
Grzywa ma rację. Przecież nie podpisali z nimi kontraktów, tylko zaprosili na testy.
Nie wiem czym się tak grzejecie.
Serie D, Z... *****, jakie to ma znaczenie?

Pan Artysta
13-07-2006, 15:20
meczor dziś o 17 :hmm: :O

Lubin - cos tam na 2TVP

Raffi
13-07-2006, 15:31
Mińsk Litewski wrócił do Macierzy? :ucieka:

:brawo: :brawo: :brawo: :gwiazda:

Jastrząb
13-07-2006, 20:12
meczor dziś o 17 :hmm: :O

Lubin - cos tam na 2TVP

Taki po mundialowe after.

Ale repertuar chyba nie do końca ten :ucieka:

:roll:

Piotrek91
13-07-2006, 21:15
Bramka dla Dinama. :zlosliwy: :lol2:
To niestety cechuje polski futbol: nawet jak mamy lepsza druzyne to odpadamy w takich okolicznosciach. Nie chce ich skreslac ale bedzie trudno.

Junior89
16-07-2006, 08:49
SpVgg Greuther Fürth 2-0 Wisła Kraków
Andre Mijatović 6, Christian Timm 20

Wisła Kraków: Pawełek - Thwaite (46 Błaszczykowski), Dudka (46 Głowacki), Cléber (46 Kokoszka), Mijailović - Penksa (46 Paweł Brożek), Sobolewski (62 Varga), Burns, Chiacu (46 Cantoro) - Jean Paulista, Kryszałowicz (46 Radovanović).

żółte kartki: Mijatović, Mauersberger - Cléber, Mijailović, Cantoro, Paweł Brożek, Błaszczykowski, Jean Paulista.
czerwona kartka: Jean Paulista (82. minuta, Wisła, za dwie żółte).

widzów: 350.

W meczu sparingowym rozegranym w niemieckim Schwabach krakowska Wisła przegrała z piątą drużyną 2. Bundesligi, SpVgg Greuther Fürth 0-2 (0-2).
oj coś cienko im idzie... :zdziwiony:

inne sparingi pierwszoligowców:

NK Osijek 0:2 Wisła Płock

Polonia Bytom 0:1 Łódzki KS

GKS Bełchatów 1:3 Worskla Poltawa

Lech :kurde: Poznań 0:1 FC Bihor Oradea

Pogoń Szczecin 0:0 Zawisza Bydgoszcz (2)

Widzew Łódź 2:3 Kmita Zabierzów :lol2:

M@+
16-07-2006, 14:41
Olympique Marsylia 0 : 2 Legia Warszawa

FC Rennes 1 : 2 Legia Warszawa

jak to fajnie wygląda :hyhy:

Junior89
16-07-2006, 22:35
GKS Tychy '71 2:1 Łódzki KS :kurde:

Korona Kielce 2:2 Naţional Bukareszt

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:0 FK Partizan (Belgrad) :zdziwiony:

Barciczanka Barcice 1:6 Górnik Zabrze

Raffi
17-07-2006, 13:13
eee.. czy to temat o sezonie ogórkowym? :hmm:

Nowy regulamin Orange Ekstraklasy
PZPN już zatwierdził nowy regulamin rozgrywek Orange Ekstraklasy na nowy sezon. Od tego roku będzie on dotyczył tylko ligi zawodowej i nie będzie obejmował drugiej ligi.

Zakaz palenia na ławkach rezerwowych, stałe numery zawodników i obowiązkowe nazwiska na koszulkach, możliwość wystawiania większej liczby piłkarzy - to niektóre z nowości, które zostaną wprowadzone w rozpoczynającym się pod koniec lipca nowym sezonie Orange Ekstraklasy. Sezon 2006/2007 będzie pierwszym w historii polskiej piłki nożnej, gdzie rozgrywki ekstraklasy będą od początku prowadzone przez ligę zawodową.

Podstawową zmianą jest wprowadzenie nowych zasad uprawnienia zawodników. Od lipca 2006 roku do rozgrywek Orange Ekstraklasy każdy klub będzie mógł zgłosić po 25 zawodników, umieszczonych na tzw. liście A, uzupełniając dodatkowo skład piłkarzami urodzonymi po 1 stycznia 1985 roku. Z piłkarzy na liście A co najmniej dwóch zawodników musi być wychowankami klubu.

Ekstraklasa S.A. ma szereg pomysłów, zmierzających do poprawy systemu szkolenia w Polsce. Od kolejnego sezonu ruszą rozgrywki Młodej Ekstraklasy, gdzie równolegle do zmagań seniorów swoje mecze będą rozgrywać zespoły - prawdopodobnie do lat 23 - stanowiące przyszłość klubów występujących w lidze zawodowej. Te rozgrywki, mające cel stricte szkoleniowy, mają pozwolić piłkarzom pomiędzy 17 a 23 rokiem życia na właściwe przygotowanie się do zawodu piłkarza i pozwolą uchronić wiele talentów przed "zsyłką" na wypożyczenie do niższych klas rozgrywkowych. Obecnie projekt jest w fazie konsultacji - z pierwszych sygnałów wynika, iż pomysł został bardzo dobrze przyjęty.

- Zastanawiamy się nad ostateczną formą systemu rozgrywek. Chcemy dać możliwość gry jak największej liczbie młodych piłkarzy, którzy powinni jak najdłużej szkolić się i poprawiać swoje umiejętności. Na dziś widzimy, że dotychczasowe systemy produkowały piłkarzy niedouczonych albo powodowały, że wielu świetnie zapowiadających się juniorów nie potrafiło poradzić sobie w zawodowych klubach. Pracujemy także nad marketingowym wykorzystaniem rozgrywek Młodej Ekstraklasy i promocją piłki młodzieżowej. Efekty naszej pracy może nie będą widoczne od zaraz, ale w ciągu kilku sezonów powinniśmy mieć coraz więcej młodych zawodników w pierwszych zespołach naszej ligi - powiedział Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA.

Ekstraklasa SA jest ciałem młodym - spółka nie ma jeszcze roku, młody jest także zespół, który pracuje nad wdrożeniem projektów. Średnia wieku większości pracowników to mniej niż 30 lat, znakomita ich część nie jest "skażona" doświadczeniami polskiego piłkarstwa. Wiele nowych pomysłów znalazło odzwierciedlenie w nowym regulaminie rozgrywek, w którym rozbudowano część marketingową, określono uprawnienia środków masowego przekazu, czy zakazano palenia na ławkach rezerwowych - trenerom, którzy mają taki zwyczaj, grożą kary finansowe i stawienie się na posiedzeniu dyscyplinarnym.

- Skupiliśmy się na sprawach tylko pozornie nieistotnych, do tej pory zaniedbywanych, a w rzeczywistości mających spore znaczenie dla wizerunku rozgrywek. W sezonie 2006/2007 zostały sprecyzowane zasady dotyczące umieszczania reklam na strojach meczowych, na koszulkach wszystkich zawodników znajdą się nazwiska, a piłkarze będą mieć stałe numery przez cały sezon - poinformował Wojciech Dobrzyński, dyrektor marketingu Ekstraklasy SA.

Jeżeli chodzi o zasady spadku i awansu, nie ma rewolucji. W przyszłym sezonie z Orange Ekstraklasy spadnie 15. i 16. zespół, a czternasta drużyna zagra mecz barażowy z trzecim zespołem drugiej ligi. Ustalenia te wynikają z wcześniejszej umowy z PZPN i obowiązywać będą jeszcze przez jeden sezon. Nie oznacza to jednak, że będą takie same w sezonie 2007/2008.

W ubiegłym sezonie Ekstraklasa SA odziedziczyła przepisy po PZPN. Obecnie całość spraw związanych z obsługą od początku przejmą Departament Logistyki Rozgrywek oraz Komisja Ligi, która będzie czuwać nad respektowaniem przepisów ekstraklasy. 14 lipca zarząd PZPN zaaprobował zmiany w przepisach oraz postanowienia umowy o zarządzanie ligą zawodową uwzględniając wnioski Ekstraklasy SA i zwiększając uprawnienia organizacji klubów ligowych. PZPN-owi pozostały sprawy sędziowskie, zastrzeżone regulacjami FIFA.

W ciągu najbliższych dni spółka przedstawi swoje plany dotyczące Superpucharu Ekstraklasy SA, a także kilku ciekawych rozwiązań marketingowych, obowiązujących już od sezonu 2006/2007. Spółka niebawem zostanie zgłoszona do stowarzyszenia europejskich lig zawodowych (EPFL) i tym samym dołączy do grona lig, które są upoważnione m.in. do konsultowania spraw organizacyjnych z UEFA.

- Nie chcemy zdradzać od razu wszystkich tajemnic, gdyż jeszcze pracujemy nad szczegółami. Wkrótce będzie można przeczytać o nich na naszej stronie internetowej. Oficjalny serwis Ekstraklasy SA ruszy przed rozpoczęciem sezonu - dodał Dobrzyński.

źródło: PAP

Nazgul
17-07-2006, 21:50
eee.. czy to temat o sezonie ogórkowym? :hmm:

- Skupiliśmy się na sprawach tylko pozornie nieistotnych, do tej pory zaniedbywanych, a w rzeczywistości mających spore znaczenie dla wizerunku rozgrywek. W sezonie 2006/2007 zostały sprecyzowane zasady dotyczące umieszczania reklam na strojach meczowych, na koszulkach wszystkich zawodników znajdą się nazwiska, a piłkarze będą mieć stałe numery przez cały sezon - poinformował Wojciech Dobrzyński, dyrektor marketingu Ekstraklasy SA.

:hmm: :O ')

Z TYCH Dobrzyńskich?

Junior89
17-07-2006, 22:29
Wisła Płock 0:1 OFK Belgrad

Junior89
19-07-2006, 00:07
SK Hradec Kralove 1:5 Arka Gdynia

Piast Gliwice 1:0 Odra Wodzisław

Korona Kielce 2:3 Lewski Sofia

Lech Poznań 1:0 TSG 1899 Hoffenheim

SpVgg Unterhaching 0:0 Wisła Kraków

FC Vitkovice 1:1 Górnik Zabrze

Zagłębie Lubin 2:1 Miedź Legnica

Slaven Belupo 1:3 Górnik Łęczna

Sharn
19-07-2006, 08:58
Ten Lewski może być jednak mocny. :hmm:

Wisła leci przez te sparingi jak burza... :hyhy:

Junior89
19-07-2006, 22:46
Jacek Magiera podpisał kontrakt z Cracovią
W środę Cracovia podpisała z Jackiem Magierą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Zapadła również decyzja w sprawie napastnika "Pasów" Łukasza Szczoczarza. Zostanie on wypożyczony na jeden sezon do Stali Rzeszów. W środę oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia, a sam zawodnik ustalił ze Stalą warunki indywidualnego kontraktu.

Peace
20-07-2006, 12:29
W czwartek rano uzgodniono warunki porozumienia pomiędzy GKS Bełchatów SSA a ŁKS SSA w sprawie ewentualnej organizacji spotkań Orange Ekstraklasy łódzkiego zespołu na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie, przy akceptacji właściciela - BOT KWB Bełchatów SA.

Dzięki podpisanej przez przedstawicieli obu klubów umowie ŁKS uzyskał dokument niezbędny do uzyskania licencji na grę w ekstraklasie. Właściciele ŁKS-u mają jednak nadzieję, że zdążą z remontem własnego boiska przed rozpoczęciem rozgrywek i organizacja meczów w Bełchatowie nie będzie konieczna.

źródło: oficjalka GieKSy

(L)eon
21-07-2006, 22:24
Trener Wisły Kraków Dan Petrescu zapowiedział, że klub musi kupić jednego albo dwóch napastników. W ostatnich kilku dniach kontuzji nabawili się najbardziej bramkostrzelny piłkarz Wisły - Paweł Brożek i Branko Radovanović.
"To był szalony tydzień. Kiedy się zaczynał, nie było żadnych problemów zdrowotnych. Później w ciągu dwóch, trzech dni wszystko się posypało" - powiedział Petrescu podczas piątkowej konferencji prasowej.

Petrescu oświadczył, że Wisły nie stać na ściągnięcie dobrego napastnika z Anglii, Holandii czy Włoch, a w Polsce nie ma odpowiednich kandydatów. "Pozostaje szukanie w krajach takich jak Bułgaria, Rumunia, Węgry, Brazylia" - dodał.
Na konferencji był obecny wiceprezes Wisły i jednocześnie rzecznik prasowy klubu, Jerzy Jurczyński. Tłumaczył on dlaczego obecnie murawa na stadionie "Białej Gwiazdy" wygląda katastrofalnie.

"Ze względu na prowadzone prace na murawę musiał wjechać ciężki sprzęt. Musieliśmy przerwać podlewanie trawy wodą. Poza tym mieliśmy drobną awarię automatyki. Do pierwszego meczu murawa powinna być w porządku" - powiedział Jurczyński.

Wisła Kraków pierwszy mecz w jesiennych rozgrywkach Orange Ekstraklasy rozegra 29 lipca na własnym boisku. Jej przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze. W sobotę o godz. 19 wiślacy rozegrają ostatni sparing przed sezonem. Na własnym boisku zagrają z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

:ucieszony:

Virus
22-07-2006, 13:29
heh, po co dan mowi ze bedzie szukal w Bulagrii, Rumuni, Brazyli i na Wegrzech, jak wiadomo ze nastepnego Rumuna sciagnie :brawo: i pewnie z oplakanym skutkiem, a zreszta co ja sie przejmuje :hyhy: :hyhy: to problem lajkoników ;)

Jarman
22-07-2006, 22:03
heh, po co dan mowi ze bedzie szukal w Bulagrii, Rumuni, Brazyli i na Wegrzech, jak wiadomo ze nastepnego Rumuna sciagnie :brawo: i pewnie z oplakanym skutkiem, a zreszta co ja sie przejmuje :hyhy: :hyhy: to problem lajkoników ;)

To prawda, nasz atak jest tylko odrobinę lepszy od Wisły Płock.
BTW - jak to było z tym Sobczakiem? 8)

Robson(L)
22-07-2006, 22:42
Nijak

mort
24-07-2006, 15:59
Po zobaczeniu wypowiedzi Stolarczyka dla TVN stwierdzam,że Wisła nie będzie poważną konkurencją jeżeli reprezentuje on ogólny trend w drużynie 8)

Nasze solary i żele to przy tym zero :O

Chyba,że tylko jemu się coś z głową porobiło :oczko:

Gutek
24-07-2006, 17:07
Co powiedział ?

mort
24-07-2006, 17:15
Co powiedział ?

Jak wyglądał :oczko: Skrzyżowanie Hare Kriszna z uczestnikiem Parady Równości :O

Jastrząb
24-07-2006, 17:34
Co powiedział ?

Jak wyglądał :oczko: Skrzyżowanie Hare Kriszna z uczestnikiem Parady Równości :O

I różaniec zawieszony na szyi. :ucieka:

Bez kitu...

A dobry był jeszcze Franio Smuda: No w sumie to dobrze, ze odpadliśmy z Intertoto, bo tera mozemy sie przygotowywać w spokoju do ligi... :kurde:

***** z taką ambicją trenejro, to życzę wielu sukcesów :lol2:

Viola
24-07-2006, 17:54
Franek Smuda czyni cuda :ucieka:

Daj spokój ja już tęsknie za Czesiem Michniewiczem, Może to nie była najwyższa półka ale wkładał serce w to co robi i jeszcze w dodatku zawsze uważał, że piłkarze powinno sie grać na maksa nieważne ile by się nie grało.

A fajnie sie pomylił jak komentował wasz mecz o superpuchar :P

Viola
28-07-2006, 20:03
Ej.... Oglądam TVP i mówili o prognozach na sezon, i nagle o kandydatach do spadku " no napewno któraś ze śląskich drużyn, choćby nadal borykający się z problemami finansowymi GKS" :ucieka:

Peace
28-07-2006, 20:56
o jaki klub im chodziło? :zdziwiony:

---

Widzew remisuje do przerwy z Groclinem 1-1

M@+
28-07-2006, 21:20
64 minuta : 2:1

Viola
28-07-2006, 21:26
Peace nie wiem ale jedyny GKS w lidze teraz ma chyba nie wiele wspólnego ze śląskiem ;)

55 minuta - bramka dla Widzewa Iwan
61 minuta - Świerczewski w walce faulował Iwana - nie było to umyślne zagranie

M@+
28-07-2006, 21:27
całkiem przyzwoicie prezentuje się Widzew :) ciekawa inauguracja sezonu.

Talar
28-07-2006, 21:31
Peace nie wiem ale jedyny GKS w lidze teraz ma chyba nie wiele wspólnego ze śląskiem

W lidze są dwa GKSy.

Widzew gra naprawde dobrze. Druga bramka po bardzo ładnej akcji.. będzie ciekawie :hmm:

Junior89
28-07-2006, 21:32
no niezły mecz - Widzew lepiej niż sie spodziewałem;) a Groclin nadal zawodzi...

Sharn
28-07-2006, 21:41
Niech te foteliki się sprężą bo mi kuponik zabiją... :zly:

M@+
28-07-2006, 21:49
O to mamy pierwszą czerwoną kartkę w tym sezonie.
A zdobywa ją Maruisz Mowlik :D

Viola
28-07-2006, 22:04
8) Ja wiedziałam, że to byla zorganizowana akcja, chłopaki poszli tam grupą, żeby rozbić to towarzystwo od środka 8)

Junior89
28-07-2006, 22:10
no i Widzew ma 3 punkty, niespodzianka, ale na grze takiej jak pod koniec długo nie pociągną :hyhy: w sumie brawa za powrót ale nie w każdym meczu tak łatwo będzie utrzymać to prowadzenie :oczko:

Piotrek91
28-07-2006, 22:20
Naprawde jestem zaskoczony dobra postawa Widzewa. Mlodzi, perspektywiczni zawodnicy ktorzy gryza trawe przez 90 minut. Brawo!

Oby ten Groklajn wreszcie polecial, albo niech chociaz znudzi sie Drzymale robienie piłki na wsi. :modli:

Viola
28-07-2006, 22:25
Z informacji kuluarowej wiem, że w ciągu dwóch lat Pan drzymała ma zlikwidować drużyne i zrobić szkółke piłkarską ale, to tylko nieoficjalne info.

Junior89
28-07-2006, 23:05
już dosyć tych fuzji i innych machinacji :) niech zostanie już ten Groclin, przecież ma dużo lepszy skład od takiego Widzewa, no dziś przegrał 8)

p.s. proszę nie zwracać większej uwagi na tego posta z uwagi na sporą zawartość alkoholu we krwi :oczko:

wymych
29-07-2006, 00:37
Mamy lidera 8)
Sytuacji było sporo, najważniejsze są 3 pkt i oby tak dalej :hyhy:

Viola
29-07-2006, 00:50
A ja chciałam powiedzieć jeszcze, że to nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem 8)

Widzew Łódź 2 : 1 ( 1 : 0 ) Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Musiałam tylko troche przerobić wynik do przerwy, żeby nie wyglądało zbyt podejrzanie :P

Junior89
29-07-2006, 09:11
Petrescu: To Legia jest faworytem:lol2:

czy on już przed pierwszym meczem musi się usprawiedliwiać? :gupi:

kowal
29-07-2006, 10:47
masz jakiś problem ? :roll:

Tak, tak. Dan usprawiedliwia grę Wisły, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, upatrywaniem w Legii faworyta... litości :modli:

Jakby powiedział "Jesteśmy najlepsi" to jakbyś to skomentował ?
Że Petrescu zarozumiały, zbyt pewny siebie i się na piłce nei zna ?

Grzywa
29-07-2006, 11:38
Własnie Junior wracaj do łóżka bo jeszcze nie wytrzeźwiałes :prawi: :cicho:

Flip
29-07-2006, 11:54
masz jakiś problem ? :roll:

problem to ma Petrescu

ze sobą

EOT

edit:żebym nie był gołosłowny wklejam wypowiedź Petrescu za onet.pl

"Tytuł mistrza Polski w ubiegłym sezonie straciliśmy przez sędziów. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej - mówi trener Wisły Kraków Dan Petrescu." :roll: :nienormalny:

Sensej_krak
29-07-2006, 12:59
A nie Talib?

Choć nie potrzebnie do tego wracamy. Stało się i już i oby już nie wróciło :nie: :nie:

kowal
29-07-2006, 13:01
Być może masz Talib racje. Petrescu faktycznie sprawia wrażenia gościa, który ma jakiś problem. Rozumiem, że to ciągłe zwalanie winy na sędziów, terminarz czy na **** wi co może być wkurzające, ale ... Pare takich wypowiedzi Petrescu spowodowało, że we wszystkim co powie szukacie czegoś co moglibyście zinterpretować jako atak przeciwko Wam albo jako żałosną próbę wytłumaczenia przegrania walki o Mistrzostwo Polski. Ja tak tylko skromnie apeluję, żeby nie szukać dziury w całym i nie przywoływac co drugiej wypowiedzi Dana, tylko dlatego, że powiedział coś tam coś tam co mogło zabrzmieć jak coś tam coś tam, a przy odpowiedniej interpretacji wychodzi "Przegraliśmy mistrzostwo przez sędziów"

pzdr

Jaco
29-07-2006, 13:10
Być może masz Talib racje. Petrescu faktycznie sprawia wrażenia gościa, który ma jakiś problem. Rozumiem, że to ciągłe zwalanie winy na sędziów, terminarz czy na **** wi co może być wkurzające, ale ... Pare takich wypowiedzi Petrescu spowodowało, że we wszystkim co powie szukacie czegoś co moglibyście zinterpretować jako atak przeciwko Wam albo jako żałosną próbę wytłumaczenia przegrania walki o Mistrzostwo Polski. Ja tak tylko skromnie apeluję, żeby nie szukać dziury w całym i nie przywoływac co drugiej wypowiedzi Dana, tylko dlatego, że powiedział coś tam coś tam co mogło zabrzmieć jak coś tam coś tam, a przy odpowiedniej interpretacji wychodzi "Przegraliśmy mistrzostwo przez sędziów"

pzdr
Zwróć proszę uwagę, że forum liczy prawie 6000 użytkowników. Wypowiedzi, które Cię lekko zbulwersowały jest raptem kilka. Daj na luz.. Są różne punkty widzenia na różne sprawy. :/

wymych
29-07-2006, 21:45
"Tytuł mistrza Polski w ubiegłym sezonie straciliśmy przez sędziów. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej - mówi trener Wisły Kraków Dan Petrescu." :roll: :nienormalny:

Ciekawe co po dzisiejszym meczu powie odnośnie "karnego"...

Piotrek91
30-07-2006, 00:15
Tak na goraco, w jednym zdaniu skomentuje wszystkie druzyny:
Widzew-duzo wiecej niz sie spodziewalem.
Groclin-slabo, ale jeszcze moga byc grozni.
Arka-tragedia.
Korona-bardzo dobrze, ale mozliwe ze tylko na tle slabej Arki.
Wisła-bardzo duzo szczescia.
Gornik-z taka gra powinni z łatwoscia sie utrzymac.
Łeczna-dobry poczatek, pozniej slabizna.
Belchatow-dobrze.
Pogon- :roll: :hmm: :kurde:
ŁKS-ciezko powiedziec
Cracovia-napewno teraz nastapi lepsza runda niz poprzednia.
Legia-slabiutko w obronie, ale nadrabiaja atakiem (Elton :brawo: )

yusta
30-07-2006, 03:15
Ja tak tylko skromnie apeluję, żeby nie szukać dziury w całym i nie przywoływac co drugiej wypowiedzi Dana, tylko dlatego, że powiedział coś tam coś tam co mogło zabrzmieć jak coś tam coś tam, a przy odpowiedniej interpretacji wychodzi "Przegraliśmy mistrzostwo przez sędziów"

Napisz to na www.danpetrescu.com

Sensej - jakieś argumenty? Czy tak sobie poprostu z dupy strzeliłes?

Sensej_krak
30-07-2006, 10:19
yusta nie rozumie? :roll:

A co do karnego ewidentny

Cyclone
30-07-2006, 10:28

zgadza się Włodar był faulowany ........ :ucieka: :roll:

lomu-banita
30-07-2006, 10:57
Rozumiem ze przegracie teraz lige bo sedziowie "znowu" beda dawali zbyt duzo karnych dla Wisły? Ja wiem że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale juz to przerabialismy :O

yusta
30-07-2006, 11:18

yusta rozumie
Sensej nie rozumie :roll:

Powtarzasz za Petrescu, że Wisła straciła tytuł przez sędziów, więc podaj jakieś argumenty, bo ja kojarzę tylko jeden klub ewidentnie przez sędziów wiosną krzywdzony i ku Twojej rozpaczy nie jest to Wisła Kraków.

Lomu daj se siana. Ktoś tu napisał coś o tym, że sędziowie Wam sprzyjają?
*****, pierwsza kolejka była dopiero :roll:

Pan Artysta
30-07-2006, 11:23
Lomu człowiek napinka :hihi:

krakowiaczek gdzie jestes? :pociesza:

lomu-banita
30-07-2006, 11:30
Człowiek napinka? Ok. Pierwszy mecz w sezonie a ja już mam dość płaczów o tym jaki to Petrescu jest niedobry, jaka to Legia nie wspaniała, choc ma nędzny doping i większość czasu śpiewa maksymalnie monotonny tekst na dwie strony. Wszyscy sa be tylko nie my, choć naprawde doping mamy chujowy ino troche lepszy niż na piknikowym meczu z Celtikiem. A i jeszcze Wisła dostała niezasłuzenie karnego z dupy, no rzygać się chce.

I jeszcze nam majstra oddajcie po przekrecie którego by nawet w komedii Piłkarski bubel nie dali bo zbyt oczywisty i zenujący. Cała Polska widziała!

Se odznaczam ten temat.

Pan Artysta
30-07-2006, 11:34
Lomu ochłoń :chytry:

a co do dopingu to chyba u nas w Warszawie nie byłeś - więc czytać o tym nie musisz :hyhy:

Flip
30-07-2006, 12:03
Człowiek napinka? Ok. Pierwszy mecz w sezonie a ja już mam dość płaczów o tym jaki to Petrescu jest niedobry, jaka to Legia nie wspaniała, choc ma nędzny doping i większość czasu śpiewa maksymalnie monotonny tekst na dwie strony.

:roll: może jakiś ochład na czółko :hmm:

cóż za hipokryzja jak możesz zarzucać nam monotonność kiedy waszą przewodnią "pieśnią" :roll: przez długi czas (nie wiem jak teraz) było wspaniałe,oryginalne i jakże usypiające Wiiiiiiisłaaaaaaaaaa i tak wkoło macieju....

Pan Artysta
30-07-2006, 12:23
Uwaga!!!

Lomu to pisał jako Legionista - taki mr hajd i mr Lomu :hyhy:

wymych
30-07-2006, 12:28
Łódź ma lidera 8)

Ale się w 3 kolejce derby zapowiadają :O

kowal
30-07-2006, 13:21
Ja tak tylko skromnie apeluję, żeby nie szukać dziury w całym i nie przywoływac co drugiej wypowiedzi Dana, tylko dlatego, że powiedział coś tam coś tam co mogło zabrzmieć jak coś tam coś tam, a przy odpowiedniej interpretacji wychodzi "Przegraliśmy mistrzostwo przez sędziów"

Napisz to na www.danpetrescu.com

Sensej - jakieś argumenty? Czy tak sobie poprostu z dupy strzeliłes?

Owszem, Petrescu często szuka dziury w całym, ale to nie znaczy że wy nie robicie tego samego doszukując się w każdej jego wypowiedzi spisku

EOT

karny był :oczko:

lomu-banita
30-07-2006, 15:33
cóż za hipokryzja jak możesz zarzucać nam monotonność kiedy waszą przewodnią "pieśnią" :roll: przez długi czas (nie wiem jak teraz) było wspaniałe,oryginalne i jakże usypiające Wiiiiiiisłaaaaaaaaaa i tak wkoło macieju....

:O

Teraz będą przekręcac że to my :O

Sensej_krak
30-07-2006, 16:59

Teraz będą przekręcac że to my :O

Przecież co złego to Wisła :-)

VANAHAIM72
30-07-2006, 18:43
karny był :oczko:

Ewidentny. I chyba tylko ktos slepy moze twierdzic inaczej. Tak samo ewidentny byl faul na Wlodarczyku...

Slepy (no i arbiter sobotniego spotkania) moze takze twierdzic, ze byly 2 czy 3 spalone pilkarzy Legii w meczu z Cracovia.

Luqas
30-07-2006, 19:24
Lech przegrywa z Wisłą Płock 0:1 :zlosliwy:

Gol Sobczaka - stadiony świata :O

pinomc
30-07-2006, 19:32
Bomba, i niech tak zostanie, szkoda tylko że nie w drugiej połowie

mam Sobczaka w piłkarzykach 8)

edit: a jednak nici z pkt w typerze... Lech ładnie z tego wybrnął

Junior89
30-07-2006, 20:04
Odra W. wygrała z Zagłębiem L. 1:0 :oczko: gol Chmiesta, a Zjawiński wszedł w 65-ej minucie, zszedł po niespełna 20 minutach :czerwona:

RadO
30-07-2006, 21:00
Lech przegrywa z Wisłą Płock 0:1 :zlosliwy:

Gol Sobczaka - stadiony świata :O

3:2 dla Amiki :O
W ostatnich 2 minutach z 1:2 wyciągnęli...

EDIT: nio może w 5 min.

Snoopy
30-07-2006, 21:22
Widzew im sprzedał patent :ucieka: Nowa zgoda się szykuje? :hyhy:

Viola
30-07-2006, 23:35
zgoda to nie ale układ już jest od pewnego czasu...

I stanowczo dementuje, że jesteśmy Amica :> Lech jest tam gdzie jego wiara a my zawsze będziemy na Bułgarskiej. Mecz rewelacyjny... takie huśtawki nastrojów są nieziemskie. Ale warto było naprawde warto było.

Hit meczu

"***** na skrzydłach grają wilk i zając" :lol2:

Tomereek
30-07-2006, 23:45
Zauważyliście, że najczęściej to Kotorowski puszcza bramki w stylu "stadiony świata"? :zdziwiony:

Pan Artysta
31-07-2006, 08:58
Lech jest tam gdzie jego wiara a my zawsze będziemy na Bułgarskiej. :

:hyhy: -nie ma jak dobry PR

Pan Artysta
31-07-2006, 09:11
:hihi:

Socios
31-07-2006, 11:01

A Dżekson jest biały ! Od urodzenia !
:lol:

A w Warszawie gra "Legia" :O
I to "od 1916" :kurde:
A pod koniec lat 30-ych w ogóle nic się nie stało.
Wcześniej zresztą też nie:

(...)Na wielu stadionach kibice będą na poznaniaków krzyczeć "Amika" (mogą i "Lutnia", tak Lech nazywał się na samym początku). No cóż, różną przeszłość mają polskie kluby.Zapewne tylko nieliczni fani Legii wiedzą, że ich ukochany zespół też jest owocem podobnego futbolowego mezaliansu. Małej wojskowej drużynki z warszawską Koroną (początek lat 20.), której późniejsi legioniści zabrali nawet biało-zielone barwy... Dziś nie nazwalibyśmy zapewne tego inaczej, jak skandal.
(...)
http://sport.interia.pl/news?inf=775698
:lol: :hyhy:

lomu-banita
31-07-2006, 11:11
Ale podobno wyruchali ta Korone i tylko i barwy zabrali :lol:

Złodziejsko przemytniczy...? :P

Pan Artysta
31-07-2006, 12:57
Zarzeczny człowiek orkiestra - jeszcze chyba tylko porodu nie przyjmował :hyhy:

RadO
31-07-2006, 13:34

A Dżekson jest biały ! Od urodzenia !

A w Warszawie gra "Legia" :O
I to "od 1916" :kurde:
A pod koniec lat 30-ych w ogóle nic się nie stało.
Wcześniej zresztą też nie:

(...)Na wielu stadionach kibice będą na poznaniaków krzyczeć "Amika" (mogą i "Lutnia", tak Lech nazywał się na samym początku). No cóż, różną przeszłość mają polskie kluby.Zapewne tylko nieliczni fani Legii wiedzą, że ich ukochany zespół też jest owocem podobnego futbolowego mezaliansu. Małej wojskowej drużynki z warszawską Koroną (początek lat 20.), której późniejsi legioniści zabrali nawet biało-zielone barwy... Dziś nie nazwalibyśmy zapewne tego inaczej, jak skandal.
(...)
http://sport.interia.pl/news?inf=775698
:lol: :hyhy:

A długi spłaciliscie, że się napinasz?
Ile osób wyruchaliście na kasę zmieniąc nazwy?
KKS -> PKP --> WKP --> HGW --> Amika?

I wszystko w jakieś 15 lat....

Socios
31-07-2006, 14:22

Jak już spłacicie wszystkie darmowe transfery "do wojska" (niektóre przedterminowe), to możemy o tym pogadać.
I to wszystkich zawodników z czterdziestu paru lat "promocyjnych" transferów.

RadO
31-07-2006, 14:45

Po co? Wystarczy, że zmienimy nazwę...

Pirx
31-07-2006, 16:02

Proponuje pokopac w historii innych krajów...zacznijcie np od Liverpoolu :chytry:

takie piprzenie bez sensu kazdy ma cos za kołnierzem....

Harcerz
01-08-2006, 04:28

Jak już spłacicie wszystkie darmowe transfery "do wojska" (niektóre przedterminowe), to możemy o tym pogadać.
I to wszystkich zawodników z czterdziestu paru lat "promocyjnych" transferów.

To raczej ci zawodnicy powinni zaplacic Legii za mozliwosc gry , zamiast dwuletniej sluzby wojskowej w lesnych garnizonach .

Socios
01-08-2006, 08:10
W Intertoto na pewno grał Lech, przecież sobie na to zasłużył w poprzednim sezonie.

Nie rozmawiam o sparringach 8)

Harcerz: ich poprzednie kluby też powinny zapłacić. Wszak ktoś mógł ich zawodników w tych leśnych garnizonach np. zabić... :ucieka:
A jak Ci ukradną samochód, to też powinieneś być wdzięczny: nie będziesz musiał stać w korkach, płacić za paliwo i ubezpieczenie, nie dostaniesz mandatu za złe parkowanie i nie zginiesz w wypadku. Same plusy :cicho:

Sharn
01-08-2006, 08:44
(...)

Zarzeczny czasami pisze takie głupoty zwłaszcza jak coś usłyszy czy przeczyta po pijaku albo chce w medium ogólnoposkim pokazać swoją neutralność jako felietonisty, co też jest bzdurą bo moralność tego pana na pstrym koniu jeździ...

Z tą Koroną było "nieco" inaczej to raz. Dwa że porównywanie warunków międzywojnia z warunkami kapitalizmu jest poniekąd bez sensu. Trzy - w tym akapicie sprytnie pominął kwestię, że to Legia niejako wchłaniała Koronę (struktura władzy była przecież Legijna), a w Wlkp. to jednak Amica wchłonęłą Lecha (regon czy właściciel pakietu własnościowego to przecież Wronkowcy). Na logikę i gdyby się opierać na kwestiach prawnych to Lech jako klub już nie istnieje, tylko istnieje klub założony 1992 roku który na mocy umowy przyjął nazwę Lech. Trofea i tradycje przejęte przez nowego potworka to też kwestia regulowana umową (chyba tylko po to żeby właśnie skorygować niepokornych myślących logicznie) więc można je potraktować także umownie. :hyhy:

P.S. Widać że z braku argumentów wałki z notorycznym zmienianiem nazwy żeby pozbyć się wierzycieli już pozwoliły poznaniakom wyjąć koronny argument powoływania piłkarzy do wojska. Nie wiem co te dwie kwestie mają ze sobą wspólnego, wiem natomiast, że w nowym Amico - Lechu już raczej nie będzie fikcyjnych etatów kolejowych ani rozdawania majątku kolei, natomiast nie jest wykluczone, że jacyś piłkarze zostaną np. specjalistami od lodówek albo kuchni gazowych... :chytry:

Pan Artysta
01-08-2006, 09:00
no i ciekawe ile my wszyscy (a taka jest ta smutna prawda) za te wałki zapłacimy - 20-30 mln złotych-bo jakoś stoen i inne imst. muszą sobie to wyrównać :zly:

a co do powoływania do wojska-to nie jeden powie że wolał ganiać za kulą niz pilnować sracza czy bramy w jednostce gdzieś w Pcimiu Dolnym to po 1 a po 2 chyba Legia nie umoczyła 30 mln złotych na pobieraniu ludzi z wojska do klubu wojskowego

po 3 przypominam o takich klubach jak Śląsk Wrocław czy Zawisza :hyhy: ponoć wszyscy woleli tam iść :chytry:

po 4-wpis do KRS jest jasny Amika przejeła Lecha i jego wiarę :cicho: czy wiara tego chce czy nie :ucieka:

Socios
01-08-2006, 09:19
Tak tak Sharn. Na pewno. Notoryczne zmienianie nazwy w celu pozbycia się długów. Tyle że... pomimo zmian nazw (czy raczej "przedrostków" a nie nazwy), te długi zawsze zostawały w tej samej wysokości. Ale niech to Wam nie burzy przyjętej "jedynie słusznej" koncepcji.

Nie zapominaj też dodać, że Zarzeczny to zapewne poznaniak. I z tą Koroną Warszawa to "na pewno" było trochę inaczej. Na bank. Nie może być inaczej.

Może i z "naszą sprawą" wasze darmowe transfery (podczas gdy inni musieli płacić) nie mają wiele wspólnego. Ale nie będę się przejmował prawionymi morałami o długach od kogoś, kto też ma za uszami sporo brudu, budował swoją markę na takich podstawach i nic za to nie płacił.
Btw "kwestii umownej": jak tam sprawa praw do Waszego herbu? Nadal w CWKS? To ile % ma z Legią wspólnego KP?

Artysta: pewnie, że niejeden wolał iść do klubu, niż biegać po poligonie. Ciekawe tylko, że najlepsi szli "odsłużyć" do Legii, a odpady do Śląska czy Zawiszy. I że np. taki Brychczy został powołany pół roku przed normalnym terminem, bo była szansa, że ktoś Legię uprzedzi. Ale zapewne na to wszystko też jest jakieś super wytłumaczenie.
10 lat trenowałem strzelectwo w wojskowym klubie. I wiem od podszewki jak to było z bezpodstawnym faworyzowaniem Legii spośród wszystkich klubów wojskowych. Doświadczyłem tego osobiście.

I jakie 30 mln długu? Jak po zapłaceniu za wszelkie prawa niematerialne i po wpływie kasy od wierzycieli, w WKP zostanie z 5 mln, to będzie wszystko. A są podejmowane działania, aby nie zostało nic. Wszystko się jeszcze toczy, a WKP nadal działa. Więc nie mów hop.

Amica Wronki S.A. (fabryka) przejęła tylko prawa niematerialne związane z Lechem. "Wiary" nie przejęła. Od nas zależy, czy "za tym" idziemy czy nie. Przypomnij sobie Wasz protest rok temu i teksty coponiektórych tu na forum, że to już nie jest "ich Legia". Przypomnij sobie rzucanie szalikami KP.
Są rzeczy, które wykraczają poza KRS i kwestie stricte prawne. Tak w Waszym jak i w naszym przypadku.

Pirx :brawo: To chyba rzeczywiście nie ma sensu.

RadO
01-08-2006, 09:35
10 lat trenowałem strzelectwo w wojskowym klubie. I wiem od podszewki jak to było z bezpodstawnym faworyzowaniem Legii spośród wszystkich klubów wojskowych. Doświadczyłem tego osobiście.

O! To mnie zafascynowało...
Można konkrety?

Raffi
01-08-2006, 10:09
Socios - dzięki za częsciowe wyjaśnienie sprawy długu. Niemniej zanim kolejny raz podejmiesz sprawę "fuzji" czy szalików KP to sprawdź czy masz jakąkolwiek wiedzę na ten temat, bo na razie wyszło na to że chcesz sobie tylko popierdolić żeby wzystkich powkurzać

Socios
01-08-2006, 10:45
Raffi: rozumiem, że Twoim kolegom po szalu wolno sobie popierdolić na tematy związane z nami, pomimo braku jakiejkolwiek wiedzy na ten temat i nikt im uwagi nie zwróci? OK, w końcu to Wasze forum.

Nie wiem o której "fuzji" piszesz, ale jeśli o tej "naszej", to na pewno mam na ten temat wiedzę wiekszą, niż ktokolwiek z Was.

Wiedzę na temat o co chodzi np. z szalami KP mam z Waszego forum oraz z prywatnych rozmów z niektórymi z Was. I to raczej z takimi dosyć powszechnie szanowanymi forumowiczami. Być może jedynie źle ująłem co chciałem powiedzieć nawiązując do tego porównania.
No ale nieważne. Niech będzie: dla mnie koniec tematu.

RadO: jeżeli rzeczywiście chcesz coś więcej, to w takim razie na PW.

RadO
01-08-2006, 10:55

Napisałeś o "bezpodstawnym faworyzowaniu Legii kosztem innych klubów wojskowych" na forum ogólnym i na ogólnym czekam na konkrety... Jak nie to nie przezyję...

Jastrząb
01-08-2006, 11:06
Co do Lecha, to przypomniało mi sie, że w niedzielę Smuda powiedział, że "Chciałby żeby Lech agrał tak, aby w kazdym meczu było jak najwięcej kibiców na boisku"

:ucieka: :lol3:

Sensej_krak
01-08-2006, 11:18
Majas, chyba wiesz czemu tak powiedział :-)
Czego objawami sa.
1. Czerwona twarz
2. Uciekanie oczami
3. Nie możność sklejania konskrutktywnego zdania (Gdyby go puscic mowil jak Pepicek ktory jest tydzien w Polsce:P)

Socios
01-08-2006, 12:11

Napisałeś o "bezpodstawnym faworyzowaniu Legii kosztem innych klubów wojskowych" na forum ogólnym i na ogólnym czekam na konkrety... Jak nie to nie przezyję...

Przeżyłbyś :hyhy:
Ale OK. Mam nadzieję, że Raffi wybarczy mi OT, dokonany na wyraźne życzenie RadO.

Jeden przykład wystarczy? Taki z lat 90-ych, jakich było sporo.
MON kupuje dla wojskowych klubów w Polsce np. 20 nowych karabinków pneumatycznych. Podział często wyglądał choćby tak:
10 dostaje Legia, 4 Śląsk, 3 Zawisza, 1 Grunwald, 1 Wawel, 1 Flota.

Podział nie uzasadniony niczym. Legia nie ma wyraźnie lepszych zawodników (dla których potrzebna by była lepsza broń aby byli jeszcze lepsi) ani nie ma ich więcej, by zaopatrywać ten klub w większe ilości. Dostaje te 10 sztuk tylko dlatego, że jest Legią.

Efekt był taki, że juniorzy młodsi z Legii strzelali z broni, o jakiej kilku starszych zawodników z innych klubow mogło pomarzyć.

A to tylko jeden przykład z wielu. Wybacz, że o tych stricte prywatnych (dotyczących mnie czy mojego ojca, zawodnika, trenera i działacza wojskowego klubu, choć innej sekcji) nie będę pisał. Ale naprawdę wiem "od wewnątrz", jak funkcjonowały wojskowe kluby.

lomu-banita
01-08-2006, 12:27
Z całą "przykrością" musze stwierdzić że Socios pisze całkiem rozsądnie.

ems
01-08-2006, 12:30
heh a powiedz mi Socios dlaczego Polonia tulala sie po 3 ligach bez hajsu dla zawodnikow (czego ofiara byl moj dziadek), zas Kolejorz z sukcesami gral sobie w pierwszej ?!
dlaczego kluby takie jak Gwardia Koszalin, Gryf Slupsk (o ile dobrze kojarze) nie mialy szans na awans do wyzszych klas rozgrywkowych zas Wisla z powodzeniem grala w I lidze?

pojebani.

lomu-banita
01-08-2006, 12:43
Pewnie ważniejsi zomowcy zarządzali Wisła :O

EMS z logiką to u ciebie troche na bakier.

RadO
01-08-2006, 12:45
No popatrz...

A ilu zawodników liczyły wtedy oba kluby? Jak byłem juniorem młodszym startowało nas w warszawskiech zawodach ok. 20-30 osób. I nie strzelełem z super broni - wbrew temu co mówisz trenerzy dobrą broń trzymali dla naprawdę najlepszych.

A czy Legia nie miała wyraźnie lepszych zawodników? Jak chcesz sepcjalnie dla Ciebie mogę policzyć i porównać ilość medali zdobytych przez zawodników Legii i Grunwaldu powiedzmy od 1985 roku... Ale to pewnie wyłaczna zasługa faworyzowania Legii... Może właśnie na tej podstawie powstawał rozdzielnik MON - pomyślałeś o tym czy poprostu nienawiść do wszystkiego co warszawskie zasłania Ci oczy?

Patrząc w sposób Sociosa to najbardziej faworyzowany był Śląsk Wrocław - przecież tylko oni mają jako-taką strzelnicę wybudowaną ze środków MON... No i to oni, a nie Legia, byli w stanie zaoferować Renacie Mauer mieszkanie.

Pominę fakt w jakich warunkach trenowaliśmy (bez szatni, zimą często w temperaturze otoczenia dzieląc strzelnicę pneumatyczną z... lekkoatletami). Ale za to koło stadionu :P Strzelnicy kulowej Legia - po zamknięciu strzelnicy na Szczęśliwicach - nie ma do dziś (czyli od jakiś 15 lat).

EOT

ems
01-08-2006, 12:52
Pewnie ważniejsi zomowcy zarządzali Wisła :O

EMS z logiką to u ciebie troche na bakier.

a nie dlatego ze byly to kluby ktore rokowaly wiecej nadziei na sukcesy ?

lomu-banita
01-08-2006, 12:55
Biorąc zawodników jakich chciały to napewno :lol:

Otrzasnij się , gdyby Śląsk miał takie możliwosci jak Legia grałby równie dobrze. Nie wybielaj historii na siłe.

ems
01-08-2006, 13:05
Slaskowi calkiem niezle sie wiodlo, to raz

dwa, Legia - rok zalozenia 1916, Slask- Rok Założenia: 1947

z chwila schylku lat 30 poprzedniego stulecia, klub przechodzil pewne trudnosci, ale i tak od poczatku byl wielosekcyjna potega, no i był pierwszym klubem wojskowym.
ale ***** nie, Legia to centralny klub, pupilek dzialaczy partyjnych, wiec kolejarz z milicjantem beda nam historie tlumaczyc na swoje

(Zawisza Bydgoszcz - Rok założenia: 1962)

lomu-banita
01-08-2006, 13:10
Czyli Legii sie nalezało wszystko co najlepsze bo była starsza i była z Warszawy :lol:

ems
01-08-2006, 13:13
no i ***** u mnie z logika zle ?!

mowie ze byla bardziej rozwinieta i rokowala wieksze nadzieje. Bylismy ***** po prostu najlepsi, Ty $$%$%^

Jaco
01-08-2006, 13:14
Socios! Wspominając o sukcesach sportowych sekcji strzeleckiej, zapomniałeś o pięcioboistkach i pięcioboistach Legii, którzy w latach 90-tych nie zamykali tabel. :chytry:
A jak zapewne wiesz, z procy nie strzelali. :oczko:

ems
01-08-2006, 13:14
ps dziwi mnie ze takie teksty wali kibic klubu w ktorego miescie molochem propagandowym jest Cracovia.

lomu-banita
01-08-2006, 13:22
Ems ty poprostu głupi jesteś prawda? Klub zbudował potęge na kolaboracji z komuna-ale tego nie widzisz-poprostu sie wam należało :lol:

Pierwszego Majstra zdobyliście w 1955 osiem lat po założeniu Śląska-czyli gówno a nadzieje rokowaliście wczesniej.

mOFMC
01-08-2006, 13:27
Klub zbudował potęge na kolaboracji z komuna-ale tego nie widzisz-poprostu sie wam należało :lol:

Miiiiiliiiiicjjaaaaaa!!!

:kurde:
Lomu, tok myslenia masz conajmniej jak nasi "sasiedzi"..
A GTS to dawno i nie prawda..

lomu-banita
01-08-2006, 13:28
MAriano zauważyłes że o Wisle tez pisałem? Bo pisałem-wszyscy jestesmy troszke umoczeni-ale tylko wy jesteście na to ślepi.

My przynajmniej pierwszego Majstra zdobyliśmy przed GTS :P

crolick
01-08-2006, 13:32
Ludzie wrzućcie se na luz bo tylko niepotrzebnie siebie nawzajem [i przy okazji innych] wkurwiacie. I tak nikogo do swoich racji nie przekonacie, bo są one uzasadniene emocjonalnie a nie racjonalnie...

PS. Socios a czy to nie było wynikiem tego że Legia była CWKS a nie WKS?! I czemu Śląsk i Zawisza dostawały po 4, a reszta tylko po 1?!

ems
01-08-2006, 13:32
Ems ty poprostu głupi jesteś prawda? Klub zbudował potęge na kolaboracji z komuna-ale tego nie widzisz-poprostu sie wam należało :lol:

Pierwszego Majstra zdobyliście w 1955 osiem lat po założeniu Śląska-czyli gówno a nadzieje rokowaliście wczesniej.

bylismy jednym z zalozycieli ligi, ale pewnie dla wojskowych liczylo sie tylko to ze jestesmy z Warszawy, .... krakowska.

lomu-banita
01-08-2006, 13:35
Założyciele łochocho :ucieka:

No to jak założyliście lige to do końca świata wam się mistrzostwo nalezy.

Apropo używania wyzwisk-na necie debilu możesz sobie je odpuscić. Na żywo raczej Pesto nie przypominam frajerze więc zmiarkuj bajere.

mOFMC
01-08-2006, 13:36
MAriano zauważyłes że o Wisle tez pisałem? Bo pisałem-wszyscy jestesmy troszke umoczeni-ale tylko wy jesteście na to ślepi.

Nikt nie jest slepy i nikt tego nie neguje.
Tylko, do kurwy nedzy, Wy nie macie innego argumentu.
Slyszycie Legia i wlacza sie Wam od razu - "pobory" do wojska, komuna- prosperity. i tyle.
Ja pierdole. Non stop jedno i to samo. Jak wiemy komuna skonczyla sie pare dobrych lat temu. Ale jak jest okazja dojebania Legii za to co bylo kiedys, to dawaj!
Ramie w ramie z Lechem i KSP. Taka zgoda :)

ems
01-08-2006, 13:37
**** mnie obchodzi jak wygladasz, psi zwisie, mam dosyc czytania twoich bredni. arogancja przebijasz niejednego poloniste. ja ci na forum nie przychodze zeby sie madrzyc o czyms o czym nie mam za bardzo pojecia- historii twojego klubu

lomu-banita
01-08-2006, 13:37
W tym problem ze się madrzyć nie umiesz. Napinaj sie dalej na necie pajacu.

mOFMC
01-08-2006, 13:38

ems
01-08-2006, 13:39
W tym problem ze się madrzyć nie umiesz. Napinaj sie dalej na necie pajacu.

siedz dalej w swoim swiecie, byle dalej od stron z tym herbem co na gorze.

lomu-banita
01-08-2006, 13:39
Poprosiłem o skasowanie konta. EOT.

Grzeslaw_mks
01-08-2006, 14:34
To się porobiło. A wszystko zaczęło się od... posta Violi :ucieka:

Sensej_krak
01-08-2006, 14:41
lomu z tym nie wygrasz. Przecież oni sa po dobrej stronie mocy.

Co nie zmienia faktu że historii nikt nie zmieni. I kłucenie na tym tle jest bez sensu.

Może jakas komisja sledzcza nam ustali fakty.

Pan Artysta
01-08-2006, 15:12
lomu z tym nie wygrasz. Przecież oni sa po dobrej stronie mocy.
.

:brawo: :brawo: :brawo: :kurde:

idz na forum Ruchu i Górnika i ich ustawiaj i pisz im historię z łaski swojej

Socios
01-08-2006, 15:16

Jaka ładna wojna :hyhy:
To ja tylko króciutko, po cichu, z gałązką oliwną i gołąbkiem pokoju i też EOTuję definitywnie w tym zakresie.

RadO:
1) kto Ci powiedział, że ja byłem zawodnikiem Grunwaldu :chytry: ?
2) od Legii w moich czasach w strzelectwie było kilka lepszych klubów, więc akurat pozycja Grunwaldu nie ma tu aż takiego znaczenia; ponadto dysproporcja w wynikach nie była aż taka, jak podział sprzętu strzeleckiego zakupionego przez MON,
3) jak ja byłem juniorem młodszym, to w miejscowych zawodach startowało nas jeszcze więcej :P
4) widać nie wiesz jak było z R.Mauer. Ja wiem. I wiem dlaczego z ZKS Warszawa trafiła do Śląska a nie do Legii. Nie była to tylko kwestia mieszkania,
5) wspomniałem też, że to tylko jeden z przykładów na faworyzowanie.

I nie ma we mnie nienawiści do Warszawy i wszystkiego co warszawskie. Wręcz przeciwnie: wiele mnie z Warszawą łączyło, mam sentyment i lubię to miasto. Wiem, że jestem pod tym względem nieczęstym wyjątkiem :oczko:

Jaco, z całym należnym Ci szacunkiem, ale w pięcioboju, to:
a) strzelanie to tylko 20%
b) strzela się z pistoletu, a nie karabinku :oczko:

I ad rem:

A w całym tym grzebaniu w historii jest tak, jak napisał Pirx: każdy ma coś z uszami.Choć jedni więcej inni mniej :hyhy: :P :cicho: . I "wojsko" i "milicja" i "kolej" i "górnicy" itd. Wiadomo, jakie były czasy. Nie wspominając o historii i "przypadkach" kilku europejskich klubów -> nie tylko "z bloku", ale również tych zachodnich.

I dlatego w ogóle bym do tego nie nawiązywał, gdyby nie to, że teraz kilku kibiców jednego z tych klubów, który jednak wtedy zyskiwał chyba najwięcej (co pomogło mu zbudować swoją markę szanowaną do dziś), śmie mi coś gadać o "Amice" i długach i odmawiać prawa do historii i tradycji mojego klubu. Przyganiał kocioł garnkowi...
Bo niby Stowarzyszenie, bo niby Spółka, bo niby KRS, srutututu. Tak, jakby to było najważniejsze i stanowiło o istocie tego, czym jest klub, przywiązanie do niego, poczucie wspólnoty, więzi, uczucia...

To tak, jakby odmówić Polsce (w formie II RP, PRL czy III RP) tradycji do zwycięstwa pod Grunwaldem, bo "po drodze" przez 123 lata Polski "nie było". Znaczy co - nie mamy prawa do Piastów i Jagiellonów? Do biało-czerwonej i orła też nie? Nigdy nie mieliśmy orła "bez korony" jako godła?
A wyniki i wszystko inne z czasów PRL się "nie liczą", bo faktycznie nie byliśmy wolnym krajem, tylko byliśmy pod sowieckim jarzmem? Długów wtedy zaciągniętych nie musimy spłacać? I tak dalej i tak dalej...

Bez sensu. Ja jak jadę na mecz do Szczecina, to jadę na mecz z Pogonią a nie Piotrcovią (czy wręcz FC Santosem). Nawet pomimo docinek innych kibiców w tym zakresie. Bo widzę tam na miejscu Pogoń, a nie Piotrkovię.
Do Warszawy też jadę na mecz z Legią a nie z KP/ITI, które nawet nie ma (nie miało) prawa do herbu. Bo na miejscu widzę Legię: te same barwy, tych samych kibiców, te same śpiewy, to samo wyznanie wiary...
Nawet pomimo tego, że część szanowanych przeze mnie kibiców Legii czasami pisze, że "to już nie jest ta Legia, co dawniej".

A jak ktoś chce tak ściśle trzymać się "faktów prawnych", to obecnie żaden polski klub nie jest starszy, niż powstałe w 1945 roku. Bo Niemcy przecież podczas II wojny światowej rozwiązali wszystkie polskie kluby. Stanowili tu swoje "prawo", więc to przecież też "się liczy".
Mógłbym też wspomnieć choćby o tym, że według niektórych warszawskich źródeł, jeszcze przed wybuchem II wojny światowej Legia "de facto przestała istnieć".
A mimo tego wszystkiego nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby negować, że obchodzicie 90-lecie. Bo przecież wszyscy wiemy, co jest ważniejsze i co się naprawdę liczy, n'est-ce pas?

I tylko stąd ta cała "awantura" i "wypominki", których by z mojej strony nie było, gdyby nie pewne wpisy...

Raffi
01-08-2006, 15:20
Socios - nie opowiadaj plizz że KP nie ma prawa do herbu z L-ką. Bo ma.
Nie ma tylko prawa na nim zarabiać
Jak myślisz, czemu koszulki w tym sezonie mają herb z 1916?
Notabene przypomnę, że w dok. założycielskich mieliśmy "Drużyna Sportowa Legja" a nie np. Drużyna Legjonowa czy Korona.
Co do końca lat. 30. to z rozgrywek wycofano drużynę piłkarską, bo wojsko wycofało się z jej finansowania, ale klub bynajmniej nie przestał istnieć
Pisaniny o "naszej" fuzji już nie chciałem komentować bo była najbardziej absurdalna.

Tak czy tak bynajmniej nie chcę odbierać wam również tych kilkudziesięciu lat historii, bo niby czemu. to przede wszystkim tradycja kształtuje ciągłość klubu

Socios
01-08-2006, 15:34
Raffi: w kwestii herbu nie upieram się, bo zapewne wiesz lepiej. Bazuję na tym, co jeszcze z rok (lub dłużej) temu wyczytałem w jakimś felietonie na www.legia.com.pl
A tam z kwesti herbu (i długotrwałych starć o herb pomięzy CWKS a KP/ITI) pamiętam zaś dokładnie zapis o prawach należących tylko do CWKS i niechęci do ich odstąpienia, trwającej jeszcze przez jakiś czas. Stąd te moje znaki zapytania, bo domyślam się, że od tamtej pory jednak trochę się zmieniło, a przyznaję, że nie śledziłem tu wszystkiego.

Choć przyznasz, że to jednak trochę dziwna konstrukcja: mieć prawa do herbu i nie móc na nich zarabiać? To jak mieć mieszkanie i nie móc w nim mieszkać. Czyli nie wszystko jest na 100% "normalnie".

cg
01-08-2006, 15:56
To się porobiło. A wszystko zaczęło się od... posta Violi :ucieka:

Zaczeło się od RadO, który musiał napisać o Amice :oczko:
Lechitka mu tylko odpowiadała.

RadO
01-08-2006, 17:33
Tu była odpowiedź do Sociosa. Stwierdziłem jednak, że dalsza dyskusja jest pozbawiona sensu.

Dziękuję za uwagę.

EDIT: z Sociosowym "Ad Rem" się zgadzam.

c_zary
01-08-2006, 20:47
Lomu i Ems po jednym punkcie karnym za zlamanie 1 punktu regulaminu.

ems
02-08-2006, 09:00
Ty nie badz taki cwany i te sprzed dwoch lat mi zdejmij :P

ems
02-08-2006, 15:53
Bogusław Baniak, trener Zawiszy Bydgoszcz: - Dobrzy piłkarze, mądry trener i wspaniała publiczność. O kim mówię? Oczywiście o Legii Warszawa.

przyslodzil nam, ******...
calosc tu:

http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=11260

mort
02-08-2006, 17:23
Jakbyś miał takich kibiców jak on na Hydropotworze to każdą publikę uważałbyś za wspaniałą a co niektóre (w tym nas) za prawdziwy dar od Boga :oczko:

Pirx
02-08-2006, 23:29
Łodzkie standartowe piekiełko...:

Ostatnie derby Łodzi na stadionie Widzewa rozgrywane były w październiku ubiegłego roku. Władze ŁKS w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS i Klubem 100, zaprotestowały przeciwko zbyt małej (1,7 tys.), ich zdaniem, liczbie biletów przyznanych im przez Widzew. Nie do przyjęcia była dla nich także cena za karty wstępu (najpierw 25, a ostatecznie 20 zł). Widzew był nieugięty i kibice ŁKS zbojkotowali derby, mimo że mediacji podjął się nawet wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski. Na stadionie przy al. Piłsudskiego pojawiło się tylko 41 fanów ŁKS.

11 sierpnia oczy piłkarskich kibiców w całej Polsce znów zwrócone będą na Łódź. Po sześciu latach piłkarze Widzewa i ŁKS znów zmierzą się w pierwszej lidze. Klub z al. Piłsudskiego na pewno nie będzie miał kłopotów ze sprzedażą biletów, bo chętnych na ich zakup będą dziesiątki tysięcy.

Ale stadion Widzewa może pomieścić jedynie nieco ponad 9,5 tys. widzów, a w przypadku derbów i wizyty na obiekcie kibiców gości, nawet o dwa tysiące mniej. Wymagane jest bowiem powiększenie stref buforowych oddzielających od siebie sympatyków obu klubów. Gdyby Widzew zdecydował się wpuścić kibiców ŁKS na cały sektor B (od strony stacji kolejowej na 1,7 tys. miejsc), to pojemność całego stadionu zmniejszyłaby się o 30 proc. - Oznaczałoby to zamknięcie sektora rodzinnego i dużej części trybuny prostej. Tysiące naszych kibiców nie obejrzałoby meczu - wyjaśnia Władysław Puchalski, prezes Widzewa.

Zarząd klubu postanowił więc, że kibice ŁKS otrzymają tylko 450 biletów. - Zdecydowaliśmy się na to z kilku powodów - wylicza Puchalski. - Po pierwsze, nasz stadion jest za mały i nie możemy ograniczać miejsc dla naszych kibiców. Po drugie - rok temu ŁKS dostał od nas 1750 biletów, ale kibice zbojkotowali derby i wykupili tylko 41 wejściówek. Reszta została nam zwrócona na kilka godzin przed meczem. Tych miejsc nie zajęli nasi kibice i ponieśliśmy straty finansowe. Tak było też dwa lata temu, gdy chuligani z ŁKS spalili krzesełka w sektorze. Wyliczyliśmy straty na 28 tys. zł i do dziś klub z al. Unii nie oddał nam pieniędzy za remont. Trzeci powód jest oczywisty - zgodnie z przepisami kibicom gości przysługuje 5 proc. biletów. Tak było na derbach Warszawy, czy Krakowa.

Puchalski twierdzi także, że 450 wejściówek dla sympatyków ŁKS wybawi z kłopotu władze miasta i policję. Oznacza to, że przez centrum Łodzi nie przejdzie korowód tysięcy kibiców drużyny z al. Unii i miasto nie będzie zablokowane.

Czy Puchalskiemu nie szkoda, że na derbach będzie tak mało sympatyków ŁKS? - Kierowaliśmy się przede wszystkim dobrem naszych fanów - tłumaczy. - A mecz będzie transmitowany na żywo w Canal +, będą też powtórki. Czasami trzeba podjąć męską decyzję. Taką podjął zarząd Widzewa.

Co na to ŁKS? - To decyzja Widzewa, nie będę jej podważał, bo nie mam na nią żadnego wpływu - mówi Daniel Goszczyński, szef klubu. - Nie jestem ani za, ani przeciw.

O derbach nie myślą jeszcze szkoleniowcy i piłkarze ŁKS. - Przed nami jeszcze bardzo ważne spotkanie z Górnikiem Łęczna - mówi trener Marek Chojnacki. Po wygranej z Pogonią Szczecin 4:0 w klubie z al. Unii zapanowała euforia. Chyba wszyscy liczą na podobny wynik w sobotę. Chojnacki tonuje nastroje. - Nie wolno nam myśleć, że jesteśmy najlepsi - mówi. - Musimy stąpać po ziemi.

Wczoraj ełkaesiacy ćwiczyli tylko raz. Z drużyną nie trenowali kontuzjowani Robert Sierant i Robert Kolendowicz. Po południu Chojnacki analizował mecz Górnika Łęczna z BOT GKS Bełchatów.

Decyzja Widzewa o przekazaniu nam tylko 450 biletów na derby jest dziwna. To nie będzie zemsta, ale wiosną postąpimy tak samo - grozi Andrzej Pożarlik, nowy dyrektor ŁKS SSA
Chodzi oczywiście o derby Łodzi, które 11 sierpnia zostaną rozegrane na stadionie przy al. Piłsudskiego. Nowy dyrektor ŁKS SSA nie kryje zdziwienia. - Liczyliśmy przynajmniej na 1,7 tys. biletów. Tyle samo dostaliśmy w ubiegłym roku jeszcze w drugiej lidze - mówi Pożarlik. Przypomnijmy, że wtedy kibice ŁKS zbojkotowali derby na Widzewie i wykupili jedynie 41 wejściówek. To jeden z kilku powodów, dla których klub z al. Piłsudskiego tym razem zdecydował się przekazać klubowi zza miedzy jedynie 450 biletów.

Szefowie ŁKS zwrócili się nawet o pomoc do Zbigniewa Łuczaka, wicemarszałka województwa łódzkiego. Chcieli, by ten został negocjatorem w sprawie biletów. - Prezesi Widzewa są jednak nieugięci i wygląda na to, że nie dostaniemy więcej wejściówek- stwierdził po wizycie w Urzędzie Wojewódzkim dyrektor ŁKS SSA. - Tyle samo biletów przekażemy Widzewowi wiosną. To nie będzie zemsta. Po prostu na naszym stadionie cały czas trwa budowa hali i wiosną dostęp na nasz stadion pewnie będzie utrudniony.

Pożarlik został dyrektorem ŁKS SSA (spółka, która jest właścicielem sekcji piłkarskiej w klubie) we wtorek. To nie jedyna nominacja przy al. Unii. Nowym szefem do spraw bezpieczeństwa na stadionie został Lech Łucki, który na tym stanowisku zastąpił Bogdana Redłowskiego. Łucki jest właścicielem firmy ochroniarskiej, a wcześniej pracował w policji. Natomiast Pożarlik jest też działaczem klubu kolarskiego LUKS Dwójka Stryków.

Źródło: gazeta.pl

Sharn
03-08-2006, 08:52
Cóż, czyli mordują ostatnie w miarę normalne derby. Nie chcę sie wypowiadać która ze stron ma rację bo moje zdanie jest akurat mało istotne, powiem tylko że absolutnie nie dziwię się stanowisku ŁKS, który mówi o przyznaniu takiej samej ilości biletów Widzewowi jak sami dostaną.

Luqas
03-08-2006, 10:08
Trochę to wszystko dziwne. Zdaje się na ostatnich derbach (jeszcze w II lidze) ŁKS nie robił problemów z wejściem Widzewiaków (było ich wtedy na prawdę bardzo dużo). I tak im się odpłacają?

Szkoda bo zgadzam się z tym co mówi Sharn, to ostatnie normalne (i najlepsze moim zdaniem) derby w Polsce. :/

żyła
03-08-2006, 10:31
a moze takie właśnie są efekty tego, że sami kibice nakładają na siebie "zakazy" w ramach prostestu albo z innego powodu? Wszyscy strają się szalikowców ze stadionów wyjebać, a kibice ŁKSu sami działaczom w tym pomogli.
Szkoda, bo są to zdecydowanie najgorętsze derby w Polsce :brawo:

M@+
04-08-2006, 20:48
Arka podkręciła pod koniec 1 połowy :hyhy:

jacki77
04-08-2006, 21:05
Arka podkręciła pod koniec 1 połowy :hyhy:

a sokolek potwierdza ze miano pierwszej derwutni OE nosi ,niezmiennie i zasluzenie

M@+
04-08-2006, 21:29
ta, jeszcze mówił, ze Arka pod względem piłkarskim rowna się Legii :ucieka:

Pan Artysta
04-08-2006, 21:47
ta, jeszcze mówił, ze Arka pod względem piłkarskim rowna się Legii :ucieka:

idjota :hyhy: co który zostanie za przeproszeniem wywalony to gdzie nie pojedzie mówi że Legia to cienkie bolki-a ch mu w oko :zly:

M@+
04-08-2006, 21:51
teraz to powietrza złapać nie mógł :D przebieg cale boisko i stracił pilke :P
No i Wisła straciła 2 punkty :D

Robson(L)
04-08-2006, 21:54
No i koniec 0-0 ... miło :hyhy: Słaba Wisła i jeszcze słabsza Arka ...

GKS B. liderem :chytry:

Raffi
04-08-2006, 21:57
kijowa Arka, strasznie drewniani są... Nie dziwię się, że 0-3 od Korony dostali. Wiśle brak napastników i sił na więcej niż 60 minut
Cleber niezły, ale to juz mieliśmy okazję widzieć w PUEFA

M@+
04-08-2006, 22:29
jutro my wygrywamy 3:0 i mamy lidera :D

Zajacc
04-08-2006, 22:32
jutro my wygrywamy 3:0 i mamy lidera :D

Jak nie masz nic ciekawego do pisania, to nie pisz.

M@+
04-08-2006, 22:34
Jak nie masz nic ciekawego do pisania, to nie pisz.
o co ci chodzi? są dziesiątki tego typu postów na tym forum, musiałes się do mojego przyczepić.

Zajacc
04-08-2006, 22:45
Musiałem.

Koniec tematu. :)

Sensej_krak
05-08-2006, 08:35
Remis :/

Ale gra lepsza niż Zabrzem ale jak słuznie zauwazylisce nie ma kto konczysz. Jesli nasz jeden napastink jest nahgorszy na boisku. A drugi ala Maciej Żurawski wraca robic akcje, to wtedy on nie jest czystym napadziorem :/

Szkoda ze bodzio nie chce kasy dac

Beny
05-08-2006, 08:43
Szkoda ze bodzio nie chce kasy dac

Dawał przez lata i oprócz MP i p. uefa co jakiś czas niewiele z tego macie. :zlosliwy:

Cupiał musi odejsć! :zlosliwy: (pozdro Grzywa :P )

Aaaalbo nie, niech zostanie. Tym lepiej dla nas. :zlosliwy:

Sensej_krak
05-08-2006, 08:58
Wiesz co musi sie odezwac w nim zyłka biznesmena.

Bo czasem oplaca sie doplacic jeszcze do czegos, a czasem nie i zamknoc projekt i liczyc sie ze stratami ale coś wyciagnoc, a wiec niech sprzeda Wiśle ale nie za takie chorendlane *ch czy h?* pieniadze jakie on chce. Woź albo przewoź w Polsce jak i w wiekszosci wypadkow na swiecie na Piłce sie nie zarabia, to sa zabawki dla duzych bogatych chłopcow

Paluch
05-08-2006, 10:24
ten cały Paulista... identyczne dośrodkowania jak nasz Kiełbowicz. Zero celnych... moze cos tak szukał gry ale to akurat mi sie od razu skojarzylo widząc kolejną za głęboką i za niską centre ktorą wybijali obrońcy lub bramkarz łapał. Ogolnie mecz nudny jak flaki z olejem. 2 godziny zmarnowane :wsciekly:
i nawet sie nie pobili :hmm:

Virus
05-08-2006, 13:24
Miszcz Miszcz(pisownia celowa 8) ) Wisełka :hyhy: :hyhy:

Niezmiernie Mnie Ucieszyl Wynik z Gdyni :) z tego co mi mowili bo meczu nie ogladałem, Wisla jest cienka jak zupka wiezienna :) teraz tylko wygrac łatwo i przyjemnie z krzesełkami i poworcic na miejce ktore do nas nalezy :) 8)

Sensej_krak
05-08-2006, 13:43
ten cały Paulista... identyczne dośrodkowania jak nasz Kiełbowicz. Zero celnych... moze cos tak szukał gry ale to akurat mi sie od razu skojarzylo widząc kolejną za głęboką i za niską centre ktorą wybijali obrońcy lub bramkarz łapał. Ogolnie mecz nudny jak flaki z olejem. 2 godziny zmarnowane :wsciekly:
i nawet sie nie pobili :hmm:

Niech przypomne ostatnie dosrodkowanie do Zienczuka ktory oczywscie je zmarnowal

Piotrek91
05-08-2006, 13:54
Wedlug mnie Paulista to akurat najlepszy zawodnik Wisły... :roll:
Mimo remisu widac ze graja coraz lepiej.

yusta
05-08-2006, 14:58
ten cały Paulista...

... był najlepszy na placu
Gdyby koledzy z ekipy choć troszkę zbliżyli się do jego poziomu, to byłoby z 5:0 dla Wisły. Jak Zieńczuk spierdolił jego piękne podanie, to aż mi się go szkoda zrobiło.
Gość się nieźle zirytował.
Wyróżniłabym jeszcze Clebera.

Wisła słabiuteńko. Murinho z Rumunii chyba ich nieźle zajechał. Zero świeżości i masa kontuzji.
Słabo to wygląda przed występami Wisły w pucharach.

rolnik
05-08-2006, 21:43
Pogoń :O :brawo: byłem pewien, że obskoczą łomot, a tu proszę... nawet Majdan asystę zaliczył :hyhy:

Paluch
06-08-2006, 18:45
Jeśli chodzi o Pauliste to przesadziłem stwierdzając że nie miał wogole celnych podań. ja mówie o tych dośrodkowaniach ktore raz po raz lądowały na nogach obrońców to ze raz czy dwa zagrał dobrą piłke to nie znaczy ze zagrał świetnie ogolnie spodziewałem sie więcej zwłaszcza że miałem Wisłe w 3 kuponach w stsie :hmm:

wymych
07-08-2006, 22:41
STANOWISKO KIBICÓW WIDZEWA W SPRAWIE DERBÓW

"z powodu decyzji prezeza Puchalskiego, czyli udostępnieniu kibicom ŁKSu tylko 450 biletów, informujemy że wszystkie aktywnie działające grupy kibiców na Widzewie wspólnie postanowili że:

PODCZAS PIERWSZEJ POŁOWY DERBOWEGO MECZU SEKTOR POD ZEGAREM BĘDZIE PUSTY.
NIE WIESZAMY ŻADNYCH FLAG.
NIE PROWADZIMY NA TYM MECZU DOPINGU."

Viola
08-08-2006, 09:04
Ja jeszcze chciałam zabrac głos w sprawie ostatniej kolejki, bo w sprawie pozbywania sie długów Socios już wszystko powiedział, a ja tam nie chce, żeby znowu ktos wyleciał albo sam sie wyleciał :P

Byłam na Tej tam pasiastej kałuży jak grali z Odrą... matko święta ta ekipa w ogóle nie ma pomysłu na gre, ambicji im brakuje, do pustej bramki Bania i Moskała nie trafiają zupełnie jak Włodarczyk, na trybunach wieje nudą, a jak już coś śpiewają to zawsze jest to anty komuś. Cały pozytywny repertuar kończy sie na "Hej Hej Cracovia" Było fatalnie dobrze, że grosza na bilet nie wydałam, bo sie troche dużo spóźniłam i mnie wpuścili bez...

Pan Artysta
08-08-2006, 09:27
gdzieś ty Viola polazła :O -Bóg cie opuścił :kurde:

Adam-oldboy
08-08-2006, 09:31
Było fatalnie dobrze, że grosza na bilet nie wydałam, bo sie troche dużo spóźniłam i mnie wpuścili bez...

Poznanianka :hyhy:

Sharn
08-08-2006, 11:51
STANOWISKO KIBICÓW WIDZEWA W SPRAWIE DERBÓW

"z powodu decyzji prezeza Puchalskiego, czyli udostępnieniu kibicom ŁKSu tylko 450 biletów, informujemy że wszystkie aktywnie działające grupy kibiców na Widzewie wspólnie postanowili że:

PODCZAS PIERWSZEJ POŁOWY DERBOWEGO MECZU SEKTOR POD ZEGAREM BĘDZIE PUSTY.
NIE WIESZAMY ŻADNYCH FLAG.
NIE PROWADZIMY NA TYM MECZU DOPINGU."

No pięknie.
Czyli jednak skasowali ostatnie derby... Szkoda o tyle, że akurat stadiony łódzkie mają akurat (wiem że nie najlepszą) możliwość zrobić taki mecz. Jak nie tam to chyba najwcześniej na "nowej" Wiśle albo u nas za 40 lat (o ile ciapciaki z Muranowa nie znikną i wogóle kiedyś dostąpią zaszczytu grać w OE).

:roll:

Waskiii
08-08-2006, 15:53
Jak dla mnie stanowisko Kibicow Widzewa jest dosc dziwne. Dzialaja w dobrej inicjatywie, ale pomysl z braku dopingu, wolnymi miejscami itp jest wdg mnie beznadziejny.. :ucieka: Chcac walczyc o ta niepowtarzalna atmosfere na derbach, calkowicie ja zabijaja. Jeszcze tak sie smiali, ze ostatnio ŁKS zbojkotowal derby i nie przyszedl majac 2000 biletow, a teraz robia dokladnie to samo opuszczajac miejsca pod zegarem.. :kurde:
zreszta niech robai jak chca, dobrze, ze to nie nasz problem :hyhy:

Viola
08-08-2006, 18:40
Artysta... musiałam zobaczyć jak jest na kałuży "przyjaciół"

Adam no... czemu miałam płacić za coś co mogłam mieć za darmo :P a potem się jeszcze okazało, że złamanego grosza warte nie było :/

VANAHAIM72
08-08-2006, 19:15
Wisła słabiuteńko. Murinho z Rumunii chyba ich nieźle zajechał. Zero świeżości i masa kontuzji.
Słabo to wygląda przed występami Wisły w pucharach.

W C+ Petrescu sie tlumaczyl, ze tylko 1 kontuzja jest typowo "przeciazeniowa" - reszta to urazy wynikajace z ostrych zagran przeciwnikow, czy to jeszcze z poprzedniej rudy, czy jeszcze z okresu przygotowawczego (sparingi i treningi). Czy ktorys z dobrze zorientowanych Wislakow moglby powiedziec jak to wyglada naprawde?

Piotrek91
08-08-2006, 21:21
Troche dziwi mnie liczba 12 kontuzjowanych zawodnokow :O . Chyba liczyl z rezerwami i wszystkimi druzynami juniorskimi... :roll:
A Cupialowi juz nudzi sie Petrescu:

Tylko metamorfoza w grze Wisły Kraków może uratować posadę trenera Dana Petrescu. Wyeliminowanie w Pucharze UEFA austriackiego Mattersburga to absolutne minimum – informuje „Dziennik”.

Jakikolwiek potknięcie będzie oznaczało natychmiastową dymisję rumuńskiego szkoleniowca. Niewykluczone jednak, że Petrescu pożegna się z Krakowem jeszcze przed meczem rewanżowym z Austriakami. Właściciel klubu oraz pracownicy Wisły mają Dana dosyć. Za dużo w nim buty i braku sukcesów, a za mało respektu. Bogusław Cupiał najbardziej ma mu za złe to, że właśnie na niego zrzuca winę za swoje niepowodzenia.

Watpie aby Wisle pomogla teraz zmiana trenera, Petrescu jest niezlym trenerem, ale nie tak dobrym aby az tak wozic tylek.

Tur
09-08-2006, 00:13
Jak dla mnie stanowisko Kibicow Widzewa jest dosc dziwne. Dzialaja w dobrej inicjatywie, ale pomysl z braku dopingu, wolnymi miejscami itp jest wdg mnie beznadziejny.. :ucieka: Chcac walczyc o ta niepowtarzalna atmosfere na derbach, calkowicie ja zabijaja. Jeszcze tak sie smiali, ze ostatnio ŁKS zbojkotowal derby i nie przyszedl majac 2000 biletow, a teraz robia dokladnie to samo opuszczajac miejsca pod zegarem.. :kurde:
zreszta niech robai jak chca, dobrze, ze to nie nasz problem :hyhy:

Po mojemu to szantażem chcą wymóc zmianę decyzji. Jaki będzie efekt - zobaczymy.

Luqas
09-08-2006, 14:42
A swoją drogą to na forum RTSu zapanowała ogromna, kilkunasto stronowa dyskuja na temat tegoż protestu. Nie wszyscy tam mają ochotę podporządkować się ustalonym decyzjom. Sam jestem ciekaw jak im to wyjdzie i czy faktycznie w pierwszej połowie pod zegarem będzie cicho i pusto...

Raffi
11-08-2006, 07:26
Po dwóch dniach pracy mogę uznać mój brak doświadczenia w sporcie za spory atut. Nie muszę się żadnym działaczom kłaniać w pas - mówi Robert Pietryszyn, członek PiS i nowy prezes piłkarskiego Zagłębia Lubin.
Ma 27 lat i doświadczenia w polityce - jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Zaprzyjaźniony z Adamem Hofmanem, szefem krajowej młodzieżówki PiS, posłem i członkiem komisji śledczej ds. banków. Ale nominacja na prezesa Zagłębia zaskoczyła nawet działaczy PiS. Nieoficjalnie przyznają, że Pietryszyn ze sportem nie ma nic wspólnego i jest za młody, żeby pokierować piłkarskim klubem. Ich zdaniem to właśnie Adam Hofman wprowadził Pietryszyna do zarządu klubu. A kandydaturę miał zaakceptować Adam Lipiński, minister w kancelarii premiera, poseł z Legnicy, który kontroluje kadrowe ruchy na Dolnym Śląsku.

- To świetny młody menedżer, który jest w stanie w polskim bagienku, jakim jest piłka nożna, zrobić wiele dobrego - zachwala go Hofman. A że nie ma nic wspólnego ze sportem? - To oznacza, że jest spoza układu.

- Wszyscy pytają o to, że jestem z PiS, a nikt o to, co robiłem wcześniej. A miałem duże sukcesy. Pracowałem wyłącznie w spółkach prywatnych, w których wygrywają tylko najlepsi - twierdzi Pietryszyn. Był ekspertem w PKO BP, dwa lata pracował w spółce doradczej bankowości inwestycyjnej, a ostatnio był członkiem zarządu w firmie polsko-amerykańskiej.

Twierdzi, że jest fanem piłki nożnej, ale na mecze nie chodził. Nie potrafi wymienić pierwszej jedenastki Zagłębia. - Ale mam ulubionych piłkarzy: to Iwański, Chałbiński i Liberda, a po ostatnim meczu również Vaclavik - zaznacza. Piłkarzy Cracovii - najbliższego rywala Zagłębia w lidze - nie zna.

- Siłą rzeczy ostatnie słowo będzie należało do mnie również w sprawach sportowych. Wiem, że rada nadzorcza wszystkie rozsądne pomysły zaakceptuje. Inaczej nie rzucałbym poprzedniej pracy i nie przenosił się do Lubina - mówi 27-letni prezes.

Pan Artysta
11-08-2006, 08:12
działacz :kurde: :hasao:

ems
11-08-2006, 09:07
*****, to ten klub jest zarzadzany jak spolka skarbu panstwa?! nie dziwne ze nic nie ugrali jeszcze.

Pan Artysta
11-08-2006, 12:25
http://i2.tinypic.com/24ca155.jpg

:hyhy: :brawo: :chytry:

Socios
11-08-2006, 17:13
Ten szal ma tak z 1500 lat. Daaaaaaaawno to było...

A tak btw:
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=19119
ile zachwytów :O nad Lechem.

Pan Artysta
11-08-2006, 18:22

najstarsza zgoda ekstraklasy :O :brawo:

Viola
11-08-2006, 19:32
No widzisz jak fajnie? Możemy się poszczycić tym, że jeszcze coś mamy naj.

Beny
11-08-2006, 19:33
Pytanie tylko dlaczego jest to kategoria: największe pranie mózgów wśród kibiców piłkarskich.

Nazgul
11-08-2006, 19:42
Co mi Pan tu antycypuje? :D

Socios
11-08-2006, 20:12

najstarsza zgoda ekstraklasy :O :brawo:

http://www.pracownia52.pl/www/photo/albums/userpics/10001/zoo-oliwa-mid70-1-mn.jpg

:P :hyhy:

P.S.
Beny: po tym jak Wy wybraliście lobotomię, nam aby nie być posądzonymi o xero, pozostało tylko pranie.

Beny
11-08-2006, 20:17
Lepiej być sobą po przecięciu nerwów, niż po praniu przebrać się w cudzą koszulę.

Socios nie zaczynaj, już mieliśmy okazję czytać nie tylko Twoje zdanie na ten temat.

Dla mnie się skurwiliście i mimo mojej sympatii dla Lecha Poznań zdania nie zmienię. :]

Viola
11-08-2006, 20:19
Dzieci spokój :> To nie jest czas, ani miejsce na ciągnięcie rego tematu.

ŁKS przegrywa :klnie:

Pan Artysta
11-08-2006, 20:20
uj z wynikami amika jestesmy z wami :brawo: :hyhy:

Jaco
11-08-2006, 20:21
Dzieci spokój :> To nie jest czas, ani miejsce na ciągnięcie
Słusznie prawisz, młoda damo. :hyhy:

Socios
11-08-2006, 20:22
Beny: ja nie zaczynam. Ja odpowiadam na Twoje pytanie. Głupie pytanie = głupia odpowiedź.
Ja żadnej obcej koszuli nie widzę ani na sobie nie czuję. Ty musisz. Nawet pomimo Twojej "sympatii", co do której po paru wpisach sprzed choćby roku, mam pewne wątpliwości.
No ale świętym wszystko wolno. Nawet pozostać w błogim acz fałszywym poczuciu jedynie słusznej racji.

Viola
11-08-2006, 20:22
Jacku no wiesz :P

Pan Artysta
11-08-2006, 20:24
kto ciągnie ten z amiki :hyhy: :ucieka:

Viola
11-08-2006, 20:25
Wow ta amika to strasznie kobieca firma :ucieka:

Beny
11-08-2006, 20:31
Beny: ja nie zaczynam. Ja odpowiadam na Twoje pytanie. Głupie pytanie = głupia odpowiedź.
Ja żadnej obcej koszuli nie widzę ani na sobie nie czuję. Ty musisz. Nawet pomimo Twojej "sympatii", co do której po paru wpisach sprzed choćby roku, mam pewne wątpliwości.
No ale świętym wszystko wolno. Nawet pozostać w błogim acz fałszywym poczuciu jedynie słusznej racji.

Co do sympatii, to za mało mnie znasz, aby mieć wątpliwości. Na szczeście.

Nigdzie nie napisałem, że jestem/jesteśmy święci. Znam historię swojego klubu. Historię z Koroną, spadek z ligi, wojskową potęgę za PRLu. Co nie zmiena faktu, że jeździsz na Amikę grającą jako Lech. Pozostając w błogim acz fałszywym poczuciu jedynie słusznej racji. Dlatego też pozostajmy przy swoich racjach w pokoju. Czkawką się będzie i tak niektórym odbijało w przyszłości.

Peace
11-08-2006, 20:42
A ŁKS przegrywa już 2-0 :/

Viola
11-08-2006, 20:52
ŁUUUUUUUUUUUUUUUUUUUASZ MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADEJ !!! :brawo:

Powiedzmy, że odpuszczam mu większość grzechów

Peace
11-08-2006, 20:53
Jeszcze jednego ŁKS jeszcze jednego! :P

Piotrek91
11-08-2006, 21:05
To nie tylko ja licze na remis :P . (kuponik)

Viola
11-08-2006, 22:27
Ej ej ej ..... jaki kuponik, ja tu z czystej sympatii dopinguje ale nic z tego nie wyszło :(

wymych
11-08-2006, 23:41
Ej ej ej ..... jaki kuponik, ja tu z czystej sympatii dopinguje ale nic z tego nie wyszło :(

Viola sympatyzujesz z ŁKSem i Lechem 8)

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra, po przypadkowej bramce do szatni sytuacja na boisku się odmieniła, ale jakoś dowieźlismy ufffffff :brawo:

Piotrek91
12-08-2006, 00:37
po przypadkowej bramce
Taaaaa 8)
Ogolnie ciekawy, derbowy mecz. Szkoda tej frekwencji ŁKS-u... :/

Viola
12-08-2006, 01:03

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra, po przypadkowej bramce do szatni sytuacja na boisku się odmieniła, ale jakoś dowieźlismy ufffffff :brawo:

Łódzki KS - Lech Poznań :brawo:

ale żeby nie było to tylko moje przekonanie i nie mówie tego w imieniu innych kibiców Lecha :)

cg
12-08-2006, 10:56

Łódzki KS - Lech Poznań :brawo:

ale żeby nie było to tylko moje przekonanie i nie mówie tego w imieniu innych kibiców Lecha :)

Na pewno nie jesteś w tej sympatii do ŁKSu osamotniona :oczko:

dude
12-08-2006, 20:24
Juz ? Polizali ?

Flip
12-08-2006, 21:17
2-1 dla Korony dobre meczywo

Andre
12-08-2006, 21:36
Dla mnie się skurwiliście i mimo mojej sympatii dla Lecha Poznań zdania nie zmienię. :]

Kibice Pogoni Szczecin wg.ciebie również się skurwili?

Pomyśl dwa razy nim coś napiszesz bo sytuację w Poznaniu można ewentualnie,w najgorszym z możliwych dla Lecha porównań,uznać za podobną szczecińskiej.

Beny
13-08-2006, 14:12

Kibice Pogoni Szczecin wg.ciebie również się skurwili?

Pomyśl dwa razy nim coś napiszesz bo sytuację w Poznaniu można ewentualnie,w najgorszym z możliwych dla Lecha porównań,uznać za podobną szczecińskiej.

Oczywiście, że tak. W końcu zdecydowana większość kibicuje Piotrcovii po zmianie szyldu. :] Idziecie ich śladem, z tym że tam jeszcze były jakiś protesty, nie akceptowanie, a Wy się wspólnie liżecie po fiutach i udajecie, że jest git.

Andre
13-08-2006, 15:46
Oczywiście, że tak. W końcu zdecydowana większość kibicuje Piotrcovii po zmianie szyldu. :] Idziecie ich śladem, z tym że tam jeszcze były jakiś protesty, nie akceptowanie, a Wy się wspólnie liżecie po fiutach i udajecie, że jest git.

Jak już wspomniałem sytuacja w Poznaniu w najgorszym z możliwych dla Lecha porównań może być uznana za podobną do szczecińskiej. Lecz mogłaby być uznana za taką tylko przez laika i to nie znającego dokładnie realiów przekształceń jakie dokonały się w Poznaniu.
Skoro uznałeś że w Szczecinie liżą się po fiutach to współczuję i Wam i owym liżącym się. Życzę pomyślnego wzajemnego lizania podczas najbliższego meczu „przyjaźni”:]
Tym bardziej że jak rozumiem masz wprawę bo nie pojawiasz się na meczach CWKS-u w lidze okręgowej i permanentne lizanie uskuteczniasz na meczach KP SSA w I lidze.
Ba! Ale przecież Ty protestowałeś przeciw ITI i z czystym sumieniem oblizujesz ***** w ekstraklasie podczas spotkań KP SSA gdzie zresztą jest ich znacznie więcej :]
Skoro przypomniałeś bliski sobie temat skurwienia to przypomnę Ci dalszą część definicji.
Nie ma większego kurewstwa niż noszenie cudzych barw, przy całym szacunku dla Legii Warszawa :]

Beny
13-08-2006, 16:04
Ale to ciągle barwy Legii niezależnie, czy SSA, CWKS, siatkarzy, koszykarzy, czy hokeistów, a nawet kolarzy, zapaśników i pięcioboistek. :]
Jako "realia przekształceń jakie dokonały się w Poznaniu" wystarczy mi odpowiedni wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym, dwulicowa Kuchenko. :cool:

Mój stosunek do Pogonii jako zgody też jest znany wielu osobom na tym forum, więc wisi mi "mecz przyjaźni", jak i wszystkie poprzednie.

Andre
13-08-2006, 17:04
Ale to ciągle barwy Korony Warszawa,nie Legii.
I to z czasów gdy nie było Krajowego Rejestru Sądowego.

Raffi
13-08-2006, 17:38
nie są

Socios
13-08-2006, 22:25
Idziecie ich śladem, z tym że tam jeszcze były jakiś protesty, nie akceptowanie, a Wy się wspólnie liżecie po fiutach i udajecie, że jest git.

Beny, że się posłużę niedawnymi słowami Raffiego: jeśli chcesz o czymś pisać, to się upewnij, że najpierw masz na ten temat jakąś wiedzę.
Nie wiesz, jak było. Nie wiesz, co się działo przez ostatnie miesiące w Poznaniu. Nie wiesz, jaka w tych wszystkich zmianach była rola PZPN. Nie o wszystkim było głośno i pewne sprawy zapewne takie pozostaną. Pewne działania nie muszą być podejmowane widowiskowo tylko po to, żeby potem jacyś Legioniści mogli powiedzieć "no brawo, chociaż protestowaliście".

Nie zmieniło się nic. Nie zawdzięczamy Amice miejsca w lidze (Lech się w lidze utrzymał, a gdyby nie zmiany, to WKP nadal by w niej grało, a o licencję wystąpiłoby na poważnie i by ją dostało), nie zmieniły się barwy, nazwa, siedziba itp. To co najważniejsze zostało jak trzeba. I jest wielce prawdopodobne, że wkrótce będzie powrót do starego, kolejowego herbu.
Twój klub, ma prawa do herbu i nie może się nimi w pełni i normalnie posługiwać. Wciąż też istnieje CWKS, który zachował jakieś prawa. Znaczy się co - są dwie Legie? No przecież wiadomo, że nie.

PZPN z jednej strony (licencyjnej) przesuwa WKP na ostatnie miejsce w lidze, a z drugiej wydaje postanowienie, że Lech nadal może się w swej historii posługiwać tym miejscem, które zdobył na boisku w sezonie 2005/2006. Nie nakazuje także posługiwać się miejscem Amicii, pomimo zmuszenia do wystartowania w sparringach z Tiraspolem. Sam PZPN traktuje więc Lecha "dwutorowo". A skoro PZPN (póki co piłkarska władza, nawet pomimo tego, co o nich się sądzi) ma takie "rozdwojenie jaźni", to ja mam luz: dla mnie nic się nie zmieniło.

Obecne wyniki Lecha nadal będą dopisywane w tabeli wszechczasów Lechowi. Nie Amice. Żadnych triumfów Amicii nie dodano też do historii Lecha.
Przypominam, że pewnemu klubowi, któremu "zabrano" MP w 1993, takiego przywileju PZPN nie dał. Co nie przeszkadza wielu kibicom tego klubu nadal umieszczać roku 1993 jako swego triumfu w MP. Ale na to oczywiście na pewno jest jakieś zajefajne (i jedynie słuszne) wytłumaczenie.

Kibice Amicii nie przenieśli się do Poznania. Nadal będą kibicować Amice we Wronkach.
Nowe władze o kibiców Lecha dbają i się z nimi liczą. Pamiętając, że wiele klubów (włącznie z Legią) ma hasła typu "Legia to my", "Lech to my" itp. to należy uznać, że to kibice są substancją klubu. Nośnikiem tego, czym klub jest. Władze Legii mają kibiców w dupie i są od dawna w (mniejszym bądżwiększym) sporze. Doprawdy nie wiem, czyja sytuacja jest bardziej normalna. I czy (pod tym kątem) to przypadkiem Lech nie jest nadal bardziej lechicki, niż Legia legijna.
Bo właściciele się zmianiają, władze się zmieniają, piłkarze się zmieniają, ale kibice pozostają. I to oni przede wszystkim stanowią o klubie: o tym, czym on jest.

Tak jest. Mamy "Spółkę" z "odzysku" -> po Amice. No i to jest jedyne co nas "łączy".
Tylko że "Spółka i jej numer KRS" to nie jest klub. To nie jest jego esencja. To jest jedynie pewne narzędzie, którym klub się posługuje. Ale to nie "Spółka" stanowi o tożsamości klubu. Więc pomimo tego, że mi się nie podoba, że tak się (z pomocą PZPN) stało, to nie mam problemów z tożsamością i identyfikacją. To, co najważniejsze, zostało niezmienione.

Według Twojej koncepcji, obecna Polska ma 17 lat. Bo ta powstała w 1945 "się nie liczy", bo miała granice narysowane przez Stalina. Bo bez Lwowa, ale z Wrocławiem. Itp. Ponadto Polski "nie było" przez 123 lata.
Obecna Polska nie ma więc (patrząc Twoimi oczami) nic wspólnego z Polską Piastów czy Jagiellonów. Nie ma prawa do zwycięstwa pod Grunwaldem itd.
Cóż, mam na ten temat inne zdanie.

Sprawa długu WKP jest w toku. Jeśłi pozostanie cokolwiek niespłaconego, to tak: będzie to plama na naszym honorze. Ale to nadal nie zmieni mojego podejścia do identyfikacji tego klubu.

Nasza sytuacja jest zupełnie inna niż Pogoni czy Zawiszy, choć oczywiście pewne podobieństwa zachodzą. Cóż - może oni właśnie dlatego "widowiskowo" protestowali, bo różnice pomiędzy tymi sytuacjami jednak są zbyt duże, żeby kibic przeszedł nad nimi do porządku dziennego. U nas tego nie ma, więc i nie uświadczysz tego, co tam. Ale na szczęście to nie Twoje odczucia w tym zakresie stanowią co jest słuszne i jak jest naprawdę.

Grzywa
13-08-2006, 23:15
A o naszym meczu nic? :efoch:

Zenon Ojdana
13-08-2006, 23:17
Ale to ciągle barwy Korony Warszawa,nie Legii.
I to z czasów gdy nie było Krajowego Rejestru Sądowego.
Korona miała barwy biało - zielone
Legia miała takie barwy w latach 1922 -1926.

I tyle w tym temacie

yusta
13-08-2006, 23:22
A o naszym meczu nic? :efoch:

Jakbyście przegrali, to można by było sie chociaż ponabijać :efoch:

A tak całkiem serio, to Wisła z meczu na mecz prezentuje się lepiej. W przeciwieństwie do Legii :/