PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w Zaglebiu Sosnowiec

szczepan
30-07-2003, 13:16
za 90minut.pl:

"Zagłębie chce awansować

Wczoraj na konferencji prasowej w siedzibie Zagłębia Sosnowiec przedstawiono nowych zawodników i nowego prezesa. Właścicielem klubu nadal pozostał Włoch Francesco Cimminelli, ale w fotelu prezesa zmienił go rodak Giancarlo Motto. - Od 5 lat jestem w Polsce, byłem dyrektorem ds. zakupów w firmie GM - Fiat w Bielsku Białej - przedstawił się nowy szef sosnowiczan.
- Obecnie jestem dyrektorem generalnym Ersi Ergom Poland. Mam 58 lat. Ostatnio pomagałem siatkarkom Stali Bielsko-Biała, które sięgnęły po mistrzostwo Polski. Obecnie zostałem oddelegowany przez pana Cimminellego, by objąć patronat nad Zagłębiem Sosnowiec. Nie ukrywam, że budżet klubu jest jak na warunki III ligi bardzo, bardzo zadowalający. Cel może być tylko jeden, awans do II ligi. W przypadku gdyby nie został zrealizowany, byłaby to porażka i zmarnowany wysiłek nas wszystkich. Oczywiście, jako właściciele szukamy sponsorów, podobnie dyrektor klubu, ale jest ciężko. Ktoś, kto oferuje tysiąc złotych na rok, po prostu się ośmiesza i nas obraża...

Wobec takiej sytuacji pan Cimminelli własnymi środkami spłacił w zeszłym roku dług Zagłębia i zapewnił klubowi byt na dobrym poziomie, także na ten sezon - podsumował prezes Motto.

Wypowiedź Włocha uzupełnił dyrektor Wojciech Rudy: - Nie ukrywam, że przyjęliśmy plan strategiczny na najbliższe 3 lata. Awans do II ligi jest celem pośrednim. W 2006 roku klub będzie obchodził 100-lecie istnienia i do do tego czasu zadaniem Zagłębia jest powrót do ekstraklasy. Byłby to wspaniały prezent dla wszystkich kibiców i ludzi, którym dobro klubu leży na sercu.

Póki co, nad Brynicą zmontowano skład, który ma zagwarantować realizację celu pośredniego. Nowymi twarzami w Zagłębiu są: Bartłomiej Chwalibogowski, Konrad Koźmiński, Tomasz Malinowski, Mariusz Lachowski i Radosław Bugaj. Kontraktami związali się z klubem ci, którzy już grali na "Ludowym", a więc: Mariusz Ujek, Tomasz Twardawa, Jarosław Rak i Adam Wurzel. - Chciałbym podziękować działaczom za realizację moich próśb. Teraz kolej na mnie i piłkarzy - powiedział trener Krzysztof Tochel.

Wiadomo, że opiekun sosnowiczan bardzo liczył, że uda mu się ściągnąć do Sosnowca doświadczonego rozgrywającego, Jacka Berensztajna, ale ten okazał się być "nie do wyjęcia". - Bardzo liczę, że napastnicy Bugaj, Lachowski, Ujek będą strzelać dużo bramek. Jeśli chodzi o młodzieżowców, mamy solidnych, stosunkowo doświadczonych, więc jestem dobrej myśli - optymistycznie podsumował Tochel.

źródło: Dziennik Zachodni"

no to za rok druga liga a za dwa pierwsza :D :+: :+:

_Bart
30-07-2003, 13:17
no to za rok druga liga a za dwa pierwsza :D :+: :+:

czego sobie i Im głęboko życze

fajnie by było żaby Zagłebie znow mogło zaistnieć w Polsce

legart
30-07-2003, 13:34
Mam nadzieję że coś wyjdzie z dalekosiężnych planów Zagłebia i za 2-3 lata powitamy ich w pierwszej lidze

Michał89
30-07-2003, 13:50
Nie wiem jak mogło do czegoś takiego dojść ze Zagłębie jest 3lidze(był nawet w 5), a wynalazki typu szczaxa czy groclin są w 1.W dodatku Groclin jest wicemistrzem Polski :/

Dżon Łejn
30-07-2003, 14:07
Za niespełna 2 godziny dowiem sie jak nasze chłopaki poradzą sobie z klubem z afryki(algierii dokładnie) bo wybieram się na sparing .
Zbadam też nowe stroje --coś w stylu Celticu :+:

2 liga 2 liga ZAGŁĘBIE

pzdr

Pesto
30-07-2003, 16:03
Nie wiem jak mogło do czegoś takiego dojść ze Zagłębie jest 3lidze(był nawet w 5), a wynalazki typu szczaxa czy groclin są w 1.W dodatku Groclin jest wicemistrzem Polski :/

zadbał o to "kompetenty" zarząd , Wielki Szmaciarz ( Dziurowicz pochodzący ... z Sosnowca ! ) i cidrok Bomba , co III ligę ukochał ponad życie

ale Zagłębie odbiło się od dna - bez żadnych złodziejskich fuzji
liczę na powrót do II ligi w tym sezonie

Dżon Łejn
30-07-2003, 19:28
Byliśmy lepsi dziś no i wygraliśmy 2:1 .

sadomen
31-07-2003, 10:50
http://www.zaglebie.sosnowiec.pl/galeria/sfoto.php3?tytul=Tomasz%20Malinowski%20&ff=galeria/konf290703/010.jpg

Fajne stroje:)

rkwa
31-07-2003, 18:48
ja bym sobie zyczyl zeby na stulecie istnienia,Zaglebie nie tylko gralo w ekstraklasie ale tez walczylo o mistrza /oczywiscie z Legia-kto by nie wygral tej rywalizacji i tak wszystko by zostalo w rodzinie/

pozdro dla Zaglebia-czekamy na Was w ekstraklasie.