PDA

Zobacz pełną wersję : Belgrad: Partizan vs. Crvena Zvezda

Gravedigger
27-05-2006, 11:21
Przypomniał mi się mecz z 2003 r. kiedy Legia grała towarzysko z Partizanem Belgrad.
Jak ktoś pamięta to była ciekawa sytuacja na trybunach. Na krytej siedziało 5 fanów Crvenej Zvezdy z transparentem o biało-czarnych. Po chwili cała Żyleta kilkakrotnie dopingowała Partizana!! :brawo:

Stąd takie pytanie czy sympatyzujecie z którymś z belgradzkich klubów? Jeśli tak to z którym - Czerwoną Gwiazdą czy z Partizanem?

Ja osobiście zdecydowanie wolę Partizan. Jak chyba każdy wie mamy nawet w drużynie wielkiego fanatyka tej drużyny, Vukovica. Wcześniej zawodnikiem tej drużyny był Stanko Svitlica.

Edit;
Widzę, że sonda nie działa.. :roll:

mOFMC
27-05-2006, 11:55
Nie widze ankiety :P

Gravedigger
27-05-2006, 12:01
Nie widze ankiety :P
Więc pisz normalnie w temacie. ;)

mOFMC
27-05-2006, 12:05
przepraszam

:O

Fizi
27-05-2006, 12:06
Crvena Zvezda źle mi się kojarzy z samej nazwy

nie dość , że gwiazda, to jeszcze czerwona - fuj

poza tym mam to w dupie

mOFMC
27-05-2006, 12:09
poza tym mam to w dupie

o wlasnie. Nie wiedzialem jak to ujac.
Rzeklbym: wyjales mi to z ust :hyhy:

Fizi
27-05-2006, 12:11
poza tym mam to w dupie

wyjales mi to z ust :hyhy:

zboczeniec :O

Markotny
27-05-2006, 12:12
KO :lol:

Warszawiak
27-05-2006, 12:13
Crvena Zvezda Belgrad! Delije!

Lepsi kibice, ładniejsze oprawy, no i zawodnicy! Pancev, Savicevic, Mihajlovic, Prosinecki, Jugovic. Szkoda że wojna nie pozwoliła tym piłkarzom zaistnieć poważnie jako reprezentacja Jugosławii... W 1990 byli trochę za młodzi, a i trener powołał starszych zawodników (choć w sumie zatrzymał ich dopiero niesamowity Goycoechea w ćwierćfinale), a 1992, 1994 byli wykluczeni :/ A jak wielcy piłkarze to byli świadczą ich kariery za granicą: Prosinecki: Real, Barca, Savicevic: Milan, Mihajlovic: podpora mistrzowskiego Lazio. Do tego Drulovic, Zahovic z Porto, Suker: Sevilla, Real, Mijatovic: Valencia (najlepszy zawodnik Primera Division), Real, Jokanovic: Chelsea, Boban: gwiazda Milanu. Eh, to byłaby aż za silna drużyna. W zasadzie tylko maszynka do zdobywania goli Darko Pancev z Macedonii nie zrobił poważnej kariery na zachodzie.

mOFMC
27-05-2006, 12:17
ładniejsze oprawy, no i zawodnicy!

Zboczeniec! :O

Warszawiak
27-05-2006, 12:31
hehe :)
wyrwałeś z kontekstu ;)
wracając do tematu, to kiedyś na murze przy Legii był wielki napis Delije, no i na mieście kilka napisów (RSWS - Red Star Warsaw Section), ale sam nie wiem, kto był autorem Polacy czy mieszkający tu Serbowie...

Gravedigger
27-05-2006, 12:35
hehe :)
wyrwałeś z kontekstu ;)
wracając do tematu, to kiedyś na murze przy Legii był wielki napis Delije, no i na mieście kilka napisów (RSWS - Red Star Warsaw Section), ale sam nie wiem, kto był autorem Polacy czy mieszkający tu Serbowie...
Był, później pojawił się obok niego "Grobari Partizan" a za jakiś czas oba zniknęły. :roll:
Swoją drogą w sklepiku kiedyś wisiał bardzo ładny szal "Grobari Beograd".

Warszawiak
27-05-2006, 12:52
ładniejsze oprawy, no i zawodnicy!

Zboczeniec! :O

Szczególnie Sinisa, przyjaciel Arkana prezentował się kiedyś bardzo korzystnie -> http://www.sinisamihajlovic.com/crvenazvezda1.JPG W Rzymie zatrudnił chyba jakiegoś lepszego stylistę ;) no i stał się złym Serbem mordercą, faszystą i wszystkim co najgorsze :zlosliwy:

mOFMC
27-05-2006, 12:56
Nie widze ankiety.

Markotny
27-05-2006, 13:01
Ja volim Dinamoooooo :)

arczi
27-05-2006, 13:08
Przypomniał mi się mecz z 2003 r. kiedy Legia grała towarzysko z Partizanem Belgrad.
Jak ktoś pamięta to była ciekawa sytuacja na trybunach. Na krytej siedziało 5 fanów Crvenej Zvezdy z transparentem o biało-czarnych. Po chwili cała Żyleta kilkakrotnie dopingowała Partizana!! :brawo:

Cala Zyleta?
Bylismy na tym samym meczu?

Jak chyba każdy wie mamy nawet w drużynie wielkiego fanatyka tej drużyny, Vukovica.

Tja.. Wielki drewniany nochal. Tez mi argument.

Ps. Delije!

jasin
27-05-2006, 16:13
eee tam. co to za nazwa "Czerwona Gwiazda" a fuuujjjjjj...

i zgoda Spartaka.

arczi: :chytry:

ems
27-05-2006, 16:41
Delije i juz

a ta "cala Zyleta" to chyba miales jakies omamy :P

Beny
27-05-2006, 17:00
Oba kluby urzędują blisko siebie. Od jednego do drugiego stadionu 10-15 minut spacerkiem. Mi osobiście bardziej podoba się stadion Partizana. Taki zgrabniejszy i ciekawszy dla oka. Za to Crvenej Zvezdy na wzgórzu, a stadion jakby w niecce. :oczko:

Okolice stadionu zdecydowanie fajniejsze na Partizanie... Park, niedaleko Muzej 25. maj (Muzeum/Mauzoleum Tito) itp.

http://img126.imageshack.us/my.php?image=partizan4iq.jpg

Crevenej to betonowo-metalowa zabudowa opanowana przez graficiarzy. :ucieszony:

http://img45.imageshack.us/my.php?image=cz12qy.jpg

http://img132.imageshack.us/my.php?image=cz29fa.jpg

Z ciekawostek: na miescie można spotkać osoby w koszulkach obu drużyn i raczej jest spokój. Jakieś zamieszania są jedynie z dniu meczów. ;) Jedno z wejść na stadion Partizana ma chyba wiecej okienek niż na Legii razem wzięte. :zdziwiony:
Jedni i drudzy kibice są pieruńsko głośni, ale co dziwne więce bluzgów idzie ze strony CZB na Partizana niż odwrotnie. Główna przyśpiewka "Partizane, Partizane, pusi kurac, pusi kurac" i tak mogą w kółko. :hyhy: Na hasło Partizana "mnogo smo jaki" ("jesteśmy bardzo mocni") Crvena odpowiada "mnogo smo jaci" ("jesteśmy dużo mocniejsi"). :paker:

Z ciekawostek można jeszcze dodać, iż np. boiska obu koszykarskich drużyn są obok siebie na Kalamegdanie (twierdza na wzgórzu, będąca pierwotnym Belgradem, jeszcze z czasów rzymskich).

Oba kluby mają bardzo dobrze rozbudowaną bazę z gadżetami okołoklubowymi, a i nie tylko mnie urzekło dzięcięce ubranko w barwach z napisem ""kad porastem igracu za zvezdu". :hyhy:

Stamtąd gdzie mieszkałem najbliżej było jednak na jednotrybunowy stadion Rad Belgrad prawie na przeciwko Vojna Medicinska Akademia (Szpitala Wojskowego), którzy jak o sobie mówią są ""sami protiv svih" i według zgodnych opinii chodzą tam sami chuligani. :oczko:

Niezależnie od drużyn, czy reprezentacji (piłka nożna, siatkówka, koszykówka) kibice świętują długo i intensywnie na placach i ulicach miasta - głównie Trg Republike, Terazije, która dalej przechodzi w Knez Mihajlova.

W Belgradzie są jeszcze inne kluby ze stadionami, np. Zemun, ale nic o nich więcej nie wiem, nie widziałem. ;)

A i na koniec, nie widziałem na zabytkowych budynkach (a centrum Belgradu prawie całe takie jest) żadnych grafów na którąś z drużyn, nie to co u nas. :zlosliwy:

PS.1. Dziękuję za poprawę serbskiej pisowni i szczegółowe wyjaśnia belgradzkich klimatów. :]

PS.2. "Partizan se voli"! :zlosliwy:

Viola
27-05-2006, 18:26
Dużo bardziej lubie Crvene ale nie jestem przeciw Partizanowi :P

wokulski
27-05-2006, 20:20
Delije! Crvena Zvezda !

.... i tyle w temacie

Markotny
27-05-2006, 20:59
Onet!

...i tyle w temacie

z przymrużeniem oka :oczko:

Koko
29-05-2006, 17:17
Zdecydowanie Crvena choć Partizan mi jakoś wybitnie nie przeszkadza 8)

Dyzio
01-06-2006, 10:44
Partizan 8)

M@+
01-06-2006, 12:40
Partizan!

Peace
01-06-2006, 14:48
również Partizan :oczko:

dyha
01-06-2006, 14:56
Partizan

Benio
06-07-2006, 20:43
Partizan,Partizan,zan,zan
Lalalala o Partizan
Lalalala o Partizan (i tak w kółko)
:brawo:

Jakoś Crvena Zvezda źle mi się kojarzy

mOFMC
06-07-2006, 22:20
***** odswiezanie tematow sprzed miesiaca/kilku miesiecy.
No litosci :-

hatchet
07-07-2006, 15:45
Obilić !!! :zlosliwy:

I niech zyje pani prezes :ok:

http://www.fcobilic.co.yu/images_menu/ceca.jpg