PDA

Zobacz pełną wersję : Stolica: Rząd da pieniądze na metro

MaxyM
30-07-2003, 12:48
Do końca 2003 r. Warszawa otrzyma 75 mln zł na metro - zapewnia rząd. Dziś zorganizowano konferencję w tej sprawie w kancelarii premiera.

Nie ma także zagrożenia, że stolica straci po wprowadzeniu nowej ustawy o dochodach samorządów.

We wtorek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zakłada większy udział samorządów w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) i prawnych (CIT) oraz zwiększenie ich samodzielności.

"Z rachunków, które przeprowadziliśmy, wynika, że wszystkie duże miasta zyskują" - powiedziała dyrektor departamentu finansowania samorządu terytorialnego w Ministerstwie Finansów Zdzisława Wasążnik.

Dyrektor departamentu wdrażania programu regionalnego z resortu gospodarki Anna Siejda zapewniła, że stołeczne metro ma w tym roku zagwarantowane co najmniej 75 mln zł. Jest duże prawdopodobieństwo, że otrzyma dodatkowo 70 mln zł.

Dobe i to :> .

_Bart
30-07-2003, 12:55
heh a dla mnie jest to wstyd
rzad powinien na takie rzeczy jak metro w stolicy dać tyle kasy aby budowano po pare stacji rocznie a nie jedna na 2-3 lata
powinna to byc inwestycja priorytetowa a nie traktowana jako zło konieczne

szczepan
30-07-2003, 13:05
wybory sie zblizaja??

Klusek
30-07-2003, 13:59
heh a dla mnie jest to wstyd
rzad powinien na takie rzeczy jak metro w stolicy dać tyle kasy aby budowano po pare stacji rocznie a nie jedna na 2-3 lata
powinna to byc inwestycja priorytetowa a nie traktowana jako zło konieczne

Wiesz, sam się zastanawiam dlaczego powinni tak zrobić i nie znajduję odpowiedzi. Że niby status miasta stołecznego tego wymaga? Osobiście uważam, że bardziej by nam się przydała porządna obwodnica a nie jakieś erzatze w postaci trasy AK czy siekierkowskiej, skierowanej zresztą donikąd.

Unico
30-07-2003, 15:15
... i jeszcze niech wam da na kolejkę górską :/

ems
30-07-2003, 15:23
nie przypierdalaj sie, Poznan tez ladne hajsy dostaje od Rzadu

legart
30-07-2003, 15:24
... i jeszcze niech wam da na kolejkę górską :/

heh, metro nam wystarczy (tylko ma być trzyliniowe jak w Pradze czy Budapeszcie, dla nie kumatych - obecnie w Warszawie zbudowano 2/5 jednej linii)

Unico
30-07-2003, 15:24

To im też niech jeszcze dorzuci na kolejkę górską :> :/

ems
30-07-2003, 15:25
:)

legart
30-07-2003, 15:26

A kurcze w takim razie co chcesz rozmywaczu dla Krakowa 8-

ems
30-07-2003, 15:29
unico jest z Krakowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozbudowywania w Polsce Sieci Kolejek Gorskich :rotfl:

Unico
30-07-2003, 15:29

kolejkę górską? :>

Niech jeszcze w Wadowicach i Międzyzdrojach zrobią kolejkę górską... Ci co siedzą w Radzie Ministrów to jest rząd czy samorząd? 8-
ehhhhhh

legart
30-07-2003, 15:36

kolejkę górską? :>

Niech jeszcze w Wadowicach i Międzyzdrojach zrobią kolejkę górską... Ci co siedzą w Radzie Ministrów to jest rząd czy samorząd? 8-
ehhhhhh

Rada Ministrów - administracja rządowa centralna, a tak wogóle o kolejke poproś UE a nie Legionistów 8-

Unico
30-07-2003, 15:43
Rada Ministrów - administracja rządowa centralna, a tak wogóle o kolejke poproś UE a nie Legionistów 8-

Prawidłowa odp. na pytanie dot. Rady Ministrów.

Aha... chyba mnie źle zrozumiałeś :> O nic nie proszę legionistów i nie mam zamiaru prosić nikogo z Unii.
Mam gdzieś kolejkę :>

Sinuhe
30-07-2003, 17:53
W "Wybiórczej" ;) piszą, iż Warszawa ma dostać na metro 100 mln euro dotacji z Unii...
Ma to wystarczyć na zakończenie budowy pierwszej lini... :)

szczepan
30-07-2003, 18:56
nie no Unico nie przesadzaj ja proponuje zeby nam dali na tramwaje :P

szczepan
30-07-2003, 18:57
co wy gadacie powinni nam dac na tramwaje :P

Kawa
30-07-2003, 19:29
75 mln PLN starczy chyba na 3 kilometry czyli bede miał metro blisko domu :)

*PRZEMO*
31-07-2003, 06:08
B.dobrze!!! warszawa potrzebuje metra. rzad raz ruszyl makowka i nie wysra pieniedzy na nic tylko na dobra inwestycje :)

Raffi
31-07-2003, 09:34
CZy dają czy nie dają coś z tym trzeba robić, bo opłaty i tak lecą, jest tylko kwestia, czy robota posuwa sięnaprzód czy nie; im wcześniej skończą tak naprawdę, tym wcześniej nie trzeba będzie na to płacić. Przypomnę, że metro zaczęto budować już przed wojną (np. na Żoliborzu są odcinki, które można będzie wykorzystać).

Gelo
04-08-2003, 18:05
Mówiac szczerze to jest karygodne ze Wwa nie ma jeszcze metra z prawdziwego zdarzenia, a prace nad skonczeniem chocby jednej lini ida jak krew z nosa. mam nadzieje ze te dotacje zostana wkoncu wykorzystane w sposob nalezyty i budowa podziemnej kolejki sie przyspieszy

Adiq
04-08-2003, 19:00
nie no Unico nie przesadzaj ja proponuje zeby nam dali na tramwaje :P
A ja proponuję, żeby zamiast dawać nam na tramwaje, dali Krakowowi. Może wtedy wreszcie przestaną śpiewać "W tramwaju jest tłok..." :rotfl: