PDA

Zobacz pełną wersję : I liga- podsumowanie

Rafał
17-05-2006, 12:21
pierwsza liga się skończyła-dla nas mistrzowsko:), trochę się działo przz te kilka miesięcy na trybunach.
wklejajcie najlepsze i najciekawsze waszym zdaniem fotki-oprawy etc...

moje typy to
http://i4.tinypic.com/zwyqfb.jpg
niebęde oryginalny- dla mnie najlepsza w tym sezonie.
giallo rossi korony też mi w pamięć zapadło ale niemoge znaleźć tej fotki.

myślę że temat ciekawy więc do roboty !

Adiq
17-05-2006, 16:19
Skoro jest już taki temat to prosiłbym o szczere komentarze odnośnie legijnej ultraski w tej rundzie.

Co się wam podobało, a co nie? Czym się zszokowaliście, a czym rozczarowaliście? Czego było za dużo, a czego za mało? Jakieś pomysły? Co byście zmienili w przyszłej rundzie itd. Można też tu zadać pytania do NS.

Od razu zastrzegam, że nie ma to być księga pochwał. Jeśli wasze przemyślenia są pozytywne to proszę o uzasadnienie. To samo tyczy się tych negatywnych - nie bać się pisać.

PS. Jeśli ktoś ma naprawdę szczegółowy pomysł na oprawę, to prosiłbym jednak aby wysłał go na priv.

hatchet
17-05-2006, 16:22
Zbyt malo piro :zlosliwy:

1 mecz w rundzie nie zalatwi wszystkiego :oczko:

A tak juz calkiem na serio to niewiem czy najlepszym pomyslem sa plastikowe rurki majace na celu trzymanie napisu/postaci na jakiejs wysokosci. Przykladem ze sa one trudne w operowaniu i nie do konca spelniaja swoja role niech bedzie ostatnia prezentacja z Wisla.

No i gdzie jest "Zyletka" ? W praniu sie skurczyla :chytry:
Czemu na caly sezon byla zaprezentowana tylko raz ?

Pan Artysta
17-05-2006, 16:31
Zbyt malo piro :zlosliwy:

1 mecz w rundzie nie zalatwi wszystkiego :oczko:

A tak juz calkiem na serio to niewiem czy najlepszym pomyslem sa plastikowe rurki majace na celu trzymanie napisu/postaci na jakiejs wysokosci. Przykladem ze sa one trudne w operowaniu i nie do konca spelniaja swoja role niech bedzie ostatnia prezentacja z Wisla.

podobny temat jak na kibicach :chytry: te same fotki nawet :oczko:

a co do rurek - to na inne chyba nie ma zgody :hmm: tak na zdrowy rozum

hatchet
17-05-2006, 16:34
Domyslam sie ze na inne nie ma zgody, ale mozna poszukac innych rozwiazan.
Mocowanie napisow na lince ? Ktora trzeba byloby jakos zainstalowac :hmm:

Pan Artysta
17-05-2006, 16:38
Domyslam sie ze na inne nie ma zgody, ale mozna poszukac innych rozwiazan.
Mocowanie napisow na lince ? Ktora trzeba byloby jakos zainstalowac :hmm:

po 1 linka musiałaby być stalowa(inne są zbyt wiotkie jak na 120 metrów przewieszenia) a po 2 nie ma jej miedzy czym rozciągać :hmm: -bo niby do czego ja przymocować :hyhy:

wiem nie znam sie i jestem niekumaty-na wszystkie inne pytania odpowiedzą bardziej kumaci :chytry:

hatchet
17-05-2006, 16:39
Ale ja tylko glosno rzucam hasla ;)

Pan Artysta
17-05-2006, 16:41

przed rzuceniem hasła radzę postudiować wytrzymałość materiałową :chytry: i liznąć troszku budownictwa :hyhy:

hatchet
17-05-2006, 16:45

przed rzuceniem hasła radzę postudiować wytrzymałość materiałową :chytry: i liznąć troszku budownictwa :hyhy:Kazdy material ma ograniczona wytrzymalosc ;)

Ale z tego co pamietam to cos ze sznurkami bylo kombinowane na meczu z Belchatowem :hmm: Ale chyba w innym celu.

Adiq
17-05-2006, 16:48
Pierwszy transparent z meczu z Wisłą był własnie zainstalowany na lince, którą podtrzymywały rurki i myślę, że to zdało test. Rozumiem, że pisząc o nienajlepszym pomyśle masz na myśli transparent "To jest zapał, który nigdy w nas nie zgaśnie!". Jak pewnie zauważyłeś był on podświetlany (przezroczysty) i przez flagi na płocie nie mogliśmy go oprzeć o niego tak jak transparent "Teraz wracamy po to co nasze". Musieliśmy postawić go "piętro wyżej", a to już sprawiło problemy.

Żyletka ma się dobrze - była nawet raz zaprezentowana podczas treningu. :oczko: W nowym sezonie na pewno się pojawi.

Co do pirotechniki to problem jest bardziej złożony. Jak wiadomo, w porozumieniu zobowiązaliśmy się do nieodpalania niczego do czasu powstania osobnej umowy na ten temat. Niestety umowa taka do dziś dzień nie powstała. Klub zgodził się na piro dopiero na meczu z Wisłą. Miejmy nadzieję, że jest to krok ku zalegalizowaniu jej u nas na stadionie.

PS. Giallo Rossi zostało ponownie ułożone wczoraj na sparingu z BVB. http://i4.tinypic.com/zvo7t0.jpg :roll:

hatchet
17-05-2006, 16:51
Pierwszy transparent z meczu z Wisłą był własnie zainstalowany na lince, którą podtrzymywały rurki i myślę, że to zdało test. Rozumiem, że pisząc o nienajlepszym pomyśle masz na myśli transparent "To jest zapał, który nigdy w nas nie zgaśnie!". Jak pewnie zauważyłeś był on podświetlany (przezroczysty) i przez flagi na płocie nie mogliśmy go oprzeć o niego tak jak transparent "Teraz wracamy po to co nasze". Musieliśmy postawić go "piętro wyżej", a to już sprawiło problemy.
Ale podobne problemy byly tez z postaciami pilkarzy gdzie trzeba bylo wskakiwac na plot zeby je przytrzymywac w pionie, a byly one oparte o plot.

Tuzin
17-05-2006, 16:53
Czy piro na meczu z Wisla bylo jednorazywym wybrykiem za zgoda klubu czy juz na stale powroci na Lazienkowska 3?

Adiq
17-05-2006, 16:53
Z tym, że one miały aż po 4,5 metra wysokości, a nie 3 m tak jak standardowe transparenty. Przy płocie 2,2 m to spora różnica.

Markotny
17-05-2006, 16:59
Oprawy, oczywiście w trakcie ubiegłego już sezonu były bardzo pozytywne. Było piro, chociaz teraz bedzie z tym coraz cieżej, folie, kartony, flagi na kijach duże zarówno i małe, sektorówki okolicznościowe, foliowe napisy. Były wykorzystane chyba wszystkie elementy ultraski, tak więc nie mogliśmy zbytnio narzekać. Najlepszą oprawą wg. mnie była na meczu derbowym z Polonia u siebie (
http://archiwum.legialive.pl/photos06/06polonia1_f25.jpg
). Bardzo fajnym pomysłem, było również otwarcie się NS dla osób chcących pomóc przy oprawach, a nie bedących w jej szeregach. Dzieki temu każdy pragnący pomóc w ultrasce ma szanse do wykazania się.

Co można poprawić...

Przede wszystkim doping. Brakuje bębna, przez co nasz śpiew jest strasznie niezgrany, na dodatek śpiewamy na wyścigi. Szczegolnie teraz, gdy zaleje nas fala nowych kibicow, po zdobyciu mistrzostwa bedzie potrzeba zgrania... Oczywiście sam beben nie wystarczy, żeby doping sie poprawił odrazu. Aby można było go usłyszeć na całej trybunie trybunie potrzeba zrobić jakieś podwyższenie, bo inaczej bebniarz wybijający rytm na dole Żylety nie będzie słyszalny (ludzie stojący na dole G, będą swego rodzaju wytłumieniem dźwieku).

To by tyle było z mojej strony :oczko:

hatchet
17-05-2006, 17:04
Co do opraw to zgadzam sie z przedmowca, ze naj naj naj byla ta derbowa :brawo:

Oraz za swoja prostote ale jednoczesnie "to cos" :

http://www.legialive.pl/photos06w/06wisla2_f82.jpg

Żuku
17-05-2006, 17:07
oprawy etc. wszystko ok!

ale jeden minus!

http://legialive.pl/galeria/foto.php?id=144&f=191

kartony trzymać pionowo czy poziomo :hmm: :roll:

oraz jak śpiewamy na rozpoczęcie meczu "Mistrzem Polski jest Legia.." i jest wciągana jakaś sektorówka to za nim ludzie powieszą szale na szyji to troche czasu minie i traci to efekt...Nie lepiej aby uprzedzić osoby stojące tam gdzie będzie sektorówka aby nie podnosili szali? podobno wygląda to z "płachatami" puszczanymi w przejściu, nierównomiernie.

mort
17-05-2006, 17:17
Jak dla mnie na warunki jakie pozwalał klub-było ok i wielkie dzięki oraz gratulacje dla NS za ten sezon :brawo:

Do poprawy-to co wszyscy wiemy czyli doping-to też element ultras tyle,że niezależny jakby od was.

No i jeszcze jedna uwaga, o której rozpatrzenie wnoszę koniecznie-zorganizujcie jakieś spotkanie z Hadajem czy cos bo wszyscy mamy go dosyć ale nie wiem czy on zdaje sobie z tego sprawę :zly: Macie możliwość dotarcia do faceta więc przetłumaczcie chłopu,że trybuny rzygają jego textami rzucanymi po 1000 razy i to w najmniej odpowiednich momentach. A w ostateczności niech S. czy kto tam po nim przejmie schedę zarzuca odpowiednie hasła to może typ ogarnie,że nie on jest głównym aktorem w tym spektaklu.

Zdecydowanie i jeszcze raz-zróbta ludzie cuś z tym zapiewajło :modli:

Adiq
17-05-2006, 17:27
Tuzin: tak jak napisałem. Liczymy na to, że prawidłowe odpalenie piro na meczu z Wisłą (choć niestety jedna świeca dymna poleciała na murawę), pozwoli na złagodzenia stanowiska KP w tej kwestii. Zobaczymy jak to będzie wyglądało tuż przed sezonem. W końcu zakaz piro to nie tylko wola KP, ale też Ekstraklasy.

Żuku: Kartony trzymamy pionowo. Tamta kartoniada nie wyszła najlepiej, chyba przez to, że po raz pierwszy na rewersie pojawiła się reklama, gdzie dodatkowo miał być dołączony kod i ludzie potraktowali to jako zwykłą ulotkę reklamową, a nie część choreografii.

Te opóźnione "wjeżdzanie" sektorówek to odwieczny problem na Legii. Na meczu z Lechem chcieliśmy podać ją ciut wcześniej niż przed "Mistrzem Polski...", ale piłkarze opóźnili wyjście i wyszedł mały falstart.
http://www.legialive.pl/photos06w/06lech2_f87.jpg

Hawaj
17-05-2006, 18:49
no to i ja dołożę swoje 3 grosze...
oczywiście ogólne wrażenia bardzo pozytywne, ale jest kilka rzeczy, które w moim odczuciu możemy poprawić...

primero - bardzo podoba mi się, gdy w ''młynie'' na np. włoskich czy francuskich stadionach, cały czas ultrasi machają flagami na kij... zarówno takimi jakie mamy, tj. 2,5x2,5, jak i większymi, nawet dwa razy... nawet 10 takich flag pokazuje, że młyn ''żyje'' i daje to fajny klimat...

segundo - uważam że akcja transparentowa powinna być przeprowadzana częściej i trochę inaczej... najwięcej czasu zajmowało w czasie poprzednich spotkań szkicowanie, naniesienie farby to już końcówka... dlatego rozsądne byłoby moim zdaniem przygotowanie przez was odpowiednio przygotowanego materiału i rozdanie go chętnym do naniesienia markerem wzoru w domu...
wtedy celem "akcji transparentowej" byłoby tylko naniesienie farby na materiał - myślę, że możnaby nawet podwoić wydajność takich spotkań :oczko:

tercero - najbardziej podobała mi się oprawa z wierszem Kaczmarskiego. wydaje mi się nawet, że mogłaby to być najlepsza prezentacja ultras w polskiej historii gdybyście mieli pomysł na zagospodarowanie sektorów obok sektorówki, która naprawdę była piękna... same flagi, których było za mało, nie były chyba najlepszym pomysłem...sam treść transparentu i jego wykonanie - cudo
na Polonii oprawa - rewelacyjna, na Lecha zresztą też.

i jeszcze jedna rzecz do przemyślenia - trzeba coś zrobić z zgraniem Żylety i Krytej... widać wyraźnie, że Żyleta śpiewa wszystko znacznie szybciej, co powoduje jeden wielki bełkot...

pzdr

kosciesz
17-05-2006, 18:56
Liczymy na to, że prawidłowe odpalenie piro na meczu z Wisłą (choć niestety jedna świeca dymna poleciała na murawę), pozwoli na złagodzenia stanowiska KP w tej kwestii.

Takie moje pytanie: wg jakiego klucza rozdajecie race? Kiedyś jak było ich dość dużo dostawali wszyscy... ale teraz nie ma tego aż tyle... może warto byłoby gdyby race odpalały tylko osoby, które znacie chociaż z widzenia...

ta jedna głupia raca dla klubu to już jest argument przeciw - a może nie warto im samemu wsadzać w łapę argumentów...

DobryChłopak
17-05-2006, 18:59
Dodam swoje 3 grosze apropos transparentów. na swojej stronie piszecie:

"W najbliższym czasie zorganizujemy sprzedaż gotowych zestawów na transparenty."

Uważam, ze dobrze byłoby gdyby takie zestawy zaczęły być sprzedawane. Szczególnie teraz kiedy sezon się skończył, wakacje tuż tuż, co owocuje masą wolnego czasu. Można go zagospodarować, właśnie malując parę transów.
Niby nie ma problemu z kupieniem materiału czy farb. Ale człowiek jest istotą leniwą i jakby wszystko było "w zestawie" byłoby po prostu wygodniej :)

Pan Artysta
17-05-2006, 19:12

"W najbliższym czasie zorganizujemy sprzedaż gotowych zestawów na transparenty."

Uważam, ze dobrze byłoby gdyby takie zestawy zaczęły być sprzedawane. Szczególnie teraz kiedy sezon się skończył, wakacje tuż tuż, co owocuje masą wolnego czasu. Można go zagospodarować, właśnie malując parę transów.
Niby nie ma problemu z kupieniem materiału czy farb. Ale człowiek jest istotą leniwą i jakby wszystko było "w zestawie" byłoby po prostu wygodniej :)

i wtedy 0 panowania nad tym co ludziska tam nabazgrają - patrz SS i inne mądrosci życiowe

DobryChłopak
17-05-2006, 19:21

i wtedy 0 panowania nad tym co ludziska tam nabazgrają - patrz SS i inne mądrosci życiowe

Co prawda, to prawda. Choć z drugiej strony, chyba nie namalowano by tylu transów, żeby nie można było tego ogarnąć. Według mnie spróbować by mozna. Nie skazywałbym odrazu takiej inicjatywy na porażkę.

Tur
17-05-2006, 19:58
Nie będę powtarzał pochwał tylko skupię się na tym co moim zdaniem mogłoby wyglądać troszkę inaczej.

Pierwszą rzeczą są oprawy wyjazdowe, których troszkę mi zabrakło.Rzecz jasna przyczyniła się do tego atrakcyjność rywali, z którymi akurat przyszło nam grać na wyjazdach, ale jednak w moim odczuciu możnaby więcej uwagi poświęcić właśnie wyjazdowym oprawom. Myślę, że będzie do tego okazja w następnym sezonie w związku z powrotem do I ligi kilku dość zasłużonych kibicowsko klubów.

Druga sprawa to proporcje używania różnych elementów. Trochę za często do "wykończenia" oprawy wykorzystywane były flagi na kijach i transparenty. Czasami trochę odnosiłem wrażenie jakby stanowiły w oprawie "zapchajdziurę". Jak napisał ktoś wyżej pomyślałbym nad zagospodarowaniem sektorów przyległych do G.

Jeśli chodzi o to czego było za mało moim zdaniem to małe flagi na kijach, ale jednokolorowe tworzące jakieś wzory (bardzo dobrze wyszło to z Polonią; przemieszanie tych flag tworzących barwy z balonami (Wisła) to też bardzo dobry pomysł, który możnaby częściej wykorzystywać).

Częściej niż raz w rundzie można też korzystać z kartoniad, ale z zastrzeżeniem do znudzenia powtarzanego sposobu trzymania kartonów, bo jak pokazała ostatnia tego typu oprawa wiele osób ma z tym problemy :/. Jeśli trzeba trzymać pionowo to powtarzać to nie 3,4 razy, ale nawet i 10.

Zabrakło mi choreografii z szarf jako głównego elementu jakiejś oprawy (bardzo dobrze np. wykonał to Lech w ostatnim meczu z Odrą) i baloniady tworzącej wzór lub napis.

Jak coś mi przyjdzie do głowy to jeszcze napiszę. Zaznaczam, że to tylko moje zdanie, a oprawy u nas w tej rundzie na tle reszty ligi oceniam naprawdę pozytywnie.

CywiL
17-05-2006, 20:18
Jesli chodzi o oprawę z ultrasem i racą to jest to dla mnie prezentacja która jest poziom wyżej niż wszystko co dotychczas było zrobione nie tylko na Legii ale w całej Polsce od początku ruchu ultras.
Autentycznie jest to dla mnie coś P - R - Z - E - Z - A - J - E - B - I - S - T - E - G - O !!! :brawo: :brawo: :brawo:

Wyróżniłbym też "Historię" za pomysł i wykonanie i "90" która mimo swej prostoty bardzo mi sie spodobała.Powtarzam jednak ,że "Ultras" niszczy wszystko ! 8)

Co do rzeczy które moznaby poprawić to raczej kibice na trybunie mogliby się ogrnąć bo jesli chodzi o NS to za wiele do poprawienia nie ma...
Nie chodzi mi o to żeby sypać cukier tylko uważam ,że dopiero "ogarnięcie" niektórych paziów na Żylecie pokazałoby pełen potencjał opraw Nieznanych.
Wystarczy wspomniec chociażby kartoniadę z hasłem z Zipów czy "Zapał" zjebany przez to ,że kogoś swędzą łapy i nie potrafi poczekac z odpaleniem bengala.

Także IMO wszystko idzie w dobrym kierunku i życzę żeby "zapału" nie zabrakło. :hyhy:

Beny
17-05-2006, 20:27
Co do ultraski, to ogólnie:

- brawa za kopalnię pomysłów i wyszukane, w dobrym tego słowa znaczeniu, hasła,

- brawa za wykonanie, ale

- największe brawa za to, że nie ma opraw na każdym meczu, tylko większe "walnięcie" co jakiś czas.

Ultras to w jakiejś części doping itp. Brawa, za "Warszawa, Warszawa..." Foch za fale, nic tak nie psuje dopingu, jak klapnięcie na zadek. :/

Pozdrawiam znajomych Ultrasów. :)

Koń Rafał
17-05-2006, 21:58
Dla mnie najlepszą oprawą w tym sezonie była prezentacja na 'derbach'
Pomysłowa, efektowna i dla mnie najlepsze hasło jakie kiedy kolwiek towarzyszyło oprawie na Ł3. Moim zdaniem to ,że w tym sezonie (w poprzednich też :oczko: )mieliśmy najlepsze oprawy w Polsce było spowodowane tym ,że w oprawy były i bardzo pomysłowe oraz e fektowne a łączenie tych dwóch cech nie dokońca wychodzi innym ekipą. Szkoda ,że nie dokońca wyszła oprawa na inauguracje z GKS-em bo pomysł był bardzo nie szablonowy.

Do poprawy dla mnie jest doping ale to już jest mniej zależne od Ultrasów a bardziej do chęci kibiców.

MTP
17-05-2006, 22:46
Łęczna-Dobra robota East Front.Pasy materiału przylegajace do siebie.Czego mi brakuje w prezentacjach u siebie.No i piro :hyhy:
Bełchatów-zawsze cos na wyjezdzie.
Zurich(dom) troszke zbyt skomplikowana kartoniada i nie miała takie pier... przy obrocie jak żyleto-oczy.Debiut Żylety wielki plus
Zurich(wyjazd) Ultra Factory i wszystko jasne
derby-Ultras z racą the best of this sezon.Trochę duzego Kinola miał :oczko:
To tylko rozgrzewka fajny pomysł ale trochę słabo widoczny trans.
Boras z szarf w miare przylegajace do siebie.(Mi chodzi bez dziur,malkontent) całkiem calkiem a i maly chochlik zabrakło jednej białej szarfy.
Poznań-z przyczyn wiadomych nie bylo nic.Ale maski very fajny pomysł.I race latajace całkiem fajny widok.Choć waidomo że nie wolno rzucac :hyhy:
Potem te prostesty zakazy.we Wronkach cos sie odpałiło w Zamosciu też cos
Arka-Tamtoroczny juBileusz.Bardzo fajne urodzinki
Bełchatów(dom)-Bardzo fajne hasło dobry pomysł.Pazernosc i głupota ludzi zjebała efekt koncowy
Grodzisk-race to co lublju
Cracovia- Przekaz
Wodzisław-oprawa wyjazdowa to sie nie będe czepiał a propo tej o 90 leciu Legii.Bo była mizerna
Pogoń mimo że t troszke nie wyszło efekt bardzo bardzo
derby(kurnik) to jakas prowokacja te niebieski czy zielone baloniki.Porazka totalna.Całe szczescie ze nikt tego poważnie nie wział pod uwage i nie zrobił szumu.
Lech(dom) Piłeczka 90 fajna szkoda ze to nie my moglismy odpalac race a jakaś firma.
Historia bardzo fajny pomysł.flagi bardziej pionowo i brakowało mi flagi Warriors.
Korona-fajne diabełki szkoda ze zripostowane.Dz :zly:
Wisła jako całosciowy najlepszy mecz pod względem opraw.
Wszystkie prezentacje bardzo fajne aczkolwiek nie mogłem odczytac hasła z pierwszej.No i powrót rac i świece.
doping idzie ku lepszemu u siebie coraz gorzej na wyjazdach.w tej rundzie tylko w Kielcach na lidze dobrze bylo.

Bastion
17-05-2006, 22:55
Co do ultraski, to ogólnie:

- brawa za kopalnię pomysłów i wyszukane, w dobrym tego słowa znaczeniu, hasła,

- brawa za wykonanie, ale

- największe brawa za to, że nie ma opraw na każdym meczu, tylko większe "walnięcie" co jakiś czas.

Ultras to w jakiejś części doping itp. Brawa, za "Warszawa, Warszawa..." Foch za fale, nic tak nie psuje dopingu, jak klapnięcie na zadek. :/

Pozdrawiam znajomych Ultrasów. :)

Obiema rencoma sie moge podpisac. Szczegolnie ze byl protest, sankcje, zakazy. Mimo wszystko ultrasom sie udalo.

Depesz
18-05-2006, 02:25
Do ultraski nie mam zastrzeżeń, wszystko czego mógłbym się czepić zostało napisane wyżej....co do dopingu to rzeczywiście albo żyleta śpiewa szybciej albo zależnie od wiatru dźwięk z żylety dociera na krytą z pewnym opóźnieniem. I zaczyna się nierówne śpiewanie zwłaszcza, że bęben na krytej nie narzuca super tempa, a ekipa z krytej spod dachu (A i B) potrafi przekrzyczeć dzięki akustyce całą resztę trybuny.

Śpiew na łuku....tu w ogóle przydałoby się nagłośnienie. Żyletę słychać słabo, Hadaja jeszcze słabiej. A intonowanie pieśni na łuku to już całkiem tragedia-30 % max się przyłącza, reszta dalej nasłuchuje co krzyknie Żyleta albo nie śpiewa w ogóle.

ems
18-05-2006, 10:13
no wlasnie, popieram beny - jeszcze raz ktos w trakcie meczu o punkty zarzuci fale to nie wiem, wyjde i nie wroce..

Pan Artysta
18-05-2006, 10:18
no wlasnie, popieram beny - jeszcze raz ktos w trakcie meczu o punkty zarzuci fale to nie wiem, wyjde i nie wroce..

Łamistrajk :hyhy:

Rasista :oczko: - idzie fala to tsza klapnąć na zadek a nie stać :efoch:

Fester
18-05-2006, 10:26

mnie chcieli bic na luku jak nie usiadlem do fali :D

Adam-oldboy
18-05-2006, 10:29
Jeśli można krytykować to proszę bardzo.
Mniej ośmieszek wymuszonych. Jeśli nie są na poziomie Dyrygenta, czy Krzyku to odpuścić temat. Po pierwsze dość tych oklepanych i niemiłosiernie poniewieranych (na wszystkich stadionach, żeby nie było) smoków, Kubusiów, syrenek, koziołków, Simpsonów itp.
Po drugie po co dowartościowywać np. ekipę Korony robieniem na ich temat całej prezentacji?

O zripostowaniu nie wspomnę.

Adiq
18-05-2006, 11:14
primero - bardzo podoba mi się, gdy w ''młynie'' na np. włoskich czy francuskich stadionach, cały czas ultrasi machają flagami na kij... zarówno takimi jakie mamy, tj. 2,5x2,5, jak i większymi, nawet dwa razy... nawet 10 takich flag pokazuje, że młyn ''żyje'' i daje to fajny klimat...
Mamy w grupie kilka osób, które ostatnio często wyciągają sobie na mecze pojedyncze flagi. Rzeczywiście zawsze możemy wyciągać te kilka flag i pewnie znajdą się chętni do machania nimi.

segundo - uważam że akcja transparentowa powinna być przeprowadzana częściej i trochę inaczej... najwięcej czasu zajmowało w czasie poprzednich spotkań szkicowanie, naniesienie farby to już końcówka... dlatego rozsądne byłoby moim zdaniem przygotowanie przez was odpowiednio przygotowanego materiału i rozdanie go chętnym do naniesienia markerem wzoru w domu...
wtedy celem "akcji transparentowej" byłoby tylko naniesienie farby na materiał - myślę, że możnaby nawet podwoić wydajność takich spotkań :oczko:
Wolimy raczej wprowadzić szablony. Co do częstotliwości takich malowań to są dwa problemy. Pierwszy jest taki, że uważam, że gdyby były one zbyt często to ludzie szybko by się do nich przyzwyczaili i mielibyśmy frekwencje na poziomie 10-15 osób. Drugi natomiast to finanse. Przygotowanie takiej jednej akcji malowania na której powstanie te 60-70 transparentów to koszt conajmniej 1000 zł. Często jest tak, że pieniądze wolimy dolożyć do bezpośredniej oprawy następnego meczu.

tercero - najbardziej podobała mi się oprawa z wierszem Kaczmarskiego. wydaje mi się nawet, że mogłaby to być najlepsza prezentacja ultras w polskiej historii gdybyście mieli pomysł na zagospodarowanie sektorów obok sektorówki, która naprawdę była piękna... same flagi, których było za mało, nie były chyba najlepszym pomysłem...sam treść transparentu i jego wykonanie - cudo
na Polonii oprawa - rewelacyjna, na Lecha zresztą też.
Po bokach miało być coś specjalnie przygotowanego na ten mecz, ale niestety nie wyrobiliśmy się z dokończeniem tego elementu.

Takie moje pytanie: wg jakiego klucza rozdajecie race? Kiedyś jak było ich dość dużo dostawali wszyscy... ale teraz nie ma tego aż tyle... może warto byłoby gdyby race odpalały tylko osoby, które znacie chociaż z widzenia...

ta jedna głupia raca dla klubu to już jest argument przeciw - a może nie warto im samemu wsadzać w łapę argumentów...
Race rozdajemy tylko i wyłącznie między sobą, znajomymi lub ludźmi których kojarzymy. Przykładowo ostatnio byli to ludzie w koszulkach SKLW. Takie elementy piro jak bengale, stroboskopy czy właśnie świece pojawiają się już w większych ilościach i naprawdę ciężko je rozdysponować wyłącznie między pewnymi osobami.

Tylko jak sobie wyobrażasz taki zestaw? Ja zupełnie nie mam pojęcią jak miałaby wyglądać sprzedaż odpowiedniej porcji farb. Owszem, możemy sprzedawać zestaw w postaci zszytego materiału + kijków, tak jak to było kiedyś, choć tak naprawdę najprzydatniejsze jest samo płótno, bo nadziać je można już na stadionie na nasze kijki. Wtedy na pewno byłby ominięty problem z ochroną. Na akcjach malowań można było brać gotowy materiał na transparent do domu za darmo. W sklepiku natomiast musiałby mieć on swoją odpowiednią cenę, żeby wyeliminować klientów z innych klubów. W każdym razie pomyślimy.

Pierwszą rzeczą są oprawy wyjazdowe, których troszkę mi zabrakło.Rzecz jasna przyczyniła się do tego atrakcyjność rywali, z którymi akurat przyszło nam grać na wyjazdach, ale jednak w moim odczuciu możnaby więcej uwagi poświęcić właśnie wyjazdowym oprawom. Myślę, że będzie do tego okazja w następnym sezonie w związku z powrotem do I ligi kilku dość zasłużonych kibicowsko klubów.
Oprawy wyjazdowe to specyficzny temat. Pomijając, że rzeczywiście w tej rundzie graliśmy prawie z samymi słabszymi ekipami to jednak potrzeba tu więcej wyrozumiałości. Pewnie, że fajnie byłoby wziąć na jakiś wyjazd np. wszystkie duże flagi czy jakąś sektorówkę z magazynku, ale często jest ku temu wiele przeciwności. Z reguły rzadko jeździmy autokarami SKLW, częściej wybieramy własny środek transportu (zazwyczaj mniejszy), a wtedy przewożenie większych elementów oprawy staje się często niemożliwe i w pewnym stopniu niebezpieczne. Na dodatek sporo jest wyjazdów, które wyglądają jak ten w Płocku, gdzie większość ludzi za główny cel ma samo wejście na sektor, a dym z prewencją jest właściwie przesądzony - w takich momentach naprawdę nieporęcznie jest biegać z flagami. Są też wyjątkowo męczące wyjazdy, które trwają blisko 24h i nie zawsze każdemu po takim czasie chce się spędzać dodatkowe kilka na dojechaniu na Legię i wypakowaniu tego wszystkiego. Jeśli jednak "atmosfera wyjazdowa" jest ku oprawie odpowiednia to staramy się ją robić - idealnym przykładem są tu Kielce.

Co do reszty Twojego postu, to wynika z niego, że większości elementów na meczach u siebie jest za mało. Jakiś czas temu przyjęliśmy sobie taki, a nie inny model tworzenia opraw. Wygląda to tak, że wolimy zrobić co któryś mecz większe pierdolnięcie na meczu z lepszym rywalem, jak to ktoś tu nazwał, niż robić na siłę oprawy na każdyym meczu, jak to już było kiedyś. Chcąc nie chcąc musicie się do tego przyzwyczaić.

Jeśli można krytykować to proszę bardzo.
Mniej ośmieszek wymuszonych. Jeśli nie są na poziomie Dyrygenta, czy Krzyku to odpuścić temat. Po pierwsze dość tych oklepanych i niemiłosiernie poniewieranych (na wszystkich stadionach, żeby nie było) smoków, Kubusiów, syrenek, koziołków, Simpsonów itp.
Po drugie po co dowartościowywać np. ekipę Korony robieniem na ich temat całej prezentacji?

O zripostowaniu nie wspomnę.
Myślę, że w Polsce większość kibiców zapatruje się jeszcze na tego typu prezentacje tak jak Ty. W skrócie wygląda to tak, że są to prezentacje anty, wolimy dokopać innemu klubowi niż sławić swój, dowartościowujemy przeciwnika, mamy kompleksy itd.

My to widzmy bardziej na zasadzie pokazania naszej wyższości nad rywalem. Wiadomo, że nie zamierzamy dissować klubów pokroju Groclinu czy Odry, ale mimo wszystko Korona to już inna bajka, zwłaszcza ostatnio w dziedzinie ultras. Uważam, że nawiązanie w jakiś sposób do takiego meczu jest o wiele bardziej ciekawsze niż ułożenie po raz kolejny suchego napisu Legia, CWKS czy 1916, ale w zmienionej formie. Na zachodzie takie prezentacje są na porządku dziennym, do tego stopnia, że nawet tego typu choreografia nikogo nie dziwi.

http://img346.imageshack.us/img346/8958/1tifofoto1ai.jpg

Francuz_
18-05-2006, 13:08
Doping- ogolnie rzecz biorac sredni. Sektory E, G i I spiewaja wszystko tak szybko ze stojac na skrajnym sektorze slysze koniec zwrotki/przyspiewki kiedy wokol mnie ludzie nie doszli nawet do polowy zwrotki/przyspiewki. Jest to dosc powazny mankament. Dialogowanie na sile z Kryta tez nie jest najlepszym pomyslem. Dopingu nie ma, a jest "Cala Kryta..." powtarzanie kilkukrotnie. Nie ma w tym czasie spiewow i jest kiszka. Kiedy Zyleta spiewa caly czas, Kryta milknie i podlacza sie pozniej do nas. Niektore patenty z dopingiem mocno nadwyrezane, trzeba sie chyba nad tym zastanowic, czy trzeba niektore tyle razy walkowac. I chodzi mi tu zarowno o "Warszawe..." jak i "Mistrzem Polski..."

Oprawy- tak jak napisal CywiL, gosc z raca jest poziom ponad wszystkimi innymi oprawami. Jak zobaczylem pierwszy raz na zdjeciu to przecieralem oczy ze zdumienia. Slusznie ktos wczesniej zauwazyl, ze jesli chodzi o pasy materialu to musza one do siebie przylegac, bez zadnych przerw. Dopiero wtedy wyglada to, tak jak powinno. Co do reszty opraw to jedne wyszly lepiej, drugie troszke slabiej, ale ogolnie pod tym wzgledem sezon na duzy plus.

Fala- mowie jej stanowcze "nie"! Niewiele rzeczy na meczu bardziej mnie wkur...

Flagi na kijach- jak dla mnie absolutna podstawa. Wczesniej ktos wspomnial o tym ze nawet dzieki kilku flagom trybuna "zyje". Zgadzam sie z tym w pelni.

Tyle ode mnie.

arczi
18-05-2006, 17:18
Nie sama ultraska czlowiek zyje..

Ten sezon pod wzgledem kibicowskim byl dla nas przelomowy.
Nowa miotla w polskiej kopanej- spolka Ekstraklasa, postanowila, wzorem zagranicznych lig wprowadzic nowe obyczaje. Zakaz stania.. bekania, czkania i pierdzenia. To niestety nowum, z ktorym po malu musimy zaczac sie oswajac. Koniec z piro, wysokie kary finansowe, zakazy wyjazdowe.. wielka ogolnopolska walka ze stadionowym chuliganstwem. Tymi slowami najlepiej podsumowac zakonczony wlasnie sezon.

Do poziomu wladcow pomaranczy dostosowal sie rowniez nas zarzad, ktory mial (i ma pewnie nadal) podobne pomysly i ktore to z pewnoscia czekaja cierpliwie na realizacje. Choc juz w miedzyczasie kilkla razy ukasili tu i owdzie.
Czarne chmury, ktore nad nami sie zebraly z poczatkiem sezonu, dosyc szybko rozwialo podpisane porozumienie pomiedzy SKLW, a KP Legia. Ale czy aby napewno? Osobiscie uwazam, ze dobrze sie stalo, ze do tego doszlo, ale tylko z jednego powodu. Protest byl nasza porazka. Byl zle przeprowadzony. Zla koordynacja dzialan, zle pomysly, brak informacji na ten temat. To wszystko spowodowalo, ze i tak widoczny wczesniej podzial kibicow, stal sie jeszcze bardziej odczuwalny. Podpisanie porozumienia zlagodzilo troche stan podgoraczkowy, w ktorym sie znalezlismy i oddalilo widmo upadku naszych tradycji kibicowskich. Ale czy na dlugo?

Zanim doszlo do porozumienia modlilem sie, zeby Legia nie zdobyla czasem MP w tym roku. Za rok.. jak najbardziej.. ale nie teraz. Za szybko. Nie zdazymy sie przygotowac. Runda wiosenna zleciala bardzo szybko. Pilkarze grali jak z nut. Znow byly pelne trybuny. Utraska sie rozkrecila. Chumory dopisywaly. Legiomania nawet zawitala do nas po kilku latach przerwy. Niektorzy narzekali, ale to naturalne. Sa wyniki, sa i kibice. Sam zaczalem chodzic na Legie po fali popularnosci i sukcesow druzyny z roku 93. Tak wiec naplyw nowych twarzy (czy jak tam wolicie-piknikow) to zaden tam problem. Tak bylo, jest i bedzie.

Mistrzostwo stalo sie wiec faktem. Swiat sie oczywiscie nie zawalil. Fajnie jest swietowac najlepszosc w kraju. Jednak dla mnie ten tytul jest pierwszym z serii tych "ich Legii". W sensie... z nowej epoki kibicowania, z czasow zakazow, nakazow, ograniczania swobody i z okresu wielkiego brata. MP z 2002 bylo jeszcze "moim" mistrzostwem. Lezka sie w oku kreci, jak sie przypomni tamte lata. Byc moze sie starzeje, a byc moze.. niekoniecznie.

Czarne chmury bez watpienia znowu do nas zawitaja. Kwestia czasu. Ja nawet widze je juz na horyzoncie. Zarzad ma teraz zupelnie inna pozycje. Moga wszystko. Wtedy tez mogli, ale bylo im trudniej, bo na trybunach dominiowala "nasza Legia", a KP Legia nie miala sukcesow na koncie. Teraz jest inaczej. Sa sukcesy, sa wyniki i jest wreszczie poparcie. W to akurat nie watpie. Gdybysmy teraz wyskoczyli z protestem, 3/4 kibicow obrocilo by sie przeciwko "nam". Mysle, ze Zygo o tym wie. I wiedzial o tym tez w momencie podpisywania ugody z SKLW. Juz nie ma "Zygo ****" (Pozdro dla wytrwalych! ;)) Z dnia na dzien wszystko sie zmienilo.
Cwana bestia. Nie ma to tamto..

Czego sie spodziewam?
Na poczatek lajcik. Podwyka cen biletow. Mysle, ze znaczna. W koncu jestesmy mistrzami.. walczymy o LM, potrzebne wzmocnienia.. potrzebne pieniadze. Ludzie i tak zaplaca. W koncu Legiomania w pelni. Trybuny pekaja w szwach, a tysiace ludzi nocuje wrecz pod kasami, zeby zdobyc jakikolwiek bilet nawet na Odre Wodzislaw.
A dalej to juz stary scenariusz. Dalsza walka z chuliganami (czyt. z fanatyzmem kibicowskim) i cuag dalszy podporzadkowywania sobie.. wszystkich i wszystkiego. Tym razem maja fantastyczny grunt i mega poparcie.. Od Orendz Smiesznejklasy, poprzez dziennikarzy, na Prezydencie IV RP konczac. Do tego jeszcze sami musimy pogarszac nasza sytuacje dostarczajac im coraz to lepsze argumenty (Krakow.. czy ta ostatnia sobota).

Nastepny sezon przyniesie wiele nowego. Jesli nie narozrabiamy znaczaco na mundialu, to pewnie polowa z szumnych zapowiedzi panow Ziobro i spolki skonczy sie na drugim, lub nawet trzecim czytaniu..
Ale nie zmienia to faktu, ze sie za nas wzieli juz na powaznie. Nie mam oczywscie nic przeciwko temu, zeby walczyli w sposob przemyslany i sprawiedliwy z tymi, z ktorymi chca walczyc. Ale za dlugo zyje na tym swiecie, zeby nie weidziec, ze tak naprawde najbardziej dostanie sie po dupie "nam". Czyli fanatykom, ultrasom, szalikowcom, pokoleniu kibicow czerpiacego wzorce ze starej dobrej polskiej szkoly.
Nie podoba mi sie zmienianie nam na sile naszych trybun w sale z multikina z popcornem. Za dlugo juz je zajmujemy.. za duzo przezylismy.. za bardzo je znamy.. zeby jeden z drugim mowil nam co jest w naszym domu lepsze i dla kogo. Zdaje sobie sprawe, ze to wlasciwie walka z wiatrakami. Przez ta meke przechodzily juz najlepsze ekipy na zachodzie. Trzeba czerpac wzorce od najtwardszych i wyciagac wnioski od pokonanych. Ale sadze, ze da sie osiagnac kompromis. Szczegolnie na nowym stadionie, ktory w koncu kiedys powstanie. Jesli na sile beda chcieli zmienic wszystkie trybuny w Anglie, czy Hiszpanie, to bedzie wojna. Pewnie przegrana, ale troche krwi sie im napsuje. Jesli jednak pozwola na jedna "polska" trybune. To jestem w stanie zgodzic sie na Anglie i Hiszpanie na pozostalych. Licze na to, ze Zygo pomysli podobnie. Inne opcji nie widze.

Reasumujac.. Sezon wielu skrajnych emocji. Od wscieklosci i nienawisci na poczatku.. po szalona radosc po mistrzostwie. Sezon zakazow i nakazow. Kar finansowych. Wypowiedzenie wojny fanatyzmu kibicowskiemu. Psychoza przed mundialem. Niepewne jutro. Obawa o przyszlosc.
Jak nic.. sezon przelomowy.

Adam-oldboy
18-05-2006, 17:49
E arczi, nawysilałeś się a żadna gazeta tego nie zacytuje. Więcej musi być o agresji i paleniu szalików. I krótsze znacznie z ubogim słownictwem :efoch:

arczi
18-05-2006, 18:05
Jest ubogie.
Bez polskich znakow.
8)

CywiL
18-05-2006, 19:45
Arczi o ile czasami Twoje czarnowidztwo :hyhy: jest przesadne to z tym długaśnym postem zgadzam się w całości ! :brawo:

Hawaj
18-05-2006, 20:43
jeszcze odnośnie transparentów - oczywiście szablony są bardzo dobrym pomysłem, usprawnią ich wyrób i poprawią jakość, ale wydaje mi się, że robione odręcznie transy mają swój fajny / każdorazowo inny styl i na takie też powinno być miejsce.
Kafar_RR poruszył kwestię wakacji... zgadzam się z nim, że jest to okres jakby nie patrzeć w którym ultrasi też robią sobie trochę wolnego :oczko: , wielu ludzi ma dużo czasu i możnaby wtedy poruszyć osoby nie związanych z waszym środowiskiem do pomocy... moglibyście przygotować powiedzmy 200 8) materiałów na transy i rozdać je wszystkim chętnym... ludzie przygotowaliby przez wakacje markerami wzory i zrobilibyście jedno większe spotkanie przed rozpoczęciem rundy jesiennej, na którym by je pomalowali...
jeżeli boicie się że ktoś namaluje jakieś bzdury albo zawinie materiały na zawsze - weźcie od wszystkich maile + powiedźcie co może na nich być, a co nie jest porządane...

w Sport + pokazywali dziś ligę francuską... w Lens mieli kilkadziesiąt takich samych transów z nr 12 w barwach klubowych - fajnie to wyglądało... w Lyonie były na transach podobizny piłkarzy - też jest to dobry pomysł (może nie wszyscy aktualni, ale np. legendy naszego klubu - dlaczego nie...)

osobiście bardzo podobają mi się wielkie flagi na kij i byłoby mistrzostwem, gdyby choć kilka zagościło na naszym stadionie (z tego co wiem problemem są kijki...) nawet kilka takich zabawek wygląda super - szczególnie na wyjazdach...

pzdr

Herman
18-05-2006, 21:17
kiedys byla taka flaga na kij spora, tyle ze sie kije pod nia lamaly wiec została okazjonalna sektorowka małą.

Tur
19-05-2006, 01:08
Nie podoba mi sie zmienianie nam na sile naszych trybun w sale z multikina z popcornem. Za dlugo juz je zajmujemy.. za duzo przezylismy.. za bardzo je znamy.. zeby jeden z drugim mowil nam co jest w naszym domu lepsze i dla kogo. Zdaje sobie sprawe, ze to wlasciwie walka z wiatrakami. Przez ta meke przechodzily juz najlepsze ekipy na zachodzie. Trzeba czerpac wzorce od najtwardszych i wyciagac wnioski od pokonanych. Ale sadze, ze da sie osiagnac kompromis. Szczegolnie na nowym stadionie, ktory w koncu kiedys powstanie. Jesli na sile beda chcieli zmienic wszystkie trybuny w Anglie, czy Hiszpanie, to bedzie wojna. Pewnie przegrana, ale troche krwi sie im napsuje. Jesli jednak pozwola na jedna "polska" trybune. To jestem w stanie zgodzic sie na Anglie i Hiszpanie na pozostalych. Licze na to, ze Zygo pomysli podobnie. Inne opcji nie widze.

Mam to samo zdanie. Nie ma innego wyjścia jak choć jedna trybuna dla najbardziej fanatycznych kibiców. Trochę w tę stronę poszli już w Kielcach. Mam nadzieję, że wzorem najlepszych firm z zachodu, na których tak chętnie wzorowałby się Zygo, taka trybuna powstanie.

Bremm
20-05-2006, 21:30
Popieram wasze ukierunkowanie się na mniejszą ilość opraw. Bardzo dobra inicjatywa. Nie chcę być, źle zrozumiany. Nie mam nic przeciwko oprawom. Bynajmniej. Są Ok. Dodają naszym stadionom kolorytu. Ale wg. mnie duża ilość skomplikowanych choreografii przeszkadza w prowadzeniu dopingu ( może poza Krytą, bo ta w trakcie oprawy zazwyczaj w ekstazie zarzuca swoje nieśmiertelne ole ole :oczko: )

Kto był w Łęcznej ten pamięta "sprint" z oprawami. W pierwszej połowie były przepychanki pod kasami, więc wstrzymano oprawy. W drugiej puszczono 5 choreografii. Chłopaki z EF bardzo się napracowali za co wielkie brawa. Jednak moim zdaniem jedna konkretna choreografia na początku meczu w zupełności wystarcza.

Jedynym elementem oprawy który naprawdę daje "kopa" do śpiewania są race. Ich nigdy za wiele 8) Ale jak jest wszyscy wiemy.

Odnośnie podsumowania. Oprawa z meczu derbowego była pierwszorzędna. Połączenie ciętej i malowanej sektorówki z małymi flagami na kijach daje świetny efekt. MAłe flagi sprawiają, że oprawa jest "żywa" Na zdjęciach tego nie widać, ale na filmikach juz tak.

Jednak nie ma lepszej oprawy głośny doping. We Wiedniu nie będą pamiętać naszych choreografii, tylko przygniatający doping który przyparł ich do krzesełek :oczko:

Generalnie wielkie brawa za odrodzenie i działanie w trudnych warunkach.

Rafał
21-05-2006, 18:29
jak narazie to tylko gadamy i komentujemy,oceniamy itd itp.

TERAZ DAWAJCIE FOTKI !!!

Adiq
21-05-2006, 19:46
Kwiecień 2006:
http://runnoft.footboot.net/Howie%20Ugly%20Man.jpg

Jaco
21-05-2006, 20:01
Pierwsza połowa maja 2006:

http://img78.imageshack.us/img78/1238/seszolleje0rl.jpg

Fus
25-05-2006, 18:26
Wrzucam ten filmik tutaj,wsumie pasuje do tego tematu-Zyleta widziana z Krytej(jakośc średnia) :)

http://s003.wyslijto.pl/index.php?file_id=72742769229935783307&act=&gk=hotel

Rohrau
28-05-2006, 12:41
To teraz jak sie wszyscy nachwalili to ja sie wypowiem. Na ultrasce sie nie znam , wiec sie wypowiadac nie bede, ale uwazam umieszczanie liscia marihuany na transparencie za mniej niz zenujace.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam

Kawa
28-05-2006, 13:16
ale uwazam umieszczanie liscia marihuany na transparencie za mniej niz zenujace.

dlaczego?

Rohrau
28-05-2006, 13:36
-Jaki to ma związek z Legią?
-Jaki to ma związek z kibicowaniem?
-Jeżeli żaden z powyższych to jakie niesie to ze sobą przesłanie?

Zresztą ciekawi mnie jaki cel przyświecał autorom- afirmacja własnego uzależnienia? A może powstał na zasadzie: umieścimy trawę to jest cool i trendy?
Z całym szacunkiem, stadion to nie jest miejsce na tego typu transparenty, zwłaszcza jeżeli znajdują się w sąsiedztwie takich flag jak flaga gloryfikująca Walczącą Warszawę.

mOFMC
28-05-2006, 13:39
ale uwazam umieszczanie liscia marihuany na transparencie za mniej niz zenujace.

dlaczego?

Chociazby dlatego, ze potem bedziemy czytac bzdury ze stadion Legii to siedlisko dilerow, narkomanow i przestepcow...

Rohrau
28-05-2006, 13:45
Nawet nie chodzi mi o pismaków, bo ich zdanie mnie lekko mówiąc ********. Chodzi o to, że nadal duża część kibiców tego nie toleruje.
Aby byc jeszcze fajniejszym proponuję zrobić flage z fifty centem.

mOFMC
28-05-2006, 13:48
mnie tez to ********. Kwestia wizerunku kibicow bla bla bla...
Ech,co zrobic, Taka moda :-

Pan Artysta
28-05-2006, 13:49
Rudy nie szalej :hyhy:

rasisci

rasisci :hyhy:

c_zary
28-05-2006, 13:52
Fifty nie jest az tak fajny.

Do tej pory zaden z transparentow na Legii nie byl zrobiony bo akurat tak jest modnie.

Rohrau
28-05-2006, 13:53
Niestety Mariano, takie czasy.

Przyjda lepsze :hyhy:

Pan Artysta
28-05-2006, 13:54
i trudno udawać że nie pijemy nie palimy zielonego gówna czy jak amba nie wciagamy :hyhy: glutów nosem :chytry:

c_zary
28-05-2006, 13:57
Niestety Mariano, takie czasy.

Przyjda lepsze :hyhy:
Wszystko w Waszych rekach.

Rohrau
28-05-2006, 14:09
Jak już mówiłem, na ultrasce się nie znam, odniosłem się jedynie do jednego trasparentu (notabene wykonanego chyba na akcji transparentowej).
Chyba, że to ma byc temat na pisanie jak jest zajebiście. Nie rozumiem wiec stwierdzenia "Wszystko w Waszych rękach". No chyba, ze to zastępcza, kulturalniejsza forma "spierdalać".

Pozdrawiam

CywiL
28-05-2006, 14:31
Jeśli chodzi o listek ganji to np. flaga GKS-u na płot z takim motywem to imo przesada ale transparent mi nie przeszkadza.
Tym bardziej Rohrau ,że wiekszość motywów uzywanych na flagach i transach w Polsce z kibicowaniem ma niewiele wspólnego - bo jaki jest związek futbolu z czaszkami ,postaciami śmierci z kosą, postaciami z kreskówek czy last but not least symbolami powstańczymi. :-

Poza tym coś mi mówi ,że jakby na transie był kufel piwa to nie byłaby to dla Ciebie afirmacja uzaleznienia alkoholowego :chytry:

ems
28-05-2006, 14:32
:O

c_zary
28-05-2006, 14:33
Jak już mówiłem, na ultrasce się nie znam, odniosłem się jedynie do jednego trasparentu (notabene wykonanego chyba na akcji transparentowej).
Chyba, że to ma byc temat na pisanie jak jest zajebiście. Nie rozumiem wiec stwierdzenia "Wszystko w Waszych rękach". No chyba, ze to zastępcza, kulturalniejsza forma "spierdalać".
Akurat jestem na tyle prosty, ze jak mowie komus zeby wypierdalal to mowie to zawsze wprost.
Nie tylko sie do niego odniosles ale przede wszystkim sugerujesz, ze malujemy pewne tresci na trasparentach zeby byc trendi i cool. Byc moze nawet tak jak monika Olejnik przechodziles kiedys kolo kibica ze smiesznym papierosem w reku i pomyslales, ze na pewno ma pod bluza koszulke 50 Centa.

Kawa
28-05-2006, 14:34
Nie wszyscy toleruja- to taki samo jak z bałwankami czy innymi celtykami, a o nich nic nie piszesz.

Rohrau
28-05-2006, 14:42
C_zary to była ironia :oczko:. Nie rozumiem idei tego JEDNEGO transparentu. I oto jedynie mi chodzi. Nie odnosiłem się do całości twórczości NS, która bardzo mi się podoba. Jestem na tyle prosty, że gdyby chciał to zrobić to powiedziałbym to wprost. Zadałem pytanie co za przesłanie niesie ze soba ten trans.

CywiL- akurat piwo nieodłącznie związane jest z ruchem kibicowskim od "zarania dziejów".

Kawa
28-05-2006, 14:44
Zadałem pytanie co za przesłanie niesie ze soba ten trans.

Na to pytanie moze odpowiedziec zapewne tylko autor, a z tego co pamietam to nie jest nim nikt z NS.

c_zary
28-05-2006, 14:51
Zadałem pytanie co za przesłanie niesie ze soba ten trans.
Jesli chodzi o interpretacje to wg mnie przeslanie plynace z tego transa jest wyjatkowo proste, prosciej juz tego ujac sie chyba nie da :hmm:

Rohrau
28-05-2006, 14:53
Ale to od NS zależy co znajdzie się na trybunach. Odnośnie "bałwanków'- po co się odnosić jak nic takiego się nie pojawiło? Gdyby się pojawiło moja reakcja byłaby równie negatywna.

PS Porównanie krzyża celtyckiego do nazistowskiej symboliki było bardzo nietrafne.

Edit-
Ok, C_zary, zrozumiałem. Kończę swój udział w tym temacie.

Pozdrawiam

Kawa
28-05-2006, 15:00
PS Porównanie krzyża celtyckiego do nazistowskiej symboliki było bardzo nietrafne.

to nie było porownanie

CywiL
28-05-2006, 15:05
:O

Czegoś nie rozumiesz w moim poście ?
Czy to takie zdziwienie ogólne ? :hmm:

Markotny
28-05-2006, 15:08
Odnośnie "bałwanków'- po co się odnosić jak nic takiego się nie pojawiło? Niestety, ale były :/

emil83
28-05-2006, 15:17
Odnośnie "bałwanków'- po co się odnosić jak nic takiego się nie pojawiło? Niestety, ale były :/

nawet na ostatnim meczu

Sokol
28-05-2006, 17:51
To teraz jak sie wszyscy nachwalili to ja sie wypowiem. Na ultrasce sie nie znam , wiec sie wypowiadac nie bede, ale uwazam umieszczanie liscia marihuany na transparencie za mniej niz zenujace.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam

tak samo jak zenujace jak te z browarem?

edit: dobra znalazlem Twoja wypowiedz na ten temat , czyli jak bro jest dluzej to za jaki czas bys tolerowal z listkiem?

ems
28-05-2006, 18:08
CywiL - jak sie bedziesz wpisywal szybciej niz moja odpowiedz to beda powstawac nieporozumienia. Nastepnym razem - poczekaj! :O bylo odnosnie postu Rohraua, konkretnie zarzutu ze C_zary kazal mu spierdalac.

CywiL
28-05-2006, 18:54
:O bylo odnosnie postu Rohraua, konkretnie zarzutu ze C_zary kazal mu spierdalac.

No i wszystko jasne. 8)

el majoneze
28-05-2006, 22:34
co do listka marihuany odnoszę zupełnie mnie nie przekonuję argumentacja, że piwo jest ok, bo jest od początku wpisane w ruch kibicowski.Mam wrażenie, że w wpadku Rohrau chodzi tu raczej o uprzedzenia osobiste/ideologiczne. Ale jak sam napisałeś EOT,więc już nie brnę w to dalej :chytry:
a jeśli chodzi o oprawy- mam wrażenie, że w tym sezonie bardzo wyraźna była tendencja do wzrostu treści zamiast formy. Tzn.może momentami jest mniej efektownie,za to z jakimś przekazem. Baloniki tworzące eLkę, szarfy itd,wyglądają naprawdę zajebiście, ale cieszę się, że coraz częściej pojawiają się bardziej skomplikowane w kwestii treści oprawy :brawo:

Włóczykij
28-05-2006, 22:50
i trudno udawać że nie pijemy nie palimy zielonego gówna czy jak amba nie wciagamy :hyhy: glutów nosem :chytry:

niczego nie wciągam i skończyłbyś opowiadać swoje przeżycia z meczy 8)

a co do transu, nie widziałem go chyba :hmm: , ale napewno mi nie przeszkadza, bo jak dobrze napisał Cywil " wiekszość motywów uzywanych na flagach i transach w Polsce z kibicowaniem ma niewiele wspólnego - bo jaki jest związek futbolu z czaszkami ,postaciami śmierci z kosą, postaciami z kreskówek czy last but not least symbolami powstańczymi"

Fizi
28-05-2006, 23:27
a co do transu, nie widziałem go chyba :hmm: , ale napewno mi nie przeszkadza, bo jak dobrze napisał Cywil " wiekszość motywów uzywanych na flagach i transach w Polsce z kibicowaniem ma niewiele wspólnego - bo jaki jest związek futbolu z czaszkami ,postaciami śmierci z kosą, postaciami z kreskówek czy last but not least symbolami powstańczymi"

Bydlakowski już by Ci powiedział :chytry:

na jego m.in. uzytek proponuję, żebysmy trzymali się wersji, że w transie z listkiem chodziło o podkreślenie zasług dla polskiej skopanej Pana Listkiwicza 8)

Włóczykij
28-05-2006, 23:38
Nic dodać nic ująć :cinkciarz:

Pan Artysta
29-05-2006, 06:59
Akurat jestem na tyle prosty, ze jak mowie komus zeby wypierdalal to mowie to zawsze wprost.
.

:kawa: :ok: :prosze: :hasao: :pociesza:

Maros
25-07-2006, 20:22
http://rapidshare.de/files/26984618/ultras_dla_LL.wmv.html
moze troche spoznione, ale zawsze :oczko:

M@+
25-07-2006, 21:27
fanie to zrobione :) łezka się w oku zakręciła