PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły Wieczorka i innych względem kibiców

Bobas
09-05-2006, 12:25
Przy okazji naszej rozmowy z Mirosławem Wieczorkiem pojawił się temat flag wywieszanych przez kibiców na płotach polskich stadionów. Okazuje się, że wkrótce mogą one zniknąć. - Przygotowujemy projekt, który będzie zabraniał wywieszania na płotach jakichkolwiek transparentów czy flag - mówi Wiesław Wieczorek.

- Oczywiście dzisiaj nie jestem w stanie powiedzieć czy ten projekt uzyska akceptację, ale zostanie on dobrze przygotowany i uzasadniony. Chodzi o to, że na flagach czy transparentach często pojawiają się treści, które tylko podgrzewają atmosferę na trybunach. Chodzi również o względy bezpieczeństwa, bo flagi wiszą często na bramkach ewakuacyjnych.
Kibice będą mogli natomiast rozciągać tzw. sektorówki, ale tylko w klubowych barwach i z napisami odnoszącymi się do ich klubu. Trzeba przyznać, że pomysł z zakazem wywieszania flag jest rewolucyjny i dość dziwny, biorąc pod uwagę polską scenę stadionową. Jeśli rzeczywiście miałby on wejść w życie, to już dzisiaj można się spodziewać ostrego protestu ze strony środowiska kibiców.

Gazeta Krakowska/BARTOSZ KARCZ

:zdziwiony: bez komentarza....

RadO
09-05-2006, 13:06
Dlaczego bez komentarza?

Komentarz krótki:
Typowy dla naszej władzy (każdej od sołtysa poprzez prezesa klubu do władzy najwyższej) przykład "działania pozorowanego" mający na celu zwrócenie uwagi na swoją osobę i przeczytanie własnego nazwiska w gazecie.

Pytania:
1. dlaczego falgi są niebezpieczne w Polsce, a nie są niebezpieczne we Włoszech? (w Anglii nie ma płotów)?
2. Kim jest pan Wieczorek?
3. Skąd bierze się przekonanie o tym, że na stadionie jest bardziej nbiebezpiecznie niż w autobusie?
4. Dlaczego nikt nie zamyka autobusów?
itp.

DEBILIZM i autopromocja Wieczorka.

Adam-oldboy
09-05-2006, 13:14
Czyli jak np. w zespole rezerw będzie siedział na ławce zawodnik o nazwisku Hooligans, to będzie mógł mieć sektorówkę na swój temat?
:hmm:

jacekaga
09-05-2006, 13:17
Nawet jeżeli przejdzie, to będzie tylko pusty przepis.

Raffi
09-05-2006, 13:31
Pan Wieczorek jest w PZPN dyrektorem Wydziału bezpieczeństwa na stadionach

Włóczykij
09-05-2006, 14:08
ostatnio była mowa o tym na Śląsku... nie wyszło, to teraz planuja swój "genialny pomysł" przenieśc na całą Polskę ... :jejku:

Dżon
09-05-2006, 16:52
Ha, typowe to jest to, że to byłaby kolejna decyzja którą nazwałbym "wylewaniem dziecka z kąpielą" - chce się ograniczyć pijackie burdy - zakazuje się w ogóle picia. Chce się ograniczyć narkomanię - karze się nawet za trawkę i to w dodatku tylko za posiadanie, chce się ograniczyć chuligaństwo - próbuje się w ogóle nie wpuszczać kibiców. A tu kolejny przykład - rozumowanie: "często na flagach pojawiają się napisy obraźliwe i podgrzewające atmosferę więc w ogóle zakażmy flag" :brawo:

Czy ci ludzie nie kapują że nie można wszystkiego zakazami i nakazami załatwić, szczególnie w takim kraju jak Polska, gdzie mieszkańcy do spuszczających potulnie głowy nie należą? (czasem niestety, czasem na szczęście 8) ) Może w Szwecji jest tak, że wprowadzamy zakaz i mamy problem z głowy. U nas będzie tak, że wprowadzamy zakaz, nie jest on przestrzegany (bo Polak na szczęście nie będzie przestrzegał zakazu, który uznaje za durny, a takim jest na 100% zakaz wg pomysłu p. Wieczorka) i dodatkowo powoduje protesty, czasami bardzo ostre. W konsekwencji efekty odwrotne od zakładanych (np. zakaz flag --> kibice się wk...ją --> i tak wywieszają flagi --> dodatkowo prowokacyjnie wywieszają mase transparentów typu "hooligans", "jebac policje", "pzpn - sk.....ny" etc.

Rafał
31-05-2006, 14:00
Brawo!
najmądrzejszy pomysł jaki słyszałem!

kaaos
01-06-2006, 23:33
na szalikach też są bardzo złe napisy czasem. powinno się je zostawiać w szatni przy wejściu.

jacekaga
03-06-2006, 09:10
Z koszulkami to samo...

CAŁA LIGA BEZ KOSZULEK !!! :ucieka:

Fizi
03-06-2006, 15:42
co z tatuażami ?

Domino23
03-06-2006, 15:56
co z tatuażami ?

Jak to co? :chytry:

Zakazy stadionowe :hyhy:

Kapon
03-06-2006, 15:58
co z tatuażami ?

zostanie utworzone specjalne stanowisko przy wejściu, w którym będą zaklejane specjalną tasmą z czipem, króra poinformuje służby porządkowe, gdyby dany kibic nielegalnie się go pozbędzie

Fizi
03-06-2006, 15:58
uff...

a juz widziałem to masdowe skalpowanie przez ochronę :hyhy:

Raffi
01-11-2006, 01:01
Powstanie krajowy rejestr kibiców
PAP /31.10.2006 15:40
Istnieje pilna potrzeba jak najszybszego zakończenia prac sejmowych nad ustaleniami prawnymi dającymi narzędzie wojewodom i policji w egzekwowania przepisów przygotowywanej ustawy o organizacji imprez masowych w zakresie ich bezpieczeństwa
Takie stanowisko przyjęła jednogłośnie na wtorkowym posiedzeniu Rada ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych Ministerstwa Sportu.

Członkowie rady byli jednomyślni, że trzeba jak najszybciej wprowadzić krajowy rejestr kibiców będący centralnym system identyfikacji kibiców i wprowadzić go etapowo, poczynając od zawodów pierwszej i drugiej ligi piłkarskiej.
Obradom Rady przewodniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Grzegorz Schreiber.

"Tylko taki rejestr pozwoli wyłowić w przypadku incydentów wywoływanych przez chuliganów ich sprawców. Obecnie w większości imprez mamy do czynienia ze zbiorowiskiem anonimowych pseudokibiców" - powiedział członek komisji, działacz Wydziału Bezpieczeństwa Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Bińkowski.

Utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na imprezach sportowych to niebagatelne koszty. W czasie pierwszego półrocza 2006 roku koszty policji w tym zakresie wyniosły 10 mln złotych. W sezonie 2004/2005 w ponad 7 tysięcach imprez piłkarskich, które obejrzało 1,6 mln widzów, nad bezpieczeństwem widzów czuwało 213 tysięcy policjantów.

W czasie posiedzenia przyjęty został plan pracy rady do końca 2007 roku. Jednymi z jego najważniejszych punktów są: opracowanie wieloletniego programu edukacyjno-szkoleniowego "Kibice dla futbolu", konkurs na najlepsze kluby sportowe w Polsce pod względem organizacji, bezpieczeństwa i kultury widowni sportowej oraz ocena funkcjonujących systemów bezpieczeństwa na obiektach sportowych, pod kątem ich zgodności z wymaganiami międzynarodowych imprez sportowych.

12 grudnia w stołecznym Centralnym Ośrodku Sportu odbędzie się panel "Agresja w sporcie", którego organizatorami jest Rada ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych Ministerstwa Sportu, Zakład Socjologii AWF w Warszawie oraz Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej. Zorganizowano go z potrzeby zajęcia się zjawiskiem, które jest "rakiem" współczesnego sportu, wpływa negatywnie na jego wizerunek i stawia w wątpliwość jego edukacyjne i moralne walory.

W najbliższym czasie Rada zajmie się także oceną bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich w pierwszym półroczu 2006 roku.

ems
01-11-2006, 01:52
ciekawe kto w lape dostal

Viola
01-11-2006, 02:11
czyli, że co? Znowu mamy jakieś plastiki wyrabiać czy czipy pod skóre dostaniemy? :/

hatchet
01-11-2006, 07:55
czyli, że co? Znowu mamy jakieś plastiki wyrabiać czy czipy pod skóre dostaniemy? :/

Bedziemy mieli kolczyk w uchu jak krowy :)
Taki wielki i plastikowy :D

Ja chce niebieski !

RadO
01-11-2006, 10:28
Ja chce niebieski !

Lechita! :hyhy:

Chciałbym miec tyle kart kredytowych co identyfikatorów róznego typu...

A ktoś wie jak skończyła się sprawa z kartami kibica reprezentacji?

DobryChłopak
01-11-2006, 11:56
Z kartami reprezentacji nie wiem. Ale wiem, że ten chip wyjazdowy zamówiony 2 lata temu jeszcze do mnie nie dotarł. :rotfl2:

hatchet
01-11-2006, 12:31
Ja chce niebieski !

Lechita! :hyhy:

:nie: :efoch:

W niebieskim mi do twarzy ;) 8)

Markotny
01-11-2006, 19:08
To zapraszam na Olimpię, tą warszawska oczywiście ;)

Co do tematu to znow ktoś w łape dostał pieniązki, tak jak ems to napisał. Kolejne plastiki, to pieniążki to producenta tej karty oraz misiow z Miodowej. Szkoda, że brakuje zapału im aby oczyscic piłke kopana w Polsce z korupcji i wszelkiego rodzzaju układów..

RadO
01-11-2006, 20:11
To zapraszam na Olimpię, tą warszawska oczywiście ;)

Raz byłem. Na meczu o wejście do 2 ligi dawno temu...

Co do tematu to znow ktoś w łape dostał pieniązki, tak jak ems to napisał. Kolejne plastiki, to pieniążki to producenta tej karty oraz misiow z Miodowej. Szkoda, że brakuje zapału im aby oczyscic piłke kopana w Polsce z korupcji i wszelkiego rodzzaju układów..

Oj Julek, Julek... Widziałeś kiedyś żeby ktoś działał na własną szkodę?