PDA

Zobacz pełną wersję : Polska - Wyspy Owcze (14 maj)

Peace
06-05-2006, 11:07
Na mecz z Wyspami Owczymi 14 maja Paweł Janas nie powoła nikogo z Legii, Wisły Kraków i Zagłębia Lubin. W kadrze znajdzie się za to bramkarz Tomasz Kuszczak WBA i napastnik Vitorii Guimaraes Marek Saganowski
Dzień po meczu z Wyspami Owczymi Janas ogłosi 23-osobową kadrę na niemiecki mundial. - Przedstawimy ją uroczyście - obiecał prezes PZPN Michał Listkiewicz, a selekcjoner zauważył, że nie dla wszystkich piłkarzy będzie to dzień uroczysty. Rzeczywiście wielu kandydatów na mundial odpadnie. Ostatnią szansą, by przekonać do siebie selekcjonera, jest zgrupowanie we Wronkach i mecz z Wyspami Owczymi. Janas nie będzie mógł na nie powołać piłkarzy Wisły Kraków i Legii Warszawa, bo 13 maja grają prestiżowy mecz ligowy, który może decydować o mistrzostwie kraju. Selekcjoner nie skorzysta też z graczy Zagłębie Lubin, które walczy o występ w pucharach.

Na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie we Wronkach Janas powoła zawodników z lig, które skończyły rozgrywki (bądź kończą w weekend) albo takich, których zwolnią klubowi trenerzy. Z zagranicy przyjadą Tomasz Kuszczak (WBA), Tomasz Frankowski (Wolverhampton), Tomasz Rząsa (Den Haag), Michał Żewłakow (Anderlecht), Kamil Kosowski (Southampton), Sebastian Mila (Austria), Grzegorz Rasiak (Southampton), Łukasz Sosin (Apollon) i Marek Saganowski (Vitoria Giumaraes).

Jeśli np. w weekend Austria Wiedeń zapewni sobie mistrzostwo kraju, do kolegów dołączy Arkadiusz Radomski (Mila nie jest podstawowym graczem Austrii, nie jest potrzebny w klubie i ma pozwolenie na pobyt w Polsce).

Wykluczony jest udział Mariusza Jopa, Wojciecha Kowalewskiego, Mariusza Lewandowskiego, którzy grają ligowe mecze w Rosji i na Ukrainie. Ten ostatni być może przyjedzie na sam mecz z Wyspami Owczymi, ale tylko wtedy, jeśli jego Szachtar Donieck nie wygra spotkania z Dynamem w Kijowie, bo wtedy straci szanse na mistrzostwo. To samo z Jackiem Krzynówkiem. Jeśli jego Leverkusen przynajmniej zremisuje wyjazdowy mecz z Norymbergą, polski skrzydłowy dostanie z klubu zwolnienie i zjawi się we Wronkach.

Nie przyjedzie Jerzy Dudek - w następną sobotę jego Liverpool gra z West Hamem w finale Pucharu Anglii. Na zgrupowaniu zabraknie Jacka Bąka, który musiał wrócić do Kataru - w poniedziałek jego Al Rayaan gra mecz w półfinale krajowego pucharu. Jeśli wygra, kapitan reprezentacji Polski będzie musiał dłużej zostać w Azji. W wypadku porażki dołączy do kadry w środę lub czwartek.

Na pewno we Wronkach nie będzie Euzebiusza Smolarka z Borussii Dortmund - Bundesliga gra jeszcze dwa mecze. Maciej Żurawski z Celticu wykupił sobie wczasy, nim zaplanowano zgrupowanie we Wronkach (mecz z Wyspami nie jest w terminie FIFA). - To nie jest problem, Maciek jest podstawowym zawodnikiem w swoim klubie i wiem, na co go stać. Chcę sprawdzić zawodników, którzy na co dzień nie grają, lub takich, którzy dopiero walczą o wyjazd na mundial - mówił trener Janas.

We Wronkach zjawi się kilku pewniaków na mistrzostwa, ale losy kilku innych graczy będą się ważyć (Saganowski). Pod znakiem zapytania stoi przyjazd na zgrupowanie Andrzeja Niedzielana - jeśli napastnik NEC Nijmegen nie zostanie powołany, to praktycznie oznaczać to będzie, że na finały MŚ nie pojedzie.

Z polskiej ligi ma być - od poniedziałku - Ireneusz Jeleń (Wisła Płock). Trener Lecha Poznań Czesław Michniewicz nie widzi problemów, by do Wronek pojechał obrońca "Kolejorza" Bartosz Bosacki. Ostateczne decyzje, kogo powołać z polskiej ligi, zapadną po dzisiejszych meczach 28. kolejki.

-----------

No i Janas sobie przypomniał w końcu o Saganie 8)

Junior89
14-05-2006, 11:05
uhhh...temat przeciążony postami(:rotfl3:) - nie ma to jak zainteresowanie kadrą narodową w przeddzien mundialu :ucieszony:

Cormac
14-05-2006, 11:48
Mój wynik:

Polska - Wyspy Owcze 2:0

Przegraną z Litwą można jeszcze przyjąć do wiadomości, ale z Wyspami Owczymi chyba nie.

Loiosh
14-05-2006, 11:55
Mam nadzieje,ze Sagan strzeli z dwie bramki, chociaz patrzac na pomoc to raczej nie bedzie latwy mecz. Sebestian Mila bedzie jak zwykle wykonywal komende "padnij", Kosowski tez bez formy, najlepiej wyglada Jelen ktory przeciez jest napastnikiem. Cala nadzieja w Rasiaku ;)
Ale trzeba byc optymista, bedzie moze ze 3:0.

Paluch
14-05-2006, 11:55
dla mnie to Litwa, Wyspy Owcze to jeden ****. Niespodziewam sie dzisiaj fajerwerków ale z ciekawosci obejrze ten mecz bo chce zobaczyc czy faktycznie wygląda ta gra tak ułomnie jak wszyscy płakali po ostatnim meczu.

Junior89
14-05-2006, 16:47
będę kibicował Saganowi, no ale 45 minut to dosyć mało do pokazania swojej przydatności na mundial :kurde:

Junior89
14-05-2006, 18:19
co do I połowy, to gra podwórkowa :klnie: bramka strzelona przypadkowo(oczywiście Mila musiał paść :ucieka: ) mam nadzieje że Frankowski to jakaś poważna kontuzja bo ja go już nie chcę oglądać :modli:
Sagan też powinien strzelić bramkę :hyhy:
obrona równie dobrze mogłaby nie wyjśc na boisko - nie widziałbym różnicy :kurde: najlepszy w meczu z Wyspami Owczymi Kuszczak :O
stworzyli sobie więcej groźnych okazji niż my...
podobał mi się Jeleń, ale tylko przez pierwsze 5 minut, Sosin przez następne 5, a poza tym to bida z nędzą :placze:

Junior89
14-05-2006, 18:32
Rasialdo :rotfl3: :rotfl3: :rotfl3:

Tuzin
14-05-2006, 18:47
Przy tym golu Rasiaka to bramkarz chyba myslami byl jeszcze na zakupach w Starym Browarze :hmm:

Kempes
14-05-2006, 18:56
Sagan Gol !!

Taki troche sępowaty ale jest 8)

Tylko czy nawet jeśli Marek strzeliłby dziś 8 bramek , zmieniłoby to jego sytuacje w kontekście powołania na mundial... :/

Loiosh
14-05-2006, 19:06
Rasiak!!! Drugi gol:) :brawo:

Junior89
14-05-2006, 19:08
Tylko czy nawet jeśli Marek strzeliłby dziś 8 bramek , zmieniłoby to jego sytuacje w kontekście powołania na mundial...

myślę, że Janas powoła Żurawskiego, "lisa - łowcę bramek", Rasialdo i Sagana :) no i Jelenia być może na pomoc - poza tym dziś gra nienajgorzej :hmm:

GregorAE
14-05-2006, 20:25
Wypowiedz Janasa co do miejsca w ataku, sugerowala ze oproczpewniakow (Rasiak, Zurawski, Frankowski) pojedzie Sosin lub Saganowski, a Jelen jest brany pod uwage jako prawy pomocnik.
Co do meczu na plus (niestety) Rasiak , ambitnie i walecznie Mila, moze Jelen, duzo nabiegal sie Kosowski ale czy z pozytkiem :hmm:

Kempes
14-05-2006, 20:39
Mam nadzieje ,że sprawdzi sie prognoza któregoś z komentatorów ,że ze względu na sposób gry pojedzie albo Rasiak albo Sosin.
Co oznacza plus dla Sagana... oby

:bialy:
14-05-2006, 20:41
Rrrrrrrrrasiak Grzesiu Rasiak! :brawo: :brawo:
Co by nie mówić był najlepszym napadziorem dziś, gra w swoim klubie, cośtam czasem ukłuje - nie widzę opcji żeby nie pojechał na Weltmajszterszaft.
Fajnie że Sagan coś ukąsił, był bardzo aktywny, też mecz zdecydowanie na plus dla niego.

Ponadto podobały mi się bardzo wrzutki Gancarczyka. Kosowski mimo perturbacji klubowych wciąż pamięta jak się gra na dużej szybkości. Bramkarze bardzo pewni.

Nie wiem natomiast co robi w kadrze zaciąg z Lecha - albo ja się nie znam albo Scherfchen i Bosacki to padaka nie radząca sobie z ogarnięciem ataku Wysp Owczych. Mila strzelił tą farfoclowatą bramkę a poza tym jedyne co pokazał to faule i robienie wiatru. Giza poza strzałem w niebiosa niewidoczny.

Mam nadzieję, że wymienieni w powyższym paragrafie na Mundial nie pojadą, ale pewnie moje nadzieje są płonne 8)

baranek
14-05-2006, 21:28
Wszyscy na Starówkę!!!

Markotny
14-05-2006, 21:31
Wszyscy na Starówkę!!!Nie dojadaj więcej, bo już Cie ostro pizdneło 8)

Dyzio
15-05-2006, 08:00
Mecz nudny jak flaki z olejem, ale wielkiej gry raczej trudno było oczekiwać ... bramkarz Wysp Owczych fajny miał pomponik ... szkoda, że nie grał cały mecz wnosił tyle polotu i finezji w gre 8)

Beny
15-05-2006, 09:35
O, grali wczoraj :zdziwiony: , Rasiak :zdziwiony: , dupa będzie a nie jakikolwiek wynik na MŚ. :ucieka: