PDA

Zobacz pełn± wersję : Polska w el. do M¦ w piłce nożnej w 1934

crolick
02-04-2006, 22:42
W 1934 Polska wystartowała w eliminacjach do M¦ w piłce nożnej, gdzie trafili¶my na sasiadów zza południowej granicy. U nas padł wynik 1:2 ale na rewanż do Pragi nie pojechali¶my.

Czy faktycznie tego przyczyn± była decyzja MSZ?! Co mówi na ten temat Encyklopedia piłkarska Fuji?! [niestety nie mam jej :roll:]. Czy kto¶ mógłby wkleić odpowiedni fragment z tomu 'Biało-Czerwoni'?!

Z góry dzięki za pomoc :)

PS. Fragment na legia.net na w/w temat znalazłem.

kud(L)aty68
03-04-2006, 08:50
Iles roznych artykulow min. w starej Pilce Noznej, jakies ksiazki, ktore czytalem, zawsze bylo, ze bylo to decyzja MSZ z zwiazku z Zaolziem.
Decyzje podano do wiadomosci 9 kwietnia i podjal ja ponoc sam Jozef Beck.
Mam takie wydawnictwo z okazji MS '78 "Dramaty Mistrzostw Swiata" i tam jest tak, ze Ministerstwo nie wydalo pilkarzom paszportow.
Nalezaloby dodac, ze przed rewanzem (mial byc w Pradze) kilku podstawowych graczy bylo kontuzjowanych min. Nawrot, Matyas.

crolick
03-04-2006, 11:04
Czołem,

dzięki za t± gar¶ć informacji :)

Ale przeciez Zaolzie to 4 lata póĽniej! :hmm:

A może PZPN bał się kompromitacji i nie chciał wysłać drużyny i znaleziono jaki¶ pretekst?!

kud(L)aty68
03-04-2006, 13:08
Czołem,

dzięki za t± gar¶ć informacji :)

Ale przeciez Zaolzie to 4 lata póĽniej! :hmm:

A może PZPN bał się kompromitacji i nie chciał wysłać drużyny i znaleziono jaki¶ pretekst?!

No niby tak, wyglada na pretekst , zwroc uwage, ze byl to rok 1934 i dziwne rzeczy juz sie dzialy w Europie.
Zreszta to Zaolzie to przez cale dwudziestolecie gdzies sie tam przewijalo. Trzeba byloby przyjzec sie dokladniej calej sprawie, nie tylko od strony pilki ale tez polityki.

crolick
03-04-2006, 22:42
Hej,

no wła¶nie w tym problem, że cało¶ć wyszła od polityki. Bo gadali¶my z kumplami o stosunkach polsko-czechosłowackich i kto¶ zadał pytanie czemu nie wysłano naszych piłkarzy.

Co do sytuacji w Europie - raczej stabilna. Hitler dopiero doszedł do władzy i rozprawia się z SA, z Czechosłowacj± po konflikcie w latach 1919-1921 panuje spokój.

Decyzja Becka byłaby no po prostu nad wyraz... dziwna.

PS. Pakt o nieagresji z III Rzesz± podpisano 26.I.1934. No do kiwetnia bite trzy miesi±ce, trochę dużo żeby traktować to jako powód 'napięcia' :hmm:

Mini
05-04-2006, 19:57
w fuji uzasadnienie było wła¶nie takie ze ze strachu przed kompromitacj± i troche ze względu na kasę bo pierwszy przegrali¶my, szans na awans nie widziano więc po co jechać i szmal tracić.

crolick
05-04-2006, 20:23
Dzięki. To juz brzmi b prawdopodobnie :)