PDA

Zobacz pełną wersję : Chory pomysł Ekstraklasy S.A

tiddey
24-03-2006, 06:19
Zarządzająca pierwszą ligą piłkarską spółka Ekstraklasa SA chce w najbliższych latach znacząco podnieść atrakcyjność rozgrywek. Poprawić ma się infrastruktura i bezpieczeństwo na stadionach.

Według prezesa spółki Andrzeja Rusko w najbliższych latach zostaną wprowadzone rewolucyjne zmiany. Już od sezonu 2007/2008 na wszystkich stadionach będzie obowiązywał "zintegrowany system dostępu". Ma on pozwolić na pełną identyfikację osób wchodzących na stadion. Każdy kibic oprócz biletu będzie posiadał kartę elektroniczną, która będzie służyła na stadionie także jako karta płatnicza.

- Naszym atutem jest to, że zaczynamy od zera. Nie ma różnych systemów, które trudno do siebie dopasować. Wprowadzimy od razu najnowocześniejsze rozwiązania, dające dużo możliwości. Kluby nie będą ponosiły kosztów, no może oprócz konieczności zakupu czytników i kołowrotków - powiedział Rusko. Już w najbliższym sezonie program ma być pilotażowo wprowadzony na dwóch lub trzech stadionach.

Aby jednak walka z chuligaństwem na stadionach przyniosła efekty należy zmienić ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. - Przede wszystkim zależy nam na skutecznym egzekwowaniu zakazów stadionowych. Zgłosiliśmy już szereg poprawek do ustawy. Chcemy wprowadzić pojęcie przestępstwo stadionowe, bo obecnie naruszanie porządku podczas meczu jest traktowane jak wykroczenie. Naruszanie zakazu stadionowego byłoby zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Chcemy także, aby była możliwość nałożenia dożywotniego zakazu stadionowego - podkreślił Rusko.

Co o tym myslicie dlamnie jest to chore !!

Dyzio
24-03-2006, 07:13
Przepraszam ale co w powyższym tekście jest chore ?? :hmm:

Dyzio
24-03-2006, 08:19
Ja nic nie musze to raz, po drugie takie zmiany to w Europie standard... prędzej czy poźniej musiało i trafić do Polski. Zgadzam się jedynie z tym, że jeśli już muszą się bawić w Strażników Teksasu to niech zrobią to raz a dobrze.

kosciesz
24-03-2006, 09:35
- Naszym atutem jest to, że zaczynamy od zera. Nie ma różnych systemów, które trudno do siebie dopasować.

no to zaglądam do portfela:
1. Karta kibica z okresu Daewoo
2. Plastikowy karnet z okresu PolMotu
3. Karta wyjazdowa PZPN
4. Karta kibica z okresu ITI.
5. jako, że bramki na 2 pierwszych meczach były wyłączone należy spodziewać się, że ten nowo-wchodzący system nie jest kompatybilny z poprzednim (dobrze, że chociaż karty są kompatybilne)

a mi się zawsze zdawało, że 5!=0 no chyba, że w Orange Ekstraklasie posługują się logiką modulo 5 :hyhy:

MTP
24-03-2006, 10:16
Nawet w Gelsenkirchen karty do placenia nie były biletem.
Ich ostro pogrzalo ktos musi im lodu dac i to dużo
Ja mam już 5 kart korzystam z jednej.PZPNowski Chip mi sie przydal 3 razy w tym tylko raz nie wpuscili osob bez chipów.
Jak maja za dużo kasy to niech stadiony wybuduja

pawlik
24-03-2006, 11:31
niedługo to te wszystkie chipy będą nam... wszczepiać :ucieka:

arczi
24-03-2006, 16:18
Spokojnie.
To tylko takie ich pieprzenie pod publiczke.
W polskiej kopanej zawsze roilo sie od wizjonerow i ich ambitnych planow.
I zawsze konczylo sie na tym samym. Na kupie gowna (pozdro Artysta).

Maniek
24-03-2006, 16:29
Naruszanie zakazu stadionowego byłoby zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

:nienormalny:

(L)ebil
26-03-2006, 21:29
Ja nic nie musze to raz, po drugie takie zmiany to w Europie standard... prędzej czy poźniej musiało i trafić do Polski. Zgadzam się jedynie z tym, że jeśli już muszą się bawić w Strażników Teksasu to niech zrobią to raz a dobrze.

A gdzie tak jeszcze jest?
W Anglii np mozna sobie wyrobic karte na dowolne nazwisko.Przy bramkach nikt tego nie sprawdza.Nawet jak sie nie ma karty bezproblemowo kupi sie bilet u koników.To wszystko o czym pisze nie jest jakims wymyslem.Zostalo to przetrenowane.
Wyglada na to,ze kolejna banda dorwala sie do złoba i bedzie narzucała wydawanie kasy kibicom,a napychanie sobie.Napychanie kasy poprzez zlecenie
jakiejs firmie kontraktu na opracowanie systemu,produkcje urzadzen do jego egzekwowania,czyli programu komputerowego,czytnikow,bramek,zaopatrzenie za drobna 15 złotowa opłata kolejnych(jesli chodzi o Legie) kart kibica.I tak do nastepnych wyborów(nowa ekipa,zapotrzebowanie na kase,nowe -te same pomysły,nowe-nie te same wydatki kibicow).PARANOJA

Herman
27-03-2006, 11:11
pytanie mam - obowiazuja te czipy wyjazdowe w ogole ?

rolnik
27-03-2006, 11:29
nie