PDA

Zobacz pełną wersję : Nagłośnienie

holekNR
18-03-2006, 16:15
myślę że każdy zgodzi się że nasz potencjał wokalny choć dobrze, nie jest optymalnie wykorzystywany. pomijam oczywiście tą częśc osób która co by się nie działo bedzie spiewać tylko "Mistrzem Polski..." i cieszyć się po golach.
a chciałbym odnieść się do osób które często chcą, ale nie wiedzą co śpiewać, lub jesli spiewają to albo 10 sekund od momentu rozpoczęcia przyspiewki przez sektor "G"..albo jeszcze gorzej (i to się niestety zawsze na meczu zdarza) Żyleta śpiewa daną przyspiwekę z róznym jej startem na każdym z obszrów trybuny.
myslę że niewielki wkład może naprawde skutecznie w dużym stopniu "przywrócić blask Żylecie"...rozwiązaniem jest zakup nowego sprzętu i odpowiednie jego zamontowanie na trybunie. do tego 2-3 osoby stojące na bokach trybuny pomagajace gniazdowemu prowadzić doping...

z resztą jak Wy uważacie jak mozna coś w tym kierunku w końcu zacząć działać..
chyba każdy z nas (np.znakomita większość moich znajomych) uważa że ważną sprawą w poprawieniu jakości naszego kibicowania jest właśnie lepszy sprzęt nagłośnieniowy.
pozdro

Sokol
18-03-2006, 16:22
"ozwiązaniem jest zakup nowego sprzętu i odpowiednie jego zamontowanie na trybunie."
dajcie pieniadze , a bedzie ;)

zuz
18-03-2006, 17:13
kto go będzie za ten sprzęt odpowiedzialny zawsze przed, po meczu, i gdzie będzie mozna go przechowywać? :/

Sokol
18-03-2006, 17:21
Mozna zakupic dla kazdego sluchawki z bluetoothem i kazdy bedzie dobrze slyszal.
A przechowywac bedzie kazdy w domu :D:D:D

b3nito
18-03-2006, 17:57
ja mam w domu trabke

Sokol
18-03-2006, 18:06
a ja slonia na zlotym lancuchu :cicho:

b3nito
18-03-2006, 18:18
mam jeszcze puzon moze sie przyda

Maniek
18-03-2006, 18:29
Mozna zakupic dla kazdego sluchawki z bluetoothem i kazdy bedzie dobrze slyszal.
A przechowywac bedzie kazdy w domu :D:D:D

leże... :lol:

Pawlak
18-03-2006, 18:34
czy wy chociaz raz na tym forum jakies propozycji nie mozecie potraktowac powaznie? :kurde:

Rafał
18-03-2006, 18:40
koncentracja i skupienie :p

pawlik
18-03-2006, 18:48
kto go będzie za ten sprzęt odpowiedzialny zawsze przed, po meczu, i gdzie będzie mozna go przechowywać? :/

mozna by jakos dogadac sie z klubem, chyba nie robiliby problemow z przechowaniem...?

co do zakupu... tak samo jak z Panorama, mozna zrobic wielka zrzutke a tak szepcikiem mowiac moze klub by lekko wspomogl :oczko:

b3nito
18-03-2006, 18:50
na ten szczytny cel przekaze nawet swoje radio Unitra

Fester
18-03-2006, 18:50
czy wy chociaz raz na tym forum jakies propozycji nie mozecie potraktowac powaznie? :kurde:

no wiec wlasnie...

Nie mozna po prostu mu odpisac "nie da sie"? Tylko ***** od razu wysmiac.

Nudne juz to jest...

arczi
18-03-2006, 18:56
Pawlak. Z calym szacunkiem, ale na teksty w stylu "kupmy", "zrobmy", "poprawmy" mozna reagowac tylko w ten sposob.
Od cholery jest w necie zbawcow, pomyslowych Dobromirow, ktorzy maja cudowne pomysly na poprawe tego i tamtego. Ok. bardzo fajnie, ze komus zalezy, ze ktos cos chce ulepszyc, zmienic. Tylko dlaczego do jasnej cholery wszystko pisane jest wedlug jednego scenariusza.
"Mam pomysl. Zrobmy to. Tzn. wy zrobcie. Nie wazne jak. To przeciez zajebisty pomysl".
Kazdy taki pomyslodawca w ogole, lub w bardzo malym stopniu zwraca uwage na niuanse i szczegoly. Nie zna realiow. Latwo zablyszczec na forum, ale wprowadzenie w zycie pewnych pomyslow jest albo niemozliwe w ogole, albo.. w szczegole.
Co do glosnikow. Mamy jakie mamy. Wedlug mnie sa wystarczajace. Owszem. Fajnie bylo by miec mocniejsze, lepszy wzmacniacz itp. Ale same sie nie urodza.
Po drugie primo.
Ich umiejscowienie. Na pewno przydaly by sie glosniki na koronie, jak i w przejsciach. Nie raz i nie dwa nawet probowalismy je montowac wlasnie w tych miejscach. Czy doping przez to byl lepszy? Mozliwe. Natomiast czesto glosniki po meczu byly porozlaczane i w ogole sponiewierane, bo ktos sobie np. chcial na nich postac, zeby lepiej widzial mecz.
Po trzecie primo. Sa problemy natury logistycznej i nie ma gdzie ich trzymac. Moze ty Panie Pawlak wymurujesz na Legii schowek na glosniki. O! Swietny pomysl. Wez to ogarnij.

Nie chce byc niemily, ani uszczypliwy. Ale czy niektorzy naprawde uwazaja, ze osoby odpowiedzialne za takie i inne rzeczy na Legii, sami nie wiedza, co by nam sie przydalo, co wypadalo by poprawic a czego nie? Sa na codzien w klubie i wszelkie problemy i niedogodnosci sa im znane od podszewki. Macie jakies propozycje to walcie z nimi smialo do NSow. Mail do nich publicznie znany. Na forum pisac oczywiscie tez mozna. Ale na litosc boska, nie na zasadzie. "Mam pomysl wiec zrobcie to"
Masz pomysl? Pomoz go rowniez samemu zrealizowac. Wykaż sie. Wszyscy jedziemy na tym samym wozku. Owszem, sa osoby (grupy), ktore moga troszke wiecej, ale tez zanim do tego doszlo, sami zaczynali od zera. Zapracowali na to. Jesli pomysl swietny, masz zielone swiatlo. Samo gadanie i marudzenie do niczego nie prowadzi. Nie bojcie sie brac spraw w swoje rece. To na prawde nie boli.

holekNR. Chcesz to ogarnac? Przyjdziesz przed meczem. Zainstalujesz glosniki po swojemu, ogarniesz je tez po meczu. I wtedy zobaczysz jak to wyglada w realu.

Fester
18-03-2006, 18:58
o

o to wlasnie mi chodzilo :)

holekNR
18-03-2006, 20:05
"Przywróćmy blask Żylecie"

Sagitarius
18-03-2006, 20:57
ps. jeśli większośc wpisów na tym forum, osób które mają natrzaskane ich setki była napisana w tak infantylny sposób (do wszystkich geniuszy podchodzących z rozbawiniem i pogardą dla -oczywiście moim zdaniem- słusznego pomysłu) to niedziwie się że masa osób ubolewa nad tym że fora Legii tak naprawde wszyskie są tandetne

a czy ktoś patrzy na ilość postów :D imho mają dobre poczucie humoru, którego nigdy za wiele - czasem można się pośmiać przed monitorem :brawo: :hyhy:

Co do komunikacji na ostatnim meczu, rzeczywiście były małe nieporozumienia, ale nie nie mam prawa zabierać tu głosu bo ze sprawami stadionowymi jestem najmniej związany (Long way to warsaw :D)

pozdro.

yusta
18-03-2006, 21:23
ps. jeśli większośc wpisów na tym forum, osób które mają natrzaskane ich setki była napisana w tak infantylny sposób (do wszystkich geniuszy podchodzących z rozbawiniem i pogardą dla -oczywiście moim zdaniem- słusznego pomysłu) to niedziwie się że masa osób ubolewa nad tym że fora Legii tak naprawde wszyskie są tandetne :/

A potem będziesz płakał jak Ci ktoś pojedzie.
Proponuję samemu wyrobić sobie zdanie na temat tego co jest w sieci tandetne.

Co do spraw czysto technicznych, jak chociażby przechowywanie sprzętu, to wyobraź sobie, że brakuje nam pomieszczeń do tego.
Na tą chwilę nie mamy praktycznie żadnego pomieszczenia do przechowywania gratów, bo to co teraz użytkujemy trudno mi nazwać w jakikolwiek sposób.
Klub nic nam nie wygospodaruje. Nie raz i nie dwa o tym z nimi rozmawialiśmy.

Pawlak
18-03-2006, 21:29
no to ch... najlepiej nic nie robic, chlac do upadlego :)

Pan Artysta
18-03-2006, 21:30
holekNR do dzieła chłopie-rób, zbieraj 8) wszystko przed tobą

Pawlak sie nie podoba nie czytaj - albo do roboty z holkiem - dacie rade :hyhy:

holekNR
18-03-2006, 21:42
ok, przekanliście mnie....Staruch z megafonem i sektor z trąbkami, czy jak ktoś zaproponwał z puzoanmi :brawo:

yusta
18-03-2006, 21:47
ok, przekanliście mnie....Staruch z megafonem i sektor z trąbkami, czy jak ktoś zaproponwał z puzoanmi :brawo:

Chyba pominąłeś post arcziego, więc przeczytaj go sobie. A jak nie pominąłeś to przeczytaj jeszcze raz.

żyła
18-03-2006, 22:27
a swoją drogą, o co chodzi? :zdziwiony:
przecież na wczorajszym meczu było bardzo dobrze słychać co S. zarzuca, a głośniki w końcu nie szwankowały i nie przerywały każdego słowa.
Żeby się zgrać i odpowiednio śpiewać to musi się ludziom chcieć a nie wymagać żeby techinka za nas to zrobiła.

Grabek
18-03-2006, 23:12
takie czasy, komputery, internety...

równo może być i bez jakiegoś super nagłośnienia, tylko ludzie po bokach mogliby się wsłuchać w rytm G :hmm: bo tak to wygląda jakby boki ścigały się ze środkiem, w ogóle czasem mam wrażenie, że wiele pieśni śpiewane jest na przysłowiowe odpierdol - byle szybciej i z głowy :kurde:

b3nito
19-03-2006, 00:10

qrwa moje pomysly zostaly pierwszy raz zauwazone :O

ihaaa Benito Puzoning Group :hyhy:

Żuku
19-03-2006, 10:16
przecież na wczorajszym meczu było bardzo dobrze słychać co S. zarzuca, a głośniki w końcu nie szwankowały i nie przerywały każdego słowa.

no nie wiem..stałem na "E" górnej i było słuchać tylko megafon, w momencie kiedy był zwrócony w moją strone. Głośniki?Były słyszalne tylko na dole. No ale nie ma co marudzić...kto chce śpiewać to będzie śpiewać, najwyżej dołączy się do "zdzierania gardła" kilka sekund później.

ps. czy głośniki nie stały w przejściach z tego względu, że na Bełchatowie ktoś stał na nich czy,że za dużo ludzi było w przejściu?

juras
19-03-2006, 16:40
Oho, kolejny kolega z cyklu "wezcie i zrobmy" (Mam na mysli Holka) :roll:

MTP
19-03-2006, 18:02
Sprzety naglośnienia kiedys nikt o tym nie myślal a doping był lepszy.
Problemem jest publika której sie nie chce spiewać

Guzik
19-03-2006, 18:34
no nie moge
musze to napisac po przeczytaniu wpisow holka i jemu podobnych
ludzie!!! jakie naglosnienie??!! jakie wzmacniacze??!! jakie glosniki??!!
czy takie cos bylo potrzebne jakies 10 lat temu? nie bylo glosnikow, kabli, wzmacniaczy a stadion zapierdalal jak oszalały, nie bylo problemow ze zgraniem!!
ludzie musza zaczac spiewac z sercem a odpowiednie ustawienie glosnikow na trybunie nic nie da

tyle z mojej strony :]

holekNR
19-03-2006, 19:03
dobra ludzie już tak nie srajcie...powiedziałem że mnie "przekonaliście" i temat do zamknięcia :/

Sagitarius
19-03-2006, 20:05
imho bębny wystarczą :hyhy:

Markotny
19-03-2006, 20:06
dobra ludzie już tak nie srajcie...
Hola, Hola...

Nie wróżę Ci kariery na tym forum, jeżeli się nie ogarniesz :roll:

ps. Musiałem...

holekNR
19-03-2006, 20:40
..

Bolitar
20-03-2006, 17:19
Żeby się zgrać i odpowiednio śpiewać to musi się ludziom chcieć a nie wymagać żeby techinka za nas to zrobiła.

O to to. Meritum Panie meritum.

Taka prawda, że choćby na Żylecie były głośniki Magnata z wzmaczniaczami Sonego, i chocby wszyscy zjedli tysiąc kotletów a zamiast paziów było tysiąc atletów, to nic to nie zmieni bez odrobiny chęci. Tak więc wystarczy, że każdy weźmie się za siebie i będzie dobrze.

PS. Z drugiej strony to możnaby poprawić na Żylecie akustykę poprzez wyprofilowanie sektora względem boiska, dodatkow można zainstalować kurtyny dźwiękowe oraz wyciszyć watą boki sektorów , żeby się dźwięk nie rozchodził. Zróbmy to :oczko:

Gutek
20-03-2006, 18:15
[quote]...
Zróbcie to :oczko:
Tak jest lepiej :oczko:

,,kibic''
21-03-2006, 22:10
naglosnienie mozna poprawic w bardzo prosty sposob tanim kosztem, mianowwicie glosniki trzeba stawiac na jakims podniesieniu moze jakos montowac/przyczepaic do plotu!!! gdy stoja na ziemi nie sa tak efektywne! gdy beda staly wyzej bedzie z nich lepiej slychac...

Pan Artysta
22-03-2006, 07:40
naglosnienie mozna poprawic w bardzo prosty sposob tanim kosztem, mianowwicie glosniki trzeba stawiac na jakims podniesieniu moze jakos montowac/przyczepaic do plotu!!! gdy stoja na ziemi nie sa tak efektywne! gdy beda staly wyzej bedzie z nich lepiej slychac...

:O

gadasz :hyhy:

b3nito
22-03-2006, 07:55
mam w domu 3 m drabine moze by tak na niej ?

Pan Artysta
22-03-2006, 08:04

ja mam stołek barowy :hyhy: -oddam w lizing :chytry: tanio

ps:

:slucha: mam 2 kolumny Jamo(ile Watt nie pamiętam) na cele dopingu mogę sprezentować wys od ziemi 80 cm-powinno sie je tylko obudować :chytry:

b3nito
22-03-2006, 08:28
a jakbys sprzedawal to po ile?

PS na doping nie dawaj bo Juras to zaraz z Cinem przechlaja :oczko:

Kiełbos
22-03-2006, 13:21
Taka prawda, że choćby na Żylecie były głośniki Magnata z wzmaczniaczami Sonego, i chocby wszyscy zjedli tysiąc kotletów a zamiast paziów było tysiąc atletów, to nic to nie zmieni bez odrobiny chęci. Tak więc wystarczy, że każdy weźmie się za siebie i będzie dobrze.

Jestem tego samego zdania...
Większość osób na E i I jeszcze wszystko ogarnia, ale już bardziej w kierunku skrajów trybuny jest gorzej, głos S. nie dociera za bardzo przez megaphone... :hyhy: Głośniki na Bełchatowie w przejściach może były efektywniejsze, ale wiadomo że przy dużej frekwencji są narażone na różne "urazy"...
:zlosliwy:
...wiele osób ze skrajów po chwili śpiewania gubi rytm, motywację, nie wiem co jeszcze... i meritum tej sprawy jest to, że każdy musić wziąć się za siebie i tylko wtedy będzie to dobrze wyglądało...!! :oczko:

szczepan
22-03-2006, 13:47

rozumiem ze zglaszas sie na ochotnika zeby wejsc na ta 3 m drabine stac na niej i trzymac glosnik przez caly mecz?

no co za poswiecenie :D

b3nito
22-03-2006, 14:09
ja mam lek wysokosci wiec odpada ale Robak dobrze sie czuje w "powietrzu"
:oczko:

Pan Artysta
22-03-2006, 14:24
ale Robak dobrze sie czuje w "powietrzu"
:oczko:

letki, gibki to i wiatr go nie zwali :hyhy:

holekNR
22-03-2006, 15:10

Większość osób na E i I jeszcze wszystko ogarnia, ale już bardziej w kierunku skrajów trybuny jest gorzej, głos S. nie dociera za bardzo przez megaphone... :hyhy: Głośniki na Bełchatowie w przejściach może były efektywniejsze, ale wiadomo że przy dużej frekwencji są narażone na różne "urazy"...
...wiele osób ze skrajów po chwili śpiewania gubi rytm, motywację, nie wiem co jeszcze... i meritum tej sprawy jest to, że każdy musić wziąć się za siebie i tylko wtedy będzie to dobrze wyglądało...!! :oczko:

meritum twojej wypowiedzi trochę nie odnosi się do twoejgo tekstu a jedynie postu przez ciebie cytowanego :zdziwiony:

arczi
22-03-2006, 17:01

:O

gadasz :hyhy:

Tu akurat madrze gada. Myslelismy swego czasu nad zrobieniem jakiegos stelaza na glosniki, zeby podwiesic je wyzej na plocie.. No ale teraz kiedy skrucili nam plot jest to juz troche bez sensu.

Pan Artysta
22-03-2006, 19:18
mimo skróconego płotu :hyhy:

głośniki można na płocie podwiesić - jak coś mogę pomóc - piłę do cięcia metalu mam - kątownik tylko skołować i gitara .No ale to metal przepisy i Stefan może zabronić -podwieszenie na zasadzie liny żeglarskiej wymodzić ala siatka i git :hyhy:

Kiełbos
23-03-2006, 10:53

meritum twojej wypowiedzi trochę nie odnosi się do twoejgo tekstu a jedynie postu przez ciebie cytowanego :zdziwiony:

:slucha:
Nom to też napisałem dlatego na początku:

...bo meritum miało być to samo gdyż uważam je za sedno sprawy!
Pzdr

holekNR
23-03-2006, 12:32
widzę ze twoja umiejętnośc dedukcji stoi na niskim poziomie :hyhy:

Adiq
23-03-2006, 18:06
Najlepszy efekt dałoby przestawienie głośników o 180 stopni... :)

szczepan
23-03-2006, 19:52
Najlepszy efekt dałoby przestawienie głośników o 180 stopni... :)

ee tam ja sadze ze najlepszy efekt daloby to jakby kazdy dostal sluchawki gdzie byloby slychac S. w dolby stereo :D

holekNR
01-04-2006, 14:22
wybaczcie że skłamałem mówiąc że odpuszczam ten temat...chciałem to zrobić ale na wczorajszym meczu z naszymi przyjaciółmi ze Szczecina niestety dośc późno udało mi się dotrzeć na Ł3 co spowodowało że stanąłem na skrajnym sektorze (dokładnie między "A" a ostatnim sektorem ) na Żylecie...
zdarzyło mi sie to pierwszy raz i byłem załamany....nie chce nikogo prowokawać, ale jedynie odnieść się do kilku innych postów w tym temacie- miałem wielką chęc do śpiewania ale ni ***** nie wiedziałem co mam śpiewać :zly:

Kempes
01-04-2006, 20:30
podstawa to

***** 3 środkowe sektory słuchają gniazda
a ci co nie słyszą ... śpiewają to co środek

takie proste i takie trudne zarazem :roll:

ps.
oklepany ale bardzo trafny argument - kiedyś nie było bajerów a było bardzo git
czym świat nowocześniejszy tym ludzie bardziej otępiali / ospali :/

za 3 lata będzie '' Bez Karaoke nad murawą to ***** nie ma jak śpiewać''

sorrencja no ale takie mam wrażenie..

Kowa( L )son
08-04-2006, 18:23
Moim zdaniem powinniśmy się wziąść za siebie i dopingować a nie zwalać wine na sprzęt.pzd 8)

holekNR
09-04-2006, 19:34
absolutnie jestem jak najbardziej za tym że każdy powienien zacząć od siebie...i zaczyna być naprawdę irytujące że niektórzy nawet na "G" przestają śpiewać :/
...ale naprawde chęć śpiewania nie wystarczy np. na "A" aby móc w duzym stopniu przyczyniać się do jakości dopingu

Sokol
10-04-2006, 00:34
to jak masz chec spiewac to chodz na G a nie na A ;)

jacekaga
10-04-2006, 14:53
to jak masz chec spiewac to chodz na G a nie na A ;)
Wiesz, to nie taka prosta sprawa. Większość chce zająć miejsca na tym sektorze- problem w tym, że nie wszyscy z tych ludzi idą tam dlatego, że chcą śpiewać jak najgłośniej przez 90 minut.

Wyekspediowanie wszelakiego typu koneserów futbolu i przypadkowych ludzi poza 3 środkowe sektory to najbardziej oczywista droga do poprawy jakości dopingu na "Żylecie". Tyle, że niełatwa.

A argument, że poza "G" nie słychać, co zarzuca S. to jakaś bzdura. Kto przychodzi na stadion po to, żeby dopingować, bez problemu będzie wiedział co śpiewać.

jankes
13-04-2006, 23:31
:D:D:D dovbreee