PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze Flagi

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

edek
13-03-2006, 20:36
Bo chodzi mi i paru osobom po głowie projekt fotek wszystkich flag jakie wiszą/wisiały na Łazienkowskiej

Raffi, masz może gdzieś fotki tych starszych flag Otwock w barwach Legii?
Byłbym niezmiernie wdzięczny.
Kiedyś w NL była fotka, na której było widać kawałek tej flagi z herbem Otwocka trzymanym przez lwy (to chyba ta wypadła z pociągu na jakimś wyjeździe? :( )

Kurde, ja już nie ogarniam ile w końcu było tych flag :/

Raffi
13-03-2006, 22:00
nie, jestem w lesie....
W ogóle nie ma archiwów ze starszymi zdjęciami, ja sam prawie nic nie mam w domu, ludzie też się nie chcą chwalic starymi zdjęciówkami...
Ostatnio udało mi się zlokalizować stary "Sochaczew" z ca 1993, ale jakość taka, że nic nie widać...
Poszukuję w możliwie dobrej jakości (niekiedy mam tylko kiepskie screeny albo w ogóle nic):
-"Żerań"
-stara "Orneta" ('Boże zachowaj Legię') - w całości i niczym nie zasłoniętej
-"Żyrardów"
-"Rawa Mazowiecka"
-"Zawiercie"
-"Nasielsk" - w całości
-"Sadyba"
-stary "Ciechanów", i stary "Sochaczew" dobrej jakości
-"Łask" dobrej jakości
-"Piaseczno" dobrej jakości
-"Tarchomin Fans" dużych rozmiarów fotki - mam jakieś małe; inne 'Tarchominy' też w sumie ;) bo jakoś nie mogę się doszukać
-"Skierniewice" - te większe (może być stara fotka albo z Wiednia)
-"Grójec" - cokolwiek poza barwówką, może być nawet ta flaga w barwach narodowych co czasem wisiała, to samo "Siemiatycze" (np. z Wiednia, ale dobre ujęcie)
-"Pułtusk - jeżeli jest/była jakaś poza barwówką którą widziałem niedawno
-stare "Gliwice"
-"Nowy Dwór"
-stary Opatów -"Opatów"
- Nowa Saska Kępa - ta czarna
-"Polish Power" - ta z Białym Orłem pośrodku
-"szachownica" - dobrej jakości
- i inne - wszelkie możliwe, zwłaszcza te starsze i mniej znane; najlepiej spoza podstawowych portali legijnych poza LL

MOŻECIE TU WKLEJAĆ

amilo
13-03-2006, 22:40
no ja posiadam ok. 50 fotek legijnych flag, choc glownie tych nowszych...

Raffi o ta Ornete Ci chodzilo ? (http://ofeczek.w.interia.pl/orneta.jpg)

Raffi
13-03-2006, 23:22
nie, o tą
http://tinypic.com/iyq45d.jpg
sprzed kilkunastu lat. Ale dzięki
A, szukam też "Jadwisin Front" (jeżeli ktoś ma fotki z turnieju Zimowego 2005 ...)

jasin
14-03-2006, 01:01
Jadwisin Front postaram Ci się skołować.

edek
14-03-2006, 14:13
Tu widać 2 flagi legijne. Nie wiem kiedy powstały.
http://www.otwockfans.boo.pl/foto/oks-pilica-2005-2006/Obraz%20011.jpg

I tu na górze po lewej jedna z nich:
http://www.fanatycy.warszawa.pl/galeria/hutnik/025.jpg

Innych zdjęć nie mam/nie kojarzę chociaż tej z meczu Hutnika postaram się skołować lepszą fotkę.

Francuz_
14-03-2006, 15:19
Obecnie na Legii sa dwie flagi Bemowo. Z tego co pamietam wczesniej byly jeszcze
dwie. Czy ma ktos moze fotki tych starszych flag?

Z gory dzieki.

Mazi
14-03-2006, 16:03
-"Sadyba"

Flagę tą widziałem na filmiku z meczu Jaga - Legia (szukałem wśród zdjęć z tego meczu na LL ale nie znalazłem). Na filmiku z kolei widać ją bardzo wyraźnie, ale nie wiem jak się filmy kadruje czy coś w tym stylu :roll:

Raffi
14-03-2006, 17:40
jak nie możesz skadrować, to zrób PrintScreen, i potem wklej to do programiu graficznego i zapisz
Poszukuję też porzadnego zdjęcia flagi ManU która wisiała u nas na meczach (mam tylko screen i to z jakimś ochroniarzem na pierwszym planie :P )

marsiu
10-04-2006, 23:29
Jest gdzies na necie stronka z zestawieniem wszystkich flag Legii?? Nic takiego nie moge znalesc, troszke znalazlem na Bytovii, ale to sladowa ilosc.

Sokol
11-04-2006, 00:10
z tego co sie orientuje to nie ma :]

upadly_aniol
11-04-2006, 05:58
jak sie troszke ogarne po urlopie to usiąde i wygrzebie fotki bo troche tego napewno mam (takie male zboczenie fotografa amatora :oczko: )

(L)ukas
25-04-2006, 11:58
Jest gdzies na necie stronka z zestawieniem wszystkich flag Legii?? Nic takiego nie moge znalesc, troszke znalazlem na Bytovii, ale to sladowa ilosc.

http://www.legia.biz - dział Fotki => Flagi Legii. Nie wiem czy tylko mi się nie wczytują zdjęcia.

krollek
15-05-2006, 05:26
zapewne macie namiary na jakąś solidną firmę (czyt. przetestowana na własnej skórze ;) ) i mozecie polecic

bo wstyd aby nasza dzielnica traktorzystów nie miala nic :wstyd:

dzieki za wszelkie info, cena nie gra roli :hyhy:

Raffi
15-05-2006, 13:12
szukam lepszego ujęcia tej
http://www.legia.net/foto/06legia_wisla/06legia_wisla2.jpg

i tej
http://www.legialive.pl/photos06w/06wisla2_f215.jpg
flagi

a flaga "Ursus" jest, ale rzadko jest wywieszana

krollek
15-05-2006, 19:28
a flaga "Ursus" jest, ale rzadko jest wywieszanawiem, że jest/byla, ale jest bardzo mała wymiarami i wywieszana byla (3 lata temu np na krytej podczas mp 2002)

przy okazji Raffi masz moze namiary jakieś? :chytry:

holekNR
15-05-2006, 20:58
http://i1.tinypic.com/ztteld.jpg :oczko:

krollek
15-05-2006, 21:45
IMHO fajnie byloby pisać również wymiary :impreza:

Jaco
15-05-2006, 21:46
IMHO fajnie byloby pisać również wymiary :impreza:
Kumaci znają. :zlosliwy:

Fizi
15-05-2006, 21:47
holekNR - Ty lub ktoś od was warowałeś w nocy pad kasami przy Krytej z czwartku na piątek ?

krollek
15-05-2006, 21:49
Kumaci znają. :zlosliwy:no jak nie jak tak :ucieszony:

holekNR
15-05-2006, 22:34
holekNR - Ty lub ktoś od was warowałeś w nocy pad kasami przy Krytej z czwartku na piątek ?

:hyhy: tuż po meczu z Górnikiem sam jak palec :O pojechał nasz kumpel (około 4.30 w nocy:) )Mariusz...podobno pierwszy kupił bilety na łuk tego wieczoru.
a od rana w sobote razem przesiadywaliśmy w Źródełku. apropo wymairów to nasza fana ma 740cm na 180cm.

ps.widze ze w filmiku na legialive.pl załapała się przyozdobina moim markerem twarz pana Orłosia :hyhy:

Fizi
15-05-2006, 22:37
aaaaa pod kasami nazywano go Liroy :hyhy:

do kasy trzeba go było już doprowadzić :hyhy:

Gnatek
27-05-2006, 23:42
a zdjęcie flagi Nowego Dworu może ktoś wrzucić? jeszcze chyba nigdy jej nie widziałem :hmm:

el majoneze
01-06-2006, 22:40
może ciut nie w temacie,ale.. :oczko:
obejrzałem sobie właśnie skrót z meczu, który "Cała Polska widziała". Na sektorze Legii wisi flaga/transparent "U.W. Legia"..były kiedyś takie inicjatywy studenckie? :chytry: wybaczcie niekumatość :hyhy:
btw obok fajna flaga, "Polish Power", jakby ktoś miał jej fotke w lepszej niż na filmiku jakości to z chęcią bym zobaczył :hyhy:

Raffi
02-06-2006, 00:24
Taaak ,dużo fajnych flag tam jest.. stare "Piaseczno", Łask, stary "Sochaczew". Żeby jaość była ciut lepsza... :/ Bo po wycięciu tak średnio to wygląda

Foxx
02-06-2006, 07:25
Były dwie flagi "studenckie" - "UW" z krzyżem celtyckim oraz barwówka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: "NP - UW".

"Polish Power" miała niezłą czcionkę, jednak "orzeł" był niebiesko - żółty i budził reakcje podobne do kurczaka, którego dawne władze klubu chciały uczynić maskotką Legii (i który również w zamyśle miał być orłem).

Ciekawy jestem, czy zachował się jakiś ślad po pierwszej fladze "Skinheads", która powstała (i na początku wisiała) razem z "Polish Power"...

PS Raffi - stare Piaseczno jest na fotkach z odnowienia zgody Pogoń - Legia '94. Załatwić Ci, czy masz?

Adam-oldboy
02-06-2006, 08:19
Co najmniej raz ok. 1995 roku widziałem też flagę barwówke w układzie pionowym z czerwonym krzyżem i napisem A.M. (Akademia Medyczna)

Raffi
02-06-2006, 08:30
Piaseczno mam dość kiepskiej jakości więc fotka by się przydała, jak i jakiekolwiek inne, zwł. stare, bo odzew jest niestety znikomy

Pan Artysta
27-06-2006, 14:43
http://i4.tinypic.com/15x95jo.jpg

:hyhy:

Adis
22-07-2006, 16:52
...

Flip
23-07-2006, 17:45
W przyszłości na pewno jej nie zobaczysz. Zrobili ją tak nie odpowiedzialne osoby jak uczniowie jednego z gimnazju. Byliśmy mocno ździwienie gdy ją zobaczyliśmy na meczu z Wisłą.

faktycznie stoi tam za flagą takich trzech :hyhy:

Porter
24-07-2006, 10:31
Z Łukowa nikt z flagą nie jeździ. Mieliśmy czarną z białym napisem ŁUKÓW. Jest na fotkach z meczu w Szczecinie.
http://foto.pogononline.pl/fotorelacje/20030322_legia_pogon/mecz/44.jpg
http://foto.pogononline.pl/fotorelacje/20030322_legia_pogon/mecz/37.jpg

o tej fladze to już może nie mówmy

Adis
24-07-2006, 13:23
...

Levski Sofia
24-08-2006, 13:11
Musze przyznac ze choreografie macie na meczach imponujaca:)

Adis
12-09-2006, 12:07
...

mateusz1488
26-09-2006, 18:13
Może zacznijmy wklejac tu wszystkie legijne flagi skoro temat jest nasz falgi jakei sie pojawiły :zlosliwy:

Benio
27-09-2006, 13:34
:hmm:

No sam nie wiem...Z jednej strony pomysł wydaje się dobry bo byłaby to kopalnia wiedzy (szczególnie dla młodszych fanów) jak choćby się zmieniał sposób robienia flag od początku istnienia ruchu kibicowskiego na Legii

Z drugiej-trzeba by było uważać by nie wklejać tej samej flagi na 5 stronach tematu

Raffi
29-09-2006, 18:22
wklejajcie ale te mniej oczywiste, zwłaszcza dzielnicowe, FC, grup oraz przede wszystkim STARE
Najlepiej z plus/minus własnych archiwów, ew. screeny z filmów, jakiejś w miarę jakości

I tu spora prośba - na meczu w Wiedniu było sporo nowych, albo rzadko wywieszanych flag bądź legijnych (nowy "Parysów","Ostrzeszów", "Nysa","Tylko Legia", "Powiśle") , bądź chociażby w barwach b-c ("Raszyn" itd.) flag/transparentów. Wiele z nich było powywieszanych wewnątrz sektora,albo pozasłanianych. Jeżeli macie jakies fotki z sektora, zwłaszcza sprzed meczu, gdy ludzi było mniej i nie zasłaniali tak flag (np. tych na górze), to zachęcałbym do podzielenia się nimi.

ROBO
01-10-2006, 01:24
Jedna z dwoch flag z wiLanowa , pierwsza byla zwykla z napisem dzielnicy , a na filmiku widac druga wieksza .Niestety nie mam fotki tylko ostatnio na filmie ja widzialem :
http://www.youtube.com/watch?v=kUIh7DIuIHk&mode=related&search
w 54 sec za bramka dobrze widoczna.
Forza 8)
Z tamtej ekipy tylko kilka osob wytrwalo do dzis.

RICARDO
06-10-2006, 23:18
Może troszkę nie na temat.... chociaż wszystko pasuje.....

Mam pytanie..... czy ma ktoś może fotkę Flagi KALISZ z ostatniego meczu reprezentacji? Wisiała na łuku od Łazienkowskiej.....

To jest ta Flaga:
http://www.kalisz.mm.pl/~malan13/flagi/kaliszrepra.jpg

Sikor
07-10-2006, 00:27
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=8&idg=314

sprawdz pw

Foxx
02-11-2006, 19:54
Adis - nie. Ta, o którą mi chodzi pojawiła się ok. '90 roku - ok. 10-cio metrowa barwówka z napisem gotykiem (nie mylić z mniejszą, wywieszoną np. na Górnik - Miedź '92). Wklejona przez Ciebie jest najmłodszą flagą "Skinheads" z Ł3.

kolos11
03-11-2006, 21:16
Witam jesem tu nowy poszukuje po necie i nie moge znaleśc waszej flagi a manowicie "A melanz trwa" moze ktos z was wkleilby tu jej foto bym byl bardzo wdzieczny pozdro wam

kolos11
04-11-2006, 09:43
to jak z ta flagą??

Wasyl181
04-11-2006, 09:57
Siemanko. Mam pytanko, czy posiada ktoś może zdjęcie fany Rawy Mazowieckiej ? Zobaczyłem pierwszy post Raffiego więc może ktoś ją posiada. Pozdro

ems
04-11-2006, 19:06
kolos - wejdz na LegiaLIVE i poszukaj w galerii z meczow wyjazdowcyh.

Prawnik
25-11-2006, 01:53
Sorry, jeśli nie powinienem tu umieszczać tego posta, ale potrzebuję pomocy. Nie znam się na grafice ani nie znam nikogo, kto byłby w stanie mi pomóc. Potrzebuję kogoś, kto zaprojektowałby szalik i flagę dla fc Legii w Poznaniu, nad którego powołaniem pracuję.

mort
25-11-2006, 02:00
Sorry, jeśli nie powinienem tu umieszczać tego posta, ale potrzebuję pomocy. Nie znam się na grafice ani nie znam nikogo, kto byłby w stanie mi pomóc. Potrzebuję kogoś, kto zaprojektowałby szalik i flagę dla fc Legii w Poznaniu, nad którego powołaniem pracuję.

Kariery jako prawnikowi ci nie wróże. Jako kibicowi też niespecjalnie.

Prawnik
25-11-2006, 14:16

Kariery jako prawnikowi ci nie wróże. Jako kibicowi też niespecjalnie.

A ja tobie nie wróżę kariery wróżki.

wokulski
25-11-2006, 16:51
Prawnik najpierw 'powołaj' ten FC ,zacznijcie jeździć na mecze,wyjazdy a potem dopiero ewentualnie zastanów się nad uszyciem flagi. Pamiętając przy tym o obowiązkach jakie z sobą niesie posiadanie flagi...

daimler
25-11-2006, 17:38
A moze to bedzie FC jednoosobowy :ucieka:

:bialy:
25-11-2006, 19:11
a wam co jest, grzecznie chlopak pyta....

daimler
25-11-2006, 19:23
Wiesz ile juz bylo takich FC, ktore swoja dzialalnosc rozpoczynaly od uszycia fany, ktora po jakims czasie goscila na roznych plotach, z tym ze do gory kolami? :zly:

jesli o mnie chodzi, to zadne FC fany nie powinny byc na stadionie wywieszane, tylko fany "ogolnolegijne" :prawi:

Bremm
25-11-2006, 20:55
Prawnik najpierw 'powołaj' ten FC ,zacznijcie jeździć na mecze,wyjazdy a potem dopiero ewentualnie zastanów się nad uszyciem flagi. Pamiętając przy tym o obowiązkach jakie z sobą niesie posiadanie flagi...

Radzę również pomyśleć o konsekwencjach straty flagi.

Hawaj
25-11-2006, 21:41
dla mnie odnośnie flag fc, wszystko zależy od polityki fanklubowej kibiców danego klubu.
w Lechu np. uznali że tym, co ma integrować fc, ma byc właśnie flaga. często szyli flagi nawet dla kilkuosobowych fc. dzięki polityce Wiary Lecha i dofinansowaniu klubu, często te fan kluby liczą teraz wiiieele osób i w pełni zasługują na posiadanie flagi.
u nas polityka fanklubowa jest niezrozumiała/nie ma jej w ogóle. flagi mają obok dużych ilościowo ekip (np. Sulejówek, Mińsk Maz.), i te kilkuosobowe, kilka większych fc nie ma/ nie używa flagi...
nie ma chyba (być może się mylę) przymusu trzymania wszystkich flag w klubie, więc szansa na ich "zgubienie" jest całkiem spora. nie ma wspierania fanklubów (np. poprzez pikniki/spotkania legijne w "naszych" miejscowościach {jak u Jagiellonii i Lecha}, dofinansowywania dojazdów {robi to KP Lech} ).
problem złożony...

szczególna sytuacja jest w przypadku fc z dużych miast wrogich Legii.
z jednej strony malutka grupa legionistów, szyjąc flagę, gra na nosie "właściwej" ekipie danego miasta (Paka z ...). z z drugiej są to grupy skrajnie zakonspirowane, zamknięte, które liczą po kilka osób i pytanie, czy tak marginalne ekipy zasługują naprawdę, by ich nazwy wisiały na płocie...
Prawnik, radzę naprawdę się zastanowić...

Raffi
25-11-2006, 22:30
Daimos, staram się szanować Twój pogląd, niemniej wydaje mi się nieco kosmiczny i ciężko nieżyciowy :roll:

Hawaj
25-11-2006, 23:31
jesli o mnie chodzi, to zadne FC fany nie powinny byc na stadionie wywieszane, tylko fany "ogolnolegijne" :prawi:

rozumiem, że flagi TB, T97, OFMC, Wild Boys, Warriors też powinny zniknąć?

Prawnik
26-11-2006, 13:59
Co do FC, to zrezygnowałem z tworzenia go dla ludzi tylko z Poznania. Będzie to grupa ludzi z Poznania i okolicznych miast jak Wronki, Piła, Grodzisk. W sumie będzie liczyć ok. 20 osób. Na początek uszyjemy szaliki, a płótno odsuwamy w czasie na termin późniejszy.
Co do obowiązków wynikających z posiadania flagi, to przybliżcie mi je proszę, bo już parę razy przekonałem się, że użytkownicy tego forum mają na wiele spraw dla mnie oczywistych zupełnie inny pogląd.

daimler
26-11-2006, 14:04

W jednym sie zgadzamy :hyhy: Ta flaga jest najzwyczajniej w swiecie... brzydka :oczko:

A tak na powaznie, prosze, nie porównuj wymienionych przez Ciebie flag (FC? :hmm: ) z flagami typu ŚP Wild West i im podobnymi. Bo o takim przypadku tu mowimy (przynajmniej mine sie tak wydaje, popraw mnie jesli sie myle)

Raffi - ja doskonale zdaje sobie sprawe z "niezyciowosci" tej tezy, co nie zmienia faktu, ze w moim odczuciu tak byloby lepiej.

Hawaj
26-11-2006, 16:41

W jednym sie zgadzamy :hyhy: Ta flaga jest najzwyczajniej w swiecie... brzydka :oczko:

A tak na powaznie, prosze, nie porównuj wymienionych przez Ciebie flag (FC? :hmm: ) z flagami typu ŚP Wild West i im podobnymi. Bo o takim przypadku tu mowimy (przynajmniej mine sie tak wydaje, popraw mnie jesli sie myle)

Raffi - ja doskonale zdaje sobie sprawe z "niezyciowosci" tej tezy, co nie zmienia faktu, ze w moim odczuciu tak byloby lepiej.

moja uwaga nie była na poważnie :oczko:
po prostu przyczepiłem się do wyrazu "ogólnolegijne" - te wymienione przeze mnie też nie są takowymi...
oczywiście zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństw, które nosi za soba posiadanie flagi poza Warszawą. Ale ja jestem za tym żeby jak najwięcej ludzi "pobudzić" do jeżdżenia na Legię, żeby Legia miała jak najwięcej kibiców, a flaga bądź co bądź jest jednym z elementów najlepiej jednoczących ludzi z różnych terenów Polski...
temat zresztą już wyczerpałem kilkanaście postów wyżej.
pzdr

MTP
27-11-2006, 20:05
Na jednym z ostatnich spotkań SKLW poruszono problem fc.
Njapierw trzeba sobie zadac pytanie czym tak naprawde jest fc?
Bo jesli 3 osoby kóre jezdza na Legię ogłaszaja sie fc jest chyba nie na miejscu.
A propo flag to niech uszyją jesli sa skonsolidowana grupa i jeżdza juz ze soba(a nie osobno) pare lat.Znaja sie w miare dobrze(East Front,Siedlce).Musza wiedziec że komuś sie nie kapuje(SP Legnica) że flag nie oddaje sie po klapsie i z placzem(SP WW) że nie chwali sie osobom spoza fc jak flaga bedzie jechać do domu (OL).
I flagi lepiej żeby byly w Warszawie.
Wiadomo że ekipy z okolic Warszawy takie jak Socho podróżują juz raczej oddzielnie a nie w grupie.
Porównanie fc Lecha czy Jagi raczej nie na miejscu gdzy oni w regionie nie maja konkurencji.A my i Widzew mamy mase fc.Większe ryzyko.
co do fc w innych miastach
Poznan czy Kraków.
Jeśli znajdzie sie 20 osob z Poznania(lub okolic) mieszkajacych od dziecka naprawde kibicujących Legii to zakladajcie sobie fc.A ze to jest sf to odpowiedz a propo zakladania fc w takich miejscach.To samo sie tyczy paki.

Raffi
27-11-2006, 20:17
Tam może łatwiej o naszych... Kwestia oceny może.
Ale przeczytajcie uważnie to co było napisane powyżej.

Z innej beczki - szukam zdjęć naszej trybuny, tzn kamyka, z "płonących derbów". Była tam flaga "GRÓJEC" w naszych barwach. Niezbyt rewelacyjna, ale innych poza biało czerwonymi na Legii nie widziałem stamtąd.

PS Dla przypomnienia - to temat głównie o flagach, niekoniecznie o FC.

Prawnik
28-11-2006, 05:06
Bo jesli 3 osoby kóre jezdza na Legię ogłaszaja sie fc jest chyba nie na miejscu.
A propo flag to niech uszyją jesli sa skonsolidowana grupa i jeżdza juz ze soba(a nie osobno) pare lat.Znaja sie w miare dobrze(East Front,Siedlce).Musza wiedziec że komuś sie nie kapuje(SP Legnica) że flag nie oddaje sie po klapsie i z placzem(SP WW) że nie chwali sie osobom spoza fc jak flaga bedzie jechać do domu (OL).
Wiadomo że ekipy z okolic Warszawy takie jak Socho podróżują juz raczej oddzielnie a nie w grupie.
Porównanie fc Lecha czy Jagi raczej nie na miejscu gdzy oni w regionie nie maja konkurencji.A my i Widzew mamy mase fc.Większe ryzyko.
Poznan czy Kraków.
Jeśli znajdzie sie 20 osob z Poznania(lub okolic) mieszkajacych od dziecka naprawde kibicujących Legii to zakladajcie sobie fc.A ze to jest sf to odpowiedz a propo zakladania fc w takich miejscach.To samo sie tyczy paki.
Czy ty bredzisz czy myślałeś, że zalogowałeś się na forum ludzi ociężałych umysłowo? Uważasz, że jesteś lepszy, bo jesteś z Warszawy? Opamiętaj się! Każdy ma prawo kibicować Legii, bez względu na to, gdzie mieszka. Flagę uszyjemy. O to się nie martw. I będzie wisieć zawsze tam, gdzie Legia będzie grać.

Porter
28-11-2006, 10:24
Strasznie pewny siebie jesteś. To raz, a dwa to przeczytaj post everlasta jeszcze raz bo chyba zle go zrozumiałeś. Aha, i Daimos - nie zgadzam sie z Tobą.

daimler
28-11-2006, 11:21
Uważasz, że jesteś lepszy, bo jesteś z Warszawy?
:cool:

Porter - Twoje najswietsze prawo :oczko:

Hawaj
28-11-2006, 12:19
Poznan czy Kraków.
Czy ty bredzisz czy myślałeś, że zalogowałeś się na forum ludzi ociężałych umysłowo? Uważasz, że jesteś lepszy, bo jesteś z Warszawy? Opamiętaj się! Każdy ma prawo kibicować Legii, bez względu na to, gdzie mieszka. Flagę uszyjemy. O to się nie martw. I będzie wisieć zawsze tam, gdzie Legia będzie grać.

rozumiem, że Prawnik to twoja ksywka, bo jeżeli rzeczywiście zamierzasz/jesteś prawnikiem, to powinieneś jak najszybciej zapisać się na kurs czytania ze zrozumieniem i powstrzymywania agresji... :roll:
uważam, że to co Everlast napisał nie mija się z prawdą.
nie możemy sobie pozwolić na to, żeby grupka ludzi nieznanych bliżej "kręgowi decyzyjnemu" 8) robiła aprobowaną przez Legię flagę w mieście skrajnie negatywnie do nas usposobionym... zbyt duże ryzyko jest siary - tj. jej utraty, tego że ktoś zacznie kapować itd. jeżeli myślisz o wszystkim na poważnie, a z twoich rozemocjonowanych tekstów tak wynika, to proponuję Ci porozmawiać o tym na stadionie/wyjeździe z tymi, którzy mogą (ale nie muszą)Cię trochę wprowadzić w to, co musisz wiedzieć. Proste.

Everlast, oczywiście masz rację że nasza sytuacja "wojewódzka" jest trochę inna niz Lecha, ale nie wydaje mi się, że to, co napisałem wcześniej byłoby głupie.
Pułtusk, Nowy Dwór, Siedlce, Łuków, Mińsk Maz., Otwock,Sulejówek etc. są +- tak zagrożone jak fc Lecha Kalisz (KKS Kalisz), Ustronie Morskie/Nadmorski fc (Kotwica, Pogoń) itd. jeżeli nie będzie próbowali czegoś tam ruszyć, nadal będzie stagnacja...

Prawnik
28-11-2006, 14:04
Padły pod moim adresem pewne zarzuty:

przeczytaj post everlasta jeszcze raz bo chyba zle go zrozumiałeś

powinieneś jak najszybciej zapisać się na kurs czytania ze zrozumieniem i powstrzymywania agresji...
więc przedstawię wam swoją analizę posta everlasta.

A propo flag to niech uszyją jesli sa skonsolidowana grupa i jeżdza juz ze soba (a nie osobno) pare lat.
Kryterium czasu zawarte w tym "przepisie" jest bardzo nieprecyzyjne. Nasz "normodawca" nie podaje również kryterium, wg którego należałoby oceniać stopień konsolidacji danej grupy. Nie podoba mi się przede wszystkim jednak to, że ktoś przyznaje sobie prawo do decydowania o tym, czy inne osoby mogą manifestować swoją sympatię do klubu.

Musza wiedziec że komuś sie nie kapuje(SP Legnica) że flag nie oddaje sie po klapsie i z placzem(SP WW) że nie chwali sie osobom spoza fc jak flaga bedzie jechać do domu (OL).
To zdanie wywołało we mnie pewne wzburzenie. Poczułem się tak, jakby ktoś traktował mnie jak debila, a to nie jest miłe uczucie i nie spodziewałem się go doświadczyć wśród "swoich". "Prawodawca" pisze o rzeczach oczywistych z takim namaszczeniem, jakby odkrywał Amerykę. Wystarczy, że mieszkam w Poznaniu i kibicuję Legii, bym wiedział, że mogę za to otrzymać skierowanie na szpitalny oddział ratunkowy i stracić telefon oraz portfel.

Autor nie podaje uzasadnienia dla tego zdania. Nie wymienia również sposobu przechowywania płócien, nie precyzuje też, kto ma być za nie odpowiedzialny. Ale to nie jedyne wady tego "przepisu". Przede wszystkim "prawodawca" narusza święte prawo właściciela do dysponowania swoją rzeczą. Przecież to logiczne i naturalne, że to właściciel decyduje, gdzie ma się znajdować jego rzecz.

Jeszcze w kilku zdaniach odniosę się do postu Laski.

uważam, że to co Everlast napisał nie mija się z prawdą.
Mam nadzieję, że zrewidujesz swój pogląd.

nie możemy sobie pozwolić na to, żeby grupka ludzi nieznanych bliżej "kręgowi decyzyjnemu" robiła aprobowaną przez Legię flagę w mieście skrajnie negatywnie do nas usposobionym...
Napisałem już wyżej, co sądzę o ograniczaniu swobody manifestacji poglądów. Czynisz moją sytuację podobną do sytuacji gejów, którzy w zeszłym roku nie otrzymali zezwolenia na przemarsz ulicą Półwiejską w Poznaniu. To nie jest miłe, że traktujesz mnie jak dewianta. Nie wiem również, kogo masz na myśli używając sformułowania "krąg decyzyjny", ale nie ma toznaczenia, bo nikt nie ma prawa decydować o tym, czy ktoś może kibicować Legiii.

zbyt duże ryzyko jest siary - tj. jej utraty, tego że ktoś zacznie kapować itd.
Znów ta retoryka Gebelsowskiej propagandy. Próbujesz wprowadzić czytelnika w stan poczucia zagrożenia. Jak już napisałem, jestem świadomy możliwych przyszłych konsekwencji swoich działań.

Mam nadzieję, że teraz zostanę zrozumiany. Przepraszam Everlast, jeśli sformułowania użyte przeze mnie w poprzednim poście sprawiły ci przykrość.

Raffi
28-11-2006, 14:09
Bo takie jest zbójeckie prawo :chytry:

Kawa
28-11-2006, 14:10
everlast1916 napisał/a:

Autor nie podaje uzasadnienia dla tego zdania. Nie wymienia również sposobu przechowywania płócien, nie precyzuje też, kto ma być za nie odpowiedzialny. Ale to nie jedyne wady tego "przepisu". Przede wszystkim "prawodawca" narusza święte prawo właściciela do dysponowania swoją rzeczą. Przecież to logiczne i naturalne, że to właściciel decyduje, gdzie ma się znajdować jego rzecz.

I to chyba wystarczy za cały komentarz, chcesz robic flage, a nawet nie wiesz kto jest za nie odpowiedzialny na Legii.

A co praw właściciela- akcje jako posiadacz tez trzymasz w domu?

Prawnik
28-11-2006, 14:18
A co praw właściciela- akcje jako posiadacz tez trzymasz w domu?
Akcje, czy w ogólności papiery wartościowe, jako dokumenty ucieleśniające pewne swoiste prawa obligacyjne, są bardzo szczególną klasą rzeczy. Ich niezwykłość wynika z faktu, iż rzadko występują w tradycyjnej, materialnej postaci. Stąd porównywanie ich do flagi, rzeczy jak najbardziej materialnej, jest z gruntu nie na miejscu. Również nie na miejscu jest użycie słowa "posiadacz", gdyż w swoim poscie zajmowałem się jedynie prawami właściciela do rzeczy.

Adam-oldboy
28-11-2006, 14:20
Mort decyduje o flagach.
Najpierw trzeba mu zrobić sygnaturę :cicho:

Dyskusja mnie rozwaliła :roll:

Kawa
28-11-2006, 14:22
Trudno, nie chcesz zrozumiec, pewnie YF szybko Ci to wyjasni, ze szkoda dla całej Legii :/

Prawnik
28-11-2006, 14:27
Trudno, nie chcesz zrozumiec, pewnie YF szybko Ci to wyjasni, ze szkoda dla całej Legii :/
Uwierz mi, że chcę zrozumieć. Tylko jakoś nikt nie kwapi się do tego, żeby cokolwiek wyjaśnić. Wszyscy tylko rzucają jakieś zdanie, podając je jako aksjomat.

Porter
28-11-2006, 15:31
Dyskusja mnie rozwaliła :roll:

Delikatnie to ująłeś :ucieka:

Prawnik, pojedzij najpierw na mecze, zobacz jak to wygląda, a potem zakładaj Fan Cluby..
Nie ty decydujesz o tym czy Twoja flaga bedzie wisiała na meczu.. A gdy ty ta flage stracisz, to rzutuje to na dobre imie całej Legii..

Hawaj
28-11-2006, 23:12
Napisałem już wyżej, co sądzę o ograniczaniu swobody manifestacji poglądów. Czynisz moją sytuację podobną do sytuacji gejów, którzy w zeszłym roku nie otrzymali zezwolenia na przemarsz ulicą Półwiejską w Poznaniu. To nie jest miłe, że traktujesz mnie jak dewianta. Nie wiem również, kogo masz na myśli używając sformułowania "krąg decyzyjny", ale nie ma toznaczenia, bo nikt nie ma prawa decydować o tym, czy ktoś może kibicować Legiii.
[quote=Laska]zbyt duże ryzyko jest siary - tj. jej utraty, tego że ktoś zacznie kapować itd.
Znów ta retoryka Gebelsowskiej propagandy. Próbujesz wprowadzić czytelnika w stan poczucia zagrożenia. Jak już napisałem, jestem świadomy możliwych przyszłych konsekwencji swoich działań.

[quote="Prawnik"]

Gebelsowska propaganda... 8) tiru riru...
nie próbuję nikogo wprowadzić w stan jakiegokolwiek zagrożenia.
Chodzi mi o to, że mam wrażenie, że jednak nie do konca jesteś świadomy, tego co wiąże się z posiadaniem flagi.
myślisz, że my, "Ci źli", straszymy Cię, opowiadamy farmazony, zaraz dojdzie do tego że grozimy... za to chłopaki z YF będą zachwyceni, nie będą próbowali dowiedzieć się, czyja to flaga i dotrzeć do Ciebie...
zdanie, że traktuję Cię jak dewianta pozwolisz, że pozostawię bez komentarza...
porównanie do gejów - troszkę nietrafione...
jako "krąg decyzyjny" - osoby, z którymi powinieneś napewno porozmawiać. jak się pojawisz na meczu, jestem pewien, że ich znajdziesz...
to chyba koniec dyskusji z mojej strony. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

p.s. proszę, powiedz mi szczerze, na ilu meczach wyjazdowych byłeś?

Prawnik
29-11-2006, 00:41
W tej rundzie? Byłem w Łodzi, Grodzisku, Szczecinie, Sanoku, Lubinie. Razem 6 meczów. Ale po co to?

mort
29-11-2006, 18:39
Mort decyduje o flagach.
Najpierw trzeba mu zrobić sygnaturę :cicho:

Tylko jakoś nikt nie kwapi się do tego, żeby cokolwiek wyjaśnić. Wszyscy tylko rzucają jakieś zdanie, podając je jako aksjomat.

Ado ci wyjaśnił 8) Dlatego właśnie,że to aksjomat-pogódź się z tym! :zly:

Rób sygne i nie pi..ol! :zly:

Pesto
29-11-2006, 23:35
Nie ty decydujesz o tym czy Twoja flaga bedzie wisiała na meczu..

śmiem twierdzić , że nikt nie będzie cię pytać o zgodę 8)

MK
30-11-2006, 01:53
A czy z JEGO zdania wynika, że ktoś ma się JEGO pytać o zgodę? :roll:

Sharn
30-11-2006, 08:53
Skończcie już te puste gadki na forum.
Prawnik - przyjedź na mecz, podejdź na dół do pierwszego z brzegu ultrasa a on ci pokaże z kim masz gadać o robieniu i zasadach użytkowania flag fc.

Porter
30-11-2006, 12:08
Nie ty decydujesz o tym czy Twoja flaga bedzie wisiała na meczu..

śmiem twierdzić , że nikt nie będzie cię pytać o zgodę 8)

a czy ja napisałem , że to ja o tym decyduje?

memphisbelle
27-12-2006, 11:56
poszukuje zdjecia starej flagi ULTRAS-bialy napis(ze smiercia) na czarnym tle.

karakan
01-01-2007, 21:15
a czy ktos posiada foto dość dużej starej flagi FEIRFANTI?

Raffi
01-01-2007, 22:21
starej?

karakan
01-01-2007, 22:40
hmmm no zależy jak się na sprawę spojrzy.. :hmm:

starej w sensie jedynej, nie , że jest jakaś nowa druga - jeśli o to Ci chodzi.

Rozumiem,że Ty takowego foto nie posiadasz..

Markotny
04-01-2007, 17:46
http://i11.tinypic.com/4ghxqxe.jpg
Pytanie do starszyzny:

Czy flaga FC Wola miała jakąś dłuższą swoją przygode na Legii, czy tylko wisiała na tym jednym meczu? :hmm:

edyta: Czy ta foka nie była robiona podczas sparingu z jakąś duńską czy norweską druzyną na Olimpii?

Raffi
04-01-2007, 20:59
na pewno wisiała na innych meczach, bo ją kojarzę, a poza tym jest na wielu fotkach z tamtych czasów
A to spotkanie z AGF Aarhus, na Olimpii właśnie, 18.07.1998

WARSZAWA : W trakcie meczu towarzyskiego Legii z duńskim AGF Aarhus 18 VII na murawę wtargnęło 3 kibiców. Interweniowała ochrona, jednak nie udało się ich usunąć. Widząc przewagę ochroniarzy na boiska wtargnęła jeszcze około 100 osobowa grupa która zaatakowała ochronę. Zamieszanie uspokoiło się po 10 min.

1916
13-01-2007, 17:43
FC Wola ma dalej swoja przygode na Legii, teraz jako M(L)F.

Pzdr.

brn
15-01-2007, 15:09
mam takie pytanie do Nieznanych Sprawców(jeśli można oczywiście)
czemu nie uszyliście jeszcze żadnej flagi -wizytówki grupy? Cyberf@ani mieli swoją flage,grupy ultras innych klubów w naszej lidze mają swoje flagi itd.
pytam z ciekawości,prosze nie bić;)
czy planujecie uszycie jakiegoś płótna w najbliższym czasie,czy nie zamierzacie nic takiego. Jeśli ktoś z NS byłby w stanie mi odpowiedzieć,będe wdzięczny

Adiq
18-01-2007, 13:37
Uważamy, że to nie flaga powinna być priorytetem grupy ultras. Najpierw za zadanie postawiliśmy sobie wypracowanie marki. Możliwe, że flaga wkrótce powstanie.

Zwierzak1916
10-02-2007, 15:45
Uważamy, że to nie flaga powinna być priorytetem grupy ultras.

I dlatego drodzy Nieznańcy :) jesteś najlepsi :D 8)

Szkopek
10-02-2007, 17:12
Uważamy, że to nie flaga powinna być priorytetem grupy ultras.

I dlatego drodzy Nieznańcy :) jesteś najlepsi :D 8)

Lizus :hihi:

Z innej beczki. Jakiś czas temu powstał pomysł wykonania 3 flag zgodowych dla Legii,Zagłębia i Olimpii. Zostały podjęte jakieś działania w tym celu czy skończyło się tylko na projekcie ;>
pzdr.

Moraś
11-02-2007, 00:06
Z tego co sie orientuje to skonczylo sie na projekcie. Pomyslodawcami ,z tego co pamietam, byli nasi "Zgredosi",ale i w Sosnowcu pomysl sie spodobal ...heh, ciekawe... sam o tej fanie zupelnie zapomnialem, nawine temat na naszym forum... :brawo: ha, nieroby, stare oceany i zylce w jednym :hyhy:

Siwex
21-02-2007, 22:44

Pzdr.

M(L)F ?

Czy Ktoś Rozwinie ?
O.C.B. ?

Endrju
21-02-2007, 23:02
Muranowscy Legii Fani?

camp
22-02-2007, 11:19
(L)ondynczycy,jezeli tu wogole jacys sa.moze my flage zrobimy.

Mucha
24-02-2007, 17:34

Pzdr.

M(L)F ?

Czy Ktoś Rozwinie ?
O.C.B. ?

FC Wola była flagą uszytą w domu przez jednego z kibiców z wolskiej części Muranowa, zaliczyła ze trzy wyjazdy i dość regularnie pojawiała w drugiej połowie lat 90-tych na naszym stadionie. Była to trzecia flaga z tej jakże pięknej części Warszawy. Pierwszą była barwówka z napisem Ultras. Druga to Bestial Fans z Buldogiem ;) może ma ktos zdjęcie? Wisiała głównie na łuku do połowy lat 90-tych.

EF
24-03-2007, 19:56
Wrzuciłby ktoś fotkę całej flagi Semper Heroica ?

wujek_A
04-04-2007, 23:18
To ja troszkę z innej beczki ale na temat.
Raffi na pierwszej stronie pisałeś, że poszukujesz starej flagi fc Ciechanów. Oto ona:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6458dde6dfc761a5.html

tzn. , że foto nowszej posiadasz?

Raffi
05-04-2007, 00:27
chodziło mi o jeszcze inną (typową barwówkę z czarnym napisem CIECHANÓW która wisiała czasem w okolicach 1994-5 roku), acz tej w ujęciu od przodu również nie miałem, wiec dzięki.
"Nowsza": miałem na myśli poniższą:
http://archiwum.legialive.pl/kosz/photos07/07polonia1_f2.jpg

kroopnik
15-04-2007, 11:01
Wrzuciłby ktoś fotkę całej flagi Semper Heroica ?

Poza fotami z meczów nie ma zdjec Semper Heroica. Flaga została odebrana od wykonawcy na godzine przed meczem i nawet nie bylo kiedy sie jej dobrze przyjzec. Niby była wzieta do Bełchatowa ale efekt jest taki ze nikt z pomysłodawcow i właścicieli flagi nie ma z nia foty.

Banan B.H.
15-04-2007, 13:06
Mam taką prośbe, jakby ktoś miał niech wrzuci fotke ( o ile się da samej ) flagi WHITE LEGION, z góry bardzo dziekuje :hyhy: .

Kapeć
21-04-2007, 01:14
e(L)o

Szukam fotek flag Sochaczewa:
- barwy w ukladzie wloskim, z odwroconymi barwami - jak Śląsk, zawsze miała jakieś takie wyblakłe kolory :) - wisiała do 94 roku
- flaga Sochaczew, po bokach były pionowe pasy w barwach - tez ok.94
- biała flaga, kwadratowa (210x210) z duzym herbem i na gorze napisem Sochaczew a obok herbu pionowy napis Fan-club, wisiała bardzo krótko, bo była malowana flamastrami i olejną, po kilku deszczowych meczach rozpłynęła się - chyba jesień 93
- ostatnia z czarnymi pasami po bokach, co nigdy nie została dokończona, ktora czasem sie pojawia.

Jakby ktoś miał jakieś fotki albo screeny z meczów, to bardzo proszę o info.

pozdro.

--
Kapeć LSG

Raffi
21-04-2007, 01:44
ta druga jest chyba na filmie z Wisła -Legia 1993, ale ciężko złapać dobrego screena.

PS Patrzę po galeriach z dzisiejszego meczu i widzę, że niestety nikt specjalnie na zaglądał na Łuk od Torwaru, a parę ciekawych flag tam wisiało bliżej krytej :roll:

Szyja
21-04-2007, 20:10
debiut wczoraj
http://i17.tinypic.com/2wr17hk.jpg

Sting
22-04-2007, 00:15
A gdzie robiona i ile kosztowala :oczko: ??

Stout
22-04-2007, 11:46
flaga robiona w Bytowie , koszt :600 zł

Grochu
22-04-2007, 11:47
Mi się mega podoba :brawo:

Ps. Ma ktoś może dobrą fotkę flagi a melanż trwa...?

ems
22-04-2007, 21:00
ta druga jest chyba na filmie z Wisła -Legia 1993, ale ciężko złapać dobrego screena.

PS Patrzę po galeriach z dzisiejszego meczu i widzę, że niestety nikt specjalnie na zaglądał na Łuk od Torwaru, a parę ciekawych flag tam wisiało bliżej krytej :roll:
???

szczepan
22-04-2007, 21:55
pewnie chodzi m.in. o Kwidzyn... naprawde ladna flaga...

Tur
22-04-2007, 22:03
Rzeczywiście ładna. Moim zdaniem flagi robione z barwami w poziomie (z lewej do prawej) to jest to co nadaje flagom czegoś nowego, bo chyba większość naszych flag (tych z tłem z barw) ma pionowy układ.

Raffi
22-04-2007, 22:35

???
Nikt z fotografów.
Jeszcze "WĘGRÓW" bym poprosił :P Bo też chyba debiut.

matx
23-04-2007, 00:03
Jeżeli do czegoś można się przyczepić we fledze Kwidzyn, to chyba lepiej by wyglądalo bez napisów Legia Warszawa i Fanatycy z Kwidzyna, same herby by wystarczyly. :)

Włóczykij
23-04-2007, 08:24
Jeżeli do czegoś można się przyczepić we fledze Kwidzyn, to chyba lepiej by wyglądalo bez napisów Legia Warszawa i Fanatycy z Kwidzyna, same herby by wystarczyly. :)

Miałem takie samo wrażenie gdy ją zobaczyłem :)
Ale mimo wszystko flaga na plus, zobaczymy jaka będzie jej historia :oczko:

BombeL1946
23-04-2007, 21:03
Na razie mecz jeden ale na pewno będą nastepne :oczko: . Nie zamierzamy spocząć na laurach.

Kowal1985
24-04-2007, 18:56
Flaga ma wymiary 6 m dlugości na 2 m wysokości i wyniosła nas 600 zł robiona u Bogdana w Bytowie. Co do napisów przy herbach wrzuciliśmy je zeby flaga była czytelna mamy nadzieje że bedzie wisiała na Ł3 jak najcześciej

Kowal1985
24-04-2007, 19:13
niedługo zamieścimy kolejne foty flagi

Kowal1985
24-04-2007, 19:23
fotka robiona przed kasami
http://i18.tinypic.com/4g48pc4.jpg

http://i13.tinypic.com/4hxbhfn.jpg

http://i13.tinypic.com/33ws8m1.jpg

fotka robiona na Kwidzyńskim stadionie
http://i12.tinypic.com/42x5i5y.jpg

Raffi
24-04-2007, 19:23
hehe, ta fota jest dobra, ale jakbyś miał foty pozostałych flag wywieszanych w ostatnich latach, to bym osobiscie nie wzgardził :)

pawzad
26-04-2007, 18:47
do usuniecia

Ultras
28-04-2007, 11:51
Chlopaki zrobice sobie flage ""Jestescie tu chamy bo MY tu gramy"" LEGIA ON TOUR ;]

Numer
28-04-2007, 12:36

oto chodzi?

http://legialive.pl/photos07w/07wisla2_f94.jpg

Sikor
07-05-2007, 19:48
Czy ma ktoś dobrą fotkę flagi Działdowa? debitującej na meczu z Pogonią
http://www.legialive.pl/galeria/foto.php?id=311&f=38

eMeL
07-05-2007, 21:45
Mówisz i masz :prosze:

http://img519.imageshack.us/img519/6469/flagalin1db3.jpg

daimler
07-05-2007, 21:52
Wygląda na kolejny baner? :hmm:

Bastion
07-05-2007, 21:59
To nie jest baner.

eMeL
07-05-2007, 22:06
A na płocie oddzielajacym Żylete od łuku wisiała flaga Pogoni bodajże fc z lubelszczyzny...

Ma ktoś może jej zdjęcie bo mi tak mignela a bylem ciekawy co tam jest dokładnie...

MTP
07-05-2007, 22:33
Wygląda na kolejny baner? :hmm:
Flaga materiałowa i na zywo wyglada(bo nie dotykałem) na bardzo dobry materiał.
Mi nie pasuje górne hasło tzn dlate że ściagnięte od Saskiej Kępy

Raffi
08-05-2007, 00:05
A na płocie oddzielajacym Żylete od łuku wisiała flaga Pogoni bodajże fc z lubelszczyzny...

Ma ktoś może jej zdjęcie bo mi tak mignela a bylem ciekawy co tam jest dokładnie...

http://b0.grono.net/161/5/gallery-524212-500x500.jpg

Istnieje też flaga w barwach (L) z tego miasta, ale mega oldschoolowa i raczej nie będę przytaczał zdjęcia.... :ucieszony:

casual
08-05-2007, 14:41
Fana "Działdowo" bez rewelacji, szkoda, że użyli takiej a nie innej czcionki do napisu głównego :roll:

karakan
08-05-2007, 18:37
Mi tam "Działdowo" się podoba.Prosta,przejrzysta itp. Na +

Legia_KRK
11-05-2007, 19:40
Flaga Działdowa zajebista. Bardzo przejrzysta - herb Legii, herb miasta, barwy i stosowne hasełko :oczko:

canis
11-05-2007, 20:29
Flaga Działdowa naprawde bardzo ładna.
I jak widać przynajmniej kilkanaście osób "opiekuje" sie Tą faną............
Good job.............czy jakoś tak :oczko: :oczko:

casual
11-05-2007, 20:58
Doprawdy nie rozumiem waszych zachwytów :roll: Hasło zajebane Saskiej Kępie a do tego na serio przeciętny projekt z fatalną czcionką :kurde: Na jej tle "Kwidzyn" wręcz wymiata.

Flip
11-05-2007, 22:45
Nie podniecaj się tak :O każdy ma prawo do własnego zdania :oczko:

mi też się podoba 8)

casual
11-05-2007, 22:52
Flaga jaka jest każdy widzi :oczko:

Flip
11-05-2007, 22:54
ja preferuję jasne,czytelne flagi nawet jeśli mają być proste a nie jakaś moda na hujumuju huligańskie banery :kurde:

ta jest prosta.
tyle w temacie :oczko:

Prawnik
12-05-2007, 14:26
Flaga Kwidzyna przywodzi mi na myśl murzyńskie getto. A Działdowa gdyby nie to hasło i czcionka byłaby całkiem spoko.

Adrian
12-05-2007, 14:51
A Twoje wpisy nic nie przywodza na mysl.
Napisz prosze jak powinna wygladac PRAWDZIWA flaga..
Flaga Kwidzyna podobna do naszej sektorowki - tworzymy jedno wielkie murzynskie getto :hyhy:

edit: Przegladnalem forum. Posty typu "chujnia!" przywodzaca na mysl - ciekawie ile punktow w nagorde zbierzesz.

D_Ino
12-05-2007, 14:53
Flaga Kwidzyna podobna do naszej sektorowki - tworzymy jedno wielkie murzynskie getto :hyhy:
Ha :hyhy: We mnie też wzbudziła nieodparte skojarzenie z 'Panoramą Warszawy', ale całkiem fajnie całość wygląda.

Zwierzak1916
13-05-2007, 01:00
Debiut dzisiaj... http://img76.imageshack.us/my.php?image=phot0022xf3.jpg

ems
13-05-2007, 01:06
:brawo:

ps Rawa...

no zebym nie krzyknal tak wczesnie ;)

casual
13-05-2007, 14:05
Konkret fana, tyle w temacie.

eMeL
13-05-2007, 17:28
http://www.e-olimpia.com/images/20070512swit/duze/009.jpg

Prawnik
13-05-2007, 18:00
Bardzo proszę:

Flaga (z niderl. vlag) - płat tkaniny określonego kształtu i barwy przymocowywany do drzewca może zawierać godła, symbole, wizerunki.
W mojej ocenie bardziej adekwatna do treści w nim zawartych, byłaby nazwa tematu Nasze banery. A to dlatego, że mi te wasze płótna przypominają
graffiti
materiały na masztach przy stacjach benzynowych
plakaty reklamowe promocji w markecie

casual
13-05-2007, 18:10
Flaga Olimpii średnio czytelna, poza tym w miarę.

pusty
13-05-2007, 18:38
Ja bym nawet powiedział, że zdecydowanie nie jest czytelna ta flaga.

Adrian
13-05-2007, 19:30
Bardzo proszę:

Flaga (z niderl. vlag) - płat tkaniny określonego kształtu i barwy przymocowywany do drzewca może zawierać godła, symbole, wizerunki.
W mojej ocenie bardziej adekwatna do treści w nim zawartych, byłaby nazwa tematu Nasze banery. A to dlatego, że mi te wasze płótna przypominają
graffiti
materiały na masztach przy stacjach benzynowych
plakaty reklamowe promocji w markecie

Kwidzyn wyglada jak baner?
Dla mnie flaga ma byc konkretna - ma soba cos konkretnego przedstawiac. Ma widac ze jest Legionistow, jakiejs Legijnej grupy.
Tym sie roznimy - dla mnie flagi z narysowanym czyms, nie wiadomo czym, okraszone chuliganskim haslem wygladaja slabo. Jak sciagniete z reklamy stacji benzynowej.
Ostatnei flagi Legii mi sie podobaja.

BombeL1946
14-05-2007, 22:23
Zapewnić mogę wszystkich, że flaga Kwidzyna to FLAGA nie baner. Szyta(malowana) była w Bytowie. Nie rozumiem wpisów z murzyńskim gettem. Czyli, że co panorama miasta ma być tylko i wyłącznie fotką, a może ma być biała? Wydaje mi się że jest to taki jakby cień miasta. Zrób sobie zdjęcie własnej osoby pod światło, też wyjdziesz czarny, czyli jesteś murzynem? Od dawna przyjeło się, że jest to czarny kontur miasta (najważniejszych budowli). Co do tego iż nasza flaga przypomina wielką sektorówkę. Projekt naszej flagi powstał już bardzo dawno (przed powstaniem Sektorówki) to, że fana nie powstała wcześniej miało swoje powody, których nie będziemy wyjawiać.
Flaga działdowa na plus, ładna prosta.
Rawa Mazowiecka również świtna, dobre hasło i mega wyszedł ten typ z szalem.

Kowal1985
15-05-2007, 17:53
Widać że teraz każda fana zrobiona z panoramą miasta będzie traktowana jak ściagnięcie z "Panoramy" zajebiście!!! Każdy ma inny gust tylko oceniając negatywnie trzeba mieć jakieś podstawy. Ciekawe ile z tych osób byłoby w stanie uszyć, namalować lepsze ale to postawnmy bez komentarza.
Fana Działdowa zajebiście przejrzysta, herb miasta i Legii to co powinna mieć ma fana na +!!!
Co do fany Rawy typ z szalem wyszedł konkretnie, hasło dobre rownież na +!!!

Grochu
20-05-2007, 12:05

oto chodzi?

Obrazek (http://legialive.pl/photos07w/07wisla2_f94.jpg)

Dzięki

bero
30-05-2007, 21:14
Kurde, ja już nie ogarniam ile w końcu było tych flag

Piotruś
30-05-2007, 21:27
mógłby ktoś wrzucić flage z podobizną Kazika Deyny,debiutowała na Zagłębiu?

casual
30-05-2007, 21:38
mógłby ktoś wrzucić flage z podobizną Kazika Deyny,debiutowała na Zagłębiu?

Masz na myśli taką małą na Żylecie? Debiut to to nie był, kiedyś była flagą na sztycę, czasy Różyka :) O ile czegoś nie pomyliłem...

Piotruś
30-05-2007, 21:50
no taka z niecałe 2 metry wysokości i ponad metr szerokości,nie wyglądała na jakąś starą,a raczej na nową całkiem przyjemną wyjazdóweczke :hyhy:

Szkopek
31-05-2007, 15:09
Nie przypominam sobie jej na sztycy... Pamiętam natomiast, że tą flagą była zasłonięta tablica upamiętniająca Deynę.

Raffi
31-05-2007, 18:13
oj chyba nie bardzo....

Sikor
31-05-2007, 21:46
http://legialive.pl/photos07w/07zaglebie2_f52.jpg [/code]

casual
31-05-2007, 21:51
O tej mówiłem właśnie. Kiedyś na sztycy bywała o ile kojarze :hmm:

eMeL
31-05-2007, 21:54
Na sztycy była jeszcze inna taka mniejsza, chociaz moze ta tez ... :hmm:

żyła
31-05-2007, 22:00
a ja się zastanawaim czy nasze barwy przypadkiem nie zmieniły się na jakieś biało-czarne, bo 80% płotu na żylecie jest flag w takich kolorach :hmm: :/

daimler
31-05-2007, 22:04
Wiesz, najlepsze flagi gniją w magazynie albo wiszą wszędzie tylko nie na naszym stadionie... :roll:

Borki_Squad
31-05-2007, 23:04
100 % poparcia...

Piotruś
01-06-2007, 07:07
i ja się z wami zgadzam,że z naszym płotem przydałoby się zrobić porządek.Myślałem,że jak na Pogoni(?)wisiała stara Legia Warszawa to już zostanie,niestety okazało się że taka flaga nie zasługuje na płot odkrytej.Ciekawi mnie wogóle co jest z nową Legią Warszawą i WKW :hmm:

daimler
01-06-2007, 17:46
niestety okazało się że taka flaga nie zasługuje na płot odkrytej

no proste, po co wieszać prawdziwe flagi będące częścią historii ruchu ultras na naszym stadionie, lepiej wieszać nowiutkie błyszczące... bannery :roll:

Piotruś
01-06-2007, 21:56
Chyba ktoś odpowiedzialny za flagi,wysłuchał naszych próśb i lamentów skoro WKW wróciło za co wielkie :brawo:

Lakers
02-06-2007, 00:39
;)
co do flagi Deyny na otwartej to jest flaga ze sztycy ...

CywiL
02-06-2007, 00:56
:brawo: za wywieszenie WKW na meczu !!!

Lakers nie będę dawał Ci w tym temacie spokoju. :chytry:

Fazer
02-06-2007, 11:11
WKW super że wisiało, ale równie pięknie na naszym płocie wygląda flaga WARRIORS niestety flaga jest już mocno wysłużona fajnie by było gdyby powstał w jej miejsce nowa identyczna flaga.

Piotruś
02-06-2007, 17:20
WKW super że wisiało, ale równie pięknie na naszym płocie wygląda flaga WARRIORS niestety flaga jest już mocno wysłużona fajnie by było gdyby powstał w jej miejsce nowa identyczna flaga.

WARRIORS rzeczywiście nie jest w najlepszym stanie,widziałem ją z bliska w zimie na hokeju i fragment materiału był jakby wycięty czy wyrwany.Jestem tego samego zdania co Ty,powinna powstać nowa WARRIORS.

Raffi
02-06-2007, 21:37
rozszyta była po prostu, a teraz jest zszyta.

Zwierzak1916
03-06-2007, 10:23
WKW na prawdę wygląda fantastycznie. Niech ta flaga powróci na stałe na płot Żylety. Co do WARRIORS - zgadzam się aby powstała nowa identyczna flaga.

Kapeć
12-06-2007, 09:48
e(L)o

zeskanowałem stare zdjęcie z wyjazdu do Olsztyna (98 lub 99)
część flagi White Legion
Banan B.H. jakiś czas temu poruszył jej temat

http://i9.tinypic.com/5y86v5d.jpg

--
Kapeć LSG - SOHO(L)GROUP

delciarz
13-06-2007, 14:38
http://img76.imageshack.us/img76/2549/phot0022xf3.jpg
Chodzi o tą flagę.... INNI SIĘ ZACHWYCA
:ucieka:
Powinno być ZACHWYCAĆ

LBaLin
13-06-2007, 14:46
Moim zdaniem jest ok - bo rym ma byc ZACHWYCĄ - ZNIENAWIDZĄ

kazuyoshi-78
13-06-2007, 16:31
Generalnie niezla flaga, chociaz ja bym osbiscie zostawił sam napis "Rawa Mazowiecka", a napisy na dole i górze usunął.

karakan
13-06-2007, 16:38
http://img76.imageshack.us/img76/2549/phot0022xf3.jpg
Chodzi o tą flagę.... INNI SIĘ ZACHWYCA
:ucieka:
Powinno być ZACHWYCAĆ

Jesteś pewien?

delciarz
13-06-2007, 17:16
Jak na mój wzrok jest na końcu A a nię Ą :ucieszony:

karakan
13-06-2007, 17:22
Może materiał się zagiął , może jest A.Nie o tym była mowa :nie: :hyhy:

Piotruś
13-06-2007, 17:23
z Twojego postu wynika,że powinno być ''INNI SIĘ ZACHWYCAĆ'' a nie INNI SIĘ ZACHWYCĄ.

delciarz
13-06-2007, 19:32
Możliwe że się materiał zagiął ale jeżeli jest ZACHWYCĄ to zwracam honor - tak też jest dobrze! Tak to flaga dosyć fajna!

BombeL1946
15-06-2007, 14:08
Witam. Mam prośbę. Mógłby ktoś wrzucić fote flagi Brodnicy (Konfederatka). Byłbym bardzo wdzięczny.

mlody1906
15-06-2007, 15:23
ale to jest "brytyjka" a nie "konfederatka"

http://i19.tinypic.com/6f9u6gj.jpg

BombeL1946
16-06-2007, 08:32
To zdjęcie ładnie ją pokazuje ale potrzebuję samej flagi w większej rozdzielczości. No i faktycznie sory za błąd, rzeczywiście jest to "brytyjka".

Zwierzak1916
17-06-2007, 13:09
Co do flagi Rawy Maz. na końcu jest ZACHWYCĄ - materiał się tak zagiął :) .. Pozdrawiam :D

pseudospiewak
20-06-2007, 11:01
http://www.kibicewisly.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=720&Itemid=31
czy w związku z tym rozporządzeniem jest przewidziana korekta w fladze fooTBall?

Piotruś
20-06-2007, 11:09
http://archiwum.legialive.pl/photos06/06polonia1_f60.jpg

Jest różnica :cicho:

baranek
20-06-2007, 11:45
http://www.kibicewisly.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=720&Itemid=31
czy w związku z tym rozporządzeniem jest przewidziana korekta w fladze fooTBall?

Tak, z pewnością.

pawlik
20-06-2007, 11:49
toć na tej fladze "95" jest wypisane :efoch:

MK
20-06-2007, 12:43
Nie wiedziałem, że PZPN ma aż taką władze, aby uznawać za nielegalne rzeczy które w świetle polskiego prawa uważane są za wpełni legalne :ucieszony:

daimler
20-06-2007, 13:23
Jazda z herbem NOP i flagą Konfederacji zakrawa na śmieszność :ucieka:

Sikor
20-06-2007, 14:09
spójrzcie na symbolike liter....... "NS" zakazane :ucieka:

pusty
20-06-2007, 14:25
O symbolach komunistycznych jak zwykle zapewne przypadkowo zapomniano.

hatchet
20-06-2007, 14:36
O symbolach komunistycznych jak zwykle zapewne przypadkowo zapomniano.

Popatrz na zródła z których czerpali wiedze :zlosliwy:

Na polskie stadiony tylko z sierpem i młotem, względnie z mordą Che.

taki **** 8)

pusty
20-06-2007, 14:41
Wiem wiem... To już po prostu robi się żenujące, niedługo stwierdzą, że polskie barwy narodowe też mają charakter nacjonalistyczny i nie powinno się ich wywieszać na stadionie bo to może prowokować mniejszości narodowe...

Hatchet i jeszcze z pedalskimi barwówkami, względnie pasiakami tęczowymi
:zlosliwy:

casual
20-06-2007, 20:37
Kpina :wsciekly: A raczej skurwysyństwo. Oczywiście nikomu niepotrzebne "Nigdy więcej" maczało w tym swoje brudne łapy :wsciekly:

Wszystko co narodowo radykalne- won. Śmieszna jest ich definicja NOPu- "org. powszechnie uważana za neofaszystowską" :brawo: "Powszechnie uważana"- czyli, że przez wszystkich :brawo: By się nie osmieszali.

Albo Szczerbiec- symbol, z którym identyfikuja się narodowcy, ale raczej ci umiarkowani oraz środowiska katolickie. Faktycznie- won.

Płomień w barwach narodowych- nie wolno odpalać racy czerwonej obok racy białej :brawo: :oczko:

Albo konfederatka- :kurde:

Symbole komunistyczne mile widziane! :ucieka:

Sokol
20-06-2007, 21:06
no i Stal Mielec teraz problemy bedzie miala - faszystowski klub 8)

eMeL
21-06-2007, 12:08
no i Stal Mielec teraz problemy bedzie miala - faszystowski klub 8)

To samo miałem napisać :]

http://www.stalmielec.com/grafika/godlo.png

Klub do zamknięcia :zlosliwy:

casual
21-06-2007, 19:56
Ciekawy wywiad z jednym z prominentnych członków NOPu znalezć mozna w TMK- mam na myśli numer ze Staruchem na okładce. Sporo tam ciekawostek, chociażby o "Nigdy więcej" 8)

PS: "wykopmy antyfaszyzm ze stadionów!" 8)

Mazi
22-06-2007, 21:29
na stronie www.flagizwarszawy.prv.pl znalazłem takie oto zdjęcia naszych flag:

http://wpzr05.republika.pl/fotki/5gru/legia_warszawa.jpg - Wesoła
http://wpzr05.republika.pl/fotki/15maj/Wegrow_Legia_Warszawa.jpg
http://wpzr05.republika.pl/fotki/15maj/Warka_Legia_Warszawa.jpg
http://wpzr05.republika.pl/fotki/15maj/Dzialdowo_Legia_Warszawa.jpg

Piotruś
22-06-2007, 22:48

To nowe ''Działdowo'' to też z jakiegoś ścierwa jest robione? :ucieka:

Ja ostatnio znalazłem to,wklejam bo stara flaga a wcześniej jej tu chyba nie było
http://www.fanatycy.warszawa.pl/galeria/dolcan/dolcan4.jpg

(L)Cichy(L)
23-06-2007, 10:38
na stronie www.flagizwarszawy.prv.pl znalazłem takie oto zdjęcia naszych flag:

http://wpzr05.republika.pl/fotki/5gru/legia_warszawa.jpg - Wesoła
http://wpzr05.republika.pl/fotki/15maj/Wegrow_Legia_Warszawa.jpg
http://wpzr05.republika.pl/fotki/15maj/Warka_Legia_Warszawa.jpg

Flaga (baner) Wesołej wisi umnie w pokoju nie jest przeznaczona na mecze!!

material jest sztywny jak kartka papieru technicznego

eMeL
26-06-2007, 11:01
Jeszcze odnośnie "symboli zakazanych" coś z gazietki :

"
Nie zakazywać mieczyka Chrobrego na stadionach
Adam Leszczyński

"Postęp, nauka, demokracja - to pięknie brzmi. A co się za tym kryje? Wstrętny żydowski duch. Wstrętne pałkarstwo, przed którym się wzdragasz, to w rzeczywistości piękna walka o uwolnienie narodu z żydowskich więzów. Pomyśl tylko: spotykasz Żyda czy komunistę gdzieś w ciasnym miejscu. Walisz! Walisz żelazem prosto w zęby. Tylko się, maminsynku, nie cofnij!".

To cytat z ulotki zatytułowanej "Walka", która w styczniu 1937 r. krążyła na polskich uczelniach. Sygnowana była mieczykiem Chrobrego - symbolem radykalnej prawicy.

Dorobek tej prawicy jest czarną kartą w polskiej historii. Działacze organizacji, takich jak Młodzież Wszechpolska, głosili bojkot żydowskich firm i sklepów. Wprowadzali getto ławkowe na polskich uniwersytetach. Chcieli ograniczyć liczbę studiujących Żydów lub nawet usunąć ich z wyższych uczelni. Organizowali bojówki, które rozbijały żydowskie sklepy. Pałkami i kastetami "oczyszczali" Polskę z Żydów i komunistów. Byli zafascynowani faszyzmem. Demokrację mieli w głębokiej pogardzie.

Dziś - 70 lat później - PZPN zakazał pokazywania miecza Chrobrego na polskich stadionach, stawiając go w jednym rzędzie z nazistowską swastyką. Czy słusznie?

Po 1989 r. działacze skrajnej prawicy - Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej - z dumą nosili mieczyk Chrobrego w klapach marynarek. Wybrali znak złowrogi, ale - mimo wszystko - nie jest to swastyka, symbol ludobójstwa.

Zakazanie obecności każdego znaku w publicznej przestrzeni, takiej jak stadion, to poważne ograniczenie wolności wypowiedzi. Być może właśnie w imię wolności wypowiedzi należy dopuszczać na stadion nawet tak haniebny symbol jak mieczyk Chrobrego. Tylko o jego tradycji trzeba przypominać.

Źródło: Gazeta Wyborcza"

Czy "mieczyk Chrobrego" wpuszczą na stadiony?
Dominik Uhlig

Owinięty biało-czerwoną szarfą miecz znalazł się na liście symboli zakazanych wydanej przez PZPN. Protestuje wiceprezes LPR, europoseł Sylwester Chruszcz.

W "Vademecum bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich w Polsce" (grudzień 2006) jest m.in. wykaz 25 rodzajów znaków zakazanych na stadionach.

Obok swastyki czy krzyża celtyckiego znalazł się "mieczyk Chrobrego". Został opisany jako "symbol faszyzującego przedwojennego Obozu Wielkiej Polski (OWP), organizacji zdelegalizowanej".

Oburzony Chruszcz napisał do szefa PZPN Michała Listkiewicza: „Według encyklopedii PWN ťObóz Wielkiej Polski (OWP) to skrajnie prawicowa, nacjonalistyczna organizacja polityczna 1926-33; powołany przez R. Dmowskiego; próba ponadpartyjnego zjednoczenia antysanacyjnej prawicy; rozwiązany przez władze państwowe Ť. Trudno doszukać się zapisu o faszyzmie”.

W liście przywołuje nazwiska przedwojennych polityków, którzy nosili "mieczyk" (Roman Dmowski, Władysław Grabski, Wojciech Korfanty), przesyła też broszurę "Polscy narodowcy jako ofiary nazizmu w okresie II wojny światowej".

Dziś "mieczyk" wpinają w klapy działacze Młodzieży Wszechpolskiej, z której wywodzi się część posłów LPR.

- Odpowiedziałem na list pana posła. Katalog tych symboli opracowywała dla nas antyfaszystowska organizacja Nigdy Więcej, a sprawą zajmie się wydział bezpieczeństwa PZPN - powiedział wczoraj "Gazecie" prezes Michał Listkiewicz.

Jacek Purski z Nigdy Więcej wyjaśnia nam: - OWP został zdelegalizowany w 1933 r. m.in. za "inspirowanie ekscesów" i "podsycanie nienawiści partyjnej i rasowej". Dlatego jej symbol znalazł się w przygotowanym przez nas katalogu. Środowiska, które dziś go używają, odwołują się do ideologii nienawiści, i źle to o nich świadczy.

- Na razie wstrzymaliśmy dodruk 500 egzemplarzy "Vademecum". Jeśli okaże się, że "mieczyk" nie powinien się tam znaleźć, wycofamy go z wykazu i przeprosimy. Ale niewykluczone, że wcześniej poprosimy o opinię ekspertów. Nie chcemy, żeby piłka była przedmiotem politycznych manipulacji - wyjaśnia "Gazecie" szef wydziału bezpieczeństwa PZPN Wiesław Wieczorek.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Piotruś
28-06-2007, 19:37
Punktualnie o godzinie 11 na budynku stołecznego Ratusza zawisła jedna z największych legijnych flag, która pojawia się na płocie Żylety. "Wielkie Księstwo Warszawskie", bo o niej mowa, będzie symbolizowała 200. rocznicę utworzenia Księstwa Warszawskiego. W ten sposób Stowarzyszenie Kibiców Legii postanowiło przyłączyć się do obchodów rocznicowych, które odbędą się 7 lipca.

Fani Legii nie po raz pierwszy udzielają się w akcjach związanych z historią miasta i Polski. W ubiegłym roku na Żylecie została zaprezentowana oprawa o Powstaniu Warszawskim z transparentem "To jest hołd dla tych co noszą blizny, dla tych co przelali krew w imię ojczyzny". Wiosną z kartonów ułożyliśmy podobiznę patrona Stadionu Wojska Polskiego marszałka Józefa Piłsudskiego, a podczas ostatniego meczu sezonu na całej Żylecie w towarzystwie Syrenki powstał napis "VARSOVIA Semper Invicta, Semper Heroica".

W chwili obecnej fani przygotowują się do włączenia w obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie fani chcą złożyć znicze i wieńce w każdym znanym nam miejscu pamięci. W związku z tym na aukcjach Allegro można nabyć koszulki, z których cały dochód zostanie przeznaczony na zakup wieńców i zniczy. Cena jest symboliczna - 44 zł jak 44 rok wybuchu Powstania. Zobacz aukcje

"Mimo drobnych kłopotów udało się zdobyć wszystkie zezwolenia i przychylność władz Warszawy na powieszenie flagi" - mówią przedstawiciele SKLW. Dziś odbędzie się konferencja prasowa poświęcona obchodom 200. rocznicy powstania Księstwa Warszawskiego. Po konferencji transparent wróci do magazynu.
Punktualnie o godzinie 11 na budynku stołecznego Ratusza zawisła jedna z największych legijnych flag, która pojawia się na płocie Żylety. "Wielkie Księstwo Warszawskie", bo o niej mowa, będzie symbolizowała 200. rocznicę utworzenia Księstwa Warszawskiego. W ten sposób Stowarzyszenie Kibiców Legii postanowiło przyłączyć się do obchodów rocznicowych, które odbędą się 7 lipca.

Fani Legii nie po raz pierwszy udzielają się w akcjach związanych z historią miasta i Polski. W ubiegłym roku na Żylecie została zaprezentowana oprawa o Powstaniu Warszawskim z transparentem "To jest hołd dla tych co noszą blizny, dla tych co przelali krew w imię ojczyzny". Wiosną z kartonów ułożyliśmy podobiznę patrona Stadionu Wojska Polskiego marszałka Józefa Piłsudskiego, a podczas ostatniego meczu sezonu na całej Żylecie w towarzystwie Syrenki powstał napis "VARSOVIA Semper Invicta, Semper Heroica".

W chwili obecnej fani przygotowują się do włączenia w obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie fani chcą złożyć znicze i wieńce w każdym znanym nam miejscu pamięci. W związku z tym na aukcjach Allegro można nabyć koszulki, z których cały dochód zostanie przeznaczony na zakup wieńców i zniczy. Cena jest symboliczna - 44 zł jak 44 rok wybuchu Powstania. Zobacz aukcje

"Mimo drobnych kłopotów udało się zdobyć wszystkie zezwolenia i przychylność władz Warszawy na powieszenie flagi" - mówią przedstawiciele SKLW. Dziś odbędzie się konferencja prasowa poświęcona obchodom 200. rocznicy powstania Księstwa Warszawskiego. Po konferencji transparent wróci do magazynu.

http://www.legialive.pl/zdjecia/flaga_ratusz.jpg

Plus za akcje :brawo:

daimler
28-06-2007, 20:32
Mogłoby to być impulsem to jej odrestaurowania...

Borki_Squad
29-06-2007, 10:17
i wieszania tam gdzie jej miejsce...

Lakers
29-06-2007, 11:33
generalnie mistrzowsko 8)
WKW come back :chytry:

phantom
10-07-2007, 23:57
czy mógłby ktoś zapodać fotki tych nowych flag (Legionisci i Ultras Schools) ??
tylko zeby bylo je widac od frontu a nie z boku... :modli:

phantom
11-07-2007, 00:18
pytanie nieaktualne :oczko: przejzalem forum i znalazlem wzory tych flag na szalikach :O (czy szarfach, jak kto woli)...

rydzuuu
24-07-2007, 11:57
Mały powrót do przeszłości.

Przeglądając jotuba natknąłem się na TEN FILMIK (http://www.youtube.com/watch?v=iknhBXSzmAs). Na pierwszy rzut oka kolejny "składak", z tym że pojawiają się w nim urywki z "czasów zamierzchłych" ;) No właśnie, z tego powodu pisze tego posta, a mianowicie zwracam się z pytaniem do osób pamiętających lata 90. Od 2 minuty 20 sekundy widać w tle płot otwartej, a na niej czarne płótno (obok żółtej bramki, z elką w kółeczku na środku) - czyja to fana ? :hmm:

Druga sprawa. Obiło mi się o uszy, iż kiedyś na naszym stadionie wisiała flaga z Milanówka. Chodzi o lata 80, wczesne 90. Historię tą słyszałem od kumpla, którego rodzina licznie pojawiała się na Łazienkowskiej (wujkowie, ojciec itd). No właśnie, pamięta ktoś z Was, czy rzeczywiście sytuacja ta miała miejsce ? Sam szczegółów nie znam, nie wiem jak ona miałaby wyglądać, choć czytając wspomnienia z tamtych lat, oglądając archiwalne filmy mam podejrzenia, że mogła to być zwykłą, szyta domowymi sposobami barwówka.

Raffi
24-07-2007, 12:21
To jest mecz z Panathinaikosem 24.9.1996. A ta flaga (w sumie chyba czarna nie była, tylko kolory kiepskie są na flilmie) to "Żyrardów", utracona jesienią 1998 w Olsztynie podczas awantury z policją (wisiała najbliżej sektorów Stomilu i ktoś ją podwędził).
A na prawo od niej chyba stara "Rawa Maz", ale nie jestem pewny bo coś mi chodzi po głowie, że bliżej prawego końca odkrytej wisiała. 3 lata wcześniej również za sprawą fanów Stomilu zakończyła zywot stara flaga Ornety ("Boże zachowaj Legię")
http://tinypic.com/inxwrr.jpg
PS Na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=5kDEE3v_vtA sporo starych flag (Płońsk, Skierniewice, Ś.P. "Ultras Kwidzyn" i szachownica z napisem "Ka.. ..wa" na środku żyletki, której nie potrafię zidentyfikować :hmm: )

Hawaj
24-07-2007, 12:45
http://www.legia.tv/photos08j/08vetra1_f158.jpg

co to za flaga, ta obok Siedlec? :hmm:

rydzuuu
24-07-2007, 12:47
Skierniewice. Gdzieś w internecie było lepsze ujęcie tej flagi, ale teraz nie mogę odszukać.

Raffi - tak też myślałem, pierwsze litery nakierowały mnie na Żyrardów ;). Natomiast co do drugiej części mojego posta, kojarzysz coś?

Raffi
24-07-2007, 12:47
Skierniewice. Nie ma na żadnej galerii dobrego ujęcia :kurde: Ona wisiała już czas jakiś (tak ze 3 lata?, bo stare Skierki wisiały -a właściwie leżały przed sektorem- w Wiedniu w 2004) od czasu do czasu, tylko domalowano litery ostatnio.
Swoją drogą -widział ktoś w Wilnie flagę "Augustów", która jakoby wisiała w Wilnie na reklamach?? Bo nic takiego nie widać na zdjęciach :hmm:

marian1916
24-07-2007, 12:55
Ś.P. "Ultras Kwidzyn"
I tu mam pytanie - jak swój żywot skończyła stara fana "Ultras Kwidzyn" ? :hmm:

Raffi
24-07-2007, 13:12
marnie (Zawisza, 1999???)
http://i7.tinypic.com/20z8rqp.jpg

PS Wiecie może co to za duża zielona flaga na lewo od Żylety" ??? CZy może to tylko banner reklamowy? I co to za flaga - przeróbka flagi amerykańskiej w naszych barwach, w prawym dolnym rogu sektora??

http://images3.fotosik.pl/13/l9ai3uga1ys8ks93.jpg

eMeL
24-07-2007, 14:23
A ja ostatnio trafiłem na takie zdjątka naszych flag na meczu Zatoki :

http://i13.tinypic.com/2j4t26f.jpg

http://i14.tinypic.com/2iht4cp.jpg

ciekawe czy ktokolwiek może coś o nich powiedzieć ...

MTP
24-07-2007, 14:51
Swoją drogą -widział ktoś w Wilnie flagę "Augustów", która jakoby wisiała w Wilnie na reklamach?? Bo nic takiego nie widać na zdjęciach :hmm:
A propo Augustowa to wracajac z Wilna(via Augustów) podbil do mojej grupy typ że jego syn też byl na meczu i że jest kibicem Legii z Augustowa.Ale flagi nie widzialem.

eMeL
24-07-2007, 14:58
Kibice z Augustowa wspierali też jako legioniści Olimpię w Suwałkach, w parę osób tej wiosny ...

Szkopek
24-07-2007, 15:03
PS Wiecie może co to za duża zielona flaga na lewo od Żylety" ??? CZy może to tylko banner reklamowy? I co to za flaga - przeróbka flagi amerykańskiej w naszych barwach, w prawym dolnym rogu sektora??

Jak przystawiam nos do monitora to odczytuje to jako "heximp" sprawdziłem na googlach co to jest i wychodzi na to, że jakieś usługi kredytowe, więc może to reklama, ale ręki nie dam sobie uciąć ;)

Zwierzak1916
24-07-2007, 15:30
Gdy zobaczyłem flagę Skierniewic w Wilnie to mile się zaskoczyłem. Tak trudno jest nam złapać z nimi kontakt iż myśleliśmy, że Legioniści w tym mieście wymarli. :hmm: Flagi Augustowa nie widziałem na żadnych reklamach.

Hawaj
24-07-2007, 15:50
mam kolegę z Augustowa na studiach. Legionista, ale pierwszy mecz zaliczył dopiero gdy zamieszkał w Warszawie. mówi, że w Augustowie oprócz Sparty Legii jest najwięcej, ale są to ludzie mający po 1-5 meczów Legii na koncie, zupełnie niezorganizowani, którzy od czasu do czasu wpadną furami na jakiś mecz.
ale podobno mecz z Odrą w 2002, w którym zdobyliśmy mistrza, w pewnym pubie w tamtych okolicach oglądało ok. 30 osób, w większości w barwach...;)

casual
24-07-2007, 16:00
Kiedyś w NL było spory wrzut Sparta&Legia a obok stało kilku miejscowych kibiców Legii 8)

aaaaaa
24-07-2007, 16:26
marnie (Zawisza, 1999???)

wklejona przez Ciebie fotka to derby Zawisza - Polonia Bydgoszcz, finał wojewodzkiego PP '2000. Ale piszemy tu o zakonczeniu żywota, a skrojone flagi flagi na tym meczu nie były palone.
pzdr

twarog1987
24-07-2007, 17:33
z tego co wiem flaga Ultras Kwidzyn nigdy nie zakończyła żywota,po prostu,,zgniła" w magazynie,taką wersję przynajmniej słyszałem od osób bardzo wiarygodnych.

Raffi
24-07-2007, 18:01
http://aks1.w.interia.pl/grafika/Image6.jpg

kosciesz
25-07-2007, 08:42
widział ktoś w Wilnie flagę "Augustów", która jakoby wisiała w Wilnie na reklamach?? Bo nic takiego nie widać na zdjęciach :hmm:

O ile mi wiadomo to ona została powieszona na samym początku (1,5h przed meczem) razem z m.in. Olimpią Elbląg. Ale te flagi zostały zdjęte, żeby nie robić niepotrzebnych zgrzytów z organizatorami meczu. Potem już chyba nie wróciła i dlatego nie ma jej na fotkach. Ale to info z drugiej ręki.

casual
25-07-2007, 12:32
http://aks1.w.interia.pl/grafika/Image6.jpg

O tym wrzucie pisałem 8)

Szyja
25-07-2007, 14:40
widział ktoś w Wilnie flagę "Augustów", która jakoby wisiała w Wilnie na reklamach?? Bo nic takiego nie widać na zdjęciach :hmm:

O ile mi wiadomo to ona została powieszona na samym początku (1,5h przed meczem) razem z m.in. Olimpią Elbląg. Ale te flagi zostały zdjęte, żeby nie robić niepotrzebnych zgrzytów z organizatorami meczu. Potem już chyba nie wróciła i dlatego nie ma jej na fotkach. Ale to info z drugiej ręki.
nie była to czasem biało-czerwona flaga z napisem Augustów?

edek(L)
31-08-2007, 18:36
http://img61.imageshack.us/img61/6595/10y2vwmat3.jpg

POZDRO z Chełmży tyLko LEGIA!

RadeQ ( L )
04-09-2007, 01:51
Nie ma to jak Wielkie Księstwo Warszawskie!!! :hyhy:

Tom Kruz
04-09-2007, 15:58
http://www.legia.tv/photos08j/08vetra1_f158.jpg

co to za flaga, ta obok Siedlec? :hmm:

Nie wiem skąd to przekonanie na forum, że flaga na zdjęciu jest ze Skierniewic. Moim zdaniem to jak najbardziej Siedlce. Zwróćcie uwagę, że w prawym górnym rogu widać uniesioną rękę z mieczem na czerwonym polu. To popularny w heraldyce motyw pogoni litewskiej (co za zbieżność z miejscem prezentacji hehe) i tak wygląda właśnie herb miasta Siedlce. O tym, że największy klub w Siedlcach również nazywa się Pogoń nie muszę chyba (mam nadzieję) przypominać. Tymczasem związków Skierniewic z pogonią, czy przez małe czy duże 'p' brak. No chyba, że są tam kibice Pogoni Szczecin 8).

Raffi
04-09-2007, 16:11
ale to wiadomo, a pytanie było o flagę OBOK Siedlec :)

Tom Kruz
04-09-2007, 16:52
Hehe. Niech żyje spostrzegawczość. Mea culpa. Zwracam honor i sorki za krótką powtórkę z heraldyki :cicho:. Na tej OBOK faktycznie widnieje herb Skierniewic :wstyd:.

MTP
09-09-2007, 10:33
A ja poszukuje zdjecia flagi(i w sumie malego info) grupy samochodowej.
Nazwa brzmiała Charmant Crash Car czy cos w podobie.

mort
09-09-2007, 12:15
Everlast - przejrzyj galerie z meczów tak około 2000 roku - wtedy mnie więcej wtedy ona wisiała na Ł3 prawie na każdym meczu.

MTP
10-09-2007, 22:53
Chyba troszke wcześniej.
W kazdym badz razie nawet przeglądajac galerie ciezko trafić.
Kojarze że widzialem kiedys zdjecie z Poznania napewno przed spadkiem Lecha

Kapeć
13-09-2007, 10:03
everlast1916 - jak chcesz to dam Ci namiar na ziomka, który wie wszystko o tej grupie :) zdjęcia flagi, zdjęcia samochodu, od którego wzięła się nazwa, zdjęcia samochodu po Szamotułach itd...

pozdro
Kapeć S(L)G

Mikstaw
28-09-2007, 18:37
Witam! Kolega mi powiedział, ze na Legii kiedyś wisiała flaga MKS-u Ciechanów. My (kibice MKS-u) Nazwyamy ją "Brytyjka". Jeśli wisiała, to chciałbym się dowiedziec na jakim meczu. Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdro z Ciechanowa.

Raffi
29-09-2007, 00:06
Masz już gdzieś w tym temacie. Były 2 brytyjki, dość podobne. Jedna wisiała czasem na Legii, druga wisiała na MKSie. Ta druga jak wiadomo poszła sobie...

CywiL
30-09-2007, 14:11
everlast1916 - jak chcesz to dam Ci namiar na ziomka, który wie wszystko o tej grupie :) zdjęcia flagi, zdjęcia samochodu, od którego wzięła się nazwa, zdjęcia samochodu po Szamotułach itd...

pozdro
Kapeć S(L)G

Myslę, że wszyscy by chetnie o tym poczytali także jak ktos ma takie opcje to wrzuccie w ten temat. 8)

karakan
30-09-2007, 15:51
Kiedyś był chyba opis tej całej historii w NL.

eM.
25-10-2007, 19:31
Witam,
mógłby ktoś wkleić zdjęcie flagi fan clubowej 'Gostynin' ? Interesuje mnie również czy w tym miasteczku działa jakas zorganizowana grupa kibiców Legii.

casual
26-10-2007, 10:12
Gostynin? Oj chyba dawno tej flagi u nas nie widziano, o ile w ogóle istnieje :hmm:

Raffi
26-10-2007, 12:42
no bez przesady :cool: , całkiem niedawno wisiała, w tym roku. Pojawiła się bodaj w 2004/5. W Gostyninie też można odnaleźć ślady aktywności legionistów (napisy , vlepki - tkaże właśnej produkcji; spotkałem też raz gościa w koszuLce), ale nie wiem czy nafciarzy i widzewiaków nie jest tam więcej. Inna sprawa, że Gostynin nie jest takim strasznie obudzonym kibicowsko miastem.

Fotka z czerwca br., Puchar Ligi z Łęczną:
http://archiwum.legialive.pl/photos07w/07leczna4_f4.jpg

Foxx
28-10-2007, 07:29
Na prośbę Chłopaków z Pragi - wrzucam nowe płótno:

http://img519.imageshack.us/img519/1552/flagaai4.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=flagaai4.jpg)
http://img85.imageshack.us/img85/6121/prazaniedebiut1cn1.th.jpg (http://img85.imageshack.us/my.php?image=prazaniedebiut1cn1.jpg)
http://img519.imageshack.us/img519/969/prazaniedebiut3dh5.th.jpg (http://img519.imageshack.us/my.php?image=prazaniedebiut3dh5.jpg)

baranek
28-10-2007, 21:50
Całkiem ciekawa flaga, choć zbyt 'sztuczna' jak dla mnie.

Hawaj
28-10-2007, 23:41
Całkiem ciekawa flaga, choć zbyt 'sztuczna' jak dla mnie.

ja natomiast nie mam nic przeciwko tym nowym flagom od Szulca, bo jak rozumiem to tam była produkowana...?
hasło świetne, klimatyczne. postać też dobrana bardzo fajnie.
minusem, przynajmniej dla mnie, są 2 rzeczy - zbyt mały napis główny (przede wszystkim chodzi mi o czcionkę, którym został wykonany - litery są zbyt "cienkie" jak na mój gust + ż wygląda jak ź/3 z kreską) oraz przewaga na tej fladze koloru czerwonego.

"ogólnie flaga na plus" ;)

karakan
28-10-2007, 23:44
Dla również flaga bardzo ok!