PDA

Zobacz pełną wersję : TVN - hieny

CywiL
28-01-2006, 23:44
Oswiadczam ,że jestem zażenowany czołówką wydania specjalnego Faktów na temat wypadku w Katowicach.
***** czołówke to mozna sobie robic do "Majewski show" ,a nie do informacji o śmierci 20 osób. :zly: :efoch:

b3nito
29-01-2006, 10:55
mnie denerwuje robienie z tak wielkiej tragedii reality show...
to nie ma nic wspolnego z prawdziwym dziennikarstwem.

Sharn
29-01-2006, 11:00
Oswiadczam ,że jestem zażenowany czołówką wydania specjalnego Faktów na temat wypadku w Katowicach.
***** czołówke to mozna sobie robic do "Majewski show" ,a nie do informacji o śmierci 20 osób. :zly: :efoch:

Myślałem że jako inteligentna osoba jesteś zażenowany całością poptelewizji Łoltera.... (oprócz nieautorskich filmów np...).
Pamiętasz 11 września czy kiedy to tam było?

BTW Ciekawe kiedy nadadzą u nas ulicę 11 września... :zdziwiony:

b3nito
29-01-2006, 11:11
Nie wiem czy smiac sie czy plakac jak po Warszawie pedzi tramwaj z gwiazda Dawida zamiast numeru przypominajacy o holocauscie , kiedy obchodzimy rocznice ataku na WTC z wieksza pompa niz Powstanie Warszawskie, 3 maja...
A zeby tak tramwaj przypominajacy o wymorodowanych w Katyniu ...a nie przepraszam zapomnialem ze w TVN sie to nie sprzeda...

wokulski
29-01-2006, 11:18
Myślałem że jako inteligentna osoba jesteś zażenowany całością poptelewizji Łoltera....

No sorry ale ta "poptelewizja" jest juz lepsza niż TVPiS TV WYTRWAM,a dziennikarz mają coś do powiedzenia i bardzo dobrze relacjonują wydarzenia w Polsce i na świecie (nie licząc 25 % materiałów programu Uwaga! i "informacji" na temat kibców)

Pamiętasz 11 września czy kiedy to tam było?

BTW Ciekawe kiedy nadadzą u nas ulicę 11 września... zdziwiony
:O
Jesteś ignorantem czy to miało być ironiczne ??

Nazgul
29-01-2006, 11:21
No sorry ale ta "poptelewizja" jest juz lepsza niż TVPiS TV WYTRWAM,a dziennikarz mają coś do powiedzenia i bardzo dobrze relacjonują wydarzenia w Polsce i na świecie (nie licząc 25 % materiałów programu Uwaga! i "informacji" na temat kibców)

Pod jakim względem lepsza? Bo ja widzę tylko, że bije inne pod wzgldem ilości emitowanych reklam :o . Jakieś inne przewagi? :hmm:

b3nito
29-01-2006, 11:24
A ja mam pomysl jak zagrac TVN na nosie ale to powiem w cztery oczy a nie na ogolnyml :chytry:

wokulski
29-01-2006, 11:37

Pod jakim względem lepsza? Bo ja widzę tylko, że bije inne pod wzgldem ilości emitowanych reklam :o . Jakieś inne przewagi? :hmm:

Pod względem programów informacyjnych i publiczystycznych. Dla mnie "Fakty" oraz polsatowskie "Wydarzenia" wyraźnie górują nad papką TVPiS. Podobnie z programami publiczystycznymi typu "Teraz My" oraz mój ulubiony program na TVN "Szkło kontaktowe".Nazgul biorę pod uwagę tylko aspekt programów publiczystycznych oraz infromacyjnych. Ale muszę przyznać że przedpołudniowy i popołudniowy program TVN stoi na niskim poziomie.Tylko czasem wieczorem może zdażyć sie jakiś interesujący program np. Najsłabsze Ogniwo czy tez SM Show.

A co do reklam to chyba dłuższe bloki reklamowe to są na TVP 1.

b3nito
29-01-2006, 11:38
SM Show to wedlugo ciebie interesujacy program???????????????????????
:O :O :O :O :O :O :O :O :O

:kurde:

wokulski
29-01-2006, 11:42

:kurde:

Może sprecyzuje wypowiedź: chodzi mi o ostatnie 10 minut tego programu. Ale ja powiem osobiście że np. poprzedniego progremu Majeskiego w TVN ogólnie nie trawiłem jak on tam się nazywał "Mamy cię" czy coś takiego.

EDIT: Wznosze wniosek by na banerze LFF pojawiła się czarna wstążka.

b3nito
29-01-2006, 11:43
yyyyyyhhhh ja niecierpie ptactwa ale....kurcze te golebie byly w klatkach czyli w sumie zupelnie bez szans...

Ostatnie 10 minut powiadasz?

Hmmm czy ja wiem ...publiczne wysmiewanie zony prezydenta ze wzgledu na jej wyglad jest dla mnie zenujace. I nie mow mi o programie satyrycznym poniewaz
brak mu dobrego smaku ( a to malo powiedziane) Robi "swoje" z premedytacja i jak widac ma zwolennikow... :/

yusta
29-01-2006, 13:36
Tu se gadajcie o poziomie programów i prezenterów TVN-u :roll:

yusta
29-01-2006, 13:48

To standard dla kazdego informacyjnego kanalu i szanujacego sie dzinnika. Spojrz teraz na TVN 24.. czy na CNN z 11 wrzesnia.. Tragedia ta jest towarem, a oni ja odpowiednio sprzedaja. Brzmi to okrutnie, ale tak wyglada nowoczesne dziennikarstwo, na ktore wpadli swego czasu amerykanie.
Uwypuklili ta czolowka specjalne wydania tych faktow... tej tragedii. W sumie nie widze w tym niczego zlego. Robia to ze smakiem.
Obowiazkiem dzinnikarzy jest przekazanie spoleczenstwu prawdy o tej tragedii, a czy opakuja ja w kolorowy, czy tez szary papier, to juz wlasciwie sprawa drugorzedna.

wokulski
29-01-2006, 15:01
Hmmm czy ja wiem ...publiczne wysmiewanie zony prezydenta ze wzgledu na jej wyglad jest dla mnie zenujace. I nie mow mi o programie satyrycznym poniewaz
brak mu dobrego smaku ( a to malo powiedziane) Robi "swoje" z premedytacja i jak widac ma zwolennikow... :/

Wiesz b3nito podobają mi się skecze Majewskiego,idealnie są w nich oddane negatywne cechy każdej z postaci.Podoba mi się taki typ humoru co u Majewskiego,ale marnie wygląda humor SM Show w porównaniu np. z South Parkiem którego autorzy przejawiają cechę której brakuje wielu Polakom a zwłaszcza politykom,potrafią śmiać się z siebie (Jakby ktoś jeszcze do tej pory nie zauwazył to Stan i Kyle to tak naprawdę autorzy Serialu).

Odniosę się jeszce do poziomu ogólnie Polskiej TV.
Jest on bardzo,bardzo niski. Stare seriale,telenowele,debilen teleturnieje (gorszae nawet od pamiętnego "Idź na calość").Podobnie z platformami cyfrowymi.Np. W Hiszpanii główna platforma cyfrowa ma ponada 30 kanałow PPV w których lecą ostatnie hity kinowe,rok przed tym jak u nas na C+ się film pokaże,samych kanałów sportowych jest z 8 w tym aż 3 Canal + Sport a wszystkie mecze Primiera Divison są nadawane na żywo na kilku kanałach.Programow tematycnzych tez jest od groma.A w Polsce Canal + Niebieski i czasami w soobty uruchamiany C+ Sport 2,kanałów tematycznych tez jak na lekarstwo.
Podsumowując jestesmy bardzo,bardzo daleko za Europą i to nie tylko podwzględem telewizji. :/

CywiL
29-01-2006, 16:36

Myślałem że jako inteligentna osoba jesteś zażenowany całością poptelewizji Łoltera.... (oprócz nieautorskich filmów np...).

Z tego co wiem to nie ogladasz w ogóle telewizji więc nie mam pojecia na jakiej podstawie oceniasz ale mniejsza o to... :chytry:
Ja nie mam nic do rzetelności dziennikarzy faktów tylko do otoczki (np. do specjalnych czołówek) i temu podobnych rzeczy.Inna sprawa ,że to czerpanie "najlepszych" wzorców z amerykańskich czy zachodnioeuropejskich serwisów informacyjnych :/
Jesli chodzi o sama telewizję to jesli mam do wyboru TVP Kwiatkowskiego,Trwam Rydzyka czy żenujący Polsat to tak - wybieram TVN.

Sharn
29-01-2006, 22:13
Oglądam, tylko wolę Cartoon Network... :hyhy:

CywiL
29-01-2006, 22:16

No ja niestety nie mam kablówki :efoch:

upadly_aniol
30-01-2006, 00:43

jak mieszkasz na jakimś zadupiu to nie masz :P

Maniek
30-01-2006, 00:47

:foch:

CywiL
30-01-2006, 00:49

:efoch:

Jeszcze się policzymy...

A kablówki nie mam bo nie jestem blokersem tylko domkersem :hyhy: a w domach kablówek brak!

wokulski
30-01-2006, 01:24

:efoch:

Jeszcze się policzymy...

A kablówki nie mam bo nie jestem blokersem tylko domkersem :hyhy: a w domach kablówek brak!

A nie możesz sobie np satelitki założyc ?? A jak załozysz to mozesz mieć cała cyferkę nawet za 30 złotych msc. 8)

marecki
30-01-2006, 02:47

:kurde:zgrywasz yntelektualyste czy jak?

b3nito
30-01-2006, 09:41
Zawsze mozesz napisac ze antysemite :chytry: wiec nie wiem po co mi z
yntelektualista wyjezdzasz...

A tak poza tym to masz moze jakis monopol na yntelektualizm :zdziwiony:

upadly_aniol
30-01-2006, 13:18
Jeszcze się policzymy...

mam się bać???? :ucieka:

i nie fochuj sie :pociesza:

marecki
30-01-2006, 13:39
Zawsze mozesz napisac ze antysemite :chytry: wiec nie wiem po co mi z
yntelektualista wyjezdzasz...

A tak poza tym to masz moze jakis monopol na yntelektualizm :zdziwiony:

proste 8)

inaczej bym do ciebie nie wyjezdzal 8)

CywiL
30-01-2006, 18:42
Jeszcze się policzymy...

mam się bać???? :ucieka:

:paker: .....i to bardzo !!!

Viola
30-01-2006, 21:57
widział ktoś dzisiejszy fakt?

23 strony gazety z 24 są o katowicach - to jest dopiero żerowanie na ludzkim nieszczęsciu :kurde:

dwie strony są o tym że chłopiec stracił całą rodzine i zdjęcia ze szpitala... ale to nic prawdziwy "hit" to przebieg katastrofy minuta po minucie...

dziennikarstwo a raczej dziennikarze chyba się gdzies pogubili w tym co robią :/

yusta
30-01-2006, 22:31
dziennikarstwo a raczej dziennikarze chyba się gdzies pogubili w tym co robią :/

Poprostu robią to co się sprzeda.
Nie byłoby informacji, nie sprzedaliby dzisiaj nic. Im więcej na temat tego co się w sobotę stało, tym wieksza sprzedaż.
To samo z telewizją. Kanał X podaje same suche fakty, kanał Y relacjonuje live wszystko co się na miejscu dzieje. Który kanał oglądamy?

Tu nie chodzi o dziennikarzy, tylko o ludzi. To my wymuszamy taki styl dziennikarstwa.

c_zary
30-01-2006, 22:35
Nic bardziej mylnego 8)

CywiL
30-01-2006, 23:48
Tu nie chodzi o dziennikarzy, tylko o ludzi. To my wymuszamy taki styl dziennikarstwa.

Po zastanowieniu musze stwierdzić ,że coś w tym jest. :hmm:

P.s. Czarek jest opcja żeby miec kablówkę w domu ale wiaże się to ze sporymi kosztami.

upadly_aniol
30-01-2006, 23:52
P.s. Czarek jest opcja żeby miec kablówkę w domu ale wiaże się to ze sporymi kosztami.

domkers i sknera :P

c_zary
30-01-2006, 23:59
Ja place standardowa stawke UPC 8)

CywiL
31-01-2006, 00:05

A jak to niby zrobiłeś ?

Ja się dowiadywałem i w Aster i w Chello i po tym co się dowiedziałem to sobie odpusciłem. :efoch:

wokulski
31-01-2006, 00:18

A jak to niby zrobiłeś ?

Ja się dowiadywałem i w Aster i w Chello i po tym co się dowiedziałem to sobie odpusciłem. :efoch:

CywiL ja ci powtórzę instaluj sobie satelitę, dzięki odpowiednim "mykom" można miec najlepszy pakiet Cyfry za 20- 30 złotych.

c_zary
31-01-2006, 15:41
A jak to niby zrobiłeś ?
Nic nie zrobilem. Z 10 lat temu sami sie zglosili i za zlotowke mi podlaczyli :) Dlatego teraz strasznie dziwne dla mnie jest to co piszesz.

Herman
31-01-2006, 16:08
widział ktoś dzisiejszy fakt?

23 strony gazety z 24 są o katowicach - to jest dopiero żerowanie na ludzkim nieszczęsciu :kurde:

dwie strony są o tym że chłopiec stracił całą rodzine i zdjęcia ze szpitala... ale to nic prawdziwy "hit" to przebieg katastrofy minuta po minucie...

gdyby bandy kretynow to nie interesowalo to by tego nie robili.
prosta sprawa.

arczi
31-01-2006, 17:10
Ot cala prawda.
Jakie spoleczenstwo, takie media.

CywiL
31-01-2006, 18:15
A jak to niby zrobiłeś ?
Nic nie zrobilem. Z 10 lat temu sami sie zglosili i za zlotowke mi podlaczyli :) Dlatego teraz strasznie dziwne dla mnie jest to co piszesz.

Mieszkasz w osobno stojacym domu czy blizniaku ,bo to różnica jest.
Mi tłumaczyli to tak ,że dla jednej osoby nie opłaca im się podłaczać wszystkiego i że potrzebna jest zgoda 5 lokatorów w pionie.
U mnie nawet jakby psa wliczyć to jest nas czworo więc powstał problem :hyhy:

Wokulski: Ja miałem już satelitę ,nawet z pozycjonerem i mimo ,że miałem ok. 200 programów to ***** tam było do oglądania ,a połowa w ogóle arabska.Pózniej przyszedł okres takich zajebistych burz jakieś 5 lat temu i dzieki talerzowi owej satelity wyjebało mi pół komina :ucieka: To tyle w kwestii telewizji satelitarnej w moim domu.

Herman
31-01-2006, 18:23
a no i ze tak powiem odwalcie sie od dziennikarzy.
myslicie,ze oni sa zadowoleni z tego co musza robic?
myslicie,ze sami wybieraja sobie tematy,wywiady,spray do ogarniecia ?

bzdura

Grzywa
31-01-2006, 19:50
Kurde brakuje mi naprawde niszowych TV... nie takiej "dla każdego"... radia są i super na tym wychodzą i one i odbiorcy... problem z tym, że żeby się przebić z TV potrzeba sporych nakładów finansowych i przede wszystkim dostępności... Może dożyje czasów kiedy na ogólnodostępnym paśmie będziemy mieć 20 stacji Telewizyjnych (jak wejdzie cyfrowa..) i nie będe musiał oglądać ramówki dla:
baby ze wsi przed garami
chłopa z pod monopolowego,
kretynki z autobusu w różowym
babci genowefy
nastolatki z problemami dojrzewania
i nastolatka którego śmieszy pierdzenie w kreskówkach

w jednym.

Generalnie zauważyłem że pewnego czasu bardzo rzadko oglądam TV... po prostu żeby się coś dowiedziec wole wejść na neta i poczytać. (Inna sprawa że często gęsto przerabiam od deski do deski przegląd całej prasy codziennej w pracy bo mi się nudzi i i tak wszystko wiem :hyhy: :P )

juras
31-01-2006, 19:58

Owszem.
Dlatego sa dziennikarzami. A ze musza miescic sie w wizji programowej Miszczaka to juz inna sprawa.

Po obejrzeniu Faktow dowiedzialem sie, ze mamy nowego bohatera narodowego. Jest nim kapitan Panstwowej Strazy Pozarnej, prowadzacy cala akcje, a zostal bohaterem dlatego, ze profesjonalnie podszedl do swoich obowiazkow...

Kawa
31-01-2006, 20:09

Owszem.
Dlatego sa dziennikarzami. A ze musza miescic sie w wizji programowej Miszczaka to juz inna sprawa.

Po obejrzeniu Faktow dowiedzialem sie, ze mamy nowego bohatera narodowego. Jest nim kapitan Panstwowej Strazy Pozarnej, prowadzacy cala akcje, a zostal bohaterem dlatego, ze profesjonalnie podszedl do swoich obowiazkow...
.... a ratownicy,policjanci i cała reszta potrzebuje specjalistycznej opieki psychologów po tym co zobaczyli...

juras
31-01-2006, 22:55
... a ratownicy,policjanci i cała reszta potrzebuje specjalistycznej opieki psychologów po tym co zobaczyli...

Tu akurat moge sie zgodzic, bo widoku zmiazdzonych cial nie widuje sie na codzien i pozostaje to prawdopodobnie na trwale w psychice.

Chodzi jedynie o to, ze praca ratownikow, policjantow, strazakow, lekarzy itd polega na ratowaniu ludzi i niejako w ich zawod wpisane jest to, co robili podczas pracy w zawalonej hali. Dlatego nie potrafie zrozumiec tvnowskiego dazenia do robienia sensacji z rzeczy w zasadzie normalnej.

W zasadzie juz teraz mozemy oglosic bohaterami narodowymi ochroniarzy, ktorzy nie spia podczas nocnej zmiany i kanonizowac sprzataczki, ktore dokladnie myja podloge :roll:

b3nito
31-01-2006, 23:13
TVN kreuje bohaterow ale znalazla tez czas na znalezienie kozlow ofiarnych.
Na 1 ogien poszedl minister Dorn i Polaczek...
"Dlaczego zagrozenie siegowe znalazlo sie dopiero w 8 punkcie panskiego pisma z dnia 23 stycznia do wojewodow...przeciez to skandal ze dopiero na 8....."

Ja juz ***** nie wyrabialem przed TV i tylko zastanawiam sie jakim cudem Dorn nie pierdolnal panow z "Teraz ***** My" w zeby...

Hieny to chyba malo powiedziane...

PS przepraszam ale musialem odreagowac po tym co zobaczylem :zly:

lomu-banita
31-01-2006, 23:34
... a ratownicy,policjanci i cała reszta potrzebuje specjalistycznej opieki psychologów po tym co zobaczyli...

Tu akurat moge sie zgodzic, bo widoku zmiazdzonych cial nie widuje sie na codzien i pozostaje to prawdopodobnie na trwale w psychice.

Z Krakowa pojechał pierwszy i drugi rok szkoły pozarniczej, w sumie dzieciaki.

uiui
01-02-2006, 00:36
jaki właściciel taka firma...

Sokol
01-02-2006, 00:41
kolejny przykład -program orange ekstraklasa
o tym moglbym osobny temat zalozyc.. choc i tak zawsze ogladam bo lubie PL pilke (no i nie mam c+) :P

Yevaud
01-02-2006, 16:19
Pod względem programów informacyjnych i publiczystycznych. Dla mnie "Fakty" oraz polsatowskie "Wydarzenia" wyraźnie górują nad papką TVPiS. Podobnie z programami publiczystycznymi typu "Teraz My" oraz mój ulubiony program na TVN "Szkło kontaktowe".Nazgul biorę pod uwagę tylko aspekt programów publiczystycznych oraz infromacyjnych.

TVP z wydarzen w KAtowicach tez zrobilo nie male zamieszanie. Zdarzalo sie, ze na 4 programy (TVP 1, TVP 2, TVP reg, TVP Polonia) wszystkie byly o Katowicach i wszystkie nadawaly mniej wiecej to samo.
TVP 1 przerwala transmisje konkursu w Zakopcu, coby pokazac konferencje transmitowana przez TVP2. Jak dla mnie to dziwne.

A z programow publicystycznych najbardziej lubie PULS Wieczoru w TV Puls (kolo 19.45)

upadly_aniol
01-02-2006, 16:40
Chodzi jedynie o to, ze praca ratownikow, policjantow, strazakow, lekarzy itd polega na ratowaniu ludzi i niejako w ich zawod wpisane jest to, co robili podczas pracy w zawalonej hali. Dlatego nie potrafie zrozumiec tvnowskiego dazenia do robienia sensacji z rzeczy w zasadzie normalnej.

mnie jeszcze wku... te całe zbieranie pieniędzy na pomoc ofiarom.....
wszystko pieknie ładnie ale codziennie umiera mase ludzi... bo np.nie doczekali sie operacji... bo mamy taka, a nie inna sluzbe zdrowia...i wtedy kazdy ma w dupie, ze jakaś rodzina nie ma środków do życia czy na pochowek...
a teraz wielkie zbiorki...akcje smsowe...przekazywanie pieniedzy z reklam... zmiany w budzecie... i robienie sobie reklamy....
bo życia bliskich te rodziny sobie i tak nie odkupia...

Lawy
01-02-2006, 16:53
wszystko pieknie ładnie ale codziennie umiera mase ludzi... bo np.nie doczekali sie operacji... bo mamy taka, a nie inna sluzbe zdrowia...i wtedy kazdy ma w dupie, ze jakaś rodzina nie ma środków do życia czy na pochowek...
a teraz wielkie zbiorki...akcje smsowe...przekazywanie pieniedzy z reklam... zmiany w budzecie... i robienie sobie reklamy....
bo życia bliskich te rodziny sobie i tak nie odkupia...

bo jest taka zasada....jak umierać to najlepiej grupowo. przykre ale prawdziwe.
A co do mediow to większość chyba chce aby nic o tej tragedii nie mówiono..... :hmm:

matx
01-02-2006, 16:53

No to jak Cię wkurwia, to po prostu nie dawaj... :roll: akurat w tym, że ktoś chce wspomóc w jakiś sposób ofiary tragedii ja nie widzę nic złego... :ucieka:

Kawa
01-02-2006, 16:58

No to jak Cię wkurwia, to po prostu nie dawaj... :roll: akurat w tym, że ktoś chce wspomóc w jakiś sposób ofiary tragedii ja nie widzę nic złego... :ucieka:
A moze nie wyrywaj z konteksu zdań? Jak taki pomocny jestes to moge Ci załatwic adresy dziecikaów co maja dochod na głowe w rodzinie ponizej 100 zeta na miesiac, chetnie skorzystaja.

upadly_aniol
01-02-2006, 17:05
No to jak Cię wkurwia, to po prostu nie dawaj... akurat w tym, że ktoś chce wspomóc w jakiś sposób ofiary tragedii ja nie widzę nic złego...

:kurde: chodziło mi o to całe nagłośnienie tego... i lansowanie się dzieki temu...
jesli ktos chce pomagac niech robi to po cichu... to po pierwsze....
a po drugie... tak jak napisalam...nikt nie przejmuje sie tym, że codziennie ludzie umierają... i czesto bardziej potrzebna im jest pomoc...
i znam ludzi,ktorzy niestety musieli sami wykopac grob wlasnemu ojcu..bo pieniedzy starczylo tylko na zaplacenie ksiedzu i kupienie miejsca na cmentarzu... wtedy nie było mozliwosci pochowku na koszt panstwa...

matx
01-02-2006, 17:08

A moze nie wyrywaj z konteksu zdań? Jak taki pomocny jestes to moge Ci załatwic adresy dziecikaów co maja dochod na głowe w rodzinie ponizej 100 zeta na miesiac, chetnie skorzystaja.

Jasne, że codziennie ginie mnóstwo ludzi i jeszcze więcej potrzebuje pomocy, ale takie wydarzenia, jak to co się stało w Katowicach na szczęścia nie zdarzają się codzienie i chyba nie ma nic złego w tym, że pomoc dla tych ludzi jest organizowana na szeroką skalę...

upadly_aniol
01-02-2006, 17:15

Jasne, że codziennie ginie mnóstwo ludzi i jeszcze więcej potrzebuje pomocy, ale takie wydarzenia, jak to co się stało w Katowicach na szczęścia nie zdarzają się codzienie i chyba nie ma nic złego w tym, że pomoc dla tych ludzi jest organizowana na szeroką skalę...

postaw się w sytuacji ludzi, którzy stracili bliskich w mniej medialny sposob, a potrzebują pomocy, ktorej nikt im nie udziela bo nie ma przy tym tyle rozglosu i mozliwosci publicznego wylansowania sie...
edit: i żeby było jasne, nie wkur.... mnie sama pomoc tylko ta zasrana otoczka medialna tego...

matx
01-02-2006, 17:25
Upadły aniele, ja Cię doskonale rozumiem i zdaję sobie sprawę z tego, że wokół nas rozgrywa się na codzień mnóstwo większych i mniejszych dramatów i nie ma wtedy kamer, ani nie są uruchamiane specjalne nr sms na pomoc dla tych ludzi. Pomyśl tylko, że to co się stało tam w Katowicach mogło i moze w przyszłosci wydarzyć się gdziekolwiek indziej i chociaż to marne pocieszenie dla rodzin ofiar tego wypadku, to ja uważam, ze dobrze, że chociaz tyle można dla nich zrobić...

co do medialnej otoczki, to jest to zupełnie inna sprawa... mi tez się ona nie podoba.. fakt jest jednak taki, ze bez tej otoczki odzew niemal na pewno byłby mniejszy... czy nam się to podoba, czy nie..

upadly_aniol
01-02-2006, 17:43
mi tez się ona nie podoba.. fakt jest jednak taki, ze bez tej otoczki odzew niemal na pewno byłby mniejszy... czy nam się to podoba, czy nie..
sprowadzasz medialna otoczke tylko odzewu wśród spoleczenstwa....
zastanow sie jednak co widza w tej otoczce jednostki.... w tej chwili ludzie zapamietuja kto i ile przekazal(chodzi mi przykladowo o stacje tv i ta akcje z reklamami) jak rowniez co ktory polityk i powiedzial i co zrobil...a pomoc szarego czlowieka tak naprawde sie nie liczy.... bo jeśli Ty wyslesz sms'a i nawet jesli operatorzy przekazuja cala kwote to pomysl gdzie trafia Vat od tego smsa? tylko przysłowiowy Kowalski juz o tym nie pomysli...

matx
01-02-2006, 17:58
mi tez się ona nie podoba.. fakt jest jednak taki, ze bez tej otoczki odzew niemal na pewno byłby mniejszy... czy nam się to podoba, czy nie..
sprowadzasz medialna otoczke tylko odzewu wśród spoleczenstwa....
zastanow sie jednak co widza w tej otoczce jednostki.... w tej chwili ludzie zapamietuja kto i ile przekazal(chodzi mi przykladowo o stacje tv i ta akcje z reklamami) jak rowniez co ktory polityk i powiedzial i co zrobil...a pomoc szarego czlowieka tak naprawde sie nie liczy.... bo jeśli Ty wyslesz sms'a i nawet jesli operatorzy przekazuja cala kwote to pomysl gdzie trafia Vat od tego smsa? tylko przysłowiowy Kowalski juz o tym nie pomysli...

..ale to wszystko nie zmienia faktu, że lepsza jest taka pomoc niż żadna i dla mnie to jest w tym wszystkim najważniejsze... nie mieszajmy sposobu w jaki media przedstawiają samą tragedię z samą organizacją pomocy dla rodzin ofiar.. napisałaś wcześniej, ze jeżeli ktoś chce pomagać, to niech to robi po cichu.. no cóż żyjemy w takiej rzeczywistości, ze pomagać po cichu nikomu za bardzo się nie opłaca - life is brutal.. staram się w tym wszystkim zauważac plusy... zapewniam Cię, ze gdyby cała pomoc miała odbyć się po cichu byłaby dużo mniejsza i tyle..

CywiL
01-02-2006, 20:43
"Dlaczego zagrozenie siegowe znalazlo sie dopiero w 8 punkcie panskiego pisma z dnia 23 stycznia do wojewodow...przeciez to skandal ze dopiero na 8....."

Ja juz ***** nie wyrabialem przed TV i tylko zastanawiam sie jakim cudem Dorn nie pierdolnal panow z "Teraz ***** My" w zeby...

Szkoda ,że nie wspomniałes o tym ,że Dorn jakis czas temu dostał raport od służb wojewódzkich o zawaleniu sie pod ciezarem sniegu dachu sali gimnastycznej w pewnej podstawówce w łodzkim.Nikt nie zginął tylko dlatego ,że akurat nie odbywały sie tam zajecia... :/

Nie sądzisz ,że to ciut zmienia postac rzeczy ?

b3nito
01-02-2006, 21:47

Szkoda ,że nie wspomniałes o tym ,że Dorn jakis czas temu dostał raport od służb wojewódzkich o zawaleniu sie pod ciezarem sniegu dachu sali gimnastycznej w pewnej podstawówce w łodzkim.Nikt nie zginął tylko dlatego ,że akurat nie odbywały sie tam zajecia... :/

Nie sądzisz ,że to ciut zmienia postac rzeczy ?

Nie bardzo poniewaz skierowal 2 pisma 8 i 23 stycznia mowiace o roznych zagrozeniach zwiazanych z niskimi temperaturami, opadami sniegu i oblodzeniu drog, pisam do wojewodow ktorych zobligowal do tego by uczynili wszystko aby te zagrozenia zminimalizowac. Co mogl zrobic jesli wojewodowie badz tez podlegle im sluzby zbagatelizowaly sprawe?
Minister Dorn mial od 6 do 22 zapierniczac ze zgarniaczka i odgarniac wszystkie budynki od morza po Tatry? :zdziwiony:
Jesli jego zalecenia zostaly olane to zostana wyciagniete konsekwencje.
A panowie z TM nie przyczepili sie ze nie bylo ostrzezen....oni sie przyczepili punkt
ktory mowil o sniegu na dachach byl 8 w kolejnosci....czyli ze troska o bezdomnych zamarzajacych na smierc, o utrzymywanie lacznosi komunikacyjnej i bezpieczenstwa na drogach itp. jest mniej wazne ...
Tylko ze gdyby dachy byly na 1 miejscu, tragedii w Katowicach nie bylo a z powodu mrozu zginelo jednej nocy 100 osob to zarzut bylby o to ze na 8 miejscu sa bezdomni...o to mi wlasnie ***** chodzi

A o ten raport o ktorym mowisz trafil do Dorna przedwczoraj ....a plotka ktora sie ukazala ze Dorn byl informowany przez jakiegos urzednika okazala sie nieprawda co potwierdzil ow urzednik....
Tylko o tym juz sie tak glosno nie mowi....przypadek?
Chcialbym w to wierzyc....naprawde

A tak na marginesie to jest coraz wiecej przeslanek swiadczacych o tym ze snieg
byl tylko posrednia przyczyna tragedii...

CywiL
01-02-2006, 22:18

To powoli staje się jakos obsesją :O

b3nito
01-02-2006, 22:25

Taaa wiem oszolomy i warcholstwo 8)

CywiL
01-02-2006, 23:13

A co ma ,że tak powiem obsesja do warchołów ? I jak Ci jedno z drugiego wyszło bo nie rozumiem :hmm:

b3nito
01-02-2006, 23:18

A co ma ,że tak powiem obsesja do warchołów ? I jak Ci jedno z drugiego wyszło bo nie rozumiem :hmm:

pewna analogia mi sie nasunela , ot co 8)

juras
01-02-2006, 23:51
Temat o polityce jest chyba gdzie indziej.
Nawet w temacie zatytulowanym TVN - HIENY musicie dawac gadac o polityce.

Rzygac sie juz chce ta cala polska pseudopolityka...

CywiL
02-02-2006, 00:28
Temat o polityce jest chyba gdzie indziej.
Nawet w temacie zatytulowanym TVN - HIENY musicie dawac gadac o polityce.

To juz chyba takie skrzywienie.
A najlepiej gada sie w zadymionym pokoju już po połówce na głowe...byle nie z Sharnem bo wtedy idzie na noże :hyhy:
Ale w sumie racja nie rozmywajmy ,tym bardziej Benito ,że i tak nie zajarzyłem o co Ci chodzi .

Rzygac sie juz chce ta cala polska pseudopolityka...

Podejrzewam ,że tak jak 90% społeczeństwa :/