PDA

Zobacz pełną wersję : Piłka ręczna

Raffi
26-01-2006, 18:07
finały ME w piłce ręcznej, właśnie grają... leci na Polsacie Sport
Poalacy do tej pory nie wygrali na ME nawet meczu...Dziś jest szansa, bo do przerwy prowadzą 19:13 z Ukrainą. Oprócz tego w grupie eliminacyjnej gospodarz-Szwajcaria (średni) i wicemistrz sprzed 2 lat - Słowenia. Z grupy do ćwierćfinału grupy zasadniczej wychodza bodaj 2? drużyny.
EDIT: no, posypali się Ukraińcy :] 26:17

Grabek
26-01-2006, 18:46
ano nawet nieźle grają Polacy, ale to pewnie Ukraina taka cienka :oczko:

Raffi: z tego co gdzieś czytałem, to awansują 3 zespoły - i chyba nie do ćwierćfinałów, ale do następnej fazy grupowej :hmm:

pitik
26-01-2006, 19:10
"Od pewnego zwycięstwa nad Ukrainą rozpoczęła reprezentacja Polski udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. "Biało-czerwoni" pokonali w Sankt Gallen wschodnich sąsiadów 33:24 " :brawo:

Grabek
26-01-2006, 19:17
dobra już wiem 8)
są 4 grupy po 4 drużyny, z każdej po 3 najlepsze awansują dalej tworząc 2 grupy po 6 drużyn :chytry: a tych grup dopiero 2 najlepsze awansują do pófinałów :) plus drużyny z 3. miejsc grają o 5. miejsce w turnieju - nieźle wszystko zamotane :hyhy:

Flip
27-01-2006, 00:47
dziwnie zamotane

Bielecki jest kozakiem,sypał te okna z dziesięciu metrów że piłka znikała :O

podobno mamy dobry skład wielu naszych gra w Niemczech,zobaczymy... :oczko:

Raffi
31-01-2006, 20:31
No i grupa zasadnicza. Dzis gramy z aktualnymi mistrzami świata - Hiszpanami.
Na razie 14:15. Nasi nierówno, ale nieźle.

arczi
31-01-2006, 20:53
Cios za cios.
Swietny mecz.
Polsat sport.

Skipper
31-01-2006, 22:24
popłyneliśmy troche z wynikiem, ale chyba nie ma sie co dziwić espańce wymiatają w to

taki np. Rocas Comas Albert 11 goli na 12 prób

mówią coś czemu nie gra Tkaczyk???

dobra już wiem - chory

Raffi
22-01-2007, 19:00
Zaczął się turniej finałowy MŚ.

Ufff... właśnie pokonalismy Niemców i po 3 zwycięstwie z rzędu wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu. Brawo dla chłopaków.
Bardzo podobają mi się czasy brame przez Wentę - potrafi zmobilizować chłopaków, przekazując im przy tym konkretne uwagi taktyczne
No i Szmal - totalny masakrator w bramce.
WArto dodać , że w reprze gra wychowanek Warszawianki, Grzegorz Tkaczyk.

"CO ZROBIMY? - WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY!" :hyhy:

MŚ: popis Polaków, Niemcy pokonani!ŁW /18:45

Reprezentacja Polski wygrała w Halle z Niemcami 27:25 (14:12) w spotkaniu trzeciej kolejki fazy wstępnej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Polacy z kompletem zwycięstw awansowali do fazy zasadniczej.
Przed meczem obie drużyny miały zapewniony awans do dalszych gier. Stawką, oprócz pierwszego miejsce w grupie, była pozycja wyjściowa przed drugą rundą turnieju.

Pierwsza część spotkania stała na wysokim poziomie, była bardzo zacięta i nerwowa. Spory wpływ na jej przebieg miały kontrowersyjne decyzje duetu sędziowskiego ze Szwecji. Patrick Hakansson i Maths Nilsson popełnili wiele błędów - w zdecydowanej większości na korzyść gospodarzy.
Czytaj dalej REKLAMAMimo to, podopieczni Bogdana Wenty nie dali się wybić z rytmu - grając momentami koncertowo - posiadali inicjatywę i minimalną przewagę. W końcówce - dzięki bardzo dobrej postawie w obronie i Sławomira Szmala w bramce - zdołali odskoczyć nawet na trzy gole.

Na dwie minuty przed syreną oznajmiającą koniec pierwszej połowy na parkiecie pojawił się Christian Schwarzer. 37-letni kołowy w ubiegłym roku zakończył reprezentacyjną karierę, jednak na skutek kontuzji Andreja Klimovetsa wrócił do kadry.

Początek drugiej części meczu to popis obu bramkarzy - Szmala i Henniga Fritza. W ciągu 7 minut piłka tylko dwukrotnie wpadła do siatki - po razie do obu bramek. Pierwsi sytuację opanowali Polacy. Z kolei gospodarze trafiali do bramki głównie z rzutów karnych (4 z 6 goli).

Przy stanie 20:17 dla "biało-czerwonych" szwedzcy sędziowie za wątpliwy faul wysłali na ławkę kar Grzegorza Tkaczyka i podyktowali rzut karny. Po chwili na 9. metrze przed bramką Niemców sfaulowany został Karol Bielecki, jednak Szwedzi dopatrzyli się przewinienia polskiego rozgrywającego w ataku. Również kolejną ofensywną akcję Polaków z niezrozumiałych względów przerwali arbitrzy ze Szwecji. Po chwili dwuminutową karę otrzymał Mateusz Jachlewski. Wszystkie te wydarzenia zupełnie rozbiły Polaków. Wykorzystali to natomiast Niemcy, odrabiając straty, a następnie - gdy po raz kolejny "biało-czerwoni" grali w liczebnym osłabieniu - wychodząc na dwubramkowe prowadzenie.

Podopieczni trenera Wenty nie zamierzali jednak rezygnować z walki o zwycięstwo. W 52. minucie Marcin Lijewski stanął przed szansą na zdobycie wyrównującego gola. Będący w wyskoku polski rozgrywający został brzydko sfaulowany, lecz panowie Hakansson i Nilsson byli innego zdania...

"Biało-czerwoni" pokazali jednak charakter. W niesamowity sposób zdołali odrobić straty, a dzięki bramce Jachlewskiego z kontrataku w 54. minucie objąć prowadzenie (24:23). Na 25:23 podwyższył Bartosz Jurecki, a po chwili szansy na 26. gola nie wykorzystał Tomasz Tłuczyński, który nie wykorzystał karnego.

Nerwowa atmosfera udzieliła się także kapitanowi Niemców Markusowi Baurowi, który brutalnie sfaulował Jachlewskiego oraz Bogdanowi Wencie.

W końcówce "biało-czerwoni" pokazali, że są bardzo dobrym i dojrzałym zespołem. Kontrolowali sytuację i odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo.

W fazie zasadniczej turnieju rywalami Polaków będą w grupie MI: Niemcy, Tunezja, Słowenia oraz prawdopodobnie Francja i Ukraina. Cztery najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów. W tabeli grupy MI zostanie uwzględniony wynik meczu z Niemcami z fazy wstępnej.

Mistrzostwa świata są jednocześnie pierwszym etapem kwalifikacji do turnieju olimpijskiego w Pekinie w 2008 roku. Szansę na występ na igrzyskach będą miały zespoły z miejsc 2-7. Mistrz świata uzyska bezpośrednią kwalifikację olimpijską.

Niemcy - Polska 25:27 (12:14)

Polska: Sławomir Szmal, Adam Weiner - Karol Bielecki 7, Mariusz Jurasik 6, Grzegorz Tkaczyk 5, Mateusz Jachlewski 3, Bartosz Jurecki 2, Marcin Lijewski 2, Michał Jurecki 1, Tomasz Tłuczyński 1 (1/2 z karnych), Krzysztof Lijewski, Artur Siódmiak, Damian Wleklak.

Sędziowali: Patrick Hakansson i Maths Nilsson (Szwecja).
Kary: Niemcy - 10 min., Polska - 18 min. (Siódmiak, Tkaczyk, Bielecki po - 4, Jachlewski, Szmal, Wenta - po 2).
Czerwone kartki: Oliver Roggisch (51 min. - za trzy kary), Markus Baur (56 min. - za faul).

crolick
22-01-2007, 20:16
Oglądałem tylko II połowę, ale emocje że hej :ucieka:

Co do sędziowania - nie było aż takie stronnicze jak w tej relacji. Ot tradycyjne ściany pomagające gospodarzom, ale nic nadzwyczajnego moim zdaniem.

Za zwycięstwo wielkie brawa :brawo: bo uno że sklepali Hansów :lol2: secundo Niemcy to wicemistrzowie świata z 2003 roku, mistrzowie Europy z 2004. Choć również należy przyznać, że ostatnio obniżają loty [9 miejsce na poprzednich MŚ i 5 w ME].

arczi
22-01-2007, 20:45
Ich najwieksze gwiazdki poszly juz na emeryturke.

Co nie zmienia faktu, ze fajnie jest wydoic szkopow w cztery litery.. hehe

Jest team, jest atmosfera, jest trener z charyzma i sa mlodzi zdolni.. tylko pieniedzy ***** nie ma, zainteresowania i liga do dupy. No ale wszystko w rekach chlopakow.
Oby tak dalej.

GregorAE
22-01-2007, 20:57
O wiele lepszy mecz niż wczorajszy z Brazylią.
Wreszcie wychodziły kontrataki, no i ten Szmal :brawo:
Jak to teraz będzie wygladać? Już wiadomo z kim gramy?

orson
22-01-2007, 22:17
Tworzą się 2 grupy po 6 zespołów

Niemcy, Słowenia, Tunezja, Francja i Islandia - to są nasi rywale w następnej rundzie

mamy już 2 punkty za zwycięstwo nad Niemcami

Awansuja 4 drużyny dalej
Francuzi to bodajże Mistrzowie Europy, Islandia też czołówka, rozjechali ładnie Francję dzisiaj

mamy szanse na ten ćwierćfinał - jak tylko będziemy tak grali z wiarą w siebie jak do tej pory, no i mamy Szmal(a) na bramce
ciekawostka - w mistrzostwach bierze udział drużyna narodowa Grenlandii :zdziwiony:

Tom Kruz
22-01-2007, 22:40
Cudownie było doczekać chwili, kiedy Polska wygrywa grupę przed Niemcami, Argentyną i Brazylią na ...... piłkarskich mistrzostwach świata :hyhy: Inna sprawa, że ze względu na system rozstawiania potęg musiałoby się duuuużo zmienić w światowej piłce, aby taka grupa mogła zaistnieć (chyba, że na dalszym etapie turnieju, gdyby zrezygnować z systemu pucharowego). Ale fantastyka to chyba nie ten dział :oczko:.
A pisząc poważniej to gratulacje dla ekipy za pierwsza rundę. Pokonanie Niemców na ich terenie to duża sztuka. Są spore szanse na awans do ósemki.

crolick
22-01-2007, 22:42
Uuuu nie wygląda to najlepiej :modli:
Francja 3 drużyna ostatnich MŚ i 2 drużyna ostatnich ME
Tunezja 4 drużyna ostatnich MŚ
Słowenia 12 drużyna ostatnich MŚ i 8 drużyna ostatnich ME
Islandia 15 drużyna ostatnich MŚ i 7 drużyna ostatnich ME

Praktycznie każda drużyna ma szansę wejść dalej. Słabeuszy nie ma...

Tom Kruz
22-01-2007, 23:04
Lekko nie będzie, ale w drugiej grupie są m. in. aktualni mistrzowie świata Hiszpanie i aktualni mistrzowie olimpijscy Chorwaci. 4 miejsce Tunezji na poprzednich mistrzostwach to w dużej mierze efekt tego, iż byli gospodarzami turnieju, niemniej jednak trzeba na nich uważać.

Flip
22-01-2007, 23:04
grali aż mi się nie nudziło oglądanie :hyhy:

arczi
24-01-2007, 20:45
Szczypiornmani chwilowo nie bedzie.

GregorAE
24-01-2007, 21:55
No to dzisiaj już nie było tak kolorowo.
Przegrana nie boli tak jak, styl w jakim przegraliśmy. Po pierwszej dobrej połowie można było się spodziewać czegoś więcej po naszych zawodnikach.
Myślałem też że może wprowadzenie zmienników ożywi naszą gre (jak w meczu Polska-Rosja siatkówka :oczko: ) ale było jeszcze gorzej.
Należy teraz liczyć że chłopaki szybko zapomną o stylu prezentowanym w drugiej połowie i jutro powalczą z Islandią.

Tom Kruz
24-01-2007, 22:08
Druga połowa to było bolesne zejście na ziemię. Należy mieć nadzieję, że Francja (pomimo batów z Islandią) to jednak najlepszy zespół w naszej grupie i w kolejnych spotkaniach będzie trochę łatwiej. Mimo wszystko szkoda aż tak wysokiej porażki.

Dyzio
25-01-2007, 09:41
Po cichu liczyłem na zwycięstwo, wcześniejszy pojedynek z Niemcami rozbudził nadzieje. Rozmiary przegranej dosyć bolesne, styl gry również... Trzeba się podnieść i walczyć dalej :chytry:

crolick
25-01-2007, 20:04
Dżizzz, ale horror :ucieka:

Grunt jednak, że 2 pkt Nasze :D

GregorAE
25-01-2007, 20:04
Bardzo emocjonujący mecz... i ta końcówka :) Świetny plan taktyczny na ostatnią akcje. Gratulacje :brawo:
Ale grać w przewadze to my nie umiemy :oczko:
Polska - Islandia 35-33

Peace
25-01-2007, 20:05
Brawo dla Polski za ten meczyk :brawo:
Dreszczowiec, ale liczy się zwycięstwo :oczko:

pusty
25-01-2007, 21:58
Końcówka rzeczywiście bardzo emocjonująca :)

Orientuje się ktoś ile zwycięstw potrzebujemy jeszcze do awansu? A może ten meczu już nam to zagwarantował?

crolick
25-01-2007, 22:10
Orientuje się ktoś ile zwycięstw potrzebujemy jeszcze do awansu?1

pusty
25-01-2007, 22:24
Dzięki...
Wbrew pozorom awans wcale nie musi być banalną sprawą... Ale ta drużyna ma potencjał. Nie wiem czy na miarę siatkarzy, ale mam nadzieję, że mogą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę.

Tom Kruz
25-01-2007, 22:30
Do awansu wystarczy jedno zwycięstwo, ale dobrze byłoby wygrać dwa pozostałe mecze i zająć drugie miejsce w grupie (a w przypadku remisu Niemiec z Francją nawet pierwsze) to wtedy jest szansa na trafienie mniej wymagającego rywala w ćwierćfinale niż Chorwaci czy Hiszpanie. Dania chyba też wydaje się być poza zasięgiem (no chyba, że jest to dla nas taki turniej, jak dla siatkarzy mistrzostwa w Japonii). Zobaczymy jak ułoży się sytuacja w drugiej grupie, ale wydaje się, że najlepiej gdyby nasi trafili w ćwierćfinale na Węgry lub Rosję.

arczi
26-01-2007, 09:51
Wbrew pozorom awans wcale nie musi być banalną sprawą...

W tej chwili juz jest banalną sprawą.

GregorAE
27-01-2007, 21:23
Polska - Tunezja 40:31
Bardzo dobry mecz :brawo:
Jeśli jutro wygramy ze Słowenią to dzięki dzisiejszej wygranej Niemców z Francją zajmiemy pierwsze miejsce w grupie.

Peace
27-01-2007, 21:36
Nasi gracze wyszli na boisko trochę spięci, w pierwszej połowie była wyrównana walka, lecz z czasem orły zaczęły odstawać od rywali. 4 punktowa przewaga po pierwszej połowie uspokoiła naszych graczy i w drugiej widzieliśmy prawdziwy popis ich umiejętności. Oby tak dalej 8)

Tom Kruz
28-01-2007, 22:02
Co tu dużo mówić. Mamy chyba optymalnego rywala w ćwierćfinale (wiadomo było, że Czesi nie będą w ósemce). Obecna Rosja to juz nie ta sprzed paru lat. Możemy wygrać, mozemy przegrać, ale szanse na półfinał są realne i raczej nie przegramy tego już w szatni. Swoją drogą siatkarzom miejsce w czwórce dało też zwyciestwo nad Rosjanami. Oby passa została podtrzymana.

Skład ćwierćfinału:

Hiszpania - Niemcy
Chorwacja - Francja
Polska - Rosja
Islandia - Dania

Chyba tylko w parze Islandia - Dania Duńczycy są wyraźnym faworytem. W pozostałych parach żadne rozstrzygnięcie mnie nie zaskoczy.

Dyzio
29-01-2007, 08:14
Czyżby wracały czasy gdy w dyscyplinach zespołowych znowu Polska stanie się znaczącą siłą :chytry:

Flip
29-01-2007, 09:50
dwa pytania to kumatych w temacie:

1)czy w ewentualnym półfinale gramy ze zwycięzcą meczu Dania-Islandia?

2)czy to prawda że pierwsza siódemka tych mistrzostw ma zapewniony start Pekinie?

:oczko:

Raffi
29-01-2007, 10:04
chyba 2x tak

Flip
29-01-2007, 10:05
tak myślałem :chytry:

daimler
29-01-2007, 10:11
2)czy to prawda że pierwsza siódemka tych mistrzostw ma zapewniony start Pekinie?

Nie do konca:

Oprócz szansy na medal awans Polaków do ćwierćfinału ma dla naszej drużyny jeszcze jeden - kto wie, czy nie ważniejszy - aspekt. Mistrzostwa świata są bowiem pierwszym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Bezpośredni awans na nie uzyska tylko mistrz świata, natomiast zespoły z miejsc 2.-7. znacznie zwiększą swoje szanse, aby do Pekinu pojechać. Warto więc znaleźć się w pierwszej siódemce, a to gwarantuje awans do ćwierćfinału. - Gramy o przyszłość polskiej piłki ręcznej. Medal na mistrzostwach świata byłby czymś pięknym, ale awans na igrzyska jest nam potrzebny jak tlen - podkreśla trener Wenta.

Flip
29-01-2007, 10:22
co oznacza "zwiększą swoje szanse" ??

crolick
29-01-2007, 10:33
(1) Tak
(2) Nie. Miejsca 2-7 mają zapewnione miejsce w turnieju eliminacyjnym do IO

Dyzio
29-01-2007, 10:37
Raczej niezbyt przejrzyste zasady, a rozwiązanie które rodzi teoretyczną możliwość, iż Mistrz Świata miałby nie brać udziału w IO jest dziwny według mnie. :chytry:

Flip
29-01-2007, 10:41
nie masz racji aż takiego absurdu nie ma :oczko:

quote="daimos"] Bezpośredni awans na nie uzyska tylko mistrz świata, [/quote]

Tom Kruz
29-01-2007, 10:46
Znalazłem coś takiego na stronie AZS AWF Warszawa.
SYSTEM KWALIFIKACYJNY

Turniej Olimpijski w piłce ręcznej dla kobiet i mężczyzn (12 drużyn )

a) 2007 Mistrzostwa Świata (1 miejsce)

Mistrz Świata kwalifikuje się. Jeżeli państwo gospodarz CHN jest Mistrzem Świata , to druga klasyfikowana w rankingu drużyna w Mistrzostwach Świata uczestniczy w kwalifikacjach.

b) Państwo – Gospodarz (1 miejsce )

Gospodarz Igrzysk Olimpijskich powinien być automatycznie zakwalifikowany.

c) Kwalifikacje Kontynentalne (4 miejsca)

Powinna być zakwalifikowana jedna drużyna z każdej z czterech federacji (z kontynentalnych Mistrzostwach Świata których to dotyczy):
- Afryka
- Azja
- Europa
- Pan-Ameryka

W przypadku gdy Mistrz Świata 2007 (lub gospodarz) wygra również Mistrzostwa Kontynentalne, to zakwalifikuje się druga w rankingu drużyna z Mistrzostw Kontynentalnych których to dotyczy.
Zawody będące miejscem kwalifikacji kontynentalych są zapisane zgodnie z kalendarzem kwalifikacyjnym

d) IHF Turniej Kwalifikacyjny (6 miejsc)

Pozostałe 6 drużyn ustalonych jest następująco:

Trzy (3) turnieje (dla mężczyzn i kobiet każdy) z czterema (4) drużynami uczestniczącymi każdy (= 12 drużyn) Uczestnicy:

ˇ 6 drużyn sklasyfikowanych od 2 do 7 miejsca w Mistrzostwach Świata 2007 (wyłączając te drużyny, które już zakwalifikowały się w kwalifikacjach kontynentalnych lub jako gospodarz)

ˇ Najwyżej sklasyfikowana drużyna z z każdych kontynentalnych zawodów kwalifikacyjnych (wyłączając drużyny już zakwalifikowane)

- 1 x Afryka
- 1 x Azja
- 1 x Europa
- 1 Pan-Ameryka

ˇ 1 x …..*

ˇ 1 x …..*

* Te dwa miejsca są przeznaczone dla 2 najlepiej sklasyfikowanych kontynentów w Mistrzostwach Świata 2007

# Jeżeli Oceania jest sklasyfikowana pomiędzy miejscem 8-12 w Mistrzostwach Świata ,to otrzyma ona to drugie miejsce miejsce w przypadku gdy inny kontynent jest sklasyfikowany jako drugi w Mistrzostwach Świata 2007.

Pierwsza i druga w klasyfikacji drużyna z każdym z trzech turniejów kwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich.

System

Turniej I Turniej II Turniej III
Drużyny sklasyfikowane w Mistrzostwach Świata 2007 2 3 4
Drużyny sklasyfikowane w Mistrzostwach Świata 2007 7 6 5
Europa Afryka Azja
Pan-Ameryka (…)* (…)*#

* Te dwa miejsca są przeznaczone dla 2 najlepiej sklasyfikowanych kontynentów w Mistrzostwach Świata 2007.

# Jeżeli Oceania jest sklasyfikowana pomiędzy miejscem 8-12 w Mistrzostwach Świata , to będzie jej przydzielone to drugie miejsce w przypadku kiedy inny kontynent sklasyfikowanych jest na drugim miejscu w Mistrzostwach Świata 2007.

TERMINY KWALIFIKACJI

Mistrzostwa Świata
19 stycznia – 4 lutego 2007 Mistrzostwa Świata mężczyzn (Niemcy)
2 – 16 grudnia 2007 Mistrzostwa Świata kobiet (Francja)

Kontynentalne kwalifikacje

Europa
17 – 27 stycznia 2008 Mistrzostwa Świata mężczyzn (Norwegia)
7 – 17 grudnia 2006 Mistrzostwa Świata kobiet (Szwecja)

Azja
koniec stycznia 2008 Olimpijskie kwalifikacje mężczyzn: miejsce do
potwierdzenia

koniec roku 2007 Olimpijskie kwalifikacje kobiet: miejsce do
potwierdzenia

Afryka
koniec roku 2008 Afryka Narodowe Puchar Seniorów, miejsce do
potwierdzenia

Pan-Ameryka
14 – 29 lipca 2007 Zawody Pan-Ameryka, (BRA)

IHF Kwalifikacje
Koniec maja 2008 IHF Runda kwalifikacyjna mężczyzn

Koniec marca 2008 IHF Runda kwalifikacyjna kobiet

1 czerwca 2008 Data do której powinny być zakończone zawody
kwalifikacyjne i miejsca kwalifikacyjne potwierdzone
NKOlom

Data Data do której NKOle muszą potwierdzić wykorzystanie
do potwierdzenia swoich miejsc.

23 lipca 2008 Data ostateczna dla Komitetu Organizacyjnego BOCOG
na przyjęcie formularzy zgłoszeniowych od NKOli

PRZYDZIELENIE NIEWYKORZYSTANYCH POZYCJI

Jeżeli NKOl nie wyłoni drużyny, to kwalifikacyjne miejsce zostanie przydzielone następnej sklasyfikowanej w rankingu drużynie z zawodów, w których to miejsce zostały uzyskane

Flip
29-01-2007, 10:51
ale zamotali :O :O

Tom Kruz
29-01-2007, 17:17
Garść statystyk z oficjalnej strony IHF

http://wch07live.ihf.info/exchange/pdf/TOPPL.pdf

Zwracam uwagę na statystykę - penalties- nasi górą :oczko:

I jeszcze bramkarze. Tu tez jest nieźle (Szmal a nie Weiner oczywiście).

http://wch07live.ihf.info/exchange/pdf/TOPGK.pdf

żyła
29-01-2007, 17:36
nie śledzę tematu, więc nie bić mnie jeśli to pytanie jest głupie :hyhy:
kiedy ten mecz z ruskimi jest??

Tom Kruz
29-01-2007, 17:38
Jutro - godz. 17.30 w Hamburgu.

Raffi
29-01-2007, 17:46
jutro o 17.30

Numer
30-01-2007, 11:45
Na slt sopcast te mecze lecą jak ktoś nie wiedział.

Flip
30-01-2007, 16:17
ej nie mam dostępu do polsatu sport /dzisiaj/ to zassałem tego całego sopcasta niech ktoś mi tu szybko nawinie gdzie zobaczę jak piłką rzucają?? :zlosliwy:

Jastrząb
30-01-2007, 16:32
No tam jest polsat sport. Tzn, wybierasz go i jedziesz.

;)

Flip
30-01-2007, 18:18
a u mnie karwa nie ma tego :efoch: co to ma znaczyć??

BuBy_SeC
30-01-2007, 18:19
ogramy kacapów, widze to w oczach trenera ;) i jeszcze Chorwacja moglaby dorzucic cegielke do mojego kuponu ;)

Flip
30-01-2007, 19:08
znalazłem w końcu :hyhy:

kozak znowu ruskie pociśnęte :brawo: :zlosliwy:

idziem na mistrza :ucieszony:

BuBy_SeC
30-01-2007, 19:09
ja nic wiecej nie powiem niż :

http://www.rhein-neckar-loewen.de/pics/medien/thumb_image_1123949314708.jpeg

arczi
30-01-2007, 19:17
***** gdyby nie Szmal i Bielecki to ***** bysmy mieli a nie polfinal. Tyle bledow i strat w ataku co w drugiej polowie mielismy to jakis dramat. Na szczescie fantastycznie funkcjonowala obrona. Czerwone kacapy tez sie gubily.
Zreszta.. to i tak juz nie wazne. Pierwsza czworka, pobite moskale.. plan maksimum juz wykonany. Bravo!

Tomereek
30-01-2007, 19:33
Uff, można ten mecz było przynajmniej juz 3 razy wcześniej rostrzygnąć,a tak emocje do ostatniej sekundy, ale w taki sposób pokonać ruskich to jednak większa satysfakcja :hyhy: Musi być już medal! Nie ma innej opcji!

Peace
30-01-2007, 21:39
Widać było, że nasi zesrali się w portki przed meczem. To nie była ta sama drużyna co w ostatnich spotkaniach, bez pomysłu na grę, bez udanych kontrataków. Na szczęście Ruscy nie byli zbytnio mocni, więc z odrobiną szczęścia gramy w półfinale.

Szmal :brawo:

Tom Kruz
30-01-2007, 21:40
Francja utarła nosa Chorwatom. I dobrze bo już dosyć miałem czytania postów pewnych siebie chorwackich kibiców na forum footballderbies.com o ich dream teamie (nawiasem mówiąc najaktywniejszy z nich prorokował, że Polska nie wyjdzie z grupy i przegra z Argentyną). A w meczu Dania - Islandia dogrywka. Niech się chłopaki pomęczą. Może w półfinale zabraknie im pary 8).

Peace
30-01-2007, 22:05
No i zagramy z Danią 8)

Tom Kruz
30-01-2007, 22:16
Niespodzianka była blisko..... Trochę szkoda, bo mielibyśmy nad Islandczykami przewagę psychologiczną po grupowej wygranej. No i doszłoby do sytuacji, że w półfinale byłyby wyłącznie drużyny z naszej połówki drabinki turniejowej :oczko:. Islandczycy przegrali chyba mecz w momencie, gdy prowadząc 38:37 wychodzili z kontrą i ich rozgrywający podał do tyłu - wprost do rywala. Niedługo potem było 38:39, no i bramka stracona sekundę czy dwie przed końcem...... Można się zastrzelić. Ale skoro Islandczycy tak walczyli z Danią to dlaczego nie mielibyśmy i my powalczyć z lepszym skutkiem?.

daimler
30-01-2007, 22:51
Dania do jebniecia. :cicho:

Raffi
31-01-2007, 00:07
Pozytywny wniosek z obejrzenia tego meczu jest taki, że są , przy lepszej grze niż dzisiaj w ataku, spokojnie do trafienia. Ale to już zobaczymy za 2 dni...

A teraz coś na marginesie tematu... Jako żę na dniach początek rundy rewanżowej rozgrywek polskiej ligi... :ucieszony:

Warszawianka odradza się

Trzy lata temu omal nie zbankrutowali. Grali już w III lidze. Za dwa lata znów chcą wrócić do ekstraklasy. Warszawianka, klub, w którym nie tak dawno występowało czterech reprezentantów Polski walczących dziś w Niemczech o medal mistrzostw świata, wychodzi na prostą
W maju 2002 roku w hali Warszawianki rozegrany został jeden z najbardziej dramatycznych turniejów finałowych Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. - Czegoś takiego nigdy nie widziałem - mówił ówczesny trener kadry Bogdan Zajączkowski. W decydującym meczu klub z Mokotowa zagrał z Kolporterem Kielce. W normalnym czasie gry było 22:22. Jedna dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zawodnicy byli wycieńczeni. Łapały ich skurcze. Dopiero w drugiej dogrywce Warszawianka wyszła zdecydowanie na prowadzenie. Wygrała 28:25. Po raz drugi w historii wywalczyła Puchar Polski. Osłodziła sobie tym sukcesem porażkę w walce o mistrzostwo Polski.

To były ostatnie sukcesy Warszawianki w Polsce. Dwa lata później klub zniknął z ekstraklasy. Połączył się z AZS AWF Warszawa i występował pod jego nazwą. W II lidze (faktycznie III lidze) pozostał oparty na wychowankach drugi zespół. Dziś to już właściwa Warszawianka. W tym roku awansowała do do I ligi (czyli II ligi). Zajmuje w niej po 11 meczach siódme miejsce z dziesięcioma punktami straty do prowadzącego AZS Gdańsk.

Drużyna gwiazd

W składzie drużyny zdobywającej w 2002 roku Puchar Polski i medal mistrzostw Polski byli m.in. Sławomir Szmal, Grzegorz Tkaczyk i Rafał Kuptel. Dziś ta trójka gra w Niemczech o medal MŚ. Wcześniej zawodnikiem Warszawianki był Artur Siódmiak

- Szmala wypatrzył kiedyś trener Bogdan Kowalczyk. Już u nas był świetny. Nikogo nie dziwi jego kariera - wspomina Janusz Jakubowski, wiceprezes klubu, kiedyś piłkarz ręczny. Tkaczyk to rodowity warszawiak, z Targówka. - Zadziorny, ambitny chłopak. Jako młodzik grał w juniorach i wtedy potrafił sam wygrywać mecze. Był nie do zatrzymania. Zawsze najskuteczniejszy - opisuje go Jakubowski. Długowłosy, efektownie grający, którego trudno nie zapamiętać po obejrzeniu chociażby jednego meczu, Tkaczyk jest symbolem sukcesów Warszawianki. - A dla wszystkich chłopaków idolem - dodaje zawodnik Marcin Kusideł. Tkaczyk musiał odejść, gdy klub popadł w tarapaty finansowe. Podpisał kontrakt z silnym niemieckim zespołem, zdobywcą Pucharu Europy SC Magdeburg. Występuje w nim do dziś.

Gdyby teraz zbudować drużynę Warszawianki z zawodników, którzy tworzyli jej niedawną świetną historię, powstałby team w Polsce trudny do pokonania. Każdy z tych piłkarzy kontynuuje zresztą karierę, ale już za granicą. Robert Lis gra w Szwecji, Michał Matysik w Emiratach Arabskich, Leszek Starczan w Szwajcarii. Nawet Ukraińcy z Warszawianki dziś występują w klubach hiszpańskich. Tak silny zespół został jednak zbudowany ponad możliwości finansowe. Oparta o jednego, choć silnego sponsora firmę TOP 2000 sekcja nie była w stanie sprostać wymaganiom gwiazd. TOP 2000, której główna działalność oparta była na wynajmie powierzchni biurowych, padł. Rozpadła się i silna Warszawianka.

Plan ratunkowy

- Stwierdziliśmy, że nie stać nas było na zespół w ekstraklasie. Trzeba było wydawać na klub półtora miliona złotych. Dlatego oddaliśmy miejsce AZS AWF - mówi Jakubowski. - Ale od razu myśleliśmy, jak postawić sekcje na nogi. Uważaliśmy bowiem, że klub bez gry zespołowej nie istnieje. Szermierka, lekkoatletyka, w tych dyscyplinach można liczyć na jednorazowy wyskok. Drużyna, która gra co tydzień na najwyższym poziomie, daje reklamę, ułatwia pozyskanie sponsorów.

Nowa Warszawianka ma być oparta głównie na wychowankach. Złożony z nich zespół, medalistów mistrzostw Polski młodzików i juniorów, występuje teraz w I lidze. Do klubu stale napływają nowi zawodnicy z Warszawy. Władze nawiązały współpracę z Agrykolą.

Ale awansować własnymi zawodnikami do ekstraklasy będzie trudno. - Wiemy o tym. Trzonem będą jednak zawsze wychowankowie, tak jak za czasów nieżyjącego Jacka Zglinickiego, kiedy odnosiliśmy pierwsze sukcesy [pierwszy Puchar Polski w roku 1994] w latach 90., czy jak to było ostatnio - tłumaczy Jakubowski.

Pieniądze Warszawianka na budowanie silnej drużyny ma pozyskać z bieżącej działalności. W przeciwieństwie do bliskiej bankructwu CWKS Legia mającej niegdyś silne sekcje siatkarską i koszykarską (dziś w II lidze) czy Polonii, która aby zupełnie nie paść, przeszła pod opiekę miasta, klub z Mokotowa prowadzi własną działalność gospodarczą. Zarabia na wynajmie hali przy Merliniego i Piaseczyńskiej oraz 30 kortów. Sponsor majowego turnieju kobiet WTA firma J&S buduje właśnie nowoczesne zaplecze dla sekcji tenisowej. Warszawianka wydaje rocznie 600 tysięcy złotych na podatki za wieczystą dzierżawę, a mimo to wychodzi na swoje. Cześć z zarobionych pieniędzy idzie na utrzymanie sekcji piłki ręcznej. Z miasta cały klub dostał w zeszłym roku 160 tys. złotych.

W planach jest zbudowanie nowoczesnej hali widowiskowej na tysiąc miejsc. Klub dostał już pozwolenie na jej budowę. - Najlepiej byłoby, jakbyśmy awansowali w 2008 roku do ekstraklasy i grali już w niej w nowej hali - marzy Jakubowski.

Trening w porze meczu

Wyjściu na prostą sekcji piłkarzy ręcznych ma pomóc postawa reprezentacji na mistrzostwach świata. - Może nie od razu, ale w dłużej perspektywie na pewno nam to będzie sprzyjać. Właśnie prowadzimy rozmowy ze sponsorem. Przeszkadza nam trochę, że transmisje są w kodowanej stacji Polsat Sport. Jak piłkarze nożni grają sparing, to relacje są w otwartej telewizji, a gdzie im do pierwszej czwórki na świecie. Dobrze, że chociaż niektóre mecze ekstraklasy są pokazywane w TVP 3 - mówi zawodnik Warszawianki Marcin Kusideł. Na oglądanie mistrzostw on i jego koledzy nie mają jednak czasu. Większość z nich albo się uczy, albo pracuje. A kiedy tego nie robi, trenuje. Wczoraj, kiedy w hali w Hamburgu Polacy grali z Rosjanami, oni wychodzili na swój codzienny trening.
Od siebie dodam, że również kibicowsko zaczęło się tam kręcić, co nie było zawsze regułą nawet za złotych lat...

arczi
31-01-2007, 10:00
W planach jest zbudowanie nowoczesnej hali widowiskowej na tysiąc miejsc. Klub dostał już pozwolenie na jej budowę. - Najlepiej byłoby, jakbyśmy awansowali w 2008 roku do ekstraklasy i grali już w niej w nowej hali - marzy Jakubowski.

Znowu tysiąc miejsc.. Co za gówno.
Nie rozumiem skąd w Warszawie ten minimalizm przy budowie nowych hal. Kilka ich już w ostatnich latach powstało, wszystkie na góra tysiąc, półtora tysiąca miejsc. Przecież to w ogóle nie przyszłościowe. Ja rozumiem koszta, brak pieniędzy.. no ale jak już budować to z sensem.

Numer
31-01-2007, 11:35
Pytanie bo nie śledzę PR. Czy danie jest Dobra? czy mamy szanse? czy są dobre szansę prze naszej formie?

Jastrząb
31-01-2007, 11:43
Pytanie bo nie śledzę PR. Czy danie jest Dobra? czy mamy szanse? czy są dobre szansę prze naszej formie?

Może być ciężkostrawne :P ;)

A tak na poważnie to są nieźli, ale trafiliśmy i tak chyba najlepiej. Duńczycy od lat zaliczają się do światowej czołówki, niemniej na misztrostwach grają w kratkę i są do ogrania. Niemniej są faworytem tego meczu.

e(L)egion
31-01-2007, 23:20
No dobra, jako że jestem zielony w piłce ręcznej to bym prosił jakiegos znawce tematu o powiedzenie, jaka reprezentacja piłkarska je odpowiednikiem takiej Danii w piłce ręcznej.

hatchet
01-02-2007, 14:46
No dobra, jako że jestem zielony w piłce ręcznej to bym prosił jakiegos znawce tematu o powiedzenie, jaka reprezentacja piłkarska je odpowiednikiem takiej Danii w piłce ręcznej.

Solidna firma.
W MS zawodza, natomiast jak sie nie myle, to na ostatnich 3 ME (2002 2004 2006) zdobywali brazowe medale.

crolick
01-02-2007, 14:52
Naszych powaliła szalejąca grypa :(
6 zawodników z pierwszego składu [w tym Szmal, Tkaczyk i Lijewski] choruje.

Niestety zostaje walka o 3 miejsce, bo nie sądze, żeby nasi byli w stanie wygrać z Danią i chorobą naraz :klnie:

Tom Kruz
01-02-2007, 15:32
Rzeczywiście wieści docierające z polskiego obozu są fatalne. Martwi mnie to bo moim zdaniem tylko wygranie dzisiejszego meczu dałoby nam medal na tym turnieju. Z Niemcami nie mamy szans bo choćbyśmy nie wiem jak świetnie grali drugi raz z nimi nie wygramy (sędziowie), a Francja jednak dość wyraźnie góruje nad nami sportowo (kto oglądał mecz Francja - Chorwacja wie o czym piszę).

arczi
01-02-2007, 17:19
spoko spoko

pawlik
01-02-2007, 18:08
znalazłem w końcu :hyhy:

kozak znowu ruskie pociśnęte :brawo: :zlosliwy:

idziem na mistrza :ucieszony:

gdzie jak co? ja nie moge znalezc :efoch:

Jastrząb
01-02-2007, 18:08
Jak dla mnie to moze być kit z tą sraczką.

Nie mówię, ze na pewno, ale moze chcą zmylic duńczyków... :hmm:

daimler
01-02-2007, 18:11
http://sport.wp.pl/kat,65242,wid,8713449,wiadomosc.html?rfbawp=117034 9853.668

Jest dobrze! :oczko:

crolick
01-02-2007, 19:18
Ale kurwy kręcą Francuzów. Gdyby nie oni to juz dawno pojechaliby Niemców kilkoma bramkami :klnie:

pawlik
01-02-2007, 19:38
Za glupi jestem na takie rzeczy, niech mi ktos wyjasni łopatologicznie jak ten cholerny polsat sport na sopcascie znalezc :modli:

hatchet
01-02-2007, 19:41
Za glupi jestem na takie rzeczy, niech mi ktos wyjasni łopatologicznie jak ten cholerny polsat sport na sopcascie znalezc :modli:

Mecz ma byc o 20 na otwartym Polsacie ;)

pawlik
01-02-2007, 19:45
Ano chyba ze tak :hyhy:

Peace
01-02-2007, 19:47
Niemcy 32-31 Francja
To co się działo w tym spotkaniu to nieporozumienie :roll:

yusta
01-02-2007, 20:16
To co się działo w tym spotkaniu to nieporozumienie :roll:

Dokładnie.
Czy w piłce ręcznej nie istnieje coś takiego jak przywilej ?
Oglądałam ostatnie kilka minut dogrywki i przez te kilka minut widziałam przynajmniej trzy krzywe akcje ze strony sędziów. Na korzyść szwabów oczywiście.

hatchet
01-02-2007, 20:42
Bardzo fajny meczyk :)

daimler
01-02-2007, 20:50
Czy w piłce ręcznej nie istnieje coś takiego jak przywilej ?
Nie, nie ma czegos takiego, chyba ze faul jest przy rzucie i wtedy uznaje sie gola. Jesli byl wczesniej, przerywa sie gre.

Parafrazujac pewne przyslowie z ME'92:

Jestesmy Biali.
Jestesmy Czerwoni.
Won bo zajebie!

:hyhy:

arczi
01-02-2007, 20:51
o.. pojawil sie pierwszy sep.
Liqui Moly raptem postanowili reklamowac sie na strojach naszych, jakby przed Mistrzostwami nie mogli. Zaraz kazdy bedzie chcial przy szczypiorniakach swoj wizerunek poprawiac, a jak jeszcze nie dawno nasi nie mieli w czym trenowac i za co, to oczywiscie las rak..

No i wkurwia mnie ta Al Jazeera na bandach.

Poza tym zajebista pierwsza polowa w naszym wykonaniu 8)

Żuku
01-02-2007, 21:01
No i wkurwia mnie ta Al Jazeera na bandach.

no ...

czy FAKT ma reklamę na koszulce?

daimler
01-02-2007, 21:03
to jest TAKT :oczko:

Żuku
01-02-2007, 21:07
chwalcie Pana :modli:

pawlik
01-02-2007, 21:32
o ludzie moje serce :ucieka: :ucieka:

mort
01-02-2007, 21:33
Jedziemy z niiimiii!!!!

daimler
01-02-2007, 21:33
Ja pierdole stan przedzawalowy to malo powiedziane. Karol Bielecki ma u mnie litra dobrej wodki. Ten czlowiek jest z innej planety :O

jasin
01-02-2007, 21:34
ide na pocztę odebrać polecone, bo przed tv i tak nie wytrzymam...

matx
01-02-2007, 21:35
Gdzie wy to oglądacie ?

hatchet
01-02-2007, 21:36
Umre na zawal w mlodym wieku :/

Bielecki, Tluczynski no i bramkarz :brawo:

pitors
01-02-2007, 21:37
Dogrywka teraz,ale emocje! A akurat bro mi się skończył :(

Peace
01-02-2007, 21:37
jedziemy z nimi - dogrywka musi być nasza :ucieszony:

Żuku
01-02-2007, 21:48
o ja jebie (version '07 )

Michu
01-02-2007, 21:52
Gdzie wy to oglądacie ?

Polsat.

Ale nerwy :ucieka:

matx
01-02-2007, 21:53
21:51 Bielecki się zepsuł. Miejmy nadzieję, że tak jak z Rosją zdąży się naprawić.

:O

Żuku
01-02-2007, 21:55
"a melanż trwa" - LECI :hyhy:

matx
Gdzie wy to oglądacie ?

Polsat.

Ale nerwy :ucieka:

O k.. ale ja gupi jestem. :zly:

Zapomnialem, ze mam Polsat.

yusta
heh... przegramy :/

edit: a jak nie to i tak zejdę przed końcem tego meczu :ucieka:

hatchet
01-02-2007, 21:57
Ja pierdole

:modli:

arczi
01-02-2007, 21:57

Sio!

Żuku
01-02-2007, 21:58
nie dramatyzuj :zly:

pawlik
01-02-2007, 21:59
:O :ucieka: po tej dogrywce w razie co karne?

Peace
01-02-2007, 21:59
tak

daimler
01-02-2007, 22:00
***** mac mieli taka szanse, dwie bramki przewagi, przy remisie pilka na rece na 15 sekund przed koncem.

szkoda, ale gramy dalej! :modli:

Żuku
01-02-2007, 22:17
nie znam się na tym sporcie ale emocje są ... :brawo:

Tuzin
01-02-2007, 22:20
Ale te dunskie baby sa drewniane.

RadO
01-02-2007, 22:21
:brawo:

Bastion
8)

Polsat to CHWDP

Nazgul
Ufff...

Jest finał 8)

Ale z Niemcami cały mecz w osłabieniu... :(

hatchet
01-02-2007, 22:22
kurwaaaaaaaaaaaaa jest pieknie :hyhy:

:brawo:

arczi
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Żuku
Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!

RadO
01-02-2007, 22:23
eeeeeeeeeeeeeeeeee (R)

daimler
01-02-2007, 22:24
KURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAA

:konfetti: :konfetti: :konfetti: :konfetti: :raca: :raca: :raca2: :raca2: :raca: :raca: :raca: :raca2: :raca2: :raca: :konfetti: :konfetti: :konfetti:

pawlik
01-02-2007, 22:24
Ufff...

Jest finał 8)

?? :O

Nazgul
01-02-2007, 22:25
Ufff...

Jest finał 8)

Będzie ich o jednego więcej - pamiętasz pierwszy mecz? Ten grupowy?

Koń Rafał
01-02-2007, 22:26
JEST JEST JESTTTTTTTTT!!!!! :bauns:
teraz finał z kurwyma. Wygramy z nimi po raz drugi i tyle :)

Zap
01-02-2007, 22:27
Już bardziej nerwowo to chyba nie mogło być bo bym pi :klnie: ł na serce.
MAMY FINAŁ :ok: :konfetti:

Koń Rafał
01-02-2007, 22:27
Ufff...

Jest finał 8)

a soc hodzi ? :ucieka:

pusty
01-02-2007, 22:28
Yeah!!!!
Finał z Niemacami, to będzie mecz!

Drugi finał mistrzostw świata w grach zespołowych :O

Jest świetnie!

Nazgul
01-02-2007, 22:32
Ufff...

Jest finał 8)

O gospodarskie sędziowanie.

Szyja
01-02-2007, 22:33
nie interesuje się tym sportem ale tak emocionującego meczu dawno nie oglądałem :brawo: straszne nerwy, ale przy końcu już było widać że Nasi nie oddadzą zwycięstwa! gdyby tak nasza kadra w noge grała jak chociażby piłkarze ręczni albo siatkarze...

Peace
01-02-2007, 22:36
ciśnienie 300/200 ale przeżyłem :hyhy:

najważniejsze że mamy finał 8)

P.S. Opis kumpla
http://img402.imageshack.us/img402/4900/meczrepryrc8.jpg

DobryChłopak
01-02-2007, 22:36

edit: a jak nie to i tak zejdę przed końcem tego meczu :ucieka:

Niech ktoś sprawdzi co z Yustą :oczko:

yusta
01-02-2007, 22:39
Niech ktoś sprawdzi co z Yustą :oczko:

żyje :O

btw, w finale sędziowie będą chcieli nas skręcić po maksie, ale graliśmy z Niemcami w grupie i mimo kręcenia wygraliśmy! W niedzielę to Niemcy będą pod większą presją.

Grabek
01-02-2007, 22:40
pikawa mogła wysiąść, kilka razy :O mimo, że człowiek prawie się nie zna na tym sporcie :hyhy:

Bielecki mimo, że został zmieniony w dogrywce, to jest przekozak :O Gdyby nie on to w ogóle by się wszystko skończyło po 60 minutach.

yusta
01-02-2007, 22:46
Całe szczęście że się Wenta w porę pokapował i zmienił bramkarza.
Jak się kończy trzymanie niedysponowanego zawodnika na placu w imię zasług za poprzednie spotkania pokazał nam już Lozano

Xth
01-02-2007, 22:46
Nie wiem jak przezylem ten mecz ...

Virus
01-02-2007, 22:49
ja mysle ze gdyby nie Bielecki( i Szmal), to juz dawno zesmy pojechali do domu :ucieka: ale tak sie zastanawaim, co sie musialo stac z naszymi druzynami narodowymi, Pilkarze reczni o ile dobrze pamietam, to na kazdych mistrzostwach swiata i europy(o ile tam grali) to raczej pograli pare meczy no i odpadali, teraz Finał MS, siatkarze, moze i lepiej im szlo ogolnie ale teaz zawsze w najwazniejszych momentach zawodzili, teraz vice MS, kopacze wygrana z Portugalia Belgią, moze awans do ME no poprostu szok :ucieka: :ucieka: ale nie mniej jednak barrdzo sie z tego ciesze :hyhy:

Debiut
01-02-2007, 22:50
zyje.:ucieka: :ucieka: :ucieka:

siatkarze , szczypiorniści ...czekamy na pilkarzy :)

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Globus
01-02-2007, 22:54
Mam nadzieję że nadeszły złote lata dla naszych gier zespołowych :hyhy: jeden z nielicznych meczów ręcznej który oglądałem a skakałem jak dziecko z radości! coś pięknego panowie mam nadzieję że ogramy Niemców było by święto narodowe :hyhy: :hyhy: :hyhy: 3mamy kciuki za naszych!!!!

daimler
01-02-2007, 22:56
OD URALU Aż PO REN
POLSKA! POLSKA! POLSKA!

:konfetti: :konfetti: :konfetti:

wymych
01-02-2007, 23:22
Emocje niesamowite 8)
Gdy wydawało się ze juz ich mamy nagle zwrot, Duńczycy juz się czuli jak w "raju" Biełecki jak jakiś snajper z terrorki puk jak niby nic :hyhy:

Wygrać ze szwabami w finale i na ich terenie...bezcenne 8)

Koń Rafał
01-02-2007, 23:22
Ufff...

Jest finał 8)

O gospodarskie sędziowanie.
Pod wpływem emocji nie zrozumiałem odrazu. :oczko:

Ale niestety to racja. To co sędziowe wyprawiali w meczu szwaby - Francja to naprawde przesada.

Domino23
01-02-2007, 23:40
Jakis mecz byl ? :popcorn:

emde
01-02-2007, 23:53
juz dawno nie ogladalem zadnego meczu w takich emocjach

mysle ze w niedziele zagramy duzo lepiej, bo to te germanskie qrwy beda musialy wygrac, my juz jestesmy wygrani...

PS. oby sranie odpuscilo :oczko:

crolick
02-02-2007, 00:05
Będzie ich o jednego więcejDwóch :P

Kurcze, dwa razy ogrywamy Rosjan i awansujemy w MŚ do finału :D
Nie mam nic przeciwko żeby to się stało nową świecką tradycją :lol2:

Niestety na złoto nie ma co liczyć. Oglądałem oba mecze Niemiec w 1/4 i 1/2 i sędziowe w obu przypadkach ordynarnie skręcili Hiszpanów i Francuzów. Bez ich pomocy Niemcy dostaliby baty. W niedziele sędziowe również dopilnują żeby nic się gospodarzom nie stało, ale srebro i tak jest wielkim sukcesem!!! :dziekuje:

Didek
02-02-2007, 00:07
Kurcze, dwa razy ogrywamy Rosjan i awansujemy w MŚ do finału :D
Nie mam nic przeciwko żeby to się stało nową świecką tradycją :lol2:

I to w przeciągu niespełna 3 miesięcy!

Tom Kruz
02-02-2007, 00:46
Niesamowity meczyk. Ledwo dało się wytrzymać przed TV. Brawo Polacy :brawo: :brawo: :brawo: . Co do szans w finale jednak nie zmieniam swojego zdania. Ale czasem aż chce się nie mieć racji :oczko: .

Flip
02-02-2007, 09:32
my oglądaliśmy u kumpla w domu we czterech zrobiliśmy rodzicom niezły sajgon :hyhy:

chwalić pana że nie doszło do karnych-ludzie by nie powytrzymywali. :oczko:

kapitalnych mamy rozgrywających Tkaczyk wyśmienity,Bielecki cudowny,Lijewski kapitalny,gorzej ze skrzydłami.Dodatkowo bracia Jureccy :brawo:

daimler
02-02-2007, 10:40
Nie panikujcie tak z ty msedziowaniem. Fakt, kilkakrotnie drukneli w koncowce, ale z drugiej strony Francja mimo to mogla spokojnie ten mecz wygrac, bo miala czyste sytuacje.

Bedzie dobrze. Polska - Niemcy w finale MŚ, bez wzgledu na jaka dyscypline, bezcenne.

GRUNWALD KURWAAAAAA!!! :zlosliwy:

Jastrząb
02-02-2007, 12:00
*****, Land na Słuzewiu prawie latał podczas drugiej dogrywki.

Co do finału to myślę, że im dopierdolimy 8)

Paluch
02-02-2007, 12:25
kiedy i o której finał?
***** jednak mamy jakies sukcesy w grach zespolowych...nie jest to co prawda pilka nozna ale i tak jestesmy jednymi z najlepszych w jakiejs dyscyplinie. cieszy to bardzo, a dojebać dojczlandowi w finale to by naprawde było COŚ i to nie zaleznie czy w pilke reczną, siatkowke czy w bierki. Ważne zeby wygrać i utrzeć nosa a pozatym głód sukcesu jest w Polsce olbrzymi więc podejrzewam ze zawodnicy sparalizowani nie wyjdą jak siakarze do finału. Jak zagrają swoje to bedzie złoto niezaleznie od kibiców, sedziów czy jeszze czegos innego.
miejmy nadzieje ze sie uda a jesli nie...to i tak brawo bo sukces jest olbrzymi :brawo:

Tom Kruz
02-02-2007, 12:27
Przeżyjmy to jeszcze raz..... Końcówka wczorajszego meczu.

http://www.youtube.com/watch?v=kvxbT3R7U3U

Flip
02-02-2007, 12:33
kiedy i o której finał?

Niedziela 16:00

Jastrząb
02-02-2007, 18:44
http://sport.gazeta.pl/reczna/1,78466,3893415.html

to jebane chuje :klnie:

Nazgul
02-02-2007, 20:25
http://sport.gazeta.pl/reczna/1,78466,3893415.html

to jebane chuje :klnie:

To znaczy ze się boją :)

Raffi
03-02-2007, 10:51
Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprasza 5 lutego o godz. 17.00 do hali stołecznego Torwaru (ul. Łazienkowska 6a) kibiców i przedstawicieli mediów, chcących powitać reprezentację Polski piłkarzy ręcznych wracającą z mistrzostw świata, na uroczyste spotkanie.

Ok. godz. 18.30, w jednej z sal hali, planowana jest konferencja prasowa. Dziennikarze podczas gali będą przebywali na głównej płycie. Obowiązują ważne legitymacje prasowe.

Uprzejmie informujemy, że na lotnisku nie jest planowane powitanie reprezentacji. Z uwagi na spotkanie z Prezydentem RP ekipa zaraz po wylądowaniu uda się autokarem do Kancelarii Prezydenta.

ZPRP 4 lutego o godz. 16.30 zaprasza na Plac Zamkowy w Warszawie, gdzie zainstalowany zostanie telebim w celu umożliwienia kibicom wspólnego oglądania meczu finałowego MŚ Niemcy-Polska.

Kpina z biletami
Jeśli nie będzie biletów dla polskich kibiców, to nie wyjdziemy na parkiet - zapowiedział po rozmowie z wiceprezesami światowych władz piłki ręcznej, szef ZPRP, Andrzej Kraśnicki. Niestety wygląda na to, że jutro w „Koeln Arena” Polaków prawie w ogóle nie będzie. Niemcy wszystkie bilety zarezerwowali bowiem dla siebie, nie przejmując się w ogóle sympatykami finałowego rywala. - W piłce nożnej przysługuje procentowa ilość biletów dla kibiców gości, a w handballu robi się „po swojemu”. Wystąpiliśmy o 100 biletów dostaliśmy null - dodał prezes Kraśnicki.
Kpina organizatorów urosła do tego stopnia, że przyjazd na finałowe spotkanie zapowiedziała 5-osobowa delegacja polskich władz z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, a wejściówek otrzymaliśmy... 4. W tej sprawie interweniowali nawet pracownicy polskiej ambasady w Niemczech. To jednak nie koniec niemieckiego chamstwa, bowiem w radio bardzo często prezentowana jest piosenka obrażająca Polaków. - Gdy ją usłyszałam, to myślałam, że rozwalę radio! Jej słowa mówią, że Niemcy mają już złoty medal, a Polacy... won do domu - relacjonuje Justyna Lijewska, żona Marcina, która twierdzi, że do hali wejdzie i to bez względu na to czy organizatorzy przekażą bilety. - Proszę sobie wyobrazić, że kibice niemieccy są już zapraszani na wieczorną fetę na rynku w Kolonii i kłócą się o pieniądze za mistrzostwo. Żeby było śmieszniej odbieramy telefony od zawodników niemieckich z prośbą byśmy... ograli Niemców.
Z naszych przecieków wynika, że finał poprowadzi para francuskich arbitrów, bo na Norwegów nie zgodzili się Niemcy. To być może dobra wiadomość, wszak trójkolorowi otwarcie przyznają, że przegrany przez nich półfinał był ewidentnie „przekręcony”.

Flip
03-02-2007, 11:59
Banda frajerów nienawidzę tej parszywej nacji,a niech sobie obrażają naszych piłkarzy to ich zmobilizuje do tego stopnia że zmiotą szwabów.Niech nie dadzą nam ani jednego biletu,wtedy więcej gnid zobaczy porażkę. :zlosliwy:

Polacy!! Ten mecz głównie dzięki gospodarzom/rywalom/ wychodzi poza ramy sportowe doskonale o tym wiecie!! Dajcie nam radość i sprawcie że po szwabskich twarzach spłyną czarno-zółto-czerwone łzy.

arczi
03-02-2007, 13:10
No i jeszcze Bild

Jesteście naszymi bohaterami" - pisze, z właściwą sobie emfazą, gazeta "Bild" o niemieckich piłkarzach. "Super, wariactwo, nie do wiary! Niemcy zagrają w finale przeciwko Polakom! Tak, tak! tak" - czytamy na stronie tytułowej.
W wydaniu internetowym niemiecka bulwarówka sięga po mniej wyszukany język. "Uwaga na Czerwonych Chamów!" - pisze gazeta o Polakach.

"Bild" przypomina porażę z Polakami 25:27 w eliminacjach i pisze: "Chcemy teraz rewanżu, nawet, gdyby miało boleć". "Nasz przeciwnik nie tylko gra wspaniale, lecz porządnie się też rozbija. Polska jest dotychczas najbardziej nie fair grającą drużyną tych mistrzostw świata" - czytamy. Redakcja wyliczyła, że Polacy zebrali w 9 meczach 140 punktów karnych, a 5 zawodników zostało usuniętych z boiska. Niemcy z 122 punktami znajdują się na 19. miejscu. "To będzie twardy finał. Musimy diabelnie uważać" - pisze "Bild".

Na nich jest tylko jeden sposob.
Wbic w parkiet i niech caluja nasze piesci. Pieprzyc fair play i wszelkie zacne idee. Ma sie lac krew i musza pekac kosci. To kwestia dumy narodowej.

Pesto
03-02-2007, 13:47
Polacy!! Ten mecz głównie dzięki gospodarzom/rywalom/ wychodzi poza ramy sportowe doskonale o tym wiecie!! Dajcie nam radość i sprawcie że po szwabskich twarzach spłyną czarno-zółto-czerwone łzy.

to i Belgowie się poryczą ? :P

Harcerz
03-02-2007, 15:20
Sportbild i sonda kto wygra jutrzejszy final

http://www.sportbild.de/sportbild/generated/article/tnt_handball/2007/02/03/5453800000.html

daimler
03-02-2007, 18:23

http://www.sportbild.de/sportbild/generated/article/tnt_handball/2007/02/03/5453800000.html

i tyle w tym temacie! 8)

komentarz kolegi z S24:

Wieki temu, równie czyści co delikatni, Germanie próbowali nawiązać kontakt ze Słowianami. Ich język, pełen "wrr" "brrr", był w pełni niezrozumiały. Stąd też nadano im nazwę "niemi". Tak powstała późniejsza nazwa "Niemcy". Może i zatrzymałem sie na etapie Piasta, Popiela i w pełni gotowości oczekuję na Chrzest Polski, ale chwalebne artykuły bildopodobnych mediów na temat niemieckiej kadry są dla mnie nadal niezrozumiałe.

Ekspertem piłki ręcznej z pewnością nie jestem. Wystarczy jednak kilka meczów na mundialu, żeby zorientować się w silnych i słabych punktach ekipy gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata. Niewątpliwie ich najsilniejszą stroną są... sędziowie. To prawdziwi przywódcy tej ekipy. Najskuteczniejsi. Niewątpliwie, gdyby prokuratura wrocławska miała większe prerogatywy - sięgające poza granice naszego kraju - można by wkrótce przeczytać o kolejnych zatrzymaniach.

Słabą zaś stroną Niemców jest to, że Wenta, Lijewski, Bielecki są Polakami.

Niemcy to także jedno z najstarszych społeczeństw w Europie, o ile i nie na świecie. 25% Niemców to emeryci i renciści. Jeśli więc ślepo wierzyć statystykom, co czwarty szczypiornista naszych niedzielnych rywali jest emerytem. Taki turniej na pewno dał się im we znaki. Nic więc dziwnego, że wśród trzeszczących kości, reumatyzmów, bóli mięśni pozostaje im ślepa wiara w moc sędziowskich wyroków.

Kolejną słabą stroną Niemców jest brak motywacji. Nie mają dla kogo wygrywać. Polscy szczypiorniści po każdym wygranym meczu pozdrawiają swoje urodziwe żony, narzeczone. Im dedykują kolejne zwycięstwa. Niemcy na myśl o swoich drugich połówkach smutnie spuszczają głowy. Wygrywają, bo są Niemcami. Tak ich nauczono. Tak ich zaprogramowano. O swoich Helgach nic nie mówią. Wiedziała to już Wanda z polskiej legendy. Na myśl, że ma wyjść za Niemca, że co wieczór spotykać się będzie z wąsatymi Germankami o posturze DDR-owskich kulomiotek rzuciła się w nurt Wisły i tak skończyła swój żywot. Niedzielny finał będzie więc też okazją do swoistej zemsty za makabryczny los Wandy...

Niemcy szczycą sie, że mają ponad 300 gatunków chleba i ponad sześć tysięcy gatunków piwa. Wierzę, że nie będą mieli nawet jednego mistrza świata w piłce ręcznej. Wierzę też, że wygramy tak zdecydowanie, że Karol Bielecki wyprze z kobiecych pism Brada Pitta - o uwielbianym w Niemczech Davidzie Hasselhoffie nie wspomnę.

Wygrajcie! Za Wandę!

http://s24.pl/komentarz_s24_pl_za_wande-s28213.html

:lol3:

e(L)egion
03-02-2007, 18:33

W tej chwili wyniki ankiety sa niezłe
98,1% ze wygra Polska
1,9% ze wygrają Niemcy

8) :hyhy:

Mrozik
04-02-2007, 12:14
Że tak powiem bez Rosjan w 17 minucie nie dadzą nam rady ;)

Cedynia 972,Grunwald 1410,Kolonia 2007 :)

Aureliusz
04-02-2007, 12:49
Że tak powiem bez Rosjan w 17 minucie nie dadzą nam rady ;)

Cedynia 972,Grunwald 1410,Kolonia 2007 :)
Żeby tylko przypadkiem nie skończyło jak Dortmund 2006. :cicho:

Mrozik
04-02-2007, 12:54
Do...hm dwóch razy sztuka ;)

daimler
04-02-2007, 14:16
http://sport.wp.pl/gid,8716430,kat,2051,galeria_zdjecie.html?G%5Bpage %5D=1

8)

Virus
04-02-2007, 14:41
slyszalem ze final beda sedziowali... Francuzi 8) 8) moze to ktos potwierdzic? :D

nick
04-02-2007, 14:56
Przez ostatnie kilka lat nic się nie zmieniło. Nudna ta piłka ręczna straszliwie, gdyby nie to że półfinał i garali Polacy to bym nie oglądał ani minuty. Dzisaj moge poczuć się jak prawdziwy piknik- nasi wygrywają to oglądam :hyhy: . Jak będziemy ostro przejebywać to wyłącze. Jeszcze tylko trąbki mi brakuje :hyhy: .

Dzisiaj na śniadanie jadłem serek ze szczypiorkiem!! a TY co zrobiłeś dla polskiej sprawy????? :zly:

GRUNWALD KURWAAAAAA!!! :zlosliwy:To jest bardzo słuszna koncepcja :zlosliwy:

Tom Kruz
04-02-2007, 14:59
slyszalem ze final beda sedziowali... Francuzi 8) 8) moze to ktos potwierdzic? :D

Jak najbardziej.

''Para arbitrów z Francji Gilles Bord i Olivier Buy będzie sędziowała finałowy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polski i Niemiec, ustaliła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF).
Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.30 w Kolonii.

Mecz o brązowy medal Francja - Dania poprowadzą Słoweńcy Nenad Krstic i Peter Ljubic''.

Raffi
04-02-2007, 15:08
Francuzi sedziuja bo Niemcy nie zgodzili się na Norwegów

crolick
04-02-2007, 15:16
Francuzi sedziuja bo Niemcy nie zgodzili się na NorwegówBez sensu. Dotąd Skandynawowie sędziowali pod gospodarzy i było git. Skoro Helmuty nie zgodzili się na Norwegów znaczy Ci nie chcieli kręcić lodów. Znaczy Francuzi albo chcieli albo trzeba było kogoś wytypować. Zobaczymy jak to będzie z tymi sędziami...

pusty
04-02-2007, 15:53
Nie bardzo rozumiem, co mają Niemcy do godzenia się na obsadę sędziowską...
To my też moglibyśmy się, np. nie zgodzić na Francuzów?

Szkopek
04-02-2007, 16:45
Odrabiać panowie! :modli:

Pan Artysta
04-02-2007, 16:57
3 akcje nie udane :zly:

oby!!!!!!!!!!!! :modli:

yusta
04-02-2007, 17:04
Przegramy to tylko i wyłącznie na własne życzenie.
Szwaby nic nie grają, połowę bramek dostali od nas w prezencie :zly:

hugollek
04-02-2007, 17:06
Mamy jeszcze szansę - obyśmy się tylko nie obudzili wtedy, kiedy będzie już za późno... :(

Michu
04-02-2007, 17:07
Lijewski pieprzy jak trzeba, Szmal też nie zachwyca :/

hatchet
04-02-2007, 17:09
Nasi sa spieci jak cholera.
Atak ... tragedia :/
Musi byc lepiej !!!

Grac z ******* ! :zly:

pusty
04-02-2007, 17:09
Szmal całkiem dobrze moim zdaniem...
Dlaczego kluczowe postacie zawodzą nas zawsze w najważniejszych meczach?
Fatalna gra Lijewskiego :/

Będzie bardzo, bardzo ciężko...
Niemcy są słabi, tak jak pisała Yusta, przegramy to na własne życzenie....

Ale trzeba mieć nadzieję.

kowal
04-02-2007, 17:11
pierwszą połowę to nasi przegrali jeszcze przed wyjściem na plac gry.

Oby po przerwie bylo lepiej :modli:

Tom Kruz
04-02-2007, 17:13
Niestety nasi nie wytrzymali ciśnienia tak jak siatkarze w finale. Tylko, że tam była świetna Brazylia a tu robiący mnóstwo błędów Niemcy, a i tak jest 4 gole w plecy. Szkoda, że znowu wciry ze Szwabami akurat.

Tomereek
04-02-2007, 17:15
Musimy cos zaczać grać w ofensywie. Niemcy są dziś słabi, ale niestety trafili chyba na jeszcze słąbszego przeciwnika... :-

Szkopek
04-02-2007, 17:19
Przypomina mi się finał siatki... :(

hugollek
04-02-2007, 17:22

Szkopku! Już nie chciałem tego pisać, żeby nie przyczyniać się do tworzenia "grobowej" atmosfery :(

yusta
04-02-2007, 17:23
Płakać się chce...
Przełączam na skoki

Szkopek
04-02-2007, 17:25

Szkopku! Już nie chciałem tego pisać, żeby nie przyczyniać się do tworzenia "grobowej" atmosfery :(

Sam wiesz, że mógłbym przytoczyć ( niestety ) jeszcze inny przykład...

Żuku
04-02-2007, 17:32
coś się ruszyło - OBY

Szkopek
04-02-2007, 17:35
Szala by im się przydał tam :hyhy:

Aureliusz
04-02-2007, 17:36
Już tylko 1 pkt w plecy, a było już 6. :modli:

Adrian
04-02-2007, 17:38
Moglo byc pare w przod-je*ane slupki!!

hugollek
04-02-2007, 17:38
Lepiej nic nie mówmy, żeby nie zapeszyć... ;)

Szkopek
04-02-2007, 17:42
Będzie dobrze - Czuje to w moczu :hyhy:

Kempes
04-02-2007, 17:45
Patrząc na Twój nick to nie wiem za kim jest ten mocz 8)

Szkopek
04-02-2007, 17:48
Za Polską oczywiście 8)

PS
Jak przegramy to znowu będę miał przesrane za ksywe ( Jak po mundialu ) :ucieka:

Edit:
Za przeproszeniem - **** bombki strzelił, złota nie będzie :(

pusty
04-02-2007, 17:50
Lijewski w tym finale to kompletne nieporozumienie.
Zaraz wyjdę na malkontenta pewnie, ale tak słabo grającej drużyny nie widzialem nigdy w finale tak znaczącej imprezy.

Pan Artysta
04-02-2007, 17:51
odrobili 5 bramek mieli 3 sytuacje i znów kurwy 6 prowadzą

płakać mi się chce :klnie:

Peace
04-02-2007, 17:54
I po meczu :- 29-24...

Warszawiak
04-02-2007, 17:56
Dobrze, że w nogę odpadamy na poziomie grup albo w ogóle nie gramy w finałach. Przynajmniej unikamy niepotrzebnych nerwów panowie...

Ihr könnt nach Hause fahren...

Aureliusz
04-02-2007, 17:57
Szkoda. :/
NA pocieszenie, Małysz znowu wygrał. :P

Nazgul
04-02-2007, 17:59
Na własne życzenie przegrali. Trza było grać jak z Duńczykami pojechalibymy ich z palcem w tyłku.

Psycha chyba siadła...

Grabek
04-02-2007, 18:00
Nosz *****
Ale frajerstwo, Szwaby nic nie grały. Duńczycy i ruscy grali z nami o wiele lepiej.
Przy 21-22 byłem pewien, że ich dojdą... dwie zmarnowane sytuacje Jarosika.

Finał siatkarzy był w ogóle inny - Brazylia grała jak nie z tej planety, Niemcy byli spokojnie do pchnięcia gdyby nie mnóstwo błędów.

Żenada z naszej strony ogólnie mówiąc.

PS. Tak wiem, powinienem się cieszyć ze srebra, ale wkurwia mnie przegrana w tak żałosnym stylu, na dodatek ze szwabami :zly:

pusty
04-02-2007, 18:03
Z siatkarzami inna sprawa była trochę... Do szczypiornistów będę miał trochę żalu bo ten mecz w przeciwsieństwie do finału z Brazylią był jak najbardziej do wygrania.

Mimo wszystko za postawę na przekroju całego turnieju należą się zawodnikom wielkie brawa :brawo:

daimler
04-02-2007, 18:05
Ale frajerstwo
wez zważaj na slowa moze, co? :roll:

Poza tym ogarnij sie, dwa tygodnie temu nie wiedziales kto jest tenerem kadry! Nie udalo sie, szkoda, cieszmy sie tym co jest!

"To takie polskie..." :[

Polska wicemistrzem świata. :brawo:

hatchet
04-02-2007, 18:05
To nie Niemcy wygrali, to my przegralismy to zloto :/

Włóczykij
04-02-2007, 18:07
Ale frajerstwo

Poza tym ogarnij sie, dwa tygodnie temu nie wiedziales kto jest tenerem kadry! Nie udalo sie, szkoda, cieszmy sie tym co jest!

NIC DO DODANIA :brawo: :brawo:
bez kitu nie ogarniam, tych co tak narzekają w perspektywie tego co napisał daimos... tak samo pocisnąłem całej familii - banda pikników ;]

Wolverin
04-02-2007, 18:08
No *****, nie wiem co im się stało dziś. Przy tylu błędach Niemców powinniśmy gładko wygrać :placze: Lijewskiemu chyba coś dosypali w hotelu do jedzenia. Atak pozycyjny nie istniał.

hugollek
04-02-2007, 18:09
Przychylam się do wypowiedzi Daimosa. Powinniśmy się cieszyć, że udało nam się zajść aż tak daleko, ponieważ chyba mało kto wierzył, iż będziemy w stanie powalczyć o najwyższe laury (przynajmniej ja wątpiłem i dawałem naszym zawodnikom nikłe szanse). Pocieszające jest to, że sport w Polsce, często mimo strasznego zaplecza treningowego, potrafi rozwinąć się na tak wysokim poziomie. Ja się cieszę i szczerze gratuluję :)

Tom Kruz
04-02-2007, 18:09
Wypowiedzi Wenty i Jurasika po meczu. Kto ogłada ten wie - nic dodać nic ująć. Przegraliśmy w głowach. Nie jest to niespodzianka. Ciekawe ile lat przyjdzie czekać na następny finał wielkiej imprezy? 25-40?

GregorAE
04-02-2007, 18:10
Z siatkarzami inna sprawa była trochę...

Tam przed turniejem siatkarzom dawano większe szanse niż szczypiornistom przed tymi mistrzostwami, więc drugiej miejsce powinno bardziej cieszyć, ale...(może napisze jak emocje opadną)

Dlaczego to zawsze musimy być my??!! :efoch:

Tak czy tak wiele radości nam sprawili...

Adrian
04-02-2007, 18:11
Popieram Daimosa...
Przestancie marudzic w koncu. To jest sukces, nie porazka!
Kto z was wiedzial po ilu zawodnikow na parkiecie znajduje sie w czasie meczu, ile trwa mecz w pilke reczna, w przyblizeniu jakie sa zasady przed weekendem?
O znajomosc nazwisk zawodnikow czy trenera nie pytam...

arczi
04-02-2007, 18:12
Ale frajerstwo

Dokladnie.

Jebnijcie sie wszyscy w glowe.

pusty
04-02-2007, 18:13
Na przestrzeni całego turnieju jest to zdecydowany sukces i należą się zawodnikom wielkie brawa :brawo:

Ale ja, np. nie potrafię się cieszyć z kompromitacji w meczu z Niemcami.

Trudno :) O meczu szybko zapomnimy, a srebrny medal to bardzo dobry wynik :ucieszony:

Warszawiak
04-02-2007, 18:14
Nie wiem, czy oglądacie dalej ceremonię, czy już odpalacie browary, ale ja niestety mam tą przyjemność i mnie trochę zemdliło...
Jak w dowcipie - jak rozróżnić niemkę od krowy? po kolczykach... matko przenajświętsza co to za paszczury wybiegły na tą halę... :O

Nazgul
04-02-2007, 18:15
A ja się z Daimosem nie zgadzam. Jak się nie wygrywa to już nie ma znaczenia czy się zajęło drugie miejsce czy ostatnie. Może tylko po zajęciu drugiego niedosyt większy - wszak było tak blisko.

Warszawiak
04-02-2007, 18:15
Lechu jaki skwaszony hehe :) nie dziwię się - w takiej szmacie na szyi występować... :hyhy:

Daimos,
"to takie polskie..." :/ odniósłbym raczej do Twojej wypowiedzi, bo właśnie przez takie postawy jak Twoja niczego nie osiągamy. Walczy się do upadłego w takim meczu, a nie jeszcze przed jego rozpoczęciem zadowala się i krzyczy, że jesteśmy JUŻ wicemistrzami świata, co było zarówno teraz jak i w czasie mistrzostw siatkarskich... Jakie ***** JUŻ? Drugie bądź czwarte miejsce może być uznawane za sukces tylko u nas... Na całym świecie gra się o wszystko albo się przegrywa. I dziś przegraliśmy!
Co nie zmienia faktu, że zagraliśmy zajebisty turniej...

Globus
04-02-2007, 18:20
przed MŚ Niemcy nie dawali nam dużych szans na wyjście z grupy!!! więc powinniśmy być dumni ze srebra! mecz nam nie wyszedł Niemcy wytrzymali psychicznie a my niestety nie... było 22-21 mineło pare minut i trobiło się 29-24 masakra!

Pan Artysta
04-02-2007, 18:30
jeszcze tam wrócimy :hyhy:

na czołgach :oczko:

Olimpiada w Pekinie do Nas należy :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Grabek
04-02-2007, 18:33
Ale frajerstwo

Ochłonąłem... ale cieszyć się z wicemistrzostwa? Cieszyłem się bardzo - w czwartek. Tak samo cieszyłem się z pyknięcia ruskich. I za to wielkie brawa dla naszych :brawo: Ale teraz trzeba było pójść krok dalej, tymbardzej, że Niemcy byli spokojnie do ogrania. Dziś niestety nie potrafię się cieszyć z porażki w takim stylu, w dodatku z Niemcami.

A i dwa tygodnie temu wiedziałem kto jest trenerem. Zresztą, jakie to ma znaczenie?

arczi
04-02-2007, 18:35
"to takie polskie..." :/ odniósłbym raczej do Twojej wypowiedzi, bo właśnie przez takie postawy jak Twoja niczego nie osiągamy. Walczy się do upadłego w takim meczu, a nie jeszcze przed jego rozpoczęciem zadowala się i krzyczy, że jesteśmy JUŻ wicemistrzami świata, co było zarówno teraz jak i w czasie mistrzostw siatkarskich... Jakie ***** JUŻ? Drugie bądź czwarte miejsce może być uznawane za sukces tylko u nas... Na całym świecie gra się o wszystko albo się przegrywa. I dziś przegraliśmy!

Troche sie jednak zagolopowales. Pewnie to przez emocje i fakt, ze pyknely nas szwaby. Z kim jak kim, ale porazki z nimi bola najbardziej (no nie liczac czerwonych popaprancow). Pewnie ze chujowo, ale jesli uwazasz ze zajmujac drugie miejsce na MS to nic.. to sorry winnetou, ale bluznisz.
A szkopow pykniemy nastepnym razem. Sa jeszcze inne dyscypliny o ktorych wiekszosc tu placzacych nie ma nawet zielonego pojecia.

daimler
04-02-2007, 18:38

Krotko i na temat :lol:

Warszawiak
04-02-2007, 18:43
zgoda Arczi - pewnie - drugie miejsce jest dobre. Nawet bardzo dobre. Ale wkurwia mnie, gdy ktoś się z niego raduje, jakby ten finał wygrał... A my go przegraliśmy! Więc dlaczego zarzucają tu niektórzy tym, co dostrzegają słabość naszą dzisiejszą i denerwują się o porażkę, że zrzędzą, narzekają etc. A co mam się cieszyć, że zagraliśmy tak marnie, że mamy drugie miejsce? Powinniśmy być mistrzami to by mnie naprawdę ucieszyło :) i tu sie pewnie wszyscy zgadzamy. elo.

Tom Kruz
04-02-2007, 18:53
Zgadzam się z tym co napisali pusty i Grabek (za wyjątkiem tego frajerstwa). Wicemistrzostwo świata to ogromny sukces, bo dotychczas wielkich laurów w piłce ręcznej nie mieliśmy. Ale z wicemistrzostwa cieszyliśmy się w czwartek i jeszcze się będziemy cieszyć wspominając turniej. W tej chwili dominują emocje i jednak żal, że nie wytrzymaliśmy mentalnie tego meczu i przegraliśmy z przeciwnikiem, który był do ogrania, gdybyśmy zagrali w taki sposób, jak graliśmy w poprzednich meczach na mistrzostwach oraz, że znowu pokonali nas Niemcy i i ciągle pozostają mam tylko Cedynia i Grunwald ........ :oczko: Zal jest tym większy, że Niemcy grają w finałach wielkich turniejów co parę lat a nam zdarzyło się to po raz pierwszy w historii i Bóg wie ile czasu znów będziemy czekać na ponowną szansę na mistrzostwo świata.
Co do znajomości piłki ręcznej na tym forum to może jest trochę racji w tym co napisał daimos, bo zanim weszliśmy to ćwierćfinału to jakoś mało osób udzielało się w tym wątku......

arczi
04-02-2007, 18:55
Warszawiak. Ja tylko neguje wrzuty na naszych w stylu 'frajerzy' i 'lamusy'.
Z cala reszta twego postu sie zgadzam.

Pan Artysta
04-02-2007, 19:03
Wenta ma racje-to będzie nasze 10 lat tylko tego nie zmarnujmy :brawo:

Strzałek
04-02-2007, 19:07
Przegraliśmy finał... znowu, ale kto przypuszczał że znów będziemy w finale mistrzostw świata :brawo:

Fakt że Niemcy byli do ogrania, ale mamy dobrą pakę, zajebistego trenera który to umiał ogranąć i jesteśmy wicemistrzami, a będzie lepiej Ole! :brawo:

8)

Szyja
04-02-2007, 19:29
szkoda przede wszystkim szansy gdzie doprowadziliśmy tylko do przewagi Niemców na jedną bramke...nie znam się zbyt dobrze na ręcznej ale było widać że Niemcy próbowali "wykluczyć" z gry naszych podstawowych graczy (czyt. Bielecki)...
mimo wszystko brawa za srebro ale niedosyt jak zawsze troche został

yusta
04-02-2007, 20:23
Lechu jaki skwaszony hehe :) nie dziwię się - w takiej szmacie na szyi występować... :hyhy:

Daimos,

Zgadzam się w 100%.
Ja nie potrafię się dzisiaj cieszyć z tego srebra... może za kilka dni.
Gdyby Niemcy byli lepsi, byłabym w stanie się pogodzić z tą porażką. Ale nie byli. Gówno grali. Przegraliśmy sami ze sobą

korniszon
04-02-2007, 21:22
No, też nie kumam jak się można cieszyć z przegranego meczu...

Chyba, że jakoś niewłaściwie sport pojmuję. :hmm:

Kempes
04-02-2007, 23:23
Oczywiście że można ogólnie pogratulować dobrego turnieju ale zjeba za słaby mecz jeszcze nikogo nie zabiła ... wczoraj zjeba należała sie Adamkowi , dziś szczypiornistom. A stwierdzenie że zagrali dobry turniej to swoją drogą...

A ZREEESZTĄ ....

gdybym znal sie na tym sporcie to bym sie mógl rozwinąć

wydaje mi sie że tak jak ja ,wiekszosc ludzi stad mimo wszystko o skokach , siatkówce czy piłce ręcznej moze powiedziec - zajebisty mecz albo chujowy mecz

analizować będe sobie naszych piłkarzyków Leonarda Holendra 8)

crolick
05-02-2007, 00:31
No, też nie kumam jak się można cieszyć z przegranego meczu... Tak. Ale z udanego turnieju warto się cieszyć :)

Ja przed turniejem [tak, tak] liczyłem na wyjście z grupy i nic więcej, bo po ostatnich bęckach na ME to nie uważałem, że mamy jakiekolwiek szansę na 1/4. A to co chłopaki zrobili z Danią to mistrzostwo świata! Wygrali nie tylko z przeciwnikiem ale i z własną chorobą! Szacun.

Ehhh żeby tylko tak jeszcze chłopcy Urlepa na ME zaszaleli a hokeiści weszli do MŚ :modli:

yusta
05-02-2007, 20:18
Czy tylko mnie drażni te rozdawanie odznaczeń na prawo i lewo po kazdym pojedynczym sukcesie w jakiejkolwiek dyscyplinie? :zagubiony:

daimler
05-02-2007, 20:22
Nie tylko Ciebie. Dla mnie to jest zwyczajnie smieszne. :kurde:

amilo
05-02-2007, 21:26
jechali dzis ostro z Lipcem na Torwarze :] http://sport.gazeta.pl/reczna/1,78466,3897500.html

chlopaczyna zaniemowil

Kempes
06-02-2007, 00:20
mnie drażni We are the Champions wszędzie tam gdzie nie ma mistrzów 8)
dla mnie ta piosenka powinna być używana tylko w przypadku ostatecznego sukcesu

daimler
06-02-2007, 08:23
Jak dla mnie nie powinna byc uzywana juz nigdy i nigdzie :kac:
Ile mozna... :roll: