PDA

Zobacz pełną wersję : sztuka, genitalia, krzyz...

ange(L)
24-07-2003, 21:03
temat pochodzi z forum Widzewa, ale mysle ze jest interesujacy i ciekaw jestem Waszego zdania...wkleje tu pierwszy post z tamtego watku i czekam na dyskusje

Ostatnio głośno o sprawie o sprawie Doroty Nieznalskiej, która została skazana na 6 miesięcy pozbawienia wolności i prace społeczne za "dzieło" pt. "Pasja" (męskie genitaliana na krzyżu)
Czy uważacie, że jest to obraza uczuć religijnych? Czy może po prostu wolność wypowiedzi?...

Gruby
24-07-2003, 21:10
*****, ci "artysci" ladni sa, sa pewne granice, ktorych nawet niewierzacy nie powinni przekraczac, jak chce sztuki, to niech zapierdala po Nowym Swiecie ze sztucznym ****** w dupie, efekt bedzie podobny, jej sztuka bedzie szokowala.
jak to mowi pewna osoba na Grochowie "ten swiat jest skurwialy"

Nazgul
24-07-2003, 21:12
temat pochodzi z forum Widzewa, ale mysle ze jest interesujacy i ciekaw jestem Waszego zdania...wkleje tu pierwszy post z tamtego watku i czekam na dyskusje

Ostatnio głośno o sprawie o sprawie Doroty Nieznalskiej, która została skazana na 6 miesięcy pozbawienia wolności i prace społeczne za "dzieło" pt. "Pasja" (męskie genitaliana na krzyżu)
Czy uważacie, że jest to obraza uczuć religijnych? Czy może po prostu wolność wypowiedzi?...

W takim kraju żyjemy - jeden ****** płodzi potwora i sam nawet nie wie co chciałby przez to powiedzieć a drugi go zaskarża. Sąd po której stronie by się nie opowiedział wychodzi na kretynów (w końcu ****** kretynowi przytaknie). I się kręci... A ja mam to w dupie :>

Kiju
24-07-2003, 21:28
To jest zwykłe kurestwo.artysci poprzez skandale chca sie wypromować...co to ma wspolnego ze sztuką?
Powinni tej "artystce" ***** na czoło naszyc. :zly:

Lucky Luck
24-07-2003, 21:36
A te ćwoki na Wiejskiej kradną, oszukują, wymuszają, kapują, przekupują i **** im robią - paranoja! To jest właśnie Polska... jak mnie to już wkurza!

Lucky Luck
24-07-2003, 21:38
To jest zwykłe kurestwo.artysci poprzez skandale chca sie wypromować...co to ma wspolnego ze sztuką?
Powinni tej "artystce" ch** na czoło naszyc. :zly:

Stary, to że ***** sobie na czoło powinna wpierdolić to inna rzecz... ale dawanie jej kary ograniczia wolnosci to jest paranoja... do kurwy nedzy.

arczi
24-07-2003, 22:03
Co wy, porąbani jesteście? Co wy od niej chcecie? W jakim kraju żyjemy? To jest tragiczne żeby w "wolnym" kraju nie można było tworzyć sztuki zgodnej ze swoimi przekonaniami. Sztuka musi czasami szokować, prowokować, prowadzićdo ożywionej dyskusji. Żyjemy w bardzo zróżnicowanym społeczeństwie. Jednemu podoba sie to, drugiemu tamto. Ciężko jest wszystkim dogodzić. No ale u Nas jest prosta zasada. Nie podoba się? To pod sąd!
Szkoda mi panienki. Miała potrzebe i jakąś konkretną wizję stworzenia czegoś (według niej) wartościowego, a tu proszę... obraza uczuć religijnych. Raptem w kraju skorumpowanych polityków, zawistnych ludzi, pełnym złodziei i cwaniaków odzywa się głos prawdy, głos zniesmaczonego społeczeństwa... Żygać się chce.
Jest jedna bardzo prosta zasada: Nie podoba się, to nie oglądaj!
Mi sie wiele rzeczy nie podoba w naszym kraju... :>

Kiju
24-07-2003, 22:11
*cenzura*, ci "artysci" ladni sa, sa pewne granice, ktorych nawet niewierzacy nie powinni przekraczac, jak chce sztuki, to niech zapierdala po Nowym Swiecie ze sztucznym ch** w dupie, efekt bedzie podobny, jej sztuka bedzie szokowala.
jak to mowi pewna osoba na Grochowie "ten swiat jest skurwialy"

Arczi ,Gruby to dobrze ujoł...

Gdybys nie wiedział to krzyż jest od dośc dawna symbolem wiary chrzescijanskiej,mnie to uraziło i zapewne wiele osób w Polsce tez.

Liszyła na skandal,zrobiła cos z premedytacja wiedząc ze urazi tym miliony ludzi...

I nie ucierpiała tak bardzo...

W ubiegłym tygodniu gdański sąd uznał Nieznalską za winną obrażenia uczuć religijnych i wymierzył jej karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności, polegającego na "nieodpłatnej kontrolowanej" pracy na cele społeczne przez 20 godzin miesięcznie. Obciążono ją też kosztami procesu.

arczi
24-07-2003, 22:20
Mimo wszystko dla mnie ten argument jest za mało przekonujący. Czym cię Kiju tak bardzo to "dzieło" urazilo? Nie mogłeś z tego powodu jeść ani spać? Wybacz ale dla mnie to nie powód żeby skazywać kobietę na pół roku paki... Mnie sie to w głowie nie mieśći. Czekam na lepsze czasy kiedy nasze spoleczeństwo nie będzie wszystkiego łączyć i kojarzyć z kościołem...

Kiju
24-07-2003, 22:27
Mimo wszystko dla mnie ten argument jest za mało przekonujący. Czym cię Kiju tak bardzo to "dzieło" urazilo? Nie mogłeś z tego powodu jeść ani spać? Wybacz ale dla mnie to nie powód żeby skazywać kobietę na pół roku paki... Mnie sie to w głowie nie mieśći. Czekam na lepsze czasy kiedy nasze spoleczeństwo nie będzie wszystkiego łączyć i kojarzyć z kościołem...

Arczi,dlatego mnie to uraziło,bo ten sam krzyz wisi u mnie w domu w kazdym pokoju i w moim zyciu symbolizuje pewne sprawy,taki sam krzyz wisi w kosciele do ktorego chodze .

Ten sam krzyz noszą w Polsce miliony ludzi na szyji.Nie wiedziałeś o tym?

ta kobieta nie poszła do paki...

arczi
24-07-2003, 22:44
No dobra stary... Jestem świadom jak bardzo w naszym kraju zakorzenione jest chrześcijaństwo, jestem świadom czym jest i co symbolizuje krzyż, wiem jak bardzo ważną rolę odgrywa w naszym kraju.
Szanuję to. Pewnie patrzę na te sprawy inaczej niż Ty czy miliony innych Polaków, ale według mnie nie można do wszystkiego podchodzić tak na poważnie, nawet jeśli to dotyczy tak wrażliwego i czułego na wszelkie ataki tematu.
Mnie osobiście taka oto prowokacja (jak kolwiek to nazwać) nie szokuje, nawet nie porusza zbytnio. Ot wybryk pewnej osoby. Gdybym wszystko brał tak na poważnie to patrząc na to co się dzieje już dawno wykopał bym bunkier na swojej działce, wszedł do niego, zamknął i spędził bym tam resztę swojego życia z dala od afer, wojen i niesprawiedliwości społecznej...

Ps. Niewiedziałem że jej w końcu nie wsadzili, nie mniej jednak nie zmienia to mojego punktu widzenia na tą sprawę.
Pozdro.

Kiju
24-07-2003, 22:50
Arczi,czy Twoim zdaniem genitalia na krzyzu były sztuką czy prowokacją?

Czy gdyby ta "artystka" wetkneła np. herb Legii w gówno i mówiła ze to sztuka to tez byłbyś za taką sztuką?

...o to mi chodziło...

Lucky Luck
24-07-2003, 22:51
Wiara to jedno, uczucia wlasne drugie ale to co w tym kraju sie dzieje to jest dewocja.

A cala ta zajebana LPR wykorzystuje tych ludzi do swoich celow. To nie jest normalne, kiedy oddzielimy w tym kraju wiare od zycia i polityki. To Panstwo, nioe kosciol!

arczi
24-07-2003, 23:04
Arczi,powiedz mi jedno jak odebrałes genitalia na krzyzu,jako sztuke czy jako prowokacje?

Czy gdyby ta "artystka" wetkneła np. herb Legii w gówno i mówiła ze to sztuka to tez byłbyś za taką sztuką?

...o to mi sie rozchodzi...

No cóż... teraz to żeś użył argumentu...
Fakt, herb Legii w gównie mocno by mnie zabolał...
Jeśli chodzi natomiast o genitalia na krzyżu to już takiego bólu nie odczuwam. Ok, przyznaję jest to prowokacja. Czy zamierzona, czy też panna miała jakiś inny cel w jej tworzeniu? Tego nie wiem. Musiał bym się zapoznać z jej punktem widzenia i usłyszeć od niej co chciała w ten sposób osiągnąć.
Rozumiem że Ciebie Kiju mocno bolą te genitalia. Szanuję to i rozumiem. Mnie jednak nie. I tyle w tym temacie.

Sharn
24-07-2003, 23:20
Moralność dualna arczi - tak to się nazywa...
8-

emde
24-07-2003, 23:25
Powinni tej "artystce" ch** na czoło naszyc. :zly:

Jak przeczytalem wypowiedz Kija to odrazu pomyslalem o PS. To jest podobne kurestwo, przez skandale i skurwysynstwo chcą sie wypromowac...

Kawa
24-07-2003, 23:42
GÓWNO NIE SZTUKA! Niedługo jakis "artysta" za przeproszeniem nasra na kartke i każe to podziwiac jakowielkie dzieło.
Niezbyt lubie włuczyc sie po róznych galeriach, ale mam szacunek dla ludzi którzy twoża rzeczywiście cos ciekawego czy ładnego np. do wielu malarzy. Jednak teraz wystarczy szokowac zeby robic kariere, a umiejętnosci schodzana dalszy plan.

Kawa
24-07-2003, 23:46
Wiara to jedno, uczucia wlasne drugie ale to co w tym kraju sie dzieje to jest dewocja.

A cala ta zajebana LPR wykorzystuje tych ludzi do swoich celow. To nie jest normalne, kiedy oddzielimy w tym kraju wiare od zycia i polityki. To Panstwo, nioe kosciol!
Yyyy, ze co?

bemowiak
24-07-2003, 23:47
GÓWNO NIE SZTUKA! Niedługo jakis "artysta" za przeproszeniem nasra na kartke i każe to podziwiac jakowielkie dzieło.
Niezbyt lubie włuczyc sie po róznych galeriach, ale mam szacunek dla ludzi którzy twoża rzeczywiście cos ciekawego czy ładnego np. do wielu malarzy. Jednak teraz wystarczy szokowac zeby robic kariere, a umiejętnosci schodzana dalszy plan.

mam pytanie
Ja potrafie głośno bekać na zawołanie czy to znaczy że jak se bekne na ulicy to promuje sie przez szokowanie innych? :buhaha: :rotfl:

Kawa
24-07-2003, 23:51

mam pytanie
Ja potrafie głośno bekać na zawołanie czy to znaczy że jak se bekne na ulicy to promuje sie przez szokowanie innych? :buhaha: :rotfl:
No pewnie i jeszcze powinienes brac za to kaske! Niech ludzie płaca za przyjemnośc słuchania Twoich naturalnych odruchów 8o

Kiju
24-07-2003, 23:53

Jak patrze na sztukę nowoczesna która pokazują w TV i jakis zarosniety typ pokazuje np.zgnieciona puszke po konserwie pomalowaną w ciapki i mówi ze jego dzieło wyraża pokój na świecie albo jakąs inna głupote, to nachodzi mnie myśl-czy to ja jestem taki głupi i nie wiem o co chodzi czy to innych jebie ostro w dekiel :/

Krzpac
25-07-2003, 01:24
Jak patrze na sztukę nowoczesna która pokazują w TV i jakis zarosniety typ pokazuje np.zgnieciona puszke po konserwie pomalowaną w ciapki i mówi ze jego dzieło wyraża pokój na świecie albo jakąs inna głupote, to nachodzi mnie myśl-czy to ja jestem taki głupi i nie wiem o co chodzi czy to innych jebie ostro w dekiel :/

no Kiju jakby Ci to powiedzieć :/ :> :help:

Harcerz
25-07-2003, 01:47

A mnie sie wydaje wtedy ze tez mam szanse zostac "Artysta" tylko mi odwagi brakuje. ;)

Nazgul
25-07-2003, 01:58
A mnie sie wydaje wtedy ze tez mam szanse zostac "Artysta" tylko mi odwagi brakuje. ;)

kawa będzie rzeźbił w brązie, ja zaśpiewam (śpiewać każdy może :>) a Ty, Harcerz? Co konkretnie? A może we dwóch zbijemy coś z desek? Tylko trzeba uważań, żeby nie wyglądało jak krzyż :D

Harcerz
25-07-2003, 02:06
Mam stary ;) niepotrzebny rower to moze cos sklece

Adams_
25-07-2003, 02:07
http://212.180.157.35/~phpbb2/images/avatars/gallery/Smieszne/35.jpg

Czy wlasinie obrazilem uczucia religijne arabow?

Jak katolikow szokuje penis na krzyzu to niech go omijaja z daleka. W kosciele nie zostal wystawiony wiec o co chodzi? Czy za slowa "Rydzyk to gej" tez bede mial problemy?
I to jest nowa koncepcja sztuki.

Nazgul
25-07-2003, 02:12
Mam stary ;) niepotrzebny rower to moze cos sklece

A co z welocypedofilami? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :buhaha:

Nazgul
25-07-2003, 02:14

Jak katolikow szokuje penis na krzyzu to niech go omijaja z daleka. W kosciele nie zostal wystawiony wiec o co chodzi? Czy za slowa "Rydzyk to gej" tez bede mial problemy?
I to jest nowa koncepcja sztuki.

Ona jest słuszna, ta koncepcja, ale właśnie dopuściłeś się obrazy kilkuset milionów Hindusów. Dorób jeszcze tej krowie napis: "Kaszmir należy się Pakistanowi" i masz skandal jak ta lala :)

Adams_
25-07-2003, 02:18
Ale ogolnie krowka fajna, nie? :D

Nazgul
25-07-2003, 02:24
Ale ogolnie krowka fajna, nie? :D

Fajna...
O, a'propos krów - to jakiej profanacji dopuścili się Ruscy nad Morzem Japońskim? :D :buhaha: :rotfl: '8

Adams_
25-07-2003, 02:58
eppp.....

Sprzedali ja dwa razy?

peyek
25-07-2003, 10:04

Mam wrazenie ze sie mylisz. Otoz krowa (tak jak np. polksiezyc) to tylko symbol ktorego znaczenie jest okreslone w zaleznosci od kultury. U nas krowa na wydzwiek raczej smieszny (ew. neutralny) wiec umieszczajac taka fotke (swoja droga ekstra :D ) w Polsce nie dajac do zrozumienia ze szydzisz z Hindusow nie robisz nic zlego (podobnie jak jest ze wspomnianym polksiezycem spiewajacym, tanczacym czy robiacym rozne inne dziwne rzeczy np. w kreskowkach). Krzyz natomiast (tak jak np. gwiazda Dawida) ma wydzwiek jednoznaczy i kojarzy sie z okreslona grupa ludzi. Osmieszajac krzyz automatycznie poruszasz chrzescijan (ktorych w tym kraju jest jednak wiekszosc).
A przeslanie tego "dziela" jest chyba jednoznaczne (chyba ze ja jestem za cienki zeby to zrozumiec :/)

legart
25-07-2003, 10:21
Ech niestety granice prowokacji na którą ważą się co poniektórzy "artyści" badzo się przesuwają. Już nie wystaczy że jakiś prowokatorek zapakuje własne gówno do puszki po konserwach (fakt autentyczny) czy pomaluje se wacka na czerwono i pstryknie pare fotek. Jedyna sfera życia gdzie ludzi jeszcze rusza prowokacja to niestety szeroko pojęta religijność. Ach dobrze że tą "pseudeoartystkę" jakoś ukarali i mam nadzieję że dostanie jakieś pożyteczne prace społeczne (w żłobku lub w domu opieki społecznej).

PS Arczi mam podobne skojarzenia jak Kiju, ciekawe jak byś się czuł jakby ktoś se wpisał ***** w Elkę?

Nazgul
25-07-2003, 10:38
eppp.....

Sprzedali ja dwa razy?

Nie.
Japońskie gazety pisąły o tym jak to podczas idealnej pogody na Morzu Japońskim zatonął kuter rybacki. Załoga szybko została uratowana (zdążyli nadać SOS), wszyscy rozbitkowie byli mocno pijani. W czasie przesłuchań kapitan i załoga przysięgali, że z nieba spadła krowa i zatopiła kuter. Kapitan został oskarżony o niedopełnienie oibowiązków i zamknięty :)

Jakiś czas później rosyjska prasa podała, że piloci jednego z rosyjskich samolotów wojskowych (bombowiec albo transportowiec) dla zabawy porwało z pastwiska nieopodal lotniska krowę, załadowali ją do samolotu i wylecieli w jakąś rutynową trasę. Niestety, zwierzę wpadło w szał, najprawdopodobniej ze strachu i załoga wyrzuciła ją nad Morzem Japońskim...

arczi
25-07-2003, 10:50
PS Arczi mam podobne skojarzenia jak Kiju, ciekawe jak byś się czuł jakby ktoś se wpisał ch** w Elkę?

Czułbym się obrażony... fakt
Nie twierdze wcale że mi się podobaja te genitalia na krzyżu. Nie uznaję tego za sztukę. Chodzi mi tylko o to że "to" dla tej kobiety jest czymś ważnym, jest dla niej sztuką(jak kolwiek to nazwać). Tworząc "to" miała na pewno jakieś przesłanie, coś chciała tym wyrazić (nie wiem co), natomiast uważam tylko że nie powinno sie w dzisiejszych czasach zabraniać ludziom wypowiadać na dany temat. Lata cenzury już się podobno skończyły. Miała taką potrzebę? No i ****, niech ma. Jak się komuś nie podoba to niech to poprostu oleje to cieplym moczem i nie ogląda. Jak bym zobaczył herb Legii w gównie to owszem zabolało by mnie to jak każdego z Was. Ale olał bym to tak samo jak wszystkie te brednie jakie wygadują o Nas fani w czarnych koszulach i pół kibicowskiej Polski... Wiecej luzu i dystansu panowie....

legart
25-07-2003, 10:53
PS Arczi mam podobne skojarzenia jak Kiju, ciekawe jak byś się czuł jakby ktoś se wpisał ch** w Elkę?

Czułbym się obrażony... fakt
Nie twierdze wcale że mi się podobaja te genitalia na krzyżu. Nie uznaję tego za sztukę. Chodzi mi tylko o to że "to" dla tej kobiety jest czymś ważnym, jest dla niej sztuką(jak kolwiek to nazwać). Tworząc "to" miała na pewno jakieś przesłanie, coś chciała tym wyrazić (nie wiem co), natomiast uważam tylko że nie powinno sie w dzisiejszych czasach zabraniać ludziom wypowiadać na dany temat. Lata cenzury już się podobno skończyły. Miała taką potrzebę? No i ch**, niech ma. Jak się komuś nie podoba to niech to poprostu oleje to cieplym moczem i nie ogląda. Jak bym zobaczył herb Legii w gównie to owszem zabolało by mnie to jak każdego z Was. Ale olał bym to tak samo jak wszystkie te brednie jakie wygadują o Nas fani w czarnych koszulach i pół kibicowskiej Polski... Wiecej luzu i dystansu panowie....

He, he ja tez mam dla niej przesłanie - miłego podkładania pampersów w domu spokojnej starości

Gruby
25-07-2003, 12:37
Ach dobrze że tą "pseudeoartystkę" jakoś ukarali i mam nadzieję że dostanie jakieś pożyteczne prace społeczne (w żłobku lub w domu opieki społecznej).

Chcialbys zeby Twoja coreczka miala doczynienia z ta kobieta?? Bo ja raczej nie chcialbym zeby moje dzieci mialy kontakt z "artystami"

Yevaud
25-07-2003, 12:57
Gówno to, nie sztuka.
Ale zaskarżać do sądu? Toż tylko o to chodziło! Żeby o "artystce" było głośno. Takich jak ona trzeba konsekwentnie olewać! Ewentualnie wyśmiać. Broń borze nie komentować. Panna chce być kontrowersyjna? A gówno! Olać ją i tyle!

Kiju
25-07-2003, 13:02
Panna chce być kontrowersyjna? A gówno! Olać ją i tyle!

...a potem na stos z nią 8-

legart
25-07-2003, 13:05
Ach dobrze że tą "pseudeoartystkę" jakoś ukarali i mam nadzieję że dostanie jakieś pożyteczne prace społeczne (w żłobku lub w domu opieki społecznej).

Chcialbys zeby Twoja coreczka miala doczynienia z ta kobieta?? Bo ja raczej nie chcialbym zeby moje dzieci mialy kontakt z "artystami"

No to domu starców, albo do grabienia trawników

Lawy
25-07-2003, 13:20
niedługo jak ktoś nasra na dwa patyki skrzyżowane zostanie spałowany i do paki. tak to wygląda w ekstremie. smutne, ale trzeba się przyzwyczaić że w takim kraju żyjemy..

Gruby
25-07-2003, 13:41
Mogliby skierowac ja do bycia grabarzem, wtedy szoku w jej zyciu by nie zabraklo. :D

Kiju
25-07-2003, 13:41
niedługo jak ktoś nasra na dwa patyki skrzyżowane zostanie spałowany i do paki. tak to wygląda w ekstremie. smutne, ale trzeba się przyzwyczaić że w takim kraju żyjemy..

...ehhh.... :/

Beny
25-07-2003, 13:47

Nie oburzaj się, niektórzy zawsze będą niereformowalnymi kretynami, z którymi nie warto nawet duskutować... 8/ :fu: 8-

Lawy
25-07-2003, 14:44

Nie oburzaj się, niektórzy zawsze będą niereformowalnymi kretynami, z którymi nie warto nawet duskutować... 8/ :fu: 8-

masz oczywiście na myśli panów z LPR oraz sedziego który wydał tak idiotyczny wyrok :>
napisałem, że tak to wygląda w ektremie.
a apropos krzyża: widzieliście to coś co ona stworzyła? jeśli tak to mam pytanko (do ludzi wierzących):czy kazdy krzyż niezależnie od tego czy jest symetryczny czy też stoi krzywo to znak chrześcijaństwa?
aaa i jeszcze jedno, niech sądy wezmą się teraz za młodych ludzi słuchajacych very mocnej muzyki (death, black metal). na koszulkach mają przecież wyraźne antychrześcijańskie znaki/napisy.
to tyle. a że żyjemy w państwie nietolerancyjnym to fakt.

Beny
25-07-2003, 15:06

masz oczywiście na myśli panów z LPR oraz sedziego który wydał tak idiotyczny wyrok :>
napisałem, że tak to wygląda w ektremie.
a apropos krzyża: widzieliście to coś co ona stworzyła? jeśli tak to mam pytanko (do ludzi wierzących):czy kazdy krzyż niezależnie od tego czy jest symetryczny czy też stoi krzywo to znak chrześcijaństwa?
aaa i jeszcze jedno, niech sądy wezmą się teraz za młodych ludzi słuchajacych very mocnej muzyki (death, black metal). na koszulkach mają przecież wyraźne antychrześcijańskie znaki/napisy.
to tyle. a że żyjemy w państwie nietolerancyjnym to fakt.

Ich również, chociaż z różnych powodów!
Krzyż w Polsce (i nie tylko) zawsze będzie się kojarzył z Chrześcijaństwem i to niezależnie od jego odłamu! I ktoś, kto w sposób kontrowersyjny będzie "uprawiał" sztukę przy jego wykorzystaniu zawsze może zostać posądzony o profanację atrybutów Chrześcijaństwa, zwłaszcza że są to tzw. "paragrafy". I tak samo osoba, która to pochwala, nawet tłumacząc, że jest to sztuka itp., będzie narażona na podobnej skali zarzuty!
Dlaczego ta kobieta np. nie umieściła genitaliów na kwadracie, trójkącie itp.? Tolerancja ma swoje granice i w tym przypadku nie ma zastosowania. Tolerować można odmienną płeć, wiarę, kibicowanie innemu klubowi, czy czerwone włosy Wiśniewskiego, a przy profanacji, w tym konkretnym przypadku krzyża jako jednego z atrybutów Chrześcijaństwa, to już przegięcie!

Kiju
25-07-2003, 15:19
Ich również, chociaż z różnych powodów!
Krzyż w Polsce (i nie tylko) zawsze będzie się kojarzył z Chrześcijaństwem i to niezależnie od jego odłamu! I ktoś, kto w sposób kontrowersyjny będzie "uprawiał" sztukę przy jego wykorzystaniu zawsze może zostać posądzony o profanację atrybutów Chrześcijaństwa, zwłaszcza że są to tzw. "paragrafy". I tak samo osoba, która to pochwala, nawet tłumacząc, że jest to sztuka itp., będzie narażona na podobnej skali zarzuty!
Dlaczego ta kobieta np. nie umieściła genitaliów na kwadracie, trójkącie itp.? Tolerancja ma swoje granice i w tym przypadku nie ma zastosowania. Tolerować można odmienną płeć, wiarę, kibicowanie innemu klubowi, czy czerwone włosy Wiśniewskiego, a przy profanacji, w tym konkretnym przypadku krzyża jako jednego z atrybutów Chrześcijaństwa, to już przegięcie!

Ot co!

Lawy
25-07-2003, 15:21
a propos określania kogoś idiotą czy innym brzydkim określeniem. zastanów się czasami czy to że druga osoba ma inną opinię na jeden temat wystarczy aby kogoś tak nazwać. tyle.
a teraz na temat:
istnieje coś takiego jak sztuka bluźniercza czy to się ludziom podoba czy też nie. (mi się osobiście nie podoba żadna sztuka nowoczesna, ale to już inny temat). Babka niewątpliwie wygra sprawę jak się odwoła do sądu międzynarodowego. Ponieważ nikogo nie zmusiła do ogladania swojego "artyzmu". Sama wynajęła galerię i zaprosiła grupę ludzi.
To samo było z filmem "Dogma", dowiedziano się że są tam niby jakieś bluźniercze przekazy no i film zaczęły się protesty - przecież jak ktoś nie chce zobaczyć to i tak nie zobaczy. A jak zechce to pomimo zakazów i wyroków sam sobie narysuje w domu.
Co do tolerancji to niestety jesteśmy (polacy)nietolerancyjni, zacofani oraz antysemitami (trochę generalizuje, ale....)

Gruby
25-07-2003, 15:25
Nie ukrywam ze jestem nietolerancyjny i, ze jestem antysemita, powiem wiecej, dobrze mi z tym.

Kiju
25-07-2003, 15:28
Nie ukrywam ze jestem nietolerancyjny i, ze jestem antysemita, powiem wiecej, dobrze mi z tym.

Toć to samo miałem napisać 8-

Lawy
25-07-2003, 15:35

Toć to samo miałem napisać 8-

to się rozejrzyj po ulicy i zobacz reakcje ludzi np. no coś czego nigdy nie widzieli. (pierwszy przykład: palma w Wawie)
w polsce wyrażenie "ty żydzie" jest powszechnym przekleństwem - a dla wielu nawet jednym z najwiekszych - jest to antysemityzm czy też nie? moim zdaniem jest.
A przykładów nietolerancji jest tyle, że aż szkoda pisać.
Oczywiście generalizuje... ale.... myślę że tacy ludzie tworzą wiekszość.

Adams_
25-07-2003, 15:37
eppp.....

Sprzedali ja dwa razy?

Nie.
Japońskie gazety pisąły o tym jak to podczas idealnej pogody na Morzu Japońskim zatonął kuter rybacki. Załoga szybko została uratowana (zdążyli nadać SOS), wszyscy rozbitkowie byli mocno pijani. W czasie przesłuchań kapitan i załoga przysięgali, że z nieba spadła krowa i zatopiła kuter. Kapitan został oskarżony o niedopełnienie oibowiązków i zamknięty :)

Jakiś czas później rosyjska prasa podała, że piloci jednego z rosyjskich samolotów wojskowych (bombowiec albo transportowiec) dla zabawy porwało z pastwiska nieopodal lotniska krowę, załadowali ją do samolotu i wylecieli w jakąś rutynową trasę. Niestety, zwierzę wpadło w szał, najprawdopodobniej ze strachu i załoga wyrzuciła ją nad Morzem Japońskim...

:rotfl: :rotfl: :buhaha: :buhaha: :+: :+:

rewelacja :D

Beny
25-07-2003, 15:38
a propos określania kogoś idiotą czy innym brzydkim określeniem. zastanów się czasami czy to że druga osoba ma inną opinię na jeden temat wystarczy aby kogoś tak nazwać. tyle.
a teraz na temat:
istnieje coś takiego jak sztuka bluźniercza czy to się ludziom podoba czy też nie. (mi się osobiście nie podoba żadna sztuka nowoczesna, ale to już inny temat). Babka niewątpliwie wygra sprawę jak się odwoła do sądu międzynarodowego. Ponieważ nikogo nie zmusiła do ogladania swojego "artyzmu". Sama wynajęła galerię i zaprosiła grupę ludzi.
To samo było z filmem "Dogma", dowiedziano się że są tam niby jakieś bluźniercze przekazy no i film zaczęły się protesty - przecież jak ktoś nie chce zobaczyć to i tak nie zobaczy. A jak zechce to pomimo zakazów i wyroków sam sobie narysuje w domu.
Co do tolerancji to niestety jesteśmy (polacy)nietolerancyjni, zacofani oraz antysemitami (trochę generalizuje, ale....)

Oczywiście, że nie wsytarczy! Bo chyba nie ma takiej mozliwości, która umożliwiałaby używanie takich słów w stosunku do innych! Chyba, że chce się ją sprowokować! Faktycznie przesadziłem i w tym miejscu Cię przepraszam! :) Aczkolwiek takie wypowiedzi jak Twoja, kiedy pojawiają się u coraz szerszego grona osób, powoduję że obojętniejemy na widok tego co nas otacza i zatracamy swoje wartości. Oczywiście jedni to nazywają sztuką, inni bluźnierczą sztuka, a tacy jak ja poprostu profanacją! I zawsze tak będzie niezależnie, czy dotyczyć to będzie krzyżą z genitaliami, Papieża przygniecionego meteorytem, czy "deptania" flagi i godła narodowego (o śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nie wspominając ;) ). Dla mnie to były, są i będą profanacje, które powinno się karać zgodnie z prawem! Cieszę się jednocześnie, że mogę poznać inne, od mojego, zdanie na bulwersujący mnie temat, bowiem prowadzi to do dyskusji i wymiany poglądów, które pomagają nam zrozumieć rzeczywistość. I mimo, że zachowam swój światopogląd, to pozwól, iż w przyszłości będę się starał "rzucić okiem" na kolejna profanację, jak na "blużnierczą sztukę" i starać się znaleźć tam racje ogólnie pojętej "drugiej strony".
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam. :)

Gruby
25-07-2003, 15:40
Nie wiem, jak dla mnie zydzi sa przewrazliwieni na swoim punkcie, jakby ktos do mnie powiedzial ty katoliku to bym nie mial nic przeciwko temu, widac zydzi sami sa antysemitami i maja jakies kompleksy w zwiazku ze swoja wiara.

Kiju
25-07-2003, 15:41
100 % poparcia zacny Beny Kuleczko!

Lawy
25-07-2003, 15:47
...
Aczkolwiek takie wypowiedzi jak Twoja, kiedy pojawiają się u coraz szerszego grona osób, powoduję że obojętniejemy na widok tego co nas otacza i zatracamy swoje wartości. Oczywiście jedni to nazywają sztuką, inni bluźnierczą sztuka, a tacy jak ja poprostu profanacją! I zawsze tak będzie niezależnie, czy dotyczyć to będzie krzyżą z genitaliami, Papieża przygniecionego meteorytem, czy "deptania" flagi i godła narodowego (o śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nie wspominając ;) ). Dla mnie to były, są i będą profanacje, które powinno się karać zgodnie z prawem! Cieszę się jednocześnie, że mogę poznać inne, od mojego, zdanie na bulwersujący mnie temat, bowiem prowadzi to do dyskusji i wymiany poglądów, które pomagają nam zrozumieć rzeczywistość. I mimo, że zachowam swój światopogląd, to pozwól, iż w przyszłości będę się starał "rzucić okiem" na kolejna profanację, jak na "blużnierczą sztukę" i starać się znaleźć tam racje ogólnie pojętej "drugiej strony".

ja tego nie nazwę ani sztuką ani bluźnierstwem.
hehe, nie o to chodzi czy sie podoba czy nie, tylko czy musisz to oglądać. jeśli takie coś by było wystawione na ulicy to też bym protestował, ale że są ludziska, które chcą w grupie zainteresowanych oglądać w jakimś pomieszczeniu to mnie to generalnie nie obchodzi. Niech robią co chcą. byle inni nei musieli tego oglądać.

A propos Papieża przygniecionego kamieniem. czy to nie byuło tak, że artysta chciał wyrazić coś w tym styu, ze Papież dźwiga olbrzmie brzemię/ciężar itp itd. bo chyba coś takiego mi mignęło w jakimś wywiadzie. Czy wyrażenie w taki sposób tego też jest dla Ciebie bluźnierstwem?

Nova
25-07-2003, 15:49
Nie wiem, jak dla mnie zydzi sa przewrazliwieni na swoim punkcie, jakby ktos do mnie powiedzial ty katoliku to bym nie mial nic przeciwko temu, widac zydzi sami sa antysemitami i maja jakies kompleksy w zwiazku ze swoja wiara.
Nie skomentuje do Twojej wypowiedzi,nie warto.
Tylko mała uwaga na przyszłość-pisze się Żydzi,nie żydzi.To błą ortograficzny.

Lawy
25-07-2003, 15:49

widzisz, nie o to chodzi, czy oni się czują urażeni. ale o to, że my myślimy że jest to nazwanie kogoś kogo mamy za nic (albo jeszcze gorzej). a dla wiekszości znaczy to po prostu ty :*

Beny
25-07-2003, 15:59
...
Aczkolwiek takie wypowiedzi jak Twoja, kiedy pojawiają się u coraz szerszego grona osób, powoduję że obojętniejemy na widok tego co nas otacza i zatracamy swoje wartości. Oczywiście jedni to nazywają sztuką, inni bluźnierczą sztuka, a tacy jak ja poprostu profanacją! I zawsze tak będzie niezależnie, czy dotyczyć to będzie krzyżą z genitaliami, Papieża przygniecionego meteorytem, czy "deptania" flagi i godła narodowego (o śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nie wspominając ;) ). Dla mnie to były, są i będą profanacje, które powinno się karać zgodnie z prawem! Cieszę się jednocześnie, że mogę poznać inne, od mojego, zdanie na bulwersujący mnie temat, bowiem prowadzi to do dyskusji i wymiany poglądów, które pomagają nam zrozumieć rzeczywistość. I mimo, że zachowam swój światopogląd, to pozwól, iż w przyszłości będę się starał "rzucić okiem" na kolejna profanację, jak na "blużnierczą sztukę" i starać się znaleźć tam racje ogólnie pojętej "drugiej strony".

ja tego nie nazwę ani sztuką ani bluźnierstwem.
hehe, nie o to chodzi czy sie podoba czy nie, tylko czy musisz to oglądać. jeśli takie coś by było wystawione na ulicy to też bym protestował, ale że są ludziska, które chcą w grupie zainteresowanych oglądać w jakimś pomieszczeniu to mnie to generalnie nie obchodzi. Niech robią co chcą. byle inni nei musieli tego oglądać.

A propos Papieża przygniecionego kamieniem. czy to nie byuło tak, że artysta chciał wyrazić coś w tym styu, ze Papież dźwiga olbrzmie brzemię/ciężar itp itd. bo chyba coś takiego mi mignęło w jakimś wywiadzie. Czy wyrażenie w taki sposób tego też jest dla Ciebie bluźnierstwem?

Oczywiście, ze ludzie którzy nie chcą to nie muszą tego oglądać! Tylko że w tym przypadku zdjęcie "sztuki" było pokazywane w wszystkich prawie mediach i chcąc, nie chcąc ludzie to widzieli...

A co do Twojego pytania, to tak, jest to dla mnie bluźnierstwo, bo dotyczy osoby Papieża i to co autor chciał przez to wyrazić niewiele mnie interesuje! Rozumiem i szanuję to, że ktoś może mieć odmienne zdanie na ten sam fakt..., ale pozostane przy własnym...

Lawy
25-07-2003, 16:06
Oczywiście, ze ludzie którzy nie chcą to nie muszą tego oglądać! Tylko że w tym przypadku zdjęcie "sztuki" było pokazywane w wszystkich prawie mediach i chcąc, nie chcąc ludzie to widzieli...
...

Heh, media by tego nie pokazały gdyby nie protesty. fakt, teraz ludzie musieli obejrzeć.
rozumiem, że wielu ludziom się to nie podobało, jednak zostaję przy swoim: jak ktoś robi coś w swoim gronie i innym nie pokazuje (poza zainteresowanym osobom) to niech działa. i tyle.

Kiju
25-07-2003, 16:14
Tak,tak...akceptujmy wszystko wokól ,akceptujmy dewiantów-pedofili,nekrofili,zoofili -przeciez to tacy sami ludzie jak my tylko odrobine inaczej kochają.
Lawy,jezeli da sie na cos raz przyzwolenie to potem to znajduje nasladowców...a tą artystke włozmy do jednego worka z Chełmonskim,Kossakiem...przeciez to tez artysci,tylko ze inaczej tworzą.

Nie dajmy sie zwariować...

ems
25-07-2003, 16:18
kiedys bylem z laska na wystawie "Nowoczesna Sztuka Austriacka"

od tego czasu nie mam najmniejszego zamiaru jechac do Austriii - tylu genitaliow obojga plci nie naogladalem sie dotad w zadnym pornolu ;P

Lawy
25-07-2003, 16:42
Tak,tak...akceptujmy wszystko wokól ,akceptujmy dewiantów-pedofili,nekrofili,zoofili -przeciez to tacy sami ludzie jak my tylko odrobine inaczej kochają.
Lawy,jezeli da sie na cos raz przyzwolenie to potem to znajduje nasladowców...a tą artystke włozmy do jednego worka z Chełmonskim,Kossakiem...przeciez to tez artysci,tylko ze inaczej tworzą.

Nie dajmy sie zwariować...

heh, pedofile to inna sprawa, bo szkodzą (mało powiedziane) innym, ale jeśli ktoś sobie sam wsadza grubą rurę w tyłek to jego sprawa. Jeśli chce sobie sam uciąć palec proszę bardzo. jeśli sforografuje swoje genitalia i powiesi w domu na ścianie, niech działa. To że sądzę, że to ***** to i tak uważam, że sam sobie może takie rzeczy robić. byle nie zmuszał ludzi do oglądania, uczestniczenia bądź wystawiał na ulicę.
A bynajmniej nikt nie wrzuca jej do jednego worka z takimi artystami. to jest inna sztuka. to tak jakby wrzucić oreszczuka do jednego worka z Deyną. sorry, ale inna para kaloszy.

peyek
25-07-2003, 16:58
A tak wogole to co to za roznica czy pokaze to na ulicy czy w prywatnej galerii? Tak samo jest z gazetami: zakladamy ze ktos wydaje pismo dla zboczencow - teoretycznie kupuje je sobie kto chce ale wiemy wszyscy ze tak nie powinno byc. Nie zboczency?? Ok niech bedzie omawiany juz tu herb Legii, godlo albo flaga narodowa, zdjecie kogos slawnego (zalozmy ze twoj ojciec lub matka jest slawna) przerobione w ten sposob aby szokowac (np. ich twarze a zamiast ciala wielkie chuje). Nie obraz sie ja tego napewno bym nie zrobil ale widzisz ze to wszystko zalezy od punktu siedzenia. Jakie bylo ostatnio oburzenie jak ktos wydal kartke pocztowa z jakims kiepskich lotow rysunkiem o kibicach Legii. Teoretycznie kupuje tylko ten ktory chce ale... To nie jest takie proste.

arczi
Cieszę się że jest jeszcze ktoś kto myśli podobnie jak ja.
Pozdro Lawy.

arczi
Cieszę się że jest jeszcze ktoś kto myśli podobnie jak ja.
Pozdro Lawy.

Beny
25-07-2003, 17:13
No właśnie, moim zdaniem w dzisiejszych czasach zawsze w takich przypadkach będą protesty i prostesty wobec prostestów, niezależnie od tego, która strona dyskusji i co w danym momencie akurat nazwie profanacją. Więc nam pozostaje tylko czekać na kolejną, którą będzie można oprotestować i przedyskutować. :)

piter
25-07-2003, 21:19

Szanowna Przedstawicielko Wielkopolskich Bojowników O Czystość Języka Polskiego!!!!!!

Uprzejmie informuję, że słowo "ż(Ż)yd" można pisać z małej lub dużej litery. Z dużej gdy chcemy przedstawić narodowość, z małej gdy mamy na myśli wiernego wyznania mojżeszowego.
(Analogicznie: Polak - luteranin).

Łączę wyrazy najwyższego uszanowania
piter

Pesto
25-07-2003, 21:36
to są właśnie zasrani katoliccy hipokryci - ksiądz pedofil ich nie razi , ale głupawa artystka - ooo , to Sodoma i Gomora !

Kiju - z pewnością nieraz śpiewałeś brzydką piosenkę o Legii . Powinieneś więc przepracować za darmo 120 godzin , bo uraziłeś uczucia wielu ludzi , w tym moje.

"sztuka nowoczesna" - kupa gówna dla snobów. Jakiś dowcipniś wysłał kiedyś pracę na wystawę takiej "sztuki" , zdobył złoty medal , po czym ujawnił , że dzieło stworzyła świnia pędzlem przywiązanym do ogona.

Kiju
26-07-2003, 04:54
oj Pesto,Pesto,..nke moge z tobz polemnizowac bo pije,,,,,,zawiodlem sie na tobnie/.//.......

*PRZEMO*
26-07-2003, 08:26
w jakim kierunku idzie ten zasrany swiat oj w jaki.. widze ze sztuka przechodzi juz luudzkie pojecie... a czy to w ogole mozna nazwac sztuka?!..
banda indywidualistow spragniona jakiego kolwiek sukcesu proboje wywolac na opini publicznej jakies zainteresowanie... :fu:
normalnosci troszke nnoramlnosci//

Nova
26-07-2003, 11:09

Szanowna Przedstawicielko Wielkopolskich Bojowników O Czystość Języka Polskiego!!!!!!

Uprzejmie informuję, że słowo "ż(Ż)yd" można pisać z małej lub dużej litery. Z dużej gdy chcemy przedstawić narodowość, z małej gdy mamy na myśli wiernego wyznania mojżeszowego.
(Analogicznie: Polak - luteranin).

Łączę wyrazy najwyższego uszanowania
piter
W celu weryfikacji tych doniesień przeszukana została baza danych Wojowników.Informacje te zostały potwierdzone.Niniejszym zwracam honor.Następnym razem wszelkie działania Wielkopolskich Bojowników będą konsultowane z prof.Janem Miodkiem a nie tylko opierane na informacjach wyniesionych z lekcji polskiego w liceum.Śmiem jednak twierdzić iż pisownia w/w wyrazów nie wynika ze znajomości zasad ortograficznych ale z chęci okazania braku szacunku dla tej nacji.
Z poważaniem
Nova

Gruby
26-07-2003, 11:18
Jakby kolezanka zauwazyla, napisalem slowo katolik rowniez z malej litery, chodze do jednego z najslabszych liceow, ale pewne zasady znam.

Nazgul
26-07-2003, 11:45
Jakby kolezanka zauwazyla, napisalem slowo katolik rowniez z malej litery, chodze do jednego z najslabszych liceow, ale pewne zasady znam.

Dlatego trzeba zrobic jak w niemieckim - wszystkie rzeczowniki z dużej litery i szlus. Będzie spokój i nie będzie pyskówek.

Dorsz
26-07-2003, 12:13
Tak, tak, powinni przywrócić do życia świętą inkwizycję, wziąć pseudo artystkę i spalić na stosie.

To, że kobita przyczepiła genitalia na krzyż, to jej chora jazda, ale czy to jest powód by podawać ją do sądu? Giertych w takim razie z tymi wszystkimi oszołomami powinien być również, bo on i jego powoływanie się na Boga i Papieża uraża mnie jako Chrześcijanina co i raz go widzę w telewizji.

P.S.

żyd żołnierz wczoraj zastrzelił czteroletniego chłopca i dwie jego siostry starsze o kilka lat. W telewizji wzmianka pod koniec każdego serwisu, jakieś 20 sekund czasu antenowego. żydów od tak sobie się nie przestało lubić.

Pesto
26-07-2003, 19:51
a w ogóle nazwisko Nieznalska stało się nieadekwatne - powinna zmienić na Obrazoburska albo Skandalewska ;)
przecież nie jest już nieznana

co do Żydów - nienawidzę parchów :

- za holocaust , jaki fundują Palestyńczykom
- za ich legendarną pazerność (z tego samego powodu nie lubię księży) - jakiej narodowości jest Rywin ?
- za ich hipokryzję (patrz wyżej) - jakiej narodowości jest Michnik ?
- za głupawą polityczną poprawność (żeby żerować na tragedii własnego narodu , trzeba być skończonym cwelem - a to jest specjalność Żydów nowojorskich , którzy w latach 40. ... nie reagowali na zagładę ! )
- za ich wszawą solidarność (Żydzi lubią monopolizować takie profesje jak prawnik , redaktor , lekarz - poczytajcie historię II RP albo Monarchii Austro - Węgierskiej) , która nie ma nic wspólnego z zasadami wolnej konkurencji
- za ich stosunek do Polaków !!! Polska była tym krajem , który dał tym szczurom najwięcej swobód (obok Holandii) . I jak się odwdzięczyli ? Po II wojnie Żydzi stanowili 0,5 % społeczeństwa , 20 % oficerów UB i 25 % najwyższych dygnitarzy PPR/PZPR. Morel,Wolińska,Fejgin,Berman,Minc - poczytajcie sobie o tych śmierdzielach.
a teraz zafajdany Gross (ang. gross - ohydny , obrzydliwy) ze swoim bełkotem o Jedwabnym ... i wystawa w australijskim Melbourne , jak to wstrętni Polacy mordowali niewinnych Żydów (a na zdjęciach ... żołnierze Wehrmachtu)

oczywiście całe moje pisanie na nic , bo i tak politycznie poprawne pajacyki wiedzą swoje - antysemityzm Polaków jest bezpodstawny !

Lawy
28-07-2003, 09:11
...
oczywiście całe moje pisanie na nic , bo i tak politycznie poprawne pajacyki wiedzą swoje - antysemityzm Polaków jest bezpodstawny !

heh, ja nie mówię, że antysemityzm jest bezpodstawny. Zawsze coś się z czegoś bierze (choćby z zacofania).
Co do Twoich argumentów, to sorry, ale nie będę ich komentował bo uważam je za śmieszne (i nie chce mi się). Choć wiem, że sporo ludzi podziela Twoje zdanie.
Ale mam pytanko: niemców też nienawidzisz??

Klusek
28-07-2003, 09:37
- za głupawą polityczną poprawność (żeby żerować na tragedii własnego narodu , trzeba być skończonym cwelem - a to jest specjalność Żydów nowojorskich , którzy w latach 40. ... nie reagowali na zagładę ! )
- za ich wszawą solidarność ...

Mnie się wydaje, że jedno drugiemu przeczy.
Takie dyskursy uważam za bezsensowne, czyba że prowadzone są dla samej przyjemności konwersacji, bo jeszcze nie spotkałem przypadku w którym jeden by drugiego przekonał.