PDA

Zobacz pełną wersję : Światowej klasy pływak czeka na polskie obywatelstwo

MaxyM
24-07-2003, 10:19
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", od poniedziałku w Kancelarii Prezydenta RP znajduje się wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa, złożony przez Amerykanina Rona Karnaugh, światowej klasy pływaka.

37-letni zawodnik, podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie zajął 6. miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym, choć legitymował się wówczas najlepszym na świecie wynikiem na tym dystansie. Spory wpływa na postawę Amerykanina miała wówczas śmierć jego ojca, który zmarł w dniu otwarcia igrzysk.

W ubiegłym sezonie Karnaugh z powodzenie startował w Pucharze Świata.

Niepowodzenie z Barcelony chce teraz powetować sobie w Atenach za rok, gdzie zamierza zakwalifikować się już w barwach Polski.

"Za rok są igrzyska w Atenach. Jestem w świetnej formie pod względem siły i wydolności. Mam nadzieję, że zakwalifikuję się do igrzysk już w barwach Polski. Nie ma wątpliwości, że będę pływał na światowym poziomie i będę walczył o medal" - powiedział Karnaugh.

I elegancko... :]

bemowiak
24-07-2003, 10:20
eee ma 37 lat to se już długo zawodowo niepopływa...

Krzpac
24-07-2003, 12:22
ciekawe co nim kieruje...

na ogół zmiana obywatelstwa idzie w przeciwnym kierunku...............

Sharn
24-07-2003, 22:28
Szczerze to mało o nim słyszałem, zresztą w tym wieku to nara... Niech lepiej polska młodzież ma szanse na rywalizację z najlepszymi... 8)

Kawa
24-07-2003, 22:39
Szkoda ze wczesniej sobie nie przyponiał o przodkach Według mnie nie powinni sie zgodzic na taki numer.

Adiq
28-07-2003, 22:51
Sorki, ale ja jestem zupełnie nie w temacie... Czemu akurat Polska? :hmm:

Adams_
28-07-2003, 23:02
Bo u nas za okladke filmu o Larym Flincie idzie sie do pierdla a tam w stanie Alaska zamykaja do paki łosie (takie zwierzeta), ktore uprawiaja seks w centrum miasta.
U nas poprostu raj, podatki niskie, bezrobocia nie ma, wszelkie dotacje z UE wykorzystujemy w 100%, szczegolnie te na regionalny rozwoj drog. Administracje dzialaja wspaniale, jak masz problem z samochodem to nie ma sie co zamartwiac, ukrada Ci.

ameryka.. prezydent oklamuje, policja zastrasza a jak zobaczysz araba w autobusie to srasz w gacie. U nas araby sa szanowane bo dobre zarcie robia :D

Tomek Jaros
05-08-2003, 18:00
Światowej klasy !?...może i tak ale 10 lat temu. To tak jakby napisał, że światowej klasy piłkarz Ronald Koeman zagra u nas na inauguracje ligi !

Grabo
26-08-2003, 01:52
"Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd pytam, skąd go wziąłem?"

Nie można rozdawac naszego obywatelstwa na prawo i lewo.Jestem przeciw.Reprezentacja narodowa ,to narodowa,a ten człowiek nie może reprezentować naszego narodu,bo nie jest Polakiem.Wole oglądać Otylie.