PDA

Zobacz pełną wersję : Pocztówka z Warszawy

MaxyM
23-07-2003, 17:24
Oglądam sobie Kurier i jest reportaż o warszawskich pocztówkach... nagle ukazuje się moim oczom pocztówka: „Dziś był mecz na Legii” (pod spodem dymki rodem z komiksów i teksty Bum! Auu! Trach!). To chyba sprawa dla stowarzyszenia?

PRASKI
23-07-2003, 18:43
:fu: taaaaa...
najpierw TV i prasa, teraz pocztówki, niedługo reklamy na tramwajach

Beny
23-07-2003, 19:28
Oglądam sobie Kurier i jest reportaż o warszawskich pocztówkach... nagle ukazuje się moim oczom pocztówka: „Dziś był mecz na Legii” (pod spodem dymki rodem z komiksów i teksty Bum! Auu! Trach!). To chyba sprawa dla stowarzyszenia?

Widziałem tą pocztówkę na jakimś stoisku na Starówce!!!
A jakbym dorwał autora tej prowokacji to bym mu nie tylko nogi z d.... powyrywał. :box:
A póżniej się dziwimy, że taka a nie inna jest o nas opinia! :fu:

ange(L)
23-07-2003, 20:13
Widziałem tą pocztówkę na jakimś stoisku na Starówce!!!

jesli chodzi o starowke to ta pocztowke widzialem na kazdym kroku,przy kazdym stoisku z pocztowkami...widac jest na takie cos zapotrzebowanie :/

Sharn
24-07-2003, 07:40
Nie chcę strzelać, ale nie zdziwię, jak producent tego badziewia jest zarejeatrowany np. pod Łodzią... :/

Mrozik
24-07-2003, 09:58
Niedługo będą kubki, koszulki i długopisy ... :rotfl:

Michał89
24-07-2003, 18:32
S[otkałem sie z tym juz dawno. 2-3 lata temu zobaczyłem u brata na półce...Dobrze że my nie produkujemy pcoztówek np. idzie dwóch dzadków z laską i u duło podpis " kibice Polonii po udanej akcji chuligańskiej"

Pesto
24-07-2003, 18:48
ja to już widziałem w 1998 w Wilanowie ...

Mini
25-07-2003, 07:34
sam mam taką.koleżanka była taka dowcipna że mi kupiła.ale mam ją już z 5 lat więc to nic nowego.

turi
09-08-2003, 09:02
eee ja kupilam ladnych pare lat temu
rozumiem ze mowimy o czarno bialych pocztowkach ???
ja to potraktowalam jako pewna ironie, nie odebralam tego jako naskakiwanie na Legie.
pozdro

Łysolek
09-08-2003, 09:59
ja uważam ta pocztówkę jako zabawną , przecież nikt nie mówi tu o jakiś chuliganach , bandytach i mordercach , jest to po prostu komiczne przedstawienie tego co sie działo kiedyś np. po derbach 1997 roku :) Nie rozumiem waszego rozgoryczenia , poza tym o ile dobrze pamiętam , jesli ktoś zbiera NL samego początku to doszuka sie około 50 numeru , ze owa pocztówka była reklamowana nawet i było to zrobione na zabawnie , anie żeby Nas poniżyć :)
Swoją droga ja mam inną pocztówkę w domu , jest na dole napis Warszawa , a na pocztówce widnieje ŻYLETA :D fajna fotka.]
Pozdro

turi
09-08-2003, 10:45
no dokladnie to mialam na mysli, zrobiona w zabawnej konwencji. co do drugiej pocztowki to ja tez taka posiadam i bynajmniej nie jest to robota klubu, tylko firm sprzedajacych pocztowki na Warszawe. uwazaja, ze stadion Legii jest na tyle reprezentatywny zeby widniec na takich kartkach wiec wypada sie z tego cieszyc.

TStarski
18-08-2003, 22:46
No popatrz! A ciekawe dlaczego? Może spytasz mieszkańców ulic sąsiadujących z Łazienkowską, czemu przed meczem chowają samochody (lub wyjezdżają) a właściciele sklepów kratują się i sprzedają piwo przez okienko? Pewnie mieli zwidy widząc "kibiców" tłukących się z policją, chłopaczków w zielonych szalikach walących szyby w samochodach czy autobusach (to ostatnie z brawami pozostałych)??? W opinii miejscowych Powiśle to spokojne miejsce za wyjątkiem paru godzin raz na dwa tygodnie...
A że niektórych powyżej taka kartka cieszy, no cóż. Bo ich cieszy to co smuci innych. A Ty Ursyn nie masz wyjścia - jeśli wszedłeś między wrony...

Dorsz
18-08-2003, 22:55
Stary, bunkry ***** budują!

MaxyM
18-08-2003, 22:59
No popatrz! A ciekawe dlaczego? Może spytasz mieszkańców ulic sąsiadujących z Łazienkowską, czemu przed meczem chowają samochody (lub wyjezdżają) a właściciele sklepów kratują się i sprzedają piwo przez okienko? Pewnie mieli zwidy widząc "kibiców" tłukących się z policją, chłopaczków w zielonych szalikach walących szyby w samochodach czy autobusach (to ostatnie z brawami pozostałych)??? W opinii miejscowych Powiśle to spokojne miejsce za wyjątkiem paru godzin raz na dwa tygodnie...
A że niektórych powyżej taka kartka cieszy, no cóż. Bo ich cieszy to co smuci innych. A Ty Ursyn nie masz wyjścia - jeśli wszedłeś między wrony...

Ciepło dzisiaj w całym mieście.

Zapewne przeczytałeś dzisiejszy artykuł w GW i cię nosi... Też by mnie nosiło.
Jakoś nigdy nie zauważyłem, by chowali samochody i ulice stawały się puste jak po ataku bronią bakteriologiczna. No ale każdy ma prawo do swojej własnej wyobraźni...

ems
18-08-2003, 23:07
Starski, zyjesz mitami... to zyj... ale to nie jest forum dla ludzi zamknietych w kloszu

jag(L)ak
19-08-2003, 01:10
tiaaa...po raz pierwszy widzialem ta pocztowke w czasie wakacji 99 na starowce...nawet wyslalem kumplowi ktory nigdy nie byl na meczu i ma o kibicowaniu tyle pojecia co ja o budowie mostow, ale strasznie sie jara zadymami. Telewizja uksztaltowala jego poglad na te sprawy i on ciagle szczerze wierzy ze te "Bumy, Achy, Trachy" to wierny obraz tego co sie dzieje na meczach Legii. Swoja droga to ciekawy gosc. Sciaga sobie z netu filmiki i zdjecia z awantur i marzy aby w takich uczestniczyc (na forum www.kibice.pl zostal by ochszczony natychmiast "internetowym chuliganem" ale na szczescie sie nie udziela na forach). Niestety nie da sie go namowic na wyjazd na Legie, bo sie boji "latajacych butelek" i "bezmozgich dresiarzy", no coz, koles wykrecony jest, ale w koncu kumpel od wielu lat :D
pozdro
jag(L)ak - fanatyk warszawskiej Legii i cieplego piwa ;)

jag(L)ak
19-08-2003, 01:15
no i zapomnialem dodac ze tytulowa pocztowke wciaz trzyma na biurku jako jedno ze swoich wazniejszych trofeow buaahahaha :rotfl:
pozdro again.

MaxyM
19-08-2003, 01:16
8-

Załatw mu "Bum Fights" - to mu odbije :D .

pozd.

jag(L)ak
19-08-2003, 01:37
Siemano MaxyM.

Moze wykaze sie przerazajaca niewiedza, ale coz to jest "Bum Fights"???
A odbije mu napewno juz jak uslyszy nazwe :buhaha:

MaxyM
19-08-2003, 01:46
Filmiki z walk lumpów i bezdomnych oraz mordobić na imprezach 8- .

http://www2.bumfights.com/indecline/ ---> spr.

jag(L)ak
19-08-2003, 02:11
Dzieki za linka, zasysam, oj bedzie mial chlopak jutro powody do slinienia sie :buhaha:
Pozdro
jag(L)ak

MaxyM
19-08-2003, 02:17
Tam nie zassasz całości... p2p, tam znajdziesz i jeszcze UFC ;) .

Keleborn
19-08-2003, 12:48
Eh, Panowie,

ta pocztówka ma co najmniej 10 lat, widziałem ją pierwszy raz w 93' przy Łazienkach.

TStarski
19-08-2003, 22:45

Ciepło dzisiaj w całym mieście.

Zapewne przeczytałeś dzisiejszy artykuł w GW i cię nosi... Też by mnie nosiło.
Jakoś nigdy nie zauważyłem, by chowali samochody i ulice stawały się puste jak po ataku bronią bakteriologiczna. No ale każdy ma prawo do swojej własnej wyobraźni...

Och nie, nie czytam GW. A nie zauważyłeś, bo przemykasz przez Powiśle jadąc z ... (?). Ja natomiast wyglądam przez okno i widzę zastawione podwórka, które kiedy indziej są puste a chlebuś muszę kupować przez kratę, bo kulturalnych kibiców Legii właściciel sklepu boi się wpuścić do srodka. Ale pewnie on też ma fobie (gorąco mu nie jest bo sklep ma klimę). A że w czasie meczu pod domem stoją samochody w dużej liczbie, no cóż... To nie miejscowe, "Ząbki, Pruszków, Falenica..." :>

ems
19-08-2003, 22:51
idz juz stad, jak Boga kocham....

Adiq
19-08-2003, 22:57
To nie miejscowe, "Ząbki, Pruszków, Falenica..." :>
Poleć jeszcze raz z takim tekstem, a nas opuścisz...
Widzisz Legia jest na tyle mocnym kibicowsko klubem, że oprócz tego, że miasto jest bezapelacyjnie nasze, to mamy jeszcze liczne Fan Cluby. Zazdrościsz nie? Pochwal się swoją Polonijką i metodami w jaki sposób przypisujecie sobie Warszawskość nie pozwaljąc wywieszać flag z innych miast.

TStarski
19-08-2003, 23:43
Adig - ty się tak nie buzuj, bo akurat wiem skąd są samochody stojące u mnie pod kamienicą. Widać to po rejestracji. I taki był kontekst...
A poza tym skoro jest jak mówisz o kibicach i Fan Klubach, to skąd problem? Prawda w oczy kole?
Ja sobie nie przypisuję warszawskości. Ale przywiązanie do tradycji. I wychowanie w domu, gdzie mama wytłumaczyła mi dlaczego nieładnie jest pisać w zeszycie Legia (taki napis znalazła gdy byłem na początku podstawówki), co to jest za klub, czym było wówczas wojsko, jak zapewniał CWKS sobie zawodników z innych drużyn itp. Być może dlatego, że jej to wytłumaczył mój dziadek a jemu jego ojciec. A komu kibicował Twój pradziadek - Legii???

_Bart
19-08-2003, 23:49
zważywszy że masz juz dziecko (tak mi sie wydaje że tak pisałes) to komu kibicowł Twój pradziadek :>

Adiq
20-08-2003, 00:16
Adig - ty się tak nie buzuj, bo akurat wiem skąd są samochody stojące u mnie pod kamienicą. Widać to po rejestracji. I taki był kontekst...

Nie chodzi mi o samochody... Dobrze wiesz co chciałeś napisać. Ciekawe z jaką reakcją spotkałby się mój post gdybym wszedł na forum Polonii i napisał "Nie ma Polonii w ..."

A poza tym skoro jest jak mówisz o kibicach i Fan Klubach, to skąd problem? Prawda w oczy kole?
Dla mnie nie ma problemu. Wasze Fan Kluby znaczą przy naszych tyle samo co wy w Warszawie. Wiem, że to dla ciebie bolesna prawda...

Ja sobie nie przypisuję warszawskości. Ale przywiązanie do tradycji. I wychowanie w domu, gdzie mama wytłumaczyła mi dlaczego nieładnie jest pisać w zeszycie Legia (taki napis znalazła gdy byłem na początku podstawówki), co to jest za klub, czym było wówczas wojsko, jak zapewniał CWKS sobie zawodników z innych drużyn itp. Być może dlatego, że jej to wytłumaczył mój dziadek a jemu jego ojciec. A komu kibicował Twój pradziadek - Legii???
8-
W czasach młodości mojego pradziadka nie było jeszcze ani Legii ani Polonii...
Jak widać miałeś dobre nawyki za młodu... :lo:

Harcerz
20-08-2003, 01:05

Moj dziadek kibicowal Legii, moj ojciec kibicowal Legii i ja tez kibicuje Legii!!. A mama mi nie tlumaczyla ze Polonia jest be bo wogole sie nie interesowala pilka nozna.
A to ze ktos mieszka w Zabkch, Pruszkowie czy Falenicy to jest jego sprawa , moze lubi albo go na to stac ,bo nie wiem czy chcialbys sobie wybudowac wille w centrum miasta i odpoczywac w calym tym zgielku.

Q_(L)
20-08-2003, 08:43

8- To może mają zapierdalać na mecze piechotą :hmm:

Co ma qrwa koleć, że ludzie chcą kibicować Legii???

Ja sobie nie przypisuję warszawskości. Ale przywiązanie do tradycji. I wychowanie w domu, gdzie mama wytłumaczyła mi dlaczego nieładnie jest pisać w zeszycie Legia (taki napis znalazła gdy byłem na początku podstawówki), co to jest za klub, czym było wówczas wojsko, jak zapewniał CWKS sobie zawodników z innych drużyn itp. Być może dlatego, że jej to wytłumaczył mój dziadek a jemu jego ojciec. A komu kibicował Twój pradziadek - Legii?

Przywiązanie do tradycji, wychowanie w domu... no tak jedynie poloniści wiedzą co to znaczy. Zaiste - człowiek dobrze wychowany, to musi być Polonista !!!

A sam napisałeś "Legia", czy źli koledzy zeszyt pobrudzili?

:jebło:

MaxxxiM
20-08-2003, 11:58

dlaczego na tym forum potrafia kulturalnie duskutowac z kibicami Legii kibice Widzewa, Wisly i Lecha, a Polonii nie? to tez jest element tradycji i dobrego wychowania wyniesione z "prawdziwie warszawskich" domow? ja nigdy od dziadkow swoich nie slyszalem, zeby panowal w rodzinie kult Polonii i ze swiadczy to o dobrym wychowaniu itp. a to Warszawiacy z pokolenia na pokolenie. pewnie powiesz, ze tylko wybrane rodziny dostapily tego polonijnego oswiecenia... brak slow...

*PRZEMO*
20-08-2003, 13:28
moze pocztowki drukuja polonisci w konspiracji z wladzami miasta :buhaha: :rotfl: