PDA

Zobacz pełną wersję : GKS Total Banditen

ems
02-11-2005, 10:53
Śląscy pseudokibice zaczynają działać jak zorganizowane grupy przestępcze, a swoją działalność finansują z handlu narkotykami i napadów z bronią w ręku - alarmuje Centralne Biuro Śledcze

Kilka dni temu oficerowie CBŚ z Katowic zatrzymali czterech młodych mężczyzn. Znaleziono u nich ponad trzy kilogramy świetnej jakości marihuany oraz kilkaset gramów amfetaminy. To kilkanaście tysięcy działek dilerskich.

- Zatrzymana czwórka wywodzi się ze środowiska pseudokibiców. To na razie wszystko, co możemy w tej sprawie ujawnić - stwierdził wczoraj nadkomisarz Zbigniew Matwiej z Centralnego Biura Śledczego.

Nieoficjalnie wiadomo, że śledztwo objęto tajemnicą, bo jego ustalenia są szokujące. Aresztowani mężczyźni (bezrobotny, kierowca oraz dwaj działający na własny rachunek handlowcy) to szalikowcy GKS Katowice, którzy nie działali na własną rękę. Są członkami zorganizowanej grupy przestępczej założonej przez pseudokibiców. To właśnie gang wyłożył pieniądze na narkotyki, które miały być sprzedane nastoletnim kibicom na śląskich stadionach i lodowiskach.

- To dowód, że czasy, w których szalikowcy ograniczali się do bijatyk na stadionach i wandalizmu na ulicach, to już przeszłość - tłumaczy osoba znająca kulisy sprawy.

Zdaniem policji nieformalne kluby kibica na Śląsku i w Zagłębiu zaczynają przypominać organizacją i działaniem gangi: z szefostwem, skarbnikiem oraz grupą zaufanych ludzi od brudnej roboty. Jedni specjalizują się w handlu narkotykami, inni dokonują napadów z bronią w ręku.

- Zyski z tej działalności służą finansowaniu wyjazdów na mecze, ćwiczeń na siłowniach, treningów sztuk walki, imprez, a w razie wpadki kosztów adwokata - mówi nasz informator z prokuratury.

Ten problem dotyczy wielu klubów w regionie. Jednak najlepiej zorganizowani i najbardziej niebezpieczni są bandyci z kręgów pseudokibiców GKS. - Ich grupa jest tak hermetyczna, że policji trudno wprowadzić do środka swoich agentów - mówi nasz informator.

Funkcjonariusze nie mają już wątpliwości, że to działający w gangu szalikowcy GKS są odpowiedzialni za serię napadów na sześć hipermarketów na Śląsku. Wycinali dziury w dachach sklepów i zjeżdżali do środka na linach. Unikając kamer i czujników ruchu, kradli sprzęt elektroniczny i telefony komórkowe. Działali też na Słowacji i w Czechach. - Podejrzewamy, że za naszą południową granicą pomagali im pseudokibice Banika Ostrawa - mówi jeden z wysokich rangą oficerów śląskiej policji. Z tych samych kręgów wywodzą się poszukiwani listami gończymi sprawcy napadów na katowickie hurtownie.

Prawdopodobnie z przestępczej działalności szalikowcy mieli pieniądze na wynajęcie płatnego zabójcy, który rok temu miał zastrzelić katowickiego prokuratora Jacka K. - aresztował ich kolegów podejrzanych o zasztyletowanie amerykańskiego studenta. Do zamachu nie doszło, bo prokurator i jego rodzina zostali objęci ochroną.

nie wiem czy gdzies nie bylo, jak tak to sorry..

Sharn
02-11-2005, 11:19
Tu wychodzi dzisiejsza denność polskiego dziennikarstwa - to nie gangsterzy kibicują tylko kibice dilują. Bo w sumie co to by był za news że złapano czterech handlarzy używek? Polscy dziennikarze to teraz takie płatne dziwki - napiszą/powiedzą co się sprzeda - zwłaszcza że większość młodych to totalnie niewykształcone (ups - wykształcone prywatnie) głąby przesiąknięte popkulturą i sensacją. Kiedyś dziennikarz to był dziennikarz - nachlał się, nażarł za firmowe ale przynajmniej coś w głowie miał i się nie bał tego naklepać - a teraz? Taki Tuzimek napisze że mu rypią matkę w psychiatryku o ile ktoś mu za to zapłaci...
Takie czasy. :zdziwiony:

legart
02-11-2005, 11:30
Tja w każdej grupie społecznej są przestępcy. W ostaniej kadencji Sejmu kilkudziesięciu posłów miało sprawy sądowe i to nie oznacza żeby odrazu zaorać Sejm (chociaż niektórym odpowiadała by ta opcja). Chociaż w sumie tajemnicą poliszynela jest że niektórzy kibice lubiący mocniejsze wrażenia mają różne "ciekawe" powiązania i źródła utrzymania.

Pesto
02-11-2005, 12:18
Mówiąc wprost - wielu stadionowych żuli zyje z kradzieży. Tym bardziej mnie śmieszą różne dupowłazy , coraz to skomlące "oni dużo robią dla klubu !"

Co do Górnego Śląska , to wcale nie GKS ma najgorszą swołocz (i największe niewolnictwo) na trybunach. Ale GKS sięgnął dna po ataku na własnych piłkarzy. Pół Katowic wiedziało , kto organizował napad , tylko tchórzliwy szczurek Dziurowicz tego nie wiedział (jeszcze pozwalał , żeby bydło wieszało transparenty z gróźbami). No cóż , w tej rodzinie pojęcia : honor , godność , uczciwość zawsze były abstrakcyjne.

Herman
02-11-2005, 12:52
przestancie tak juz jezdzic po dziennikarzach.
narzekac trzeba raczej na czasy gdzie w 75% przypadkow nie mozna sobie dobrac tematu , a w 100% poddawany on jest cenzurze.

maciej_KO
02-11-2005, 12:57
Mówiąc wprost - wielu stadionowych żuli zyje z kradzieży. Tym bardziej mnie śmieszą różne dupowłazy , coraz to skomlące "oni dużo robią dla klubu !"

Mówiąc wprost - jesteś debilem :kurde:
Idąc Twoim tokiem rozumowania wychodzi na to że środowisko kibicowskie jest wylęgarnią dla bandziorów różnej maści i degeneratów. Czy to że jakiś "żul" ukradł mi komórkę (swoją drogą niezły doliniarz z niego był/jest :chytry: ) znaczy że mam go szukac na stadionie bo jak kradnie to znaczy że kibic? Nawet jeżeli bym go spotkał na Legii nie poszedłbym tak daleko żeby uznać że to kibicowanie nauczyło go kraść bo w tym momencie i ja zamiast jakiś czas temu szukac pracy powinienem zacząć dilować bądź okradać staruszki...
Gangsterzy nie wywodzą sie w prostej linii ze stadionów oni po prostu mogą lubić przyjść na mecz. Kibice/bandyci to promil wśród wszystkich kibiców natomiast media będą nagłaśniać temat że ten lub tamten gangster wywodzi sie ze światka kibicowskiego żeby jeszcze bardziej pokazać, że to chuligany przychodzą na stadiony a porządny człowiek nie ma tam czego szukać...

swoją drogą Pesto zastanawiam się czy bedzie Cie stać na to żeby pójść na mecz jak już stadion zostanie oczyszczony z chuliganów...

ems
02-11-2005, 13:47

jak zwykle wypowiadasz sie o czyms o czym nie masz pojecia.
nic dodac nic ujac do postu Maciej_KO

Kocur
02-11-2005, 14:54

widzę że kolejny forumowicz wyrobił sobie opinię co do osoby pana "P" 8)

dawno temu były w "Gazecie" artykuły że 99% krakowskiego świata przestępczego przesiaduje na Reymonta i Kałuży... aż dziwne że żaden bandzior nie siedział na Hutniku czy Garbarni :hyhy:
klasyczne uogólnianie prasowe... nie warto się przejmować

- najlepsze są teksty o zjeżdżaniu na linach do supermarketów :O
kurfa, może mają przyssawki i chodzą po szkle - jak spiderman ... olaboga :kurde:

Fizi
02-11-2005, 14:56
ja bym obstawiał , że drąża sztolnie - w końcu to górniczy klub :zdziwiony:

Porter
02-11-2005, 16:49
narzekac trzeba raczej na czasy gdzie w 75% przypadkow nie mozna sobie dobrac tematu , a w 100% poddawany on jest cenzurze.

Po niektórych pismach i dziennikarzach nie dziwie sie ze jeżdża. Sam to robie
ale uogólnianie to niestety nie tylko domena różnych pismaków...

MTP
02-11-2005, 17:21
To że jakiś bandzior jest kibicem druzyny Y nie oznacza że cała jego banda musi być kibicami Y.Szkoda że nie dodali że po zażyciu tych narkotyków kibice pobili piłkarzy a ze skradzionych aparatów robili zdjecia na meczach.A race,flagi itp służą temu by monitoring nie dojrzał transakcji.
A taki Zygo zaraz pomyśli że SKLW to gang.Ma Szefa,skarbnika i ludzi od czarnej roboty.Pewnie Julek za działke amfy lub zioła miał przemycić race.
Nawet się nie zdziwie jak coś takiego wyjdzie z ust Zygo

Markotny
02-11-2005, 17:40
Prawdopodobnie z przestępczej działalności szalikowcy mieli pieniądze na wynajęcie płatnego zabójcy, który rok temu miał zastrzelić katowickiego prokuratora Jacka K. - aresztował ich kolegów podejrzanych o zasztyletowanie amerykańskiego studenta. Do zamachu nie doszło, bo prokurator i jego rodzina zostali objęci ochroną.

To lepsze od Klewek i talibów przylatujących tam helikopterami, aby ubić nielegalne interesy :zdziwiony:

Widac, że jak pismaki nie mają czym zapełnić gazety to sięgają do świata "bandytów ze stadionów" i zawsze cos znajdą sensacyjnego oraz ciekawego dla niekumatego (sorry za słowo :P ) czytelnika...

Niedługo ŻW, SE lub GW napiszą coś o kibicach Legii, z Pruszkowa i Wołomina ;) (żart :P )

rwd
02-11-2005, 18:18
Wycinali dziury w dachach sklepów i zjeżdżali do środka na linach.

a zaczynali od puszczania "wodospadu" i flag z dachu blaszoka
trening czyni mistrza

Pesto - czy w Twoim "świecie" jest ktoś dosięgający Ci do pięt czy sam tam tkwisz na tych wyżynach i spoglądasz na nas biednych zasmarkanych żuli z góry?

Pesto
02-11-2005, 19:23
rwd - czemu zaraz z góry ? toż ja proste dziecko z prowincji :hyhy:

rozumiem , że wśród żuli nie ma zawodowych złodziei 8) to weź mi powiedz , skąd sławny "Dino Baggio" miał 7 tys. zł na niedoszłą łapówkę. Zapracował ? Toż niby bezrobotny był ...

o waszych sąsiadach zza miedzy szłoby jeszcze więcej powiedzieć , ale krakowskich kwestii nie muszę ci objaśniać 8) Niestety w MPK nie starczyło etatów dla wszystkich :hyhy: i niektórzy mieli inne zajęcia.

Idąc Twoim tokiem rozumowania wychodzi na to że środowisko kibicowskie jest wylęgarnią dla bandziorów różnej maści i degeneratów. Czy to że jakiś "żul" ukradł mi komórkę (swoją drogą niezły doliniarz z niego był/jest :chytry: ) znaczy że mam go szukac na stadionie bo jak kradnie to znaczy że kibic? ...

zamiast pierdolić o debilach , naucz się czytać ze zrozumieniem.

Nie piszę o kibicach jako całości , piszę o niektórych grupach chuliganów (inaczej żuli). A jak się dałeś obrobić , to twój problem.

rwd
02-11-2005, 20:00
Pesto - ja się nie czepiam artykułu bo swoje przeżyłem/wiem/domyślam się.
Chodzi mi o Twoją odzywki per "żul", ***** itp
Również w stosunku do mnie (skojarzenia).
Każdy kto ma iny pogląd na sprawę od Ciebie jest debilem według Ciebie?
Prowincja?
Cieszyn?
eee tam

Pesto
02-11-2005, 20:13
Chodzi mi o Twoją odzywki per "żul", ***** itp
Również w stosunku do mnie (skojarzenia).

nie lubię nadużywać bardzo modnego słowa "bandyta" (większość żuli najwyżej chciałaby nimi być) , a jakoś tych ludzi nazwać trzeba.

skojarzenia - szło o treść opowiadań.

Każdy kto ma iny pogląd na sprawę od Ciebie jest debilem według Ciebie?

co do debila , to kto inny wyjechał z tym określeniem :cicho:

a co do dupowłazów - w sobotę "osiągnąłem maksymalny stopień wkurwu" (cytat z forum Cracovii) , widząc na własne oczy , jak co niektórzy dużo robią dla klubu , stąd reakcja

rwd
02-11-2005, 20:43
treśc opowiadań powiadasz?

podaj jeśli możesz wlasna definicję słowa "żul"

wokulski
02-11-2005, 21:02
treśc opowiadań powiadasz?

Ja sprawdzałem dzisiaj w słowniku jeżyka polskiego online i napisane tam było że żul to jest to samo co żulik a żulik oznacza łobuza,chuligana.

Sokol
02-11-2005, 21:15
:lol: to u mnie pod smieciem duzo tych hoolsow sie kreci :hyhy:

rwd
02-11-2005, 21:26
sprawdzałem dzisiaj w słowniku jeżyka polskiego online

wlasna definicję słowa "żul"

Jaco
02-11-2005, 21:39
Tak więc przyszedł czas na odkrycie przyłbic:

http://timbol.funtest.pl/

:/
A tutaj stronka dla prawdziwych twardzieli:

http://www.zulsite.glt.pl/

Polecam fotki!! :efoch:

wokulski
02-11-2005, 21:46
:lol: to u mnie pod smieciem duzo tych hoolsow sie kreci :hyhy:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=73327 - żul
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=73329 - żulik.

Rwd wiem że to było do Pesto ale jak zobaczyłem definicję tego słowa w słowniku to nie mogłem się powstrzymać od komentarza.

Pesto
02-11-2005, 21:49

chuligan , złodziej , lump

(semantyczny temat się nam robi)

Bastion
02-11-2005, 22:17
Legart ujal to najlepiej. Powiazania i kwitnacy handelek jest wszedzie, na bazarkach, w szkolach, pod miesnym, wszedzie. Nie zdziwie sie jesli rowniez w sejmie.

Sahal
03-11-2005, 01:01
Nie zdziwie sie jesli rowniez w sejmie.

Tam przede wszystkim...

Norbas
08-11-2005, 15:17
Tak więc przyszedł czas na odkrycie przyłbic:

http://timbol.funtest.pl/

tescik mnie rozjebał :rotfl
:

Antrzej Lefer
09-11-2005, 22:02
Tak wkońcu postanowiłem coś napisać bo już rzeczywiście nie da sie czytać wypowiedzi niejakiego Pesto, który parę postów wyżej stwierdził że żul według niego to chuligan, złodziej, lump.....rece opadają a ja pozwole sobie mieć prośbę do Pesto....nie pisz już więcej !!!!

Sahal
10-11-2005, 00:42
Tak wkońcu postanowiłem coś napisać bo już rzeczywiście nie da sie czytać wypowiedzi niejakiego Pesto, który parę postów wyżej stwierdził że żul według niego to chuligan, złodziej, lump.....rece opadają a ja pozwole sobie mieć prośbę do Pesto....nie pisz już więcej !!!!

Olej go. Koleś przeżywa kryzys osobowości i nikt go tutaj poważnie nie bierze. To tak mniej wiecej jak z kochającym.inaczej na kibicach...

Raffi
10-11-2005, 07:35
cóż za przenikliwa analiza :hyhy:
Poprzestańmy na tym, bo nie o tym temat

lomu-banita
18-11-2005, 00:48

Nie da się. W ciągu ostatniego roku przeżyłem kilka spotkac z dziennikarzami. Tłumaczyłem cierpliwie, wręcz rysowałem schematy czym się z kolegami zajmujemy, na czym polega nasz sport itp. A potem zawsze sie dowiadywałem że jestem zresocjalizowanym bandytą grajacym nie w rugby a krukieta :modli:

Może to dlatego że wśród tej dziennikarskiej trzódki 99% stanowiły niewiasty. Takiej to wystarczy że "bandyte" złapią w knajpie podczas meczu i już jest że kibice to mafia. To są wykształcone na polonistyce idiotki/idioci którzy nigdy z prawdziwym życiem nie mieli nic wspólnego. Takie to do niektórych knajp nie wejdzie bo się boi dresiarni.