PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystkich Świętych

Żuku
30-10-2005, 16:18
Byłem dzisiaj na cmentarzu...cmentarzu? tak to się chyba nazywa...więcej stoisk z żarciem...oraz nawet baloniki można kupić...niedługo MC Donalda postawią...

Cyclone
30-10-2005, 16:39
którym........ ?

Nazgul
30-10-2005, 16:41
A hieny biora po 5 PLN od auta :(

jarcyś
30-10-2005, 18:46
już dzis ostry kocioł przy dojezdzie na Cmentarz Północny. radze wam nie pchać się , o ile jedziecie samochodem, pod sam cmentarz.
ładne wiązanki można kupić pod Hala Mirowską. handlarze spod cmentarza dali ceny x3

Żuku
30-10-2005, 19:13
którym........ ?

na Wólce Węglowej (Północny), tak jak Nazgul mówi, 5zł samochód...

rolnik
30-10-2005, 19:31

Dla oszczędzających MZK uruchomiło linie cmentarne - śmigają po całej Warszawie :hyhy:

Nazgul
30-10-2005, 19:39

Dla oszczędzających MZK uruchomiło linie cmentarne - śmigają po całej Warszawie :hyhy:

Dlatego wlaśnie z nich korzystam :D

3 <===8 hienom :D

P.S. Zapalki pod północnym - 50 gr :o

rolnik
30-10-2005, 19:43
P.S. Zapalki pod północnym - 50 gr :o

Znajdź krzemienie będzie friko :hyhy:

(żart)

Endrju
30-10-2005, 20:00
Dajcie spokój. Mieszkam zaraz przy Powązkach. Wyszedłem dziś chaty, wychodze na Powązkowską i nie wiedziałem czy iść dalej czy spierdalać. Na połowie chodnika ustawione stragany (znicz po 5 zł :O ), przez to ze pol chodnika zajete stare babcie ledwo moga sie przecisnac zeby przejsc w rozne strony. Makabra po prostu.

:ucieka:

lomu-banita
30-10-2005, 21:03
Ludzie to Święto Zmarłych a nie licytacja cen. :/

kowal
30-10-2005, 21:05
Wszystkich Świętych a nie zmarłych :nie:

lomu-banita
30-10-2005, 21:10
hehe

Ale poważnie to święto kojarzy mi się raczej z zadumą i wspominaniem bliskich. Nie chodze rozglądać się za cenami.

daimler
30-10-2005, 21:17
Kazdy odwiedza swoich bliskich. Jestem pewien ze kazdy z Was w poblizu grobu bliskich ma jakis grob, na ktory nikt juz nie przychodzi. Mam propozycje/prosbe: "zaodoptujcie" ten grob, jeden znicz, jakis kwiatek. niby niewiele, ale ostatnio nad tym myslalem i doszedlem do wniosku, ze tez bym nie chcial zeby kiedys, kiedy moich bliskich juz zabraknie moj grob wygladal jak smietnik. nie wymaga to duzo pracy, a gwarantuje (tym ktorzy tego nie robili jeszcze) ze satysfakcja jest ogromna, i jakos tak lzej na sumieniu.

obok grobu jednego z moich najblizszych jest bardzo stary grobek, bez pomnika, po prostu usypana gorka piasku. Tabliczka juz prawie zrzarta przez rdze, ale widac, ze Ewa zmarla w '62 roku. Ostatnio oczyscilem ta mogile, a w domu zbilem z kilku sztachetek krzyz (jutro wbije go w ziemie), bo "oryginalny" juz dawno przestal istniec. Nie wiem czemu, po prostu jakos poczulem sie za ten grobek odpowiedzialny....

ps. co do jarmarku przy cmenatzrach - rozumiem ze ludzie musza zarobic, ale wata corkowa,paczki,baloniki... bez przesady...

WPR
30-10-2005, 21:24
Wszystkich Świętych a nie zmarłych :nie:
slusznie. Świeto Zmarlych tzw "zaduszki" sa dzien pozniej :)
Pozdrawiam!
Przy okazji Wislacy dzieki za transparent!! :)

Żuku
30-10-2005, 21:35
smutno się robi jak widzisz się "groby-wraki". Albo brak rodziny...albo brak zainteresowania z ich strony...co w sumie wiąże się z jej brakiem...:wsciekly:

ps.daimos :brawo:

ps2. NIE NAWIDZE HELLOWEEN! Nie rozumiem jak ludzie potrafią się bawić w klubie w taki dzień...w USA OK...ale wydaje mi się, że ich kultura nie przenikneła aż tak do naszej żeby robić coś takiego...poprostu..kolejny pretekst do nawalenia się (to już się robi nudne :- )

tutaj jest Polska! Tutaj jest WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH a nie HELLOWEEN!!!

Tuzin
30-10-2005, 22:05
Akurat Wszystkich Swietych jako dzien handlowy ma - przynajmniej w Warszawie - kilkusetletnia tradycje. Poczytajcie sobie jak to wygladalo np sto lat temu.

Nazgul
30-10-2005, 22:39

No wlaśnie.

Ale weź to hienom wytłumacz...

P.S. Święto zmarłych jest 2 listopada (zaduszki) i to jest dzień od zadumy. 1 to "imieniny wszystkich których nie ma w kalendarzu" - cytat z ks. katechety - i w tym dniu się powinno świętować wesoło.

Eda
31-10-2005, 12:25
ps2. NIE NAWIDZE HELLOWEEN! Nie rozumiem jak ludzie potrafią się bawić w klubie w taki dzień...w USA OK...ale wydaje mi się, że ich kultura nie przenikneła aż tak do naszej żeby robić coś takiego...poprostu..kolejny pretekst do nawalenia się (to już się robi nudne :- )

Helloween jest dzien przed czyli 30 października. Nie jest on odpowiednikiem Wszystkich Świętych czy Święta Zmarłych.

A jeszcze gorsi od ludzie którzy na każdym kroku zarabiają na dniu Wszystkich Świetych są hieny cmentarne. Jak można okradać groby.

Niestey 1 listopada dla niektórych jest tylko dniem wolnym od pracy, a drugiego listopada już wszescy zapominają, że to jest tak właściwie Święto Zmarłych i nikt na groby tych nabliżych juz się nie wybiera.

kowal
31-10-2005, 12:47
a drugiego listopada już wszescy zapominają, że to jest tak właściwie Święto Zmarłych i nikt na groby tych nabliżych juz się nie wybiera.
po licytacji cen teraz będzie licytacja kto odwiedził ile grobów, jak długo mu to zajęło i czy był raz, dwa czy pińćset razy na cmentarzu ... litości, tu nie o to chodzi ...

Nazgul
31-10-2005, 12:49
Halloween jest WIGILIĄ Wszystkich Świętych tak jak 24 grudnia jest WIGILIĄ Bożego Narodzenia.

Eda
31-10-2005, 14:01
a drugiego listopada już wszescy zapominają, że to jest tak właściwie Święto Zmarłych i nikt na groby tych nabliżych juz się nie wybiera.
po licytacji cen teraz będzie licytacja kto odwiedził ile grobów, jak długo mu to zajęło i czy był raz, dwa czy pińćset razy na cmentarzu ... litości, tu nie o to chodzi ...
Nie o to mi chodziło. Niektórzy po prostu zapominają, że Święto Zmwarłych jest 2 listopada i jak sie przyjżysz tego dnia jest dość mało ludzi. Nie chodzilo mi o to kto był najdlużej kto był najczesciej kto ile zniczy zalił. Ja nie zamierzam się licytować z kimś ile razy byłam. To święto po prostu niedawno nabrało dla mnie innego znaczenia.

VANAHAIM72
31-10-2005, 18:26
Legionisci z Nowego Dworu Mazowieckiego - nie zapomnijcie, bardzo prosze, o odwiedzeniu Cmentarza Fortecznego w Modlinie Twierdzy (groby zolnierzy poleglych w wojnach 1920 i 1939 r) i zbiorowej mogily zolnierzy Wrzesnia na cmentarzu w Pomiechowku. Zapalcie tez znicz w moim imieniu...

yusta
31-10-2005, 20:19
Halloween jest WIGILIĄ Wszystkich Świętych tak jak 24 grudnia jest WIGILIĄ Bożego Narodzenia.

Walić halołiny i inne badziewia.
Ja pierdole.... niedługo będziemy indyki piec.

Walentynki, halołiny, bleblabla....
A ***** 1 sierpnia o 17.00 to niektórzy gały wywalaja o co chodzi, że syreny wyją i wszystko stoi...
Żenada.

Moim zdaniem istosta tego dnia (1 listopada) rozmywa się, nie przez handlarzy sprzed cmentarza, ale właśnie przez te jebane dynie wszędzie.

CywiL
31-10-2005, 20:20

:brawo:

Dokładnie ,niedługo bedziemy 4 lipca świetowac... :/

Nazgul
31-10-2005, 23:38

A ***** 1 sierpnia o 17.00 to niektórzy gały wywalaja o co chodzi, że syreny wyją i wszystko stoi...
Żenada.

Moim zdaniem istosta tego dnia (1 listopada) rozmywa się, nie przez handlarzy sprzed cmentarza, ale właśnie przez te jebane dynie wszędzie.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w Twoim poście...

Kempes
31-10-2005, 23:56
Ta frustracja Justynowa pewnie odnosiła sie ogólnie do tematu Halołinu ( bystrzak jestem hy ).

Co do powyższej wymiany kilku zdań , nieistotne kiedy ludzie pojadą na groby - jedni mają czas ogarnąć to w weekend , inni w wolny 1 listopada jeszcze inni drugiego - najważniejsze aby pamiętać o meritum sprawy.

ps. Mnie też wkurwiają hamerykańskie święta tj ich import ,ale jak ktoś chce sobie obchodzić jego sprawa - wszak to jeszcze katastrofą nie jest , pod warunkiem że po hucznym weekendzie ... będzie równie wielki zapał do - owego meritum .

Nazgul
31-10-2005, 23:58
Ta frustracja Justynowa pewnie odnosiła sie ogólnie do tematu Halołinu ( bystrzak jestem hy ).

Co do powyższej wymiany kilku zdań , nieistotne kiedy ludzie pojadą na groby - jedni mają czas ogarnąć to w weekend , inni w wolny 1 listopada jeszcze inni drugiego - najważniejsze aby pamiętać o meritum sprawy.

ps. Mnie też wkurwiają hamerykańskie święta tj ich import ,ale jak ktoś chce sobie obchodzić jego sprawa - wszak to jeszcze katastrofą nie jest , pod warunkiem że po hucznym weekendzie ... będzie równie wielki zapał do - owego meritum .

Nie no ja wiem, też mnei wkurwiają nowomodne wynalazki typu walę tynki... Zdziwiło mnie tylko ze odnosi to do mojego, czysto informacyjnego postu...

Kempes
01-11-2005, 00:10
Kobieta sie wkurwiła , lepiej nie wnikać :D

Aczkolwiek ... dynie ? ? ? To mnie zainteresowało , tego jeszcze naszczescie nie zdarzylem zaobserwowac u nas - jesli jednak takowe juz sie pojawily to ... :/ :/

c_zary
01-11-2005, 00:23
Nie no ja wiem, też mnei wkurwiają nowomodne wynalazki typu walę tynki... Zdziwiło mnie tylko ze odnosi to do mojego, czysto informacyjnego postu...
A mnie nie 8) Tez mi nie pasuja takie porownania.

Fizi
01-11-2005, 00:29
... ale to naprawdę jest wigilia :hmm:

Kocur
01-11-2005, 06:00

więc złóżmy sobie życzenia i obdzielmy prezentami... :roll:

Flip
01-11-2005, 08:43

a wiesz co znaczy slowo wigilia :roll:

Nazgul
01-11-2005, 09:49

a wiesz co znaczy slowo wigilia :roll:

"przeddzień" 8)

Cipciuś
01-11-2005, 10:55

Aczkolwiek ... dynie ? ? ? To mnie zainteresowało , tego jeszcze naszczescie nie zdarzylem zaobserwowac u nas - jesli jednak takowe juz sie pojawily to ... :/ :/

Wczoraj w centrum - Puby , kluby - pełno tego gówna bylo - stosunek do dyń dobrze oddaje pewien filmik wrzucony jakis czas temu do linkow dowcipow itp :D

wokulski
01-11-2005, 10:58

Ja w sobotę/niedzielę na Saskiej Kepie w "Mini Europie" widziałem,tak więc już się i u nas pojawiły.

c_zary
01-11-2005, 12:11
Ale w polskiej tradycji nie jest tak gleboko zakorzenione (Halloween) jak wigilia Bozego Narodzenia dlatego raza takie porownania. A to ze formalnie "dzien przed" nazywamy wigilia to przeciez tego nie podwazam.

Puszak
01-11-2005, 12:37
Ja własnie wruciłem z cmentarza Wolskiego, jakie tłumy :kurde: a w autobusie to prawie jak powrót z meczu, :P (chodzi oczywiście o ilość ludzi) ;) a pod cmentarzem to sobie bazar chyba otworzyli z zabawkami :zdziwiony: i żarciem

Flip
01-11-2005, 12:57
Ale w polskiej tradycji nie jest tak gleboko zakorzenione (Halloween) jak wigilia Bozego Narodzenia dlatego raza takie porownania. A to ze formalnie "dzien przed" nazywamy wigilia to przeciez tego nie podwazam.

Nie jest tak zakorzenione i oby nigdy nie bylo a najlepiej wykorzenic je w 100%.

dzisiejszemu swietu powinna towarzyszyc zaduma ktorej wielu brakuje,dla duzej czesci z nas 1 listopada to dzien wolny od pracy/szkoly.Niewiele wiecej...

Pan Artysta
01-11-2005, 14:15
na Bródnie la'sajgon :zly:

Nazgul
01-11-2005, 14:27

Na Woli tak samo. Raj dla doliniarzy...

Pan Artysta
01-11-2005, 14:38

na Bródnie to i oni nic nie zrobią-bo łapą nie da rady majdrować w tym tłoku :hyhy:

Nazgul
01-11-2005, 15:16

na Bródnie to i oni nic nie zrobią-bo łapą nie da rady majdrować w tym tłoku :hyhy:

Nie wiem, zawsze mi się wydawało że im większy ścisk tym dla nich lepiej - w koncu sami robią "sztuczny tlok" żeby obrobić ofiarę...

A tu stronka o świętach:

http://www.emkom.republika.pl/

Paluch
01-11-2005, 19:09
tiaaaa kolejny Dzień Wszystkich Świetych za mną...
jak co roku było stanie w korkach, szukanie grobów na Wólce, a potem rodzinna stypa i póltoragodzinna dyskusja moja i reszty rodziny (wiekszosc emerytów) nad wyższością Tuska nad Kaczyńskim
Taki plus ze sie wodki za darmo napiłem...

wkurwiają mnie strasznie te pazie co kradną znicze... normalnie 0 szacunku dla takich gamoni. Człowiek wyda hajs po to zeby ktos zajebał entą ilość zniczy z nagrobków chwile po odejściu osób stawiających lampki
a tak btw to nie podobają mi sie te pogańskie rytuały...ja mam szacunek do zmarłych cały rok a nie tylko 1 listopada
dziekuje za uwage

Ewcia
01-11-2005, 20:25
W Wilanowie nie było tak źle ok. 14.
Dwie godziny chodzenia po cmentarzu, co chwila ktoś z rodziny się napatoczył (której w ogóle nie znam :zdziwiony: ) i trwały długie dyskusje nad grobami.
Wdowczyka widzialam koło cmentarza :)

A po 20 na Wawrzyszewie mało ludzi, ale za to jak pięknie wygląda taki rozświetlony cmentarz i można w spokoju powspominać tych, którzy odeszli.

lomu-banita
01-11-2005, 21:42
Dwie godziny spacerowałem po cmentarzu Rakowickim żeby znaleźć grób który "powstał"3 tygodnie temu. I nie znalazłem. Chyba trzeba było szukać w dzień :hmm:

PS Przepiekne miejsce w dzień, ale w nocy jak się palą znicze to poprostu :O

yusta
01-11-2005, 22:05
W Wilanowie nie było tak źle ok. 14.

Bo wszyscy wyruszyli tam o 17.
Kurde, tłok jak na Marszałkowskiej był tam o tej godzinie.
Wpadłam odwiedzić kumpla. Oczywiście przy grobie spotkałam wesołą gromadkę, która wspominała Kamila w iście cygańskim stylu 8)

PS. Nazul, to że podpięłam Twój post pod swojego, nie znaczy że coś do Ciebie miałam. Zacytowałam tylko pierwszy lepszy, mówiący o Halołinie.
PS2. Dzisiaj w radiu w informacjach podali że w US stomatolodzy skupują od bachorów słodycze zebrane w halołin. I co mnie to k**** obchodzi? :roll:

daimler
01-11-2005, 23:15
Ja po raz kolejny utwierdzilem sie w przekonaniu ze wole przychodzic na cmentarz w kazdy inny dzien roku...

Bez kitu... :ucieka:

Nazgul
02-11-2005, 10:54
Co powiecie na takie coś:

http://wiadomosci.onet.pl/1256942,felieton.html

To taki klasyczny agent wplywu w dziedzinie kultury i obyczajow.

Tego typu agenci wplywu przeszczepiaja na polski grunt:

- "tolerancje" w postaci pedalstwa, eutanazji, aborcji
- hallowiny zamiast Zaduszek
- MacDonaldy zamiast Barow mlecznych
- tokshowy zamiast powaznych audycji
- sitkomy zamiast powaznych filmow
etc, itd

fragment:

Na wzgórzach, poza granicami miast, na czarnych pustkowiach,
zawieszone w otchłaniach nocy niczym migotliwe latające dywany, niczym
ogniste fatamorgany, błędne zjawy utkane ze złotych, czerwonych i
zielonych płomyków ożyły cmentarze. Nad tymi największymi podniosły
się łuny i obłoki czarnego parafinowego dymu. Miasta wypełni zapach
płonących zniczy. To jest dziwne, anachroniczne święto. Nie pasuje
zupełnie do naszych czasów. Odwraca uwagę od pragmatycznej
codzienności. Tracimy czas, przemieszczając się tysiącami,
dziesiątkami i setkami tysięcy jak kraj długi i szeroki, by odwiedzać
zakopane w ziemi szczątki, resztki tych, którzy kiedyś byli z nami. To
jest plemienne i dzikie święto.

jarcyś
02-11-2005, 12:27
Co powiecie na takie coś:

fragment:

Na wzgórzach, poza granicami miast, na czarnych pustkowiach,
zawieszone w otchłaniach nocy niczym migotliwe latające dywany, niczym
ogniste fatamorgany, błędne zjawy utkane ze złotych, czerwonych i
zielonych płomyków ożyły cmentarze. Nad tymi największymi podniosły
się łuny i obłoki czarnego parafinowego dymu. Miasta wypełni zapach
płonących zniczy.

powiedziałbym że Stasiuk jest grafomanem.

Viola
02-11-2005, 14:21

Żenada.

U nas podobne akcje są chociażby 28 czerwca syreny wyją a ludzie się pytają co sie stało :kurde:

Ja na grób pojechałam 30 października nie uważam, żeby to było gorsze od pojechania tam 2 dni później - o zmarłych paiętać należy CAŁY ROK a nie wtedy kiedy wszyscy nam o tym przypominają.

***** przy jenym grobie był lampion z dyni :ucieka:

ago
02-11-2005, 14:30
Najpiękniej jest wieczorem, gdy na grobach pali się tyle zniczy i jak się wchodzi na cmentarz, to jakby wchodziło się do jakiejś bajki, po prostu zaczarowany świat. Mnie to aż dreszcz czasami przechodzi od tego, że tyle ciepłego światła wokół Ciebie. :ucieszony:

Pesto
02-11-2005, 19:24
U nas podobne akcje są chociażby 28 czerwca syreny wyją a ludzie się pytają co sie stało :kurde:

1956 ?

bo moje pierwsze skojarzenie to zamach w Sarajewie