PDA

Zobacz pełną wersję : "Chłopki z ferajny"

Ultra LW
21-07-2003, 17:12
Co sądzicie o dzisiejszym artykule red. "raka" :* Czerniaka w "PS"?
Ktoś biedakowi lusterko pieprznął i się wyżywa na łamach PS-u.
Osobiste żale wylewane na łamach ogólnopolskiej gazety to w sam raz. Bomba. A ten pseudo list do sponsorów to sie do sądu nadaje!!! :box: :zly: 8o

Raffi
21-07-2003, 17:19
Mam nadzieję, że to nieprawda...Z drugiej strony i tak odczuwam jakąś mściwą satysfakcję :] Zresztą forma artykułu tak, że tylko się porzygać, ze słąwetnym apelem do sponsorów na czele. Tu red. Czerniak ostro przegiął pałę, bo zadarł z całym klubem jako takim

Sprostowanie
2003-07-21 15:56:21

W nawiązaniu do artukułu, który się ukazał w Przeglądzie Sportowym w dniu dzisiejszym Legia Warszawa pragnie przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

"Warszawa, dnia 2003-07-21

Szanowny Pan
Piotr Górski
Redaktor Naczelny
Przegląd Sportowy

Szanowny Panie Redaktorze,

W nawiązaniu do artykułu pióra redaktora Czerniaka zatytułowanego "Chłopki z Ferajny" (Przegląd Sportowy" z dnia 21 lipca 2003) informuję, że przedstawione w nim treści działają na szkodę Legii, w związku z czym pragnę przedstawić oficjalne stanowisku klubu w tej sprawie.
Po pierwsze: szczerze ubolewamy nad aktem wandalizmu jakiego dopuszczono się na firmowym pojeździe Przeglądu Sportowego. Jeżeli ten czyn zostanie udowodniony jakiemukolwiek piłkarzowi Legii zostaną w stosunku do niego wyciągnięte konsekwencje wynikające z regulaminu kar.
Jednocześnie proponuję Panu redaktorowi Czerniakowi zastosowanie działania naturalnego w przypadku popełnienia przestępstwa na terenie Francji, czyli zgłoszenia go odpowiednim francuskim organom ścigania, a nie oskarżania na łamach gazety nie mając na to dowodów.
Dodatkowo pragnę poinformować, że żądania, by Prezes Legii wykonał badania daktyloskopijne zawodników oraz dokonał ich porównania z posiadanym przez Przegląd Sportowy "materiałem dowodowym", jest w naszej rzeczywistości nierealne.
Po drugie: apel do sponsorów klubu o zerwanie współpracy z Legią jest jawnym działaniem na szkodę Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa SSA.
Jeżeli tzw. apel do sponsorów będzie skutkował dla Legii wymiernymi stratami będziemy rozważać wystąpienie o odpowiednie odszkodowanie od Pańskiej Gazety.

Mając nadzieję na normalizację stosunków,

Pozostaję z wyrazami szacunku
Edward Trylnik
Prezes Zarządu"

co mnie cieszy, to fakt, że PSowi spadają wpływy z reklam 8)

dyha
21-07-2003, 17:30
Po drugie: apel do sponsorów klubu o zerwanie współpracy z Legią jest jawnym działaniem na szkodę Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa SSA.
Jeżeli tzw. apel do sponsorów będzie skutkował dla Legii wymiernymi stratami będziemy rozważać wystąpienie o odpowiednie odszkodowanie od Pańskiej Gazety .

Hm.... a czemu Trylink nie ma kary za działanie anty na rzecz klubu , i
odstraszanie sponsorów :box:

szczepan
21-07-2003, 17:43
dobrze odpisal... jezeli to zrobili nasi pilkarze to wstyd bo nie potrzebnie daja sie sprowokowac ludziom z przegladu (chcialem nazwac ich dziennikarzami ale nie zrobie tego bo nie uwazam osob szukajacych sensacji zamiast faktow za takowych) ale fakt faktem ze mozna bylo to tez napisac w innym tonie.

bemowiak
21-07-2003, 18:14
Niekupuje już ze 2 lata.I cieszy mnie to :)

Ostry
21-07-2003, 18:27
Nie wierzę w to,że nasi piłkarze zniszczyli ten samochód.PS po prostu po raz kolejny szuka taniej sensacji.Dziwię się,że na pierwszej stronie nie dali wielkiego napisu CHULIGANI :buhaha:
Wciąż kupuję tą gazetę,ale przy tym co oni ostatnio wypisują,nie wiem jak długo to jeszcze potrwa.

Aureliusz
21-07-2003, 19:14
Ja się nie mogłem zdecydować, którą opcj.e wybrać, bo PSa kupowałem okazjonalnie, np jak był skarb kibica lub po ważnym meczu. Zazwyczaj przeglądałem tylko w kiosku. Ale od pewnego czasu już nawet nie przeglądam, dlatego wybrałem opcję 2. I nie kupię już nawet PSa jak będzie skarb kibica. Obejdzie się. Wydrukuję jakiś z neta.

Unico
21-07-2003, 19:56
Nie lubię PS, a w moim przypadku dot. to raczej Tempa.
Sezon ogórkowy nie ma oczym pisać więc szukają taniej sensacji...

Przy okazji. Czy ta historia nie przypomina wam innej sprzed paru tygodni o innych piłkarzach i innej gazecie? I co wtedy niektórzy z was mówili?

szczepan
21-07-2003, 20:05
1)jezeli to zrobili to powatrzam chamstwo
2)ps czytam bo jednak relacje z meczy ma w miare zetelne
3)szkoda ze tylko zajmuje sie ostatnio tematami w stylu zycie na goraco a nie czysto sportowymi no coz ale to cena utrzymanie poziomu sprzedarzy..

Beny
21-07-2003, 21:03
JA już nie kupuje gdzieś tak od 4-5 lat i.... jest mi z tym bardzo dobrze! ;)

Tomi
21-07-2003, 21:11
Nie kupujetego gówna, czasami czytałem jak ktoś w LOprzynosił ale sam z własnej inicjatywy nie............

bemowiak
22-07-2003, 14:10
teraz piłkarze Legii powinni sobie zrobić flage "ZAWODNICY SZEMRANI LEGII ODDANI-CHŁOPAKI Z FERAJNY" :buhaha:

R@dek (L)
22-07-2003, 19:06
Nie kupuje tego już od roku :box:

ange(L)
22-07-2003, 19:09
Nie kupuje tego już od roku :box:

ja juz od 3 i dobrze mi z tym..dosc mialem tej zolci, ciaglego krytykanctwa, niespelnionych ambicji panow pismakow i ich chorych kompleksow...

amilo
22-07-2003, 19:45
ja tam nigdy reguralnie nie kupawalem... jedynie co to nabywam na poczateku kazdego sezonu bo zalezy mi na dodatku ,,skarb kibica''

Paweł Chrząszcz
22-07-2003, 20:03
To jest skandal, aby taka gazeta pisała takie głupoty!!!! To nie powinno nazywać się "Przegląd Sportowy" a "Przegląd BRAVO SPORT" miej więcej podobny poziom utrzymują obie gazety......

Kiju
22-07-2003, 20:06
Czytam PS i sprawa ta dokumentnie mnie rozsmieszyła.
Zbita SZYBKA w lusterku i afera na pól gazety,rozumiem sezon ogórkowy...ale do *****!!KOGO TO OBCHODZI?!
Robia z igły widły i nie dziwie sie frustracji Kubickiego...niektorzy redaktorzy z PS uwazaja sie za swiete krowy i liczą na **** wie jake przywileje.
Szkoda ze jedyny Polski dziennik sprotowy corsa bardziej schodzi na psy i przybiera formr brukowca.

elmijakke
22-07-2003, 20:40
Ja cały czas kupuje. :hmm: Niestety od dłuższego czasu tak jak juz niektórzy zdążyli zauważyć dziennik ten to bardziej sportowe Życie Na Gorąco" niż poważne pismo. Kiedyś znajomy dziennikarz powiedział mi że większość redaktorów sportowych z PS to fajfusy, najgorsi kolesie na dziennikarstwie, którzy poszli w sport bo była szansa na wyjazdy za granicę, delegacje diety itp. (oczywiście zdarzają się wyjątki dla których sport to życie i pasja). Żałuje, że w Polsce nie ma gazet pokroju France Fotball bo to naprawdę kawał dobrej roboty. Będę kupował bo chcę wiedzieć co się dzieje (mają w sumie niezłe relacje z meczów). W PS piszą takie bzdury bo inaczej wydawaliby w wakacje 4 strony albo i mniej.

Kawa
22-07-2003, 21:46
Nie kupuje od roku. Znaczy kupiłem sobie po meczu z Widzewem ,ale to jest wyjątek potwierdzający regułe 8o

legart
23-07-2003, 09:25
Nie kupuje od jakich dwóch lat. Ech gdzie te czasy kiedy w PS-ie publikowano w odcinkach wspomnienia Pelego, Jaszyna czy też książkę o Deynie.

Yevaud
23-07-2003, 09:41
Kupowałem niegdyś bardzo regularnie. Ale potem zmarł znakomity J. Zmarzlik, a do głosu zaczęli coraz mocniej dochodzić ludzie pokroju J. Kmiecika. Pamiętam jak kiedyś Tomaszewski opisywał co się dzieje w "Dziurolandzie". Zmarzlik zwrócił mu wtedy uwagę, że coby się w PZPNie nie działo, to takie zapożyczenie od nazwiska prezesa po prostu nie wypada. Nie jest przyzwoite. Tomaszewski się gęsto tłumaczył, że niby chodziło mu o czarną dziurę, a nie Dziurowicza, ale potem zaprzestał używania nazwy Dziuroland. Zmarzlik zmarł, do PS trafił Atlas, który bez wahania pisał o Dziurolandzie i przy tym też trochę bzdur. Ponadto PS zdominowały Czerniaki i Kołtonie (Kołtoń popisał się zamieszczając w jakimś artykule informację, jakoby hymn Niemiec zaczynał sie od słów Niemcy Niemcy ponad wszystko - Dutschland Deutschland uber alles - co zmieniło się już w 1946 roku, kiedy to ta zwrotka z hymnu zostala wykreślona).
Z rzetelnych redaktorów zostali w PS już tylko Maciej Polkowski, Marcin Karda (kolarstwo/siatkówka), od czasu do czasu dopisuje coś Tomasz Jaroński (kolarstwo), przebłyski rzetelności mają Godlewski, Pazdyk. Czasami Zarzeczny. Reszty nie warto czytać. Jakieś półtora roku temu zaczęło być mi szkoda wydawać 1,50 na gazetę, która brudziłą ręce i gdzie rzetelne artykuły zajmowały góra jedną stronę.

Yevaud
23-07-2003, 09:43
Kołtun z trwogi pacierze klepie

Legart, a może to nie o Kołtuna, tylko o Kołtonia redaktora chodzi

legart
23-07-2003, 09:50
Kołtun z trwogi pacierze klepie

Legart, a może to nie o Kołtuna, tylko o Kołtonia redaktora chodzi

Może, to znaczyłoby że Brzechwa był lepszym wieszczem od Mickiewicza.

Ja też z wielką przyjemnością czytałem atykuły śp red. Zmarzlika

jaksa
23-07-2003, 15:59

Zmarzlika miałem okazję poznać osobiście na turnieju juniorów o Złote Rękawice Wisły.
Ten facet to była chodząca encyklopedia boksu.

W kawiarence w hali Wisły przez 2 godziny nam opowiadał zyciorys Kolczyńskiego - naszego pierwszego medalisty olimpijskiego.

legart
23-07-2003, 16:37

Zmarzlika miałem okazję poznać osobiście na turnieju juniorów o Złote Rękawice Wisły.
Ten facet to była chodząca encyklopedia boksu.

W kawiarence w hali Wisły przez 2 godziny nam opowiadał zyciorys Kolczyńskiego - naszego pierwszego medalisty olimpijskiego.

A czytałeś książkę Zmarzlika "Bij mistrza" - życiorysy najlepszych polskich bokserów - polecam.

Wasil
24-07-2003, 13:33
Musimy zrozumieć redaktorków PS. Nie mają za bardzo o czym pisać . Wiadomo gdzie zagra kosowski ,wiec już nie napiszą ,że nowa zagra w bordeux czy espanyolu. Teraz przenieśli sie na Legię ,musi być jakis coroczny skandal. Pamietacie co było rok temu w Korei. Jeśli chodzi o kupowanie Przeglądu to jak jestem u babci i nie mam za bardzo co robić to czasem kupie aby poczytać o jakiś "rewelacjach".

aaadamm
28-07-2003, 11:04
To już przestaje być nawet zabawne, to zaczyna być żałosne. Od tygodnia Przegląd Sportowy "celuje" w Legię. Rozpoczęło się w ubiegły poniedziałek "Aferą lusterkową", czyli oskarżeniem piłkarzy Legii o "dewastację samochodu" dziennikarza tej gazety, czyli wygięcie antenki. Następnie we czwartek opisano rzekomą "aferę biletową", czyli problem "brania w łapę" przez ochroniarzy stadionu Legii. Dzisiaj dziennik poszedł na całość. Szanowny pan redaktor Jacek Kmiecik, który już kiedyś poważnie "przysłużył się" piętnowaniu Legii Warszawa, po lekturze wywiadu z Jerzym Engelem jaki ukazał się w cypryjskiej prasie, oskarżył dyrektora sportowego Legii o rozpracowanie drużyny Wisły Kraków na potrzeby Omonii Nikozja! Co gorsza, jako powód rzekomej pomocy Cypryjczykom, dziennik podaje zemstę! Czytamy: "(...) niewykluczone, że szpieguje przeciw Wiśle, w której mimo usilnych prób, jakoś nie udało mu się znaleźć zatrudnienia". Koniec cytatu. A jeszcze niedawno PS pisał, że kreuje dobrą atmosferę wokół polskiej piłki nożnej... Czy próba skłócenia na siłę dwóch najlepszych w Polsce klubów jest takim działaniem?

www.legia.net

jaksa
28-07-2003, 16:00
"(...) niewykluczone, że szpieguje przeciw Wiśle, w której mimo usilnych prób, jakoś nie udało mu się znaleźć zatrudnienia".

No z tym to akurat jest prawda.
Tzn. prawda z tymi próbami zaczepienia się we Wiśle.
Wiele się mówi w Krakowie o zachowaniu Jerzego Władysława na pomeczowym (z Wami 2:1) bankiecie przy Reymonta.

Co do "szpiegostwa".
Ileż on mógł powiedzieć ?
Tyle, co każdy może w prasie przeczytać. Przecież nie wie w jakiej kto jest formie, a jak Wisła gra to wystarczy kilka kaset obejrzeć.

Strasznie Wam koło pióra robi Przegląd Sportowy.
Takie niby nic ważnego, a rozdmuchane do granic możliwości.