PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

jarcyś
19-10-2005, 18:22
Zimowa rewolucja

W trakcie przerwy zimowej w drużynie Legii dojdzie do sporych zmian. Kilku zawodników na pewno straci pracę, a w zespole nie będzie brakowało nowych twarzy. "Rozmawiamy z wieloma zawodnikami. Wszystkie sprawy transferowe planujemy zamknąć do końca listopada, a najpóźniej do połowy grudnia. Priorytetem jest pozyskanie lewonożnych piłkarzy, przede wszystkim obrońcy i pomocnika" - mówi trener Dariusz Wdowczyk.
Po wstępnych rozmowach z Legią jest już pomocnik Korony Kielce, Robert Kolendowicz.
Rezerwowy zawodnik tego zespołu ma kosztować około 500 tysięcy złotych. Szkoleniowcy chętnie widzieliby w zespole także innego piłkarza tej drużyny, Marcina Kaczmarka, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. Kielczanie latem zapłacili za niego 800 tys. zł. Teraz cena będzie znacznie wyższa.
Kilku potencjalnych legionistów obserwował półtora tygodnia temu w Kownie Marek Jóźwiak, który przebywał tam na spotkaniu kadry młodzieżowej Serbii i Czarnogóry. Listę życzeń otwiera Nenad Milijas, który ostatnio w meczu Serbii z Bośnią i Hercegowiną zdobył dwie bramki i był najlepszy na boisku. Następny w kolejce jest lewy obrońca Dusko Tosic, a tuż po nim napastnik, Igor Burzanović.
Należy się spodziewać przyjścia kilku młodych i utalentowanych piłkarzy. Największe szanse na angaż mają: Robert Hirsz z Lechii Gdańsk, Tomasz Cywka z Gwarka Zabrze, Michał Janota z UKP Zielona Góra i Artur Chałas z Hetmana Zamość.
Trener Wdowczyk reaktywował także swoją listę życzeń, którą przedstawił niespełna rok temu, kiedy to po raz pierwszy miał objąć warszawską Legię. Oprócz Kaczmarka znajdowali się na niej Przemysław Pitry z Zagłębia Sosnowiec i Paweł Sobolewski z Jagiellonii Białystok.

:roll:

na Borucu zarobili w pol roku ok. 2 mln. Euro. chyba można za tą kwotę kupic kogos bardziej sensownego...

Mini
20-10-2005, 10:34
za Kolendowicza w lato 2002 GKS Bełchatów zapłacił 650 tys.

bardziej sensownego
Kaczmarka widziałem przez kilka minut w reprezentacji i trudno cos powiedzieć. na pewno nie spękał i jak miał piłkę to od razu do przodu albo ją albo z nią. surma won
bardziej sensowni to chyba Brożek, Ślusarski, Kaźmierczak.... koniec :hmm:

W poniedziałek w hotelu Monopol w Katowicach Zdzisław Kapka spotkał się z byłym trenerem Pogoni Szczecin Bogusławem Pietrzakiem. Obaj panowie spotkali się, by porozmawiać na temat transferu Przemysława Kaźmierczaka do Wisły.
Pietrzak na spotkaniu z Kapką był przedstawicielem Antoniego Ptaka. Przewodniczący Rady Nadzorczej Pogoni jest właścicielem karty Kaźmierczaka.
Bohaterowie wtorkowego spotkania nie chcieli oczywiście ujawnić tematu swojej rozmowy. Pełniący obowiązki prezesa Wisły Kapka zaprzeczył nawet, że do spotkania doszło. Pietrzak "zdradził" swojego adwesarza i przyznał, że z Kapką rozmawiał.

Nazgul
20-10-2005, 11:20
Eeee tam, jak się znajdzie ktos kto wybije Surmie ze łba gwiazdorstwo to on jeszcze pogra na dobrym poziomie :)

Mnei najbardziej interesuje ten człowiek z Wybrzeża Kości Słoniowej, kto widział sparring z Kozienicami?

7000 8)

Mini
20-10-2005, 11:40
Eeee tam, jak się znajdzie ktos kto wybije Surmie ze łba gwiazdorstwo to on jeszcze pogra na dobrym poziomie :)

jak przyszedł to był gamoniem jakich wielu a nie gwiazdą a i tak nie umiał podać piłki do przodu. może wczoraj mieli obowiązek oglądać trenera na polsacie sport to zauważył jak Makelele po odbiorze piłki od razu podał na środek do Crespo potem dwa podania i brama a u nas tysiąc podan w poprzek lub do tyłu a z naprzeciwka mur. dlatego potrzebni są ludzie którzy sami sa w stanie coś stworzyć a nie podać tylko do najbliższego kolegi. dlatego niech to będzie 1 grajek za milion czy dwa ale który coś umie a nie stado baranów dobrze rokujących na imprezy

Nazgul
20-10-2005, 14:50
Jak na razie Guel ma propozycję kontraktu :) Nie podano tylko jaka to propozycja.

http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16167

Majster
20-10-2005, 15:39
Z Kazimierczakiem podobno już rozmawia Wisła Kraków :/ . Niestety nasi włodarze znowu okazali się zawolni i sprzątną nam dobrego zawodnika jak na polskie "warunki" :oczko: .

Mini
20-10-2005, 15:50
Z Kazimierczakiem podobno już rozmawia Wisła Kraków :/ . .

niemożliwe...

Tur
20-10-2005, 16:29
Jak Guel się spisze to zrobimy lepszy interes niż Wisła na Kaźmierczaku, bo my Guel'a będziemy mieć za darmo. Choć mogliby ściągnąc też Kaźmierczaka a z reszty ofensywnych pomocników zostawić tylko Burkhardta, czyli sprzedać Vuko.

Kenijczyk
20-10-2005, 18:47
ja słyszałem ze Wdowczyk szuka młodych piłkarzy (17-20 lat) w 3-4 lidze, słyszałem plotke o Grzegorzu Chmielewskim z Pułtuska i paru innych.
Może ktoś coś wie na ten temat. pozdro

Junior89
20-10-2005, 20:04
ja słyszałem ze Wdowczyk szuka młodych piłkarzy (17-20 lat) w 3-4 lidze, słyszałem plotke o Grzegorzu Chmielewskim z Pułtuska i paru innych.

takich to my chyba aż nadto póki co :oczko:

Nazgul
20-10-2005, 20:40

Kibicuję Legii od 1982 roku więc mam niezły przegląd na zawodników którzy od tamtej pory przewinęli się przez nasz Klub i muszę stwierdzić, że największa pociechę Legia miała z piłkarzy przychodzących na Łazienkowską bez "nazwiska" - wcześniej zresztą też tak najczęściej było. Brychczy, Deyna, Gadocha, Pisz, Kowalczyk, Michalski, Jóźwiak, Zieliński...
Cała "Wielka Legia" z lat 1968/70 zostala zbudowana na mlodych nieznanych piłkarzach. czasy największego wojskowego zaciągu gwiazd (przelom lat 70 i 80 - Okoński, Kusto, Miłoszewicz, Buncol, Turowski, Biernat, Buda który miał być następca Deyny - nota bene też Kazimierz i na koniec Araszkiewicz i Dziekanowski, choć on nie z poboru) nie dały Legii sukcesów na miarę oczekiwań choć drużyna z lat 1984/86 miala bardzo duże mozliwości, za to wypromowali się wówczas w Legii pilkarze wcześniej mało znani lub wcale nie znani: Zbyszek Kaczmarek, Janek Karaś, Darkowie - Kubicki i Wdowczyk, Tomek Arceusz, Kazik Putek, Wiesław Cisek którego wymieniono na Dziekanowskiego a w Widzewie przekwalifikowano go z napastnika na obrońce tak jak później Siadaczkę, Leszek Pisz...
Młodych zawodników trzeba szukać, ale to nei jest strzelanie snajperskie - one shot, one kill. Na dziesięciu jeden zrobi dobre wrażenie, na dziesięciu obiecujących jeden będzie naprawdę dobry. Przerób musi być zatem duży, inaczej lipa.

e(L)egion
20-10-2005, 22:19
Lipa to jak narazie te nazwiska co sie pojawiają. Wiem że to za wczesnie na takie dywagacje i że to pewnie się bezie jeszcze zmieniać, ale tak czytając to od razu mnie zastanawia, po kiego ten Kolendowicz - rezerwowy beniaminka ekstraklasy?? Pitry.... już mamy napastnika z drugiej ligi Chmiesta jak jest każdy widzi. Sobolewski - też drugoligowiec dlatego myśle że nie ma się co podniecać. Kaczmarek pewnie okarze się za drogi..... Trzeba jednka przyznać że w Polsce najlepsi zawodnicy są chyba nie do kupienia bo chyba nikt nie wierzy w sprowadzenie Ślusarskiego czy kogoś z Wisły Kraków. Kaźmierczak to chyba jedeyny konkretny zawodnik na naszym rynku, ale to powoduje że bedzie duża konkurencja a jak wiemy nasi działacze nie lubią tłoku. Trzeba mieć nadzieję że Jóźwiak coś tam wyszuka w tej Serbii i w końcu bedziemy mieli szczęscie do jakiegoś zagranicznego zawodnika.

Tur
20-10-2005, 23:48
Ja z tych zawodników wymienionych to wziąłbym Kaczmarka, a reszty nawet nie znam :/. On może być dla ITI za drogi patrząc jak traktują nasz Klub jak skarbonkę (jak najwięcej zarobić przy minimalnym wkładzie w transfery). Ja osobiście wiążę pewne nadzieje z Guel'em, ale takie same wiązałem z Janczykiem (choć jemu powinno się dać trochę czasu) :/.

(L)ukasz
21-10-2005, 08:22
Ja bym kupił tylko Kaczmarka, bo reszta to strata pieniedzy. Ewentualnie jakis młodych. Narazie to te "odrzuty" pokroju Rosłonia, Outtara i Guela (?) są najlepszymi transferami w ostatnich dwóch latach. Bo mamy dobrych piłarzy za mała kase. Nie ma sensu wybulić za Kaźmierczaka takiej sumy, bo we Francji jakiś Afroamerykanim przyjdzie za czapke gruszek i z pocałowaniem w rękę ze bedzie grał w UEFA.

Raffi
21-10-2005, 09:14
Z tym, że najpierw Zygo będzie musiał przekonać Waltera, który postawił weto wobec tego transferu ("za stary")

Eryczek
21-10-2005, 09:29
Z Kazimierczakiem podobno już rozmawia Wisła Kraków . Niestety nasi włodarze znowu okazali się zawolni i sprzątną nam dobrego zawodnika jak na polskie "warunki"

Spoko spoko. Bez nerwów. Nasi rozmawiali z Kazimierczakiem już rok temu, tak więc jesteśmy w grze. Przecież Ptak nie sprzeda go po cichu do Wisły, tylko wystawi na licytację. Pytanie tylko kto kogo przelicytuje.

Tur
21-10-2005, 12:22
Z Kazimierczakiem podobno już rozmawia Wisła Kraków . Niestety nasi włodarze znowu okazali się zawolni i sprzątną nam dobrego zawodnika jak na polskie "warunki"

Spoko spoko. Bez nerwów. Nasi rozmawiali z Kazimierczakiem już rok temu, tak więc jesteśmy w grze. Przecież Ptak nie sprzeda go po cichu do Wisły, tylko wystawi na licytację. Pytanie tylko kto kogo przelicytuje.

I tu właśnie jest problem, bo znając naszych działaczy to nie lubią wydawać kasy na transfery zbytnio w przeciwieństwie do Cupiała :/.

yusta
21-10-2005, 16:56
Kazimierczakiem interesują się już kluby z Anglii i nawet Wisła jest za cienka by je przebić. Natomiast Ptak być może zdecyduje się go sprzedać dopiero po MŚ, bo liczy że Kazimierczak na MŚ pojedzie i pokaże się z dobrej strony, co równa się większej kasie za niego.
Szanse na przyjście tego zawodnika do Legii równe są zeru imo.
Co do Guela, to nie widziałam go w akcji, ale skoro Wdowiec jest zachwycony jego umiejętnościami, a w środku pola mamy maksymalną kichę, to nie kumam o co chodzi Walterowi.
Za stary? Sorry, ale te nasze bobasy muszą się jeszcze sporo nauczyć i muszą mieć od kogo się uczyć. Guel jeszcze ze 3-4 lata spokojnie może pograć...

(L)ukasz
21-10-2005, 17:52
Moim zdaniem nam nie potrzeba teraz żadnych młodych, tylko doswiadczonych pokroju Guela. bo co z tego ze Klatt jest dobry, jak pomocnicy stwarzaja za mało sytuacji. A i Vuković powinien sie powaznie zastanowic nad własna przyszłościa, bo od mistrzowskiego roku nic nie pokazjue. - to sie nazywa równia pochyła

Majster
21-10-2005, 19:34
Na oficjalnej stronie Pogonii podali że nikt się nie kontaktował z Kazimierczakiem w sprawie transferu.

(L)ebil
21-10-2005, 20:18
Z Kazimierczakiem podobno już rozmawia Wisła Kraków :/ . Niestety nasi włodarze znowu okazali się zawolni i sprzątną nam dobrego zawodnika jak na polskie "warunki" :oczko: .

Bez przesady,to że strzelił on dwie piekne bramki nie oznacza,że jest on jakims zbawicielem.Na piłkarzach z Polski ciezko będzie budować zespół na miare LM.

Majster
21-10-2005, 20:26
Bez przesady,to że strzelił on dwie piekne bramki nie oznacza,że jest on jakims zbawicielem.Na piłkarzach z Polski ciezko będzie budować zespół na miare LM.
No troche więcej niż dwie :oczko: . Jak dla mnie jest dobrym piłkarzem i przydał by się Legii.

Sokol
21-10-2005, 21:28
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=7773

hmmm za Chmiesta ile dali? 300ojro?
ile on gral wogole?

Nilmaker
21-10-2005, 21:40
Chmiest był za darmo.

rolnik
21-10-2005, 21:58
ile on gral wogole?
W oficjalnych:

Zadebiutowal z Zurychem u nas - wszedl w koncowce powiedzmy na 7 minut.
Potem zagral w rewanżu od 80 minuty.
Dalej z Cracovią na wyjeździe cały mecz.
Musiał chyba nieźle zagrać bo w następnym meczu z Odrą grał w podst. składzie do 67 minuty.
Kolejną szansę dostał z kolejnym meczu - z Portowcami. W 57 minucie zmienił go Poledica (Wdowiec zaczął bronić wyniku 8) )
W następnym meczu z KSZO zagrał od 57 minuty.
W derbach się nagrał - 6 minut.
W Poznaniu zszedł z placu gry w 55 minucie.

W nieoficjalnych coś tam pogrywał ale to też takie sranie w banie.

Osobiście spodziewałem po nim więcej.

Tur
21-10-2005, 23:21
Jak Wdowiec usłyszał słowa Waltera, że Guel jest za stary to pewnie ręce mu opadły :roll:.

Nazgul
22-10-2005, 10:18
Od jakiegoś czasu głośno jest o transferowym trzęsieniu ziemi zimą w Legii. W dzisiejszym wydaniu Faktu czytamy, że Dariusz Wdowczyk chce się pozbyć siedmiu piłkarzy - Dariusza Zjawińskiego, Tomasza Sokołowskiego, Marcina Chmiesta, Ahmeda Ghanema, Jacka Magiery, Aleksandara Vukovicia i Marcina Burkhardta. "Największym zaskoczeniem na liście odstrzelonych jest nazwisko Burkhardta. Również dni Vukovicia wydają się policzone. Czarne chmury zebrały się także nad Jackiem Magierą, który za kadencji trenera Wdowczyka nie rozegrał nawet minuty. " - czytamy.
Wg Faktu Sokołowski swoją grą głównie irytuje, Ghanem nic nie wnosi do gry, Chmiest nie strzela goli, a Zjawiński nie pokazał nic z talentu, który podobno ma.

Czemu Burkhardt już do odstrzału (o ile to powyżej to prawda - źródło: Fakt)? :hmm:

Sokol
22-10-2005, 10:36
moze za duzo pije, olewa sobie, gra w kratke (choc naprawde to malo gral), jest nieodpowiedzialny na boisku (czerwona kartka) :hmm:
ale wydaje mi sie ze to jest tylko faktu wymysl.

(L)ukasz
22-10-2005, 12:18
Ale trzeba zadać sobie pytanie czy w ogóle nam są potrzebni młodzi, czy po prostu piłkarze umiejący grać w piłke. Luuudzie, młodych- zdolnych w Polsce nie ma , a jesli są, to powinni grać jedynie w rezerwach. Nam są potrzebni ludzie z dobrymi warunkami do gry, a nie z metryką. I trzeba brać na testy piłkarzy, takich którzy mogą wzmocnić skąłd ,a nie zapchać dziurę w składzie. Jak narazie wielkimi niewypałami ITIsą: Leo, Poledica (250tys. €), Stanford, Crus, Doros, Vukovic, puszczenie Sagana, zostawienie Włodara. A wygrane to: Rosłoń, Smoliński, Rzeźniczak, Choto (to ITI wyłożyło 300tys.€), Szałachowski (?). Ale jesli realnie patrzeć na skład to mamy mocny zespół, tylko kontuzje. Gdyby wszyscy byli zdoni do gry , to mamy 2 razy lepszy skład od Wisły : Fabian- (?)-Choto,Rosłoń,Kiełbowicz-Karwan,Surma,Djokovic,(?)-Włodar,Klatt

Nazgul
22-10-2005, 12:59
Ale trzeba zadać sobie pytanie czy w ogóle nam są potrzebni młodzi, czy po prostu piłkarze umiejący grać w piłke. Luuudzie, młodych- zdolnych w Polsce nie ma , a jesli są, to powinni grać jedynie w rezerwach. Nam są potrzebni ludzie z dobrymi warunkami do gry, a nie z metryką. I trzeba brać na testy piłkarzy, takich którzy mogą wzmocnić skąłd ,a nie zapchać dziurę w składzie. Jak narazie wielkimi niewypałami ITIsą: Leo, Poledica (250tys. €), Stanford, Crus, Doros, Vukovic, puszczenie Sagana, zostawienie Włodara. A wygrane to: Rosłoń, Smoliński, Rzeźniczak, Choto (to ITI wyłożyło 300tys.€), Szałachowski (?). Ale jesli realnie patrzeć na skład to mamy mocny zespół, tylko kontuzje. Gdyby wszyscy byli zdoni do gry , to mamy 2 razy lepszy skład od Wisły : Fabian- (?)-Choto,Rosłoń,Kiełbowicz-Karwan,Surma,Djokovic,(?)-Włodar,Klatt

Młodych i zdolnych (ale naprawdę zdolnych) nalezy szukać cały czas i co najważniejsze - dawać im grać w pierwszym składzie, choćby po kwadransie. Niech trenują, grywaja i się uczą, ale musza mieć się do kogo uczyć. Młodość i rutynę nalezy rozsądnie wyważyć aby przyniosła efekty.

Pamiętasz Ajax AD '95? Starzy (Blind, Rijkaard, de Boerowie) i młodzi (Kluivert, Davids, Reiziger, Kanu) dali w efekcie zwycięstwo w LM...

A gdyby van Gaal nie chciał stawiac na takich piłkarzy jak Kluivert czy Kanu tylko wolał kupić kogos "z nazwiskiem"?

Tur
22-10-2005, 13:41

Oj wątpię. Chciałbym, żeby tak było, ale obiektywnie patrząc to Wisła nadal ma mocny skład. Może nie aż tak jak rok temu, ale mocniejszy od naszego. Oczywiście nasi piłkarze mogliby to nadrabiać walką, ambicją i prrzygotowaniem kondycyjnym, ale w tej chwili jest jak jest :roll:.

jarcyś
22-10-2005, 14:07
Cantoro sprowadzic ...

kontrakt mu sie konczy , nie mogą się podobno dogadac w sprawie przedłużenia
a przed tą rundą Legia podobno wystosowała do Wisły oficjalne zapytanie o możliwość transferu

... i wypieprzyc Surme

a z tym Burkhardem to mam nadzieje że żart jakiś

(L)ukasz
22-10-2005, 14:46
Cantoro sprowadzic ...
Szkoda że nie Reissa. Defensywny pomocnik to najlepiej obsadzona pozycja w Legii: Surma, Jarzębowski, Djokovic, Magiera, Rosłoń. Ale i tak Djoki jest z nich najlepszy

jarcyś
22-10-2005, 14:49
Surma, Jarzebowski , Magiera out
Djoko - obrona
Rosłoń ława

chyba jest subtelna różnica między obcokrajowcem - najemnikiem a Reissem ?

Nazgul
22-10-2005, 16:57
Jarcyś, a co masz do Jarzębowskiego? :hmm: :o

Cyclone
22-10-2005, 17:06
z Jednej strony Jarze lubie wiadomo wychowanek ale on praktycznie przez te kontzuje to kariery nie zrobi :hmm: nie wiem dlaczeog (L)ukasz ze defensywny pomocnik to nasza najlepiej obsadzona pozycja :O tylko Djokovic sie nadaje

jarcyś
22-10-2005, 17:17

świetny piłkarz, świetny chłopak ale.. te kontuzje

Nazgul
22-10-2005, 17:26

świetny piłkarz, świetny chłopak ale.. te kontuzje

I teraz chcesz go spławiać jak ma nieledwie wymienione na nowe obydwa kolana? :)

jarcyś
22-10-2005, 17:53
dla mnie to on może zostać , w sumie nie ja mu kontrakt oplacam.

ale wiadomo ze na regularne występy Jarzy nie mam raczej co liczyć

Nazgul
22-10-2005, 18:03
dla mnie to on może zostać , w sumie nie ja mu kontrakt oplacam.

ale wiadomo ze na regularne występy Jarzy nie mam raczej co liczyć

IMO trzeba z tym jeszcze poczekać. Jeśłi po ostatnich przebojach zdrowotnych Tomka, operacjach i długiej rekonwalescencji okaże się że jednak zdrowie mu grać nie pozwala to wtedy trzeba mu zasugerować zakończenie kariery... Nie wiem czy pamiętasz ale w latach 87-90 wiecznie kontuzjowany był Pisz...

Sokol
23-10-2005, 12:20
Cantoro sprowadzic ...
Szkoda że nie Reissa. Defensywny pomocnik to najlepiej obsadzona pozycja w Legii: Surma, Jarzębowski, Djokovic, Magiera, Rosłoń. Ale i tak Djoki jest z nich najlepszy

no wg mnie Cantoro lepszy od nich jest,
a Jarzebowski caly czas te kontuzje. :roll:

Nilmaker
23-10-2005, 14:15
Z tego co wiem to Cantoro to ofensywny pomocnik jednak...

Tur
23-10-2005, 15:20
Jak dla mnie to powinni kupić Piechnę. Nie byłęm o tym przekonany bo ma 29 lat, ale po tym co zrobił w Krakowie to się chyba przekonałem. Ale pewnie i jak nawet Wdowiec by go chciał to Walter powie, że za stary :zlosliwy:.

Sokol
23-10-2005, 15:24
Jak dla mnie to powinni kupić Piechnę. Nie byłęm o tym przekonany bo ma 29 lat, ale po tym co zrobił w Krakowie to się chyba przekonałem. Ale pewnie i jak nawet Wdowiec by go chciał to Walter powie, że za stary :zlosliwy:.

o kurde a myslalem ze juz Wisla ich powiozla :ucieka:
faktycznie ten Piechna cos tam caly czas strzela, moze byc ciekawym zawodnikiem.

rolnik
23-10-2005, 15:35
I z tego co slyszalem ma kotrakt do 2006 roku - dostal propozycje przeduzenia ale ja odrzucil.

Mini
23-10-2005, 15:38
...

a byłeś z raz na meczu i widziałeś Surmę i Rosłonia w akcji?
oni są w pierwszym szeregu do odstrzału z Magierą i Zjawińskim

Paluch
23-10-2005, 15:55
Jak dla mnie to powinni kupić Piechnę

Korona go w Polsce nie sprzeda, nie ma nawet co liczyc...

Sokol
23-10-2005, 16:50
Jak dla mnie to powinni kupić Piechnę

Korona go w Polsce nie sprzeda, nie ma nawet co liczyc...

no mozliwe ze nie sprzeda o ile info jest pewne :P

I z tego co slyszalem ma kotrakt do 2006 roku - dostal propozycje przeduzenia ale ja odrzucil.

arczi
23-10-2005, 16:57
Eksperci od siedmiu bolesci.
Gosc strzeli kilka bramek i od razu wielka gwiazda. Natychmiast sprowadzic go do Legii.
Piechna nie jest juz perspektywicznym pilkarzem. Nie bedzie sie rozwijal. Slyszal ktos o nim kilka lat temu? Gdzie byl? Co robil? Ma runde zycia i tyle. Chwala mu za to. Niech ma. Ilu juz takich bylo jak on. Nie zlicze. Poza tym jest kopaczem pokroju Srutwy, Kompaly, czy Jelenia.
W wielkim klubie i wielkim miescie sie gubia i zapominaja jak sie strzela bramki.
Niech zostaje w Koronie. Przynajmniej miejscowi beda mieli z niego pozytek i troche radosci.
Chmiest tez bramki siekal i zapewne tez, wy-eksperci wolaliscie, zeby go sciagnac. Wiec teraz macie.
Obok umiejetnosci wazna jest rowniez psychika. Trzeba byc niezlym psychologiem, zeby umiec sprowadzic do klubu zawodnika i zeby byl on prawdziwym wzmocnieniem druzyny, a nie tylko statystom i darmozjadem.

dyha
23-10-2005, 17:03
Gosc strzeli kilka bramek i od razu wielka gwiazda. Natychmiast sprowadzic go do Legii.
Piechna nie jest juz perspektywicznym pilkarzem. Nie bedzie sie rozwijal. Slyszal ktos o nim kilka lat temu? Gdzie byl? Co robil? Ma runde zycia i tyle. Chwala mu za to. Niech ma. Ilu juz takich bylo jak on. Nie zlicze. Poza tym jest kopaczem pokroju Srutwy, Kompaly, czy Jelenia.
W wielkim klubie i wielkim miescie sie gubia i zapominaja jak sie strzela bramki.
Niech zostaje w Koronie. Przynajmniej miejscowi beda mieli z niego pozytek i troche radosci.
Chmiest tez bramki siekal i zapewne tez, wy-eksperci wolaliscie, zeby go sciagnac. Wiec teraz macie.
Obok umiejetnosci wazna jest rowniez psychika. Trzeba byc niezlym psychologiem, zeby umiec sprowadzic do klubu zawodnika i zeby byl on prawdziwym wzmocnieniem druzyny, a nie tylko statystom i darmozjadem.

zdobywal tytuly krola strzelcow w nizszych ligach ...

arczi
23-10-2005, 17:10
Faktycznie.
Trzeba go brac.
Jest gwarantem sukcesu.
Moze bedzie mial szczescie i za pol roku nie znajdzie sie na liscie 11 niesprawdzonych.
Skoro KP Legie stac na takie nonszalanctwo i branie kogo popadnie bez wiekszego zastanowienia to tylko pogratulowac ekspertow.

jarcyś
23-10-2005, 17:13
:hihi: "statystom"

Arczi dobrze gada

Mini
23-10-2005, 18:40
Zenon Burzawa II :chytry:

(L)ebil
23-10-2005, 19:14
...

Ty jak chodzisz to chyba nie bardzo oglądasz.Bo gdybys ogladał to bys widział,ze Rosłoń jest ostatnio niemal bezbłędny.

Tur
23-10-2005, 20:17

Był królem strzelców IV, III, II, a teraz będzie pierwszej to co on ma zrobić, żeby się nadawał? Strzelić 50 goli w tym sezonie?

Nazgul
23-10-2005, 22:06
Kiedy Sagan przychodził do Legii mówiło się o nim, iż to były piłkarz...

yusta
23-10-2005, 23:11
...

Ty jak chodzisz to chyba nie bardzo oglądasz.Bo gdybys ogladał to bys widział,ze Rosłoń jest ostatnio niemal bezbłędny.

Nom.
I muszę odszczekać parę rzeczy, ale faktem jest, że to kolejny zawodnik, który się odnalazł grając na "nie swojej" pozycji.
Jak grał w pomocy wkurwiał mnie niemiłosiermie. Od kilku meczy radzi sobie całkiem całkiem, grając na środku obrony.

Sokol
24-10-2005, 00:26
a mi strasznie stylem gry Zielinskiego przypomina :zdziwiony:

yusta
24-10-2005, 00:37

Mi też.
Jeszcze na MŚ pojedzie :O

Mini
24-10-2005, 08:58
...

i świat z nim zawojujemy.... :chytry:

Yevaud
24-10-2005, 10:12
Zgadzam się z Nazgulem.
Trzeba szukać także wśród piłkarzy bez nazwiska. Nazwiska nie grają!

W Legii dobrze grali czesto ci, którzy tu się wybijali i czuli przez to z klubem związani. Ci, co przychodzili dopiero wyrobić sobie markę.
Starszych Nazgul wymieniał. Dorzućmy choćby bramkarzy: Kowaleski, Boruc, Fabiański.

Jak do Legii przychodzi "gwiazda" to zazwyczaj gra kiepsko.
Niestety Burkhardtowi gwiazdorstwo jeszcze nie uleciało z głowy do końca. Może dlatego Wdowiec chce się go pozbyć.
Dziwi (Fakt), że chce się także pozbyć i Ghanema i Sokołowskiego. Sokołek może lecieć. Ghenema trzeba trochę defensyw douczyć (młody jeszcze) i bedzie dobrze

Yevaud
24-10-2005, 10:19

Hehe. Ciekawe porównanie Rosłoń - Zieliński

Zieliński na dobra sprawę zaczął grać w wieku 25-26 lat, gdy wydawało się, że do końca tylko dziury łatał będzie.
W obronie nie do ruszenia byli Kruszankin i Mandziejewicz, a Zielu często grał końcówki jako pomocnik, raz tu, raz tam...
A potem zagrał na środku obrony (Kruszankina już w Legii nie było) i się okazało, że jest wspaniałym libero.

Grzeslaw_mks
24-10-2005, 10:54

Przedłużył do 2008 roku.

Piechna technicznie to surowizna. Nie umie dryblować, nie jest szybki, nie wraca się po piłkę, nie lubi rozgrywać, dogrywać.

On czeka. Należy mu solidnie wrzucić na główkę i bramka prawie pewna. Poza tym, niemal każda bezpańska piłka spada pod jego nogi. Jak to się dzieje, nikt nie wie. Instynkt.

Kiełbasa prowokuje obrońców, prowokuje kibiców drużyny przeciwnej, a potem zastawia się i strzela bramkę :oczko: Ma ciekawe wypowiedzi. Śmieszny facet. Wporzo.

hagi
24-10-2005, 15:01
Ja mam pytanie co z tym pomocnikiem reprezentacji wybrzeża kośći słoniowej, wyjechał z Warszawy i słuch o nim zaginoł, czy moze jest jeszcze w Warszawie i negocjuje warunki kontraktu?

rolnik
24-10-2005, 20:41
Dostal propozycje kontraktu i teraz jego ruch.

yusta
24-10-2005, 23:08
Piechna technicznie to surowizna. Nie umie dryblować, nie jest szybki, nie wraca się po piłkę, nie lubi rozgrywać, dogrywać.

Hehehe... to samo większość z nas mówiła/pisała o Stanko.
Ja taką techniczną surowiznę biorę w ciemno

Grzeslaw_mks
25-10-2005, 07:58
http://sport.onet.pl/1184678,wiadomosci.html

Miejsce Vukovicia zajmie na środku pomocy Tchireussouy Guel. Wiosną w pomocy zobaczymy także 24-letniego Marcina Lachowskiego, który zastąpi w kadrze Jacka Magierę. Do ataku Legii dołączy 26-letni Przemysław Pitry. Obaj to obecnie piłkarze Zagłębia Sosnowiec.

Trener Wdowczyk chce też wzmocnić lewe skrzydło swojej drużyny. Kandydatem na obrońcę ma być 19-latek z Hetmana Zamość Artur Chałas. Do pomocy Wdowczyk zatrudni reprezentanta Polski, 26-letniego Marcina Kaczmarka z Korony Kielce (za milion złotych) i jego rówieśnika Pawła Sobolewskiego z Jagiellonii Białystok (300 tys. zł).

Zimą właściciele Legii, grupa ITI, mają zamiar przeznaczyć na transfery 2 mln zł.

Taa, Korona dała za niego 800tyś. zł kiedy jeszcze nikt o nim nie słyszał, a Wdowcowi się widzi, że przejdzie tylko za bańkę. Klicki go nie puści. Nie za takie pieniądze.

Nazgul
25-10-2005, 08:13

Hehehe... to samo większość z nas mówiła/pisała o Stanko.
Ja taką techniczną surowiznę biorę w ciemno

No, ze Stanko klepy były ładne. Że wspomnę choćby bramę Vukovicia z Utrechtem...

Tur
25-10-2005, 10:47
Oprócz Kaczmarka to co coś dziwne te nazwiska :/ A Tuzimek pierdzielił, że mają przyjść zawodnicy o imponujących nazwiskach, i co? Co oni chcą kupić za 2 mln zł? waciki? :oczko:

crolick
25-10-2005, 11:22
Oprócz Kaczmarka to co coś dziwne te nazwiska :/ A Tuzimek pierdzielił, że mają przyjść zawodnicy o imponujących nazwiskach, i co? Co oni chcą kupić za 2 mln zł? waciki? :oczko:
Nie Kaczmarka i kolejna wywrotke skorokopow :lol3: :kurde:

Nazgul
25-10-2005, 11:24
Nie Kaczmarka i kolejna wywrotke skorokopow :lol3: :kurde:

Spokojnie, chyba się towarzycho już czegoś nauczyło. Poczekajmy :)

hagi
25-10-2005, 15:01
Za 2 mln złociszów to wiele wzmocniej nie będzie, a Kaczmarek za milion zł to chyba jakiś żart. Korona sobie go ceni na 400 tys Ojro i za mnie nie puszczą, a "wzmocnienia" z 2 czy 3 ligi raczej mistrzostwa nie dadzą.

rolnik
25-10-2005, 21:49
Za Legia.com.pl:

Testowany w ubiegłym tygodniu przez Legię pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Tchiressoua Guel nie będzie zawodnikiem Legii. 29-letni filigranowy rozgrywający zrobił duże wrażenie na sztabie szkoleniowym stołecznej drużyny w meczu sparingowym z trzecioligowcem z Kozienic, kiedy to miał znaczący udział przy trzech golach dla Legii. - Guel na pewno byłby wzmocnieniem naszej drużyny, wniósłby trochę nowej jakości. Jest to filigranowy piłkarz, który jednak potrafi niekonwencjonalnie zagrać, wyjść na pozycję, szuka gry kombinacyjnej, co pokazał we wtorkowym sparingowym meczu. Ma dobre rekomendacje, między innymi od Henryka Kasperczaka – chwalił piłkarza Dariusz Wdowczyk.

Po sparingu pomocnik odbył jeszcze kilka treningów i po piątkowych, bardzo szczegółowych badaniach wrócił do Francji. Do Warszawy miał wrócić w razie pozytywnych wyników testów zdrowotnych, ale - niezależnie od nich - nie wróci. Jak udało się nam dowiedzieć dziś w klubie, otrzymał korzystniejszą ofertę kontraktową i w Legii nie zagra.

Szkoda, zapowiadał się nieźle :-

Flip
25-10-2005, 21:55
a to palant... :kurde:

rolnik
25-10-2005, 22:09

To zleży skąd dostał tę lepszą propozycję.
Spodziewałeś się deklaracji, ze już nigdzie indziej nie zagra?
Jak dla mnie żaden palant, po prostu lagę wyłożył na gorszą propozycję kontraktową.

Flip
25-10-2005, 22:30

To zleży skąd dostał tę lepszą propozycję.
Spodziewałeś się deklaracji, ze już nigdzie indziej nie zagra?
Jak dla mnie żaden palant, po prostu lagę wyłożył na gorszą propozycję kontraktową.

nie no ja to rozumiem,po prostu nazwalem go palantem bo nie podpisal z nami :zlosliwy:

rolnik
25-10-2005, 22:33
I bądź tu mądry...

Legia.net:

Okrzyknięty wielką gwiazdą, testowany przez Legię Tchiressoua Guel najprawdopodobniej nie zostanie piłkarzem stołecznego zespołu. Zawodnik w miniony piątek przeszedł na warszawskiej Skrze szczegółowe badania i właśnie po otrzymaniu ich wyników, nie zdecydowano się podpisać z nim umowy. Problemem nie były sprawy finansowe, ale stan zdrowia piłkarza. Oficjalny komunikat zostanie wydany w środę.

crolick
25-10-2005, 22:35
Guel nie zagra w Legii
Wtorek, 2005-10-25 22:56
Okrzyknięty wielką gwiazdą, testowany przez Legię Tchiressoua Guel najprawdopodobniej nie zostanie piłkarzem stołecznego zespołu. Zawodnik w miniony piątek przeszedł na warszawskiej Skrze szczegółowe badania i właśnie po otrzymaniu ich wyników, nie zdecydowano się podpisać z nim umowy. Problemem nie były sprawy finansowe, ale stan zdrowia piłkarza. Oficjalny komunikat zostanie wydany w środę.

dodał: Adam Dawidziuk
źródło: legia.net

Swoja droga ciekawa rozbieznosc pomiedzy serwisami :chytry:

Tur
26-10-2005, 01:00
No i dupa. A tak liczyłem na to wzmocnienie :( Skoro jest taka rozbieżność to może zarząd coś kręci, a tak naprawdę zdecydowało zdanie Waltera, że jest za stary? :zly:

wokulski
26-10-2005, 06:41
***** :wsciekly: przechujowo,na pozycji ofensywnego pomocnika środkowego nadal niebędzie piłkarza i porządnych umiejetnościoach i będącego w formie.A co do Kaczmarka to bardzo ciężko z Korony będzie go wyciągnąć.Co do Przemysława Piterego i Lachowskiego to niech jakiś Zagłębiak napisze na jakim poziomie są ich umiejętności.

Raffi
26-10-2005, 07:53
No to macie kolejne wersje:

Guel nie dla Legii

Testowany w ubiegłym tygodniu przez Legię pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Tchiressoua Guel nie będzie zawodnikiem Legii. 29-letni filigranowy rozgrywający zrobił duże wrażenie na sztabie szkoleniowym stołecznej drużyny w meczu sparingowym z trzecioligowcem z Kozienic, kiedy to miał znaczący udział przy trzech golach dla Legii. - Guel na pewno byłby wzmocnieniem naszej drużyny, wniósłby trochę nowej jakości. Jest to filigranowy piłkarz, który jednak potrafi niekonwencjonalnie zagrać, wyjść na pozycję, szuka gry kombinacyjnej, co pokazał we wtorkowym sparingowym meczu. Ma dobre rekomendacje, między innymi od Henryka Kasperczaka – chwalił piłkarza Dariusz Wdowczyk.

Po sparingu pomocnik odbył jeszcze kilka treningów i po piątkowych, bardzo szczegółowych badaniach wrócił do Francji. Do Warszawy miał wrócić w razie pozytywnych wyników testów zdrowotnych, ale - niezależnie od nich - nie wróci. Jak udało się nam dowiedzieć dziś w klubie, otrzymał korzystniejszą ofertę kontraktową i w Legii nie zagra.
....ale potem:

Guel nie przyszedł, bo jest poważnie chory!

Jak się okazuje, podane nam wczoraj oficjalne powody tego, że w Legii nie zagra Tchiressoua Guel nieco rozmijają się ze stanem faktycznym. Jak informuje dzisiejszy Fakt, stołeczny klub nie podpisał umowy z rozgrywającym z Wybrzeża Kości Słoniowiej bynajmniej nie dlatego, że Guel znalazł sobie atrakcyjniejszego pracodawcę. Prawda jest znacznie smutniejsza - podczas szczegółowych badań wykryto, że zawodnik najprawdopodobniej choruje na żółtaczkę!

Według dziennika Legia zakończyła już testowanie piłkarzy bez kontraktów i do końca jesieni nie przewiduje już zmian kadrowych.
plotka o żółtaczce krążyła już przed badaniami...............

Przegląd:

[Guel opuścił Legię

Wydawało się, że lada dzień rozgrywający reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, Tchiressoua Guel, podpisze kontrakt z Legią. Tymczasem piłkarz opuścił juz stolicę i przebywa we Francji - pisze "Przegląd Sportowy".

"W czwartek przeszedłem badania lekarskie i miałem bardzo dobre wyniki. O warunkach finansowych nie będę się wypowiadał" - powiedział Guel.

"Zwyczajnie musiałem wrócić do Francji. Zależy mi na grze, bo przygotowuję się mistrzostw świata. Nie wiem, może rozejrzę się za jakąś drużyną tu, na miejscu. Inaczej selekcjoner przestanie mnie powoływać" - dodał.

Być może problemem były duże koszty szkół dla dzieci zawodnika, i mieszkania dla rodziny, gdyby piłkarz chciał ją sprowadzić.

Więcej szczegółów w "Przeglądzie Sportowym"

(Tchiressoua Guel, o którego Legia się stara, nadal przebywa we Francji, więcej w jego sprawie powinno być wiadomo w środę)

wystarczy? :ucieszony:

Flip
26-10-2005, 08:34
jakie to skomplikowane :hmm:

no ale final jeden wciaz nie mamy srodkowego pomocnika z "prawdziwego zdarzenia".

crolick
26-10-2005, 09:10
Aha czyli jednak byl za drogi, to zarzad puszcza scieme ze mial zoltaczke :[
Przeciez ta chorobe mozna wyleczyc karwa fa :- :kurde:

Flip
26-10-2005, 09:13
Przeciez ta chorobe mozna wyleczyc karwa fa

Jesli faktycznie mialby ta zoltaczke to lepiej byloby go nie brac.

Jeszcze okazalo by sie ze to jakas afrykanska odmiana tej choroby i by nam wycielo pol skladu :O

Tur
26-10-2005, 09:44
Ja jednak cały czas wątpię, że on jest chory. Myślę, że to Walter mógł tak zdecydowac :zly:

crolick
26-10-2005, 11:50
Ehhh :klnie:
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=7858

(L)ukasz
27-10-2005, 20:24
...

Tak, ja tez uważam że oni nie nadają się ,ale spójrzmy realnie, po co wywalać kase na defensywnego pomocnika, jak nie mamy w ogóle lewego pomocnika i prawego obrońcy. Musimy miec skąłd kompletny, nikt napewno nie kupi Surme za jego cenę rynkową.
Są po prostu pozycje bardziej słabe niż Magiera i Surma.

Kenijczyk
29-10-2005, 08:52
Legia interesuje się 17-letnim napastnikiem z Pogoni Siedlce Jackiem Kiełbem. Poza Legią chce go kupić Wisła i Korona.
W niedzielę o 14:00 ten zawodnik będzie grał niedaleko Legii, na Agrykoli w meczu Delta-Pogoń Siedlce (IV liga)

Junior89
30-10-2005, 07:40
co do tego Kolendowicza to jakaś pomyłka jest :/ człowiek, który jest rezerwowym w Koronie, u nas może nawet nie być wzmocnieniem ławki :kurde:
Jak ITI ma kasę, to mógłby kupić jakiś porządnych graczy, podobają mi się np. Plizga, Łobodziński, może Bronowicki, no jest kilku niezłych zawodników...

a jak Burkhardta puszczą do tej Amiki to już nie wiem :kurde:

Nazgul
30-10-2005, 21:39
No nie powiem że Wichniarek by mi się nie podobał... 8)

Sokol
30-10-2005, 21:39
wlasnie w orange ekstaraklasa powiedzieli ze Wichniarek jest przymierzany do Legii

yusta
30-10-2005, 22:00
wlasnie w orange ekstaraklasa powiedzieli ze Wichniarek jest przymierzany do Legii

bleee

Tur
30-10-2005, 22:28
Jeśli to prawda z Wichniarkiem i rzeczywiście trafiłby do Legii to albo to wypali albo nie. Trudno powiedzieć bo przecież w Hercie nie pogrywa to nie da się za bardzo go teraz ocenić. Znając ITI to jest możliwość sciągnięcia go za przyzwoitą kwotę. Jeśli by go zatrudnili to mam cichą nadzieję, że nie popełnią błędu i podpiszą z nim w miarę nie długi kontrakt (bo pewnie będzie chciał sporo zarabiać), ale z opcją przedłużenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Junior89
31-10-2005, 07:15
co do Wichniarka to nie wierzę, żeby mógł grać jakoś słabo, pamiętam jak Saganowski przychodził, też zaczynał z ławki, a jak sobie przypomniał jak się gra to od razu do reprezentacji 8) Wichniarek nie byłby zły :hyhy:

Raffi
31-10-2005, 11:04
Co do Kiełbia, to po jego wczorajszym meczu chyba tylko szaleniec by się nim zainteresował w kontekście Legii I, ale chłopak był świeżo po chorobie i zapewne jeszcze nie w pełni dyspozycji po 1-miesięcznej przerwie w grze.

Mini
31-10-2005, 11:58

bleee

...mam tak samo jak tyyyy...

Peace
31-10-2005, 13:37
jeżeli Wichniarek przyjdzie do Legi to jestem tego pewien, że zostanie jedna z gwiazd w zespole.. przydałby sie taki zawodnik.. ale na to że przyjdzie są małe szanse.. zawsze w Legii jest tak że z dużej chmury mały deszcz.. dużo się mówi mało sie robi.. z Wichniarem bedzie pewnie tak samo..

Tuzin
31-10-2005, 13:50
Dla mnie moga brac Pedniarka. Fajnie bedzie zobaczyc znowu piane z mord Leszkow :]

Fizi
31-10-2005, 22:54
No nie powiem że Wichniarek by mi się nie podobał... 8)

:O nie podejrzewałem Ciebie o coś takiego

a tak serio - na tle naszej ligowej cienizny byłby wyrózniającą się postacią pewnie, ale i tak pójdzie gdzies indziej - np do 2 bundesligi za 3 razy większą kasę

Flip
01-11-2005, 09:02
No wlasnie jesli chodzi o Wichniara i hajs to sprawa wyglada calkiem dobrze bo Artur ma pochodzi z bardzo,bardzo zamoznej rodziny i nawet gdyby nie gral w bundeslidze i tak mialby full-hajsu.Jest wiec szansa na to ze Artur bedzie chcial o cos jeszcze pograc w naszej slabej lidze.Podejrzewam ze z lawki/trybun Herthy dalej do kadry niz z Legii.

Natomiast plotki o tym ze Legia gada z Poborskym nalezy wlozyc wedlug mnie miedzy bajki.Po jaki ch.. taki kopacz mialby przyjezdzac na stare lata do Polski biegac po klepiskach i kopac sie po kostkach,bezsens.Ale jesli chce niech przychodzi na lewe skrzydlo jeszcze z 1,5 roku powymiata.

Armand
01-11-2005, 09:09
No wlasnie jesli chodzi o Wichniara i hajs to sprawa wyglada calkiem dobrze bo Artur ma pochodzi z bardzo,bardzo zamoznej rodziny i nawet gdyby nie gral w bundeslidze i tak mialby full-hajsu.Jest wiec szansa na to ze Artur bedzie chcial o cos jeszcze pograc w naszej slabej lidze.Podejrzewam ze z lawki/trybun Herthy dalej do kadry niz z Legii.

Natomiast plotki o tym ze Legia gada z Poborskym nalezy wlozyc wedlug mnie miedzy bajki.Po jaki ch.. taki kopacz mialby przyjezdzac na stare lata do Polski biegac po klepiskach i kopac sie po kostkach,bezsens.Ale jesli chce niech przychodzi na lewe skrzydlo jeszcze z 1,5 roku powymiata.

Ja słyszałem o Poborskym do Wisły Płock, a nie Legii. :zdziwiony:

Flip
01-11-2005, 09:13

Ja słyszałem o Poborskym do Wisły Płock, a nie Legii. :zdziwiony:

Ja mam informatora ktory doniosl mi ze zostaly podjete pewne kroki...

ale :cicho:

Mini
01-11-2005, 09:31

taaa
przecież powyżej 30 to już dla iTi jest za stary :chytry:

Cyclone
01-11-2005, 10:27

taaa
przecież powyżej 30 to już dla iTi jest za stary :chytry:

Mini ale nie widzisz tych tłumów z popcornami biegnących na stadion ujrzeć

taaaakiego gracza :hmm:

Flip
01-11-2005, 13:08
dokladnie podejrzewam ze Poborsky (a raczej jego slawa) posluzylaby iti do przyciagniecia jak najwiekszej liczby gapiow.

Kempes
01-11-2005, 14:45
1 A tam żaden Poborsky nie przyjdzie :)
2 Wątpie aby laikowaty biznesman znał ... nawet jego
3 Ja tam bym nie chciał starego dziada kosmicznie opłacanego
4 To Wisła Płock o nim wspomina więc skąd tu mowa o kontekście Legii ?
5 Aa Talib ma ''sprawdzone info'' :D

Nazgul
01-11-2005, 19:15
3 Ja tam bym nie chciał starego dziada kosmicznie opłacanego

O ile pamiętam swego czasu byłeś za przedłużeniem Zielinskiemu kontraktu (z podwyżką uposażenia)? :hmm:

Junior89
01-11-2005, 19:49
Zieliński to nie stary dziad tylko "żywa legenda" 8)

Nazgul
01-11-2005, 20:02
Zieliński to nie stary dziad tylko "żywa legenda" 8)

No zaraz zaraz, używajmy jednolitych kryteriów i wyłaczmy na chwile subiektywne sympatie :D 8)

Junior89
01-11-2005, 20:32
jak chcesz obiektywnie to może być i stary dziad i "żywa legenda" :hyhy:

Nazgul
02-11-2005, 09:15
jak chcesz obiektywnie to może być i stary dziad i "żywa legenda" :hyhy:

Ja to widziałem inaczej - mianowicie pomimo wieku (ponad 35 lat) Zieliński był bezkonkurencyjnym obrońcą nie tylko w skali Legii ale i całego kraju. I z tego względu byłem za tym, aby go w Legii zatrzymać.
Jeśliby się tak zdarzyło, że Legia zapraszałaby do gry w tym klubie jakiegoś piłkarza dużej klasy po 30 tez byłbym za. Młodziez musi mieć się od kogo uczyć.

Jesli zas brać politykę personalną klubu całościowo to jedynym ubytkiem którego naprawdę żałuję jest Sagan. Nie doceniałem za bardzo go kiedy grał ale teraz widac jak go brakuje...

Kempes
02-11-2005, 09:44
OK , źle to ująłem

Wg. Mnie niepotrzebny jest konkretnie 33 ( a może już 34 ? ) letni skrzydłowi Poborsky. Mam rzecz jasna bardzo małą wiedze na temat jego formy , ale patrząc na szczątki jego gry w niedawnej LM oraz oglądając ze dwa mecze reprezentacji Czech myśle ,że to nie jest długowieczny piłkarz pokroju Gianfranco Zoli.

Jak tak sobie go przypominam to motoryka już nie ta sama którą imponował jeszcze w Lazio , więcej w tym wszystkim doświadczenia i dobrego rozegrania piłki.

Tak więc ja byłbym negatywnie nastawionym - nie lubie ''statecznych'' ( chyba dobre słowo ? ) skrzydłowych ... którym dodatkowo pewnie trzeba by było dać jedną z najwyższych w zespole pensje.

ps. Pozatym i tak nie przyjdzie :D

pss. Nazqul nie lubie stereotypów no ,ale umówmy sie .... bramkarze i środkowi obrońcy zazwyczaj są troszke inaczej postrzegani pod wiekowym względem :)
Skrzydłowy - to dla mnie ostatnia pozycja w zespole która powinna być obsadzona zawodnikiem który kroczy po linii pochyłej swej kondycji i przebojowości.

psss. Ale zapewne pomimo moich narzekań ... pewnie gdyby teraz przylazł to by motał prawie każdą lewą obroną w lidze yh.

pssss. Zresztą o co ja sie martwie ? O jego pensje ? Niech AjTiAJ płaci :D

jarcyś
02-11-2005, 14:46
Cracovia chce Surmę
ja też chcę Surmę . W Cracovii
:modli:

mOFMC
02-11-2005, 14:49
Nooo.
Ale watpie zeby ITI go puscilo.
W koncu pan Surma powiedzial ze gra dla prezesow.

Yevaud
02-11-2005, 14:51
Może i gra dla prezewsów, ale czynie jest według nich za stary?
Gdzie jest małpka? Nie ma nie ma jej, jest w Krakowie hej..

wokulski
02-11-2005, 14:59
Już Wichniarkowi ofertę złożyli działacze ITI.Jak dla mnie ten pomysł z Wichniarkiem to jest poroniony,będzie napewno tak gral jak Aco po powrocie do Polski,pozatym pamiętam kilka jego meczow w poprzednim sezonie Bundesligi to pokazał się kilka razy od "najlepszej": :zlosliwy: strony,a co do Surmy jak gra dala prezesów to niech teraz gra dla Comarchu,w jego miejsce będzie Jarząb - rodowity Warszawiak .A jescze co do Surmy , to bodajże jest wychowankiem Wisły więc ciekawe życie by miał w Krakowie.

Nazgul
02-11-2005, 15:00
Cracovia chce Surmę
ja też chcę Surmę . W Cracovii
:modli:

No nie rozpłaczę się jeśli odejdzie :)

Junior89
02-11-2005, 16:39
problem z Wichniarkiem jest taki że w Niemczech zarabia milion euro rocznie :O
a myślę, że Legia mogła by mu dać jakieś 25% tego... :roll:
no chyba, że Wichniar nie gra dla kasy :oczko:

Paluch
02-11-2005, 17:43
z nim jest inny problem... a taki ze on nam wcale nie jest az tak bardzo potrzebny. Ja bym wolał kogoś mniej znanego i mniej drogiego i nie Polaka kto umie strzelac bramki. Taki Svitlica II by sie przydał...
ale oprócz napastnika jest potrzebny ktoś na lewe skrzydło i ktoś w srodek pomocy ale ofensywnie grający

kibic 777
02-11-2005, 18:15
,a co do Surmy jak gra dala prezesów to niech teraz gra dla Comarchu,w jego miejsce będzie Jarząb - rodowity Warszawiak .A jescze co do Surmy , to bodajże jest wychowankiem Wisły więc ciekawe życie by miał w Krakowie.
W końcu wujek Surmy to kapelan Cracovii.

Yevaud
02-11-2005, 19:36

To akurat fakt. Wichniarek nie gra. Chyba, że w gierkach treningowych.

I to drugie tez fakt. Robi to dla kasy.

Junior89
02-11-2005, 19:40
Paluch, jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma, a Wichniarek to nie tak dawny reprezentant Polski quand meme :roll:

Sokol
02-11-2005, 20:21
A ja tam chce zeby On przyszedl do nas , szybki , waleczny no i krola tez ustrzelil (przynajmniej byl jak gral w reprze i w lidze :lol2: ).

Ziemniak
02-11-2005, 20:24
Dla mnie bez różnicy jakich transferów dokona Legia Warszawa. Jeżeli będą grali bardzo dobrze i beda efekty to bez roznicy kto do nas dojdzie a kto odejdzie. I jeszcze zalezy mi aby doping byl dobry. PZDR:)

Ziemniak
02-11-2005, 20:25
Dla mnie bez różnicy jakich transferów dokona Legia Warszawa. Jeżeli będą grali bardzo dobrze i beda efekty to bez roznicy kto do nas dojdzie a kto odejdzie. I jeszcze zalezy mi aby doping byl dobry. PZDR:)

Paluch
02-11-2005, 20:27
To może sprowadzimy Brzęczka jeszcze. Też swego czasu w reprezentacji grał.
Ja mówie odgrzanym kotletom stanowcze nie.
Co z tego ze grał w reprezentacji jak teraz nigdzie nie gra?
Po co nam zawodnik który jak Karwan bedzie próbował dojść do zajebistej formy a i tak mu sie nie uda?
Ja jestem na NIE chociaz nie mam nic do Wichniarka

Edit: Pozatym nie rozumiem słów "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma"
Za cene Wichniarka możemy mieć takich 3 z zagranicy albo i lepszych

wokulski
02-11-2005, 20:49
Za takiego wichniarka można sobie kupić jakiegoś gracza z Artmedii Petrzałka,a taki transfer to byłoby naprawdę wzmocnienie.

Nazgul
02-11-2005, 22:50
Za takiego wichniarka można sobie kupić jakiegoś gracza z Artmedii Petrzałka,a taki transfer to byłoby naprawdę wzmocnienie.

Sądzisz że któryś ze Słowaków by tu przyszedł? Że dałby sobie spokój z drużyną z powodzeniem grającą w LM dla drużyny nie potrafiącej awansować do rozgrywek zasadniczych PUEFA? Bez kitu...

Zresztą cena piłkarzy Artmedii skoczyła zapewne bardzo. Ale szukać na Słowacji można, czemu nie ;)

W ogóle to popadacie panowie w skrajności straszne. Piłkarz albo gra, albo nie. Dobrzy sa młodzi, perspektywiczni, ambitni, świeży, z zębem i dobrzy sa starzy, doswiadczeni wyjadacze. Weźcie Sheringhama. Zastanawiałem się po cholere on w MU skoro byli bramkostrzelni napastnicy: Yorke, Cole, Solskjaer - ale to Sheringham wygrał dla MU LM w 1999. I zapierdzielal jak mały samochodzik...

Moje zdanie: Jak dobry, to brać.

ludek1916
02-11-2005, 22:53
a ja chce Surme

w Cracovi
i krzyzyk mu na droge

yusta
02-11-2005, 22:56

Ciocia Żoliborka?

wokulski
02-11-2005, 23:16
Sądzisz że któryś ze Słowaków by tu przyszedł? Że dałby sobie spokój z drużyną z powodzeniem grającą w LM dla drużyny nie potrafiącej awansować do rozgrywek zasadniczych PUEFA? Bez kitu...

Zresztą cena piłkarzy Artmedii skoczyła zapewne bardzo. Ale szukać na Słowacji można, czemu nie ;)

W ogóle to popadacie panowie w skrajności straszne. Piłkarz albo gra, albo nie. Dobrzy sa młodzi, perspektywiczni, ambitni, świeży, z zębem i dobrzy sa starzy, doswiadczeni wyjadacze. Weźcie Sheringhama. Zastanawiałem się po cholere on w MU skoro byli bramkostrzelni napastnicy: Yorke, Cole, Solskjaer - ale to Sheringham wygrał dla MU LM w 1999. I zapierdzielal jak mały samochodzik...

Moje zdanie: Jak dobry, to brać.

Głównie tak jak zauważyłeś chodziło mi o Słowaków,tam są piłkarze niewiele gorsi od Czechów a warci o wiele mniejsze pieniądze niż Czesi,można by także poszukać jakiegoś piłkarza na bałkanach.
Chociaż gdyby ITI się uparło to by może któregoś z piłkarzy Petrzałki ściągneło by do Legii.
Co ciekawe po 15 kolejkach Corgoň ligi Artmedia jest dopiero 3 traci aż 7 punktów do lidera Trnavy.

Mini
03-11-2005, 12:25

no Kaczorowski, kosowski, Reiss, Olisadebe, Świerczewski, Goliński...

widać ze masz 14 lat

e(L)egion
03-11-2005, 14:31
Głównie tak jak zauważyłeś chodziło mi o Słowaków,tam są piłkarze niewiele gorsi od Czechów a warci o wiele mniejsze pieniądze niż Czesi,można by także poszukać jakiegoś piłkarza na bałkanach.
Chociaż gdyby ITI się uparło to by może któregoś z piłkarzy Petrzałki ściągneło by do Legii.
Co ciekawe po 15 kolejkach Corgoň ligi Artmedia jest dopiero 3 traci aż 7 punktów do lidera Trnavy.
Tą Slwoacją to ja bym się tak nie podniecał za bardzo. Jeszcze niedawno Groclin bez problemów przeszedł Duklę Bańska Bystrzyca, która okazała się bardzo słaba.

Co do WIchniarka to od razu zanazaczam iż moim zdaniem jego przyjście do nas to science fiction gdyż takie głosne ogłaszanie czegoś co moze nastąpić w przyszłości juz nie raz Legia ogłaszała, ze przypomnę ten letni transferowy "hit". Co z tych zapowiedzi wychodziło wszyscy dokładnie wiemy. No ale jesli okazałoby się że rzeczywiście jest okazja go wziąć to ja bym go brał. Nie jest on jeszcze takim odpadem, a w piłkę grac potrafi. W Hercie mu isę nie udało, ale w naszej lidze napewno by sobie poradził. Takie jest moje zdanie.

wokulski
03-11-2005, 15:10
Tą Slwoacją to ja bym się tak nie podniecał za bardzo. Jeszcze niedawno Groclin bez problemów przeszedł Duklę Bańska Bystrzyca, która okazała się bardzo słaba.
Tylko widzisz Bańska Bystrzyca potrafiłą u siebie zremisować z Groclinem gdy Legiunia przegrała 0:2.Ja się tak nimi nie jaram,bo nie wszystkie piłkarskie talenty słowackie śa takie zajebiste jak piszą gazet (Jakubko przymierzany przed sezonem do Legii,nie strzelił w tym sezonie jeszcze bramki)ale napewno jest tam dużo talentów i dobrych piłkarzy za rozsądną cenę (tańsi niż piłkarze z popularnego w polskiej lidze zaciągu Bałkańskiego).
Aktualna tabela ligi słowackiej:
http://www.profutbal.sk/ligy/svk1/?tab=celk
A co do napastników do Legii to ja bym polecał pewnego pana z Bródna :hyhy:

legart
04-11-2005, 08:56
Czy mnie się tylko zdaje, że "gruby knur grajewski" jest menadżerem Wichniarka :O

Mogiel
04-11-2005, 09:01
Gruby knur Grajewski jest menadżerem Wichniarka :zlosliwy:.

Flip
04-11-2005, 09:20

To akurat fakt. Wichniarek nie gra. Chyba, że w gierkach treningowych.

I to drugie tez fakt. Robi to dla kasy.

Jakbys mial tyle kasy co Wichniar to wogle bys nie musial grac w pilke.I to nigdy.

A co do mojego informatora :chytry: to nie jest to ciocia Zoliborka,tylko pewna osoba obracajaca sie w tak zwanych kregach zwiazanych z zarzadem .Akurat raz udalo mi sie go namowic na jakies zwierzenia,ale ch.. to wie ile bylo prawdy w tym co mi powiedzial. :hmm:

Natomiast nie sadze zeby wszystko wyssal z palca.

Moje skromne zdanie jest takie ze nie zobaczymy zadnego z omawianej tu dwojki(W. i P.) :cicho:

Sokol
04-11-2005, 15:16
http://pilka.interia.pl/liga/1/news?inf=682641

jak dla mnie - za darmo to brac, nie placic za duzo i skonstruowac tak kontrakt by mozna go rozwiazac jak bedzie slabo gral :hyhy: i tylko tyle :P

Junior89
04-11-2005, 18:51
Wichniarek chciałby grać w Legii. W drużynie chętnie widziałby go też trener Wdowczyk, ale na przeszkodzie w przeprowadzce polskiego napastnika z Herthy Berlin do stolicy mogą stanąć kwestie finansowe.

Wichniarek, który nie mieści się w meczowej kadrze Herthy i większość spotkań ogląda z trybun, za pół roku gry w Legii zażądał takich pieniędzy, jakich w Polsce nie zarabiają najlepsi piłkarze nawet przez cały sezon!

gwiazdorzyna :/ wypierda..ć :wsciekly:

Raffi
04-11-2005, 20:06
trzeba bylo cały artykuł przeczytać

Endrju
04-11-2005, 21:39

Ciocia Żoliborka?

rozumiem ze to bardzo śmieszne ale moglibyście juz odpuscic. :kurde:

Z góry dzięki.

yusta
05-11-2005, 01:34
trzeba bylo cały artykuł przeczytać

Ja przeczytałam i w zasadzie nie widzę tam żadnego usprawiedliwienia dla naszego niedoszłego gwiazdora.
Wichniarek chce kupę hajsu, Wichniarek twierdzi że ma oferty z innych klubów i wybierze najlepszą.
Wichniarek powinien zdawać sobie sprawę z tego jakie realia panują w naszym kraju i w związku z tym nie zawracać nikomu niepotrzebnie dupy.
Dla mnie sprawa wygląda dość jasno. Przycichło ostatnio w newsach o nim, więc wymyslił temat po którym zrobiło się troszkę głośniej. Tak, żeby Janas wiedział, że jeszcze żyje.

Endrju vel Żoliborek - nie było w tym cienia złośliwości w stosunku do Twojej osoby.

Raffi
05-11-2005, 07:28
tzn my nic nie musimy, to on musi grać

Flip
05-11-2005, 08:41
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16339

Oli :hmm:

arczi
05-11-2005, 09:22
ehehe..
Nie no.. Szaleja tam w tym KP.
Moze jeszcze zainteresuja sie Juskowiakiem?
Ponoc ciagle strzela bramki w drugiej Bundeslidze.

Tur
05-11-2005, 09:37
ehehe..
Nie no.. Szaleja tam w tym KP.
Moze jeszcze zainteresuja sie Juskowiakiem?
Ponoc ciagle strzela bramki w drugiej Bundeslidze.

To samo pomyślałem :roll:

Flip
05-11-2005, 09:52
No ale Jusko ma grubo po 30,nie chcialoby mu sie kopac po kostkach w Polsce.

Prawde mowiac Wichniarkowi i Olemu tez sie raczej nie bedzie chcialo i taki ***,kupimy w koncu Jelenia :hmm: i to jak dobrze pojdzie,jak nie to zostanie tylko Pitry z Sosnowca :roll:

arczi
05-11-2005, 10:15
Wichniarek. Zmanierowana gwiazdka, ktora przyjedzie do Warszawy pewnie swoim najnowszym BMW M6 niczym niegdys Bartek Karwan. Tak jak i on nie bedzie juz blyszczal. Bo jakie on moze miec teraz cele? Tylko Repra i mundial w przyszlym roku. Janas ma w tej chwili kilku lepszych napadziorow w kadrze. Szybko pewnie sie zaraz okaze, ze Wichniar go nie interesuje. I co. Arturek dalej bedzie gral wtedy na pelnej kurwie? W pelni zmotywowany? Bedzie chcial cos komus udowodnic? Komu? i po kiego? W Berlinie za same tylko siedzenie na trybunach dostaje przeciez kilka razy wiecej, niz by mu pewnie Walterek teraz zaplacil.
To samo z Olim. Tyle, ze tu dochodza do tego jeszcze jego wieczne zamilowania do odnoszenia kontuzji. Poza tym to milczek i nie umie znalezc wspolnego jezyka z kolegami z druzyny. Zawsze chodzil kolo nich sam z glowa w oblokach. Potrzebny nam ktos taki? Szczerze watpie. Na dluzsza mete oboje beda dla klubu bardziej udreka, niz realnym wzmocnieniem. Udreka, za ktora trzeba bedzie bardzo slono zaplacic.
No ale KP juz nas wszystkich zdazyla przyzwyczaic do tego, ze lubia wydawac pieniadze na rozne pierdoly.

Flip
05-11-2005, 10:22
Na dluzsza mete oboje beda dla klubu bardziej udreka, niz realnym wzmocnieniem. Udreka, za ktora trzeba bedzie bardzo slono zaplacic.

Ale maja nazwiska,znane,ktore przyciagna na stadion nowych "kibicow".

Beda grac lipe,bo jakimis super-gwiazdami nie sa.Sfrustruja sie bo ich po kostkach beda kopac.

Ale jest tez inny scenariusz,Wichniarek strzela brame za brama ( :ucieka: ) doprowadza Legie do mistrzostwa ( :ucieka: ) jedzie na mundial gdzie strzela w meczach grupowych 3 gole( :ucieka: ).A dalej nie wiem co sie stalo bo sasiad wierci i sie obudzilem :chytry: .

P.S Zadnym BMW,Wichniarek ma Porsche Cayenne,Mercedesa Kompresora i wielkiego Grand Cherokee 8)

arczi
05-11-2005, 10:42
Nie wiem co ma.
Dla mnie moze jezdzic nawet Astonem. Byle by sie tylko blyszczal. Inny do niego nie pasuje.

Flip
05-11-2005, 10:49
Ja tez nie wiem ale wyglada mi na takiego co lubi duze fury,Cayenne ma na 100 a co do reszty to jeba* to 8)

arczi
05-11-2005, 11:19
Moze ma jakis kompleks :cicho:

Flip
05-11-2005, 17:34
Moze ma jakis kompleks :cicho:

To niech se go w Lodzi leczy albo w Berlinie,a nie w Legii. :efoch:

(L)ukasz
05-11-2005, 20:56
Jak ja obserwuje cały ten rynek transferowy to o kant dupy go potłuc. Kiedyś Przychodził taki Kowalczyk niewiadomo skad i sruuuu taki piłkarz. A teraz przez pół roku jakiś szmaciarz bedzie się podniecał ze przyjdzie do Legii bo klika razy dobrze piłke kopnął w 1 lub 2 lidze, powie, że "Legii sie nie odmawia" a Walter wyłozy pół balona na tego piłkarzyne. Po czym sezon nadejdzie, a on jest chu.ja warty. Druzyna się sypie, trenera zmieniają, Walter spokojny, Zygo "sra ogniem"-wywala kolejnych kibiców, kibce są podkur.wieni, i tak w kółko.... . czy oni nie widza jakiegoś racjonalnego rozwiazania? Przede wszystkim mentalnośc piłkarza i przywiązanie do barw klubowych to sie buduje poprzez wychowanie w szacunku do tego klubu, a nie kupowaniu jakis młokosów z Widzewa czy Poznania. Bo za przeproszeniem jak ma się Legijność Klatta do Smolińskiego? Moje zdanie jest takie: w kraju gdzie najlepsi piłkarze krajowi nie potrafią przejść Czeczeńców,Słowaków czy Szwaicarów, nie powinno się płacić takich pieniędzy zawodnikom.

co nam z Wichniarka? Kolejny gwiazdor co mysli że jest dobry. Za taką kasemozna sprowadzić jakiegoś murzyna, co za taką kase zęby straci na boisku. A mam takie zdanie, bo żaden z dobrych piłkarzy nie przyjdzie z zachodu grać w piłke.

Nazgul
05-11-2005, 21:11
Sosina mogliby spróbować wyjąć z Cypru... Kolejna bramę dziś kropnął...

(L)ukasz
05-11-2005, 21:13
Sosina mogliby spróbować wyjąć z Cypru... Kolejna bramę dziś kropnął...
Popieram, mimo ze grał w Wisle. Na poczatku ITI chciałbo sprowadzić Sosina, tylko sprowadzili kogoś innego w zamian.

yusta
06-11-2005, 00:43
Przede wszystkim mentalnośc piłkarza i przywiązanie do barw klubowych to sie buduje poprzez wychowanie w szacunku do tego klubu,... .

ehehehe, przecież zarząd KP Legia nie ma pojęcia co znaczą te słowa
Udowodnili to ściągając Kaczorowskiego, udowadniają to i w inny sposób.
Teraz potrzeba im gwiazdy. Może być nawet piłkarsko przechodzona, zmanierowana itd. Ale ma być gwiazda.
Zanane nazwisko, szmery, bajery... To przyciągnie na stadion ludzi.

Btw, czy Walter wie, że Małysz całkiem nieźle piłę kopie? :hmm:

arczi
06-11-2005, 10:09
hehe..
W obwodzie pozostaja jeszcze artysci.. znaczy sie ten.. no.. RAP.
Tam tez pare perelek by sie pewnie znalazlo.
Np. Waldus Zlotopolski.
Publika by szalala.

(L)ukasz
06-11-2005, 12:20
dodam tylko ,kto był i jest ulubieńcem trybun: Boruc, Smoliński, Magiera, Sokołowski I, Kucharski i ostatnio Rosłoń, czyli ludzie którzy są związani są z (L) od dawna albo wychowywani w Legii. A gadanie piłkarzy pokroju Madeja i Golinskiego trzeba włożyć między bajki. Madej po wypowiedzi że "Legii sie nie odmawia" pół raku później powiedział Wiśle ze jej sie też nie odmawia. A Goliński powiedział że Grioclinowi sie nie odmawia :ucieka: :ucieka: Ale jak dla niego jest priorytetem granie w kilkutysięcznej mieścinie, na stadionie ze stodołą , to powidzenia...

Adrian
06-11-2005, 13:18
Dorosnij. Kopanie pilki to jest ich zawod. Jesli wiecej hajsu dostanie w Groclinie to dlaczego ma tam nie isc? I tak zaden polski klub wiele soba nie reprezentuje, wiec dla zwyklego grajka niezwiazanego w jakikolwiek sposob z miastem/druzyna takie gadanie nie ma sensu. Wiekszosc ludzi pojdzie pracowac tam gdzie dostana wiecej pieniedzy. Poza tym(malo ambitnie)-po co ma sie stresowac w Wawie, kibice, wyniki, presja jak mozna spokojnie pokopac pilke na peryferiach...

Mini
06-11-2005, 16:45
dodam tylko ,kto był i jest ulubieńcem trybun: Boruc, Smoliński, Magiera, Sokołowski I, Kucharski i ostatnio Rosłoń,

których trybun Rosłoń jest ulubieńcem ? pustych ?

(L)ukasz
06-11-2005, 17:29
Dorosnij. Kopanie pilki to jest ich zawod. Jesli wiecej hajsu dostanie w Groclinie to dlaczego ma tam nie isc? I tak zaden polski klub wiele soba nie reprezentuje, wiec dla zwyklego grajka niezwiazanego w jakikolwiek sposob z miastem/druzyna takie gadanie nie ma sensu. Wiekszosc ludzi pojdzie pracowac tam gdzie dostana wiecej pieniedzy. Poza tym(malo ambitnie)-po co ma sie stresowac w Wawie, kibice, wyniki, presja jak mozna spokojnie pokopac pilke na peryferiach...
To po co mydlić oczy kibicom? Ja tam wole już takich co powiedzą że "nie", a nie podlizują się kibicom. I jest troche dziwne usprawiedliwianie piłkarzy-karierowiczów na forum dotyczącym piłki noznej. Racja, ich zawód, ale chyba żaden polski piłkarz wielkiej kariery nie zrobił myśląc wyłącznie o pieniądzach. Prawdą też jest to, że piłkarz, to praca, ale piłkarz to przede wszystkim sportowiec i oczekuje się od niego przynajmniej szczerości i zaangażowania. A jak taki Kaczorowski był w Legii tylko jako "pracownik" ,bo piłkarz to zawód, to niech lepiej zajmie się jakąś mniej stresującą robotą. Taki sam problem dotyczy Zygo, który uważa że Legia to fabryka, która ma ładnie wyglądać w telewizji. Otóż moje zdanie jest takie że sport to nie są wyłacznie pieniądze tylko pasja, pasja która sama w sobie jest zapłatą, radością dokonywania jakiś wielkich rzeczy. A pieniądze? Pieniądze są tylko srodkiem płatniczym, nie celem. I jak jakiś piłkarz mówi, że pragnie graćw Grodzisku, to jego sprawa. Ja to szanuje. Ale nie szanuje i nie toleruje tego, ze jeden piłkarz może grać najpierw w druzynie, która zbluzgała (L), a potem przyjść do Legii i mówić ze to jego praca.
Kończe ten wątek i nie rozmywam

Adrian
06-11-2005, 18:46
Mysle ze wiekszosc profesjonalnych pilkarzy zrobila kariere myslac wylacznie o pieniadzach i podporzodkowuajc temu wszystko. Tez juz nie rozmywam.

Ps. Dziwnie sie dowiedziec ze Roslon jest ulubiencem trybun :oczko: Chyba ze w Kozienicach(bez obrazy dla mieszkancow K.).

yusta
06-11-2005, 23:28
Ps. Dziwnie sie dowiedziec ze Roslon jest ulubiencem trybun :oczko: Chyba ze w Kozienicach(bez obrazy dla mieszkancow K.).

A ja myślę, że jeszcze wszyscy się zdziwimy.
Sama jeździłam po Rosłoniu jak po burej suce, ale odkąd Wdowiec ustawił go na środku obrony to gość gra rewelacyjnie i może tam zostać na długie lata... jak Zielek...

crolick
06-11-2005, 23:54
Sama jeździłam po Rosłoniu jak po burej suce, ale odkąd Wdowiec ustawił go na środku obrony to gość gra rewelacyjnie i może tam zostać na długie lata... jak Zielek...
Zgadzam się w pełni. Dixi może mieć duuuże problemy z wskoczeniem teraz z powrotem do składu...

Sokol
07-11-2005, 00:15
no i po przejsciowych problemach z defensywa, wyszlo na to ze jest to nasza najsilniejsza formacja.

Nazgul
07-11-2005, 00:23
no i po przejsciowych problemach z defensywa, wyszlo na to ze jest to nasza najsilniejsza formacja.

Ale za to nie tak przyszlościowa jak było zakladane - Rzeźniczak nie gra...

http://pilka.interia.pl/liga/1/news?inf=682641

Uuuu, Grajewski jest jego managerem... Nie wchodziłbym w ten deal...

Pan Artysta
07-11-2005, 07:08
hehe..
W obwodzie pozostaja jeszcze artysci.. .

ty se artystami mordeczki nie wycieraj :efoch:

Oli!

co?

*Jaco napisze co :efoch:

Adrian
07-11-2005, 15:18

Napisalem to w tym kontekscie ze jeszcze niedawno gral w rezerwach i byl tylko dziennikarzem...Dlatego robienie z niego ulubienca trybun to przesada.
Calkiem mozliwe ze sie zdziwimy, ale rownie dobrze moze to byc pare dobrych meczy i nic wiecej.

Flip
08-11-2005, 07:23
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16372

szumu narobili i ch** :zly:

Mini
08-11-2005, 10:33
transfer Surmy coraz mniej prawdopodobny bo kontuzjowanego nikt nie będzie chciał :zly:

Creator
08-11-2005, 13:28
transfer Surmy coraz mniej prawdopodobny bo kontuzjowanego nikt nie będzie chciał :zly:

teraz to napewno nikt by go nie qpił,ale w przerwie zimowej mejbi Craxa go zachęci...w końcu ma w tym klubie swoją rodzine ;)

(L)ukasz
08-11-2005, 16:34
Moim zdaniem pozbywanie się Surmy to byłby duzy błąd. Koleś umie być reżyserem gry i nie powinno sięgo pozybwać do Cracovii, tylko jesli już to do lepszego klubu i za większe pieniądze. bo bądźmy szczerze - nie czekajmy na cud transferowy za 1 milion

(L)ukasz
08-11-2005, 20:53
Kurcze, to ja widze, ze Surma stał się kolejnym Kaczorowskim /ironia/

Oczywiście żartuje. Tylko mnie dziwi Wasza reakcja na człowieka, który chyba nic Legii nie zaszkodził. A że zdarza mu się dośc często grac piach i gadać później głupoty, ale to efekt chyba braku daru wypowiadania się. Ja tam jestem za tym, żeby Surma został, bo Zygo nie kupi innego równie wartościowego piłkarza. Jak narazie to mamy środek rundy jesiennej i raczej z ocenami powinnismy się wstrzymać do przynajmniej zakonczenia rozgrywek ligowych w tym roku, bo każdy zasługuje na obiektywną ocenę. Koniec

Flip
09-11-2005, 08:55
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16390

podchody pod Cantoro :hmm:

rolnik
09-11-2005, 09:44
Teraz będą pochody pod każdego :)

crolick
09-11-2005, 12:04
Już to widze jak nasi obrotni działacze sprzedadzą Surmę i kupią Cantoro :leze:

Junior89
09-11-2005, 17:17
tak, coby nie stracić za dużo kasy :hyhy: przydało by się dwóch niezłych zawodników czasem na jedną pozycję :oczko:
Cantoro żąda 250 tys. euro rocznie :roll: co pan, na to panie Walter :zlosliwy:
" W sumie mamy Rzeźniczaka więc po co nam Cantoro" :ucieka:

(L)ukasz
09-11-2005, 18:01
Ja rozumiem to zamieszanie z Kantoro (podobno chce być Polakiem) i klub chce rozważyć każdą mozliwość. A że to Fakt, to wszystko tłumaczy. Moim zdaniem mozemy się spodziwać kogoś raczej pokroju Kałużnego i to człowiek bardziej ofensywny niz defensywny.

rolnik
09-11-2005, 22:44
Zakończmy temat Cantoro.

http://www.legia.net/news.php?id=19613

Teraz codzinnie bedziemy czytać o przymierzaniu do Legii wszystkich dobrych zawodników z Polski, a może nawet i Żurawskiego będą ściągać :ucieka:
A jak piszą o transferach takie gazety jak Fakt to już na bank będziemy mieli na Ł3 polski Real albo Chelsea.

Mini
10-11-2005, 14:10
Moim zdaniem pozbywanie się Surmy to byłby duzy błąd. Koleś umie być reżyserem gry i nie powinno sięgo pozybwać do Cracovii, tylko jesli już to do lepszego klubu i za większe pieniądze. bo bądźmy szczerze - nie czekajmy na cud transferowy za 1 milion

chyba o kimś innym rozmawiamy

Nazgul
11-11-2005, 14:20
Zakończmy temat Cantoro.

http://www.legia.net/news.php?id=19613

Wcale nie :)
To że Wdowczyk nazywa to brednią wcale nie musi oznaczać że coś nie jest na rzeczy. Przeciwnie - dementi - a zwłaszcza w Legii - oznacza zazwyczaj iż coś na rzeczy właśnie jest :) Okaże się zimą...

Co do Surmy - uważam że gdy jest w formie to gra bardzo dobrze - mam tylko zastrzeżenia co do jego głowy - tam IMO sodówa się pieni...

(L)ukasz
11-11-2005, 14:21
Ogladał ktoś na Polsacie Sport mecz Legii z Hetmanem?? Jak wypadł Chałas??

Raffi
12-11-2005, 09:36
bez rewelacji, jeden z lepszych w Hetmanie, ale trochę mało, już ten Szepeta wypadł lepiej

Rouge
12-11-2005, 22:43
Chałas jak na 19-latka to całkiem mocno zbudowany i wg mnie wygląda bardziej na środkowego orbońcę niż na bocznego.

Qarol
13-11-2005, 09:02
Ogladał ktoś na Polsacie Sport mecz Legii z Hetmanem?? Jak wypadł Chałas?? Hałas pieszemy przez "H" a nie "CH"

Fizi
13-11-2005, 09:06

Mini
13-11-2005, 11:18
Ogladał ktoś na Polsacie Sport mecz Legii z Hetmanem?? Jak wypadł Chałas?? Hałas pieszemy przez "H" a nie "CH"

Chełm też :chytry:

Jaco
13-11-2005, 12:43
Najciekawsze jest to, że w Hetmanie gra dwóch zawodników z podobnymi nazwiskami:
Artur Chałas i Jakub Hałas. :zlosliwy:

maxi
13-11-2005, 18:45
Moim zdaniem zamiast jakiś Wichniarków, Olisadebe itp. powinni sprowadzić bardzo perspektywicznego i ogranego już w I lidze Jelenia z Wisły Płock moim zdaniem jest to najlepszy kandydatat na tą pozycje.

(L)ukasz
13-11-2005, 20:02
Moim zdaniem zamiast jakiś Wichniarków, Olisadebe itp. powinni sprowadzić bardzo perspektywicznego i ogranego już w I lidze Jelenia z Wisły Płock moim zdaniem jest to najlepszy kandydatat na tą pozycje.
Kwestia gustu. Jeleń przykładowo kosztowałby 1,5 mln euro i przypuśćmy kontrakt na 120 tys euro/sezon. I co? jakie mamy gwarancje na jego dobra dyspozycje. Co innego p np. taki Wichniarek; Hertha Berlin, lata praktyk na niemieckich boiskach, dobre referencje z polskich boisk. Wiesz, w moim przekonaniu działacze nie chcą mieć ludzi pokroju Dorosza, Kowalskiego, Sokołowskiego II - za dużo takie eksperymenty kosztują. A jeżeli mamy przynajmniej jakąs gwarancje na przynajmniej podniesienie poziomu Legii, to należy z takiej okazji korzystać. Oczywiście, można gdybac, że młodsi taniej kosztują itp. Zgadzam się z tym i taką polityke trzeba kontynuwać, ale należy też sprowadzać piłkarzy "od teraz", bo widać że Wdowczyk nie chce kolejnych obietnic "za trzy lata" tylko już w tym sezonie mistrza.

GregorAE
13-11-2005, 21:49
bez rewelacji, jeden z lepszych w Hetmanie, ale trochę mało, już ten Szepeta wypadł lepiej

Technicznie bardzo dobry, to co wyprawial z naszymi zawodnikami...
Mozna by go obserwowac

Qarol
14-11-2005, 15:26
hehe fajnie z tymi nazwiskami

wokulski
14-11-2005, 19:38
http://legia.net/news.php?id=19646

:O :kurde:

Ciekawe kto jeszcze będzie chciał grać w Legii może Levandinho albo Olszar.

pusty
14-11-2005, 20:42
Żewłakow to akurat by nie był głupi pomysł.

Flip
14-11-2005, 20:47

zdecydowanie nie glupi!!! :brawo:

wokulski
14-11-2005, 21:00

zdecydowanie nie glupi!!! :brawo:

Talibbo to tak na serio czy ironia z twojej strony?

crolick
14-11-2005, 21:34
Człowieku co chcesz od Żewłakowa?! :hmm:
IMO jeden z lepszych grajków w Reprezentacji! :chytry:

wokulski
14-11-2005, 22:06
Człowieku co chcesz od Żewłakowa?! :hmm:
IMO jeden z lepszych grajków w Reprezentacji! :chytry:

Moim skromnym zdaniem ten piłkarz nawet nie powinien grać w reprezentacji ! Jest na nią zasłaby (inna sprawa że nasza cała reprezentacyjna lewa obrona jest za słaba na grę w reprezentacji uczstnika przysłorocznych MŚ)
Nigdy nie byłem fanem talentu obu Żewłakowów,nawet w okresie el.MŚ 02.

Raffi
14-11-2005, 22:14
nie jest

wokulski
14-11-2005, 22:21
nie jest
:wstyd: moj błąd , to wychowanek Drukarza.

Ciemno widze jego szanse gry w :l: Bąk podobnie mówił,a teraz gra za petrodolary w Al Rayan. Pozatym podobno Zewłakow ma jakąś ofertę z Hearts.

e(L)egion
14-11-2005, 22:28
Teraz dobrzy boczni obrońcy to z reguły wybiegane chłopaki którzy powinni mieć kiwkę dobre przyspieszenie itp. Żewłakow miom zdaniem tego nie ma wiec po co on nam. Zresztą wogóle mamy problem w Polsce z bokami obrony co zresztą widac w reprezentacji. Mi się wydaje ze trzeba szukać za granicą. Ostatniego bardzo dobrego bocznego obrońcę to moim zdaniem mieliśmy Omeljańczuka. Nie wiem z abardzo co się z nim teraz dzieje (chyba siedzi na ławie któregoś z moskiewskich klubów) ale pamietam ze podczas ostatniego meczu Polska-Białoruś w Grodzisku Wielk. bodajze, pokazał się moim zdaniem z dobrej strony. wiem ze sprowadzenie go do Warszawy to chyba nie byłby łatwe (wymagania finansowe zawodnika) ale moim zdaniem takich obrońców powinniśmy szukać a nie wysokich kołków jak Żewłakow co nie dosc ze łatwo go ograć to jeszcze jest mało zwrotny

rolnik
15-11-2005, 13:48
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16434

jarcyś
15-11-2005, 15:12
wiadomo coś o nim ?

(L)ukasz
15-11-2005, 15:18
Żewłakow nie jest taki dobry na reprę, ale na Legię w sam raz. W reprezentacji taka sytuacja w obronie jest spowodowana beznadziejnościa Polskich obrońców. gdyby Legia była ciągle w stałej formie, to i Legioniści byliby powoływani. Ale patrząc optymistycznie to niedługo skład obrony i taku może byćoszołamiający:
obrona: Szala, Rzeźniczak, Rosłoń, Bąk, Choto, Outarra, Żewłakow, Kiełbowicz.
Atak: Włodarczyk, (ktoś z nazwiskiem), Klatt, Janczyk, Gottwald. Innych nie licze, bo będa wspierali rezerwy.

Jaco
15-11-2005, 15:29
http://www.mskzilina.sk/index.php?page=cldetail&id=506

Gottwald Michal

dátum narodenia: 29.04.1981
výška: 187
hmotnosť: 85
číslo dresu: 17
hráčsky post: Útočník
materský klub: FK Staškov
pôsobil: FK Staškov, Dukla Banská Bystrica, OFI Kréta (GR), Agios Nikolaos (GR), MŠK Žilina
reprezentácia: N/A
prezývka: N/A

stav: N/A
typická vlastnosť: N/A
obľúbené jedlo: N/A
obľúbený nápoj: N/A
športový vzor: N/A
záľuby: hudba, kino
životné krédo: N/A

Nie je, nie pije... Ciężko mu będzie.. :hyhy:

Romanov
15-11-2005, 17:49
:hmm: z tego co wiem to Gottwald w Zilinie za duzo bramek nie nastrzelal ale zobaczymy moze Wdowiec wie co robi

Tuzin
15-11-2005, 19:25
Taki Chmiest drugi.

arczi
15-11-2005, 19:33
(...)...Oglądaliśmy jego grę na kasetach wideo, dużo rozmawialiśmy też z Janem Muchą, który go nam polecił...(...)

Na wideło to i Gumas jest niezly.
Wzieli goscia bez zadnych testow na boisku? A badania zdrowotne? Testy wydolnosciowe?
Widze, ze na gorze nadal nic sie nie zmienia. Chlopaki dalej leca w ilosc. Nie w jakosc.

Jaco
15-11-2005, 19:38
Po prostu chłopakowi skończył się kontrakt, więc był tani. Do tego Słowak, więc nasze zarobki to dla niego Eldorado. :roll:

crolick
15-11-2005, 19:46
A miałem nadziej że Wdowiec to wszystko jednak naprostuje. A tu znów kolejna wywrotka 'nieoszlifowanych diamentów'... :kurde:

:bialy:
15-11-2005, 22:55
e tam, dajcie mu szanse, czemu od razu musi być kiepski?
Poza tym obecnie to naprawde nie musi być jakimś wirtuozem, żeby łapać się obok Włodarczyka do ataku

daimler
16-11-2005, 05:56
Osmielam sie nie zgodzic :nie:
Szalachowski wg mnie jest calkiem OK, a gdyby nie pech Klatta to juz wogole byloby bardzo dobrze. Co do nowego - coz, dobrze mu z oczu patrzy 8)

:bialy:
16-11-2005, 11:41
No tak, choć można się spierać czy Szałachowski jest lepszym pomocnikiem czy napastnikiem. Z pewnością mogą grać obaj (tj. Szałachowski i nowy) jednocześnie.
Ludzie którzy rzekomo widzieli kiedyś tego Słowaka mówią o nim zdecydowanie pozytywne rzeczy. Zobaczymy.

Raffi
17-11-2005, 08:40
Legia sięga po sąsiadów
"Diamenty" z Agrykoli trafią wreszcie na testy na Łazienkowską

Wreszcie! Przez kilka miesięcy Fakt informował i piłkarskich diamentach z Agrykoli, które bardzo chciały grać w Legii, tyle że możny sąsiad się nimi nie interesował. Ale w końcu Legia zmieniła kurs. Na wczorajszym meczu Agrykoli z Gwardią Warszawa w Pucharze Polski pojawiło się aż trzech ludzi Legii. Skutek tego jeset taki, że dwóch piłkarzy Agrykoli ma się stawić w poniedziałek na testach przy Łazienkowskiej.
Adrian Paluchowski (18 l.) i Jakub Polniak (18 l.) to najgroźniejszy duet bombardierów w IV lidze. Obaj mają na swoim koncie już 20 bramek. Było tylko kwestią czasu, by zainteresowały się nimi lepsze kluby.
Tym razem Legia nie zaspała. Trójosobowa delegacja, czyli Marek Jóźwiak (38 l.), Tomasz Strejlau (33 l.) i Ireneusz Zawadzki (52 l.), z uwagą przyglądała się grze talentów z Agrykoli. A po meczu najlepszych zaprosiła do siebie.
- To dla nas szansa. Zawsze marzyliśmy o Legii i powoli sen zaczyna się spełniać - cieszy się Paluchowski. - Żeby tylko wszystko się nam udało. Musi się udać - mówi Faktowi Polniak.
Na meczu z Gwardią roiło się od znanych trenerów i menedżerów niczym na pierwszoligowych stadionach. Oprócz legionistów byli też Mariusz Piekarski (30 l.) i Mirosław Jabłoński (55 l.). Obserwowani napastnicy doskonale wyczuli koniunkturę - Polniak strzelił dwie bramki, a Paluchowski jedną. Po spotkaniu nie byli jednak z siebie zadowoleni. - No bo jak mogli być? Na mecz przyszło kilka poważnych osób i zaraz sraczka złapała moich chłopaków. Pokazali tylko połowę swoich możliwości - narzekał Wiesław Golonka (42 l.), trener Agrykoli. - Zebrali za to ode mnie burę. Bo jeżeli chcą grać poważnie w piłkę, to muszą wiedzieć, że na każdy mecz będzie przychodziło po kilka tysięcy osób. I co wtedy? Narobią w portki? - żartuje Golonka.
Na razie Paluchowski i Polniak zagrają przed mniejszą widownią. Ale wymagającą, z Dariuszem Wdowczykiem (43 l.) na czele. W poniedziałek Legia organizuje test-mecz dla zawodników z całej Polski.

Bałkańskie łowy Jóźwiaka

We wtorek Legia podpisała kontrakt ze słowackim napastnikiem Michalem Gottwaldem. Kto będzie następny? - Jest kilku chłopaków na Bałkanach. Ceny są jednak obłędne - mówi Marek Jóźwiak, który z ramienia warszawskiego klubu był w Brazylii i Serbii. Głównym obiektem jest Srdjan Radonjić, atakujący Partizana Belgrad.

Jóźwiak w Legii zajmuje się wyszukiwaniem nowych piłkarzy. To on na obozie dla bezrobotnych graczy we Francji znalazł Moussę Ouattarę. Obrońca z Burkina Faso z powodu czwartej żółtej kartki nie zagra w piątkowym meczu z Górnikiem Zabrze, ale w drużynie Dariusza Wdowczyka ostatnio jest pewniakiem na środku obrony.

Prawie dwa tygodnie temu Jóźwiak poleciał do Brazylii w towarzystwie byłego kolegi z zespołu, a obecnie zajmującego się transferowaniem stamtąd do Polski zawodników - Mariusza Piekarskiego. Ten już wcześniej próbował rekomendować Legii kilku zawodników. Raz mu się udało - kontrakt z warszawskim klubem podpisał lewy obrońca Daniel Lopes Cruz. Tyle że po przyjściu do Legii Dariusza Wdowczyka okazało się, że Cruz się nie nadaje i rozwiązano z nim umowę. Dlatego tym razem do swoich peregrynacji Piekarski otrzymał asystenta. - O wyjeździe do Brazylii nie mogę nic mówić. Zapewniam jednak, że piłkarze, jakim się przyjrzeliśmy, są dobrzy. Ja nie sprowadzam do Legii słabych trzecioligowców. Chodzi o graczy pierwszoligowych jednak nie zdradzę żadnych szczegółów. Do tego się zobowiązałem - mówi Jóźwiak jak zwykle z pewnością w głosie. Szczegółów brak (nazwiska tych Brazylijczyków i tak na razie nikomu u nas nic nie powiedzą), ale wiele wskazuje na to, że jeden lub dwóch rozpocznie z Legią przygotowania do rundy wiosennej. A te rozpoczną się 9 stycznia.

Po powrocie z Brazylii skaut warszawskiego klubu pojechał z drużyną na zgrupowanie do Zamościa, ale na meczu z Hetmanem już go nie było. Udał się do Belgradu na mecz 1/8 finału młodzieżowych ME Serbia i Czarnogóra-Chorwacja. Gospodarze wygrali 3:1 (rewanż na wyjeździe 2:1 i awans Serbów). Zwycięską drużynę prowadzi były trener Legii Dragomir Okuka, u którego Jóźwiak był zawodnikiem. - Z Drago pogadałem krótko, miał wiele spraw na głowie. To prawda, że interesuje nas kilku zawodników z Serbii. Tego dnia tak jednak pechowo się złożyło, że większość z nich nie zagrała z powodu kontuzji. Na trybunach byli za to też wysłannicy Wisły Kraków. Inna sprawa, że ceny, jakie usłyszałem tam za piłkarzy, spowodowały moje zdziwienie. Bardzo wysoko się cenią. Choć prawdę mówiąc i tak niżej niż u nas - opowiada Jóźwiak.

Gdy pojechał do Serbii po raz pierwszy (to była jego druga wizyta), w polskiej prasie zaczęły się pojawiać nazwiska kolejnych potencjalnych legionistów. Wystarczyło, by trener Wdowczyk wyraził się, że potrzebuje lewego obrońcy, pomocnika lub gracza ataku. O tym, że może przyjść do Legii, dowiedział się więc defensywny pomocnik FK Zemun Nenad Milijas (jako alternatywa dla Przemysława Kaźmierczaka z Pogoni, bo kosztuje tylko 600 tys. euro, w przeciwieństwie do wartego milion Polaka), obrońca Dusko Tosić z OFK Belgrad (to nazwisko przewijało się i w poprzednim sezonie) i napastnik Igor Burzanović z Buducnosta Podgorica. - Bardziej od młodzieżowców interesują nas jednak zawodnicy 24-25-letni. Jeżeli ktoś zostanie potwierdzony do Legii, będzie to około połowy grudnia, kiedy będziemy mieli okres transferowy. Mogę tylko powiedzieć, że tak naprawdę interesuje nas jeden zawodnik. Cena za niego jest spora, ale mamy dobry kontakt - mówi wysłannik Legii.

- Radonjić z Partizana Belgrad? - pytamy.

- Nazwiska na pewno nie wymienię - mówi Jóźwiak.

W każdym razie cena za Radonjicia to przynajmniej milion euro. W tym sezonie strzelił pięć goli w lidze i trzy gole w dwóch meczach Pucharu UEFA. Jest głównym egzekutorem karnych. Ma 24 lata i 185 cm wzrostu. Wiek i warunki fizyczne podobne jak pozyskany właśnie z Żiliny słowacki napastnik Gottwald. Ale ma znacznie większą renomę. Dlatego i pozyskać go będzie trudniej. Wdowczyk deklarował, że zimą Legię wzmocni pięciu piłkarzy. Tak więc to dopiero początek.

Flip
18-11-2005, 08:00
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16469

:hmm: :roll:

Nazgul
18-11-2005, 08:48
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=16469

:hmm: :roll:

Pożyjemy - zobaczymy.
Svitlica tez miał byc slaby... :hyhy:

ems
18-11-2005, 10:47
:] alez jajcarze z tych kibicow Ziliny :)

mysmy tez z Wlodarczyka sobie jaja robili jak mial odejsc do Aberdeen. okazalo sie, ze chlopak wrocil do formy

e(L)egion
18-11-2005, 13:17
:] alez jajcarze z tych kibicow Ziliny :)

mysmy tez z Wlodarczyka sobie jaja robili jak mial odejsc do Aberdeen. okazalo sie, ze chlopak wrocil do formy

To samo sobie pomyślałem, co nie zmienia faktu że ten artykuł nie pomógł mi się bardziej pzrekonać do tego zupełnie anonimowego dla mnie gracza.

ems
18-11-2005, 14:40
tyz fakt :/ no nic zobaczymy. ogorami w 96 doszlismy calkiem wysoko w P. UEFA ;)

(L)ukasz
18-11-2005, 21:25
Ale ogóra kupilismy. Kurcze. Ale jest młody i musimy miec nadzieje ze to tylko zła przygoda w tej Zilinie([ironia]Gdzie to jest :oczko: ).

0-32
22-11-2005, 13:22
90 minut

18-letni Dawid Janczyk w ostatnim meczu Legii strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Mecz z Górnikiem Zabrze oglądali z trybun wysłannicy Olympique de Marseille, którzy wrócili do Francji oczarowani umiejętnościami młodego napastnika.

- Dawid dostał zaproszenie do Marsylii na 12 grudnia. I to nie na żadne testy, ale od razu na rozmowy. Być może wyjedzie na Zachód jeszcze tej zimy - mówi Jerzy Kopiec, menedżer Janczyka.

yusta
22-11-2005, 16:41
90 minut

18-letni Dawid Janczyk w ostatnim meczu Legii strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Mecz z Górnikiem Zabrze oglądali z trybun wysłannicy Olympique de Marseille, którzy wrócili do Francji oczarowani umiejętnościami młodego napastnika.

- Dawid dostał zaproszenie do Marsylii na 12 grudnia. I to nie na żadne testy, ale od razu na rozmowy. Być może wyjedzie na Zachód jeszcze tej zimy - mówi Jerzy Kopiec, menedżer Janczyka.

:kurde:

Sokol
22-11-2005, 19:32
fuck :/

Domino23
22-11-2005, 19:47
Jeśli wyjedzie to wg mnie zrobi duży błąd, szczególnie teraz kiedy ma duże szansę żeby grać w pierwszym składzie Legii, a we Francji zapewne czeka go ławka albo trybuny. W wieku 18 lat powinien jak najwięcej grać a nie grzać dupę na ławie.....

crolick
22-11-2005, 20:58
Panowie i Panie,

spokojnie. Źródło to Nowy Dzień. Gazetka na poziomie Faktu, właśnie wchodzi na rynek. Na dzień dobry muszą się czymś wykazać 8)

Mini
23-11-2005, 09:41
a autor tego tekstu ?

(L)ukasz
23-11-2005, 18:20
Panowie i Panie,

spokojnie. Źródło to Nowy Dzień. Gazetka na poziomie Faktu, właśnie wchodzi na rynek. Na dzień dobry muszą się czymś wykazać 8)
sprzeciw. Gazeta ukazuje się od ponad tygodnia. Po drugie zobacz kto się zajmuje działem sport, to raczej chyba nie są takie "pismaki" jak Fakt

Raffi
25-11-2005, 08:16
Bronowicki w Legii?

Na początku grudnia Grzegorz Bronowicki ma zostać piłkarzem Legii. Zawodnik Górnika Łęczna może grać na lewej stronie obrony lub pomocy. Klub ze stolicy naszego kraju zapłaci za tego piłkarza 100-120 tysięcy euro. Legii zależy na jak najszybszym sfinalizowaniu transferu i podpisaniu umowy.

Bronowicki należy do najbardziej walecznych piłkarzy ligi polskiej. W Łęcznej występuje na prawej stronie obrony, ale równie dobrze radzi sobie na lewej flance defensywy czy pomocy.

- Legia przysłała nam ofertę kupna Grześka - potwierdza menedżer Górnika Waldemar Kwiatkowski. - Warszawscy działacze są zainteresowani szybkim rozpoczęciem negocjacji. Na razie czekamy na powrót z urlopu prezesa Zbigniewa Krasowskiego. Szef powinien zjawić się w klubie 30 listopada. Na początku grudnia sprawa może zostać załatwiona - dodaje Kwiatkowski.

Menedżer Górnika twierdzi, że Bronowicki jest wart więcej niż 100 tysięcy euro. Legia wstępnie gotowa jest zapłacić 120 tysięcy. Zainteresowanie tym piłkarzem przejawiała też Wisła Kraków, ale oferty nie złożyła.

- Działacze Wisły nawet nas o Grześka nie pytali. Jedyna propozycja nadeszła z Warszawy, a Grzesiek bardzo chce grać właśnie w Legii - wyjaśnia mededżer Kwiatkowski

Milijas i Radonjić blisko Legii

Ruch transferowy wokół warszawskiego klubu trwa. Bliscy przyjścia na Łazienkowską są Serbowie Nenad Milijas, Srdjan Radonjić i napastnik z Kamerunu. Wczoraj trwała też dyskusja na łączach w sprawie sprowadzenia dwóch Brazylijczyków. - Ale to ciężka sprawa. Każdy ma tam po sześciu-siedmiu menedżerów. Musimy poczekać, aż w grudniu skończą się rozgrywki ligowe. Trwają też rozgrywki w lidze serbskiej - mówi Marek Jóźwiak odpowiedzialny w Legii za sprowadzanie piłkarzy.

- Marek pytał mnie o zawodnika z mojej młodzieżówki - mówi Dragomir Okuka, prowadzący obecną kadrę U-21 Serbii i Czarnogóry - ostatni trener Legii, który nie przegrał z Wisłą w Krakowie (w roku 2002 Legia zremisowała tam 1:1). Chodzi o pomocnika Nenada Milijasa z FK Zemun (powinien kosztować ponad 500 tys. euro). Zainteresowanie wzbudza 24-letni napastnik Srdjan Radonjić z Partizana Belgrad (ponad 1 mln). To główne cele transferowe warszawian z tego regionu. Na Legii oglądają poza tym kasety z występami napastnika z Kamerunu i kilku innych piłkarzy.
Decyzje w grudniu.

- Piotrek Włodarczyk na pewno zimą nie opuści Legii - deklaruje trener Dariusz Wdowczyk. Marcin Smoliński i Dariusz Zjawiński w poniedziałek wyjeżdżają do Szkocji. Szkoleniowiec dementuje także pogłoski o wyjeździe Dawida Janczyka do francuskiego Olympique Marsylia. - Nikt z Francji się z nami nie kontaktował - mówi.

Włodarczyk w poprzednim sezonie strzelił trzy gole w wygranym aż 5:1 meczu z Wisłą Kraków u siebie, teraz jest zdecydowanie najlepszym snajperem warszawskiej drużyny (po siedem goli w lidze i Pucharze Polski). W przerwie letniej był na testach w szkockim Aberdeen i wypadł bardzo pozytywnie. Zimą do Legii przyjdzie kilku zawodników - w tym napastników. - Ale Włodarczyk zostaje. Jest nam potrzebny - twierdzi Wdowczyk, który dementuje również, jakoby Dawid Janczyk miał jechać do Marsylii i tam stać się zawodnikiem słynnego Olympique. - Nie skontaktował się z nami nikt z francuskiego klubu. Swego czasu dostaliśmy dla niego zaproszenie z Arsenalu Londyn, ale zaczął u nas grać, więc go nie puściliśmy. Porozmawiałem z jego menedżerem i ostrzegłem, by nie rozpowszechniał takich pogłosek. Wiem, że zabiera na wakacje do Francji Maćka Korzyma [wypożyczony do Odry Wodzisław - latem wraca do Legii - red.], którego interesy także prowadzi, ale jak się dowiem, że był gdzieś na testach... - tak stawia sprawę szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

Janczyk nie pojedzie więc do Francji, Włodarczyk do Szkocji, ale do tego drugiego kraju jadą Marcin Smoliński i Dariusz Zjawiński. Młodzi zawodnicy niemieszczący się w podstawowym składzie Legii dostali zaproszenie na testy w drugoligowym St. Johnstone (trzecie miejsce w tabeli). Mogą zostać wypożyczeni bezpłatnie do końca sezonu. To efekt kontaktów Wdowczyka z menedżerem Raymondem Sparksem, który brał udział w transferach do Celticu Glasgow Macieja Żurawskiego i Artura Boruca. Także dzień po meczu z Wisłą z Polski wyjeżdża Aleksandar Vuković. On jednak na zabieg (w ostatnim czasie miał spore kłopoty z mięśniami brzucha).
podobno młodzi jadą już w poniedziałek. Wg Faktu Janczykowi zakazał wyjazdu do Marsylii Wdowiec za to pojedzie tam (najpóźniej latem) Korzym. Wg wywiadu z Walterem, planują 2-3 zakupy "solidniejsze".

(L)ukasz
25-11-2005, 18:02
Według ostatnich doniesień prasowych 2-3 zawodnicy będą takimi, którzy podniosą poziom sportowy Legii i nie zawiodą, czyli o klasę lepsi od Włodarczyka, Szałachowskiego itd.. Ciekawie się robi.

Kapon
25-11-2005, 20:50
Zakup Bronowickiego IMHO moze sie okazac solidnym wzmocnieniem.
Z polskiej ligi widziałbym jeszcze w Legii Kaźmierczaka i Grzelaka (chociaz zaraz pewnie by sie okazało, ze z Kaczorowskim w jednym filmie śpiewał ;) ).

Napastnicy raczej z zagranicy, Jeleń mnie nie przekonuje, biorac pod uwage kwote jaka chce za niego Płock, chyba, ze faktycznie jak zapowiadali solidnie spuszcza z ceny...

Wzmocnień potrzeba jeszcze w na środku defensywy, ale ze w twardej Polsce, nie można znaleźć jednego twardo grajacego obrońcy.... :kurde:
jest to conajmniej dziwne... tu chyba trzeba zaciagu z Bałkanów

Kempes
25-11-2005, 22:00
Ten Bronowicki to dla mnie jedna klasa z Szałachowskim jak nie z deka gorszy.
W Łęcznych i innych , wyjdzie takiemu jednemu z drugim dobra runda i od razu jest to jedna z jaśniejszych postaci naszej ligi.

Jeśli tacy gracze zaliczają sie do kategorii : 2 , 3 naprawde solidne wzmocnienia - to ja cienko to widze.

Dla mnie z Polski nie ma już do wyjęcia nic ''zajebistego''.
Jako ,że obecny skład predysponuje do walki o mistrza w tym sezonie o tyle wzmocnienia kojażą mi sie ze szczebelkiem wyżej - Europa.

Wiem wiem ... jestem malkomentem i nie wierze w naszych zajebistych słowiańskich kopaczy 8) Jeleń , Kazimierczak , Bronowicki ? Nie są lepsi niż nasi obecni więc to ZNACZĄCE WZMOCNIENIE nie jest. Szukać za granicą ichniejszych Frankowskich czy Sobolewskich.

Endrju
25-11-2005, 22:31
W Łęcznych i innych , wyjdzie takiemu jednemu z drugim dobra runda i od razu jest to jedna z jaśniejszych postaci naszej ligi.

Jeśli tacy gracze zaliczają sie do kategorii : 2 , 3 naprawde solidne wzmocnienia - to ja cienko to widze.

Dla mnie z Polski nie ma już do wyjęcia nic ''zajebistego''.
Jako ,że obecny skład predysponuje do walki o mistrza w tym sezonie o tyle wzmocnienia kojażą mi sie ze szczebelkiem wyżej - Europa.

Wiem wiem ... jestem malkomentem i nie wierze w naszych zajebistych słowiańskich kopaczy 8) Jeleń , Kazimierczak , Bronowicki ? Nie są lepsi niż nasi obecni więc to ZNACZĄCE WZMOCNIENIE nie jest. Szukać za granicą ichniejszych Frankowskich czy Sobolewskich.

IMHO Kazimierczak to jednak byłoby znaczące wzmocnienie.

Ale ja tu tylko sprzątam ... :oczko:

Kempes
25-11-2005, 22:35
Faktycznie on chyba najbardziej , z Burkhardem mogli by zrobić najlepszy środek w Polsce.

Sokol
25-11-2005, 23:27
.
Szalachowski jest b.dobry, bedzie tutaj gwiazda - zobaczysz :P

Rycy
26-11-2005, 08:43
Jak dla mnie Gottawald to moze być pomyłka, ale nie skreślajmy go z góry. Zjawa ze Smołą niech sobie jadą do Szkocji. Ograją się i będzie z nich pożytek. Co do Serbów którzy mają przyjść do Legii to możę być całkiem dobry pomysł. W młodzieżówce Serbii nie grają byle ogórki. Bronowicki? Nie jest zły, ale jak dla mnie to byłoby to wzmocnienie ławki rezerwowych co jest oczywiście potrzebne.

Kenijczyk
26-11-2005, 09:22
trzeba powiedziec ze Svitlica jak przychodzil tez mial byc niewypałem, tak samo Vuko, gdy za pierwszym razem przyszedl kilka lat temu. Gottwald podobno byl obserwowany przez zajebistych fachowcow takich jak nasz prezes wiec musi byc dobry.

(L)ukasz
26-11-2005, 10:10
W pierwszej lidze utrwala siębłędne pojęcie, że piłkarz 22-24 letni jest młodym, perspektywicznym piłkarzem. Nic bardziej mylnego. W takim wieku powinno się już pokazywać swoje umiejętności. Takim tropem zajdziemy maksymalnie do 2,3 rundy pucharu UEFA. Najlepszym przykładem dobrego transferu jest Janczyk - młody zdolny, bez kompleksów, że to Legia czy nie Legia. Po prostu gra. I jeszcze jedno - można wyciągnąć za niego już w tym momencie sporą kasę.

Rycy
26-11-2005, 10:47
trzeba powiedziec ze Svitlica jak przychodzil tez mial byc niewypałem, tak samo Vuko, gdy za pierwszym razem przyszedl kilka lat temu. Gottwald podobno byl obserwowany przez zajebistych fachowcow takich jak nasz prezes wiec musi byc dobry.

Jak przez takich fachowców jak nasz prezes był obserwowany to Gottawald musi być mega-niewypałem...

matx
26-11-2005, 17:53
I jeszcze jedno - można wyciągnąć za niego już w tym momencie sporą kasę.

Chyba nic glupszego nie mogliby nasi wlodarze zrobić jak sprzedawanie Jańczyka. Zresztą temat jego sprzedarzy jest podobno nieaktualny, więc to jaką kasę za niego można wyciągnąć chyba nie ma znaczenia.

Kenijczyk
27-11-2005, 12:29
www.legialive.pl

Manchester Utd. chce Fabianskiego

Miesiąc temu bramkarza Legii Łukasza Fabiańskiego chciał kupić Manchester United. Proponował za legionistę 2 mln euro, ale usłyszał w odpowiedzi: "nie". Ponowił ofertę, podbijając stawkę, ale to również nie zrobiło wrażenia na prezesie Legii Piotrze Zygo. Klub z Old Trafford ma wystąpić z kolejną ofertą, ale dopiero latem 2006. Do tego czasu Fabiański na pewno pozostanie w Legii.
"Wiem, że takie rozmowy były prowadzone" - uśmiecha się bramkarz warszawskiego zespołu - "Ale naprawdę nie znam szczegółów. Sądzę, że ich zainteresowanie zaczęło się od meczu młodzieżówek
Anglia - Polska. Puściłem tam co prawda cztery strzały, ale mnóstwo też obroniłem. To bardzo miłe, że interesuje się mną taki klub! To nobilituje."

Fabiański ma świadomość, że jeśli teraz wyjechałby do Manchesteru, to raczej czekałaby go ławka rezerwowych. "No bo chyba nie wzięliby mnie do grania?" - zastanawia się. "Spokojnie, jeśli będą mnie chcieli, to na pewno wrócą do rozmów z Legią. A tymczasem chcę zostać w Warszawie. Mogę tutaj uczyć się pod okiem świetnego fachowca Krzysztofa Dowhania. Ja mam marzenia, cele i wierzę, że kiedyś je zrealizuję. Gra w Premiership na pewno byłaby ich spełnieniem."

źródło : Nowy Dzień

cóż, mimo ze zrodlem jest gazeta pokroju faktu i super expressu cos prawdy w tym moze byc. W MU szukają chyba nowego bramkarza, Van der Sar ma w koncu około 35 lat, a w rezerwie nie mają nikogo bardziej obiecujacego.

Sokol
27-11-2005, 12:34
a won od Fabiana! :efoch:
mistrza musi jeszcze zdobyc i w champions league sie ograc :P

Markotny
27-11-2005, 16:26
www.legialive.pl

Manchester Utd. chce Fabianskiego

Miesiąc temu bramkarza Legii Łukasza Fabiańskiego chciał kupić Manchester United. Proponował za legionistę 2 mln euro, ale usłyszał w odpowiedzi: "nie". Ponowił ofertę, podbijając stawkę, ale to również nie zrobiło wrażenia na prezesie Legii Piotrze Zygo. Klub z Old Trafford ma wystąpić z kolejną ofertą, ale dopiero latem 2006. Do tego czasu Fabiański na pewno pozostanie w Legii.
"Wiem, że takie rozmowy były prowadzone" - uśmiecha się bramkarz warszawskiego zespołu - "Ale naprawdę nie znam szczegółów. Sądzę, że ich zainteresowanie zaczęło się od meczu młodzieżówek
Anglia - Polska. Puściłem tam co prawda cztery strzały, ale mnóstwo też obroniłem. To bardzo miłe, że interesuje się mną taki klub! To nobilituje."

Fabiański ma świadomość, że jeśli teraz wyjechałby do Manchesteru, to raczej czekałaby go ławka rezerwowych. "No bo chyba nie wzięliby mnie do grania?" - zastanawia się. "Spokojnie, jeśli będą mnie chcieli, to na pewno wrócą do rozmów z Legią. A tymczasem chcę zostać w Warszawie. Mogę tutaj uczyć się pod okiem świetnego fachowca Krzysztofa Dowhania. Ja mam marzenia, cele i wierzę, że kiedyś je zrealizuję. Gra w Premiership na pewno byłaby ich spełnieniem."

źródło : Nowy Dzień

cóż, mimo ze zrodlem jest gazeta pokroju faktu i super expressu cos prawdy w tym moze byc. W MU szukają chyba nowego bramkarza, Van der Sar ma w koncu około 35 lat, a w rezerwie nie mają nikogo bardziej obiecujacego.

To jest SF raczej ;)

(L)ukasz
27-11-2005, 17:48
I jeszcze jedno - można wyciągnąć za niego już w tym momencie sporą kasę.

Chyba nic glupszego nie mogliby nasi wlodarze zrobić jak sprzedawanie Jańczyka. Zresztą temat jego sprzedarzy jest podobno nieaktualny, więc to jaką kasę za niego można wyciągnąć chyba nie ma znaczenia.
ale jakby chciał już grać za granicą, to przecież z niewolnika nie ma pracownika i klub by go puścił. Według legia.com.pl Janczyk kosztował 80 tys PLN, więc odszedłby na pewno za dużo więcej.

-Hary-
28-11-2005, 20:12
ale jakby chciał już grać za granicą, to przecież z niewolnika nie ma pracownika i klub by go puścił. Według legia.com.pl Janczyk kosztował 80 tys PLN, więc odszedłby na pewno za dużo więcej.

Kurde mam nadzieje ze utrzymaja nasza mlodziez w klubie. :modli: Jakby ich teraz sprzedali to by bylo zle i dla nich i dla klubu. Oni by sobie nie pograli a klub musialby na szybko kogos szukac. Zarobilby ale jest duza szansa na zarobienie jeszcze wiekszej kasy za pare lat :zlosliwy: Poza tym Janczyk jest obecnie na takim etapie swojej kariery jak Sagan kiedy wyjezdzal pierwszy raz na zachod. Co bylo potem, pamietamy...

Raffi
29-11-2005, 09:29
Fakt już umieszcza u nas 22-letniego Milijasza (Milijasza, nie Milijasa, co wynika z poniższego tekstu :chytry: ), ponoć ma nas kosztować 0,5 mln €.
Smoła (mimo złamania jednej z kości śródręcza dłoni)i Zjawa pojechali na testy do Szkocji

Nenad Milijas attracts interest from eastern European clubs
FK Zemun’s captain desirable in Ukraine, Poland and Russia 22.11.2005

Serbian-Montenegrin top flight leader FK Crvena zvezda Beograd will have some serious competition this winter to sign FK Zemun’s skipper Nenad Milijas (Nenad Milijaš) as the Serbian U21 international has attracted several wealthy clubs from Eastern Europe such as Lokomotiv Moscow, Shakhtar Donetsk and Legia Warszawa. When you think about this player who’s performing as one of FK Zemun’s key players for five years now and is the captain for the last couple seasons the only question that goes through your head is why didn’t Milijas get spotted sooner? He has been a regular U21 international and one of the best players in the Blues line up and he’s already a fully matured player at the age of just 22.

In the last Serbian-Montenegrin U21 clash with Croatia in the playoff for U21 Euro 2006 the Croatian television commentary was bringing up Milijas wherever the ball is, was it defence, midfield or attack the youngster would always be around there somewhere to clear out the danger or to make a pass for his teammates to score. Overall he’s a worker and his set pieces abilities are being compared to Sinisa Mihajlovic (Siniša Mihajlović) the father of all free kicks, since it’s not odd to see Milijas score from 30, 20, 25 yards and each of his attempts to shake the net is at least if not successful a formidable effort worth trying.

All that makes his next career destination very mysterious since he has the quality to play even in the English Premiership but it will be hard for him to get there as he’s not performing for neither of Serbian giants (Crvena zvezda or Partizan)… so he might choose to leave for one or two seasons to East or sign for Crvena zvezda whose officials and coach Walter Zenga would be delighted to have him and then after couple years to blast off to some major club from Western Europe.

In the past six seasons Milijas has played on 126 league matches in Serbia and Montenegro and scored 15 goals, since 2001-02 he has been making at least 22 league appearances. This year he scored 6 goals in 11 matches while Zemun who is often shaken by financial problems stands eight in the championship with 6 wins, 2 draws and 4 defeats and is 8pts behind first placed Crvena zvezda.

e(L)egion
29-11-2005, 10:37
Dopóki nie potwierdzi tego oficjalnie klub to ja będe sceptyczny. Jakoś nie chce mi się wierzyć ze udało nam się przebić oferty Lokomotiwu Moskwa czy Szachtara Donieck.
No ale pozyjemy, zobaczymy moze to jednka prawda

-Hary-
29-11-2005, 14:48
Jezli ten tekst prawde mowi to 0,5 mln ojro to nie jest duzo jak za takiego zawodnika, a co najwazniejsze, w takim wieku.

(L)ukasz
29-11-2005, 15:50
Dopóki nie potwierdzi tego oficjalnie klub to ja będe sceptyczny. Jakoś nie chce mi się wierzyć ze udało nam się przebić oferty Lokomotiwu Moskwa czy Szachtara Donieck.
No ale pozyjemy, zobaczymy moze to jednka prawdaTakie kluby mają mnóstwo skautów, więc odpadnięcie jednego kandydata do transferu nie robią znaczących osłabień. U nas też zaczyna sie tak dziać. Porównajcie sobie co sie działo w oknie transferowym w tamtej zimie a co w tej. Po prostu skauting i mozliwosci finansowe nam sie powiększają.

Raffi
29-11-2005, 22:29
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=8375

Radonjić w duecie z Milijaszem?

Dzisiejszy Fakt informował o bliskiej finalizacji rozmów Legii z Nenadem Milijaszem i jego klubem FK Zemun dotyczących pozyskania tego defensywnego pomocnika. Wszystko wskazuje na to, że wyceniany na 500 tysięcy Euro reprezentant serbskiej młodzieżówki nie będzie jedynym Serbem, który wzmocni Legię w zimowym oknie transferowym.

Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że równolegle stołeczny klub toczy negocjacje z Partizanem Belgrad w sprawie kupienia napastnika Srdjana Radonjicia. Rozmowy dotyczące wycenianego nawet na milion Euro piłkarza są już podobno bliskie finalizacji, a Legii udało się znacząco zbić kwotę, jakiej Partizan życzy sobie za swojego gracza. Radonjić to dość skuteczny napastnik obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi (185 cm wzrostu i 87 kg wagi), który mimo stosunkowo młodego wieku (24 lata) zdobył już dla Partizana kilkadziesiąt bramek (7 w sezonie 2003/04, 10 w 04/05 i 9 w rundzie jesiennej 05/06 ligi serbskiej plus 3 trafienia w tegorocznym Pucharze UEFA). Gdyby rzeczywiście udało się go sprowadzić do Legii, byłby jednym z najlepszych obcokrajowców, jacy trafili do naszej ligi w całej jej historii.

Wraz z Milijaszem (środkowy pomocnik o dużej łatwości zdobywania goli - trzy w ubiegłym sezonie i aż 9 w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek) Radonjić stanowiłby dla Legii znaczące wzmocnienie - przynajmniej na papierze prezentujące się znacznie lepiej niż para Aleksandar Vuković-Stanko Svitlica, o której osiągnięciach wszyscy wciąż pamiętamy. Pozostaje mieć nadzieję, że nasze informacje się potwierdzą i obaj Serbowie trafią do Warszawy; rozmowy w tej sprawie są mocno zaawansowane, ale Legia nie jest jedyną drużyną, która interesuje się tymi piłkarzami. Warto w tym kontekście przypomnieć, że Milijasz był latem testowany przez Groclin i przypadł nawet do gustu trenerowi Duszanowi Radolsky'emu, ale prezes Zbigniew Drzymała nie zdecydował się wyłożyć za niego żądanych wtedy przez FK Zemun 300 tysięcy Euro.