PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

ja123
17-02-2012, 19:21
Mógł odejść za darmo jak Fojut, ale podpisał nowy kontrakt pewnie wiedząc, że i tak odejdzie a i Legia zarobi coś. Rok temu rzadko grywał, większość miała nadzieję, że się go pozbędziemy więc nie przedłużano mu kontraktu. Gdy zaczął coś grać, pewnie sam nie chciał. Choć żal że odchodzi, to nie ma w tym winy kubu ani zawodnika. Ciekawe ile razy większe będzie miał zarobki, w sumie 28 lat to już maksymalny wiek, jeżeli chce się dorobić za granicą.
PS. Podobno 800tys EUR netto. To prawie 2x tyle ile dostaje Ljuboja.

Mario
17-02-2012, 19:31
W tym okienku transferowym to z Legii zrobił się dom handlowy, wszystko na sprzedaż. Za gówniane pieniądze.

Odejdzie Komorowski i kto zajmie jego miejsce? Słaby Choto? Cieniujący Astiz?

nevermind
17-02-2012, 19:42
Nie. Jakas 20 letnia popierdółka z Chorwacji lub Bosni :kac:

Mario
17-02-2012, 19:47
Nie. Jakas 20 letnia popierdółka z Chorwacji lub Bosni :kac:

Wracaj do tematu o Seria A.

Sgt.
17-02-2012, 19:48

Jak to dobrze, że mamy swojego człowieka nie tylko oglądającego wszystkie mecze wszystkich lig Europy, ale także przebywającego na wszystkich treningach w zespole i potrafiącego ocenić formę rezerwowych zawodników.

Że Choto dołuje, to wszyscy wiedzą, bo jemu opadała forma od dawna, a jak tylko grał, to grał marnie, ale Astiz raczej nie dawał podstaw do tego, żeby uważać że "cieniuje". No ale ja tego nie mam prawa wiedzieć, bo ja na treningach Legii nie bywam.

Za gówniane pieniądze.

Jakby Komor chciał odejść, to by odszedł za darmo albo za takie same grosze. Kiedy z nim podpisywali kontrakt? Tydzień temu - wiadomo więc, że już wtedy Terek się o niego upominał. Mógł równie dobrze nie podpisywać żadnego kontraktu, poczekać pół roku i odejść za darmo wtedy. Albo Terek mógł przepychać się o jego kontrakt z Legią, która nie miałaby żadnych atutów w ręku, bo Komorowi kończył się kontrakt. A tak odstępne jest cokolwiek solidne - może niewspółmierne do jego wartości, ale też wyższe niż by się Legii udało za niego wytargować od Tereka, gdyby Komor postawił sprawę na ostrzu noża. Nie mówiąc już o tym, że w ogóle jakiekolwiek pieniądze za niego dostali.

A uprzedzając zarzut, że za późno z nim podpisali kontrakt - po pierwsze to nie jest temat zależny wyłącznie od klubu, piłkarzom się kompletnie nie opłaca wiązać dłuższymi kontraktami w takich okolicznościach, bo wytrącają sobie z ręki atuty. Lepiej odczekać i mieć mocniejszą pozycję negocjacyjną. Mogli oczywiście przedłużać z nim kontrakt wtedy, kiedy jego pozycja w Legii była żadna, ale wtedy byłbyś Bielsko pierwszy, który by po nich jeździł, że przedłużają kontrakt z tym wozem drewna, a nie ściągają jakiejś popierdółki z Dupawkrzaku Skopie czy z innej hurtowni złomu, którą tak skrupulatnie obserwujesz.

nevermind
17-02-2012, 19:49

Nie bedziesz mi mowil co mam robić panie skaucie lig madagaskaru i gwinei rownikowej.

gonzo(L)
17-02-2012, 19:49
W tym okienku transferowym to z Legii zrobił się dom handlowy, wszystko na sprzedaż. Za gówniane pieniądze.

a skąd wiesz jak u nich z formą?

detoxizer
17-02-2012, 19:50

A Ty przestań pierdolić.

Mario
17-02-2012, 19:53
a skąd wiesz jak u nich z formą?

Dało się zauważyć w meczach w których występowali w tym sezonie. Szklany Choto już dawno powinien odejść, przynajmniej by coś na nim zarobili, a Astiz? Wystarczy to, że przegrywa walkę z Komorowskim o miejsce w składzie.

Kuba_PL
17-02-2012, 19:55
Owszem kolego, możemy powiedzieć i to bardzo dużo. Ponad 50 goli w 100 meczach w AEK-u Ateny oraz 2 razy korona króla strzelców ligi greckiej. A to że coś tam gra w jakiejś lidze meksykańskiej nie ma żadnego znaczenia.

To tylko statystyki. Już jednego króla strzelców mamy, choć w jego wypadku mam nadzieję, że zacznie coś grać w końcu. A to, że ten Blanco gra teraz w jakiejś tam lidze meksykańskiej to ma znaczenie, bo gdyby był rzeczywiście dobry to z pewnością grałby gdzieś wyżej.

Sgt.
17-02-2012, 19:59
Wystarczy to, że przegrywa walkę z Komorowskim o miejsce w składzie.

No faktycznie świetny argument. Rzeźnik pewnie też strasznie cieniuje, bo przegrywa walkę z Jędzą o miejsce w składzie. Widać było wczoraj.

niktwazny
17-02-2012, 19:59
Dało się zauważyć w meczach w których występowali w tym sezonie. Szklany Choto już dawno powinien odejść, przynajmniej by coś na nim zarobili, a Astiz? Wystarczy to, że przegrywa walkę z Komorowskim o miejsce w składzie.

Komor grał bardzo dobrze, zapieprzał za czterech, nie popełniał błędów, był dobrze przygotowany fizycznie, no i jest polakiem, to, że Astiz z nim przegrał rywalizacje, znaczy, że się nie nadaje?

Marek.Only
17-02-2012, 20:00
a kto jest niby tym krolem strzelcow?

Uprzedzajac, Hubnik nim nie byl.

gonzo(L)
17-02-2012, 20:01

przegrywa bo widocznie jest słabszy, co nie znaczy od razu że chujowy i nie jest w stanie zastąpić Komorowskiego.

no ale ja się nie znam.

Mario
17-02-2012, 20:03
No faktycznie świetny argument. Rzeźnik pewnie też strasznie cieniuje, bo przegrywa walkę z Jędzą o miejsce w składzie. Widać było wczoraj.

Tyle tylko, że Rzeźniczak zagrał wczoraj jako defensywny pomocnik, na jego nominalnej pozycji nie ma dla niego miejsca. Jędrzejczyk jest lepszy, a to, że Rzeźniczak grał wczoraj dobrze? Spiął się żeby pokazać, że nie zasługuje na ławkę, a może i transfer do Tereka by mu się marzył:jejku:

Mario
17-02-2012, 20:04
przegrywa bo widocznie jest słabszy, co nie znaczy od razu że chujowy i nie jest w stanie zastąpić Komorowskiego.

no ale ja się nie znam.

Przeczytaj jeszcze raz mój post, pisze gdzieś, że jest chujowy? Cieniuje, znaczy, że od Komorowskiego gorszy.

ja123
17-02-2012, 20:05
To tylko statystyki. Już jednego króla strzelców mamy, choć w jego wypadku mam nadzieję, że zacznie coś grać w końcu. A to, że ten Blanco gra teraz w jakiejś tam lidze meksykańskiej to ma znaczenie, bo gdyby był rzeczywiście dobry to z pewnością grałby gdzieś wyżej.

To znaczy gdzie? Bo w meksykańskiej lidze zarabiają więcej niż w greckiej, gra tam pełno Argentyńczyków i Brazylijczyków. Zauważ, że w Europie rzadko grywa jakikolwiek Meksykanin, mimo, ze reprezentacja zawsze gra świetnie. Oni tam zarabiają spore pieniądze. Na pewno jest to liga lepsza od europejskich średniaków takich jak np. Grecja czy Belgia.

Buzz
17-02-2012, 20:08

Tylko zwróć uwagę, że on większość swojej kariery spędził za oceanem. To nie jest anonimowy zawodnik.

Gdyby był dobry? Pff, czyli taki Ljuboja nie jest dobry skoro zgodził się do nas przyjść? Bo przecież ktoś rzeczywiście dobry by tu nie grał. Tak się składa, że "dobrzy" grają w Anglii, Niemczech czy we Włoszech. To samo tyczy się Novo.

ivan
17-02-2012, 20:18
Astiz ogórem nie jest i może lepiej mu się gra kiedy wie że ma pewne miejsce w składzie , tak jak za Urbana .

niktwazny
17-02-2012, 20:21
Astiz ogórem nie jest i może lepiej mu się gra kiedy wie że ma pewne miejsce w składzie , tak jak za Urbana .

Astiz w formie, razem z Żewłakowem mogą stworzyć jeszcze lepsza parę obrońców, niż ta z Komorem :)

Fizi
17-02-2012, 20:22
http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/columnists/2011/11/16/1321467781286/Terek-Grozny-fans-007.jpg

chyba tam nie trzepią zbyt mocno na bramce :lol:

LioneL
17-02-2012, 20:23
Astiz? Wystarczy to, że przegrywa walkę z Komorowskim o miejsce w składzie.

Astiz? A Astiz w kluczowym momencie tego sezonu nie dał dupy, gdy przyszło mu grać. Moskwa.

Szawar
17-02-2012, 20:24
Komorowski to zawodnik, ktory poczynił największe postępy w ostatnim czasie. Z przeciętnego zawodnika stał sie solidnym ligowcem, który wygryzł ze sklładu Choto i Astiza ( bez których nie wyobrazalismy sobie swojego czasu obrony Legii). Niesamowicie pomógł mu transfer Zewłakowa, który przekazał mu pewnych nawyków defensorskich.
Pozostaje mu zyczyc powodzenia i szczescia w nowym klubie. Osobiscie nie mam do niego zadnych pretensji ze chce zmienic klub i zarobić w Rosji nie małe pieniądze.

Makrel
17-02-2012, 20:25
Astiz w formie, razem z Żewłakowem mogą stworzyć jeszcze lepsza parę obrońców, niż ta z Komorem :)

Zgadzam sie z tym zdaniem :oczko: Astiz i Żewłakow to może byc 2 najlepszych obrońców T-mobile Ekstraklasy.

:fy:

ormo
17-02-2012, 20:25
Jedyne pretensje to chyba można mieć do klubu, że taka niska klauzula.

Marek.Only
17-02-2012, 20:30
Nie gloryfikowalbym umiejetnosci Komorowskiego. Przecietny ligowiec ktory potrafil czasami tez odpierdzielic numery na boisku jak z Happoelem u siebie przy 2-2 czy wczoraj 2 zagrania ktore grozily grozna kontra. Umowmy sie ze to bardziej Choto i Astiz obnizyli loty niz Komor sie wybil. Za taka kase (w domysle ktora zostalaby w klubie, a tak nie jest) takich pilkarzy trzeba puszczac bo zastapic go nie bedzie trudno.

Jak to przeznacza na tego Blanco to w sumie wyjdzie na to ze na papierze slabsi nie bedziemy

LioneL
17-02-2012, 20:32
Umowmy sie ze to bardziej Choto i Astiz obnizyli loty niz Komor sie wybil.

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Komor poczynił spore postępy i to widać gołym okiem. Obniżka formy Choto i Astiza to swoją drogą.

ormo
17-02-2012, 20:39
Pamiętaj, że jeszcze w ubiegłym sezonie te 450 mogło się wydawać aż nadto.

A on przypadkiem nie podpisywał nowego kontraktu z tą klauzulą jakoś niedawno?

Chmielo
17-02-2012, 20:43
Na samym początku, jak cała drużyna grała słabiutko, on był naprawdę mega jasnym punktem. Ale już nie raz się przekonałem, że na tym forum ludzie dobrzy piłkarsko są mega niedoceniani. A za półtora miesiąca też będą mecze, które same się nie wygrają, jeśli sądzisz, że wtedy na pewno sprawa tytułu będzie rozstrzygnięta, to naszą ligę śledzisz chyba od wczoraj.

Bingo. Nie umywam się do wszystkich ekspertów, którzy widzą to czego większość nie może dostrzec.. przykładowo wielki talent Koseckiego itd.

nevermind
17-02-2012, 20:44
A on przypadkiem nie podpisywał nowego kontraktu z tą klauzulą jakoś niedawno?

Tak. Wydaje mi sie, ze ta klauzula i byc moze jej wysokosc była jego pomysłem i swoistym ultimatum dla KP. Albo dajecie te 450.000 i podpisuje, albo nie dajecie i odchodze za free po sezonie.

Przynajmniej nie zachował sie jak Mucha ;)

ja123
17-02-2012, 20:45
A faktycznie. No to jeszcze jeden dowód jakie w KP są pipki.
Mieli za darmo go puścić?

detoxizer
17-02-2012, 20:49
Czyli Komorowski na 100% w Tereku.

Makrel
17-02-2012, 20:50
Czyli Komorowski na 100% w Tereku.

Niestety :\\

m82
17-02-2012, 20:50
Nie płaczmy, Ivica też może grać na środku obrony. Chociaż trochę szkoda :(

ja123
17-02-2012, 20:51
Ale zdaje się, że jego menago Piekarski opowiadał, że dostał mega korzystną finansowo ofertę od Arabów - i nie skorzystał. Skoro więc Komorowskiemu się nie spieszyło to mogli wpisać np. 900

Widocznie Komorowski się uparł na 450tys.

Kuba_PL
17-02-2012, 20:59
[QUOTE=Buzz;961163]Tylko zwróć uwagę, że on większość swojej kariery spędził za oceanem. To nie jest anonimowy zawodnik.

Gdyby był dobry? Pff, czyli taki Ljuboja nie jest dobry skoro zgodził się do nas przyjść? Bo przecież ktoś rzeczywiście dobry by tu nie grał. Tak się składa, że "dobrzy" grają w Anglii, Niemczech czy we Włoszech. To samo tyczy się Novo.[/QUOTE

Może i on jest niezłym zawodnikiem ale ja tego nie wiem, bo dla mnie jak i pewnie dla większości Legionistów jest on postacią anonimową, a Ljuboja nią nie był, gdyż wystarczyło włączyć ligę francuską na cyfrze i co tydzień można było oglądać jego grę. A ja naszym ,,skautom" nie ufam.

Jednak w głównej mierzę jestem przeciwny temu transferowi z powodu, że będzie on przeprowadzony kosztem kluczowych polskich piłkarzy. Czy ten Blanco czy Novo są aż tak dużo lepsi od Rybusa, Borysiuka czy Komora? Bo jeśli już decydować się na zagraniczne zakupy to Ci piłkarze powinni być o niebo lepsi od Naszych i rzeczywiście robić różnice. Byłem dumny jak Legia ogrywała turków czy rusków mając w składzie tylu Polaków, co rzadko się zdarza w Naszej piłce. A teraz niestety te proporcje zostaną zachwiane i z czasem coraz bardziej zaczynamy się upodabniać do wisły, a tam wiadomo co wyszło z tego zagranicznego importu.

LioneL
17-02-2012, 21:01
Ale zdaje się, że jego menago Piekarski opowiadał, że dostał mega korzystną finansowo ofertę od Arabów - i nie skorzystał. Skoro więc Komorowskiemu się nie spieszyło to mogli wpisać np. 900

Wpisać to sobie mogli, ale na papierze toaletowym. Aby wpisać 900tys euro to musiała być zgoda obu stron. KP to pewnie i by chciało dać klauzulę i ze 2 mln euro. Wydaje mi się, że w tej sytuacji to był warunek Komora i jego menago, a nie wymysł KP.

Lillo
17-02-2012, 21:11
Przecież na środku zawsze może zagrać Jędrzejczyk a Rzeźniczak wrócił by na prawą obrone.

pleba
17-02-2012, 21:42
Jeśli odejście Komora będzie wiązało się z wzmocnieniem siły ofensywnej i podpisaniem kontraktu np. z tym Blanco to jestem za. Akurat na pozycji stopera ma kto grać, jeśli nie Astiz czy Choto to od biedy także Jędrzejczyk i Vrdoljak. No i za trzy miesiące z wypożyczenia wróci Zbozień, który też na pewno ma zadatki żeby stać się ligowcem na co najmniej takim poziomie, jak Komorowski przy Żewłakowie.

edit: w komentarzach na weszło Stanowski pisze, że jest zgoda na Blanco. Piłkarz musi tylko rozwiązać umowę w Meksyku. Czyli transfer chyba bardzo blisko.

slony7
18-02-2012, 08:50
Moim zdaniem jeżeli chodzi o ofensywe to mamy w obecnej sytuacji bardzo silną
Novo Rado i Ludojad beda tworzyli silna ofensywe ktora bedzie gromila wszystkich
Mamy problem z boczna defensywa... prawe i lewe skrzydlo zawsze przepusza pilke wiec tam powinno sie zainwestowac w wzmocnienia np Dicson Choto powinien tam zagrac swoje 5 minut aby sie odnalezc.

elmoro87
18-02-2012, 09:24
Moim zdaniem jeżeli chodzi o ofensywe to mamy w obecnej sytuacji bardzo silną
Novo Rado i Ludojad beda tworzyli silna ofensywe ktora bedzie gromila wszystkich
Mamy problem z boczna defensywa... prawe i lewe skrzydlo zawsze przepusza pilke wiec tam powinno sie zainwestowac w wzmocnienia np Dicson Choto powinien tam zagrac swoje 5 minut aby sie odnalezc.

Czy będą gromić to się okaże. Na papierze wszystko ładnie wygląda, a w praktyce bywa różnie, czego mogliśmy doświadczyć przez ostatnich kilkanaście lat. Już wiele razy mieli rządzić w lidze, a kończyło się na 2, czy 3 miejscach.
O ile dobrze zrozumiałem, proponujesz, żeby Choto zagrał na boku defensywy? Obawiam się, że efekt byłby marny, bo tam potrzeba jednak odrobinę szybkości i angażowania się w akcje ofensywne, a Choto moim zdaniem jest stworzony do gry na środku obrony.

kaka1534
18-02-2012, 10:00
Transfery takich graczy jak Ljubo czy Novo są dobrą drogą. Od takich graczy zaczynały drużyny tureckie czy cypryjskie i teraz są tego efekty. Może nie są dużo lepsi niż np Rybus ale nie są anonimowi.

kristof
18-02-2012, 10:29
Wydaje mi się, że niektórzy źle podchodzą do takich transferów jak np. Novo. Tu nie chodzi do końca o to, że jest lepszy od Rybusa, ale jest zupełnie inny. Rybusów, Borysiuków i Komorowskich możemy sobie wyszkolić w przeciągu 5 lat chociażby i 10. Ci podstarzali doświadczeni gracze z renomą w europie dadzą nam coś czego nam brakuje. Legia ma w drużynie całkiem sporo szybkości i waleczności, ale jak każdej polskiej drużynie brakuje nam dobrego poruszania się po boisku, gry kombinacyjnej na wysokim poziomie itp.

Nasze braki wyraźnie uwidocznia Ljuboja. Na zachodzie nikt go już nie chce, bo jest wolny i stary, ale u nich wszyscy już grają to co dopiero taki zawodnik jak Ljubo daje Legii. Dopiero z nim w składzie zaczęliśmy grać klepki z przodu na małej przestrzeni i przede wszystkim drużyna zaczęła się ruszać po wymianie klepy.

Tacy zawodnicy powodują zmianę mentalności gry. Powiedzą Panowie tak się nie gra na zachodzie. Gra się inaczej i o to chodzi. Ważne tylko żeby proporcje zostały zachowane. Po pierwsze nauczyciel musi mieć wiedzę, a po drugie nauczycieli powinno być mniej niż uczniów. To że Novo ma sporo zachowań boiskowych, o którym nasze młode talenty nawet nie pomyślą jestem pewien. Mam tylko nadzieje że nasze orły biznesu nie wpadną nagle na pomysł stopniowej wymiany całego zespołu na podstarzałe gwiazdeczki.
Jeśli dojdzie do nas jeszcze Blanco, to powinien być już koniec zakupów emerytów.

Kempes
18-02-2012, 10:52
Generalnie wywód kristofa bardzo ciekawy i zgadzam się z nim. Takie jeden szczególik - mimo wszystko nie wrzucałbym potencjalnego Blanco do emerytów. Gość ma 29 lat o ile pamiętam więc jest w najlepszym - wg. niektórych - wieku dla piłkarza.

Co oczywiście nie oznacza, że chce aby średnia wieku drużyny wynosiła 29-30. Wiadomo, polska młodzież też musi być.

nst
18-02-2012, 11:17
Tez bym nie przesadzal z placzem nad "Legia cudzoziemska" i "Emerytami".
W przeciwienstwie do wiekszosci druzyn z naszej ligi, mozemy mieszac doswiadczenie z mlodoscia. Jest kilku zawodnikow mlodych, ktorzy wejda do skladu, a nawet jak nie wejdzie ich wiekszosc to przy treningu i po prostu zyciu z doswiadczonym zawodnikiem wiecej sie naucza niz grajac w ME.

Strata Komorowskiego to tez nie jest nie wiem jakie oslabienie. Chlopak gral piach, potem byl postep i pierwszy sklad, ale to jest solidny grajek, nic wiecej.
Spokojnie damy sobie rade w defensywie. Komor mial tez w lidze kilka slabych spotkan, a mimo to wielu bramek nie stracilismy.
L.net podaje ze juz podpisal kontrakt. I dobrze. Nowy kontrakt z korzyscia dla Legii i dla zawodnika. Chlop ma 28 lat, chce dorobic i pokopac gdzie indziej. Oby mu sie poszczescilo.

Bedzie mi brakowalo poczucia humoru Komorowskiego. Niezly swir z niego jest :D

Tyler_Durden
18-02-2012, 11:37
Fragment wywiadu z Nacho Novo

Jednak w technicznej Hiszpanii zdecydowanie nie szło panu tak, jak pan się spodziewał.

- Tak rzeczywiście było, ale proszę też pamiętać, że stawiano mnie na prawej pomocy, a ja jednak wolę grać jako środkowy napastnik.

W Legii na tej pozycji występuje Danijel Ljuboja, jego pozycja wydaje się niepodważalna.

- Tak, widziałem. Oczywiście mogę i strzelać i kreować szanse, grając za wysuniętym napastnikiem.

Czyli nie jest skrzydłowym, tylko środkowym napastnikiem? Ciekawe :-/

P.S.
Podzielam opinię Kempesa na temat wywodu kristofa.

Luke
18-02-2012, 11:44
Fragment wywiadu z Nacho Novo

Czyli nie jest skrzydłowym, tylko środkowym napastnikiem? Ciekawe :-/

Na skrzydle też sobie poradzi, ale rozchodzi się o to, że może tam zagrać jeśli będzie trzeba, a nie ciągle. Coś czuję, że Rado będzie musiał wrócić na bok pomocy, bo w środku ciasno się robi.

kristof
18-02-2012, 11:55
Skrzydłowych to my mieć nie będziemy. Jeśli dojdzie Blanco to pewnie będzie system zbliżony do Barcelońskiego.4 ludzi z przodu ustawionych w diament szeroko póki piłka w obronie i blisko siebie jak dotrze do nich piłka z klepką na małej przestrzeni i dużą wymianą pozycji. Nie wiem czy to wypali na polskich, zbetonionych drwali.

Co do Blanco to zawodnik ma 29 lat, ale dla napastnika to już sporo, po drugie to Argentyńczyk, a południowcy się na stare lata lekko mówiąc rozleniwiają, szczególnie ex. gwiazdorzy.

29 to takie 33 w latach Brazylijsko/Argentyńskich....

Playboy
18-02-2012, 12:04
Proporcja Polaków do obcokrajowców się teraz powinna trochę odwrócić. Za Borysiuka powinien grać Gol, ale za Komora i Rybusa pewnie będzie to Astiz i Novo. Gdyby doszedł Blanco to Skorża musi grać 4-4-2 z Ljuboją jako cofniętym napastnikiem. I to jest chyba dla niego optymalna pozycja. I tak nigdy nie ma go w polu karnym i przynajmniej skończyłyby się ciągłe spalone.

Novo mówił, że dostał propozycję z Legii przez tygodniem. Rzeczywiście jak to mówił Miklas straaasznie długo o niego zabiegali. Czy on kiedyś powiedział słowo prawdy?

KubsOne
18-02-2012, 13:07
http://youtu.be/BhWSxEcQ9Rc?t=2m53s już dawno przepowiedziane.

Co do transferów. Z jednej strony sprzedaż Komorowskiego to żadna wielka tragedia nie jest, ale mimo wszystko mam mieszane uczucia. Nasza obrona to przez całą jesień był monolit, a z jakiegoś powodu nie mam zaufania, że jeśli wejdzie do niej na stałe Astiz to będzie dalej tak samo. Możemy stracić nasz podstawowy atut jakim jest tracenie niewielu bramek (choć największa chyba w tym rola Kuciaka).
A jeśli sprowadzimy Blanco, to ciekaw jestem jak będzie to ustawiał Skorża. Będziemy mieli w tym momencie 4 zawodników, którzy o wiele lepiej prezentują się w środku ofensywy niż na skrzydłach. Powrót Rado na skrzydło może być niewypałem, pamiętajmy, że to właśnie przesunięcie go na środek tak go rozkręciło. Novo jak już wyżej było napisane, woli grać jako napastnik, skrzydłowym jest od biedy. No a Blanco i Ljuboja to chyba oczywiste. Dlatego prawdopodobnie będzie to wyglądało tak, że Blanco będzie grał wysuniętego napastnika, Ljuboja cofniętego, zaraz za nim, a Radovic i Novo na skrzydłach. Plus z tyłu Vrdoljak i Gol.
Nie wiem natomiast czy lepszy eksperymentem nie byłoby postawienie na dwóch równorzędnych napastników (Ljubo i Blanco z przodu, bez cofnięcia Ljuboji), Gol jako typowy środkowy pomocnik i Vrdoljak za nim.

Ado
18-02-2012, 13:17
Legia straciła kolejnego podstawowego zawodnika. Marcin Komorowski dołączy do Macieja Rybusa i po rewanżowym meczu ze Sportingiem Lizbona będzie grać dla Tereka Grozny. Piłkarz, który w ciągu roku z lewego obrońcy stał się środkowym i zrobił największy postęp z całej drużyny, odejdzie z Legii za 450 tys. euro. Tydzień temu podpisał nowy kontrakt z wiceliderem ekstraklasy i w nim właśnie znalazła się taka kwota odstępnego, co wykorzystał Terek. Rosjanie zaoferowali Komorowskiemu 2,5-letni kontrakt i pół miliona euro pensji, na co piłkarz przystał.

Rosyjskie media po południu informowały, że Polak przyleciał do Groznego na badania lekarskie, jednak to była kaczka dziennikarska, bo obrońca Legii był w tym czasie w warszawskiej Galerii Mokotów. Ale już zdecydowany, by odejść do Tereka. I choć do końca był namawiany do pozostania przez trenera Macieja Skorżę, wczoraj o 21 podpisał kontrakt. - To była oferta nie do odrzucenia. Mam już 28 lat, to ostatni moment, by wyjechać i spróbować czegoś nowego - mówił nam zawodnik. Z pewnością była to też szansa na to, by zabezpieczyć się na przyszłość pod względem finansowym.

midzi
18-02-2012, 13:35
Ljuboja jest wolny, Blanco jest szybkościowcem, a Novo taki pół-walczak, pół-szybkościowiec, więc z tego układu najlepiej na wysuniętego mimo wszystko pasuje Ljuboja. Zobaczymy jak to ustawi Skorża, ale w wypadku przyjścia Blanco będzie miał ciężko orzech do zgryzienia.

Lillo
18-02-2012, 13:46
No a Blanco i Ljuboja to chyba oczywiste. Dlatego prawdopodobnie będzie to wyglądało tak, że Blanco będzie grał wysuniętego napastnika, Ljuboja cofniętego, zaraz za nim, a Radovic i Novo na skrzydłach. Plus z tyłu Vrdoljak i Gol.
Nie wiem natomiast czy lepszy eksperymentem nie byłoby postawienie na dwóch równorzędnych napastników (Ljubo i Blanco z przodu, bez cofnięcia Ljuboji), Gol jako typowy środkowy pomocnik i Vrdoljak za nim.

A dla Wolskiego gdzie jest miejsce w tej twojej układance :czerwona:

niktwazny
18-02-2012, 13:55
Blanco z Novo mogliby stworzyć taki duet jak Rado-Ljuboja, będą mogli rozmawiać w ojczystym języku, no i może dla Astiza to też będzie impuls?

Bazar z Legii zrobili straszny w ostatnich dniach, ale nie jest chyba tak źle, jak się początkowo wydawało ...

Kawa
18-02-2012, 14:07
Ciekawe czy Ludojad focha nie strzeli, że już nie jest jedyną gwiazda tego formatu w Legii :>

ivan
18-02-2012, 14:10
Jedyne co mnie teraz martwi to to aby nie pojawił się komunikat " Blanco nie dla Legii " .:modli:

KubsOne
18-02-2012, 14:11
midzi: No właśnie wolałbym wysuniętego Blanco, bo dzięki szybkości mógłby wychodzić do prostopadłych piłek które taki Ljuboja, Rado, Gol czy Żyro grać umieją.

Lillo: Wolski jest wielkim talentem, ale nie jest na pierwszy skład. W układance wchodziłby z ławki regularnie na środkowego ofensywnego. Proste. Dla mnie rzucanie Wolskiego, Żyry, Koseckiego na głęboką wodę od razu jest bez sensu. Powoli ich wprowadzać, bez pośpiechu, na wymęczonego przeciwnika.

Luke
18-02-2012, 14:22
Lillo: Wolski jest wielkim talentem, ale nie jest na pierwszy skład. W układance wchodziłby z ławki regularnie na środkowego ofensywnego. Proste. Dla mnie rzucanie Wolskiego, Żyry, Koseckiego na głęboką wodę od razu jest bez sensu. Powoli ich wprowadzać, bez pośpiechu, na wymęczonego przeciwnika.

Typowo polskie myślenie: "młody perspektywiczny dwudziestopięciolatek" :poddaje:
Oczywiście w przypadku transferu Blanco trzebaby wszystkich pomieścić, ale nie odsyłajmy od razu naszej młodzieży na ławkę. Skorża musiałby rotować składem i dla każdego miejsce by się znalazło.

kristof
18-02-2012, 14:33
Tu się nie liczy do końca wiek, tylko ogranie.

Wolski gra potwornie nierówno nawet w ramach pojedynczego meczu. 20 minut super, 20 minut do bani. Taki zawodnik nie nadaje się na podstawowy skład.
Żyro już bardziej. Przez 90 minut jeszcze zdarzają mu się przestoje, ale coraz rzadziej i coraz krótsze.
Natomiast Kosecki zasługuje co najwyżej na końcówki. Wpuść go od 1 minuty i niech zagra jak ze Sportingiem to będzie tragedia.
Reszta to dopiero powoli będzie zapraszana do meczowej osiemnastki i zacznie od końcówek.

Lillo
18-02-2012, 16:18

Jeżeli Wolski nie jest na pierwszy skład to Novo na co jest?
Dla mnie Wolski grać poprostu musi bo takiego zawodnika dawno nie mieliśmy.

KubsOne
18-02-2012, 18:04
Luke: Jakie typowo polskie? Czyli, że w takiej Barcelonie (już dajmy ich jako przykład dobrych wychowanków) Messi czy Thiago (91 rocznik, czyli raptem o rok starszy od Wolskiego) po jednej dobrej rundzie grają od razu w pierwszym składzie? Nie, są wprowadzani stopniowo. Zajebisty masz pomysł, dawaj niech Skorża wpuszcza Koseckiego od pierwszych minut a potem narzekaj.
Lillo: Za kogo ma Wolski grać w pierwszym składzie? Za Radovicia? Ljuboję?

Wolski jest akurat osobną sytuacją od Żyry czy Koseckiego, to prawda. Ale moim zdaniem tacy zawodnicy powinny dostawać 90 minut z trochę słabszymi drużynami, na najmocniejsze wpuszczani w drugiej połowie/60 minucie.
Tak jak kristof napisał, Wolski gra niestety nierówno. Natomiast Żyro gra równiej, ale w najlepszych momentach gorzej od Wolskiego w najlepszych momentach. Nie można, po prostu nie można zrzucać na nich zbyt dużej odpowiedzialności, bo jeśli mają gorszy dzień to wylewane są na nich pomyje, jacy to chujowi, a są wrzucani po prostu na głęboką wodę.

Lillo
18-02-2012, 18:21
.
Lillo: Za kogo ma Wolski grać w pierwszym składzie? Za Radovicia? Ljuboję?

Wolski jest akurat osobną sytuacją od Żyry czy Koseckiego, to prawda. Ale moim zdaniem tacy zawodnicy powinny dostawać 90 minut z trochę słabszymi drużynami, na najmocniejsze wpuszczani w drugiej połowie/60 minucie.
Nie można, po prostu nie można zrzucać na nich zbyt dużej odpowiedzialności, bo jeśli mają gorszy dzień to wylewane są na nich pomyje, jacy to chujowi, a są wrzucani po prostu na głęboką wodę.

Z tego co wiem Radovic może grać na prawym skrzydle a Wolski jako ofensywny pomocnik, więc nie wiem o co ci chodzi.
A i jak byś zauważył nikt tu o Wolskim nie mówi że jest chu**wy nawet jak zagra słabo.

nst
18-02-2012, 18:22
Sam Skorza powiedzial ze znajdzie sie miejsce dla Wolskiego z tego co pamietam. Chyba ze chodzilo tylko o mecz ze Sportingiem :D

Tak czy siak miejsce dla Wolskiego zawsze sie znajdzie. Mamy az taki przepych z przodu? ;)

detoxizer
18-02-2012, 18:55
*****, najpierw niech ten cały Blanco będzie podpisany, to wtedy martwcie się o Wolskiego. Na razie to takie gadanie bez sensu.

Kuba_PL
18-02-2012, 18:57
Z tego co wiem Radovic może grać na prawym skrzydle a Wolski jako ofensywny pomocnik, więc nie wiem o co ci chodzi.
A i jak byś zauważył nikt tu o Wolskim nie mówi że jest chu**wy nawet jak zagra słabo.

No może, ale jednak przesunięcie Rado na środek było strzałem w dziesiątkę i widać, że to idealna pozycja dla niego, więc raczej bym już nie eksperymentował z szukaniem mu innego miejsca na boisku.

eLdorado
18-02-2012, 19:10
Luke: Jakie typowo polskie? Czyli, że w takiej Barcelonie (już dajmy ich jako przykład dobrych wychowanków) Messi czy Thiago (91 rocznik, czyli raptem o rok starszy od Wolskiego) po jednej dobrej rundzie grają od razu w pierwszym składzie?

Różnica między nami a Barcą kest taka, że tam mogą sobie młodych wpuszczać jak im się podoba. Zagra to zagra, nie zagra to jest 50 innych innych kupionych grajków. U nas nie ma takiego dobrobytu i trzeba czasami ryzykować z wychowankami.
Urban też był swego czasu zmuszony do takich ruchów.

A takie pieszczenie się i czekanie, aż dany delikwent skończmy powiedzmy dwadzieścia pare lat jest bez sensu. Często nastolatkowie decydują o obliczu drużyny, tylko u nas w kraju lękamy się niewiadomo czego.

LOL3K
18-02-2012, 19:26
Komorowski ponoć podpisał na 2.5 roku...

Mario
18-02-2012, 19:31
Komorowski ponoć podpisał na 2.5 roku...

Już od kilku dni wiadomo, że jedzie za Rybusem. Szkoda, z Żewłakowem tworzyli dobrą parę stoperów.

Szatan
18-02-2012, 19:48
Nawet angielscy komentatorzy sie nim jarali, jak Legia grala ze Sportingiem - mecz byl w angielskiej tv.

Kar(L)ik
18-02-2012, 20:03
Sprzedaż Komora za 450k ojro to świetny deal. Astiz lub Choto są w zastępstwie więc tak bardzo nie odczujemy jego straty.
Dla Komora też dobry deal zarobi sobie do emerytury. Trzeba podkreślić, że za Skorży obok Radovic zrobił największy postęp.
Co do Wolskiego wiosna jest krótka więc Skorża będzie musiał sporo rotować składem i może nie będziemy grali wszystkich meczy Ivica-Gol-Rzeźniczak jako tercet defensywny. Choć MS lubi szokować.

Maks
18-02-2012, 20:11
Skoro już oficjalnie odszedł, to czemu nic nie napisali na głównej? :hmm:

Szkoda jego odejścia, Astiz z Choto całą jesień przesiedzieli na ławce, a Komor grał na prawdę dobrze.

Jędrzejczyk może grać na środku obrony?

Jasper121
18-02-2012, 20:22
Skoro już oficjalnie odszedł, to czemu nic nie napisali na głównej? :hmm:

Szkoda jego odejścia, Astiz z Choto całą jesień przesiedzieli na ławce, a Komor grał na prawdę dobrze.

Jędrzejczyk może grać na środku obrony?

Nie chcą ludzi na weekend wku**** :krolewskie:

Szawar
18-02-2012, 20:39
Szkoda, z Żewłakowem tworzyli dobrą parę stoperów.

Dobrze sie czujesz ?

ReAl
18-02-2012, 21:07
Albo Skorża ściemę wali albo z Blanco nie jest to takie oczywiste - za Sport.wp.pl

W czwartek kontrakt z Legią Warszawa podpisał hiszpański skrzydłowy Nacho Novo. - Mam nadzieję, że będzie tak ważnym punktem naszej drużyny, jak Danijel Ljuboja - powiedział na konferencji prasowej trener Maciej Skorża. Szkoleniowiec był również zaskoczony pytaniem o przymierzanego do drużyny Ismaela Blanco.
W 2004 roku Skorża grał z Amicą Wronki w Pucharze UEFA. Jego drużyna zmierzyła się wówczas m.in. z Glasgow Rangers i zebrała tęgie lanie 0:5. W ekipie gości w 56. minucie na boisku pojawił się właśnie Nacho Novo. Zaledwie dwie minuty później Hiszpan wpisał się na listę strzelców.

- Pamiętam go sprzed kilku lat, gdy prowadziłem Amicę i graliśmy z Rangersami. Był wtedy nie do zatrzymania - wspominał Skorża na konferencji prasowej po meczu ze Sportingiem.

- Cieszę się, że dojdzie do nas zawodnik, który zwiększy pole manewru w ofensywie. Mam nadzieję, że będzie tak ważnym punktem naszej drużyny, jak Danijel Ljuboja - dodał szkoleniowiec Legii.

W czwartek pojawiły się doniesienia, że Legia negocjuje też sprowadzenie argentyńskiego napastnika Ismaela Blanco - dwukrotnego króla strzelców greckiej ekstraklasy.

- Kto? Ismael Blanco? To mnie pan teraz zaskoczył - odpowiedział Skorża, spytany o Argentyńczyka przez jednego z dziennikarzy. - Jeszcze raz, jak się nazywa? Blanco... dobre nazwisko - dodał trener Legii tak "na rozluźnienie", wywołując śmiech wśród zgromadzonych w sali konferencyjnej.

Mario
18-02-2012, 21:08
Dobrze sie czujesz ?

Nie rozumiem?

pleba
18-02-2012, 21:33
Albo Skorża ściemę wali albo z Blanco nie jest to takie oczywiste - za Sport.wp.pl

Fajnie, tylko to info jest sprzed trzech dni.

jajcarz
18-02-2012, 23:52
Nie rozumiem?

:lol:

weź człowieku opuść ten temat najlepiej

ja123
19-02-2012, 00:39
Niektórzy we Wrocławiu piszą, że podobno za Komorowskiego do Legii ma przejść Celeban. Kończy mu sie kontrakt po sezonie i przyszedłby za darmo. Przynajmniej takie zapytania sa podobno ze strony Jóźwiaka do managera Celebana. Ciekawe, czy to prawda. Podobny poziom chyba do Komora.

Maciek
19-02-2012, 00:43
Jakieś źródło tych wiadomości? Czy informacja telefoniczna? 8)

ja123
19-02-2012, 00:47
Takie plotki wśród znajomych. Ktoś coś słyszał itd.Tak tylko informuję, ale sam nie wiem, czy wierzyć. Taki transfer byłby logiczny, Celeban chyba ze Szczecina to też nie powinien mieć oporów.

Bearpe
19-02-2012, 00:50
Niektórzy we Wrocławiu piszą, że podobno za Komorowskiego do Legii ma przejść Celeban. Kończy mu sie kontrakt po sezonie i przyszedłby za darmo. Przynajmniej takie zapytania sa podobno ze strony Jóźwiaka do managera Celebana. Ciekawe, czy to prawda. Podobny poziom chyba do Komora.

Tak średnio wydaje mi się , żeby ta wiadomość ma jakieś pokrycie z prawdą.
Sam Celeban mając w Śląsku perspektywę grania w Eliminacjach LE nie zdecyduję sie przejść do Warszawy do nas mając w konkurencji Choto i Astiza z dłuuugim stażem w Legi chociaż (mam nadzieję) kusić go będzie LM :mistrz:

A_S_1984
19-02-2012, 00:52
Celeban, jak i Komorowski - ot solidny ligowiec.

Maciek
19-02-2012, 00:53
Temat Celebana, już się kiedyś pojawił, ale chyba nigdy nie było oficjalnego potwierdzenia zainteresowania Legii, oraz chęci tego drugiego. Nie ma co gdybać nad plotkami.

Bary89
19-02-2012, 00:54
Celebanem interesują się dwa kluby BundesLigi i wątpię żeby chciał przejść do nas, ale jak by chciał to ja bym się cieszył. Jędza do środka i mamy najlepszego prawego obrońcę ligi.

midzi
19-02-2012, 00:57
Zostawmy Jędzę tam gdzie jest. On w tłoku nie za gra dobrze, więc lepiej niech się trzyma boku.

Bearpe
19-02-2012, 00:58
W dodatku Celeban dosyć bramkostrzelny. Akurat do Legii.. Taki egzekutor rzutów rożnych w polu karnym. Osobiście jego transferem bym nie pogardził , ale wątpie ,żeby ta plotka miała choć źdźbło prawdy w sobie. A niestety.

Playboy
19-02-2012, 09:58
Celebana chce Nurnberg i Hertha oraz Wisła. Negocjować już z nim można, a jak za darmo to byłoby całkiem ciekawe wzmocnienie.

_karol
19-02-2012, 10:06
Panowie, łyżką, a nie chochlą!:prawi:

Nie oczekujcie po zarządzie, że będą chcieli podkupić Celebana ze Śląska. Przecież oni robią wszystko na opak.

Orzech
19-02-2012, 10:07
Celeban to marny grajek co potwierdził występami w LE.

Playboy
19-02-2012, 10:14
Celeban to marny grajek co potwierdził występami w LE.

Większego wiatraka od Jędrzejczyka nie da z siebie zrobić... A w ofensywie jest 2 x bardziej przydatny.

Gabro
19-02-2012, 10:18
Ja mimo wszystko żałuję odejścia Komora w przededniu walki o tytuł. Nie ma go kim zastąpić. Astiz, Choto? Dali próbkę swoich "umiejętności" podczas rewanżu z Hapoelem...

Mario
19-02-2012, 10:27
Ja mimo wszystko żałuję odejścia Komora w przededniu walki o tytuł. Nie ma go kim zastąpić. Astiz, Choto? Dali próbkę swoich "umiejętności" podczas rewanżu z Hapoelem...

Nawet tak nie mów, bo cię tutaj zaraz zjadą:[

Kedar
19-02-2012, 10:31
Panowie, łyżką, a nie chochlą!:prawi:

Nie oczekujcie po zarządzie, że będą chcieli podkupić Celebana ze Śląska. Przecież oni robią wszystko na opak.

Zgadzam się z Tobą. Poza tym jak nie zdobędziemy mistrzostwa obawiam się, że zarząd postanowi sprzedawać wszelkich kluczowych zawodników. Tak samo jak w 1996 roku Romanowski zrobił po porażce Legii z Widzewem i utracie szans na mistrza. Jednak w dalszym ciągu walczymy a Śląsk jednak nie jest taki straszny jak zapowiadali przed meczem z Ruchem. Mam jakieś przeczucie, że z Polonią będziemy walczyć o mistrza.:rotfl3:

Orzech
19-02-2012, 10:35
Większego wiatraka od Jędrzejczyka nie da z siebie zrobić... A w ofensywie jest 2 x bardziej przydatny.

Jędrzejczyk dał dupy w tym sezonie tylko w meczu z Cracovią, w pozostałych spotkaniach gra bardzo pewnie w defensywie. A co do przydatności w ofensywie, to akurat nie przeceniałbym Celebana bo u nas żadnego Mili na chwilę obecną nie ma.

voytek
19-02-2012, 10:44

Nawet tak nie mów, bo cię tutaj zaraz zjadą:[

Pierwszy Cię zjem :jezor:
Komor to grajek, który ponad przeciętność nie wskoczy. Jak nie żałowałem odejścia Borysiuka, tak samo nie żałuję Komorowskiego. Choto czy Astiz w formie bija go na głowę.

Kedar
19-02-2012, 10:45
Pierwszy Cię zjem :jezor:
Komor to grajek, który ponad przeciętność nie wskoczy. Jak nie żałowałem odejścia Borysiuka, tak samo nie żałuję Komorowskiego. Choto czy Astiz w formie bija go na głowę.

Tylko aby Choto i Astiz byli w formie :D

Luke
19-02-2012, 10:52
Luke: Jakie typowo polskie? Czyli, że w takiej Barcelonie (już dajmy ich jako przykład dobrych wychowanków) Messi czy Thiago (91 rocznik, czyli raptem o rok starszy od Wolskiego) po jednej dobrej rundzie grają od razu w pierwszym składzie? Nie, są wprowadzani stopniowo. Zajebisty masz pomysł, dawaj niech Skorża wpuszcza Koseckiego od pierwszych minut a potem narzekaj.

Ja nie mówię, żeby połowa podstawowego składu była złożona z samych nastoletnich wychowanków. Chodzi o to, że piszesz jakby nad legijną młodzieżą trzebaby rozkładać cały czas parasol ochronny, a wcale tak nie jest. Są w pełni gotowi do gry i nie wiem czemu Skorża miałby ich oszczędzać; piszesz o Barcelonie, a tam Guardiola nie ma oporów przed wystawieniem 18,19-latka w pierwszym składzie. Niech grają najlepsi, a jeżeli młodzież taka jest to nich gra.

Playboy
19-02-2012, 10:53
Choto przed Sportingiem podobno złapał kolejną drobną kontuzje.. także na niego to bym nie liczył. Ciekawe w jakiej formie jest Inaki, bo jakby tak Żewłakow doznał kontuzji to się zrobi krucho.

Chociaż tych meczów w tej rundzie za dużo nie powinno być. 13 w lidze, maks 5 w PP (w tym 2 z Wejherowem) i oby nie ostatni w LE.

LioneL
19-02-2012, 10:58

A czy Astiz dał dupy w Moskwie? Nie dał, zagrał bardzo solidnie i to z marszu, bez ogrania. Więc takie wytykanie pojedynczych spotkań jest trochę śmieszne.

Jeśli odejście Komorowskiego wpłynie na zatrudnienie Blanco, to uważam taki ruch za bardzo dobry. Jeśli jednak Blanco nie przyjdzie, to wuj w oko KP.

Playboy
19-02-2012, 11:08
Jeśli odejście Komorowskiego wpłynie na zatrudnienie Blanco, to uważam taki ruch za bardzo dobry. Jeśli jednak Blanco nie przyjdzie, to wuj w oko KP.

Przy odejściu Komora to chyba nie mieli wiele do gadania. Klauzula to klauzula, a że chociaż te pieniądze mogliby spożytkować to fakt. Skorża chciał ofensywnego gracza, ale raczej nie chodziło mu o zastępstwo za Rybusa.

Mario
19-02-2012, 11:15
Jeśli odejście Komorowskiego wpłynie na zatrudnienie Blanco, to uważam taki ruch za bardzo dobry.

A co ma jeden do drugiego?

Neg
19-02-2012, 11:18

Pieniądze uzyskane za Komorowskiego pójdą na pensję dla Blanco. To ma jeden do drugiego.

Kempes
19-02-2012, 11:20

Zwolnienie pensji Komorowskiego + 450 tyś euro do kasy klubu, może wpłynąć że szarpną się na jeszcze jedno wzmocnienie

Ja jakoś o obronę jestem spokojny. Szczególnie wierze w Astiza.

Mario
19-02-2012, 11:27
Pieniądze uzyskane za Komorowskiego pójdą na pensję dla Blanco. To ma jeden do drugiego.

Z tym, że te 450 tys. to może wystarczyć tylko na rok kontraktu dla tego zawodnika. W Meksyku zarabiają na prawdę duże pieniądze i Blanco za marne grosze grać nie będzie. I jak już do tablicy został wywołany Blanco to mam takie pytanie, ten Novo to jest w końcu napastnikiem czy skrzydłowym? Trochę informacji na jego temat szukałem i znalazłem, że grywał na prawej stronie ale lepiej czuje się na szpicy. Jak to z nim jest?

Ljuboja, Novo, Blanco? Któryś na ławkę? Raczej nie możliwe.

me(L)u
19-02-2012, 11:33
Choto czy Astiz w formie bija go na głowę.

Tyle, że Astiz tak naprawdę w wysokiej formie był dwa razy. Jak przychodził z Osasuny po przepracowaniu z nimi okresu przygotowawczego

Neg
19-02-2012, 11:33
Wyskakujesz tu często z jakimiś paziami z lig czeczeńskich a nie znasz takiego gracza jak Novo ? Byś się k'urwa nie ośmieszał. Novo może grać i na prawym skrzydle i w ataku, lepiej czuje się na szpicy.

Mario
19-02-2012, 11:35
Wyskakujesz tu często z jakimiś paziami z lig czeczeńskich a nie znasz takiego gracza jak Novo ? Byś się k'urwa nie ośmieszał. Novo może grać i na prawym skrzydle i w ataku, lepiej czuje się na szpicy.

Nie interesuje się tak jak ty każdą zachodnią ligą. Mnie takowe ligi w gruncie rzeczy nie interesują dlatego pytam.

SnikerS
19-02-2012, 11:42
A nie orientuje się ktoś czy nie ma jakiegoś zdolnego, dobrze rokującego młodziaka z akademii do obrony? Jak na razie produkują samych pomocników ;) Choto, Astiz, Żewłakow lepsi już nie będą, a następców nie widać, przydałoby się już kogoś ogrywać w pierwszym składzie, np. w pucharze z Wejherowem. Bo tak to nie licząc Zboźnia, obecnie rezerwowego z Bełchatowa, nie słychać o jakiś młodych do obrony...

Mario
19-02-2012, 11:47
A nie orientuje się ktoś czy nie ma jakiegoś zdolnego, dobrze rokującego młodziaka z akademii do obrony? Jak na razie produkują samych pomocników ;) Choto, Astiz, Żewłakow lepsi już nie będą, a następców nie widać, przydałoby się już kogoś ogrywać w pierwszym składzie, np. w pucharze z Wejherowem. Bo tak to nie licząc Zboźnia, obecnie rezerwowego z Bełchatowa, nie słychać o jakiś młodych do obrony...

Na dalszą przyszłość to Dankowski, Grudniewski, więcej na ich temat pewnie może powiedzieć Rafi. Na już do pierwszej drużyny mógłby być włączony Cichocki, bardzo utalentowany zawodnik.

Lillo
19-02-2012, 12:00
Jest jeszcze Lisowski, wypożyczony do Piasta.

Buzz
19-02-2012, 12:18
Borek dzisiaj w Cafe Futbol wypowiadał się na temat Blanco jakby już był naszym piłkarzem i jakoby już podpisał kontrakt.

nst
19-02-2012, 12:30
Zaspalem na CF :D Wie ktos gdzie najszybciej sie pojawi w sieci? Pytanie nie na temat ale gdzies spytac trzeba.

szymek283
19-02-2012, 12:31
A zbozień to jest wypożyczony czy sprzedany?

midzi
19-02-2012, 12:35
Zbozień jest wypożyczony do czerwca. Nie ma raczej szans, aby przyszedł szybciej.

Co do CF to mówili kilka ciekawych rzeczy.
1. Blanco jest już prawie naszym zawodnikiem.
2. O polityce transferowej obecnie decyduje... Zygo.
3. Jeśli Borysiuk zagra określoną liczbę spotkań, a jego klub się utrzyma to dostaniemy dodatkowe 0,5 mln euro.
4. Generalnie pół programu mówili o sytuacji finansowej w Legii, o tym, że kasa z transferów idzie na spłatę długu, a od tego sezonu dopiero zaczną się bilansować koszty z przychodami.

adaminho7
19-02-2012, 12:45
Zaspalem na CF :D Wie ktos gdzie najszybciej sie pojawi w sieci? Pytanie nie na temat ale gdzies spytac trzeba.

meczyki.pl

Adqs
19-02-2012, 12:50
Blanco dziś nie zagrał w swojej meksykańskiej drużynie, a CF naprawdę wysoki poziom dziś trzymało :] Ciekawe, Blanco może za chwilę podpisze.

Gabro
19-02-2012, 12:54
Na wikipedii ktoś dodał wpis o podpisaniu przez Blanco 1.5-rocznego kontraktu z Legią, obowiązującego od 24. lutego.

dziubek2208
19-02-2012, 13:02
Na wikipedii ktoś dodał wpis o podpisaniu przez Blanco 1.5-rocznego kontraktu z Legią, obowiązującego od 24. lutego.

ah ta wikipedia. A dlaczego miałby podpisywać dopiero od 24 lutego :-/ ? Zakładając, że rozwiązał umowę to nowy kontrakt moze podpisać od razu.

midzi
19-02-2012, 13:02
A zapomniałem jeszcze o tym, że tak naprawdę to nie wszystkie propozycje transferów blokował zarząd. Jóźwiak ze Skorża nie mogli dojść do porozumienia co do niektórych zawodników. Skorża chciał Koke, ale w końcu do transferu nie doszło, a najpierw marudził w sprawie Blanco, a później bardzo o niego zabiegał. Podobno też był pomysł ze Smolarkiem, ale chyba góra go nie chciała.

casual
19-02-2012, 13:03
Blanco dziś nie zagrał w swojej meksykańskiej drużynie, a CF naprawdę wysoki poziom dziś trzymało :] Ciekawe, Blanco może za chwilę podpisze.

Jest to całe CF gdzieś od obejrzenia w sieci?

Adin
19-02-2012, 13:09
del

Bearpe
19-02-2012, 13:13
Zwolnienie pensji Komorowskiego + 450 tyś euro do kasy klubu, może wpłynąć że szarpną się na jeszcze jedno wzmocnienie

Szczerze , bardzo wątpię w hojność ITI... Oni i jakiekolwiek szarpnięcie , to dwa skrajnie działające na siebie przypadki.

maatek
19-02-2012, 13:15
Jest to całe CF gdzieś od obejrzenia w sieci?

Będzie do ściągnięcia na peb.pl (tutaj: http://peb.pl/sport-mecze-gale-itd/396734-cafe-futbol-collection-5.html - na razie nie ma), a do obejrzenia na ipli.

Nazgul
19-02-2012, 13:19
Szczerze , bardzo wątpię w hojność ITI... Oni i jakiekolwiek szarpnięcie , to dwa skrajnie działające na siebie przypadki.

Oni się szarpali bez sensu jak sprowadzali Juniorów i Arruabarrenów. Czy ostatni zaciąg z lata 2010, tez nieudany. Teraz maja problem z kasą i to było powiedziane już jesienią, otwarcie. I nie ma tu nic do gadania Jóźwiak, Miklas, Skorża czy nawet Zygo. Decyzje zapadają wyżej. Gdyby oferty na Borysiuka czy Rybusa zostały sfinalizowane w grudniu lub (najpóźniej) w styczniu nasza sytuacja kadrowa wyglądałaby dziś ZUPEŁNIE inaczej.

Chmielo
19-02-2012, 13:35
Co to za gadanie? Normalnie funkcjonujący klub powinien mieć listę piłkarzy, których obserwuje się cały rok i w razie sprzedaży, któregoś z zawodników odświeżają kontakt i wsio.

A nie, że mamy braki typu wakat na skrzydle (właściwie to na obu) czy brak napastnika i zaczyna się poszukowanie za pięc dwunasta albo jak z Novo, kiedy jet praktycznie po obiedzie (Liga Europy).

midzi
19-02-2012, 13:35
Z drugiej strony jakaś tragedia się tej zimy nie stała, abyśmy mieli ogłosić żałobę. Tracimy trzech podstawowych zawodników, na których miejsce mamy od razu zmienników (czy dużo słabszych to się jeszcze okaże). Mleko się wylało, ITI zaczęło wyciągać kasę z Legii o czym pisaliśmy od kilkunastu miesięcy i trzeba będzie się z tym pogodzić. W przypadku udanej wiosny i pokazania się jeszcze z dobrej strony w LE powinni zastanowić się jeszcze nad poszukaniem za granicą młodych zawodników w wieku 17-21 lat. Nie muszą być to zawodnicy z Afryki, a może by tak lepiej przypatrzeć się rynkom orientalnym oraz mniej popularnym kierunkom europejskim (Słowenia, Węgry, Dania). Czasem się udaje ściągnąć kogoś za drobne.

pleba
19-02-2012, 13:56
Będzie do ściągnięcia na peb.pl (tutaj: http://peb.pl/sport-mecze-gale-itd/396734-cafe-futbol-collection-5.html - na razie nie ma), a do obejrzenia na ipli.
Kończąc temat CF- już jest do pobrania na tej stronie.

Radziu1916
19-02-2012, 14:01
Ktoś edytował info na wikipedii na temat Blanco

pl.wikipedia.org/w/index.php?title= Ismael_Blanco&action=edit

Ciekawe czy to żart(mało ambitny w dodatku),czy jest w tym ziarno prawdy...

nevermind
19-02-2012, 14:04
Ja pierdole :jejku:

Zaraz wam w wikipedii napisze, ze Melikson w ostatnich dwoch godzinach zdecydował sie na transfer do Legii i tez bedziecie to w tym temacie rozstrząsac?

Neg
19-02-2012, 14:08
Co to za gadanie? Normalnie funkcjonujący klub powinien mieć listę piłkarzy, których obserwuje się cały rok i w razie sprzedaży, któregoś z zawodników odświeżają kontakt i wsio.

A nie, że mamy braki typu wakat na skrzydle (właściwie to na obu) czy brak napastnika i zaczyna się poszukowanie za pięc dwunasta albo jak z Novo, kiedy jet praktycznie po obiedzie (Liga Europy).

Może bali się że jak nie sprzedadzą Borysiuka i Rybusa to nie wyjdą na tym na plus ? Dlatego czekali aż Maciek będzie pewny i dopiero ściągnęli Novo.

A co do funkcjonowania klubu, to chyba powinieneś wiedzieć, że często jest to istna parodia.

Playboy
19-02-2012, 14:12
Na transfermarkt.de podali, że Komorowski przeszedł do Tereka nie za 450, a 700 tys euro. Z Rybusem i Borysiukiem się nie pomylili, a więc jeśli i tutaj tak jest to naprawdę warto było sprzedawać.

Neg
19-02-2012, 14:16
Podają tam transfery z ewentualnymi bonusami chyba

detoxizer
19-02-2012, 14:19
Dobra, z łapą na serduchu, kto powiedziałby rok temu o tej porze, że za tych trzech gości przytulą 5,5 mln E ( licząc 700 tys za Komora)? :lol:

matikyo
19-02-2012, 14:28
chyba w najśmielszych snach nikomu by się przyśniło że aż tyle by dostali :prawi:

Danoo
19-02-2012, 14:34
Dobra, z łapą na serduchu, kto powiedziałby rok temu o tej porze, że za tych trzech gości przytulą 5,5 mln E ( licząc 700 tys za Komora)? :lol:

Czemu wszyscy zapominają o naszym najlepszym transferze...

Indiański wódz w Chinach :prawi:

Chmielo
19-02-2012, 14:52
Może bali się że jak nie sprzedadzą Borysiuka i Rybusa to nie wyjdą na tym na plus ? Dlatego czekali aż Maciek będzie pewny i dopiero ściągnęli Novo.

A co do funkcjonowania klubu, to chyba powinieneś wiedzieć, że często jest to istna parodia.

Jak się pojawił temat Tereka to w mojej ocenie już powinni negocjować z Novo czy innym grajkiem. Wtedy po przyklepaniu transferu byłby czas na zakontraktownie grajka i zgłoszenie go do europejskich pucharów.

Nie chce mi się też wierzyć, że od sprzedaży Borysiuka czy Rybusa było zależne to czy wyjdziemy na plus czy nie. W ***** walą i tyle.. na dobrą sprawę wszystko można tłumaczyć tym mitycznym długiem wobec iti albo obsługą bieżących kosztów.

midzi
19-02-2012, 14:53
Łącznie 200 tys. euro za Manu + 250 tys. euro za zwolnienie kontraktu.
Co do wyceny transferu Komorowskiego to taka kwota została podana na forum TM i tylko przepisali.

Temat Tereka był od grudnia, ale dopiero w lutym wpłynęła konkretna oferta.

Bearpe
19-02-2012, 14:56
Czemu wszyscy zapominają o naszym najlepszym transferze...

Indiański wódz w Chinach :prawi:

A Manu , rozwiązał kontrakt , czy został tam sprzedany jeszcze przed rozpoczęciem okienka ( czy to w ogóle możliwe? ) Jak to było z Manu?

ivan
19-02-2012, 14:57

To świadzy o tym jak ważna jest dobra gra w pucharach . Zarządzający klubem powinni skojarzyć te fakty .

Mario
19-02-2012, 15:24
A Manu , rozwiązał kontrakt , czy został tam sprzedany jeszcze przed rozpoczęciem okienka ( czy to w ogóle możliwe? ) Jak to było z Manu?

Został sprzedany za 200 tys. euro.

Jasper121
19-02-2012, 20:17
Te 250tys. euro to podobno bonus za utrzymanie Tereka w rosyjskiej Ekstrakalsie

a-d-a-m
19-02-2012, 20:22

jak tego nie wiesz jeszcze w dniu 19 lutego to znaczy, że Legia cię tyle interesuje co mnie japońskie dramaty obyczajowe.... :sedzia: i zrywaj się prowadzić takie dyskusje na onecie...

voytek
20-02-2012, 08:58
Całe to czekanie na transfery i cud z nimi związany może okazać się bólem dla Skorży. Jeśli przyjdzie Blanco, trener dostaje kolejnego środkowego napastnika. Novo również najlepiej czuje się na szpicy. Czy przyjdzie nam oglądać zawodników, którzy szlajają się tam gdzie grać nie powinni lub po prostu grać nie potrafią?

Kucharczyk, lansowany na lewym skrzydle kompletnie się nie sprawdza. Po drugie, chyba swoje pięć minut już miał, i teraz to gracz bardzo przeciętny, jednak typowy środkowy napastnik, więc dość że słaby to jeszcze nie gra na swojej nominalnej pozycji.

Jeśli Blanco powędruje na szpicę, dla Lubo robi się miejsce tuż za nim, a wtedy Radović wędruje na lewe/prawe i zapewne spuści z tonu o połowę, bo najlepiej czuł się grając właśnie za Ljuboją jako ofensywny a nie boczny pomocnik. Obawiam się, ze powrót na skrzydło to powrót starego Radovica. Oby nie.

Teraz Novo, który przyznał że najlepiej czuje się na właśnie środku ataku, ale zagra zapewne na prawym/lewym skrzydle. Pamiętam go z ligi szkockiej, gdzie całkiem fajnie z lewej flanki ścinał do środka.

Na papierze wygląda to tak (przy grze jednym napastnikiem, bo przełomu w myśli taktycznej Skorży nie oczekuję):
Środkowi napastnicy: Blanco, Novo, Ljuboja, Hubnik, Kucharczyk.
Boczni pomocnicy: Żyro, Kosecki, Radović. Młodzieży z ME nie liczę.
Ofensywni pomocnicy: Wolski, ewentualnie Radović.

Wg mnie mętlik. Pomimo wzmocnień nadal kulawe pozostają skrzydła, z drewnianym Żyro i zesłanym na siłę Novo lub Radovicem. Wolski może i zapewne zostanie zmiennikiem Ljuboi.

PS i proponuje przestać wieszać psy na Hubniku. Chłopka jest po poważnej kontuzji, a wiele osób oczekuje od niego dźwignięcia wyniku. Początek miał dobry, następnie kontuzje i częste wystawianie na lewej flance, gdzie sprawdzał się znacznie gorzej niż w ataku. Ciekaw jestem jak poukłada to Skorża, cały czas mając nadzieje że Blanco dołączy do Legii.

miszszczu
20-02-2012, 09:04
Ciekaw jestem jak poukłada to Skorża, cały czas mając nadzieje że Blanco dołączy do Legii.

Właśnie
coś ostatnio ucichł ten temat - może ta opcja już nieaktualna?

bofff
20-02-2012, 09:07
4-3-3
Rado/Wolski będą się trochę w defensywie udzielać
a z przodu trzech napastnikow (dwóch z tego szybkich) wciąż wymieniających się podaniami/pozycjami.
Plusy - dośrodkowań ze skrzydeł i tak nikt nie wykorzystuje
Minusy -wszyscy przeciw nam zagęszczają środek pola. taka taktyka może przypominać walenie w mur.
Z drugiej strony cofnięcie Gola mogłoby (na spółkę z Vrdoljakiem) ograniczyć chaos w defensywie. Bo z tak wysoko grającymi obrońcami to nas nawet Górnik wczoraj zrobił...

Neg
20-02-2012, 10:45
Dla mnie sprawa z Blanco wyglądała by znakomicie, nie gralibyśmy typowymi skrzydłowymi a ustawieniem właśnie z trzema pomocnikami gdzie Gol i Vrdoljak byliby od zabezpieczania tyłów i podłączania się co jakiś czas do akcji ofensywnych, przed nimi oczywiście Rado bo bokach jako łamani skrzydłowi graliby na prawej Ljuboja a na lewej Novo którzy schodziliby ze skrzydeł do środka bądź współpracowaliby z bocznymi obrońcami a Blanco to typowy egzekutor który dostawałby dobre podania od Ljuboji, Rado czy dośrodkowania od Novo. Wolski też by na tym nie ucierpiał, zawsze mógłby wchodzić za Ljuboje bądz przy niekorzystnym wyniku za Gola, reszty naszych młodych mi za bardzo nie szkoda bo nie robią żadnej różnicy w grze będąc na boisku, za wcześnie na nich. Kucharczyk się spalił a szkoda a Żyro czy Kosecki to jeszcze nie ta półka.

Orzech
20-02-2012, 11:05
Prawda jest taka, że jeśli chcemy na serio coś w lidze ugrać to niestety ale lepiej, jak w czwartek się z tymi pucharami pożegnamy. Tym bardziej, że ewentualny awans będzie skutkował tym, że w głowach będą mieli tylko i wyłącznie pokazanie się z Man City i dopiero się będą dziać straszne rzeczy w lidze...Dla mnie znacznie istotniejsze jest uzyskanie jak najlepszego wyniku w lidze, niż tej 1/8 LE, bo City tak czy siak nas dupnie kilkoma bramkami, ale wtedy to już będzie pozamiatane dla nas w walce o mistrzostwo.

Tuzin
20-02-2012, 12:02
Widzę że niektórzy się przespali i dalej śnią kocopały o mistrzu.

gniewko
20-02-2012, 12:13
hehe wypada sie zgodzic z Tuzinem... pierwszy raz chyba :D

bofff
20-02-2012, 12:20
na pewno tym składem, tj. bez Rado, Rybusa i z Luboją prosto z wózka inwalidzkiego to miejsce 3-5. Ale już z Rado, Luboja i Nova'em szanse są.
Na Górniku nie było nikogo w ofensywie a mogli strzelić parę bramek.
Jeśli jakimś cudem nie wtopią na Śląsku to czas gra na naszą korzyść

detoxizer
20-02-2012, 12:25
Jednak ta Legia jest regularna- od kilku lat w ten sam sposób przepierdala MP, w tym roku to samo.

Huxley
20-02-2012, 13:36
Widzę że niektórzy się przespali i dalej śnią kocopały o mistrzu.

Albo widzą Novo w roli zbawcy i mitycznego Blanco, który rozstrzeliwuje gradem goli inne drużyny...\')

Sosen
20-02-2012, 13:45
Jednak ta Legia jest regularna- od kilku lat w ten sam sposób przepierdala MP, w tym roku to samo.

Dokładnie.

A jak statystki Novo i Blanco w FM ? Napieprzają bramki ? :popcorn:

Po tym meczu co zagrali wczoraj to na ich miejscu a na pewno Novo załamał bym się.

Gabro
20-02-2012, 15:26
Pamiętajcie tylko, że w Zabrzu z reguły idzie nam jak po grudzie. Dołaczy Rado, Nacho, potencjalnie Ismael i będzie git. MP na Ł3. Ja w to wierzę!

adus1994
20-02-2012, 15:35
Pamiętajcie tylko, że w Zabrzu z reguły idzie nam jak po grudzie. Dołaczy Rado, Nacho, potencjalnie Ismael i będzie git. MP na Ł3. Ja w to wierzę!

No właśnie od czego to zależy? Przestraszyli się 3 tysięcy panienek?

detoxizer
20-02-2012, 15:37
No właśnie od czego to zależy? Przestraszyli się 3 tysiący panienek?

Daleko, zimno i brak FB. Stąd porażka. :(

Neg
20-02-2012, 15:52
No tak bo 5 pkt przewagi Śląska w lidze, jest już nie do odrobienia :lol2: Co tam, że to kwestia dwóch dobrze ułożonych spotkań, jesteśmy już bez szans nawet na 10 miejsce :lol:

Benek
20-02-2012, 15:53
FB chyba był bo Rzeźnik zaraz po meczu coś tam pisąl na profilu...(z dopiskiem, że z Katowic)....

xano
20-02-2012, 16:07
Coś już wiadomo o przyjściu Ismaela Blanco do Legii czy ucichło już ?? a może zarząd odrzucił transfer :/

padre
20-02-2012, 16:10
Coś już wiadomo o przyjściu Ismaela Blanco do Legii czy ucichło już ?? a może zarząd odrzucił transfer :/

Transfer był dogadany ale Argentyńczyka na lotnisku zatrzymali bo miał w żołądku dwie piguły, w sumie pół kilo czystej amfetaminy.:roll: z transferu raczej nici, ale Miklas z Kosmalą są w drodze, mają negocjować.

Podobno w zastaw proponowali już Kneżevica i Antka, ale niedobrzy celnicy ich nie chcą. Knezević ponadto powiedział że mu się ten terminal nie podoba, że jakiś taki nieekskluzywny.

xano
20-02-2012, 16:19
Mi się wydaję że zarząd odrzucił transfer, a Jóźwiak szuka nowego piłkarza :/

midzi
20-02-2012, 16:20
Biedny Blanco, ale i biedny Jóźwiak :(

padre
20-02-2012, 16:23
Biedny Blanco, ale i biedny Jóźwiak :(

ogólnie wszyscy biedni ci wolontariusze w tej naszej Legii...

cincin3
20-02-2012, 16:53
http://combocoupon.blogspot.com/
20.2.2012 JUZ DZIS COMBO kupon kurs ok 30
Wielkie kursy,wysokie wygrane,potwierdzenia kuponów na blogu

miszszczu
20-02-2012, 17:17
cytacik z wywiadu ze Skorżą

"Dzisiaj podczas treningu rozmawiałem z prezesami o spotkaniu w Zabrzu i zbliżającym się meczu w Lidze Europy. Sama wizyta właścicieli klubu była miłą niespodzianką nie tylko dla mnie, ale również całej drużyny."

pewnie sobie chłop pomyślał - przyszli popatrzeć kogo by tu jeszcze można opchnąć za dobre pieniądze. Dalsza część wywiadu jakby potwierdzała jego obawy
"Bardzo chciałbym, aby ktoś nas jeszcze zasilił. Wkrótce zamyka się okno transferowe, co mnie trochę pociesza, bo może nikogo już nie stracimy. Na pewno potrzebujemy jeszcze przynajmniej jednej osoby, a ideałem byłyby dwa wzmocnienia. Nie ukrywam, że sytuację kadrową skomplikowało odejście Marcina Komorowskiego. Cały czas zgrywaliśmy go z drużyną. W obecnej sytuacji przydałby nam się jeszcze jeden defensor."

Wydaje się więc, że Blanco musi ustąpić miejsca jakiemuś stoperowi ....

Maks
20-02-2012, 17:24
Dokładnie.

A jak statystki Novo i Blanco w FM ? Napieprzają bramki ? :popcorn:

Po tym meczu co zagrali wczoraj to na ich miejscu a na pewno Novo załamał bym się.

Novo w FM jest tragiczny :pokemon:

Blanco nie sprawdzałem, ale ma fajne statystyki :ok:

nst
20-02-2012, 17:39
Nasza gwiazda Milkas :
- Zawsze wspieramy w klubie trenera Skorżę. W niedzielę czeka nas bardzo ważny mecz ze Śląskiem. Zdajemy sobie sprawę, że ewentualna porażka może zamknąć przed nami drogę do mistrzostwa Polski.

Wspólnie z prezesami oglądaliśmy Nacho Novo podczas podczas treningu. Cały czas czekamy na rozwój sytuacji z drugim zawodnikiem, który jeszcze nie dotarł do Warszawy i nie podpisał z nami kontraktu.

Formalnie przeciwko Górnikowi nie mógł zagrać jedynie Ariel Borysiuk i nie sądzę, żeby jego obecność w Zabrzu wpłynęła na obraz gry. Co jakiś czas będziemy pozwalali młodym zawodnikom na wyjazd za granicę. W tym okienku otrzymaliśmy bardzo atrakcyjne oferty na kupno dwóch piłkarzy. Trzeci opuścił Legię na własną prośbę. Miał wpisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego, dlatego nie mogliśmy zbyt wiele zrobić.

Niech go ktos... wysle na Marsa.

kristof
20-02-2012, 17:53
Hehe akurat powiedział samą prawdę.

Nie sprzedawanie zawodników przy ofertach za 3mln euro to głupota.
W Zabrzu nie grał ze sprzedanych tylko Borysiuk i powiedzmy sobie szczerze nie brakowało Borysiuka tylko skutecznego napastnika, bo nie miał kto piłki do bramki wbić sam na sam.... z bramką.
Daj Boże że ten zawodnik, o którym mówi to Blanco, bo bardzo brakuje nam egzekutora.

Nie lubię Miklasa, bo to dorobkiewicz i kłamca, ale już nie płaczmy, bo i tak wszystko zależy od meczu we Wrocławiu.

Wymieńcie jeden klub z Polski który ma lepszą sytuację kadrową i szanse na rozwój niż Legia zanim zaczniecie narzekać, bo przeważnie większość płacze jak baby do krzyża.

Tak jak od lat nie możemy k*** zdobyć mistrzostwa i ciągle jest między 2 a 5 miejscem, to cała Polska nam zazdrości, bo każdy klub raz na jakiś czas poszaleje, a później środek tabeli albo spadek do pierwszej. Też jestem wkur**** ale płacz w tej sytuacji to według mnie ujma na honorze.

miszszczu
20-02-2012, 17:56
Nasza gwiazda Milkas :
- Zawsze wspieramy w klubie trenera Skorżę.....
W tym okienku otrzymaliśmy bardzo atrakcyjne oferty na kupno dwóch piłkarzy. Trzeci opuścił Legię na własną prośbę. Miał wpisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego, dlatego nie mogliśmy zbyt wiele zrobić.

Wydaje mi się, że problemem nie jest to że ktoś nas opuścił, kluby polskie nie mogą odrzucać ofert powyżej bański euro
Problemem jest fakt że ci zawodnicy odchodzą w takim a nie innym momencie, Skorża zgrywa skład i nagle wypada mu jedyny zdrowy, ograny, w miarę kreatywny i trzymający od jakiegoś czasu równą formę atakujący - Rybus, dodatkowo dostaje info że ma żegnać się ze stoperem, jakby nie patrzył najlepszej defensywy w lidze
W tym kontekście śmiesznie brzmi zdanie o wspieraniu trenera, no chyba, że mu ramię podali gdy mdlał, kiedy się dowiedział że cała jego miesięczna praca na obozach idzie w pizdu

***** mać, co za bezczelny typ, ja znoszę wiele, nie cierpię jednak gdy ktoś mi łga prosto w oczy
Miklas patafianie, weź ty już więcej nie udzielaj wywiadów proszę cię bardzo, chyba że chcesz mieć jedną osobę więcej na swoim sumieniu - tak mi ciśnienie skacze

nst
20-02-2012, 17:57
My nie jestesmy kazdy klub, my jestesmy Legia :D Tutaj ma byc MP PP a nawet MS i ME jak bedzie trzeba :D

Sprzedawanie za 3 banki to jedno, drugie to przeznaczenie czesci z tych pieniedzy na wzmocnienia. U Nas tego nie ma i z tego powodu "placzemy". Jesli Ty z tego powodu nie "placzesz" to nie mamy o czym rozmawiac.
Chyba ze dla Ciebie wzmocnienie to lapanka tych, ktorych nikt inny nie chce lub tych, ktorym nikt nie chce tyle zaplacic bo moga lepszych i mlodszych za takie pieniadze sciagnac.

miszszczu
20-02-2012, 18:08
My nie jestesmy kazdy klub, my jestesmy Legia :D Tutaj ma byc MP PP a nawet MS i ME jak bedzie trzeba :D

Sprzedawanie za 3 banki to jedno, drugie to przeznaczenie czesci z tych pieniedzy na wzmocnienia. U Nas tego nie ma i z tego powodu "placzemy". Jesli Ty z tego powodu nie "placzesz" to nie mamy o czym rozmawiac.
Chyba ze dla Ciebie wzmocnienie to lapanka tych, ktorych nikt inny nie chce lub tych, ktorym nikt nie chce tyle zaplacic bo moga lepszych i mlodszych za takie pieniadze sciagnac.

Do mnie to czy do kristofa?

Jeśli do mnie to odpowiedź
Tak nie płaczę z tego powodu że nie wydali części z tych zarobionych 5 baniek na transfery
Co mi po kolesiu, który przyjdzie na Śląsk Wrocław, który jest niezgrany z resztą, brany z łapanki, bo przecież opchneli Rybę tak późno że nikt konkretny na rynku nie został

Co mnie wk****a napisałem, spi****olili tą wyprzedażą cały misterny plan, wyrwali 2 ogniwa z najlepszej defensywy i pozbyli się jedynego rozsądnego atakującego, który względnie przepracował cały okres przygotowawczy

Uważasz że Novo nas zbawi - oby okazał się kozakiem, jeśli nie to będzie równoznaczne że nie zdobędziemy MP, a w takim wypadku to wolałbym aby ogrywali młodych polaków a nie ściągali na otarcie łez piłkarzy

Jeśli wg ciebie miarą kibicowania i przywiązania do klubu jest to czy płaczemy, że kogoś tam nie kupili (bo prędzej sprzedali) to ręce mi opadają i nie mam więcej pytań ...

me(L)u
20-02-2012, 18:15
Nie sprzedawanie zawodników przy ofertach za 3mln euro to głupota.

No raczej. Zwłaszcza takiego zawodnika, który za pół roku zagra na Euro.

W Zabrzu nie grał ze sprzedanych tylko Borysiuk i powiedzmy sobie szczerze nie brakowało Borysiuka tylko skutecznego napastnika, bo nie miał kto piłki do bramki wbić sam na sam.... z bramką.

To Rybusa nie sprzedali?

Wymieńcie jeden klub z Polski który ma lepszą sytuację kadrową i szanse na rozwój niż Legia zanim zaczniecie narzekać, bo przeważnie większość płacze jak baby do krzyża.

Wymień jeden klub z Polski spośród walczących o mistrzostwo, który sprzedał trzech zawodników z pierwszego składu.

Tak jak od lat nie możemy k*** zdobyć mistrzostwa i ciągle jest między 2 a 5 miejscem, to cała Polska nam zazdrości, bo każdy klub raz na jakiś czas poszaleje, a później środek tabeli albo spadek do pierwszej. Też jestem wkur**** ale płacz w tej sytuacji to według mnie ujma na honorze.

Gówno mnie obchodzi gdzie skończy Śląsk, Polonia, czy ktokolwiek inny (odpukać trzy razy) po zdobyciu mistrzostwa. Tak samo gówno mnie obchodzi czego nam zazdroszczą inne kluby. Interesuje mnie mistrzostwo i nie mam zamiaru pocieszać się tym, że inni muszą martwić się o utrzymanie

kristof
20-02-2012, 18:28
Real Madryt może tak samo powiedzieć, a jednak ostatnie 4 lata zbiera non stop bęcki w 1/8 LM i ciągle przegrywa ligę z Barceloną, a wzmacniają się za miliardy. MILIARDY.

To czy Novo będzie prawdziwym wzmocnieniem, czy tylko łataniem dziury po Rybusie to się dopiero okaże. Prawda jest taka, że inne drużyny w naszej lidze mogą pomarzyć o tak znanych nazwiskach jak Ljuboja czy Novo, a to że tak późno zaczęły się zakupy to nie wina Miklasa, Waltera czy innego postkomunistycznego pazia, tylko tego, że nikt nie chce grać w Polsce, chyba że jest to już ostateczność i dla nich Polska, to jak dla nas Zimbabwe.

Trzeba dziękować PZPN że okienko mamy do końca lutego jak już praktycznie wszyscy mogą tylko sprzedawać. Inaczej nawet Novo by do nas nie przyszedł.

Z Polskiej ligi w ogóle nie ma na kim oka zawiesić, bo wzmocnienie stanowiłyby tyko absolutne gwiazdy całej ligi, typu Biton, Melikson czy Rudniev, a nikogo z nich nie wyciągniemy bez mega przepłacania.

W weekend oglądałem w całości Legię, Lecha, Śląsk i duże fragmenty Wisły. Gramy najbardziej poukładaną, europejską piłkę w ekstraklasie. Nie znaczy to od razu, że zawsze wygramy, a już na pewno nie że na bank zdobędziemy mistrza. Tymczasem ciągle mamy bardzo duże szanse na MP mimo, że non stop zasuwamy na trzech frontach. Co się dzieje z takimi drużynami można zobaczyć na przykładzie Lecha z zeszłego sezonu i Wisły z bieżącego, w tym zestawieniu wypadamy wręcz koncertowo i ciągle gramy najlepszą piłkę.

me(L)u
20-02-2012, 18:59
Tymczasem ciągle mamy bardzo duże szanse na MP mimo, że non stop zasuwamy na trzech frontach. Co się dzieje z takimi drużynami można zobaczyć na przykładzie Lecha z zeszłego sezonu i Wisły z bieżącego, w tym zestawieniu wypadamy wręcz koncertowo i ciągle gramy najlepszą piłkę.

Koncertowo radziliśmy sobie jesienią. Zobaczymy jak będzie wiosną, kiedy pozbyliśmy się trzech podstawowych graczy. Na razie poradziliśmy sobie przechujowo

Mario
20-02-2012, 19:02
To czy Novo będzie prawdziwym wzmocnieniem, czy tylko łataniem dziury po Rybusie to się dopiero okaże.

O panie, od tego trzeba zacząć, że Novo nie występuje na pozycji Rybusa.

Maks
20-02-2012, 19:09
Blanco to jest napastnik, tak? Novo sam mówi, że jest napastnikiem i najlepiej się tam czuję. Mamy jeszcze pewniaka Ljuboję. To ja się pytam, kto im będzie te piłki dogrywał? Rzeźniczak? Gol?

kristof
20-02-2012, 19:12
Koncertowo radziliśmy sobie jesienią. Zobaczymy jak będzie wiosną, kiedy pozbyliśmy się trzech podstawowych graczy. Na razie poradziliśmy sobie przechujowo

Na jesieni mecze zaraz po pucharach z drużynami które się na nas spięły wyglądały słabiutko. Jeśli dobrze pamiętam to Polonia, Korona, Jagiellonia, wyglądaliśmy o niebo słabiej niż wczoraj.

Z Górnikiem mieliśmy 3 setki. Ze Sportingiem na 4 setki chociaż dwie strzeliliśmy. W Zabrzu nie trafiliśmy nic, bo sama gra momentami wyglądała naprawdę dobrze. Założę się że gdyby nie fatalna aura to Żyro by się nie dał tak wygonić bramkarzowi, Ljuboja by lepiej trafił w piłkę, a Golowi by się tak nie ześlizgnęła z głowy. Nie mówiąc już nic o tym, że na Żyro powinien być karny, bo najpierw popchnął go bramkarz, a później dostał nogą w czoło.

a-d-a-m
20-02-2012, 19:14
Skorża chce coś takiego stworzyć

Kuciak

Jędrzejczyk Żewłakow Astiz Warzywniak

Gol Vrdoljak

Novo Ljuboja Radović

Blanco (?)

kristof
20-02-2012, 19:22
Blanco to jest napastnik, tak? Novo sam mówi, że jest napastnikiem i najlepiej się tam czuję. Mamy jeszcze pewniaka Ljuboję. To ja się pytam, kto im będzie te piłki dogrywał? Rzeźniczak? Gol?

O dogrywanie bym się nie martwił.

Ljuboja ma chyba więcej asyst niż bramek. Wczoraj też na głowę Golowi dograł wyśmienicie, ale genialna to dopiero była piłka do Żyro. Nie pamiętam ale grał chyba Ivica. Takich podcinek tuż za plecy to poza Barceloną za dużo nie widziałem, a już na pewno nie w naszej lidze.

Problemy mamy przede wszystkim i wykorzystywaniem sytuacji. Przydałby się nam ktoś taki jak Solskjaer albo.... Frankowski, tylko szybki bo tego a ataku nam też brakuje. Blanco byłby moim zdaniem akurat idealny.

Sokol
20-02-2012, 19:30
ale genialna to dopiero była piłka do Żyro. Nie pamiętam ale grał chyba Ivica. Takich podcinek tuż za plecy to poza Barceloną za dużo nie widziałem, a już na pewno nie w naszej lidze.

Tak on.

Tak samo super piłkę dał ljuboi w meczu ze sportingiem na sam na sam

Szatan
20-02-2012, 20:01
Sparing :

FT Universitatea Cluj 4 - 0 Terek Grozny

No to Komor bedzie musial stworzyc mur nie do przejscia z Polczakiem, a zeby w lidze wyciagnac Terek z dolow tabeli ;)

Z.
20-02-2012, 20:07
No tak bo 5 pkt przewagi Śląska w lidze, jest już nie do odrobienia :lol2:

Od jak dawna śledzisz mecze Legii Warszawa?

Mario
20-02-2012, 20:25

On to prędzej ogląda Manchestery i inne Juventusy.

Maks
20-02-2012, 20:33
Spokojnie, 5 punktów to na prawdę mały dystans. Wystarczy, że pokonamy w niedzielę Śląsk i już tylko 2 punkty. Na naszą korzyść również terminarz, sąsiadki u siebie, Lech u siebie, Ruch u siebie i Jagiellonia u siebie. Warunek konieczny, to zwycięstwo na Oporowskiej.
Oby Blanco i Novo byli gotowi do gry, bo nawet z marszu wydaje mi się , że będą lepsi od Rzeźniczaka i Żyry na dzień dzisiejszy.

siekan
20-02-2012, 20:38
W zeszłej rundzie tez mieliśmy u siebie takie tuzy jak Podbeskidzie, Cracovię i wszyscy widzieliśmy jak to wyglądało. Także atut własnego stadionu, szczególnie w naszym przypadku, odpada.

Z.
20-02-2012, 20:38
Spokojnie, 5 punktów to na prawdę mały dystans. Wystarczy, że pokonamy w niedzielę Śląsk i już tylko 2 punkty. Na naszą korzyść również terminarz, sąsiadki u siebie, Lech u siebie, Ruch u siebie i Jagiellonia u siebie.

Tobie też mógłbym zdać to samo pytanie co wyżej.

Gdyby to wszystko bylo takie proste, łatwe, spokojnie, mały dystans, pokonamy x na wyjeździe i witamy się z gąską to Legia miałaby 20 mistrzostw. Tylko cholera od 1995 roku praktycznie co roku w marcu jest ta sama dyskusja i na 16 sezonów udało się.... dwa razy.

A przecież wystarczy tylko wygrać z x, terminarz jest okej, kolejek dużo, bla bla bla :]

Za 3-4 kolejki będziemy 'skupiać się na sobie' i nie będziemy 'patrzeć na przeciwników'. Rok w rok to jest grane.

niktwazny
20-02-2012, 20:40
On to prędzej ogląda Manchestery i inne Juventusy.

Ty za to ligi Jemenu, Barados, Brunei, Malezji, Gabonu, a ta Gruzińska jest niewątpliwie Twoim konikiem.

adus1994
20-02-2012, 20:41
Spokojnie, 5 punktów to na prawdę mały dystans. Wystarczy, że pokonamy w niedzielę Śląsk i już tylko 2 punkty. Na naszą korzyść również terminarz, sąsiadki u siebie, Lech u siebie, Ruch u siebie i Jagiellonia u siebie. Warunek konieczny, to zwycięstwo na Oporowskiej.
Oby Blanco i Novo byli gotowi do gry, bo nawet z marszu wydaje mi się , że będą lepsi od Rzeźniczaka i Żyry na dzień dzisiejszy.

No właśnie dla nas wystarczy, a dla nich to za dużo...

Mario
20-02-2012, 20:45
Ty za to ligi Jemenu, Barados, Brunei, Malezji, Gabonu, a ta Gruzińska jest niewątpliwie Twoim konikiem.

To się wszyscy uśmiali

:uklony:

kristof
20-02-2012, 22:13
Wydaje mi się że nawet nie mamy co patrzeć na Śląsk. Oni raczej pogubią punkty, może nie aż tak hurtowo jak Jagiellonia w zeszłym sezonie, ale będzie im znacznie ciężej niż na jesieni, bo wszyscy będą się na nich bardziej koncentrować, a mają do tego kilka naprawdę ciężkich wyjazdów.

Bardziej obawiałbym się czarnych. Skład mają dobry, mają napastnika co strzela regularnie, trenera dobrego, atmosfera u nich w końcu sensowna. Mogą być bardzo bardzo niebezpieczni, a już są przed nami.

Jak wróci Rado i zaskoczy Novo to natarcie będzie u nas naprawdę dobre i w takich meczach jak z Górnikiem powinniśmy mieć jeszcze więcej setek, co się przełoży na wygrane, ale nadal czekam na Blanco, bo bez prawdziwego lisa pola karnego będziemy ciągle za dużo marnować.
Martwi mnie, że Skorża udawał zaskoczonego, media siedzą cicho, na forach cicho, każdy już go powoli ustawia w składzie. Boje się że lada dzień okaże się, że Blanco tak naprawdę na drugie ma.... Kucharczyk.

Slyboots
20-02-2012, 23:00
Tobie też mógłbym zdać to samo pytanie co wyżej.

Gdyby to wszystko bylo takie proste, łatwe, spokojnie, mały dystans, pokonamy x na wyjeździe i witamy się z gąską to Legia miałaby 20 mistrzostw. Tylko cholera od 1995 roku praktycznie co roku w marcu jest ta sama dyskusja i na 16 sezonów udało się.... dwa razy.

A przecież wystarczy tylko wygrać z x, terminarz jest okej, kolejek dużo, bla bla bla :]

Za 3-4 kolejki będziemy 'skupiać się na sobie' i nie będziemy 'patrzeć na przeciwników'. Rok w rok to jest grane.

Dlatego ja nie wierzę w taki scenariusz, że na początku wiosny od razu gubimy punkty, strata w dalszym ciągu jest do odrobienia, mecze z bezpośrednimi rywalami przed nami i nagle w trakcie rundy wrzucamy piąty bieg , przez co pod koniec sezonu odskakujemy innym. Imposybilizm. :] Wystarczy przypomnieć sobie jak zdobywaliśmy ostatnie mistrzostwa - na wiosnę wstrzelenie się z formą od początku ( te zwycięstwa w doliczonym czasie w 1 kolejce wiosennej to było coś ..), kilka zwycięstw z rzędu , lider i trzymanie dystansu do końca. W przypadku Legii ciężko mi wyobrazić sobie inny, bardziej dramatyczny rozwój sytuacji. 94 rok już się nie powtórzy.

niktwazny
20-02-2012, 23:24
To się wszyscy uśmiali

:uklony:

Nie obchodzi mnie czy się uśmiali, czy nie, ale już mam trochę dość Twojej osoby, i Twojego przekonania o swojej nieomylności...

PS. Nie, nie jest to na tyle gruby powód, aby przestać tu zaglądać :)

kristof
20-02-2012, 23:37
Właśnie bankrutuje Rangers. Mam nadzieję że chociaż kilku zwolenników wydawania ponad stan i liczenia na zwrot z awansu do LM jest zagorzałymi fanatykami tej drużyny, to może nieco ochłoną.

Jeśli chodzi o Legię sytuacja obecnie jest nieco inna i przynajmniej jeden naprawdę dobry kocur się nam należy po tych wyprzedażach.

Neg
21-02-2012, 00:12

A co to ma do rzeczy ? Jest 36 punktów do zdobycia do końca sezonu, jeśli ktoś uważa (mając jeszcze bezpośredni mecz z liderem) że tych 5 punktów jest już nie do odrobienia w szczególności że transfer Rybus - Novo wyjdzie raczej na plus oraz że do składu wróci nasz najlepszy gracz - Rado to tylko pogratulować. Ja wiem że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Interesuję się na tyle piłką by wiedzieć, że już znacznie większe przewagi punktowe liderów były trwonione.

maatek
21-02-2012, 00:42
W ogóle śmieszy mnie trochę to malkontenctwo. Ja rozumiem wszystko, wiadomo jaka jest sytuacja, że od kilku lat chu.ja gramy, ale kto ma w to zwycięstwo wierzyć jak nie my? Szczerze mówiąc, to jakbym ja tak najpierw gadał i gadał, że "no to ch.uj, po mistrzostwie", to na mecz bym chyba szedł z podobnym zdaniem - "a, po co ich wspierać, jak i tak ch.uj z mistrzostwa".

meteorjednostrzalowiec
21-02-2012, 02:04
A co to ma do rzeczy ? Jest 36 punktów do zdobycia do końca sezonu, jeśli ktoś uważa (mając jeszcze bezpośredni mecz z liderem) że tych 5 punktów jest już nie do odrobienia w szczególności że transfer Rybus - Novo wyjdzie raczej na plus oraz że do składu wróci nasz najlepszy gracz - Rado to tylko pogratulować. Ja wiem że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Interesuję się na tyle piłką by wiedzieć, że już znacznie większe przewagi punktowe liderów były trwonione.

Istota problemu jest taka, że od 2006 zawsze jest ten ****** dystans który musimy nadrobić. Czy to 1 punkt czy 5 zawsze mamy niewielki dystans. Kiedy ostatnio Legia miała komfort, że ma zapas? Bo chyba właśnie prawie 6 lat temu. W lidze jesteśmy dokładnie w tym samym punkcie jak za Urbana, Grzelaka i Iwańskiego.

Nie ma racjonalnych podstaw, żeby twierdzić, że przegonimy resztę. Drużyna z zeszłej jesieni przegrała ze Śląskiem o 4 punkty. I ta właśnie drużyna, która przegrała jesień, została bardzo poważnie osłabiona.

Najsilniejsza jedenastka jesieni wyszła na mecz ze Spartakiem w Warszawie. Dzisiaj z tego składu nie ma 4(!!!) podstawowych zawodników spośród 11. Prawie pół drużyny! Każdy z tej czwórki rozegrał co najmniej 20 meczów w I zespole, rozumiał się z kolegami, rozumiał taktykę i mogli grać ze sobą w pewnym stopniu na pamięć. Jeden z nich był najlepiej asystującym graczem Legii.

Na dzień dzisiejszy (już po pierwszym meczu rundy rewanżowej) w zamian za te prawie pół drużyny (4 z 11) mamy Novo i tylko nadzieję na Blanco. Zakładając wariant najbardziej optymistyczny (a więc i mało prawdopodobny) - że Blanco dojdzie, obaj z Novo będą zdrowi, obu się będzie chciało, obaj zrozumieją taktykę Skorży i obaj nie zapomną jak się gra w piłkę - będziemy mieli dwie luki zapełnione. Pozostałe dwie uzupełnią gracze, którzy przegrali rywalizację o miejsce w I składzie, bo byli słabsi, albo nie pasowali. Wyjdą w jedenastce nie dlatego, że sobie to wywalczyli, tylko dlatego, że zwolniło się miejsce.

Jedyna nadzieja w tym, że Skorża znów dokona cudu, wyciśnie z drużyny ponad 100%, tylko na ligę. A do tego niestety - ciężko to przez klawę przechodzi - trzeba odpaść z LE. Mając mecze ze Sportingami i Menczesterami grajki w niedzielę znów potwierdziły, że na lidze będą się oszczędzać.

_karol
21-02-2012, 08:50

Skoro nie potrafimy wygrać na wyjeździe z Górnikiem, a nawet pokonać u siebie Podbeskidzia czy Śląska, to jak ty wierzysz w zwycięstwo we Wrocławiu?

R.
21-02-2012, 08:50
- Najpierw sprzedaj, potem sprowadzaj - słowa te usłyszał dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak przed kluczowymi meczami Ligi Europejskiej. Po sprzedaży trzech piłkarzy dopiero teraz próbuje wzmacniać skład. 32-letni skrzydłowy Hiszpan Nacho Novo zadebiutuje w niedzielnym meczu ze Śląskiem. Nie ma za to zapowiadanego 29-letniego napastnika Ismaela Blanco, bo transfer blokuje jego obecny klub, meksykański San Luis.

- Blanco ma kontrakt z San Luis do czerwca, ale prezes obiecał, że jeśli znajdzie klub w Europie, puści go. Kiedy Blanco znalazł drużynę, od razu pojawiły się problemy. Prezes zmienił zdanie i teraz nie chce go puścić za darmo. We wtorek rano, może w środę zapadnie ostateczna decyzja, czy Blanco do nas przyjdzie - zasłyszano wczoraj w klubie przy Łazienkowskiej. Zarząd Legii wydał zgodę na sprowadzenie Argentyńczyka, byłego dwukrotnego króla strzelców ligi greckiej, tylko pod warunkiem, że przyjdzie za darmo. A innych wzmocnień nie będzie.

Czyli zapewne nic z tego nie wyjdzie...

miszszczu
21-02-2012, 09:15
Czyli zapewne nic z tego nie wyjdzie...

spokojnie
To tylko artykuł z GW
ostatnio sportowy serwis internetowy z pod ich bandery pisał że z Blanco już podpisaliśmy, więc spokojnie bym do tego podchodził

Obstawiam że transfer jeden będzie, tyle że zwłoka z Blanco spowodowana jest tym, że Skorża chce obrońcę na miejsce Komorowskiego
kurcze i teraz rodzi się pytanie czy Choto i Astiz faktycznie tacy słabi??

Loko
21-02-2012, 09:53
http://legia.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Ismael-Blanco-przechodzi-do-Legii-Warszawa,artykul,130640,1,721.html

A jednak u nas zagra :)

detoxizer
21-02-2012, 09:54
- Najpierw sprzedaj, potem sprowadzaj - słowa te usłyszał dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak przed kluczowymi meczami Ligi Europejskiej.

Radzę pamiętać te słowa podczas letniego okienka.

m82
21-02-2012, 10:04
http://legia.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Ismael-Blanco-przechodzi-do-Legii-Warszawa,artykul,130640,1,721.html

Jak nie zobaczę to nie uwierzę :)

a-d-a-m
21-02-2012, 10:11

Z tego nie wynika, że u nas zagra na 100%. Podobno Meksykanie nie chcą go puścić za darmo. Jeżeli do środy sytuacja się nie wyjaśni, Legia ma zrezygnować z tego transferu... Tak więc spokojnie...

brachu
21-02-2012, 10:25
Z tego nie wynika, że u nas zagra na 100%. Podobno Meksykanie nie chcą go puścić za darmo. Jeżeli do środy sytuacja się nie wyjaśni, Legia ma zrezygnować z tego transferu... Tak więc spokojnie... Gdzie tak piszą ,że go nie chcą puścić ? Jedyne co wiadomo to fakt ,że San Luis ma problemy finansowe i dopiero na dniach rozliczyli się z grajkami z kasy . Więc raczej z pocałowaniem reki go pożegnają .

matx
21-02-2012, 10:34
Gdzie tak piszą ,że go nie chcą puścić ? Jedyne co wiadomo to fakt ,że San Luis ma problemy finansowe i dopiero na dniach rozliczyli się z grajkami z kasy . Więc raczej z pocałowaniem reki go pożegnają .

No właśnie raczej coś go nie chcą z pocałowaniem ręki za darmo pożegnać. Przeczytaj trochę wcześniejszy post Raffelsa.

Adin
21-02-2012, 10:35
wie ktoś dlaczego odszedł z AEK, aż do Meksyku?

Orzech
21-02-2012, 10:50
Liga Meksykańska jest bardzo bogata, tam chyba nawet rząd dokłada do piłki spore kwoty. Stąd wielu Meksykańskich piłkarzy gra w rodzimej lidze, a nie w Europie.

miszszczu
21-02-2012, 11:03
kilka dni była cisza a teraz każdy portal rozpisuje się o Blanco
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/ismael-blanco-w-legii-san-luis-nie-chce-puscic-zaw,1,5033098,wiadomosc.html

mi osobiście brakuje info od Weszlo!
jeśli takowe będzie - powinno być najbardziej konkretne, bo pozostałe serwisy klepią farmazony, tyle że każdy z nich te same fakty ubiera w nieco inne zdania

e(L)egion
21-02-2012, 11:15
Bo pewnie póki co nikt tak naprawdę nie wie czy ten Blanco kontrakt rozwiąże/rozwiązał czy nie. Na obecną chwilę wygląda na to, że nie i nie wydaje się to formalnością, skoro pojawiają się informacje ze niby czekamy tylko do środy, a potem sprawa ma się stać nieaktualna.

brachu
21-02-2012, 11:16
No właśnie raczej coś go nie chcą z pocałowaniem ręki za darmo pożegnać. Przeczytaj trochę wcześniejszy post Raffelsa.
Czytalem i nadal pytam : skad pismaki maja takie informacje ? Bo przeleciałem wszystkie meksykańskie portale jak i fora sportowe i nikt o tym nie pisze. :snoopi:

triqas
21-02-2012, 11:25
wie ktoś dlaczego odszedł z AEK, aż do Meksyku?
W tamtejszych mediach mówił ,że miał oferty z Niemiec ,Rosji, Turcji,Szwajcarii,Arabii Saudyjskiej i Argentyny , ale klub z Meksyku był najbardziej zdeterminowany aby go pozyskać.

casual
21-02-2012, 11:30

Nowa Matura, sprawdzająca umiejętność czytania ze zrozumieniem, chyba kolegi nie objeła, co ?

matx
21-02-2012, 11:30
Czytalem i nadal pytam : skad pismaki maja takie informacje ? Bo przeleciałem wszystkie meksykańskie portale jak i fora sportowe i nikt o tym nie pisze. :snoopi:

A po czym wnosisz, że meksykańskie portale, albo fora huczałyby o tym, że po meksykańskiego zawodnika zgłosił się polski klub, ale meksykańcy nie chcą go puścić za darmo? Przecież to żadna informacja z ich punktu widzenia..

brachu
21-02-2012, 11:31
Warto też dodać ,że on w ogóle nie gra w tym sezonie . Na 7 kolejek wszystkie przesiedział na ławce :pokemon:

Jaco
21-02-2012, 11:40
Warto też dodać ,że on w ogóle nie gra w tym sezonie . Na 7 kolejek wszystkie przesiedział na ławce :pokemon:
Znaczy, że jest wypoczęty i głodny gry. :boshe:

miszszczu
21-02-2012, 11:56
Znaczy, że jest wypoczęty i głodny gry. :boshe:

lub
Jest w tak beznadziejnej formie że nadaje się jedynie na ławę

Puszer
21-02-2012, 12:11
:kawa:Różnie to u nas już bywało, więc nie ma co się napalać. Pożyjemy, zobaczymy:cinkciarz:

elmoro87
21-02-2012, 12:18
A tak z ciekawości, kto zagra na lewej obronie w przypadku (odpukać) urazu Wawrzyniaka? Do tej pory oczywistą alternatywą wydawał mi się Komorowski, który grywał na lewej obronie. A teraz?...Zostaje chyba tylko Kiełbowicz, który praktycznie wcale nie gra.

Z.
21-02-2012, 14:30
Zarząd Legii wydał zgodę na sprowadzenie Argentyńczyka, byłego dwukrotnego króla strzelców ligi greckiej, tylko pod warunkiem, że przyjdzie za darmo. A innych wzmocnień nie będzie. To też powiedziano nam w klubie.

:lol:

e(L)egion
21-02-2012, 14:34
Dlatego jakby się udało tego Blanco wyciągnąć to by naprawdę trzeba było oddać honor Jóźwiakowi czy temu co to negocjował, bo ci dusigrosze to tylko potrafią pierd... "za darmo". By sypnęli z 200-300 tyś $ (co to jest przy tym co zainkasowali w euro tej zimy) to by sprawa była pewnie już zamknięta, a tak to się pewnie wszystko rypnie jak się meksykaniec uprze.

Playboy
21-02-2012, 14:47
Skąpe **********. Rozsprzedali zespół i teraz wina na Skorżę spadnie po nieudanym sezonie.

Z.
21-02-2012, 14:47
To ja jeszcze po uspokojeniu się po wybuchu śmiechu dodam jeszcze, że dla tych żydów ważniejsze jest właśnie pewnie 200 tysięcy euro niż czas, który upływa bardzo szybko. Każdy kolejny dzień bez transferu to zmniejszanie szans na mistrza i na awans do LM. Krótko mówiąc skoro rozbijamy się o 200 tysięcy euro to zapowiedzi walki o LM są po prostu cyberturbomega śmieszne.

Ale bez kitu może i lepiej. Niech wreszcie sprzedadzą ten klub, niech przyjdzie nowa miotla i wywali cały ten zarząd w kosmos.

Jaco
21-02-2012, 14:49
Skąpe **********. Rozsprzedali zespół i teraz wina na Skorżę spadnie po nieudanym sezonie.
Teraz pojąłeś wreszcie, dlaczego ten temat od samego początku jest śmieszny? \')

midzi
21-02-2012, 15:00
Akurat GW dowiedziała się czegoś od ajtijajowców. Juz w to uwierzę. Ostatnie ich artykuły o transferach w Legii to takie ślepaki, że szkoda gadać.

dobronarodowe
21-02-2012, 15:41
Czy to prawda, że Legia prowadziła rozmowy z Filippo Inzaghi "Pippo" ? :chees:

ReAl
21-02-2012, 16:01
Nie bawiąc się w wielką matematykę kwestia zimowych transferów wygląda tak:

Sprzedani na targu:
Rybus 2,7 mln
Borysiuk - 2 mln
Komorowski - 0,7 mln
Manu - 0,2 mln

+ kontrakty powyższych i dodatkowo Ohayona

Zakontraktowany/i bo przecież nie kupieni:

Nacho Novo - w istocie zwolnione pensje Manu i Ohayona
Blanco - pod wielkim znakiem zapytania za $ z Komora

Pozostaje na czysto 4,9 bańki ( + uposażenie ) i to bynajmniej nie kolumbijskich pesos na premie dla nowych dyrektorów i ajtiajowi w dupe - można kvrwa można ?

Edit. Nie trzeba dodawać, że "departament" Miklasa i Jóźwiaka tego hajsu nawet nie powącha a Skorża będzie się mógł prosić o obrońcę do usranej....
A tak już zupełnie na końcu Meksykanie powinni powiedzieć "a bujajta wory w dvpe jebane sknery"

nst
21-02-2012, 16:08
Musi byc na czysto wiecej niz 3/4 tego co sie zarobi. Nie znacie ITI :D ?

Juz widze jak Blanco inkasuje taka kase...chociaz, moze za duzo popili i zamienil sobie grajek 3 na 6 :D

ReAl
21-02-2012, 16:16
Nieoficjalnie się mówi, że Blanco przytuli 0,6 za rok.

nst
21-02-2012, 16:23
Cholery mozna dostac z tymi spamerami... Co za tłuki :/

Co do Blanco i jego 0,6 ( czemu nie 0,75 :D ? ) to mowie ze ostro popili i tam z 3 zrobila sie 6 ;)

Tak czy siak jego klub nie chce sie zgodzic na rozwiazanie kontraktu, wiec zanim to rozpatrza to minie pewnie z pol roku...

Loko
21-02-2012, 16:40
Nowa Matura, sprawdzająca umiejętność czytania ze zrozumieniem, chyba kolegi nie objeła, co ?

To był skrót myślowy, jeżeli wiesz co to jest.
Nie bądźmy aż tak dokładni, poza tym prawdopodobnie u nas zagra jezeli nic sie powaznego nie stanie, więc po co ta spina u Ciebie ?

Mario
21-02-2012, 16:55
To był skrót myślowy, jeżeli wiesz co to jest.
Nie bądźmy aż tak dokładni, poza tym prawdopodobnie u nas NIE zagra jezeli nic sie powaznego nie stanie, więc po co ta spina u Ciebie ?

Chyba ci tam czegoś zabrakło. Jak to miało być? Decyzja dzisiaj, a najpóźniej jutro? Blanco w najlepsze trenuje ze swoim klubem więc ten temat raczej upadł.

detoxizer
21-02-2012, 17:00
Oczywiście zupełnym przypadkiem sprawa Blanco pojawiła się, gdy na jaw wyszła sprawa transferu Komorowskiego... :pokemon:

miszszczu
21-02-2012, 17:43
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/marijan-antolovic-o-krok-od-zmiany-klubu,1,5033699,wiadomosc.html

nie piszą tylko czy ostatecznie się z nim żegnamy, czy tylko na jakiś czas...

adaminho7
21-02-2012, 18:08
Marijan Antolović nie ma szans na regularną grę w barwach Legii Warszawa. Po chorwackiego golkipera zgłosił się bośniacki Borac Banja Luka. Bramkarz zgodził się na przenosiny i czeka na porozumienie między klubami
8)
futbolnews

Maks
21-02-2012, 18:17
A przychodził za 500 tysięcy euro i jeszcze mieliśmy na nim zarobić. :-/

Kedar
21-02-2012, 22:16
Tak sobie czytam Przegląd i mi się nasunęła ostatnia strona o Dariuszu Dudka. Uniwersalny gracz na defensywie w Auxerre. Chce odejść z klubu. Myślę, że do Legii by się nadawał po odejściu Borysiuka na DM. Szkoda, że Nasz wspaniały zarząd raczej na taki pomysł nie wpadnie.

Ciekawi mnie jak się rozegra dalej sprawa Małeckiego w Wiśle. Jak uważacie w Legii za Rybusa taki piłkarz by pasował?

midzi
21-02-2012, 22:18
Pasował? Wyjdź człowieku z tego tematu.

Huxley
21-02-2012, 22:19
Ciekawi mnie jak się rozegra dalej sprawa Małeckiego w Wiśle. Jak uważacie w Legii za Rybusa taki piłkarz by pasował?

O stary..to żeś przygrzał...

Kedar
21-02-2012, 22:19
A na przekór nie wyjdę nikt mi do tego nie zmusi :)

Pytam od tak z przekąsem...

Huxley
21-02-2012, 22:20
A na przekór nie wyjdę nikt mi do tego nie zmusi :)

Pytam od tak z przekąsem...

Nie bądź tego taki pewien ;)

Kedar
21-02-2012, 22:22
O stary..to żeś przygrzał...

No co przecież wypowiedź Jóźwiaka w "PS cytuję " Z zawodnikiem trzeba rozmawiać. To kwestia ustalenia i przestrzegania pewnych zasad. Nie zawsze dobrzy gracze są pokorni i godzą się na wszystko. Wiele zależy od tego czy zawodnik ma problemy, ale chce grać, czy może po prostu lekceważy drużynę. Myślę jednak, że w Legii poradzilibyśmy sobie z utrzymaniem dyscypliny u piłkarza tego typu"

A pytanie było "Czy wzięlibyście Małeckiego" ?

8)

Maks
21-02-2012, 22:25
Sam Skorża rok temu chciał kupić Małeckiego, więc nie naskakujcie tak na chłopaka.

Paw(L)ak
21-02-2012, 22:25
A pytanie było "Czy wzięlibyście Małeckiego" ?

Nie. Niech spier.dala, wyczerpałem temat?

Huxley
21-02-2012, 22:26
Sam Skorża rok temu chciał kupić Małeckiego, więc nie naskakujcie tak na chłopaka.

Ok

Kedar
21-02-2012, 22:26
Aha skoro Jóźwiak tak powiedział to dawać Patrycję do Legii :klaszcze:

Ja bym się nie śmiał gdyby wyszła taka oferta ze strony Mik_asa i Józia :gwiazda:

Bootleg
21-02-2012, 22:30
co to wogóle za chore rozkimny... każdy komu przeszło przez myśl Małecki do Legii powinien jebnąć baranka w ścianę. przecież to wypisz wymaluj kopacz w stylu starego reksia czy innego chórzysty :jejku:

Kedar
21-02-2012, 22:35
co to wogóle za chore rozkimny... każdy komu przeszło przez myśl Małecki do Legii powinien jebnąć baranka w ścianę. przecież to wypisz wymaluj kopacz w stylu starego reksia czy innego chórzysty :jejku:

Bo przez parę stron same gdybanie czy Blanco będzie czy nie, czy Blanco zje kebaba a może zrobi kupe na biurku Waltera. No to walnąłem footbol - fiction. Ale w Legii dzisiaj wszystko możliwe jak już Józio w sposób pochlebny mówi o Małeckim :roll:

orson
21-02-2012, 22:35
bierzcie go śmiało - nam to na rękę :)

ivan
21-02-2012, 22:39
Bo przez parę stron same gdybanie czy Blanco będzie czy nie, czy Blanco zje kebaba a może zrobi kupe na biurku Waltera. No to walnąłem footbol - fiction. Ale w Legii dzisiaj wszystko możliwe jak już Józio w sposób pochlebny mówi o Małeckim :roll:

Who the fuck is Józio ?

glazek
21-02-2012, 22:40
bierzcie go śmiało - nam to na rękę :)

I co? Moze mamy zaplacic za niego 2 mln? :D :sedzia: