PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

Alejku Masalama Muhamad
05-07-2011, 22:34
- Lucas Magera? Hmm… brat Jacka Magiery? (śmiech). Nie wiem jak to z nim będzie, słyszałem że ma podpisać umowę z Polonią Warszawa. Zależy nam na tym aby pozyskać taką silną postać do ofensywy. Czy będzie to Maor Buzaglo? To bardzo ciekawy zawodnik, a czy to będzie on zależy od wielu czynników.

Podobno to słowa Skorży, nie wiem co o tym myśleć, ale czekajmy na rozwój wydarzeń. :popcorn:

syrokomla
05-07-2011, 23:29
wp.pl pisako o Magerze, ze dyskopolo go bierze juz rano w relacji ze sparingu z warta wiec chyba MS nie blefowal. szkoda bo to wbrew wasxym rozkminkom dobry pilkarz. Niestety JW zawsze przebije ofertę Legii.

midzi
05-07-2011, 23:33
Nie przesadzajmy już, że ten temat był aż tak diametralnie inny jakieś 2-3 lata temu. Też wyskakiwały pokemony z swoimi typami z FM-a, czy wklejano linki ze wszystkim dobrze znanej bazy piłkarzy. Oczywiście różni się to skalą i liczbą pyskówek, ale to można przytemperować raz dwa.

W nocy napisałem, że w żadnego Kuciaka i innych nie wierzę, a tu okazuje się, że wspominany Kuciak jest już w Austrii, a Magera ponoć przechodzi testy. Zobaczymy jak to się dalej potoczy, ale jeśli Beret z Miklasem nie przelicytowali i nie będziemy mieli teraz teatrzyku pt. "wygramy w sądzie, czy nie wygramy" to może się okazać, że będziemy mieli całkiem miłą i zgrabną pakę. Kuciak nie wygląda na kelnera, a do tego są szanse na jakiegoś napadziora. Jeszcze tylko ofensywny zawodnik (może być uniwersalny w stylu Małeckiego) i śmiało możemy przypuszczać, że transfery jakościowo przebiją te z ubiegłego roku.

Toony
06-07-2011, 08:47
Ja nie będę na razie oceniał transferów duetu MJ&LM dopóki ich nie zobaczę w akcji. Mam nadzieję, że będą wzmocnieniem, a nie jak to było w letnim czy nawet zimowym okienku, kiedy ściągnęliśmy większość statystów.

syrokomla
06-07-2011, 08:51
Ja nie będę na razie oceniał transferów duetu MJ&LM dopóki ich nie zobaczę w akcji. Mam nadzieję, że będą wzmocnieniem, a nie jak to było w letnim czy nawet zimowym okienku, kiedy ściągnęliśmy większość statystów.

cieszę się, że podzieliłeś się z nami tym celnym spostrzeżeniem :popcorn:

bANIAQ
06-07-2011, 11:08
Dusan Kuciak dotarł na zgrupowanie Legii w Austrii. Ale nie jest pewne, czy podpisze kontrakt z warszawskim zespołem. FC Vaslui oficjalnie zażądało powrotu bramkarza. Poinformowało również PZPN o całej sytuacji. Rumuńscy działacze są przekonani, że Kuciak wróci do ich klubu.

Prezydent Vaslui, Constantin Zotta, przyznał, że nie wyobraża sobie, żeby piłkarz opuścił klub. - Powiadomiliśmy o całej sytuacji obydwie federacje: polską i rumuńską. Również Legia otrzymała od nas oficjalne pismo w tej sprawie. Słyszeliśmy nawet, że Kuciak podpisał z nią kontrakt. Takie problemy zdarzają się na całym świecie, ale wierzę, że ten zostanie rozwiązany - mówił.

Zupełnie innego zdania jest dyrektor sportowy Legii, Marek Jóźwiak. - Spokojnie załatwiamy ten transfer. Informacje, które Rumuni wysyłają w świat, kompletnie mijają się z prawdą - mówił na łamach polskiej prasy.

Ale Zotta jest innego zdania. - Rozmawiałem z Kuciakiem przez telefon i podziękowałem mu za to, co dotychczas zrobił dla klubu. Ale zaznaczyłem, że liczymy na niego w najbliższym sezonie. Myślę, że dołączy do nas w ciągu kilku najbliższych dni - dodał.

Który klub wyjdzie zwycięsko z walki o bramkarza? Rumuni podkreślają, że po ich stronie są przepisy: piłkarz ma wciąż ważny kontrakt, Legia odpowiada, że Vaslui zalega Słowakowi 250 tysięcy euro.

---------------------------------------------------------

Niewykluczone, że dziś na testy medyczne na Legię przyjedzie Lukas Magera, 28-letni czeski napastnik. Informacja nie jest pewna, bowiem piłkarzem zaczęły się interesować inne polskie kluby - Polonia i Górnik. "Potwierdzam, jest zainteresowanie ze strony Polonii. Na razie rozmowy trwają" - mówi PS agens piłkarza.

Prawdopodobnie Polonia będzie chciała przebić ofertę Legii dla czeskiego zawodnika. Legia jednak jako jedyna z trójki zainteresowanych Magerą, w nowym sezonie walczyć będzie w europejskich pucharach.

---------------------------------------------------------

Ireneusz Jeleń jest do wzięcia za darmo. Napastnik reprezentacji Polski odszedł z Auxerre po tym, jak skończył mu się kontrakt, ale nie może znaleźć nowego pracodawcy. Powód? Wygórowane żądania finansowe. Ale nie tylko on ma takie problemy...
Polak natomiast znalazł się w jedenastce francuskiego serwisu "Footmercato", złożonej z piłkarzy, którzy są do wzięcia za darmo.

(...) Kto znalazł się w jedenastce oprócz Jelenia? Jest tu m.in. Ludovic Giuly, który nie może dogadać się z Paris Saint Germain w sprawie wysokości zarobków i prawdopodobnie opuści Parc des Princes. Jest też były gracz Realu Madryt, Mahamadou Diarra, który wiosną nie błysnął w Monaco i ma problemy ze znalezieniem klubu. Podobnie jak jego niedawny partner klubowy, Djimi Traore, znany z gry w lidze angielskiej, m.in. w Liverpoolu.

Może warto się nimi zainteresować ?

a-d-a-m
06-07-2011, 11:39
Ireneusz Jeleń jest do wzięcia za darmo. Napastnik reprezentacji Polski odszedł z Auxerre po tym, jak skończył mu się kontrakt, ale nie może znaleźć nowego pracodawcy. Powód? Wygórowane żądania finansowe. Ale nie tylko on ma takie problemy...
Polak natomiast znalazł się w jedenastce francuskiego serwisu "Footmercato", złożonej z piłkarzy, którzy są do wzięcia za darmo.
(...) Kto znalazł się w jedenastce oprócz Jelenia? Jest tu m.in. [B]Ludovic Giuly, który nie może dogadać się z Paris Saint Germain w sprawie wysokości zarobków i prawdopodobnie opuści Parc des Princes. Jest też były gracz Realu Madryt, Mahamadou Diarra, który wiosną nie błysnął w Monaco i ma problemy ze znalezieniem klubu. Podobnie jak jego niedawny partner klubowy, Djimi Traore, znany z gry w lidze angielskiej, m.in. w Liverpoolu.
Może warto się nimi zainteresować ?

:zagubiony:
Jeleniem to niech się lepiej zainteresuje oddział ortopedii w szpitalu praskim, a co do tych dwóch pozostałych to chyba stary Walter musiałby sprzedać onet żeby kopsnąć satysfakcjonujące ich pensje...

LioneL
06-07-2011, 12:12
Giuly nie może dogadać się co do pensji z PSG, które i tak płaci piłkarzom spore sumy, a ma dogadać się z Legią?

M. Diarra to już w ogóle półka cenowa nie dla Legii.

nst
06-07-2011, 12:36
Tak to jest jak sie gra kilka sezonow w FM i do Legii mozna kupic w miare ogarnietych znanych zawodnikow...

FM to nie real i to widzi kazdy. Nie mamy kasy na transfery a na zarobki dla wolnych zawodnikow pieniazki sie znajda, tyle ze nie takie jakich by chcial taki Giuly czy Diarra. Znajda sobie klub w lepszej lidze za lepsze pieniadze.
Pora zostac na ziemi :D

PS: Borysiuka nikt nie kupi w tej chwili, wiec wiemy juz na kogo mozna liczyc jesli chodzi o wzmocnienia.

midzi
06-07-2011, 12:42
@up
Zauważ, że malo kto w naszej lidze i nie tylko kupuje za gotówkę. Generalnie są to wypożyczenia, albo transfery za symboliczne kwoty. Sam jestem ciekawy za ile poszli Cetnarski i Małkowski z Bełchatowa, ale były to z pewnością kwoty nie większe niż 1-1,5 mln zł na co mógł sobie pozwolić prawie każdy klub w ekstraklasie latem ubiegłego roku.

Dlatego nie odbiegamy od normy i próbujemy zrobić transfery bezgotówkowe, ale jednak sięgając po zawodników, którzy inkasują co rok więcej niż średnia ligowa.

Mario
06-07-2011, 14:39
@up
Zauważ, że malo kto w naszej lidze i nie tylko kupuje za gotówkę. Generalnie są to wypożyczenia, albo transfery za symboliczne kwoty. Sam jestem ciekawy za ile poszli Cetnarski i Małkowski z Bełchatowa, ale były to z pewnością kwoty nie większe niż 1-1,5 mln zł na co mógł sobie pozwolić prawie każdy klub w ekstraklasie latem ubiegłego roku.

Dlatego nie odbiegamy od normy i próbujemy zrobić transfery bezgotówkowe, ale jednak sięgając po zawodników, którzy inkasują co rok więcej niż średnia ligowa.

Bełchatów zarobił na nich niecałe trzy miliony złotych co wcale nie jest sumą małą jak za takich zawodników.

Co do Magery to sam zawodnik ma oferty z Legii, ksp i Górnika i według Czechów najbliżej mu do nas pomimo lepszej oferty od dziewczyn. Zależy mu na grze w europejskich pucharach.

midzi
06-07-2011, 18:30
Teraz pytanie czym nam ma zależeć? Magera to nie jest supersnajper, a raczej gracz do 4-3-3. Z tercetem Ljuboja-Hubnik-Magera mógłoby być ciekawie, ale zobaczymy :)

Mario
06-07-2011, 18:48
Teraz pytanie czym nam ma zależeć? Magera to nie jest supersnajper, a raczej gracz do 4-3-3. Z tercetem Ljuboja-Hubnik-Magera mógłoby być ciekawie, ale zobaczymy :)

Jest do wzięcia za darmo, dobrze asystuje, bramki też strzela i do tego chce grać w Legii, brakuje nam napastników więc jest idealnym kandydatem. Z konieczności może grać jako ofensywny pomocnik, to też jest duży plus, bo mamy tylko Radovica i Wolskiego.

midzi
06-07-2011, 20:33
Coś tam spojrzałem jak chłopak gra i nie jest to typowa 9-tka, a raczej cofnięty napadzior, albo właśnie ofensywny pomocnik z dobrymi warunkami fizycznymi. Nie mam pojęcia czy chce on u nas grać, ale w czeskiej prasie wspomina się polskie kluby m.in.Legię. Poczekamy, zobaczymy.

daimler
06-07-2011, 20:56
Czy modzi mogą wydzielić dwa tematy?
Transfery - informacje
Transfery - pierdolenie trzy po trzy

z góry dziękuję.

Noris
06-07-2011, 20:57
W nocy napisałem, że w żadnego Kuciaka i innych nie wierzę, a tu okazuje się, że wspominany Kuciak jest już w Austrii,

Kuciak w ciecie(cieście):fajek: może byc.

Fanatyk1993
06-07-2011, 22:28
Wszystko wskazuje na to, że Lukas Magera nie zagra w Legii. Czeski napastnik jest w tej chwili bliższy związania się umową z Polonią Warszawa. Potwierdza to agent zawodnika - Wygląda na to, że piłkarz Timisoary trafi wkrótce na Konwiktorską - stwierdził w rozmowie z agencją prasową CTK, Ondrej Chovanec. Również trener Maciej Skorża po wczorajszym sparingu z SV Horn sugerował, że reprezentant swojego kraju podpisze kontrakt z klubem zarządzanym przez Józefa Wojciechowskiego.

http://legia.net/wiadomosci,42298-magera_raczej_trafi_do_polonii.html

detoxizer
06-07-2011, 22:43
Niestety, dlatego właśnie powinniśmy rozsiewać fałszywe informacje na temat zainteresowania. Podobno z Buzgalo też się już JW kontaktował... :)

LioneL
06-07-2011, 22:49
Z tym Magerą to będzie dobrze, jak nie trafi do Legii. Ale tego Buzaglo to będzie szkoda, niech się Jóźwiak lepiej postara bardziej o niego.

midzi
06-07-2011, 22:57
Kuciak w ciecie(cieście):fajek: może byc.

Koniecznie na ostro.

jajcarz
06-07-2011, 23:10
Zelżała ochota obu warszawskich klubów Legii i Polonii na podpisanie kontraktu z czeskim napastnikiem Lukasem Magerą.

- Nie ma żadnej fazy rozmów - mówi dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak.

- Zrezygnowaliśmy na razie z rozmów, ale tak naprawdę to nie wiem, z czego zrezygnowaliśmy - twierdzi właściciel i prezes Polonii Józef Wojciechowski.

Magera jest dla obu klubów interesującą propozycją. Chce tego piłkarza trener Legii Jacek Magiera, rekomenduje go na Konwiktorską Jacek Zieliński. Wszystkie karty w ręku trzyma zawodnik. Dzieje się więc jak w czeskim filmie

- Nie dziwię się mu. Ma w czym wybierać i czeka na najlepszą ofertę. Wiem, że nie tylko Polonia go chce, jest jeszcze parę innych klubów - opowiada Jóźwiak.

- Mieliśmy się z nim spotkać, ale nie pojawili się jego pryncypałowie, do spotkania więc nie doszło. Temat wciąż jest otwarty. Obowiązuje prawo negocjacji. Każdy chce z niego - w najlepszy dla siebie sposób - skorzystać: Legia, piłkarz i my - mówi Wojciechowski.

http://www.sport.pl/sport/1,67926,9905808,Transfer_Magery__Jak_w_czeskim_fil mie.html

Dopóki z kimś nie podpisze to codziennie będzie po 5 wersji.

midzi
06-07-2011, 23:21
Czesi chcą podbić cenę. Normalne... tfu nienormalne w tym zawodzie i żadne zaskoczenie. Dlatego trzeba podchodzić do tych wszystkich info z dystansem. Wczoraj już pisano o testach medycznych, a dzisiaj się okazuje, że tematu nie ma. Kabaret.

a-d-a-m
07-07-2011, 10:20
Czesi chcą podbić cenę. Normalne... tfu nienormalne w tym zawodzie i żadne zaskoczenie. Dlatego trzeba podchodzić do tych wszystkich info z dystansem. Wczoraj już pisano o testach medycznych, a dzisiaj się okazuje, że tematu nie ma. Kabaret.

Ten Chovanec myśli chyba, że u nas jest takie ciśnienie jak w Glasgow, czy innym Manchesterze i takimi akcjami rozpęta licytację ;-) u nas nikt nie będzie się licytował z czubem JW, a jak chce za pół roku wyciągać Magerę z klubu kokosa to proszę bardzo... w Legii pewnie parę złotych mniej na koncie, za to są europejskie puchary...
Póki co to normalne gierki menedżerów, pożyjemy zobaczymy...

Maikel
07-07-2011, 11:13
Czy jest na tym forum jakaś osoba, która podając swoje informacje transferowe jest wiarygodna osobą? Pytam, ponieważ jestm tu nowy, a jak widze zrobił się tu lekki bajzer i ciezko coś tu znaleść. jest tu w ogóle jakaś osoba tzw. "informator", której mozna ufać?

arczi
07-07-2011, 11:19
Tak. Pan Artysta.

Szawar
07-07-2011, 13:44
Tak. Pan Artysta.

I to nie tylko w kwestii zagadnien transferowych. :lol2:

detoxizer
07-07-2011, 14:07
I to nie tylko w kwestii zagadnien transferowych. :lol2:

Kiedyś na forum polecił "Lubelską Cytrynówkę" i muszę przyznać, że informacje miał z pierwszej ręki i sprawdzone :prawi:

Mario
07-07-2011, 14:24
Kiedyś na forum polecił "Lubelską Cytrynówkę" i muszę przyznać, że informacje miał z pierwszej ręki i sprawdzone :prawi:

Nie chce się czepiać ale ostatnio pisałeś, że tego tematu nie da się czytać przez debilne posty, a sam takowe tu zamieszczasz. Bez obrazy.

detoxizer
07-07-2011, 14:36
Nie chce się czepiać ale ostatnio pisałeś, że tego tematu nie da się czytać przez debilne posty, a sam takowe tu zamieszczasz. Bez obrazy.

Dostosowałem się poziomem do was. Odbij. :kawa:
Jakby występował dalszy problem to priv.

LioneL
07-07-2011, 14:56
Trochę głupie tłumaczenie. Jak ktoś udaje idiotę, to i Ty też będziesz? :lol2:
A po drugie po co wyśmiewać coś, co się potem samemu robi? :?

pytania retoryczne. OT

bANIAQ
07-07-2011, 15:01
http://www.legia.net/wiadomosci,42302-fc_vaslui_zamieszane_w_afere_bukmacherska.html

Alejku Masalama Muhamad
07-07-2011, 15:25
http://www.legia.net/wiadomosci,42302-fc_vaslui_zamieszane_w_afere_bukmacherska.html

to odpowiedni temat na to ?
dziwne, że prezes przypomniał sobie akurat teraz jak zawodnicy rozwiązują za darmo kontrakty. Dla mnie zwykły wymysł właśnie z powodu rozwiązywania tych kontraktów. Chce popsuć chłopakom reputacje jak oni się na niego wypieli.

nst
07-07-2011, 15:42
http://www.legia.net/wiadomosci,42305-lukas_magera_na_legii.html

Cholera oby tylko przyszedl sie przywitac i poprosic o autograf Ljuboje :/

a-d-a-m
07-07-2011, 15:46
http://www.legia.net/wiadomosci,42305-lukas_magera_na_legii.html

Cholera oby tylko przyszedl sie przywitac i poprosic o autograf Ljuboje :/

:hyy: się porobiło... to już reprezentant Czech na ławkę nie pasuje?

Playboy
07-07-2011, 15:47
Magera w Polonii płacz i lament, że woli czarnych od nas.

Magera w Legii płacz i lament, bo za wysoki :bravo:

Weź tu traf za kibicami Legii...:hyy:

cisza954
07-07-2011, 16:00
Przed kilkoma minutami na stadionie Legii pojawił się Lukas Magera. W towarzystwie Marka Jóźwiaka udał się do klubowych biur. Czech znajduje się w kręgu zainteresowań warszawskiego klubu. Magera to reprezentant swojego kraju. W ostatnim czasie reprezentował barwy rumuńskiej Timisoary. Zainteresowanie czaskim zawodnikiem wykazuje również rywal zza miedzy, Polonia Warszawa.
Źródło: Legia.Net

Pewnie następnego zakontraktują "na stadion":prawi:

LioneL
07-07-2011, 16:06
Playboy a może Ci co chcieli Maderę to płakali jak miał przejść do Polonii, a ci co go nie chcieli, to teraz się załamują.

Odkąd to jest jedno wspólne stanowisko kibiców Legii w sprawie jakiegoś gościa, który ma do nas przyjść? Trafić jest ciężko, ale za Tobą.

Ty coś za często wychwalasz działania iti, mikiego i bereta, podejrzane :lol2:

ivan
07-07-2011, 16:09
Pewnie następnego zakontraktują "na stadion":prawi:

No tak , Wojciechowskiemu ten argument odpada .:lol3:

Playboy
07-07-2011, 16:11
Playboy a może Ci co chcieli Maderę to płakali jak miał przejść do Polonii, a ci co go nie chcieli, to teraz się załamują.

Odkąd to jest jedno wspólne stanowisko kibiców Legii w sprawie jakiegoś gościa, który ma do nas przyjść? Trafić jest ciężko, ale za Tobą.

Ty coś za często wychwalasz działania iti, mikiego i bereta, podejrzane :lol2:

Ty to tak wszędzie spiski widzisz? Może ty jakiś detektywem powinieneś zostać, co?

LioneL
07-07-2011, 16:16
A ty wszędzie widzisz lamentowanie.
To jak to jest z tym wspólnym stanowiskiem kibiców Legii odnośnie transferów? Jak ktoś ma odmienne zdanie od kogoś to już ciężko trafić za kibicami Legii? Ja byłem i jestem przeciwny zatrudnianiu Magery. Ale jak z nim podpiszą, to będę mu kibicował, aby strzelał gola za golem, dla dobra klubu.

edit down: aby nie nabijać. Nadal nie odpowiedziałeś na proste pytanie. To jak to jest z tym wspólnym stanowiskiem kibiców Legii odnośnie transferów?
Sam się czepiasz o to, że za kibicami trudno trafić, zapominając, że każdy może mieć własne zdanie na temat danego piłkarza.
A co do amatorki - to ona jest wszędzie i na każdym kroku w KP, więc nie wysilaj się. I dobrze, że wstawiłeś odpowiednią emotionkę, przyda ci się baranek w mur.

Playboy
07-07-2011, 16:22
A ty wszędzie widzisz lamentowanie.
To jak to jest z tym wspólnym stanowiskiem kibiców Legii odnośnie transferów? Jak ktoś ma odmienne zdanie od kogoś to już ciężko trafić za kibicami Legii? Ja byłem i jestem przeciwny zatrudnianiu Magery. Ale jak z nim podpiszą, to będę mu kibicował, aby strzelał gola za golem, dla dobra klubu.

Ooo nowość, a po wypowiedzi Skorży nie wywnioskowałeś, że to znowu wielka amatorka Legii, bo może jednak z Rumunami kontraktu nie rozwiązał? A może tak koniecznie chcą dostać zakaz transferów od FIFY, co? :[

PS. i bez czepiania się nie wytrzymasz? Jakoś nie mam za dużej ochoty z tobą dyskutować o czymkolwiek...

Mario
07-07-2011, 19:45
Ponoć Magera ustalił już warunki dwuletniej umowy z ksp i czekają go tylko testy medyczne więc nie wiem kto tutaj ściemnia, czy Legia.net czy agent zawodnika.

a-d-a-m
07-07-2011, 19:54
Ponoć Magera ustalił już warunki dwuletniej umowy z ksp i czekają go tylko testy medyczne więc nie wiem kto tutaj ściemnia, czy Legia.net czy agent zawodnika.

a skąd masz takie info?

wrc
07-07-2011, 20:02
Pewnie z pierwszej ręki - od darczaka :lol:

Mario
07-07-2011, 20:05
a skąd masz takie info?

Český útočník Lukáš Magera je na zdravotních testech v polském týmu Polonia Varšava, kterému by se měl v nejbližších hodinách či dnech upsat na následující dva roky. Ve čtvrtek to uvedl hráčův agent Ondrej Chovanec.

a-d-a-m
07-07-2011, 20:11
Český útočník Lukáš Magera je na zdravotních testech v polském týmu Polonia Varšava, kterému by se měl v nejbližších hodinách či dnech upsat na následující dva roky. Ve čtvrtek to uvedl hráčův agent Ondrej Chovanec.

no to kolo potrafi się widocznie teleportować... pewnie takie samo pewne info jak te poranne newsy z polskiej prasy...

Mario
07-07-2011, 20:40
no to kolo potrafi się widocznie teleportować... pewnie takie samo pewne info jak te poranne newsy z polskiej prasy...

Ważnym graczem w pozyskaniu Magery jest też Slovan Bratysława, który kusi Czecha występami w Lidze Mistrzów ale nie jest w stanie zaoferować takich zarobków jak oferują Polacy. Trzeba czekać jak rozwinie się sytuacja ale dla mnie ważniejsza jest sprawa Kuciaka, bo to od bramkarza zaczyna się ustalanie składu i to bramkarz jest najważniejszą postacią w drużynie.

Aryam
07-07-2011, 20:49
Ważnym graczem w pozyskaniu Magery jest też Slovan Bratysława, który kusi Czecha występami w Lidze Mistrzów ale nie jest w stanie zaoferować takich zarobków jak oferują Polacy. (...)

Kwestia co Slovan jest w stanie ugrać w LM (przeciwnikiem Toboł w 2 rundzie, Slovan nierozstawiony w 3). Wydaje się, że na 3 rundzie skończy się ich przygoda z LM. Za to szanse Legii i Slovana na grę w fazie grupowej LE oceniam mniej więcej tak samo.

A jeśli rzeczywiście Legia oferuje mu lepszy kontrakt to myślę, że dla niego to jest prosta decyzja. Chyba, że pójdzie na kasę Wojciechowskiego :chytry:

detoxizer
07-07-2011, 22:33
No to wygląda, że sam Magera wystawił JW do wiatru. Ciekawe, czy warto było :)

midzi
07-07-2011, 23:01
Ta nasza karuzela transferowa przypomina film "Kosmiczne jaja". Może na "Złotą malinę" byśmy się załapali :lol:

BTW Czym przekonali Magere, aby nie brał kokosów i Klubu Kokosa u JW? ;)

Maciek
07-07-2011, 23:10
BTW Czym przekonali Magere, aby nie brał kokosów i Klubu Kokosa u JW? ;)
No kolego, STADIONEM ! Może też truskawki były i Andrzej Strejlau.

Szawar
08-07-2011, 07:11
i Andrzej Strejlau.

Zdobywca pucharu i superpucharu z tym klubem.

e(L)egion
08-07-2011, 08:19
No to wygląda, że sam Magera wystawił JW do wiatru. Ciekawe, czy warto było :)
Poczekajmy do momentu aż coś podpisze. Jak tak patrzę na tego Magerę to nie można wykluczyć że jeszcze dzisiaj stawi się w Ząbkach. Siedzi w Warszawie to nie problem, a Wojciechowski jak się naczyta z rana w gazetach że Czech się dogadał z Legią to z przekory może próbować coś jeszcze kombinować.

Szawar
08-07-2011, 08:53
Poczekajmy do momentu aż coś podpisze. Jak tak patrzę na tego Magerę to nie można wykluczyć że jeszcze dzisiaj stawi się w Ząbkach. Siedzi w Warszawie to nie problem, a Wojciechowski jak się naczyta z rana w gazetach że Czech się dogadał z Legią to z przekory może próbować coś jeszcze kombinować.

Załatwił lunch na którym sie napadzior nie stawił i z niego zrezygnował. Poczuł sie dotknięty i zlekceważony.

e(L)egion
08-07-2011, 09:08
Tego nie wykluczam ale kontraktu z nami jeszcze nie podpisał, a Wojciechowski lubi działać impulsywanie. Kto wie czy mu w ostatniej chwili nie złoży jakiejś poropozycji "nie do odrzucenia" albo chociaż namiesza w głowie managerom, którzy jak widać mają sporo w tej sprawie do powiedzenia.

Razjel
08-07-2011, 10:13
Serwis positanonews.it poinformował, że Legia Warszawa podpisała kontrakt z Michele Arcarim z Brescii Calcio. 32-letni golkiper miał związać się ze stołeczną drużyną trzyletnią umową.
Na razie inne włoskie serwisy nie potwierdziły tej informacji. Również Legia Warszawa nie wydała komunikatu w tej sprawie.
O zainteresowaniu Legii Arcarim media informowały od połowy czerwca. - Legia złożyła najbardziej konkretną propozycję - mówił Vincenzo Rispoli, agent zawodnika.

32-letni Arcari trafił do Brescii Calcio w 2007 roku. W sezonie 2010-11 wystąpił w dwudziestu czterech meczach drużyny.

Legia Warszawa aktualnie testuje Dušana Kuciaka, bramkarza rumuńskiego FC Vaslui.

:zszokowany:

detoxizer
08-07-2011, 10:14
Bez kitu, to musi być ściema :ucieka:
PS. Czy ktoś może znaleźć taką wiadomość na stronie tego portalu?

ja123
08-07-2011, 10:15
Nic nie rozumiem, testują Kuciaka, podpisują z Arcarim:
http://www.futbolnews.pl/informacje/flesz-news/art,20471,media-legia-podpisala-kontrakt-z-wloskim-golkiperem.html
Jeżeli to prawda, to muszą się pozbyć i Skaby i Antolovica.

ja123
08-07-2011, 10:18
Bez kitu, to musi być ściema :ucieka:
PS. Czy ktoś może znaleźć taką wiadomość na stronie tego portalu?

23:40LEGIA VARSAVIA: ARCARI
Michele Arcari si trasferisce in Polonia. Il portiere ha firmato un contratto di tre anni con il Legia Varsavia

http://www.positanonews.it/articoli/60356/calciomercato_trattative_e_affari_giorno_per_giorn o__colpo_del_napoli_preso_britos.html

Google translate:
23:40 Legia Warszawa: ARCARI

Michele Arcari przeniósł się Polska. Bramkarz podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa

detoxizer
08-07-2011, 10:21
Jeżeli to prawda, to ciekawe co na to Kuciak :lol:

LioneL
08-07-2011, 10:21
STATYSTYKI Magery od sezonu 2005/06

124 mecze, 29 goli, 12 asyst

sezon 07/08 27 spotkań, 9 goli, 3 asysty
sezon 08/09 32 spotkania, 4 gole, 3 asysty
sezon 09/10 33 spotkania, 9 goli, 1 asysta
sezon 10/11 30 spotkania, 6 goli, 5 asyst

LM kwalifikacje 3 spotkania, 0 goli, 0 asyst
Liga Europejska/Puchar UEFA 4 spotkania, 1 gol, 0 asyst
Kwalifikacje LE/UEFA 4 spotkania, 0 goli, 0 asyst
ME kwalifikacje 1 spotkanie, 0 goli, 0 asyst
Liga 1(rumuńska) 80 spotkań, 19 goli, 9 asyst
Gambrinus Liga(czeska) 27 spotkań, 9 goli, 3 asysty
Puchar Rumunii 1 spotkanie, 0 goli, 0 asyst

niech on idzie do Groclinu, błagam:modli: Załatwi się w ten sposób dwie sprawy - Groclin zatrudniłby cienkiego Magerę i JW być może zrezygnowałby z kupna naprawdę wartościowego Toche (król strzelców 2 ligi hiszpańskiej).

daimler
08-07-2011, 11:00
]
Szykuje się powrót do piłkarskiej Ekstraklasy Piotra Włodarczyka. Napastnik ostatnio grał w barwach OFI Kreta, ale planuje ponownie zagrać w Polsce - czytamy w "Fakcie".

- Do tej pory strzeliłem w lidze 92 gole. Do przekroczenia granicy 100 bramek dużo już mi nie brakuje i stawiam przed sobą cel, aby osiągnąć ten wynik w najbliższym sezonie - mówi Piotr Włodarczyk.

- Powroty do Ekstraklasy są ostatnio w modzie, więc może wpiszę się w ten trend. W Polsce powstają nowoczesne stadiony, na których chętnie bym jeszcze pograł. Czekam na oferty - dodaje popularny "Nędza".
brać go natychmiast! :D

marian9871
08-07-2011, 11:09
brać go natychmiast! :D

Nie śmiej się z Piotrka. Pamiętasz ile goli zapakował w meczu z Wisłą.
Lepiej do Jagieloni, w duecie z Plizgą tworzyli by nie zapomniany antyatak.

Kujawiak
08-07-2011, 11:38
Nędza jaki był każdy wie, ale bramki z 2006 roku tej z Zabrza nie zapomnę :prawi:
P.S. No i karnego z Pogonią :)

Sgt.
08-07-2011, 11:45
sezon 07/08 27 spotkań, 9 goli, 3 asysty
sezon 08/09 32 spotkania, 4 gole, 3 asysty
sezon 09/10 33 spotkania, 9 goli, 1 asysta
sezon 10/11 30 spotkania, 6 goli, 5 asyst

Biorąc pod uwagę, że to są statystyki z ligi parę miejsc wyżej notowanej od naszej, biorąc pod uwagę zeszły sezon i fakt że król strzelców miał tych goli 14, biorąc wreszcie pod uwagę że nasz najlepszy napastnik strzelił goli 5 (6?), a najlepszy strzelec 10... no nie padałbym na twarz z modlitwami, by koniecznie do nas ten gość nie trafił. Na papierze na jakiegoś kolosa piłki nożnej nie wygląda, ale też dramatu nie ma.

Załatwi się w ten sposób dwie sprawy - Groclin zatrudniłby cienkiego Magerę i JW być może zrezygnowałby z kupna naprawdę wartościowego Toche (król strzelców 2 ligi hiszpańskiej).

Jakby do nas przychodził 28-letni król strzelców II ligi hiszpańskiej a do Dysko szedł Magera, to by przez najbliższe 100 postów byłby tu lament jaki to złom do nas jest ściągany, podczas gdy do Dysko idzie reprezentant Czech. Poza tym nie przeceniałbym na Twoim miejscu za bardzo II ligi jakiegokolwiek kraju poza Championship. Króla strzelców II ligi już u nas mieliśmy.

Lillo
08-07-2011, 13:16
Może ktoś mi napisać czy dokonaliśmy jakichś transferów w tym tygodniu?
I czy Clottey został?

niktwazny
08-07-2011, 13:19
Może ktoś mi napisać czy dokonaliśmy jakichś transferów w tym tygodniu?
I czy Clottey został?

nie

LioneL
08-07-2011, 13:48
Biorąc pod uwagę, że to są statystyki z ligi parę miejsc wyżej notowanej od naszej, biorąc pod uwagę zeszły sezon i fakt że król strzelców miał tych goli 14, biorąc wreszcie pod uwagę że nasz najlepszy napastnik strzelił goli 5 (6?), a najlepszy strzelec 10... no nie padałbym na twarz z modlitwami, by koniecznie do nas ten gość nie trafił. Na papierze na jakiegoś kolosa piłki nożnej nie wygląda, ale też dramatu nie ma.

Poza tym nie przeceniałbym na Twoim miejscu za bardzo II ligi jakiegokolwiek kraju poza Championship. Króla strzelców II ligi już u nas mieliśmy.

O to się właśnie rozchodzi - Legia nie ma napastnika, który seryjnie zdobywałby gole. Więc po co nam kolejny niby napastnik, który trafi 5-10 bramek na sezon (cały sezon, liga + PP, bo staty Magery nie są tylko z rozgrywek ligowych)?

2 liga hiszpańska stoi na solidnym poziomie (jako kibic Barcy oglądałem bardzo często spotkania Barcelony B, która ma bardzo solidny skład z ciekawymi piłkarzami, ocierającymi się o pierwszy zespół - warto wspomnieć, że w rezerwach Barcy grają/grali Nolito, Soriano, Fontas, Muniesa, J.D. Santos, Thiago Alcantara.) Takie kluby jak właśnie Barca B, Betis Sevilla, Elche, Celta Vigo, Rayo. Real Valladolid to nie są cienkie drużyny (są to zespoły któe grały jeszcze niedawno w wyższej klasie rozgrywkowej lub aspirują do takiej gry- oprócz Barcelony B, któa ze względu na przepisy awansować nie mogła). Nie ma co porównywać 2 ligi tureckiej do 2 ligi hiszpańskiej.

i na koniec sprostowanie - oczywiście Toche nie był królem strzelców 2 ligi hiszpańskiej. Nie wiem dlaczego tak napisałem, chyba przez pomyłkę. Królem strzelców został Soriano z 34 trafieniami.

W 2 lidze hiszpańskiej jest sporo ciekawych napastników. Warto się im przyjrzeć (nie przywołujcie Arrubareny, bo to był wynalazek, który strzelał po 3-5 goli). A taki Toche czy Despotovic (interesowała się nim Wisła) to interesujący piłkarze. Król strzelców odchodzi z Barcy B, ale jest on poza zasięgiem, ponieważ Barcelona chce za niego 2-3 mln euro (tak mało, bo piłkarz sam chce odejść i kończy mu się niedługo kontrakt).

LOL3K
08-07-2011, 13:49
Włodara ******* brać bez dwóch zdań
I TO MIGIEM!!!!!!!!

Mario
08-07-2011, 14:34
W chwili obecnej napastników mamy dwóch (!) bo Hubnik znowu kontuzjowany i Magera jak najbardziej się przyda, a wątpię żeby Jóźwiak znalazł kogoś lepszego. Magera ma ten plus, że może występować jako ofensywny pomocnik i nie ma tutaj sensu przytaczać jego statystyk. Widziałeś go jak gra? Wątpie. A patrząc na młodych to nawet tam brakuje takiego napastnika, którego można by włączyć do kadry pierwszego zespołu.
2 liga hiszpańska? Chyba ktoś sobie tutaj jaja robi.
PS: Józek chce mega gwiazdę z Włoch, a nie jakiegoś Toche.

Mini
08-07-2011, 15:43
oj nic się nie uczycie na błędach.... statystykami, ile to kto bramek strzelał albo o ile za mało w obojętnie jakiej lidze można się podetrzeć jak się zostawi takiego napastnika samemu sobie i nikt mu nie będzie podawał
Ci którzy są w składzie mogliby razem ze 40 w sezonie zapakować ale ktoś musi im podawać, a tu się nic nie zmieniło w porównaniu do ostatniego sezonu i mogą nawet Ville kupić i też z dychy nie wyjdzie w sezonie

Playboy
08-07-2011, 16:10
Ten już zaczyna swoje lamenty. Co za człowiek. Zacznijmy od tego skąd takie info, że Toche ma być w Polonii? Skoro taka świetna jest II liga hiszpańska to dlaczego tymi wszystkimi snajperami nie interesują się kluby z La Ligi? Dlaczego Despotović mógł trafić do Wisły i poszedł do Japonii? Pomijam fakt, że za Magere nic nie zapłacimy tzn. z 200 tys euro prowizji menadżerów. Niech tak strzeli z 10 bramek w sezonie i zaliczy 5 asyst to już będzie patrząc na ostatnie sezony sukces. I tak na piękne oczy do reprezentacji Czech raczej nie jest powoływany.

Olimpia-Legia
08-07-2011, 16:52
Ten już zaczyna swoje lamenty. Co za człowiek. Zacznijmy od tego skąd takie info, że Toche ma być w Polonii? Skoro taka świetna jest II liga hiszpańska to dlaczego tymi wszystkimi snajperami nie interesują się kluby z La Ligi? Dlaczego Despotović mógł trafić do Wisły i poszedł do Japonii? Pomijam fakt, że za Magere nic nie zapłacimy tzn. z 200 tys euro prowizji menadżerów. Niech tak strzeli z 10 bramek w sezonie i zaliczy 5 asyst to już będzie patrząc na ostatnie sezony sukces. I tak na piękne oczy do reprezentacji Czech raczej nie jest powoływany.

Nic dodać nic ująć. :pijemy:

grosmis
08-07-2011, 16:52
W chwili obecnej napastników mamy dwóch (!) bo Hubnik znowu kontuzjowany i Magera jak najbardziej się przyda, a wątpię żeby Jóźwiak znalazł kogoś lepszego. Magera ma ten plus, że może występować jako ofensywny pomocnik i nie ma tutaj sensu przytaczać jego statystyk. Widziałeś go jak gra? Wątpie. A patrząc na młodych to nawet tam brakuje takiego napastnika, którego można by włączyć do kadry pierwszego zespołu.
2 liga hiszpańska? Chyba ktoś sobie tutaj jaja robi.
PS: Józek chce mega gwiazdę z Włoch, a nie jakiegoś Toche.

Może na Pastore ma chrapkę ? :D

jajcarz
08-07-2011, 16:58
Bardziej na Crespo.

PS. [/OT]

LioneL
08-07-2011, 17:04
playboy, widzę, że podłapałeś ode mnie słówko - lamenty:lol2: jak napisałem tak do ciebie, to już widzę, że się nauczyłeś. A ponoć miałeś już do mnie nie pisać?

4 występy w kadrze (i to nie w wymiarowym czasie) w wieku 28 lat. Weź skończ gadać głupoty z tym powoływaniem go do reprezentacji Czech, bo się ośmieszasz :lol: Poza tym nawet samo powoływanie o niczym nie znaczy, u nas Zatorski do repry Polski był powoływany. Liczą się osiągnięcia, a Magera w 4 meczach zdobył 0 goli i zaliczył 0 asyst. Normalnie hit!

Nigdzie nie napisałem, że Toche MA BYĆ w Groclinie, napisałem, że JW się nim interesuje i na stronie Groclinu było nawet info, że Hiszpan był na testach u nich.

Despotovic poszedł do Japonii bo zapłacili mu tam sporą kasę, której Wisła nie mogła zagwarantować samemu piłkarzowi i jego klubowi (został podobno sprzedany za około 800 tys euro).
Snajperami z 2 ligi hiszpańskiej interesują się inne kluby (po co piszesz o takich rzeczach, skoro nic na ten temat nie wiesz? Ja siedzę w lidze hiszpańskiej bo się nią interesuję. O niemieckiej nic nie piszę, bo nie wiem co się tam za bardzo dzieje). Taki Soriano ma mnóstwo ofert i to z wielu lig (włoska, hiszpańska, przewijają się również angielskie kluby). Nolito już został chapnięty przez Benficę Lizbona. Despotovic jak sam zauważyłeś również nie będzie już grał w sekunda division.

No tak, za Magerę nic nie zapłacimy - 200 tys euro dla menagera i 50 tys euro za sam podpis piłkarza + około 200 tys euro rocznie pensji to nic.

I nadal nie uzyskałem odp, jak tam wspólne stanowisko kibiców odnośnie transferów?

Ty jeszcze nie zauważyłeś, że beret z mikim działają na chybił trafił? Usłyszeli, że koleś ma problemy w klubie to go raz- bierzemy! A gdzie obserwacje? Znów nasprowadzają złomu i potem będziemy się dziwili, że nie ma sukcesów. A kasy w klubie coraz mniej, ale tak to jest, jak nasze transferowe trio urządza sobie takie zabway w transfery.

Idziesz o zakład, że ten cały Magera okaże się niewypałem(jak do nas trafi)? Powinieneś przyjąć zakład, przecież go tak bronisz.

Bootleg
08-07-2011, 17:09
, u nas Zatorski do repry Polski był powoływany.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Zatorski :hmm: ?? no offence ;)

Playboy
08-07-2011, 17:19
Akurat to Skorża chce tego swojego wysokiego piłkarza więc znowu ci nie pykło. I tak Nolito załapał się do Benfici, bo miał za sobą naprawdę udany sezon i nawet przeciwko bodajże Mallorce zagrał w meczu ligowym pierwszej drużyny. Niczego ciekawego co prawda nie pokazał i mecz skończył się remisem pomimo miażdżącej przewagi w pierwszej połowie Barcelony, a bramkę po rożnym strzelił bodajże Insua. Nie ty jeden jesteś fanem Barcelony wielki ekspercie od hiszpańskiej piłki. :rotfl2: Ty mi nie podawaj przykładów z Barcelony, bo ten klub przyciąga zainteresowanych samą nazwą tylko popatrz na inne kluby. Powiedz mi gdzie trafił król strzelców z tamtego sezonu Molina? Dlaczego tego twojego wymarzonego Toche nie chcą w La Lidze skoro już drugi sezon jest w topie strzelców? Dalej Stuani wielki napadzior poszedł do Levante i już po roku go do Regginy oddali. Kto z czołowych strzelców zrobił jakąkolwiek karierę? Marco Ruben, którego do pierwszego zespołu Villarrealu włączyli? Przykładów można mnożyć i mnożyć, ale to nie jest temat o hiszpańskiej piłce i nie będę robił więcej nie potrzebnego off topu.

Co do jego występów w reprezentacji to naprawdę nie każdy kraj ma jakieś śmieszne rezerwy gdzie połowa ligi ma debiuty w kadrze :gupi:

LioneL
08-07-2011, 17:31
to ty chyba nie wiesz co się dzieje w kadrze Czech ostatnio. Trenerem był prezes związku, taki tam mieli burdel i zawirowania itp. Piłkarze byli powoływani tak jak u nas - a może się sprawdzi. Najpierw sobie zobacz, a potem się wypowiadaj. Jeszcze kilka lat temu u nich nie było do pomyślenia, aby taki piłkarz jak Michal Hubnik grał w reprezentacji. Przecież Czesi grają bardzo słabo, czas w którym byli bardzo mocni póki co minął. Ale żyj sobie dalej nadzieją, że Magera to taki topowy czeski piłkarz.

Zapomniałeś dodać, że nic nie wspominałem o piłkarzach Betisu Sevilla(zwycięzcy ligi) oraz 4 klubów, które były wyżej od Barcelony B. Barca B mimo takiego potencjału była 'dopiero' 5. Więc ta ich 2 liga rzeczywiście musi być bardzo słaba :lol2:
Toche (miał ofertę z klubu Primiera Division, ale ją odrzucił) czy Despotovic to napastnicy klubów z niższych lokat (więc trudniej im zdobywać bramki) i są w zasięgu naszych ekip. Przecież wiadomo, że taki Soriano czy piłkarz Betisu Sevilla Castro są poza zasięgiem.

Al;e taki Magera który strzela goli jak na lekarstwo będzie wzmocnieniem, bo przecież powołują go do kadry Czech (4 niecałe występy w wieku 28 lat:lol:). Ok, podobno jest to ofensywny pomocnik, ale on zaliczył tylko 12 asyst w ostatnich 124 meczach! Wynik iście imponujący. 29 goli w tylu spotkaniach- takiego piłkarza nam trzeba. To już serio wolę Włodarczyka, który pewnie nie będzie chciał 250 tys euro za sam podpis, a jak grał w Legii to zawsze gwarantował te 10 bramek na sezon.

i pykło mi pykło, bo ja wyśmiewam całą trójkę- Skorże, bereta i mikiego. I to jest kłopot Legii, że tacy ludzie decydują o transferach do klubu.

Playboy
08-07-2011, 17:38
Wielki kibicu Barcelony, Barca B zajęła 3 miejsce, a nie 5 i to właśnie pokazuje jaka ta liga mocna :rzut:

I co ty porównujesz? Jaki wielki potencjał? Myślisz w ogóle? Oni mieli za zadanie się utrzymać, a nie awansować. Ich pozycja to wielka, wielka niespodzianka. Większość składu to młodzi chłopacy, którzy najwyżej grali w III lidze. Thiago więcej czasu spędził w I drużynie niż w rezerwach, Fontas pod koniec sezonu to samo. Zresztą nie raz w trakcie sezonu czy to Nolito, Soriano czy Bartra opuszczali mecze i dochodzili do pierwszego składu. I od ilu sezonów Betis buduje drużynę na awans? Widzę rzeczywiście strasznie jesteś obcykany w hiszpańskiej piłce. :wdupe:

I powiedz mi jakich to teraz wielkich napastników mają Czesi? Ilu lepszych mają od takich Hubników czy Magerów?

I jak chcesz topowego piłkarza reprezentacji Czech jak np. Necida czy Rosickyego to musisz za niego zapłacić 15 mln euro, a nie 200 tys menadżerom. Czy ty w ogóle myślisz?

Mario
08-07-2011, 17:43
Po pierwsze LioneL, co nas interesuje druga liga hiszpańska? Po drugie jesteśmy w lidze polskiej i transfer takiego zawodnika jak Magera jest uznawany tutaj za bardzo duże wzmocnienie więc pierdolenie, że zagrał tylko cztery spotkania w reprezentacji Czech, nie zdobył bramki i nie zaliczył asysty jest bezsensowne. Jestem bardzo ciekawy, kto według ciebie byłby wzmocnieniem, dodam tylko, że musisz mi tu podać nazwisko zawodnika dostępnego za darmo.

LioneL
08-07-2011, 18:00
Playboy właśnie widzę, że nie masz pojęcia- Barca B zajęła na koniec sezonu 5 miejsce (radzę sprawdzić tabelę). A wiesz czemu 5? Bo nie mogli grać o awans do PD (co przecież wspomniałem w jednym ze wcześniejszych postów). Polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Pod koniec sezonu dopiero Fontas czy Thiago zostali włączeni na stałe do pierwszej drużyny. Większość czasu byli w rezerwach. Muniesa i Nolito również, Soriano cały sezon, zagrał w 1 meczu w pierwszym zespole i to wszystko (ale lepiej napisać, że on też opuszczał cały czas zespół:lol:). A przecież mają jeszcze J.D. Santosa, Romeu, Sergio Roberto (wielki talent). Pakę mieli bardzo solidną, ale trzeba chociaż trochę oglądać ich mecze (co było możliwe na oficjalnej stronie Barcelony). Barca B to normalna kopia pierwszego zespołu, grają identycznie, utrzymują się przy piłce, strzelają dużo goli (najwięcej razem z Betisem)

Betis- spadli w sezonie 2008/09. W pierwszym sezonie w 2 lidze byli na 4 miejscu, w tym już awansowali z 1. Rzeczywiście, długo budowali skład na awans, całe wieki :lol:

A co mnie obchodzi to, że Barca B miała się utrzymać? To tylko pokazuje, jak dobra jest 2 liga hiszpańska, skoro Barcelona z takimi talentami (ocierającymi się o pierwszy skład, o czym przecież też wspominałem) miała walczyć o utrzymanie.

Mario prosty przykład - Eduardo z Lens. Wolny zawodnik. Takiego piłkarza bym widział, a nie niby napastnika Magerę.

Kończę dyskusję z playboyem bo on w ostatnim czasie to wychwala wszystko co związane z działaniami naszego trio transferowego :lol2:

jajcarz
08-07-2011, 18:13
http://www.gadu-gadu.pl/

Masz i uciekaj już z tą Barceloną B, bo to nikogo tutaj nie obchodzi.

Maciek
08-07-2011, 18:20
Kuciak na bramce w sparing. Czyli chyba są blisko podpisania kontraktu i sprawa z Rumunami się wyjaśnia, przynajmniej mam nadzieję.

MarceLo
08-07-2011, 22:53
Oby go tylko nie skreślili po tym meczu, bo przy żadnej z bramek nie zawinił. A często bywało tak że po nieudanym meczu drużyny zawodnik który nie miał szans się wykazać był odsyłany do domu.

justBLAZE
08-07-2011, 22:56
Kuciak na bramce w sparing. Czyli chyba są blisko podpisania kontraktu i sprawa z Rumunami się wyjaśnia, przynajmniej mam nadzieję.

Tak stwierdzil Macius po meczu.

mort
09-07-2011, 02:37
transfer takiego zawodnika jak Magera jest uznawany tutaj za bardzo duże wzmocnienie

:lol: :lol: :lol:

chyba przez fanatyków duetu M&M bo jakoś nie widzę gdziekolwiek (poza kilkoma osobami na tym forum) ekscytacji tym superpiłkarzem :lol:

typowe polskie, dziadowskie myslenie - nie stac nas na gwiazdy, nie stać nas na piłkarzy bardzo dobrych i dobrych. Stać nas wyłącznie na darmowy szrot. Wśród szrotu ten się wyróżnia - ergo jest to wyróżniający sie piłkarz.

Pomyśl nad karierą w pewnej partii miłosci bo poziom retoryki i styl myslenia macie identyczny :lol:

ziolek19940803
09-07-2011, 09:14
jak na razie duże wzmocnienie jest Żewłakow !! hhhhahaahahah:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::l ol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Mario
09-07-2011, 09:59
:lol: :lol: :lol:

chyba przez fanatyków duetu M&M bo jakoś nie widzę gdziekolwiek (poza kilkoma osobami na tym forum) ekscytacji tym superpiłkarzem :lol:

typowe polskie, dziadowskie myslenie - nie stac nas na gwiazdy, nie stać nas na piłkarzy bardzo dobrych i dobrych. Stać nas wyłącznie na darmowy szrot. Wśród szrotu ten się wyróżnia - ergo jest to wyróżniający sie piłkarz.

Pomyśl nad karierą w pewnej partii miłosci bo poziom retoryki i styl myslenia macie identyczny :lol:

Sam sobie odpowiedziałeś, nie stać nas na lepszych zawodników i ten jest odpowiednim piłkarzem do poziomu ligi. Kluby rumuńskie grają w europejskich pucharach, a gdzie są polskie? Dostają wpierdol od Kazachów. Śmiech na sali. 85 spotkań przez trzy lata w lepszej lidze i 20 strzelonych bramek (strzelał Rapidowi, który pokonał Wisłę, strzelał Steuale, która ma bardzo mocny skład) robi różnicę. Dzisiaj się chyba wszystko wyjaśni.

Lillo
09-07-2011, 10:04
Sam sobie odpowiedziałeś, nie stać nas na lepszych zawodników i ten jest odpowiednim piłkarzem do poziomu ligi. Kluby rumuńskie grają w europejskich pucharach, a gdzie są polskie? Dostają wpierdol od Kazachów. Śmiech na sali. 85 spotkań przez trzy lata w lepszej lidze i 20 strzelonych bramek (strzelał Rapidowi, który pokonał Wisłę, strzelał Steuale, która ma bardzo mocny skład) robi różnicę. Dzisiaj się chyba wszystko wyjaśni.

To naprawde dużo.:boshe:

nevermind
09-07-2011, 10:09
To naprawde dużo.:boshe:

No bo gdyby strzelil w tych 85 meczach 79 bramek to gralby teraz w Premier League lub w La Liga a nie byl przymierzany do gry w Legii. :jejku:

Niekotrzy zapominaja tutaj ze my jestesmy POLSKIM klubem. I to tez nie najlepszym. Nie jestesmy potentatem europejskim, ktory mialby jakiekolwiek szanse sciaganac jakiegos powiedzmy hiper napadziora z zachodu ze srednia 1,5 bramki na mecz. Sory chlopaki, ale nie ten kraj, nie te czasy nie te pieniądze.

mort
09-07-2011, 10:10

toteż i ja nie twierdzę, że wśród zalewu dziadostwa ten nie jest "jakotaki".

Tyle, że nie ma co twierdzić, że to dobry piłkarz. Ot, zwykły przeciętniak, do naszej ligi pewnie się nadaje ale w europejskich pucharach żadnej różnicy nie zrobi więc do "dużego wzmocnienia" sporo mu brakuje.

detoxizer
09-07-2011, 11:22
Jak to napisał mort, na bezrybiu i rak ryba. Tyle w temacie.

LioneL
09-07-2011, 11:25
Cala prawda mort. Niektorzy podniecaja sie Magera, bo zagral 4 mecze w kadrze Czech. Co z tego, ze nie strzelil gola ani nawet nie zaliczyl asysty - to jest niewazne, liczy sie ze zagral. W rozgrywkach czeskich i rumunskich w ponad 120 spotkaniach strzelil 29 goli. Normalnie miazga.

Takie chore myslenie, skoro nie stac nas na naprawde dobrych pilkarzy to trzeba sprowadzac szrot. No tak, a potem jest z nimi problem i trzeba szukac klubu ktory ich przygarnie lub rozwiazac z nimi kontrakt, albo najgorsze beda siedziec w klubie i pobierac kase - vide Kelhar. A ten caly Magera ma kosztowac 250 tys euro plus roczny kontrak okolo 200 tys euro. Pewnie, niech beret, miki i zlotousty szastaja kasa. Nie wiem jakim trzeba byc bezmozgiem (tak Walter, to do ciebie) zeby po tym co to trio pokazalo w ostatnim sezonie zostawic ich na stanowiskach.

Zamiast tego calego Magery juz lepiej dac szanse w ataku Zyro lub Efirowi. Serio. Wyjdzie taniej a efekt bedzie ten sam lub nawet lepszy.

Mario
09-07-2011, 11:39
toteż i ja nie twierdzę, że wśród zalewu dziadostwa ten nie jest "jakotaki".

Tyle, że nie ma co twierdzić, że to dobry piłkarz. Ot, zwykły przeciętniak, do naszej ligi pewnie się nadaje ale w europejskich pucharach żadnej różnicy nie zrobi więc do "dużego wzmocnienia" sporo mu brakuje.

Żeby faktycznie realnie powalczyć w tych europejskich pucharach to trzeba by wydać przynajmniej ze trzy miliony euro, a oni nie chcą dać nawet pół miliona żeby ściągnąć kogoś konkretniejszego, a tyle wystarczyłoby żeby ściągnąć kogoś z BATE, które z powodzeniem walczyło w europejskich rozgrywkach. Niestety polska liga dobija dna co pokazał czwartkowy mecz Jegielloni z Irtyszem i ciężko będzie w najbliższych latach coś z tym zrobić, a Magera w europejskich pucharach z Timisoarą grał.

Takie chore myslenie, skoro nie stac nas na naprawde dobrych pilkarzy to trzeba sprowadzac szrot. No tak, a potem jest z nimi problem i trzeba szukac klubu ktory ich przygarnie lub rozwiazac z nimi kontrakt, albo najgorsze beda siedziec w klubie i pobierac kase - vide Kelhar. A ten caly Magera ma kosztowac 250 tys euro plus roczny kontrak okolo 200 tys euro. Pewnie, niech beret, miki i zlotousty szastaja kasa. Nie wiem jakim trzeba byc bezmozgiem (tak Walter, to do ciebie) zeby po tym co to trio pokazalo w ostatnim sezonie zostawic ich na stanowiskach.

Zamiast tego calego Magery juz lepiej dac szanse w ataku Zyro lub Efirowi. Serio. Wyjdzie taniej a efekt bedzie ten sam lub nawet lepszy.

Nie porównuj Magery z Kelharem, nie ta klasa, nie te rozgrywki. Żyro lub Efir i efekt lepszy? Kolego chyba sobie jaja robisz, ja też wolę, żeby Legia stawiała na młodych Polaków ale wymienieni przez ciebie dwaj młodzieżowcy nie dostają szans na grę w Pucharze Polski, a co dopiero w Lidze Europejskiej. A już taki Efir to nawet w lidze nie zagrał. Magera to nie jest napastnik idealny i zbawca linii ataku, nie bronię go, bo sądzę, że przy innej władzy można by się pokusić o kogoś lepszego ale już czytając takie wypociny to krew zalewa.

LioneL
09-07-2011, 12:02
krew to zalewa gdy czytam teksty w stylu - brac Magere bo na lepszych nas nie stac. Czy Zyro gral zle jak dostawal szanse pod koniec w lidze? Nie. Gral przyzwoicie, w sparingach strzela gole. Wiec pytam sie po co nam niby napastnik ktory strzela gola w co 4 golu, jak mamy swojego Zyro. Albo sprowadzamy gosci ktorzy sa REALNYM wzmocnieniem, albo stawiamy na swoich. Kolejny przecietniak za 200 tys euro rocznie plus 250 tys za podpis nie jest potrzebny.

To ja juz wolalbym aby ta kasa na Magere poszla na odprawe Skorzy i zatrudnienie nowego trenera. Bylby z tego przynajmniej jakis pozytek.

_karol
09-07-2011, 13:08
krew to zalewa gdy czytam teksty w stylu - brac Magere bo na lepszych nas nie stac. Czy Zyro gral zle jak dostawal szanse pod koniec w lidze? Nie. Gral przyzwoicie, w sparingach strzela gole. Wiec pytam sie po co nam niby napastnik ktory strzela gola w co 4 golu, jak mamy swojego Zyro. Albo sprowadzamy gosci ktorzy sa REALNYM wzmocnieniem, albo stawiamy na swoich. Kolejny przecietniak za 200 tys euro rocznie plus 250 tys za podpis nie jest potrzebny.

To ja juz wolalbym aby ta kasa na Magere poszla na odprawe Skorzy i zatrudnienie nowego trenera. Bylby z tego przynajmniej jakis pozytek.

gooooool

Też jestem za stawianiem na POLSKĄ młodzież a nie z dupy wziętych super napadziorów w wieku 28 lat.

midzi
09-07-2011, 14:40
Lionel z jednej strony piszesz, że stać nas tylko na szrot, a z drugiej piszesz, że mamy sprowadzać gości, którzy będą realnym wzmocnieniem. To się kupy nie trzyma.

Swoje 3 bańki euro już mieliśmy latem tamtego roku i wydaliśmy je jak wydaliśmy tzn. Miklas z Beretem wydali. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że to mega wtopa i zmarnowane pieniądze, ale jakby tak przyjrzeć się jaki klucz zastosowano przy tych zakupach to może się okazać, że głupio nie myśleli. Prawdopodobnie takich pieniędzy nie powąchamy przez najbliższe kilka sezonów, więc popatrzmy w czym tkwił błąd w sztuce.

Sprowadzono zawodnika do środka - Vrdoljak, który spełnił pokładane w nim oczekiwania. Czy można było kupić za 1 mln euro lepszego i młodszego defensywnego pomocnika? Pewnie, że tak, ale patrząc na wcześniejsze transfery naszych speców, a także na podobne transfery w naszej lidze nie byłaby to łatwa sprawa.

Kolejne transfery, czyli wypożyczenia Cabrala i Mezengi za stosunkowo małe pieniądze. Takie transfery są normą w Holandii, Portugalii, czy w Turcji, gdzie co roku sprowadza się 2-3 zawodników z Ameryki Płd. którzy dobrze prezentują się/prezentowali się w kadrach "U" i sprawdza się ich przydatność. Ryzyko i koszty niewielkie, a można trafić na perełkę tj. Wisła trafiła na Marcelo.

Transfer Antolovica, również na papierze wyglądał na spore wzmocnienie. Młody bramkarz, a już doświadczony (35 występów w I lidze) w porównywalnej lidze do naszej, a do tego bardzo dobre warunki fizyczne. Został bramkarzem sezonu w swojej lidze i otrzymał rekomendację od Dowhania. Prawdopodobnie 2 mln zł poszło się przejść piechotą.

Manu. Co kibic to inna opinia. Ja generalnie uważam, że jak na te pieniądze jakie zostały na niego wydane (100 tys. euro) i znając co nieco piłkarzy, którzy plączą się w środku ekstraklasy portugalskiej, a nawet tam brylują w swoich zespołach to ten transfer można uznać za udany. Na pewno nie straciliśmy na nim finansowo, a sportowo ten zawodnik może coś tam dać.

Knezevic. Chyba największa wtopa z tego względu, że gra tego zawodnika była dobrze znana. Najsłabszy punkt Partizana w pierwszym składzie w tamtym czasie. Za pieniądze, które im zapłaciliśmy oni kupili zawodnika, który nazywa się Stefan Savic. Zapłacili za niego 300 tys. euro i po roku, dokładnie w ostatnią środę sprzedali go z 40-krotnym przebiciem (12 mln euro) do Manchesteru City. Tak się robi interesy :D

Mario
09-07-2011, 14:57

Czy my rozmawiamy o Michale Żyro? O tym urodzonym 20.09.92 roku? O tym Żyro, który gra na lewej stronie pomocy? Nie ma co, napastnik z niego przedni, szkoda tylko, że z konieczności grający u Skorży napastnika. I tutaj przy okazji można odnotować kolejne debilne posunięcie Maciusia - mając w składzie Michała Żyro i Michała Kucharczyka, pierwszy z nich będąc nominalnym lewym pomocnikiem zostaje wystawiany na szpicy, a nominalny napastnik zostaje wystawiany (i w ostateczności chyba już przekwalifikowany) na lewej pomocy. :niebij:

Lillo
09-07-2011, 15:49
Czy my rozmawiamy o Michale Żyro? O tym urodzonym 20.09.92 roku? O tym Żyro, który gra na lewej stronie pomocy? Nie ma co, napastnik z niego przedni, szkoda tylko, że z konieczności grający u Skorży napastnika. I tutaj przy okazji można odnotować kolejne debilne posunięcie Maciusia - mając w składzie Michała Żyro i Michała Kucharczyka, pierwszy z nich będąc nominalnym lewym pomocnikiem zostaje wystawiany na szpicy, a nominalny napastnik zostaje wystawiany (i w ostateczności chyba już przekwalifikowany) na lewej pomocy. :niebij:

Żyro w reprezentacji U-19 też gra na ataku w ML też czasami wystawiany jest w napadzie więc o ch.. ci chodzi, zawodnik musi być wszechstronny :boshe:

Mario
09-07-2011, 15:59
zawodnik musi być wszechstronny :boshe:

To trzeba Skorży podsunąć pomysł wystawienia go na bramce:strach:

LioneL
09-07-2011, 16:04
Mario rozmawiamy o tym Żyro, który sam mówił, że najlepiej gra mu się w ataku. I w sumie pokazuje, że ma ciąg na bramkę. W kadrze właśnie ustawiany jest na napadzie, co zauważył Lillo. A poza tym skoro robisz taki zarzut do Żyro, to czemu nie przeszkadza ci to, że Magera raz gra na napadzie, a raz jako ofensywny pomocnik? Też nie wiadomo w końcu, która pozycja jest jego preferowaną.

Swoją drogą Żyro grał też jako obrońca.

midzi - skoro nas nie stać na REALNE wzmocnienia to wolę widzieć właśnie Żyro, Wolskiego czy Efira niż wywalanie kasy za podpis i niemałą pensję jakiegoś Magerę. Nie wiem czy to aż tak ciężko pojąć? Poza tym nie ma co porównywać Marcelo do Cabrala czy Mezengi, ponieważ były Wiślak był podstawowym obrońcą Santosu, a Cabral czy Mezenga podstawowymi piłkarzami swoich drużyn nie byli.

Sprowadzajmy co roku przeciętniaków typu Magera to daleko na tym wyjdziemy. Wolę co okienko 1 bardzo solidne wzmocnienie składu + 1 piłkarz z ME, niż 4-5 marnych piłkarzyków. Myślę, że koszt wychodzi podobny.

Mario
09-07-2011, 16:18
Mario rozmawiamy o tym Żyro, który sam mówił, że najlepiej gra mu się w ataku. I w sumie pokazuje, że ma ciąg na bramkę. W kadrze właśnie ustawiany jest na napadzie, co zauważył Lillo. A poza tym skoro robisz taki zarzut do Żyro, to czemu nie przeszkadza ci to, że Magera raz gra na napadzie, a raz jako ofensywny pomocnik? Też nie wiadomo w końcu, która pozycja jest jego preferowaną.

Swoją drogą Żyro grał też jako obrońca.

Co do Żyro, w zeszłym sezonie Skorża dał mu pograć na lewej stronie boiska czyli na tej jego nominalnej pozycji i prezentował się tam naprawdę dobrze więc nie wiem jaki jest sens wystawiania go w ataku skoro brakuje lewych pomocników. Kucharczyk do ataku.
Co do Magery, napastnik a ofensywny pomocnik to praktycznie to samo więc dla mnie żadna różnica, bo ofensywny pomocnik gra tuż za napastnikami.

midzi
09-07-2011, 16:49
midzi - skoro nas nie stać na REALNE wzmocnienia to wolę widzieć właśnie Żyro, Wolskiego czy Efira niż wywalanie kasy za podpis i niemałą pensję jakiegoś Magerę.
No to jak tak to nie wymagajmy walki o MP co roku, a jedynie walki o utrzymanie jak to ma miejsce w wypadku Ruchu, czy Górnika, które grają młodymi właśnie ze względu na brak kasy.

Playboy
09-07-2011, 19:23
Maciuś na początku widział Żyro jako lewego ... obrońcę. Nie wiem czy on ma odpowiednie warunki na lewego pomocnika? Oczywiście wolałbym jego od zblazowanego Rybusa, który nawet na tyle IV ligowców wypada najbladziej...

I kto w Górniku stawia na młodych? Kilka razy w końcówce weszli Pietrzak i Jonczyk? W Polsce żaden klub nie daje prawdziwej szansy młodym zawodnikom może w Zagłębiu co roku ktoś tam wypłynie jak Dąbrowski w Ruchu też. Ale jeden zawodnik na sezon i to przeważnie jakieś ogony? CO to jest? A w mistrzu i wicemistrzu? W Wiśle to praktycznie żaden Polak nie gra, a już dopiero co mówić o wychowankach. W Śląsku Polaków sporo, ale Lenczyk na młodych nie stawia. Potem się dziwimy, że świat nam odjeżdża.

LioneL
09-07-2011, 19:32
No to jak tak to nie wymagajmy walki o MP co roku, a jedynie walki o utrzymanie jak to ma miejsce w wypadku Ruchu, czy Górnika, które grają młodymi właśnie ze względu na brak kasy.

A czy tacy zawodnicy jak Magera dadzą Ci mistrzostwo Polski? Nie sądzę.

Poza tym napisałem przecież, że oprócz młodych powinno być jedno bardzo solidne wzmocnienie co okienko (a nie pół tuzina przeciętniaków).

Gdyby nie ci młodzi w Ruchu, to tego klubu dawno w ekstraklasie mogłoby już nie być (Sadlok, Sobiech itp). Jak widać opłacało im się stawiać na młodzież. Raz nawet z nimi byli wyżej od Legii. Tyle tylko, że Ruch ma taki problem, że nie może ich zatrzymać, musi ich sprzedawać, aby łączyć koniec z końcem. W Legii byłoby inaczej. Można byłoby ich zatrzymywać, no chyba, że ktoś rzuci na stół 3 mln euro. A taki Wolski, Żyro czy Łukasik pokazują oznaki talentu. Jakoś Kucharczyk daje sobie radę (raz gra lepiej, raz gorzej, ale w sumie jest ok. Był jednym z najlepszych piłkarzy Legii w tamtym sezonie. I przyszedł przecież z 3 ligowego Świtu jako młody piłkarz)

serio, jak oni chcą tego Magerę, to ja widzę Żyro (lub jak wolisz Żyro na lewej pomocy i Kucharczyka w ataku) lub Efira w napadzie.

Ale to jest moje zdanie i widzę, że nie przekonamy się nawzajem do zmiany zdania. Więc myślę, że chyba trzeba zakończyć dyskusję, czas pokaże jak to będzie.

Mario
09-07-2011, 19:40
Tak naprawdę jedynym ratunkiem dla polskiej piłki jest wprowadzenie zakazu sprowadzania do Polski zagranicznych zawodników i wycofanie polskich zespołów z europejskich pucharów na przynajmniej pięć lat. Infrastruktura bardzo się poprawiła i młodzi teraz mają doskonałe warunki do treningu i trzeba to wykorzystać. Cieszy bardzo fakt, że Legia ma swoją Akademię i pierwsze wyniki pracy z młodymi już są, teraz trzeba iść za ciosem i dawać szansę kolejnym. Żeby Efir mógł stanowić o sile pierwszej drużyny to trzeba by go wypożyczyć do takiej Korony, która ma ogromne problemy finansowe, dostali by zawodnika do gry, a Legia pokrywa jego wynagrodzenie, obie strony są zadowolone. Rok grania w przeciętniaku Ekstraklasy pozwoliłby mu rozwinąć swoje umiejętności, bo regularna gra bardzo w tym pomaga. Niestety Skorża tego nie zrozumie, wrócił Kosecki z wypożyczenia i już chodzą słuchy, że wróci do ŁKSu, bo szansy w Legii nie dostanie, a od Manu byłby lepszy. A kolejni w przyszłości czekają na swoją szansę - Arak, Rozmus, Żywko i można by wymieniać dalej tylko czy oni dostaną tą szansę?
Nikt tutaj nie jest wielkim zwolennikiem Magery ale brakuje nam napastników i dzisiejszy sparing dobitnie to pokazał.

Lillo
09-07-2011, 19:51
I kto w Górniku stawia na młodych? Kilka razy w końcówce weszli Pietrzak i Jonczyk? W Polsce żaden klub nie daje prawdziwej szansy młodym zawodnikom może w Zagłębiu co roku ktoś tam wypłynie jak Dąbrowski w Ruchu też. Ale jeden zawodnik na sezon i to przeważnie jakieś ogony? CO to jest? A w mistrzu i wicemistrzu? W Wiśle to praktycznie żaden Polak nie gra, a już dopiero co mówić o wychowankach. W Śląsku Polaków sporo, ale Lenczyk na młodych nie stawia. Potem się dziwimy, że świat nam odjeżdża.

Dąbrowski zagrał w 15 meczach.

Playboy
09-07-2011, 19:55
Dąbrowski zagrał w 15 meczach.

Dąbrowski akurat tak, ale jeden młodziak na stałe wskakujący do pierwszego składu zespołu ekstraklasowego na sezon? Co to ma być?

Muszą w końcu wprowadzić w tej Polsce jakieś reformy, że np. 3 zawodników do 21 roku życia musi grać w pierwszym składzie. Myślę, że poziomu to znacząco nie obniży, a i takie cudzoziemskie twory jak Wisła się uspokoją i do szkolenia młodzieży wszyscy zaczną się bardziej przykładać.

Lillo
09-07-2011, 20:07
Dąbrowski akurat tak, ale jeden młodziak na stałe wskakujący do pierwszego składu zespołu ekstraklasowego na sezon? Co to ma być?

Muszą w końcu wprowadzić w tej Polsce jakieś reformy, że np. 3 zawodników do 21 roku życia musi grać w pierwszym składzie. Myślę, że poziomu to znacząco nie obniży, a i takie cudzoziemskie twory jak Wisła się uspokoją i do szkolenia młodzieży wszyscy zaczną się bardziej przykładać.

Dobrym posunięciem byłoby stworzenie drużyny rezerw grających np w II lidze.

Marek.Only
09-07-2011, 20:41
albo klub satelicki typu Dolcan

CWKS1916
09-07-2011, 23:09
Jaki jest sens, skoro i tak najlepsi młodzi są wypożyczani do gorszych drużyn i grają tam dość regularnie?

Nie ma się co oszukiwać - kiedyś takich cudów nie było, żeby polskie drużyny odpadały po 2-4 meczach, a i reform co do zawodników z polski, zagranicy nie było. Po prostu problem leży w systemie szkolenia zawodników, jeżeli jest zły trening za małolata, to jak potem 20 czy 30-letni piłkarz ma naprawić braki?
Drugim problemem jest to, że Polska została daleko w tyle za Holandią, Niemcami, Anglią i nie ma np. takich boisk treningowych, ćwiczenia dla zawodników są zupełnie inne, gorsze w porównaniu do np. Anglii (polscy trenerzy niejednokrotnie jeżdżą podpatrywać, np. treningi małolatów w Anglii czy Niemczech).

Ta reforma np. że w składzie musi być 2 zawodników poniżej wieku 21 to jeszcze mogłoby gorzej wpłynąć na zespół, bo przecież skoro nie ma tyle utalentowanych młodych, to co po takiej reformie?

Bootleg
09-07-2011, 23:54
Tak naprawdę jedynym ratunkiem dla polskiej piłki jest wprowadzenie zakazu sprowadzania do Polski zagranicznych zawodników i wycofanie polskich zespołów z europejskich pucharów na przynajmniej pięć lat.

To zależy, popatrz sobie np. na Turcję poziom tamtejszej ligi znacznie się w pewnym momencie poprawił, bo właśnie otworzyli się szeroko na zagranicę (ściągnęli trenerów z Niemiec, parę głośnych nazwisk). Fakt, że towarzyszyły temu spore pieniądze i znaczący sponsorzy. Nie ma jednej słusznej metody... diabeł tkwi w szczegółach, niemniej na pewno kluczem będzie szkolenie młodzieży + pozyskiwanie zawodników zagranicznych przewyższających miejscowych o klasę - tylko, gdy te dwa czynniki się zgrają jest szansa, na odniesienie jakiegoś sukcesu w dłuższej perspektywie. Oczywiście, zarówno wdrożenie systemu szkolenia na wysokim poziomie (z dobrymi szkoleniowcami młodzieży) oraz ewentualne ściągnięcie "gwiazd" kosztuje...no ale coś za coś...

Playboy
09-07-2011, 23:54
Czy nie ma to można polemizować. Trudno, żeby jakiś młodziak błysnął w lidze nie dostając szansy na debiut... Czy naprawdę w Polsce nie można znaleźć lepszych od jakiś Jarabic, Hriczków i innych Róziciów? Poziomu to nie obniży, bo i tak o to ciężko...

nst
10-07-2011, 10:00
El Hadji Matar Gueye na testach w Legii

W niedzielę o godzinie 9:10 do Wiednia przyleciał senegalski ofensywny pomocnik El Hadji Matar Gueye. Zawodnik Wisły Płock będzie testowany przez Legię Warszawa podczas zgrupowania w Windischgarsten.

Piłkarz w marcu bieżącego roku trafił do Polski. Wcześniej reprezentował barwy rodzimego ASC Mbaxaan de Thies. W barwach "Nafciarzy" El Hadji Matar Gueye zagrał w piętanstu spotkaniach. Senegalczyk urodził się 7 czerwca 1987 roku. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 72 kilogramy. Pomocni wystąpił w towarzyskim spotkaniu Legii Warszawa z Wisłą Płock rozegranym 1 lipca przy Łazienkowskiej.

Masakra :D

Mario
10-07-2011, 10:04
Pewnie Maciusiowi się w sparingu spodobał i postanowił go sprawdzić. Smiać się czy płakać? Dla mnie żenada.

b.
10-07-2011, 10:08
Senegalczyk urodził się 7 czerwca 1987 roku

http://www.wisla.plock.pl/upload/cms//i_3bf3f442b58611ef08327cd5a7384139.jpg

nie wydaje mi się, żeby czarnuch miał tylko 24 lata

nst
10-07-2011, 10:09
Ja tam nie wiem :) Z murzynami to jak z chinskimi kobietami, wszyscy tak samo wygladaja i nikt nie wie ile maja lat...

Ktos umie racjonalnie wyjasnic po kiego nam taki as?

Dubiel
10-07-2011, 10:14
Legia Warszawa jest zainteresowana pozyskaniem Michele Arcariego, bramkarza Brescii Calcio. 32-letniego golkipera chcą pozyskać także dwa inne włoskie kluby - Bologna FC i trzecioligowa Spezia Calcio.
Informacje o zainteresowaniu obu klubów potwierdził Vincenzo Rispoli, agent zawodnika.

Priorytetem dla menedżera i piłkarza są negocjacje z Legią. - Zobaczymy, czy uda się doprowadzić do transakcji z polskim klubem - powiedział Rispoli.

ŹRÓDŁO - futbolnews

Z tym Arcanim to w takim razie grubszy temat...

Mario
10-07-2011, 10:19
Taa Arcari nawet już z nami kontrakt podpisał... ściema włoskich pismaków.

Co do Gueye - liczba murzynów musi się zgadzać, odszedł Chinyama to trzeba wziąść nowego

Aryam
10-07-2011, 10:39
El Hadji Matar Gueye na testach w Legii
(...)

To już jest nudne :roll: Gueye nie dla Legii. Zresztą to szrot, ciekawe ile ma naprawdę lat.

gizo
10-07-2011, 12:07
Kuźwa , o co tu chodzi?. Oby z testowaniem tych nowych asów Maciek zdążył do końca kolejki. Na trzy tygodnie przed pierwszym meczem niech się skupi nad zgrywaniem tego co ma. To jest totalna amatorszczyzna.

syrokomla
10-07-2011, 12:10
najlepszy grajek jaki byl w Płocku od czasu Jelenia. mam jednak nadzieję ze do nas NIE trafi.

LioneL
10-07-2011, 12:12
Skorża nie potrafił ich zgrać przez ponad rok to nie zrobi tego też teraz. Zero taktyki, zero schematów...jedno wielkie zero jak w reklamie Majewskiego w PKO.

beret, złotousty, miki - wy wiecie co.

Playboy
10-07-2011, 12:36
Ratuje się jak może jeśli Jóźwiak i Miklas mieli mu zrobić jeszcze trzy transfery do obozu w Austrii, a znając ich umiejętności nie zrobią żadnego to trzeba łapać co jest.

LioneL
10-07-2011, 12:46
Łapać co jest? A w czym gorszy jest Wolski od tego całego Gueye? Jak mają być takie transfery, to już mówiłem, lepiej stawiać na naszą młodzież.

Poza tym Skorża jest tak samo zryty jak Jóźwiak i miklas. Maciuś już pokazał swoje autorskie zakupy - w Wiśle Beto a w Legii Ogbuke. Poza tym uparł się na wielkoluda i szuka takiego już od czasów prowadzenia krakowskiego klubu. Cała trójka jest siebie warta i nie ma co zwalać winy tylko na jednego z nich lub dwóch.

Mamy trzech nieudaczników:
trener niemający pojęcia o taktyce
dyrektor sportowy działający na łapu capu
wiceprezes specjalizujący się w dziedzinie FSO

Playboy
10-07-2011, 12:51
Łapać w sensie testować, a nóż to rzeczywiście tak zajebisty grajek za jakiego mają go kibice w Płocku.

Neg
10-07-2011, 12:54
Mamy trzech nieudaczników:
trener niemający pojęcia o taktyce
dyrektor sportowy działający na łapu capu
wiceprezes specjalizujący się w dziedzinie FSO

Czyli profesjonalne prowadzenie klubu w Legii Warszawa :lol2:

Nawet jak ściągniemy teoretycznie lepszego gracza niż nasi młodzi to i tak dużo nie pokaże bo Skorża nie będzie umiał go ustawić i wykorzystać jego umiejętności.

Też wole by młodzi dostali szansę niż cudować z wynalazkami i na **** jakiej podstawie ich ściągać. Jeśli chodzi tylko o tego gracza z ligi Boliwijskiej ? Którym się interesowaliśmy to akurat ten gracz mógłby być wzmocnieniem 23 lata, uznany najlepszym graczem okej, taki może coś wnieść, ale cała ta wyczarowana reszta z Afryki czy Ameryki Południowej to wzięta jest z kosmosu po prostu.

Lillo
10-07-2011, 13:05
Clottey wypadł pozytywnie w sparingu i już go z nami nie ma , więc Gueye nie ma wielkich szans.

LioneL
10-07-2011, 13:08
Playboy czytałem trochę forum kibicow Wisły Płock.
I tak, ostatnio jechali po nim bo zawalił jakieś dwa ważne mecze. Ogólnie oni są wkurzeni na to, że cała linia pomocy idzie do wymiany, a nie, że pozbywają się tego Gueye. Ponoć obiecywano fanom, że zespół będą budować na długie lata, a tu się nagle okazuje, że piłkarze są sprzedawani. Tyle wyczytałem z ich forum.

Tak jak wspomniał Neg - taki Campos czy Buzaglo ok, niech ich biorą. Stosunkowo młodzi z perspektywami na przyszłość (ponoć w lidze izraelskiej był wyżej ceniony niż Melikson, a Campos gra dość dobrze na CA)). Ten cały Gueye może i grał dobrze, ale nie zapominajmy, że była to tylko 2 liga (a nie strzelił tam żadnego gola, co jak na ofensywnego pomocnika jest trochę niepokojące). Facet ma już 24 lata (to nie młody Kucharczyk, który miał 18 lat gdy podpisał już z Legią kontrakt i strzelał gola za golem w Świcie).

A jeśli wypatrzył go Skorża, to ja z miejsca bym podziękował za tego zawodnika znając smykałkę Maćka do transferów:lol:

Albo Buzaglo, albo Wolski (a najlepiej obaj).

Playboy
10-07-2011, 13:15
Albo Buzaglo, albo Wolski (a najlepiej obaj).

Tutaj to już chyba nie działka Skorży, żeby Buzaglo czy innego ofensywnego pomocnika załatwić. A znając tych speców to im się nie uda, bo jakby było inaczej.

Co do Camposa oglądałem mecz z Argentyną i niczego wielkiego nie pokazał. Nie ma sensu go sprowadzać zanim dotrze z tego turnieju, zanim się wkomponuje to październik będzie.

A z Wisły to już nam Peszko i Mierzejewski koło nosa przeszli i testy naprawdę nie zaszkodzą tym bardziej, że ja jakoś w dalsze transfery nie wierzę. Jóźwiak z Miklasem są zbyt tępi.

Mario
10-07-2011, 14:49
Jóźwiak zamiast jeździć i załatwiać nowych piłkarzy to woli uderzać z bański na treningach, nosz ***** mać to jest normalne? Czasu jeszcze trochę jest więc spokojnie mógłby poszukać dwóch niedrogich ale utalentowanych zawodników tak żeby wkomponować ich w zespół jeszcze przed startem nowego sezonu. Stwarzają pozory, że coś robią, dzisiaj dojechał ten cały Gueye, za kilka dni zapewne znowu ktoś przyjedzie, pytanie tylko po co? Żeby po kilku dniach go odesłać?

egyptlion
10-07-2011, 17:13
Jóźwiak faktycznie wygląda jak troglodyta.
Dobra wiadomość jest ta, że dostał wymówienie i za pół roku będzie po Jóźwiaku.

mkf303
10-07-2011, 17:39
Jóźwiak faktycznie wygląda jak troglodyta.
Dobra wiadomość jest ta, że dostał wymówienie i za pół roku będzie po Jóźwiaku.

Skąd takie info?

P.S. Jeżeli to prawda, to mam nadzieję, że zatrudnią kogoś na jego miejsce i nie zostawią transferów samemu Miklasowi.

egyptlion
10-07-2011, 17:45
Skąd takie info?

Info potwierdzone. Wypowiedzenie leży na biurku, tylko Marek się jakoś ociąga i nie chce się zwolnić.
:trans4:

Zohan
10-07-2011, 18:31
Info potwierdzone. Wypowiedzenie leży na biurku, tylko Marek się jakoś ociąga i nie chce się zwolnić.
:trans4:

Potwierdzone....chyba przez tomaszka? :lol:
Weź się ogarnij człowieku.

bloniaq
10-07-2011, 19:37
Dopóki nie zobaczę na oficjalnej - nie uwierzę

Playboy
10-07-2011, 20:08
Jóźwiak może w Legii zostać, ale jako skaut (szukający młodych Polaków), a nie dyrektor sportowy!

P.S. co do znaFcy od hiszpańskiej piłki Soriano tyle świetnych klubów chciało, że w Salzburgu za 2 mln euro wylądował :chytry: Taki zawodnik to byłby transfer, ale możemy sobie tylko pomarzyć.

egyptlion
10-07-2011, 20:26
Dopóki nie zobaczę na oficjalnej - nie uwierzę

I jeszcze koparki. Koparki muszą być.
Bo jak nie ma koparek...

egyptlion
10-07-2011, 20:28
Weź się ogarnij człowieku.
Bo?

Bangoo
10-07-2011, 20:44
Bo?

Proponuję ostudzić trochę emocje. :gupi:

LioneL
10-07-2011, 20:49
J
P.S. co do znaFcy od hiszpańskiej piłki Soriano tyle świetnych klubów chciało, że w Salzburgu za 2 mln euro wylądował :chytry: Taki zawodnik to byłby transfer, ale możemy sobie tylko pomarzyć.

No widzisz, chciało go kilka klubów z PD, ale on poszedł za kasą. Ba, chciał go podobno nawet Luis Enrique w Romie. Więc po co znów zaczynasz bezsensowną napinkę?

egyptlion
10-07-2011, 21:26
Proponuję ostudzić trochę emocje. :gupi:

To do niego pisz, nie do mnie.

Zohan
10-07-2011, 21:56
Bo?

Bo...twoje funkcjonowanie na forum ogranicza się do głoszenia farmazonów i obrażania innych forumowiczów. Nikomu to raczej nie potrzebne.

bloniaq
11-07-2011, 00:32
I jeszcze koparki. Koparki muszą być.
Bo jak nie ma koparek...

mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego ze jestes niewiarygodny.

bo jestes

karakan
11-07-2011, 09:08
Odczepcie się.Jest synem Mariusza..z nieprawego łoża.

bANIAQ
11-07-2011, 11:18
W poniedziałek nowy kontrakt z Legią podpisze Jakub Wawrzyniak. "Wawrzyn" po południu zwiąże się ze stołecznym klubem trzyletnią umową.

Zawodnik trafił na Łazienkowską 3 w połowie 2007 roku. W tym czasie wywalczył dwa Puchary Polski, dwa wicemistrzostwa i jeden Superpuchar. Wspólnie z "Biało-Czerwoną" reprezentacją wystąpił podczas EURO 2008.

Rundę wiosenną sezonu 2008/09 Kuba spędził w Panathinaikosie Ateny. Jako zawodnik "Koniczynek" zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wawrzyniak wystąpił w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski i jest jednym z kandydatów do gry w naszym zespole podczas EURO 2012.

detoxizer
11-07-2011, 11:22
Odczepcie się.Jest synem Mariusza..z nieprawego łoża.

:niebij:

Dobrze, że Wawrzyniak zostaje, bo patrząc na skutki polowań duetu MJ & LM aż strach się bać, kogo na jego miejsce przyciągnęliby.

bANIAQ
11-07-2011, 11:25
I kolejny news :)

Zagłębie Lubin złożyło ofertę wypożyczenia Artura Jędrzejczyka, ale do dziś nie doczekało się pozytywnej odpowiedzi. W przypadku "Jędzy" nie ma o czym pisać - mówi szkoleniowiec Miedziowych, Jan Urban, który szukał konkurenta do walki o pierwszy skład dla Bartosza Rymaniaka. Wcześniej, zespół prowadzony przez byłego trenera Legii, pozbył się trzech innych prawych defensorów: Adriana Błąda, Grzegorza Bartczaka oraz Przemysława Kocota.

Alejku Masalama Muhamad
11-07-2011, 12:23
I kolejny news :)

Zagłębie Lubin złożyło ofertę wypożyczenia Artura Jędrzejczyka, ale do dziś nie doczekało się pozytywnej odpowiedzi. W przypadku "Jędzy" nie ma o czym pisać - mówi szkoleniowiec Miedziowych, Jan Urban, który szukał konkurenta do walki o pierwszy skład dla Bartosza Rymaniaka. Wcześniej, zespół prowadzony przez byłego trenera Legii, pozbył się trzech innych prawych defensorów: Adriana Błąda, Grzegorza Bartczaka oraz Przemysława Kocota.

jak dla mnie wszystko byłoby z nim w porządku, gdyby nie ta jego gorąca głowa. Przecież on bez kartki w meczu żyć nie może.

Playboy
11-07-2011, 13:43
Jędza może odejść nie oszukujmy się to zdecydowanie nie jest obrońca na Legię. Może na środku defensywy ujdzie, ale na prawej jest za wolny. Słaby w ofensywie, a w obronie w nim wszyscy kręcą jak chcą.

Szawar
11-07-2011, 13:43
jak dla mnie wszystko byłoby z nim w porządku, gdyby nie ta jego gorąca głowa. Przecież on bez kartki w meczu żyć nie może.

Jesli nie osłabia w meczu zespołu to co w tym złego. ?

Alejku Masalama Muhamad
11-07-2011, 14:00
Jesli nie osłabia w meczu zespołu to co w tym złego. ?

A o czym ja napisałem ?:) Jeśli dostaje kartki to znaczy, że jak nie bezpośrednio w tym spotkaniu to po 4 kartkach już tak. Nie mówię, że tylko z nim jest ten problem. Jest Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, czy Kuba Rzeźniczak też mają z tym problem, że często osłabiają zespół przez kartki.

Mario
11-07-2011, 14:56
Co do nazwisk jakie pojawiają się w prasie to jesteśmy po słowie z Lucasem Magerą i jego menedżerem. Sprawa jest w zawieszeniu gdyż szukamy jeszcze ofensywnego pomocnika. Magera będzie ewentualną alternatywą dla pozostałych napastników, poza tym musimy mieć długą ławke rezerwowych - powiedział w rozmowie z telewizją N Sport dyrektor sportowy Marek Jóźwiak.

Czyli Magera jest już praktycznie kolejnym wzmocnieniem Legii tylko nie rozumiem jednego, skoro są już dogadani to czemu Czech nie jest już w Austrii, przecież musi trenować i zgrywać się z resztą drużyny. Kolejnym zastanawiającym wątkiem jest powiązanie transferu Magery z tajemniczym ofensywnym pomocnikiem, chcą ich zaprezentować razem czy co? Nie za bardzo rozumiem ten bełkot Jóźwiaka.

Aryam
11-07-2011, 14:59
Chyba chodzi o Maora Buzaglo, o którego pyta Legia :hmm:
Magera + Maor + bramkarz i będzie dobrze. Tylko, że czasu coraz mniej...

e(L)egion
11-07-2011, 15:10
Jak oni uzależniają transfer tego Buzgalo od sprzedaży Borysiuka to jestem prawie pewny że ten Izraelczyk do nas nie trafi. Za dużo tu kombinacji, a i widzę ze za duże ciśnienie jest na opchnięcie Borysiuka. A jak na coś jest duże ciśnienie to często wychodzi zupełnie na odwrót.

Z tym Magerą to też jakieś dziwne akcje. Skoro są dogadani to podpisywać kontrakt i niech się tym zgrywa z zespołem, jak napisał Mario. U nas jednak chyba nie może być normalnie.

Razjel
11-07-2011, 15:14
Ja z tego rozumiem, że skoro sprawa w zawieszeniu to póki co Magera nie będzie naszym zawodnikiem a jego menago pewnie cały czas szuka mu lepszych ofert..

Playboy
11-07-2011, 15:47
Jeśli naprawdę Legia jest na sprzedaż to oczywiste jest, że żadnych transferów gotówkowych nie będzie, a za Buzaglo trzeba Maccabi zapłacić.

midzi
11-07-2011, 15:56
Przy transferze Buzaglo to głównie do gadania ma tutuś piłkarza, który jest ważniejszą personą od niego samego. On mu "pomaga" w karierze kręcąc co chwilę dym :D

justBLAZE
11-07-2011, 16:05
Przy transferze Buzaglo to głównie do gadania ma tutuś piłkarza, który jest ważniejszą personą od niego samego. On mu "pomaga" w karierze kręcąc co chwilę dym :D

Buzaglo ma ważny kontrakt wiec za niego najprawdopodobniej trzeba będzie zapłacić.

Mario
11-07-2011, 16:27
Buzaglo ma ważny kontrakt wiec za niego najprawdopodobniej trzeba będzie zapłacić.

Dlatego też jego transfer jest uzależniony od sprzedaży Borysiuka, bo kasy na transfery nie ma.

Maciek
11-07-2011, 16:38
Marek Jóźwiak przyznał, że Legia wysłała oficjalne zapytanie do Maccabi Tel Awiw w sprawie ofensywnego pomocnika Maora Buzaglo.
Czyli to oznacza, że zapytali po prostu czy piłkarz jest na sprzedaż i ile kosztuje? Czy coś poważniejszego.

midzi
11-07-2011, 16:42
To prawdopodobnie tak jak w przypadku Borysiuka i Udinese. Niby chcą, a nie wiadomo, czy chcą zapłacić.

ormo
12-07-2011, 16:22
Litewski napastnik Darvydas Sernas może latem opuścić Widzew Łódź i przenieść się do stolicy. Pozyskać go chciałaby bowiem Legia Warszawa.

Legia latem zrezygnowała z Takesure Chinyamy, ale to nie oznacza, że stołeczny zespół osłabi swój atak. Włodarze klubu z Łazienkowskiej zakontraktowali już bowiem Danijela Ljuboję, a teraz celują w litewskiego snajpera Widzewa – Darvydasa Sernasa. Jeśli im się uda, to w połączeniu z Michalem Hubnikiem, mogą mieć najsilniejszy atak w lidze!

Sernas w poprzednim sezonie zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Jesień miał bardzo udaną, wiosnę nieco mniej. Ale i tak zdążył sobie wyrobić markę na polskim rynku. Zimą chciał go Lech Poznań, ale ówczesny mistrz Polski nie sprostał oczekiwaniom finansowym szefów Widzewa. Ale to jeszcze nic. Okazało się, że na Litwina nie było stać nawet angielskiego Blackpool.

Po mniej udanej rundzie cena reprezentanta Litwy jednak trochę spadła, a i Widzew jest bardziej skory do rozmów na temat transferu. Według portalu widzewiak.pl, łodzianie byliby gotowi zaakceptować ofertę w podobnej wysokości, jak te, które zimą odrzucili.

http://www.sportmarketing.pl/newsroom/3976,legia-poluje-na-darvydasa-sernasa

Plotka czy jednak coś w tym może być? :look:

e(L)egion
12-07-2011, 16:28
Plotka, bo nie mamy zamiaru za nikogo płacić.

nst
12-07-2011, 17:03
AS podaje ze Udine dogadalo sie z Barca wiec lepiej nic nie pisac :cicho:
Inna sprawa ze takie informacje to juz od tygodnii kraza po sieci a transferu jak nie bylo tak nie ma.

Co do Sernasa - Plotka, i dobrze :D

Ten Maor i jego ojciec to jakis cyrk jest, oby na zapytaniu sie skonczylo.

gizo
12-07-2011, 17:31
Ciekaw jestem kto i po co wypuszcza takie gnioty jak ten o Sernasie?

pastor
12-07-2011, 18:06
Czyżby inny Izraelczyk miał do nas trafić zamiast Buzaglo? Tez wygląda całkiem nieźle: http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/4324/info-od-2x45compl-izraelczyk-tamir-kahlon-lada-dzien-w-czolowym-polskim-klubie-video/

Mario
12-07-2011, 19:54
We wtorek testy w Legii rozpoczął Izraelczyk - Tamir Kahlon (jego nazwisko występuje również w wersji Cahalon). Piłkarz dołączył do legionistów przebywających na zgrupowaniu w Windischgarsten.

Zawodnik w październiku skończy 24 lata i występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Tamir rozpoczynał karierę w Maccabi Tel Aviv. Później reprezentował barwy Bnei Yehuda. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu był wypożyczony do klubu z belgijskiej ekstraklasy - Charleroi.

Kahlon rozegrał dwa spotkania w młodzieżowej reprezentacji Izraela. W poprzednim sezonie wystąpił w dwóch meczach IV rundy eliminacji do LE.

Dziwna moda na żydów zapanowała, wczoraj Górnik podpisał żyda, dzisiaj do nas przyjeżdża żyd na testy. Ciekawe co sobą reprezentuje, bo dla mnie totalny nołnejm.

Playboy
12-07-2011, 19:57
10 meczów w zeszłej rundzie w Charleroi 3 bramki i 2 asysty

Szawar
12-07-2011, 20:04
Dziwna moda na żydów zapanowała, wczoraj Górnik podpisał żyda, dzisiaj do nas przyjeżdża żyd na testy. Ciekawe co sobą reprezentuje, bo dla mnie totalny nołnejm.

Kazdy chce swojego Melliksona w kadrze.

Playboy
12-07-2011, 20:17
http://www.youtube.com/watch?v=BDPR1MzrISk&feature=player_embedded#at=146

Nie wygląda źle przed Belgami podstawowy zawodnik Maccabi.

księciuniu
12-07-2011, 21:22

Nie przypuszczałem, że kiedyś doczekam takiego posta tego forumowicza :lol3:

syrokomla
12-07-2011, 22:06
Przychodzą żyd, żółty i murzyn na testy do Legii... :-/. Tylko nie mogę wymyslić puenty

_karol
12-07-2011, 22:23
może:

"jedzmy łyżką a nie chochlą" ? :)

jajcarz
13-07-2011, 03:23
Przychodzą żyd, żółty i murzyn na testy do Legii... :-/. Tylko nie mogę wymyslić puenty

Który żółty?

ormo
13-07-2011, 03:34
Kosimazaki.

jajcarz
13-07-2011, 03:40
Co on z mazakami robi? Ostatnio z Kennethem na fb trochę rozmawiałem i okazuje się , że Felix O. to jego 'friend'.

Aa i Kenneth na Euro 2012 do Warszawy wpada.

p kibic
13-07-2011, 14:18
http://legia.com/www/index.php?akt=23785

powiem wam ze generalnie juz tych urywkow na ktorych go widac mozna stwierdzic ze technicznie niezly chlopak, poza tym dynamiczny...wyroznia sie raczej pozytywnie

dyha
13-07-2011, 14:26
http://legia.com/www/index.php?akt=23785

powiem wam ze generalnie juz tych urywkow na ktorych go widac mozna stwierdzic ze technicznie niezly chlopak, poza tym dynamiczny...wyroznia sie raczej pozytywnie

Czyli idealny kandydat do odstrzału.

księciuniu
13-07-2011, 14:31
Nawet jak go kupią, to śpieszmy się cieszyć jego dyspozycją, bo jak go trenejro zacznie wciskać w swoją taktykę, a doktorre weźmie pod swoją opiekę, to choćby nie wiem jak się wytężał ...

ormo
13-07-2011, 14:40
Czytałem artykuł o przejściu Sandomierskiego do Evertonu i znalazłem takie o:

Z tego, co się orientuję, Mucha chce iść na wypożyczenie, a wówczas Grzesiek rywalizowałby z Howardem – twierdzi menedżer Sandomierskiego Radosław Osuch.

Ja wiem, że temat Muchy był wałkowany 1000 razy, ale czy nie można podjąć próby wypożyczenia go skoro sam prawdopodobnie tego chce?

Mario
13-07-2011, 14:50
Ja wiem, że temat Muchy był wałkowany 1000 razy, ale czy nie można podjąć próby wypożyczenia go skoro sam prawdopodobnie tego chce?

Zapewne już w tym tygodniu Kuciak będzie wolnym zawodnikiem i nic nie stanie na przeszkodzie żeby podpisał kontrakt z Legią, a to wykluczy sprowadzenie Muchy.

Maciek
13-07-2011, 14:54
Fajnie jakby Janek do nas wrócił ale, byłoby to tylko roczne wypożyczenie i za rok znów byłoby szukanie bramkarza. Kuciak wygląda na porządnego bramkarza, który mam nadzieję, że będzie trochę u nas bronić. Chyba lepszego bramkarza bez kontraktu nie znajdziemy.

_karol
13-07-2011, 15:28
ktoś tam, gdzieś tam pisał, że Fabiański nie wygryzie Szczęsnego z bramki arsenalu :hyhy:

matx
13-07-2011, 15:43
Nie wiadomo chyba też co z Kuszczakiem w Manchesterze. Van Der Sar nigdzie już nie gra. Wprawdzie nie chciał przedłużać kontraktu z United,, ale może do nas by przyszedł. Chociaż na rok. Słyszałem też, że Mourinho chce pozbawić opaski kapitańskiej Casillasa, na pewno się wkurwi. Dawać go do nas. :hmm:

A co? Też się wpiszę w temacie "legendzie". :D

ormo
13-07-2011, 15:49
Nie wiadomo chyba też co z Kuszczakiem w Manchesterze. Van Der Sar nigdzie już nie gra. Wprawdzie nie chciał przedłużać kontraktu z United,, ale może do nas by przyszedł. Chociaż na rok. Słyszałem też, że Mourinho chce pozbawić opaski kapitańskiej Casillasa, na pewno się wkurwi. Dawać go do nas. :hmm:

A Dida to jeszcze żyje? :hyhy:

detoxizer
13-07-2011, 15:50
Ja proponowałbym pochwalić Wolskiego za to, w jaki sposób zakręcił Łukasikiem... :)

egyptlion
13-07-2011, 18:45
Co on z mazakami robi?
:lol:

jajcarz
13-07-2011, 19:11
:lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

idiotko.

Mario
14-07-2011, 09:52
Już powoli nudne staje się to promowanie Buzaglo przez jego rodzinę, najpierw było, że ojciec kieruje nim jak chce, teraz brat zachwala go jak boga. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Legia ma negocjować z rodziną Buzaglo, nie z Maccabii, trochę to wszystko nie poważne i powoli zastanawiam się czy transfer tego piłkarza będzie dobrym posunięciem.

e(L)egion
14-07-2011, 10:00
Jak dla mnie to jego transfer jest coraz bardziej wątpliwy. Za duży burdel jest koło niego aby akurat nam się udało go sprowadzić. Dodatkowo jesli na niego taki wpływ ma rodzinka to nie wiem czy jest sens go w góle sprowadzać bo jak jego tatuś zobaczy polską zimę to pewnie od razu będzie chciał synka zabrac gdzieś gdzie jest cieplej i tym razem nam narobi bardachy.

detoxizer
14-07-2011, 10:31
Mnie tylko zastanawia jedno- gdzie w tym wszystkim jest miejsce na zdanie Maora Buzaglo? :lol:

Mario
14-07-2011, 10:36
A jak wygląda sprawa z tym Kahlonem? On jest do wzięcia za darmo czy trzeba coś płacić? Bo jak na moje oko to mógłby się przydać, technicznie dobry, wszechstronny pomocnik, a kogoś takiego nam brakuje.

księciuniu
14-07-2011, 10:41
Mnie tylko zastanawia jedno- gdzie w tym wszystkim jest miejsce na zdanie Maora Buzaglo? :lol:

Gdzieś tak pomiędzy zdaniem żony J.Chovanca i matuli A.Cabrala :lol:

siekan
14-07-2011, 10:47
A jak wygląda sprawa z tym Kahlonem? On jest do wzięcia za darmo czy trzeba coś płacić? Bo jak na moje oko to mógłby się przydać, technicznie dobry, wszechstronny pomocnik, a kogoś takiego nam brakuje.

Od razu cały tir cyganów zakontraktujmy :jejku:

Mario
14-07-2011, 10:55
Od razu cały tir cyganów zakontraktujmy :jejku:

Cyganem to on raczej nie jest.

raven
14-07-2011, 10:56
Od razu cały tir cyganów zakontraktujmy :jejku:tabor :prawi:

Oni chyba mają taki target - bezkontraktowcy (ale tu duża konkurancja) albo tacy z trudną sytuacją rodzinno-kontraktową - liczą że inny klub nie będzie się babrał w tym bagnie więc startują do Kuciaków, Maorów, itp.

siekan
14-07-2011, 10:57
Cyganem to on raczej nie jest.

Co ty nie powiesz?

Orzech
14-07-2011, 11:03
http://www.transfermarkt.de/de/itay-shechter/profil/spieler_44760.html
Tego obrzezańca by mogli wziąść. Każdy by chciał mieć koszulkę z jego nazwiskiem:prosze:

Mario
14-07-2011, 11:32
Co ty nie powiesz?

Kadra jest tak słaba, że na moje oko wzmocnieniem by był bez względu na narodowość itp.

Lillo
14-07-2011, 11:39
Już powoli nudne staje się to promowanie Buzaglo przez jego rodzinę, najpierw było, że ojciec kieruje nim jak chce, teraz brat zachwala go jak boga. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Legia ma negocjować z rodziną Buzaglo, nie z Maccabii, trochę to wszystko nie poważne i powoli zastanawiam się czy transfer tego piłkarza będzie dobrym posunięciem.

Wiesz jacy są zydzi:chytry:

siekan
14-07-2011, 11:51
Kadra jest tak słaba, że na moje oko wzmocnieniem by był bez względu na narodowość itp.

To czy jest dobry, czy też nie, nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jego narodowość już jednak ma znaczenie, i to raczej nie dodatnie. Dodając do tego jego nienormalną rodzinkę lepiej żeby do nas nie przyszedł.

księciuniu
14-07-2011, 11:56
siekan - pomieszali Ci się ci Izraelici :) - Mario pytał o Kahlona, który jest na testach, a ubezwłasnowolniony przez rodzinkę jest Buzaglo, któremu narazie tata nie pozwolił wychodzić z domu.

swiety1916
14-07-2011, 12:01
siekan - pomieszali Ci się ci Izraelici :) - Mario pytał o Kahlona, który jest na testach, a ubezwłasnowolniony przez rodzinkę jest Buzaglo, któremu narazie tata nie pozwolił wychodzić z domu.

Pomieszali czy nie, rodzina Kahlona jest problemem - to też żydzi :lol:

siekan
14-07-2011, 12:13
A co to za różnica ;) Żyd to Żyd i nie potrzeba nam takich w drużynie, choćby mieli sami wygrywać nam mecze.

syrokomla
14-07-2011, 12:18
A co to za różnica ;) Żyd to Żyd i nie potrzeba nam takich w drużynie, choćby mieli sami wygrywać nam mecze.

no chyba, że byłby to prawy obrońca \')

siekan
14-07-2011, 12:21
no chyba, że byłby to prawy obrońca \')

Hehe, wiem do czego pijesz, tego też nie powinno tutaj być.

księciuniu
14-07-2011, 12:34
Hehe, wiem do czego pijesz, tego też nie powinno tutaj być.

No ja kto ?! - blondyn, niebieskie oczy ... :lol2:

(L)egionek
14-07-2011, 13:05
A co to za różnica ;) Żyd to Żyd i nie potrzeba nam takich w drużynie, choćby mieli sami wygrywać nam mecze. Amen

Playboy
14-07-2011, 13:22
Oo, a co wam takiego żydzi zrobili, że takie pierdoły wypisujecie? To jest klub piłkarski... Niemcy też nie mogą do nas trafić? :wleb:

Kuciak, Kahlon, Buzaglo wszystko skonfliktowane ze swoimi klubami i nie wiadomo jak to z nimi będzie. Kuciakowi podobno nie płacą, Kahlon ma jeszcze rok ważny kontrakt i nie chce go przedłużyć za Buzaglo jego tatuś nie pozwala zapłacić. Dom wariatów.

I rzeczywiście jak już spytali się o zdanie ojca i brata to pomiędzy matką, a ciotką mogliby zapytać samego Maora co o tym sądzi. :chees:

siekan
14-07-2011, 13:28
Może dla Ciebie nie ma różnicy kto reprezentuje barwy naszego klubu, ale uwierz, że dla niektórych ma. Wiadomo, nie mamy wpływu na to kto do nas trafia, ale jednak w jakiś tam sposób możemy wyrazić swoją aprobatę bądź nie z transferu/zainteresowania danym zawodnikiem. To jaki ma ono skutek to już inna inszość.

Playboy
14-07-2011, 13:30
Tylko co Ci żyd przeszkadza?

arczi
14-07-2011, 13:35
oho, lecę po popcorn :lol2:

księciuniu
14-07-2011, 13:36
Może szybciutko, zawczasu przerzucić dyskusję do jakiegoś innego tematu :modli:

daimler
14-07-2011, 13:38
oho, lecę po popcorn
za robotę się weź! :lol:

arczi
14-07-2011, 13:49
A ty naucz się cytować :lol2:

daimler
14-07-2011, 13:50
:fy:

siekan
14-07-2011, 13:54
Tylko co Ci żyd przeszkadza?

Żyd to Żyd i tyle w temacie.

Po za tym, mając na uwadze Twoje przejęcie forumowymi konwersacjami, nie zamierzam zaczynać z Tobą dyskusji. Zwyczajnie nie mam na to czasu.

Playboy
14-07-2011, 13:58
Żyd to Żyd i tyle w temacie.

Aaa no i wszystko wyjaśnia Żyd to Żyd tak samo jak i Polak to Polak, a Rumun to Rumun. Aryjczykiem jesteś i uważasz Słowian i Żydów za podludzi? To jest piłka i jeśli koleś jest rzeczywiście lepszy od tego wiślackiego Maora to ja bym się nie zastanawiał. Z ojczulkiem jakoś sobie poradzimy.

nst
14-07-2011, 13:59
Znam wielu Żydów i jakos nie zjedli mnie jeszcze, potrafią się wysłowić i o zgrozo płacą podatki :D

Naprawdę są wieksze problemy w Legii niż to, jaką ktoś ma narodowość/wyznanie.

Wielu z nich ma polskie korzenie ( słabe bo słabe ale jednak ). Uprzedzam teź, ze mają swoje komórki w necie, które szukają antysemickich tekstów, a kilka tutaj można pod to podciągnąć według nich.
To nie żarty, na kilku forach były interwencje, narodu wybranego nie wolno nie lubić :D

detoxizer
14-07-2011, 14:00
Aaa no i wszystko wyjaśnia Żyd to Żyd tak samo jak i Polak to Polak, a Rumun to Rumun. Aryjczykiem jesteś i uważasz Słowian i Żydów za podludzi? To jest piłka i jeśli koleś jest rzeczywiście lepszy od tego wiślackiego Maora to ja bym się nie zastanawiał. Z ojczulkiem jakoś sobie poradzimy.

Wy z Siekanem? :hmm:

Playboy
14-07-2011, 14:03

No jak nie. siekan widać za Żydami nie przepada jedna wizyta i ojczulek zamilknie na wieki :bejsbol:

Lillo
14-07-2011, 14:08
Oo, a co wam takiego żydzi zrobili, że takie pierdoły wypisujecie? To jest klub piłkarski... Niemcy też nie mogą do nas trafić? :wleb:

bo wykraczesz.:lol2:

Zohan
14-07-2011, 14:15
Ta rozmowa schodzi na złe tory....:D

matx
14-07-2011, 14:22
Siekan, ale jakby przedstawiciel narodu wybranego zagościł na Łazienkowskiej, zobacz jak na Czerskiej byśmy zaplusowali. :hyhy:
Może papa W. z rozmachu jeszcze jaką synagogę by postawił.
Ja to generalnie jestem za tym, żeby u nas sami Żydzi grali. Najlepiej jak już ktoś nieśmiało nawiązał niemieccy Żydzi. :prawi:

siekan
14-07-2011, 14:29

Ty mnie tam w nic nie mieszaj :foch:

Aryjczykiem jesteś i uważasz Słowian i Żydów za podludzi?

Taa... :jejku:

Siekan, ale jakby przedstawiciel narodu wybranego zagościł na Łazienkowskiej, zobacz jak na Czerskiej byśmy zaplusowali.

A widzisz, o tym nie pomyślałem :p

księciuniu
14-07-2011, 14:32
Ja to generalnie jestem za tym, żeby u nas sami Żydzi grali. Najlepiej jak już ktoś nieśmiało nawiązał niemieccy Żydzi. :prawi:

Jak już chcemy plusować na Czerskiej, to chyba lepiej radzieccy Żydzi :chytry:

matx
14-07-2011, 14:34
Jak już chcemy plusować na Czerskiej, to chyba lepiej radzieccy Żydzi

Też racja. Przynajmniej dwóch, najlepiej żeby byli parą. :cicho:

syrokomla
14-07-2011, 15:18
Też racja. Przynajmniej dwóch, najlepiej żeby byli parą. :cicho:

obaj na lewą stronę

Mario
14-07-2011, 15:30
Rozmowa chyba za bardzo zjechała na polityczne i narodowościowe tory, a to nie ten temat. Ja bym tam przygarnął tego Kahlona, zaprezentowałby się z jak najlepszej strony, pomógłby w zdobyciu Mistrzostwa Polski to by mógł odejść za niemałe pieniądze na zachód. Sam nie przepadam za ciapatymi itd itd ale klub, który wymaga sukcesów nie może zważać na takie aspekty, zwłasza, że nie wydaje się słabym piłkarzem.

pastor
15-07-2011, 13:37
http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/4357/buzaglo-nie-zagra-w-legii-kupi-go-standard-liege/ - To tyle jesli chodzi o Buzaglo w Legii. Ale Kahlon tez sie nam przyda ;)

Playboy
15-07-2011, 14:50
Wiadome było, że nasze spece od transferów nie wygrałyby konkurencji nawet ze Szczakowianką Jaworzno :wkurzony:

e(L)egion
15-07-2011, 15:04
To było pewne od momentu jak ten transfer był uzależniany od sprzedaży Borysiuka. Jeszcze tylko niusik że Magera tez jednak nie zagra w Legii i okienko transferowe można uznać dla nas za zamknięte.

księciuniu
15-07-2011, 15:11
To było pewne od momentu jak ten transfer był uzależniany od sprzedaży Borysiuka. Jeszcze tylko niusik że Magera tez jednak nie zagra w Legii i okienko transferowe można uznać dla nas za zamknięte.

No nie całkiem :nie: Trzeba jeszcze odesłać z testów Kahlona (za słaby / nie pasuje do koncepcji / nie dogadaliśmy się) i dopiero mozna spokojnie odpalać jutuba w poszukiwaniu wzmocnień na przerwę zimową :lol3:

Playboy
15-07-2011, 18:05
No nie całkiem :nie: Trzeba jeszcze odesłać z testów Kahlona (za słaby / nie pasuje do koncepcji / nie dogadaliśmy się) i dopiero mozna spokojnie odpalać jutuba w poszukiwaniu wzmocnień na przerwę zimową :lol3:

Cahlon ma jeszcze rok kontraktu z Maccabi i na niego szans raczej też nei ma...

jajcarz
15-07-2011, 18:08

Bo ty tak powiedziałeś?

Chmielo
15-07-2011, 18:09

Przyjechał kapek porobić :lol3:

owca
15-07-2011, 18:09
Właśnie strzelił bramkę, oblał testy.

Playboy
15-07-2011, 18:12
Bo ty tak powiedziałeś?

Niee, bo w przeciwieństwie do ciebie potrafię myśleć .. :[

jajcarz
15-07-2011, 18:14
Niee, bo w przeciwieństwie do ciebie potrafię myśleć .. :[

Masz problem zapraszam na PW.

egyptlion
15-07-2011, 19:58
Masz problem zapraszam na PW.

Jajcarz, to TY masz problem. Wchodzisz z butami na nieznane tereny, nie znając zasad tu panujących.
Ja też wszedłem z kontrowersyjnymi wypowiedziami, ale starałem się pisać tak, żeby mnie nie wyjebali.
No i mnie nie wyjebali.

Alejku Masalama Muhamad
15-07-2011, 20:00
Jajcarz, to TY masz problem. Wchodzisz z butami na nieznane tereny, nie znając zasad tu panujących.
Ja też wszedłem z kontrowersyjnymi wypowiedziami, ale starałem się pisać tak, żeby mnie nie wyjebali.
No i mnie nie wyjebali.

A już dawno powinni. Koniec tematu . Sorry za OT

Bonhart
15-07-2011, 20:12
Kurde, fajny ten temat. Normalnie emocje jak w srodku sezonu a to dopiero okres przygotowawczy. Strach sie bac co bedzie dalej ;)

Mario
15-07-2011, 21:21
Mam nadzieję, że za tydzień będę miał wszystkich do dyspozycji, a niewykluczone, że ktoś jeszcze do nas dołączy...

Skoro Maciuś dzisiaj tak powiedział to coś musi być na rzeczy, chyba jednak Kahlon testy zaliczył i będą się starali go zakontraktować. No chyba, że mają jakąś inną opcję i w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni.

jajcarz
15-07-2011, 23:20
I przyszły sezon ze Skabą na bramce? :]
Już nie potrzebuje doświadczonego bramkarza?

raven
15-07-2011, 23:34
I przyszły sezon ze Skabą na bramce? :]
Już nie potrzebuje doświadczonego bramkarza?
Skoro w ostatnim sparingu dał mu 90 minut, to albo nie będzie nikogo nowego na początek sezonu, albo... nie będzie nikogo nowego wcale ("Kuciak nie dla Legii")

Breados
16-07-2011, 01:15
W nadchodzącym sezonie, to większym problemem może nie być bramkarz, a obrona, przynajmniej tak ze sparingów można wywnioskować.

raven
16-07-2011, 01:19
Wspólnie postarają się pobić rekord 38 straconych goli w sezonie.

egyptlion
17-07-2011, 16:24
E: