PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

Marek.Only
30-09-2010, 13:07
Hernani? przypuszczam ze watpie.... Mogl wczesniej zmienic klub na lepszy (m. in. Legia sie nim interesowala to wolal przedluzyc kontrakt z Korona) wiec to tez troche swiadczy o jego ambicjach. Teraz ma ostatnia szanse na skook na kase

karakan
30-09-2010, 13:15
No on może być tylko solidnym obrońcą Ekstraklasy.
Wybitnym nigdy nie będzie.

Eman
30-09-2010, 15:22
Fakt - i wszystko jasne

Beny
30-09-2010, 15:27
Z jednej strony przydałby się ktoś do obrony w momencie, gdy Choto ma sezon z głowy, Wawrzyniak wypadł z głupoty, nie wiadomo co z Kneżeviciem.

Z drugiej strony wypełniacze składu, jak pokazuje przykład Kumbeva i w mniejszym stopniu Komorowskiego, to ogólnie porażka.

Jak mają kogoś brać, to to niech będzie pierwsza 5 ligi na danej pozycji. Hernani się łapie? Jak łapie, to brać.

Teraz JA
30-09-2010, 18:31
Zawsze byłem zwolennikiem zakupu Hernaniego do Legii. Jeśli dojdzie do tego transferu, to będzie to bardzo dobry ruch. Do tego w dobrym wieku jak na piłkarza obrońcę- 26 lat.

padre
30-09-2010, 18:58
Ja to w szoku jestem, że on ma 26 lat tylko - obstawiałem jakieś 28/29...W sumie ograny u nas w Polsce jest, solidny na pewno ale czy coś więcej...mam wątpliwości.

rozłożyło mnie info na wikipedii - Hernani rozpoczynał karierę sportową jako bokser tajski.:bije::fajek:

karakan
01-10-2010, 09:40
Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że testowany Wołodymyr Pryjomow wciąż trenuje z Legią. Jak informuje dziś "Przegląd Sportowy" ukraiński 24-letni ofensywny pomocnik, mający za sobą grę w Szachtarze Donieck nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. Tym samym raczej nie zostanie przy Łazienkowskiej. Jeśli tak się stanie będzie to już ósmy piłkarz na testach w Legii, którego trener Maciej Skorża uznał za słabszego od obecnych. Poprzednio byli to Lucien Owona Ndong, Danijel Mahajlović, Focundo Emmanuel Malivillo, Ibrahim Kamal, Igor Prahić, Allesane Kone i Razak Omotoyossi.

z legia.net

detoxizer
01-10-2010, 09:50
Czy ktoś jest zdziwiony, że kolejny testowany na Łazienkowskiej nie przekonał do siebie sztabu?

Akurat uważam tę konkretnie decyzję za słuszną.

Sgt.
01-10-2010, 10:28
Chyba jedyne źródło jego ocen było właśnie na legia.net, gdzie napisali o nim, że poza niezłym strzałem jest on raczej przeciętniakiem pod każdym względem.

Dobrze, że go nie wzięli, desperacja nam teraz nic nie da. Zimą miał być jakiś konkretny napastnik za konkretny pieniądz (większy niż Vrdoljak), mam nadzieję że nie odstąpili od tego pomysłu.

Jakby zimą się im udało ściągnąć takiego napadziora + Hernani, to brakuje tylko kogoś, dla kogo Rybus będzie konkurencją i temat zaległych wzmocnień będzie zamknięty. ;)

karakan
01-10-2010, 10:37
Ja marzę jeszcze o kimś zamiast Warzyniaka i Gizy.Tych dwóch typów powinno w trybie ekspresowym wypier... z Ł3.

Shin-Ski
01-10-2010, 13:45
Ja marzę jeszcze o kimś zamiast Warzyniaka i Gizy.Tych dwóch typów powinno w trybie ekspresowym wypier... z Ł3.

legia.com
W piątek Legia rozwiązała umowę z Piotrem Gizą. Informację przekazał legia.com dyrektor ds. rozwoju sportowego Marek Jóźwiak. Tym samym kończy się trzyletnia przygoda "Gizmo" z naszym klubem.

Piotr Giza trafił na Łazienkowską w 2007 roku.

:hasao:

detoxizer
01-10-2010, 13:47
:hasao:

O ja pierdolę :o

PS. A tak się napracowałem przy podpisie :foch:

deszcz
01-10-2010, 13:47
Wreszcie ktoś w tym klubie zaczął myślec:oczko:

karakan
01-10-2010, 13:50
Moje słowo pisane ciałem się staje! :kawa:
Mam moooooc! ;)

Zajebista wiadomość! Więcej miejsca dla młodych!

detoxizer
01-10-2010, 13:54
Kumbev, Giza... Kto następny?

Teraz JA
01-10-2010, 13:57
Jeszcze Wawrzyniak! Proszę!

detoxizer
01-10-2010, 13:59
Wawrzyniak w wysokiej formie piłkarskiej przydałby się na pewno, ale za całą resztę to niech spada.

karakan
01-10-2010, 13:59
Wawrzyniak,Pączek i Miklas :modli:

LOL3K
01-10-2010, 14:01
Wreszcie. :D:D Giza kończ karierę bo za słaby jesteś!

detoxizer
01-10-2010, 14:04
Wawrzyniak,Pączek i Miklas :modli:

Ehh szkoda, że to raczej S-F... :roll:

nst
01-10-2010, 14:30
Nara Gizmo - Szukaj tej swojej "formy" gdzie indziej :D

Teraz Wawrzyniaka jeszcze wypierniczyc i bedzie jako tako :D

Huxley
01-10-2010, 14:30
Piłkarsko Giza był całkiem całkiem, psychicznie i mentalnie do dupy i dlatego dobrze, że odszedł, ale ma u mnie lekki szacunek za bramkę na rtsie...jeszcze Iwański i będzie dobrze (no chyba że się mega ukorzy, ale z tego co wiem to ego ma jak stąd do Paryża)...Hernani bardzo dobry ruch, pamiętam jak grał za czasów Kolportera, wtedy moim zdaniem był w pierwszej trójce środkowych w Polsce, gdyby mu taka forma wróciła w Legii..no miód :)... i ma bardzo dobry piłkarsko wiek i chyba nie jest tak podatny na kontuzje jak Choto.

Sgt.
01-10-2010, 14:35
Hernani bardzo dobry ruch

Hernaniego jeszcze nie kupiliśmy. Jeszcze dużo się może zdarzyć.

Szyman
01-10-2010, 14:42
"Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń..." :D

Huxley
01-10-2010, 14:42
Hernaniego jeszcze nie kupiliśmy. Jeszcze dużo się może zdarzyć.

racja...znając nasz "pion transferowy" to Hernaniego pewnie zobaczymy albo w Wiśle, albo w Lechu bądź w Polonii...my będziemy mieć kogoś z "galaktycznego" z Bałkanów albo z Brazylii :humorek:

Adin
01-10-2010, 14:49
racja...znając nasz "pion transferowy" to Hernaniego pewnie zobaczymy albo w Wiśle, albo w Lechu bądź w Polonii...my będziemy mieć kogoś z "galaktycznego" z Bałkanów albo z Brazylii :humorek:

Hermani też Brazylijczyk :)

Co do Gizy- dobrze, że odszedł.Za słaby psychicznie na Legię, a i piłkarsko też nie wystarczający.

Mam nadzieje, że te transfery z klubu, będą w zime uzupełniane wartościowymi graczami, a nie kolejnymi niewypałami.

daimler
01-10-2010, 14:50
Giza to dla mnie ogromne rozczarowanie. Wierzyłem w gościa bo umiejętności posiada i pewnie jeszcze gdzieś z powodzeniem pogra.
Ale w takiej formie w Legii tylko truł powietrze.

jarecki_
01-10-2010, 14:52
Jeszcze kilka dobrych decyzji i pomyślę, że w KP pracuje ktoś rozsądny.

Czas na Pączka :hasao:

detoxizer
01-10-2010, 14:52
W zasadzie Giza to jest kapitalny przykład na to, jak piłkarze grający świetnie w innych klubach, w Legii nie potrafią się odnaleźć. Zresztą, nie on pierwszy i nie ostatni.

Adin
01-10-2010, 14:57
pamiętam kiedyś Śrutwę, który przyszedł do nas jako gwiazda, a co grał to, każdy pamięta.Charakterystyką naszego klubu jest to, że tu jest ciągła presja na wynik, sukces i piłkarze, którzy charakteru nie posiadają po prostu wypalają się tutaj.

Hernani dobry wybór by był, bo jak wiemy sporo czasu nie będzie Choto, który też z wiekiem popełnia coraz więcej błędów.

W zime myślę, że można się spodziewać wzmocnień do środka obrony i ataku.

Ew. środek pomocy, gdyby(oby) Iwański też odszedł z tego klubu.

EDIT:

Chociaż pamiętam 1 sezon Gizy w Legii (na wypożyczeniu bodajże) był b.dobry..parę ważnych bramek i asyst...potem już spadał w dół..ciekawe co mu się tam stało w tej główce.

daimler
01-10-2010, 15:01
którzy charakteru nie posiadają po prostu wypalają się tutaj.

piłkarze pozbawieni charakteru w Warszawie po prostu głupieją i skupiają uwagę na wszystkim, tylko nie na treningach i grze. Przykładów można mnożyć. Dla takich piłkarze lepiej, żeby grali w Wodzisławiach, Bełchatowach czy innym pierdziszewie, gdzie poza boiskiem treningowym nie ma wiele...

Adin
01-10-2010, 15:05
po części to też na pewno jest jakiś powód, ale Giza wcześniej raczej nie grał w żadnym Wodzisławiu, tylko w Krakowie.

to Co Ty mówisz Daimler trafia szczególnie do młodych "gwiazdek", którzy nie mają co zrobić z kasą i głupieją w stolicy.

p.s. dlatego cenie Kucharczyka, któremu widać na razie słitaśne fotki na nk i sodówka nie grozi.Oby się skupił na piłce, to będziemy mieli dobrego napastnika.

kaLasz
01-10-2010, 15:19
Giza to dla mnie ogromne rozczarowanie. Wierzyłem w gościa bo umiejętności posiada i pewnie jeszcze gdzieś z powodzeniem pogra.
Mam dokładnie takie samo zdanie.

Jemu mentalnie brakowało do Legii baaardzo dużo, bo złym piłkarzem to on nie jest (był).

detoxizer: podpis już nieaktualny masz ;)

Huxley
01-10-2010, 15:19
Hermani też Brazylijczyk :)

no tak, ale tyle lat gra już w Polsce, że prawie Polak ;)

iniemamniejusz
01-10-2010, 15:24
Dlaczego dopiero teraz. Ile ja nerwów zjadłem przez tego downa Gizę to się w głowie nie mieści. Z jego umiejętnościami jest chyba największym rozczarowaniem ostatnich lat. Miło, że już nie będę musiał się na niego patrzeć.

Francais
01-10-2010, 15:42
w sinnąąąąąąąa dal!!!szkoda tylko ze przynajmniej o 2 lata zapozno

Adin
01-10-2010, 15:57
Dlaczego dopiero teraz. Ile ja nerwów zjadłem przez tego downa Gizę to się w głowie nie mieści. Z jego umiejętnościami jest chyba największym rozczarowaniem ostatnich lat. Miło, że już nie będę musiał się na niego patrzeć.

Pewnie wróci do Krakowa na ich nowy kurniczek i za rok przy Kałuży znów go zobaczymy, tylko teraz w przeciwnej drużynie :mf:

derix
01-10-2010, 17:44
A co Warzywniak i Iwański w takim razie wroca do I skladu ?? :kawa:

karakan
01-10-2010, 18:18
A co Warzywniak i Iwański w takim razie wroca do I skladu ?? :kawa:

Nie.Z Lechią są poza 18-tką.

Mini
01-10-2010, 19:29
Obaj rozgrywali najlepsze mecze przeciwko byłemu zespołowi strzelając w nich najwięcej bramek :D
i to się jeszcze sprawdzi przy Gizie jak będzie grał przeciwko nam... :foch:

malini-malek
01-10-2010, 19:29
Śrutwa jak i Giza mają wspólną cechę. Żaden się w Legii nie sprawdził chociaż był wyróżniającym się zawodnikiem w poprzednim klubie.

Jasne , Giza najlepszy. Majewskiego szanuje bo chłop pierwszy się na nim poznał .

TNTP
01-10-2010, 19:45
Regulamin produkcji sympatyków
Zacznę od przynudzania. Każdy klub piłkarski grający powyżej klasy B jest zobowiązany utrzymywać ileś tam drużyn juniorów. Im klub gra w wyższej klasie rozgrywkowej, tym tych zespołów musi być więcej. Taki jest wymóg PZPN-u. Choć przepis zalatuje komuną, nie ma nic wspólnego z liberalizmem gospodarczym, to jest to zapis słuszny. Kluby MUSZĄ szkolić dzieciaki, te w naturalny sposób interesują się futbolem i własnym klubem. Zatem praca z dziećmi to produkcja sympatyków klubu w perspektywie kilkunastu – kilkudziesięciu lat.
Chłopak pogania za piłką, pogra w trampkarzach (młodzikach, juniorach) i potem, na stare lata będzie opowiadał heroiczne opowieści jaki to był dobry, ale kostka pękła… Jednak o klubie będzie coś wiedział, a i pójście na mecz nie będzie mu obce.
Po co szkolenie?
Teraz następny etap wtajemniczenia. Można, oczywiście, całe to szkolenie dzieciaków uważać za zbędny balast. Był nawet moment, w którym kluby zaczęły się stawiać PZPN-owi w związku z tymi wymogami.
Rozumowanie jest proste: nakłady, jakie trzeba ponieść w związku z utrzymaniem przez ileś tam lat chłopaka są spore. Najpierw orlik, potem młodzik, trampkarz, junior młodszy, junior starszy… w każdej kategorii po dwa lata… wydatki, wydatki, wydatki. Z punktu widzenia klubów – przedsiębiorstw nastawionych na natychmiastowy zysk – operacja zupełnie zbędna. Po co to komu?
Jak zarobić?
Jest jednakże element, który może pozwolić pogodzić oba światy. Wystarczy, że jeden małolat z rocznika „wypali” na tyle, by można go było wypromować i by go sprzedać. Wówczas cała operacja wychowywania własnych piłkarzy zaczyna mieć sens nawet dla szefów – „biznesmenów”. A jeśli wypali takim talentem jak – dajmy na to – Lewandowski, to dla klubu mniej zamożnego jednym transferem można zrobić budżet na parę lat…
Skąd pretensje do Tarasia?
Właśnie na tym etapie w Śląsku pojawia się problem. Z jednej strony – instytucjonalny, bo formalnie szkolenie młodzieży i klub ligowy to dwa nieco odrębne byty. Tu władza Tarasia nie sięgała. Ale mógł choć spróbować tak zadziałać, by juniorzy starsi czuli jakąkolwiek nadzieję na to, że przynajmniej najlepsi z nich będą mieli kiedykolwiek szansę na grę w pierwszym składzie Śląska.
Jak to działa?
Schemat jest prosty. W obecnym układzie około dwudziestki chłopaków gra sobie w zespole 17-18 latków. Każdy z nich ma marzenia, lecz podświadomie doskonale wiedzą, że w prawdziwym Śląsku, to nie zagrają nigdy. Jaka jest ich motywacja do gry? W zasadzie – żadna. Kilka tygodni temu widziałem jak juniorzy starsi szykowali się do wyjazdu na mecz do Oławy. Za winklem u co niektórych – papierosik. Po co nie używać życia, skoro i tak wszystko co ich może spotkać, to najwyżej gra w Motobi Kąty Wrocławskie?
Co powinien zrobić Taraś? Nie tylko Taraś zresztą. To powinni robić wszyscy trenerzy pierwszych drużyn. A zaprosić raz na jakiś czas wyróżniającego się małolata na trening z pierwszym składem. A dać jakiemuś juniorowi półroczną szansę. Ale nie taką, w której smak murawy pozna tylko na treningach i w gierkach wewnątrzklubowych.
Może ten małolat okaże się cienki, ale on ma jeszcze kolegów. A ci najpierw by popękali z zazdrości, gdyby widzieli, ze ich koleżka wszedł na ostatnie pięć minut w normalnym meczu ligowym. A potem część z nich by zapieprzała na treningach o kilka – kilkanaście procent ambitniej.
Tutaj dygresja – przypomnienie. Mirosław Pękala zadebiutował w Śląsku w meczu ze Stalą Mielec mając 16 lat. Tak, wiem – stare dzieje. Z obecnych działaczy klubowych nikt o tym fakcie nawet nie wie.
Taraś szansy nie dał nikomu
O ile jeszcze w czasach trzeciej ligi jakieś młode gęby w Śląsku się pojawiały, to jednak w sporej mierze było to zaspokojenie wymogów regulaminowych. W III lidze musiało grać przynajmniej dwóch zawodników młodzieżowych, czyli takich, którzy nie ukończyli 21 roku życia. Stąd dwa pewniaki – Janukiewicz i Małecki.
Jednak już w lidze II takiego wymogu nie było. I powiedzmy sobie szczerze. Poza Tadkiem Sochą w zasadzie młodzież wielkiej szansy nie dostała. A jeśli się już pojawili, to byli traktowani jak piąte koło u wozu.
Pytanie:
Jakie zatem bodźce dostają gracze z zespołu juniorów starszych? Żadnych. No to będą sobie trenować od papieroska do papieroska, od imprezki do imprezki, bo ich sportowe życie to mecz juniorów. Mecz, którym interesują się tylko sami zawodnicy i ich rodziny. Bo koledzy, to co najwyżej chodzą na Śląsk. To znaczy – ten ligowy.
Roman Zieliński

dla mnie wypisz wymaluj podobna sytuacja ma miejsce w Legii

Eman
01-10-2010, 21:09
i to się jeszcze sprawdzi przy Gizie jak będzie grał przeciwko nam... :foch:

boisz sie?

Nazgul
01-10-2010, 21:18
dla mnie wypisz wymaluj podobna sytuacja ma miejsce w Legii

Mówisz - i masz:

http://www.legionisci.com/news/39541_Skorza_Gizie_zabraklo_motywacji.html

"Uznaliśmy, że zamiast wciąż dawać szansę starszym zawodnikom, powinniśmy dawać szansę piłkarzom z Młodej Ekstraklasy. Oni robią duże postępy. Bardzo możliwe, że jutro jeden z nich pojawi się już jutro na boisku. Uznaliśmy, że więcej korzyści dla klubu przyniesie stawianie na młodych zawodników" - wyjaśnia Maciej Skorża.

TNTP
01-10-2010, 21:23
aaa tam pewnie przeczytał wpis RZ i przejrzał na oczy:)
zresztą zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo jak na razie to wychowankami się nie możemy za bardzo szczycić.

Nazgul
01-10-2010, 21:42
aaa tam pewnie przeczytał wpis RZ i przejrzał na oczy:)
zresztą zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo jak na razie to wychowankami się nie możemy za bardzo szczycić.

Oczywiście. Wychowanek jest jak żona - najlepszy jest cudzy :) :lol:

Mario
02-10-2010, 09:36
Cieszy taka mała czysta w składzie, Kumbev i Giza nie byli zupełnie potrzebni, a w ich miejsce mogą wskoczyć młodzi zawodnicy, którzy mają więcej zapału do gry, gdyż chcą się prezentować z jak najlepszej strony. Liczę, że już w dzisiejszym meczu na boisku prócz Kucharczyka pojawi się jakiś inny perspektywiczny piłkarz z ME.

karakan
02-10-2010, 10:25
ITI często brzdąkało o wychowankach i mówili o tym przez pryzmat zarabiania kasy.Może jednak coś sie u nas ruszy.

Mini
02-10-2010, 11:25
na dzieńdobry brzdąkali też o promowaniu jakichś grajków i sprzedaży za większą kasę i parę takich transferów było Fabian, Mucha, Bronowicki, Wawrzyniak, Janczyk, tylko niestety na następców na danej pozycji poza zastąpieniem Fabiańskiego Muchą trzeba zawsze długo czekać

SPQR
02-10-2010, 11:28
Cieszy taka mała czysta w składzie, Kumbev i Giza nie byli zupełnie potrzebni, a w ich miejsce mogą wskoczyć młodzi zawodnicy, którzy mają więcej zapału do gry, gdyż chcą się prezentować z jak najlepszej strony.

I na naszą ligę to właśnie wystarczy. Zapał, serducho do gry. Umiejętności? Technika? Można się obejść bez.

Adin
02-10-2010, 11:45
I na naszą ligę to właśnie wystarczy. Zapał, serducho do gry. Umiejętności? Technika? Można się obejść bez.
o utrzymanie może i starczy, ale nie na walkę o puchary.

Huxley
02-10-2010, 13:49
‎"Teraz chcę odpocząć." - Piotr Giza. na szczęście były już piłkarz Legii Warszawa :D

Mario
02-10-2010, 19:21
o utrzymanie może i starczy, ale nie na walkę o puchary.

Myślę, ze tym młodym chłopakom będzie bardziej zależało na pucharach niż np. Gizie. Są na starcie poważnej przygody z piłką więc można robić sobie nadzieje na lepszą przyszłość zwłaszcza, że młodzi zawsze mogą być poparci starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami, których można kupić. Wychowanka nie kupisz.

Huxley
03-10-2010, 21:45
I znowu czeka nas rewolucja...:yeah:

detoxizer
04-10-2010, 11:25
http://legionisci.com/news/39574_Zima_pozbeda_sie_nowych.html

Ja zmieniłbym najpierw trenera, który ma jakiekolwiek pojęcie o ocenie umiejętności i potencjału drużyny. Skorża już się wykazał ściągając Beto- idealnie do siebie pasowali.

Heniek
04-10-2010, 12:05
jeszcze Antolović moglby walizke pakowac. Kompletnie sie nie nadaje.

detoxizer
04-10-2010, 12:06
Dlaczego kompletnie się nie nadaje? Gdyby nie on to stracilibyśmy pierwszą bramkę dużo wcześniej...

Antolović jeszcze się przyda.

nevermind
04-10-2010, 12:07
Przeciez to teraz modne zeby po Antolovicu jechac jak po lysej kobyle :chytry:

detoxizer
04-10-2010, 12:09
Przeciez to teraz modne zeby po Antolovicu jechac jak po lysej kobyle :chytry:

Ah no tak, zapomniałem ;)

Racja, chujowy jest :lol3:

Heniek
04-10-2010, 12:14
gdyby nie on nie stracilibysmy wielu innych. Daleko nie szukajac to z Lechem i druga z Lechią.

!!!

Heniek
04-10-2010, 12:16
Ah no tak, zapomniałem ;)

Racja, chujowy jest :lol3:no jest. I to zadna moda.Kazdy popelnia bledy ale on jest po prostu chujowy. Dobry to byl szczesny i boruc.

nevermind
04-10-2010, 12:17
Daleko nie szukajac to z lechem i druga z lechia.

Ktora z Lechem? IMO bramka na konto Choto podstawowy obronca nie powinien tak wybijac pilki jak to Dixi zrobil.

Pozatym, pare sytuacji wybronil z Lechem, wiec przypierdalanie sie akurat o mecz Kolejorzem jest bezpodstawne.

EDIT:

Moze bys zaczal uzywac shifta? On nie boli, naprawde.

Heniek
04-10-2010, 12:20
jak bramkarzowi pilka przelatuje miedzy rekoma to obciaza jego konto (i jeszcze z jakiego kąta). A to nie byl strzal z 2 metrow.

nevermind
04-10-2010, 12:22
jak bramkarzowi pilka przelatuje miedzy rekoma to obciaza jego konto (i jeszcze z jakiego kąta). A to nie byl strzal z 2 metrow.

Owszem, ale gdyby nie Dixon to by tego strzalu nie bylo. Choto sprokurowal tą bramke. Tyle.

Emkaen
04-10-2010, 12:26
Teraz największa krytyka jest na Anotlovica a ja uważam, że bardziej zasługuje na nią Cabral. To co grał w meczu z Lechią to jakaś parodia jest. Antolovic przeplata dobre interwncje złymi ale ostatnio więcej jest tych lepszych. Widzę analogię do tego co się dzieje z Fabianem w Arsenalu - tam ludzie uważają, że Fabian to bramkarski gamoń i co by nie zrobił to tak już będzie a jak popełni jakiś błąd to już w ogóle po nim. Podobnie jest u nas. Ale bramkaż wg mnie to najmniejsze zmartwienie dla Legii.

Robert 71
04-10-2010, 12:29
Na krytykę to zasługuje w tej chwili prawie cały zaciag, który latem witaliśmy na Łazienkowskiej

detoxizer
04-10-2010, 12:32
no jest. I to zadna moda.Kazdy popelnia bledy ale on jest po prostu chujowy. Dobry to byl szczesny i boruc.

To z łaski swojej przypomnij sobie jak bronił Boruc na początku w Legii, jakie babole wpuszczał. To samo Mucha.
Antolović wyrabia się, znakomicie wychodzi do sytuacji "sam na sam". Przypominam, że gdyby nie jego interwencje z Cracovią i Śląskiem, zdobycz punktowa mogłaby być dużo skromniejsza.
Z Lechem to przede wszystkim był zasłonięty przez Choto, strzał był dość mocny, a Antolović za późno zobaczył piłkę. I tyle.

daimler
04-10-2010, 12:53
W kontekście letnich transferów Legii i jej obecnych wyników niektóre informacje o piłkarzach, którzy mogliby wzmocnić tę drużynę brzmią naprawdę... nieprawdopodobnie. Na przykład to, że przy Łazienkowskiej nie chciano Jerzego Dudka, bo ten był... za słaby.

Takie rewelacje ujawnił były szkoleniowiec warszawskiej drużyny Stefan Białas. Na łamach dziennika "Polska" opowiada, że zapytano go kogo poleciłby na miejsce odchodzącego Jana Muchy.

- Zaproponowałem Jerzego Dudka, któremu kończył się kontrakt w Realu Madryt, mówiło się wówczas, że go nie przedłuży. To byłby marketingowy hit, a do tego przy nim młodzi bramkarze mogliby się wiele nauczyć. Legii z nowym stadionem by nie odmówił. Zresztą, co szkodziło zapytać? Usłyszałem jednak, że... jest za słaby - opowiada Białas.

Trener nie chce jednak podać nazwiska osoby, która taką opinię wydawała. Legia kupiła więc za pół miliona Marijana Antolovicia, który może i ma talent, ale trzeba go dopiero szlifować. Tymczasem na Łazienkowskiej nie ma na to czasu.

Przy okazji dziennikarze "Polski" ujawnili, że Maciej Skorża chciał pozyskać Michała Żewłakowa, Mariusza Lewandowskiego i Euzebiusza Smolarka.

I tyle jeśli chodzi o Jóźwiaka i Miklasa. Woleli ściągnąć szrot zza granicy... :jejku:

Yevaud
04-10-2010, 12:56
Przepraszam, ale Dudka, Zewlakowa, Lewandowskiego i Smolarka tak samo zza granicy by trzeba sciagac i nie jest powiedziane, ze nie okazaliby sie "szrtoem". Zreszta mamy niemile doswiadczenia ze sciaganiem do Legii takich grajkow - Krzynowek i Bak juz niby byli w Legii.

siekan
04-10-2010, 12:57
Co by nie mówić o Dudku, Lewandowskim czy Smolarku to na naszą ligę były by to sporo wzmocnienia. Smolarek od czasu do czasu strzeli bramkę w Polonii, Lewandowski nie przez przypadek grał przez tyle lat w pierwszym składzie Szachtara Donieck, teraz ciągnie dalej w jakimś słabszym klubie, którego nazwy nie pamiętam. A Dudek, może i jest wiekowy, ale wielu bramkarzy pokazywało/pokazuje nadal, że wiek akurat na tej pozycji nie ma większego znaczenia. Do tego dochodzi jeszcze Michał Żewłakow, który przez te kilka lat wyrobił sobie dobrą markę za granicą, najpierw w Belgii, później w Grecji, teraz w Turcji. Problemem mogło by być jego uposażenie, ale i to można by było jakoś zorganizować. No ale skoro ktoś (Jóźwiak, Miklas, Skorża, może nawet Walter) wolał inaczej to jest jak jest.

Yevaud
04-10-2010, 13:14
Co by nie mówić o Dudku, Lewandowskim czy Smolarku to na naszą ligę były by to sporo wzmocnienia. .

Tego nie wiemy.
Nie jeden polski gwiazdor juz do Legii przychodzil i sie okazywalo, ze nie gra tu dobrze.
Albo gra dobrze, przez jedna runde, a potem coraz gorzej...
Problemem Dudka zas nie jest wiek, tylko fakt, ze od dluzszego czasu nie gra. Chyba od 5 lat. Ostatni dobry mecz, co zagral, to bylo spotkanie o PE w 2005.

siekan
04-10-2010, 13:18
No tu się muszę z tobą zgodzić. Dudek ostatni dobry mecz zagrał w finale LM z Milanem, od tamtej pory tych spotkań było tyle co kot napłakał. Fakt, od czasu do czasu zagra w tym Realu, ale z reguły są to mało znaczące mecze, jakiś Puchar Hiszpanii czy też mecz towarzyski.

Sgt.
04-10-2010, 13:42
Z tego co czytałem, to mimo że Dudek nie gra, to w Realu jest w całkiem niezłej dyspozycji. Jak już gra te nieistotne mecze w Realu, to bezpieczeństwo w bramce jest i tak zagwarantowane, mimo że Casillasa nie wygryzie (no ale o czym my mówimy). Jak ktoś powiedział o Dudku, że "za słaby", to faktycznie się skompromitował. Co nie znaczy, że gdybym miał do wyboru Antolovića (zanim jeszcze było wiadomo, że jest niepewny) a Dudka, to wcale tak od razu bym się na Dudka nie rzucał. Dudka już nie sprzedasz, a Antolović to jest inwestycja w przyszłość - no a to jednak ma znaczenie. Z drugiej strony... jak się robi nowy zespół zostawiając ćwierć starego składu, to jednak bramkarz powinien być nie perspektywiczny, a pewną ścianą. Perspektywiczny to niech on sobie będzie, jak jest mocna obrona i pewna pomoc. Trochę ból głowy, chociaż pewnie po Antoloviću można się było więcej spodziewać. A i tak to nie jest najgorszy nabytek Legii, powiedziałbym nawet że koniec końców i tak pewnie wyjdzie na plus.

A co do oldboyów - to już było wielokrotnie komentowane. Moim zdaniem to jest jednak loteria, bo wyszło że Żewłakow, Franek, Niedzielan - tak, Żuraw, Wichniarek, Mięciel - nie, a Smolarek - co najwyżej średnio.

daimler
04-10-2010, 13:47
oldboyów

Niedzielan
bez przesady, on jeszcze pogra ładnych parę lat.

Sgt.
04-10-2010, 14:02
Hmm... 31 lat... to już do Smolarka mniej pasuje nazwa "oldboy" niż do Niedzielana. No ale fakt, Niedzielan jeszcze sobie pogra.

Emkaen
04-10-2010, 14:09
Ale słaba ta liga skoro taki Niedzialan czy też Frankowski nie mogli poradzić sobie w napradę przeciętnych klubach a tutaj rozdają karty.

Sgt.
04-10-2010, 14:12
Jak słaba jest ta liga pokazały dwie ostatnie kolejki. Po jaskółce na początku, że idzie lepsze, jak widziałem te do wyrzygania nudne, niemrawe, prostackie mecze, to tylko załamywałem ręce. A potem się ogląda jakiś mecz LM albo LE i czarna rozpacz człowieka nachodzi.

daimler
04-10-2010, 14:15
Ale słaba ta liga skoro taki Niedzialan czy też Frankowski nie mogli poradzić sobie w napradę przeciętnych klubach a tutaj rozdają karty.
po prostu wystarczy się przykłądać do treningów i skupić na wykonywanym zawodzie, a nie na imprezach po meczu. Tylko tyle i aż tyle. Profesjonalizm.

Huxley
04-10-2010, 15:15
Z Anatola będą ludzie, widać wielki potencjał...co do reszty to dałbym szansę Mezendze, dlatego, że to jest typowy napastnik pola karnego a nie jakiś biegający między środkiem boiska a polem karnym, Skorża robi mu straszną krzywdę, że taką taktykę obiera....a Srda i Alejandro out!

Co do Lewandowskiego to w wywiadzie, kiedy przechodził do Sewastopola zadano mu pytanie, dlaczego nie wrócił do Polskiej Ekstraklasy, odpowiedział w tym tonie, że może wrócić, ale na obejrzenie jakiegoś meczu.

Sgt.
04-10-2010, 15:18
Dałbym szansę Mezendze, dlatego, że to jest typowy napastnik pola karnego a nie jakiś biegający między środkiem boiska a polem karnym

No, w ostatnich meczach ten lis pola karnego ma chyba więcej zadań defensywnych, niż ofensywnych chyba, bo go ciągle na swojej połowie widziałem. A że demonem szybkości ani pracowitości to on nie jest, to zanim się doczłapie w końcu do tego pola karnego, to już musi wracać brać udział w zadaniach defensywnych.

Huxley
04-10-2010, 15:23
No, w ostatnich meczach ten lis pola karnego ma chyba więcej zadań defensywnych, niż ofensywnych chyba, bo go ciągle na swojej połowie widziałem. A że demonem szybkości ani pracowitości to on nie jest, to zanim się doczłapie w końcu do tego pola karnego, to już musi wracać brać udział w zadaniach defensywnych.

Z tyrybun to było fajnie widać...co z tego, że był na połowie naszej połowy i walczył...skoro zaraz go nie było w polu karnym Lechii (zresztą nikogo tam nie było :nienormalny:) a Manu właśnie wrzucał piłkę!

gem
04-10-2010, 15:27
Różnica w grze Kneżewicza i reszty obrony nie była aż tak duża, żeby jego wyrzucać a resztę zostawiać. Jak dla mnie to trochę brakowało zgrania, ale jego odbiór nie był taki zły. Koleś przychodzi do nowego klubu, gra sparingi na boku i nagle jak liga się zaczyna dają go na środek i co ma zrobić? Od Wawrzyniaka napewno nie ustawiał się gorzej.

Eman
04-10-2010, 15:31
nigdy nie myslalem ze to napisze ale notoryczne odrzucanie graczy przez Janka mialo jednak sens - poziom druzyny nie byl zanizany, a na przykladzie ostatnich transferow pokazuje kto sie lepiej zna na swojej robocie

Huxley
04-10-2010, 15:35
nigdy nie myslalem ze to napisze ale notoryczne odrzucanie graczy przez Janka mialo jednak sens - poziom druzyny nie byl zanizany, a na przykladzie ostatnich transferow pokazuje kto sie lepiej zna na swojej robocie

w sumie racja, może tak mało było transferów, bo mu same ogórki przywozili a on je odrzucał...pamiętacie Donga jak mu go na siłę wcisnęli??

Yevaud
04-10-2010, 16:01
nigdy nie myslalem ze to napisze ale notoryczne odrzucanie graczy przez Janka mialo jednak sens - poziom druzyny nie byl zanizany, a na przykladzie ostatnich transferow pokazuje kto sie lepiej zna na swojej robocie w sumie racja, może tak mało było transferów, bo mu same ogórki przywozili a on je odrzucał...pamiętacie Donga jak mu go na siłę wcisnęli??

Nie no, ja rozumiem, ze Aruabarena i Tito itp. to poziom druzyny zawyzali? Ostrowski z Komorowskim tez?

detoxizer
04-10-2010, 16:19
Yevaud- po tym co było z Dongiem, śmiem wątpić, że Urban był chętny do zakontraktowania Tito i Arru... :roll:

karakan
04-10-2010, 16:52
Różnica w grze Kneżewicza i reszty obrony nie była aż tak duża, żeby jego wyrzucać a resztę zostawiać. Jak dla mnie to trochę brakowało zgrania, ale jego odbiór nie był taki zły. Koleś przychodzi do nowego klubu, gra sparingi na boku i nagle jak liga się zaczyna dają go na środek i co ma zrobić? Od Wawrzyniaka napewno nie ustawiał się gorzej.

No właśnie to mnie trochę dziwi.Kneżewic chyba nie bardzo miał kiedy sie wykazać.Zresztą już ktoś kiedyś napisał ,że grał w podstawowym składzie Partizana więc nie może być rzadki.Ile on kosztował?KP by go tak oddało lekką ręką?Możeto farmazon , albo go wywalają za co innego(chalanie)

Eman
04-10-2010, 16:56
na legia.com bredza cos ze jest kontuzjowany

detoxizer
04-10-2010, 16:57
Też wydaje się to mocno podejrzane... Do Ełku nie jedzie Knezević- oficjalnym powodem kontuzja, a jak jest naprawdę?

Huxley
04-10-2010, 17:20
Cały czas mówiono, że nie wpełni zdrów-->pachwiny, na Lechię był chyba na blokadzie.

Mario
04-10-2010, 19:14
Dużo się działo w tym temacie widzę, więc nieco się wypowiem. Jak dla mnie to faktycznie, letni zaciąg do Naszego zespołu był zupełnie nie udany i można się spodziewać, że w zimie dojdzie do kolejnej sporej roszady w składzie. Antolovicia bym zostawił bo myślę, że pan Dowhan odpowiednio go wyszkoli, tak było z Borucem, Muchą, chłopak ma jeszcze czas, żeby doszkolić swoje umiejętności, które na pewno ma nieprzeciętne, gdyż trener bramkarzy naprawde zna się na tym co robi.
Reszta zawodników jak najbardziej do odstrzału, z Mezengi taki napastnik jak z koziej dupy trąbka, Cabral nie pokazał nic szczególnego, a Knezevica to nawet w akcji nie widziałem. Manu wydaje się z nich wszystkich najlepszy, co prawda czasem za dużo kombinuje ale ogólnie wyróżnia się na tle tej drużyny.
Transfery są bardzo potrzebne i chciałbym żeby byli to Polacy, ktoś pisał o Smolarku czy Lewandowskim, obecnie ci zawodnicy nie byli by do wyciągnięcia, szkoda, że w lecie nikt o nich nie pomyślał bo można by zrobić naprawdę fajną pakę, a nie taką padakę jak teraz.
Nie dla zagranicznego szrotu!

Chomik
04-10-2010, 21:42
Z tyrybun to było fajnie widać...co z tego, że był na połowie naszej połowy i walczył...skoro zaraz go nie było w polu karnym Lechii (zresztą nikogo tam nie było :nienormalny:) a Manu właśnie wrzucał piłkę!

Tak trudno podnieść głowę i zobaczyć, że skoro nie ma nikogo w polu karnym to trzeba spróbować zaczekać na partnerów lub samemu coś spróbować. Radovic potrafił to zrobić, często robił swoje jaskółki, ale schodził i czasem nawet w polu karniym piętką asysty zaliczał, a Manu nic dziwnego, że ma takie wrzutki skoro nie patrzy gdzie wrzuca :ucieka:

Manu to się wyróżnia z obcokrajowców tylko tym, że gra, bo od Cabrala czy Knezevica lepiej nie wygląda.

me(L)u
04-10-2010, 22:50
Yevaud- po tym co było z Dongiem, śmiem wątpić, że Urban był chętny do zakontraktowania Tito i Arru... :roll:

Co świadczy o nim, jako o trenerze, że jednak ich zakontraktowali... :roll:

karakan
05-10-2010, 08:44
Jak informuje "Przegląd Sportowy" Maciej Iwański i Jakub Wawrzyniak, zakończą przygodę z warszawską Legię podobnie jak Piotr Giza, czyli odchodząc z Łazienkowskiej. Obydwaj odsunięci od drużyny zawodnicy, na razie nie zostaną do niej przywróceni. Co więcej, jeśli w Legii nie zmienią się osoby podejmujące najważniejsze decyzje, piłkarze zostaną zimą wystawieni na listę transferową. Klub chce zarobić na ich sprzedaży.
Wawrzyniak i Iwański nie pojechali na zgrupowanie drużyny, które wczoraj rozpoczęło się w Ełku. Oznacza to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Maciej Skorża nadal nie przywróci dwójki banitów do pierwszego zespołu.

PS.

Wreszcie! :imprezowicz:

Sgt.
05-10-2010, 09:09
bo od Cabrala czy Knezevica lepiej nie wygląda.

No jak nie wygląda lepiej? Warszawski Edgar Davids!

Wreszcie!

Niby powód do odkorkowania szampana, tylko że... ze starej drużyny już prawie nikt nie został, z nowej nikt się nie sprawdza, a klub zajmuje się tylko kombinowaniem kogo by się jeszcze nie pozbyć. To pokłosie fatalnej polityki zaczyna przebijać kolejne granice przygnębienia. Lada moment zostaną nam Astiz, IV, Manu, Chinyama i gromadka dzieci grających w piłkę.

karakan
05-10-2010, 09:23
No tak, ale przecież i tak trzeba wszystko od poczatku budować?
Już nie raz mówiłem ,że ten klub to korporacja i góra zrobi wszystko ,żeby nie stracić stołka.Najpierw wypier.. zawodników,potem sprzątaczki i dopiero później zacznie się ruszanie działaczy niższego szczebla.A popsuta głowa zostanie.I tak będzie w koło Macieju.

Co do samej czystki.Przypuszczam ,że robią sobie przepole na zimowe zakupy.Wywalając teraz część zawodników czy rezygnując z wypożyczonych zostaje im trochę kasy.Piszesz o dzieciach , które zostaną.A jaka to różnica czy pograją dzieci z ME czy te leszcze za grubą kasę?Będzie 5:0 zamiast 3:0?
Zreszta ja uważam ,że młodzi pokażą wiecej woli walki niż te drewniaki z plakatów.

Net
05-10-2010, 09:33
Zreszta ja uważam ,że młodzi pokażą wiecej woli walki niż te drewniaki z plakatów.

Dokładnie, już dawno powinni powywalać, rozwiązać kontrakty z tymi patałachami, którzy nawet nie wiedzą jak się gra w piłkę. Sezon i tak mamy stracony, więc nie pozostaje nic innego jak postawić w tym wypadku na młodzież.

detoxizer
05-10-2010, 09:38
karakan, tak naprawdę to chyba ambicji nie można odmówić Jędzy, Kucharczykowi, Manu i Vrdoljakowi.
Knezevic- nie wiem, bo praktycznie nie gra- to jest dla mnie bardzo mocne zaskoczenie, bo jeżeli ktoś grał w podstawowym Partizana przez kilka lat to na Legię jest za słaby? :hmm: Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem byłby fakt, że rzeczywiście ma kontuzję.
Cabral- to nie jest typ sprintera, nie lubi walki fizycznej, ale... umiejętności techniczne ma i to widać. Na razie ich nie jest w stanie sprzedać, chociaż tak do końca to też nie jest jego wina.
Mezenga... On mi strasznie przypomina Stanko, bez kitu. Podejrzewam, że Svitlica też **** by grał i strzelał w tak funkcjonującej "drużynie". Taki napastnik jak Bruno żyje głównie z podań, bo ani szybkością nie grzeszy, ani wybitną techniką. Jeżeli nie będziemy stwarzać żadnych sytuacji to gość się tutaj nie sprawdzi- jak prawie każdy napastnik :poddaje:
O Antolovicu chyba już napisałem co myślę- ten chłopak w kilku meczach uratował nam dupsko, w kilku zawalił. Uważam, że i tak widoczny jest progres. To nie tutaj leży największy problem Legii.

Sgt.
05-10-2010, 09:40
W sumie fakt. Miało być budowanie zespołu od zera w czerwcu, będzie budowanie zespołu od zera w styczniu. Ot falstart, ale przynajmniej odchwaszczania ciąg dalszy.

Zresztą z "nowych", Vrdoljak, Kucharczyk i Jędza nie dają powodów do szczególnych narzekań, a z Manu i Antolovića może jeszcze coś będzie. Jak na umiejętności Miklasa i spółki, to ja bym obtrąbił sukces ;) Tylko połowa transferów się zupełnie nie udała! Tylko połowa plakatu znad Rotundy wylatuje! :D

karakan, tak naprawdę to chyba ambicji nie można odmówić Jędzy, Kucharczykowi, Manu i Vrdoljakowi.
Knezevic- nie wiem, bo praktycznie nie gra- to jest dla mnie bardzo mocne zaskoczenie, bo jeżeli ktoś grał w podstawowym Partizana przez kilka lat to na Legię jest za słaby? Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem byłby fakt, że rzeczywiście ma kontuzję.
Cabral- to nie jest typ sprintera, nie lubi walki fizycznej, ale... umiejętności techniczne ma i to widać. Na razie ich nie jest w stanie sprzedać, chociaż tak do końca to też nie jest jego wina.
Mezenga... On mi strasznie przypomina Stanko, bez kitu. Podejrzewam, że Svitlica też **** by grał i strzelał w tak funkcjonującej "drużynie". Taki napastnik jak Bruno żyje głównie z podań, bo ani szybkością nie grzeszy, ani wybitną techniką. Jeżeli nie będziemy stwarzać żadnych sytuacji to gość się tutaj nie sprawdzi- jak prawie każdy napastnik
O Antolovicu chyba już napisałem co myślę- ten chłopak w kilku meczach uratował nam dupsko, w kilku zawalił. Uważam, że i tak widoczny jest progres. To nie tutaj leży największy problem Legii.

Trochę niestety życzeniowe myślenie obawiam się. Może i Cabral potrafi parę rzeczy z piłką zrobić, ale co z tego. To tak jakby na siłę trzymać Rybusa tylko dlatego, że jest zwinny i nic poza tym. Cabralowi ewidentnie nie idzie gra w takim stylu, z jakim spotyka się w polskiej lidze. Nie wiem, może to wina trenera, że nie daje mu innych zadań, że nie wymyśla jak wykorzystać jego umiejętności... Jak widziałem jak z Lechią ten chłopak porywał się na przepychankę między Surmę i Bajića, to mnie się aż przykro go zrobiło, bo to było rozpaczliwe. On nie wykorzystuje swoich przerastających przeciętność ligową umiejętności, on stara się do tej przeciętności upodobnić.

Co do Mezengi, to też trudno w sumie cokolwiek powiedzieć. Może i chłopak ma tam jakieś papiery na grę, ale tak jak nie da się o nim powiedzieć, że to totalny ogór (bo dostaje 3 piłki na mecz), tak nie da się o nim powiedzieć, czy właściwie przypadkiem nie jest właśnie totalnym ogórem (no bo dostaje 3 piłki na mecz).

Tak samo Kneżević - nie można bronić gościa dlatego, że nie gra. Jest ku temu jakiś powód, że on nie gra. Kontuzje kontuzjami, może faktycznie coś jest połamany, ale szczerze mówiąc to wszystko trochę śmierdzi. Może okazało się, że gość na prawą obronę jest umiejętnościami trzeci w kolejce za Rzeźniczakiem i Jędzą, a i na stoperze lepszy nawet Komorowski, stracił zaangażowanie i przestał się przykładać? Nie wiem. No ale w momencie, kiedy jest zdrowy a nie jest wystawiany, to trzeba jednak chyba przyjąć, że jest po prostu słabszy od tych, co są na boisku.

Net
05-10-2010, 09:50
W poniedziałek na Łazienkowskiej było gorąco. Rano doszło do spotkania prezesa Pawła Kosmali z wiceprezesami Leszkiem Miklasem i Markiem Drabczykiem. Rozmawiano o fatalnej sytuacji w jakiej znajduje się Legia po 8 kolejkach obecnego sezonu. Po spotkaniu we własnym gronie, Kosmala, Drabczyk i Miklas udali się na Wiertniczą na spotkanie z Mariuszem Walterem.

Wrócili późnym popołudniem. W siedzibie Grupy ITI rozmawiano m.in o sprawie zawieszonych zawodników - Iwańskiego i Wawrzyniaka oraz o przyszłości trenera Skorży. Prowadzący Legię Skorża na razie nie musi się obawiać o posadę, choć wiele może zależeć od wyników najbliższych meczów. Jak informuje PS, w przypadku porażek może dojść do kolejnej rewolucji, która obejmie nie tylko piłkarzy, ale także działaczy.

Może wreszcie wezmą się za kogoś na górze, bo smród śmierdzącej głowy zaczyna być coraz większy

karakan
05-10-2010, 10:01
.

Zgadzam się.Cały skład na szczęście nie jest do wymiany :)
Co do tego Kneżewica , to właśnie dziwi mnie jego sprawa.Jakoś sie o nim nic nie piszę.Czy gra,czy ma kontuzje,czy puka towar w agencji..Nic.

Co do Mezengi.Jeśli on wymaga jakiś tam piłek i jest takim Stanko , to on tego jest trener ,żeby to jakoś ogarnąć.Przecież Ci ludzie potrafią mówić i mogą sobie przekazywać informacje jakich piłek oczekują od kolegów.
Dlatego skłaniam się ku tezie ,że Skorża to totalny jełop.

daimler
05-10-2010, 10:29
Ekstremalne sytuacje wymagają ekstremalnych rozwiązań. Jestem za.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Maciej Iwański i Jakub Wawrzyniak, zakończą przygodę z warszawską Legię podobnie jak Piotr Giza, czyli odchodząc z Łazienkowskiej. Obydwaj odsunięci od drużyny zawodnicy, na razie nie zostaną do niej przywróceni. Co więcej, jeśli w Legii nie zmienią się osoby podejmujące najważniejsze decyzje, piłkarze zostaną zimą wystawieni na listę transferową. Klub chce zarobić na ich sprzedaży.
Wawrzyniak i Iwański nie pojechali na zgrupowanie drużyny, które wczoraj rozpoczęło się w Ełku. Oznacza to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Maciej Skorża nadal nie przywróci dwójki banitów do pierwszego zespołu.

foo
05-10-2010, 10:40
Ekstremalne sytuacje wymagają ekstremalnych rozwiązań. Jestem za.

tak, ja tez. Jezeli tylko za tym pojdzie pociagniecie do odpowiedzialnosci kogos, przez kogo traci sie KUUUPE kasy

Kamilos
05-10-2010, 11:57
Chyba zimą szykuje się kolejna rewolucja. Iwański z Wawrzyniakiem polecą do tego nowym też się podziękuje. Pytanie czy Skorża się wyliże i nie poleci przed zimą w każdym bądź razie czy poleci czy nie i będzie nowy trener może niech tym razem dostanie okazje do obejrzenia nowych piłkarzy których ma mieć do dyspozycji... Bo liczyć na opinie Bereta i Miklasa to raczej nie można.

Huxley
05-10-2010, 14:38
Co do Mezengi, to też trudno w sumie cokolwiek powiedzieć. Może i chłopak ma tam jakieś papiery na grę, ale tak jak nie da się o nim powiedzieć, że to totalny ogór (bo dostaje 3 piłki na mecz), tak nie da się o nim powiedzieć, czy właściwie przypadkiem nie jest właśnie totalnym ogórem (no bo dostaje 3 piłki na mecz).

zobaczcie co robi Mezenga, kiedy zaczyna grać jako typowy napastnik pola karnego--> gol z Lechem, bo typowy napadzior musi bardzo dobrze grać głową, on to ma, w wielu przypadkach, kiedy idzie dośrodkowanie wyprzedza obrońców i dochodzi do strzałów, strąca piłki głową tylko nikt po tę piłkę nie podchodzi...upieram się, że gdyby go Skorża zostawił na środku za nim Kucharczyk plus ofensywny pomocnik dogrywający mu piłki oraz dobre wrzutki ze skrzydeł...to co robiła Lechia na Buvala albo GKS na Żewłakowa, to sądzę, że byłaby radocha jak ze Stanko.

Sgt.
05-10-2010, 14:59
zobaczcie co robi Mezenga, kiedy zaczyna grać jako typowy napastnik pola karnego--> gol z Lechem, bo typowy napadzior musi bardzo dobrze grać głową, on to ma, w wielu przypadkach, kiedy idzie dośrodkowanie wyprzedza obrońców i dochodzi do strzałów, strąca piłki głową tylko nikt po tę piłkę nie podchodzi...upieram się, że gdyby go Skorża zostawił na środku za nim Kucharczyk plus ofensywny pomocnik dogrywający mu piłki oraz dobre wrzutki ze skrzydeł...to co robiła Lechia na Buvala albo GKS na Żewłakowa, to sądzę, że byłaby radocha jak ze Stanko.

Na podstawie jednej ładnej sytuacji, to my przez lata przeprowadzaliśmy transfery. Zdarza się mu, że fajnie wyjdzie, zdarza się mu, że jest tuż tuż, ale prawda jest taka, że strzelił jednego gola, a poza tym niczym nie oszołomił w sytuacjach, w których miał do tego okazję. Nie spieprzył, nie oszołomił, miało miał okazji, tak jak pisałem - cholera go wie. Ale czy to Svitlica, czy Arrubarrena, to w sumie nie wiadomo.

Edit: już żeby nie mnożyć postów, odpowiem Ci tutaj, może później zauważysz: skąd niby wiesz, że to jest taki właśnie Żewłakow czy Svitlica? Miał jeden fantastyczny wyskok do piłki i jedno dobre podanie (do Astiza z Lechem) a zagrał w ośmiu meczach. W tym czasie oddał bodajże z dwa strzały polegające na kopnięciu piłkę w światło bramki kilka razy wyskoczył do piłki głową, z czego dwa razy był bliski strącenia jej do bramki. A wcale nie jest tak, że gość w ogóle nie bywa przy piłce, bo bywa.

Ja nie mówię, że on jest zły, bo tego nie wiem. Ja mówię, że Ty nie masz najmniejszych podstaw do tego, żeby wiedzieć, że on jest jak Stanko czy Żewłakow - no chyba że potrafisz ocenić zawodników po tym, jak wchodzą po schodach.

Huxley
05-10-2010, 15:05
Na podstawie jednej ładnej sytuacji, to my przez lata przeprowadzaliśmy transfery. Zdarza się mu, że fajnie wyjdzie, zdarza się mu, że jest tuż tuż, ale prawda jest taka, że strzelił jednego gola, a poza tym niczym nie oszołomił w sytuacjach, w których miał do tego okazję. Nie spieprzył, nie oszołomił, miało miał okazji, tak jak pisałem - cholera go wie. Ale czy to Svitlica, czy Arrubarrena, to w sumie nie wiadomo.

Nie oszołomi, bo to nie jest Podbrożny, Kucharski czy nawet Mięciel...to jest taki właśnie Żewłakow czy Svitlica co musi dostać piłkę najlepiej przodem do bramkarza będąc w polu karnym, a takich piłek w ogóle nie dostaje.

gem
05-10-2010, 15:17
Nie może być żadnej rewolucji i wyrzucania 6 graczy (Giza, Wawrzyniak i Iwański już polecieli) bo skończymy tak samo jak w tej rundzie. Albo leci zarząd, albo dają się zgrać piłkarzom, jakoś nie wierzę, że wydadzą teraz tyle samo pieniędzy na nowych co w lato, a co za tym idzie przyszliby jeszcze gorsi.
Jak dla mnie trzeba: kupić środkowego obrońcę i środkowego pomocnika, posadzić Antolowicia na ławce, żeby potrenował pół roku z Dowhaniem. A w następnych rundach powolna wymiana składu dokładnie obejrzanymi zawodnikami takimi jak Vrdoljak i młodymi z ME ( a nie kupa szrotu co pół roku). Wtedy może za dwa lata powalczymy o mistrza.

Napisałbym też, że potrzebna jest wymiana trenera, ale widząc jaki kredyt ma Skorża raczej będziemy parę rund się z nim wiozić. Jeszcze zobaczymy czy Walter mocno się wkur.. , wtedy zarząd napewno go przekona, że winny jest trener lub piłkarze. Tym sposobem za dwa lata prędzej spadniemy niż się odbudujemy.

Chomik
05-10-2010, 15:28

I Borysiukowi :) Już kolega Sgt wklejał wcześniej ilość odbiorów Ariela w ostatnich meczach, do tego nawet te faule świadczą o waleczności piłkarza, prawda ? I jakieś tam zagrożenie robi. Powiedzmy sobie szczerze jakby liderzy grali dobrze to i Arielowi byłoby łatwiej.

NO właśnie, czemu k*rwa nie Borysiuk?

Nie rozumiem, czemu w Polsce uważa się, ze jak ktoś ma 19 lat to nie może wziąść na siebie odpowiedzialności, ciężaru gry? Ile lat miał Cesc Fabregas kiedy zaczął być alfą i omegą w Arsenalu Londyn? Nie ma co trzymać na Borysiukiem parasola ochronnego. Jak będzie się go niańczyć, to będzie "młodym-perspektywicznym" do 30 roku życia. Ludzie, popatrzcie na zachód! Tam w wieku 19-21 lat zawodnicy odgrywają ważne role w drużynach i dorosłych kadrach swoich krajów. Trzeba skończyć z polską patologią, w której są dwa okresy w karierze piłkarza - zapowiadanie się 19-30 lat i kończnie kariery 30-36 lat.

Trzeba Ariela kopnąć w dupsko i powiedzieć: "Chłopie, teraz jest twój czas. Nie chowaj się za plecami starszych, tylko weź jaja w troki i zapierdalaj!". A jak Ariel nie ma umiejętności, ma za cienką psychę, to trudno. Czekają następni. Młodsi.

Polska piłkarsko to nie zachód to raz, po za tym gdyby w wieku 19 lat był liderem drużyny i ciągnął pomoc grając defensywnego pomocnika to by nie grał w Legii Warszawa tylko jakieś Sevilli. Trochę realizmu, i tak robi więcej niż pseudo-liderzy.

Eman
05-10-2010, 15:35
wspomnijmy tez o Radoviciu ktoremu jakby zaczelo sie chciec odkad Skorza jest w klubie

karakan
05-10-2010, 16:00
Czytajcie tematy, bo wrzucacie po 3 razy to samo.
Przychodzą natępni i ta sama dyskusja jest w 3 tematach.

Wracając do meritum :

Walter i cały zarząd wie ,że jeśli za chwilę nie będzie dobrej drużyny , która będzie efektownie wygrywać mecze, to cienko te loże mogą pójść :popcorn:
Ja tam nie wierzę w bajki ,że sie już firmy zabijają o nie.Pic na wodę.
Myślę ,że też z tego powodu jest taka radykalna czystka jeśli chodzi o kopaczy.Na zimę pewnie szukają nowych zastępów kopaczy.Nerwowym kibicom chyba trzeba polecić hurtownie Persenu , bo też sezon będzie naprawdę cieżki :klnie:

Sgt.
05-10-2010, 16:04
Jeszcze jedna sprawa - chyba nie było tak, że Stanko z Piekarskim wskazali 6 zawodników na krzyż, Beret stwierdził spoko, a Skorża miał związane ręce, bo tylko jednego oglądał na żywo. Skorża może i oglądał na żywo tylko Vrdoljaka, ale wybierał raczej ze znacznie większej liczby piłkarzy przedstawionych mu przez Bereta. Mezenga czy Cabral mieli po prostu lepsze kasety video od innych. Tu cały system jest po prostu posrany :D

Eman
05-10-2010, 16:07
zgadzam sie - kto o zdrowych zmyslach wyda taka kase zeby ogladac kopanine - jesli juz jakies firmy mysla o wykupie loz to liga ma byc dodatkiem do LM czy LE no ale w obecnej sytuacji to odlegla przeszlosc i przyszlosc...

detoxizer
05-10-2010, 16:41
I Borysiukowi :) Już kolega Sgt wklejał wcześniej ilość odbiorów Ariela w ostatnich meczach, do tego nawet te faule świadczą o waleczności piłkarza, prawda ? I jakieś tam zagrożenie robi. Powiedzmy sobie szczerze jakby liderzy grali dobrze to i Arielowi byłoby łatwiej.

Faule to się biorą, kolego, z jego bezmyślnych strat, które potem próbuje naprawić.

iniemamniejusz
05-10-2010, 16:56
Walter i cały zarząd wie ,że jeśli za chwilę nie będzie dobrej drużyny , która będzie efektownie wygrywać mecze, to cienko te loże mogą pójść :popcorn:
Ja tam nie wierzę w bajki ,że sie już firmy zabijają o nie.Pic na wodę.
Myślę ,że też z tego powodu jest taka radykalna czystka jeśli chodzi o kopaczy.:

Obecna frekwencja na stadionie wskazuje na coś zupełnie innego.

Luke
05-10-2010, 16:57
Zastanawia mnie jedna rzecz. Podobno od zwolnienia z Wisły Skorża poszedł na dżentelmeńską umowę z Walterem i miał szukać zawodników do składu. Miało to miejsce mniej więcej w marcu. Rozumiem, że jedna osoba nie obleci sama całego świata w poszukiwaniu kilku grajków więc potrzebował asystentów w osobach m.in. Bereta. Skoro taki Beret nadał Skorży kilku piłkarzy to ten powinien obejrzeć ich sam. Miał przecież czas (marzec-lipiec ok. 4 miesiące), prawie 100% pewność zatrudnienia w Legii po sezonie 09/10. Świadczy to o nieprofesjonaliźmie M.S. oraz oczywiście o nieudolności skautów czy jak tam ich nazywać.:zszokowany:
Istnieje też druga możliwość. M.S. dostał w marcu cynk na kilku piłkarzy i spośród nich wybrał tylko Vrdoljaka, a reszta została mu narzucona z góry i nie miał nic do gadania.:?
Co do zawodników to bym się ich nie czepiał. Fakt umiejętności grania w piłkę na takim, a nie innym poziomie to nie ich wina. Nie każdy może być Messim. Trzeba znaleźć winnych takich, a nie innych zakupów.

karakan
05-10-2010, 16:59
Co ma obecna sytuacja do loży za gruby hajs?
To są dwa rózne światy i gwarantuje Ci ,że jak Legia będzie grać bide non stop, to loże postoją puste.

me(L)u
05-10-2010, 18:43
Obecna frekwencja na stadionie wskazuje na coś zupełnie innego.

Tyle, że frekwencję na meczu z Lechią uratowała wygrana z Lechem...

kpt. małpicki
05-10-2010, 18:47
To są dwa rózne światy i gwarantuje Ci ,że jak Legia będzie grać bide non stop, to loże postoją puste.

Loże są dla "Grubych Ryb".
A Grube Ryby niekoniecznie są kibicami Legii, ba! śmiem twierdzić, że nie bardzo będą się znać na futbolu.
W lożach będą siedzieli głownie partnerzy biznesowi ITI, znajomi polityków, znajomi znajomych i takie tam ten tego, dla których mecz będzie miłym przerywnikiem w prowadzeniu legalnych i mniej legalnych interesów, tudzież wymieniania uprzejmości.
Także tutaj wyniki nie będą miały dużego wpływu na ich wypełnienie.
Mieć swój klub, stadion i lożę to jakby nie patrzeć, robi wrażenie na kontrahentach.
A nawet jak zostaną jakieś wolne miejsca, to Mariusz komuś zasponsoruje je gratis, także raczej bez obaw.

Inną sprawą jest, że kiedy zabraknie kibiców na stadionie, to i wstyd kogoś do loży zaprosić.
Ale póki co karnety są sprzedane, atmosfera na Żylecie jest, więc nie jest źle...

Eman
05-10-2010, 20:37
Co sie stalo z tym psimsynem co u nas byl tydzien temu na testach?

karakan
05-10-2010, 20:50
Pojechał w siną dal.Nie spodobł się naszej kadrze trenerskiej --- :leze:

Leśny
05-10-2010, 21:04
Dziś popołudniu na warszawskim lotnisku widziałem jak Marek Jóźwiak odbierał młodego piłkarza w towarzystwie faceta w średnim wieku. Może ktoś ma jakieś przecieki?

Eman
05-10-2010, 22:15
Dziś popołudniu na warszawskim lotnisku widziałem jak Marek Jóźwiak odbierał młodego piłkarza w towarzystwie faceta w średnim wieku. Może ktoś ma jakieś przecieki?

Marek pod przykrywka klubu obraca zywym towarem...

Mini
05-10-2010, 22:29
Skład jaki ajtiaj zastało w Legii
Boruc, Krzyształowicz, Zieliński, Jóźwiak, Szala, Choto, Dudek, Gmitrzuk, Vuković, Kiełbowicz, Sokołowski I, Sokołowski II, Jarzębowski, Magiera, Surma, Wróblewski, Saganowski, Włodarczyk, Garcia

Małe podsumowanko kolejnych lat bez dzielenia tego na jesień i wiosnę
Przed sezonem 2004/2005 pożegnaliśmy Zielińskiego, Gmitrzuka i Garcię a w klubie przed lub w trakcie sezonu pojawili się Karwan, Smoliński, Djoković, Zjawiński, Korzym, Rzeźniczak, Dorosz, Kowalski, Leo, Poledica, Rosłoń, Stanford i ta pała kaczorowski.
In plus wtedy tylko Smoła, solidnie Karwan reszta do bani

Kolejny sezon 2005/2006
Odeszli Boruc, Krzyształowicz, Jóźwiak, Dudek, Sokołowski I, Jarzębowski, Wróblewski, Saganowski, Korzym, Dorosz, Kowalski, Leo, Stanford i pała
Czyli odeszło pięciu z trzynastu zawodników którzy pojawili się rok wcześniej a z pozostałej ósemki niewiadomo po co zatrzymano Rosłonia i Poledicę. Do tego straciliśmy dwóch świetnych grajków Boruca i Sagana i Sokołowskiego który poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodził o czym dzisiejsze głąby mogą tylko pomarzyć.
W zamian w trakcie sezonu obrodziło chyba jak nigdy – Ouattara, Edson, Janczyk, Roger, Szałachowski, Mucha, Fabiański, Bronowicki, Burkhardt, Kucharski, Chmiest, Lopez, Ghanem, Gottwald, Klatt.
Ale Kucharski to już nie ten sam Kucharski co kiedyś, z Ouattarą pokłócili się o kasę, Burkhardt zagrał tylko jedną dobrą rundę, Szałach jak się okazało szklany.

Po roku nie było już więc Kucharskiego, Ouattary, Chmiesta, Klatta, Lopeza, Ghanema a do tego bez żalu można było pomachać na pożegnanie Magierze, Zjawińskiemu, Poledicy, Djokoviciowi, Rosłoniowi, Rzeźniczak trafił do Widzewa gdzie w meczu z nami usłyszał od Machowskiego że już w Legii nie zagra i na dobre odszedł Bartek Karwan.
A za nich szrot jakich mało czyli Alcantara, Balde, Dick, Elton, Junior, Piotr Bronowicki, Grzelak !!! to dopiero udane polowanie. Jedyne plusy to Radović i Jędrzejczyk.

Następny rok i pojawiają się Astiz, Wawrzyniak, Skaba, Rybus, Borysiuk, Grosicki, Augustyn, Ekwueme, Majkowski, Giza.
Majkowski i Skaba sobie nie pograli, Ekwueme i Augustyn marni, Giza słaby, reszta In plus… ale do tylko do czasu
Nie spotkali się już z ubiegłorocznym zaciągiem pijaków z Brazylii, z trzema $$$$ interesami KP czyli sprzedanymi za niezłą kasę Bronowickim, Janczykiem i Fabiańskim, odszedł też Włodar i szczęśliwie Surma.

Kolejny rok i nie ma śladu po młodzieży – Smoliński, Grosicki, Augustyn, do tego out P.Bronowicki i Wawrzyniak.
W zamian super transfer Iwańskiego, powrót Rzeźniczaka i Jarzębowskiego, podstarzały Rocki, Machnowskij i Paluchowski, drewniany Kumbev, Ostrowski oraz witaj Hiszpanio – Tito, Arruabarena, Descarga.

Rok kolejny to strata Edsona bo znowu pożałowali kasy, Hiszpanie raus, Rocki i Grzelak a w zamian NIKT – transfery Mięciela, Donga, powrót Smolińskiego, Jędrzejczyka i Wawrzyniaka to klapa

Ten rok wiadomo – chłopcy z kasety

Razem naliczyłem 74 transfery do klubu

Pozytywy to pierwszy transfer Smolińskiego, G.Bronowicki, Ouattara, Roger, Edson, Janczyk, Mucha, Fabiański, Radović, Astiz – czyli 10 (!)

Ani za dobrze ani bardzo źle i tacy którzy w trakcie całego pobytu coś z siebie dali i mieliśmy z nich korzyść – Rybus, Borysiuk, Chinyama, Grosicki, Paluchowski, Szałachowski, Rzeźniczak i powiedzmy że trochę na wyrost na razie albo na zachętę Vrdoljak, Jędrzejczyk, Machnowskij i Kucharczyk – to daje też 10

53 transfery na 74 to N I E P O R O Z U M I E N I E.

W jakiej innej firmie osoba odpowiedzialna za taką rekrutację mogłaby się utrzymać przez 7 lat ?

E: Dodany Rzeźniczak do wyliczanki

Eman
05-10-2010, 22:34
W jakiej innej firmie osoba odpowiedzialna za taką rekrutację mogłaby się utrzymać przez 7 lat ?

przeciez wiesz!!:leze:

Chomik
05-10-2010, 23:49
No ogólnie to święta prawda, ale miałbym parę "ale"

Po pierwsze Rzeźniczak po zrobieniu z Niego u nas prawym obrońcą był, moim zdaniem dalej jest solidny. Na sezon 08/09 był po Musze najlepszym zawodnikiem Legii, nawet lepszym od Cihniego, który cudem wsadził te ileś bramek. Transfer udany, ale dopiero za drugim razem, w Widzewie grał defensywnego pomocnika, grał fatalnie, chyba nikt nie wiedział po co go ściągamy. Ale Descarga okazał się partaczem i Kuba z przymusu tak trochę tam grał i grał świetnie.

o Burym już pisałem, że był przez chwilę nawet takim liderem drużyny. Ważne piękne i ważne bramki na wyjazdach jak chociażby Wodzisław.

Elton na pewno miał papiery o czym było wiadomo, grał ciałem i świetna lewa noga. Stylem strzelania przypominał trochę Żurawskiego, tylko z lewą nogą. Szkoda, że sobie nie poradzono z jego pijaństwem.

Iwański dla Ciebie nie jest w miarę nawet ok ? Oj chyba jak z Rzeźnikiem sądzę, że decyduje antypatia do graczy ;)

A co do Janczyka to w Legii moim zdaniem niewiele pokazał. Jakiś lider to nie był, pod względem sprzedaży jednak wyszedł super transfer, ale to dzięki MŚ U-20

A co do Grzelaka to byłem gorącym orędownikiem tego transferu. Biorąc pod uwagę te kontuzje i liczbę kiedy był tak w pełni zdrowy to by te statystyki były całkiem niezłe. Transfer na minus, ale sam zawodnik już nie. Ja bym raczej wyrzucił naszego maga ze sztabu medycznego.

Też byłem za Paluchem, jestem za Kucharczykiem, ale jak oni są w miarę ok to brak Iwańskiego, Rzeźniczaka i Burego jest dziwny. Nawet Rybkę doceniłeś :foch:

Większość to jednak szrot :popcorn:

Bootleg
05-10-2010, 23:51
Po tym zestawieniu, które zaprezentował Mini (swoją drogą, że Ci się chciało chłopie - szacuneczek jak to mawia Mirek Szymkowiak ;) ) widać, jak bardzo daremny jest/był pion sportowy w Legii. Przecież przy tej ilości transferów (74) gdyby tylko połowa okazała się zawodnikami takimi jak wymieniona 10 najlepszych czy nawet już ta 20, to Legia co roku biła by się do końca o mistrza. Nie wierzę, że przy ilości 74 ludzi nie można trafić 30-35 dobrych zawodników, nikt nie wymaga 100% skuteczności transferowej, bo wtopy notuje kazdy nawet Barcelona czy Real Madryt. No ale nikt, nie wmówi mi, że przy dobrej siatce skautów, kompetentnych osobach - dyrektorach sportowych nie można znaleźć za pół miliona euro (to jest taka realna kwota, której wydanie nie stanowi jakiegoś wielkiego wydatku) dobrych zawodników w Polsce czy nawet Europie Wschodnio-Południowej (obszar Jugosławi, Słowacja, Serbia, Słowenia, Białoruś, Litwa). Jak widać udane transfery stanowią nieliczny wyjątek podczas pobytu iti w Legii. Wystarczyłoby tylko zatrudnić ze 3 dobrych skautów, jednego kumatego dyrektora sportowego i mogłoby być całkiem inaczej. No ale cóż, te barany nigdy do tego nie dojdą, bo chcą budować klub na zasadach takich jak budowali telewizję (z pompą, eventami, nowinkami technicznymi itd.).

midzi
05-10-2010, 23:52
Paluchowski? On coś dał Legii?

To już lepiej Burkharda było wpisać.

Mini
05-10-2010, 23:59
o Rzeźniczaku zapomniałem bo pierwszy pobyt słaby, ale po powrocie z Widzewa rzeczywiście się rozkręcił, do reprezentacji zapukał, francuzi go chcieli.
Burkhardt wygląda mi na gościa który jak pracownik na okresie próbnym się stara a jak dostanie stałą posadkę to kładzie lache więc niech spada, a Iwański cóż... powinien rok w rok, mecz po meczu brać na siebie ciężar gry, decydować o tym jak gra Legia i prowadzić ją od zwycięstwa do zwycięstwa a prezentował się średnio na jeża, potem źle a teraz wiadomo. skoro jego panienkowatość, strojenie min, strzelanie focha i inne zachowania rodem z piaskownicy i psa ogrodnika nie były tajemnicą to ocena takiego transferu wyszła mi właśnie taka

a co do Rybusa i Borysiuka to taka ocena bo przyszli jako juniorki i był/jest z nich materiał na dobrego grajka, a Burkhardt i Iwański przyszli do pierwszego składu na pierwszoplanowe postacie i dupa

iniemamniejusz
06-10-2010, 09:13

Pożyjemy zobaczymy. Przed sezonem też słyszałem tylko, że pusty stadion, że bilety za drogie itp, a dla firm które zdecydują się na wykupienie tych miejsc nie jest to żaden "gruby hajs". Raczej drobne.

Andrés
06-10-2010, 09:28
Racja. Trzeba też pamiętać, że lóż jest niewiele i firmy, które teraz ich nie wykupią, mogą mieć za kilka lat, kiedy to już naaaapewno będziemy europejską potęgą, kłopot ze znalezieniem czegoś dla siebie. Raczej jakiś system pierwokupu dla przedłużających umowę będzie obowiązywał.

E: Tylko dlaczego o tym w transferach piszemy? Strasznie się te tematy rozmywają...

detoxizer
06-10-2010, 09:44
Mini- przepraszam, ale jeżeli szrotem nazywasz Eltona i Hugo... To że się tutaj nie sprawdzili, nie oznacza, że szrot.Chyba nie sądzisz, że Legia jest mocniejsza, odpowiednio od: Bragi i Cluj? Bez jaj.
Grzelak, mimo że pała jeżeli chodzi o charakter, to jednak jakieś papiery miał i prezentował się co najmniej przyzwoicie przed przyjściem do nas.
Junior miał bardzo dobrą opinię na Ukrainie, w lidze co by nie mówić, mocniejszej od naszej.
Zastanowić się trzeba, co się dzieje już po przyjściu do nas. Sam Hugo opowiadał, że nie był wzorem profesjonalisty grając u nas... Pytanie: dlaczego? :roll:

Mini
06-10-2010, 10:51
To jest moja opinia. W podsumowaniu kibiców Bragi i Cluj będą niezłymi grajkami, a ja oceniam ich po tym co było u nas więc szrot. Jedna ładna bramka Eltona po skręceniu obrońcy na 20 centymetrach fajna ale Denilson też miał jedną taką po której świat oszalał a potem jak to kiedyś mawialiśmy - wielki czerwony ch..

detoxizer
06-10-2010, 10:54
Mini, ale w Vasco trochę bramek sieknął. Umiejętności miał. Problemem jest dziwna przypadłość osiadania na laurach tutaj. Widocznie przykład prowizorki idzie z góry i pracownicy się dostosowują do warunków panujących w danym miejscu.

Andrés
06-10-2010, 11:32
W ogólnej analizie transferów ostatnich lat, Mini zastosował chyba jedyne sensowne kryterium. Czyli to, jak dany zawodnik gra/grał w Legii. To, co nas tak naprawdę interesuje na codzień.
Co z tego, że ściągamy zawodnika z papierami, który po przyjściu gra piach. Potem odchodzi i nagle znów jest dobry. Dla Legii był to transfer nieudany. Na drugim biegunie mamy transfer Ouattary. Koleś wyciągnięty z turnieju dla bezrobotnych. Typowy szrot. Przychodzi i na nasze warunki jest gwiazdą. Spieprza do Niemiec i siedzi na ławie w 2 BL.
No ale dla Legii transfer na plus.
To o czym pisze Detoxizer to zupełnie inna sprawa i nie wiem, czy nie najważniejsza. Co zrobić, żeby piłkarze przychodzący do nas grali przynajmniej tak jak w poprzednim klubie. Na tę chwilę mam jedno rozwiązanie i raczej trzeba płakać niż się śmiać. Skoro z analizy Mini wychodzi, że 1 na 7 transferów wypala, to trzeba kupować 7 zawodników na jedną pozycję...

detoxizer
06-10-2010, 12:35
Skoro z analizy Mini wychodzi, że 1 na 7 transferów wypala, to trzeba kupować 7 zawodników na jedną pozycję...

:lol3:

Dziwi mnie to, że piłkarze przed przyjściem tutaj i po odejściu stąd zaczynają znowu grać na dobrym poziomie. Moim zdaniem jest to też wina polskiej myśli szkoleniowej i treningów tutaj. Kurde, w zasadzie temat ten to dobry materiał na głębszą analizę.

midzi
06-10-2010, 12:52
Jeśli mamy jednak patrzeć z perspektywy tego jak zawodnik grał, bądź gra i przyjąć, że przez pewien okres był ważnym elementem drużyny i coś jej dawał to znajdzie się jednak więcej zawodników.

Wymienię więc takich zawodników jak: Smoliński, G.Bronowicki, Grosicki, Burkhardt, Rybus, Borysiuk, Ouattara, Chinyama, Szałachowski, Rzeźniczak, Wawrzyniak, Roger, Edson, Janczyk, Mucha, Fabiański, Radović, Astiz, Korzym, Kucharski i Iwański.

Czyli 21 zawodników, którzy swoją obecnością dali coś Legii choć często odeszli, bądź odejdą jako przegrani.

Vrdoljak, Manu, Jędrzejczyk, Machnowskij i Kucharczyk - za wcześniej aby oceniać

Trener_Jarzabek
06-10-2010, 13:34
Moim zdaniem nie mozna mowic ze Mezenga jest niewypalem. Jak gracie w pilke czasem gdzies to chyba wiecie ze napastnik musi miec podania. To nie jest Zidane albo Figo ktory odbierze piłkę na środku boiska, przedrybluje 8 zawodników, polozy bramkarza a w miedzy czasie skoczy na herbate do lawki trenerskiej. Napastnik z reguly musi dostawac podania, a skoro ich nie dostaje to nie ma jak strzelic, a jak nie ma jak strzelac to nie ma goli, przeciez to proste.

Vrdoljak jest moim zdaniem transferem trafionym. Dobrze dziala w srodku pola, z Lechem ciagnal druzyne.

Manu robi wiatr na skrzydle, fakt ze z lechia niewychodzily mu zagrania, ale raczej radzi sobie moim zdaniem. Racja, nic nie wynika z jego sprintow ale tylko dlatego ze druzyna nie jest wstanie nadazyc za nim.

Knezevic, moze i ma uraz moze nie, poki co nie zagral zbyt duzo i ciezko to oceniac.

Cabral nie radzi sobie, potrzebuje przestrzeni tak jak w meczu z Arsenalem jak zajebal piekna bramke, troche miejsca jest co zrobic z pilka a jak nawet siada na nim 3 przeciwnikow to i tak sobie stara radzic tak jak w meczu z lechia. Moze nie jest biegaczem ale podobny styl gry (jesli mozna tak powiedziec) mial Juan Roman Riquelme. On sobie truchtal a jak trzeba bylo to mial genialne podania, ale jego brak biegania byl problemem w Barcelonie, w Villarrealu grali pod niego i spokojnie mogl rozgrywac.

Moze i problem jest w Skorzy, ale czy nie uwazacie ze to bez sensu zmieniac trenera w trakcie sezonu ? Moim zdaniem powinnismy byc cierpliwi i juz.

Luke
06-10-2010, 13:43
Moim zdaniem jest to też wina polskiej myśli szkoleniowej i treningów tutaj.

To my mamy jakąś myśl szkoleniową?:zdziwiony:

Co do transferów to umówmy się. Polska liga należy do piątego garnituru europejskich lig i raczej nie da się ściągnąć tu jakiś mega grajków. Poza tym jeżeli Legia kupowała jakiegoś przeciętniaka to zawsze dostanie taki u nas więcej kasy niż dałby mu Bytom czy jakiś Wodzisław. Skoro nowy nabytek dostanie wystarczającą ilość kasy to nie ma po co się starać, bo nie zależy mu, na dobrej grze, a za niższą pensję grałby (czyt. kopałby) lepiej, żeby mieć więcej. Ktoś już dobrze napisał, że Legia jest maksimum dla polskich graczy i także finansowo dobrym wyborem dla cieniasów z zagranicy.

laukas
06-10-2010, 14:48
Moze i problem jest w Skorzy, ale czy nie uwazacie ze to bez sensu zmieniac trenera w trakcie sezonu ? Moim zdaniem powinnismy byc cierpliwi i juz.

Obaj trenerzy, którzy zdobyli z Legią mistrzostwo w ostatniej dekadzie, przyszli w trakcie sezonu. Nie zawsze trzymanie trenera na siłę ma sens tylko dlatego, bo może zaskoczy albo dlatego, że jest środek sezonu. Skoro GKS Bełchatów - z ich nowym trenerem i nowym składem - jest trzeci, to chyba ta liga nie jest taka mocna, a więc i od trenera Legii nie wymaga się nie wiadomo czego.

Eman
06-10-2010, 14:56
Fabian Himcinschi przyjedzie na testy do Legii?

:?

syrokomla
06-10-2010, 14:59
Fabian Himcinschi przyjedzie na testy do Legii?

:?

No to mistrzostwo mamy w kieszeni! To nowy Mutu!

BTW: a co z tym Ukraińcem, do Ełku już nie pojechał?

nst
06-10-2010, 14:59
Jego ojciec twierdzi ze tak, to samo trenerzy. Mial podobno jakies inne propozycje. Info niepewne, tlumacz google wiemy jak dziala :D

Mysle ze dobry strzal, mlody ale lepiej on niz... no wiecie kto :D

szemrany - Do mlodej go biora, po roku by juz kto inny go bral. Tak to moze cos bedzie... Nic nie tracimy a mozemy zyskac :D

Sgt.
06-10-2010, 15:07
Młody Keżman :D

detoxizer
06-10-2010, 15:19
Nie za słaby fizycznie? :hmm:

Huxley
06-10-2010, 15:41
No,ale przecież gdzieś tam Beret mówił, że prawdziwa perła transferowa ma przyjść za grubą kasę zimą, będzie się działo :)

justBLAZE
06-10-2010, 15:56
No to mistrzostwo mamy w kieszeni! To nowy Mutu!

BTW: a co z tym Ukraińcem, do Ełku już nie pojechał?

Ukrainiec jednak na Legie za słaby, odesłali go.

syrokomla
06-10-2010, 16:07
Ukrainiec jednak na Legie za słaby, odesłali go.

Co to znaczy, za słaby na Legię? Gorszy od Komorowskiego czy od Mezengi, a moze od Cabrala? Ja pierd... co za czasy...

Sgt.
06-10-2010, 16:12
Co to znaczy, za słaby na Legię? Gorszy od Komorowskiego czy od Mezengi, a moze od Cabrala? Ja pierd... co za czasy...

Jakby go wzięli i raz zagrał, to byś przy następnych odrzuconych testowanych mówił "Srapierdowski za słaby na Legię? Gorszy od Komorwskiego, Mezengi, od Cabrala, a może od Piyomowa? ja pierd... co za czasy..."

Mało jest słabych zawodników? Koleś przyszedł, przetestowali go, cudu nie było, odesłali. Mają go brać tylko dlatego, że już nikt gorszy od Cabrala nie będzie? Oj, zaufaj mi, będzie.

syrokomla
06-10-2010, 16:21
Jakby go wzięli i raz zagrał, to byś przy następnych odrzuconych testowanych mówił "Srapierdowski za słaby na Legię? Gorszy od Komorwskiego, Mezengi, od Cabrala, a może od Piyomowa? ja pierd... co za czasy..."

Mało jest słabych zawodników? Koleś przyszedł, przetestowali go, cudu nie było, odesłali. Mają go brać tylko dlatego, że już nikt gorszy od Cabrala nie będzie? Oj, zaufaj mi, będzie.

Nie chodzi mi oto, że źle, że go nie wzięli. Tylko naprawde juz trudno mi wyobrazić sobie kogoś gorszego od Mezengi. Przez ostatnie lata przewinęło się przez Ł3 tylu żenująco słabych grajków, że to WSTYD. Jak mamy grać o utrzymanie, to już wolę, żeby kupowali 1-2 naprawdę dobrych piłkarzy, a reszta z ME... :zapomnialem:. Oczywiście, że to mrzonki - ale ***** no naprawdę, żenuje mnie to testowanie zawodników i zwalnianie miesiąć po zamknięciu okna traqnsferowego.

detoxizer
06-10-2010, 16:22
szemrany.

Mezenga strzelił dzisiaj już bramkę w sparingu. :prawi:

:foch:

Mario
06-10-2010, 16:29
Ten młody Rumun to bardzo ciekawa opcja ale nie ukrywajmy, że nie jest to realne wzmocnienie które potrzebujemy. Ten piłkarz ma dopiero 16 lat, musi się jeszcze wiele nauczyć nim będzie gotowy by walczyć w Ekstraklasie, być może za dwa, trzy lata będzie tworzył ciekawy atak z młodym Słowakiem, który już występuje w Naszych drużynach młodzieżowych.

Huxley
06-10-2010, 20:40
Nie chodzi mi oto, że źle, że go nie wzięli. Tylko naprawde juz trudno mi wyobrazić sobie kogoś gorszego od Mezengi.

A ja ci mówię, że Mezenga nie jest taki zły, tylko zła jest taktyka, w której się nie realizuje.

nst
07-10-2010, 01:14
Ciekawi mnie ze za Himcinschi chca 200k euro i gracz wyjechal/przyjechal juz do Polski.
Co ciekawe, sam zawodnik chce zostac w Polsce i pokazac sie z jak najlepszej strony. Klub w ktorym gra boryka sie z duzymi problemami finansowymi.
Kibice wk*** bo wyprzedaz robia, trener tez bo zarzad chce opchnac kogo sie da. Mowia nawet ze wszyscy moga odejsc byle nie za darmo.
Tam to sie dopiero dzieje:hyy:

Juz widze jak wykladami 200k za 16 latka :D

syrokomla
07-10-2010, 06:53
Juz widze jak wykladami 200k za 16 latka :D

Jasne, już ten z Australii był na testach i też Skorża stwierdził, że nie mają w zwyczaju płacić pierdyliardów z juniorów. :protestuje:

Ska∂ takie szczegółowe info o tym Rumunie?

Raffi
07-10-2010, 07:37
Google przyjacielem internauty ;)

Citlivu
07-10-2010, 08:05
Jasne, już ten z Australii był na testach i też Skorża stwierdził, że nie mają w zwyczaju płacić pierdyliardów z juniorów. :protestuje:

Ska∂ takie szczegółowe info o tym Rumunie?

E tam, kwestia czy można na nim przyciąć coś dla siebie z kasy ITI... Na nowy zestaw kinowy chociażby..... Z Rumunami pewnie łatwiej się dogadać niż z tamtymi w tych tematach i chłopak do nas trafi, a zestawy kinowe do domów Bolka i Lolka\')

detoxizer
07-10-2010, 11:48
To a'propos Sandomierskiego:

http://www.sportfan.pl/artykul/20768/ten-pilkarz-ma-przechlapane-na-legii-dlaczego

Plus za szczerość, ale raczej wolałbym aby tutaj nie trafił nigdy, jeżeli miałby grać w Legii "za karę".

http://legia.com/www/index.php?akt=18074

Pierwszy wychowanek Akademii. :brawo:

Emkaen
07-10-2010, 14:22
Dla mnie Sandomierski jest głupi. Nigdy nic nie wiadomo, Kaczorowski jak śpiewał swe pieśni też nie myślał, że kiedyś przyjdzie mu zagrać dla Legii. Fajnie, że jest przywiązany do barw ale źle politycznie to rozegrał.

Sgt.
07-10-2010, 14:43
E tam źle. Pytanie Zarzyckiego było mocno buraczane - jesteś kmiotem ze wsi Białystok, to pewnie tylko marzysz o tym, żeby się stąd wyrwać i wieść lepsze życie w Warszawie, gdzie może Cię łaskawie ktoś przyjmie. Nic dziwnego, ze Sandomierski mu tak odpowiedział, zwłaszcza biorąc pod uwagę jakie szanse mu moze dać teraz gra w Jagiellonii, a co by go czekało w Legii.

Bardzo się cieszę, że Żyro podpisał, oby byli z niego ludzie :) Solidny to on jest, a czy więcej - to zobaczymy :) W Kucharczyka jak przychodził też mało kto wierzył, że będzie w stanie osiągnąć cokolwiek więcej, niż bycie "solidnym kopaczem" - a tu okazuje się, że ma momenty sporo wyrastające ponad to.

TNTP
07-10-2010, 14:51
http://legia.com/www/pliki/jesien10/0710zyro4.JPG

tak nie wiem dlaczego, ale z tą fotką skojarzył mi się ten tekst Surmy "Wyrosło nam pokolenie metroseksualnych piłkarzy. Z fizjologicznego punktu widzenia najwięksi twardziele grali w czasach mojego ojca, piłkarza Cracovii przez 10 lat. Wtedy na jej boisku metr za linią był już tor kolarski. Zawodnik robił wślizg i wyjeżdżał na beton. Albo wracał z tego toru, albo nie. Nikt nie robił z tego problemu.":)

Emkaen
07-10-2010, 14:53
Było trochę buraczane, to fakt ale Sandomierski dał się sprowokować.

pzk
07-10-2010, 15:11
I tym samym mamy kolejnego piłkarza pokroju Rybusa czy też Borysiuka.

rolnik
07-10-2010, 15:24
W jakim sensie?

Huxley
07-10-2010, 15:25

oj nie dramatyzuj, może chłopak ma poukładane bardziej w głowie od tej dwójki

Mario
07-10-2010, 15:26

Jak bym go nie wrzucał do jednego wora z Borysiukiem i Rybusem. Jest młodszy od nich i myślę, że sporo mądrzejszy. Jeżeli tylko będzie chciał zaliczyć poważną przygodę z piłką nożną to będzie solidnie pracował i w każdym meczu będzie dawał z siebie wszystko.

karakan
07-10-2010, 15:38
Dajcie mu szansę.Wygląda na ogarniętego.
Rybus do Legii wpadł bez paru przednich trybów.

Eman
07-10-2010, 15:40
Jozwiak do roboty by sie wzial a nie paraduje przed lustrem - pogral we Francji i mu odje.b.a.l.o

Raffi
07-10-2010, 15:43
no spóźniłeś się kilkanaście lat :fajek:za późno

PS co to za mania klnięcia na siłę na forum się szerzy :/

pzk
07-10-2010, 15:47
W tym sensie, że pieniążki są, coś z nimi trzeba robić. Mam nadzieję, że się mylę, że Żyro ma poukładane w głowie i nie pójdzie w ślady kolegów, którzy spoczęli na laurach. Zobaczymy. Życzę mu jak najlepiej.
Nie wiem dlaczego, ale w przypadku Kucharczyka jestem pewny, że chłopak coś osiągnie i "los" Rybusa mu nie grozi.

Raffi
07-10-2010, 15:55
z tamtymi kolegami pewien istotny plus i różnica jest taka, ze tu ma na miejscu rodzinę i kontrolę. Może i elegant hehe ale do najgłupszych i zmanierowanych bynajmniej nie należy

Sgt.
07-10-2010, 15:58
W sumie Żyro będzie papierkiem lakmusowym tego, jak poukładane będą miały chłopaki z Akademii w głowach. Też bym go nie wrzicał z Rybusem czy Borysiukiem do jednego wora, bo to są goście, którzy trafili do Legii "skądś". Wychowankowie Legii z Akademii są w niej od dawna albo od zawsze i być może będą mieli po prostu inne podejście do "bycia piłkarzem Legii". Byc może. A być może nie.

Zresztą Borysiuk i Rybus sami w sobie to zupełnie dwie różne pary trampków. Ta dyskusja już się tutaj toczyła, nadal twierdzę, że Borysiuk jeszcze straconą sprawą nie jest. W przeciwieństwie do tego drugiego. Ja mam wrażenie, że w przypadku Borysiuka było za mało tego:

http://www.lubelski.sport24.pl/pliki/image/a2.jpg

...a niepotrzebnie dużo tego:

http://legionisci.com/zdjecia/rybus_borysiuk.jpg

Eman
07-10-2010, 16:38
no spóźniłeś się kilkanaście lat :fajek:za późno

PS co to za mania klnięcia na siłę na forum się szerzy :/

bo juz nie moge na niego patrzec - Kezmana mi obiecal i co

Robson(L)
07-10-2010, 17:52
Jak bym go nie wrzucał do jednego wora z Borysiukiem i Rybusem. Jest młodszy od nich i myślę, że sporo mądrzejszy.
Po pierwsze, to ja bym przede wszystkim nie wrzucał Borysiuka i Rybusa do jednego wora.
Po drugie, Żyro jest młodszy od Borysiuka o rok.
Po trzecie, na jakiej podstawie twierdzisz, że jest od nich "sporo mądrzejszy"?

Raffi
07-10-2010, 18:29
kolegę Himczińskiego już żegnamy

Mario
07-10-2010, 18:58
Po trzecie, na jakiej podstawie twierdzisz, że jest od nich "sporo mądrzejszy"?

Borysiuk i Rybus zatrzymali się w rozwoju, zamiast iść do przodu oni stoją w miejscu, a śmiem nawet twierdzić, że się cofają. Szczególnie dotyczy się to Rybusa, który często pokazuje swoją niedojrzałość na boisku. Byle Żyro nie poszedł w jego ślady.
Wielki talent rumuńskiej piłki już żegna się z Warszawą, standardowo, nie przekonał do siebie trenerów. Żebyśmy tylko za niedługo nie usłyszeli, że chce go jakiś solidny klub z zachodniej Europy, bo dobrze znamy Essiena...

zbinky
07-10-2010, 19:08
To a'propos Sandomierskiego:

http://www.sportfan.pl/artykul/20768/ten-pilkarz-ma-przechlapane-na-legii-dlaczego

Plus za szczerość, ale raczej wolałbym aby tutaj nie trafił nigdy, jeżeli miałby grać w Legii "za karę".

http://legia.com/www/index.php?akt=18074

Pierwszy wychowanek Akademii. :brawo:

Dla mnie Sandomierski jest głupi. Nigdy nic nie wiadomo, Kaczorowski jak śpiewał swe pieśni też nie myślał, że kiedyś przyjdzie mu zagrać dla Legii. Fajnie, że jest przywiązany do barw ale źle politycznie to rozegrał.

przesadzacie

nic obraźliwego nie powiedział, jest teraz w Jagiellonii i trudno żeby jakieś peany na cześć Legii tworzył.
Ja chętnie bym go widział u nas na bramce.

Poza tym Zarzeczny ................ :kac:

karakan
07-10-2010, 19:11
Z tego co zrozumiałem to on jest kibicem Jagiellonii i koszmarem dla niego byłoby grać w Legii.Za to go trzeba szanować, bo mało takich jest teraz kopaczy.

Oczywiście jakby po tych słowach za rok przyszedł do Legii , to byłby skończonym ******** bez zasad.

Sgt.
08-10-2010, 09:29
kolegę Himczińskiego już żegnamy

A właściwie wiadomo na pewno, że go nie zaproszą do Akademii? Bo ja znalazłem tylko info, że wrócił do domu, ale jednak ściąganie takiego dzieciaka to chyba większa operacja, niż transfer dorosłego zawodnika, bo trzeba się dogadać jeszcze z rodzicami, a poza tym więcej jest pól do negocjacji - kwestie mieszkaniowa dla rodziców, szkoła itd. itp... Na legia.com jest standardowa formułka "Akademia pozostaje nim zainteresowana" i tylko info, że wrócił do domu, podczas gdy legialive twierdzi, że chłopak nie przekonał do siebie trenerów - ale nie wiem, czy to wniosek po prostu z tego, że wrócił do domu, czy jednak faktycznie trenerzy go odrzucili.

Huxley
08-10-2010, 09:49
http://www.legia.net/wiadomosci,38821-legia,_barcelona_i_chelsea_chca_11_latka.html

nowy Messi :D...i typowe działanie naszego wybitnego scouta nad scoutami

Raffi
08-10-2010, 09:54
A właściwie wiadomo na pewno, że go nie zaproszą do Akademii? Bo ja znalazłem tylko info, że wrócił do domu, ale jednak ściąganie takiego dzieciaka to chyba większa operacja, niż transfer dorosłego zawodnika, bo trzeba się dogadać jeszcze z rodzicami, a poza tym więcej jest pól do negocjacji - kwestie mieszkaniowa dla rodziców, szkoła itd. itp... Na legia.com jest standardowa formułka "Akademia pozostaje nim zainteresowana" i tylko info, że wrócił do domu, podczas gdy legialive twierdzi, że chłopak nie przekonał do siebie trenerów - ale nie wiem, czy to wniosek po prostu z tego, że wrócił do domu, czy jednak faktycznie trenerzy go odrzucili.

hyhy

no jak akademia go chce, to nie za 200 tys. Juro
Co do Wiktoruka, to sprawa nie jest nowa. Ale chyba nie myślicie , że Legia KUPI mu mieszkanie :D Zwłaszcza jeżeli i tak za 2-3 lata chciałby dać dyla na zachód.

Sgt.
08-10-2010, 10:02
200 tyś juro za dzieciaka do Akademii, podczas gdy my tyle płacimy za dorosłych piłkarzy, to faktycznie trochę ekstrawagancja ;) No ale to by znaczyło, że nie trenerzy go odrzucili, tylko że jest za drogi i nas nie stać - i w sumie nie robiłbym o to pretensji. Może jeszcze coś ponegocjują. Taki kierunek, żeby ściągać jakichś wybijających się dzieciaków do Akademii mi się podoba, bo i reszta chłopaków z tego skorzysta - w końcu lepsza konkurencja.

Też raczej mi się nie chce wierzyć, żeby mieli dzieciakowi kupować mieszkanie - to już taniej by wyszło wybulić te 200 tyś euro na Himchinshiego ;) Skoro Wiktoruk to taki uber-talent, to faktycznie niech frunie do Czelsi, może będzie z niego pożytek reprezentacyjny kiedyś. U nas tylko by się popsuł.

detoxizer
08-10-2010, 10:02
http://legia.com/www/index.php?akt=18072

Dobre, 23 latek pod kątem ME. :lol:
Sprytne zagranie, trzeba im przynać :)

Citlivu
08-10-2010, 10:13
15/09/2010
Nielba Wągrowiec testuje Senegalczyków
Nielba Wągrowiec zaprosiła na testy dwóch piłkarzy z Senegalu. Z drużyną trenują Mouhamadou Fall z Club Chabab Houara i Thierno Sarr z Keur Madior. Dziś mają się rozstrzygnąć dalsze losy wspomnianej dwójki.

Nono, to już z takimi potęgami jak Nielba rywalizujemy o piłkarzy:popcorn:

Zresztą co do 23 lat.... to cholera wie czy on czasem nie ma wiecej. W Afryce urodziny to bodajże liczą od dnia gdy do wioski dotrze Szaman.... a to czasem zabiera kilka lat :D ;)

Sgt.
08-10-2010, 10:31
Mogliby u nas robić takie badania, jakie miał ten dzieciak z Australii co u nas był - w Kangurowie robili mu badania kości żeby potwierdzić jego wiek ;)

detoxizer
08-10-2010, 10:32
Ten Rumun powinien być szczęsliwy i wdzięczny, że z niego prawdopodobnie zrezygnowali. Wróży mu to świetlaną przyszłość.

Mazz
08-10-2010, 11:34
Myślałem, że gorzej niż z Trzeciakiem być nie może, a jednak może... z Jóźwiakiem.

Mario
08-10-2010, 15:31
To jest śmieszne, sprowadzają jakiegoś murzyna na testy twierdząc, że jest on sprawdzany pod kątem występów w Młodej Legii. Ten cały Fall Mouhamadou ma podobno 23 lata (czyli liczmy w okolicach 30) więc i tak już za stary na młody zespół. To jest paranoja.

Eman
08-10-2010, 15:44
Marek udaje ze cos robi

karakan
08-10-2010, 16:49
Marek czuje ,że jego czas nadchodzi i liczy na strzał życia,

kpt. małpicki
08-10-2010, 20:18

Marek jest dobrym kolegą Mariusza i tylko na nim polega.
A Mariusz wyczuł sporą kasę w KP Legia, za którą będzie mógł se bimbać na Seszelach i innych takich tam, a że ma chłop łeb do interesów (w przeciwieństwie do Marka), to pewnie "coś" znajdzie, jakąś perełkę dla kolegi.
To się "niedźwiedzia przysługa" nazywa - ten jest dobry, bierz go, a potem se rób z nim co chcesz.
Takie życie.

Huxley
08-10-2010, 22:52
To jest śmieszne, sprowadzają jakiegoś murzyna na testy twierdząc, że jest on sprawdzany pod kątem występów w Młodej Legii. Ten cały Fall Mouhamadou ma podobno 23 lata (czyli liczmy w okolicach 30) więc i tak już za stary na młody zespół. To jest paranoja.

W mordę! 23 lata to wiek dla piłkarza ukształtowanego a nie do ME, w ogóle, po co zabierać miejsce chłopakom z Akademii? Tylko oni tam powinni grać, ew. jacyś zdolni juniorzy, ale 23 lata to nie junior...co raz lepiej, czy oni nie widzą, że się ośmieszają???

tehace
09-10-2010, 00:55

Dla Jóźwiaka to może być też strzał ostateczny... "złoty".

Raffi
09-10-2010, 01:00
W mordę! 23 lata to wiek dla piłkarza ukształtowanego a nie do ME, w ogóle, po co zabierać miejsce chłopakom z Akademii? Tylko oni tam powinni grać, ew. jacyś zdolni juniorzy, ale 23 lata to nie junior...co raz lepiej, czy oni nie widzą, że się ośmieszają???

i tak nie można go zgłosić do takich rozgrywek, więc tą wypowiedzią bym się niespecjalnie przejmował

karakan
09-10-2010, 08:09
Marek jest dobrym kolegą Mariusza i tylko na nim polega.
A Mariusz wyczuł sporą kasę w KP Legia, za którą będzie mógł se bimbać na Seszelach i innych takich tam, a że ma chłop łeb do interesów (w przeciwieństwie do Marka), to pewnie "coś" znajdzie, jakąś perełkę dla kolegi.
To się "niedźwiedzia przysługa" nazywa - ten jest dobry, bierz go, a potem se rób z nim co chcesz.
Takie życie.

Mariusz to nie szuka tylko w Ameryce Pd?

Huxley
09-10-2010, 11:48
i tak nie można go zgłosić do takich rozgrywek, więc tą wypowiedzią bym się niespecjalnie przejmował

Formalnie nie, ale gościa do pierwszego zespołu, a potem zrzut do ME.

syrokomla
09-10-2010, 13:04
Tyle, że chłopaki z ME kolejny raz dziś udowodnili, ze nie potrzebują wzmocnień. Brawa dla nich, bo w przeciwieństwie do kolegów z jedynki nie przynoszą Legii wstydu. Nie ma się co oczywiście jarać wynikami, ale patrząc na ich zaangażowanie może władze klubu zweryfikują,która druzyna powinna grać na Estadio WP, a która w Legionovie...

Huxley
09-10-2010, 20:33
Tyle, że chłopaki z ME kolejny raz dziś udowodnili, ze nie potrzebują wzmocnień. Brawa dla nich, bo w przeciwieństwie do kolegów z jedynki nie przynoszą Legii wstydu. Nie ma się co oczywiście jarać wynikami, ale patrząc na ich zaangażowanie może władze klubu zweryfikują,która druzyna powinna grać na Estadio WP, a która w Legionovie...

No już część jedynki przeszła grać w Legionowie i nawet strzela gole, Wawrzyniak w seniorskiej Legii strzelił jednego gola, a tu już ma dwa, czyli odpowiedni poziom dla niego.

Mario
09-10-2010, 21:17

Otóż to, patrząc na grę zespołu Młodej Legii dochodzę do wniosku, że lepiej zamienić te drużyny miejscami, tak żeby Nasze wielkie pseudogwiazdki grały w rozgrywkach ME, a młodzi ambitni w Ekstraklasie. Ci młodzi piłkarze stworzyli naprawdę bardzo zgrany kolektyw, który teraz został zasilony doświadczonym Wawrzyniakiem i zespół zajmuje pierwsze miejsce (takie powinien zajmować team występujący w Ekstraklasie).
Więcej szans dla wychowanków, mniej ściągania szrotu, doświadczeni zawodnicy + młodzi utalentowani = coś czego oczekujemy.

tehace
10-10-2010, 14:42
"Na Łazienkowską 3 dotarli nowi testowani napastnicy - Japończyk Osama Elsamni oraz zawodnik z WKS Ahmed Toure. Obaj prawdopodobnie wystąpią w niedzielnym spotkaniu z FC Den Haag."(cyt. Legia.com)

No to Bociany dzisiaj wracają bez skrzydeł...albo po meczu,podkupią nam testowanych ;)

Garm
10-10-2010, 15:01
Filmik z występem naszego potencjalnie nowego napastnika:

http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go

Mario
10-10-2010, 15:14
"Na Łazienkowską 3 dotarli nowi testowani napastnicy - Japończyk Osama Elsamni oraz zawodnik z WKS Ahmed Toure. Obaj prawdopodobnie wystąpią w niedzielnym spotkaniu z FC Den Haag."(cyt. Legia.com)

No to Bociany dzisiaj wracają bez skrzydeł...albo po meczu,podkupią nam testowanych ;)

Ten Japoniec ostatnio występował w FK Teplice i z tego co pamiętam praktycznie tam nie grał, a warto odnotować, że ten klub średnio radzi sobie w lidze czeskiej, to jest zerowe wzmocnienie jak dla nas. Tego murzyna to nie znam, ale jakby grał chociaż w połowie tak dobrze jak słynni Toure to czemu nie, zwłaszcza że jest do wzięcia za darmo:lol:

derix
10-10-2010, 15:39
Co Jozwiak malo ci kompromitacjii przed sezonem ze znowu partaczy sciagasz :hmm:

voytek
10-10-2010, 16:23

Myślałem, że dziś z ADO zobaczę chłopaków z ME, którym się chce, ale zamiast dać im szansę i namiastkę "klimatu gry w Legii" dostaną go jakieś przybłędy.

nevermind
10-10-2010, 16:25
To jest jakas zenada na poziomie polskiej III ligi, a nie polityka transferowa niby profesjonalnego klubu ze stolicy Europy Srodkowej, ktory niby ma ambicje grac w Lidze Mistrzów(:lol:)

Coraz bardziej przychylam sie do teorii ze Jozwiak liczy na strzał zycia, przed widmem rychłego zwolnienia.

Teraz JA
10-10-2010, 17:06
Ale po co Jóźwiakowi strzał życia, skoro zostanie zwolniony? I tak dopiero za jakiś czas okazałoby się, czy piłkarz jest wart gruszek czy nie:?

Z każdą chwilą coraz bardziej liczę na 1 lub 0 pkt w dwóch najbliższych meczach i wqrwienie się bossa.

TNTP
10-10-2010, 17:28
a ja mam dziwne przeświadczenie, że moim przedmówcą chodziło o aspekt $....:?

detoxizer
10-10-2010, 23:32
Szczerze powiem, że warto się chyba przyglądać tym dwóm: Toure i Osama- szczególnie ten drugi pokazał, że jakieś pojęcie ma.
Ten Senegalczyk nie wyprzedził ani razu zawodnika Den Haag... Wiecznie spóźniony, popełniający proste błędy w kryciu.

Citlivu
10-10-2010, 23:35
Ten Toure to miałem wrażenie, że jakiś taki trochę przytłustawy....:roll: Mi się tam muzina w obronie w miarę podobała, ale zaznaczam że zdążyłem na drugą połówkę dopiero....

Sgt.
10-10-2010, 23:57
Szczerze powiem, że warto się chyba przyglądać tym dwóm: Traore i Osama- szczególnie ten drugi pokazał, że jakieś pojęcie ma.
Ten Senegalczyk nie wyprzedził ani razu zawodnika Den Haag... Wiecznie spóźniony, popełniający proste błędy w kryciu.

Ja miałem zupełnie odwrotne wrażenie - Senegalczyk w sumie zagrał moim zdaniem sensownie, choć przyznaję że na samym początku pierwszej połowy miałem do niego trochę pretensji o cośtam. Później się rozkręcił, ale w II połowie go nie widziałem już tyle, bo stałem w takim miejscu, że słabo widać było naszą połowę. Fajnie wziął na sam koniec dwa razy udział w akcjach ofensywnych.

Za to zupełnie nie podobał mi się Toure (nie Traore ;) swoją drogą te dwa nazwiska, to chyba Kowalski i Nowak w Swahili ;)). Miałem podobne wrażenie co Citlivu - przytłustawy, mało zwrotny, niczym nie imponował.

Spodobało mi się za to parę akcji tego Elsamni. Sporo się angażował, nieźle ustawiał, wypracowywał jakieś sytuacje. Coś tam było. Raz bardzo ładnie przeszedł kilku obrońców Den Haag, po czym akcję spieprzył mu... Toure, który chyba bardzo chciał się pokazać i jakoś dziwnie wbiegł w akcję, co wyglądało raczej jakby po prostu chciał mu ukraść akcję. Z drugiej strony - "niezłych", to my mamy na pęczki, nam potrzeba po prostu bardzo dobrych. Trudno powiedzieć, czy się nadaje.

W gruncie rzeczy żaden z tych trzech nie olśnił, ale dwóch pokazało się z natyle poprawnej strony, że nie ma co ich od razu skreślać.

Marek.Only
11-10-2010, 00:08
Silnoreki pogielo Cie?!

Przeciez to szrot!! Ludzie z ME wiecej dadza tej druzynie niz te murzyny. Poziom tego meczu byl beznadziejny. Goscie przyjechali zrobic przyjemnosc kibicom i sie nie wysilali w ogole. Wiec jak sposrod 22 zawdnikow tylko 3 chce sie ganiac to nic dziwnego ze jakos sie wyrozniali. Wyznacznikiem ich wartosci w zadnej mierze nie moze byc taki sparing, ale przynajmniej ich CV a te sa slabiutkie. Koniec tematu. Nie znizajmy sie do poziomu Nielby Wagrowiec

Bootleg
11-10-2010, 00:23
Wyznacznikiem ich wartosci w zadnej mierze nie moze byc taki sparing, ale przynajmniej ich CV a te sa slabiutkie. Koniec tematu. Nie znizajmy sie do poziomu Nielby Wagrowiec

Różnie to w życiu bywa, Astiz przychodził do nas z rezerw Osasuny; ba taki Ouatarra był bezrobotny, także nie zawsze CV ma przełożenie na to, co prezentuje dany kopacz na placu.
Taki Cabral i Mezenga mają "papiery" całkiem fajne i "medialne" a imo żaden z nich naszej ligi jakoś narazie nie podbił, i szczerze mówiąc na to się nie zanosi... ba, tych dwoje na dziś można przyrównać równie dobrze do Garcii czy innego Arruabareny. Zgadzam się z Tobą w jednym; cała trójka dziś testowana raczej Legii nie zbawi, i nie "takich" zawodników powinno się u nas sprawdzać. Poprostu, to są zwykli przecietniacy, a tych w drużynie i tak mamy kilku; także lepiej dawać szansę takiemu Efirowi czy Wolskiemu...

Sgt.
11-10-2010, 09:19
W Polonii Bytom o nim zapomnieli, testy w pierwszoligowej Warcie Poznań załatwiła mu mama jego dziewczyny. Gdy drugoligowa Nielba Wągrowiec chciała podpisać z nim kontrakt, wyjechał po wizę i nie wrócił. Od czwartku Mouhamadou Falla sprawdza Legia Warszawa.

- Każdy zasługuje na szansę. Wam też ktoś ją dał w "Gazecie Wyborczej"! W Nielbie się nie sprawdził, ale może u nas się sprawdzi! - krzyczał zdenerwowany naszym telefonem Marek Jóźwiak, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Legii. Ze sprowadzonych przez niego latem za 2,5 miliona euro sześciu piłkarzy sprawdził się jeden. Z ośmiu meczów zespół dyrektora przegrał pięć, więc Jóźwiak rozpaczliwie szuka ratunku w nowych graczach.

Beret. Ja też zasługuję na szansę. W piłce nożnej się nie sprawdziłem, ale może w Legii się sprawdzę.

Cały tekst o przygodach Falla z Polską jest ciekawy: http://www.legia.net/wiadomosci,38858-niewiarygodne_przygody_mouhamadou_falla.html

detoxizer
11-10-2010, 09:23
Cały tekst o przygodach Falla z Polską jest ciekawy: http://www.legia.net/wiadomosci,38858-niewiarygodne_przygody_mouhamadou_falla.html

Akurat Wybiórcza to niech od Legii się odpierdoli. Po prostu.

Ukrainiec testowany przez nas wylądował z Zagłębiu Lubin. Prezentuje się podobno całkiem przyzwoicie.

Eman
11-10-2010, 15:21
Choto jak przychodzil do nas tez byl po wielu przygodach w Polsce (Pogon i Gornik) i dopiero u nas rozblysna - wiec zyczylbym sobie zeby historia Fall-a powtorzyla sie

Huxley
11-10-2010, 15:27
Choto jak przychodzil do nas tez byl po wielu przygodach w Polsce (Pogon i Gornik) i dopiero u nas rozblysna - wiec zyczylbym sobie zeby historia Fall-a powtorzyla sie

Na pewno (skoro dobrze się zaprezentował z ADO) warto jeszcze mu się poprzyglądać, ew. podpisać kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia, jak się sprawdzi, bo jeżeli się trafił drugi Outtara a go puszczą to będzie mega dramat.

maxilopez
11-10-2010, 23:11
Ha, a to ciekawostka, bo podobno Fall nie był jedynym Senegalczykiem... miał kumpla Dalla, ale ten gdzieś zaginął. Tu kolejny artykuł - i kolejne ciekawe szczególy historii Mouhamadou - o może nowym obrońcy Legii: http://pilkarskiekomentarze.com/?p=1233

Noris
12-10-2010, 19:32
Szczerze powiedziawszy, to mało mnie interesuje ich dossier i dotychczasowe przygody. Jesli będzie/będą grali przynajmniej tak jak Ouattara, to mogą być nawet kucharzem z Mozambiku. To Skorża i s-ka ponosza odpowiedzialność za ocenę ich umiejętności.
Ouattara się w polskiej lidze sprawdził, nie dlatego, że był jakimś super technicznym piłkarzem, tylko silnym, czerstwym przecinakiem.

hateregs
13-10-2010, 12:07
Kowalewski chyba zaczyna walizki pakowac...
http://www.polskatimes.pl/sport/pilkanozna/319254,legia-potrzebuje-kowalewskiego,id,t.html

Luke
13-10-2010, 14:25
Kowalewski chyba zaczyna walizki pakowac...
http://www.polskatimes.pl/sport/pilkanozna/319254,legia-potrzebuje-kowalewskiego,id,t.html

Jeżeli prezentowałby się lepiej od Antolovica i Machnowskiego to niech przychodzi jak najprędzej. Poza tym do klubu doszedłby ktoś emocjonalnie związany z klubem. Jestem za:)

Huxley
13-10-2010, 14:28
Gdzieś pojawiła się zajawka, że Legia interesuje się Boninem, czy Legi potrzebny jest kolejny przeciętny zawodnik...chociaż teraz na skrzydle każdy byłby lepszy od Rybusa...a Kowalewski w Koronie nie był jakimś hiper wzmocnieniem i nie grał tam jakiś nadzwyczajnych spotkań.

A może dałoby radę ściągnąć do Legii tego Beniteza z Ekwadoru lub Arroyo albo Ayovi, bo z tego co było wczoraj widać, byliby gwiazdami w naszej lidze. Jeden robił w ataku co chciał i przy okazji miał pojęcie o grze zespołowej (w odróżnieniu od Tejskiura), drugi robił z naszych wiatraki na skrzydle.

nst
13-10-2010, 15:10
Wlasnie to mnie dziwi. Tacy zawodnicy Ekwadoru graja w rodzimej lidze lub w Meksyku. Nie zadali by chyba wielkich pieniedzy i same wykupienie tez nie powinno byc problemem.

PS: Przegrywamy ze Zniczem 2:1 :D

Orzech
13-10-2010, 16:55
Wlasnie to mnie dziwi. Tacy zawodnicy Ekwadoru graja w rodzimej lidze lub w Meksyku. Nie zadali by chyba wielkich pieniedzy i same wykupienie tez nie powinno byc problemem.

PS: Przegrywamy ze Zniczem 2:1 :D

W Meksyku w piłce jest taka kasa o jakiej możemy tylko pomarzyć. Tam zdaje się nawet rząd angażuje się finansowo w lige.

Mario
13-10-2010, 17:06

To musisz się dowiedzieć, ze w takim Meksyku pieniądze są znacznie większe niż w Polsce, a trudno przypuszczać by zawodnik występujący w tym kraju zgodziłby się na obniżkę wynagrodzenia i występy w słabej europejskiej lidze.

A taki Benitez byłby kosmicznym wzmocnieniem jak na nasze warunki, warto jednak zaznaczyć, ze jego osobą już od dawna interesuje się sporo europejskich klubów przy których Legia prezentuje się słabo i chyba nie trudno domyślić się co wybierze ten zawodnik. Niemniej warto penetrować tamte rynki, gdyż można trafić na prawdziwą perełkę, a ligi w takich krajach jak Ekwador czy Kolumbia są po prostu biedne i oczy uśmiechną się do walizki pieniędzy (kilkadziesiąt tys. euro).

PS: Fall prezentuje się naprawdę ciekawie i ciężka praca z nim może przynieść ogromne korzyści. Niech zostanie a myślę, że nikt nie będzie żałował. Dzisiaj dwie bramki strzelił drugi testowany czyli Toure, może z niego też coś będzie? Zwłaszcza po tym co widzimy w linii Naszego ataku...

Sgt.
13-10-2010, 17:25
PS: Fall prezentuje się naprawdę ciekawie i ciężka praca z nim może przynieść ogromne korzyści. Niech zostanie a myślę, że nikt nie będzie żałował. Dzisiaj dwie bramki strzelił drugi testowany czyli Toure, może z niego też coś będzie? Zwłaszcza po tym co widzimy w linii Naszego ataku...

Co do Falla - trudno wyrokować po jednym meczu który widziałem w jego wykonaniu, ale faktycznie jeżeli uda się go zatrudnić za niewielkie pieniądze (a skoro gość kręcił się koło Nielby, to przecież wymagań finansowych rozbuchanych mieć raczej nie może ;)), to czemu nie? Gość jakieś tam umiejętności posiada. Tylko zrobić mu solidne badania z takimi, które wykażą jego prawdziwy wiek by się przydało, żeby się nie okazało że ten perspektywiczny 23 latek jest w rzeczywistości będacym w swojej życiowej formie 32 latkiem ;)

Co do tych dwóch napastników - pamiętam z meczu z Ado, że Toure w ogóle mi się nie podobał, już bardziej Elsamini. Toure był wolny, niezwrotny i miał marny refleks, podczas gdy Elsamini miał sensowne rajdy. Teraz z Pruszkowem, wg relacji, Elsamini w ogóle nic nie pokazał, a Toure miał przebłyski... jednakże nawet jeśli, to i tak bym sobie darował. Tych dwóch już raczej za garść orzechów się nie zatrudni, nie wyglądają na takich, którzy mogli by nas zbawić i już w sumie wolę liczyć na Mezengę, Kucharczyka i Efira oraz czekać spokojnie na sprowadzenie w zimowym okienku solidnego napastnika w ramach prawdziwego transferu gotówkowego. Trudno, teraz i tak już wiele nie zmienimy, może niech Efir z Kucharczykiem się przyzwyczajają do gry na poziomie ekstraklasy, ze wszystkimi konsekwencjami, które się z tym wiążą (wahanki formy, brak doświadczenia i zimnej krwi, niska odporność na fizyczną grę). Może to w przyszłym sezonie zaprocentować.

karakan
13-10-2010, 17:28
Mi ten cały Upadek nie wygląda na 23 lata.Spokojnie może mieć koło 30.

detoxizer
13-10-2010, 17:32
już w sumie wolę liczyć na Mezengę, Kucharczyka i Efira oraz czekać spokojnie na sprowadzenie w zimowym okienku solidnego napastnika w ramach prawdziwego transferu gotówkowego.

Ciekawy jestem tego, który bank "sfinansuje" kolejne transfery :lol:

Sgt.
13-10-2010, 17:35
Ciekawy jestem tego, który bank "sfinansuje" kolejne transfery

"Panie Mariuszu, ale tym razem, to naprawdę nie może się nie udać, w końcu druga liga Chile jest lepsza od Polskiej o dwie długości, a ten chłopak strzelił już 10 goli w swojej czteroletniej zawodowej karierze! Naprawdę, te 800.000 $ za niego, to grosze, sprzedamy go za 3x tyle! Liga Mistrzów już na nas czeka!"

Huxley
14-10-2010, 15:39
Gdzieś włodarze Legii mówili, że zimą ma być "prawdziwy" hit transferowy, zatem kasy pewnie jeszcze trochę mają.

detoxizer
14-10-2010, 15:42
Gdzieś włodarze Legii mówili, że zimą ma być "prawdziwy" hit transferowy, zatem kasy pewnie jeszcze trochę mają.

:lol:

No na pewno :)

Eman
14-10-2010, 15:47
zastawia przyszle wplywy z biletow i juz Miklas do spolki z Jozwiakiem beda mogli sie dalej popisywac

detoxizer
14-10-2010, 15:49
Naprawdę, podziwiam wasz optymizm. Serio.
Jedynym pozytywem w tej sprawie jest spadający kurs Euro na obecną chwilę ;)

Eman
14-10-2010, 15:51
tyle ze od stycznia znowu zacznie piac sie w gore...

Mario
14-10-2010, 20:25

Wiesz przyjście do Legii Vrdoljaka to również był "hit transferowy" jak na warunki naszej ligi. Ja bym się takimi obietnicami i przechwałkami nie nakręcał bo zapewne znowu wyjdzie z tego całego "hitu" jedno wielkie gówno i tyle. Dopóki nie zmieni się pion odpowiedzialny za transfery nie mamy co liczyć na realne wzmocnienia, czyli takie, żeby bez problemu zdobyć mistrzostwo i wywalczyć coś przyzwoitego w europejskich pucharach (a awans do tychże rozgrywek uważam za w pełni satysfakcjonujący).

Jak chcą porządnego napastnika to niech spróbują wyciągnąć ze Sparty Praga Bonego Wilfrieda. To jest napastnik którego potrzebujemy.

Huxley
14-10-2010, 20:28
Wiesz przyjście do Legii Vrdoljaka to również był "hit transferowy" jak na warunki naszej ligi. Ja bym się takimi obietnicami i przechwałkami nie nakręcał bo zapewne znowu wyjdzie z tego całego "hitu" jedno wielkie gówno i tyle. Dopóki nie zmieni się pion odpowiedzialny za transfery nie mamy co liczyć na realne wzmocnienia, czyli takie, żeby bez problemu zdobyć mistrzostwo i wywalczyć coś przyzwoitego w europejskich pucharach (a awans do tychże rozgrywek uważam za w pełni satysfakcjonujący).

Jak chcą porządnego napastnika to niech spróbują wyciągnąć ze Sparty Praga Bonego Wilfrieda. To jest napastnik którego potrzebujemy.

Albo tego Pereza z Ekwadoru, chodziło mi raczej, że kasa na transfery powinna się znaleźć, bo miał być jeszcze większy hit niż za 1 mln euro.

Sgt.
14-10-2010, 20:42
Albo tego Pereza z Ekwadoru, chodziło mi raczej, że kasa na transfery powinna się znaleźć, bo miał być jeszcze większy hit niż za 1 mln euro.

Tak się zarzekali, ale Walter może kurek przykręcić w obliczu relacji kasy wydanej na obecne transfery do efektów tych wydatków.

Wiesz przyjście do Legii Vrdoljaka to również był "hit transferowy" jak na warunki naszej ligi. Ja bym się takimi obietnicami i przechwałkami nie nakręcał bo zapewne znowu wyjdzie z tego całego "hitu" jedno wielkie gówno i tyle.

Akurat Vrdoljak póki co jest udanym "hitem" transferowym.

Mario
14-10-2010, 20:48
Akurat Vrdoljak póki co jest udanym "hitem" transferowym.

To właśnie o tym mówię, jako jedyny ze wszystkich letnich nabytków okazał się trafionym transferem, śmiem jednak twierdzić, że stać nas na jeszcze lepszych piłkarzy i takich właśnie potrzebujemy by coś osiągnąć.

foo
14-10-2010, 21:31
Co do tych dwóch testowanych napastników - nie sa ani przepakowani ani wysocy, a takich potrzeba do uparcie walkowanego 451

ciekawe, czy Zyro faktycznie zaskoczy w napadzie

detoxizer
18-10-2010, 10:41
http://legia.net/wiadomosci,38956-skorza_szuka_talentow_w_norwegii.html

Już się boję... :lol3:

Jak dla mnie kierunek bardzo dobry.

nst
18-10-2010, 10:45
Bedziemy grac systemem z tlumaczem zamiast srodkowego pomocnika :rotfl:

detoxizer
18-10-2010, 10:59
Szczerze mówiąc to ja widziałbym u nas Pawłowskiego, tylko nie wiem, czy i za ile byłby do wyciągnięcia z Lubina.

nst
18-10-2010, 11:01
Ladnie krecil zawodnikami w ostatnim meczu, Jak na goscia po kontuzji niezle mu szlo. Kiedys juz byl do nas przymierzany ale wyszlo jak wyszlo.
Jak najwiecej Polakow w skladzie i bedzie ok :) Wszystkie druzyny ktore teraz wygrywaja w wiekszosci lub w calosci sa z rodzimymi pilkarzami w skladzie.
Zagranicznych to jedynie lepszych niz nasi brac, a nie tak jak teraz ze hurtowo sie bierze i siedza na lawie lub nic nie graja... Graja przeciez w wiekszosci przeciowko Polakom...i sa od nich gorsi :D

Zamiast pakowac kase w zagraniczne gwiazdki ktore w wiekszosci nic nie graja, wydac konkretna kasa na wyciagniecie 2-3 wyrozniajacych sie zawodnikow z naszej ligi i wsio :)

Sgt.
18-10-2010, 11:07
Jeżeli chodzi o napastników, to przyjrzałbym się bliżej Jankowskiemu z Ruchu. Chłopak z Warszawy, coś tam potrafi, zobaczymy jak się rozwinie. W tej chwili do Legii jeszcze się nie nadaje, ale warto zobaczyć jak się rozwinie do końca sezonu. Ruch lubi sprzedawać swoich zawodników, więc od nich każdy jest do wyjęcia.

Pawłowski jest sensowny, ale moim zdaniem nie powala. Prawda, że na lewej pomocy mamy dziurę, ale wydaje mi się, że nam potrzeba kogoś lepszego, od Pawłowskiego. On byłby zalepieniem tej dziury i dosyć pewnym punktem drużyny gdyby utrzymał formę, ale ja jednak oczekuję czegoś więcej.

Edit @ detoxizer: mój błąd.

detoxizer
18-10-2010, 11:08
Sgt, Pawłowski to nie jest lewy pomocnik.

foo
18-10-2010, 11:20
http://legia.net/wiadomosci,38956-skorza_szuka_talentow_w_norwegii.html

Już się boję... :lol3:

no nieee.... na tym Macius sie wyjatkowo nie zna, pamietajac dokonania w Wisle
w Groclinie mial managera od transferow i duzo lepszych grajkow sciagneli

jezeli nie ma znosnego Polaka na lewa, to mi sie Saidi z Cracovii podoba :P

Beny
18-10-2010, 11:58
Jak najwiecej Polakow w skladzie i bedzie ok :) Wszystkie druzyny ktore teraz wygrywaja w wiekszosci lub w calosci sa z rodzimymi pilkarzami w skladzie.

Co do pierwszego zdania to oczywiście się zgadzam.
A co do reszty to nie bardzo. Jagiellonia, Korona, czy Lechia (a rozumiem, że głównie te masz na myśli), mają w składach takie same ilości obcokrajowców, jak my, Wisła, czy Lech. Wystarczy choćby spojrzeć na składy z ostatniego weekendu (od 4 do 6 w podstawowych jedenastkach dla ww. drużyn).
Różnie z ich jakością i przydatnością, ale cyt. "Wszystkie druzyny ktore teraz wygrywaja w wiekszosci lub w calosci sa z rodzimymi pilkarzami w skladzie" to spore nadużycie.

Sgt.
18-10-2010, 12:35
Powiedziałbym nawet więcej - w przypadku Korony czy Lechii to właśnie ci obcokrajowcy stanowią o sile tych zespołów.

e(L) Pichichi
18-10-2010, 12:49
Moim zdaniem powinniśmy kupić Hernaniego do obrony,Choto sprzedać,Pawłowskiego i Kislaka do pomocy i na napad Rodionova,ponadto przydałby się jakiś dobry sprawdzony bramkarz ;)

detoxizer
18-10-2010, 12:53
Kislyak jest piłkarzem Rubina wypożyczonym do Dinama. :roll:

e(L) Pichichi
18-10-2010, 12:58
Kislyak jest piłkarzem Rubina wypożyczonym do Dinama. :roll:

A no to szkoda,ale mamy też na swoim podwórku dobrych pomocników,np.Cetnarski,a ogólnie bardzo dobrym wzmocnieniem byłby Wróbel z Bełchatowa na skrzydło:):look: