PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

Ar2ras
10-05-2010, 11:04
Mają 2,5 mln euro na transfery, a chcą kupić 5 zawodników. :wleb:
Za 2,5 mln euro to można kupić 2,5 średniego zawodnika lub jednego dobrego. Zapowiadają się "rekordowe" zakupy.

http://legialive.pl/news/34955_25_mln_euro_na_transfery.html

Numer
10-05-2010, 15:51
2.5 melona? A gdzie odłożona kasa za Janczyka i Fabiańskiego ja się pytam? Blu ray (http://telewizor.eu/blu-ray.html)

detoxizer
10-05-2010, 16:18
2.5 melona? A gdzie odłożona kasa za Janczyka i Fabiańskiego ja się pytam?

Ile można powtarzać, że kasa poszła na projekt stadionu, bieżące wydatki :prawi:

b.
10-05-2010, 16:38
Na dzień dzisiejszy wygląda, że skład na następny sezon będzie wyglądał tak:

Bramkarze: Machnowski, Gostomski

Obrońcy: Rzeźniczak, Choto, Astiz, Kiełbowicz, Wawrzyniak

Pomocnicy: Borysiuk, Iwański, Rybus, Szałachowski

Napastnicy: Dong, Chinyama

Razem 13 zawodników, w tym tak naprawdę ani jednego napastnika :lol: Kontuzjowany Chinyama + Dong, który został do ME przesunięty.

Kilku jest na wypożyczeniu, mogą wrócić Skaba, Jędrzejczyk, Paluchowski, Korzym, może Ekwueme.

Jak widać nasz skład, a szczególnie linia pomocy i ataku będzie baaaardzo mocna :lol2:

Wydaje się, że nawet po wydaniu tych 2,5 mln euro nasz skład będzie jeszcze gorszy niż w tym sezonie.

Ale nie martwie się tym, im gorzej tym lepiej :]

PS. 20 tys. :lol:

Golec
10-05-2010, 16:42
Możesz zdradzić jaki to powód, twoim zdaniem?

Dokładnie to co napisał detoxizer. Nie mają za grosz ambicji suki..

Numer
10-05-2010, 16:43
Pomocnicy: Borysiuk, Iwański, Rybus, Szałachowski

Giza zostaje :kowboi:

aaaaaa
10-05-2010, 16:56
Mają 2,5 mln euro na transfery, a chcą kupić 5 zawodników. :wleb:
Za 2,5 mln euro to można kupić 2,5 średniego zawodnika lub jednego dobrego. Zapowiadają się "rekordowe" zakupy.

http://legialive.pl/news/34955_25_mln_euro_na_transfery.html

Dokłądnie, jak oni chcą za 2,5 mln wyciągnąć fanów Ewy drzyzgi sprzed TV to powodzenia, :lol:

W kręgu zainteresowań Legii są: Costy Nhamoines (Zagłębie Lubin), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Ivica Vrdoljak (Dinamo Zagrzeb). (według http://www.legialive.pl/news/34955_25_mln_euro_na_transfery.html ). Kuba Wojewódzki może spać spokojnie - mecz Legii nie odbierze mu oglądalności :oczko:

Groszek 135
10-05-2010, 19:50
Baciek zapomniałeś o naszej zdolnej młodzieży, bądź co bądź wywalczyli wicemistrza ME.

Kierunek hiszpański i idziemy śladem Barcelony :prawi:

Kamilos
10-05-2010, 20:19
To co się dzieje to jest jakaś paranoja. Z klubu wylatuje większość zawodników miało być 6 mln na nowe zakupy a tu nagle nie zostaje nawet połowa. Jak dodamy do tego plan kupna Josipa Ilicića za milion to zostaje nam 1,5 mln euro a za takie pieniądze to stworzymy naprawdę potęgę tej ligi :hasao:

karakan
10-05-2010, 20:21
Pewnie paru kopaczy przyjdzie za darmo z własnymi kartami.
Jacys bezdomni Chorwaci z noclegowni dla piłkarzy walczących z nałogami.

Kacperek
10-05-2010, 20:30
W RDC Kosmala potwierdził, że chodzi o rekordowo wysoką kwotę ok 3mln euro.

Kamilos
10-05-2010, 20:34
Kasy nie ma to chcą za darmo ściągać grajków a jednym z nich ma być bramkarz CSKA Sofia

Bramkarz z Bułgarii na celowniku Legii Warszawa Jan Mucha powoli żegna się z Legią Warszawa. Jego miejsce między słupkami najprawdopodobniej zajmie inny zagraniczny bramkarz. Poważnym kandydatem jest "nowy Stanew" - Iwan Karadżow, najlepszy bułgarski bramkarz młodego pokolenia.

R.
10-05-2010, 20:48

Rozumiem, ze to kwota przeznaczona na transfery?
Bo w to, ze chca za tyle kupic jednego kopacza oczywiscie nie wierze. :)

Kacperek
10-05-2010, 21:22
Oczywiście, że na wszystkie transfery (-;

Ryku
10-05-2010, 22:38
Pewnie paru kopaczy przyjdzie za darmo z własnymi kartami.
Jacys bezdomni Chorwaci z noclegowni dla piłkarzy walczących z nałogami.
co prawda nie Chorwat, ale:

Kasy nie ma to chcą za darmo ściągać grajków a jednym z nich ma być bramkarz CSKA Sofia

W pierwszej reprezentacji jeszcze nie zadebiutował, ale został powołanie na mecze z Cyprem i Gruzją. Jest wychowankiem CSKA, z którym w 2008 roku zdobył Superpuchar Bułgarii. Od listopada minionego roku nie grał w pierwszym zespole - to efekt dyskwalifikacji za spędzanie czasu w klubach nocnych.

noo pasuje tu jak ulał. ciekawe na które piętro cytrusem dorzuci

elano
10-05-2010, 23:31
Ananasy to nie cytrusy :nie:

Tur
10-05-2010, 23:34

3 miliony to jakieś dwa razy za mało, żeby to transferami przyciągnąć nowych kibiców. To może, choć to też mocno wątpliwe, wystarczy do wygrania tej badziewnej ligi, ale aby myśleć o LM musieliby po sezonie dołożyć kolejne 6 mln. Euro, żeby nie było wątpliwości.

Orzeł
10-05-2010, 23:39
prosze was... co to jest 3 mln euro ? :D to jest duza kwota ? na wymiane 70% skladu ? ;) 2 razy tyle to oni powinny wydac na wzmocnienia + kasa na nowych ktorzy zastapia tych kopaczy :)

Zreszta, te pizdy nawet jak 10 milionow wylazda do gówno beda mieli. Ot to takie zera po prostu nie mogą kierowac klubem :)

Ar2ras
11-05-2010, 09:43
No i się zaczyna "wielka przebudowa zespołu"

Grzelak rozpoczął rozmowy z Legią na temat przedłużenia kontraktu.

http://legia.net/wiadomosci,37081-co_dalej_z_bartlomiejem_grzelakiem.html

iniemamniejusz
11-05-2010, 09:54
Ja to te trzy miliony mogę porównać do kasy którą w ostatnich latach wydawały Górnik i Odra. I gdzie oni są? Przecież to nie da się tak od już kupić piłkarzy i zrobić z nich drużynę. Gdzie jest Real MAdryt który wydał 200 baniek? Za te pieniądze z całą pewnością udało by się kupić paru wartościowych graczy ale jak by co roku wprowadzało się do składu kogoś nowego. Na jesieni czeka nas kolejny blamaż, jestem tego niemal pewny.
Przy okazji ta drużyna jest tak zepsuta, że gracze (o ile tak można ich nazwać) którzy zostają, co najwyżej pomogą się nowym "dostosować".

Andrés
11-05-2010, 10:08
Nie ma copoównywać 200 baniem RM do naszych 3, bo oni nasza lige wygraliby juniorami. Ale fakt, że za 3 mln eur to sensownych grajków przy ich zdolnościach to nie znajdą. Chyba, ze to kwota tylko na zakupy i kupią powidzmy 3, a kolejnych 3 wezmą za darmo i bedą w stanie im zapłacić po 0,5 mln za sezon. Wtedy od biedy da sie powalczyc o pudło, bo na mistrza to bym nie stawiał.
Dlatego kluczową sprawą zdaje się być zatudnienie trenera z jajami i dyrektora sportowego, ktory dla odmiany zna sie na piłce.

Żródło takie sobie, ale już się o tym mówiło od jakigos czasu:

Paweł Janas latem ma wrócić do warszawskiej Legii. Były selekcjoner, a obecnie jeden z ojców awansu, który niedługo nastąpi, Widzewa Łódź do Ekstraklasy, ma dość atmosfery w swojej obecnej pracy - informuje dzisiejszy Fakt. Z powodu konfliktu z dyrektorem sportowym Markiem Zubem, nie chce być dalej trenerem Widzewa. W Legii Janas ma zostać dyrektorem sportowym. Pełnił te funkcje już w Amice Wronki i Koronie Kielce. Przy Łazienkowskiej Janas będzie dyrektorem, a jego syn Rafał asystentem trenera, którym zostanie, dobrze znany starszemu "Janosikowi", Maciej Skorża.

- Układ z Janasem jako dyrektorem sportowym będzie pasował Maćkowi. Ma on do Pawła wielkie zaufanie, zresztą z wzajemnością. Wspólna praca powinna zaowocować tak oczekiwanymi w Legii dobrymi wynikami – zdradził informator Faktu.

- Skupiam się obecnie na pracy w Widzewie i wywalczeniu z tym klubem awansu do ekstraklasy – powtarza na okrągło były selekcjoner reprezentacji. W umowie z Widzewem ma jednak zapis umożliwiający mu rozwiązanie kontraktu w trybie natychmiastowym.

A jego odejście już latem wydaje się nieuniknione. „Janosik” ma już serdecznie dosyć dusznej atmosfery panującej w łódzkim klubie. Widać, że jest przygaszony. Może dlatego, że wszystkie jego pomysły transferowe są skutecznie torpedowane przez Marka Zuba, który woli sprowadzać obcokrajowców, podczas gdy Janas preferuje polskich zawodników.

źródło: Fakt

gawelk
11-05-2010, 11:27
Zdradził informator faktu :D

A kiedyś mieszkańcy żyli tu jak w raju. Cisza, spokój, szum drzew, czysto i bezpiecznie. Gehenna zaczęła się pół roku temu.............................................. .......................................
http://www.fakt.pl/Szkodnik-blokuje-nam-drzwi,artykuly,70374,1.html

Sorki że nie na temat ale nie moge z tego faktu.

Ps. po Gdańsku chodzi się w kapciach ??

karakan
11-05-2010, 11:29
No i się zaczyna "wielka przebudowa zespołu"

Grzelak rozpoczął rozmowy z Legią na temat przedłużenia kontraktu.

http://legia.net/wiadomosci,37081-co_dalej_z_bartlomiejem_grzelakiem.html

To jest zwykły policzek dla kibiców.Za to co ta rura pokazał i za to jak grała.
Czy nikt z zarządu nie oglądał meczu z Wisłą?

A zresztą uj tam.Niech robią co chcą.To ich truskawkowe studio.

me(L)u
11-05-2010, 11:40
To było przecież oczywiste, że będą z nim rozmawiać. Już wcześniej dawali sygnały, że tak będzie, bo przecież pisanie niusa, że to jego najlepszy sezon w Legii, w sytuacji kiedy strzelił AŻ 6 goli, to groteska :D Nie są w stanie wymyślić innego napastnika, którego mogliby ściągnąć w miejsce tej pokraki.

daimler
11-05-2010, 16:01
Ja to rozpatruję w kategorii prowokacji :zagubiony:

gawron
11-05-2010, 16:18
W Legii Janas ma zostać dyrektorem sportowym.

Mi taki układ pasuje. Janas dyrektorem sportowym a Miklas wypad.

Ar2ras
11-05-2010, 16:58
Tymczasem sprzedają Choto za 2,5-3mln euro. Skąd ja znam tą kwotę? Chyba prezes coś o niej wspomniał? Czyżby zbieg okoliczności? W normalnym klubie jeśli by dostali 2,5 czy 3 mln euro to można by pomarzyć o Glinku, Sadloku i Żewłakowie starczyłoby na całą trójkę. A Choto bym sprzedał nawet za 2,5 mln euro, lepszy już nie będzie a coraz częściej łapie kontuzję.

http://www.legialive.pl/news/34989_Tureckie_media_Choto_blisko_Fenerbahce.html

cffan
11-05-2010, 19:01
Należy mu się ten transfer, dużo dla nas zrobił.

karakan
11-05-2010, 20:36
Zaraz, zaraz..

Czy Ci z KP to wiedzą ,że jak się chce zbudować dobry/średni europejski zespoł to trzeba mieć dwóch dobrych zawodników na każda pozycję?

Może oni nie wiedzą?! \')

Niech ktoś im skrobnie ,że muszą za te 3 myliony ojro kupić przynajmniej 12 zawodników.Licząc ,że paru jednak zostawią.

Poszaleją!

e(L)egion
11-05-2010, 21:20
Tymczasem sprzedają Choto za 2,5-3mln euro. Skąd ja znam tą kwotę? Chyba prezes coś o niej wspomniał? Czyżby zbieg okoliczności? W normalnym klubie jeśli by dostali 2,5 czy 3 mln euro to można by pomarzyć o Glinku, Sadloku i Żewłakowie starczyłoby na całą trójkę. A Choto bym sprzedał nawet za 2,5 mln euro, lepszy już nie będzie a coraz częściej łapie kontuzję.

http://www.legialive.pl/news/34989_Tureckie_media_Choto_blisko_Fenerbahce.html
Ja bym go chyba nawet i za milion sprzedał. Ta runda kiepska w dodatku ciągle łapie kontuzje.

Kamilos
11-05-2010, 22:48
Ja bym go chyba nawet i za milion sprzedał. Ta runda kiepska w dodatku ciągle łapie kontuzje.

Tylko że jak Choto dołączy do listy tych którzy mają odejść to kasa za jego transfer pójdzie do kieszeni Wielkiego Grubasa za za kwotę 3 mln trzeba będzie zawodnika więcej ściągnąć. Źle to wszystko mi się widzi. No ale trzeba czekać jak to będzie...

(L)ukasz
11-05-2010, 23:11
Ale czym się różni piłkarz za 1 mln euro od tego za 200 tys? Tak na zdrowy chłopski rozum. Co odróżnia tych Bułgarów (?) za 800 tys. od innego piłkarza? Te "spekulacje transferowe" to niezła papka dla kibiców. Granie liczbami. "Patrzcie, kupujemy piłkarzy w Milyjonach!". W najnowszej historii tego klubu, najlepsi piłkarze przychodzili za darmo. A ci kupowani za ogromne sumy (Bury, Radović, Giza, Iwański), to bardziej przykład dla młodych ludzi, że warto zostać menadżerem piłkarskim. Więc ja bym się nie podniecał za bardzo tym, że Choto sprzedamy za 2 bańki bo to i tak nic nie wyniknie. Czy oni kupią za tą kasę Nowaka z Bełchatowa, jakiś Bałkanów czy jak zwykle będą łapać murzynów z afryki to na jedno wychodzi - nie znają się na kupowaniu piłkarzy. A już chyba regułą w tym klubie jest to, że im więcej klub płaci na zawodnika tym większą lachę kładzie na ten klub.

iniemamniejusz
11-05-2010, 23:11
Wszystkich wypierdolić, kupić byle gówno i od nowego sezony walczymy o utrzymanie. I tego sobie i wam życzę!
Miarka się przebrała

trx.
12-05-2010, 00:16
Wszystkich wypierdolić, kupić byle gówno i od nowego sezony walczymy o utrzymanie. I tego sobie i wam życzę!
Miarka się przebrała

Coś w tym jest. Już wolałbym oglądać na boisku chłopaków z ME niż tych patałachów... Efekt pewnie byłby podobny, ale zaangażowanie większe i nie byłoby to takie żałosne.

barca222
12-05-2010, 00:56
Jak Legia marnuje świetnych napastników... czyli historia Ariela Borysiuka...

Raz jako Gattuso, a potem DeRossi. Tak się składa, że ci piłkarze to defensywni pomocnicy i ja też gram na tej pozycji. Wielokrotnie oglądając ich mecze starałem się podpatrywać zachowanie na boisku. Sposób w jaki czytają grę, zaczynają akcję po przejęciu piłki. Pracę defensywnego pomocnika często określa się jako czarną robotę. Coś w tym jest, ale nie zgodzę się, że gramy tylko wślizgami i przerywamy grę.

Taką notkę możemy przeczytać na: http://arielborysiuk.blox.pl/html

Zatem ja przytoczę kilka fragmentów z historii jego poprzedniego klubu TOP 54 Biała Podlaska:

Wakacje roku 2001 obfitowały w kolejne znaczące sukcesy, rocznik 1991 uczestniczy w „IV Ogólnopolskim Wakacyjnym Turnieju” piłki nożnej w Krasnymstawie zajmując I miejsce. W finale natomiast ponownie pokonaliśmy zespół z Krasnegostawu 11:4. . Wśród wyróżnionych zawodników tego turnieju byli: Ariel Borysiuk- król strzelców (34 bramki)

W półfinale makroregionalnym Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbył się w Ciechanowie, chłopcy rocznika 1991. Królem strzelców turnieju został zawodnik naszego klubu Ariel Borysiuk.

Rocznik 1988 Dariusza Banaszuka wygrywa finał wojewódzki gimnazjady w halowej piłce nożnej, który odbył się w Tomaszowie, pokonując w finale zespół z Puław 3:0. Królem strzelców turnieju zostaje Ariel Borysiuk, zawodnik naszego zespołu.

W dniach 12-13.06. 2004 w Kraśniku odbyły się finały Mistrzostw Polski w piłce nożnej w kategorii szkół podstawowych.. Królem strzelców turnieju został Ariel Borysiuk zdobywając 16 bramek.

http://www.top54.pl/?i=Historia

Królem strzelców Mistrzostw Polski został zawodnik drużyny Szkoły Podstawowej nr 5 z Białej Podlaskiej Ariel Borysiuk zdobywając 19 bramek.

Ten sam zespół, dwa tygodnie wcześniej uczestniczył w finale wojewódzkim turnieju Coca Cola Cup-2004 w Krasnymstawie. Królem strzelców turnieju w Krasnymstawie został także Ariel Borysiuk zdobywając 21 bramek, za co otrzymał profesjonalne buty piłkarskie firmy PUMA głównego sponsora tej imprezy.

http://www.szp5.republika.pl/archiwum04/sport03_4.htm

Takich historii było mnóstwo, co tu dużo mówić, Ariel zawsze grał o kilka lat starszymi zawodnikami na każdym turnieju. Jakie były tego efekty? Każdy turniej, gdzie pojechał zdobywał króla strzelców. Co zrobiona z nim w Legii Warszawa? Zmieniono go w defensywnego pomocnika, na której pozycji w klubie TOP-54 nigdy, Ani razu nie wystąpił. A jego słów wypowiedzianych na blogu po prostu nie rozumiem. Każdy kto go zna, wie, że on od małego grał ofensywnie, był szybki super strzał i oczywiście skuteczny. Grałem w tym samym klubie co on, oraz chodziłem do tego samego Gimnazjum. No cóż, Urban zdecydował inaczej czy słusznie? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie. I nie ma się czemu dziwić, czemu Legia nie strzela bramek, jeśli zawodnicy, którzy od małego są napastnikami w Warszawie stają się defensorami…

Pozdrawiam,

Marek.Only
12-05-2010, 09:02
Ja sie temu nie dziwie. Urban wprowadzal Borysiuka pod publiczke, a ze gra defensywnego pomocnika nie rzuca sie tak w oczy tak wiec ryzyko kompromitacji bylo male. Chyba kazdy sie zgodzi ze Borysiuk na tej pozycji jest zwyklym kopaczem i nic nie daje temu zespolowi. Slusznie podsumowal to kiedys Oledzki - cos w stylu "takich Borysiukow to sa setki".

Ale ja chcialem o czym innym napisac bo czytam ze Nowak z GKS, ze Kielb z Korony, Glik Sadlok..... TAKI ..UJ!!!!!!!

Zobaczycie jak normalny klub powinien dzialac na polu transferowym w przerwie letniej - mam na mysli Lecha. Dostana 5 baniek za Lewandowskiego (dzieki Mirek!!) Mozliwe ze jeszcze troche grosza dostana za Peszke itd. Oni ta kase wladuja w wzmocnienie zespolu z dwoch powodow. Po pierwsze, zeby miec szanse dostania sie do LM (chyba nie mamy co do tego watpliwosci jaki padnie wynik w sobote) po drugie, wlasnie po to by zablokowac wzmocnienia najwiekszych rywali na krajowym podworku. Dlatego beda kazda sensowna propozycje przebijac. W Poznaniu od dluzszego czasu mowi sie o Kielbie, Gliku, Sadloku, Nowaku itd...

Legia moze ma te 3 banki do wydania, ale ich nie wyda bo nie bedzie na kogo i pewnie skonczy sie tym ze za piec dwunasta zloza bajeczna oferte jakiemus frajerowi zeby nie zostac osmieszonym.

barca222
12-05-2010, 09:08
Na tej pozycji, jest zwykłym kopaczem, ale nie ma się czemu dziwić, jako defensywny pomocnik może zabłysnąć jedynie silnym strzałem, którym dysponuje.

http://www.youtube.com/watch?v=PjxEbqDoKvI

detoxizer
12-05-2010, 12:10
Ja sie temu nie dziwie. Urban wprowadzal Borysiuka pod publiczke, a ze gra defensywnego pomocnika nie rzuca sie tak w oczy tak wiec ryzyko kompromitacji bylo male. Chyba kazdy sie zgodzi ze Borysiuk na tej pozycji jest zwyklym kopaczem i nic nie daje temu zespolowi. Slusznie podsumowal to kiedys Oledzki - cos w stylu "takich Borysiukow to sa setki".

Ale ja chcialem o czym innym napisac bo czytam ze Nowak z GKS, ze Kielb z Korony, Glik Sadlok..... TAKI ..UJ!!!!!!!

Nie zgadzam się. Borysiuk ma znakomity przegląd pola, jak na polskie warunki fenomenalne przerzuty do nogi. Urban, tak jak i Iwańskiego, na siłę zrobił z niego defensywnego. On w wieku juniora grał głównie jako ofensywny pomocnik. Decyzją o przesunięciu go bliżej własnej bramki, Janek zabił u niego kreatywność. Ariel ma większy potencjał niż Rybus i mam nadzieję, że przy normalnym trenerze i porządnie przepracowanym okresie przygotowawczym zobaczymy prawdziwego Borysiuka.

mafioso
13-05-2010, 10:00
O transferach z Wyborczej

Piłkarze Legii przegrali trzy kolejne mecze. Dwa ostatnie - prestiżowym rywalom Wiśle i Polonii - oddali bez oporu i są na czwartym miejscu. Skoro zlekceważyli kibiców i pracodawcę dziś, bez skrupułów nie zawahają się zlekceważyć ich jutro, kiedy znowu im się znudzi.

- Latem dojdzie trzech zawodników plus tylu, z iloma nie przedłużymy kontraktów. Jeśli nie awansujemy do pucharów, zmiany będą głębsze. Brak miejsca w pierwszej trójce będzie oznaczał, że miejsce pracy powinna zmienić większość - mówił na początku kwietnia prezes, dziś dyrektor generalny, Leszek Miklas. Miał nadzieję, że wstrząśnie zespołem i piłkarze powalczą o tytuł. Podium dla Legii prezes był pewny.

Mocno przecenił zaangażowanie i profesjonalizm swoich piłkarzy. Swoich, bo to on w większości sprowadził ich do Legii i transfery akceptował. Zawodnicy potraktowali właściciela i klub jako miejsce do łatwego zarobienia niezłych pieniędzy. Kiedy dziesięć dni temu przegrali w Chorzowie, stracili szanse na tytuł, a więc ostatnią motywację na dodatkowe pieniądze. Premia była przewidziana tylko za mistrzostwo.

Drużyna zupełnie się rozsypała, a wzięty z łapanki bezrobotny trener Stefan Białas nie jest w stanie zapanować nad słabymi ale rozkapryszonymi graczami. Naiwnie powtarza, że wciąż w nich wierzy. Matematyczna szansa na podium zniknie dopiero wtedy, jeśli w sobotę Ruch wygra w Kielcach. Jeśli nie wygra, a Legia jakimś cudem pokona Bełchatów, zajmie trzecie miejsce.

I co dalej z Legią. Czas zdecydowanej większości zawodników z obecnej kadry powinien minąć bezpowrotnie. Nowy zespół będzie budowany na zgliszczach starego, zamiast na solidnych fundamentach postawionych przez ostatnie trzy lata.

Z żadnym z ośmiu zawodników, którym kończą się umowy, nie podpisanego nowego kontraktu. Doszło do wstępnych ustaleń w sprawie umowy dla Sebastiana Szałachowskiego, ale wobec ostatnich wyników i leniwej postawy na boisku ustalenia niekoniecznie zostaną przelane na papier. Odchodzą Wojciech Szala, Marcin Mięciel, Marcin Smoliński, Tomasz Jarzębowski i Mucha. Bardzo niepewna jest sytuacja Tomasza Kiełbowicza i Bartłomieja Grzelaka. Klubów mogą szukać Pance Kumbev, Marcin Komorowski, Piotr Giza, Miroslav Radović, Kostiantyn Machnowskij. Dicksona Choto chce podobno kupić Fenerbahce Stambuł.

Gdyby odeszli, a pozostałych nikt nie chciał, nowy trener - niemal na pewno zostanie nim Maciej Skorża - miałby ze starej kadry Inakiego Astiza, Jakuba Rzeźniczaka, Jakuba Wawrzyniaka, Macieja Iwańskiego, Macieja Rybusa, Ariela Borysiuka, Takesure'a Chinyamę, młodzież, nowych zawodników, których poszukiwania podobno trwają. Podobno, bo mając w pamięci deklaracje szefów Legii o pozyskiwaniu piłkarzy ciężko wierzyć im na słowo.

Legia szuka ponoć piłkarzy w krajach, które na mundialu nie mają swoich reprezentantów (m.in. Bułgaria, Białoruś, Chorwacja). A nawet jeśli (np. Wybrzeże Kości Słoniowej), to próżno szukać ich nazwisk wśród obecnych w RPA. Podobno kandydatów ogląda sam Skorża. Chce rozpocząć przygotowania około 15 czerwca, nowi dołączą do drużyny najwcześniej pierwszego lipca (wtedy zaczną obowiązywać kontrakty). Pierwsze spotkanie o ligowe punkty wypadnie 15 sierpnia.

Lech, który na transfery ma dwa razy więcej pieniędzy od Legii, z dumą opowiada, że jego skauci ciężko pracowali cały rok, więc ze spokojem czekają na okono transferowe, bo już od dawna wiedzą kogo kupić. Czy Legia z czystym sumieniem może powiedzieć to samo?

Kamilos
13-05-2010, 10:01
Odra Wodzisław ma już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. Wodzisławianie musieliby w ostatniej kolejce wygrać mecz z Wisłą i liczyć na potknięcia Arki i Piasta. Działacze Odry zdają sobie sprawę, że budżet klubu będzie znacznie szczuplejszy w I lidze i już teraz szykują obniżki pensji zawodników oraz sprzedaż części z nich. Jak podaje Przegląd Sportowy Wodzisław na pewno opuści bramkarz Arkadiusz Onyszko.

Ten trafi do Wisły Kraków lub Legii. Wiadomo, że legioniści pilnie poszukują golkipera, który zastąpiłby Jana Muchę, który odchodzi do Evertonu.

Onyszko ma 36 lat i w przeszłości reprezentował już barwy Legii przez dwie rundy. Jesienią 1993 roku oraz rok później Onyszko nie zagrał jednak żadnego spotkania ligowego w barwach Legii. W Polsce grał również w Warcie i Lechu Poznań oraz Widzewie. Ostatnich 11 sezonów spędził w Danii.

Mam nadzieję że to tylko spekulacje które nie będą miały miejsca przynajmniej jeżeli chodzi o Legie. Nie dość że nie jest to bramkarz poziomem dla Legii to i jego wiek nie jest zbyt perspektywiczny.

nevermind
13-05-2010, 10:04
Lepszy Onyszko niz Skaba, ktorego nie widze w naszej bramce w przyszlym sezonie. :-/

detoxizer
13-05-2010, 10:23
Lepszy Onyszko niz Skaba, ktorego nie widze w naszej bramce w przyszlym sezonie. :-/

Tak samo mówiono o Musze :roll: Dajmy Wojtkowi szansę, tutaj jest dobry trener i jeżeli on zadecyduje to znaczy, że Skaba się nadaje.

Ardiano
13-05-2010, 11:49
Onyszko zdaje się już był w Legii, na początku lat '90, więc kolejny powrót? Legia słynie od jakiegoś czasu z młodych dobrych bramkarzy więc tego nie rozumiem. Może warto nawiązać kontakt z Dawidowskim z Szamotuł po raz kolejny?

Dadzi
13-05-2010, 12:14
Smolarek kończy przygodę w Grecji , może Zarząd Legii postarałby sie ściągnąć go na Łazienkowską .

bkt
13-05-2010, 12:54
Mysle ze moze nie sprostac temu zadaniu rowniez ze wzgledow finansowych.

Ar2ras
13-05-2010, 12:55
Smolarek kończy przygodę w Grecji , może Zarząd Legii postarałby sie ściągnąć go na Łazienkowską .

Jestem za, ma podobno nieciekawy charakter ale grzecznych chłopczyków to my już mamy i pożytek z nich żaden. Tak sobie przypomniałem, Szczęsny też ma charakterek i nie był lubiany w Legii, co nie przeszkadzało mu grać świetnie w lidze mistrzów.

bulbon
13-05-2010, 13:48
Ale rozkapryszonych gwiazdeczek to nam już chyba starczy...

Marek.Only
13-05-2010, 13:56
Onyszko zdaje się już był w Legii, na początku lat '90, więc kolejny powrót? Legia słynie od jakiegoś czasu z młodych dobrych bramkarzy więc tego nie rozumiem. Może warto nawiązać kontakt z Dawidowskim z Szamotuł po raz kolejny?

Dawidowski czy Dawidziuk??

Ardiano
13-05-2010, 14:38
możliwe że Dawidziuk. Chodzi mi o trenera bramkarzy

SPQR
13-05-2010, 15:23
Możemy sobie popierdywać o transferach, ale jak dla mnie to NIKT znaczący nie przyjdzie :fajek:

3 mln euro na transfery... Kevin Kuranyi w średniaku rosyjskiej ligi, Dynamo Moskwa, będzie zarabiał 6 mln ojro rocznie... Czy "Wielka Legia" iti wyda na 4-6 piłkarzy połowę tego ile zarabia rocznie niezły , ale nie wybitny, grajek w drużynie średniej klasy europejskiej...

To jest ŻENADA.

karakan
13-05-2010, 15:33
No więc właśnie.
Znając życie kupią jakiegoś tam gościa , którego Kinga Rusin ogłosi gwiazdą.
Dobiorą ze 3-4 jakiś tam kopaczy i po sprawie.

To są tacy amatorzy , żemy nie mamy się o co martwić.Nawet fakt ,że otwiera się nowy stadion spierdolą..

Szawar
13-05-2010, 15:54
Możemy sobie popierdywać o transferach, ale jak dla mnie to NIKT znaczący nie przyjdzie :fajek:

3 mln euro na transfery... Kevin Kuranyi w średniaku rosyjskiej ligi, Dynamo Moskwa, będzie zarabiał 6 mln ojro rocznie... Czy "Wielka Legia" iti wyda na 4-6 piłkarzy połowę tego ile zarabia rocznie niezły , ale nie wybitny, grajek w drużynie średniej klasy europejskiej...

To jest ŻENADA.

Dokladnie, cytujac chyba weszlo, Kuranyi na same ciuchy wyda wiecej, niz Legia na transfery.

RG
13-05-2010, 20:42
No więc właśnie.
Znając życie kupią jakiegoś tam gościa , którego Kinga Rusin ogłosi gwiazdą.
Dobiorą ze 3-4 jakiś tam kopaczy i po sprawie.

Niestety.
Pewnie wiekszym atutem, w "wielkiej Legii by ITI", bedzie dobry glos lub talent do tanca niz gra w pilke.

SPQR
13-05-2010, 21:09
Dokladnie, cytujac chyba weszlo, Kuranyi na same ciuchy wyda wiecej, niz Legia na transfery.

To jest baaardzo prawdopodobne :jezor:

Kuranyi pewnie 3 mln ojro na same dziwki wyda. A nocka z luksusową w Moskwie należy do najdroższych usług na świecie.

uho
13-05-2010, 21:38

To jest ŻENADA.

Bądźmy trochę bardziej obiektywni na Kuranyego to nie stać 3/4 klubów piłkarskich na świecie. W Dynamie będzie zarabiał tyle samo ile Rooney w MU.
Tu można sobie sprawdzić 50 najlepiej zarabiających na świecie http://www.universidadedofutebol.com.br/2010/02/2,12953,OS+50+MAIORES+SALARIOS+DE+JOGADORES+DE+FUT EBOL+20092010.aspx
Jeśli już porównywać Legię z innymi europejskimi klubami to w ostatnich latach około 3 mln lub mniej w sezonie na transfery wydawały takie kluby jak: Standard Liege (nie licząc ostatniego okienka ale to już po wejściu do LM) , FC Basel, PAOK czy Sporting Braga.
Tu bardziej trzeba skupić się na tym że za transfery odpowiada Mik_as i suma przeznaczona na transfery w rekordowym okienku i przy zapowiadanej WIELKIEJ rewolucji kadrowej nie stanowi nawet połowy sumy jaką dostaliśmy za Janczyka i Fabiańskiego.

rey
13-05-2010, 22:13
Tu bardziej trzeba skupić się na tym że za transfery odpowiada Mik_as i suma przeznaczona na transfery w rekordowym okienku i przy zapowiadanej WIELKIEJ rewolucji kadrowej nie stanowi nawet połowy sumy jaką dostaliśmy za Janczyka i Fabiańskiego.

To raz, a dwa o czym kurdwa mówimy? Mówimy o zarządzie klubu piłkarskiego, którego pracownik-piłkarz, przodownik Iwański, zwany tu i ówdzie pączkiem, pokazuje fakora ( jakby ktoś miał wątpliwość to dokładnie to: :fy: ) kibicom - a tak naprawdę klientom, których itioci sobie wymarzyli, którzy płacą za przech.ujowy mecz ca. 50-70 zł, a ww. zarząd na to NIC. Nic kompletnie. Ciekawe, czy na nowym Estadio pozostało by to bez odpowiedzi? Najlepiej jakby pokazał tego faka do sektora rodzinnego... Rozpisałem się trochę nie na temat, ale zdążam do tego, że po takim wybryku jak Iwańskiego i Grzelaka, ich już tutaj nie powinno być. A to niby najlepsi gracze końcówki sezonu, końcówki, w której ww. i s-ka odpuścili mecz z Wisłą i co gorsza z dziewczynami z K6... W takim przypadku powinno się zostawić graczy ~20lat (np. młody Kosecki, który w sobotnim meczu przez 10 minut ambicją nadrobił 80 minut całej reszty drużyny w sumie), a resztę wypie.rdolić na zbity pysk i kompletować nową 11tkę. Z tym, że za 3 mln ojro skompletować drużynę, prawie całą drużynę... Sami wiecie...

Tur
13-05-2010, 22:15
Np. taka Steaua 2 lub 3 sezony temu kupiła coś około 6 graczy, którzy średnio kosztowali w okolicach 1,2 mln Euro. Oczywiście był i taki za 2 mln. Takie pieniądze trzeba wydawać CO SEZON, żeby być średniakiem w LE i czasem pokopać sobie w grupie LM. Można awansować też tak jak np. Cluj, ale są to raczej jednostkowe sukcesy nie do powtórzenia.

Z.
13-05-2010, 22:37
Najśmieszniej będzię jak KP wyda te swoje 'największe pieniądze w historii polskiej ligi' w postaci 2,5 mln euro, a Lech wywali 5 mln za Lewandowskiego na kolejne świetne transfery :lol3:

Paluch
13-05-2010, 22:55
a Wy wierzycie ze oni naprawde tyle wydadzą?

me(L)u
13-05-2010, 23:33
Najśmieszniej będzię jak KP wyda te swoje 'największe pieniądze w historii polskiej ligi' w postaci 2,5 mln euro, a Lech wywali 5 mln za Lewandowskiego na kolejne świetne transfery :lol3:

Najpierw niech Lech wyda tyle, bo w dmuchaniu balona są mistrzami.

Natomiast odnośnie naszej rewolucji, to powinniśmy takie 3 mln wydawać co rundę, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy trzeba budować drużynę od zera. A te sierściuchy, nawet jeśli wydadzą ów kwotę, to będą o niej pierdolić przez kolejne x lat, a w następnych okienkach na nowych piłkarzy przeznaczą po 500 tys. euro.

Teraz JA
14-05-2010, 08:11
Pierwszym nabytkiem Legii Warszawa przed nowym sezonem ma być 22-letni napastnik Bruno Mezenga. Brazylijczyk, który obecnie znajduje się w szerokiej kadrze Flamendo Rio de Janeiro ma być wypożyczony na 12 miesięcy z opcją pierwokupu. Koszt transferu ma zamknąć się w kwocie 1 mln euro.

Przegląd Sportowy tak opisuje nowego napastnika: "Silny, mocno trzymający się na nogach, świetnie wyszkolony pod względem technicznym".

Mezenga występował w reprezentacji Brazylii do lat 15 i 17. Od 2007 roku był wypożyczany. Najpierw grał we Frontalezie, potem Macae (ligi stanowe). Poprzedni sezonu spędził w tureckiej drugiej lidze, w Ordusporze. W 25 spotkaniach zdobył 21 goli i tytuł króla strzelców.

W tym roku rozegrał dwa mecze w barwach Flamengo.

http://legialive.pl/news/35023_Pierwszy_transfer_napastnik_Bruno_Mezenga.ht ml

e(L)egion
14-05-2010, 08:14
Ciekawe ile czasu będzie się aklimatyzował :hmm:

nevermind
14-05-2010, 08:54
Ciekawe ile czasu będzie się aklimatyzował

Znajac zycie to do konca wypozyczenia :p

Marek.Only
14-05-2010, 09:11
ale to dalej liczymy jako 0 bo to tylko wypozyczenie :oczko:

SPQR
14-05-2010, 09:35
Zagrał dwa mecze w Flamengo? Ciekawe ile minut :rotfl: Pewnie dwie... treneiro go wpuszczał, a by trochę czasu urwać.

14/1935
14-05-2010, 09:40
odnośnie tego grajka
http://www.youtube.com/watch?v=0m2EYukoTPM

pewnie zapije gdzieś w platynie czy innym cynamonie i tyle go w Legii zobaczymy :lol3:

Edit:

Na stronie Flamengo piszą że w tym sezonie 4 bramki w 9 meczach co by w sumie potwierdzał film

Numer
14-05-2010, 10:10
No widać że ma potencjał:oczko: (http://porady.zdrowo.info.pl/zacma.html)
cmfrenzy.com/mikedadude/wayno/Scouted%20Players/Bruno%20Mezenga.JPG

rolnik
14-05-2010, 10:16
Faktycznie drybling, wykończenie i strzały z daleka "porażają" :)

Nie mówiąc o agresji :kawa:

Karne :lol:

e(L)egion
14-05-2010, 10:33
odnośnie tego grajka
http://www.youtube.com/watch?v=0m2EYukoTPM

pewnie zapije gdzieś w platynie czy innym cynamonie i tyle go w Legii zobaczymy :lol3:
No niezły ten filmik, tylko co on robił w II lidze tureckiej? :) Chociaż trzeba mu oddać że wynik miał w Turcji imponujący.

Nazgul
14-05-2010, 10:46
No niezły ten filmik, tylko co on robił w II lidze tureckiej? :) Chociaż trzeba mu oddać że wynik miał w Turcji imponujący.

Ciekawe kto mu będzie piły dorzucał? Obstawiam, że Kiełbowicz z Radoviciem...

siekan
14-05-2010, 10:49
rzeźniczak :lol:

gawron
14-05-2010, 10:52
Widać, że dobry zawodnik, ale gra tempo za szybko jak dla naszych. Wszystkie zagrania na jeden-dwa kontakty, chłopaki z drużyny się zbuntują.

E: to bańkę już wydali, jeszcze mają 1,5 mln na pozostałych 8 zawodników

Cavior
14-05-2010, 11:16
Banke to maja zaplacic, jak beda chcieli go wykupic po sezonie, a narazie to tylko wypozyczenie.

Filus
14-05-2010, 11:46
Panowie, niczego Was nie nauczyły doświadczenia z poprzednimi transferami ITI? Idę o zakład, że okaże się, iż koleś u nas zacznie pić na umór, będzie miał problemy z żoną, albo po prostu wyda się, że piłkarz z niego żaden. Ale najpierw to niech ten transfer dojdzie do skutku - jakoś trudno mi uwierzyć, że ITI-aje kupiliby piłkarza z Flamengo. Nawet głębokiego rezerwowego.

iniemamniejusz
14-05-2010, 12:01
. Ale najpierw to niech ten transfer dojdzie do skutku - jakoś trudno mi uwierzyć, że ITI-aje kupiliby piłkarza z Flamengo. Nawet głębokiego rezerwowego.

No jak. Przecież mamy piłkarza z Manchesteru United i nawet pograł tam kilka minut :prawi:

karakan
14-05-2010, 13:28
Okaże się ,że to jakiś kibic piekarz , który wygrał konkurs na foto w koszulce zespołu.

b.
14-05-2010, 13:32
Weszlo informuje, że bankowo przejdzie do nas - http://www.weszlo.com/news/4967

PS.
Koszt transferu ma zamknąć się w kwocie 1 mln euro.

Ciekawe, czy płacą coś za samo wypożyczenie, czy okrągły milion w przypadku transferu definitywnego?

Kamilos
14-05-2010, 13:54
Żeby to tylko nie okazał się drugi Elton...

Silny, mocno trzymający się na nogach, świetnie wyszkolony pod względem technicznym.
Patrząc na filmiki z jego udziałem można stwierdzić że coś w tym prawdy jest. Zobaczymy jak to będzie jak już definitywnie trafi do Legii.

b.
14-05-2010, 13:56
KP info o tym zawodniku chyba znalazł tu (http://www.centrumfm.org/talenty-9,765,Bruno_Mezenga.html) ;)

GregorAE
14-05-2010, 14:32
Komentarz z weszło:

"Bartłomiej Grzelak (14.05.2010 12:47:06)
Bruno Mezenga ma przejebane na Legii"

:lol:

detoxizer
14-05-2010, 14:40
Może być ciekawy transfer. Rezerwowy, ale kto z polskiej ligi wygrałby rywalizację z Adriano i Vagnerem Love?

pzk
14-05-2010, 14:49
Spoko grajek. Szkoda, że w tym klubie potrafią spierdolić wszystko koncertowo, więc pewnie nie przyjdzie, a jak już do nas trafi to będzie Elton 2. W to, że uda się aby był drugim Rogerem (w sensie udanego transferu) nie wierzę, zdecydowani małe prawdopodobieństwo.

Za Rogera i Edsona odpowiedzialny był Piekarski, dobrze pamiętam? A jak było z Hugo i Eltonem, też Piekario? Tego już nie pamiętam.

detoxizer
14-05-2010, 15:04
Spoko grajek. Szkoda, że w tym klubie potrafią spierdolić wszystko koncertowo, więc pewnie nie przyjdzie, a jak już do nas trafi to będzie Elton 2. W to, że uda się aby był drugim Rogerem (w sensie udanego transferu) nie wierzę, zdecydowani małe prawdopodobieństwo.

Za Rogera i Edsona odpowiedzialny był Piekarski, dobrze pamiętam? A jak było z Hugo i Eltonem, też Piekario? Tego już nie pamiętam.

Za tym transferem też stoi Piekarski podobno. Weszło podało, że będzie na 100%.

Groszek 135
14-05-2010, 15:06
Eltona napewno ściągał piekarz, nie pamiętam jak w przypadku Hugo, Ale coś mi się wydaje że ten był wynikiem obserwacji Jóźwiaka.

Elton nie był złym grajkiem, tylko niestety nie umiał pić.

karakan
14-05-2010, 15:28
Pić nie umiał.Umiał się za to bawić! :oczko:

Błażejj
14-05-2010, 17:25
Zarówno Eltona jak i Hugo sprowadził Piekarz i nie uważam, że byli to źli piłkarze co z resztą udowodnili po odejściu z Legii. Fakt, że u nas nic nie pokazali, zwłaszcza Hugo, no ale póżniej grał w LM, Elton też strzela bramki jak na zawołaniee, także to udowadnia jakim klubem jest Legia.

Eman
14-05-2010, 18:41
Patrząc na filmiki z jego udziałem można stwierdzić że coś w tym prawdy jest.

miejmy nadzieje ze Jozwiak widzial go tez na zywo a nie tylko na dvd w hd - bo z tego co widze to nasz skaut wykorzystuje te swoje wyjazdy do wojazy po butikach i wypelniania szafy fatalaszkami a nie wyszukiwania pilkarzy

PRAWY I LEWY POMOCNIK POTRZEBNY OD ZARAZ Panie Marku jesli Pan to czyta - bo nawet najlepszy napastnik nic nie strzeli jak mu pilki nikt nie dogra

Z.
14-05-2010, 20:04
Nie wierzę w transfery z ligi, która jest całkowicie przeszukana przez kluby włoskie, hiszpańskie, portugalskie czy nawet rosyjskie. Nam zostają totalne odpady, bo takie jest życie. Jeżeli facet ma dwie nogi to nie ma wątroby. Jeżeli ma wąrobe to ma ukrytą wadę serca. Jeżeli nawet tego nie ma to zachoruje na boreliozę. Zycie. Jakby był super to wziałby go Besiktas, Fenerbahce czy Galata. Albo chociaż Trabzon lub Siva/Bursa spor. Pomyślcie, gracie super sezon w drugiej lidze tureckiej lub jestescie zmiennikami Vagnera Love lub Adriano w swojej lidze w superklubie. Naprawde pchalibyscie się ot tak do sredniego klubu fatalnej ligi?

W najlepszym razie okaże się Rogerem lub Edsonem. Fajnie pogra runde, dwie. Potem zacznie odlatywać, kontuzje, imprezy, kontuzje, imprezy, transfer do Atrotomisu czy innego Juventude. Nie ma szans zeby zagrał wiecej niz dwie rundy na europejskim poziomie. :)

GregorAE
14-05-2010, 22:59
Tylko, że na taką lige nie jest potrzebny Mesi czy inny Ibrahimovic. Chociażby ostatnie (na przestrzeni paru lat) transfery Lecha pokazują, że można kupić zawodników, którzy podniosą poziom drużyny a nawet całej ligi:
- Peszko, Murawski, Lewandowski, Rengifo, Arboleda, Gancarczyk, Bandrowski, Stilic, Krivietc, Buric

Kwestia odpowiedniego doboru kandydatów i kapki szczęscia.
Nawet jeśli ten brazylijczyk jest za słaby na każdą inną lige europejską to w naszej może okazać się ponadprzeciętny ;) co nie oznacza, że się nim zachwycam, bo:
1. Nie jest jeszcze piłkarzem Legii
2. Filmiki z youtuba o niczym nie świadczą

detoxizer
15-05-2010, 08:56
Wg. GóWna chcemy Golańskiego i jest wielce prawdopodobne, że przyjdzie. Za friko, bo mu się kończy kontrakt.

Numer
15-05-2010, 09:26
Na jakiej pozycji on teraz gra (http://online.freeware.info.pl/margonem.html)?

Teraz JA
15-05-2010, 09:35
gorszy niz Rzeźniczak nie powinien być

detoxizer
15-05-2010, 09:37
Na jakiej pozycji on teraz gra?

Prawy obrońca.

Numer
15-05-2010, 09:40
Po mojemu na tle (http://szablony.freeware.info.pl/background.html) naszych kopaczy Rzeźniczak wcale nie należy do tych gorszych.

Teraz JA
15-05-2010, 09:49
Najgorszy nie jest, ale mógłby być jednak lepszy. Szczególnie powinien popracować nad wrzutkami w pole karne (w tym aspekcie Golański jest wg mnie lepszy- a przynajmniej był)

karakan
15-05-2010, 09:50
Coś czuje ,że takich jak on (za darmo z kartą w ręku) będzie jeszcze paru.
Do tego kupią 2-3 za większa kasę , których zaproszą do Dzieńdobry TVN i zorbią z nich megaekskluzywnychsuper grajów.

detoxizer
15-05-2010, 10:03
Po mojemu na tle naszych kopaczy Rzeźniczak wcale nie należy do tych gorszych.

Popieram.

Karakan, a co w tym złego, że jak możesz mieć dobrego grajka za free to go bierzesz? Będą oszczędności na transfery gotówkowe :prawi: :rotfl:

karakan
15-05-2010, 10:09
Gdzie napisałem ,że to coś złego?

lalamido28
15-05-2010, 10:11
Wg. GóWna chcemy Golańskiego i jest wielce prawdopodobne, że przyjdzie. Za friko, bo mu się kończy kontrakt.

a miał być bojkot guwna !:oczko:

detoxizer
15-05-2010, 10:15
Gdzie napisałem ,że to coś złego?

Karakan, nie wyczułeś szydery... :)

Po prostu tyle czasu użeramy się z ITI, że nauczyłem się gadać jak oni :D

e(L)egion
15-05-2010, 12:33
Nie wierzę w transfery z ligi, która jest całkowicie przeszukana przez kluby włoskie, hiszpańskie, portugalskie czy nawet rosyjskie. Nam zostają totalne odpady, bo takie jest życie. Jeżeli facet ma dwie nogi to nie ma wątroby. Jeżeli ma wąrobe to ma ukrytą wadę serca. Jeżeli nawet tego nie ma to zachoruje na boreliozę. Zycie. Jakby był super to wziałby go Besiktas, Fenerbahce czy Galata. Albo chociaż Trabzon lub Siva/Bursa spor. Pomyślcie, gracie super sezon w drugiej lidze tureckiej lub jestescie zmiennikami Vagnera Love lub Adriano w swojej lidze w superklubie. Naprawde pchalibyscie się ot tak do sredniego klubu fatalnej ligi?

W najlepszym razie okaże się Rogerem lub Edsonem. Fajnie pogra runde, dwie. Potem zacznie odlatywać, kontuzje, imprezy, kontuzje, imprezy, transfer do Atrotomisu czy innego Juventude. Nie ma szans zeby zagrał wiecej niz dwie rundy na europejskim poziomie. :)
Hehe z takim podejściem to najlepiej nikogo nie sprowadzać, bo praktycznie wszystkie rynki są przebrane, a do nas zawsze będą szły odpady. Jak go sprowadzą to zobaczymy. Jeśli się wszystko potwierdzi, to przez rok będzie za friko, a potem się zobaczy. Edson i Roger potrzebowali jednej rundy aby walnie przyczynić się do mistrzostwa. Jeśli tutaj ma być taki sam efekt, z późniejszymi konsekwencjami to ja bym chyba na taki układ poszedł :)

trx.
15-05-2010, 13:35
A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z Sergej'em Kislyak'iem? Ten temat już upadł czy są jakieś szanse na ten transfer? Bo wydaje się, że chłopak ma pojęcie o grze...

Cavior
17-05-2010, 00:10
Jak informuje trójmiejskie wydanie "Gazety Wyborczej" od nowego sezonu piłkarzem Legii Warszawa będzie napastnik Arki Gdynia Joel Tshibamba. Zawodnik pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga miał porozumieć się z "wojskowymi" już w trakcie rundy wiosennej. Takim informacjom zaprzecza jednak trener Arki Dariusz Pasieka. "Joel jest piłkarzem Arki, więc jeśli inny klub będzie go chciał, będzie musiał nam zapłacić" - mówi.
Pierwotnie kontrakt Tshibamby miał wygasnąć 30 czerwca, ale wobec klauzuli o utrzymaniu w lidze został automatycznie przedłużony o 12 miesięcy. W umowie jest wpisana kwota odstępnego, dlatego jeśli transfer ma dojść do skutku, Legia będzie musiała zapłacić Arce kwotę odstępnego. Nieoficjalnie mówi się, że Tshibamba jest warty ok. 700 tys. euro.

Tshibamba ma 21 lat i w Gdyni pojawił się wiosną tego roku. W 12 meczach strzelił pięć goli.

Ahh te megatransfery :D

Snoopy
17-05-2010, 00:22
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91850,7723511,Dramat_Arki__Tshibamba_nie_trafia _do_pustej_bramki.html

polecam :D chwilę później dostali bramkę na 2:2

pzk
17-05-2010, 00:29
To jak to było ? Dwóch równowartościowych zawodników na jedną pozycję, czyli krótko mówiąc Czyjejaja 2 :lol2:

daimler
17-05-2010, 08:50
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ej_bramki.html

polecam chwilę później dostali bramkę na 2:2
:o :o :o

O kolejny sezon jestem spokojny :lol:

karakan
17-05-2010, 08:54
I dadzą za niego 500 tyś euro? :zdziwiony:

Karnety idą aż furczy!

Szawar
17-05-2010, 09:51
I dadzą za niego 500 tyś euro? :zdziwiony:

Karnety idą aż furczy!

Gosc moze ma pojecie, jest napewno wyrozniajacym sie zawodnikiem Arki, ale nie jest wart takich pieniedzy.

Bootleg
17-05-2010, 09:52
Ja bym do tych wszystkich rewelacji transferowych podchodził z dużym dystansem... praktycznie w każdym okienku transferowym, media sprzedają do Legii ok.20 zawodników ;)
W obecnej sytuacji, po tak słabym sezonie spekulacji będzie zapewne 2 razy więcej...

Ps. Ja wciąż czekam na oficjalne info o Hernanesie :lol2:

rey
17-05-2010, 11:17
A jaki tytuł na wirtualnej :lol: :lol: :lol:

http://i42.tinypic.com/r8e5us.jpg

karakan
17-05-2010, 11:22
Gosc moze ma pojecie, jest napewno wyrozniajacym sie zawodnikiem Arki, ale nie jest wart takich pieniedzy.

Dokładnie to samo uważam.500 tyś euro za murzyna z Arki to przegięcie.

Orzeł
17-05-2010, 11:25
Panowie, nie spinac sie ! To lepiej dla nas...

Mowili o jakichs wzmocnieniach a ściągamy Czibambę za kilkaset tysiecy ojro... PUUUUCHAR JEST NASZ !

rolnik
17-05-2010, 11:37
Ja się tylko zastanawiam jakimi argumentami, poza hajsem, chcą przekonać jakiegokolwiek piłkarza do przyjścia do Legii :hmm:

Pucharów nie ma, atmosfery nie ma, drużyny nie ma, trenera nie ma, nie ma niczego

http://cyprian244.wrzuta.pl/sr/f/4vK492FUAIa/kononowicz_xxi

Na c h u j mi k u r wa twe truskawki....

gonzo(L)
17-05-2010, 11:38
tylko 500 tyś euro z tak wyśmienitego gracza, miliona niech wyłożą :jejku:

Kamilos
17-05-2010, 11:47
Bootleg dobrze napisał. Na razie to są spekulacje, media wciskają do Legii każdego. Ale jeżeli te spekulacje zamienią się w fakty to jeżeli ktoś myślał że już gorzej być nie może to po takich zakupach śmiem twierdzić że jednak może...

wolsz17
17-05-2010, 12:18
ale było napisane gdzieś, że z nim się dogadali, jak jeszcze Arka miała 5 pkt straty i prawie pewny spadek. Wtedy mógłby przyjść za darmo

kiubz
17-05-2010, 12:43
Kompletowanie składu teraz trochę mi wygląda na początki ITI w Legii, co ściągnięty był ten no, Kurawcione, Standford, Ghanem, itp... wszyscy jak leci, od przypadku do przypadku, czy nawet potem jak za Wdowca, Junior, Elton, Alcantara, za dużą kasę niby przemyślane, ale jednak bez pomyślunku.

Nie ma co zapeszać, ale jeśli się tak do tego dalej będą zabierać to się skończy jak zwykle, zostawią tych ogórów, Grzelaka Iwańskiego, dokoptują dwóch murzynów, z nieśmiertelnie popularnego narodu Zimbabwe, w którym się gwiazdy rodzą wielkiego formatu a potem robią karierę w Europie. Do tego 3 brazileiros, jeden będzie grał zajebiście przez sezon, potem foch, drugiiemu trzeba będzie złoty abonament w Medicoverze wykupić, a trzeciemu mieszkanie obok trenera, żeby nie wychodził wieczorami. Na dokłądkę z dwóch zblazowanych, powracających do kraju wielkich gwiazdorków w formacie Golańskiego, co weźmie 2 razy więcej kasy co Mięciel i pokaże jeszcze mniej. Jeszcze wypowiedzi ile mamy kasy na transfery to po prostu jawne krzyczenie: "Elo, wszystkich musimy wymienić i mamy 3 mln € na transfery, teraz możecie nas dymać bo i tak zapłacimy." Śmiech na sali, generalnie przez te 6 lat nie nauczyli się niczego na żadnym polu. Dziwie się skorży, że chce to firmować wszystko.

Zapowiada się 7 rok szydery i kabaretu, teraz przyznajmniej można to robić na bezpiecznym obiekcie, gdzie jedyne o co musisz się martwić, to że piłką dostaniesz siedząc na ostatnim rzędzie.

Marek.Only
17-05-2010, 13:02
Lech oglosil ze cala kasa z Lewandowskiego idzie na transfery czyli jakies 5 mln ojro :oczko:

A mialy byc najwieksze zakupy w historii ligi :rotfl:

rolnik
17-05-2010, 13:09
Nie ligi, a Legii.

nevermind
17-05-2010, 13:17
Te 500 tysiecy jurków mogliby zainwestowac w Robaka z Widzewa. Widzew znajac zycie zostanie 3 raz zdegradowany, wiec moze dałoby rade go z Al. Pisudskiego wyciagnąć.

Szawar
17-05-2010, 13:44
Te 500 tysiecy jurków mogliby zainwestowac w Robaka z Widzewa. Widzew znajac zycie zostanie 3 raz zdegradowany, wiec moze dałoby rade go z Al. Pisudskiego wyciagnąć.

Malo realne, zawodnicy, ktorzy przychodzili do Legii z Widzewa, malo kiedy sie aklimatyzowali w Warszawie, oczywiscie sa wyjatki od reguly. Robak mogl grac w Warszawie, ale wybral Łódź, nie wiem, czy przez opieszalosc dzialaczy, czy z niechęci do Legii.

Eman
17-05-2010, 14:14

tak Robak nastepny ktory zbawi nas juz przestanmy wyciagac co lepsze asy z rekawa - to drewno gorsze od Grzelaka

Zamiast miernych napastnikow kupmy dobrych pomocnikow
dokupywanie 3 napastikow nic nie zmieni w naszej sytuacji skoro nasza sile uderzeniowa stanowia Rybus, Radovic, Szalachowski, Giza czy Iwanski - jesli nasze skrzydla nie zostana wzmocnione to nastepny sezon bedzie taki sam a zrzucanie winy na napastnikow nie ma sensu bo nic nie ugraja skoro nie ma kto im pilki dogrywac

thug.yak51
17-05-2010, 14:16
Zwróciliby też uwagę na osobowość sprowadzanych piłkarzy, przydałoby się pozyskać zawodników walecznych i ambitnych. Bez takich ciężko będzie zbudować dobrą drużynę, a jak wiemy w aktualnej kadrze nie posiadamy takich okazów.:wsciekly:

Marek.Only
17-05-2010, 14:39
Nie ligi, a Legii.

Wyraznie mowili o tym ze beda to najwyzsze srodki przeznaczone na transfery w historii Legii i w naszej ligi

Raffi
17-05-2010, 14:49
tak tak, myślę, że Rolnik w sumie to samo miał na myśli :)
Miala być liga, a wyszła Legia..........

rolnik
17-05-2010, 15:00
Ja znalazłem jedynie info o najwyższych transferach w historii Legii. Do ligi nikt się nie odnosił. Oczywiście nie znam wszystkich wywiadów z Leszkiem czy Kosmalą więc upierał się nie będę.

Ardiano
17-05-2010, 15:50
a mnie zastanawia jedna rzecz. Trener Białas powiedział, że gdyby on prowadził drużynę to kilku zawodników nie znalazłoby tam miejsca. Tymczasem teraz mamy do czynienia z sytuacją w której transfery dokonywane będą prawdopodobnie zanim poznamy nazwisko nowego trenera. I później co? Znów trener będzie mówił, że to nie są zawodnicy jakich on chciałby widzieć w drużynie?

trx.
17-05-2010, 15:53
a mnie zastanawia jedna rzecz. Trener Białas powiedział, że gdyby on prowadził drużynę to kilku zawodników nie znalazłoby tam miejsca. Tymczasem teraz mamy do czynienia z sytuacją w której transfery dokonywane będą prawdopodobnie zanim poznamy nazwisko nowego trenera. I później co? Znów trener będzie mówił, że to nie są zawodnicy jakich on chciałby widzieć w drużynie?

Skorża jest już ponoć dogadany i sam wybiera sobie piłkarzy do nowego składu(oczywiście w porozumieniu z Leszkiem ,,Tortem'' Miklasem)...

Mazz
17-05-2010, 16:23
Jeśli chodzi o napastników z polskiej ligi to mam dwa nazwiska:

Micanski
Sobiech

gonzo(L)
17-05-2010, 16:47
no właśnie, nie lepiej pomyśleć o zawodnikach z rodzimej ligi, którzy nie będą potrzebowali czasu na aklimatyzację i inne tego typu pierdoły, niż sprowadzeniu jakiegoś bamba z afryki, który przez rok będzie narzekał na jedzenie, pogodę itp

Tom Kruz
17-05-2010, 17:11
Jeśli chodzi o napastników z polskiej ligi to mam dwa nazwiska:

Micanski
Sobiech

Myślę, że Sobiecha Ruch zatrzyma nakładając cenę zaporową, aby uniknąć totalnej klapy w pucharach i będzie on do wyjęcia (tylko czy aby na pewno dla nas?) dopiero w przerwie zimowej, o ile oczywiście nie pojawi się teraz jakaś megaoferta z zagranicy.
Co do Micanskiego typuję, że powróci do Amiki, gdzie już nie ma Smudy, który go swego czasu odstrzelił.

Tur
17-05-2010, 19:02
Jeśli Legia nie kupi Micańskiego (szczególnie jeśli ma taką kwotę odstępnego w kontrakcie o jakiej piszą), to będzie akcja pt. "Lewandowski 2". Gość ma nieprzeciętny talent, który równomiernie się rozwija. Bez porównania z Sobiechem, który na razie ma tylko jeden dobry sezon na koncie i nikt nie zagwarantuje, że to nie drugi Kompała.

Mazz
17-05-2010, 19:13
Nasi super profesjonalni działacze obudzą się pewnie dopiero gdy Micanski będzie miał ustalony już kontrakt z Amicą lub Wisłą i wtedy powiedzą, że walczyli o niego, ale niestety się nie udało.:ucieka:

pzk
17-05-2010, 19:19
Jeśli Legia nie kupi Micańskiego (szczególnie jeśli ma taką kwotę odstępnego w kontrakcie o jakiej piszą), to będzie akcja pt. "Lewandowski 2". Gość ma nieprzeciętny talent, który równomiernie się rozwija. Bez porównania z Sobiechem, który na razie ma tylko jeden dobry sezon na koncie i nikt nie zagwarantuje, że to nie drugi Kompała.

O jakiej kwocie piszą?
Nie byłem zwolennikiem jego talentu, ale trzeba powiedzieć, że jednak zrobił postępy. Jeśli nie odbije mu sodówka czy cokolwiek innego nie stanie na drodze to może zostać gwiazdą naszej ogórkowej ligi. 40 bramek w 58 meczach w Zagłębiu robi wrażenie z tym, że chyba ponad 20 w I lidze.

Tur
17-05-2010, 19:25
Z tego co pamiętam to różne źródła podają pomiędzy 400 a 600 tys. euro.

twarog1987
17-05-2010, 20:23
Gadanie,że Micanski zrobił postępy,przecież on był z tego co pamiętam najlepszym snajperem zaplecza ekstraklasy.Pamiętam również czasy jak grał w Amice,już wtedy było widac,że to taki Frankowski,typowy lis pola karnego.Czytając jednak te nazwiska jestem przerażony,jeżeli to ta wielka ofensywa transferowa iti, to już wiem co nas czeka w przyszłym sezonie.

Pag
17-05-2010, 20:35
O transferze Lewandowskiego było już chyba wszystko. Dla rozjuszenia tematu fragment rozmowy telefonicznej. Chyba nie ma co gdybać co by było... ale dobrze że nie ma już Mirusia w zarządzie. W każdej plotce jest ziarnko prawdy.

Wiele już napisano o tym, jak Legia Warszawa zrezygnowała w 2008 roku z zakupu Roberta Lewandowskiego do Znicza Pruszków. Poniedziałkowy "Przegląd Sportowy" ujawnia nowy wątek sprawy - kulisy rozmów między klubami. Słowa byłego dyrektora sportowego Legii Mirosława Trzeciaka do prezesa Znicza: "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" to chyba hit dekady w polskiej Ekstraklasie.

Działacze Znicza bardzo liczyli na transfer piłkarza do Legii Warszawa. Menadżer zawodnika, Cezary Kucharski spotkał się w tej sprawie z dyrektorem Legii, Mirosławem Trzeciakiem, który wspominał o potrzebie ogrania zawodnika w Młodej Ekstraklasie.

Ówczesny prezes Znicza, Sylwiusz Mucha-Orliński wspomina telefon od Trzeciaka.

- Był konkretny, dobrze, że nie mydlił nam oczu. Powiedział, że są bliscy pozyskania świetnego napastnika z Hiszpanii, a wówczas zrezygnują z Lewandowskiego. Odezwał się później: "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy nowego piłkarza, Arruabarrenę" - opowiada.

Kibice Legii mogą dziś zastanawiać się, jakie są przyczyny słabej postawy drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Jedną z nich na pewno był brak klasowego napastnika - takiego, jaki był obecny w Lechu Poznań.

Dziś wiemy już, że Lewandowski w ciągu dwóch sezonów w 58 meczach ligowych zdobył 32 bramki. W efekcie sięgnął po koronę króla strzelców. Dla porównania Mikel Arruabarrena wystąpił w Legii sześć razy.

Po jednej rundzie kierownictwo klubu rozwiązało umowę z Hiszpanem. Znalazł on zatrudnienie w hiszpańskim SD Eibar - furory jednak nie zrobił. Określenie "świetny napastnik" i zdanie "możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" należy uznać za najbardziej nietrafione słowa w historii Ekstraklasy. U kibiców Legii mogą wzbudzać śmiech przez łzy.

GregorAE
17-05-2010, 20:37
A on w ogóle jest przymierzany? Bo nie kojarzę, żeby były jakieś informacje w kontekscie jego gry w Legii (mowa o Micanskim)

karakan
17-05-2010, 20:39
Arru grał słabo przez SKLW :kawa:

Teraz JA
17-05-2010, 20:44
Gadanie,że Micanski zrobił postępy,przecież on był z tego co pamiętam najlepszym snajperem zaplecza ekstraklasy.Pamiętam również czasy jak grał w Amice,już wtedy było widac,że to taki Frankowski,typowy lis pola karnego

To chyba źle pamiętasz. Micanski w Lechu się absolutnie nie sprawdził, zawiódł na całej linii, dlatego się go pozbyli. On potrafił w takim meczu z Koroną raz czy dwa dotknąć piłkę w czasie całego meczu.
Nie wierzysz, zapytaj kibiców Lecha, że w tym klubie grał totalną kichę.

Do wyciągnięcia za darmo są Przemysław Kazimierczak i Golański- wg mnie powinni ich brać (odchodzi Jarza). Ten cały Tchinambababababa to całkiem ciekawy zawodnik, wyróżniał się w Arce. Pudło? Messi miał jeszcze 'lepsze' pudło w meczu z Sevillą i jakoś nikt mu tego nie wypomina. A jego wartość nie spadła. Za Czimambe mozna byłoby dać te 300 tys euro (więcej jednak nie ma sensu, w końcu to zawdonik z Arki- czyli słabego zespołu)

trx.
17-05-2010, 20:45
Myślę, że Micanski powinien być celem numer 1 Legii. Tym bardziej, jeśli prawdą jest, że można go mieć za 500-600 tyś Euro... Powinno im się udać przebić kontrakt innych klubów z Polski (Lecha, Wisły?). Chyba, że zgłosi się ktoś z zagranicy, wtedy wszystko jasne...

GregorAE
17-05-2010, 20:48
To chyba źle pamiętasz. Micanski w Lechu się absolutnie nie sprawdził, zawiódł na całej linii, dlatego się go pozbyli. On potrafił w takim meczu z Koroną raz czy dwa dotknąć piłkę w czasie całego meczu.

Tylko, że w Amice z Wronek naprawdę się wyróżniał ;)

Mazz
17-05-2010, 20:48
A on w ogóle jest przymierzany? Bo nie kojarzę, żeby były jakieś informacje w kontekscie jego gry w Legii (mowa o Micanskim)

Oficjalnie nic na razie o tym nie słychać, ale nasz zarząd wyjdzie na totalnych kretynów jeśli chociaż nie spróbuje o niego zawalczyć.

Jemu chyba chodziło o to gdy grał w prawdziwej Amice. Wtedy naprawdę dobrze się spisywał.

karakan
17-05-2010, 21:06
Mazz : Jak to wyjdzie na kretynów?Kretyni?

:>

Marek.Only
17-05-2010, 21:26
Ja gdzies czytalem wypowiedz Micanskiego ze on chce wyjechac z Polski na zachod i chyba problemow z tym wielkich miec nie bedzie. Do 2 bundesligi moze uderzac

Mazz
17-05-2010, 21:30
Mazz : Jak to wyjdzie na kretynów?Kretyni?

:>

Mój błąd, wybacz :)

detoxizer
17-05-2010, 21:54
Powiem tak, że chcąc, nie chcąc ITI musi sypnąć trochę kasy, bo to co się stało w tym sezonie otworzyłoby oczy największym durniom. Drużyna notorycznie osłabiana systematycznie obniża poziom.
Jak się zastanowiłem to ITI wszystko sobie pięknie zaplanowało już 1-2 lata temu. Widząc protest i brak chęci do porozumienia, nie wzmacniali drużyny, bo czekali na otwarcie stadionu. Teraz kupując za większe środki zawodników liczą na przyciągnącie tzw. "niezdecydowanych".

Jaco
17-05-2010, 22:23
Jak się zastanowiłem to ITI wszystko sobie pięknie zaplanowało już 1-2 lata temu. Widząc protest i brak chęci do porozumienia, nie wzmacniali drużyny, bo czekali na otwarcie stadionu. Teraz kupując za większe środki zawodników liczą na przyciągnącie tzw. "niezdecydowanych".

Yhm.... 25.11.2005... Gazietka co prawda, ale wywiad autoryzowany.. :foto:

Z chuliganami nie można prowadzić dialogu, tylko eliminować ich ze stadionów. Podejmujemy się tego zadania pierwsi w Polsce. Tracimy na tym pieniądze, ale będziemy konsekwentni - mówi dziennikowi "Nowy Dzień" Mariusz Walter współwłaściciel Legii.

ZOBACZ TAKŻE

Wdowczyk: Do Krakowa jedziemy po zwycięstwo (http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3034896.html) (25-11-05, 21:32)
Legia przed meczem z Wisłą w Krakowie (http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34868,3034861.html) (25-11-05, 21:15)

Przejmując Legię Warszawa w 2004 r., deklarował Pan mistrzostwo Polski za trzy lata. Ciężko było wówczas wyobrazić sobie, by ktokolwiek mógł przełamać dominację Wisły Kraków. Tymczasem dziś Legia razem z Wisłą współlideruje w tabeli. Czyżby otwierała się szansa na spełnienie marzeń już w drugim roku Pana rządów na Łazienkowskiej?

Mariusz Walter: - Popełniacie panowie częsty błąd, zwracając się do mnie jak do jedynego właściciela Legii. A przecież jestem tylko współwłaścicielem ITI wraz z Janem Wejchertem i Bruno Valasangiacomo. Wszystkie nasze decyzje są wspólne.

„Myślimy - partia, mówimy - Lenin”.

- Ha, ha, serdecznie dziękuję, innej asocjacji nie mogli panowie wysnuć? A wracając do pytania - owszem, wstępnie zakładaliśmy, że Legia będzie gotowa do walki o mistrzostwo Polski w sezonie 2006-07. Na pewno nie wszystko w Legii działa już tak, jakbyśmy chcieli. Jeszcze mnóstwo pracy, przekształceń przed nami, przed prezesem Piotrem Zygo. Ale skoro szansa pojawia się już teraz, głupotą byłoby jej nie wykorzystać. Więc dlaczego nie? Jeśli to możliwe, to tak, chcemy wywalczyć mistrzostwo Polski i awansować do Ligi Mistrzów! Bardzo, bardzo cieszę się z tej szansy. Choć za wcześnie, żeby mówić o tym pewniejszym głosem. Lepszymi rozmówcami w tej sprawie są zresztą panowie Dariusz Wdowczyk i Piotr Zygo.

Co Pan sądzi o problemach Wisły Kraków?

- Miałem przyjemność poznać osobiście pana Bogusława Cupiała. Mam duży szacunek dla jego osiągnięć zarówno w Wiśle, jak i działalności biznesowej w firmie Telefonika. Ma on swoją filozofię postępowania, której konsekwentnie przestrzega. Jest to człowiek, który potrafi radzić sobie nie z takimi problemami. Natomiast skąd wynikają obecne kłopoty, wiadomo: nie wiem, która drużyna podniosłaby się po tym, jak odeszliby z niej w krótkim czasie tacy zawodnicy jak Żurawski, Frankowski, Szymkowiak, Gorawski i Uche. Zresztą po 3:0 z Cracovią widać wyraźniej, na co tak naprawdę Wisłę stać. Jak chce.

Legia też ma swoje kłopoty. Czy uważa Pan, że prezes Piotr Zygo to właściwy człowiek na właściwym miejscu?

- Przede wszystkim nie zgadzam się z tezą w poniedziałkowym felietonie w waszym dzienniku, że "Zygo to słaby prezes". Moja i moich partnerów ocena jego dotychczasowej pracy jest skrajnie różna. Dziwię się atakom na Zygo. On właśnie teraz potrzebuje olbrzymiej pomocy ze strony mediów, bo jeszcze nikt w tym kraju tak konsekwentnie jak on nie próbował wymieść ze stadionu ekstremistów, chuliganów, a nie kibiców. Tych prawdziwych Legia bardzo potrzebuje i wiele jest w stanie wybaczyć.

- Czy będziecie kontynuować dialog ze Stowarzyszeniem Kibiców, dopuszczacie możliwość kompromisu?

- Jakiego kompromisu? Zresztą z kim mamy rozmawiać? Czy z osobą, która na stadionie na Łazienkowskiej obrzuciła mnie kamieniami? I to nie był wcale jakiś małolat, ale dojrzały mężczyzna koło 40. A może z tymi ludźmi, które regularnie rzucają wyzwiskami pod adresem prezesa Zygo? Byłem w Białymstoku na pamiętnym meczu z Jagiellonią i na własne oczy widziałem, jak chuligani wyłamują bramy, demolują ławki, walczą z policją... To były przerażające, najstraszniejsze przeżycia, jakich kiedykolwiek doświadczyłem na stadionie piłkarskim. Dlatego uważam, że z takimi ludźmi nie można prowadzić żadnego, normalnego dialogu. Takich ludzi trzeba eliminować ze stadionów. Raz jeszcze powiem, bardzo zależy nam na prawdziwych kibicach - tych, którzy przychodzą na stadion, by pomóc Legii, a nie wykrzyczeć z siebie stek wulgaryzmów i przy okazji rzucić kilka rac. Trudno, wychodzi na to, że podejmujemy się tego zadania w Polsce jako pierwsi, ale ktoś musiał zacząć. Zygo ma więc stuprocentowe poparcie dla działań, które prowadzi. Mecze przy pustych trybunach bardzo nas smucą. Tracimy na tym i pieniądze, i zubożamy atmosferę stadionów. Ale będziemy konsekwentni.

Jeśli chodzi o walkę z pseudokibicami, zgoda. Ale prezes Zygo popełnił kilka gaf, począwszy od nieudanych negocjacji z trenerem Chovancem, a na niefortunnej wypowiedzi podczas zjazdu PZPN [wspomniał, że profilaktycznie nie zostawił portfela w szatni - red.] skończywszy. Jeśli chodzi o talenty medialne, to nie ma ich w ogóle.

- Błędów nie robią ci, którzy nie robią niczego. Wyjaśnijmy jednak, że akurat decyzję o przerwaniu rozmów z panem Chovancem, który w pewnym momencie zachował się niepoważnie, podjęliśmy we trzech z panami Wejchertem i Valasangiacomo, a następnie przekazaliśmy panu Zygo. Podobnie było podczas pierwszych negocjacji z trenerem Wdowczykiem, kiedy pojawiły się istotne rozbieżności. Zarzucać tu błędy Zygo, to jak wytykać komuś, że tramwaj którym jechał, miał wypadek.

Dodam jeszcze, że podczas rozmów grupy G-6 [najbogatszych drużyn w polskiej lidze, red.] Zygo otrzymał od pięciu reprezentantów klubów propozycję objęcia bardzo wysokiego stanowiska w przyszłej spółce Ekstraklasa SA. Uznał jednak, że ma jeszcze wiele do zrobienia w Legii i nie chce przerywać obecnej misji. Uważam, że mimo wielu przeciwności wykonuje w tym klubie świetną pracę. Wiem, że często wypominano mu, iż zachował się niefortunnie podczas zeszłorocznego nadzwyczajnego zjazdu PZPN. Wyszło jednak na to, że w świetle ostatnich wydarzeń w polskiej piłce jego wypowiedź o tym, że lepiej trzymać portfel w kieszeni, okazała się w części prawdziwa (śmiech).

A były dyrektor sportowy Jacek Bednarz? Czy przyzna Pan, że wiele jego pomysłów, transferów było niewypałem?

- Miał wiele ciekawych pomysłów. Krytykuje się jego decyzje transferowe, ale czy wyobrażają sobie panowie, że już niedługo atak Janczyk - Korzym będzie najlepszy w Polsce? Ja sobie wyobrażam. Zjawiński to również nie jest chłopak bez talentu i pewnie jeszcze nieraz to udowodni. Sprowadziliśmy ponadto Fabiańskiego, Szałachowskiego, Klatta, Rzeźniczaka, Chmiesta, Burkhardta i jeszcze pięciu piłkarzy z zagranicy. Wszyscy są graczami perspektywicznymi, trzeba tylko dać im czas i szansę. Kupując zawodników, myśleliśmy nie o zespole na teraz, ale za dwa, trzy lata. Jestem przekonany, że wtedy średnia wieku podstawowego składu wynosić będzie 23-24 lata i do takiego modelu zmierzamy. Chcemy dochodzić do sukcesu stopniowo. Najpierw zbudować mocne podstawy klubu, a dopiero potem zachwycać się budowlą i wkomponować w nią 2-3 gwiazdy. A jeśli chodzi o Jacka Bednarza - to jedna z nielicznych osób w naszym kraju łącząca ogromną wiedzę piłkarską z dużym intelektem i charakterem. Zresztą etapu jego współpracy z Legią wcale nie uważam za zamknięty. W bliskiej przyszłości na pewno będziemy chcieli wykorzystać jego kreatywność i doświadczenie.

Czy ponad rok temu, decydując się na przejęcie Legii, spodziewaliście się, że będzie łatwiej, trudniej?

Mniej więcej tak, jak jest teraz.

Czy podczas zimowego okna transferowego należy spodziewać się ze strony Legii ofensywy transferowej?

- Może nie ofensywy i spektakularnych medialnie transferów. Zimą kupimy dwóch albo trzech nowych zawodników, którzy będą lepsi od tych obecnie występujących w podstawowym składzie. I tyle, żadnego szastania pieniędzmi. Na razie bowiem Legia jest jedyną spółką w koncernie ITI, która przynosi straty. Na dłuższą metę to dla nas nie do przyjęcia. I nie zmienimy swoich zasad. Nie wyobrażam sobie, aby za kilka lat Legia nie zaczęła na siebie zarabiać. Pamiętajmy, że ITI nie przyszło na gotowe. Musieliśmy spłacić długi zaciągnięte przez poprzednich właścicieli, nie startowaliśmy z czystym kontem. Teraz ci sami ludzie udzielają nam rad na łamach mediów, jak mamy wydawać pieniądze. To niestosowne zachowania.

Gdyby miał Pan pieniądze Romana Abramowicza, jakich trzech piłkarzy sprowadziłby Pan do Legii?

- W pierwszej kolejności Żurawskiego. A także Szymkowiaka. Pozwoliłbym też Łukaszowi Fabiańskiemu rok, dwa pograć gdzieś w bardzo dobrym klubie zagranicą, a do Legii odkupiłbym na ten czas z powrotem Artura Boruca. A, i jeszcze Frankowskiego... Ale rozumiem, że na koniec i panowie, i ja możemy pożartować.

Byliśmy pewni, że wymieni Pan Ronaldinho, Lamparda, Szewczenkę...

- Gdyby koncern ITI kierował się nierealnymi mrzonkami, już dawno był zbankrutował. Jesteśmy realistami, twardo stąpamy po ziemi także wtedy, kiedy chodzi o futbol.

IX14
17-05-2010, 22:32
Zaczynam rozumieć dziadziusia ,od zawsze wszelkie aktorzyny ,dziennikarze ,kłaniali mu się ,dziękowali ,wychwalali ,a na Legii na do czynienia z ludźmi ,którym jego polityka nie odpowiada. Nie może przeboleć tego. Do dziś pamiętam jego zdjęcie z jakiegoś sparingu ,za nim szły jego koledzy Błoński ,Stec ,Tuzimek ,Bednarz .Może ktoś wrzucic te zdjęcie z NL? rok 2004 na bank.

Piotrek_dM
17-05-2010, 22:38
z wp.pl
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,title,Dlaczego-Legia-nie-chciala-Lewandowskiego,wid,12276714,wiadomosc.html?ticaid= 1a2ee

Wiele już napisano o tym, jak Legia Warszawa zrezygnowała w 2008 roku z zakupu Roberta Lewandowskiego ze Znicza Pruszków. Poniedziałkowy "Przegląd Sportowy" ujawnia nowy wątek sprawy - kulisy rozmów między klubami. Słowa byłego dyrektora sportowego Legii Mirosława Trzeciaka do prezesa Znicza: "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" to chyba hit dekady w polskiej Ekstraklasie.

Działacze Znicza bardzo liczyli na transfer piłkarza do Legii Warszawa. Menadżer zawodnika, Cezary Kucharski spotkał się w tej sprawie z dyrektorem Legii, Mirosławem Trzeciakiem, który wspominał o potrzebie ogrania zawodnika w Młodej Ekstraklasie.

Ówczesny prezes Znicza, Sylwiusz Mucha-Orliński wspomina telefon od Trzeciaka.

- Był konkretny, dobrze, że nie mydlił nam oczu. Powiedział, że są bliscy pozyskania świetnego napastnika z Hiszpanii, a wówczas zrezygnują z Lewandowskiego. Odezwał się później: "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy nowego piłkarza, Arruabarrenę" - opowiada.

Kibice Legii mogą dziś zastanawiać się, jakie są przyczyny słabej postawy drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Jedną z nich na pewno był brak klasowego napastnika - takiego, jaki był obecny w Lechu Poznań.

Dziś wiemy już, że Lewandowski w ciągu dwóch sezonów w 58 meczach ligowych zdobył w Lechu 32 bramki. W efekcie sięgnął po koronę króla strzelców. Dla porównania Mikel Arruabarrena wystąpił w Legii sześć razy.

Po jednej rundzie kierownictwo klubu rozwiązało umowę z Hiszpanem. Znalazł on zatrudnienie w hiszpańskim SD Eibar - furory jednak nie zrobił. Określenie "świetny napastnik" i zdanie "możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" należy uznać za najbardziej nietrafione słowa w historii Ekstraklasy. U kibiców Legii mogą wzbudzać śmiech przez łzy.

no to już wiemy dlaczego zrezygnowali z Lewandowskiego

pzk
17-05-2010, 22:42

I to już od dwóch godzin. Czytamy forum.

O transferze Lewandowskiego było już chyba wszystko. Dla rozjuszenia tematu fragment rozmowy telefonicznej. Chyba nie ma co gdybać co by było... ale dobrze że nie ma już Mirusia w zarządzie. W każdej plotce jest ziarnko prawdy.

RG
17-05-2010, 23:30

Przeciez to bylo wiadome dawno.
Dzieki Trzeciakowi chlopak sie rozwinal. Strach pomyslec w ktorym miejscu bylby trafiajac pod skrzydla Urbana.
Legia nie stracila nic. On tu po prostu by nie gral.

karakan
17-05-2010, 23:33
Lepiej dla reprezentacji ,żeby nikt z młodych Polaków do Legii nie trafiał.
Chlaniem w Platinium jeszcze nikt dużo nie osiągnął.

maciej_KO
17-05-2010, 23:38
Przeciez to bylo wiadome dawno.
Dzieki Trzeciakowi chlopak sie rozwinal. Strach pomyslec w ktorym miejscu bylby trafiajac pod skrzydla Urbana.
Legia nie stracila nic. On tu po prostu by nie gral.
Lewandowski powinien na kolanach do Częstochowy pobiec i dziękować Bogu za Mirka w Legii. Zmarnowałby się dzieciak jak nic... raz że by nie pograł a dwa melanże i dziwki by go wykończyły.

emse
18-05-2010, 12:28
Plotka z wp, Joel Tshibamba, który podobno jest świetny według wp, ma przejść do Legii
słyszeliście o nim?

Pochodzący z Kongo, ale mający i holenderski paszport Tshibamba, który na wiosnę strzelił pięć goli, ma oferty z innych klubów i chciałby spróbować swoich sił w lepszym zespole.

- Joela chętnie widziałyby w swoich składach ekipy z Holandii, Niemiec, a także Legia (ponoć z tym klubem piłkarz jest już dogadany), Lech i Wisła. On nie grał w Arce dla pieniędzy, pomógł drużynie w utrzymaniu, ale teraz musimy pomyśleć o przyszłości. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepsze dla jego rozwoju będzie przejście do silniejszego klubu. Uznaliśmy też, że optymalnym rozwiązaniem byłaby dalsza gra w Polsce, bo wyrobił sobie tutaj dobrą markę, ale w bardziej klasowym zespole niż Arka - powiedział PAP menedżer 22-letniego piłkarza, były reprezentant Albanii Adrian Alijel.

karakan
18-05-2010, 12:30
Czytaliśmy o nim na poprzedniej stronie :oczko:

emse
18-05-2010, 14:12
Ups rzeczywiście, ale już też wiem jak się nie trafia do pustej bramki

Dadzi
18-05-2010, 16:31
Moim zdaniem transfer Tshibamby do Legii to kolejna pomyłka działaczy z Łazienkowskiej , jak to mają być te wielkie transfery do Legii z którymi Legia ma dominować w Polsce i podbijać europę . To wydaje mi się jednak , że nie tędy droga !!!

Mazz
18-05-2010, 17:29
Nie przesadzajcie, ten Tshibamba nie wygląda tak źle, 5 bramek w 12 meczach w beznadziejnej Arce to nie taki zły wynik, porównując, że przez cały sezon nasi super snajperzy strzelili odpowiednio 5 i 6 bramek. Ten koleś przypomina mi troche Chinyame, tylko mam nadzieję, że jest bardziej ogarnięty niż on :)

set
18-05-2010, 17:41
Już jednego Tshibaboleo mamy, po co nam drugi?

Dadzi
18-05-2010, 18:06
Set jeśli masz na myśli Chinyame , to zauważ, gdy nie był w pełni sprawny , beż żadnej kontuzji to przeważnie był najlepszy na boisku , a największym jego atutem była szybkość i łatwość do dochodzenia do pozycji strzeleckich , zeby jeszcze poprawil skutecznosc yo juz byłoby całkiem dobrze ;) , ale jego zostawiłbym w klubie . A ten z górnika to nic specjalnego a w Legii . powinni grać najlepsi , bo przeciętniaków nam już dostatek !!!

detoxizer
18-05-2010, 19:05
Oglądałem mecze Arki od czasu do czasu i naprawdę ten zawodnik się wyróżniał na tle innych jej graczy. Nie zaryzykowałbym jednak twierdzenia, że byłoby to jakiekolwiek wzmocnienie Legii... Na pewno bardzo, bardzo ładna bramka ze Śląskiem- kapitalne przyjęcie klatką.

Bootleg
18-05-2010, 19:29
Tak ku pamięci Chinyama przychodząc do nas z Grodziska miał statystykę 11/3... W pierwszym sezonie w Legii 15 bramek, w drugim 19 bramek :kawa: także, nie ma co wyrokować o tym Czibambie, zły czy dobry...

hajti
18-05-2010, 20:32
Dawac Włodara a nie muzina kolejnego:grr:

Pag
18-05-2010, 20:49
Set jeśli masz na myśli Chinyame , to zauważ, gdy nie był w pełni sprawny , beż żadnej kontuzji to przeważnie był najlepszy na boisku , a największym jego atutem była szybkość i łatwość do dochodzenia do pozycji strzeleckich , zeby jeszcze poprawil skutecznosc yo juz byłoby całkiem dobrze ;) , ale jego zostawiłbym w klubie . A ten z górnika to nic specjalnego a w Legii . powinni grać najlepsi , bo przeciętniaków nam już dostatek !!!

Gdyby ją poprawił grał by dzisiaj na angielskich boiskach.

iniemamniejusz
18-05-2010, 21:15
Tak ku pamięci Chinyama przychodząc do nas z Grodziska miał statystykę 11/3... W pierwszym sezonie w Legii 15 bramek, w drugim 19 bramek :kawa: także, nie ma co wyrokować o tym Czibambie, zły czy dobry...

Tymbardziej, że wystarczyło żeby Cziniama strzelił gola Wiśle na wyjeździe a mógł/powinien i obraz jego gry był by zupełnie inny.

Eman
18-05-2010, 21:54
patrzac na ta rozmowe to wychodzi na to ze tylko napastnika nam potrzeba - spieracie sie kto ile bramek strzelil i moglby strzelic a w rzeczywistosci mamy dziury w kazdej formacji z czego na pomoc (poza Iwanskim) i bramke nie ma zadnych wartosciowych zawodnikow

Linus
19-05-2010, 21:03
tylko Mincanski! to by było duże wzmocnienie gra juz kilka lat w naszej lidze i wszędzie strzelal jak na zawolanie ;] ten z brazylii moze byc dobrym graczem ale tez duzym nie wypałem ryzyk fizyk. czibamba i cziniama tez fajnie brzmi :D
czibamba jakby zobaczyl jak gra cziniama to bysmy ogladali 2 napastnikow strzelajacych z 50 metrow lub chcacy przejsc sami pol boiska ;]

Hawaj
20-05-2010, 00:56
jaki Micanski, jaki Sobiech :]
będzie Mazenga i będzie jeszcze ktoś... mianowicie - taram taram - Bartuś. przed wylotem doszli do porozumienia w sprawie (taram taram) 3letniej umowy.
jeżeli osoba, siedząca w tematach, ochoczo zakłada się o butelkę dobrego trunku że to prawda (a nigdy do tej pory się nie mylił), to należy chyba przyjąć, że to prawda. tak więc - numer 9 zaklepany ;)

Z.
20-05-2010, 01:07
Mam nadzieje, że to żart tej osoby.. Nawet oni nie są zdolni do takiego gówna.

PeCe
20-05-2010, 09:26
Wczorajszy Fakt informował, że Legia złożyła ofertę w sprawie kupna obrońcy Ruchu, Macieja Sadloka. Dzisiejsze wydanie Polski podaje jednak, że Sadlok raczej do Legii nie trafi, a jedynym piłkarzem, który opuści latem Ruch będzie Artur Sobiech. Ten ma trafić do Lecha.

"Nie czuję się gotowy do zmiany otoczenia. Chciałbym jeszcze trochę pograć w Chorzowie, bo mogę się tu najbardziej rozwinąć. Odejdę tylko w przypadku, gdy oferta będzie bardzo korzystna dla mnie i dla klubu" - powiedział Polsce Sadlok.

:lol3:

karakan
20-05-2010, 09:28
Wg mnie chodzi tylko o te 600 tys euro na które swego czasu został wyjebany Walter.Pewnie Skorża dostanie prikaz wystawiania tego drewniaka , albo go wypożycza gdzieś za 100 tyś euro.

Andrés
20-05-2010, 09:41
Po tym jak Bartuś został pożegnany schodząc z boiska w meczu z Bełchatowem, to już naprawdę musi nie mieć nie tylko honoru, ale nawet odrobiny szacunku dla samego siebie, żeby zostać przy Ł3.

karakan
20-05-2010, 09:49
No , ale co go to obchodzi?
Przecież większość obecnego składu ma w dupie wszystko prócz kasy na koncie.ITI bardzo udanie przerzuciło klimat korporacji na Ł3 i niech teraz się z tym bujają.Dla nas to niby dobrze.Skoro taki ktoś jak Grzelak zostaje w klubie, to znaczy, że o żadnej rewolucji w prowadzeniu klubu nie może być mowy.

Andrés
20-05-2010, 10:07
Jakos nie potrafię przyjąć filozofii: im gorzej tym lepiej. Poza tym myślę, że iti nie pójdzie sobie jak będzie totalne dno finansowe i sportowe. Chyba szybciej się pozbędą Legii, jak będą mogli zarobić, a przynajmniej odzyskać kasę którą włożyli (bo ciężko to nazwać inwestycją). W porozumienie też nie wierzę. Dlatego pozostanie Grzela w klubie mnie martwi. Niezależnie od mojej oceny jego potencjału, który moim zdaniem pozwala mu aspirować do grona czołowki polskich napastników. No ale nie przy takim podejściu do pracy...

The_Monster
20-05-2010, 10:59
Jakos nie potrafię przyjąć filozofii: im gorzej tym lepiej. Poza tym myślę, że iti nie pójdzie sobie jak będzie totalne dno finansowe i sportowe. Chyba szybciej się pozbędą Legii, jak będą mogli zarobić, a przynajmniej odzyskać kasę którą włożyli (bo ciężko to nazwać inwestycją). W porozumienie też nie wierzę. Dlatego pozostanie Grzela w klubie mnie martwi. Niezależnie od mojej oceny jego potencjału, który moim zdaniem pozwala mu aspirować do grona czołowki polskich napastników. No ale nie przy takim podejściu do pracy...

Grzelak i czołówka napastników ? przecież na Legii gra katastrofę od samego początku. o to jego dorobek :
06/07 10 spotkań 2 bramki 07/08 20/3 !!! 08/09 9/2 i teraz 6 bramek...
do czołówki to należał w sezonie 2005/06 w Widzewie 32m 20bramek.

Marek.Only
20-05-2010, 11:31
te statystyki przy koncepcji Urbana sa gowno warte

Błażejj
20-05-2010, 11:55
http://zdjecia.faktychicago.com/legia-warszawa-w-sisters-cup/htrhyhyhyhy.jpg.htm

Czy to jest postawa normalnego piłkarza...?!

Andrés
20-05-2010, 11:56
te statystyki przy koncepcji Urbana sa gowno warte

Właśnie o to mi chodzi. Grzelak potrafi, ale jak mu się chciało, to był kontuzjowany albo grał sam z przodu i dostawał wrzute od Rzeźnika pod chorągiewkę. Jak wyzdrowiał, to przestało mu się chciec i też nie strzela.

b.
20-05-2010, 11:57
Czy to jest postawa normalnego piłkarza...?!

A od kiedy Grzelak jest normalny, i od kiedy jest piłkarzem?!

Numer
20-05-2010, 12:00
Zacznijmy od tego że on biegać (http://zdrowo.info.pl/gimnastyka.html) nie umie. Kiedy on ostatni raz strzelił? 8-9 meczów wstecz? Jest beznadziejny. Na początku miał przynajmniej dobra wymówkę w postaci kontuzji, a w ubiegłym sezonie wyszło szydło z worka.

Andrés
20-05-2010, 12:20
Jak myslisz ile Lewandowski by strzelił w ostatnich 8-9 meczach, gdyby grał u nas?

Numer
20-05-2010, 12:25
A po co takie porównania? Ja napisze ze więcej niż zero i co? Mało setek zmarnował ten partacz?
:pijemy: (http://porady.zdrowo.info.pl/palenie.php)

b.
20-05-2010, 12:28
Jak myslisz ile Lewandowski by strzelił w ostatnich 8-9 meczach, gdyby grał u nas?

Zapytaj Trzeciaka.

*****, jak można bronić tego hipochondryka, który jest ekstremalnie wyczerpany po 600m, gra jak pi..a, zachowuje się jak p..a i wygląda jak p..a? :jejku:

Andrés
20-05-2010, 12:35
Nie bronie Grzelaka. Ale nie oceniam jego gry i umiejętności przez pryzmat wała, którego pokazał. Za wała powinien odejść z Legii, za umiejętności, które (wg. mnie) ma, powinien odejść z Legii, ale jako 17 w kolejności, a nie jako pierwszy. Tyle

The_Monster
20-05-2010, 13:31
Nie bronie Grzelaka. Ale nie oceniam jego gry i umiejętności przez pryzmat wała, którego pokazał. Za wała powinien odejść z Legii, za umiejętności, które (wg. mnie) ma, powinien odejść z Legii, ale jako 17 w kolejności, a nie jako pierwszy. Tyle

nikt nie ocenia przez wała którego pokazał.. napastnika rozlicza się z bramek a on w Legii ich nigdy nie strzelał... a w 20 meczach 3 bramki to może obrońca strzelić a nie napastnik Legii Warszawa. o partaczeniu setek lub odskakiwaniu piłki lepiej nie wspominać... i tak mnie dziwi jak w takim klubie tak słaby napastnik mógł przesiedzieć tyle lat..

Slyboots
20-05-2010, 13:33
. i tak mnie dziwi jak w takim klubie tak słaby napastnik mógł przesiedzieć tyle lat..

a mnie jakoś nie bardzo :lol3:

siekan
20-05-2010, 13:35
Andres.

Umiejętności mówisz. To ciekawe czemu taki super napastnik nie potrafi strzelać bramek w nawet najprostszych sytuacjach? Czemu widząc jego start do piłki wiem, że i tak przegra pojedynek biegowy z przeciwnikiem? Mógłbym tu wymieniać jeszcze długo, ale po co. Chyba każdy widzi co potrafi na *****.

Piszesz o tym, że pokazał wała kibicom. Po 1 wała to pokazał iwański, po 2 nie widzę sensu, dla którego takie zachowanie jak grzelaka w meczu z Ruchem czy też ostatnio z GKSem miałby zaowocować tym, że ten **** zostanie w Legii. Zwyczajnie nie pasuje tu i koniec. Nie spada do tego Widzewa, z którym to podobno jest już dogadany i bierze w pakiecie jeszcze pizdeczkę rzeźniczaka. Chociaż ta łamaga wciąż czeka na ofertę z zagranicy :lol:

The_Monster
20-05-2010, 13:45
popatrzcie na skrót meczu Crvena Zvezda - Legia i po kogo stracie poszła kontra i karny...
i tu jest odpowiedź, że ten zawodnik to był niewypał który przyszedł za dosyć duże pieniądze...

Yevaud
20-05-2010, 13:51
Jak wyzdrowiał, to przestało mu się chciec i też nie strzela.

Czyli gowniarz, a nie pilkarz.
Taki to nawet na podworku by wpierdziel dostal od kumpli, gdyby stal w miejscu, a on jeszcze pieniadze za to, ze mu sie nie chce zgarnia.

Zaden choc odrobine do miana "profesjopnalny" aspirujacy klub nie powinien w zwiazku z powyzszym gnoja zatrudnic.

Mazz
20-05-2010, 14:35
Wy tu o Grzelaku, a na Łazienkowskiej zaczął się właśnie kolejny sezon serialu "... nie dla Legii" :pijemy:

pzk
20-05-2010, 14:59
Wy tu o Grzelaku, a na Łazienkowskiej zaczął się właśnie kolejny sezon serialu "... nie dla Legii" :pijemy:

Lista całkiem ciekawa.
Kiełb podobno już dogadany z Lechem.
Cetnarski, także się do Lecha wybiera.
Sobiech podobnie jak w przypadku Cetnarskiego.
O Micanskim też słyszałem, ale jak wezmą Sobiecha to może sobie odpuszczą.
Jak widać stawiają przede wszystkim na Polaków.

Mazz
20-05-2010, 21:38
Napastnik Ilian Micanski przejdzie z Zagłębia Lubin do Polonii Warszawa. - Ustaliliśmy szczegóły. Brakuje tylko podpisu zawodnika na kontrakcie - ujawnił właściciel stołecznego klubu, Józef Wojciechowski.

Bułgar kosztować będzie 600 tys. euro. W minionym sezonie zdobył w Ekstraklasie 14 goli, zostając wicekrólem strzelców. Oprócz niego Polonia stara się o pozyskanie napastnika PGE GKS Bełchatów Dawida Nowaka, porozumiała się też z bramkarzem Arkadiuszem Onyszką.

Panom z wiertniczej chyba się pomyliły stołeczne kluby mówiąc o letniej rewolucji, bo ja na razie to ten drugi szturmuje letni rynek transferowy.

Tuzin
20-05-2010, 21:56

Już było mówione - nikt o zdrowych zmysłach tu z Polski nie przyjdzie. Chujowa atmosfera, presja, debile w zarządzie itd.

karakan
20-05-2010, 22:23
Dokładnie.Ja się naprawdę nie dziwię nikomu z Polski ,że woli grać w Lechu.
Fajny stadion,masa kibiców, normalny klimat i spora kasa.
Piłkarze między sobą wymieniają uwagi i Legia przypuszczam dużych notowań nie ma.Oczywiście ostatnio.

gem
20-05-2010, 22:25
Już było mówione - nikt o zdrowych zmysłach tu z Polski nie przyjdzie. Chujowa atmosfera, presja, debile w zarządzie itd.
E tam, jak płacą to można iść wszędzie. Nie ma tak, że się przebijają ofertami kluby i nagle gracz nie wybiera Legii, bo jest zła atmosfera. Poprostu Wojciechowski wykłada kasę, a ITI nie...

karakan
20-05-2010, 22:40
Jak masz podobną kase tu i tu , to pójdziesz tam gdzie nie ma gnoju.Proste.

Tuzin
20-05-2010, 22:41
Kopacze teraz to naprawdę już nie są takie debile jak nam się wydaje.
To nie tak jak kiedyś, że oni lecą tylko na kasę, bo trzeba się nachapać i po 40 żyć z tego co się zarobiło jako piłkarz. Dziś naprawdę jest wiele możliwości - można być celebrytą, komentatorem w jakimś C+, menadżerem, zarobioną kasę można reinwestować i pomnażać (mamy kapitalizm). Stąd oni teraz ważą też inne okoliczności aniżeli kasa. A wymienione przeze mnie czynniki, sprawiają że dla większości perspektywicznych polskich kopaczy te 2-3 sezony w Legii będą po prostu stracone.

maciej_KO
20-05-2010, 22:44
szczerze? niech wszyscy *********** do Lecha i tam mówią, że zawsze marzyli o tym żeby grać z koziołkami na piersi.

Z.
20-05-2010, 23:36

I stad ta ich gadka, że nie będą kupować w Polsce tylko nastawiają się na transfery zagraniczne :lol:

Mro
20-05-2010, 23:45
To smutne co się dzieje...Wojciechowski się nie opier... z transferami. Polonia ma już Onyszke pewnie lada dzień przejdzie tam Micanski. A u nas cisza i spokój, "gwiazdy" w USA się lansują...

Błażejj
21-05-2010, 18:45
Ch*j z nimi, najważniejsze, że sprowadzą Hernanesa:brawo:

R.
21-05-2010, 20:41
Micanski w Polonii to akurat totalny farmazon.

Eman
21-05-2010, 22:02
Panowie dopoki nowy trener nie podpisze umowy z klubem nie bedzie zadnych transferow proste wiec przestancie sie ekscytowac i narzekac bo jeszcze nie pora na to

Teraz JA
23-05-2010, 09:47
Z relacji live wynika, że Kostiantyn Machnowskij rozegrał kolejny świetny mecz w USA. Czyżby następna bramkarska gwiazda wychowana przez Pana Dowhania? Oby;) Być może to rozwiąże problem z bramkarzem.

karakan
23-05-2010, 09:50
Podobno Machnowskij ma być bramkarzem nr 2.
Między słupkami w pierwszymskłądzie ma stanąć jakiś typ z zagranicy.

Andrés
23-05-2010, 10:23
Karakan, chodzi Ci o tego młodego Bułgara, czy jeszcze ktoś inny sie pojawił?

karakan
23-05-2010, 15:09
Nic nie wiem.Jest info takie ogólne w mediach ,że szukają kogoś za Muchę za granicą.

Nazgul
23-05-2010, 15:54
Podobno Machnowskij ma być bramkarzem nr 2.
Między słupkami w pierwszymskłądzie ma stanąć jakiś typ z zagranicy.

A to temat Sandomierskiego upadł?

karakan
23-05-2010, 17:37
Nic nie wiem.Ja to gdzieś wyczytałem.

1 czerwca prezentacja Skorży , a jeszcze w maju prezentacja (czy info) o paru transferach.

1 czerwca Maciej Skorża ma zostać przedstawiony jako nowy trener. Na razie znany jest zarys przygotowań do nowego sezonu. Zespół będzie przygotowywał się w Grodzisku Wielkopolskim. Może w lipcu wyjedzie na jeszcze jeden obóz treningowy lub turniej towarzyski, bo plan był przygotowywany jeszcze w czasie sezonu kiedy nikt nie dopuszczał myśli, że Legia może nie zająć miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach. 7 sierpnia o godz. 17 legioniści zmierzą się z Arsenalem Londyn i tym samym oficjalnie otworzą trzy trybuny nowego stadionu Legii. W najbliższym tygodniu, jeszcze przed przedstawieniem nazwiska nowego trenera, klub zamierza poinformować o kilku transferach.

PS.

Teraz JA
23-05-2010, 18:14
karakan to miklas, on wie wszystko :lol2:

informacja o której napisał karakan znajduje się między innymi tutaj:
http://www.legialive.pl/news/35164_Nowy_bramkarz_z_zagranicy_Gostomski_odchodzi .html

TNTP
23-05-2010, 18:22
jacy z Was kibice, jak Wy nawet nie znacie najnowszych transferów naszej drużyny
-Mucha - Everton
-Korzym - Bełchatów
-Jarzębowski, Smoliński, Szala, Mięciel, Komorowski - **** ich wie gdzie
:D

karakan
23-05-2010, 19:21
karakan to miklas, on wie wszystko :lol2:

Cicho kurde.. :zly: Mirek jaki Ty po dymisji sie zrobiłeś papla!

:oczko:

barca222
23-05-2010, 22:06
Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała ostatni mecz turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" ograli Słowację 1-0, a gola zdobył legionista Ariel Borysiuk. Polska zajęła czwarte miejsce w grupie, bo wcześniej przegrała z Holendrami i Niemcami.

Polska 1-0 (1-0) Słowacja
1-0 - 17 min. Ariel Borysiuk

No czemu jeszcze z niego w Legii nie zrobili obrońcy?

http://forum.legialive.pl/showpost.php?p=652083&postcount=10110

Mazz
24-05-2010, 10:02
Za LL!

Dziś piłkarze Legii wrócą z tygodniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na lotnisku Okęcie powinni wylądować o godzinie 14:15. Po powrocie z USA umowę z Legią miał przedłużyć Sebastian Szałachowski, ale jak się okazuje, wcale nie jest to przesądzone. "Prawdopodobnie umowa nie będzie przedłużona" - poinformowano PS w niedzielę. Sprawa wyjaśni się być może już w poniedziałek.

Na kolejny rok z Legią zwiąże się Tomasz Kiełbowicz.

Wolą dziadka Kiełbowicza niż bądź co bądź dość młodego Szałacha, który przez kontuzje jeszcze się nie rozkręcił. Jeszcze niech Grzelaka zakontraktują :ok:.

P.S.

Wisła oferuje 1,3mln euro za Sobiecha+Sadloka, a nasi profesjonaliści wciąż śpią :wdupe:

Marek.Only
24-05-2010, 10:23
A skad wiesz co nasi zaproponowali? jarasz sie jakimis z dupy wzietymi informacjami pismakow. Szalach nie jest potrzebny, tym bardziej Kielbowicz

detoxizer
24-05-2010, 12:25
Adriano odchodzi z Flamengo do AS Roma po sezonie. Ciekawe w takim razie co z Mezengą? ;)

gawron
24-05-2010, 14:27
A skad wiesz co nasi zaproponowali? jarasz sie jakimis z dupy wzietymi informacjami pismakow. Szalach nie jest potrzebny, tym bardziej Kielbowicz

Szałach to jest akurat jedyny piłkarz w obecnej Legii, który ma szybkość i strzał z pierwszej piłki.

detoxizer
24-05-2010, 19:18
http://www.net.hr/sport/ukratko/page/2010/05/24/0533006.html

Ciekawe :)

uho
25-05-2010, 02:03
Według tego co piszą chorwackie media ( co idzie zrozumieć przez translatora ;) ) to Vrodljak jeszcze nie jest pewny ale za to po wpisaniu w wujku google frazy ''Legija Varšava transfer'' oprócz kilku linków o transferze Vrodljaka jest również link
http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/srdja-danas-potpisuje-za-legiju-21450.html
z którego można wyczytać że ten transfer Srdjana Knezevica już jest zaklepany i czeka tylko na oficjalne info :)

karakan
25-05-2010, 09:23
Jak informuje serwis 90minut.pl, Legia uzgodniła już warunki transferu 25-letniego zawodnika Partizana Belgrad, Srđy Kneževicia. Knežević urodził się 15 kwietnia 1985 r. w Belgradzie, mierzy 180 cm i wazy 77 kg. Serb najczęściej występuje na prawej obronie. W minionym sezonie wychowanek Partizana rozegrał 23 mecze i zdobył mistrzostwo Serbii.

Dwa poprzednie sezony Knežević kończył z tytułem mistrza Serbii i Pucharem Serbii. Serbskie media podają, że w zeszłym tygodniu defensorem interesował się portugalski SC Braga, ale Partizan nie zgodził się na transfer w wysokości 800 tysięcy euro. Te same źródła podają, że Legia ustaliła już wszystkie szczegóły umowy z Partizanem. Nie wiadomo na razie ile klub z Łazienkowskiej zapłaci za Serba.

LL

a w komentarzach:

Jak informuje „Sportski Żurnal”, prawy obrońca Partizana Belgrad – Srdja Kneżević, znalazł się na celowniku Legii Warszawa. Ten 25-letni piłkarz może występować też na pozycji stopera.

- Jedyne zalety Kneżevicia to wytrzymałość i wola walki – ocenia nasz belgradzki korespondent, Nenad Stoković.

- Nie potrafi przeprowadzić akcji po skrzydle. Nie sprawia też wielu problemów napastnikom rywali. Łatwo go też sprowokować – przestrzega Stoković.

Zdaniem serbskiego dziennikarza, Legia powinna swe zainteresowanie skierować raczej na lewego obrońcę Partizana, Marko Lomicia. – On zdecydowanie bardziej pasowałby do zespołu z Łazienkowskiej. Bo Kneżević to jedna wielka pomyłka! – uważa nasz ekspert.

pzk
25-05-2010, 09:27
http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/srdja-danas-potpisuje-za-legiju-21450.html
z którego można wyczytać że ten transfer Srdjana Knezevica już jest zaklepany i czeka tylko na oficjalne info :)

Z komentarzy na LL:

Jak informuje „Sportski Żurnal”, prawy obrońca Partizana Belgrad – Srdja Kneżević, znalazł się na celowniku Legii Warszawa. Ten 25-letni piłkarz może występować też na pozycji stopera.

- Jedyne zalety Kneżevicia to wytrzymałość i wola walki – ocenia nasz belgradzki korespondent, Nenad Stoković.

- Nie potrafi przeprowadzić akcji po skrzydle. Nie sprawia też wielu problemów napastnikom rywali. Łatwo go też sprowokować – przestrzega Stoković.

Zdaniem serbskiego dziennikarza, Legia powinna swe zainteresowanie skierować raczej na lewego obrońcę Partizana, Marko Lomicia. – On zdecydowanie bardziej pasowałby do zespołu z Łazienkowskiej. Bo Kneżević to jedna wielka pomyłka! – uważa nasz ekspert.

Jak dla mnie to bardzo możliwe. Dodać do tego jeszcze obecność Radovicia, któremu się już nic nie chce, to pewnie "nowy nabytek" szybko się zarazi jego "profesjonalizmem" i będziemy mieć na prawej stronie dwóch nic nie grających Serbów, gdzie obaj będą się kładli w polu karnym. Jeden w naszym, a drugi w przeciwnika.

karakan
25-05-2010, 09:34
Śląsk chce Wawrzyniaka , a Jaga Chinyame. :zdziwiony:

Kiedyś żaden polski klub by nawet nie pisnął ,żeby kupić od Legii kogoś z pierwszego składu.A teraz?

Tuzin
25-05-2010, 09:55
No i wszystko po staremu, bo to nie są piłkarze pierwszego składu.

Krawczol
25-05-2010, 10:15
Biorąc pod uwagę, że ten Serb od trzech sezonów gra w pierwszym składzie Partizana to chyba jakimś skończonym ogórem nie jest, wiadomo, że nie można założyć, że będzie gwiazdą i zbytnio się podniecać ale trzeba przyznać, że jeśli ten transfer dojdzie do skutku, to wreszcie będzie to jakiś uzasadniony ruch naszych działaczy, po serii transferów z II ligi hiszpańskiej tudzież jakiś przeciętniaków z naszej ekstraklasy.

siekan
25-05-2010, 10:20
Każdy będzie lepszy od tej łódzkiej wszy, każdy.

Dadzi
25-05-2010, 10:45
N miejscu naszych wspaniałych działaczy hmmm - pomyślałbym o sprowadzeniu na Łazienkowską Smolarka , bo chłopak ma problemy ze znalezieniem klubu , a myślę że w Legii mógłby się przydać !

Naguto
25-05-2010, 10:46
Z przymierzanego do Legii Bruno też chyba nic nie wyjdzie. Dzisiejszy Przegląd Sportowy informuje że jest on bliski przejścia na Konwiktorksą

detoxizer
25-05-2010, 10:50
Z przymierzanego do Legii Bruno też chyba nic nie wyjdzie. Dzisiejszy Przegląd Sportowy informuje że jest on bliski przejścia na Konwiktorksą

Aha, tak samo jak z Micanskim, który już podobno był na 100000% u czarnych.

arczi
25-05-2010, 10:52
A nie jest jeszcze?

Teraz JA
25-05-2010, 10:54
i po problemie :D

Bramkarz CSKA Sofia i bułgarskiej reprezentacji młodzieżowej, Iwan Karadżow nie trafi ani do Legii, ani Wisły. Oba polskie kluby zainteresowane były pozyskaniem 21-letniego golkipera, lecz ten postanowił przedłużyć wygasającą w czerwcu umowę z CSKA. To właśnie możliwość sprowadzenia Karadżowa za darmo kusiła Legię i Wisłę.

Zawodnik przedłużył z CSKA umowę o 3 lata.
http://www.legialive.pl/news/35196_Karadzow_zostaje_w_CSKA.html#komentarze

vois
25-05-2010, 10:54
Biorąc pod uwagę, że ten Serb od trzech sezonów gra w pierwszym składzie Partizana to chyba jakimś skończonym ogórem nie jest, wiadomo, że nie można założyć, że będzie gwiazdą i zbytnio się podniecać ale trzeba przyznać, że jeśli ten transfer dojdzie do skutku, to wreszcie będzie to jakiś uzasadniony ruch naszych działaczy, po serii transferów z II ligi hiszpańskiej tudzież jakiś przeciętniaków z naszej ekstraklasy.
Dobrze, że w końcu myślimy o podstawowym zawodniku z europejskiej drużyny, a nie jakimś Dongu co po 2 meczach dostaje zakwasów i odpoczywa do końca sezonu.

Fajnie, że szukamy w Partizanie, ale moim zdaniem powinniśmy się kocentrowac na zawodnikach na pozycje gdzie są większe dziury. Rzeźniczak od biedy dałby radę po prawej stronie, za to nabramce i w ataku nie mamy nikogo, a i lewa obrona ze staruszkiem Kiełbikiem i Wawrzynem bez formy też potrzebuje wzmocnienia

vois
25-05-2010, 10:56
N miejscu naszych wspaniałych działaczy hmmm - pomyślałbym o sprowadzeniu na Łazienkowską Smolarka , bo chłopak ma problemy ze znalezieniem klubu , a myślę że w Legii mógłby się przydać !
Smolarek następny leszcz z przeświadczeniem o tym jaką to wielką gwiazdą nie jest? Już mamy swoje fejsbukowo fotkowe gwiazdki i starczy

Naguto
25-05-2010, 11:16
Dawać Grosickiego z powrotem do Legii, skoszarować w Starych Juchach wypuszczać tylko na treningi i mecze i będziemy mieli z niego pożytek ;)
Podobno jakieś ruskie chcą dać za niego 800 tys ojro a Jaga na to przystała, tylko Opel nie chce tam odchodzić.

Andrés
25-05-2010, 11:31
Prezio w PR1:

Sezon był bardzo nieudany w naszym wykonaniu i nie ma go co łączyć z turniejem w Stanach Zjednoczonych. Natomiast turniej w Chicago był bardzo udany zarówno od strony sportowej jak i innych. To było wydarzenie w tym mieście, ludzie tam bawią się piłką, ale dyscyplina ta wymaga jeszcze promocji. Dlatego zaproszone zostały trzy dobre drużyny z Europy. Dodatkowo w tym roku przypada 50. rocznica podpisania umowy partnerskiej między Warszawą a Chicago. Nasz pobyt i udział w turnieju był jednym z elementów tych obchodów, co podkreślił burmistrz Chicago w rozmowie z nami. Myślę, że wypełniliśmy misję zarówno od strony sportowej jak i od strony promocji piłki nożnej i Warszawy w Chicago.

Ten ostatni mecz, zwycięski mecz był chyba wszystkim bardzo potrzebny ze względów psychologicznych?

- Zgadza się, mieliśmy wyraźną przewagę. Nie było wątpliwości , która drużyna jest lepsza i zasługuje na zwycięstwo. Tym bardziej cieszy wygrana i trzecie miejsce w turnieju. Być może gospodarzom należała się jedna bramka, ale nie ma co teraz na ten temat rozmyślać. Szczególnie w drugiej połowie pokazaliśmy wyższość nad Chicago Fire, nikt nie miało co do tego wątpliwości. Takie też były relacje w prasie.

Teraz przyjdzie czas na podsumowania i wyciąganie wniosków.

- Tak jak powiedziałem sezon nie należał do udanych, nie chcielibyśmy aby się kiedyś powtórzył. Legia zawsze musi walczyć o najwyższe cele, a nie o czwarte miejsce. Musi tez regularnie, co roku grać w europejskich pucharach i do tego będziemy zmierzać. Musimy tak ukształtować skład drużyny by uzyskać dużo lepszy wynik – walczymy o mistrzostwo.

Miało być piękne otwarcie budowanego obiektu. Bardzo Pana boli fakt, ze na nowym stadionie Legii zabraknie europejskich pucharów?

- Tak, to był bolesny cios. Jednak otwarcie będzie piękne, wszystkich zapraszam na mecz z Arsenalem, przyjeżdża czołowa drużyna świata, mecz odbędzie się 7 sierpnia i będzie to duże wydarzenie bo przecież niezbyt częste na polskich stadionach. Rzadko do Polski przylatują zespoły tej klasy. Na pewno elementem tego nowego otwarcia będzie też nowa drużyna. Wkrótce przekonają się Państwo jakie to będą zmiany, będziemy o tym na bieżąco informować. Pierwsze transfery zostaną potwierdzone jeszcze w tym tygodniu. Oczywiście przed podpisaniem kontraktu nie mogę zdradzić żadnych szczegółów.

Nowi piłkarze mają przyciągnąć kibiców bo na razie sprzedało się około 3 tysięcy karnetów. To nie dużo?

- Sporo z uwagi na to jak jest wcześnie. O tej porze roku nigdy jeszcze nie sprzedawaliśmy karnetów na nowy sezon. W pierwszych kilku tygodniach karnety były sprzedawane tym, którzy mieli je na poprzednim stadionie. Oni w większości kupili abonamenty także na nowy stadion. Sprzedane są najlepsze miejsca na trybunie wschodniej, kilka sektorów jest już niemal całkowicie wyprzedanych. Z pozostałych najlepsze miejsca także są kupowane, zachęcam wszystkich do pośpiechu. Karnet kupuje się bowiem na cały sezon, ale miejsce na całe życie albo na długie lata. Kto nabędzie karnet na ten sezon, zapewne nie odda tego miejsca już nigdy.

Nie chciał Pan mówić o nowych zawodnikach, ale wciąż mówi się o tym, że 1 czerwca nowym trenerem zostanie Maciej Skorża, a ośmiu piłkarzom kończą się umowy. Czy Legia będzie chciała kogoś z nich zatrzymać?

- Tak będziemy chcieli kogoś zatrzymać, a z kimś się rozstać. Jednak nie mogę niczego zdradzić przed magiczną datą jaką jest 1 czerwca. Sytuacja jest taka, że kończą się kontrakty, my rozmawiamy, ustalamy z poszczególnymi zawodnikami co dalej. Proszę jednak nie wymagać bym zdradził cokolwiek zanim wynik tych rozmów stanie się jasny dla zawodnika i dla klubu.

A jak słyszy Pan nazwisko Sebastiana Szałachowskiego, który zdobył dwie bramki z meczu z Chicago to co Pan wtedy myśli?

- Zdobył dwie ładne bramki, zagrał bardzo dobrą drugą połowę spotkania. Chciał się pokazać z dobrej strony i mu się to udało. Zobaczymy co będzie dalej. Proszę o cierpliwość, zostało już raptem kilka dni do tych obiecanych informacji. Mogę jedynie powiedzieć, że zdarzy się dużo i kibice będą zadowoleni z tego okienka transferowego. Transfery są już w dużej mierze dopięte albo dopinane. Najbliższe 10 dni zaowocuje w wiele ciekawych dla fanów informacji.

Złośliwi mówią, ze będzie lepiej bo gorzej być już nie może. Po takim sezonie po prostu musi przyjść jakiś progres.

- Nie ma co się samobiczować i opowiadać, że gorzej być nie może. Różnie to bywało, jak mówiłem jesteśmy bardzo niezadowoleni z minionego sezonu. Będzie lepiej, takie są nasze cele. Legia nawet w starym składzie pokazała w Chicago w dwóch meczach, że może grać dużo lepiej. Także z tą Legią nie jest wcale tak źle, jak się to maluje w czarnych barwach. Oczywiście wynik końcowy sezonu jest słaby, ale nie ma żadnego powodu by sądzić że się on powtórzy w przyszłym sezonie. Będzie dużo, dużo lepiej. To mogę obiecać wszystkim kibicom.

Polskie Radio Program I

Nie ma co opowiadać, że gorzej być nie może. Może, może... ;)

b.
25-05-2010, 11:50
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/legia-blisko-duzego-wzmocnienia,1,3230668,wiadomosc.html

http://www.koniec-iti.eu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=10&Itemid=19

Poczytaj sobie ten wpis, ***** ile razy już się mówiło, żeby nie wrzucać linków linków z onetu? :jejku:

siekan
25-05-2010, 11:51
A przeczytałeś o czym było pisane przez ostatnie kilka postów?

Dadzi
25-05-2010, 11:55
Z wypożyczeń do Legii wracają do zespołu

Martins Ekwueme
Artur Jędrzejczyk
Maciej Korzym
Michał Kucharczyk
Adrian Paluchowski
Wojciech Skaba

czy to zawodnicy na 1 skład i co teraz z nimi zrobić ?

Naguto
25-05-2010, 12:18
Martins Ekwueme - sprzedać
Artur Jędrzejczyk - niech wraca i uczy się od Astiza i Choto
Maciej Korzym - sprzedać
Michał Kucharczyk - pożyjemy, zobaczymy :)
Adrian Paluchowski - sprzedać
Wojciech Skaba - sprzedać

Miklas zanotowałeś ?

Marek.Only
25-05-2010, 12:42
Ja wierze w Jedrzejczyka, ale to srodkowy obronca a nie na prawa strone.

Eman
25-05-2010, 14:13
Martins Ekwueme - sprzedać
Artur Jędrzejczyk - niech wraca i uczy się od Astiza i Choto
Maciej Korzym - sprzedać
Michał Kucharczyk - pożyjemy, zobaczymy :)
Adrian Paluchowski - sprzedać
Wojciech Skaba - sprzedać

Ja bym sprzedal Choto i gral Jedrzejczykiem bo na treningach to on sie tyle nauczy ze...

wredny
25-05-2010, 14:50
Paluchowskiego lub Korzyma powinni zostawić - przy i(ti)ch transferach to zaraz w klubie nie będzie kogo do napadu wystawiać.
Mięciel odchodzi , Dong i (oby) Grzelak na wylocie.
Czy z Szałachem przedłużą też nie wiadomo.
Chinyama - nie wiadomo kiedy się wykuruje (tudzież czy go jacyś "możni" nie podkupią :kawa:)
Mezenga - uwierzę jak zobaczę

R.
25-05-2010, 18:23
A nie jest jeszcze?

Nie i nie mialo go tam byc. Ponoc Wojciechowski dogadal sie z jego menedzerem a sam Micanski nie ma zamiaru sie przenosic do Groclinu(info telefoniczne).

A co do Jedrzejczyka - najwyzsza pora, by zaczal grac w pierwszym skladzie. Bo, ze chlopak ma umiejetnosci to pokazal chociazby w Koronie, gdzie zbieral bardzo dobre recenzje za swoja gre. W kilku meczach w Legii rowniez pokazal, ze w przyszlosci bedzie z niego pozytek. Mam tylko nadzieje, ze nie beda go na sile przerabiac na prawego obronce, bo on tam sie zwyczajnie nie nadaje. Nie ma cech dla typowego bocznego obroncy. Powinien grac na srodku bo to jest jego optymalna pozycja.
Btw. ktos wie co sie dzieje z Wysockim?

detoxizer
25-05-2010, 18:26
Ja też widziałbym Jędzę jako środkowego obrońcę, a spróbowałbym przenieść na defensywnego pomocnika Astiza. Tylko zastanawiam się, czy wtedy nasza dwójka stoperów ( Choto- Jędrzejczyk) nie byłaby za wolna.

wredny
25-05-2010, 18:52
Choto to już chyba pomału będzie do wymiany (kontuzje).
Ja bym widział na środku Jędza-Astiz

Z.
25-05-2010, 21:11
Sezon był bardzo nieudany w naszym wykonaniu i nie ma go co łączyć z turniejem w Stanach Zjednoczonych. Natomiast turniej w Chicago był bardzo udany zarówno od strony sportowej jak i innych.

To są jakieś żarty? Przegrali z Crveną będącą również na wakacjach 0-1, a mogli spokojnie trójką, gdyby napastnicy z Belgradu nie robili sobie jaj, a potem w meczu o 3 miejsce pokonali jak mniemam rezerwy Chicago, bo w USA sezon w pełni.

Musi tez regularnie, co roku grać w europejskich pucharach i do tego będziemy zmierzać.

A to już ta najbardziej wkurzająca itiajowska gadka papka. Eventy, biznes plany, performance, panowie w garniakach, panie w żakietach. I zmierzają do finału ligi mistrzów, zmierzają do pucharów. Tylko, że w ciągu ostatnich 3 lat pokonują same najgorsze rekordy. Masakra z Wisłą największa w III RP, porażka z KSP największa od rządzów Bieruta, [bzdura!]. Śmiech na sali.

crolick
25-05-2010, 22:03
Tylko, że w ciągu ostatnich 3 lat pokonują same najgorsze rekordy. Masakra z Wisłą największa w III RP, porażka z KSP największa od rządzów Bieruta, najwięcej porażek w sezonie w historii (rok czy dwa lata temu - 10).Nie to żebym się czepiał, ale wyboldowane fragmenty nie są prawdziwe.

Z.
25-05-2010, 22:12
Nie zapomniałem o 0-3 i 1-2 ;) Po prostu wydaje mi się, że bardziej upokarzająca dla kibiców KSP była świadomość, że od 60 lat u siebie z nami nie wygrali. Teraz już ich upokarzać w tym sensie nie ma czym.

P.S. Kiedy przegraliśmy wiecej niż 10 (06/07)? Z tego co pamietam to 36 jak spadali z ligi i po przełomie jakoś w 91 chyba tez 10.

EDIT: a, w 1992 roku raz 12. Faktycznie. To drugi najgorszy :cool:

EDIT: o kurde. Nie wiem w takim razie jak to sprawdzałem... :|

dzięki

crolick
25-05-2010, 22:35
Ledwo dziesiąty :p
1) 13 - 1936, 1976
2) 12 - 1977, 1983, 1992
3) 11 - 1927, 1950, 1958, 1978
4) 10 - 1933, 1935, 1948, 1949, 1975, 1991, 2007

Numer
26-05-2010, 07:52
Dzisiejszy Przegląd Sportowy informuje, że Legię wzmocni portugalski prawy pomocnik, Emanuel de Jesus Bonfim Evaristo. Populatny "Manú" urodził się w Setubal 28 sierpnia 1982 roku. Ostatnie dwa lata spędził w piątym zespole portugalskiej ekstraklasy, Maritimo Funchal. Piłkarz jest do wzięcia za darmo (http://freeware.info.pl), bo jego kontrakt w Portugalii przestał obowiązywać.

27-latek ma się pojawić w Warszawie już jutro. Wtedy przejdzie testy medyczne. Manú to efekt podróży do Portugalii, w których brał udział jeszcze Jan Urban. Portugalczyk jest typowym skrzydłowym. Choć niski (171 cm) jest dobrze szybki i zbudowany. W 2004 roku Benfica Lizbona wykupiła go z Alvercy. Później był wypożyczany do włoskiej Modeny i Carpenedolo oraz portugalskicej Estreli Amadora, w której rozegrał 31 meczów i strzelił 7 goli.

W sezonie 2006/07 zagrał siedem spotkań w barwach Benfiki, a w kolejnym 13 w greckim AEK Ateny. Od 2008 roku występuje w barwach Maritimo. Jego sprowadzenie do Legii zwiększy konkurencję na prawej stronie pomocy.Jak widać nie robią sobie wakacji w trakcie okienka transferowego jak wcześniej to miało miejsce.