PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

zbinky
06-06-2008, 11:22
daj Boże. Lewandowski plus Garguła plus Iwański plus solidny obrońca i ja nic więcej nie chcę. Wkurwia mnie tylko to medialne napinanie się. Przecież od początku było wiadomo, że nie mamy najmniejszych szans na pozyskanie tego magika z Sevilli. A Trzeciak robił z siebie nie wiadomo jakiego machera............

Numer
06-06-2008, 11:33
daj Boże. Lewandowski plus Garguła plus Iwański plus solidny obrońca i ja nic więcej nie chcę. Wkurwia mnie tylko to medialne napinanie się. Przecież od początku było wiadomo, że nie mamy najmniejszych szans na pozyskanie tego magika z Sevilli. A Trzeciak robił z siebie nie wiadomo jakiego machera............

Widzisz ja się już nauczyłem czytać wypowiedzi naszego wodza.

Garguła albo Iwański. ale tylko jak Odejdzie Roger...
Wiec Garguła pojedzie do Niemiec albo Anglii, ja mu się nie dziwie. O Iwaniskiego będą walczyć, On pewnie Wybierze Wisłę, Trzeciak powie ze musieli mu zaoferować wielki pieniądze, takie których nie mogą wydać z powodów budowy stadionu. Więc wypożycza paru Hiszpanów, I co z tego wyjdzie sam nie wie.

karakan
06-06-2008, 14:11
Środkowy obrońca Cadiz FC Abraham Paz Cruz i napastnik CD Tenerife Mikel Arruabarrena Arambide od najbliższego sezonu będą występować w Legii Warszawa. Obaj nie będą kosztować wicemistrzów Polski zbyt wiele, bo po około 200 tys. euro

Mirek szaleje..

maciej_KO
06-06-2008, 14:53
:roll:
Paź kruz i... Jeeeezu jak ten drugi się nazywa? :o
wie ktoś co to za kopacze? poziom naszej drugiej ligi chociaż?

arczi
06-06-2008, 15:10
Ich druga liga, nasza Ekstraklasa Premium ;)

pawlik
06-06-2008, 15:12
ten Paz Cruz w 205 wystepach w Cadiz zdobyl 31 bramek, co jak na obronce nienajgorzej ;)

Kempes
06-06-2008, 15:18

Ej ''Arruabarrena'', taki sam grał w Villareal
Ktoś wie czy to ten sam ?

ps. łee jednak nie, myslalem ze nie ma takiego drugiego nazwiska :D

dyha
07-06-2008, 23:04

Laska bodajże pisał, że obserwował go w jakimś meczu i całkiem przyzwoicie sie zaprezentował.

Jak dowiedział się portal weszlo.pl Marcin Mięciel jednak nie zagra w warszawskiej Legii. Rozbieżności finansowe pomiędzy nim a stołecznym klubem są zbyt duże, poza tym trzeba było zapłacić także VfL Bochum za ten transfer. Z informacji Weszło! wynika, że Legia była także zainteresowana sprowadzeniem Jarosława Bieniuka, ale i na niego nie było jej stać.

crolick
08-06-2008, 01:18
No i po Mięcielu :roll:
http://www.legialive.pl/news/26282_Mieciel_nie_zagra_w_Legii.html

kiubz
08-06-2008, 01:22

Mieszałkiem na UEFA!

pusty
08-06-2008, 01:27
I teksty w stylu "Klubu nie stac na tego pilkarza". Oni chyba wciaz nie rozumieja tego, ze jesli kazdego zawodnika beda rozpatrywac w tych kategoriach to o przyzwoitym chociaz wystepie w europejskich pucharach mozna pomarzyc...

....a nie zapomnialem, przeciez transfery beda jak bedzie stadion ;)

dyha
08-06-2008, 10:59
ten cały Arrunaberrena to przed przejściem do Tenerife pogrywał sobie w Osasunie , wiec pewnie mają tam jakąś wiedzę na jego temat.

Warunki ma całkiem ciekawe 188/83

Statystyki jednak nie bardzo.. W zeszłym sezonie w barwach Xarez (w Segunda A) 25 wystepów i tylko 5 goli ( czyli na poziomie Grzelaka w tym sezonie - 20/3 w lidze) w tym jak do tej pory 14/3. Więc jakimś super snajperem to on nie jest.

http://au.youtube.com/watch?v=Gf_f1d3PLDc

casual
08-06-2008, 12:47

Czekam na oficjalne stanowisko/wyjaśnienia/komentarz Mirosława "Nie Dla Legii" Trzeciaka.

Tak swoją drogą to który to już sezon jak Mięciela nie mogą sciągnąć? Co lato ten sam cyrk.

Piotruś
08-06-2008, 12:52
Czekam na oficjalne stanowisko/wyjaśnienia/komentarz Mirosława "Nie Dla Legii" Trzeciaka.

Tak swoją drogą to który to już sezon jak Mięciela nie mogą sciągnąć? Co lato ten sam cyrk.

:cicho:

może będą próbować Bąka sprowadzić :kawa:

casual
08-06-2008, 12:59
Nie zapominajmy o Żewłakowie, który jest przez Legię od jakiegoś czasu (pare lat) "obserwowany".

TAK dla Bąka i Żewłakowa (najlepiej obu Żewłakowów) w Legii!

dyha
09-06-2008, 17:46
Takich kilka moich przemyśleń...

Jeśli Rodżerski zagra z Austriakami i Chorwatami na podobnym poziomie co drugą połówkę z hitlersynami to możemy za niego wyjąć nawet dwa razy tyle co za Janczyka.

Jeśli do takiego transferu dojdzie , do zaklejenie dziury w środku nie wystarczy ani Garguła, ani Iwański , ale na pewno wystarczyli by obydwaj. Ale przy wykupieniu Gizy nie sądzę by nasi szanowni byli w stanie (a raczej chcieli) wyłożyć hajs na to by w środku mieć dwóch wyżej wymienionych przed Aleksandarem , a Gizę na ławie gotowego do zmiany... . Inna opcja to Giza na DP przy transferze Aco, bo o ile pamiętam na tę pozycję zabrał go Janas na MŚ 2006 (rywalizował wtedy o miejsce w kadrze z Surmą). No ale pomarzyć można ....

Inna kwestia, że Trzeciak zapowiadał dopięcie wszystkich transferów do rozpoczęcia zgrupowania czyli do 23 czerwca, ostatni mecz na ME gramy 16.06 wiec w wypadku braku awansu do ćwierćfinałów Mireczek miałby tydzień na wycenę Rogera, przyjęcie pieniążków i ich rozsądne wydanie, nie mówiąc już o tym ile by tego czasu miał przy naszym awansie ...ale..

Niejednokrotnie działania szanownego Mirka różniły się i to sporo od jego wcześniejszych zapewnień i wypowiedzi dla prasy. Nie będzie dziwnym jeśli transfer Rogera już jest dograny, nie zaskoczy mnie także jeśli sprzedadzą go w połowie zgrupowania, a pod jego koniec sprowadzą **** wie kogo. Zawsze można przecież zwalić winę na to, że nie braliśmy pod uwagę awansu Polaków, że Roger zwróci na siebie uwagę zagranicznych scoutów, że (....)*

Skupiam się na tym jednym transferze bo wydaje mi się on nieunikniony(niestety) i wygląda na to, to operacja strategiczna która umożliwi nam zakupy po otrzymaniu sporego zastrzyku ojro z tego tytułu.

Podsumowując :

Jeden **** tylko wie co będzie w tym roku z transferami. :D

P.S. Chodzą słuchy, że Podolski jest niezadowolony z roli jaką odgrywa w Bayernie. Siedzenie na ławie go nie zadowala, i jeśli w tej kwestii nic się nie zmieni rozważy zmianę barw. Nie jest tajemnicą, że miedzy naszym klubem a tym z Monachium od kilku lat panują dobre stosunki, ba! nawiązaliśmy nawet współpracę. PODOBNO Trzeciak smsował już z Kaiserem pytając o możliwość wypożyczenia, a ten dał mu do zrozumienia, że jest to bardzo kusząca oferta. Całą 120 znakową wiadomość zakończył tajemniczym szyfrem : rotfl : , czego pracownikom klubu jeszcze nie udało się rozszyfrować.

* każdy niech sobie wstawi jeszcze z 3 standardowe argumenty Trzeciaka.

Paluch
09-06-2008, 19:31
nie chce Was martwić ale sądzę, że mimo wszystko nie bedzie niczego... Roger pójdzie i wezmą jakiegoś leszczyka albo małolata w jego miejsce

pusty
09-06-2008, 23:19
Mnie nie zmartwiles ani troche, ja juz nauczylem sie z dystansem patrzec na nasze posuniecia transferowe jakies 2 lata temu ;)

Kijek
09-06-2008, 23:33
Całą 120 znakową wiadomość zakończył tajemniczym szyfrem : rotfl : , czego pracownikom klubu jeszcze nie udało się rozszyfrować.

To sobie Trzeciak "wygoogluje" rotfla i bedzie wiedzial :D

juz widze Podolskiego w TVNie "jakby te Trzeciaky zadzwonily jak mialem 15 lat ... " :D

dyha
10-06-2008, 10:25
Hiszpański napastnik, Mikel Arruabarrena popularnie zwany „Aro”, podpisał kontrakt z Legią. Zawodnik w trakcie ostatniego sezonu występował w hiszpańskim drugoligowcu, CD Tenerife.

Według Mirosława Trzeciaka będzie on poważnym wzmocnieniem legijnej linii ataku – Arruabarrena to wysoki zawodnik, który znakomicie gra głową. Moim zdaniem jest typowym królem pola karnego. Legia nie ma takiego napastnika, dlatego zdecydowaliśmy się go zakupić – wylicza zalety nowego legionisty dyrektor Trzeciak. Transfer piłkarza pochodzącego z kraju Basków do Legii ma charakter definitywny – „Aro” podpisał z Legią 3-letni kontrakt – poinformował dyrektor sportowy naszej drużyny.

http://www.legia.com/www/pliki/newsy/his1.jpg

W trakcie sezonu 2007/08 Arruabarrena zagrał w 31 meczach klubu z Teneryfy i zdobył w nich 6 bramek. Warto dodać, że ze wszystkich występów zaledwie dwa z nich rozpoczynał jako piłkarz pierwszej jedenastki. Wcześniej Arruabarrena w swojej karierze występował w rezerwach Osasuny, gdzie był klubowym kolegą Inakiego Astiza, oraz w pierwszoligowym Athleticu Bilbao. Nie udało mu się przebić do pierwszego składu klubu z Primera Division. Nowemu piłkarzowi w barwach Legii życzymy wielu sukcesów i mnóstwa ważnych bramek.

Flip
10-06-2008, 10:27
Zobaczymy,co pokaże... Oby jego transfer oznaczał pozbycie się Bartka G. :modli:

Kijek
10-06-2008, 10:33
Panowie, spokojnie. Oseia tez kupilismy :D
Nazwisko ma słuszne ;) Niestety na ta chwile tylko tyle.

dyha
10-06-2008, 10:41
http://au.youtube.com/watch?v=vkh1VDnTUiE
http://au.youtube.com/watch?v=9METk5VkrMA
http://au.youtube.com/watch?v=8pa9sPcjGLw

:)

daimler
10-06-2008, 10:57
31 meczów, 6 bramek.
śmierci mi Manuelem Garcią na kilometr :ucieka:

m84
10-06-2008, 11:06
Jeśli tylko będzie skuteczny to taki wysoki, typowy snajper nam się zajebiście przyda. A, że może prezentować niezły poziom pokazuje gra Inakiego. Z drugiej strony ten Balbino.. ;-)

hatchet
10-06-2008, 11:43
http://au.youtube.com/watch?v=vkh1VDnTUiE
http://au.youtube.com/watch?v=9METk5VkrMA
http://au.youtube.com/watch?v=8pa9sPcjGLw

i kto niby u nas mu tak piłe wyłoży ?

IMO typowy środkowy napastnik co stoi w polu karnym i czeka na piłkę ... może się u nas nie doczekać.

emjot
10-06-2008, 11:52
z twarzy zupełnie do Dżeka Bąka podobny

dyha
10-06-2008, 11:55
i kto niby u nas mu tak piłe wyłoży ?

IMO typowy środkowy napastnik co stoi w polu karnym i czeka na piłkę ... może się u nas nie doczekać.

IMO taka rola środkowego napastnika przy 4-5-1.

Lepszy sęp który umie wykorzystać sytuację, niż Żurawski który będąc na szpicy zaskakuje przeciwników taktyką 4-6-0.

Fizi
10-06-2008, 12:00
hehe nowy Stanko Svitlica

dyha
10-06-2008, 12:23
Legia.com: Czym dla ciebie będzie gra w Legii?
Mikel Arruabarrena: Uważam, że transfer do Legii jest jednym z najważniejszych momentów w mojej karierze piłkarskiej. Otrzymałem szansę gry w najwyższej klasie rozrywkowej, a to jest dla mnie bardzo ważne. Chciałbym grać regularnie w tak wielkim klubie, jakim jest Legia Warszawa. Sporo o niej słyszałem i na pewno jest to najsłynniejszy polski klub. Na moją decyzję zaważył fakt, że moja nowa drużyna zagra w europejskich pucharach. To mnie ostatecznie przekonało do przyjazdu do Warszawy.
Legia.com: Jaki wpływ na twój przyjazd do Legii miała osoba i opinia Inakiego Astiza?
Mikel Arruabarrena: Przyznam, że pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem po otrzymaniu oferty z Warszawy była moja rozmowa telefoniczna z Inakim, który przez ostatni sezon grał w Legii. Kiedy z jego ust usłyszałem wiele ciepłych słów na temat klubu i miasta, to wiedziałem, że chcę grać w stolicy Polski. To on zarekomendował mi Legię. Obaj znamy się od kilku lat, razem graliśmy w rezerwach Osasuny Pampeluna i w tym czasie zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że ufam jemu i jego opinii. Skoro on czuł się tutaj dobrze to i mi nie powinno być gorzej.
Legia.com: Czego od siebie oczekujesz przychodząc do Legii?
Mikel Arruabarrena: Jak każdy piłkarz bardzo chciałbym wywalczyć pewne miejsce w pierwszej drużynie. Wierzę, że ten sezon będzie dla mnie przełomowy, a ja swoją grą dam wiele satysfakcji nowym kolegom, kibicom oraz właścicielom klubu. Chcę udowodnić, że moja obecność tutaj jest uzasadniona, a ja regularnie grając będę zdobywał kolejne, bardzo ważne bramki dla mojej nowej drużyny.

Z.
10-06-2008, 12:57
Jeszcze ponoć dwóch stoperów ma przyjsc. Fajnie, że kupują i się wzmacniaja, ale troche zaczyna mnie irytować wizja 9 obcokrajowców w składzie...

maciej_KO
10-06-2008, 19:09
I dla nas i dla ajtiaja lepiej byłoby jakby Wa_ter sobie kupił klub w Hiszpanii... a nie tu sprowadzać Hiszpanów, szczególnie wątpiliwej jakości 8)
Choć po Inakim może i ten się sprawdzi :hmm:

Kijek
10-06-2008, 20:05
Taki jak Inaki to sie trafia 1 na 10.
Był juz Balbino, jeszcze 8 chujowych...

Nie ma co oceniac po statystykach, youtubach i wygladzie, zobaczymy jak bedzie gral.

Mam tylko nadzieje ze to juz nie jest koniec transferow z przodu bo jak sobie Trzeciak mysli ze Chinyama tym Arrura i Grzelakiem nagle podbijemy lige to niestety nie podbijemy.

BAU
10-06-2008, 20:34
Taki jak Inaki to sie trafia 1 na 10.
Był juz Balbino, jeszcze 8 chujowych...

Nie ma co oceniac po statystykach, youtubach i wygladzie, zobaczymy jak bedzie gral.

Mam tylko nadzieje ze to juz nie jest koniec transferow z przodu bo jak sobie Trzeciak mysli ze Chinyama tym Arrura i Grzelakiem nagle podbijemy lige to niestety nie podbijemy.

Zgadzam sie w 100%. Jakos mi to wszystko nie pasuje, sciagaja na sile tych Hiszpanow..Rozumiem, Astiz sie udal, ale ile bylo takich udanych transferow w (L) na przestrzeni ostatnich lat. Zreszta, jaki Hiszpan kosztuje 200tys. euro..Rozumiem ze to na zasadach jakiegos tam prawa i ze maja zaplacic za niego 12 miesieczna pensje..ale mi tu smierdzi hiszpanskim zlomem:( A Trzeciak zaciera rece ze wielki transfer Hiszpana, i wykorzystuje to, ze w sumie nikt nie moze nic o nim powiedziec, bo go nie widzial w akcji (mysle, ze sam Trzeciak nie widzial:)). No ale nic, pozyjemy zobaczymy, nie chcem zapeszac, skoro juz przeszedl, to daj Boze zeby dal nam MP.

Francais
10-06-2008, 21:35
dokladnie nie ma co sie kierowac tym ze jesli sprawdzil sie Astiz to teraz powinnismy czterech innych hiszpanow sprowadzic,co pokazal przypadek Roger,Edsona i Hugo z Eltonem...osobiscie wolal bym starego dobrego Mieciela z sercem do gry ale pozyjemy zobaczymy,dajmy sie chlopakowi wykazac.Co nie zmienia faktow ze zyczyl bm sobie zdecydowanie wiecej polakow!

dyha
10-06-2008, 21:46
czy przypadkiem Mirek w jakimś wywiadzie nie mówił, że w związku z tym, że mają sie zmienić przepisy będą się starać ściągać polaków?

Spokojnie wezmą jeszcze tego Paza (Pazie narazie :]) a później to już tylko Jarzębowski, Pawłowski i Garguła:popcorn:

zbinky
10-06-2008, 23:40
obym się mylił, ale mam dziwne przeczucie, że to będzie niewypał ten hiszpański striker

rey
11-06-2008, 07:25
Wszyscy piszą, że się nie sprawdzi, a może akurat się jednak sprawdzi... Co nie zmienia faktu, że wolałbym jakiegoś Mięciela np. W skrócie to dobrze, że się coś rusza, a niedobrze, że musimy się zastanawiać, czy transfer jest dobry, bo zawodnika nikt na oczy nie widział wcześniej.

pusty
11-06-2008, 15:47
Kogos, kto nie gra w polskiej ldize lepiej ocenic dopiero wtedy gdy zagra u nas. Oceniac to mozna przed wystepami w Legii transfery pokroju Grzelaka ;)

BAU
11-06-2008, 16:48
Kogos, kto nie gra w polskiej ldize lepiej ocenic dopiero wtedy gdy zagra u nas. Oceniac to mozna przed wystepami w Legii transfery pokroju Grzelaka ;)

Heh no widzisz i wlasnie na tym polega przewaga Trzeciaka, ze poki ten Hiszpan nie zalozy koszulki i nie wybiegnie na boisko, nie mozna o nim powiedziec nic. Do tego czasu my nabieramy wody w usta, Trzeciak jest szczesliwy, bo wpaja jaki to cudowny transfer, w tabelce pod napisem KUPIENI (czyt. pieniadze jakie wydalo iti w budowe Wielkiej Legii, a czego nie doceniaja ciagle dilerzy i bandyci) widnieje nowe nazwisko (do tego hiszpanskie!), a wszystko i tak zweryfikuje boisko. A do tego czasu Trzeciak i zarzad klubu maja spokoj.
Dobra koniec krakania:) jak juz przyszedl to niech chociaz sie sprawdzi i pomoze.

Tuzin
11-06-2008, 18:41
Ten cały Aruba-dżamejka raczej nie chciał tu przyjść za mniej ile zarabiał w Hiszpanii (200k ojro), a płacenie tyle takiemu bądź co bądź ogórowi uważam za lekkie przegięcie. Spokojnie można by było tyle rocznie wyrzygać jakiemuś Polakowi.

daimler
12-06-2008, 11:39
http://www.legialive.pl/news/26337_Iwanski_jeszcze_dzis_legionista.html

garść cytatów:

"Nie spodziewałem się, że zagram z Rosją od pierwszej minuty. Liczyłem na grę w mniejszym wymiarze czasu, co także zaważyło nieco na mojej postawie"

"Czemu ryczysz? Na paliwo nie masz?"
(Pomocnik Zagłębia Lubin Maciej Iwański do kolegi z drużyny, Manuela Arboledy po przegranym meczu z Groclinem 1:2.)

i na koniec mój ulubiony, zaraz po tym jak zwolnili z Zagłębia Michniewicza:
"Teraz z ręką na sercu możemy powiedzieć, że jesteśmy przygotowani i dajemy z siebie sto procent możliwości."

nie ma co, zawodowiec pełną gębą :ucieka: :ucieka: :ucieka:

SpideyPL
13-06-2008, 15:52
Panče Ḱumbev porozumiał się z Legią!

Dzisiaj Legia Warszawa i zawodnik Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Panče Ḱumbev, doszli do porozumienia oraz wyrazili chęć podpisania kontraktu.

Piłkarz z Macedonii chce wzmocnić naszą drużynę i reprezentować legijne barwy już od najbliższego sezonu.
Również dzisiaj nasz klub zwrócił się z prośbą do drużyny z Grodziska o podanie numeru konta bankowego, na które miałaby wpłynąć kwota odstępnego wpisana w kontrakt między zawodnikiem, a zdobywcą Pucharu Ekstraklasy 2008.

Zawodnik jest piłkarzem reprezentacji Macedonii. Do ligi polskiej trafił w 2004 roku i od początku związał się z Dyskobolią, z którą dwukrotnie zdobywał Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. W sumie w polskiej Ekstraklasie Macedończyk rozegrał 52 mecze i zdobył w niej trzy bramki.

http://www.legia.com/www/index.php?wyd=133

pawlik
13-06-2008, 16:05
nigdy nie podobała mi się jego gra, niepewny, dużo prostych błędów, obcinki...

ale przynajmniej bramke sieknie ;) http://www.youtube.com/watch?v=r2vFycJmQQ8

i żeby nie było, że jestem niesprawiedliwy ;p http://www.youtube.com/watch?v=Nk_0XI0aHJs

GregorAE
13-06-2008, 16:15
Jak dla mnie bardzo solidny obrońca, transfer na plus. Tylko szkoda że kolejny obcokrajowiec...

casual
13-06-2008, 16:17
No jakoś też średnio jestem do niego przekonany... Pożyjemy zobaczymy.

Francais
13-06-2008, 16:36
Wolal bym zdecydowanie Arbolede ale i Kumbev solidny gracz jak na polskie podworko,i napewno dla Legii bedzie to wzmocnienie,transferna +.
Ciekawe kogo sprowadza za Rogera:hmm:

e(L)egion
13-06-2008, 16:39
Mnie ten Kumbev zawsze na maksa wku...... no a teraz będzie grał u nas :kac: ;)
Ciekawe czy to oznacza że Paz to już temat nieaktualny?

dyha
13-06-2008, 16:45
Mnie ten Kumbev zawsze na maksa wku...... no a teraz będzie grał u nas :kac: ;)
Ciekawe czy to oznacza że Paz to już temat nieaktualny?

Mirek cały czas mówił o 2 środkowych obrońcach.

wykupują tą Dyskobolię, miejmy nadzieje, ze następny będzie Sikora :D

GregorAE
13-06-2008, 16:47
A Sikora to już czasem nie podpisał kontraktu z jakąś zagraniczną drużyną?

krzysiek_legia
13-06-2008, 16:50
Mirosław znowu zaskoczył. Nikt sie tego transferu nie spodziewal. Raczej bedzie uzupelnieniem.

Francais
13-06-2008, 17:42
wreszcie wzieli sie za sciaganie graczy z doswiadczeniem mogacych wniesc cos do zespolu a nie juniorow z przyszloscia...

krzysiek_legia
13-06-2008, 19:03
"Również dzisiaj nasz klub zwrócił się z prośbą do drużyny z Grodziska o podanie numeru konta bankowego, na które miałaby wpłynąć kwota odstępnego wpisana w kontrakt między zawodnikiem, a zdobywcą Pucharu Ekstraklasy 2008."

Dziwne, ze prosza o nr konta bo wg skarbu kibica PS to Kumbev'ovi konczy sie kontrakt 30 czerwca wiec przychodzi za darmo, chyba ze przedluzyl kontrakt podczas sezonu o czym mi niewiadomo

Kamil579
13-06-2008, 19:35
A Sikora to już czasem nie podpisał kontraktu z jakąś zagraniczną drużyną?

już jest piłkarzem Realu Murcia ;)

dyha
13-06-2008, 20:23
Piekarski: Roger odejdzie na 100 procent

"Roger odejdzie na sto procent. Jestem co do tego absolutnie pewny. Mam kontakt z jego menedżerem, wiem jakie wpływają oferty, wiem co się dzieje. Legia mogłaby się uprzeć i zatrzasnąć mu drogę do kariery w Europie, ale nie sądzę, by to zrobiła." - mówi w wywiadzie dla portalu weszlo.pl Mariusz Piekarski, który sprowadził Rogera Guerreiro do Legii Warszawa 2,5 roku temu. Legia najprawdopodobniej zarobi na transferze ok 4,5-5 mln euro.

Betis, Osasuna, Numancia, Valladolid, Dynamo Moskwa, CSKA Moskwa, Panathinaikos Ateny, Besiktas Stambuł i Maccabi Tel Awiw – z dnia na dzień lista klubów zainteresowanych pomocnikiem stołecznego klubu rośnie.

no jak Osasuna zainteresowana, to wymienić go na Astiza + 4.5 MLN :]

kiubz
13-06-2008, 22:04
no jak Osasuna zainteresowana, to wymienić go na Astiza + 4.5 MLN :]

5, bo jeszcze Benhałerowi trza co$$$ odpalić

dyha
13-06-2008, 22:27
5, bo jeszcze Benhałerowi trza co$$$ odpalić

no te 0.5 już wziąłem po uwagę.

GregorAE
13-06-2008, 23:14
no te 0.5 już wziąłem po uwagę.

No a Lechu K. ?? Też by coś przyjął za Rokera Perejro :P

matx
13-06-2008, 23:32
No a Lechu K. ?? Też by coś przyjął za Rokera Perejro :P

Uważaj, żeby ktoś Cię zaraz nie zjadl. :)

casual
13-06-2008, 23:38
Uważaj, żeby ktoś Cię zaraz nie zjadl. :)

Właśnie ***** ;)

GregorAE
13-06-2008, 23:49
Przecież ja się z niego wcale nie śmieje, ja dbam o jego interesy :p

pusty
14-06-2008, 02:49
Jak na polska lige to solidny obronca. W kierunku gry w europejskich pucharach jak do tej pory nie zrobiono nic, co mnie wcale nie dziwi :)

Z.
15-06-2008, 17:18
Legia chciała ściągnąć Zbigniewa Zakrzewskiego, występującego w poprzednim sezonie w szwajcarskim FC Thun. Szwajcarzy byli skłonni puścić tego zawodnika do polskiej ligi, ale zainteresowania przejściem na Łazienkowską nie wyraził sam Zakrzewski. Głównie dlatego, że bał się, jak zostałoby to odebrane w Poznaniu – "Zaki" jest przecież wychowankiem Lecha (urodził się w Poznaniu), a takim transferem mógłby zamknąć sobie drogę powrotu w rodzinne strony - donosi portal weszlo.com.
W Lechu Zakrzewski rozegrał 96 meczów i strzelił 27 goli. To dość niezły bilans, biorąc pod uwagę, że często wystawiany był na prawej pomocy. W Szwajcarii furory nie zrobił – zanotował tylko dwa trafienia (po jednym dla Sionu i Thun).

Legia długo po Zakrzewskim nie płakała - podpisała kontrakty z Piotrem Rockim i Hiszpanem Mikelem Arruabarreną.

Czekam na próby dobrania do sztabu trenerskiego Marka Koniarka.

casual
15-06-2008, 17:25
Oho, niech no jeszcze pod Reksia podchodzy zrobią. Swoją drogą sensowna postawa Zakrzewskiego.

pusty
15-06-2008, 17:45
Postawa bardzo sensowna i rzadko spotykana.

Fizi
15-06-2008, 17:52
o ile to w ogóle prawda

crolick
15-06-2008, 19:05
O ile Angole mówią prawdę i faktycznie ktoś dałby 4 mln funciaków za Rogera, to byłby chyba najwyższy transfer w historii polskiej kopanej (17 mln zł)...

Kijek
15-06-2008, 20:18
O ile Angole mówią prawdę i faktycznie ktoś dałby 4 mln funciaków za Rogera, to byłby chyba najwyższy transfer w historii polskiej kopanej (17 mln zł)...

cos w okolicach naszego rocznego budzetu,
Leszek z Walterem to chyba pojdą na tygodniową najbe jak opyla za tyle Rogera.

a My bysmy mogli za ten hajs kupic kilku fest piłkarzy, niestety na to nie licze - "projekt stadionu" etc. no chyba ze
własciciel klubu zdecyduje sie jeszcze raz poniesc duze naklady finansowe

krzysiek_legia
15-06-2008, 23:04
;Kami Kosowski wraz z kolegami z Cadiz CF spadł z Segunda Division! Drużyna Polaka w ostatniej serii spotkań zremisowała na wyjeździe z Herculesem Alicante 1:1. W końcówce meczu Cadiz CF miał rzut karny, którego nie wykorzystał Abraham Paz.

Kamil Kosowski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Cadiz CF z 49 punktami zakończył rozgrywki na 20. miejscu w tabeli. Do pierwszej ligi awansowały Numancia, Malaga i Sporting Gijon. Z drugiej ligi, oprócz Cadiz, spadły Racing Ferrol, Granada 74 i Poli Ejido.

Czy to ten sam Paz co ma do Legii przyjsc??
P.S jak mozna pogrubic tekst?

Domino23
15-06-2008, 23:18
Brac Nihata :D

Kijek
15-06-2008, 23:21
Czy to ten sam Paz co ma do Legii przyjsc??

tak ten.

casual
15-06-2008, 23:36
Zobaczymy co Roger zaprezentuje jutro, ale jeśli zagra na podobnym poziomie jak w dwóch dotychczasowym meczach, to kase za niego wezmiemy jak na nasze mażliwości ogromną. Ponizej 6-7 milionów Euro bym go nie puszczał.

Fizi
16-06-2008, 08:33
Jak czuje się piłkarz, który jest ponoć wart 5 mln euro?

- Czytałem w gazetach o takiej sumie, ale zaznaczam: tylko w gazetach. Szczerze mówiąc, nie wiem, kto wymyślił taką cenę za mnie i czy akurat tyle jestem wart. Powtarzałem już wiele razy, że Euro to Euro i na myślenie o sprawach klubowych będzie czas. Na razie chcę się skoncentrować na jak najlepszych występach w mistrzostwach.

Doniesienia o zainteresowaniu hiszpańskich klubów Pana osobą to tylko prasowe spekulacje? A może ktoś kontaktował się z Panem?

- Mogę zapewnić, że z moim menedżerem nikt się nie kontaktował. Wiem tylko to, co przeczytałem w gazetach. Nic poza tym.

http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20862

Numer
16-06-2008, 10:12
Potrzebujemy czterech równorzędnych stoperów - twierdzi Trzeciak. Trzech już ma - to Kumbev, Dickson Choto i Wojciech Szala. Czwarty, Abraham Paz Cruz z Kadyksu, przyjedzie w tym tygodniu. Środkową linię ma wzmocnić Maciej Iwański i to niezależnie od tego, czy z drużyny odejdzie Roger Guerreiro. - Jak na razie konkretnych ofert nie ma

Wiec jak Roger odejdzie to będzie się można spodziewać kogoś na jego miejsce. Może Garguła. I to by była mocna linia pomocy.

karakan
16-06-2008, 10:43
Już są pogłoski , że odejdzie Roger,Edson i Choto.
Na razie to tylko spekulacje prasowe , ale..

krzysiek_legia
16-06-2008, 13:28
Edson pewnie odejdzie bo dluzsza czesc sezonu nie gral a bral jedna z najwiekszych jak nie najwieksza pensje a kontrakt mu sie konczy wraz z koncem roku. Niepokoi mnie tez ze z Vukoviciem sie jeszcze nie dogadali

Slyboots
16-06-2008, 15:37
Czy to ważne za ile on pójdzie??
Ile by za Rogera nie wzięli, całą kwotę pochłoną olbrzymie koszty budowy nowego wspaniałego stadionu, który będzie podstawą do budowania nowej, wielkiej Legii mającej awansować do Ligi Mistrzów w bliżej nieokreślonej przyszłości, w atmosferze współpracy, braterstwa i miłości.

dyha
17-06-2008, 13:16
tak przegladalem komentarze na legia.net i ...

--------------------------MUCHA----------------------------------
--------------------------(Skaba)----------------------------------
-------Bartczak----Paz-------Choto-------------Wawrzyniak
--(Rzeżniczak)--(Szala)-----(Kumbev)--------(Wysocki)
----------------------------Jarząbowski----------------------------
----------------------------(Vukovic)---------------------------------
-----Pawłowski-----------Giza-----------------Garguła--------
-----(Radovic)--------------------------------------(Rybus)--------
----------------------------Iwański------------------------------------
-----------------------------Chinyama---------------------------------------
---------------------------(Arrunaberrena)-----------------------------------

było by całkiem ciekawie, ale wątpie by sprowadzili aż tylu graczy....

No i przy transferze Rockiego, raczej nikogo na prawą stronę się ściągną.

Chociaż Mireczek coraz częściej nas zaskakuje.

bobo
17-06-2008, 14:29
Czy to ważne za ile on pójdzie??
Ile by za Rogera nie wzięli, całą kwotę pochłoną olbrzymie koszty budowy nowego wspaniałego stadionu, który będzie podstawą do budowania nowej, wielkiej Legii mającej awansować do Ligi Mistrzów w bliżej nieokreślonej przyszłości, w atmosferze współpracy, braterstwa i miłości.

Wiesz co? Mam dla ciebie dobra radę. Przestań pierdolić w kółko to samo, bo rzygać się chce czytając takich filozofów.

zbinky
17-06-2008, 14:37
Wiesz co? Mam dla ciebie dobra radę. Przestań pierdolić w kółko to samo, bo rzygać się chce czytając takich filozofów.

nie ma to jak mocne wejście na początek. Aż ciekawy jestem jak skończy.......

bobo
17-06-2008, 14:46

Eeee tam, nie taki początek, to juz mój trzeci post. Szybko się uczę, więc napisałem tak, żeby było zrozumiale i przejrzyście ;-)
Bo ileż można czytać takie wypowiedzi?
Niektórzy pieprzą w kółko to samo jak zepsuta katarynka...
Jak nie na LL, to na forum, ech.

maciej_KO
17-06-2008, 16:24
na Powązkach :lol2:

karakan
17-06-2008, 16:40
bobo:

Bierzemy przykład z takiego jednego filozofa , który cały czas tak ********..Mirek sie nazywa.

Bądź zdrów i kontroluj sie trochę..

Slyboots
17-06-2008, 19:09
Eeee tam, nie taki początek, to juz mój trzeci post. Szybko się uczę, więc napisałem tak, żeby było zrozumiale i przejrzyście ;-)
Bo ileż można czytać takie wypowiedzi?
Niektórzy pieprzą w kółko to samo jak zepsuta katarynka...
Jak nie na LL, to na forum, ech.
Ale Ty wcale nie musisz niczego czytać kolego. Skąd możesz wiedzieć co ludzie "pierdolą" na forum skoro jesteś od niedawna? Piszesz głupawy post, w którym nie wnosisz NIC do tematu i nie przedstawiasz własnego zdania. Myślisz inaczej? Proszę bardzo, pisz. Tylko wyhamuj trochę. Chodziło mi o to że bez znaczenia jest za ile Roger pójdzie, a sporo osób się tym podniecało.

dyha
18-06-2008, 15:19
"Maciej Iwański podpisał dziś kontrakt z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa." - poinformowała oficjalna strona Zagłębia Lubin. "Zrobiliśmy wszystko, by zatrzymać Maćka w Lubinie. Zawodnik jednak podjął decyzję o odejściu, a my nie chcemy blokować mu drogi do piłkarskiego rozwoju" – mówi Prezes Zagłębia, Paweł Jeż. Legia musiała wyłożyć za zawodnika 650 tysięcy euro, co jest najwyższą sumą w historii, jeśli chodzi o transfer przeprowadzony pomiędzy polskimi klubami.
"Nie jestem zaskoczony tym, że do takiego transferu doszło. Prasa spekulowała, że nasi zawodnicy, być może, będą opuszczać nasz klub i tak się stało w przypadku Maćka. Tracimy lidera zespołu, jednego z najlepszych piłkarzy, jakich ta drużyna miała. Mam nadzieję, że Maciek będzie realizował swoje sportowe marzenia już w Legii Warszawa" – mówi trener lubinian Rafał Ulatowski.

Maciej Iwański
ur.: 07.05.1981 Kraków
wzrost/waga: 171/70
pozycja: pomocnik
poprzednie kluby: Unia Oświęcim, Szczakowianka Jaworzno, Zagłębie Lubin

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/index.php?id=art&nr=3831

daimler
18-06-2008, 15:24
Dramat...

dyha
18-06-2008, 15:27
a Arboleda w Lechu.

Z.
18-06-2008, 15:44
Ciekawa liga moze być. Lech będzie mocny, my też w miare, a Wisła wcale nie musi być taką potęgą jak rok temu.

Francais
18-06-2008, 15:53
Lewandwoski,Arboleda znajac Smude sciagnie jeszcze jakiegos latynosa i w Poznaniu montuja konkretna ekipe.
Co do Iwanskiego dobry transfer,gosciu ma kopyto potrafi walnac z daleka a i ciezar gry bierze na siebie,no i polak...jak dla mnie pozytywny transfer.

crolick
18-06-2008, 16:01
Dramat...Zdecydowanie. Będzie takie samo dno jak z poprzednim 'miedzianym' playmakerem, niejakim Kowalskim Ireneuszem. Szkoda że Arboleda poszedł do Lecha - duże wzmocnienie ich obrony IMO

Francais
18-06-2008, 16:06
chyba nie jest dobrym porownaniem Kowalski ze slabiutkiego wtedy Zaglebia z Iwanskim z badz co badz mistrza kraju gdzie odgrywal kluczowa role...

karakan
18-06-2008, 16:12
Jakby Iwański był taki mega kojot , to już by trenował za granicą..

Hawaj
18-06-2008, 16:16
moim zdaniem ani nie dramat ani nie wielki szał.
szczerze - jeżeli mógłbym wybrać pomiędzy duetem Arboleda - Lewandowski (Lewy podobno ostatecznie ok. 300 tys. euro, Arboleda nie więcej niż pół paki euro jak sądzę) a Iwański - Kumbev, to postawiłbym na tych pierwszych.
od Iwańskiego wolę np. Gargułę, może Majewskiego (głównie ze względu że jest z Pruszkowa i 5 lat młodszy {choć to i plus i minus}).
ale generalnie rzecz biorąc nie jest jakoś tragicznie, jeżeli chodzi o aspekt piłkarski. Kumbev - solidny obrońca, w sam raz zamiast Augustyna na ławce. Rocki - bardzo dobry dżoker. Iwański - markowy środkowy pomocnik, najlepszy jakiego najwidoczniej mogli wyciągnąć za rozsądną cenę. Arrunaberrena - 6 goli w Segunda wchodząc z ławki, pozytywne opinie Hiszpanów.

muszą na ten moment jeszcze dojść środkowy obrońca (może ten Paz, ale jest chyba za dobry dla nas ;)) i prawy obrońca ( mówiono o Jarzy i Lewczuku). może napastnik - z dryblingiem, szybkością. ale takim zawodnikiem mogą być Szałachowski, Rocki i Majkowski (o ile go nie wypożyczą), szczególnie uwzględniając, że razem z Rado i Majkowskim jest ich 4 na prawej pomocy. w przypadku odejścia Rogera - może jeszcze jeden środkowy / lewy pomocnik.

6/7 piłkarzy łącznie pewnie kupią. a to spowoduje, że skład mamy pełny. i to niezły, nawet licząc odejście Rogera. teraz trzeba poczekać, jak to poukłada Urban.

pusty
18-06-2008, 16:17
A ja o dziwo do tego transferu NIE jestem nastawiony sceptycznie ;)

dyha
18-06-2008, 16:30
i ja bym jednak nie porównywał Iwańskiego do Kowalskiego ponieważ :

gdy Kowalski przychodził do nas było tak :

2000/01 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=969&id_sezon=57) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=57) 16/0
2001/02 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=969&id_sezon=59) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=59) 23/7
2002/03 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=969&id_sezon=61) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=61) 29 0
2003/04 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=969&id_sezon=63) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=63)

mecze / bramki

a u Iwańskiego jest tak :

2004/05 (w) (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=2815&id_sezon=65) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=65) 13/1
2005/06 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=2815&id_sezon=67) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=67) 26/10
2006/07 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=2815&id_sezon=69) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=69)29/6
2007/08 (http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=2815&id_sezon=71) http://www.90minut.pl/logo/flagmini/pol.jpg Zagłębie Lubin (http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=439&id_sezon=71) 28/10
a do tego asysty których jest całkiem sporo. wiec to jednak jest duża róznica.

wyobrażam sobie te płacze i żale, gdyby nam go Wisła wyrwała ....

krzysiek_legia
18-06-2008, 16:45
Ja tylko jestem ciekawy czy Iwanski to zastepca Rogera czy uzupelnienie druzyny. Moze Miroslaw szykuje jeszcze jakies transfery (powinien sie streszczac zeby wszyscy mogli przygotowac sie do sezonu)

Cos nie slychac zeby tych 5 graczy wystawionych na liste znalazlo inne kluby.

arczi
18-06-2008, 16:52
Dla mnie osobiście też dramat. Iwańska symulująca małpa obok Rockiego to ścisła czołówka najbardziej znienawidzonych przeze mnie polskich kopaczy ligowych. Zamiast Lewandowskiego - 3 ligowy anonimowy Hiszpan. Zamiast Majewskiego - Iwańśki. Jeszcze ten Arboleda... Bardzo niezadowolony jestem z dotychczasowej łapanki mości Mirosława.

dyha
18-06-2008, 18:20
dziwne tylko ze na oficjalnej jeszcze żadnego info nie ma, piszą natomiast o kolejnym Hiszpanie w w sztabie.

krzysiek_legia
18-06-2008, 20:05
Pewnie czekaja az przyjada do Warszawy i beda mogli przypozowac do foty z koszulka :)

Kubełek_Adam
18-06-2008, 20:26
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20922 - Podbno Paz już w Legii.

zbinky
18-06-2008, 20:38
no a ja wlasnie mialem krzyczec, zeby jakos obrone posklejali - jesli te info sie potwierdzi i jesli ten Paz caly prezentuje poziom zblizony do Astiza to jest calkiem niezle

Fizi
18-06-2008, 20:43
dziwne tylko ze na oficjalnej jeszcze żadnego info nie ma, piszą natomiast o kolejnym Hiszpanie w w sztabie.

bo jeszcze nie podpisał:

http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20923

Nazgul
18-06-2008, 21:32

I to jest cholernie istotna informacja. Hiszpański koordynator szkolenia młodzieży :) Może wreszcie doczekamy się młodych grajków na wysokim poziomie :) Nie zdziwię się, jak za kilka lat repreza będzie zdominowana przez Legię. Brawo!

http://www.legia.com/www/index.php?wyd=136

Javier Rodriguez pomoże Akademii

2008-06-18 15:56 - Autor: Emil Kamiński, fot. Adam Polak - Źródło: własne
Legia Warszawa pozyskała nowego trenera od przygotowania fizycznego. Trener Javier Rodriguez będzie współpracował z Akademią Piłkarską. Wcześniej tym samym zajmował się w klubie z hiszpańskiej Primera Division, Osasunie Pampeluna.

Co chciałby pan osiągnąć pracując w Legii?

Javier Rodriguez: Przyjechałem tutaj, żeby przygotować wszystkim rocznikom Akademii Piłkarskiej długoterminowy plan zajęć, który bardziej uwydatni i zrównoważy ich rozwój. Władze warszawskiej Legii silnie inwestują w rozwój piłki młodzieżowej, dlatego chciałbym swoją pracą pomóc w szkoleniu młodych legijnych zawodników. Wiadomo, że nie każdy z nich przebije się do pierwszego składu, jednak chcąc zrobić z nich dobrych piłkarzy, trzeba najpierw zebrać o nich maksymalną ilość informacji, dotyczących warunków i możliwości fizycznych, stylu gry etc. Taka będzie moja rola w Legii, wcześniej podobnymi rzeczami zajmowałem się w Osasunie Pampeluna i swoje doświadczenia z Hiszpanii chcę przenieść do Polski. Stworzenie takiej bazy znacznie ułatwi mi układanie treningów dla poszczególnych roczników, ponieważ jest dla mnie bardzo istotne, aby chłopcy 14-letni nie wykonywali ćwiczeń przeznaczonych dla piłkarzy w wieku seniorskim. Dotychczas w Hiszpanii zajmowałem się przygotowaniem fizycznym drużyn i mam w tym niemałe doświadczenie.

Czym charakteryzuje się współpraca z młodzieżą w Hiszpanii?

Javier Rodriguez: Jest ona zindywidualizowana i opiera się na wiedzy dotyczącej możliwości każdego z młodych piłkarzy. Wszystkie kluby posiadają bazę każdego chłopca, który trenuje w ich szkółkach. Zajęcia są układane zgodnie z rozwojem fizjologicznym piłkarzy, tak aby ich nie przeciążać. Każdy z młodych zawodników jest uważnie obserwowany i bardzo skrupulatnie oceniany. Wierzę, że podobny model uda się wprowadzić także i tutaj.

Ile czasu potrzeba żeby z młodego chłopaka, który zaczął kopać piłkę zrobić dojrzałego piłkarza?

Javier Rodriguez: Wszystko zależy od indywidualnych możliwości zawodników. Niektórzy potrzebują na to zaledwie 5, 6 lat, a inny muszę ćwiczyć nawet do 12 lat, jednak średni czas wychowania piłkarza zajmuje od 8 do 10 lat.

Kepke
18-06-2008, 22:52
Coś szybko LL zmienia transfery z zakładki Przyszli na Przyjdą.

Kre
18-06-2008, 23:22
Inaki po powrocie do Osasuny, news z ich oficjalnej strony:

“I’m really happy to return to Osasuna”

Iñaki Astiz Ventura (Pamplona, Nov 5th 83) is back at Osasuna after having played on loan for Polish side Legia Warzsawa during the 2007/2008 season. “I’m really happy to return to Osasuna and I feel very excited about having the chance to play in the first squad of my home team. I’ve been with the team in a few games but I never managed to make my debut with them. I hope I can do it this year because I’m expected to stay in the first squad, but I’ll have to demonstrate my level and prove I can play for Osasuna in Primera”, Astiz said at a press conference held last week in Pamplona. The young home-grown defender feels he has improved as a player after his year-long experience in the Polish league. “Fortunately I adapted quickly to living in Poland and also to my team. Things worked out well and now I think I’m a better player since I learnt a lot from such an enriching experience.” Astiz is aware though of the effort required to play for the first team and he admits it won’t be an easy task. “Competition to play will be hard, but that’s the same in every team. You have to do your best to earn a spot in the starting line-up, as well as being a bit lucky when your chance arrives”, he ended.

kiubz
19-06-2008, 13:18
http://www.legialive.pl/zdjecia/iwanski_bolak2_d.jpg

Transfer w ramach uczenia kiboli tolerancji? Ale goguś...

:zlosliwy:

karakan
19-06-2008, 13:27
faktycznie , średnio męski ma image :hmm:

:lol2:

Fizi
19-06-2008, 13:38
Zaskakującą informację podaje dzisiejsze wydanie Diario de Cadiz: Legia zmieniła ofertę dla Abrahama Paza. Obrońca wyjechał z Warszawy bez podpisania kontraktu i zdecyduje o swojej przyszłości później – czytamy w hiszpańskim dzienniku. Przypominamy, że jeszcze wczoraj klub z Warszawy zapewniał o pozytywnych wynikach negocjacji z zawodnikiem, a decyzja o podpisaniu kontraktu miała być już tylko uzależniona od wyników badań lekarskich. Poszło o coś innego.

Jeszcze kilkanaście godzin temu, na łamach tej samej gazety, drugi trener Legii Kibu Vicuna zapewniał, że Abraham Paz od nowego sezonu będzie piłkarzem stołecznego klubu. – Paz będzie u nas występował przez najbliższe trzy lata – stwierdził. Z pozyskania Hiszpana cieszył się też Jan Urban, który był pewien transferu Paza do Polski. Wczoraj zawodnik przeszedł w Warszawie testy medyczne. Nie było komplikacji, więc Legii pozostało już tylko czekać na pisemną opinię lekarzy, a ta miała być gotowa już na dzisiaj. Skąd więc ten nagły zwrot?

Według Diario de Cadiz strony poróżniły się w kwestii indywidualnego kontraktu. Dziennik wini Legię, która wczoraj miała przedstawić menedżerowi zawodnika inne warunki umowy niż te ustalane kilka tygodni temu. Podobno kluczowe punkty kontraktu, zaakceptowane wcześniej przez Paza, zostały w ostatniej chwili zmienione. Chodzi o aspekty finansowe, które uniemożliwiły osiągnięcie zgody pomiędzy klubem z Warszawy a przedstawicielem piłkarza. Legia nie komentuje tej sprawy.

Diario de Cadiz zastrzega jednak, że negocjacje z Abrahamem Pazem nie zostały definitywnie zerwane. Możliwe, że obie strony podejmą jeszcze rozmowy i uda się osiągnąć kompromis. Dziennik informuje także, że Pazem interesuje się kilka innych klubów, które mogą skorzystać na zachowaniu Legii.
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20932

znowu to samo :lol:

RadO
19-06-2008, 13:43
Przeszacowali :lol:

kiubz
19-06-2008, 13:56
Przeszacowali :lol:

Nie :lol:

Pewnie znowu rozmawiali o kwocie netto a jak przyszło co do czego to wpisali tą samą ale brutto.

RadO
19-06-2008, 14:54
Nie :lol:

Pewnie znowu rozmawiali o kwocie netto a jak przyszło co do czego to wpisali tą samą ale brutto.

Ale jego bezczelność mnie zadziwia... Jak można czytać kontrakt przed podpisaniem? Nie ufa Leszkowi na słowo? :efoch:

casual
19-06-2008, 15:47
http://www.legialive.pl/zdjecia/iwanski_bolak2_d.jpg

Transfer w ramach uczenia kiboli tolerancji? Ale goguś...

:zlosliwy:

Prosze Cię. Akurat on wygląda względnie normalnie. Przy innych gwiazdorkach jest ubrany całkiem zwyczajnie, przynajmniej jak dla mnie. Normalna koszulka, torba- co w tym dziwnego? Normalna fryzura do tego...

A z tym Pazem to faktycznie niezły cyrk.

BAU
19-06-2008, 16:01
Ja bym apelowal naprawde o troche obiektywizmu. Wiadomo ITI to, ITI tamto, generalnie na minus. Ale transfer Iwanskiego to naprawde wielki plus. Jest to dobry zawodnik, kreatywny. Wymieniany przez wielu kibicow wsrod potencjalnych celow transferowych, jakie powinien sobie postawic Trzeciak. Teraz, kiedy jest w (L), dalej slychac glosy narzekania. Nie przeszedlby, a juz nie daj Boze kupilaby go Wisla albo Lech to byscie znow przeklinali zarzad. Nie pisze oczywiscie do wszystkich, ale naprawde nie laczmy tego co robi klub poza boiskiem, z transferami, bo to nie ma sensu. Ja osobiscie naprawde sie ciesze z tego transferu. Wreszcie zawodnik ograny w kraju, ze znaczacym jakby nie bylo nazwiskiem, Polak. A nie jakis wieczny talent z II albo III ligi, albo obcokrajowiec o ktorym nikt nie slyszal.

daimler
19-06-2008, 16:12
Normalna koszulka
założyłbyś koszulkę z fioletowymi kwiatkami? :o

kiubz
19-06-2008, 16:36
Jeju, jacy tu wszyscy poważni, ubrał się jak *****, wkleiłem jego fotę i już że jadę po ITI za transfer Iwańskiego.

Poza tym to przyznawać się który to swego czasu chciał torbę sobie kupić i wrzucał :zlosliwy:

Casual? :hmm:

dyha
19-06-2008, 16:56
Obrońca FC Cadiz, Abraham Paz Cruz nie będzie piłkarzem Legii Warszawa.
O wszystkim poinformował Mirosław Trzeciak – Abraham był jednym z wielu piłkarzy, który znajdował się w kręgu naszych zainteresowań. Muszę zastrzec, że kwestie finansowe nie stanowiły dla nas bariery. O tym, że hiszpański defensor nie przyjdzie do Legii zadecydowały wzgędy pozasportowe - zakończył dyrektor sportowy zdobywcy Pucharu Polski.

detoxizer
19-06-2008, 17:19
Z informacji LL wynika, że zadecydowały kiepskie wyniki badań. Jak tak faktycznie było to raczej rozsądny ruch. Potem były narzekania: "kupili inwalidę" itd.

hmB.
19-06-2008, 17:26
Panowie, spokojnie. Oseia tez kupilismy :D
Nazwisko ma słuszne ;) Niestety na ta chwile tylko tyle.

miłośnik Basków ? :>

Ostatnio, kolega (pół Hiszpan, pół Polak), mówiąc o tym transferze tego Baska śmiął się z ludzi mówiących "kolejny ch. transfer Legii, jakiś Hiszpan z drugiej ligi do naszej czołowej drużyny", twierdząc że poziomom tejże ligi jest wyższy niż naszej i poradzi sobie na "lajcie"..
Moim zdaniem to zależy też od jego motywacji-jeśli będzie mu zależało to sobie poradzi. Myśle że gorszy od Grzelaka nie będzie.

kiubz
19-06-2008, 17:30
Z informacji LL wynika, że zadecydowały kiepskie wyniki badań. Jak tak faktycznie było to raczej rozsądny ruch. Potem były narzekania: "kupili inwalidę" itd.

Z informacji Diario Cadiz za to wynika, że wogóle do badań nie podchodził a od wtorku domykał sprawy kontraktowe. Wszystko się wyjaśni jak podpisze umowę z nowym klubem, gdzie badania prezejdzie.

detoxizer
19-06-2008, 17:36
Z informacji Diario Cadiz za to wynika, że wogóle do badań nie podchodził a od wtorku domykał sprawy kontraktowe. Wszystko się wyjaśni jak podpisze umowę z nowym klubem, gdzie badania prezejdzie.

Wydaje mi się, że jednak LL ma świeższe wiadomości na ten temat. Nie będzie i już, pytanie tylko- kto za niego? Z całym szacunkiem do Kumbeva, ale on drugim Astizem nie był, nie jest i nie będzie.

krzysiek_legia
19-06-2008, 19:12
Kumbev tez cos dlugo nie jest potwierdzany...

Kijek
19-06-2008, 19:54
miłośnik Basków ? :>
chodizło bardziej o to ze zawodnik o tym samym naziwsko gra w Villareal i jest bardzo dobrym pilkarzem. tyle.

Kumbev tez cos dlugo nie jest potwierdzany...

"zdecyduje wzgledy pozasportowe"

detoxizer
19-06-2008, 20:28
Legia jest podobno zainteresowana Gari Urangą z Realu Sociedad. Tak podaje właściwie Marca.

PS. Z tego co się doczytałem Paz miał problemy kiedyś z kostką ( operowany). Być może właśnie to zadecydowało o tym, że nie przyjdzie tutaj.

casual
19-06-2008, 23:33
Poza tym to przyznawać się który to swego czasu chciał torbę sobie kupić i wrzucał :zlosliwy:

Casual? :hmm:

A ja. Fakt faktem, że nie kupiłem, ale jak mi wpadnie coś w oko to czemu nie.

Tak samo nie widze nic złego w tego typu koszulkach (nie będe dyskutował o fioletowych kwiatkach daimler, mówie o typie koszulki) . Szczególnie jak ktoś ma bic, którego nie musi się wstydzić (akurat Iwański takowego nie ma) ;)

I wyszedł mi zajebiscie na transferowy temat post. Ale na serio- nie ciągnijmy tego wątku, Kiubz ;)

kiubz
19-06-2008, 23:45
I wyszedł mi zajebiscie na transferowy temat post. Ale na serio- nie ciągnijmy tego wątku, Kiubz

Nam tu bardziej o tą piękną lilię na sercu rozchodziło a nie o koszulkę.

EOT ;)

Co do względów pozasportowych to wydaję mi się, że słyszałem to już a propos jakiegoś muzina z reprezentacji WKS co niby żółtaczkę miał mieć... i chyba przy kilku innych okazjach.

Kijek
19-06-2008, 23:55
Od kiedy Trzeciak jest u nas to cos czesto piłkarze do nas nie przychodza z powodów "niezaleznych od klubu" tudziez "spraw pozasportowych", wczesniej jakos tego sobie nie przypominam.

Fajnie ze pozyskali Iwanskiego bo to powoduje że mamy 3 super piłkarzy jak na Nasze warunki na ta pozycje, chociaz do momentu odejscia Rogera czyli pewnie jakies dwa tygodnie.

Jeszcze: Bonin, Pawłowski, Jarza, Bartczak, Miętowy i mozemy jechac z koksem. (oj tak se filozofuje :D)

dyha
20-06-2008, 00:49
Od kiedy Trzeciak jest u nas to cos czesto piłkarze do nas nie przychodza z powodów "niezaleznych od klubu" tudziez "spraw pozasportowych", wczesniej jakos tego sobie nie przypominam.

Fajnie ze pozyskali Iwanskiego bo to powoduje że mamy 3 super piłkarzy jak na Nasze warunki na ta pozycje, chociaz do momentu odejscia Rogera czyli pewnie jakies dwa tygodnie.

Jeszcze: Bonin, Pawłowski, Jarza, Bartczak, Miętowy i mozemy jechac z koksem. (oj tak se filozofuje :D)

raczej nie potrzebujemy dwóch prawoskrzydłowych i prawych obrońców. Pawłowski i Jarza wystarczą :D ja bym jeszcze za kimś na lewą stroną się rozejrzał.

Numer
20-06-2008, 10:48
W Warszawie przebywa menedżer pomocnika Legii Marcelo Robalinho. Nieoficjalnie wiadomo, że ustala z Mirosławem Trzeciakiem, dyrektorem sportowym klubu warunki odejścia Rogera. Legia żąda za piłkarza minimum 4 miliony euro. Jak się wczoraj dowiedział PS, do gry o naszego reprezentanta włączyła się Borussia Dortmund, w której występuje inny z naszych reprezentacyjnych pomocników - Jakub Błaszczykowski, a także Brazylijczyk Dede znajomy legionisty. Dla Niemców kwota odstępnego za Rogera nie jest żadnym problem. Również i jego pensja (500 tys. euro netto za sezon, bo najmniej tyle trzeba będzie mu zapłacić) nie przekracza ich możliwości.

jak by Waltery mocno ścisnęli pośladki do by tyle mogli mu zaoferować.

krzysiek_legia
20-06-2008, 11:01
Poki nie bedzie stadionu to nie beda "sciskac posladkow" :D

m84
20-06-2008, 12:55
Dobre transfery Legii :)

Rocki - Gość z Warszawy, niesamowity walczak, ciągle szybki i dużo potrafiący mimo wieku :) Będzie zapieprzał za dwóch jak to ma w zwyczaju, a u nas takich grajków za wielu nie ma, większość to goście bez jaj. I w dupie mam jakie gesty kiedyś wykonywał podczas meczu. Komu to tak przeszkadza to chyba nigdy nie grał w piłkę :) Prowokacja, emocje, adrenalina to część tego sportu. Dla mnie normalna sprawa i się tym nie podniecam.

Kumbev - Może grać na środku jak i prawej obronie. Taki ktoś nam się na pewno przyda. Groźny także w ofensywie bo dobrze główkuje. Złapie formę to będzie z niego dużo pociechy i wcale nie widzę w nim tylko rezerwowego który w razie czego może wejść. Taki Rzeźniczak się go może bać jak nie będzie zapierdalał to Macedończyk wskoczy za niego. Na pewno dużo lepszy piłkarz niż Bronowicki który do tej pory był głównym zastępcą Kuby.

Iwański - Przez 4 lata lider Zagłębia. Jeśli pomocnik potrafi strzelić w sezonie 10 bramek i to dwukrotnie to już dużo mówi. Nasza środkowa linia pewnie tyle łącznie nie zdobyła. U niego dochodzą jeszcze bardzo dobre asysty i niezły przegląd pola. Potrafi też ukąsić z wolnego co już nie raz pokazał, a w Legii tego brakuje. Ostatnio jedynie czasem Aco dawał radę. Pasuje idealnie do stylu gry Legii.

Arruabarrena - Się okaże.

Z.
20-06-2008, 14:58
http://www.legialive.pl/zdjecia/iwanski_trening1.jpg

To są jakieś jaja. Sylwetka sportowca? :o

detoxizer
20-06-2008, 15:04
http://www.legialive.pl/zdjecia/iwanski_trening1.jpg

To są jakieś jaja. Sylwetka sportowca? :o

Wiesz co to jest anatomia?

Snoopy
20-06-2008, 15:35
kiubz jeśli wg Ciebie Iwański ubiera się jak **** to chyba nie widziałeś Fabiańskiego albo Grosickiego. Albo widziałeś, ale przypierdolić się wypada tylko do niektórych? :hmm:

rumieńce + brzuszek czyli chlejus i obżartuch... ot podsumowanie zawodnika na miesiąc przed pierwszym meczem :|

Fizi
20-06-2008, 17:22
kiubz jeśli wg Ciebie Iwański ubiera się jak **** to chyba nie widziałeś Fabiańskiego albo Grosickiego. Albo widziałeś, ale przypierdolić się wypada tylko do niektórych? :hmm:

rumieńce + brzuszek czyli chlejus i obżartuch... ot podsumowanie zawodnika na miesiąc przed pierwszym meczem :|

w sumie chyba na miesiąc przed pierwszym meczem trudno oceniać co innego ;)

krzysiek_legia
20-06-2008, 17:26
Chlopak poprostu troszke sie zapuscil przez urlop i bedzie mnial co robic. Dixi tez zawsze z nadwaga wraca:)

Z.
20-06-2008, 18:12
Znaczy Twoim zdaniem Iwański po prostu ma tendencje do tycia? :chytry:

:lol2:

Tomereek
20-06-2008, 18:43
Kowal mówi, ze każdy dobry zawodnik powinien wracać z urlopu z nadwagą :]

krzysiek_legia
20-06-2008, 18:54
Kowal mówi, ze każdy dobry zawodnik powinien wracać z urlopu z nadwagą :]

Wlasnie wczoraj skonczylem czytac jego ksiazke i w ten sposob poznal sie na Zganiaczu:D

karakan
20-06-2008, 18:54

Dobra, to Iwański jest mniej mało męski niż Fabiański.

Francais
21-06-2008, 00:40
Wlasnie wczoraj skonczylem czytac jego ksiazke i w ten sposob poznal sie na Zganiaczu:D

eee tam lepszy fragment jest z Jozwiakiem i latajacym telewizorem:hyhy:

krzysiek_legia
21-06-2008, 13:25
eee tam lepszy fragment jest z Jozwiakiem i latajacym telewizorem:hyhy:

Albo kolesiem,ktory wpadl w kraty grajac w dziadka :D

Legia podobno zainteresowana kolesiem ktory zwie sie Gari Uranda. Statystyki ma jednak malo przekonujace, chociaz moze jak na polskie warunki bedzie dobry

detoxizer
21-06-2008, 13:30
Albo kolesiem,ktory wpadl w kraty grajac w dziadka :D

Legia podobno zainteresowana kolesiem ktory zwie sie Gari Uranda. Statystyki ma jednak malo przekonujace, chociaz moze jak na polskie warunki bedzie dobry

To właśnie jest przerażające. Gość z drugiej ligi hiszpańskiej ma być wybawieniem wicemistrzów Polski... Masakra. Ta liga jest ch...wa

wredny
21-06-2008, 14:42
To fakt. liga jest beznadziejnie słaba

krzysiek_legia
21-06-2008, 14:44
Poki nie zmieni sie infrastruktura, ludzie nie beda bac sie inwestowac w kluby, nie zmieni sie system podatkowy i wiele innych spraw to niestety nasza liga niedlugo zostanie wyprzedzona przez Azerbejdzan

wredny
21-06-2008, 14:48
przykre acz możliwe :niebij:. a tak transferowo, to Majkowski poszedł na rok do Wisły Płock

Kijek
23-06-2008, 00:20
Legia Warszawa pilnie potrzebuje środkowego obrońcy. Niedawno z klubu odszedł filar defensywy Inaki Astiz i jak do tej pory nie udało się wypełnić luki po Hiszpanie. Bardzo bliski podpisania kontraktu jest Pance Kumbev z Groclinu, ale wątpliwe, żeby to właśnie on stworzył razem z Dicksonem Choto zaporę nie do przejścia. Po nieudanych podchodach pod Abrahama Paza, dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak zarzucił sieci na kogoś innego. Na Łazienkowską miał przejść Albert Serran, ale wybrał grę w angielskim Swansea City.

Albert Serran jest środkowym obrońcą, wychowankiem Espanolu Barcelona. Rok temu został przesunięty z rezerw do pierwszego zespołu, jednak nie zdołał wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce. Piłkarzem zainteresował się ostatnio klub Swansea City, który właśnie awansował z trzeciej ligi do Championship i potrzebuje wzmocnień na nowy sezon. Anglicy wypożyczyli Serrana na trzy lata. 24-letni obrońca był tez na celowniku Legii - w Warszawie miał być alternatywą dla Abrahama Paza. Niestety, wiadomo już, że ani Paz ani Serran nie zagrają na Łazienkowskiej.

Biedny Mirek, znowu mu nie wyszło.
Kumbev tez nie przyjdzie.

Raffi
23-06-2008, 00:40
Za Kumbeva to już chyba nawet zapłacili....

pusty
23-06-2008, 00:56
Ale to jest Legia pod rzadami ITI... Nie takie cuda sie zdarzaly ;)

wrc
23-06-2008, 01:02
Zobaczymy. Dzisiaj ma podpisać kontrakt.

Btw.
Zaczyna mnie irytować to szukanie ratunku wśród Hiszpanów.

detoxizer
23-06-2008, 10:38
Podobno "Krzesełka" nie chcą rozwiązać z Kumbevem kontraktu. Trochę dziwne biorąc pod uwagę fakt, że ma wpisaną sumę odstępnego ( sam tak mówi). Nie będzie go :)

rolnik
23-06-2008, 11:36
Z oficjalnej:

Maciej Korzym jedzie do Turcji na testy do pierwszoligowego klubu Sivasspor Kulübü. Serwis legia.com poinformował o tym Mirosław Trzeciak.

- Korzym do Turcji wylatuje jeszcze dzisiaj i będzie tam obserwowany przez tydzień. Maciek jest jeszcze młodym zawodnikiem, dla którego bardzo ważne są regularne występy. Dotychczas w Legii wychowanek Sandecji miał problemy z regularną grą, dlatego pozwoliliśmy mu na tygodniowy wyjazd do Turcji. Jeżeli zawodnik przypadnie do gustu sztabowi trenerskiemu Sivassporu, wówczas wypożyczymy go na rok. - powiedział dyrektor sportowy Legii.

Trzeciak potwierdził również zainteresowanie klubów z nowej I polskiej ligi (dawnej II) młodymi zawodnikami Legii - Kamil Majkowski ma ofertę gry w Wiśle Płock, a chęć angażu Wojciecha Trochima i Adama Frączczaka wyraził Dolcan Ząbki. We wszystkich wypadkach w grę wchodzi wypożyczenie tych zawodników. - zakończył dyrektor sportowy Legii.

m84
23-06-2008, 21:40
Panče Ḱumbev został oficjalnie piłkarzem Legii Warszawa.

Informację o tym wydarzeniu serwisowi legia.com przekazał dyrektor sportowy naszej drużyny, Mirosław Trzeciak.

- Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od prezesa Drzymały o wpłynięciu na konto Dyskobolii pieniędzy za Panče. To oznacza, że Macedończyk jest już naszym zawodnikiem. Zawodnik czeka jeszcze na podpis właściciela Dyskobolii pod dokumentem rozwiązującym jego kontrakt z wielkopolskim klubem. Jednak grodziszczanie otrzymali już pieniądze za macedońskiego defensora, co jednoznacznie określa jego status - zakończył Trzeciak.

Ḱumbev dzisiaj wraz z resztą drużyny rozpoczął zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. W krótkiej rozmowie na korytarzu hotelowym przyznał, że liczy na regularne występy w barwach Macedonii dzięki grze w Legii Warszawa.

krzysiek_legia
24-06-2008, 11:01
Dzisiaj na obozie Legii w Grodzisku Wielkopolskim pojawi się nowy zawodnik. Będzie to Yamoudou Camara, środkowy obrońca AS Nancy ekipy z Ligue 1.

Francuz skończył 21 lat, mierzy 187 cm i waży 86 kg. W sezonie 2007/08 rozegrał 24 mecze w drugim zespole Nancy. Camara zaliczył również dwa występy w pierwszej drużynie francuskiego pierwszoligowca., raz grając w Pucharze Francji oraz raz w Pucharze Ligi Francuskiej. Defensor będzie przebywał na testach w Legii przez kilka dni, a trener Jan Urban zechce go sprawdzić w jednym ze sparingów.

Dzisiejszego wieczoru spodziewany jest w Grodzisku napastnik drużyny serbskiej ekstraklasy, OFK Belgrad, Dalibor Veselinović. Gracz formacji ofensywnej jest 5-krotnym reprezentem Serbii w kategorii U-21. Zawodnik mierzy 198 cm i waży 94 kg.

Niezle warunki ma ten Dalibor:o

Fizi
24-06-2008, 11:30
sie wymontuje jeden fotel z autokatu i jakos to będzie :D

Robson(L)
24-06-2008, 11:36
Kawał byka. :zagubiony: Może będziemy mieli swojego Kollera.

maciej_KO
24-06-2008, 11:42
Dzisiejszego wieczoru spodziewany jest w Grodzisku napastnik drużyny serbskiej ekstraklasy, OFK Belgrad, Dalibor Veselinović. Gracz formacji ofensywnej jest 5-krotnym reprezentem Serbii w kategorii U-21. Zawodnik mierzy 198 cm i waży 94 kg.
W ciemno go biorę, nieważne jak gra, ważne że wszyscy będą sie go bali:paker:

Fizi
24-06-2008, 11:48
albo bedą mu zakładac siaty przechodząc mu między nogami razem z piłką ;)

maciej_KO
24-06-2008, 11:52
a Julka Kruszankina pamiętacie? :pociesza:

daimler
24-06-2008, 12:00
Teraz Andriej Arszawin, gwiazda Euro opuści Zenit za... 30 mln euro! Rosjanin może wybierać spośród ofert Arsenalu, Interu czy Barcelony.
Andriej Arszawin, największa gwiazda i odkrycie Euro 2008, cztery lata temu mógł grać w Polsce. Jednak ani Legia Warszawa, ani Wisła Kraków nie były zainteresowane pozyskaniem tego zawodnika.
- Arszawinowi akurat kończył się kontrakt w Zenicie St. Petersburg - wspomina menedżer FIFA Grzegorz Bednarz. - To jeszcze nie był ten Arszawin co dzisiaj. Dopiero co pukał do drzwi reprezentacji Rosji. I Zenit nie był tym klubem co obecnie. Wtedy jeszcze nie sponsorował go potężny koncern Gazprom.

Agent Arszawina, z którym akurat sprzedaliśmy Wojtka Kowalewskiego z Szachtara Donieck do Spartaka Moskwa, przyjechał ze mną do Krakowa. Chłopak chciał pograć w Polsce, wypromować się i odskoczyć stąd na Zachód. Był do wzięcia jedynie za prowizję menedżerską i 300 tys. dol. dla zawodnika. To było jednak za dużo dla Wisły i Legii - dodaje Bednarz.

Rozmów transferowych w ogóle wtedy nie podjęto. Żądana przez piłkarza stawka była zbyt wysoka. Fakt, dolar wówczas miał inną wartość niż obecnie. Kosztował 4 zł, a nie 2,2 zł. Dzisiaj jednak i Arszawin ma zupełnie inną cenę.

:lol:

Numer
24-06-2008, 12:03
No dobra ale to było przed czy po przyjściu ITI, bo jak przed to nawet jak by chcieli to by nie mogli.

Fizi
24-06-2008, 12:28
No dobra ale to było przed czy po przyjściu ITI, bo jak przed to nawet jak by chcieli to by nie mogli.

rok przed

ale Cupiał może sobie w brodę pluć bez dwóch zdań

detoxizer
24-06-2008, 15:07
:lol:

No i? Roger w Celcie Vigo też się nie pokazał, a teraz jest warty więcej niż wtedy. Życie :)

pusty
24-06-2008, 16:39
Cos sie zaczyna dziac w tym okienku transferowym... Cokolwiek wyjdzie z tych spekulacji to juz teraz chyba beda to najlepsze, a przynajmniej najbardziej rozsadne transfery za czasow ITI. Szkoda tylko, ze w obecnej sytuacji jakos bardzo to nie cieszy...

crolick
24-06-2008, 17:06
Ja tylko czekam jeszcze na Gargułę albo Majewskiego i będzie gites malina. Trochę szkoda tego Mięciela, ale jak się nie dogadali to trudno. Przynajmniej łyżeczkę schowali do kieszeni i wyjęli trochę kapuchy na zakupy...

nevermind
24-06-2008, 18:36
Jeszcze na miejscu Ose... tzn Trzeciaka pokusilbym sie o Hernaniego z Korony. plus jeden z tych co Crolick wymienil i mi to starczy na te okienko :)

Ardiano
24-06-2008, 21:51
a kto się ze mną założy, że od grudnia znów będziemy jechać po Trzeciaku i Miklasu za brak transferów??

Endrju
25-06-2008, 10:55
Ja tylko czekam jeszcze na Gargułę albo Majewskiego i będzie gites malina. Trochę szkoda tego Mięciela, ale jak się nie dogadali to trudno. Przynajmniej łyżeczkę schowali do kieszeni i wyjęli trochę kapuchy na zakupy...

Majewski jest do wyjęcia chyba tylko w przypadku sprzedania Rogera i przeznaczenia znacznej części kasy z tego na Majewskiego zamiast na stadion. Najbardziej to mnie wkurwia, że jeszcze rok temu nie chcieliśmy go ze Znicza za śmieszne pieniądze w porównaniu do klasy zawodnika i tego co trzeba zapłacić dziś...

Fizi
25-06-2008, 14:59
ja tam z powodu ubyktu w kieszeni Waltera rozpaczał nie będę

Fizi
25-06-2008, 15:44
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20811

"Paz - Nie mogę powiedzieć, o co poszło. Zapewniam jednak, że do Warszawy nie przyjechałem na badania, choć jestem w stu procentach zdrowy. W stolicy nie przechodziłem żadnych testów, więc o zerwaniu rozmów zdecydowało coś innego. "

detoxizer
25-06-2008, 16:58
Heh moim zdaniem powinni jeszcze raz usiąść do stołu i negocjować. Jakoś jestem pewien, że ten Paz to byłoby objawienie ligi. No cóż- lepiej testować zawodnika z rezerw AS Nancy niż brać ogranego zawodnika, który się cieszy niezłą renomą. No ale ja się przecież nie znam...

Nie jest tajemnicą, iż Legia Warszawa szuka wzmocnień na Półwyspie Iberyjskim. Wszak hiszpańską ligę bardzo dobrze zna zarówno trener Jan Urban jak i dyrektor sportowy klubu, Mirosław Trzeciak. Teraz próbują oni wykorzystać swoją wiedzę w klubie z Łazienkowskiej. Część mediów w Hiszpanii sugeruje, iż stołeczna Legia jest zainteresowana pozyskaniem trzydziestoletniego Jose Juana Luque. Jest on obecnie związany z Granada 74 CF (klub ten w minionym sezonie zajął 21. miejsce w Segunda Division i został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej).

Luque gra zazwyczaj na lewym skrzydle w linii pomocy. Zawodnik swoją karierę rozpoczynał w FC Sevilla. Następnie reprezentował barwy takich zespołów jak: Albacete Balompie, Atletico Madryt, Elche CF, Espanyol Barcelona, Malaga CF i Ciudad de Murcia.

Już to widzę... 18 bramek w II lidze. Niezłe statystyki :)

Z.
25-06-2008, 23:02
Starszych nie było niż 30 letni? Przeca to młodziak.... :|

dyha
25-06-2008, 23:11

biorą młodych - źle , biorą starszych - gorzej.

ludzie litości :modli:

detoxizer
25-06-2008, 23:12

Ja to nie rozumiem niektórych. Bez kitu. Ściągają 21 letniego- lament, płacz, bo niedoświadczony, bo to Legia tutaj muszę grać doświadczeni, którzy poradzą sobie z presją. Interesują się 30 letnim- nie, bo za stary lepiej młodego i perspektywicznego.

Mnie to grzeje ile ma lat- ma grać tak aby Legia zdobyła MP i dobrze zaprezentowała się w europucharach. I tyle.

Z.
25-06-2008, 23:14
No wole młodego Lewandowskiego niż jakiegos kumpla Trzeciaka, co grywał z nim w 2 lidze hiszpanskiej na poczatku wieku.

detoxizer
26-06-2008, 10:36
No wole młodego Lewandowskiego niż jakiegos kumpla Trzeciaka, co grywał z nim w 2 lidze hiszpanskiej na poczatku wieku.

Ja jednak wolę silną Legię, a sorry mieliśmy już Chmiesta, mamy Grzelaka. To są królowie strzelców II ligi polskiej. Ten typ ma 18 bramek w II lidze hiszpańskiej i gra jako pomocnik. Niech Trzeciak ściąga więcej takich kumpli. Jestem za.

Ps. Ooo 1000 postów za mną ;)

Raffi
26-06-2008, 12:48
no ale porównujemy pomocnika do napastnika?

Zobaczymy. Biorąc pod uwagę wiek, to jednak działa to na korzyść RL. Władze klubu uznały że to za duże ryzyko, a cena za wysoka i takie ich prawo. Ja uważam tą decyzję za błąd (po kilkudziesięciokrotnym oglądzie Lewandowskiego), ale jakieś tam uzasadnienie można znaleźć. Postawa "Aro" jak dla mnie jest jeszcze większą zagadką, ale zobaczymy.

PS Niesamowicie mnie telepie (a spotykam to nie po raz pierwszy) jak ktoś pisze o Chmieście jako o królu strzelców II ligi w sytuacji, gdy ten zawodnik na przekroczenie wyniku Lewandowskiego z ostatniego sezonu potrzebował aż... 3 sezonów (02/03, 03/04, 04/05) i oczywiście nigdy żadnym królem strzelców nie był, a w sezonie przed przyjściem do Legii, jako już doświadczony zawodnik, zdobył ... ledwie 3 gole.
Jedynie przykład Grzelaka jest porównywalny (acz znowu osiągnięty w dużo późnniejszym wieku).
Czas pokaże, kto miał rację.

Kamil579
26-06-2008, 18:01
LCP:

Według naszych informacji, Legia Warszawa jest bardzo blisko pozyskania hiszpańskiego piłkarza Alberto Ortiza Moreno "Tito" z Espanyolu Barcelona. Bardzo możliwe, że 23-letni pomocnik rezerw już podpisał kontrakt z klubem z Warszawy.

"Tito" gra na pozycji lewego pomocnika. Ostatnio występował w rezerwach Espanolu, wcześniej był wypożyczany przez kilka klubów z Primera Division (m.in. Osasunę Pampeluna) ale nigdzie nie zdołał zatrzymać się na dłużej. Piłkarz ma zostać wypożyczony do Legii na jeden rok z opcją wykupu.

Alberto Ortiz ma dotrzeć na zgrupowanie Legii w Grodzisku Wielkopolskim już w najbliższy poniedziałek.

Numer
27-06-2008, 13:38
Defensywny pomocnik Espanyolu Barcelona Tito jest w kręgu zainteresowań warszawskiego klubu. Dzisiejszy Przegląd Sportowy informuje, że piłkarz powinien podpisać kontrakt w ciągu kliku najbliższych dni.

To defensywny czy lewy w końcu. Defensywny by się bardziej przydał.

detoxizer
27-06-2008, 13:52
To defensywny czy prawy w końcu. Defensywny by się bardziej przydał.

Z tego co mi wiadomo to chyba lewy pomocnik. Co do defensywnego to może Outtarra ;)

Kamil579
27-06-2008, 14:41
To defensywny czy lewy w końcu. Defensywny by się bardziej przydał.

w FM 08 jest defensywnym pomocnikiem :P

daimler
27-06-2008, 16:01
http://www.ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,wid,10096685,wiadomosc.html
"Wybrałem Lecha, bo na Legii się zawiodłem"

:kawa:

detoxizer
27-06-2008, 16:43
http://www.ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,wid,10096685,wiadomosc.html
"Wybrałem Lecha, bo na Legii się zawiodłem"

:kawa:

Normalna gadka :). Wiadomo, że jak znalazł się w Lechu to nie będzie mówił, że wolałby grać w Legii. Ja naprawdę, ale nie żałuję tego Lewandowskiego- mieszkam w tej chwili w Pruszkowie, mam blisko na stadion- dobry jest to fakt, ale media robią z chłopaka gwiazdę jakby był co najmniej Messim. To podbija cenę. Legia to klub dla ludzi z charakterem- jeżeli bał się rywalizacji, że ją przegra to nie powinien grać tutaj.

Z.
27-06-2008, 16:52
Z pewnością bez Lewandowskiego jest wystarczająco ludzi z charakterem w Legii. Doliczyłem się dwóch, w porywach trzech.

detoxizer
27-06-2008, 16:53
Z pewnością bez Lewandowskiego jest wystarczająco ludzi z charakterem w Legii. Doliczyłem się dwóch, w porywach trzech.

I właśnie to jest problemem Legii, dlatego rozumiem transfer Rockiego.

rey
28-06-2008, 08:40
http://sport.onet.pl/0,1248675,1778603,wiadomosc.html

Niech idzie, tyle że w tym momencie jakiś defensywny pomocnik by się przydał. Płakał po nim nie będę na pewno. O ile ofensywnych/rozgrywających pomocników nam w tym momencie nie brakuje, to w wśród defensywnych bida.
Mirek do dzieła! :kawa:

Szmiciu
28-06-2008, 11:28
http://sport.onet.pl/0,1248675,1778603,wiadomosc.html

Niech idzie, tyle że w tym momencie jakiś defensywny pomocnik by się przydał. Płakał po nim nie będę na pewno. O ile ofensywnych/rozgrywających pomocników nam w tym momencie nie brakuje, to w wśród defensywnych bida.
Mirek do dzieła! :kawa:

Nigdy nie byłem zwolennikiem jego talentu. Fajnie grał na początku przygody z Legią, później po odejściu Okuki nie pokazał nic ciekawego. Fakt, dużo biega, walczy, ale jak na defensywnego pomocinka zbyt mało kreatywny. Mówiąc kolokwialnie : jedno drewno mniej:)

detoxizer
28-06-2008, 12:13
Podziękujmy p. Czarusiowi. Dzięki niemu też Lewandowski nie gra w Legii.

Hawaj
28-06-2008, 12:15
http://www.rcdespanyol.com/principal.php?modulo=detalleNoticia&idnoticia=4937&idseccion=29&idsite=1&idmenu=9&idsubmenu=109
wiadomość z czwartku

El futbolista de l'Espanyol B Alberto Ortiz, Tito, jugarà la temporada que ve cedit en el conjunt polonès del Legia de Varsòvia. El centrecampista, un dels homes clau del filial blanc-i-blau tindrà l'oportunitat així de disputar la Copa de la UEFA amb el conjunt que entrena Jan Urban, exjugador d'Osasuna, Real Valladolid i Toledo. La seva segona posició en el campionat de la lliga de Polònia li ha valgut aquesta classificació.

El club de Varsòvia s'ha reservat, a més, una opció de compra de cara al final d'aquesta temporada sobre el jugador, de 23 anys

niestety po katalońsku, ale postaram się ;)

Piłkarz Espanyolu B, Alberto Ortiz, Tito, będzie grał w przyszłym sezonie "cedit" (na zasadzie wypożyczenia?) w polskim zespole Legia Warszawa. Pomocnik, "un dels homes clau del filial blanc-i-blau" (może tu chodzić o to, że to człowiek, zakładający niebiesko - białą koszulkę, ale to przypuszczenie) będzie miał możliwość występowania w Pucharze UEFA z zespołem, który trenuje Jan Urban, były gracz Osasuny, Realu Valladolid i Toledo. Drużyna ta zajęła w zeszłym sezonie drugą pozycję w polskiej lidze "li ha valgut aquesta classificació".

Drużyna z Warszawy zarezerwowała sobie, "a mes" (na miesiąc, ale nie rozumiem kontekstu), możliwość zakupu tego 23 letniego zawodnika po zakończeniu sezonu.

kiubz, może tobie pójdzie lepiej z tym dziwnym językiem... ;)

Kijek
28-06-2008, 12:23
Mówiąc kolokwialnie : jedno drewno mniej:)

Ja wole to "drewno" Vuko od lat tutaj niż zaciag Mirosława jakis NoNameów z rezerw Espanyolu Ossasuny i innych ktorzy pograja tu rok i beda spierdalac.

"lepszy Vukovic z baru..."

detoxizer
28-06-2008, 12:36
Otóż to. Vuko jako kapitan sprawdza się znakomicie. Dla Legii jako kolektywu będzie to olbrzymia strata.

nst
28-06-2008, 12:55
Nie ma ludzie niezastapionych.Vuko swoje lata ma,chcial jeszcze dorobic przed emerytura wiec nie dziwota ze tak sie skonczylo. Poskapili grosza wiec musza miec jakas alternatywe...pozyjemy zobaczymy.
Ja osobiscie za nim plakac nie bede. Dobry byl ale kilka lat temu i o kilka lat mlodszy.

kiubz
28-06-2008, 12:57
http://www.rcdespanyol.com/principal.php?modulo=detalleNoticia&idnoticia=4937&idseccion=29&idsite=1&idmenu=9&idsubmenu=109
wiadomość z czwartku

niestety po katalońsku, ale postaram się ;)

Piłkarz Espanyolu B, Alberto Ortiz, Tito, będzie grał w przyszłym sezonie "cedit" (na zasadzie wypożyczenia?) w polskim zespole Legia Warszawa. Pomocnik, "un dels homes clau del filial blanc-i-blau" (może tu chodzić o to, że to człowiek, zakładający niebiesko - białą koszulkę, ale to przypuszczenie) będzie miał możliwość występowania w Pucharze UEFA z zespołem, który trenuje Jan Urban, były gracz Osasuny, Realu Valladolid i Toledo. Drużyna ta zajęła w zeszłym sezonie drugą pozycję w polskiej lidze "li ha valgut aquesta classificació".

Drużyna z Warszawy zarezerwowała sobie, "a mes" (na miesiąc, ale nie rozumiem kontekstu), możliwość zakupu tego 23 letniego zawodnika po zakończeniu sezonu.

kiubz, może tobie pójdzie lepiej z tym dziwnym językiem... ;)

"cedit"- cedido, wypożyczony

a mes to w tym przypadku ademas, czyli ponadto... czyli mogą wykupić go po roku

"un dels homes clau del filial blanc-i-blau"- jeden z kluczowych graczy biało-niebieskich, zeszłego sezonu (czyli Espanyol B)

"li ha valgut aquesta classificació" - zawdzięcza mu tą pozycję (Legia Urbanowi)

Reszta dobrze :)

edit: Ja katalońskiego się trochę uczyłem, ale Laska, następnym razem idź do prawego górnego rogu strony i zobacz czy wersji kastylijskiej nie ma :lol: :lol: :lol:

Szmiciu
28-06-2008, 14:14
Ja wole to "drewno" Vuko od lat tutaj niż zaciag Mirosława jakis NoNameów z rezerw Espanyolu Ossasuny i innych ktorzy pograja tu rok i beda spierdalac.

"lepszy Vukovic z baru..."

Jeśli jedynym walorem Vuko jest waleczność to z taką "zdolnością" jest multum graczy na rynku. Co do graczy z zagranicy weżmy przykład Cantoro, który zadomowił się w Polsce na dobre. Podobnie byłoby z Astizem, gdyby nie brak odwagi wydania kilku mln zł. Tak więc, pewne jest jedno, gracze rezerw np Espanyolu mają z większym prawdopodobienstwem większe umiejętności od Vuko.

krzysiek_legia
28-06-2008, 14:23
Rockiego mozna spróbować na pozycji Vuko. Ciekawe kto bedzie nowym kapitanem(ja stawiam na Szale)

Hawaj
28-06-2008, 14:51
edit: Ja katalońskiego się trochę uczyłem, ale Laska, następnym razem idź do prawego górnego rogu strony i zobacz czy wersji kastylijskiej nie ma :lol: :lol: :lol:

rzeczywiście ;) hehehe

Kijek
28-06-2008, 15:04
Jeśli jedynym walorem Vuko jest waleczność to z taką "zdolnością" jest multum graczy na rynku. Co do graczy z zagranicy weżmy przykład Cantoro, który zadomowił się w Polsce na dobre. Podobnie byłoby z Astizem, gdyby nie brak odwagi wydania kilku mln zł. Tak więc, pewne jest jedno, gracze rezerw np Espanyolu mają z większym prawdopodobienstwem większe umiejętności od Vuko.
Ok :D
To wystawmy 11 Rogerów ktorzy maja umiejetnosci na poziomie tych z Espanyolu tylko nie wiem kto wtedy bede walczyl.
Ale ok, zapomnialem ze "walecznosc" to zdecydowanie za mało. Jak On sie ostał w tej Legii przez tyle lat tylko z ta "walecznoscia" :o

Skoro gracze Espanyolu maja wieksze umiejetnosci to sprowadzmy ich cała kadre tylko nie wiem kto przez cały sezon bedzie za nich na boisku zapierdalal. I kto bedzie gral w nastepnmym sezonie jak byle Espanyol powie ze jednak chca zeby wrocili.

"brak odwagi wydania kilku mln zł" - tzn konkretnie ilu milionów złotych ? :D
skad wiesz ze checi nie było na wydanie 'odpowiednich pieniedzy' na niego tyle ze moze sam Astiz nie chciał skoro pojawiła sie szansa na powrot do Ossasuny? skoro Ossasuna go chciała? itd...

detoxizer
28-06-2008, 18:52
Jose Izquierdo Martinez – prawdopodobnie tak będzie nazywał się nowy obrońca Legii. 27-letni zawodnik Osasuny Pampeluna, który już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowania "wojskowych", ma wzmocnić rywalizację na prawej stronie defensywy.

Hiszpanowi właśnie wygasł kontrakt, a ponieważ w klubie z Pampeluny występuje już od dłuższego czasu, postanowił zmienić otoczenie. Piłkarz znalazł się na celowniku kilku zespołów z Primera Division (Atletico Madryt, Mallorca, Real Betis), ale podobno to Legia jest najbardziej zdeterminowana na zatrudnienie obrońcy i przedstawiła mu już konkretną ofertę. Na korzyść klubu z Warszawy przemawia też fakt, że Izquierdo grałby tu regularnie, czego nie zapewnią mu drużyny wymieniane w gronie potencjalnych nabywców.

Niewykluczone, że Izquierdo dołączy na zgrupowanie Legii w Grodzisku Wielkopolskim wraz z innym hiszpańskim piłkarzem - Albetro Ortizem "Tito" z rezerw Espanyolu Barcelona.

Nie chce mi się w to wierzyć... Już to widzę, że wybiera Legię zamiast Atletico Madryt...

Warszawiak
28-06-2008, 19:35
:raca: jak ja czekałem na informację, że są zainteresowani/kupują jakiegoś prawego obrońcę! Nareszcie nasz ukochany Kubuś powędruje na ławeczkę!

Kijek - czemu zakładasz, że Hiszpanie nie będą walczyć, hmmm?

Z.
28-06-2008, 20:32
Zaczyna mnie meczyć napływ tych Hiszpanów, 4 ligowych Francuzów i Jugoli. Ok, dwóch. Ok, czterech. Ale do ciezkiej cholery jak tak dalej pojdzie to jedynym Polakiem w 1 skladzie bedzie Rybus albo... Vuko/Roger :|

detoxizer
28-06-2008, 23:37
Ty chcesz aby Legia walczyła tylko o MP kompletnie odpuszczając sobie puchary? Niestety obecny świat piłkarski tak wygląda i nic w tym dziwnego. Prawda jest taka, że w Polsce nie ma piłkarzy gwarantujących sukces " na teraz". Przykładem niech będzie Polska na EURO. No chyba, że Ciebie satysfakcjonuje sam awans do grupy PUEFA, a potem 5 meczów i po zabawie. Polacy w Legii będą jeżeli sami sobie ich wychowamy- dlatego jest ten trener Hiszpan co będzie koordynował pracę grup młodzieżowych pod względem fizycznym ( ile my straciliśmy talentów z powodu złego prowadzenia już za młodu?).

Ja też chcę aby Legia była bardziej "polska" ( bez akademii będzie o to bardzo ciężko, bo szkolenie w Polsce leży), ale sorry jeżeli można wyciągać za darmo Hiszpana, który miał za sobą występy w Primera Division i strzelał ładne bramki albo Bartczaka, który jest dobry, ale tylko na polskie podwórko- to tak, wolę Hiszpana. Przykład Smolarka- nasz najlepszy strzelec nie był w stanie się przebić w Racing Santander.

Z.
29-06-2008, 00:11
Mam rozumieć, że Ty uważasz, że kupimy jeszcze 2-3 Hiszpanów z rezerw drugiej ligi, do tego dorzucimy Jugola ze sredniaka serbskiej ligi, a wszystko przyprawimy murzynem z 4 ligi francuskiej i wyjdzie z tego cos PONAD rozgrywki grupowe UEFY? Przeciez, to jakies kompletne nieporozumienie. U nas nie ma czegos takiego jak 'skałting'. A we Francji i Hiszpanii jest. Dlatego nie wierze w to, ze cała ta parodia profesjonalnego klubu wynajdzie geniusza, ktorego nie zauwazyło 20 profesjonalnych klubów hiszpanskich, 20 profesjonalnych klubów francuskich, do tego jeszcze 10 klubów 2 ligi obu tych krajów. To jest zwyczajnie niemozliwe.

Cudem w pucharach będzie awans do 1 rundy, czyli tej przed rozgrywkami grupowymi. To bedzie absolutny cud. Odpuszczam puchary. Jeszcze kilka lat temu to bylo mozliwe, teraz przepasc jest tak olbrzymia, ze zwyczajnie nie ma sensu sie tym emocjonować. Cudem przejdziemy pierwsza runde eliminacyjną (chyba, ze wpadniemy na Vaduz), a potem zapewne zakonczymy przygode.

crolick
29-06-2008, 00:35
Z. - czyli rozumiem, że uważasz(-łeś) np. Ouattarę oraz Rogera za cieniasów?!

Z.
29-06-2008, 01:04
A co pokazali na tle Szachtara albo Austrii Wiedeń?

Ouattara nie miał okazji pokazać się w meczu z klasową ekipą. Widziałem wielu gosci - 'mistrzów jednej rundy'.

Warszawiak
29-06-2008, 01:05
Z. - kolejna Twoja "100% polska" teoria.

I niestety kolejny raz odbiegasz trochę od rzeczywistości...

Pytanie crolika to raz,
dwa: tu nie chodzi o żaden skałting, bo chyba nikt z nas tu piszących, czy w ogóle chodzących na (L) nie wierzy w to, że przyjedzie do nas jakiś prawdziwy talent pokroju Rooney`a, czy innego Babbela. Oni nie są dla nas.
Ale jak najbardziej dla nas są zawodnicy, którzy nie łapią się w drużynach chociażby modnej ostatnio u nas ligi hiszpańskiej. I to zarówno I jak i II. Nie oszukujmy się, że poziom tych lig jest zdecydowanie wyższy niż u nas. Jestem w stanie się z Tobą założyć o butlę dobrego piwa, że zawodników typu Iwański gra bądź siedzi na ławie na hiszpańskim drugim froncie przynajmniej 20...

Kwestia co z takich transferów wyniknie, bo każdy praktycznie transfer jest jakąś niewiadomą. W pucharach dużo nie ugramy, nie ma się co oszukiwać detoxizer. Max faza grupowa.

Zgodzę się też, że można znaleźć zawodników i u nas. Tyle że spójrz na ceny. Transfer definitywny to zaczyna się od 300 tys ojro a kończy w niektórych przypadkach na bańce. To jest spore ryzyko. Chociażby z Lewandowskim. Może jest tak jak pisze Raffi, a może jest to kolejny jednosezonowiec typu Jarka? A z Espanii bierzesz faceta za darmo na rok, zapewniasz mu kontrakt i tyle. Zagra albo nie. Wiele pieniędzy nie wyrzucisz w błoto.
A nasi? Rozkapryszone gwiazdki, często brak profesjonalizmu. I to za jaką cenę! $ są to kluczowe.

I powiem Ci, że ja się z tym zgadzam. Za takiego dajmy na to Lisowskiego Widzew krzyknąłby pewnie teraz z 300-400 tysięcy euro, choć nie wiem nawet w której lidze oni mają grać... Warto tyle wydać? Facet zagrał może ze dwa dobre mecze, wylansowany w "PS", jaką masz pewność, że będzie grał dobrze u nas?

Numer
29-06-2008, 01:06
Raptem będzie 2-3 Hiszpanów.

Z.
29-06-2008, 01:09
Kowalczyk nie wyrażał się zbyt poważnie o drugiej lidze hiszpańskiej - a tam grał. Mówie, na polska lige to oni są ok, ale w pucharach nie ma co marzyć. Jedna runda i nara.

Z czym odbiegam od rzeczywistości? Bo na razie to z Twojego wpisu wynika, że zgadzasz się ze mną, że taki Hiszpan da takie samo gówno w pucharach co nasi. I, że na lige wystarczy.

P.S. Kolejny Fantasta - faza grupowa :lol2:

Warszawiak
29-06-2008, 01:17
Kowalczyk nie wyrażał się zbyt poważnie o drugiej lidze hiszpańskiej - a tam grał. Mówie, na polska lige to oni są ok, ale w pucharach nie ma co marzyć. Jedna runda i nara.

Z czym odbiegam od rzeczywistości?

Z całym szacunkiem dla Kowalczyka, ale grał tam dobre pare lat temu.
Od tego czasu sporo się zmieniło - choćby limity obcokrajowców, skład UE etc.
8-10 lat temu najlepsi szli do Serie A, teraz przed tą ligą na pewno są Premiership i Primera Division.

Od rzeczywistości odbiegasz z oceną polskich zawodników. To jest temat na odrębną dyskusję, ale coś jest nie tak z ich psychiką/mentalnością/motoryką/techniką/przygotowaniem taktycznym lub nie wiem z czym. Zobacz że oprócz Żurawskiego nie ma chyba żadnego zawodnika z pola, który opuściłby naszą ligę i pograł coś na zachodzie w przyzwoitym klubie (no może Jeleń jeszcze...). Dlatego skupowanie za duże pieniądze takich grajków do Legii jest naprawdę bardzo ryzykowne. I moim zdaniem bez sensu.

Dlatego podoba mi się wizja Trzeciaka - doświadczeni Polacy, o ile można ich za normalne pieniądze ściągnąć, dobrzy piłkarsko obcokrajowcy no i zdolna polska młodzież.

Z.
29-06-2008, 01:21
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nigdzie nie napisałem bzdury w stylu 'z Polakami' zajdziemy dalej w UEFIE niz z Hiszpanami". Po prostu krótki i łatwy rachunek. Z Polakami w składzie spokojnie mozemy walczyć o mistrza. Z Hiszpanami tez. Z Polakami dostaniemy bęcki w Europie, z Hiszpanami tez. Po co więc Ci Hiszpanie? Zreszta, gdyby był 1 - ok. Dwóch - ujdzie.

Jak ma się wizja Trzeciaka do tego, że w przyszłosci ma grać 6 ludzi z kraju? Przecież to trzeba stawiać na Rybusów, na Wociali, na Borysiuków, a nie WYPOZYCZAĆ (!) 30 (!) letniego Hiszpana z ławki 2 ligi.

Puchary trzeba odpuscic na jakies 10 lat, wziac tego Hiszpana od szkolenia i moze coś z tego wyjdzie. Teraz nie ma cienia szans. Absolutnie zadnego cienia szans.

Warszawiak
29-06-2008, 01:26
Tak jak napisałem - dlaczego Hiszpanie, a nie Polacy? Prosty rachunek ekonomiczny.

A samymi małolatami grać nie możesz, bo nic nie ugrasz...

Z.
29-06-2008, 01:31
Rachunek ekonomiczny jest taki, że klub zarobił na Fabiańskim, Borucu i Janczyku, a na Astizie i Ouattarze na konto przelano zero.

Wypozyczysz Hiszpana - ok, pogra - odejdzie. Nic nie zyskasz (w sensie finansowym) na dłuzsza mete. Ale masz pewny interes.

Kupisz Polaka - wykosztujesz się, pogra, wypromuje sie albo okaze się niewypałem. Tyle, że nawet jak jeden na 5 okaże sie niezły to kaska się zwróci - przykład Janczyka. Interes niepewny.

Oni po prostu preferują minimalizm i tyle.

Tuzin
29-06-2008, 01:32
Z. - czy mie się wydawało, czy Ty napisałeś że z Vaduz odpadniemy? Wyluzuj.

Z.
29-06-2008, 01:36
Taaa, ja. Vaduz awansował do 1 ligi szwajcarskiej, w której nie łapią się piłkarze, którzy w Polsce uważani byli za nieprzecietnch - Grosicki/Zakrzewski. Konfrontacji z Zurychem przez grzeczność nie przypomnę. Zdaję sobie sprawę, że są zdecydowanie słabsi ale... my też ;)

cwksdachu
29-06-2008, 04:00
Moge sie zalozyc o cysterne Blue Label i pisakownice kokainy, ze w dupe dostalibysmy zarowno od Vaduz, jak i od Bialorusinow i Tobolu Kostanaj

dyha
29-06-2008, 11:10
Moge sie zalozyc o cysterne Blue Label i pisakownice kokainy, ze w dupe dostalibysmy zarowno od Vaduz, jak i od Bialorusinow i Tobolu Kostanaj
zaklad przyjety.

Warszawiak
29-06-2008, 11:52
ja też, ja też do tego zakładu ;)

Z. - Ty dalej uparcie swoje.
Przecież dobrze wiesz za jakie pieniądze wzięliśmy Janczyka...

I o tym napisałem - młodzi, zdolni Polacy jak najbardziej. Za normalne pieniądze.

A ile kosztuje Lewandowski? Sporo za dużo. Powiedzmy, że przy zagranicznym transferze na nim zarobisz trzy-, czterokrotność tego co zainwestowałeś. Na takich Janczykach zarabiasz czasem więcej niż dziesięć razy. A ryzko finansowe dużoooo mniejsze w przypadku gdy okaże się niewypałem.

krzysiek_legia
29-06-2008, 15:14
"Dalibor Veselinović i Yamadou Camara opuszczają zgrupowanie Legii w Grodzisku Wielkopolskim. Obaj zawodnicy zaprezentowali się w piątkowym sparingu z Amkarem Perm.
- Są to młodzi i perspektywiczni piłkarze, którzy w przyszłości mogą coś osiągnąć w futbolu. Jednak w tej chwili Legia potrzebuje realnych wzmocnień, a ci zawodnicy byliby tylko uzupełnieniem składu naszej drużyny. Dziękujemy im za kilka dni spędzonych z drużyną i życzymy sukcesów w dalszej karierze – powiedział serwisowi legia.com dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak."
-------------------------------------------------------------------------------------------
no to poszukiwania trwaja dalej. Prawde mowiac to myslalem ze Camare wezma. Ciekawe kogo teraz sprowadza?

detoxizer
29-06-2008, 18:56
W sumie z relacji tekstowych wychodziło, że Camara jest niezły, więc... albo znalazł kogoś lepszego Trzeciak, albo sam już nie wiem co :)

No to czekamy dalej :)

Ja osobiście jestem zrażony do gry polskich obrońców (skrzydłowi), bo dośrodkowania w pełnym biegu w ich wykonaniu to jest maksymalny dramat. Legia praktycznie w każdym meczu jest zmuszona atakować, a niestety Polacy mają z atakiem pozycyjnym ogromne problemy- Hiszpanie wręcz odwrotnie. Przypominam także, że kiedyś Kalu Uche był wyciągnięty przez Wisłę z rezerw Espanyolu. Jak grał to chyba każdy widział.

krzysiek_legia
29-06-2008, 20:25
Musza byc juz z kims dogadani bo nie wierze że po kilku treningach i 45 min gry rezygnuja z ich usług. Czekam na wtore, jak okienko bedzie otwarte. Nie zdziwią mnie ze 3 transfery do Legii.

detoxizer
30-06-2008, 10:15
Ale się Vuko zdenerwował...

http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=20909

Nie wiem czemu- zawsze go broniłem, ale jakoś za specjalnie tęsknił nie będę. To nie ten Vuković z początku w Legii- solidny to fakt, ale w klubie o tej klasie i z takimi ambicjami to zdecydowanie zbyt mało.
Pytanie tylko kto zostanie kapitanem drużyny- obawiam się, że więcej mamy w tej chwili cip boiskowych niż prawdziwych liderów...

Numer
30-06-2008, 11:06
Tak z ciekawości wszedłem na transfermarkt.de i ci Hiszpanie którzy przychodzą(przyszli) Są wyceniani 700-1banika eurosów. Wiec niekoniecznie jakieś ogórki z drugiej ligi.

rolnik
30-06-2008, 11:38
Pytanie tylko kto zostanie kapitanem drużyny- obawiam się, że więcej mamy w tej chwili cip boiskowych niż prawdziwych liderów...

Kandydat może być tylko jeden 8)

Fizi
30-06-2008, 11:40
Rocki :lol2:

maciej_KO
30-06-2008, 12:32
:roll: nie zdziwiłbym się... :ucieka:

daimler
30-06-2008, 12:57
Kandydat może być tylko jeden
i nie ma totamto :kawa:

krzysiek_legia
30-06-2008, 18:48
A mi sie wydaje ze kapitanem bedzie Szala albo Kiełbowicz (maja najwiekszy staz w Legii)

kiubz
30-06-2008, 19:08
A mi sie wydaje ze kapitanem bedzie Szala albo Kiełbowicz (maja najwiekszy staz w Legii)

Ale nie są pewniakami do gry w pierwszym zespole. Na razie nie ma co się martwić, Vuko zostaje pewnie przynajmniej do grudnia, a wtedy kto wie: może nam jakiego reksia leszku zafunduje.

detoxizer
30-06-2008, 19:24
Ale nie są pewniakami do gry w pierwszym zespole. Na razie nie ma co się martwić, Vuko zostaje pewnie przynajmniej do grudnia, a wtedy kto wie: może nam jakiego reksia leszku zafunduje.

Piechna :P

Michał Wróblewski
01-07-2008, 10:13
Chyba nikt nie wie co się będzie dalej działo z Rogerem. Tyle chętnych kupców: Moskwa, Paryż, Tel Awiw, Stambuł...Kiedyś słyszałem, że nie wykluczone w Ajaksie Amsterdam...Na razie odpoczywa w polskich górach...

karakan
01-07-2008, 10:19
Roger jest przewidziany na sprzedaż mimo , że Mirek uparcie twierdzi , że "może, jak by ktoś przyszedł i dał dużo , to sie zastanowimy"

I tyle w temacie Panie Michale

Piotrek91
01-07-2008, 18:21
Korzym po raz kolejny wypożyczony do Odry. Nie wiem czy nie lepiej by bylo go gdzies definytywnie sprzedac, bo jak na razie nie zapowiada sie aby kiedykolwiek przebil sie do pierwszej jedenastki.

Fizi
01-07-2008, 18:24

a c o do Szali to wydaje mi się, że gdy poprzednio szukano kandydata do opaski , to mówiło się, że on odpada raczej, bo jakis taki myszowaty w szatni jest ;)

krzysiek_legia
01-07-2008, 18:49
Mi sie wydaje ze w sprawie Vuko to ręce moczy ktos "z góry". Pamietamy przecież, że Vuković jako jedyny miał coś do powiedzenia w sprawie konfliktu

Numer
02-07-2008, 08:30
http://ekstraklasa.wp.pl/wid,10112086,kat,32282,title,Milion-za-Kokoszke,wiadomosc.html

Jeszcze wczoraj chciałem napisać że Mirek powinien się nim za interesować.

Fizi
02-07-2008, 08:58
wolny zawodnik do wzięcia !:

http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=92959

ale podobno trochę przestrzelony :lol2:

janki
02-07-2008, 09:00
Korzym to może być takie "wypożyczadełko" i może w ten sposób coś Legia na nim zarobi. Wątpię, by jeszcze coś z niego było. Co najwyżej dobry ligowiec, a pomyśleć, że ochrzczono go jako największy polski talent. Co do Kokoszki to by nie było głupie utrzeć nosa krakusom, ale on decydując się na takie działania bardziej myśli pod kątem wyjazdu za granicę.

zbyh
02-07-2008, 13:24
Może by Hernaniego ściągnęli z Kielc bo drogi nie będzie, a przydałby się nam taki grajek, napewno będzie lepszy od "Pancza" ;]

Groszek 135
02-07-2008, 13:48
Biorąc pod uwage fuzje Groclinu z Polonią, i to że Majewskiemu nie wychodzi cos ten transfer za granice, ciekawe co Radek teraz zrobi. O ile na Pruszkowie chłopaki mogli zrozumieć Groclin, to gra w Poloni to inna sprawa.
Może jakby Radeczek się podbuntował że w czarnych to grać on nie będzie :modli: to by się dało radę za jakieś ludzkie pieniądze go wyrwać do nas :modli:

Numer
02-07-2008, 14:08
Biorąc pod uwage fuzje Groclinu z Polonią, i to że Majewskiemu nie wychodzi cos ten transfer za granice, ciekawe co Radek teraz zrobi. O ile na Pruszkowie chłopaki mogli zrozumieć Groclin, to gra w Poloni to inna sprawa.
Może jakby Radeczek się podbuntował że w czarnych to grać on nie będzie :modli: to by się dało radę za jakieś ludzkie pieniądze go wyrwać do nas :modli:

Co ty gazet nie czytasz? Drzymała wywalił za niego cenę z kosmosu. Bodajże kilka baniek euro.

Tito piłkarzem Legii
Bodziach, źródło: legia.com

Legia podpisała kontrakt z kolejnym zawodnikiem z Hiszpanii. Nowym wzmocnieniem okazał się zapowiadany w mediach już od tygodnia Alberto Ortiz Moreno, znany również po pseudonimem "Tito". Piłkarz rezerw Espanyolu Barcelona został wypożyczony na rok. Legia ma prawo pierwokupu Hiszpana. Defensywny pomocnik, który w przeszłości grał również na środku obrony, przeszedł już testy medyczne i do Grodziska przyjedzie jutro.

Na pewno nie zaszkodzi. A z drugiej strony ściąganie Hiszpanów hurtem może się skończyć tak samo jak z Brazylijczykami, podziały, grupy itd.

dyha
02-07-2008, 16:20
Co ty gazet nie czytasz? Drzymała wywalił za niego cenę z kosmosu. Bodajże kilka baniek euro.

Na pewno nie zaszkodzi. A z drugiej strony ściąganie Hiszpanów hurtem może się skończyć tak samo jak z Brazylijczykami, podziały, grupy itd.

Hiszpanów jest 2 , Brazyliczyków było 5. robi róźnicę.

krzysiek_legia
02-07-2008, 17:02
Właśnie rozpisałem sobie kadrę i na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
Bramkarze:
-Mucha
-Skaba
-Machnowskiy

Obrońcy:
-Augustyn
-Bronowicki
-Choto
-Kiełbowicz
-Rzeźniczak
-Szala
-Wawrzyniak
-Kumbev

Pomoc:
-Edson
-Ekwueme
-Giza
-Radovic
-Iwański
-Rocki
-Tito
-Roger
-Smoliński
-Szałachowski
-Vukovic

Napastnicy:
-Chinyama
-Grzelak
-Aro

Na liście B(czy C) sa: Wysocki, Rybus, Borysiuk. Czyli 25 zawodnikow + 3 mlodych.
Przypuszczalna "11":

Chinyama
(Aro)

Edson Roger Radović
(Rocki) (Giza)

Iwański Tito
(Vuko)

Wawrzyniak Choto Kumbev Szala

Mucha

jak widać przydałby się srodkowy i prawy obronca. Nie zaszkodziłby lewy pomocnik
Pewnie Roger i Bronowicki opuszczą Legię, ale jezeli kogos Legia ma zamiar kupić to trzeba sie jeszcze z kims pożegnać.
--------------------
EDIT: Zapomniałem, że jeszcze jest Jędrzejczyk

rey
03-07-2008, 08:55
Przydałby się przede wszystkim napastnik. Grzelak jaki jest każdy widzi, Aro to na dzień dzisiejszy wielka niewiadoma, no i zostaje sam Takesure...

Groszek 135
03-07-2008, 11:07
Wczoraj Alberto Ortiz "Tito" podpisał umowę z Legię i przynajmniej przez rok występować będzie w naszym klubie. Późnym popołudniem pomocnik wypożyczony do Legii z rezerw Espanyolu Barcelona przyjechał do Grodziska. To drugi, po Mikelu Arruabarrenie zawodnik z Hiszpanii, który wzmocnił kadrę Legii. I prawdopodobnie nie ostatni. "Pozyskanie Tito nie oznacza, że kończymy poszukiwania nowych zawodników. Zamierzamy ściągnąć jeszcze trzech, może czterech nowych graczy.

Matrix Rewolucje :joint:

Szukamy piłkarzy po całym świecie, ale ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

Hiszpani chyba :lol:

Do końca okienka transferowego mamy jeszcze sporo czasu. Możliwe, że niektórzy dołączą do nas nawet w trakcie rozgrywek" – zapowiada Trzeciak. Okienko transferowe w Polsce kończy się wraz z końcem sierpnia.

No a zgranie z zespołem to mniej istotne... czy tylko mi się zdaje czy po sezonie Urban z Mirkiem informowali że po pierwszym zgrupowaniu chcą mieć kadre zamkniętą...

dyha
03-07-2008, 11:51
Matrix Rewolucje :joint:

Hiszpani chyba :lol:

No a zgranie z zespołem to mniej istotne... czy tylko mi się zdaje czy po sezonie Urban z Mirkiem informowali że po pierwszym zgrupowaniu chcą mieć kadre zamkniętą...

mi się wydawało, że do zgrupowania miały być przeprowadzone wszystkie transfery.

Raffi
03-07-2008, 12:05
nigdy tak nie było i niestety nie spodziewam się by i tym razem było inaczej.
Inna sprawa że nie da się takich sytuacji przewidzieć niekiedy

pusty
03-07-2008, 12:13
A mnie tam akurat cieszy to, że "szukają po całym świecie". To zawsze lepiej niż powiedzieć, że "kadra nie potrzebuje wzmocnień a jedynie uzupełnień" albo, że "klub nie ma pieniędzy".
A to, że nie bardzo mam zaufanie do ludzi odpowiedzialnych za transfery to już trochę inna sprawa ;)

Nazgul
03-07-2008, 13:41
Ale jaja :)

http://www.legia.net/news.php?id=28929

Pomocnik Zagłębia Lubin Szymon Pawłowski złożył do sądu wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Jak udało się dowiedzieć redakcji Legia.Net taka sytuacja bardzo zainteresowała włodarzy Legii, którzy nie czekając na wyrok sądu złożyli ofertę kupna opiewającą na kwotę 100 tys. euro. Wcześniej Zagłębie odrzuciło ofertę sprzedaży Pawłowskiego na Wyspy Brytyjskie choć Anglicy płacili milion euro. Czy teraz będą na tyle zdesperowani, że przyjmą ofertę z Warszawy? Przekonamy się wkrótce.

Pawłowski urodził się 4. listopada 1986 w Połczynie Zdrój. Karierę piłkarską rozpoczął w sezonie 2002/2003 w MSP Szamotuły. Następnie był piłkarzem Mieszka Gniezno. Od wiosny sezonu 2006/2007 broni barw Zagłębia Lubin, w którego barwach zadebiutował w Orange Ekstraklasie. Do tej pory w I lidze zdobył 2 bramki w 18 spotkaniach. Do jego największych sukcesów, należy zdobycie z Zagłębiem Lubin Mistrzostwa Polski w sezonie 2006/2007.

zbinky
03-07-2008, 13:48
no a Lewandowski w Lechu dośc szybko się odnalazł. W sparingu huknął 2 sztuki Vojvodinie

krzysiek_legia
03-07-2008, 16:41
Pawłowski to chyba prwy pomocnik tak? Nie wiem czy bedzie on nam potrzebny. Jest Radovic, Szalach wreszcie ćwiczy normalnie, może grać Rybus, Rocki. Bardziej przyda się ktoś na lewą pomoc i prawą obronę

Groszek 135
03-07-2008, 16:41
Ale jaja

http://www.legia.net/news.php?id=28929

Cytat:Pomocnik Zagłębia Lubin Szymon Pawłowski złożył do sądu wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Jak udało się dowiedzieć redakcji Legia.Net taka sytuacja bardzo zainteresowała włodarzy Legii, którzy nie czekając na wyrok sądu złożyli ofertę kupna opiewającą na kwotę 100 tys. euro. Wcześniej Zagłębie odrzuciło ofertę sprzedaży Pawłowskiego na Wyspy Brytyjskie choć Anglicy płacili milion euro. Czy teraz będą na tyle zdesperowani, że przyjmą ofertę z Warszawy? Przekonamy się wkrótce.

Pawłowski urodził się 4. listopada 1986 w Połczynie Zdrój. Karierę piłkarską rozpoczął w sezonie 2002/2003 w MSP Szamotuły. Następnie był piłkarzem Mieszka Gniezno. Od wiosny sezonu 2006/2007 broni barw Zagłębia Lubin, w którego barwach zadebiutował w Orange Ekstraklasie. Do tej pory w I lidze zdobył 2 bramki w 18 spotkaniach. Do jego największych sukcesów, należy zdobycie z Zagłębiem Lubin Mistrzostwa Polski w sezonie 2006/2007.

:modli: daj Bóg, i jeszcze Majewski z Grocl... eee Poloni niech taki numer wytnie :hasao:

no a Lewandowski w Lechu dośc szybko się odnalazł. W sparingu huknął 2 sztuki Vojvodinie

Zobaczymy co dziś Aro pokaze :klaszcze:

Pawłowski to chyba prwy pomocnik tak? Nie wiem czy bedzie on nam potrzebny. Jest Radovic, Szalach wreszcie ćwiczy normalnie, może grać Rybus, Rocki. Bardziej przyda się ktoś na lewą pomoc i prawą obronę

Napastnik, przynajmniej tak piszą na oficjalnej Zagłębia

kibic 777
03-07-2008, 20:38
Odnośnie Pawłowskiego to nie sądze żeby Legia wyrwała go za 100 tysięcy przy takim obrocie sprawy może odezwać sie Wisła a poza tym to trochę za dużo prawej pomocy chyba że któryś się przekwalifikuje