PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

marsu2
28-04-2013, 18:43
Dosa Junior z AEL Limassol na celowniku Legii. Roma też chce Kuciaka

Latem największe zmiany w Legii będą dotyczyły defensywy. Stołeczny kluby prowadzi intensywne poszukiwania kandydatów do transferu. Jednym z nich jest 26-letni Dosa Junior.

Zdaniem cypryjskich mediów warszawski klub od jakiegoś czasu wykazuje zainteresowanie tym piłkarzem. Podobno odbyły się już pierwsze rozmowy w sprawie ewentualnej zmiany barw przez tego zawodnika.

Dosa Junior jest jednym z czołowych stoperów cypryjskiej ekstraklasy. To Portugalczyk, ale grający dla reprezentacji Cypru. Obywatelstwo tego kraju uzyskał w 2012 roku i od tamtej pory zaliczył już siedem występów w kadrze Wyspy Afrodyty.
(...)

Tymczasem włoskie media znów piszą o Dusanie Kuciaku. Bramkarz Legii ma znajdować się nie tylko na liście życzeń West Hamu i Interu, który widziałby go w roli numeru dwa - o ile nie odszedłby Samir Handanović - ale również Romy.
http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/18072/dosa-junior-z-ael-limassol-na-celowniku-legii-roma-tez-chce-kuciaka/

midzi
28-04-2013, 19:27
Po dzisiejszym CF wiemy już jak wygląda sytuacja z Ljuboją. Na 99% odchodzi, więc końcówka ligi w jego wykonaniu może wyglądać "ciekawie".

a-d-a-m
28-04-2013, 19:31
Możesz napisac coś więcej, bo nie oglądałem?

Z.
28-04-2013, 19:43
Po dzisiejszym CF wiemy już jak wygląda sytuacja z Ljuboją. Na 99% odchodzi, więc końcówka ligi w jego wykonaniu może wyglądać "ciekawie".

Czy pochwalono się kogo bierzemy w zamian? Osobiście liczę na Bykowskiego :popcorn:

midzi
28-04-2013, 19:45
Tak liczono na to, że "gość" Marek Jóźwiak kogoś ściągnie z Francji :D

Moje obawy zaczynają się potwierdzać, że zaczyna się działanie irracjonalne na każdym kroku, które finalnie doprowadzi do tego, że nie będzie ani Ljuboji (propozycje z Monaco, Japonii i Azerbejdżanu), ani mistrzostwa.

Główną ciekawostką był natomiast fakt, że w studiu nie pojawił się Kucharski, który obraził się na Jóźwiaka za to, że przejął od niego Żurka.

voytek
28-04-2013, 19:50

Info od Borka, czy Jóźwiak rozwala szatnię Legii na finiszu rozgrywek?

Mario
28-04-2013, 19:51
Moje obawy zaczynają się potwierdzać, że zaczyna się działanie irracjonalne na każdym kroku, które finalnie doprowadzi do tego, że nie będzie ani Ljuboji (propozycje z Monaco, Japonii i Azerbejdżanu), ani mistrzostwa.

A czy Ljuboja jest aż tak niezbędny w Legii?

jajcarz
28-04-2013, 19:52
A czy Ljuboja jest aż tak niezbędny w Legii?

Już pierdoliliście o tym przez 2-3 strony na tygodniu. Może wystarczy?

midzi
28-04-2013, 19:56
Borka nie było. Jóźwiak akurat mocno zachowawczy był i raczej chwalił niż ganił.

Fatman
28-04-2013, 19:57
Tak liczono na to, że "gość" Marek Jóźwiak kogoś ściągnie z Francji :D

A dlaczego irracjonalne? Nikt nie wie, jak wygląda sytuacja od środka, a może być tak, i najpewniej tak jest, że na razie nikt z nim nie chce przedłużać kontraktu i, podobnie jak z Vrdoljakiem, czekają na koniec sezonu, by racjonalnie ocenić jego przydatność dla drużyny. Podpiszą z nim teraz i co to w zasadzie da? Ma poważny kryzys formy, nie wiadomo czy chwilowy czy też związany z wiekiem, który by kazał bardziej spoglądać w kierunku końca kariery niż ku dalszym wyzwaniom.

Sam Ljuboja pokazuje swoim zachowaniem, że przedłużanie z nim kontraktu jest niebezpiecznym posunięciem. Jego charakter jest, jaki jest i pewnie już się nie zmieni i trzeba w tym momencie zadać sobie pytanie, czy taka osoba może znaleźć swoje miejsce w szatni Legii, bez szkody dla niej? To nie jest tak, że podpisanie nowej umowy z Serbem jest koniecznością i nie ma się co zastanawiać nad złożeniem propozycji. Tu jest przynajmniej tyle argumentów przeciw, co za, więc jeśli Ljuboji faktycznie by zależało na pozostaniu, to pokazywałby to na boisku, a nie odstawiał takie szopki, jak wczoraj, schodząc z boiska.

midzi
28-04-2013, 20:00
Irracjonalne jest to, że ostatnie wypowiedzi (również Leśnego), urbanowa rotacja i ogólnie klimat wskazuje na to, że te ruchy zamiast iść w kierunku zagwarantowania pierwszego miejsca Legii na koniec sezonu mogą doprowadzić do kolejnej kompromitacji.

Sama kwestia zatrzymania Ljuboji, czy Vrdoljaka nie może być w żadnym razie drugorzędna, gdyż kwas jaki prawdopodobnie stworzył się w związku z tym działa na niekorzyść Legii.

voytek
28-04-2013, 20:15
Irracjonalne jest to, że ostatnie wypowiedzi (również Leśnego), urbanowa rotacja i ogólnie klimat wskazuje na to, że te ruchy zamiast iść w kierunku zagwarantowania pierwszego miejsca Legii na koniec sezonu mogą doprowadzić do kolejnej kompromitacji.

Otóż to, na cholerę ujawnia w mediach kto ile zarabia, że za dużo itp itd. Szefowi nie przystoi. Niech prezes zajmie się prezesowaniem a nie opowiadaniem dookoła jaki kto ma kontrakt i czy będzie potrzebny czy nie. Może skończyć się tym, że w maju Ljuboja w duecie z Radovicem zagrają na zwisie, nowy klub znajdzie Vrdoljak i też położy lachę na wynik i skończy się kolejną kompromitacją, bo cała gra w pomocy opiera się tylko na Rado. Coś ewidentnie nie trybi i wg mnie nie jest to przygotowanie do rundy. Na szczęście to tylko moje czarnowidztwo.

Dopytam, kto w takim razie w CF powiedział coś, co wskazuje że Ljuboja na 99% odejdzie?

@ok, dzięki. Ameryki nie odkryli, tyle można wyczytać między wierszami od dawana. Uff ;)

midzi
28-04-2013, 20:19
Kołtoń i Kowalczyk.

Cez(L)are
28-04-2013, 20:20
Dopytam, kto w takim razie w CF powiedział coś, co wskazuje że Ljuboja na 99% odejdzie?

Nikt nic konkretnego nie powiedział. Kowalczyk tylko (mniej wiecej): "Z tego co mówią Leśnodorski i trener Urban, Ljuboja nie przedluzy kontraktu)". Czyli to są tylko jego domysly z wywiadów z wyzej wymienioną dwójką

midzi
28-04-2013, 20:28
Najwięcej opowiedział oczywiście na ten temat Jóźwiak. Stwierdził, że spotyka się z Ljuboją i zna jego sytuację. Mówił, że dzwoni do Ljuboji co jakiś czas Kita, a także że są propozycje z innych klubów Ligue1 (beniaminków w szczególności) oraz z kierunków bardziej orientalnych jak Japonia, czy Azerbejdżan. Kołtoń natomiast wspomniał o tym, że widzi jedynie sens zostania Ljuboji, gdyby zapewniono mu pewny plac.

Bootleg
28-04-2013, 22:14
Według mnie to Ljuboja na 99% nie będzie grał w Legii w przyszłym sezonie... czy będzie to słuszna decyzja? szczerze, to w tym momencie mam mniej więcej tyle samo argumentów za, co i przeciw. Pewne jest jedno - w lato okienko będzie znowu bardzo "intensywne". Czeka nas spora rotacja w zespole. Ja mam tylko nadzieję, że jakaś "koncepcja" już jest, bo jeżeli ma się ona klarować dopiero w lipcu/sierpniu to będzie słabo... obawiam się tego o czym pisał tu już Z. - nie zakontraktujemy nikogo ciekawego i zostaniemy z kimś pokroju Zahorskiego....

Adin
28-04-2013, 23:24
ja najbardziej się boję myśli naszego prezesiny, że Ci brazyliany co przyjdą zwojują naszą ligę i dadzą szanse powalczenia o LM.... a wiadomo, że z nimi to loteria.

trzeba być dobrej myśli.

Alejku Masalama Muhamad
29-04-2013, 00:13
Ogólnie dzisiejsze CF było tak przyjemne do oglądania jak wczorajsza gra ofensywna Legii. Jedyną osobą mówiącą z sensem był Kowal. Niestety jak zawsze to bywa mówił bardzo mało.

- Największy porażką były słowa Kołtonia odnośnie wyżej przywołanego pewnego placu dla DL. Chyba nie trzeba pisać, że takie zapewnianie czegokolwiek kończy się zawsze porażką.
- Jóźwiak uprawia politykę managerską i kto rozsądnie do tego podchodzi ten to zauważył. DL jest jego klientem i wszystko co mówił o zainteresowaniu klubów jego osobą było zwyczajną grą jaką można uświadczyć ze strony każdego managera.
- Co jest złego w "urbanowej rotacji"? Normalna rzecz w normalnych klubach. Co dał DL Legii na wiosnę, że ma być "świętą krową" w zespole? Takie podejście, że komuś można więcej do niczego dobrego nie prowadzi.
- Wypowiedzi Leśnego wynikają z normalności i z otwartości prezesa. Nie rozumiem ludzi, którzy go teraz oceniają źle lub dobrze. Będzie na to czas po sezonie, dwóch. Tak naprawdę sprawy kontraktowe moim zdaniem powinny być jawne. Tzn. Wysokość transferu itd.

@voytek - piszesz o "stojeniu fochów" przez Rado i DL. Tylko czy to jest profesjonalne? Oni mają grać, mają kontrakt i muszą się z niego wywiązywać tak jak w drugą stronę klub. Boisz się, że DL może wypiąć się na zespół, a z drugiej strony część wypowiadających się tu( nie wiem czy Ty też) domaga się wręcz przedłużenia umowy. Tylko pytanie czy warto być zakładnikiem humoru Serba. Bo dla mnie to jest chora sytuacja.

@midzi - nie żebym Cię oceniał, ale za szybko wyciągasz wnioski skoro po słabym CafeF uważasz, że rozwój sytuacji jest pewny. sugerujesz się opiniami ludzi, którzy na co dzień nie mają styczności z Legią, czyli wiedzą tyle co zwykły dziennikarz z Faktu np. Kowal wyciągnął wnioski, który każdy mógł wyciągnąć po obserwacji z zewnątrz tego co się dzieje. Przede wszystkim widząc, że DL wcale nie daje wiele Legii w tej rundzie, a w wielu przypadkach jest hamulcowym.

I na koniec. Problemem Legii jest brak drugiego rozgrywającego. Sporo zawodników jest kontuzjowanych, kilku jest bez formy. Szczególnie lewa strona jest bardzo mizerna w tym momencie.

midzi
29-04-2013, 00:36
@midzi - nie żebym Cię oceniał, ale za szybko wyciągasz wnioski skoro po słabym CafeF uważasz, że rozwój sytuacji jest pewny. sugerujesz się opiniami ludzi, którzy na co dzień nie mają styczności z Legią, czyli wiedzą tyle co zwykły dziennikarz z Faktu np. Kowal wyciągnął wnioski, który każdy mógł wyciągnąć po obserwacji z zewnątrz tego co się dzieje. Przede wszystkim widząc, że DL wcale nie daje wiele Legii w tej rundzie, a w wielu przypadkach jest hamulcowym.

I na koniec. Problemem Legii jest brak drugiego rozgrywającego. Sporo zawodników jest kontuzjowanych, kilku jest bez formy. Szczególnie lewa strona jest bardzo mizerna w tym momencie.
Widzisz to również jest Twoja interpretacja tego słabego Cafe Futbol, z którego każdy mógł wyciągnąć inne wnioski. Piszesz również, że Kowal, czy Kołtoń wiedzą tyle co zwykły dziennikarz Faktu, albo że wyciągają wnioski z obserwacji z zewnątrz. Nie wiem, może lepiej znasz osobiście jednego czy drugiego, ale na ile ja obserwuję tą całą otoczkę piłkarską to właśnie Kołtoń, czy wspomniany wcześniej w temacie Borek mają jedne z najbardziej pewnych informacji w środowisku, a zawdzięczają to więcej niż wyłącznie pracy dziennikarskiej. Zwyczajnie w odróżnieniu od niektórych sportowych pismaków utrzymują kontakty towarzyskie z osobami decyzyjnymi w naszej piłce (choćby ich funfel Boniek) i dzięki temu nie muszą udawać, że wiedzą coś więcej. Bo wiedzą.

Tak samo piszesz o tym, że DL jest hamulcowym, a ja prędzej pokusiłbym się o tezę, że to zjazd formy piłkarzy drugiej linii (Kosecki i Rado), a także słabsze wyprowadzanie piłki przez naszych środkowych pomocników wpłynęło na to, że Ljuboja zamiast strzelać kolejne bramki, czy asystować kolegom snuje się bezsensownie po boisku. Nawet w tej rundzie nie ma z kim grać klepy, bo jednym z niewielu, który trzyma poziom cały czas jest prawy obrońca Bereszyński sprawdzający się jednak bardziej w ofensywnych szybkich wejściach z boku, bądź wrzutkach niż klepaniu piłeczki z Ljuboją i Rado oraz graniu w trójkątach.

Dochodzi do tego również konflikt na linii Ljuboja, a Gruzin, który można nazwać "wyścigiem o króla strzelców" jak kto woli, który nie służy drużynie.

Alejku Masalama Muhamad
29-04-2013, 01:19
Kowal to jest trzeźwo myślący człowiek przede wszystkim i te wnioski, które wyciągnął w CF moim zdaniem można było samemu wysnuć.
Borek - oczywiście, świetny dziennikarz, jeden z najlepszych w kraju, trochę niepotrzebnie bawi się w takie gówno jak wczorajsze MMA, ale to jego sprawa.
Natomiast Kołtoń to jest oszołom i ostatnia osoba (spośród wszystkich ludzi przewijających się przez CF), która mówi coś sensownego odnośnie polskiej ligi. Jego pieprzenie odnośnie zmniejszenia ligi, uważania Smolarka za dobrego zawodnika, bo "na treningu coś tam" i wiele innych jest już samo w sobie wymowne. Na prawdę nie wiem jak go można traktować jako autorytet w kwestii Ekstraklasy. Już nie mówiąc, ze nie ma prawa wiedzieć co się dzieje wewnątrz Legii. Dodatkowo nie wiem co mają "osoby decyzyjne w polskiej piłce" do kontaktu DL. Bońka nie będę poruszał, bo rozumiem, że to tylko słaby przykład.

Co do drugiego akapitu, to:
Bartek jest obrońcą i nie może klepać sobie w ofensywie od tak. Jeśli już to ma wejść i jak najszybciej przyczynić się do stworzenia zagrożenia pod bramką rywala, rajd przy linii i wrzutka lub wbiegnięcie w pole karne rywala itd.
Ciężko komuś strzelać bramki, gdy cofa się po piłkę do środka i zbiega z nią do prawej linii bocznej. Jeśli jest środkowym(jedynym) napastnikiem to ma być przede wszystkim w polu karnym i te bramki starać się strzelać. Uważasz go za gwiazdę i bronisz zaciekle, a nie oczekujesz od niego by grał jak gwiazda i ciągnął zespół za uszy do zwycięstwa? Bo jak na razie nie widzę powodów by go gwiazdą nazywać poza tym co robił w tamtej rundzie. Tyle, ze to było pół roku temu. Każdy rzut wolny z lepszego miejsca jest marnowany przez niego, mimo że bramek za wielu nie strzelił. Pamiętam jedną z Wrocławia. Może była jeszcze z jedna, ale pamięć zawodzi.
Konflikt? Dla mnie zabawna sprawa. WD jest świetnym napastnikiem(!!!). Napastnikiem - sam mówi, że tam mu najlepiej, potwierdza to w meczach. I teraz pytanie. Jeśli jest dobry napastnik w formie, strzelający bramki, to po co przestawiać go w inne miejsce na boisku, żeby zrobić miejsce dla DL, który i tak nie potrafi trzymać się wyznaczonej pozycji i chyba każdy widzi, że jest bez formy?

voytek
29-04-2013, 08:12
@voytek - piszesz o "stojeniu fochów" przez Rado i DL. Tylko czy to jest profesjonalne? Oni mają grać, mają kontrakt i muszą się z niego wywiązywać tak jak w drugą stronę klub. Boisz się, że DL może wypiąć się na zespół, a z drugiej strony część wypowiadających się tu( nie wiem czy Ty też) domaga się wręcz przedłużenia umowy. Tylko pytanie czy warto być zakładnikiem humoru Serba. Bo dla mnie to jest chora sytuacja.

Pewnie, że nieprofesjonalne ale jeden i drugi mają w tym doświadczenie, a to co grają obecnie dla mnie po części jest odzwierciedleniem jakiś pozaboiskowych rozgrywek. Pisałem, że Serb zostać powinien ale na zasadach klubu, czyli najprawdopodobniej jako zmiennik, tylko że sam Ljuboja zapewne na taki status się nie zgodzi. Jeśli ma odejść i przez najbliższy miesiąc zachowywać się na boisku jak primadonna mająca w dupie wszystkich to niech da sobie spokój, a Urban gra do końca sezonu tymi którym się chce, aby w razie wpadki nie było tłumaczeń że przegraliśmy bo były jakieś tarcia w drużynie, w czerwcu zmienimy trenera i ci sami piłkarze będą znów powtarzać "idziemy na mistrza". Nie.

Zarówno dla DL i reszty jest to ostatni dzwonek aby udowodnić, że są w stanie pociągnąć ten wózek do MP. W przeciwnym wypadku trzeba pożegnać bez sentymentów połowę kadry, która od lat niewiele gwarantuje. Ale tak jak pisałem w poprzednim poście, to jest jedynie czarny scenariusz... i nie chciałbym być w skórze kopaczy/trenera/prezesa jeśli znów powinie się im noga.

Dochodzi do tego również konflikt na linii Ljuboja, a Gruzin, który można nazwać "wyścigiem o króla strzelców" jak kto woli, który nie służy drużynie.

Jednak też to dostrzegasz ;)

detoxizer
02-05-2013, 08:59
http://www.youtube.com/watch?v=dNDgp4qA5sU

A'propos Rogera- tak mi się przypomniało. :)

midzi
02-05-2013, 15:29
Mi przypomniała się ta akcja w czasie gdy przypomniałem kandydaturę Rogera w tym temacie. Nawet dziennikarze to podłapali i pytali się Leśnego o Brazylijczyka.

PS. Nie jest to moja robota, mimo że miałem trochę czasu po egzaminie gimnazjalnym ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3r8yZ7jvC8o

Kostek27
02-05-2013, 22:37
Nie wiem czy z tym Rogerem to dobry pomysł.

justBLAZE
06-05-2013, 10:29
Wszołek od lata w Legii?

Wszołek odejdzie latem z KSP. I, co ciekawe, chyba nie będzie musiał wsiadać do samolotu. Wystarczy autobus, Legia rozmawiała z Kołakowskim.

a-d-a-m
06-05-2013, 10:48
Biorąc pod uwagę, że nasze skrzydła są słabo obsadzone, to chętnie powitałbym go na Łazienkowskiej, o ile byłby w formie z rundy jesiennej. Radovicia bym przesunął do środka bo dużo traci grając na prawej stronie.

detoxizer
06-05-2013, 11:45
Radovica grzecznie spytałbym najpierw, czy mógłby znowu grać z pierwszej piłki.

Mario
06-05-2013, 11:57
Wszołek gra na bardzo mizernym poziomie i powoli zastanawiam się, czy to nie jest jego docelowy poziom. Co prawda czarnuchy to pożal się Boże drużyna, więc może i Wszołek postanowił się dostosować. A jeżeli słowa Leśnodorskiego się sprawdzą (na temat budżetu transferowego) to powinni celować wyżej. W takiego Majewskiego na przykład, bo Radović prochu już nie wymyśli, a jego chimeryczna gra ostatnimi czasy bardzo często stopuje ofensywę Legii.

Chmielo
06-05-2013, 12:33
Wszołek gra na bardzo mizernym poziomie i powoli zastanawiam się, czy to nie jest jego docelowy poziom. Co prawda czarnuchy to pożal się Boże drużyna, więc może i Wszołek postanowił się dostosować. A jeżeli słowa Leśnodorskiego się sprawdzą (na temat budżetu transferowego) to powinni celować wyżej. W takiego Majewskiego na przykład, bo Radović prochu już nie wymyśli, a jego chimeryczna gra ostatnimi czasy bardzo często stopuje ofensywę Legii.

Jak Majewskiego jak ten przedłużył kontrakt z Angolami.. jak ten cały Wszołek miałby przyjść za darmo to jak najbardziej. Wydaje się być tępawy i zdemotywowany ale dałby się go ogarnąć.

Mario
06-05-2013, 12:56
Jak Majewskiego jak ten przedłużył kontrakt z Angolami...

Przecież przedłużenie kontraktu nie wyklucza możliwości transferu. A to, że droższy? Kasa ma być sowita. I jego nazwisko podałem raczej tak przykładowo.

Chmielo
06-05-2013, 13:06
Przecież przedłużenie kontraktu nie wyklucza możliwości transferu. A to, że droższy? Kasa ma być sowita. I jego nazwisko podałem raczej tak przykładowo.

Nie sądzę, że Nottingham Forest (które prawie do końca liczyło się w walce o awans do Premiership) puści swojego grajka za mniej niż milion euro. Legia zdaje się takim sosem szastać nie będzie więc na moje tematu nie ma.

gniewko
06-05-2013, 19:48
Nie sądzę, że Nottingham Forest (które prawie do końca liczyło się w walce o awans do Premiership) puści swojego grajka za mniej niż milion euro. Legia zdaje się takim sosem szastać nie będzie więc na moje tematu nie ma.

Wszolek sie odbuduje bez problemu i jakby byl za darmo to brac natychmiast. Natomiast od Majewskiego najlepiej z daleka bo straszne drewno. Dobrze ze przedluzyl kontrakt i niech zostanie gdzie jest.

Mario chcesz wymienic Radovica na Majewskiego? O Jezu...

Cyclone
06-05-2013, 20:41
Wszołek od lata w Legii?

Leśnodorski właśnie oznajmił ,że nie ma takiego tematu.

a-d-a-m
06-05-2013, 21:10
Dodał też, że Stępiński nie planuje przyjść do Legii, choć rozmawiali kilkakrotnie z jego menago.

midzi
06-05-2013, 21:12
Było coś o Rogerze?

Jasper121
06-05-2013, 21:18
Było coś o Rogerze?

Nie, pytali tylko o Stępińskiego i Wszołka. Było pytanie o środki na transfery, ale nie ujawnił kwoty. Powiedział, że odejdzie max 3 zawodników (transfer), ale raczej nie spodziewa się ich aż tylu.

Z.
06-05-2013, 21:21
Coś za dużo tej Polonii się robi. Jak się bierze tylu piłkarzy z danego klubu to się potem gra tak jak on. Brzyski czy Jodłowiec dupy raczej nie urywają, jaki sens ma dalsze brnięcie w tą mizerię?

Ktoś powie, że Gruzin. Ale to jest przekot i to było widać od pierwszego meczu jeszcze u sąsiadki. A teraz to trochę zaczyna wyglądać jak z Meliksonem. Jeden Żyd wypalił to potem każdy chciał Żyda i każdy się przejechał. Teraz widać moda na kupowanie hurtem z przeciętnej sąsiadki.

Oby.

Wszolek sie odbuduje bez problemu

Twierdzisz tak na podstawie....?

Bo ja znam naprawdę masę "polskich talentów", które po jednej rundzie zniknęły na zawsze. I co rundę mają się odbudować.

nevermind
06-05-2013, 22:59
No to raczej spełni się marzenie niektorych co do Stępinskiego... Ponoc ma inne plany niż Legia :p

midzi
07-05-2013, 00:23
Oby. Oby.

Przecież mamy Kucharczyka, więc po co nam dwóch zawodników o podobnym profilu :p

BlackAdder
07-05-2013, 07:18

A to oznacza, że jest :oczko:

Mario
07-05-2013, 10:59

Z tym, że Legia musi się liczyć z takimi wydatkami jeżeli chce faktycznie wzmocnić zespół w kontekście europejskich pucharów. W 2010 roku potrafili wywalić w błoto tyle kasy (lekko licząc była to kwota rzędu 3 milionów euro) za sprawą Jóźwiaka, więc teraz powinni przeznaczyć podobne pieniądze w bardziej przemyślany sposób (za sprawą Leśnodorskiego, Mazurka i Żewłakowa).

Brazylijczycy, którzy przyjdą z Fluminense będą jedną wielką niewiadomą, więc ciężko ich umiejscowić w jakiejkolwiek kategorii (szrot czy wzmocnienie). By mówić o wzmocnieniach Leśnodorski musi spojrzeć poza granice Polski (bo ostatnimi czasy w kontekście transferów wymieniano tylko krajowe podwórko) i powyciągać co lepszych, wyróżniających się zawodników z Czech, Słowacji, Bałkanów lub też chociażby Grecji, skąd zawodnicy będą do wzięcia za grosze. Inne ligi już raczej nie są w zasięgu finansowym polskich klubów.

Chmielo
07-05-2013, 12:26
Z tym, że Legia musi się liczyć z takimi wydatkami jeżeli chce faktycznie wzmocnić zespół w kontekście europejskich pucharów. W 2010 roku potrafili wywalić w błoto tyle kasy (lekko licząc była to kwota rzędu 3 milionów euro) za sprawą Jóźwiaka, więc teraz powinni przeznaczyć podobne pieniądze w bardziej przemyślany sposób (za sprawą Leśnodorskiego, Mazurka i Żewłakowa).

Brazylijczycy, którzy przyjdą z Fluminense będą jedną wielką niewiadomą, więc ciężko ich umiejscowić w jakiejkolwiek kategorii (szrot czy wzmocnienie). By mówić o wzmocnieniach Leśnodorski musi spojrzeć poza granice Polski (bo ostatnimi czasy w kontekście transferów wymieniano tylko krajowe podwórko) i powyciągać co lepszych, wyróżniających się zawodników z Czech, Słowacji, Bałkanów lub też chociażby Grecji, skąd zawodnicy będą do wzięcia za grosze. Inne ligi już raczej nie są w zasięgu finansowym polskich klubów.

Musi, powinni.. nic nie musi, a że powinni to nie dla wszystkich w tym klubie jest oczywiste. W 2010 był nowy stadion, trzeba było przyciągnąć kibiców po konflikcie z iti, Walter sobie pozwolił na chwilę zapomnienia. Przez tyle lat wszystkie zyski (głównie sprzedani piłkarze) poszły na mityczny dług więc nie wiem na jakie 3 miliony liczysz.

Jak chcesz to mu przygotuj listę tych "zawodników za grosze".. albo lepiej. Złóż aplikację na stanowisko dyrektora sportowego, może Żewłakow się wycofa.

Trzeba się przygotować na ruchy jak co roku.. całe okienko nikt nie przyjchodzi. Pod koniec przyjeżdzają wynalazki, które nie mogły się załapać na zachodzie (gdzie kadry są pozamykane) albo menadżerowie oferujący gwiazdy w wieku przedemerytalnym. Koniec końców zostajemy z kolejnym Ohayonem, Blanco, Novo, Sulerem, Salinasem, Hubnikiem, Kelharem.. z całą rundą na aklimatyzację.

Mario
07-05-2013, 12:43
Trzeba się przygotować na ruchy jak co roku.. całe okienko nikt nie przyjchodzi. Pod koniec przyjeżdzają wynalazki, które nie mogły się załapać na zachodzie (gdzie kadry są pozamykane) albo menadżerowie oferujący gwiazdy w wieku przedemerytalnym. Koniec końców zostajemy z kolejnym Ohayonem, Blanco, Novo, Sulerem, Salinasem, Hubnikiem, Kelharem.. z całą rundą na aklimatyzację.

Patrząc na zimowe ruchy Leśnodorskiego i na całą jego dotychczasową działalność w tym klubie śmiem twierdzić, że takiego gówna transferowego, jak w latach ubiegłych już nie będzie. Niewątpliwym krokiem milowym naprzód jest fakt, że już wiedzą ile są w stanie przeznaczyć na sprowadzenie nowych zawodników (czyli tzw. budżet transferowy). Teraz cała nadzieja w tym, żeby poczynili odpowiednie ruchy i już rozpoczęli wstępne rozmowy z potencjalnymi wzmocnieniami. Tak żeby początek okresu przygotowawczego rozpocząć już z nowymi nabytkami. Ja przynajmniej mam taką cichą nadzieję, bo uważam Leśnodorskiego za odpowiednią osobę na tym stanowisku. I nie chcę się zawieść.

PS: Wspomniałeś o "liście zawodników za grosze". Więc wymieniam pierwszego z brzegu kandydata, którego można nazwać wzmocnieniem: Milan Baros. Banik na 99% nie otrzyma licencji na nowy sezon, poleci z hukiem, klub się posypie. 7 spotkań i 5 bramek. Nazwisk przewinęło by się więcej, ale szkoda wymyślać. Moje prywatne opinie podsuwam odpowiednim ludziom i nie współpracuję z Legią.

midzi
07-05-2013, 12:52
Czemu nie współpracujesz z Legią? Prywatne rozczarowanie, czy jakieś nieudane interesy?

Mario
07-05-2013, 12:54
Czemu nie współpracujesz z Legią? Prywatne rozczarowanie, czy jakieś nieudane interesy?

Swego czasu nie byli zainteresowani współpracą.

midzi
07-05-2013, 13:01
Mówi się trudno i płynie się dalej.

Luppolo wypisał listę niewypałów, którą sobie tak na szybko sprawdziłem i wychodzi na to, że jakby wziąć pod uwagę całą kadencję Jóźwiaka to udane transfery zagraniczne można policzyć na palcach jednej ręki. Zatem, czy jest sens po ostatnich krajowych wzmocnieniach, gdzie skuteczność można ocenić 50/50 (Gruzin i Bereszyński na plus, a Brzyski i Jodłowiec raczej rozczarowanie) przeorientowywać się na jakieś inne kierunki. Ilu Słowaków sprawdziło się w tej lidze? Ilu Czechów zrobiło furorę? Zawodników z Bałkanów, którzy wnieśli pewną jakość do ligi było kilku, ale ile meteorów przewinęło się przez nią i drenowało jedynie kieszenie prezesów klubów.

Mario
08-05-2013, 08:39
Ilu Słowaków sprawdziło się w tej lidze? Ilu Czechów zrobiło furorę? Zawodników z Bałkanów, którzy wnieśli pewną jakość do ligi było kilku, ale ile meteorów przewinęło się przez nią i drenowało jedynie kieszenie prezesów klubów.

Bo polskie kluby w większości sprowadzały szrot. Takiej Korony, czy innej Lechii nie stać na zawodników wyróżniających się w swoich ligach więc sprowadzają piłkarzy pokroju Sazankova, czy Janica. A takich przykładów można by podawać całe mnóstwo z prostej przyczyny - polskie kluby bazują tylko i wyłącznie na menadżerach, którzy oferują usługi swoich podopiecznych. Przywożą super sklejone taśmy wideo z popisami takich grajków, a później okazuje się, że to zwykły niewypał, który zainwestował trochę pieniędzy w profesjonalnego filmowca. Kuleje skauting w ligach ościennych i sprowadzani są piłkarze, którzy do ligi nic nie wnoszą. I to właśnie trzeba zmienić, a Legia ponoć dosyć mocno zaczęła rozwijać sieci.

I dajmy na to jest w Legii dobrze rozwinięta sieć skautingu. Co miesiąc do klubu spływają raporty, które następnie są analizowane przez Mazurka, a w niedługim czasie pewnie i Żewłakowa. Oni podejmują decyzję, czy takim zawodnikiem interesować się dalej, czy też odpuścić temat. Na takiej podstawie można zacząć sprowadzać wyróżniających się zawodników w swoich ligach. I tak przykładowo - szukamy środkowego obrońcy, mamy do wykorzystania na ten cel pół miliona euro. Rozpoczynają się poszukiwania, które trwają w sezonie (nie po nim, jak to miało miejsce w latach ubiegłych) i zaczynają napływać raporty. W Legii tak to już mniej więcej wygląda, ale tylko na krajowym podwórku. Czas rozszerzyć siatkę na sąsiedzkie ligi z których można pozbierać dobrych zawodników za stosunkowo niskie kwoty.

Mini
08-05-2013, 08:48
Swego czasu nie byli zainteresowani współpracą.

staryyyyy, schowaj swoje osobiste 'ale' i wyjdź z inicjatywą raz jeszcze!

tak dla dobra ludzkości

m82
09-05-2013, 10:05
Piast chce wykupić Zbozienia... nie wiem czy powinniśmy go puszczać, może się przydać.

Ytong
09-05-2013, 10:09
Piast chce wykupić Zbozienia... nie wiem czy powinniśmy go puszczać, może się przydać.

Z nim może być jak z Koseckim, przyszedł z Lechii po wypożyczeniu i gra naprawdę dobrze. Z Zbozieniem, może być podobnie...oby go nie puścili.

a-d-a-m
09-05-2013, 10:36
Zbozień ma przejść z Legią okres przygotowawczy. Jeżeli zaprezentuje się porządnie na tle Beresia, Rzeźnika i Jędzy, czyli swoich potencjalnych konkurentów to zostanie... jeżeli nie, to zostanie sprzedany do Piasta. Wydaje mi się, że to sensowne rozwiązanie.

beka
09-05-2013, 11:28
zdziwię się mocno jak Jędza będzie jeszcze w Legii w trakcie okresu przygotowawczego, więc konkurencja maleje

tkatchuck
10-05-2013, 12:18
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,128234,title,Demjan-zastapi-Sagana,wid,15494482,wiadomosc.html?ticaid=1108fc

Robert Demjan rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze i jest bardzo prawdopodobne, że latem odejdzie z Podbeskidzia do silniejszego klubu. Niektórzy widzieliby by go w Legii, gdzie miałby zastąpić Marka Saganowskiego.
(...)
Media donosiły w ostatnich dniach o tym, że na 30-letniego napastnika chcą "zapolować" Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze oraz mistrz Słowacji MSK Żylina. Zdaniem menadżera Podbeskidzia Grzegorza Więzika Demjan może trafić do znacznie silniejszego klubu. - Nie zdziwiłbym się, gdyby ściągnęła go Legia - wyznał "Przeglądowi Sportowemu". - Marek Saganowski jest przecież od niego słabszy i starszy.

Ja bym w przyszłym sezonie widział u Nas Demjana. Oczywiście nie jako podstawowego napastnika, bo tym pewnie pozostanie Gruzin, ale jako uzupełnienie składu ewentualnie jako wsparcie na Puchar Polski i mecze ze słabszymi przeciwnikami. Małe zestawienie porównujące go z Ljuboją, który ma tyle samo bramek w klasyfikacji strzelców (12).

Demjan w tym sezonie w lidze strzelał: Wisła, Legia(2), Ruch(3), Lech, Jaga(2), Korona, Górnik, Zagłębie
Ljuboja w tym sezonie strzelał: Korona(3), Polonia(2), Pogoń(2), Piast(2), Ruch, Górnik

Demjan żeby zebrać 12 bramek potrzebował 10 spotkań, Ljuboja strzelał w ośmiu spotkaniach.

Patrząc po miejscach jakie obecnie zajmują te drużyny (im większa liczba tym teoretycznie gorszym drużynom zawodnik strzelał bramki) wygląda to tak
Demjan: 11, 1, 13, 2, 8, 10, 5, 7 (śr. 7,125)
Ljuboja: 10, 6, 14, 4, 13, 5 (śr. 8,67)

Procentowy udział Demjana w bramkach zdobytych przez Podbeskidzie (w lidze w tym sezonie)? ok. 39%
Ljuboja? ok. 24%

Z tym, że Ljuboji podają Radović, Kosecki, Saganowski, Vrdoljak i Jędrzejczyk, a Demjanowi Gusić, Baran, Sokołowski i Pawela (strzelam, ale chodzi o klasę zawodników i wyszkolenie).

To tylko statystyki, wnioski niech każdy wyciągnie sam wg własnego uznania :prawi:

a-d-a-m
10-05-2013, 12:23
A ja bym widział u nas Van Persiego...
Skupmy się w tym temacie na transferach do Legii, a nie życzeniach nijak się mających choćby do "faktów medialnych"... od takich statystyk jest temat ekstraklasa

tkatchuck
10-05-2013, 12:35
A ja bym widział u nas Van Persiego...
Skupmy się w tym temacie na transferach do Legii, a nie życzeniach nijak się mających choćby do "faktów medialnych"
A,sorry, zapomniałem dołączyć linku
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,128234,title,Demjan-zastapi-Sagana,wid,15494482,wiadomosc.html?ticaid=1108fc
Sprzed miesiąca, ale zawsze. Jestem usprawiedliwiony.

a-d-a-m
10-05-2013, 12:38
Szczerze? To na wp to też jakieś pobożne życzenia pana redaktora, nie poparte żadnymi argumentami... Nie wierzę w ten transfer i nie chcę tu takich zawodników, jeżeli myślimy o rozwijaniu Legii przynajmniej do miana europejskiego średniaka.

midzi
10-05-2013, 12:42
No to fest. Po Rogerze mam teraz kolejne alibi na pisanie o Demjanie :D

Szczerze? To na wp to też jakieś pobożne życzenia pana redaktora, nie poparte żadnymi argumentami... Nie wierzę w ten transfer i nie chcę tu takich zawodników, jeżeli myślimy o rozwijaniu Legii przynajmniej do miana europejskiego średniaka.

Właśnie w tym problem, że przy możliwym odejściu circa 10 zawodników (Kuciak i Jędrzejczyk - prawie jak w banku, Vrdoljak, Radovic, Ljuboja i Suler - z dużym prawdopodobieństwem, Żewłakow i Choto - emerytura, Berezowski - koniec kontraktu) sądzisz, że ściągniemy zawodników lepszych od Demjana i to jeszcze w takiej ilości? Kolejnych Brzyskich i Jodłowców?

szafer91brd
10-05-2013, 12:43
Zgadzam się,już raz chyba nawet w tym temacie wypowiadałem się że wielu już było takich graczy którzy strzelali bramki jak na zawołanie w swoim poprzednim klubie,przychodzili do Legii i a to kontuzja,a to coś tam.A co do Demjana to nie ma pewności czy równie skuteczny będzie w Legii,bo w Podbeskidziu wszyscy grają na niego,a w Legii każdy chce strzelić bramkę,to ja już wolę żeby do ataku dołączył ktoś z chłopaków z Młodej Legii,niż przereklamowany Demjan

Szawar
10-05-2013, 12:50
Ja bym w przyszłym sezonie widział u Nas Demjana.

Demjan w tym sezonie w lidze strzelał: Wisła, Legia(2), Ruch(3), Lech, Jaga(2), Korona, Górnik, Zagłębie
Demjan żeby zebrać 12 bramek potrzebował 10 spotkań, Ljuboja strzelał w ośmiu spotkaniach.
Demjan: 11, 1, 13, 2, 8, 10, 5, 7 (śr. 7,125)

Procentowy udział Demjana w bramkach zdobytych przez Podbeskidzie (w lidze w tym sezonie)? ok. 39%
Ljuboja? ok. 24%

Mógłbys jeszcze przytoczyc statystyki Demjana z poprzednich sezonów ?

midzi
10-05-2013, 12:51
Casus Hubnika by the way ;)

Mario
10-05-2013, 12:54
Mógłbys jeszcze przytoczyc statystyki Demjana z poprzednich sezonów ?

Sezon 2011/12:
30 spotkań w Ekstraklasie i 6 bramek, 2 asysty
1 spotkanie w Pucharze Polski i 1 gol, 2 asysty

Sezon 2010/11:
28 spotkań w I lidze i 8 bramek, 7 asyst
5 spotkań w Pucharze Polski i 1 bramka, 1 samobój, 1 asysta

Sezon 2009/10
1 spotkanie w drugiej lidze czeskiej

Beny
10-05-2013, 12:54
Zakładania, że Demjan będzie strzelał seryjnie bramki w Legii, tak jak czyni to w Podbeskidziu zakrawa na jakiś sabotaż.

Poza tym, jest Akademia, Sagan zostaje, jest Gruzin, a Leśniodorski zapowiada transfer a'la Ljuboja (w formie, a nie na kacu ;) ), po co więc nam drugi Hubnik?

tkatchuck
10-05-2013, 12:58
Casus Hubnika by the way ;)

Z tym, że Hubnik w PL lidze nie grał, a Demjan gra i sobie radzi, strzela bramki klubom silniejszym niż Pogoń Szczecin. Nam zasadził dwie.

midzi
10-05-2013, 13:03
Widzisz jednak delikatną różnicę między Legią, a Podbeskidziem? Delikatną? Strzelanie bramek w Legii to nie to samo co w Bielsko Białej.

Beny
10-05-2013, 13:07
Z tym, że Hubnik w PL lidze nie grał, a Demjan gra i sobie radzi, strzela bramki klubom silniejszym niż Pogoń Szczecin. Nam zasadził dwie.

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=17459

Szanujmy się, gościu 10 lat nie grał poważnie w piłkę, tylko co najwyżej grzał ławę, teraz w 3 lata strzelił dwadzieścia kilka goli dla PBB i ma zbawić Legię? :lol3:

a-d-a-m
10-05-2013, 13:09
Właśnie w tym problem, że przy możliwym odejściu circa 10 zawodników (Kuciak i Jędrzejczyk - prawie jak w banku, Vrdoljak, Radovic, Ljuboja i Suler - z dużym prawdopodobieństwem, Żewłakow i Choto - emerytura, Berezowski - koniec kontraktu) sądzisz, że ściągniemy zawodników lepszych od Demjana i to jeszcze w takiej ilości? Kolejnych Brzyskich i Jodłowców?

Akurat większość, których tu wymieniłeś to zdecydowana czołówka pod względem zarobków, więc o następców, którzy będą prezentowali wyższy poziom niż Suler, Choto i Żewłak nie powinno być trudno. Brzyskiego, Skaby i Gola też bym się pozbył, nawet za darmo. Szkoda mi będzie, o ile rzeczywiście odejdą, Jędzy, Kuciaka i mimo wszystko Rado.
Jeżeli mamy stawiać na średniaków, prezentujących chwilowo niezły poziom (typu Demjan) to niech oni będą chociaż młodzi, bo można trafić taką perełkę jak Bereś.
A Vrdoljak moim zdaniem zostanie, Astiz też.

midzi
10-05-2013, 13:19
Cieszę, że zauważasz ten problem i wiążące się z nim zagrożenia. Natomiast nie zgodzę się z tym, że zawodników prezentujących poziom wyższy niż Suler uda nam się ściągnąć ze bezcen i nie wszyscy z nicg będą prezentować określony wysoki poziom. Zobacz ilu zawodników pozostało z ostatnich rewolucji/ewolucji... nawet teraz Leśny trafił tylko 50/50 (Jodłowiec i Brzyski nietrafieni), więc latem skuteczność może być podobna, jeśli nie gorsza.

a-d-a-m
10-05-2013, 13:26
Cieszę, że zauważasz ten problem i wiążące się z niem zagrożenia. Natomiast nie zgodzę się z tym, że zawodników prezentujących poziom wyższy niż Suler uda nam się ściągnąć ze bezcen i nie wszyscy z nim będą prezentować określony wysoki poziom. Zobacz ilu zawodników pozostało z ostatnich rewolucji/ewolucji... nawet teraz Leśny trafiły tylko 50/50 (Jodłowiec i Brzyski na odpał), więc latem skuteczność może być podobna, jeśli nie gorsza.

Myślę, że jest wielu zawodników z kartą na ręku, prezentujących dobry poziom, którzy chętnie przejmą kontrakt ww. stoperów.
A co do Jodłowca to ja bym go jeszcze nie skreślał, niech trochę pogra... przyszedł do nas po okresie przygotowawczym, potem kontuzja, ławka... Spokojnie.

tkatchuck
10-05-2013, 13:33
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=17459

Szanujmy się, gościu 10 lat nie grał poważnie w piłkę, tylko co najwyżej grzał ławę, teraz w 3 lata strzelił dwadzieścia kilka goli dla PBB i ma zbawić Legię? :lol3:

Nie pisałem o tym, że ma zbawiać Legię, tylko być uzupełnieniem składu. Finansowo bez porównania z Ljuboją, pytanie, czy nie dałby teraz ciut więcej zespołowi niż Serb. Niekoniecznie w meczach o LM czy LE.

Benek
10-05-2013, 13:35
Nie pisałem o tym, że ma zbawiać Legię, tylko być uzupełnieniem składu. Finansowo bez porównania z Ljuboją, pytanie, czy nie dałby teraz ciut więcej zespołowi niż Serb. Niekoniecznie w meczach o LM czy LE.

NO ale przecież Legia jak coś nie podpisze z nim kontraktu teraz tylko właśnie na czas walki o LE lub LM...

tkatchuck
10-05-2013, 13:42
NO ale przecież Legia jak coś nie podpisze z nim kontraktu teraz tylko właśnie na czas walki o LE lub LM...
Ale nie kupią go przecież tylko z myślą o LE czy LM?
Dla mnie podstawowym napastnikiem jest Gruzin, później Sagan. Kucharczyk w sumie też napastnik, a nie skrzydłowy (!).

Nicky
10-05-2013, 14:03
Po tym temacie idealnie widać dlaczego kibice nie powinni zabierać głosu w sprawie transferów. Przeciętny fan interesuje się praktycznie tylko polską ligą + ewentualnie topowymi rozgrywkami. Nie jest to nic dziwnego, bo w końcu mało kto dla przyjemności serwuje sobie czeską, serbską, czy szwedzką ligę - z tego powodu pole widzenia kibica jest baaardzo zawężone i nie ma on prawa konstruować propozycji.

Jeśli ktoś chce atakować europejskie rozgrywki Rogerem, Demjanem czy innym Kucharczykiem to jest to gignatyczne nieporozumienie. W polskiej lidze bardzo rzadko zdarzają się okazje, z których trzeba korzystać (Gruzin), bo reszta to przepłacony szrot (Brzyski, Jodłowiec). Realnych wzmocnień należy szukać wielotorowo, również w ligach, o których mało który z nas ma wielkie pojęcie. Nikt poważny nie może ograniczać się jedynie do kopaczy z E-klasy i jarać się Demjanem, który w został dawno temu zweryfikowany przez poważny rynek. Sprowadzając sobie króla pastwiska, będziemy dokładnie królami pastwiska. Jeśli chodzi o polskich graczy skupiłbym się w zdecydowanej mierze na swoich wychowankach, a wzmocnienia pt. "natychmiast do pierwszego składu" załatwił głównie za granicą.

Zauważyłem, że w Polsce pobrzmiewa ten durny mit, że jak z zzagranicy to pewnie tani szrot. Otóż trzeba się na poważnie zająć zagranicznym skautingiem, choćby krajów ościennych to wtedy uniknie się sytuacji z jakimś wynalazkami podesłanymi przez angentów. Również ciekawą opcją są gracze a'la Ljuboja, którzy na sezon-dwa na pewno by wnieśli coś ciekawego. Wszystko powinno być zrównoważone, a nie jak niektórzy ze skrajności w skrajność (sami obcjokrajowcy jak w Wiśle, czy jak ferowana przez niektórych opcja sami wychowankowie, albo sami z polskiej ligi). Nie rozumiem też tej słynnej troski o "polską mentalność", że niby gracze z naszej ligi będą lepiej pasować, bo okrzepli w tej mentalnośći. Dla mnie to gigantyczne nieporozumienie. Czym jest ta pieprzona mentalność? Olewactwem? Przyzwyczajeniem do marności? Świadomością, że Urban to marniutki trener? Jakoś Melikson pokazał, że jak się potrafi grać to gra się z miejsca, bez wielkich aklimatyzacji, zgrywania, czy mitycznego poznawania polskiej mentalności. A jak sie grać nie potrafi to i latami się będzie wegetować w oczekiwaniu na okrzepnięcie. Problemem polskich klubów nie jest ściąganie przesadnej ilości obcjokrajowców - problem jest ściaganie patałachów. Bez roli narodowości.

a-d-a-m
10-05-2013, 14:22
Kucharczyk klasyczny napastnik... To może pora wreszcie obalić ten mit i luknąć sobie jeszcze raz mecze z Ruchem lub Lechią?

nst
10-05-2013, 14:24
Demjan? Ja Was proszę o odrobinę powagi. Owszem gra nieźle i coś mu tam wychodzi, ale takich przypadków było multum. Gość się sprawdza w miernej lidze i nic więcej. Nas czekają puchary, a tam takich Damjanów nie będzie.
Zwolni się miejsce w ataku, poszuka się odpowiedniego grajka który może podnieść jakość w ofensywie i w razie czego da się na nim zarobić.
Ma 31 lat i w porównaniu z Saganem czy Ljubo gówno osiągnął i mało strzelił.

Szawar
10-05-2013, 15:43
Sezon 2011/12:
30 spotkań w Ekstraklasie i 6 bramek, 2 asysty
1 spotkanie w Pucharze Polski i 1 gol, 2 asysty

Sezon 2010/11:
28 spotkań w I lidze i 8 bramek, 7 asyst
5 spotkań w Pucharze Polski i 1 bramka, 1 samobój, 1 asysta

Sezon 2009/10
1 spotkanie w drugiej lidze czeskiej

Statystyki "porażajace" jak na potencjalny nabytek.
Gosc rozgrywa "życiówke", niech pogra jeszcze kilka takich rund, acha, ale on chyba powoli zbliża sie do piłkarskiej emerytury.

(L)ukaszns
10-05-2013, 16:03
Jak juz to jako uzupelnienie podkreslam uzupelnieni ataku wolalbym jeszcze raz sprobowac z Korzymem...

Nazgul
10-05-2013, 17:43
Demjan? Ja Was proszę o odrobinę powagi. Owszem gra nieźle i coś mu tam wychodzi, ale takich przypadków było multum. Gość się sprawdza w miernej lidze i nic więcej. Nas czekają puchary, a tam takich Damjanów nie będzie.

Czasami o karierze decyduje jeden mecz - jak u Kowala Sampdoria. Szkoleniowcy powinni ocenić czy Demjan to facet którego można wkomponować w tę drużynę z pożytkiem i dla zawodnika i dla drużyny. Moim zdaniem gościa, którego piłka sama w polu karnym szuka warto rozważać. A co do osiągania gówna - co osiągnął Svitlica poza Legią?

trx.
10-05-2013, 18:23
Czasami o karierze decyduje jeden mecz - jak u Kowala Sampdoria. Szkoleniowcy powinni ocenić czy Demjan to facet którego można wkomponować w tę drużynę z pożytkiem i dla zawodnika i dla drużyny. Moim zdaniem gościa, którego piłka sama w polu karnym szuka warto rozważać. A co do osiągania gówna - co osiągnął Svitlica poza Legią?

IMO Legia powinna unikać takich piłkarzy. Co innego gdyby miał 24-26 lat i dopiero wchodził w najlepszy wiek dla zawodnika. Pamiętam kiedy Niedzielan miał dobry sezon, bodajże w Koronie i wiele osób domagało się go w Legii. Jak grał później wszyscy wiedza. Graczy którzy grali dobrze w 1 rundzie albo sezonie było wiecej, kolejnym który przychodzi mi do głowy był Piechna. Naprawdę chciałbyś takich zawodników w Legii?

Wojtek(L)
10-05-2013, 23:14
nie rozumiem tej dyskusji Demjan? Korzym? fajnie napisał to Nicky, w walce o puchary nie potrzeba kolejnych średniaków z Polskiej ligi (Jodłowiec czy Brzyski) tylko solidnych zawodników, którzy coś potrafią, jak już szukamy napastnika to szukajmy gościa który regularnie strzela bramki od kilku sezonów a nie jak Demjan, wyszedł mu jeden sezon i tyle, kto wie, może w następnym nie strzeli więcej niż 7 bramek? co było z Kucharczykiem? koleś zagrał fenomenalny sezon i wydawało się że to będzie grajek na lata lub taki który odejdzie za kilka mln, a teraz nawet 18 meczowa powinna być dla niego sukcesem patrząc na jego grę. Korzym to straszliwy walczak, koleś gra do upadłego, ale ludzie na boiska europejskie potrzebny jest gość który ma coś więcej, Korzym przez całą swoją karierę, w 159 meczach strzelił 23 bramki, tu potrzebny jest grajek który w jednym sezonie zaliczy podobny wynik bramkowy.
Jeszcze raz napiszę o poście Nicky, świetnie napisał że warto popatrzeć na rynki transferowe u naszych sąsiadów czy też nie koniecznie sąsiadów ale lig którymi wielu z nas się kompletnie nie interesuje a są tam do wyciągnięcia fajni piłkarze za niezbyt duże pieniądze którzy też wiele nie będą zarabiać.

(L)ukasz
11-05-2013, 08:58
Moim zdaniem to bardziej niż atak potrzebujemy obrońców. Obecnie nie mamy żadnego stopera, który gwarantowałby spokój. Astiz i Jodłowiec to ligowa średniość, co możemy doświadczyć w tej rundzie. Potrzeba kogoś na miarę Choto (ale tego sprzed 5 lat ;) ).

Yevaud
11-05-2013, 10:26
Jak dla mnie, to Legia potrzebuje 2-3 świetnych zawodników i 7-8 którzy będą zapierdzielać na 120 %. Tak to funkcjonowało w europejskich pucharach na jesieni 2011. Był Ljuboja, Wolski, Rado i reszta grajków zwierająca maksymalnie pośladki, tak, że i Kucharczyk strzelał bramki.

Czy chcemy Korzyma i jemu podobnych? Tak. Jeśli będą pamiętali o swojej roli i zapierdzielali do upadłego w każdym meczu, ale żeby to miało sens, to MUSI być też ktoś pokroju Ludojada, tylko nie zblazowanego i na kacu, kto tę harówkę będzie potrafił wykorzystać.

PS Korzym tu tylko przykładem - na chwilę obecną jest Sagan, który może w ataku zrobić jeszcze więcej zamieszania od Maćka

Robert E. Lee
11-05-2013, 10:28
Korzym, Demjan a potem zdziwko, że ze Ślunskiem dostają.

Lillo
11-05-2013, 12:00
Lewy i środkowy obrońca, skrzydłowy i 10. A nie jakiś ***** Demjan, który skończyłby jak Hubnik albo inny Mezenga, a poza tym jest Sagan i Dvaliszwili, więc koleny napastnik jest zbędny.

Fatman
11-05-2013, 12:02
a poza tym jest Sagan i Dvaliszwili, więc koleny napastnik jest zbędny.

Jest tylko Sagan i Dwaliszwili. Trzech napastników to minimum, jakie powinniśmy posiadać, walcząc na kilku frontach. A nie wydaje mi się, żeby Efir wyzdrowiał i doszedł do formy do czasu rozpoczęcia sezonu.

Szawar
11-05-2013, 12:10
a poza tym jest Sagan i Dvaliszwili, więc koleny napastnik jest zbędny.

Jeden dostanie kontuzji, drugi wyleci za kartki, także troche biednie.

Wojtek(L)
11-05-2013, 12:48
Z tym że jeszcze jeden ma z Fluminense przyjść no i Leśny mówił że ze 2-3 graczy pokroju Ljubo będzie chciał sprowadzić, może to akurat napastnik będzie, tylko pytanie kto to może być? Może Riki z Deportivo, 32 lata, bramki strzela (Deportivo 18 w lidze a mimo to 13 ustrzelił jeszcze 2 asysty dołożył, w czerwcu kończy mu się kontrakt. Ok a teraz serio :) ciekawe okienko się zapowiada, Leśny ma głowę na karku więc może coś z tego będzie.

marsu2
11-05-2013, 12:53
Legia Warszawa poszukuje piłkarzy pokroju Danijela Ljuboi

Pięć kolejek zostało do końca sezonu piłkarskiej Ekstraklasy. To dla klubów najwyższy czas, by zacząć rozglądać się za wzmocnieniami. Aktywna na rynku transferowym może być Legia Warszawa, której prezes Bogusław Leśnodorski zapowiadał, że ma zabezpieczone konkretne pieniądze na transfery.

- Cały czas obserwujemy rynki. Zarówno polski jak i zagraniczne. Poszukujemy między innymi zawodników pokroju Danijela Ljuboi, którzy potrafią przechylić szalę zwycięstwa. Legia potrzebuje takich zawodników i to nie jednego. Ale pamiętajmy, że pozyskanie gwiazdy jest uzależnione od warunków finansowych, ale także od tego, czy nasza liga jest odbierana jako atrakcyjna. Na pewno na tym etapie jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach – powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Mazurek.

Były szef piłkarskiej Akademii odniósł się także do napływających z Włoch informacji, że Fiorentina chce wypożyczyć Rafała Wolskiego, który trafił do Serie A właśnie z Legii.

- Żadna konkretna oferta do nas nie wpłynęła, ale rozmawialiśmy o kwestii wypożyczenia, gdy były ustalane szczegóły transferu. Rafała znamy bardzo dobrze, takich zawodników z dużym potencjałem ofensywnym nam potrzeba. Więc jeśli pojawi się taka szansa, na pewno podejmiemy rozmowy – wyjaśnia dyrektor Mazurek.
eurosport.onet.pl

nevermind
11-05-2013, 13:14
Do tego co wkleił marsu2.

Jest taki jeden. Za naszą południową granicą. Jego klub ma nie dostać licencji na przyszły sezon wiec duze prawdopodobienstwo, ze zmieni otoczenie. W 9 meczach swojej ligi strzelił 5 bramek :p

Mario bedzie wiedział o kogo chodzi :lol2:

detoxizer
11-05-2013, 13:33
Dziwnym przypadkiem kojarzy mi się z dwoma klubami włoskimi. :D

Paw(L)ak
11-05-2013, 13:35
Baros? Wątpię by Legię było na niego stać. Czech to półka wyższa nawet od Ljuboi, grajek znany praktycznie na całym świecie i mimo tego że aktualnie tuła się w rozpadającym Baniku to nadal duże nazwisko. Po sezonie, jeśli Banik nie dostanie licencji to z pewnością odejdzie, ale wątpię żeby wybrał Legię. Ze swoją przeszłością, z łatwością znajdzie jakiś klub w Chinach czy u Arabów i będzie co miesiąc kasować takie kokosy jakich nie bylibyśmy mu w stanie zaproponować nawet za rok gry.

Chociaż chciałbym być miło zaskoczony, Baros z pewnością by się nadał - reprezentant (były?) Czech, kariera o jakiej 99% grajków z naszego kurwidołka może tylko pomarzyć, po prostu zawodnik dużego formatu jak na Polskę... Fajnie było by go mieć w składzie, ale jego transfer do Legii to raczej S-F.

Fatman
11-05-2013, 13:45
Zawsze można mieć nadzieję, że będzie chciał coś w piłce osiągnąć na stare lata;) Pójście do Azji to ładne pieniądze, ale w zasadzie koniec kariery. Skłonić mogłaby go perspektywa gry w Lidze Mistrzów, ale do tego potrzebne jest zdobycie tytułu, a to takie pewne nie jest

capital
11-05-2013, 14:00
Zdaje się, że Baros do spokojnych nie należy i coś mi się wydaje, że byłyby z nim większe problemy niż z Ljuboją.

Robert E. Lee
11-05-2013, 14:05
Na uj na siłe szukać kogoś z nazwiskiem? Nie lepiej dobrze poszukać, znaleźć jakiegoś mniej medialnego grajka ale z porządnej ligi, takiego któremu kończy się kontrakt i zaproponować zarobki na poziomie Ljuboi?

Kempes
11-05-2013, 15:11
Trzeba też patrzeć na charakterystykę gracza. Nie każdy stary gwiazdor posiada tą samą przydatność do drużyny. Ljuboja był zawsze technikiem więc mimo tego że przychodząc do nas miał bardzo mierną szybkość, to jednak umiejętności indywidualno-techniczne w kombinacyjnym stylu jakim zaczęła grać Legia niezmiernie się przydały. Ja osobiście Barosa nigdy nie pamiętałem jako wybitnego napastnika, pomimo jego okazałego CV klubowego. Pamiętam oczywiście że dekadę temu był gwiazdą jednego międzynarodowego turnieju, ale pamiętam też że technicznie nie był jakoś szczególnie zaawansowany, a swoją grę opierał na szybkości i dynamice. Co do samego CV. Grał w fajnych klubach ale jak sobie właśnie policzyłem za wikipedią od 2001 do 2013 ma średnio 7 bramek na rok gry.

Tego rodzaju piłkarze szybciej się zużywają niż wirtuozi. Pamiętam jak Hagi grał jeszcze mecz dla Rumunii chyba w wieku 35-36 lat. Większość meczu praktycznie krążył tylko w środku boiska ale wizja, przegląd pola, precyzyjne piłeczki na nos + ewentualnie strzał z dystansu - wystarczyły aby być przydatnym drużynie.

Dlatego jak już znów wydawać MASĘ pieniędzy na indywidualny kontrakt, to należy bardzo precyzyjnie wybrać gościa który będzie się nadawał do drużyny, do stylu gry. A nie, brać pierwszego lepszego kto jest znany i pograł na zachodzie.

Wojtek(L)
11-05-2013, 15:40
Jeżeli chodzi i Barosa to te atuty o jakich napisał Kempes bardzo by się przydały na puchary, bądźmy szczerzy, jeżeli zdobędziemy mistrzostwo ale nie uda się awansować do LM tylko do LE, to w najlepszym wypadku będziemy toczyli mecze gdzie obie drużyny będą grały podobnie atak pozycyjny + kontry, ale pewnie i tak wpadnie z 1-2 zespoły w grupie które mają lepszych piłkarzy i trzeba będzie grać z kontry, a wtedy atuty Barosa sie przydają, gorzej w lidze, gdzie to Legia musi grać cały czas atak pozycyjny, podałem tak bardziej dla żartu przykład Rikiego z Deportivo, ale coraz bardziej wydaje mi się to sensowne, uwielbiam ligę hiszpańską bo jest mocno techniczna i staram się znaleźć czas żeby w kolejce obejrzeć ze 3-4 mecze z tej ligi i koleś robi na mnie niezłe wrażenie, dosyć wysoki napastnik, świetny technicznie, z niezłym strzałem, no i w czerwcu z kartą na ręku, a kto wie czy Deportivo nie spadnie z ligi, to dla niego ostatni dzwonek żeby pograć w Europejskich pucharach

Olszi
11-05-2013, 21:54
No moim zdaniem powinni ściągnąć klasowego lewego obrońcę, bo astiz z jędzą(jeśli nie odejdzie) to bardzo dobry wariant. W pomocy widziałbym 2 skrzydłowych jeden wyższych lotów drugi wystarczy, aby wyróżniał się w lidze. No i oczywiście jeden napastnik, ale nie szrot jak Korzym czy Demjan... ludzie dajcie żyć :) Ogólnie z tego co mamy kadra powinna wyglądać tak+ oczywiście 4 wzmocnienia:

Bramkarze: Kuciak, Skaba, Berezowski
Obrońcy: Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Cichocki,
Zbozień, Wawrzyniak, Brzyski, TRANSFER
Pomocnicy: Vrdoljak, Furman, Łukasik, Kopczyński, Żyro,
Jagiełło, Kosecki, TRANSFER, TRANSFER
Napastnicy: Dwaliszwili, Sagan, Efir, TRANSFER

Lillo
12-05-2013, 08:58
Dojdzie kilku z ME i jeszcze kilku z wypożyczeń.
Ja liczę że Mizgała dostanie szansę, bo zapowiada się na niezłego kopacza :)

Mario
12-05-2013, 09:08
Dojdzie kilku z ME i jeszcze kilku z wypożyczeń.
Ja liczę że Mizgała dostanie szansę, bo zapowiada się na niezłego kopacza :)

Przecież wśród wypożyczonych nie ma nikogo konkretnego. Od biedy Zbozień...

Luke
12-05-2013, 10:28
@Mario - A Cichocki, o którym wiele razy pisałeś? I to nawet w kontekście pierwszego składu.

Lillo
12-05-2013, 11:01
Zbozień, Cichocki, Szumski, Kurowski, Widejko, Żurek (chociaż on gra piach).

Mario
12-05-2013, 11:34
@Mario - A Cichocki, o którym wiele razy pisałeś? I to nawet w kontekście pierwszego składu.

Właśnie w chwili pisania postu miałem całkowite zaćmienie umysłu i zapomniałem o tym najważniejszym. Fakt, Cichocki powinien być absolutnym wygranym jeśli chodzi o przyszły sezon.

Lillo: Szumski, Widejko, Kurowski i Żurek? Ekstraklasa to za wysokie progi dla nich. Szumski stracił sezon na ławce rezerwowych Piasta, gdyby grał w podstawie to kto wie... Kurowski w Kolejarzu nie prezentuje nic szczególnego, a to tylko I liga. O pozostałych dwóch chyba nawet nie ma co wspominać.

marsu2
12-05-2013, 12:39
Szumski, Widejko, Kurowski i Żurek? Ekstraklasa to za wysokie progi dla nich.(...)Kurowski w Kolejarzu nie prezentuje nic szczególnego, a to tylko I liga.
Tak o Kurowskim mówił niedawno Piekarski :

Mam chłopaka, talent czystej wody, który niedługo będzie grał w pierwszym zespole Legii – Kamil Kurowski. Michał Żewłakow nie mógł się go nachwalić po obozie na Cyprze. Ale w Legii wiosną jest ciśnienie na mistrzostwo i młodzi nie będą grać, rozumiem to. Dlatego musiałem Kamilowi znaleźć klub, wypożyczyliśmy go do Kolejarza Stróże. Otrzaska się tam z dorosłą piłką, wróci i wskoczy do składu Legii. Zobaczycie. Do piłkarzy mam dobre oko, rzadko się mylę.
Widzę u chłopaka zmysł, technikę, szybkość. Lewą i prawą nogą gra tak, że trudno się zorientować, którą zaczynał kopać. Dzisiaj ma zdecydowanie większe umiejętności niż Obraniak.
Zobaczymy kto będzie miał rację :)

hansolo
12-05-2013, 12:58
a dziś 18 lat skończył Mariusz Stępiński ... pożyjemy, zobaczymy ;)

matador
12-05-2013, 13:06
Stępiński do Bundesligi ponoć idzie.

WRKS
12-05-2013, 13:10
Panowie, a co sądzicie o Sarkim z Wisły Kraków? Wie ktoś jak wygląda jego sytuacja w Wiśle? Ostatnio zalicza świetne występy, asysty, gole, dobre wolne i ogólnie napędza skrzydła białej gwiazdy. Moim zdaniem przydałby nam się taki skrzydłowy w aspekcie o walkę w LM czy Europy.

gostek1555
12-05-2013, 13:19
Panowie, a co sądzicie o Sarkim z Wisły Kraków? Wie ktoś jak wygląda jego sytuacja w Wiśle? Ostatnio zalicza świetne występy, asysty, gole, dobre wolne i ogólnie napędza skrzydła białej gwiazdy. Moim zdaniem przydałby nam się taki skrzydłowy w aspekcie o walkę w LM czy Europy.

Co by o nim nie myśleć, to na pewno jest to lepszy pomysł niż forsowany tu przez niektórych 32-letni Demjan.
Ma kontrakt do końca tego sezonu.

edit: Czyli raczej nie ma się co o nim rozpisywać. Zresztą, odpalił dopiero niedawno, a błyszczeć na tle tak chvjowej Wisły to żaden wyczyn.

chajtgr
12-05-2013, 13:19
Według transfermarkt ma kontrakt do końca czerwca z opcją przedłużenia o dwa lata ...

Miedziana
12-05-2013, 14:15
Oglądam mecz Ratyzbona- Kaiserslautern. Kto kur.a chciał żeby Koke grał u nas?? To czysty sabotaż nawet o takim piłkarzu wspominać jako wzmocnienie dla Legii.

Lillo
12-05-2013, 16:13
Kurowski w Kolejarzu nie prezentuje nic szczególnego, a to tylko I liga. O pozostałych dwóch chyba nawet nie ma co wspominać.

Widejko od Brzyskiego słabszy nie jest, a Kurowski od Demjana choć to inne pozycje.

Nazgul
12-05-2013, 21:28
Była wywrotka Brazylijczyków, potem Hiszpanów, szrotu mieszanego... Teraz będą wywrotką zwozić emerytów?

http://ekstraklasa.net/milan-baros-latem-moze-trafic-na-lazienkowska,artykul.html?material_id=518fe19ab564 dadf1b010000

WRKS
12-05-2013, 21:35
Myślicie, że Hannover chciałby sprzedać lub wypożyczyć Sobiecha?

Ataru
12-05-2013, 22:50
Była wywrotka Brazylijczyków, potem Hiszpanów, szrotu mieszanego... Teraz będą wywrotką zwozić emerytów?

http://ekstraklasa.net/milan-baros-latem-moze-trafic-na-lazienkowska,artykul.html?material_id=518fe19ab564 dadf1b010000
Czy tylko ja mam wrazenie, ze ten "news" powstal po przejrzeniu tego tematu na forum?

detoxizer
12-05-2013, 22:50
Leśnodorski zaprzeczył spekulacjom na temat Barosa. Ciekawe na ile prawdziwie.

Alek
12-05-2013, 23:21
Rok temu Śląsk Wrocław atakował Ligę Mistrzów Patejukiem teraz Legia Demjanem ? :lol:

Luke
12-05-2013, 23:23
Czy tylko ja mam wrazenie, ze ten "news" powstal po przejrzeniu tego tematu na forum?

A Wy myślicie, że skąd niektóre media 'newsy' o Legii biorą? :lol: Pamiętam, że kiedyś też była podobna sytuacja; na forum ktoś rzucił propozycję jakiegoś transferu, a za 2 dni w gazetach o tym pisali.:p Chyba o Luyindulę chodziło, ale pewien nie jestem.

tkatchuck
13-05-2013, 14:46
Leśnodorski zaprzeczył spekulacjom na temat Barosa. Ciekawe na ile prawdziwie.

Dla mnie bez sensu, aczkolwiek mam do typa ogromny szacunek za to co zrobił do tej pory w futbolu. Choć z tego co mówi Leśny raczej nie będziemy stawiać na zawodników po trzydziestce.

marsu2
13-05-2013, 15:02
Kilka dni temu w wywiadzie Mazurek mówił ,że szukają piłkarza pokroju Ljuboji , a teraz Leśny mówi ,że będziemy pozyskiwać piłkarzy w przedziale 24-25 lat.Ktoś kłamie ;)

Mistarz
13-05-2013, 15:18
Kilka dni temu w wywiadzie Mazurek mówił ,że szukają piłkarza pokroju Ljuboji , a teraz Leśny mówi ,że będziemy pozyskiwać piłkarzy w przedziale 24-25 lat.Ktoś kłamie ;)

Te dwa stwierdzenia nie są logicznie sprzeczne.

paether
13-05-2013, 15:18
Teoretycznie jedno drugiego nie wyklucza aczkolwiek wiadomo jakie są realia ;)

Edit: Mistarz mnie uprzedził...

marsu2
13-05-2013, 15:38
Te dwa stwierdzenia nie są logicznie sprzeczne.
No piłkarz pokroju Ljuboji (ograny w zachodnich ligach) mający 24-25 lat na pewno przyjdzie do polskiej ligi ;)

Woytek
13-05-2013, 17:45
Vrdoljak zgolił brodę, a to oznacza że przedłużył umowę o 2 lata.

ZdziCHu
13-05-2013, 17:58
Vrdoljak zgodził się na zmniejszenie zarobków o 40%

voytek
13-05-2013, 17:59
http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/769804669.jpg?1368457119

Po długich negocjacjach Ivica Vrdoljak podpisał dziś nową umowę z Legią Warszawa. W porównaniu do poprzedniego kontraktu Vrdoljak zgodził się na zmniejszenie zarobków o 40%. Ponadto menadżer zawodnika, który jest dobrym przyjacielem Chorwata zgodził się zrezygnować z prowizji, która miała wynosić 40 tysięcy euro. Ivica nową umowę uczcił zgoleniem swojej pokaźnej w rozmiarach brody.

Hehe, odrzucił bajeczne oferty w Chinach :) Swoją drogą tyle gadania o nowych kontraktach uzależnionych od wyniku sportowego, a podpisał przed najważniejszym meczem sezonu.

Sgt.
13-05-2013, 17:59
No piłkarz pokroju Ljuboji (ograny w zachodnich ligach) mający 24-25 lat na pewno przyjdzie do polskiej ligi ;)

Ale dlaczego nie? Ja doskonale sobie potrafię wyobrazić, że ten mający 24-25 lat piłkarz pokroju Ljuboi przyjdzie do Legii. Po prostu przyjdzie do Legii za ok. 8 lat :D

Vrdoljak zgodził się na zmniejszenie zarobków o 40%

I zgolenie brody 100% ;) Prawdę mówiąc już się przyzwyczaiłem do niego jako Hałabały ;) Nawet jak nie grał dobrze, to chociaż dodawał kolorytu.

marsu2
13-05-2013, 18:00
Panathinaikos rozważa zatrudnienie Ljuboi

Jak donoszą greckie media, Danijel Ljuboja został zaoferowany Panathinaikosowi, który wyraził wstępne zainteresowanie napastnikiem Legii(...).Grecy piszą, że przeszkodą mogą być zarobki Ljuboi. Panathinaikos, jak w zasadzie wszystkie kluby w Helladzie, przeżywa problemy finansowe i byłby w stanie płacić nie więcej niż 300 tys. euro rocznie, czyli mniej niż serbski zawodnik dostaje obecnie na Łazienkowskiej - i to po wcześniejszej obniżce.(...)
http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/18512/panathinaikos-rozwaza-zatrudnienie-ljuboi-serb-po-pierwszym-treningu-z-mloda-ekstraklasa/

grosmis
13-05-2013, 18:41
[QUOTE=voytek;1169097]http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/769804669.jpg?1368457119

jak dla mnie lepiej wyglądał z tą brodą, raz , że jak Leonidas, dwa nawet jak po boisku człapał to jakoś się wydawało, ze względu na wygląd, że to taki walczak, taki Gattuso :)

SpideyPL
13-05-2013, 18:44
Przedłużenie kontraktu z Chorwatem moim zdaniem na plus. Nie umie wyprowadzać piłki i strzelać, ale w przekroju sezonu podoba mi się że nie odpuszcza i idzie do większości piłek (niestety dość człapiąco ;)). Jeszcze 40% kasy mniej, dla mnie bajka.

beka
13-05-2013, 19:09
no to teraz zobaczymy czy z nowym kontraktem będzie się tak samo starać

ZdziCHu
13-05-2013, 19:19
Przedłużenie kontraktu z Chorwatem moim zdaniem na plus. Nie umie wyprowadzać piłki i strzelać, ale w przekroju sezonu podoba mi się że nie odpuszcza i idzie do większości piłek (niestety dość człapiąco ;)). Jeszcze 40% kasy mniej, dla mnie bajka.

I tak Ty mu tej pensji nie płacisz\')

tkatchuck
13-05-2013, 19:36
no to teraz zobaczymy czy z nowym kontraktem będzie się tak samo starać

A bez kontraktu to dopiero by się starał, ho ho. :lol3:

Bootleg
13-05-2013, 22:35
Dobra decyzja z Vrdoljakiem. :brawo: dodatkowa obniżka pensji o 40% to spory sukces działaczy. Nie wiem ile miał do tej pory Chorwat ale pewnie ok. 300 tyś euro, po obniżce ma pewnie ok. 180-200 tyś. za takie pieniądze warto go mieć w składzie.

midzi
13-05-2013, 22:50
Z bonusami mógł mieć więcej. Podobno w tej rundzie był najlepiej zarabiającym piłkarzem Legii, więc mógł mieć ciut ponad 300 tys. euro.

gostek1555
15-05-2013, 18:22
Jedno właścicielowi Polonii trzeba oddać - facet jak nikt inny zna się na topieniu / trwonieniu / wyrzucaniu w błoto (niepotrzebne skreślić) kasy, mimo że od pewnego czasu sam groszem nie śmierdzi. Można odnieść wrażenie, że jedyna racjonalna decyzja jaką w ostatnich miesiącach podjął Ireneusz Król, to ta o ucieczce radiowozem sprzed komisji licencyjnej, co być może uchroniło go przed mało przyjemnym spotkaniem z kibicami Czarnych Koszul. Choć samo spotkanie ostatecznie na niewiele mu się zdało, bo zgodnie z przewidywaniami Polonia nie otrzymała dziś licencji na grę w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Jednocześnie Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych rozwiązała umowę Łukasza Piątka, a kolejnym zawodnikiem Polonii, który właśnie złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu jest Paweł Wszołek. Co oznacza to dla Polonii, chyba nikomu tłumaczyć nawet nie wypada. PZPN ma wszelkie podstawy, żeby Wszołka z tego chorego układu uwolnić. Z perspektywy związku to praktycznie formalność.

Jeśli tak się stanie, Polonia straci jedną z nielicznych szans, by na kimś z obecnego składu jeszcze kiedyś sensownie zarobić. Sytuacja wygląda tym bardziej kuriozalnie, że Wszołek ma w umowie pensję na poziomie dosłownie paru tysięcy złotych. Sprawa rozbija się więc o naprawdę śmieszną kwotę. Tym śmieszniejszą, jeśli zestawimy ją z sumką, jaką Polonia mogła zgarnąć, sprzedając go chociażby zimą do Hannoveru. Niech no ktoś przypomni o jakich to pieniądzach była mowa. Półtora miliona euro? No z grubsza licząc – sześć milionów złotych. Oczywiście Wszołek sam z tego transferu wówczas się wypisał i kasa przeszła wszystkim - również jemu - koło nosa, ale zaraz może dojść do tego, że chłopak będzie wolnym zawodnikiem i ani sześć milionów, ani trzy, ani złamany cent na konto klubu już nie wpłynie.

Zresztą za chwilę z pewnością się okaże, że to tylko początek spektakularnego wyrzucania kasy w błoto. Przecież z Konwiktorskiej może zwinąć się chociażby Tomasz Hołota, który latem będzie do wzięcia za TYSIĄC ZŁOTYCH (ma w kontrakcie zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności, jak widać przynajmniej on jeden wcześniej wiedział czym pachnie współpraca z Królem i przewidział sytuację), mimo że niespełna rok temu został kupiony przez Polonię za – zdaje się – sześćset tysięcy.

Jeden z wartościowszych graczy u czarnych, za darmochę można by go było wypróbować.
Choć z drugiej strony, nie wiem, czy pasowałby do Legii pod względem mentalnym.

padre
15-05-2013, 18:54
Jeden z wartościowszych graczy u czarnych, za darmochę można by go było wypróbować.
Choć z drugiej strony, nie wiem, czy pasowałby do Legii pod względem mentalnym.

Jak dla mnie to by nie pasował. Wystarczy już tych polonistów, poza tym pizdowaty jest ten Wszołek i tyle. Oby poszedł za granicę.

wojtasz
15-05-2013, 18:59
Leśny się wcześniej wypowiadał, że nie ma tematu Wszołka w Legii i tego się trzymajmy.

gizo
15-05-2013, 19:09
Stokowiec ich zabierze do Jagiellonii.

Mario
16-05-2013, 08:54
Już za dwa dni wielki mecz więc i prasa dorzuca swoje trzy grosze. Legia i Amica mają stoczyć "bój" o Bartłomieja Pawłowskiego z Widzewa.

Oli_choto
16-05-2013, 13:23
Fragment wywiadu z Kuciakiem:

A plany sportowe? Odchodzi pan do Interu Mediolan?

- Chyba do Interu Baku. Naprawdę, na dziś nie mam żadnej oferty. I w ogóle nie myślę o tym, by odchodzić z Legii. Podoba mi się klub, Warszawa, żona i córka też są zadowolone, więc nie widzę żadnego powodu, by cokolwiek zmieniać. I mam przecież ważny kontrakt.

No ja wiem, że Azerowie sporo teraz płacą. W siatkówce kobiecej nawet więcej niż Rosjanie, ale bez przesady :) :) :)

Nazgul
16-05-2013, 14:04

Za adekwatną kasę przyjdzie.

Mario
18-05-2013, 09:33
Szumne wypowiedzi Bogusia:

- Interesowaliśmy się Pablo Aimarem i to był realny cel. Stać nas na sprowadzenie takiego zawodnika, ale tylko do momentu, jeśli w grę nie wejdą drużyny z Chin czy krajów arabskich. Aimar to przykład piłkarza, którym byliśmy zainteresowani, a który spełniał wszystkie wymienione wymogi. Był też Eidur Gudjohnsen, którego menedżer wysłał nam ofertę. W piłce wszystko jest błyskawiczne. Dziś ktoś chce do ciebie przyjść, jutro jedzie do Chin. Piłkarsko jesteśmy bardziej atrakcyjni, finansowo już nie. Są ludzie, którzy płacą pięć razy tyle, ile w Europie. W Polsce też przez jakiś czas przepłacaliśmy - opowiada w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Makrel
18-05-2013, 09:44
No nie powiem - nazwiska robią wrażenie i wiele wniosłoby doświadczenie takiego zawodnika do składu.

midzi
18-05-2013, 10:37
Ciekawszy jest ten fragment.

Uważamy, że jest potrzebna jakość gry, poświęcenie i inny model budowy drużyny. Nie model z gwiazdami, które czują się lepsze od innych, ale taki, gdzie wszyscy ciężko pracują. Zobaczmy na przykłady Viktorii Pilzno, BATE Borysów czy drużyn cypryjskich. Można zrobić solidną drużynę, która będzie się liczyć w Europie bez ściągania wielkich gwiazd. Na pewno musimy podnieść jakość drużyny.

Widać, że Leśny nie spoczywa na laurach i sukcesywnie uczy się piłki. Musi jednak wziąć pod uwagę, że chcąc powtórzyć sposób budowania tamtych drużyn trzeba wziąć poprawkę na specyfikę ligi.
A) Brakuje u nas młodych i utalentowanych zawodników krajowych, którzy są gotowi na europejskie puchary.
B) Podstarzali gracze z Półwyspu Iberyjskiego wciąż wolą wybrać Cypr, Turcję, czy Grecję niż Polskę.
C) Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy inwestowaniem w młodzież, kupowaniem perspektywicznych, bądź już ukształtowanych zawodników w kraju, a także ściąganiu wsparcia zagranicznego.

Oli_choto
18-05-2013, 10:57
A) Brakuje u nas młodych i utalentowanych zawodników krajowych, którzy są gotowi na europejskie puchary.

Przecież to jest nieprawda.

B) Podstarzali gracze z Półwyspu Iberyjskiego wciąż wolą wybrać Cypr, Turcję, czy Grecję niż Polskę.

To też nie jest prawda. Taki Nacho Novo wybrał Polskę. Blanco (wiem, że nie z Półwyspu Iberyjskiego, ale klucz podobny) też. Nie wyszło nam to na dobre. Kolejny przykład - Descarga. Cóż. To my musimy umieć wybrać takiego gracza, który nam się przyda. Potem to kwestia kasy.

C) Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy inwestowaniem w młodzież, kupowaniem perspektywicznych, bądź już ukształtowanych zawodników w kraju, a także ściąganiu wsparcia zagranicznego.

Brawo! Ale to chyba wszyscy wiemy :) Póki co, ostatnie okienko pokazało, że takie próby są. Z Brzyskim zawsze mniejsze finansowe ryzyko niż z zagranicznymi graczami. Podobnie z Bereszyńskim. Weźmy takich 10, sprawdzi się dwóch i jesteśmy do przodu (niedokładny cytat z Leśnego). Młodych z całego kraju ściągają do Akademii/Młodej Legii.

Ja to podniesienie jakości to kupno jednego-dwóch graczy pokroju Vrdoljaka. Oczywiście w idealnym świecie powinien to być gracz lepszy, ale niekoniecznie nas na to stać. Ivica nie pęka, poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Zresztą nie chodzi o niego konkretnie, ale o tym gracza. Pozyskanie np. Dwaliszwilego też pod to podchodzi. Wchodzi do składu pierwszego gracz, który podnosi poziom. Ja w tym okienku liczę na 3-4 takie transfery, uzupełnienie młodymi z Brazylii plus szukanie Polaków.

Do tego wyjebanie części ogórków z kadry.

(L)ukasz
18-05-2013, 11:40
Ciekawszy jest ten fragment.

Widać, że Leśny nie spoczywa na laurach i sukcesywnie uczy się piłki. Musi jednak wziąć pod uwagę, że chcąc powtórzyć sposób budowania tamtych drużyn trzeba wziąć poprawkę na specyfikę ligi.

Nie dorabiajmy do tego jakieś filozofii. Celem klubu jest zdobycie mistrzostwa i ugranie dobrego wyniku w pucharach. Środkiem do tego są piłkarze. Tyle. To czy będzie biegał po boisku 35-letni murzyn z Brazylii czy 17 latek z Młodej Legii, to ze sportowego punktu widzenia wszystko jedno. Wielokrotnie sprawdziło się w Legii, że im głośniejsze nazwisko, tym większe rozczarowanie. Niech panowie z klubu skupią się na tym, żeby skuteczność transferów była wyższa, bo w przeciągu 10 lat przewinęło się mnóstwo piłkarzy. Dla mnie sukcesem będzie, jak kazdy nowy zakontraktowany piłkarz podniesie poziom sportowy. Zdecydowane nie dla piłkarzy pokroju Brzyski czy Jodłowiec. Moim zdaniem nie ten poziom.

midzi
18-05-2013, 11:46

Oczywiście, że prawda. Który z polskich młodych zawodników dawał sobie radę w europejskich pucharach w ostatnich latach? Nie wspominam o Peszko, czy Lewandowskim, bo ta dwójka przerastała w pewnym momencie resztę ligi o dwie klasy, ale o zwykłych dobrze zapowiadających się zawodnikach mających ciut więcej niż 20 lat. Od momentu jak Błaszczykowski zasuwał przeciwko PAO minęła już prawie dekada i nie widzę zawodników, którzy mogliby robić taką różnicę jak było to w przypadku trójki, czy czwórki młodych z Rosenborga, którzy ciągnęli ten zespół przez kilka sezonów, czy w przypadku klubów czeskich, albo białoruskich (BATE).

To też nie jest prawda. Taki Nacho Novo wybrał Polskę. Blanco (wiem, że nie z Półwyspu Iberyjskiego, ale klucz podobny) też. Nie wyszło nam to na dobre. Kolejny przykład - Descarga. Cóż. To my musimy umieć wybrać takiego gracza, który nam się przyda. Potem to kwestia kasy.
Ani Novo, ani Blanco nie przybyli do Legii tutaj bezpośrednio w tamtych rejonów, a ponadto większość swojej kariery nie spędzili na Półwyspie Iberyjskim. Obaj byli po przejściach acz z ciekawym CV. Niestety piłkarsko okazali się już wrakami co pokazują w kolejnych po Legii klubach.

Przykład Descargi, czy innych Hiszpanów/Portugalczyków (choćby Manu) nie jest do końca trafny, bo po pierwsze były to jednostkowe przypadki, choć Hiszpan przyszedł wtedy z dwoma nadziejami światowej piłki, a ponadto brakuje tutaj elementu powtarzalności. W APOEL-u cały czas jest rotacja tych zawodników, ale spora część z nich zostaje na dłużej. Helio Pinto, czy Nuno Morais, który otarł się o Chelsea siedzą tam od lat. Chwilę pograł Ailton, który odszedł do Tereka, ale z tego zaciągu został jeszcze Manduca. Ostatnio ściągali zawodników z różnych stron (m.in. Bitona z Belgii przez Polskę), ale widać, że ruch w interesie się kręci i obstawiają przeważnie tanich, bądź darmowych zawodników z krajów śródziemnomorskich.

Tyle i aż tyle. Jak widać skutkuje.

Nie dorabiajmy do tego jakieś filozofii. Celem klubu jest zdobycie mistrzostwa i ugranie dobrego wyniku w pucharach. Środkiem do tego są piłkarze. Tyle. To czy będzie biegał po boisku 35-letni murzyn z Brazylii czy 17 latek z Młodej Legii, to ze sportowego punktu widzenia wszystko jedno. Wielokrotnie sprawdziło się w Legii, że im głośniejsze nazwisko, tym większe rozczarowanie. Niech panowie z klubu skupią się na tym, żeby skuteczność transferów była wyższa, bo w przeciągu 10 lat przewinęło się mnóstwo piłkarzy. Dla mnie sukcesem będzie, jak kazdy nowy zakontraktowany piłkarz podniesie poziom sportowy. Zdecydowane nie dla piłkarzy pokroju Brzyski czy Jodłowiec. Moim zdaniem nie ten poziom.

Nie jest to żadna ideologia, a faktyczne przyczyny sukcesu zespołów z tych lig.
Od kilku dziesięcioleci zespoły z biednych lig (Chorwacja, Serbia i Czechy), które chciały coś osiągnąć w Europie musiały bazować na wyszkoleniu zdolnej młodzieży dzięki czemu Partizan, Crvena, a także Sparta Praga przeżywały swoje złote okresy w historii.
Ponad dekadę temu siłę swoich klubów zaczęły budować kluby z takich lig jak grecka, turecka, czy ukraińska. Wszystkie te drużyny (Olympiakos, PAO, Dynamo, Shachtar, Fenerbahce, czy Galatasaray) bazowały jednak na przewadze finansowej przepłacając za zawodników, którzy znaleźliby sobie miejsce w zachodnich ligach, ale nie za takie pieniądze jakie im oferowali. Rosjanie z kolei zaczęli przepłacać do takiego stopnia, że kontrakty opiewały na astronomiczne kwoty i byli w stanie powalczyć o niemal każdego zawodnika na świecie.

Droga APOEL-u, BATE, czy klubów czeskich to jedyna z możliwych dla nas dróg do LM.

Mario
18-05-2013, 11:49
Niczego nie brakuje. Legia dysponuje najlepszym młodym materiałem w kraju. Do tego dochodzi coraz lepiej funkcjonujące zaplecze, gdzie młodzi mogą szlifować swoje umiejętności. A warto zaznaczyć, że całkiem nieźle rozwinął się skauting na Polskę i co jakiś czas słychać, że do Legii trafiają bardzo młodzi piłkarze z różnych stron kraju.

Bo polska Ekstraklasa nie jest ligą techniczną tylko siłową, dlatego się nie sprawdzają w większej części. I lepiej, że wybierają Cypr, czy Turcję, bo przynajmniej nie blokują miejsca dla takich zawodników, którzy w tej specyficznej lidze mogą się sprawdzić (przykład Dwaliszwiliego). Pod względem transferów "podstarzałych gwiazd" powinni wybrać inny klucz geograficzny (mam tutaj na myśli bliskich sąsiadów Polski).

Złoty środek? Takiego nie ma. Akademia funkcjonuje bardzo dobrze, w lecie zapewne kilku młodych przeskoczy do seniorów (dzisiaj dobra okazja by się pokazać na turnieju w Holandii). Kupowanie perspektywicznych zawodników w kraju jest raczej trudną sprawą, gdyż prezesi polskich klubów nie są skorzy do zasilania konkurencji i tym samym dyktują zaporowe ceny. A wsparcie zagraniczne? Tylko dobrze przemyślane, obserwowane na żywo.

marsu2
18-05-2013, 12:10
A tu wypowiedź Leśnego z dziennika "Sport"

Trzeba pamiętać, że jest bardzo duże zainteresowanie zawodnikami Legii ze strony klubów zagranicznych. W związku z tym niewykluczone, że ktoś zostanie sprzedany. Ale per saldo na pewno w nowym sezonie drużyna będzie mocniejsza niż obecnie. Kilku zawodników odejdzie od nas nie na zasadach transferowych, lecz na przykład z powodu końca kariery - już pożegnał się z nami Tomek Kiełbowicz, a następni to Michał Żewłakow i Dickson Choto. (...) na pewno drugi Ljuboja w Legii się nie pojawi. Ale w Europie wiek zawodników czynnych sportowo wyraźnie się przesuwa. Dzisiaj mamy wielu piłkarzy po trzydziestce, którzy potrafią być wzorem do naśladowania.U nas taką postacią jest Marek Saganowski. Jemu podobnych bardzo byśmy chcieli w zespole mieć i nie ukrywam, że obecnie z dwoma zagranicznymi graczami takiego pokroju rozmawiamy. Konkrety? Wszystko rozstrzygnie się w pierwszych dwóch tygodniach czerwca.

Mario
19-05-2013, 11:16
Cieszyć może to, że już teraz rozmawiają z potencjalnymi wzmocnieniami, więc można mieć nadzieję, że kadra będzie skompletowana przed startem przygotowań do nowego sezonu. A tego brakowało w poprzednich latach przez co drużyna nie mogła się zgrać. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

PS: Prezes, jak macie w planach sprzedaż Jędrzejczyka to bierzcie Zabavnika z Mainz. Jest za darmo, a kawał grajka, jak na polskie warunki :lol:

marsu2
19-05-2013, 12:34
Chievo i Udinese chcą bramkarza Legii

Jak donoszą włoskie media, Chievo i Udinese są poważnie zainteresowanie bramkarzem Legii, Oskarem Pogorzelcem, który w ubiegłym roku wywalczył z reprezentacją U-17 brązowy medal na mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej. Kluby te obserwują go uważnie od października i chciałaby wykorzystać fakt, że 18-letni Polak ma jeszcze tylko roczny kontrakt z "Wojskowymi", więc to dobry moment na jego sprzedaż.

Pogorzelec w tym sezonie grał tylko w rundach wstępnych Pucharu Polski dla Legii II.
źródło: 2x45.com.pl

detoxizer
19-05-2013, 13:30
Licá rejeita Polónia e tem agora os turcos na corridaPor Mário Rui Ventura

http://www.abola.pt/img/fotos/estorilpraia/lica1.jpg
O jogo de hoje, em Barcelos, pode ser o último de Licá com a camisola do Estoril. As exibições do avançado português de 24 anos, que cumpre a segunda época na Amoreira, têm despertado o interesse de diversos clubes, não só em Portugal mas um pouco por toda a Europa.

Se na Liga o SC Braga tem sido aquele que mais de perto tem seguido o rendimento do jogador formado na Académica, já do estrangeiro foi o Légia Varsóvia, da Polónia, a avançar com a primeira proposta real ao jogador. Ao que A BOLA apurou, o atual líder do campeonato polaco acenou com um contrato em que o jogador passaria a receber um vencimento a rondar os 30 mil euros mensais. Proposta recusada por Licá.

A cumprir a segunda experiência no principal escalão português, depois dos poucos minutos de utilização na Académica, Licá tem sido uma das grande figuras do Estoril.

Além dos seis golos já marcados no Campeonato, o avançado natural de Castro D’Aire é, apenas e só, o jogador mais utilizado por Marco Silva durante a época. Hoje, em Barcelos, Licá conseguirá completar os 30 jogos do campeonato, sempre a titular, tendo sido substituído apenas em quatro ocasiões.

Podobno Lica z Estoril odrzucił propozycje Legii wynoszącą 30 tyś euro miesięcznie.

Adin
19-05-2013, 14:00
Mario, co powiesz o tym piłkarzu?

midzi
19-05-2013, 15:27
Dobry kierunek, o którym pisałem ostatnio. Nic dziwnego, że jednak odrzucił taką ofertę (jeśli to prawda, a nie kaczka dziennikarska) skoro pytają się o niego z kierunków gdzie podobną pensję może dostać w funtach i to co tydzień.
http://hereisthecity.com/2013/04/23/everything-west-brom-fans-need-to-know-about-transfer-target-lic/

Mario
19-05-2013, 15:56
Mario, co powiesz o tym piłkarzu?

Szczerze powiedziawszy za bardzo nie kojarzę tego zawodnika, bo to nie mój rejon. Ale z ciekawości spojrzałem na jego statystyki i źle to nie wygląda. W tym sezonie 29 spotkań w lidze portugalskiej, 6 bramek, 3 asysty. Rozgrywający z prawdziwego zdarzenia, od biedy może grać na skrzydłach. Do wzięcia za darmo, bo kończy mu się kontrakt. A kąsek łakomy, bo ma dopiero 24-lata.

Axel
19-05-2013, 16:00
Wasilewski odchodzi z Andrelechtu. Czyżby miał powrócić ten temat?
Chociaż po tym co widziałem na meczu z Ukrainą to jestem przeciw..

wujek_tomasz
19-05-2013, 16:34
Czy ten Zubas z Bełchatowa był u nas odpalony na testach? Właśnie wybronił im utrzymanie...

Axel
19-05-2013, 16:36
Nie. Stwierdził, że u nas byłby rezerwowym (bo Kuciaka by nie wygryzł), a koniecznie chciał grać.

wujek_tomasz
19-05-2013, 16:38
Moim zdaniem jeśli Duszan chyliłby się ku odejściu to trzeba chłopaka brać na wczoraj. Ciekawe jak wygląda jego umowa z Bełchatowem.

nevermind
19-05-2013, 16:40
Nie raz bylo mowione tutaj o jego umowie z Belchatowem. Jest on wypozyczony z jakiegos tam klubu na Litwie. Jezeli ktos chce go miec to trzeba wybecalować z 250-300.000 euro.

Sphinxxx
19-05-2013, 16:41
Jeśli poprzednio nie mogli sie dogadać to teraz tym bardziej nici, patrząc jak np Ivicy polecieli po kasie. Zresztą co to za wzmocnienie, raczej ciepła emeryturka.

Wytapane z mojego Advance'a

me(L)u
19-05-2013, 16:48
tyś

TYS!!! co to za choroba z pisaniem "tyś"?

WRKS
19-05-2013, 16:51
Zgadzam się, jeżeli Kuciak odejdzie bierzcie Zubasa. Naprawdę świetny gość. Jeżeli Bełchatów się utrzyma mogą mu dziękować, bo to będzie jego zasługa.

Fatman
19-05-2013, 16:55
Jeśli Kuciak ma odejść, to chciałbym żeby pomyśleli o Leszczyńskim z Dolcanu. Nie trzeba za niego wykładać takiego hajsu, jak za Zubasa, a talent nie mniejszy. Zresztą, w Litwina to rywale strzelają, a taki fart kiedyś się musi skończyć;)

marsu2
19-05-2013, 16:57
Portugalski pomocnik odmówił Legii Warszawa. Oferowano mu 360 tys. euro rocznie

Estoril-Praia to obok Pacos de Ferreira największa rewelacja tego sezonu portugalskiej ekstraklasy. Przed ostatnią kolejką zespół ten zajmuje piąte miejsce w tabeli i jeśli nie zawiedzie w meczu z Gil Vicente, zagra w europejskich pucharach. Piłkarzami tej drużyny zaczynają interesować się bogatsze ekipy - w tym Legia.

Jak donoszą portugalskie media, ofensywny pomocnik Lica dostał bardzo dobrą ofertę od warszawskiego klubu. Jego kontrakt wygasa w czerwcu, więc jest łakomym kąskiem na transferowym rynku. "Wojskowi" zaproponowali mu 30 tys. euro miesięcznej pensji, co w skali roku dawałoby 360 tys. Tyle w polskiej lidze zarabia dziś tylko kilku zawodników.

Lica jednak ofertę odrzucił, bowiem liczy, że trafi do klubu z portugalskiej czołówki lub lepszej ligi niż Ekstraklasa. Zainteresowanie jest. W tym gronie wymienia się FC Porto, Sporting Braga, West Bromwich i kilka zespołów tureckich.

W trwających rozgrywkach 24-latek wystąpił we wszystkich 29 meczach, strzelił sześć goli i zaliczył trzy asysty. W poprzednim sezonie, gdy Estoril rywalizowało w drugiej lidze, zdobył 12 bramek. Ma za sobą grę w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Nic więc dziwnego ,że odrzucił ofertę Legii.

detoxizer
19-05-2013, 20:25
TYS!!! co to za choroba z pisaniem "tyś"?

Wiem, wiem. Skopiowałem z komentarzy z błędem. Mea culpa.

Artur Bemowo
19-05-2013, 20:34
A czy ktoś może rozpatrywał propozycje Podgórskiego do pomocy.Fajnie gra, 27 lat bez kontraktu w Piaście.

Fatman
19-05-2013, 20:42
A czy ktoś może rozpatrywał propozycje Podgórskiego do pomocy.Fajnie gra, 27 lat bez kontraktu w Piaście.

Tak, np. Śląsk. I to jest odpowiedni klub dla niego, nigdzie wyżej.

BladaTwarz
20-05-2013, 10:56
Jeśli Kuciak ma odejść, to chciałbym żeby pomyśleli o Leszczyńskim z Dolcanu. Nie trzeba za niego wykładać takiego hajsu, jak za Zubasa, a talent nie mniejszy. Zresztą, w Litwina to rywale strzelają, a taki fart kiedyś się musi skończyć;)

Rafał jak najbardziej powinien trafić do nas, charakter ma jak Boruc potrafi krzyknąć na innych ,a umiejętności zajebiste co udowadniał zawsze nawet w Olimpii Warszawa :).

Na ostatnim meczu z Lechem na trybunach zasiadł Radosław Majewski, mam nadzieje że prowadzą z nim jakieś ciche rozmowy, bo naprawdę to dobry rozgrywający, a takowego brak odczuwamy....

Liczę, że Patryka Mikitę dołączy Urban do pierwszej drużyny....

marsu2
20-05-2013, 12:42
Wielkie nazwiska od lata w Legii? Leśnodorski już myśli o szturmie LM

(...)
Bogusław Leśnodorski, prezes Legii już teraz zapowiada spory ruch w kadrze zespołu. W poniedziałkowych wydaniach Gazety Wyborczej oraz Przeglądu Sportowego pojawiają się spore materiały na ten właśnie temat. Przekaz płynący z Łazienkowskiej jest prosty: do zespołu przyjdzie najprawdopodobniej trzech - czterech piłkarzy mających wzmocnić ekipę Urbana.

- Mamy kandydatów z głośnymi nazwiskami, ale na razie nie możemy podpisać umowy. W futbolu wszystko dzieje się dynamicznie. W każdej chwili naszą ofertę może przebić klub z Chin czy Emiratów - tłumaczy na łamach Gazety Wyborczej Leśnodorski. Według informacji GW w warszawskim klubie może zostać zakontraktowany "piłkarz klasy 34-letniego Argentyńczyka Pablo Aimara".

Finansowo będzie to jak najbardziej osiągalne. W końcu klubowy księgowy nie będzie musiał robić już przelewów na konto odchodzącego Danijela Ljuboji, na dodatek karierę zakończą Michał Żewłakow i Dickson Choto. Według Przeglądu Sportowego Legia będzie mogła pozwolić sobie na ściągnięcie w swoje szeregi dwóch piłkarzy pokroju Ljuboji. Kłóci się to jednak ze zdaniem wypowiedzianym nie tak dawno przez Leśnodorskiego, który wykluczył ściąganie do klubu piłkarzy zaawansowanych wiekowo, których nie będzie można sprzedać później z zyskiem. Według naszych informacji bardzo intensywnie penetrowany jest rynek południowoamerykański, a do Legii mają przyjść dwaj zawodnicy mający na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów.

Na pewno do zespołu sprowadzony zostanie piłkarz Fluminense. Legia niedawno nawiązała współpracę z tym klubem, co zaowocuje sprowadzeniem jednego piłkarza, najprawdopodobniej środkowego obrońcy.(...)

Niemal na pewno z klubu odejdzie Michał Kucharczyk,(...) który znalazł się na celowniku Lechii Gdańsk i najprawdopodobniej pomocnik zakotwiczy na PGE Arenie.

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/wielkie-nazwiska-od-lata-w-legii-lenodorski-ju-myli-o-szturmie-ligi-mistrzow.html

Buzz
20-05-2013, 12:54
Ten Lica ponoc do Rumunii sie wybiera. Reczywiscie tam placa az tyle lepiej niz u nas czy jednak troche wyzszh poziom sportowy robi swoje? Druga sprawa to ktos moze sie orientuje czy jakis ciekawy grajek nie biega po jakichs bukaresztanskich boiskach co bh sie dako go do Legii sciagnac?

Sorry za brak polskich znakow i bledy, ciezko pisac z telefonu.

Sosen
20-05-2013, 13:06
Na ostatnim meczu z Lechem na trybunach zasiadł Radosław Majewski, mam nadzieje że prowadzą z nim jakieś ciche rozmowy, bo naprawdę to dobry rozgrywający, a takowego brak odczuwamy....

Nie sądze, żeby prowadzili ciche rozmowy. Przedłużył kontrakt z NF.

gniewko
20-05-2013, 13:12
Ja tam bym duzych transferow nie robil. Ludzie widzacy Majewskiego w Legii - opanujcie sie. Grajek sredni nawet na nas. Radovic sto razy lepszy. Dac Mikite i Mizgale do jedynki, wymienic tych ktorym koncza sie kontrakty plus jeden lub dwa transfery i gramy dalej.

Z naszej kopanej Wszolek (ewentualnie mlody Pawlowski i Przybecki ale chyba za wczesnie).

nevermind
20-05-2013, 13:21
Z forum Lechii:

Mila, Kucharczyk, Cetnarski, Biliński - z nimi Kaczmarek odbył rozmowy. Cała czwórka zadeklarowała chęć gry w Lechii.

Oddać go do Lechii na wypozyczenie - ew. sprzedać z mozliwoscią odkupu.

Szawar
20-05-2013, 13:34
w Litwina to rywale strzelają, a taki fart kiedyś się musi skończyć;)

Czyli jego olbrzymimi atutem jest umiejętność dobrego ustawiania się, co w przypadku bramkarza jest bardzo ważne.

mmm
20-05-2013, 14:25
Ten Lica ponoc do Rumunii sie wybiera. Reczywiscie tam placa az tyle lepiej niz u nas czy jednak troche wyzszh poziom sportowy robi swoje?

to jest takie miejsce w europie, gdzie poziom sportowy jest tylko trochę wyższy lub równy naszej szmatłaklasie? :lol2:

Ja tam bym duzych transferow nie robil. Ludzie widzacy Majewskiego w Legii - opanujcie sie. Grajek sredni nawet na nas. Radovic sto razy lepszy.

Tu się z Tobą nie zgodzę. Majewski to jednak Nottingham czyli zaplecze angielskiej Premier League, tam leszcze nie grają, a talentów jest cała masa.Wszyscy tam zapierdalają na boisku, kiedyś dla jaj przeglądając "soccerway" przejrzałem najniższą możliwą ligę(to bodajże nawet była niższa niż dzieląca się na strefy angielskie konferencja) i wpisałem nazwę ostatniej drużyny w tabeli na youtube i aż musiałem zbierać szczękę z podłogi, to jak tam walczą, jak zapierdalają i jakie gole tam padają. Na pewno wolałbym Majewskiego, ale nie daję żadnych szans na taki ruch tego piłkarza, myślę, że byłby to dla niego krok w tył w karierze, zresztą Nottingham Forest rok temu zjebało wiosnę i pogrzebało swoje szanse na awans do angielskiej extraklasy, w tym sezonie wystarczyło wygrać ostatni mecz sezonu z Leicesterem City żeby wejść do Play Off o Premier League... Władze tego klubu są wkurwione i będą budować skład na następny sezon, który wreszcie awansuje, a sam Majewski? Ostatnio ma bardzo wysoką formę w klubie.

Jeśli chodzi o nasz skład: Kuciak podobnie jak Mucha są za dobrzy na naszą ligę, więc nie sądzę, że Duszan nie dostanie żadnych dobrych ofert z zachodu, to jest moment żeby go sprzedać, podobnie trzeba postąpić ze Skabą, a w jego miejsce zostawić na ławce tego Ukraińca co to jeszcze nie zadebiutował oraz sprowadzić Zubasa ew. Artura, chociaż myślę, że dla Boruca Legia to może być ostatni przystanek w karierze, ale jeszcze nie teraz. Żewłakow kończy karierę, koniec Choto, więc w środku bieda jeśli chodzi o ławkę. Jodłowiec mnie nie satysfakcjonuje, zresztą pewnie nie tylko mnie. Na boku brakuje gościa lepszego od Wawrzyniaka... trzeba obsadzić pomoc, na skrzydle Kucharczyk nie może grać, trzeba go wypożyczyć to może się odbuduje... boję się, że tak jak Kosecki jest w każdym meczu kopany i napierdalany po wszystkim co jego to może się skończyć odpukać jakąś kontuzją i na skrzydle może być ciężko. W ataku priorytet to zostawienie Lado, w sumie Marek też powinien zostać. Dorzucam kilka ciekawych nazwisk:

Valon Berisha(Red Bull Salzburg) - 20 lat, Norweg urodzony w Szwecji, w tym roku skończył 20 lat, pomocnik, grał w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, również debiut w pierwszej reprezentacji, wyceniany na max. 3mln euro :lol2:

Alan - Brazylijczyk, również z Salzburga, 23 lata, grał przez kilka lat we Fluminense, więc można się dowiedziec trochę o nim, 3 lata temu został sprzedany do zespołu z Austrii, w którym siedzi do dziś, dobry napastnik, chyba ostatnio miał groźną kontuzję, bo nie grał przez wiele miesięcy, na 2 kolejki przed końcem ligi ma kilkanaście występów i 10 goli(średnio prawie 1 na mecz), strzelał gole w ostatnich 5 spotkaniach, w sumie zdobył ich aż 9, wyceniany na max. 2 mln. euro.

Jest jeszcze w Salzburgu taki 27 letni Hiszpan - napastnik - Soriano, wyceniany na max. 2mln euro, gość przez bardzo dużo lat grał w Hiszpanii(m.in. w Espanyolu, Albacate i FC Barcelonie), obecnie drugi strzelec w Austrii, 26 goli w 31 meczach, dużym plusem jest doświadczenie.

W Austrii Wiedeń jest najlepszy strzelec ligi - Philipp Hosiner - walnął 32 gole(w tym żaden z karnego), ten prawonożny 24 latek wyceniany jest na 2mln. euro, gra na pozycji środkowego napastnika co w naszym przypadku byłoby bardzo korzystne(często gramy z jednym wysuniętym).

Jeszcze kilka lat temu liga austriacka była lekko lepsza od naszej, a dziś można z niej wyciągnąć całkiem sensownych graczy. Gdyby wyszło z jednym z takich napastników to dorzuciłbym na zmianę Demjana, kto wie, może by zaskoczył w lepszym klubie tak jak w Podbeskidziu? Na środek obrony zainteresowałbym się Adamem Danchem z Górnika, pamiętam jak kiedyś grał na młodzieżowych mistrzostwach świata, na których się wyróżnił, zdecydowanie wolę go niż Jodłowca :kac: poza tym gość ma jaja, a takich trzeba. Jeszcze słowo o Naszych "tyłach" - Kuciak jest wart ponad 2mln. euro, a Zubas mniej niż 300tys. euro, więc byłaby to świetna opcja, a za różnicę byłoby na kogoś z Austrii(się uparłem, wiem). Gol, Brzyski, Radović, Żyro, Ljuboja tych trzeba koniecznie sprzedać, z nich byłoby kilka mln. i na pewno z zarobku kupiłoby się kogoś O WIELE lepszego, jeśli chodzi o Miro to jest to ostatni dzwonek, wziąłbym kogoś młodszego.Wpadło mi do głowy jeszcze jedno nazwisko - Per Ciljan Skejlbred - Norweg urodzony w Trondheim, obecnie grający w zespole HSV Hamburg, 25 lat i pozycja prawego pomocnika, wart 1,5mln.

Jeśli chcemy wejść do pucharów to trzeba sypnąć groszem, a nie liczyć na farta kupując gościa za 500tys. Podziękowałbym również Jasiowi, bo nie ogarnia tego co dzieje się na murawie + jest "za mietki". Wziąć jakiegoś furiata co to "wie jak to się robi" żeby miał jaja mówić o wszystkim co się dzieje, a nie przepraszał po meczu gracza za to, że go ściągnął za słabą grę w pierwszej połowie i biadolił przed każdym meczem, że będzie to "trudny mecz" :kac:

p.s. Panią kierownik nie ruszać, bo ma fajną pupę
p.s.2. Wie ktoś co dzieje się z tym obrońcą Pawłem Ku.ta.s'em bodajże z Ukraińskiego Chernomorca? :lol2:

sarinosoman
20-05-2013, 16:09
Podziękowałbym również Jasiowi, bo nie ogarnia tego co dzieje się na murawie + jest "za mietki". Wziąć jakiegoś furiata co to "wie jak to się robi" żeby miał jaja mówić o wszystkim co się dzieje, a nie przepraszał po meczu gracza za to, że go ściągnął za słabą grę w pierwszej połowie i biadolił przed każdym meczem, że będzie to "trudny mecz" :kac:

Proponuję Jose Mari B. Yeppnięty jest, ma jaja, żeby mówić o wszystkim (nawet przez dwie godziny) i ogarnia wszystko, a nawet więcej. Gdyby nie "nie ogarniający" Urban, kiwacz-machacz wespół z ziomalem z bębenkiem zamiast kaloryfera najprawdopodbniej już przepiermandoliliby tytuł. A wystawienie Bereszyńskiego na prawej obronie było dla znawców siódmej ligi islandzkiej oczywistym posunięciem, prawdaż?
W anusach się poprzewracało.

zizou
20-05-2013, 17:18
Podziękowałbym również Jasiowi, bo nie ogarnia tego co dzieje się na murawie + jest "za mietki". Wziąć jakiegoś furiata co to "wie jak to się robi" żeby miał jaja mówić o wszystkim co się dzieje, a nie przepraszał po meczu gracza za to, że go ściągnął za słabą grę w pierwszej połowie i biadolił przed każdym meczem, że będzie to "trudny mecz" :kac:

Proponuję Jose Mari B. Yeppnięty jest, ma jaja, żeby mówić o wszystkim (nawet przez dwie godziny) i ogarnia wszystko, a nawet więcej. Gdyby nie "nie ogarniający" Urban, kiwacz-machacz wespół z ziomalem z bębenkiem zamiast kaloryfera najprawdopodbniej już przepiermandoliliby tytuł. A wystawienie Bereszyńskiego na prawej obronie było dla znawców siódmej ligi islandzkiej oczywistym posunięciem, prawdaż?
W anusach się poprzewracało.

... a ja - zgadzając się z sarinosomanem - dodam, że ten "nieogarniający" Jan Miejski ze swoim sztabem 2 razy w tym sezonie taktycznie pozamiatał geniusza psychologii sportowej i taktyki z POZnania:fajek:
Dodatkowo - obejrzyj sobie kulisy meczu - i zobacz jak Janek "przepraszał" Koseckiego w przerwie meczu, gdy ten chciał zostać by udzielić wywiadu\').

Na pewno Urban ma swoje wady, ale chyba nieco inne niż wielu się wydaje:chytry:

Nazgul
20-05-2013, 17:54
Na pewno Urban ma swoje wady, ale chyba nieco inne niż wielu się wydaje:chytry:

No i liczby. Punkty zdobywane za pierwszego Urbana, za Skorzy i za drugiego Urbana. A za swojej pierwszej bytności - co sam wczoraj Urban podkreślił - skład miał dużo słabszy.

Sgt.
20-05-2013, 18:18
A co do sytuacji z przepraszaniem Gola - to hańbiące zachowanie Urbana (zamiast skreślenia Janusza z marszu za jego niegodne zachowanie) skutkowało tym, że w następnym meczu Gol był jednym z najlepszych na boisku.

No ale trzeba było go skreślić, bo co on sobie myśli.

Nazgul
20-05-2013, 18:46

Jedno drugiemu nie przeszkadza :) Piłkarzy 24-25 i jednego starego doświadczonego.

detoxizer
20-05-2013, 19:25
Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy chcą zwalniać trenera, gdy ten najprawdopodobniej ugra dublet w tym sezonie... :ucieka:

voytek
20-05-2013, 19:34
Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy chcą zwalniać trenera, gdy ten najprawdopodobniej ugra dublet w tym sezonie... :ucieka:

Nawet nie wiesz, jak wielu :leze:

Są i tacy, którzy nadal wolą Legię Skorży, polecam z dzisiejszego Weszło wypociny jakiegoś blogera.

PS poza tym to temat transfery, o Jenie "który znów zawalił zimowe przygotowania" jest osobny.

Yevaud
20-05-2013, 19:36

Tez mnie to zastanawia.
Zaliczam sie raczej do "antyurbanowcow", ale przeciez nie ma co z faktami dyskutowac, a te sa takie: pierwszy dublet od niemal 20 lat prawie w kieszeni. Mam nadzieje, ze mecz z Widzewem to bedzie kolejny krok, a z Ruchem mistrzowska feta.

No i wtedy Janek bedzie mial u mnie roczny kredyt zaufania (To kilka razy wiecej niz mial ostatni trener, ktory w ekstraklasie zdobyl MP, mial u swoich mocodawcow).

Z.
20-05-2013, 20:47
Oddać go do Lechii na wypozyczenie - ew. sprzedać z mozliwoscią odkupu.

Jak dla mnie bzdura. Nie znajdziemy za kasę za którą go sprzedamy i za jego pensje gościa na jego poziomie. Nie i już. Wiara w jakieś mityczne transfery - bez sensu. Ja jestem za przedłużeniem kontraktu, bo facet wiosną zwyczajnie na to zasłużył. I to nie jest casus Smolińskiego - jednego pięknego gola i już, tylko kilku naprawdę niezłych meczów z rzędu, paru asyst i gola. Zasłużył na to. Taki myk może nawet zmotywuje innych będących na "czerwonej lini", że jest szansa się uratować, trzeba się tylko starać, a nie być Kneżewiciem.

Pewnie, że są.

EDIT: Nie chce się im prowadzić tysiąc dwieście pięćdziesiąty raz tej samej dyskusji, niech wypierdziela na Górnika.

Można to poczytywać za brak argumentów :)

Miedziana
20-05-2013, 21:42
Pewnie, że są.

I jakie wyciągają armaty?? Chyba jakieś kapiszony, bo mi nic nie przychodzi do głowy jakie można mieć argumenty żeby zwolnic Janka.

maro85
20-05-2013, 21:55
Czytam ,żeby przedłużyć kontrakt z Kucharczykiem - nie wierzę.Jeżeli Legia chce być mocnym zespołem , to na każdej ofensywnej pozycji musi mieć zawodnika , który daje jakość.Kucharczyk zarabia 150 tysięcy euro , a jakości nie daje żadnej.Śmieszy mnie pisanie o zagraniu przez niego kilku dobrych meczów z rzędu.Co on takiego wielkiego pokazał ?Że ze Śląskiem asystował po rykoszecie obrońcy Śląska ? Że strzelił do pustej bramki w meczu z Jagiellonią ? Czy ,że zaliczył pół asystę w meczu z Lechią ? Zdecydowanie to nie jest piłkarz na Legię.Piłkarz grający w Legii nie może mieć kupy w majtach , mając stuprocentowe sytuacje.A tych miał w tym sezonie mnóstwo.

Jasper121
20-05-2013, 22:05
Kucharczyk zarabia 150 tysięcy euro , a jakości nie daje żadnej.

Chyba 150 tys złotych kolego, 40 tys na miesiąc to ostatnio po podwyżce dostali nasi młodzi (Kosecki, Łukasik, Furman).

BladaTwarz
20-05-2013, 22:08
Jak zespół dobrze gra i odnosi sukcesy to trenera się nie zmienia, nie wiem po chvj takie rozkminy. Mam nadzieje, że przez tą umowę partnerską z FLuminense nie będzie u nas całego zaciągu brazylijczyków.....

maro85
20-05-2013, 22:12
@ Jasper121 wszystko się zgadza.

Jak Legia szasta kasą...

Ławka Legii jest w ogóle bardzo cenna. Prezes Bogusław Leśnodorski przyznał podczas wizyty w redakcji „PN", że siedzi na niej zawodnik, który po rozegraniu 6 meczów w rundzie jesiennej, zapracował na... podwojenie kontraktu! Sprawdziliśmy własnymi kanałami o kogo chodzi. Okazało się, że to nie gafa nowego szefa, Michał Kucharczyk miał tak skonstruowany kontrakt, że gdy tylko zaliczył wymaganą „szóstkę", wskoczył z pułapu 300 tysięcy złotych na sezon, na 600 tysięcy!

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/jak-legia-szasta-kas.html

600 tysięcy złotych czyli mniej więcej 150 tys. euro.

mmm
20-05-2013, 23:10
I jakie wyciągają armaty?? Chyba jakieś kapiszony, bo mi nic nie przychodzi do głowy jakie można mieć argumenty żeby zwolnic Janka.

nie jestem za Jasiem, uważam, że w przypadku mistrzostwa nie wejdziemy do Ligi Mistrzów, chciałbym się miło zaskoczyć i w chwili awansu do fazy grupowej odszczekać co powiedziałem :ucieszony:
Trener to powinien być gość, który żyje meczem, nie mówię, że tak nie jest, ale brak szybkich zmian(vide Gliwice) uznaję za poważny błąd, teraz z perspektywy czasu i wygranej z POZnaniem zeszło to na 3 plan, przepraszanie własnego zawodnika na konferencji pomeczowej za to, że ściągnęło się go już w pierwszej połowie za bycie zagubionym jak ślepy we mgle i ciągła śpiewka o trudnym meczu dyskwalifikuje go w moich oczach, trener to musi być gość z silną osobowością, chciałbym kiedyś w Legii gościa typu Ojrzyński, chociaż nie wiem czy to on jest takim kozakiem w Kielcach, że tacy przeciętni piłkarze Korony są tak bardzo zmotywowani i golą każdego po kolei u siebie czy to jakieś inne aspekty, mimo wszystko uważam, że z Jasiem nie osiągniemy LM. Oczywiście taki gość wystarczy na szmacianą polską ligę, tutaj dawanie dupy w wielu meczach może dać mistrzostwo i twierdzę, że pracę najlepszych trenerów widać gołym okiem w zachodnioeuropejskich ligach :prawi:

p.s. żeby nie śmiecić - jak pisałem w innym temacie: w finale pucharu Austrii jest 3 ligowy FC Superfund Pasching, drugi finalista to na 99% mistrz Austrii(Austria Wiedeń), w której rundzie eliminacji do LE będzie ten 3 ligowiec?

Maciek
20-05-2013, 23:23
No to Hajto dawać do Legii, on żyje meczem.

Są wyniki? Są. Więc odpierdolta się od Janka.

brachu
20-05-2013, 23:35
@ Jasper121 wszystko się zgadza.

600 tysięcy złotych czyli mniej więcej 150 tys. euro.
:zszokowany: ja pierdole

detoxizer
20-05-2013, 23:43
przepraszanie własnego zawodnika na konferencji pomeczowej za to, że ściągnęło się go już w pierwszej połowie za bycie zagubionym jak ślepy we mgle

Zakładam, że właśnie to przeproszenie zawodnika spowodowało, że Gol zagrał zajebisty mecz w Białymstoku. Chociaż nie, lepiej było go zesłać do rezerw i wymierzyć 1000 batów. Wtedy zawodnik wyszedłby zmotywowany, jak jasna cholera.

Z Jasiem miało nie być MP, miało nie być Pucharu, miało nie być niczego, a wedle niektórych, to my się mieliśmy bronić przed spadkiem. Fajna lektura komentarzy po komunikacie o zatrudnieniu Urbana.

Mistrzostwo 2013.

:lol::lol::lol:

sarinosoman
20-05-2013, 23:57
Oczywiście taki gość wystarczy na szmacianą polską ligę, tutaj dawanie dupy w wielu meczach może dać mistrzostwo
W ilu meczach w tym sezonie, a w ilu w poprzednich sezonach dawaliśmy dupy? I kiedy ostatnio w tej szmacianej lidze byliśmy o krok od dubletu?
Proponowanie Ojrzyńskiego w kontekście LM usprawiedliwiam tylko późną porą.

Z.
21-05-2013, 00:07
Detoxizer - No, dobra. Urban King. Pierwszy sezon w Legii i od razu dublet.

Może być? Wierzę, że kiedyś zostaniemy Górnikiem Zabrze.

padre
21-05-2013, 00:10
W ilu meczach w tym sezonie, a w ilu w poprzednich sezonach dawaliśmy dupy? I kiedy ostatnio w tej szmacianej lidze byliśmy o krok od dubletu?
Proponowanie Ojrzyńskiego w kontekście LM usprawiedliwiam tylko późną porą.

Pomysłowy jesteś, muszę przyznać, bo ja bym usprawiedliwienia dla takich opinii nie wynalazł :leze:

Wierzę, że kiedyś zostaniemy Górnikiem Zabrze.

Generalnie fajnie by było kiedyś w końcu tego Górnika dogonić a i wyprzedzić pod względem liczby zdobytych MP...nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

e:właśnie sobie uświadomiłem, że to temat transfery, a nie o JU. por que?

zizou
21-05-2013, 07:24
Pomysłowy jesteś, muszę przyznać, bo ja bym usprawiedliwienia dla takich opinii nie wynalazł :leze:

Generalnie fajnie by było kiedyś w końcu tego Górnika dogonić a i wyprzedzić pod względem liczby zdobytych MP...nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

e:właśnie sobie uświadomiłem, że to temat transfery, a nie o JU. por que?

Bo niektórzy transferują Urbana, a inni niekoniecznie\')

nevermind
21-05-2013, 07:56
Zarząd i trenerzy Legii już teraz myślą o wzmocnieniach na przyszły sezon. Stołeczny zespół jest o krok od zdobycia mistrzostwa Polski, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji do Ligi Mistrzów na Łazienkowską ma trafić kilku nowych zawodników.

Trener Jan Urban będzie potrzebował przede wszystkim środkowego obrońcy i napastnika. W jego zespole przyda się również klasyczny rozgrywający oraz lewy obrońca, który byłby realną konkurencją dla Jakuba Wawrzyniaka. Ściągnięty zimą z Polonii Tomasz Brzyski nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

- Myślimy przede wszystkim o młodych, perspektywicznych piłkarzach, głównie z naszej ligi. Mają to być zawodnicy w rodzaju Bartosza Bereszyńskiego. Oczywiście mogą się zdarzyć wyjątki od reguły, ale zasadniczo to jest nasz plan na wzmocnienia - mówił niedawno w rozmowie z Faktem prezes Legii, Bogusław Leśnodorski.

Z naszych informacji wynika, że sztab szkoleniowy stołecznego zespołu przygląda się uważnie kilku piłkarzom z naszej ekstraklasy. Są wśród nich bardzo młodzi zawodnicy, jak chociażby Seweryn Michalski z GKS-u Bełchatów. Na celowniku Legii znalazł się również bramkarz tej drużyny, Emilijus Zubas. Prezes Leśnodorski i jego współpracownicy bardzo uważnie monitorują sytuację w innych klubach. Dlatego też możliwy jest transfer do Legii Bartłomieja Pawłowskiego z Widzewa, ale pod warunkiem, że klub z Łodzi nie będzie miał 50 tysięcy euro, by wykupić skrzydłowego z Jagiellonii.

Inaczej wygląda sytuacja Pawła Wszołka. Piłkarz chce rozwiązać kontrakt z Polonią i jeśli tak się stanie, to otrzyma ofertę z Legii. W kręgu zainteresowań znajduje się również Szymon Pawłowski, któremu kończy się kontrakt z Zagłębiem. Sztab szkoleniowy stołecznej ekipy bardzo uważnie przygląda się również Filipowi Starzyńskiemu z Ruchu. Pomocnik Niebieskich jest jednym z niewielu zawodników, którzy w tym sezonie grają na dobrym poziomie. Na jego korzyść działa fakt, że w Legii brakuje typowego rozgrywającego.

Tych piłkarzy obserwuje Legia:

Emilijus Zubas, Seweryn Michalski (GKS Bełchatów)
Bartłomiej Pawłowski (Widzew)
Szymon Pawłowski (Zagłębie)
Vlastimir Jovanović (Korona)
Filip Starzyński (Ruch)
Paweł Wszołek (Polonia)
Robert Demjan (Podbeskidzie)

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,title,Legia-bierze-gwiazdy,wid,15663791,wiadomosc.html?ticaid=1109ff

syrokomla
21-05-2013, 08:10
tragedia

nst
21-05-2013, 08:17
A Gdzie Grodzicki,Patejuk,Pietruszka?

Mam nadzieje że to jakiś ponury żart.

Mini
21-05-2013, 08:24
Chyba się coś komuś pojebało.
Transfery mają dać szansę walki nie w II rundzie eliminacji do LM z Ekranasem Poniewież tylko w IV rundzie z Bazyleą, Apoelem czy Steauą

IX14
21-05-2013, 08:27
Demjan jak najbardziej na tak.

nst
21-05-2013, 08:33
Demjan jak najbardziej NIE. Tracimy Ljubo i zastępujemy go Demjanem? No i jeszcze Sagan więc bez przesady.
Niech idzie do Śląska czy innego Piasta. Legia to dla niego za wysokie progi.

Na gównianej stronce w rubryce sport info ze Astiz nie przedłuży umowy i poleci do Rosenborga. Ploty plotami ale warto wspomnieć.

kamil3091
21-05-2013, 08:34
Panikujecie.
Z tej listy pewnie trafi do nas co najwyżej jeden zawodnik. Leśny twierdził, że główne wzmocnienia przyjdą zza granicy i tego się trzymam.

heretico
21-05-2013, 08:45
dla mnie osobiście Demjan to gracz pokroju Matusiaka czy Bartka Grzelaka . niby taki kozak, ale nie daje gwarancji sukcesu. nam potrzeba szybkiego i dynamicznego napastnika. mamy Sagan i Gruzina, obaj mocni, czują grę, ale brakuje im szybkości, a przydałoby się aby parę razy urwać się obrońcom. widać, że dwóm powyższym brakuje zrywu.

co do spekulacji prasowych - ludki kochane, zbliża się koniec sezonu, najciekawsze dopiero przed nami ;)

Axel
21-05-2013, 09:08
Dajcie spokój z tym Demjanem. Koleś ma sezon życia, a za rok nic nie będzie grać.

Robert E. Lee
21-05-2013, 09:09
Hiszpańskiemu obrońcy Inakiemu Astizowi wygasa kontrakt z Legią z końcem sezonu. O pracach nad nową umową opowiada menedżer naszego zawodnika. - Ostatni raz rozmawialiśmy z Legią dwa miesiące temu. Jej oferta była dla nas absolutnie niesatysfakcjonująca. Nie zgadzamy się na obniżenie zarobków. I oczekujemy trzyletniego kontraktu z opcją przedłużenia, jeśli rozegra ustaloną liczbę meczów w pierwszym składzie. Nie wierzę, że Legii nie stać na lepszą ofertę. W tej chwili Inaki zarabia mniej niż obrońca ze Słowenii, który zazwyczaj nie gra w podstawowej jedenastce. Tak nie może być - zdradza w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Juan Oyaga, menedżer Astiza.

- Inakim interesują się kluby rosyjskie i tureckie. Najpoważniej wygląda jednak sprawa z Rosenborgiem Trondheim. Dla Rosjan i Skandynawów ważne jest to, że gra od lat w Polsce. Przyzwyczaił się więc do zimna i nie dozna szoku w ich krajach. Inaki dobrze się czuje w Warszawie, ale nie podpisze kontraktu z Legią tylko dlatego, że spędził tu sześć lat. Tamte kluby oferują wystarczająco dobre warunki. Ale Legia dalej jest opcją numer jeden. Pod koniec maja przyjeżdżam do Warszawy na rozmowy. Mam nadzieję, że osiągniemy porozumienie. Ale nie za wszelką cenę - zaznacza Oyaga.
Gdy menadżer zaczyna szczekać w prasie, to wiedz, że nic się nie dzieje.

Mario
21-05-2013, 09:12
Kolego, który wklejałeś "listę życzeń" z Austrii - nie realne. Do kwot które podałeś dodaj średnio po dwa miliony euro. Wtedy wyjdzie ci ile trzeba za nich zapłacić mając jeszcze świadomość, że walczy się z niemieckimi klubami, które są o wiele bardziej bogate niż Legia, są w stanie zaoferować lepsze warunki kontraktowe i oferują znacznie lepszy poziom.

Co do listy z Faktu. Pawłowski z Jagiellonii mógłby się przydać, gdyby Kucharczyk faktycznie trafił do Lechii. Pawłowski z Zagłębia jak najbardziej tak. Od biedy Wszołek, który talent ma, ale właśnie stracił pół roku. Generalnie z takimi nazwiskami to mieliby biedę przebrnąć przez III rundę eliminacyjną.

BladaTwarz
21-05-2013, 09:19
Szymon Pawłowski jak najbardziej powinien trafić do nas, od ładnych kilku lat gra w Zagłębiu i mam wrażenie, że nie może przez to rozwinąć skrzydeł.....ostatnia szansa dla niego żeby wskoczyć na wyższy level, a sądzę wniósłby dużo dobrego. Już było kilka podejść do niego....

Co do Radosława Majewskiego to nie pierdolcie głupot, że jest za słaby bo już chyba 3/4 sezon gierczy w Forest i dobrze mu idzie.....a technikę i przegląd pola gry ma bardzo dobry. Jeżeli to prawda z tym jego nowym kontraktem, to temat zamknięty. Ja bym mimo wszystko głównie szukał na rynku bałkańskim, bo właśnie stamtąd mieliśmy/mamy najlepszych zawodników i ceny nie są przesadzone jak na zachodzie.

http://www.youtube.com/watch?v=hDm7TIM3ZW8

midzi
21-05-2013, 09:27
Z tej listy Zubas wydaje się niezłym wyborem w przypadku, gdyby odszedł Kuciak to z ligowych bramkarzy żaden młody nie prezentuje się lepiej i widzą to ci co orientują się trochę w szkoleniu na tej pozycji (świetny timing i ustawianie się na linii bramkowej Zubasa).

Dodatkowo w przypadku Bełchatowa można by powalczyć o Michalskiego. Co prawda, chłopak jeszcze nie jest ustabilizowany i trudno powiedzieć jak rozwinie się jego kariera, ale informacje o interesowaniu się nim Liverpoolu, a także innych zagranicznych klubów mogą nie być wyssane z palca.

Również jestem zwolennikiem Demjana, ale wyłącznie w przypadku, gdy nie znajdziemy nikogo lepszego za granicą. Demjan strzelił 18 bramek w 56 spotkaniach, notując w tym czasie jeszcze 8 asyst co stawia go w gronie najlepiej punktujących zawodników ligi w ostatnich dwóch sezonach. Czy jest to casus Hubnika tak jak wcześniej pisałem, czy naprawdę zawodnik odpalił to okaże się dopiero po transferze. Jeśli odpali to spokojnie mógłby pograć ze 3-4 lata w Legii będąc następcą Sagana, któremu niestety zegar tyka.

BladaTwarz
21-05-2013, 09:30
Z tej listy Zubas wydaje się niezłym wyborem w przypadku, gdyby odszedł Kuciak to z ligowych bramkarzy żaden młody nie prezentuje się lepiej i widzą to ci co orientują się trochę w szkoleniu na tej pozycji (świetny timing i ustawianie się na linii bramkowej Zubasa).

Dodatkowo w przypadku Bełchatowa można by powalczyć o Michalskiego. Co prawda, chłopak jeszcze nie jest ustabilizowany i trudno powiedzieć jak rozwinie się jego kariera, ale informacje o interesowaniu się nim Liverpoolu, a także innych zagranicznych klubów mogą nie być wyssane z palca.

Również jestem zwolennikiem Demjana, ale wyłącznie w przypadku, gdy nie znajdziemy nikogo lepszego za granicą. Demjan strzelił 18 bramek w 56 spotkaniach, notując w tym czasie jeszcze 8 asysty co stawia go w gronie najlepiej punktujących zawodników ligi w ostatnich dwóch sezonach. Czy jest to casus Hubnika tak jak wcześniej pisałem, czy naprawdę zawodnik odpalił to okaże się dopiero po transferze.

Korzymem i kilkoma innymi też się interesowały Chelsea i jeszcze ,,wielki" napadzior Marcin Klatt hehe

midzi
21-05-2013, 09:33
No i Korzym jednak rozwinął się tak, że większość piszących w tym temacie z chęcią widziałaby go w Legii w kolejnym sezonie ;)

tomeck3145
21-05-2013, 09:40
Demjan "żądło" hehe. Kiełbasa też był królem strzelców wszystkich lig, a okazało się że ma wódczane długi w każdej bramie od Skierniewic do Radomia, i tak poza tym to dupa z niego, a nie napastnik.

BladaTwarz
21-05-2013, 09:42
No strasznie bramkostrzelny :lol: on się nie nadaje do klubów z czołówki ekstraklasy... 163 spotkań w karierze rozegrał, zaś strzelił 27 bramek to chyba nic porywającego jak na napadziora....to Włodar zdobył 57 bramek od 2004 kiedy Korzym zaczął grać, a jak wiadomo zakończył karierę.

-scout-
21-05-2013, 13:23
Witam, nie jestem kibicem Legii tzn nie jestem z Warszawy ale wiem z dość wiarygodnego zrodła (znajomy ktory zajmuje sie transferami na nizszych szczeblach) dowiedział sie że Legia prowadzi bardzo ciche rozmowy z byłymi gwiazdami polskiej ligi, chodzi o obronce Rodneia, pomocnika Stilica i napastnika Micanskiego. Ile w tym prawdy nie wiem, ale to na pewno ciekawe nazwiska w kontekscie walki o LM

a-d-a-m
21-05-2013, 13:29
Stilic to niech się zrywa kopać ziemniaki z Kaczorowskim...

Mini
21-05-2013, 13:50
:lol:
Micanski od odejścia z Zagłębia jedna dobra runda (15/9) przez trzy lata i to nie ta ostatnia
Stilić wiadomo - wypierdalac
Rodnei - kto to wogóle był/jest ?

e. obstawiam że max jutro wieczór na wp.pl będzie artykuł o tej trójce

Lawy
21-05-2013, 13:58
Rodnei - to chyba ten co kiedyś w Jagielonii grał.. ale to było milion lat temu..
straszne bajki się tu zaczynają tworzyć... :)

Alek
21-05-2013, 14:01
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodnei_Francisco_de_Lima

gwiazda :lol:

voytek
21-05-2013, 14:05
Jeszcze nie skończyła się liga, jeszcze nie mamy zagwarantowanego MP, a już zaczynają się kolejne emocje - okienko transferowe.

:popcorn:

PS a co tam, ja chcę przede wszystkim skrzydłowego i rozgrywającego plus lewego obrońce. Reszta na razie nieistotna.

BladaTwarz
21-05-2013, 14:07
Ja bym powalczył jeszcze o Wasilewskiego mimo wszystko przydałby nam się taki zawodnik, w końcu pograł sporo w Anderlechcie....Wydaje mi się, że teraz łatwiej by się z nim dogadało odnośnie wysokości kontraktu....

midzi
21-05-2013, 14:14
Kolejny raz kategorycznie NIE dla weteranów, którzy chcą przyjść na ciepłą emeryturkę prezentując mizerny poziom po urwaniu nogi.

marsu2
21-05-2013, 15:35
Po meczu z Norwich prezes Legii wraz ze swoimi towarzyszami udali się do Amsterdamu gdzie obejrzeli z kolei jak Fluminense mierzyło się z Cruzeiro. - I tego co zobaczyliśmy również jesteśmy zadowoleni. Zawodnik, któremu się uważnie przyglądamy, wyglądał dużo lepiej pod względem fizycznym niż jeszcze kilka miesięcy temu. Czy mówię o obrońcy? Nazwisk nie mogę zdradzić, ale mogę powiedzieć, że w tej trójce graczy jakich chcemy z Fluminense wypożyczyć jest właśnie obrońca, skrzydłowy i klasyczna "dziesiątka". Będzie ciekawie, ale spokojnie... Najpierw wygrajmy z Widzewem, to jest teraz najważniejsze - dodał prezes Legii.
Legia.net

Buzz
21-05-2013, 16:10
Kolejny raz kategorycznie NIE dla weteranów...

... i dla Demjana! :prawi: Już wolałbym Papadopulosa z Zagłębia, przynajmniej młodszy a tylko 3 gole mniej strzelone.

BladaTwarz
21-05-2013, 20:13
To już wolałbym Maćka Jankowskiego na atak.....niż Demjana.

Loko
21-05-2013, 20:43
Demjan zakładając, że przyszedł by do Legii to jest duże prawdopodobieństwo, że się zesra...

Facet rozgrywa rundę życia, w przyszłym sezonie o ile się PB utrzyma to tyle nie strzeli. A patrząc w kategorii ewentualnego wzmocnienia w jego sobie to jest po porstu smiech na sali...

wersy
21-05-2013, 21:04
Pomysł ze Wszołkiem ryzykowny, ale może i niegłupi. Wiadomo, on potrzebuje sensownego klubu, w którym mógłby się rozwijać, a na Zachodzie jest aktualnie spalony, a nam przydałby się utalentowany pomocnik. Piłkarsko jest ok, więc jeśli naszemu sztabowi uda się ogarnąć go mentalnie i solidnie przepracuje okres przygotowawczy, może być wzmocnieniem.

Demjan? Bądźmy poważni...

Super, jakby udało się pozbyć Kucharczyka, nie zdzierżę już patrzenia na jego niegramotność. Lechia to akurat jego poziom, może nawet ciut wyżej, ale tam powinien się odnaleźć.

uho
21-05-2013, 21:46
Legia.net

Chyba jeszcze tego w tym temacie nie było więc w rozwinięciu tego dzisiejszego newsa można tylko dodać to, że:
http://i39.tinypic.com/70gwh0.jpg

a jako, że jakiś miesiąc temu Dawidziuk napisał tak:

Po sezonie na Łazienkowską przybędą też posiłki z Fluminense, z którym Legia podpisała umowę o współpracy. Co ciekawe, stołeczny klub chce sprowadzić Brazylijczyka do defensywy. - Dobry i młody piłkarz ofensywny kosztuje tam 5 mlilionów euro. Nie stać nas na niego. Obrońcy kosztują mniej, są dobrze wyszkoleni, mogą wnieść dużo jakości. Jednego już znaleźliśmy, ale nie powiem, o kogo chodzi - mówi prezes legionistów. W kadrze Fluminense jest dwóch takich graczy, 20-letni stoperzy: Elivelton i Wellington Carvalho.

i w składzie na ten turniej był tylko Wellington Carvalho
http://www.copa-amsterdam.nl/spelerslijsten/
to wnioski nasuwają się same ;)

Z.
21-05-2013, 21:50
Mam tylko nadzieje, że Ci Brazylijczycy to będzie bardziej taka ciekawostka (już dość mocno rozczarowująca skoro dwóch to raptem ME...), a nie trzon drużyny. Ciekawostka w sensie albo wypalą albo nie, byle nie były to główne transfery. I szkoda gdyby to była druga skrajność czyli 16-18 latkowie do rezerw. Liczyłem na gości, którzy będą mieć pozycję w drużynie jak Kucharczyk czyli gdzieś 11-12 piłkarz drużyny.

P.S. Jak w końcu jest z tymi rezerwami? Bo wiele razy czytałem, że III liga (czyli łódźko-mazowiecka itp), ale tu wyżej, a także na stronie kartofli można natrafić na info, że II liga wschodnia/zachodnia. To jak?

Adin
21-05-2013, 22:09
http://vimeo.com/19393622

tu macie filmik tego Wellingtona.

i tu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeChnb-Bqto

Buzz
21-05-2013, 22:29
Tak trochę ogórkowato wygląda ten Wellington. Mało widać po tych filmikach, więc nie ma co przesądzać zawczasu, ale szczerze powiedziawszy liczyłem/liczę wciąż na więcej. Za to ten drugi, którego ponoć w Holandii niebyło - Elivélton - gość wygląda jakoś sensowniej. Ma trochę więcej meczów rozegrane i starszy jest. Wiem, że nie ma co powoływać się na transfermarkt, ale ten cały Wellington jest wyceniany na strasznie niską kwotę. Jeśli on ma być tym Brazylijczykiem do dorosłej Legii to nie mam pytań.

E: No chyba, że chodzi o Wellingtona Silvę, a nie Carvalho - bocznego obrońcę.

detoxizer
21-05-2013, 22:30
Pożyjemy, zobaczymy. Zbliża się okres, w którym takich plotek będzie coraz więcej... :roll:

BladaTwarz
21-05-2013, 22:33
Nam potrzeba zawodników, którzy mają pewne doświadczenie i grali w rozgrywkach LE czy LM, a nie jakiegoś cieniasa z Brazylii. Lepiej wprowadzić kolejnych chłopaków z ME do pierwszej drużyny. W tym roku obyliśmy się bez afrykańczyków, najazdu z Ameryki Południowej i chińczyka....Właśnie tak powinna Legia wyglądać bez egzotycznego zaciągu!

detoxizer
21-05-2013, 22:39
Jeżeli to nie będą piłkarze, tak jak wspomniał ktoś wcześniej, sprowadzani jako główne transfery to ok. Można zaryzykować.

BladaTwarz
21-05-2013, 22:55
I po co? Przez lata wydaliśmy w **** hajsu na takie eksperymenty, co sobie grały od czasu do czasu. Nam potrzeba 3 poważnych wzmocnień + zawodników z ME. Po to ich się szkoli, żeby systematycznie dołączać do składu.....Właśnie ten sezon mi się pod tym względem podobał. Pozbyliśmy się Antolowicza, Kneżevicia, tego Bruce'a. Taki Suler się odbudował, bo on potrafi kopać tylko po prostu się źle zaaklimatyzował wg. mnie.

marsu2
21-05-2013, 22:58
Przecież Antolović ciągle jest na liście płac.

Antares
21-05-2013, 23:03
Legii najbardziej potrzeba takiego Meliksona z pierwszego sezonu w Wiśle, czyli takiej typowej "10" co to potrafi prostopadle podać, kogoś kiwnąć, zrobić jakąś indywidualną akcję, uderzyć z dystansu, a jeszcze jakby potrafił dobrze wykonywać stałe fragmenty gry... No tylko, że takiego piłkarza znaleźć łatwo nie będzie (na pewno nie w Polsce).

A z listy faktu to Pawłowski na prawe skrzydło. Potrafi się wyróżnić w tej lidze, oj potrafi.

midzi
21-05-2013, 23:16
Pawłowski, ten co słania się po boisku przed transferem do Niemiec?

Z.
21-05-2013, 23:29
Legii najbardziej potrzeba takiego Meliksona z pierwszego sezonu w Wiśle, czyli takiej typowej "10" co to potrafi prostopadle podać, kogoś kiwnąć, zrobić jakąś indywidualną akcję, uderzyć z dystansu, a jeszcze jakby potrafił dobrze wykonywać stałe fragmenty gry... No tylko, że takiego piłkarza znaleźć łatwo nie będzie (na pewno nie w Polsce).

W Młodej Ekstraklasie trenuje, ale niektórzy wolą Demjana albo Jankowskiego :lol2:

midzi
21-05-2013, 23:33
Mikita, czy ktoś inny? Już kilka razy tak było, że talenty z ME (Jagiełło, czy Żurek) szybko byli sprowadzani do ziemi w zetknięciu z ekstraklasą.

Z.
21-05-2013, 23:36
Ta, Mikita albo inny Mizgała. Poważnie? :D

voytek
21-05-2013, 23:37
@midzi Ljuboja...

Nie rozumiem midzi w czym wadzi Ci Pawłowski, który na wysokim poziomie utrzymuje się od dobrych 6 lat i najwyższy czas przeskoczyć na wyższy level niż Lubin, do Legii byłby idealny. Czepiasz się Pawłowskiego a proponujesz Rogera.

midzi
21-05-2013, 23:38
Poważnie. Uważam, że podobnie jak super hiper mega gra w dawnej II lidze (obecnie I liga), tak wyczyny z ME nie rzutują na to co dany zawodnik będzie w stanie osiągnąć w ekstraklasie i wyżej.

Fatman
21-05-2013, 23:39
Przede wszystkim, to będzie trzeba zbudować szeroką kadrę. Przy dobrych występach w Europie, w przyszłym sezonie zagramy ok. 55-58 spotkań- dodatkowe 7 meczów w Ekstraklasie, start w eliminacjach europucharów od drugiej rundy, Puchar is Superpuchar Polski. Tak intensywnej gry jeszcze w Polsce nie było. Dlatego m.in nie warto pozbywać się na razie Kucharczyka- na ligę taki zawodnik starczy.

Odnośnie rozgrywającego jestem podobnego zdanie co Z.- wprowadzenie Mikity do pierwszej drużyny byłoby optymalnym rozwiązaniem, szczególnie, że pieniądze na transfery i pensje, jeśli się takowe znajdą, optymalniej byłoby zainwestować w skrzydłowych, z którymi obecnie u nas biednie.

Z polskiej ligi, jeżeli mamy kogoś brać, to tylko Pawłowski, i to nie ten z Zagłębia i Starzyński, który zdaje się być niezwykle utalentowany.

No i jeszcze sprawa tych Brazylijczyków- na chvj oni? Szczególnie, że mieliby być jedynie wypożyczeni. Już lepiej dawać szansę chłopakom z Młodej Legii, na których można budować drużynę, i którzy nie odejdą na wezwanie Fluminense.

Z.
21-05-2013, 23:49
Odnośnie rozgrywającego jestem podobnego zdanie co Z.- wprowadzenie Mikity do pierwszej drużyny byłoby optymalnym rozwiązaniem

Ale dajcie spokój, ja nic takiego nie mówiłem. Nawet nie wiem kim jest ten gość :lol:

midzi
21-05-2013, 23:51
Przykład proponowanego przeze mnie Rogera (gwoli ścisłości nie tylko przeze mnie, bo media od razu to podłapały jak większość forumowych propozycji) i Pawłowskiego, który niczym meteoryt powraca co okienko transferowe, choć za moment będzie mieć 27 lat i wraz z Rzeźniczakiem wciąż posiada łatkę "młodego talentu" to są zupełnie inne przypadki.

Rogera opisywałem już na wszystkie warianty, a rolę jaką miałby pełnić w zespole dogłębnie i precyzyjnie. Natomiast Pawłowski to przypadek podobny do dawnego ekstraklasowego trio ofensywnych pomocników (Giza, Iwański, Garguła), którzy sieli postrach w słabszych klubach, ale w momencie transferów do Legii i Wisły okazywało się raz po raz, że ci zawodnicy nie dają sobie radę w klubach ze świecznika. Pawłowski zestarzał się, gra w kratkę, często łapie kontuzje, a to co obecnie pokazuje przed rzekomym transferem do Herthy to zgroza. Roger z zamkniętymi oczami będzie mu siaty zakładał.

PS. Widzę, że nakręciłem temat młodzieżowy :D

R.
21-05-2013, 23:52
Mikita to chyba snajper. Rozgrywającym jest Mizgała.

voytek
22-05-2013, 00:05
Pawłowski zestarzał się, gra w kratkę, często łapie kontuzje, a to co obecnie pokazuje przed rzekomym transferem do Herthy to zgroza. Roger z zamkniętymi oczami będzie mu siaty zakładał.

Nie no, proszę Cie, nie nakręcaj kolejnego tematu, bo Roger do Legii nie trafi a Pawłowski może. Jeśli Pawłowski się zestarzał to Roger to emeryt, który może co najwyżej pozakładać siatki ale na treningach i pokazać kilka sztuczek, przeczłapie 80 minut w meczu i da tyle co obecny Ljuboja. Pawłowski wchodzi właśnie w najlepszy wiek dla zawodnika. Roger jesli nie zahaczy się gdzieś w Polsce to zostanie za drobne na zapleczu Gracji (AEK może w ogóle zacząć nawet 2 klasy niżej) albo wyląduje na rencie w Brazylii lub Cyprze - taki jest jego obecny poziom.

Szkoda w ogóle klawiatury na Rogera.

midzi
22-05-2013, 00:09
Szkoda w takim razie klawiatury dla obu.

Albo wręcz przeciwnie ściągnijmy jednego i drugiego, a wtedy zobaczymy kto jest ile wart i kto będzie nosić tylko bramki na treningach.

PS. Szukając spekulacji dotyczących transferu Rogera do Chelsea, albo Realu natrafiłem na taką promocję Rogera, gdzie w roli głównej występuje "Bobek" Lewandowski :D
http://vimeo.com/66187682#at=32

BladaTwarz
22-05-2013, 00:15
Nie no, proszę Cie, nie nakręcaj kolejnego tematu, bo Roger do Legii nie trafi a Pawłowski może. Jeśli Pawłowski się zestarzał to Roger to emeryt, który może co najwyżej pozakładać siatki ale na treningach i pokazać kilka sztuczek, przeczłapie 80 minut w meczu i da tyle co obecny Ljuboja. Pawłowski wchodzi właśnie w najlepszy wiek dla zawodnika. Roger jesli nie zahaczy się gdzieś w Polsce to zostanie za drobne na zapleczu Gracji (AEK może w ogóle zacząć nawet 2 klasy niżej) albo wyląduje na rencie w Brazylii lub Cyprze - taki jest jego obecny poziom.

Szkoda w ogóle klawiatury na Rogera.

Dobrze napisane, po **** rozkminiać z tym Rogerem, gdzie on nam jest zbędny i każdy się chyba cieszył, że odszedł, bo spowalniał grę i błyszczał tylko na początku gry w Legiii.
Co do Mikity to jest napastnik, strzelił najwięcej goli w Młodej Legii tu macie kompilację: http://www.youtube.com/watch?v=_uUbjz87Urg
Nie przypominam sobie innego godnego uwagi skrzydłowego w naszym kraju, który trzyma poziom? Pawłowski naprawdę to dobry grajek, tylko ile można tkwić w jebanym Lubinie. Gdyby nie pieniądze KGHM to by już dawno odszedł. Nikt nie mówi, że jest młody. No ale sądzę, że na prawej pomocy by się u nas sprawdził, bądź na lewej to jest jego zaleta, że może grać i tu i tu.

midzi
22-05-2013, 00:19
Jak widzisz nie każdy. Został jeden "kryptofan" Rogera. Dlaczego więc od razu generalizujesz? ;)

Wybaczam jednak, bo również lubię Specjala.