PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

kiubz
22-04-2007, 19:09
chyba Fojuta, moze zacznij pisać nazwiska i nazwy klubów z dużej litery? :zly:

Goguś
22-04-2007, 19:36
Etam, ten skład co mamy jest dobry. Nie trzeba nikogo oddawać ani kupywać. :hmm:

Flip
23-04-2007, 09:31
weź się rozbiegnij i w ścianę jebnij

zdecydowanie należy oczyścić skład z pewnych jednostek o charakterze destrukcyjnym i jednostek piłkarsko wypalonych i zamienić na ambitnych,zdolnych graczy na dorobku.

Co do młodego bronka jak najbardziej musi zostać takich walczaków nam potrzeba!!

Nazgul
23-04-2007, 09:56
Sikorę z Groclinu i Iwańskiego z Zagłębia. I koniecznie powalczyć o powrót Jarzy.

Yevaud
23-04-2007, 12:49
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1523236,wiadomosc.html

Ciekawe czy Legie było by na niego stac ...

Nie wiem. Mnie nigdy nie byl w stanie przekonac.
Kiedys razem z Rasiakiem stanowili grozna pare napastnikow Groclinu.
I Rasiak mi sie wydawal lepszy.

Kiełbos
23-04-2007, 15:06
Na lewą obronę potrzebny nam ktoś bardziej doświadczony, z klasą, ograny, dobry w obronie ale z dużym ciągiem ofensywnym- coś w podobie Edsona... Taki Żewłakow, ooo! Nie wiem czy Kowalczyk ma taki styl...

Olimpia E-G
23-04-2007, 23:18
Miom zdaniem do Legii dał bym Jacka Bąka(doświadczenie reprezentacyjne) Gargułe(poniewaz pogra z rok dwa w Bełchatowie i odejdzie za granice na ławke dla pieniędzy i tylko wspomnieni zostaną z Łukasza) Pomysłalbym może nawed o Michale Chałbińskim jest czołowym strzelcem od paru lat w naszej lidze!! I tak by było najlepiej!! A po zatym na testy bym zaprosił Emanuela Olisadebe(moim zdaniem on w naszej lidze by sie odbudował i był czołowym strzelcem ORANGE EKSTRAKLASY) oraz juz mniej mozliwe Marcina Żewłakowa oraz Ślusarkiego!!! Pozdrawiam Legie i Zagłebie!!! NA ZAWSZE RAZEM LEGIA%OLIMPIA%ZAGŁĘBIE

Yevaud
24-04-2007, 09:01
Miom zdaniem do Legii dał bym Jacka Bąka(doświadczenie reprezentacyjne) Gargułe(poniewaz pogra z rok dwa w Bełchatowie i odejdzie za granice na ławke dla pieniędzy i tylko wspomnieni zostaną z Łukasza) Pomysłalbym może nawed o Michale Chałbińskim jest czołowym strzelcem od paru lat w naszej lidze!! I tak by było najlepiej!! A po zatym na testy bym zaprosił Emanuela Olisadebe(moim zdaniem on w naszej lidze by sie odbudował i był czołowym strzelcem ORANGE EKSTRAKLASY) oraz juz mniej mozliwe Marcina Żewłakowa oraz Ślusarkiego!!! Pozdrawiam Legie i Zagłebie!!! NA ZAWSZE RAZEM LEGIA%OLIMPIA%ZAGŁĘBIE

O Olisadebe dyskusja juz byla. I ja sam pialem, ze warto by zaryzykowac. Ale minal rok, czy wiecej. I tez w Olisadebe przestalem wierzyc.
Slusarski? To zart chyba? Kloda bis, z jeszcze mniejsza iloscia wdzieku...
Wolalbym, zeby to Janczyk sie odbudowal.
Korzym tez pokazuje sie z dobrej strony. Szalachowski w koncu sie wyleczy a w takim towarzystwie moze i Grzelak w koncu pokaze, na co go stac.

Akurtat nie napastnikow nam brakuje. Przedalby sie solidny srodkowy obronca.
Przydalby sie defensywny pomocnik (zgadzam sie z Nazgulem, ze Jarzebowski z powodzeniem moglby Surme zastapic) oraz rozgrywajacy.

Wartoby sprowadzic tez lewego obronce.
Edsonowi podziekowac, bo obronca rewelacyjnym to on nie byl, a i wolnych juz tak dobrze nie bije. Kielbowicz to samo.
A Bronowickich jest tylko dwoch...

DJ_DaMiC
24-04-2007, 14:44
Pomysłalbym może nawed o Michale Chałbińskim jest czołowym strzelcem od paru lat w naszej lidze!! I tak by było najlepiej!!

Lepiej o nim nie myśl... Do Legii sie nie nadaje... Widziałem go kilka razy na żywo w akcji i te wszystkie bramki to bardzo szczesliwe byly... Więcej nerwów byśmy sie najedli majac Michała C. w kadrze :zdziwiony:

jacekaga
25-04-2007, 08:35
Lepiej o nim nie myśl... Do Legii sie nie nadaje... Widziałem go kilka razy na żywo w akcji i te wszystkie bramki to bardzo szczesliwe byly... Więcej nerwów byśmy sie najedli majac Michała C. w kadrze :zdziwiony:
Wiesz, też widziałem go kilka razy w akcji i twierdzę, że obok Sikory z Groclinu jest to jedyny ligowy napastnik od kilku już sezonów grający na co najmniej przyzwoitym poziomie, regularnie zdobywający bramki w kilku sezonach z rzędu. Pod tym względem jednak przewyższa naszych napastników.

Tyle, że do nas nie trafi, bo nie puści go Zagłębie. Temat jego przejścia do nas był grany bodajże po sezonie 2004/2005, ale w końcu z Górnika Zabrze trafił do Zagłębia.

Flip
25-04-2007, 11:33
:kurde:

Chałbiński-dajcie spokój drewno po 30-stce faktycznie umie się znaleźć w polu karnym
a strzela tak dużo bo Piszczek biega angażuje obrońców,a taki Iwański czy Kolendowicz dogrywają Chałbińskiemu na nos.Wolałbym Piszczka byłby niezły dodatek do Grzelaka ale to abstrakcja chyba.

pitik
25-04-2007, 16:54
O czym my wogóle mówimy:

Piszczek - on jest za drogi dla Legii. Jego cena wynosi ok. 1 mln €
Garguła - pewnie przejdzie za granice, podobnie jak w przypadku Piszczka - za drogi ok. 1,4 mln €
Iwański i Łobodziński - raczej ciężko było by ich kupic, a cena też zbyt wysoka ok. 1 mln € za jednego

Sądzę że realne transfery to:
Bąk - kilka razy deklarował że przeszedł by do naszej drużyny, wszystko zależy od działaczy. Do wzięcia za darmo, tylko kontrakt pewnie był by duży.
Augustyn - jak mu się zaoferuje dobry kontrakt to przejdzie, także za darmo
Pietrasiak - tak jak wyżej

majak
25-04-2007, 17:29
Kaźmierczak :hmm: Tylko wypozyczony do Boavisty, ktora i tak Ptakowi nie zaplacila. Chyba jest sprawa w UEFA.

jacekaga
25-04-2007, 19:23
:kurde:

Chałbiński-dajcie spokój drewno po 30-stce faktycznie umie się znaleźć w polu karnym
a strzela tak dużo bo Piszczek biega angażuje obrońców,a taki Iwański czy Kolendowicz dogrywają Chałbińskiemu na nos.Wolałbym Piszczka byłby niezły dodatek do Grzelaka ale to abstrakcja chyba.
Taaa- tak samo było w Górniku Zabrze, czy w Zagłębiu Lubin już w zeszłym sezonie. Drewno tak okropne, że tylko w tym sezonie strzelił więcej goli, niż "piękni, młodzi, atrakcyjni" Janczyk z Korzymem w trakcie całej swojej przygody z Legią. Piszczek po kilku dobrych meczach w tej rundzie lepszy od kogoś regularnie zdobywającego gole w ekstraklasie od kilku sezonów, aktualnie prowadzącego w tabeli strzelców?? Dla mnie niezrozumiałe. Bardziej perspektywiczny- na pewno, ale czy lepszy?? :hmm:

Kempes
25-04-2007, 22:11
Kaźmierczak :hmm: Tylko wypozyczony do Boavisty, ktora i tak Ptakowi nie zaplacila. Chyba jest sprawa w UEFA.

Gdyby wrócił do Pogoni to również byłbym dużym orędownikiem próbom jego sprowadzenia do nas.

Co do Chałbińskiego - nie uważam go za drewno aczkolwiek ze względu na już 31 wiek - nie brałbym pod uwage jego kandydatury. I ja bym radził troche opamiętać sie z tekstami że ''On jest wszystko winien drużynie która gra na niego , Piszczek robi wiatr i ten ma miejsce ect''

W każdym niemalże zespole bramki są efektem określonej taktyki grania w ataku , każdy w napadzie ma swoją rolą i jeden drugiemu dogrywa lub pomaga jeśli takie sa zalecenia. Myśle że gdyby Włodar , Janczyk czy Korzym znalezli sie na miejscu Sikory w Groclinie , Chałbinskiego w Zagłębiu czy Chmiesta w Odrze to bez 3 ,4 podań na nos w trakcie meczu które otrzymują u nas - popadliby w sporą przeciętność.
Są dwie opcje skutecznego grania w atadzie przeciętnej/słabej drużyny:
- są to bramki trudniejsze do kompletowania niż w dobrej drużynie
- masz szczescie bo wszyscy grają na Ciebie
Ja jednak skłaniam sie do pierwszego poglądu.

Ale wracając jeszcze do tematu ... nie oglądam polskiej ligi więc nie wiem jak grają ale jeśli te Piszczki i Pietrasiaki to naprawde takie dobre młode wilki to pytać , pytać ... nie zaszkodzi.

jacekaga
25-04-2007, 22:19
Tak swoją drogą- Piszczek nie jest przypadkiem piłkarzem Herthy Berlin tylko wypożyczonym do Zagłębia??

Kempes
25-04-2007, 22:25
Tak swoją drogą- Piszczek nie jest przypadkiem piłkarzem Herthy Berlin tylko wypożyczonym do Zagłębia??

A jest jest.
Teraz sobie przypomniałem jak podczas Orange'u mówili.
Może w Berlinie nie łapał sie do składu ale jak zobacza ile bramek nastrzelał w Polsce to wątpie aby go nie sprawdzili jeszcze raz (czyt. nie pozbędą sie go na rzecz ... np nas)

kiubz
25-04-2007, 23:55
Do końca miesiąca ma się wyjaśnić, czy 34-letni Jacek Bąk podpisze roczny, z opcją przedłużenia o kolejny sezon, kontrakt z Legią Warszawa. - Są pewne rozbieżności, ale dogadamy się. Jesteśmy w mocnym kontakcie - mówi.

Kamil579
26-04-2007, 08:30
Ja bym narazie zostawił jeszcze Włodara. :P I Grosickiego niech sciagna!

DJ_DaMiC
26-04-2007, 10:06
Ja bym narazie zostawił jeszcze Włodara.

Wybacz, ale moze i teraz strzela bramki, lecz za duzo nerwow stracilem (zreszta nie tylko ja...) przez niego w przeciagu jego pobytu w Legii... :-

Flip
26-04-2007, 10:07
niech sobie postrzela jak najwięcej przez te 7 kolejek a potem wypad na zachód żeby jakieś Euro wpadły

Numer
26-04-2007, 14:07
Bąk był by mile widziany i obrona na miarę LM

Szala--Bąk-Choto--G.Bronek

:brawo:

Hawaj
26-04-2007, 17:58
kilka osób pisze tutaj o ściągnięciu Grosickiego. wydaje mi się to niepotrzebne z kilku przyczyn - po pierwsze trzeba za niego sporo zapłacić, a za taką samą kasę można ściągnąć 2-3 piłkarzy o porównywalnej (może trochę niższej, ale są młodsi) klasie. po drugie kwestia usposobienia Grosickiego. skóra,fura i komóra. już przynajmniej 2 krotnie przepraszał za swój rozrywkowy tryb życia. potrzeba nam kolejnego do melango? w Warszawie, z dala od rodziców, jeszcze by sie pewniej rozkręcił....
po trzecie jego umiejętności nie predysponują go na razie do gry w pierwszej drużynie (na podstawie meczy z tej rundy, w których grał).
ale jeżeli mówimy o młodzieży powiedzmy do 91 rocznika, która dobrze rokuje to:
bramkarz - tutaj nie mamy problemu, jest Skrzyński
lewa obrona - Myszkowski z Tomasovii, rocznik 88, niech rywalizuje z Wysockim
pr obrona - Piesio z Amiki, 88,niestety Lech już go chyba ma, chłopak z Garwolina, spory, grający równie dobrze na prawej pomocy i w ataku
środek obrony - przed wszystkim Brynkiewicz z SMS Łódź, 89, podobno nieprwdopodobny, Jędrzejczyk ze Znicza, 90, wychowanek CWKS i Buczek z Kosy Konstancin, 90, duet środkowych obrońców próbowany w kadrze, może jeszcze Baranowski z Wigier, wychowanek MOSP Jagiellonia, podobno niezły
lewa pomoc - tutaj typ nie do wyjęcia , Kamil Radulj z Korony, 88, przyszłość przed nim, minusem podobno nastawienie do życia (vide Grosicki),
prawa pomoc - najlepszego z 88 mamy, Mikołajczaka, jest poza tym Trochim
środek pomocy - kolejny talent z SMSu, w dodatku w tym roku kończący naukę, Cetnarski,88, Ciećko 88 z Tomasovii, Osoliński ze Znicza,88, w3ychowanek CWKS
napad - Lewandowski (88,Znicz) welcome back, może także drugi Majkowski 90 z Piaseczna, a także 3 zawodnik vice mistrza Polski juniorów, Tomasovii, Wawryca (88)

pzdr

pitik
27-04-2007, 17:02
Gdybym był menedżerem Legii:

Sprzedaż:
- Włodarczyk - 300-400 tys €
- Kiełbowicz - 100 tys €
- Surma - 400 tys €
- Junior - 400 tys €
- Vukovic - 250 tys €
- Edson - 600 tys €

bilans= ok. 2 mln €

Kupno/podpisanie kontraktu:
- Bąk - 0 €
- Augustyn - 0 €
- Pietrasiak - 0 €
- Bartczak - 500 tys €
- Garguła - 1,3 mln €

bilans= 1,8 mln €

Skład:

----------Grzelak-------Korzym-------

Roger--Garguła--Burkhardt--Radovic

Bronowicki--Choto--Bąk--Bartczak

----------------Fabiański--------------

detoxizer
27-04-2007, 17:54
Gdybym był menedżerem Legii:

Sprzedaż:
- Włodarczyk - 300-400 tys €
- Kiełbowicz - 100 tys €
- Surma - 400 tys €
- Junior - 400 tys €
- Vukovic - 250 tys €
- Edson - 600 tys €

bilans= ok. 2 mln €

Nie no rozumiem, że Ty żartujesz?

Flip
27-04-2007, 18:10
pomylił tematy po prostu

chciał się wpisać w Fm2007

Kempes
28-04-2007, 11:19
Co do obrony zaprezentowanej przez Pitika - Szale bym tak czy siak gdzieś wpasował

(L)acoste
28-04-2007, 15:32
po sezonie trzeba pożegnać się z
-surmą
-balde
-dickiem
-edsonem
-juniorem
-burym
-kiełbowiczem
-włodarczykiem

wiadomo, że wszystkich nie opchniemy, ale trzeba spróbować ...

z bardzo pewnego źródła mogę dodać że pierwszym transferem do Legii bedzie Kosmalski z Polonii. Szczegóły mają zostać dogadane w maju. I nie piszcie tutaj swoich żali że po co nam to drewno, co ty ********** bo sam nie rozumiem tego transferu. Kolo ma 31 lat i jeszcze z od tych czarnuchów... :ucieka: Piszę tyloko to co w 99% jest dogadane. Zobaczycie, że się potwierdzi. 8)
pozdro

crolick
28-04-2007, 15:38
z bardzo pewnego źródła mogę dodać że pierwszym transferem do Legii bedzie Kosmalski z polonii. Szczegóły mają zostać dogadane w maju. I nie piszcie tutaj swoich żali że po co nam to drewno, co ty ********** bo sam nie rozumiem tego transferu. Kolo ma 31 lat i jeszcze z od tych czarnuchów... :ucieka: Piszę tyloko to co w 99% jest dogadane. Zobaczycie, że się potwierdzi. 8)
pozdro:niebij:

Ale wytłumacznie jest proste - jeśli wykupimy im ich najlepszego zawodnika [chyba strzelił 60% bramek Polonii w rundzie wiosennej?!] to nikt już u nich nie będzie strzelał bramek dzięki czemu łatwo z nimi wygramy :D

Tuzin
28-04-2007, 17:20
W pucharze? :D

detoxizer
28-04-2007, 18:41
z bardzo pewnego źródła mogę dodać że pierwszym transferem do Legii bedzie Kosmalski z polonii. Szczegóły mają zostać dogadane w maju. I nie piszcie tutaj swoich żali że po co nam to drewno, co ty ********** bo sam nie rozumiem tego transferu. Kolo ma 31 lat i jeszcze z od tych czarnuchów... :ucieka: Piszę tyloko to co w 99% jest dogadane. Zobaczycie, że się potwierdzi. 8)
pozdro

no to ja wolę już Włodara...

Endrju
28-04-2007, 22:59
kilka osób pisze tutaj o ściągnięciu Grosickiego. wydaje mi się to niepotrzebne z kilku przyczyn - po pierwsze trzeba za niego sporo zapłacić, a za taką samą kasę można ściągnąć 2-3 piłkarzy o porównywalnej (może trochę niższej, ale są młodsi) klasie. po drugie kwestia usposobienia Grosickiego. skóra,fura i komóra. już przynajmniej 2 krotnie przepraszał za swój rozrywkowy tryb życia. potrzeba nam kolejnego do melango? w Warszawie, z dala od rodziców, jeszcze by sie pewniej rozkręcił....
po trzecie jego umiejętności nie predysponują go na razie do gry w pierwszej drużynie (na podstawie meczy z tej rundy, w których grał).
ale jeżeli mówimy o młodzieży powiedzmy do 91 rocznika, która dobrze rokuje to:
bramkarz - tutaj nie mamy problemu, jest Skrzyński
lewa obrona - Myszkowski z Tomasovii, rocznik 88, niech rywalizuje z Wysockim
pr obrona - Piesio z Amiki, 88,niestety Lech już go chyba ma, chłopak z Garwolina, spory, grający równie dobrze na prawej pomocy i w ataku
środek obrony - przed wszystkim Brynkiewicz z SMS Łódź, 89, podobno nieprwdopodobny, Jędrzejczyk ze Znicza, 90, wychowanek CWKS i Buczek z Kosy Konstancin, 90, duet środkowych obrońców próbowany w kadrze, może jeszcze Baranowski z Wigier, wychowanek MOSP Jagiellonia, podobno niezły
lewa pomoc - tutaj typ nie do wyjęcia , Kamil Radulj z Korony, 88, przyszłość przed nim, minusem podobno nastawienie do życia (vide Grosicki),
prawa pomoc - najlepszego z 88 mamy, Mikołajczaka, jest poza tym Trochim
środek pomocy - kolejny talent z SMSu, w dodatku w tym roku kończący naukę, Cetnarski,88, Ciećko 88 z Tomasovii, Osoliński ze Znicza,88, w3ychowanek CWKS
napad - Lewandowski (88,Znicz) welcome back, może także drugi Majkowski 90 z Piaseczna, a także 3 zawodnik vice mistrza Polski juniorów, Tomasovii, Wawryca (88)

pzdr

Tylko zobacz, że często ludzie z wspaniałymi karierami juniorskimi kończą nigdzie, a furore robią Jelenie, Piechny itd. ... Generalnie pewnie ktoś z tego zestawienia coś osiągnie, ale nie ma co ściągać co roku praktycznie nowej drużyny rezerw. Nie da się mieć u siebie wszystkich obiecujących zawodników, i musimy się z tym pogodzić.

A tak w ogóle, to fajnie, że ktoś na forum nareszcie zainteresował się piłką juniorską :)

Raffi
29-04-2007, 00:17
hehe, powiem, że w Pruszkowie sztab szkoleniowy Legii uważnie obserwował kilku panów z ww. listy :chytry:

Kamil579
29-04-2007, 08:28
z bardzo pewnego źródła mogę dodać że pierwszym transferem do Legii bedzie Kosmalski z Polonii. Szczegóły mają zostać dogadane w maju. I nie piszcie tutaj swoich żali że po co nam to drewno, co ty ********** bo sam nie rozumiem tego transferu. Kolo ma 31 lat i jeszcze z od tych czarnuchów... :ucieka: Piszę tyloko to co w 99% jest dogadane. Zobaczycie, że się potwierdzi. 8)
pozdro

coś mi sie nie chce wierzyć , że Legia wydałaby kasę na kogoś takiego :hmm:

Raffi
29-04-2007, 08:57
Beret już zakłada zamki w szafkach :hyhy:

Nilmaker
29-04-2007, 23:42
Ile lat ma Woś? Solidny, doświadczony rozgrywający, do tego nie powinien być drogi. Osobiście chciałbym go widzieć w Legii.

detoxizer
30-04-2007, 00:00
Ile lat ma Woś? Solidny, doświadczony rozgrywający, do tego nie powinien być drogi. Osobiście chciałbym go widzieć w Legii.

Nigdy niedoceniony- ot taka prawda. Moim zdaniem w Legii już na niego miejsca nie ma. Trochę za stary. Zresztą my solidnych piłkarzy w drużynie mamy- potrzebni są nam piłkarze wybitni jak na polskie warunki.

Domino23
30-04-2007, 00:06

33. wiec juz nie ten wiek

Ale trzeba mu przyznac ze piekna asyste zaliczyl wczoraj w meczu Korona - Odra ;)

Numer
30-04-2007, 05:43
Już ktoś pisał wcześniej chyba..

Kazimierczak z Pogoni/Portugalii.

Jak by go dało się wykupić albo cuś było by fajnie ale chłopak na pewno wybierze zachód.

arczi
30-04-2007, 10:02
Już ktoś pisał wcześniej chyba..

Kazimierczak z Pogoni/Portugalii.

Jak by go dało się wykupić albo cuś było by fajnie ale chłopak na pewno wybierze zachód.

Na zachód od Portugalii juz tylko Ameryka.

Ten cały Chinyama, czy jak mu tam.. na którym się nie poznali nasi los treneiro wygląda o wiele lepiej niż jeden z najdroższych napadziorów w lidze Bartuś Grzelak. Co za nosa mieli nasi skauci. Pogratulować.

Numer
30-04-2007, 10:05
Z Bartka bęzie pociecha.

crolick
30-04-2007, 10:10
Z Bartka bęzie pociecha.Tak dla lekarzy. Będą mieli na kim trenować swój fach a i kapuche przy tym skoszą niezgorszą. Normalnei szykuje się Łapiński bis...
Tak to się kończy jak się z Widzewa kupuje grajków :P

kiubz
30-04-2007, 10:34
Z Bartka bęzie pociecha.Tak dla lekarzy. Będą mieli na kim trenować swój fach a i kapuche przy tym skoszą niezgorszą. Normalnei szykuje się Łapiński bis...
Tak to się kończy jak się z Widzewa kupuje grajków :P

sugerujesz spisek łódzkiego pogotowia? zwiotczenie mięśni nogi? :hmm:

Adrian
30-04-2007, 16:01
Z Bartka bęzie pociecha.

ahaaaaa-dopiero bedzie :ucieka: Groclin sciaga Chinyame za darmo gdzies z Afryki - mimo aklimatyzacji pozytek juz maja a z Polaka kupionego za tysiace ojro co sie aklimatyzowac nie musi pociecha BEDZIE :oczko:
Jak juz ktos napisal - dla lekarzy.. Pogratulowac trenerom..

M@+
30-04-2007, 19:18
pragnę przypomniec.. ze nasi lekarze takze nie nalezą do tych najlepszych..

pitik
30-04-2007, 22:54
Ja także uważam że z Grzelaka będzie jeszcze dużo pociechy. Gośc moim zdaniem jest teraz najlepszym napastnikiem w Legii, szkoda tylko że ma te kontuzje. Jak się wyleczy to liczę że będzie strzelał że hoho...

cffan
01-05-2007, 15:48
Ten kto odpowiada w naszym klubie za transfery powinien dzisiejszy mecz Groclin - Korona oglądnąć. I pomyśleć, że Majewski chciał u nas grać.

crolick
01-05-2007, 16:08
Wyszedł mu jeden mecz :brawo:
To już Włodar miał 3 udane mecze w tym sezonie... :zlosliwy:

yusta
01-05-2007, 18:46
Wyszedł mu jeden mecz :brawo:

Tia, bo pewnie widziałeś pozostałe mecze w których grał

crolick
01-05-2007, 18:57
Nie, ale widziałem dwa całe mecze, oraz oglądałem skróty spotkań. Mnie nie zachwycił. Takich dobrze zapowiadających się grajków, to znam mnóstwo i by nie szukać daleko to np. Bury czy Zganiacz.

Naprawdę nie ma się co podniecać jakimś skórokopem po obejrzeniu jednego meczu :roll:

e(L)egion
01-05-2007, 20:27
Nie, ale widziałem dwa całe mecze, oraz oglądałem skróty spotkań. Mnie nie zachwycił. Takich dobrze zapowiadających się grajków, to znam mnóstwo i by nie szukać daleko to np. Bury czy Zganiacz.

Naprawdę nie ma się co podniecać jakimś skórokopem po obejrzeniu jednego meczu :roll:
Dokładnie, zwalszcza ze chyba z rok temu, każdy podniecał się Kaczmarkiem z Korony. Tez było marudzenie, ze mógł grać u nas a wykupiła go z KSZO, Korona. Facio zagrał kilka dobrych meczów, dostał nawet powolanie do reprezentacji, a teraz jak sie w ogóle załapie do pierwszego składu, to gra taki piach, że żal na niego patrzeć.

yusta
01-05-2007, 22:51
Dokładnie, zwalszcza ze chyba z rok temu, każdy podniecał się Kaczmarkiem z Korony. Tez było marudzenie, ze mógł grać u nas a wykupiła go z KSZO, Korona. Facio zagrał kilka dobrych meczów, dostał nawet powolanie do reprezentacji, a teraz jak sie w ogóle załapie do pierwszego składu, to gra taki piach, że żal na niego patrzeć.

Idac tym tropem mozna dojsc do wniosku, ze zaden pilkarz na swiecie nie jest na tyle dobry by zasilic nasz klub. W koncu kazdy kiedys ma znizke formy :roll:

Nazgul
02-05-2007, 00:06

Idac tym tropem mozna dojsc do wniosku, ze zaden pilkarz na swiecie nie jest na tyle dobry by zasilic nasz klub. W koncu kazdy kiedys ma znizke formy :roll:

Problem w tym, że trzeba znależć takich grajków którym w momencie dołu formy pozostaną jeszcze umiejętności i boiskowa inteligencja...

yusta
02-05-2007, 02:19
Problem w tym, że trzeba znależć takich grajków którym w momencie dołu formy pozostaną jeszcze umiejętności i boiskowa inteligencja...

Skoro taki Majewski potrafi już błysnąć w pierwszoligowym spotkaniu czy też finale PP, to raczej umiejętności ma.
A to czy będzie je prezentował w całej okazałości przez cały sezon, to już sprawa trenerów i fizjologów, by dobrze go do sezonu przygotować.
Przecież to, że np. Kaczmarek jeden sezon zapierdalał jak dziki to nie jest chyba zasługa piguł :roll:

arczi
02-05-2007, 09:15
Mitsubishi wyszło już z mody ;)

daimler
02-05-2007, 12:26
Fajnie ten Bąk gada. Ściągnąć go z tego Kataru i Rzeźniczaka z Izraela, niech się młody uczy grać od profesora i może w końcu spełni pokładane w nim nadzieje. :modli:

detoxizer
02-05-2007, 12:43
Bąk w Legii... Ehh marzenie. Ja się nie napalam, bo przeważnie z wielkiej chmury to ledwie pokropi :klnie:

Panowie działacze- do roboty. Trzeba odkuć ten sezon z nawiązką!

e(L)egion
02-05-2007, 13:48

Poprostu uważam, ze zawodników co im wychodzi jeden, czy kilka meczów w rundzie, podczas każdego sezonu, pojawia się kilku lub kilkunastu i nie ma co ich pchać od razu do nas.

detoxizer
02-05-2007, 14:08
Poprostu uważam, ze zawodników co im wychodzi jeden, czy kilka meczów w rundzie, podczas każdego sezonu, pojawia się kilku lub kilkunastu i nie ma co ich pchać od razu do nas.

W pełni popieram. Takich jak Majewski jest w każdej rundzie kilkunastu. Niech pokaże przez cały sezon, że potrafi to wtedy można pomyśleć. Myślę, że jesteśmy w takiej sytuacji i takim klubem, że teraz należy ściągnąć po prostu reprezentantów Polski i młodych zawodników. Młodzież musi mieć od kogo się uczyć. O naszych wychowankach narazie to możemy rozmawiać w kategorii s-f.

tofik19883
02-05-2007, 17:44
Dawid Janczyk is the best!!!

yusta
02-05-2007, 19:26
W pełni popieram. Takich jak Majewski jest w każdej rundzie kilkunastu. Niech pokaże przez cały sezon, że potrafi to wtedy można pomyśleć. Myślę, że jesteśmy w takiej sytuacji i takim klubem, że teraz należy ściągnąć po prostu reprezentantów Polski i młodych zawodników. Młodzież musi mieć od kogo się uczyć. O naszych wychowankach narazie to możemy rozmawiać w kategorii s-f.

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście :O

Po pierwsze, to Majewski pokazywał że potrafi nie tylko jeden sezon, tyle że w trzeciej lidze. Po drugie czekając aż ktoś pokaże że potrafi w pierwszej lidze, to nigdy nie trafimy np. tak jak Wisła na Błaszczykowskiego (swoją drogą to kolejna porażka naszego skautingu).

Tuzin
02-05-2007, 19:39
Fajnie ten Bąk gada. Ściągnąć go z tego Kataru i Rzeźniczaka z Izraela, niech się młody uczy grać od profesora i może w końcu spełni pokładane w nim nadzieje. :modli:

Rzezniczak to niech spierdala. Za pajacowanie w meczu z Widzewem na jesieni (przypominam: dwie czerwone kartki dla naszych) niech juz tam zostanie. Zwlaszcza ze chujowy jest.

El Presidente
02-05-2007, 19:54
To kogo mamy kupować? Młodych - nie, bo za młodzi, starych - nie, bo nie perspektywiczni, zagraniczni - nie, bo nie związani emocjonalnie z klubem. Ja myślę, że powinniśmy ściągać zawodników, którzy nam będą potrzebni (jeżeli chodzi o młodych). Ostatnio prezentowana myśl transferowa powala mnie na kolana. Uzupełniamy skład na pozycjach gdzie mamy braki, a jak przychodzi do gry to się okazuje, że dalej nam kogoś brakuje. Mamy kłopot ze środkiem pola, to kupujemy środkowego pomocnika i dalej mamy problem o kolejny już gracz nie spełnia naszych oczekiwań. Rozwiązaniem tego problemu, nie jest kupno następnego pomocnika, ale tego u nas nie wiedzą i kupują kolejnego. Napastników mamy mnóstwo, tylko że żaden, na dłuższą metę nie naddaje się do gry w pierwszym składzie.
Janczyk, Korzym, Polniak, Paluchowski, Wocial to zawodnicy młodzi, którzy jeszcze przez długi czas nie będą czołowymi postaciami drużyny i myślę, że zrobiono im już dużą krzywdę zwłaszcza pierwszym dwóm, że wmówiono im, iż są już tak dobrzy, że pierwszy skład to dla nich pestka.

Co do transferów na nowy sezon, to do kupienia jakiegoś zawodnika z krajowego podwórka nie mam żadnego kandydata. A w odwrotną stronę jest ich spora grupa: Edson, Kiełbowicz, Surma, Vukovic, Włodarczyk, Dick, Hugo, Burghardt. Jeśli się nie sprawdzi w następnym sezonie to do tej listy dojść powinien jeszcze Junior.

Finiks
02-05-2007, 20:47
Legia jest specyficznym klubem w którym młodym zawodnikom bardzo ciężko jest się przebić. Wydaje mi się, że takie młode talenty najlepiej ogrywać w klubach satelickich. Dlatego Legii potrzeba kilku partnerów w pierwszej i drugiej lidze, którym mogłaby darmowo wypożyczać takich zawodników jak Majewski, Korzym, Rzeźniczak, Janczyk czy młodych obcokrajowców.
Trzeba szukać. Przykład Błaszczykowskiego pokazuje, że się opłaca.
Najgorsze co można zrobić to zaniechać poszukiwań na zasadzie " i tak się nie przebią"

Majewskiego bardzo mi szkoda, bo chłopak pochodzi z Mazowsza.

arczi
02-05-2007, 21:43
To kogo mamy kupować? Młodych - nie, bo za młodzi, starych - nie, bo nie perspektywiczni, zagraniczni - nie, bo nie związani emocjonalnie z klubem.

Dobrych.
Wiek jest bez znaczenia.

detoxizer
02-05-2007, 22:55
Sam sobie zaprzeczasz w jednym poście :O

Przeczytaj raz jeszcze co napisałem. Tym razem uważniej. A jak nie to: ściągać reprezentantów Polski i młodzież. Gdzie tu zaprzeczenie? Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Tak więc proponuję czytać ze zrozumieniem yusta ;)
Majewski jest młody, ale czy warty tego aby go tutaj ściągać po kilku raptem dobrych spotkaniach? Szczerze wątpię- niech udowodni swoją klasę w następnym sezonie.

EDIT: Ja nie wątpie, że Majewski jest dobry. Widziałem go w kilku meczach- nieźle się zapowiada to fakt, ale lepiej jak mamy już szukać znaleźć kilku takich Majewskich w niższych klasach, kupić i wypożyczyć do klubów I ligowych. Priorytetem powinno być znalezienie klubu satelickiego. To jedyny sposób na harmonijny rozwój naszej młodzieży, bo w Legii liczy się przede wszystkim wynik. Wątpię aby Majewski przychodząc do Legii z III ligowego Znicza potrafił poprowadzić jej grę. Groclin to nie Legia- ot co.

Hawaj
02-05-2007, 23:00
może temat niezbyt, ale nie wiedziałem gdzie się o to zapytać.
ktoś w komentarzach na legialive napisał, że I zespół gra jutro o 11 sparing z drużyną U19 (jak rozumiem Polski, przygotowywującą się do turneju w Izraelu... )
może ktoś to potwierdzić?

jeśli to prawda, to można będzie obejrzeć kilku piłkarzy, którymi Legia się ponoc interesuje, m.in. Augustyna, Steinke oraz kilku, którymi powinna, tj. Cetnarskiego, Piesia, a także Radulja, Cywkę i Grosickiego. od nas Korzym.

Raffi
02-05-2007, 23:32
na pewno mial byc jutro taki mecz na Legii. Godziny nie znalem i slyszalem o U-18, ale to niemożliwe akurat, bo są na Slowacji :)
W każdym razie wybitnie możliwe, że faktycznie graja i zapewne wlasnie o 11.
W klubie nikogo nie ma i nikt nie odpowiada na zapytania w tej sprawie.

Piesio dobry gracz, tylko niech go już na lewej obronie nie wystawiają, bo chlop się męczy po tej stronie boiska. Mecz w Pruszkowie byl szczegolowo rozpracowywany przez kadrę trenerską Legii, i myslę, że paru osobom chcą się przyjrze bliżej.

yusta
03-05-2007, 01:19
Przeczytaj raz jeszcze co napisałem. Tym razem uważniej. A jak nie to: ściągać reprezentantów Polski i młodzież. Gdzie tu zaprzeczenie? Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Tak więc proponuję czytać ze zrozumieniem yusta ;)
Majewski jest młody, ale czy warty tego aby go tutaj ściągać po kilku raptem dobrych spotkaniach? Szczerze wątpię- niech udowodni swoją klasę w następnym sezonie.

Nie pasuje Ci ściągnięcie zawodnika, który zbierał wysokie noty za grę w trzeciej lidze. Piszesz, że ma udowodnić swoją klasę jeszcze w kolejnym sezonie, a zdanie później piszesz coś o ściąganiu młodzieży? Do jakiego wieku według Ciebie jest młodzież?

EDIT: Ja nie wątpie, że Majewski jest dobry. Widziałem go w kilku meczach- nieźle się zapowiada to fakt, ale lepiej jak mamy już szukać znaleźć kilku takich Majewskich w niższych klasach, kupić i wypożyczyć do klubów I ligowych.

Jak ***** mać mamy ich znaleźć i ściągnąć skoro każdy z nich powienien być według Ciebie mega wyjadaczem ligowym?
Tak się nie da. Trzeba zaryzykować, tym bardziej, że ściągając do klubu mało znanego gościa ryzykuje się niewiele.

Wątpię aby Majewski przychodząc do Legii z III ligowego Znicza potrafił poprowadzić jej grę. Groclin to nie Legia- ot co.

buehehe
Za to może prowadzić jej grę Smoliński z IV ligowego Targówka.
Ale masz rację. Groclin to nie Legia. Nie kręci się tam milion darmozjadów usiłujących coś dla siebie ugrać i nie oglądają zawodników na Tele5 tylko live.

Finiks
03-05-2007, 10:24
Na Legii młodzi mają kłopoty z innego powodu.
Starzy nie dają im "pograć". Chodzi mi tu głównie o napastników.
Dla przykładu: Bełchatów. Zwróćcie uwagę ile piłek zagrywa Garguła do Nowaka. Prawie wszyskie. Zagrywa mu bo młody się stara, wychodzi na pozycje, być może dostał takie zalecenia od Lenczyka.

U nas zawsze młodzi i obcokrajowcy mają na wstępie przejebane. Aż żal było w pewnych momentach patrzeć jak Surma i Burkhardt na siłę walą każdą piłkę do Włodara, mimo, że mieli lepiej ustawionych kolegów. Wydaje mi się, że to była podstawa konfliktu między brazylijczykami i naszymi. Kością niezgody był Elton.

karakan
03-05-2007, 10:40
U nas zawsze młodzi i obcokrajowcy mają na wstępie przejebane. Aż żal było w pewnych momentach patrzeć jak Surma i Burkhardt na siłę walą każdą piłkę do Włodara, mimo, że mieli lepiej ustawionych kolegów. Wydaje mi się, że to była podstawa konfliktu między brazylijczykami i naszymi. Kością niezgody był Elton.

Niektóre mecze jak oglądałem to miałem ochote Surme rozerwać.Dla mnie ten koleś powinien jak najszybciej opuścić Legie.W Kielcach pamiętam jak przechodził samego siebie.Czasem czekał po pare sekund , żeby tylko nie podac do dobrze ustawionego kolegi..

Hawaj
03-05-2007, 11:14
jak ktoś zauważył, w Legii (tj. w pierwszym składzie) nie ma miejsca dla młodych, niedoświadczonych piłkarzy, którzy na dzień dobry nie prezentują klasy
wysokiej krajowej/reprezentacyjnej. Legia jest klubem, który zawsze gra o najwyższe cele i mają w nim grać piłkarze, którzy prezentują na dzień dzisiejszy najwyższą formę, a nie młodzi zdolni, którzy może kiedyś coś pokażą, ale na teraz odstają umiejętnościami (zarówno psychicznymi jak i piłkarskimi) od starszych skórokopaczy.
oczywiście rzeczywistość odbiega od tezy postawionej przeze mnie w pierwszym akapicie, ale wydaje mi się, że wszyscy co do jej zasadności (zarówno kibice jak i trener + zarząd) powinni się zgodzić.
dalej - jeżeli mają grać najlepsi, czy oznacza to, że młodzi piłkarze są nam niepotrzebni, tj. niech grają sobie w IV lidze, potrenują 2 x do roku z pierwszą drużyną, ale ogólnie mamy ich w dupie; jak ktoś młody się pojawi w innej drużynie z jakimiś tam umiejętnosciami, to kupujemy go za ileś tam tysięci euro?
tutaj znowu odpowiedź oczywista.
rewelacyjny przykład, co prawda z wyżej półki ale jednak, to np. Milan. w 1 drużynie tylko jeden piłkarz poniżej 30 lat, grają po prostu najlepsi. co sezon małe, kosmetyczne zmiany w kadrze, dokupywani są piłkarze wzmacniający siłę drużyny, może tylko praca z młodzieżą kuleje,ale i tak w Serie A gra ponad 20 wychowanków ich szkoły.
skoro już wiemy jak ma być, to dlaczego nie jesteśmy w stanie wprowadzić teorii w praktykę?
po pierwsze brak odpowiedniej kadry. o ile MW trenowane są przez młodych facetów niedawno po szkole trenerskiej, wprowadzających nowoczesne (jak na Polskę) metody treningowe i coraz częściej w treningach biorą udział byli piłkarze (Rosłoń, Magiera, w przyszłości może wróci Sokół I) , a rezerwy przejął Mazurek, to jeszcze 2 lata temu pracujący duet w rezerwach Kraska-Gawara był delikatnie mówiąc nieporozumieniem.
co do kadry - Jóźwiak jako scout na razie pracuje "na alibi". jego transfery zarówno młodych ludzi ("złota 3 z Białegostoku", chyba jednak Kozub), jak i do pierwszej drużyny (zaopiniował pozytywnie Hugo, Juniora; jedyny plus - Ouattara) są generalnie na minus. w ogóle zastanawiam się, kto wpadł na pomysł, żeby były piłkarz, bez żadnego doświadczenia w wyszukiwania piłkarzy, żadnych podstaw w negocjacjach, został głównym scoutem "takiego" klubu jak Legia. przecież to niepoważne. rozsądniej byłoby zatrudnić np.do młodych piłkarzy jako szefa scoutingu Globisza, jako osobę znającą piłkę młodzieżową na wylot, a przy nim zbudować siatkę obserwatorów, którzy obserwowali młodych piłkarzy, a potem w sposób kolegialny głosowali nad zatrudnieniem piłkarza.
nie jestem przekonany, czy rezerwy, w IV lidze, to dobre miejsce na wprowadzenie piłkarzy w warunki piłki seniorskiej. może przez jeden sezon. ale dalsza "kariera" w takich warunkach napewno nie zrobi z nich wspaniałych grajcarów, może jedynie zabić indywidualności.
dobrym pomysłemjest Młoda Ekstraklasa. nie rozumiem tak naprawdę, dlaczego nie wchodzimy do niej już w tym sezonie. tłumaczenie się, że MW jeszcze nie dadzą rady, jest bezsensowne. niech w rezerwach grają "odpady" z pierwszej drużyny + słabsi z rezerw, a w ME wyróżniający się z II + nowe zakupy.
trzeba zbudować sieć klubów filialbych, drugo, a najlepiej pierwszoligowych, w których piłkarze otrzaskaliby się piłką na wyższym poziomie. jeżeliby się sprawdzili, bez problemu można ich dołączyć do szerokiej kadry pierwszego zespołu.
wracając do Milanu ma on 3 kluby filialne w 2 lidze - napewno Treviso + jeszcze 2.
w II lidze będzie najpewniej od nowego sezonu Znicz. może warto z nimi się porozumieć. prawo pierwokupu Osolińskiego, Lewandowskiego, Chałasa, Lewczuka byłoby przyjemnym dodatkiem.

takie wolne dywagacje.
sorry że pewnie napisane dość nieczytelnie, ale pisałem na szybkości.
pzdr

detoxizer
03-05-2007, 13:53
yusta- chodzi mi o to, że jak jest piłkarz utalentowany z III ligi to w Legii nie ma szans na grę. Jedynym sposobem jest wypożyczanie takich Majewskich do klubów I i II ligowych. Podałaś przykład Smolińskiego prawda? Ale nie napisałaś już, że został wypożyczony do Odry, ponieważ NIE BYŁ W STANIE UDŹWIGNĄĆ ciężaru gry swego czasu. Legia to taki klub, do którego muszą przychodzić już ukształtowani piłkarze, ponieważ jest tutaj zbyt wielka presja. Groclin to nie Legia- tam nie ma takiego ciśnienia. Mogą sobie pozwolić na stawianie na młodych- w Legii to nie przeszłoby- dowodem są (na to co staram się powiedzieć) próby z początków ITI. Pytam się, gdzie są teraz Rzeźniczak, Klatt, Janczyk, Zjawiński? Kto się w Legii sprawdził? Edson, Roger, Burkhardt (zeszły sezon), Szałachowski, Bronowicki... Są tu piłkarze już ukształtowani, mający za sobą niezłą grę w I lidze (nie tylko polskiej) przez długi okres.
Ten klub jest specyficzny i odkąd pamiętam na palcach jednej ręki można wymienić piłkarzy młodych, którzy poradzili sobie z presją i rozwineli się w znakomitych piłkarzy: Kowalczyk... i?
Tutaj muszą grać piłkarze o uznanej renomie, z doświadczeniem reprezentacyjnym, którzy wychodząc na boisko np. Herthy nie pękną- z całym szacunkiem dla Majewskiego, ale obawiam się, że chłopak już w tunelu spaliłby się psychicznie ze strachu... Takich potrzebujemy piłkarzy, czy może takich co w jakiś sposób gwarantują, że wyjdą z jajami na spotkanie?
Nie neguję też tego, że musimy ściągać młodzież, ale nie wierzę aby odrazu byli w stanie grać w I składzie Legii. Zazwyczaj grają wyśmienicie jedną rundę potem obniżają loty- w tym klubie w formie trzeba być przez cały sezon, nie ma czasu na jej wahania. Właśnie dlatego jestem zwolennikiem wypożyczania ich do innych klubów I ligowych aby tam dojrzeli do gry w Legii.
A co Majewskiego- można znaleźć ich wielu na boiskach III, IV ligi. Po co przepłacać za 20 latka, który w dorosłej piłce NIE OSIĄGNĄŁ zupełnie nic? Lepiej część z tego zapłacić za młodziaka z niższej ligi i część dołożyć, i kupić dobrego, uznanego zawodnika. Ot cała filozofia.
Wypożyczyć na jeden sezon młodziaka, nie pokaże nic, wypożyczyć na drugi- jeżeli i wtedy nic nie pokaże to wypad. Zdania nie zmienię. :nie:

Przykładem niech będą Pirlo i Ambrosini z Milanu. Milan ich wypożyczał do słabszych klubów aby grali i rozwijali się, bo u nich na to szans nie było.

Raffi
03-05-2007, 14:31
wyjasnisz mi tylko slowo "przeplacac"?

Markotny
03-05-2007, 15:19
Laska, nie myslałeś o jakimś angażu w sztabie szkoleniowym Legii? :) Jak nie, to pomyśl, bo masz zadatki :oczko:

Hawaj
03-05-2007, 15:24
eee tam szkoleniowego, wbiję się do zarządu. do Kosmali i Ostrowskiego gabarytami pasuję (tylko trochę nad brzuszkiem trzeba by popracować...;) ) 8)
obiadki służbowe, loża honorowa na meczach... sie wie :hyhy:

detoxizer
03-05-2007, 15:51

Podejrzewam, że Groclin będzie chciał ze 400 tyś zł za tego grajka, bo przecież on w finale PP bramkę strzelił. Ot co.

Za 400 tyś zł można zakupić naprawdę kilku dobrze zapowiadających się chłopaków z III lub IV ligi.

Raffi
03-05-2007, 17:33
teraz to już wiadomo że jest za poźno i przecież nie o to chodzi...

Hawaj
03-05-2007, 18:24

Podejrzewam, że Groclin będzie chciał ze 400 tyś zł za tego grajka, bo przecież on w finale PP bramkę strzelił. Ot co.

Za 400 tyś zł można zakupić naprawdę kilku dobrze zapowiadających się chłopaków z III lub IV ligi.

rzucasz to określenie już kilka razy. kogo masz na myśli?
w mojej ocenie mało jest młodych chłopaków z Mazowsza, którzy regularnie graliby w reprezentacji Polski juniorów i w pierwszym składzie solidnej drużyny III ligowej...

Endrju
03-05-2007, 19:47
Jak widać, to wcale nie jest takie łatwe...

Sparing: Legia 8-1 Polska U-19
Woytek, źródło: własne

Dawid Janczyk w akcji, atakowany przez Kamila Glika z Realu Madryt - fot. Woytek W rozegranym w czwartek o godz. 11 sparingowym spotkaniu piłkarze Legii pokonali 8-1 reprezentację Polski do lat 19. W kadrze nie wystąpił Maciej Korzym, zagrał natomiast inny legionista Maciej Gostomski. Pierwszą bramkę, już w 3. minucie meczu, zdobył Piotr Włodarczyk. Drugiego gola strzelił 4 minuty później Miroslav Radović. Zaledwie 120 sekund później legioniści po raz trzeci trafili do bramki rywala. Tym razem autorem gola był Dawid Janczyk. Jeszcze przed przerwą (w 18. min) swoje drugie trafienie dołożył Radović i z wynikiem 4-0 stołeczny zespół mógł udać się na zasłużony odpoczynek.
W ostatniej minucie kontuzji doznał jeszcze Herbert Dick, w jego miejsce na plac gry powrócił Łukasz Surma.

Kilka minut po przerwie piątą bramkę zdobył Junior, a pięć minut później Brazylijczyk strzelił jeszcze szóstego gola dla Legii. Na 7-0 w 62. minucie podwyższył wynik Aleksandar Vuković. Niedługo potem na koncie legionistów było już 8 bramek, a to za sprawą Hugo. W 67. min. gościom udało się strzelić honorową bramkę. Jej autorem był Mateusz Stąporski. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Mecz trwał 2x40 min. Trener Jacek Zieliński co chwila dokonywał rotacji w składzie Legii, testując różne ustawienia. Na boisku pojawili się powracający po kontuzjach Edson i Grzelak.

Szkoda, że w wolny długi majowy weekend, gdy połowa miasta wyjechała, Klub nie poinformował oficjalnie o takim meczu. Kilkunastu kibiców, którzy mimo to zdecydowali się wybrać w świąteczne przedpołudnie na Łazienkowską i tak odesłano z kwitkiem...

Skład Legii: Mucha - Bronowicki G. (30' Bronowicki P.), Dick (40' Surma), Choto (30' Jędrzejczyk), Kiełbowicz (61' Roger) - Radović (41' Smoliński, 70' Janczyk), Surma (30' Hugo), Vuković (65' Włodarczyk), Roger (30' Edson) - Janczyk (60' Grzelak), Włodarczyk (30' Junior).

Skład Polski: Pietrzkiewicz (41' Gostomski) - Ryś, Kasperkiewicz, Glik, Piesio (33' Makarewicz) - Szałas (41' Jeleń), Cywka (66' Szałas), Cetnarski (41' Stępień), Radulj (41' Goncerz), Grosicki (66' Centarski), Zapaśnik (41' Stąporski)

aismen
03-05-2007, 20:22
Ciekawe jakie bedzie niedlugo rozpoczynajace sie mercato w naszym wykonaniu, przy juz niemal zaklepanej :cicho: budowie stadionu.
Po obecnym sezonie raczej niczego wielkiego juz sobie ni eobiecuje,,,t.j licze na P.UEFA i spokojna oraz rozwazna budowe druzyny na nastepny sezon.
Mimo ciagle wzrastajacej liczby kandydatow do kierowania gra Legii w srodku boiska, ciagle nie ma kto ciagnac gry czy brac ciezaru gry na swoje barki.Wiele obiecywalem sobie po Juniorze, ze to on wlasnie bedzie tym kolem zamachowym naszej gry w ofensywie.Niestety najczesciej jest kontuzjowany a jak nie to ustawiany jest w ataku,,,a jak pamietam gdy przychodzil do Legii, skarzyl sie ze w poprzednim lubie, zamiast w srodku pomocy byl ustawiany w ataku, co bylo ponoc zrodlem problemow i zatarczek z jego owczesnym trenerem na Ukrainie.
Z tego powodu, chcialbym aby zrobiono wszystko co jest mozliwe i sciagnieto Gargule,,,ktory jest w najlepszym momencie swojej kariery i jesli nie wyjedzie za granice to mam nadzieje ze do Nas zawita, mimo dosc wysokiej ceny.
Nastepny na mojej malej liscie zyczen jest Bak, ktory powinien z powodzeniem pomoc w powrocie na szczyt Legii.
W zasadzie gdyby wszyscy podstawowi zawodnicy zostali to bym byl zadowolony z tych zakupow.
Ewnetualne odejscie Edsona chcialbym aby uzupelnili Kowalczyk lub Wawrzyniak, sklaniam sie ku drugiemu, gdyz zdaje sie bardziej uniwersalny.
I takim moim cichym marzeniem jest, ze Dawid Nowak przywdzieje barwy Legii.

Hawaj
03-05-2007, 21:04
myślę, że Gargułę możnaby ew. kupić tylko w przypadku wejścia Legii do Ligi Mistrzów. na razie wygląda na to, że nie będziemy nawet w pucharach, więc transfery powyżej 300-400 tys. euro będą najprawdopodobniej szczytem naszych możliwości finansowych. i tak będziemy mieli w tym sezonie stratę. Jedyną szansą na jakiś spektakularny transfer jest sprzedanie Fabiana za granicę za 2-3 mln euro. niestety w obecnej dyspozycji nie daje zbyt wiele szans ew. kontrahentom na zdecydowanie się na taki wydatek.
kandytatura Wawrzyniaka absolutnie mnie nie przekonuje. ma poważne braki w technice i taktyce. mówimy w końcu o transferze do Legii, a tutaj o ewentualnym zatrudnieniu mogą decydować w moim mniemaniu 2 kwestie - albo ktoś już prezentuje wysoki poziom albo jest młody - zdolny. Kowalczyk spełnia drugie kryterium, poza tym ma 2 walory, które Legii obecnie są potrzebne jak woda na pustyni - jako boczny obrońca potrafi się podłączyć do akcji ofensywnych + dośrodkować W BIEGU, a także jest walczakiem. (by the way obu tych cech Wawrzyniak nie ma albo ma w stopniu niewystarczającym).

co do Nowaka nie mam cichych marzeń - koleś ma 23 lata, prezentuje niezły poziom, ale to jego pierwsza runda w lidze. trzeba poczekać, co będzie prezentował sobą za rok - jeżeli nadal będzie dobry, może oznaczać to, że trzeba go spróbować kupić. na razie nikt nie zna jego zwodów, z której nogi strzela itp. poczekajmy. w Zdroju Ciechocinek mimo niezłych statystyk podobno nie powalał na kolana, a to przecież była tylko 3 liga.

mamy też punkt odniesienia po dzisiejszym sparingu (którego oczywiście nie widziałem:/), gdzie są w tym momencie młodzi piłkarze, których przymierzaliśmy forumowo do Legii, tj. Piesio, Cetnarski, czy też obwoływany "wielką nadzieją białych" ;) Cywka. oczywiście to nie powód, żebyich skreślać, ale sama wysokość porażki pokazuje, że dobry w piłce juniorskiej a seniorskiej to 2 oddzielne światy...

pzdr

Nazgul
03-05-2007, 21:22

Skoro taki Majewski potrafi już błysnąć w pierwszoligowym spotkaniu czy też finale PP, to raczej umiejętności ma.
A to czy będzie je prezentował w całej okazałości przez cały sezon, to już sprawa trenerów i fizjologów, by dobrze go do sezonu przygotować.
Przecież to, że np. Kaczmarek jeden sezon zapierdalał jak dziki to nie jest chyba zasługa piguł :roll:

Diabli wiedzą. A Surma u nas? Też jedna czy dwie rundy rewelacja a reszta - przeciętny kopaczyna... A na drugim biegune Zielek który bez względu na wszystko zawsze prezentował dobry, wysoki poziom.
Piłkarzem IMO jest się w głowie, nie w nogach. W nogach można być co najwyżej Chomontkiem...

Endrju
03-05-2007, 22:57

Diabli wiedzą. A Surma u nas? Też jedna czy dwie rundy rewelacja a reszta - przeciętny kopaczyna... A na drugim biegune Zielek który bez względu na wszystko zawsze prezentował dobry, wysoki poziom.
Piłkarzem IMO jest się w głowie, nie w nogach. W nogach można być co najwyżej Chomontkiem...

Dla mnie Surma nigdy nie był dobrym grajkiem, a na pewno już nie rewelacyjnym.

A co do pilkarza, to równocześnie i nogi i głowa. Bo w piłke nie grają ani Chomontkowie, ani psycholodzy.

yusta
03-05-2007, 23:35

O czym Ty rozmawiasz?
Przecież nie chodzi o to, żeby teraz brać Majewskiego z Dyskobolii, tylko o to, że mogliśmy go mieć za "worek piłek" prościutko z III ligi.

Aureliusz
04-05-2007, 08:16
http://sport.onet.pl/0,1248675,1529606,wiadomosc.html

:hmm:
Jeśli to prawda, to ja się cieszę. :O

jacekaga
04-05-2007, 08:44
w mojej ocenie mało jest młodych chłopaków z Mazowsza, którzy regularnie graliby w reprezentacji Polski juniorów i w pierwszym składzie solidnej drużyny III ligowej...
Michał Zapaśnik, napastnik, 19 lat, ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju, w ostatnim okienku transferowym przeszedł z OKS-u Otwock do... Zagłębia Lubin.

Wspominany już tutaj Radosław Majewski, który przeszedł ze Znicza Pruszków do Groclinu. Już z sukcesami występuje w drużynie, która w tym sezonie osiągnęła więcej od nas.

Piotr Misztal- uchodzący za zdolnego bramkarz, rocznik '87, z Olimpii Warszawa przeszedł do... Korony Kielce.

To przykłady tylko z ostatniego sezonu. Nie świadczą najlepiej o Legijnym skautingu.

Rozumiem, że regularnie uczęszczasz na mazowieckie niższe ligi, skoro tak zdecydowanie wypowiadasz się na temat potencjału piłkarskiego całego regionu??

karakan
04-05-2007, 08:53

Ja też..Niech chłopak podnosi umiejętności..Legia pare złociszy zarobi przy okazji..

Raffi
04-05-2007, 09:18
jakoby 3 melony €

daimler
04-05-2007, 09:43
3 miliony Euro :]

zajączek, mam podobnie :hyhy:

pusty
04-05-2007, 10:02
Jeśli to prawda, to świetne info. Po pierwsze Fabian popadł w marazm ostatnimi czasy i jego gra dużo odbiega od tego co prezentował chociażby rok temu.
Jego miejsce spokojnie może zająć Mucha, a nawet jeśli nie to o pozycje bramkarza w naszym klubie jestem spokojny.

Nazgul
04-05-2007, 10:14

Ja też. Moim zdaniem Fabian jest przereklamowany.

Kempes
04-05-2007, 10:14
Również podoba mi sie ta wiadomość.
Szczególnie cena (jeśli jest prawdziwa) choć ... to nie Football Manager i automatycznie taki hajs zapewne nie pójdzie na transfery.

jeśli to prawda to życze mu powodzenia i niech sie rozwija bo w Legii już chyba więcej by nie pokazał choc młody.

Nazgul
04-05-2007, 10:22
A co do pilkarza, to równocześnie i nogi i głowa. Bo w piłke nie grają ani Chomontkowie, ani psycholodzy.

To nei psychologia tylko inteligencja. Boiskowy zmysł. Coś takiego co pokazywał Svitlica - że gdzie by się piłka w polu karnym nie odbiła zawsze leciała do niego albo jak Kowal - sztandarowy przykład geniuszu Kowala to jego brama w Rotterdamie, pod Rijkaardem. On nie miał wtedy czasu na myślenie, to jest błysk, impuls i o tym mówię pisząc "głowa". Wróćmy do Zielińskiego - błyskawica nie był, technik też nie - miał tyle ile niezbędne, nic ponadprzeciętnego ale ZAWSZE był tam, gdzie trzeba. Inteligencja. Czytanie gry...

Potrzebujemy inteligentnych graczy i tyle.

crolick
04-05-2007, 11:14
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,4105881.html
:konfetti:

I to nawet za więcej forsy niż za Boruca :brawo:
Normalnie interes życia - zupełnie jak z Kowalczykiem :lol3:

Raffi
04-05-2007, 11:25
na TVN 24 Trzeciak twierdzi, że dziś Fabiański będzie na treningu, a nie w Londynie, a za 3 mln Euro by go nie sprzedał, bo to za mało i że jedyny kontakt z Arsenalem był 3 tygodnie temu, gdy przyjechali obejrzeć mecz :) Ciekawe co okaze się ostatecznie

Endrju
04-05-2007, 12:28
Michał Zapaśnik, napastnik, 19 lat, ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju, w ostatnim okienku transferowym przeszedł z OKS-u Otwock do... Zagłębia Lubin.

Wspominany już tutaj Radosław Majewski, który przeszedł ze Znicza Pruszków do Groclinu. Już z sukcesami występuje w drużynie, która w tym sezonie osiągnęła więcej od nas.

Piotr Misztal- uchodzący za zdolnego bramkarz, rocznik '87, z Olimpii Warszawa przeszedł do... Korony Kielce.

To przykłady tylko z ostatniego sezonu. Nie świadczą najlepiej o Legijnym skautingu.

Rozumiem, że regularnie uczęszczasz na mazowieckie niższe ligi, skoro tak zdecydowanie wypowiadasz się na temat potencjału piłkarskiego całego regionu??

Zobacz sobie na skład rezerw Legii... Jeszcze raz powtórze - nie można mieć każdego zdolnego grajka u siebie! I to tym bardziej w klubie, który teoretycznie nie może sobie pozwolić na przegrane mecze, w których mogliby ogrywać się młodzi. Teraz jest znakomita okazja, żeby się ogrywali, tylko co z tego skoro są niezgłoszeni do ligi? I tak kółko się zamyka...

jacekaga
04-05-2007, 13:12
Zobacz sobie na skład rezerw Legii... Jeszcze raz powtórze - nie można mieć każdego zdolnego grajka u siebie! I to tym bardziej w klubie, który teoretycznie nie może sobie pozwolić na przegrane mecze, w których mogliby ogrywać się młodzi. Teraz jest znakomita okazja, żeby się ogrywali, tylko co z tego skoro są niezgłoszeni do ligi? I tak kółko się zamyka...
Nie mówię o tym, by mieć każdego zdolnego grajka u siebie, ale prawda jest taka, że talenty z Mazowsza- rejonu, który przez naszych szkoleniowców powinien być znany dogłębnie, trafiają do klubów z drugiego krańca Polski. Coś tu jest mocno nie tak.

Patrząc na skład Legii II , widzę kilku piłkarzy, którzy spokojnie mogliby wchodzić na zmiany w pierwszej lidze (Wocial, Majkowski, Paluchowski)- niestety polityka u nas jest taka, że nawet, gdy jest problem z napastnikami, to szkoleniowcy wolą obracać się w zaklętym kręgu Janczyko- Włodaro- Korzymów, niż dać prawdziwą szansę powiedzmy Paluchowskiemu (sytuacja z marca tego roku). Ale to nie argument przeciwko doskonaleniu polityki wynajdowania talentów w regionie, a kolejny dowód na to, że praca z młodymi piłkarzami w Legii od lat pozostawia wiele do życzenia.

Co do ryzyka związanego z występem takich piłkarzy w pierwszej lidze- wiesz, jakoś w Krakowie nie żałują, że Błaszczykowski dostał swoją szansę. Tak samo z Kokoszką w Wiśle, czy Majewskim w Groclinie. U nas świetny początek zanotował Janczyk- inna sprawa, że potem się zagubił.

Tak na koniec- zwyczajnie irytuje mnie, że mogliśmy mieć takiego Błaszczykowskiego za równowartość ekwiwalentu za wyszkolenie (do Legii z Rakowa polecał go Magiera) i nie była to pierwsza taka pomyłka, a do klubu sprowadza się piłkarzy wątpliwej klasy za ciężkie pieniądze.

Jakby ktoś w klubie przeznaczył te sto tysięcy euro rocznie na utrzymanie siatki wyszukiwaczy talentów w kraju i rozbudowę infrastruktury treningowej, zamiast płacić 500 tysia euro za Juniora, to klub raczej gorzej na tym by nie wyszedł.

El Presidente
04-05-2007, 13:29
nie można mieć każdego zdolnego grajka u siebie! Teraz jest znakomita okazja, żeby się ogrywali, tylko co z tego skoro są niezgłoszeni do ligi? I tak kółko się zamyka...
Faktycznie, nie można.
Takich okazji do ogrywania młodych, w całym sezonie jest mnóstwo i to nawet podczas walki o mistrzostwo. Puchar Polski, Puchar Ekstraklasy i Liga, w każdych tych rozgrywkach znajdzie się kilka meczów na wypróbowanie młodych z rezerw. W lidze zawsze gra się ze słabymi drużynami i przynajmniej 3,4 mecze do ogrania tych młodych choćby w końcówkach wystąpią.

Raffi
04-05-2007, 14:03
Nie znajdzie się, ponieważ nie wolno im grać z lidze i Pucharze Polski, a jedynie w Pucharze Ekstraklasy. Jedyna możliwość to wkreślenie kogoś poważnie kontuzjowanego ze składu do końca rundy.

Nazgul
04-05-2007, 14:05
nie można mieć każdego zdolnego grajka u siebie! Teraz jest znakomita okazja, żeby się ogrywali, tylko co z tego skoro są niezgłoszeni do ligi? I tak kółko się zamyka...
Faktycznie, nie można.
Takich okazji do ogrywania młodych, w całym sezonie jest mnóstwo i to nawet podczas walki o mistrzostwo. Puchar Polski, Puchar Ekstraklasy i Liga, w każdych tych rozgrywkach znajdzie się kilka meczów na wypróbowanie młodych z rezerw. W lidze zawsze gra się ze słabymi drużynami i przynajmniej 3,4 mecze do ogrania tych młodych choćby w końcówkach wystąpią.

No jeśli chodzi o dawanie graczom szans w końcówkach to w życiu nie zapomnę numeru jaki wywinął Sagan Janasowi :)
Mecz w Warszawie, więc trudno, wpuścimy Sagana na kwadransik, niech pobiega :) Wcześniej na plac wszedł Niedzielan i ze słabiutkimi Azerami nic nie pograł choć miał na to pół godziny a Sagan kwadransik, pyk pyk dwie (zwłaszcza pierwsza genialna jak przestawił obrońcę obracając się z piłką - nieprawdopodobnie silny gość)...
Dobry grajek zawsze da radę :)

karakan
04-05-2007, 14:42
na TVN 24 Trzeciak twierdzi, że dziś Fabiański będzie na treningu, a nie w Londynie, a za 3 mln Euro by go nie sprzedał, bo to za mało i że jedyny kontakt z Arsenalem był 3 tygodnie temu, gdy przyjechali obejrzeć mecz :) Ciekawe co okaze się ostatecznie

Jak klub twierdzi , że nic z tego, to znaczy , że 3mln ojro już na koncie :oczko:

El Presidente
04-05-2007, 15:00
Nie znajdzie się, ponieważ nie wolno im grać z lidze i Pucharze Polski, a jedynie w Pucharze Ekstraklasy. Jedyna możliwość to wkreślenie kogoś poważnie kontuzjowanego ze składu do końca rundy.
Nie chodzi mi o obecny sezon, ale np. o następny. Mamy teraz, w pierwszej kadrze dziwny paradoks, a mianowicie jest tam trzech prawych obrońców, którzy nie grają na swoich nominalnych pozycjach (G. Bronowicki - przymusowo przesunięty na lewą, moim zdaniem, jeżeli sam nie uwierzy, że może tam grać to nic tam mu nie będzie wychodzić. Szala W. - przesunięty na środek, gdzie gra równie dobrze jak na prawej, P. Bronowicki - nominalny defensywny środkowy pomocnik, ale jak patrzę na jego grę jako prawego obrońcy, to aż się boje, jak on zagra na środku pomocy :/ Pod względem taktycznym umie grać tylko w obronie, co nie daje mu zbyt wysokich notowań (a swoją drogą, jeśli połączyć ofensywne umiejętności Edsona i defensywne młodego Bronka, to byłby całkiem niezły boczny obrońca).
I teraz jak w takim wypadku, młody Wocial ma się zapoznać z grą w pierwszej drużynie, jeśli nie ma nawet możliwości już nie wynikającej z przepisów, ale z samej sytuacji kadrowej jego debiutu, skoro ma tylu konkurentów. Na dobrą sprawę, to na prawej obronie grał też Rado. W takim wypadku, nawet mając piętnaście różnych rozgrywek, taki zawodnik będzie czekał na swój debiut, do usranej śmierci, a my wciąż będziemy mieć braki na tych samych pozycjach.

Z wypowiedzi Trzeciaka wnioskuje, że wie, na czym polega praca dyrektora sportowego. Mam tylko nadzieję, że tą wiedzę będzie umiał przekuć w odpowiednie rezultaty. Bo ten klub, jak każdy inny w naszym kraju potrzebuje odpowiedniej polityki kadrowej, zarówno pierwszego zespołu jak i drugiego itd.

Zapowiada się czystka w kadrze I drużyny i mam nadzieję, że będzie to zrobione z głową.

daimler
04-05-2007, 17:11
Jeszcze wrócę do Fabiańskiego. Jeśli ten transfer rzeczywiście dojdzie do skutku, to mam nadzieję, że zatrzymają Muchę, a na ławkę dadzą jakiegoś zdolnego młodziaka który za rok wskoczy do pierwszej "11".

A przez ten rok może nie będziemy mieli w bramce jakiegoś wybitnego zawodnika, może nie będziemy mieli showmana, ale na pewno bardzo solidnego i pewnego bramkarza który będzie pewnym punktem zespołu.

I do przodu, oby tej kasy nie przejedli...

karakan
04-05-2007, 18:49
Dokładnie.

Szkoda mi tego Muchy , bo wg mnie jest solidnym bramkarzem.Zresztą Janek powiedział , że jesli nie będzie w nowym sezonie pierwszym bramkarzem to odchodzi z Legii,i wcale mu się nie dziwie..

jacekaga
05-05-2007, 08:31
Jeszcze wrócę do Fabiańskiego. Jeśli ten transfer rzeczywiście dojdzie do skutku, to mam nadzieję, że zatrzymają Muchę, a na ławkę dadzą jakiegoś zdolnego młodziaka który za rok wskoczy do pierwszej "11".

Według mediów, na celowniku Legii jest Skaba z Odry Wodzisław.

daimler
05-05-2007, 08:47
"To powód do wstydu, że negocjuje się z wielkim klubem i je obiad z Wengerem?" - zapytał bramkarza "Fakt". "Oczywiście, nie ma powodu do wstydu, że byłem..." - obruszył się "Fabian" i po chwili milczał zawstydzony, jakby zdał sobie sprawę, że właśnie zaprzeczył wszystkim słowom wiceprezesa Mirosława Trzeciaka.

Ten nasz klub to jednak amatorka... :|

Wszyscy dookoła piszą, że Fabiański był w czwartek w Londynie, sam piłkarz to przyznaje, a klub rżnie głupa że dostał wolne z powodu barku... :hyy:

pusty
05-05-2007, 08:50
Ale w sumie bamkarza pytał "Fakt" więc też różnie może być :oczko:

daimler
05-05-2007, 08:58
Wiceprezes klubu Mirosław Trzeciak mówi, że nie było takiej oferty. A jeżeli ktoś pisze o trzech milionach euro, to nie zna się na rzeczy, bo najlepszy piłkarz polskiej ligi jest wart znacznie większych pieniędzy. Inna sprawa, że przecież przed dwoma laty Maciej Żurawski odchodził do Celticu Glasgow z Wisły Kraków za bardzo zbliżoną kwotę, a poprzednik Fabiańskiego w bramce Legii - Artur Boruc - kosztował niewiele ponad dwa miliony. Sponsor i właściciel Legii koncern ITI przez trzy lata na transfery wydał 4,5 mln euro (z tej sumy można odjąć niewiele więcej niż 600 tys. za odejście Marka Saganowskiego do Boavisty Porto). Dla Legii byłby to więc złoty interes, bo zwróciłyby się prawie wszystkie wydatki.

Nikt na Legii nie przyzna, że Fabiański w czwartek był w Londynie (w piątek już trenował w Warszawie). Ale tu nikt niczego nie przyzna, dopóki nie zostanie parafowana umowa. Fabiański, zawsze otwarty na kontakty z mediami, tym razem był bardzo opieszały w opuszczaniu stadionu po piątkowym treningu. I tym razem wyjątkowo nie był przemiły. Rozmawiał z tłumem dziennikarzy, ale trudno powiedzieć, by tak naprawdę rozmawiał.

całość: http://www.sport.pl/sport/1,65025,4107757.html?as=2&ias=2&startsz=x&startsz=x

charcerzyk
06-05-2007, 09:36
http://i15.tinypic.com/5x5gn7l.jpg

detoxizer
06-05-2007, 12:50
Amatorka na maksa z tymi naszymi działaczami :(

Zamiast powiedzieć: "Tak, negocjujemy z Arsenalem" to z ludzi debili robią :/

To jest profesjonalny klub? :O

Peace
06-05-2007, 13:10
Amatorka na maksa z tymi naszymi działaczami :(

Zamiast powiedzieć: "Tak, negocjujemy z Arsenalem" to z ludzi debili robią :/

To jest profesjonalny klub? :O

To nie jest amatorka, bo również w wielkich klubach zaprzeczają niektórym negocjacjom dopóki zainteresowane strony nie złożą podpisu na kontrakcie.
Amatorka to było zachowanie Fabiana, gdzie klub zaprzeczał a on się przyznał :hyhy:

Fifi81
06-05-2007, 16:10
a co myślicie o Krystianie Prymuli z Zagłębia Sosnowiec :hmm:

:lz:

daimler
06-05-2007, 19:40
jawiła się wiadomość o Twoim odejściu do Arsenalu....

Pojawiła się taka wiadomość..... ciężko mi się na ten temat wypowiadać... proszę nie ciągnąc tematu... dobrze... naprawdę.... (W tym momencie do bramkarza Legii podchodzi Mirosław Trzeciak „muszę tą rozmowę ocenzurować” – mówi z uśmiechem na ustach i zabiera Fabiańskiego na bok)

:ucieka:

crolick
07-05-2007, 01:00
Transferowa ofensywa Legii

Odejść może każdy - zapowiedział niedawno dyrektor sportowy Legii Warszawa Mirosław Trzeciak. Transfer Łukasza Fabiańskiego do Arsenalu za ponad 3 mln euro jest tego najlepszym przykładem. Pierwszym zawodnikiem, który podpisze umowę z Legią, będzie Jacek Bąk. Dojdzie też jeszcze jeden obrońca, dwóch pomocników i napastnik

W klubie są już wstępne oferty dla Łukasza Surmy, Grzegorza Bronowickiego, Piotra Włodarczyka i Aleksandara Vukovicia. Gdyby nie kontuzja, nie byłoby również problemów ze sprzedaniem Marcina Burkhardta. Problem w tym, że środkowy pomocnik dawno nie rozegrał dwóch kolejnych meczów. Wstępne zapytania o tych i innych graczy pojawiają się często. Do konkretów jednak daleko, ale jeśli tylko kluby dojdą do porozumienia i zawodnicy będą zadowoleni z warunków kontraktu indywidualnego, zostaną sprzedani.

Na ich miejsce są już kandydaci. Ofertę dostał Jacek Bąk. 84-krotny reprezentant Polski niemal na pewno podpisze w najbliższym czasie roczną umowę z Legią z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Ma oferty z innych klubów i krajów, ale 34-letni obrońca marzy o zakończeniu kariery w Warszawie. Trzeciak był w Anglii, gdzie spotkał się z obrońcą Boltonu i reprezentacji Polski do lat 19 Błażejem Augustynem. Zaproponował kontrakt, ale młody piłkarz wciąż się waha. Regularnie jeździ z pierwszym zespołem na mecze Premier League (jeszcze nie debiutował w Anglii) i dostał właśnie propozycję przedłużenia kontraktu z tygodniówką 7 tys. funtów (ponad 100 tys. zł miesięcznie). Legia nie zapłaci takich pieniędzy nikomu. Argumentem, który miałby przekonać Augustyna, jest większa szansa na grę, choć trudno byłoby mu wygrać rywalizację z Bąkiem i Dicksonem Choto.

Do środka pola kandydatem jest Patryk Rachwał, ale kapitana Wisły Płock bardzo chce Zagłębie Lubin. Legia nie zamierza sprowadzać 28-letniego pomocnika za wszelką cenę. Innym kandydatem jest Paweł Strąk, ale wykupienie go z Bełchatowa może okazać się niemożliwe. Podobnie zresztą jak Łukasza Garguły, który może i chciałby grać w Legii, ale najbardziej zainteresowany jest wyjazdem na Zachód. Prawo pierwokupu ma zresztą włoskie Palermo. Cena może też być przeszkodą w kupieniu Arkadiusza Barana z Cracovii. Podobno trzeba na niego wydać kilkaset tysięcy euro.

Napastników Legia zamierza szukać za granicą. Trzeciak szuka w Serbii i II lidze hiszpańskiej, gdzie ma dobre kontakty. Problemem może być to, że nikt nie zamieni Segunda División na polską ekstraklasę.

Z Hiszpanii do Polski chętnie za to się przeprowadzi Jan Urban. Jest w tej chwili jednym z trzech kandydatów do prowadzenia Legii w przyszłym sezonie. Osiem lat pracuje w Osasunie, był blisko zostania pierwszym trenerem tego zespołu (przegrał ostatecznie z obecnym szkoleniowcem José Zigandą). Niedawno Urban nie dogadał się z Wisłą Kraków. Podobno zażądał pięcioletniego kontraktu i 20 tys. euro miesięcznie.

W Legii takich pieniędzy nie dostanie, ale z Trzeciakiem, z którym znają się świetnie, doszedłby do porozumienia. Podobnie rzecz się ma z Henrykiem Kasperczakiem. Prowadzący obecnie kadrę Senegalu szkoleniowiec zarabiał w Wiśle Kraków w czasach świetności tego klubu 20 tys. euro. Do Legii przyszedłby chętnie i zgodziłby się na mniejsze zarobki (maksimum kilkanaście tysięcy euro). Pełniłby rolę tylko trenera pierwszego zespołu, a nie - jak kiedyś w Wiśle - także menedżera decydującego o transferach.

Trzecim trenerem, z którym rozmawiała Legia, jest Wojciech Stawowy. Zimą obie strony niemal doszły do porozumienia, że od nowego sezonu Stawowy przychodzi na Łazienkowską. Wydarzenia z rundy wiosennej (afera barażowa, wywalenie Arki z ligi oraz zwolnienie trenera Dariusza Wdowczyka) spowodowały, że oferta Legii stała się aktualna natychmiast. Stawowy nie zgodził się, czeka na rozwój wydarzeń w Gdyni. Bliski jest pozostania, bo Ryszard Krauze - właściciel firmy Prokom - chce budować "wielką Arkę" ze Stawowym na ławce rezerwowych. W tym tygodniu w Gdyni wszystko ma się wyjaśnić
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4110733.html

Odnośnie transferów Surmy i Władeczka :modli:
A jeśli się uda to :konfetti: :konfetti: :konfetti:

Tuzin
07-05-2007, 04:03
Surma, Wlodar:

Juz czas wyyyyyyyyypierdalac stad...

karakan
07-05-2007, 09:21
Surma, Wlodar - Boże, istniejesz? :modli:

daimler
07-05-2007, 10:31
Jak sprzedadzą Surmę to się upiję ze szczęścia.

SZALA NA KAPITANA! 8)

Nazgul
07-05-2007, 11:00

SZALA NA KAPITANA! 8)

Surma nawet w Legii wcale nie musiał być zawodnikiem pierwszej drużyny. Poza tym patrząc na dotychczasowe posunięcia transferowe zarządu wcale nie popadam w euforię - no bo sprzedać Surmę to jedno a kupić kogoś w jego miejsce to całkiem inna para butów. mam nadzieję, że dyrektorowanie Trzeciaka przyniesie dobre efekty. A na razie obserwuję czekam i nie napalam sie jak szczerbaty na suchary...

rolnik
07-05-2007, 11:18

SZALA NA KAPITANA! 8)

O!

:kowboi:

Sharn
07-05-2007, 12:17
To byłby ostatni namacalny symbol upadku tej drużyny... :efoch:

rolnik
07-05-2007, 12:43
Wolne żarty :efoch:

(L)opezinho
07-05-2007, 15:26
Jak dla mnie to Burkhardt, Dick, Hugo, Edson, Wlodarczyk, Vuko do sprzedania. Surme bym zostawil bo nawet jak ktos przyjdzie to na lawce sie zawsze przyda. Edson juz nie ma ochoty grac dla Legii wiec narazie, Dick i Hugo wiadomo ze musza odejsc sa zbyt slabi, Wlodarczyk zaczal strzelac ale caloksztalt do bani, Burkhardt kontuzjogenny i bezuzyteczny a Vuko juz szczyt formy ma za soba.

Problem w tym kogo sprowadzic na ich miejsce. Cieszyc sie trzeba prze przyjdzie Jacek Bak, wraz z Choto beda tworzyli super duet stoperow. Najwiecej wzmocnien trzeba do srodka pomocy oraz 1 klasowego napadziora. najchetniej widzialbym Gargule (chyba niemozliwe) i Rachwala + jakiegos napadziora zza granicy-- ostatecznie Niedzielan. Jak oodejdzie Fabianski spokojnie zastapi go Skaba wiec tu problemu nie widze.

Yevaud
07-05-2007, 16:15
Co bedzie, jak Choto lub Bak, albo i jeden i drugi beda kontuzjowani? Dick rewelacyjny nie jest, ale na zmiennika w sam raz.
Rachwal - uwazam, ze to dobry pomysl.

Surma - papa. Nie zostawialbym go na lawke, bo conajwyzej atmosfere by popsul.
Napastnicy: ja wciaz wierze, ze Grzelak, Janczyk, Korzym i Szalachowski to sa dobrzy napastnicy. Janczyk sie pogubil, ale u dobrego trenera moglby wrocic do formy.
Wciaz nie skreslalbym tez Smolinskiego.
Klopoty to boki obrony. Edson obronca jest bylejakim. Kielbowicz tez sie prezentuje tak sobie. Piotr Bronowicki ma serce do walki, narazie jednak nie zdolal wiele wiecej pokazac. Grzegorz Bronowicki ma podobno Legie opuscic.

Jesli wiec chodzi o obrone to pozostanie: Bak + Choto na srodku (ewentualnie Dick rezerwowy), Szala, Piotr Bronowicki na prawej obronie, Kielbowicz + Edson na lewej.

Pomoc: lewe skrzydlo - Roger, prawe skrzydlo - Radovic. Obaj naleza do najlepszych w lidze na swoich pozycjach.
srodek pomocy - widzialbym Smolinskiego i Rachwala. Ewentualnie Vukovica.
Na pewno podziekowalbym Surmie i Juniorowi. Nie wiem, czy jeszcze jakas szanse powinien dostac Burkhardt.

Zakladajac, ze juz przyszedl Bak, to potrzebne transfery sa na pozycjach:
1. lewy obronca (bo ani Kielbik, ani edson, a Bronek odejdzie), 2. srodkowy pomocnik (wskazanie na Rachwala).

Paluch
07-05-2007, 17:14
mimo wszystko ja nie chciałbym takiego składu widzieć... Napewno jest potrzebny conajmniej jeden lewy obrońca i napewno jest potrzebny ktoś kto rozegra w środku. I napastnik przede wszystkim który bedzie dobrze wyszkolony siłowo i technicznie,szybki, który umie pierdolnąć z każdej piłki.
Tak po krótkim przemyśleniu ja bym oszczędził z tych zawodników którzy są kluczowi w tym momencie(mimo że ostatnio ze złości wymieniłem ze 3): Muche,Choto,Bronków,Szale,Vukovica,Smolińskiego,Gr zelaka,Burego,Rogera,Radovica,Korzyma i Janczyka i może Szałachowskiego. ale no conajmniej 3-4 piłkarzy bedzie potrzebnych i to an gwałt. Bo mnie wcale nie usatysfakcjonuje jak wygramy za rok tą chujową lige i odpadniemy po mega wielkim boju z chujową Austrią Wiedeń albo z jakimiś innymi ogórami. Łolter musi w końcu sypnąć kasą z sakwy i kupić kogoś na kim bedzie sie opierała gra. Nie wierze, że nie ma za małe pieniądze kogoś kto mógłby kierować całą tą druzyną.
O transferach potencjalnych nie chce nic mówić bo nie ma sensu :cicho:

Kempes
08-05-2007, 01:26
Najsmutniejsze jest to że wszyscy chcemy czegoś więcej niż ''tylko'' mistrzostwa Polski ,a do osiągnięcia czegoś w Europie - nie nadaje sie u nas prawie nikt.

Odniose sie do kilku nazwisk które były tu omawiane:

- Dick jest jaki jest ale niestety nie można sie go pozbywać poprzez katastrofalny deficyt na środku obrony

- Vukovica bezwzględnie bym zostawił gdyż moim zdaniem ma jedno z największych serc do zapierdalania na zielonej trawce i jest chyba obecnie naszym najlepszym środkowym pomocnikiem (pozatym chyba jedyną alternatywą dla Surmy którego nie chce już widzieć w tej drużynie)

- Na środku pomocy mamy pożal sie boże bogactwo wyboru dlatego z miejsca podziękowałbym wspomnianemu Surmie oraz Juniorowi wobec którego nie można nawet powiedzieć aby ''przypomniał sobie jak sie gra w piłke'' ale ... trzeba mieć nadzieje aby ''wkońcu kiedyś to pokazał''

- Z miejsca , z największą chęcią i radością pożegnałbym Kiełbowicza który posiadł niezbyt chwalebną umiejętność odstawania od całej drużyny (moje osobiste zdanie)

Ale tak naprawde , chyba pierwszy raz w życiu - to na co najbardziej czekam w letnim okresie to nowy trener (koniecznie z poza Polski)

Trener z magiczną ''Beenhakerowską'' lupą ...

Lupa która przyjży sie i wkońcu oceni czy Edson i Burkhard mają nawalone w bani czy da sie ich naprostować. Jeśli to pierwsze ... jeśli im sie znudziło , jeśli stroją fochy , jeśli cokolwiek - wyjebać.

Lupa która przyjży sie naszem młodym atakującym i wkońcu nauczy chłopaków skutecznego i stabilnego grania w tym ataku

Lupa która przyjży sie Włodarowi i ... no tutaj przesadziłem z nadzieją.

Ogólnie licze na cud ... który obiektywnym i fachowym okiem albo naprostuje niektórych , albo wykopie bez żadnych k* negocjacji.

yusta
08-05-2007, 02:55
no bo sprzedać Surmę to jedno a kupić kogoś w jego miejsce to całkiem inna para butów.

A po co kupować?
Jest Vuko, który imo byłby idealnym defensywnym pomocnikiem. Nie wiem dlaczego do tej pory nikt go nie próbował na tej pozycji... znaczy wiem, bo Surma jest/był nie do ruszenia, a do ataku nikt go nie wystawi :/
Na rezerwie jest jeszcze "Skuter" chociaż kompletnie nie rozumiem jego transferu do Legii :kurde:

El Presidente
08-05-2007, 12:34
Niestety kupić zawodnika jest łatwo, ale pozbyć się, jeśli nie spełni oczekiwań bardzo trudno. Na miejsce Surmy musimy sprowadzić wyłącznie krajowego zawodnika. Kandydatura Rachwała jest tu chyba odpowiednia (karta na ręku i doświadczenie z I ligi). Pismaki pakują nam w to miejsce Strąka, a ja myślę, że dość mamy już piłkarzy z Wisły w swoim składzie i należy spróbować teraz innego wariantu choćby z powrotem Jarzębowskiego.
Co do reszty transferów, to ciężko mi się wypowiedzieć. Jeśli faktycznie będą sprzedawać zawodników, to w pewnym stopniu muszą uzupełnić powstałe braki.
Jeśli odejdzie Edson to moim cichym kandydatem na jego miejsce jest Wawrzyniak. Ma jeszcze pewne wady, ale z lewych obrońców w rodzimej lidze jest chyba jednym z czołowych zawodników.
Z napastnikami będzie duży problem, bo pozbycie się "Nędzy" jest priorytetem na to okienko transferowe, a w takim wypadku zostaniemy z wielką niewiadomą w ataku. Grzelak wielka nadzieja na następny sezon, Janczyk - nadzieja na przyszłość, Korzym podobnie jak Janczyk, a Szałachowski to sam nie wiem czy to napastnik czy pomocnik i w takim wypadku po miesiącu i kontuzji (tfuuu... :strach: ) Grzelaka okazuje się, że nie mamy nikogo, kto zapewni nam spokojne rozegranie kilku spotkań.
Z Polaków widzę tylko Saganowskiego, Gajtkowski (totalna ostateczność), Piszczek (podobnie jak Gajtkowski), Ślusarski. Jeśli nie oni to tylko zawodnik zagraniczny, ale taki, który umie się włączyć w budowanie ataku, a nie czekać tylko na piłkę w polu karnym.

karakan
08-05-2007, 16:22
Jeśli nie oni to tylko zawodnik zagraniczny, ale taki, który umie się włączyć w budowanie ataku, a nie czekać tylko na piłkę w polu karnym.

No chyba , ze znajdziemy kogoś na środek, kto umie takie akcje konstruować..
Surma nie bardzo to potrafi... :-

majak
09-05-2007, 10:24
Jak podaja serwisy Legijne to kupujemy z Lecznej Nikitovica... budujemy sklad na baraze w przyszlym sezonie? Jeszcze tylko Gierasimovskiego, Nuhi i Oreszczuka brakuje :kurde:

Kapitanos
09-05-2007, 10:59
Jak podaja serwisy Legijne to kupujemy z Lecznej Nikitovica... budujemy sklad na baraze w przyszlym sezonie? Jeszcze tylko Gierasimovskiego, Nuhi i Oreszczuka brakuje :kurde:

No co, Vardar Skopje czy cos w tym stylu wtedy ogralismy :hyhy: :hyhy:

Ja stanę w obronie Burkhardta, mimo wszystko ciągle w niego wierzę. W tamtym sezonie gdy grał raczej regularnie grał przyzwoicie i napierdalał dużo bramke, wiele z nich dawało nam cenne mistrzowskie punkty. Nie skreślałbym go tylko dlatego, że jest kontuzjogenny. Boję się, że jak odejdzie uaktywni się syndrom Jarzębowskiego....w jakimś nowym Heko Czermno lekarz z przychodni nauczy Burego na nowo biegać i będzie koniec z kontuzjami. Moim zdaniem Legia powinna wysłać go do jakiegoś zajebistego lekarza, nie wiem gdzie moze do Niemiec, żeby ocenił czy Bury naprawde juz sie do niczego nie nadaje a te jego plecy są nie do poskładania.
Ja jednak trzymam kciuki że w nowym sezonie zobaczymy Burkhardta w optymalnej formie :modli:

yusta
09-05-2007, 23:33
Ja bym chciała u nas widzieć Ediego i Skabe.
Edi co prawda ma już 33 lata, ale ze dwa sezony by jeszcze pograł skoro ma siłę ciągnąc teraz grę Pogoni przez 90 minut.
Z taka techniką, przy dobrych pomocnikach na luzaku byłby królem strzelców 8)
Skaba - po obróbce u Dowhania byłby git. No i broni karne 8)

Takie moje przemyslenia po obejrzeniu skrótu z meczu Pogoń - Odra :oczko:

Domino23
09-05-2007, 23:37
Ja bym chciała u nas widzieć Ediego i Skabe.
Edi co prawda ma już 33 lata, ale ze dwa sezony by jeszcze pograł skoro ma siłę ciągnąc teraz grę Pogoni przez 90 minut.
Z taka techniką, przy dobrych pomocnikach na luzaku byłby królem strzelców 8)
Skaba - po obróbce u Dowhania byłby git. No i broni karne 8)

Takie moje przemyslenia po obejrzeniu skrótu z meczu Pogoń - Odra :oczko:

To moze jeszcze Grzegorzewski, hehe ;)

A tak serio to ten Edi naprawde jest bardzo dobry, ja bym jeszcze wzial z Pogoni Celebana :)

yusta
10-05-2007, 00:06

Nie. Dla mnie to on taki jakiś drewniany jest.

Debiut
10-05-2007, 00:27
mi się podoba gra Piszczka , szkoda z jego transfer malo realny.

kazuyoshi-78
10-05-2007, 10:16

Grzegorzewski potrafi zabłysnąć w słabszych klubach. W silniejszej Koronie było już z tym dużo gorzej. W Legii też byłoby raczej bez rewelacji.

Zresztą przecież Włodarczyk jest jak nowo narodzony :hyhy:

Sharn
10-05-2007, 11:19
Patrze sobie na grę tego Chinyama z Groclinu i mam wrażenie że ktoś kto go testował w Legii nieco się pomylił. Niezły jest też ten Costly i Napoleoni, ale z Widzewa to bym nie kupował nawet wora kartofli.

Kapitanos
10-05-2007, 12:41
Na pewno Edi dałby nam wiele wiecej pozytku niz jakis pseudogwiazdor z Wysp Dziewiczych. Wzamian, zeby moze obnizyc kwote odstepnego za niego oddalibysmy do Pogoni tych ktorzy od nas powinni odejsc. Pogon na pewno tez by skorzystala dostajac jakiegos Surmiaka czy Wlodara...ale to bardzo malo prawdopodobne, zeby cos takiego mialo miejsce.

Hawaj
10-05-2007, 18:23
tak naprawdę szukamy (albo powinniśmy) 5-7 zawodników do pierwszej drużyny.
1. w przypadku odejścia Fabiana brmakarza mogącego rywalizować z Muchą o nr.1 - tutaj rzyczywiście świetną kandytaturą jest Skaba - wysoki, piekielnie gibki i zwinny (widac że trenował gimnastykę), mający pewny chwyt i wyczucie przy karnych.
nr2 - lewy obrońca mogący rywalizować z Edsonem/ Kiełbowiczem (wierzę, że jednego z nich wywalą). fajne kandydatury to Kowalczyk (przede wszystkim) z Botu i Wawrzyniak (ten już trochę mniej)
nr3 - środkowy obrońca X 2 - Bąk i jeden młody niedoświadczony - Augustyn/Steinke z Warty Poznań/(mam nadzieję) Brynkiewicz z SMSu. jeśli nie wraca Rzeźnik i nie włączą Jędrzejczyka do kadry (chyba się nie zanosi) to może nawet dwóch
nr 4 - rezerwowy lewoskrzydłowy za Rogera. tutaj może nawet obejdzie się bez wzmocnień, jeśli zostaną na nowy sezon Kiełbowicz (sic!) i Smoła. kandydatura? Radulj z Korony, niezły jest
nr 5 - jeśli odejdzie mister kapitan, to defensywny pomocnik (nie jestem przekonany do Rachwała, dla mnie to powinien być chłop na schwał na tej pozycji albo zawodnik silny, taki byczek-zakapior).Kaźmierczak całkiem spoko loko. do tego jeśli chcą Gargułę, czemu nie - może grać i po lewej stronie i w środku. ale za 1 mln to chyba bez sensu
nr 6 - napadziory. super prezentuje się Piszczek. jak dla mnie obecnie napastnik nr 1 w polskiej lidze. może warto obejrzeć też Stąporskiego ze Zdroju Ciechocinek/SMS Łódź.

daimler
10-05-2007, 18:58
Kaźmierczak całkiem spoko loko. do tego jeśli chcą Gargułę, czemu nie - może grać i po lewej stronie i w środku. ale za 1 mln to chyba bez sensu
nr 6 - napadziory. super prezentuje się Piszczek.

No na tych trzech to trzeba by ze 3 miliony Euro...
Zejdźmy na ziemię, żaden z nich nie jest w zasięgu.

crolick
10-05-2007, 20:19
No na tych trzech to trzeba by ze 3 miliony Euro...
Zejdźmy na ziemię, żaden z nich nie jest w zasięgu. ')

Endrju
10-05-2007, 20:24
1. w przypadku odejścia Fabiana brmakarza mogącego rywalizować z Muchą o nr.1 - tutaj rzyczywiście świetną kandytaturą jest Skaba - wysoki, piekielnie gibki i zwinny (widac że trenował gimnastykę), mający pewny chwyt i wyczucie przy karnych.
nr2 - lewy obrońca mogący rywalizować z Edsonem/ Kiełbowiczem (wierzę, że jednego z nich wywalą). fajne kandydatury to Kowalczyk (przede wszystkim) z Botu i Wawrzyniak (ten już trochę mniej)
nr3 - środkowy obrońca X 2 - Bąk i jeden młody niedoświadczony - Augustyn/Steinke z Warty Poznań/(mam nadzieję) Brynkiewicz z SMSu. jeśli nie wraca Rzeźnik i nie włączą Jędrzejczyka do kadry (chyba się nie zanosi) to może nawet dwóch
nr 4 - rezerwowy lewoskrzydłowy za Rogera. tutaj może nawet obejdzie się bez wzmocnień, jeśli zostaną na nowy sezon Kiełbowicz (sic!) i Smoła. kandydatura? Radulj z Korony, niezły jest
nr 5 - jeśli odejdzie mister kapitan, to defensywny pomocnik (nie jestem przekonany do Rachwała, dla mnie to powinien być chłop na schwał na tej pozycji albo zawodnik silny, taki byczek-zakapior).Kaźmierczak całkiem spoko loko. do tego jeśli chcą Gargułę, czemu nie - może grać i po lewej stronie i w środku. ale za 1 mln to chyba bez sensu
nr 6 - napadziory. super prezentuje się Piszczek. jak dla mnie obecnie napastnik nr 1 w polskiej lidze. może warto obejrzeć też Stąporskiego ze Zdroju Ciechocinek/SMS Łódź.

1. Powiedzmy, że całkiem realny.
2. Kowalczyk w żaden sposób, a Wawrzyniak zapewne za pieniądze zupełnie nie odpowiadające umiejętnościom.
3. No wszystko pięknie, tylko za kogo mają Ci młodzi wchodzić? za Choto czy za Bronka? I znowu będzie, że Legia marnuje talenty...
4. Radulj nie do wyjęcia.
5. Garguła zdecydowanie bardziej z sensem niż Kaźmierczak. A cena na pewno porównywalna
6. Dobrze, że prezentuje sie super, tylko... że jest piłkarzem Herthy Berlin. I prawo pierwokupu zdaje się ma Zagłębie. No i kolejny młody... Hmm, chyba to nie jest dobra droga biorąc pod uwagę, że nawet nie za bardzo ma sie od kogo uczyć. No i najpierw proponuję zadbać o sprawdzonych grajków, a potem myśleć o takich Stąporskich.

I przypominam, że mamy też b. ciekawą według mnie drużynę rezerw.

jarcyś
10-05-2007, 21:30
widzę to tak

z realnych transferów to ten bramkarz z Odry, Grosicki z Pogoni
z mniej realnych : Garguła, Dolha, Piszczek, Giza, Bąk, Robak, Kowalczyk z Bełchatowa, Arboleda

i df. pomocnik oraz napastnik - kandydatów nie widze... (sam Piszczek to za mało)

byle nie Rachwal - zatęsknilibyśmy szybko za Surmą

daswidanja: Kiełbik, Hugo, Balde, Bury,Surma, Smoliński, Janczyk na wypożyczenie do Wodzisławia czy gdzies tam ...

Hawaj
10-05-2007, 23:08

1. Powiedzmy, że całkiem realny.
2. Kowalczyk w żaden sposób, a Wawrzyniak zapewne za pieniądze zupełnie nie odpowiadające umiejętnościom.
3. No wszystko pięknie, tylko za kogo mają Ci młodzi wchodzić? za Choto czy za Bronka? I znowu będzie, że Legia marnuje talenty...
4. Radulj nie do wyjęcia.
5. Garguła zdecydowanie bardziej z sensem niż Kaźmierczak. A cena na pewno porównywalna
6. Dobrze, że prezentuje sie super, tylko... że jest piłkarzem Herthy Berlin. I prawo pierwokupu zdaje się ma Zagłębie. No i kolejny młody... Hmm, chyba to nie jest dobra droga biorąc pod uwagę, że nawet nie za bardzo ma sie od kogo uczyć. No i najpierw proponuję zadbać o sprawdzonych grajków, a potem myśleć o takich Stąporskich.

I przypominam, że mamy też b. ciekawą według mnie drużynę rezerw.

primo nigdzie nie napisałem, że właśnie tych piłkarzy ma Legia kupić w tym okienku.
napisałem moje kandydatury, piłkarzy, których chętnie bym widział w naszych barwach (z wyjątkiem Wawrzyniaka).
dlaczego Kowalczyk w żaden sposób? według mnie jest piłkarz, który za 2-3 lata będzie pierwszym lewym obrońcą w kadrze. twardy, szybki, w miarę pewny, często wychodzący do przodu, z świetnym dośrodkowaniem (często w biegu). zdaję sobie sprawę, że cena 300-400 tys. euro to minimum, szczególnie jeśli (a będzie) GKS dostanie się do pucharów. nie mówię, że jest to piłkarz teraz, w tej rundzie, do kupienia. ale uważam, że powinniśmy się mu przyglądać..
młody na środek obrony się przyda - z obecnych w kadrze środkowych obrońców przyzwoity poziom prezentują Choto i Szala. Widzę, że potrzeba przynajmniej 4 piłkarzy na tą pozycję - tak więc każdy miałby szansę na grę. ewentualnie trochę pokopie piłkę w rezerwie. a nauka od Bąka - bezcenne.
z moich informacji wynika, że Zagłębie nie ma prawa pierwokupu Piszczka.
Garguła jest napewno efektowniejszym piłkarzem od Kaźmierczaka, ale pamiętajmy, że to zupełnie inny typ piłkarza. MUSIMY mieć porządnego defensywnego pomocnika. możliwe, że takim piłkarzem jak mówi Yusta jest Vuko. jednakże jeszcze jeden solidny piłkarz na tą pozycję by się przydał napewno. Kaźmierczak (którym swoja drogą się jakoś mega nie zachwycam, widziałem ostatnio 3 mecze Boavisty - bez rewelacji, ale też na solidnym poziomie) jest po prostu obiektywnie rzecz biorąc najlepszym jako tako dostępnym piłkarzem.
pzdr

hugoavicsa
10-05-2007, 23:44
wlasnie Lipa ale to prawda ze reszta to strata kasy, ale moze beda nowych mlodych, ja sluchalem
ze jakies victorinho sanchez bede teraz trenowal z legia, on ma 19 lat i
moj przyjaciel z krakowa widzial go na trenningu indiwidualnym, bo on mial kontuzje w kolanie, on jest
mexikaninem, brasylianem, on jest bardzo szybki i umie tricki dokladnie jak cristiano ronaldo
moze za 2 tygodnie
bedzie juz trenowac u nas ,
LECHIA LECHIA LECHIA ,,,,

Kempes
11-05-2007, 00:43
W kwestii środkowego pomocnika - wciąż wolałbym sprowadzenie porządnego ofensywnego (aż płakać sie chce jak sobie przypomne hajs za Juniora) i jednocześne sprawdzenie Vukovica na pozycji defensywnego.

Vuko będzie gryzł trawe w odbiorze ,a także dużo widzi i umie wyprowadzić piłke DO PRZODU. Coś al'a Pirlo czyli defensywny z walorami ofensywnymi (mówie o stylu nie klasie). A przynajmniej tak mi sie wydaje że byłoby to ciekawe rozwiązanie ...

yusta
11-05-2007, 02:04
Patrze sobie na grę tego Chinyama z Groclinu i mam wrażenie że ktoś kto go testował w Legii nieco się pomylił. Niezły jest też ten Costly i Napoleoni, ale z Widzewa to bym nie kupował nawet wora kartofli.

Daj spokój. Chinyama jest mistrzem w marnowaniu setek. Do Włodara pasuje ale nam by się przydał ktoś "zamiast" a nie " do kompletu" :oczko:

Costly natomiast jest niezły, ale pewnie nie do wyjęcia.

Numer
11-05-2007, 05:46
Philip Cocu jest do wyjęcia. 8)

Mimo jego wjeku byłby lepszym pomocnikiem niż reszta grajków w naszej lidze.

Kapitanos
11-05-2007, 15:17
wlasnie Lipa ale to prawda ze reszta to strata kasy, ale moze beda nowych mlodych, ja sluchalem
ze jakies victorinho sanchez bede teraz trenowal z legia, on ma 19 lat i
moj przyjaciel z krakowa widzial go na trenningu indiwidualnym, bo on mial kontuzje w kolanie, on jest
mexikaninem, brasylianem, on jest bardzo szybki i umie tricki dokladnie jak cristiano ronaldo
moze za 2 tygodnie
bedzie juz trenowac u nas ,
LECHIA LECHIA LECHIA ,,,,

cotlod? :hmm:

Wg mnie rowniez transfer Kazmierczaka jest malo realny, bo czy Legia jest w stanie przebic oferte płacową Boavisty? Wątpie.

Peace
11-05-2007, 16:39
Costly natomiast jest niezły, ale pewnie nie do wyjęcia.

Jak na razie tylko jest wypożyczony, ale z prawem pierwokupu.

Numer
15-05-2007, 11:18
Baljak rozmawia z Legią
Redakcja, źródło: Super Express
Przed kilkoma dniami dyrektor warszawskiej Legii, Mirosław Trzeciak, powiedział, że mistrz Polski szuka napastnika w lidze serbskiej. "Super Express" odnalazł zawodnika, którego nazwisko w stolicy trzymane jest w największej tajemnicy. To Srdjan Baljak z FK Banat Zrenjanin, który w tym sezonie strzelił 13 goli. Serb potwierdza, że rozmawia z polskim klubem i przyznaje, że bardzo chętnie przeprowadzi się do Warszawy.
Będzie pan w nowym sezonie strzelał gole dla warszawskiej Legii?
Srdjan Baljak (FK Banat Zrenjanin): - Wszystko się wyjaśni w ciągu dwóch tygodni. Teraz kluby rozmawiają na temat mojego transferu do Polski. Wiem, że ktoś z Legii obserwował mnie na meczu w Belgradzie. W Polsce wiedzą, jak gram, kluby rozmawiają, ale jeszcze nie jestem piłkarzem Legii.

- Legia to dla pana interesująca propozycja?
- Bardzo dobra. W końcu to jeden z najlepszych polskich klubów, który co roku gra o najwyższe cele i występuje w europejskich pucharach. Jak mógłbym marudzić? Wiele dobrego słyszałem o Legii. Opowiadał mi o niej Aleksandar Vuković. Wiem, że w Warszawie pracował Dragomir Okuka, który w Serbii ma opinię trenera, który nie idzie do pierwszego lepszego klubu. Pamiętam, że jak sięgał z Legią po mistrzostwo Polski 2002, to nasze gazety poświęcały mu dużo miejsca. I najważniejsze: w barwach Legii Stanko Svitlica był przecież królem strzelców polskiej ligi. To wszystko przemawia na korzyść Legii.

- Czy oprócz Legii pytają o pana inne kluby?
- Tak, z Europy Zachodniej, ale ich nazw nie zdradzę. Muszę dotrzymać słowa, bo prosił mnie o to prezes FK Banat, Mirko Vucurević. Wprawdzie kontrakt kończy mi się w czerwcu, ale nowy klub i tak będzie musiał za mnie zapłacić. Ile? Nie będzie problemu, mój prezes to porządny gość.

- W Polsce mówi się, że do warszawskiego zespołu polecił pana Vuković. To prawda?
- Dużo ze sobą rozmawiamy. Nie wiem, czy to akurat Vuković coś o mnie szepnął działaczom Legii. Do tej pory nie zdradził się, że to właśnie on za tym stoi. Znamy się z Partizana Belgrad i Teleoptika, gdzie mieliśmy fajny zespół. Może warto spróbować i powtórzyć nasz duet w Legii? Vuković wspominał, że w Warszawie jest serbska restauracja, więc moja żona Swietłana się ucieszy. Jeszcze tylko trzeba znaleźć szkołę dla siedmioletniego syna Stefana i będzie OK.

- Ma pan 28 lat i tak naprawdę to dopiero w tym sezonie głośno o Baljaku. Dlaczego nie wypłynął pan wcześniej?
- Nie będę się uskarżał i tłumaczył w stylu: nie grałem, bo trenerzy się na mnie nie poznali. Może ze mną jest jak z winem: im jestem starszy, tym lepszy. Dojrzałem, teraz jest mój czas. Tak widocznie musiało być.

- Dwa razy próbował swoich sił w zagranicznych ligach. Jednak zarówno w Japonii, jak i w Azerbejdżanie nikogo pan nie zachwycił.
- Kraje dość egzotyczne, ale dobrze płacili, więc pojechałem. Niestety, z Consadole Sapporo spadliśmy z Japan League. A ja im za wiele nie pomogłem, choć uważam, że do mojej postawy nikt nie mógł się przyczepić. W Japonii przynajmniej obejrzałem sobie Mistrzostwa Świata 2002. Nie mogłem zrozumieć, że Polska zagrała w nich tak słabo.

- Jednak w Azerbejdżanie także pan zawiódł. Co się stało?
- Poszedłem tam jako król strzelców drugiej ligi. Jednak strzeliłem tylko trzy gole. Wiem, że mało. Byłem tam cztery miesiące. Słaba liga, słaby zespół i w ogóle dziwnie było w Olimpik Baku. Przeżyłem szok. Ludzie nie mówili po rosyjsku, nie czułem się tam bezpiecznie. Cieszyłem się, że wracam do Serbii.

- Czy właściciel FK Banat przewidział superpremię dla najlepszego strzelca swojej drużyny i serbskiej ligi?
- Na razie nic mi nie obiecywał. Może dlatego, że nie spodziewał się, że mogę wywalczyć tytuł króla strzelców. Ale na nagrodę od prezesa nie jest jeszcze za późno.

- Więc kto będzie królem strzelców?
- Baljak? Moja wartość na piłkarskim rynku poszłaby jeszcze bardziej w górę. Wiadomo, król to król. Mam 13 goli, tyle co Ranko Despotović z Vojvodiny Nowy Sad. Prowadzi Duszan Dokić z Crveny Zvezdy, który ma od nas jedną bramkę więcej. Tyle że oni zagrają jeszcze tylko dwa mecze, a ja trzy. I w tym upatruję szansę dla mnie.

- Dziennikarze dużo o panu piszą?
- W gazetach królują piłkarze z Crveny i Partizana oraz reprezentacji Serbii. Ja gram w małym, skromnym klubie - FK Banat, któremu daleko do serbskich potentatów.

- Był pan kiedyś w Polsce, w Warszawie?
- Nie miałem okazji. Nawet nigdy nie zagrałem przeciwko polskiej drużynie. Z polskich zawodników znam w zasadzie tylko dwóch: pierwszy to Raza (Tomasz Rząsa), bo grał w Serbii, w Partizanie. I ten chłopak z Bundesligi, Smolarek. Chciałbym grać jak on. Choć Baljak ma swój styl.

Okuka o Baljaku: Jest w życiowej formie
- W Warszawie nie powinni się długo zastanawiać, tylko szybko przyjeżdżać i ustalać warunki transferu - przekonuje trener Dragomir Okuka. - Baljak jest w życiowej formie. Gra w przeciętnym klubie i że strzelił tyle goli, to plus dla niego. Już coraz lepsze kluby się po niego zgłaszają.

Z tymi Pucharami to ja niewiem. :ucieka:

rolnik
15-05-2007, 11:21
No to będziemy mieli swojego Bal(j)aka :hyhy:

Debiut
15-05-2007, 19:41
wszystko wskazuje na to ze mamy Augustyna.

Aureliusz
15-05-2007, 19:51
To może być ciekawy transfer, choć zawodnik raczej przyszłościowy, niż na pierwszy skład. Doszedłby jeszcze Bąk i problem środka obrony mielibyśmy załatwiony. Wywalić Balde, Hugo i tego płaczka z Widzewa (który przecież jest nota bene nasz) i być może Dicka (choć nie jestem przekonany) i styka, jeśli chodzi o środek.

Pozostaje więc szukać jeszcze lewego obrońcy, napastnika i być może defensywnego pomocnika.

Peter
15-05-2007, 20:48
Bardzo ciekawy transfer. Gdyby przyszedl jeszcze Bąk, to srodek oborny mamy gotowy.

Armand
15-05-2007, 21:21
Ja bym Dicka zostawił na rezerwowego. Dickson często łapie kontuzje, Bąk już w sile wieku, więc ze zdrowiem może być różnie. A najkorzystniej, moim zdaniem, z trójki Dick, Hugo, Balde wypada właśnie Dick.

A z Augustyna powinniśmy mieć dużo pożytku, jak nie teraz to za 2-3 lata. :brawo:

Paluch
15-05-2007, 23:38
a nam jest potrzebny ktoś na już a nie za dwa trzy lata

Numer
16-05-2007, 03:09
On chyba nie przyjechal aby grzac lawe. W Boltonie to robil. :/

e.adrian
16-05-2007, 08:32
BąK jest potrzebny bardzo

Tymi
16-05-2007, 10:35
A może Piotrek Celeban z Pogoni?
Strzela więcej bramek niż nasi napastnicy (Bo Edi strzelił 1 bramkę, a 5 chyba z karnego)

casual
16-05-2007, 10:42
Celeban jest chyba najciekawszym graczem Pogonii- młody, waleczny, dobry technicznie, bramkostrzelny. Do tego dochodzi młody wiek, co jest niewątpliwym atutem oraz fakt, iż od najmłodszych lat jest kibicem (a wręcz fanatykiem) Pogonii- od dzieciaka oglądał mecze szczecinian na żywo na stadionie. Jakby dostał oferte z Legii i np. z Lecha czy Wisły to chciażby z tego powodu sądze, że wybralby stolicę.

:bialy:
16-05-2007, 10:42
On chyba nie przyjechal aby grzac lawe. W Boltonie to robil. :/

dokładnie. O ile nie jest fanatykiem :oczko: to zamieniać ławkę z Premiership na tą z Orange Extraklasy jest co najmniej dziwne.

casual
16-05-2007, 10:45
A co do Bąka- jest piłkarzem, przed którym taki Janczyk musiałby czuć respekt, który mógłby mieć duży wpływ na atmosferę w szatni oraz od którego wielu piłkarzy Legii mogłoby się bardzo dużo nauczyć. A czy jest w stanie realnie wzmocnić Legię- trudno powiedzieć.

Adrian
16-05-2007, 17:29
Osobiscie mysle, ze Bak nie przyjdzie. Oferte z Legii traktuje jako karte przetargowa w innych klubach. Przedtem wybral pieniadze, teraz wybierze mocniejsza lige. Jesli jednak przyjdzie mam nadzieje, ze wezmie za ryjek mlodych grajkow.

majak
17-05-2007, 09:56
Kilkanaście dni temu dostałem SMS-a od dyrektora sportowego Legii Mirosława Trzeciaka, że jak tylko przyjadę do Polski, usiądziemy do konkretnych rozmów w sprawie kontraktu z warszawskim klubem - mówi kapitan reprezentacji. 34-letni obrońca jest bliski podpisania umowy z Legią. Wysłał Trzeciakowi, swojemu koledze jeszcze z reprezentacji Polski, wstępne warunki rocznego kontraktu (z możliwością przedłużenia o kolejny sezon).
- Mirek napisał, że musi porozumieć się z właścicielami klubu, a potem przysłał mi SMS-a, że sprawa jest aktualna. Rozbieżności drobne są, ale ja jestem ukierunkowany na Legię. Chcę wreszcie wrócić do kraju. Mam ofertę z Niemiec, ale to ostateczność - powiedział piłkarz.

Ile kosztuje roaming w Katarze? Swoja droga Bak, Augustyn ladnie nam sie szykuje obrona na przyszly sezon. Jeszcze napadziora i srodkowego :modli:

Kawa
17-05-2007, 09:58
Dobrze, że przez gg albo grono sie nie zgadywali :ucieka:

ps.gratki baj de włej ;)

Numer
17-05-2007, 11:28
Widocznie Bąk swoje serwisy w gazecie zamieszcza :ucieka:

Numer
19-05-2007, 21:56
Młody nigeryjczyk w Legii?

Jak informuje serwis legia.com.pl Legia bardzo chciałaby wykupić z warszawskiej Polonii młodego nigeryjczyka Martinsa Ekwueme. Pomimo swojego wieku, zawodnik już jest nazywany mianem "młodego talentu" a świadczyć może nawet to, że właśnie został powołany do olimpijskiej reprezentacji Nigerii!

Piłkarza "wyśledził" były piłkarz a obecnie scout Legii Cezary Kucharski, który był obecny na ostatnim meczu przy Konwiktorskiej.

Martins Ekwueme - brat słynnego w Polsce Emmanuela - w Polonii rozegrał prawie wszystkie mecze, strzelając jedną bramkę.

Potrzebny nam szybki dobrze grający murzyn

Piotrek91
19-05-2007, 22:04
To nie jest taki glupi pomysl. Po dzisiejszym meczu widac wyraznie ze na gwalt potrzebujemy defensywnego pomocnika. Kiedys ten Ekwueme raczej sie nie wyroznial, ciekawe jak teraz. Mozna tez zastanowic sie nad Rachwalem-jezeli Wisla.P spadnie z ligi to bedzie do wziecia za mniejsze pieniadze, a w razie jakby okazal sie za slaby napewno znajda sie na niego chetni w naszej lidze.

Raffi
19-05-2007, 22:05
Z tego co widziałem w TV , to Ekwueme naszym zbawcą nie będzie, przynajmniej jeszcze nie teraz... Jak dla mnie jakiś delikatny... Nie znaczy to, by go nie brać...

Aureliusz
19-05-2007, 22:33
A to nie jest ten Ekwueme, co kiedyś u nas już był w rezerwach, po czym podpisał kontrakt z Wisłą i potem jakaś afera była, że niby miał naraz 2 kontrakty? :hmm:

Prawnik
20-05-2007, 01:33
Augustyn jednak zostanie w Boltonie?
Gazeta Wyborcza

Błażej Augustyn przeszedł już testy medyczne w Warszawie i od lipca miał być zawodnikiem Legii. Nie wiadomo jednak, czy tak się stanie, bo Bolton Wanderers, z którym 30 czerwca kończy mu się kontrakt zaproponował nową umowę. Angielski klub właśnie zwolnił czterech piłkarzy, jednocześnie proponując przedłużenie umów dwóm młodym graczom. W tym 19-letniemu polskiemu obrońcy.

crolick
20-05-2007, 02:38
Nie. U nas w rezerwach grał Pascal Ekwueme, a w Wiśle Martins Ekwueme, a podwójny kontrakt podpisał Emmanuel Ekwueme. Żeby było ciekawiej wszyscy rodzeni bracia :D

Szawar
20-05-2007, 11:26
Ile kosztuje roaming w Katarze? Swoja droga Bak, Augustyn ladnie nam sie szykuje obrona na przyszly sezon. Jeszcze napadziora i srodkowego :modli:

Napewno sporo, gdybys Ty wiedział jakie rachunki za telefon płacą pilkarze, którzy mają telefon w Orange a grają w polskiej lidze. :cicho:

pitik
24-05-2007, 14:43
Wisła zgarnie Bąka?
Arti, źródło: Przegląd Sportowy

Wydawało się, że kolejnym przystankiem w piłkarskiej karierze będzie dla Jacka Bąka Legia Warszawa. Tymczasem nieoczekiwanie w środę do kontrataku ruszyła Wisła Kraków, która zaoferowała wybitnemu reprezentantowi Polski (84 mecze) intratny kontrakt - pisze "Przegląd Sportowy".
Podobno 34-letni zawodnik zażyczył sobie za rok gry około 250 tysięcy euro netto. Nad tą kwotą poważnie zastanawiali się działacze Legii.

Czemu Legia zawsze musi tak długo mówic kogo to ona ściągnie? Przez to inni dają wyższe oferty i tracimy zawodników. A poza tym działacze nie żałowali dla edsona i rogera ogromnych kontraktów a dla reprezentanta Polski żałują. Legia powinna robic transfery z zaskoczenia jak to było w przypadku Włodarczyka, którego kupiono nieoczekiwanie i nikt o tym nie wiedział.

kiubz
24-05-2007, 15:10
To raczej Bąk a nie Legia wywoływał szum że chce przejść do nas, zarówno teraz jak i 2 lata temu, KP nie ma w zwyczaju wogóle się odzywać a już w sprawie pogłosek transferowych to nigdy.

Tuzin
24-05-2007, 15:50
Legia powinna robic transfery z zaskoczenia jak to było w przypadku Włodarczyka, którego kupiono nieoczekiwanie i nikt o tym nie wiedział.

Ano. W pytke transfer :brawo:

detoxizer
24-05-2007, 16:42
Legia powinna robic transfery z zaskoczenia jak to było w przypadku Włodarczyka, którego kupiono nieoczekiwanie i nikt o tym nie wiedział.

Ano. W pytke transfer :brawo:

Zaskoczono nie tylko fachowców, kibiców, ale też i chyba samego Włodarczyka, który po dziś dzień pozbierać się nie może :) To dopiero wstrząs w jego życiu był :)

emjot
24-05-2007, 20:32
Wisła zgarnie Bąka?
Arti, źródło: Przegląd Sportowy

Wydawało się, że kolejnym przystankiem w piłkarskiej karierze będzie dla Jacka Bąka Legia Warszawa. Tymczasem nieoczekiwanie w środę do kontrataku ruszyła Wisła Kraków, która zaoferowała wybitnemu reprezentantowi Polski (84 mecze) intratny kontrakt - pisze "Przegląd Sportowy".
Podobno 34-letni zawodnik zażyczył sobie za rok gry około 250 tysięcy euro netto. Nad tą kwotą poważnie zastanawiali się działacze Legii.

Czemu Legia zawsze musi tak długo mówic kogo to ona ściągnie? Przez to inni dają wyższe oferty i tracimy zawodników. A poza tym działacze nie żałowali dla edsona i rogera ogromnych kontraktów a dla reprezentanta Polski żałują. Legia powinna robic transfery z zaskoczenia jak to było w przypadku Włodarczyka, którego kupiono nieoczekiwanie i nikt o tym nie wiedział.

taaaaaaa
Boncor do Wisły :rotfl: :ucieszony:

kolejny wirtualny transfer coby więcej wyciągnąć w tym przypadku od eL...

luzik on na bank u nas nie zagra

kiubz
25-05-2007, 13:24
Wszystko wskazuje na to, że gehenna Pierre’a Boyi związana ze zmianą klubu niebawem zakończy się dla niego pomyślnie. Kameruński napastnik, będący pod koniec ubiegłego roku w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, przebywa od zeszłego piątku na tygodniowych testach w Borussii Mönchengladbach. Jak informuje strona transfermarkt.de Boya jeśli spodoba się Niemcom, to pomimo wiążącego go jeszcze do końca roku kontraktu z Partizanem Belgrad, może przejść do spadkowicza z Bundesligi za darmo.

detoxizer
25-05-2007, 18:11
Wszystko wskazuje na to, że gehenna Pierre’a Boyi związana ze zmianą klubu niebawem zakończy się dla niego pomyślnie. Kameruński napastnik, będący pod koniec ubiegłego roku w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, przebywa od zeszłego piątku na tygodniowych testach w Borussii Mönchengladbach. Jak informuje strona transfermarkt.de Boya jeśli spodoba się Niemcom, to pomimo wiążącego go jeszcze do końca roku kontraktu z Partizanem Belgrad, może przejść do spadkowicza z Bundesligi za darmo.

Jakoś nie rusza mnie temat Boyi... Nie mam w sumie zdania co do jego przydatności w naszej drużynie.

Numer
26-05-2007, 02:04
Jak ja bym chciał aby ten temat powrócilł

Oriol Riera

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oriol_Riera

Piotruś
26-05-2007, 09:07
Ja zamiast tego Riery wolałbym jakichś dobrych sprawdzonych napastników np.Chałbiński.Chodzi mi o takiego typowego łowce bramek,po odejściu Svitlicy(gdzie on teraz gra?)nie mamy snajpera,który jest zawsze tam gdzie trzeba i wykorzystuje to co trzeba,a jak jedną z tych cech posiada to brakuje mu drugiej...

Armand
26-05-2007, 09:21
a widziałeś grę tego Riery, że tak o nim się wypowiadasz? :chytry:

Numer
26-05-2007, 09:22
W Barcy tandety nie ma.

Aureliusz
26-05-2007, 09:32
Stanowcze 'nie' kupowaniu kota w worku, choćby kot był z samej Barcelony. :nie:

Numer
26-05-2007, 10:03
Stanowcze 'nie' kupowaniu kota w worku, choćby kot był z samej Barcelony. :nie:
Napewno nikt w ciemno by go nie kupił. Jakieś test, mecze sparingowe itd. 8)

Piotruś
26-05-2007, 10:12
a widziałeś grę tego Riery, że tak o nim się wypowiadasz? :chytry:

Właśnie dlatego,że nie widziałem wole kogoś sprawdzonego,poza tym jakieś sparingi testy itp nie pokażą tego co on naprawde potrafi.

Numer
26-05-2007, 10:17
Widziałeś jak grali Radović, Roger, lub Śvitlica przed przyjściem.

I teraz prosze bez przykładów Hugo Eltona i innych bo to inna para kaloszy. To nie jakiś typek tylko wychowanek Barcy.

Z resztą Wątek i tak mało realny.

Piotruś
26-05-2007, 10:33
Radovic został polecony przez Okuke,który pracował z nim(???)poza tym grał w dobrym solidnym klubie jakim jest Partizan i tam został wyczajony,Roger hmmm...w poprzednim sezonie rewelacja teraz powoli chyba wraca do łask,ale dla mnie nie jest to nic specjalnego,Svitlica trafiony przykład,ale jak widzisz niewypałów było wiele a zdolych mało.Dlatego wole coś pewnego i w naszym zasięgu.

Armand
26-05-2007, 11:30
Mimo wszystko wolę 20-latka z Barcelony, gdzie przeszedł wszystkie poziomy juniorskie i w wieku 17 lat zadebiutował w pierwszej drużynie niż tego Chałbińskiego, który jakoś nigdy mnie nie przekonywał.

Na podstawie wychowania w Barcelonie, śmiem twierdzić, że zapewne jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie.

Nie oszukujmy się, na ligę polską chyba każdy z rezerw FCB byłby wartościowym piłkarzem, a co dopiero ktoś kto się z tych rezerw czasem wybija. Tyle.

Robson_
26-05-2007, 11:43
Svitlicy(gdzie on teraz gra?)
W Wiśle chyba "gra" :hmm:

Piotruś
26-05-2007, 12:08
może i masz racje,ale co się z nim teraz dzieje wogóle,chyba w Barcy go już nie ma?

Funster
26-05-2007, 12:13
OFF
Dzisiaj miałem sen, że wchodziłem na onet, a tam "sensacyjny transfer czołowego napastnika ligi polskiej" no to kliknalem, a tam było, że Wisła wykupiła Włodarczyka z Legii :hyhy:
Koniec OFF-u ;)

A co do Riery, to pomyślcie ile taki hiszpan by chciał zarabiac w Polsce tym bardziej jeśli zaliczył jakiś tam epizodzik w pierwszej drużynie Barcelony ;)

Numer
26-05-2007, 12:20
może i masz racje,ale co się z nim teraz dzieje wogóle,chyba w Barcy go już nie ma?

chyba w rezerwach gra bo w szerokim składzie jest. info wikipedia

jacekaga
26-05-2007, 12:21
A co do Riery, to pomyślcie ile taki hiszpan by chciał zarabiac w Polsce tym bardziej jeśli zaliczył jakiś tam epizodzik w pierwszej drużynie Barcelony ;)
Co do Riery- jego jedyny atut, to fakt, że jest wychowankiem FC Barcelona. Po odjęciu tego faktu nie ma absolutnie żadnego argumentu za jego zatrudnieniem.

Wybaczcie- ale pisanie, że "kupmy Rierę, jest z Barcelony, to na pewno dobry będzie" w momencie, gdy 99,9% użytkowników forum nie widziało jednego meczu w jego wykonaniu to dziecinada.

Armand
26-05-2007, 12:52
Jacekaga, zgadza się - nie widziałem żadnego meczu w jego wykonaniu. Ale nie napisałem 'kupmy Rierę!' tylko powiedziałem, że moim zdaniem hiszpan mógłby być ciekawszy od Chałbińskiego. Ok, strzelił Chałbiński 12 bramek w tym sezonie, ale jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonywał (a widziałem parę spotkań z jego udziałem).

Riera (oczywiście, gdyby się sprawdził na testach i sparingach i dołączył do naszego klubu) byłby zawodnikiem perspektywicznym, jest 10 lat młodszy od Chałbińskiego.

Wiem, że kilku perspektywicznych już mamy i grają piach, ale mimo wszystko dałbym prędzej szansę Hiszpanowi niż Polakowi.

Pozdrawiam.

me(L)u
26-05-2007, 13:42

http://tiny.pl/fh4m

zespół środka tabeli Segunda B (III liga)

pusty
26-05-2007, 13:54
Mimo wszystko wolę 20-latka z Barcelony, gdzie przeszedł wszystkie poziomy juniorskie i w wieku 17 lat zadebiutował w pierwszej drużynie niż tego Chałbińskiego, który jakoś nigdy mnie nie przekonywał.

Na podstawie wychowania w Barcelonie, śmiem twierdzić, że zapewne jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie.

Nie oszukujmy się, na ligę polską chyba każdy z rezerw FCB byłby wartościowym piłkarzem, a co dopiero ktoś kto się z tych rezerw czasem wybija. Tyle.

Dokładnie. Ja też bym nie chciał aby do Legii sprowadzono kolejnych "dobrych, sprawdzonych piłkarzy z naszej ligi".

Piotruś
26-05-2007, 14:18
Jednak coś jest nie tak i trzeba zmienić polityke transferową.W ostatnim czasie nie kupowaliśmy zawodników z naszej ligi,więc może w tym kierunku trzeba pójść,nie mówie że zaraz mamy kupować 32 letnich''doświadczonych''weteranów,ale kogoś zdolnego i pewnego bardzo chętnie bym zobaczył u nas.

pusty
26-05-2007, 15:08
No to Fabian już oficjalnie w Arsenalu. Ostatnia runda mocno przeciętna, ale ogólnie był to sympatyczny zawodnik, któremu życzę jak najlepiej. Czasami po kolejnych jego interwencjach padały z moich ust mocne słowa, ale biorąc pod uwagę całokształt zapamiętam tego bramkarza pozytywnie.

Fizi
26-05-2007, 15:34
dobry chłopak był i mało pił :ucieszony:

daimler
26-05-2007, 22:57
Za ile go opchnęli macie jakieś info?
Ile by nie było zrobili interes życia...

jarcyś
26-05-2007, 23:04
cos tam piszą o 4.35 mln euro
daimos, odpusc już chłopakowi :oczko:

co do transferów: Arboleda by sie przydał

daimler
26-05-2007, 23:05
daimos, odpusc już chłopakowi oczko
Odpal sobie bramkę na 1:1 z Zagłębiem :P "nam wychodzić nie kazano..."
ok, już nic o nim nie pisze. Przestał być naszym zmartwieniem. Teraz mogę napisać - Glory Man. United! :zlosliwy:

co do transferów:
- żadnych Brazylijczyków
- żadnych królików z kapelusza
- sprawdzonych zawodników z naszej ligi
- jeśli już zagranicznych to Jugoli.

a tak w ogóle to transferem numer jeden powinno być zatrudnienie nowego trenera i definitywne pożegnanie z obecnym.

Beny
26-05-2007, 23:07
cos tam piszą o 4.35 mln euro

:O

:zdziwiony:

o kurna, niezły interes wreszcie ktoś zrobił :roll:

jarcyś
26-05-2007, 23:08
no uczciwie trzeba sprawe postawic, że tę runde Fabian zawalił
ale kuknij na mecz wyjazdowy z Szachtarem. pokazał że potrafi bonić

powodzenia Fabian

crolick
26-05-2007, 23:11
WoW. 4,4 mln € przynajmniej wg Kosher Zeitungu :ucieka:
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4178885.html

Brawa dla tego kto negocjował ten transfer :brawo:
A Arsenal :hihi: Fabiański jest bez dwóch zdań dobrych bramkarzem, ale żeby dać za niego 6 mln $ :hmm:

Flip
27-05-2007, 12:41
mam nadzieję że takie hajsiwo zostanie spożytkowane porządnie na konkretnych grajków.

pitik
27-05-2007, 13:14
3 x G: golański, grosicki, garguła - takich piłkarzy nam brakuje

Tuzin
27-05-2007, 17:29
To jakies 3/4 naszego rocznego budzetu :O

inhoMC
27-05-2007, 19:42
w pierwszej kolejności - DEFENSYWNY pomocnik. Surma do żyda!

Potem lewy obrońca. Edson miał dobre pół-sezonu teraz gra piach

następnie środkowy obrońca.

takie 3 transfery są konieczne.

w dalszej kolejności napastnik, bramkarz i of. pomocnik

detoxizer
27-05-2007, 19:49
w pierwszej kolejności - DEFENSYWNY pomocnik. Surma do żyda!

Potem lewy obrońca. Edson miał dobre pół-sezonu teraz gra piach

następnie środkowy obrońca.

takie 3 transfery są konieczne.

w dalszej kolejności napastnik, bramkarz i of. pomocnik

w pierwszej kolejności to DOBRY NAPASTNIK, który strzeli 20-22 bramki w sezonie. To jest naszą bolączką- można tracić bramki, ale sęk w tym, żeby strzelać zawsze o jedną więcej.

No i defensywny pomocnik zdecydowanie- Surma to jest taki jakby ściągnięty z lat 70-80. Zero strzałów, technika zerowa... Jedynie przyzwoity odbiór i przewidywanie. Trochę mało.

pitik
27-05-2007, 20:06
Niedzielan rozmawia z klubem Orange Ekstraklasy

Sezon dopiero dobiegł końca, a trener Michał Probierz już myśli o wzmocnieniu sezonu przed następnymi rozgrywkami - informuje serwis widzewiak.pl.
- Jest kilku kandydatów, którymi się interesujemy. Są to zawodnicy zarówno z zagranicy, jak i z Polski. Rozmawiałem nawet z Andrzejem Niedzielanem, który być może nie zostanie w Holandii i zdecyduje się na powrót do Polski. Wszystko jednak zależy od finansów - powiedział Probierz.

Niedzielan jest piłkarzem holenderskiego NEC Nijmegen.

Kiedyś pisałem że przydał by się w Legii ktoś taki, ale wolałbym grosickiego

GregorAE
27-05-2007, 23:04
Skaba :brawo:
Brać :modli:

detoxizer
27-05-2007, 23:34
Skaba- to jak zagrał z Lechem... :brawo:

Mam nadzieję, że odejdzie Surma. Być może jest ważnym elementem w grze naszej drużynie, ale przestał mnie przekonywać. Kiedyś go broniłem itd- myliłem się. Z roku na rok coraz słabszy i co najgorsze... Wydaje się być zawodnikiem bez ambicji.

Następni do odstrzału są: Włodarczyk ( mimo niezłej nawet formy- ona może nam pomóc w sprzedaniu go do innego klubu), Janczyk ( wypożyczenie do innego klubu).

O Hugo ( szkoda tylko, że nie dali mu szansy na def pom), Balde nie chce mi się wspominać.

Dałbym szansę Juniorowi.

No i 2 napastników, defensywny pomocnik, obrońca środkowy...

Ciężko będzie, ale większych niewypałów tak jak ostatnio mam nadzieję, że nie będzie.

Aureliusz
28-05-2007, 00:19
Mam nadzieję, że przyjdzie ten Bąk. :modli:
Potrzebujemy takiego zawodnika. Ma co prawda 34 lata, ale może grać jeszcze przynajmniej 2 lata na wysokim poziomie (a może jak Maldini pociągnie nawet do 40. :hyhy:). Oprócz walorów czysto piłkarskich, mógłby być dobrym kapitanem (no chyba, że Szala :hyhy:). Człowiek z doświadczeniem, obyciem, mógłby być przykładem dla młodych i cieszącym się autorytetem w drużynie.

Kempes
28-05-2007, 00:26
Nie zgadzam sie z niektórymi priorytetami które piszecie ...

np lewa obrona - Edsona forma jest jaka jest ale to wciąż ''relatywnie'' przydający sie obrońca który napewno nie stanowi największej dziury w naszej drużynie (przynajmniej według mnie)

wbrew niektórym uważam że środek pomocy jest obecnie ''najmniej potrzebujący''
powtórze sie któryś raz - spróbowałbym Vukovica na względnie defensywnym i próbował monitorować przez lato czy Bury łapie forme lub czy Junior jednak ma potencjał który pokaże. Jak dla mnie mogli by spróbować nawet Rogera na środku pomocy przy jednoczesnym przestawieniu Edsona na lewą pomoc. Edson obrońcą jest jakim jest ale bardzo mi sie podobają jego ofensywne wejścia i dośrodkowania z lewej strony (jakich w Legii nie widzieliśmy od wieluu lat)

Dla mnie priorytetem środek obrony i atak.
W obronie na środek poza dwójką z pierwszej jedenastki nie mamy ani jednego zawodnika który zasługiwałby na granie w pierwszej lidze.
W ataku nie mamy ani jednego który zapewniałbym stabilność
( Władek i Grzelak jak narazie potrafią zagrać jeden dobry mecz na dwa piachy ,z tym że Grzelakowi dałbym jeszcze szanse bo on czaruje dopiero od pół roku)

ps. Jestem ciekaw co z bramką - tj oczywiście dla mnie szanse powinien dostać Mucha ale warto by było kontynuować tradycje ze zdolnym młodziakiem na ławie który byłby przygotowywany do przejęcia schedy.
Czy Gostomski odpowiedni ? Nie mam pojęcia jak gra ...
Ad pogłosek o Skabie , znam go tylko ze skrótów , m.in dzisiejszego z Lechem - sprawia wrażenie naprawde zdolnego.

Robson_
28-05-2007, 01:15
No Skaba w meczu z Lechem świetnie zagrał. Jednak mimo wszytko dałbym szansę w przyszłym sezonie Musze. Pytanie brzmi, czy Skaba zgodzi się przyjść na ławkę.

Jeśli chodzi o lewą obronę, to Edson gra ostatnio dobrze (dużo lepiej do przodu niż w obronie) , ale bałbym się rozpoczynać sezon z nim i Kiełbowiczem w obwodzie. Ten drugi powinien odejść, a na jego miejsce powinien przyjść ktoś, kto powalczy z Edsonem o pierwszy skład. Mam nadzieję, że do środka obrony przyjdzie Bąk. Z trójki: Balde, Hugo i Dick, chyba tylko ten trzeci mógłby zostać i być tym czwartym stoperem. Boki pomocy mamy w miarę dobre i tu raczej rewolucja nie jest potrzebna. Gorzej jest z środkiem, gdzie imo tylko Vuko zasługuje na grę i to bardziej jako defensywny, niż ofensywny pomocnik. Atak to wielka niewiadoma. Z jej strony Włodar, nasz najlepszy strzelec, z drugiej połamany Grzelak, z trzeciej Korzym i Janczyk, na których raczej siły ataku nie można jeszcze opierać. Będzie jeszcze Szałach po półrocznym leczeniu. Sprzedałbym Nędze, Janczyka wypożyczył, a na ich miejsce jeden, ale konkretny i przede wszystkim skuteczny napastnik.

Pozostaje jeszcze kwestia trenera...

rolnik
28-05-2007, 01:31
Potrzebujemy takiego zawodnika. Ma co prawda 34 lata, ale może grać jeszcze przynajmniej 2 lata na wysokim poziomie (a może jak Maldini pociągnie nawet do 40. :hyhy:). Oprócz walorów czysto piłkarskich, mógłby być dobrym kapitanem (no chyba, że Szala :hyhy:). Człowiek z doświadczeniem, obyciem, mógłby być przykładem dla młodych i cieszącym się autorytetem w drużynie.

Oczywista rzecz jasna :chytry:

Tomi
28-05-2007, 10:07
Skaba jest na 95% u nas. Gram w lidze PESa z gościem, który pracuje z jego bratem i ponoć prawie wszystko z Legią jest już dogadane.

daimler
28-05-2007, 10:16

Oczywista rzecz jasna :chytry:

i nie ma że inaczej :nie:

czy ktoś mógłby wrzucić skrót meczu Odry, tak mówicie ze z Leszkami dobrze grał chciałbym zobaczyć :oczko:

dyha
28-05-2007, 11:09
http://magazynligowy.interia.pl/kolejka/30/12050

Numer
28-05-2007, 11:10
Dziś w Warszawie dojdzie do spotkania Jacka Bąka z przedstawicielami Legii. 34-letni obrońca ma rozmawiać na temat rocznej umowy z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Większość warunków została już ustalona.- Na 90 procent się dogadamy, mamy taką nadzieję. Kontraktu na pewno nie podpiszę, bo klub będzie chciał abym przeprowadził badania lekarskie, ale jeśli obie strony powiedzą w poniedziałek tak, ja swojej decyzji nie odwołam, choćby zgłosiła się do mnie Barcelona - mówi Bąk.
- Ostatnio pojawiła się kolejna bardzo ciekawa oferta z zagranicy, ale ja chcę grać w Legii. Dzwoniono do mnie z Wisły Kraków i przez grzeczność z nimi porozmawiałem, natomiast wolę grać w Legii - powiedział "Gazecie" reprezentant Polski.

ale fajnie

detoxizer
28-05-2007, 12:16
Jakoś jestem sceptyczny wobec takich informacji... Dopóki nie podpisze- nie uwierzę.

Numer
28-05-2007, 13:04
Za 25min Fabian na czacie w wp :hyhy:

casual
28-05-2007, 13:10
Za 25min Fabian na czacie w wp :hyhy:

Dzięki za info 8)

Piotr_D
28-05-2007, 13:40
Witam,

Widzę, że piszecie tu o priorytetowych pozycjach, które należy wzmocnić. Nie zgodzę się co do pozycji lewego obrońcy, gdzie za nowego trenera, mam nadzieję, będzie występował Grzesiek Bronowicki. Leo Beenhakker, człowiek, w którego osąd wierze zdecydowanie bardzije niż w swój (czego nie mogłem napisać np. o Janasie), uważa go za najlepszego w Polsce lewego obrońcę. Także i jak tak uważam, wydaję mi się, że potrzeba mu jedynie trenera, który by go odpowiednio poprowadził. Dlatego nie sugeruję się beznadziejnymi występami Bronowickiego np. w Wiedniu, tylko tymi świetnymi, jak w Chorzowie.. Jako zmiennik Edson, w razie odejścia Kiełbowicz niestety, ale i tak tragedii nie ma.
Do środka obrony dochodzi Bąk, mam nadzdieję, wtedy z Choto stworzy naprawdę konkretny środek defensywy. Jako zmiennik Szala (który pewnie wróci na prawą obronę i będzie miał za zmiennika Piotra Bronowickiego, który już pare razy pokazał, że ta rola go nie przerośnie). O czwarte miejsce na środku rywalizować będą Dick i powracający z wypożyczenia Kuba Rzeźniczak (któremu jak wody brakuje trenera-opiekuna, takiego Jacka Magiery).
Umiejętność gry na dwóch pozycjach w bloku defensywnym braci Bronowickich i Szali jeszcze zwiększa pole manewru.

Weźmy teraz atak. I znowu oceniajać Bartka Grzelaka prędzej zaufam Leo, który stawia go wyżej niż wielu wielu innych (lista rezerwowa kadry, mimo okrojonego przez kontuzje sezonu). Trzeba dać chłopakowi szansę, myślę że na jesień się zaaklimatyzuje i rozwinie pod okiem dobrego trenera (tu jest właśnie problem). Pod okiem Jacka Magiery (którego bardzo szanuję za jego pracę) bardzo ładnie sie rozwija Korzym, trochę szkoda, że w udanej końcówce sezonu przeszkodził mu wyjazd do Izraela. Wróci Szałachowski - Janczyk pójdzie na wypożyczenie. Nie wiadomo co z Włodarczykiem, ale właśnie za niego należałoby pozyskać jednego klasowego napastnika. Jeśli spuszczą Zagłębie, to z Herthy można spróbować wyciągnąć Piszczka, jakimś pomysłem mógłby być Niedzielan (negocjujący podobno z Widzewem). No albo zagranica. Potrzebne wzmocnienie, ale czy to priorytet?

O bokach pomocy, czyli na lewej Roger i zmiennik Smoliński, na prawej Radović i zmiennik Szałachowski, nie ma się co rozpisywać, bo to nasze najsilniejsze pozycje.

Na bramce jest Mucha, młody Gostomski (może by tak śladami Boruca i Fabiana?) oraz na 95% Skaba.

No i wychodzi mi największa potrzeba- środek pomocy. Najbardziej besztany tutaj zawodnik ostatnich czasów- Vuković, wydaje się być jedynym piłkarzem, którego warto zostawić. Burkhardt to straszny leń, w dodatku kontuzjogenny. Junior to samo, tylko 5 lat starszy i do tego ma kłopoty z aklimatyzacją. Poza tym w środku pomocy nie ma miejsca dla tak delikatnie grających piłkarzy, tam trzeba walczyć! Surma to już kompletna tragedia, nawet na rozgrzewce nie potrafi celnie podać na 10 metrów, zero strzału, zero szybkości, zero myślenia. Jak jeszcze można wierzyć, że przy nowym trenerze Burkhardt lub Junior się odrodzą i powalczą z Vuko o ofensywnego pomocnika, to dla Surmy nie widzę żadnej nadziei. Trzydziecha na karku, bez ambicji i robi za gwiazdę, lidera drużyny (przecież kapitan). Nawet nie mam siły przytaczać ile punktów w tym sezonie przez niego straciliśmy.

Podsumowując, potrzeba dwóch klasowych defensywnych pomocników od zaraz! Tylko problem w tym, że jak słucham o przymiarkach na tę pozycję, to się słabo robi. Rachwał, Martins Ekwueme, Strąk.. Ja stawiam na Tomka Jarzębowskiego (100tys. euro klauzuli odstępnego- ale i tak pewnie ITI go nie odkupi, bo wyjdzie czarno na białym że stracili kasę) i kogoś z zagranicy.

Tur
28-05-2007, 17:11
Za to hajsidło ze sprzedanych zawodników można naprawdę porządnie wzmocnić skład. To, że ITI podobno przykręca kurek nie byłoby w tym momencie wytłumaczeniem, bo kwota za Fabiańskiego, Bronowickiego i jeszcze 2-3 maruderów to przynajmniej 5 mln Euro bez konieczności wykładania przez ITI nowych środków.

Można kupić kogoś za Bronowickiego, napastnika, defensywnego i ofensywnego pomocnika płacąc po milion Euro za każdego i jeszcze zostaje na takich jak Bąk, czy Skaba.

Mam tylko nadzieję, że Trzeciak nie zmarnuje tej kasy.

detoxizer
28-05-2007, 19:34
Paweł Strąk w Boaviscie?
www.GOOOL.pl | 2007.05.28 18:21 Już niedługo może się okazać, że jeden z najlepszych defensywnych pomocników Orange Ekstraklasy Paweł Strąk odejdzie z drużyny wicemistrzów Polski i przeniesie się zagranicę.

Podstawowy piłkarz GKS-u Bełchatów ma bowiem ofertę przejścia do portugalskiej Boavisty Porto, w której występują już Rafał Grzelak i Przemysław Kaźmierczak. Portugalczycy obserwowali Strąka w meczu ligowym z Wisłą Kraków i chcieliby wykupić Polaka na rok przed wygaśnięciem jego umowy z bełchatowianami. O zainteresowaniu Strąkiem informuje menadżer piłkarza, Radosław Osuch. "Rzeczywiście Boavista złożyła ofertę nabycia Pawła Strąka, ale pozostały jeszcze kwestie finansowe. Paweł bardzo dobrze czuje się w GKS-ie i niekoniecznie musi odchodzić z niego rok przed wygaśnięciem umowy. Pieniądze, które oferują Portugalczycy nie są rewelacyjne, gdyż za tyle to grają moi zawodnicy w najlepszych polskich klubach, a im się wydaje, że wszystkie nasze zespoły płacą tyle, co Pogoń Szczecin. W tej chwili rozmawiamy, zatem o kontrakcie ponad dwukrotnie wyższym".

Oferta Boavisty nie jest jednak jedyną, jaką utalentowany pomocnik otrzymał w ostatnim czasie. "Do walki o Pawła włączyła się także Austria Wiedeń, która również niedawno obserwowała jego poczynania, a także Legia Warszawa. W najbliższym czasie wybieram się do Niemiec i w czwartek po powrocie spotkam się z prezesem Ożógiem by porozmawiać o przyszłości Pawła. Mogę dodać, że mamy również ofertę z Niemiec i drugiej ligi angielskiej" - zakończył Radosław Osuch.

No nie wiem... Hmmm :hmm:

emjot
29-05-2007, 00:40
Strąk u wasz ??
bierzcie go bierzcie potem będziecie go wyklinać tak jak Surmę :hyhy: :chytry:

detoxizer
29-05-2007, 01:21
Strąk u wasz ??
bierzcie go bierzcie potem będziecie go wyklinać tak jak Surmę :hyhy: :chytry:

Obawiam się, że masz rację...

PS. No i przede wszystkim: u WAS.

Brazylijski piłkarz Edson odmówił wyjazdu na spotkanie o Puchar Ekstraklasy do Łęcznej - donoszą niespodziewanie dziennikarze "Życia Warszawy". To nie pierwsze tego typu zachowanie Brazylijczyka. Już wcześniej były z nim problemy: obrażał się i wyjeżdżał, wyprowadzając z równowagi Mariusza Piekarskiego, który załatwił mu pracę w Legii. Edson ma dzisiaj jechać z zespołem do Łęcznej na spotkanie ćwierćfinałowe o Puchar Ekstraklasy. Odmówił. Stwierdził, że musi lecieć do Brazylii.

Tymczasem trener Jacek Zieliński ma poważne problemy z zestawieniem linii obrony. Nie będzie mógł skorzystać z trzech stoperów: Dicksona Choto i Herberta Dicka, powołanych do reprezentacji Zimbabwe, oraz przebywającego na testach w Portugalii Hugo Alcantary. Boczni obrońcy: Grzegorz Bronowicki (kadra) i Tomasz Kiełbowicz (kontuzja) też nie zagrają w Łęcznej.

Wracaj do Brazylii

Kłopoty z Edsonem zaczęły się po zdobyciu mistrzostwa Polski. Wychwalany pod niebiosa zawodnik szybko obrósł w piórka. Najpierw skonfliktował Brazylijczyków z resztą drużyny. Obrażał się, nie chciał trenować ani grać. Później doszło do rękoczynów w szatni z menedżerem Mariuszem Piekarskim, który sprowadził go do Legii.

W mijającym sezonie rządził grupą brazylijską. Niektórzy piłkarze z Kraju Kawy chcieli się integrować z pozostałymi zawodnikami z drużyny, ale Edson im zabraniał, odciągał ich, wymyślając choćby zajęcia na siłowni.

To jego zasługą jest wyjazd z Polski Eltona Brandao. Utalentowany piłkarz został dwukrotnie złapany na prowadzeniu samochodu, gdy był pod wpływem alkoholu. Towarzyszem popijaw Eltona był Edson.

Doświadczony obrońca Legii co pewien czas mówi, że chce wrócić do Brazylii. Innym razem, że jednak zostanie w Polsce. Chce rozwiązywać kontrakt, po czym mówi o jego przedłużeniu. Wczoraj stwierdził, że zamiast do Łęcznej poleci jednak do Brazylii. Zostawił drużynę w momencie, gdy trener Jacek Zieliński jest zmuszony sięgać do rezerw po Artura Jędrzejczyka, Przemysława Rawę i Przemysława Wysockiego.

Edson pomógł zdobyć Legii mistrzostwo Polski w ubiegłym sezonie, ale w tym przyczynił się do tego, że Legia go nie obroniła. „Pierwszy po pieniądze, ostatni do treningu” – mawiają o Edsonie koledzy z drużyny. Może rzeczywiście niech wraca do Brazylii.
dodał: Redakcja
źródło: Życie Warszawy

Jeżeli to prawda to z całą sympatią do niego: niech spada.

dyha
29-05-2007, 10:22
Mariusz, źródło: Przegląd Sportowy

Legia jest poważnie zainteresowana transferem Kamila Grosickiego z Pogoni. Działaczy z Łazienkowskiej nie odstrasza nawet wysoka cena - milion złotych, jaką za piłkarza zażądał Antoni Ptak. W czwartek napastnik polskiej kadry U-19 przejdzie w stolicy testy medyczne. W sobotę jego występ przeciwko GKS Bełchatów oglądali wysłannicy Hansy Rostock i Stade de Reims. "Jestem po wstępnych negocjacjach z działaczami Legii. Nie wiem, jak wypadnę na testach. Pogoń wysłała Legii wyniki moich badań wydolnościowych ze stycznia tego roku. Były fatalne. No ale za czasów Libora Pali prawie wcale nie trenowaliśmy, trudno więc żeby wyniki były zadowalające" - mówi Grosicki.

Wychowanek Pogoni twierdzi, że teraz jest w lepszej dyspozycji.
"Ostatnio dostałem trochę w kość od trenera Bogusława Baniaka. Do Warszawy na badania zaproszony byłem na poniedziałek, ale wolałem je przełożyć, aby odpocząć nieco po trudach sezonu" - wyjaśnia zawodnik.
Przy Łazienkowskiej oficjalnie nikt informacji o planowanym transferze nie chce potwierdzić. "Jeśli będziemy mieli coś do zakomunikowania, to wszyscy się o tym dowiedzą. Na razie nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia" - powiedział Mirosław Trzeciak.

Transfer Grosickiego nie jest do końca przesądzony. Wiele zależy od rozmowy z piłkarzem i wyników badań. Niedawno, właśnie dopiero po ich przeprowadzeniu, zrezygnowano ze sprowadzenia Błażeja Augustyna z angielskiego Boltonu. Grosicki ma podpisany kontrakt z Pogonią do końca 2011 roku.

detoxizer
29-05-2007, 11:38
Mi się podoba gra Łabędzkiego z Łęcznej. Ma strzał, szybkość, jest młody. Ogólnie sprawia wrażenie wszędobylskiego.

Nie oznacza to oczywiście, że nadawałby się u nas, ale możnaby zaryzykować. Dużo raczej nie kosztuje.

crolick
29-05-2007, 12:33
Bąk nie spotkał się z przedstawiecielami Legii :/ a Edsona chcą w... Lublinie :hihi:

karakan
29-05-2007, 12:39
W Lublinie?!! Motor? :/

Lubinie chyba...choć to i tak jest śmieszne :oczko: :lol2:

rattis
29-05-2007, 12:55
Pozdrawiam z nadmorskiego Żelistrzewa! Jakie bedą transfery w Legii w najbliższym czasie? Mam nadzieję, że wojskowi się nie będą za mocno rozbrajać??? :oczko: [/b]

Numer
29-05-2007, 13:22
Pozdrawiam z nadmorskiego Żelistrzewa! Jakie bedą transfery w Legii w najbliższym czasie? Mam nadzieję, że wojskowi się nie będą za mocno rozbrajać??? :oczko: [/b]

Tego to nikt nie wie :oczko:

detoxizer
29-05-2007, 13:42

Tego to nikt nie wie :oczko:

Nawet Mirek Trzeciak :zlosliwy:

dyha
29-05-2007, 13:46
Skaba piłkarzem Legii

Jak przed chwilą poinformował nas dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak, warszawski klub osiągnął dziś porozumienie w sprawie transferu bramkarza Odry Wodzisław, Wojciecha Skaby. Informacja ma zostać oficjalnie przekazana w najbliższym czasie.

- Z radością mogę potwierdzić, że Wojciech Skaba jest już piłkarzem Legii - stwierdził Trzeciak, dodając: - To młody, utalentowany zawodnik, który ma zdecydowanie walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Cieszymy się, że udało się nam go pozyskać - zakończył dyrektor warszawskiego zespołu.

Skaba ma 23 lata, mierzy 190 cm i waży 71 kg. W pierwszej lidze w barwach Odry rozegrał do tej pory 17 spotkań, w których wpuścił 14 goli. Nie wiadomo jeszcze, jak długim kontraktem związał się z Legią ani jak dużo kosztował warszawski klub; prasa spekulowała o kwotach w okolicach 300 tysięcy Euro

za legia.com.pl

M@+
29-05-2007, 13:46
Bąk nie spotkał się z przedstawiecielami Legii
jezeli chodzi o Bąka... jakos bardzo mnie to nie zdziwiło, ma się spotykac? nie obchodzi mnie to, wazne zeby kontrakt podpisał.A jezeli Legia ma byc tylko argumentem przetargowym to niech spada.

Tuzin
29-05-2007, 13:54
Ja bym Skabe spokojnie dal na pierwszego. Mucha jakos nigdy mnie nie przekonywal.

detoxizer
29-05-2007, 13:56
Skaba piłkarzem Legii

Jak przed chwilą poinformował nas dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak, warszawski klub osiągnął dziś porozumienie w sprawie transferu bramkarza Odry Wodzisław, Wojciecha Skaby. Informacja ma zostać oficjalnie przekazana w najbliższym czasie.

- Z radością mogę potwierdzić, że Wojciech Skaba jest już piłkarzem Legii - stwierdził Trzeciak, dodając: - To młody, utalentowany zawodnik, który ma zdecydowanie walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Cieszymy się, że udało się nam go pozyskać - zakończył dyrektor warszawskiego zespołu.

Skaba ma 23 lata, mierzy 190 cm i waży 71 kg. W pierwszej lidze w barwach Odry rozegrał do tej pory 17 spotkań, w których wpuścił 14 goli. Nie wiadomo jeszcze, jak długim kontraktem związał się z Legią ani jak dużo kosztował warszawski klub; prasa spekulowała o kwotach w okolicach 300 tysięcy Euro

za legia.com.pl

Jeżeli to prawda... Panowie w sumie mało gadania, a jednak coś robią... Mam nadzieję, że tak samo będzie z innymi.

Tuzin
29-05-2007, 14:01
Edson odmówił gry?
Według doniesień "Gazety Wyborczej" Legia na wtorkowy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna prawdopodobnie pojedzie bez wyróżniającego się w ostatnich spotkaniach Brazylijczyka Edsona da Silvy. - Stwierdził, że dla niego sezon już się skończył. Zobaczymy - mówi trener Jacek Zieliński.

Po meczu z Zagłębiem Lubin i ceremonii zakończenia rozgrywek 30-letni brazylijski obrońca uznał, że coś takiego jak PE go nie interesuje. Wcześniej robił co mógł, by wykręcić się z tych rozgrywek (przynajmniej z wyjazdów) i na ogół nie brał w nich udziału. - Zobaczymy co powie we wtorek i czy wsiądzie do autokaru. W przeszłości bywało, że cos mówił, a potem zmieniał zdanie - uważa Zieliński. Edson w tym sezonie faktycznie sprawiał sporo kłopotów - kłócił się z kolegami, trenerem, menedżerem.

W dzisiejszym spotkaniu nie zagrają także Łukasz Fabiański i Grzegorz Bronowicki (zgrupowanie reprezentacji Polski), Dickson Choto i Herbert Dick (kadra Zimbabwe), kontuzjowani Miroslav Radović, Aleksandar Vuković i Sebastian Szałachowski. Nie w pełni zdrów pojechał Tomasz Kiełbowicz. Do kadry wracają Luiz Antonio Junior i Mamadou Balde. Z rezerw zostali powołani Przemysław Wysocki i Przemysław Rawa.

Trzeba jak najszybciej opchnac pajaca. Nie pierwszy taki numer w wykonaniu tej gwiazdki.

detoxizer
29-05-2007, 14:07
Edson odmówił gry?
Według doniesień "Gazety Wyborczej" Legia na wtorkowy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna prawdopodobnie pojedzie bez wyróżniającego się w ostatnich spotkaniach Brazylijczyka Edsona da Silvy. - Stwierdził, że dla niego sezon już się skończył. Zobaczymy - mówi trener Jacek Zieliński.

Po meczu z Zagłębiem Lubin i ceremonii zakończenia rozgrywek 30-letni brazylijski obrońca uznał, że coś takiego jak PE go nie interesuje. Wcześniej robił co mógł, by wykręcić się z tych rozgrywek (przynajmniej z wyjazdów) i na ogół nie brał w nich udziału. - Zobaczymy co powie we wtorek i czy wsiądzie do autokaru. W przeszłości bywało, że cos mówił, a potem zmieniał zdanie - uważa Zieliński. Edson w tym sezonie faktycznie sprawiał sporo kłopotów - kłócił się z kolegami, trenerem, menedżerem.

W dzisiejszym spotkaniu nie zagrają także Łukasz Fabiański i Grzegorz Bronowicki (zgrupowanie reprezentacji Polski), Dickson Choto i Herbert Dick (kadra Zimbabwe), kontuzjowani Miroslav Radović, Aleksandar Vuković i Sebastian Szałachowski. Nie w pełni zdrów pojechał Tomasz Kiełbowicz. Do kadry wracają Luiz Antonio Junior i Mamadou Balde. Z rezerw zostali powołani Przemysław Wysocki i Przemysław Rawa.

Trzeba jak najszybciej opchnac pajaca. Nie pierwszy taki numer w wykonaniu tej gwiazdki.

Tak więc spokojnie. To tylko "doniesienia". :oczko:

Markotny
29-05-2007, 14:11
Skaba ma 23 lata, mierzy 190 cm i waży 71 kg.

:bialy:
29-05-2007, 14:19
Edson odmówił gry?

Wygląda na to, że Twoje życzenie może się spełnić:

Zagłębie Lubin koniecznie chce się wzmocnić przed startem w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Listę życzeń klubu z Lubina otwierają napastnik Krzysztof Gajtkowski oraz brazylijski obrońca Edson. Trener Michniewicz poszukuje lewego obrońcy i najbardziej chciałby kupić Brazylijczyka Edsona z Legii Warszawa. Dwa sezony wcześniej Edson był jednym z największych objawień w lidze - imponował niezwykle silnym strzałem z dystansu i stałych fragmentach gry, po których strzelał wiele bramek. Ostatni sezon w jego wykonaniu był już mniej udany - zdarzało się, że siedział na ławce rezerwowych, przegrywając rywalizację z Grzegorzem Bronowickim lub Tomaszem Kiełbowiczem.

Robson_
29-05-2007, 14:45
Skaba to dobry transfer. Chyba najzdolniejszy obecnie bramkarz naszej lidze. Ostatnią rundę miał zdecydowanie lepszą niż Fabian.

Jeśli te fochy Edsona to prawda, to trzeba się go pozbyć.

M@+
29-05-2007, 15:11
Skaba ma 23 lata, mierzy 190 cm i waży 71 kg.
jakby trochę za mało :hyhy:
a jezeli chodzi o Edsona.. przyda się kazdy hajs... opchnąć go do Zagłębia..

Flip
29-05-2007, 15:14
e tam będzie latał między słupkami 8)