PDA

Zobacz pełną wersję : Ekstraklasa w TV Polsat?

MaxyM
16-07-2003, 09:16
Jest wielce prawdopodobne, że w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy widzowie nie posiadający dekodera Canal+, zobaczą bramki z ligi w telewizji "otwartej". Tworzeniem nowego programu o polskiej lidze już zajął się Mateusz Borek.

Telewizja Polsat jest blisko kupienia praw sublicencji na polską ligę, ale umowa jeszcze nie została podpisana.

Według informacji "Gazety Wyborczej" oferta została złożona trzem telewizjom, ale najbliżej finalizacji jest Polsat, który już przygotowuje nowy program o piłkarskiej ekstraklasie.

- To prawda, że jesteśmy o krok od pomyślnego zakończenia negocjacji, ale one jeszcze trwają - powiedział "GW" Piotr Nurowski, członek rady nadzorczej Polsatu, odpowiedzialny w tej stacji za zakupy sportowe. - Przygotowujemy się do sportowej ofensywy. Chcemy zrobić naprawdę dobry program o ekstraklasie. Z komentarzami, opiniami ekspertów, ale też z udziałem kibiców.

Według gazety "Press" tworzeniem nowej formuły programu o lidze zajął się Mateusz Borek.

(INTERIA.PL/GW)

Kawa
16-07-2003, 09:22
Czyli beda pokazywac tylko bramki? Lepsze to niz nic.

Beny
16-07-2003, 09:24
... a oprocz Borka, jeszcze Kołtoń i Iwanow.

Mimo, że mam C+ to wyrażam nadzieję, iż nie :* tego, jak Gola w TVP, bo jak go oglądałem to chciało mi się ;(

Aureliusz
16-07-2003, 17:41
A mnie to szczerze mówiąc, to już ani ziembi ani grzeje. Od niedawna jestem już szcześliwym posiadaczem Canal+, więc wcale się nie zmartwię, jak to się skończy fiaskiem.

Unico
16-07-2003, 17:42
Znając "profesjonalizm" Borka, Kołtonia i tego całego Polsatu to jak kupią tą licencję to zrobią jakąś tandetę. Tak jak to było z Bundesligą - godzina gadana i plotkowania plus 5 minut skrótów spotkań z ostatniej kolejki.

Wasil
16-07-2003, 17:52
To dobra wiadomość. Wreszcie można będzie obejrzeć skróty spotkań naszej ligi , nie obrazilłbym się jakby były też mecze :>. Oby Borek i Kołtoń wykonali dobrą robotę.

Ostry
16-07-2003, 20:50
Póki co się cieszę.Na razie nie mam jeszcze Canal+,tak więc taki program by mnie ucieszył :) Mam nadzieję,że go porządnie zrobią.Bądźmy dobrej myśli ;)

aaadamm
28-07-2003, 10:18
i po sprawie.....kurde...a ja nie mam c+ :((((( fakac !!!!

Canal Plus będzie prawdopodobnie jedyną stacją telewizyjną, która pokazywać będzie piłkarską ekstraklasę

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", Canal Plus będzie prawdopodobnie jedyną stacją telewizyjną, która pokazywać będzie piłkarską ekstraklasę.

Z rozmów wycofała się TVP, zaś Polsat na razie nie odpowiedział na propozycję Canal Plus.

"Niewykluczone, że zostaniemy na rynku sami i wcale nie wynika to z naszej pazerności. Po prostu warunki przedstawione przez inne stacje są nie do zaakceptowania" - powiedział Jacek Okieńczyc, dyrektor do spraw sportu w Canal Plus.

http://www.wirtualnemedia.pl

Michał89
28-07-2003, 10:53
Mam Canal+ na chacie ale kto wie jak dlugo jeszcze...Trzeba przyznać że Canal+ potrafi najlepiej pokazać polską ligę.To co pokazywali w dwójce było beznadziejne.Ale lepsze to niż nic.Nie każdego stać na dekoder.

_Bart
02-08-2003, 12:06
Jest niemal pewne, że to Polsat będzie pokazywał bramki z naszej piłkarskiej ekstraklasy. Stacja już szykuje się do produkcji godzinnego magazynu.

Przypomnijmy, że prawa do pokazywania ligi ma na wyłączność kodowany Canal Plus. Stacja co sezon - do 2005 roku - płaci klubom 12 mln USD. Już od trzech lat, czyli od momentu podpisania umowy ze wszystkimi zespołami I i II ligi, mówi się, że polska piłka powinna trafić do jednej ze stacji otwartych w postaci magazynu podsumowującego wydarzenia kolejki.

Do tej pory nic z tego jednak nie wyszło, głównie ze względu na wymagania finansowe Canalu. Stacja ta chciała za sublicencję 10 procent wartości umowy z PZPN - a więc ponad milion USD za sezon. Dla telewizji otwartych ta suma była nie do przyjęcia. Z kolei ich propozycje - opiewające na 100-150 tys. USD - z miejsca były odrzucane przez Canal Plus. W tym roku z obu stron wreszcie nastąpił przełom.

Jedni chcą zapłacić więcej, drudzy żądają mniej.Pośrednik w handlu prawami do sublicencji - firma SportFive Andrzeja Placzyńskiego - jeszcze miesiąc temu rozmawiała z TVP, Polsatem i TVN.

Dziś wydaje się, że jedynym poważnym graczem w tej bardzo zawiłej rozgrywce pozostał Polsat, choć jego szefowie twierdzą, że nie zdziwią się, gdy na koniec umowę podpisze TVP lub TVN.- Na dzień dzisiejszy nie ma takiego tematu - zapewnia wprawdzie szef sportu "publicznej" Janusz Basałaj, ale zaraz dodaje. - Dopóki piłka w grze...

Jedno jest pewne, w niedzielę, 10 sierpnia, po zakończeniu wszystkich meczów pierwszej kolejki sezonu 2003/2004 bramki, które padną na boiskach ekstraklasy, zobaczymy tylko w magazynie ligowym Canalu Plus.

- Jeśli się dogadamy ze SportFive i Canal Plus, to i tak zaczniemy najwcześniej we wrześniu - mówi szef sportu w Polsacie Marian Kmita. Jego dziennikarze już od miesiąca przygotowują się do prowadzenia nowego magazynu ligowego.- Bez dwóch zdań jesteśmy w stanie wyprodukować program, który nie będzie gorszy od uważanego za wzór magazynu Canal Plus - zapowiada Piotr Nurowski - członek rady nadzorczej Polsatu, uważany za najbardziej zaufanego człowieka właściciela stacji Zygmunta Solorza.

- Ich oferta jest obecnie najbardziej konkretna - potwierdza Andrzej Placzyński. Jak się dowiedzieliśmy, Polsat chce zapłacić za sublicencję 300 tysięcy USD. Pieniądze ma wyłożyć "Grupa Żywiec", która w ubiegłym sezonie jako sponsor transmisji z Ligi Mistrzów promowała na billboardach w całej Polsce markę Warka. Do grupy należą też oczywiście browary "Żywiec", a także EB i Heineken (właściciel całego holdingu). Od września grupa będzie też właścicielem marki "Królewskie". Niewykluczone więc, że to właśnie ulubione piwo warszawiaków będzie "sponsorować" magazyn ligowy w Polsacie lub TV4, bo także ta stacja wchodzi w grę jako miejsce jego nadawania.

Dla Canal Plus kasa, którą oferuje Zygmunt Solorz, nie jest specjalnie satysfakcjonująca, ale w obecnej sytuacji rynkowej do przyjęcia.

Sprawa rozbija się o dwie inne sprawy: czas nadawania magazynu w stacji otwartej oraz kto ma produkować materiały.Polsat chciałby pokazać swój program w niedzielę o godz. 19 i korzystać tylko z tego, co przyśle mu Canal Plus (to zmniejsza koszty, bo nie trzeba wysyłać na stadiony swoich kamer i dziennikarzy).

W niedzielę o godz. 20 Canal nadaje jednak magazyn Liga Plus Ekstra. Za jego obejrzenie abonenci płacą co miesiąc sporą kasę. Nic więc dziwnego, że szefowie kodowanej stacji wolą, by program nadawany za darmo w telewizji otwartej nie zaczynał się wcześniej. Niebagatelne znacznie ma też fakt, że Polsat i TV4 są dostępne na platformie cyfrowej konkurującej bezpośrednio z Cyfrą Plus, a ostatnio mocno się reklamującej. Między innymi dlatego nie ukrywają, że wciąż liczą na ofertę z TVP.

Z kolei Polsat deklaruje elastyczność. Trudno będzie wprawdzie przenieść program na niedzielę na godz. 21, bo wtedy we wszystkich kanałach ich platformy zaczynają się filmy, co wiąże się także ze sprzedażą czasu reklamowego, ale nie wykluczają emisji magazynu w poniedziałek.

- Jeśli tylko obu stronom wystarczy determinacji, na pewno się dogadają - kończy Andrzej Placzyński.

za ŻW

Ja tam mam cAnal ale wspolczuje tym co nie maja. Jak dla mnie liga musi byc w tv ogolnodostepnej gdyz mysle ze to przez cAnal nie ma sponsorów (kto by sie chciał reklamować w tv dla wybranych)

Nazgul
02-08-2003, 13:16
Ja tam mam cAnal ale wspolczuje tym co nie maja. Jak dla mnie liga musi byc w tv ogolnodostepnej gdyz mysle ze to przez cAnal nie ma sponsorów (kto by sie chciał reklamować w tv dla wybranych)

Dla jakich znów wybranych?
Każdy może kupić dekoder...

A co do ligi w Polsacie: Już sobie wyobrażam duet Kołtoń - Borek w magazynie ligowym :) Dzięki, postoję. Smokowski rządzi ;)

_Bart
02-08-2003, 13:19

Dla jakich znów wybranych?
Każdy może kupić dekoder...

A co do ligi w Polsacie: Już sobie wyobrażam duet Kołtoń - Borek w magazynie ligowym :) Dzięki, postoję. Smokowski rządzi ;)

jeśli tak uważasz to powiedz mi czy bezrobotnego kibica interesujacego sie piłką nożna stać na opłacanie abonamentu C+ bo ja gdyby nie karta tv(dekodowanie za free gdybyś nie wiedział) napewno nie pozwoliłbym sobie na taką uczte

Nazgul
02-08-2003, 14:51
jeśli tak uważasz to powiedz mi czy bezrobotnego kibica interesujacego sie piłką nożna stać na opłacanie abonamentu C+ bo ja gdyby nie karta tv(dekodowanie za free gdybyś nie wiedział) napewno nie pozwoliłbym sobie na taką uczte

Stary, to jest inna rozmowa.

Sformułowanie "Dla wybranych" ja rozumiem jako "Tobie wolno a Ty won".

_Bart
02-08-2003, 15:54

Stary, to jest inna rozmowa.

Sformułowanie "Dla wybranych" ja rozumiem jako "Tobie wolno a Ty won".

i tak jest z C+ a dokładnie z Cyfrą + jak podpiszesz z nimi cyrograf na rok i przestaniesz płacić to Cie naliczaja na jakas chora opłate. Dla mnie to znaczy że ludziom których na to nie stać "nie wolno" mieć Cyfry.

ale nasza wymiana zdań widze ze w tym przypadku nie bedzie chyba miała sensu bo Ty inaczej postrzegasz wyrażenie "dla wybranych" niż ja

krollek
02-08-2003, 17:41
Przecież abonament za Canal+ to tylko 39zł - jak podzielisz sobie na 31dni to Ci wyjdzie po 1zł dziennie a to dużo nie jest :)

_Bart
02-08-2003, 17:55
Przecież abonament za Canal+ to tylko 39zł - jak podzielisz sobie na 31dni to Ci wyjdzie po 1zł dziennie a to dużo nie jest :)

ja pisałem o Cyfrze+ tam pakiet Z C+NIEBIIESKIM kosztuje 76 zł moze taniej jest w kablu naprawde nie wiem co nie zmienia faktu ze jak nie masz dobrych starych(albo masz do wyboru czy kupić coś do chleba czy wykupic sobie C+ - to mowa o ludziach co nie zarabiaja sa na emeryuturze/rencie lub zarabiaja mało) to Ci C+ nie odkoduja

Nazgul
02-08-2003, 19:36

Uściślijmy - za analoga w kablówce...

rkwa
03-08-2003, 01:25
ekstraklasa ekstraklasa,ale co z 2 liga?Zlikwidowali ''przedsionek ekstraklasy'' i juz nikt o tym nie mysli,szczegolnie ze w tym sezonie 2 liga bedzie bardzo ciekawa.

pozdro.

krollek
03-08-2003, 07:06

Uściślijmy - za analoga w kablówce...
tak mój błąd :)
ale dla mnie bez C+ się nieda wytrzymać - zawsze można puścić i trafić na ciekawy meczyk :)