PDA

Zobacz pełną wersję : Ulica Kazimierza Deyny !!!!!

wokulski
06-10-2005, 18:11
Za http://legialive.pl/news.php?NewsID=16020

Powstała ulica Kazimierza Deyny

Idol kibiców z Łazienkowskiej Kazimierz Deyna doczekał się ulicy swojego imienia. Na warszawskim Bemowie przy ulicy Górczewskiej powstają nowe osiedla i właśnie w tamtych okolicach znajdziecie tabliczki z napisem "ulica Kazimierza Deyny". Pomysł nadania jednej z warszawskich ulic imienia "Kaki" powstał już dawno. W czerwcu Stowarzyszenie Kibiców przed jednym ze spotkań zbierało podpisy w tej sprawie. Było kilka pomysłów co do lokalizacji ulicy. Część osób chciała aby znajdowała się ona możliwie jak najbliżej stadionu np. wewnętrzna uliczka między Myśliwiecką a trybuną Krytą. Ostatecznie jednak skończyło się na tym, że Rada Warszawy przyznała tą nazwę nowej ulicy między Górczewską a Pełczyńską przy Tesco na Górcach Starych.

:brawo: To od dzisiaj jest miejsce gdzie chciałbym mieszkać :).

Włóczykij
06-10-2005, 18:19
Takie z tamtych okolic Górce jak z Bielan Ursynów :brawo: :ucieka:

ulica trochę mało widoczna i uczęszczana jak na takiego imiennika
:roll:

a może się czepiam :hmm:

Raffi
06-10-2005, 18:37
a co to niby jest? Jelonki? :hmm:

Cezdor
06-10-2005, 18:55
Mieszkam 100 metrów od tej ulicy. Dopiero dziś się dowiedziałem.

Włóczykij
06-10-2005, 18:59

na moje jelonkowskie oko to Chrzanów mości panie 8)

a Jelonki to napewno nie są, bo to nie ta strona ulicy :oczko:

Cezdor bo tak naprawdę mało kto kojarzy, że owa ulica wogóle istnieje skoro tam nawet nie ma zwykłej ulicy, tylko ślepa uliczka dla mieszkańców nowych bloków gdzie mogą zaparkować... :roll:

widze ją z okna :hyhy:

Koko
06-10-2005, 19:02
No nie wiem Amba... Tam obok mieszka moja Anetka i to Górce są z tego co wiem. A, że ulica mała to nie wiem jakie to ma znaczenie. Liczy się pamięć i chęci. Nie oczekiwałem ze jakas wielka ulica nagle zmieni nazwe na ul.Kazimierza Deyny :hmm: Jak dla mnie bardzo dobra decyzja ;)

Włóczykij
06-10-2005, 19:09
No nie wiem Amba... Tam obok mieszka moja Anetka i to Górce są z tego co wiem. A, że ulica mała to nie wiem jakie to ma znaczenie. Liczy się pamięć i chęci. Nie oczekiwałem ze jakas wielka ulica nagle zmieni nazwe na ul.Kazimierza Deyny :hmm: Jak dla mnie bardzo dobra decyzja ;)

Ok, masz rację za 20 lat jak już wybudują metro na Jelo i obok tego jedynego bloku na ulicy Deyny bedzie stalo nowe osiedle będzie dobrze, a narazie to tylko mała uliczka, jeden blok i panorama ... pól kukurydzianych :zlosliwy:

c_zary
06-10-2005, 19:14

na moje jelonkowskie oko to Chrzanów mości panie 8)

Na oko wladz miasta, to sa Gorce jednak.

http://legialive.pl/zdjecia/ulicadeyna3.jpg

Raffi
06-10-2005, 20:20
System MSI pełen paranoi bywa, a czasem podział na osiedla jest historycznie jeszcze drobniejszy niż wg systemu, ale Chrzanów to mi się kojarzy z ziemią za Lazurową, tutaj to już chyba nawet Blizne bliżej jest, a tak w ogóle to chyba jednak Górce

c_zary
06-10-2005, 20:49
System MSI pełen paranoi bywa, a czasem podział na osiedla jest historycznie jeszcze drobniejszy niż wg systemu, ale Chrzanów to mi się kojarzy z ziemią za Lazurową, tutaj to już chyba nawet Blizne bliżej jest, a tak w ogóle to chyba jednak Górce
A imo to sa na bank Gorce, a Ambie po prostu pojebala sie Polczynska z Pelczynska, a Tesco na Karolinie z Tesco przy Gorczewskiej. Chrzanow jest zupelnie gdzie indziej, za Lazurowa tak jak piszesz wlasnie. Ot, cala historia.

Włóczykij
06-10-2005, 20:56
A imo to sa na bank Gorce, a Ambie po prostu pojebala sie Polczynska z Pelczynska, a Tesco na Karolinie z Tesco przy Gorczewskiej. Chrzanow jest zupelnie gdzie indziej, za Lazurowa tak jak piszesz wlasnie. Ot, cala historia.

Fakt :hyhy:
Pomyliły mi się, ale nie ulice i hipermarkety o których piszesz, a osiedle nowych domków jednorodzinnych po drugiej stronie Górczewskiej w nowo powstałym osiedlu z jednym z wolno stojących bloków przy Lazurowej na wysokości owej uliczki :roll:
Ulica Deyny jest w głębi nowego osiedla i stąd ta wtopa ;)

CywiL
06-10-2005, 20:58
Jedyne prawilne Górce to Górce Nowe czyli osiedle pomiedzy Bemowem ,a Osiedlem Przyjażń... :zlosliwy:
Ulica Kazimierza Deyny znajduje sie na Górcach Starych które znajdują się z kolei pomiedzy Yelonkami ,a Bemo.
I tej wersji się trzymajmy ,a Amba ma sporo racji bo nikt tych terenów z Górcami nie kojarzy....

zenek41
06-10-2005, 23:08
Mysle ze nie wazne gdzie ale najwazniejsze ze jest i bedzie istniec do konca naszych dni

Sahal
07-10-2005, 01:30
Nie wiem, po co ta dyskusja. Kiedyś to będzie prawie centrum stolicy. Tam gdzie teraz są Górce, to w momencie mego narodzenia była łąka, gdzie mój szanowny ojciec chadzał sobie z moją szanowną matką na spacery :hyhy:

EDIT: A nieco dalej nikt nie wchodził, bo było lotnisko wojskowe...

EDIT2: Całych zasług nie przypisywałbym imć Kaczorowi, bo władze dzielnicy Bemowo zdają się być bardzo przychylne Legii ogólnie, a szczególnie CWKS, które występuje nawet pod nazwą CWKS Legia Bemowo, tudzież SKLW, które na Bemowie właśnie organizowała turniej kibiców...

Włóczykij
07-10-2005, 08:20
Nie wiem, po co ta dyskusja. Kiedyś to będzie prawie centrum stolicy. Tam gdzie teraz są Górce, to w momencie mego narodzenia była łąka, gdzie mój szanowny ojciec chadzał sobie z moją szanowną matką na spacery :hyhy:

EDIT: A nieco dalej nikt nie wchodził, bo było lotnisko wojskowe...

EDIT2: Całych zasług nie przypisywałbym imć Kaczorowi, bo władze dzielnicy Bemowo zdają się być bardzo przychylne Legii ogólnie, a szczególnie CWKS, które występuje nawet pod nazwą CWKS Legia Bemowo, tudzież SKLW, które na Bemowie właśnie organizowała turniej kibiców...

:leze:
chyba centrum Bemowa ewentualnie :chytry:

Raffi
07-10-2005, 08:37
Ostatnio w radio leci reklama jednego z developerów, dotycząca osiedla na Górcach, zachwalająca jego "śródmiejską lokalizację" :ucieka: :rotfl:

W temacie : dobrze że taka ulica jest i tyle.

legart
07-10-2005, 10:06
Ostatnio w radio leci reklama jednego z developerów, dotycząca osiedla na Górcach, zachwalająca jego "śródmiejską lokalizację" :ucieka: :rotfl:

W temacie : dobrze że taka ulica jest i tyle.

Osiedle Zielone Zacisze na styku Zacisza i Bródna też reklamują że blisko Centrum, tylko kurna do Śródmieścia pięćsetka z tamtąd jedzie jedyne 40 minut bez korków.

PS Dobrze że w końcu Kazio ma swoją ulicę, teraz czekam na stadion im. Kazimierza Deyny.

zenek41
07-10-2005, 10:27
Na stadion to pewnie jeszcze dlugo poczekamy

Sahal
07-10-2005, 11:58

Nie rozumiem reakcji... Napisałem prawie. Dwadzieścia lat temu w tamtym miejscu naprawdę było tylko Osiedle Przyjaźń i niewiele więcej. Jakieś zaczątki budowy bloków przy Powstańców. Był stary kościół który teraz jest za osiedlem. A popatrz jak szybko Warszawa weszła w to miejsce i o wiele dalej. To temat na inną dyskusję, ale w tej chwili jest to większa z dzielnic Warszawy, a jeszcze niedawno było to zadupie...

EDIT: PS. Ja też to znam tylko z opowieści, bo sam tego pamiętać nie mogę. Jeździłem tam ewentualnie w wózku. Coś mi się przypomina, że gdzieś w okolicach mojego narodzenia otworzyli Halę Wola.

MK
07-10-2005, 13:02
A latach 70-tych na Saskiej Kępie w miejscu aleji Stanów Zjednoczonych kapusta rosła 8)

Mazi
07-10-2005, 13:28
Ja się cieszę, że taka ulica wogóle powstała. Również czekam na nazwę stadionu z JEGO nazwiskiem, ale obawiam się, ze w dobie powszechnej komercji nasz stadion będzie miał nazwę sponsora który wyłoży najwięcej kasy... :( obym się mylił.

MTP
07-10-2005, 13:35
I dobrze ze jest przychylne ale wystepowanie pod nazwą CWKS Legia Bemowo jest dla mnie nie smaczne.Legia jest klubem calej Warszawy a nie tylko Bemowa.EOT

Zgadzam sie z Rafiim jest ulica i jest dobrze.

CywiL
07-10-2005, 22:39

Nie rozumiem reakcji... Napisałem prawie. Dwadzieścia lat temu w tamtym miejscu naprawdę było tylko Osiedle Przyjaźń i niewiele więcej. Jakieś zaczątki budowy bloków przy Powstańców. Był stary kościół który teraz jest za osiedlem. A popatrz jak szybko Warszawa weszła w to miejsce i o wiele dalej. To temat na inną dyskusję, ale w tej chwili jest to większa z dzielnic Warszawy, a jeszcze niedawno było to zadupie...
.

Troszeczkę pojechałeś...
Jelonki ostatnio obchodziły chyba 50-lecie , zresztą co mówić o Yelonkach skoro 20 lat temu to i osiedle Górce już było...

Sahal
08-10-2005, 15:08
Troszeczkę pojechałeś...
Jelonki ostatnio obchodziły chyba 50-lecie , zresztą co mówić o Yelonkach skoro 20 lat temu to i osiedle Górce już było...

50-lecie to obchodziło i owszem, ale Osiedle Przyjaźń na Jelonkach :chytry:
Proszę najpierw sprawdzić, a potem kwestionować...

Dwadzieścia lat to dość odległy horyzont czasowy, ale w tej kwestii tylko umowny. Tak konkretnie w tym roku skończę 25 lat, a w okolicach tego wieku załóżmy widełki 2-3 letnie i będzie się wszystko zgadzać... dociekliwym.

CywiL
08-10-2005, 18:28
Troszeczkę pojechałeś...

50-lecie to obchodziło i owszem, ale Osiedle Przyjaźń na Jelonkach :chytry:
Proszę najpierw sprawdzić, a potem kwestionować...

Dwadzieścia lat to dość odległy horyzont czasowy, ale w tej kwestii tylko umowny. Tak konkretnie w tym roku skończę 25 lat, a w okolicach tego wieku załóżmy widełki 2-3 letnie i będzie się wszystko zgadzać... dociekliwym.

Co do Jelonek to masz 100% racji pomyliło mi się... :wstyd:
Co do Górc to mieszkam tu od urodzenia , jak miałem 6 lat ( teraz mam 28 ) to bloki przy Łagowskiej i Bolkowskiej już stały....

Tuzin
08-10-2005, 22:03

EDIT: PS. Ja też to znam tylko z opowieści, bo sam tego pamiętać nie mogę. Jeździłem tam ewentualnie w wózku. Coś mi się przypomina, że gdzieś w okolicach mojego narodzenia otworzyli Halę Wola.

Jedna z cech szczegolnych komunistycznej urbanistyki bylo budowanie nowych osiedli w szczerym polu - widac to w kazdym wiekszym miescie w kazdym z panstw bloku wschodniego. Traktuj to wiec jako ewenement a nie element naturalnego rozwoju Warszawy, ze nagle tam pojawilo sie "miasto". Centrum stolicy - owszem - przesuwa sie teraz nieco na zachod ale docelowo swoim zasiegiem bedzie konczyc sie na ulicy Towarowej.

Sorry za ot.

krzysiek(L)
09-10-2005, 15:51
http://img380.imageshack.us/my.php?image=ulicadeyny13zn.jpg
http://img380.imageshack.us/my.php?image=ulicadeyny27ro.jpg

Sharn
09-10-2005, 16:16
No i ulica Deyny na Górcach - kto by pomyślał. 8) Oczywiście wolałbym żeby jego imieniem nazwali jakąś ulicę bardziej reprezentatywną (Roosvelta albo innego ch.ja polityka) ale cieszmy się z tego co mamy. Zwłaszcza, że to krok od mojego osiedla jest... :hyhy:

Norbas
10-10-2005, 20:26
Mnie powstanie tej ulicy właśnie w tamtym miejscu wcale nie cieszy :(
Nie tak miało być, ale po raz kolejny zostaliśmy najnormalniej w świecie wydymani przez polityków. Tym razem przez jaśnie wielmożnych radnych z PiS-u.... Eh szkoda gadać
Nigdy nie zapomnę argumentacji że tam a nie w okolicach stadionu Legii: ludzie kupili tam mieszkania i muszą mieć adres, kredyty wzięli, nie mogą się do W-wy sprowadzić bo kluczy nie dostaną jak pieniądze na konto inwestora nie pójdą i takie tam....
I jeszcze zwodzenie, że jak tam już będzie ulica to nam rondo patafiany na pocieszenie zrobią....

Junior89
10-10-2005, 20:34
:brawo: chociaż bardziej cieszyło by mnie miejsce nieco bardziej strategiczne :oczko:

wokulski
10-10-2005, 20:53
:brawo: chociaż bardziej cieszyło by mnie miejsce nieco bardziej strategiczne :oczko:
Ale jest ulica i to jest najważniejsze

emse
05-12-2005, 19:43
Super, że tak sie stało

Fizi
05-12-2005, 19:44
no to super, że super

Sahal
05-12-2005, 20:16
Ostatnio się dowiedziałem, że moja koleżanka mieszka właśnie na Deyny :)

Creator
05-12-2005, 23:33
Może dostanie od prezesa karnet na Legię za to :hyhy:

Sahal
05-12-2005, 23:53
Może dostanie od prezesa karnet na Legię za to :hyhy:

Prędzej od prezesa tej spółdzielni :)