PDA

Zobacz pełną wersję : II liga....

Radio
14-07-2003, 09:57
Tak się zastanawiam i stawiam duże piwo temu kto na dzień dzisiejszy powiwe (albo npisze) jak będzie wyglądała II liga w sezonie 2003/04.
Kilka kwiatków: Piotrcovia-Pogoń, Pogoń-Stilon, Ceramika-Widzew, Polar-Śląsk (choć to się na dzień dzisiejszy trochę oddaliło), Polonia, Widzew. No i niech mi powie kto jest temu winien? Handlują jak w NHL (tylko że tam są większe sumy)

Dorsz
14-07-2003, 10:04
Nie wiem jak, ale chciałem dodać do tej układanki jeszcze Klub Bez Stadionu Polonię Warszawa, jak oni dostaną licencje to idę z transparentem o treści „oszuści” pod PZPN.

Kiju
14-07-2003, 10:12
Gdyby w 2 lidze zagrały taki druzyny jak:Śląsk,Arka,Łks,Cracovia,Jagiellonia,Widzew,Beł chatów.....a troche kibiców maja tez Zagłebie Lubin i KSZO to liga byłaby całkiem ciekawa.

Dorsz
14-07-2003, 10:18
To zakrawa na paranoję, w ponad 40 milionowym kraju, pierwsza liga będzie liczyć 14 drużyn w tym większość z prowincji. Zasłużone drużyny dla polskiej piłki będą grać w 2 lidze. Stadionów jak nie było tak nie ma jak i pieniędzy, reprezentacja zakrawa o kpinę, a szkolenie młodzieży to cyrk. Z drugiej strony 5 milionów rodaków bez pracy to też nie jest normalne jak i rząd, w którym codziennie wybucha afera.

Beny
14-07-2003, 10:35
Gdyby w 2 lidze zagrały taki druzyny jak:Śląsk,Arka,Łks,Cracovia,Jagiellonia,Widzew,Beł chatów.....a troche kibiców maja tez Zagłebie Lubin i KSZO to liga byłaby całkiem ciekawa.

Piszesz "... w 2 lidze (...) Widzew..." - czyli co, wynika z tego, że nie zdążycie uzupełnić wniosku licencyjnego do 21.07.???

A co do drużyn z drugiej ligi, to moim zdaniem dobrze, że jest rotacja. Dlaczego? Bo najwidoczniej drużyny, które mają tradycje, kibiców, nie mogą poradzić sobie organizacyjnie i sportowo, a jeśli są od nich lepsi to dlaczego nie mają grać na ich miejscu w I lidze??? Nigdzie tak nie ma, że gra tradycja i osiągnięcia z przeszłości, liczy się to co prezentują drużyny teraz, w danej chwili. Za osiągnięcia z lat poprzednich to kiedyś przyznawano medale! A teraz liczy się brutalna rzeczywistość! A jak ktoś chce, to po latach upokorzeń może grać lepiej i mieć klub na całkiem zdrowych zasadach: Zagłębie, Cracovia, Lechia itp. Czego należy życzyć Stomilowi, Pogoni, Śląskowi i innym...

Może właśnie takie rotacje wśród drużyn, które notabene trwają już od dawna (Kto pamięta, co się mówiło o awansie np. Stomilu w połowie lat 90-tych, czy Sokoła Pniewy jeszcze wcześniej?), wprowadzą normalność w polskiej piłce ligowej, dodając do tego oczywiście wymogi licencyjne PZPN od poprzedniego sezonu, ich rygorowość od sezonu 2003/2004 i co mnie osobiście cieszy najbardziej wymogi licencyjne UEFA od sezonu 2004/2005! Może dzięki temu wypleni się z ligi pseudodziałaczy pokroju Gondora, Ptaka, czy innych hosztaplerów! A że kosztem zasłużonych klubów? Cóż każda rewolucja niesie za sobą ofiary!!

Radio
14-07-2003, 10:37
Paranoją to jest obecność lewych działaczy. Ja jestem nawet za tym aby I liga byłą w składzie trzyzespołowym (tyle ile jest licencji na dzień dzisiejszy) lub zakazać istnienia piłkarzqa zawodowego w Polsce jako jednego z możliwych etatów i powrót do piłki amatorskiej. Bo na Legię i tak bym chodził....

Dorsz
14-07-2003, 10:46
Paranoją to jest obecność lewych działaczy. Ja jestem nawet za tym aby I liga byłą w składzie trzyzespołowym (tyle ile jest licencji na dzień dzisiejszy) lub zakazać istnienia piłkarzqa zawodowego w Polsce jako jednego z możliwych etatów i powrót do piłki amatorskiej. Bo na Legię i tak bym chodził....

Jeżeli to miałoby spowodować ligę z prawdziwego zdarzenia za około pięć lat, to też jestem za.

Co robi ten palant Lato w Sejmie? Pytam z ciekawości, bo taką miał piękną broszurkę o tym co zrobi dla polskiej piłki jak wejdzie do koryta.

Radio
14-07-2003, 10:50
Palant Lato w Senacie nie robi nic (uznaję go za byłego znakomitego zawodnika ale to co robi w parlamencie wpływa na jednoznaczną obecna jego ocenę). Lato umiał tylko dobrze kopac piłkę więc jako zwykły obywatel wiele więcej nie umie. Poza tym to człowiek starych układów które tak bardzo chcemy zniszczyć, no i nawet swojej Stali nie potrafi pomóc, więc o czym tu mówić.

Beny
14-07-2003, 10:59
Lato - to w Senacie, a nie w Sejmie ( :look: http://www.senat.gov.pl/k5/senat/senator.htm).
A co on tam może zrobić sam, na 100 senatorów jest jeden, nawet jak kilku przekona, to jeszcze jest kilka trudności, np. 75% Senatu to SLD i pobratyńcy, którzy najpierw muszą "klepnąć" ustawy, które przeszły w Sejmie, a nie zajmować się sportem, od tego jest np. Komisja Nauki, Edukacji i Sportu. Tylko ciekawe, czym ona się zajmuje? :hmm: :hmm:
:* i ja na to wszystko płacę podatki :fu: :help:

Radio
14-07-2003, 11:14
Beny Lato wszedł do Senatu z listy SLD! Więc jeżeli by chciał/umiał coś zrobić to miałby duuuże poparcie tylko że on nic nie robi!

Dorsz
14-07-2003, 11:18
Dokładnie!

Dopasował się do całej reszty tych komunistycznych darmozjadów. Bądź był już taki, jak oni od samego początku. Werbowali kogo się da by zyskać punkty, nawet Florka, ten to dopiero jest wałkoń.

Beny
14-07-2003, 11:19
Beny Lato wszedł do Senatu z listy SLD! Więc jeżeli by chciał/umiał coś zrobić to miałby duuuże poparcie tylko że on nic nie robi!

A może właśnie dlatego, ze wszedł z listy SLD to nic nie robi!!!
"No wiesz Grześu my cię umieścimy na liście SLD, a ty na użyczysz nazwiska i wejdziesz sobie do Parlamentu z listy swojego okręgu wyborczego. I wilk będzie syty i owca cała" I tym sposobem Grzegorz L. siedzi sobie w Senacie, robi co mu każą i nie wykazuje się samodzielnością, no bo go jeszcze mogą w przyszłości "na listach nie umieścić".

Radio
14-07-2003, 11:34
Beny próbujesz go usprawiedliwiać?! Bo ja bym każdego nieroba który za darmo bierzę kasę w morde lał aż się nauczy...

Dorsz
14-07-2003, 11:41
Ja bym ich na bezrobocie wysłał, nasłał komornika, a następnie zapisał do państwowej służby zdrowia. Dopiero potem w mordę lał.
A jak widzę te układy jak np. w sprawie Rywina to ich wszystkich mam ochotę wysłać na eksplorację kosmosu w sputniku bez skafandrów i możliwości powrotu.

Beny
14-07-2003, 11:42
Beny próbujesz go usprawiedliwiać?! Bo ja bym każdego nieroba który za darmo bierzę kasę w morde lał aż się nauczy...

Nie próbuję go usprawiedliwiać!
Tylko dowieść, że wiekszość z tych karierowiczów jak się dorwie do koryta, ściąga pańswtową kasiorę to W DUPIE MA OBIETNICE PRZEDWYBORCZE i takie tam bzdety, bo przecież jest wielkim Panem Senatorem (posłem, radnym, prezydentem, wójtem itd.) i pierdołami się nie będzie zajmował, bo są ważniejsze rzeczy dla dobra Narodu. A jak ludzie go zapytają o to, to znów będzie wymówka, że Unia Europejska, że dziura w budżecie, że reforma finansów, że kongres SLD i :* wszystko się rozejdzie po kościach. A syf w sporcie będzie, jak był. Nie tylko w piłce nożnej - np. konflikt PZLA - Elite Group.

Krzpac
14-07-2003, 13:10
Tak się zastanawiam i stawiam duże piwo temu kto na dzień dzisiejszy powiwe (albo npisze) jak będzie wyglądała II liga w sezonie 2003/04.
Kilka kwiatków: Piotrcovia-Pogoń, Pogoń-Stilon, Ceramika-Widzew, Polar-Śląsk (choć to się na dzień dzisiejszy trochę oddaliło), Polonia, Widzew. No i niech mi powie kto jest temu winien? Handlują jak w NHL (tylko że tam są większe sumy)

proszę nie pisz taki rzeczy... WIDZEW z Ceramiką nie połączy się...

krollek
14-07-2003, 13:52
Bałuszyński: z Bundesligi do 2. ligi polskiej

Henryk Bałuszyński grał w swojej karierze w Górniku Zabrze, VfL Bochum czy Arminii Bielefeld.

Jak informuje "Sport" ten były reprezentant Polski ma grać w przyszłym sezonie w 2-ligowym Piaście Gliwice.