PDA

Zobacz pełną wersję : Jednoślady

Gutek
11-09-2005, 10:08
Chcę zacząć dyskusję na temat wszelkiej maści motorów, skuterów i motorowerów.
Interesują mnie przede wszystkim te ostatnie.
W tym roku zdaję egzamin na kartę motorowerową, niestety praktykę ćwiczyć musimy we własnym zakresie (szkoła nie ma motorowerów).
Mógłby ktoś polecić jakiś sprawdzony model o niewygórowanej cenie ?

Widomo, nie więcej niż 50 ccm3, max. prędkość poniżej 45 (ale to chyba da się regulować długością łańcucha, tak ?).

Czekam na podpowiedzi.
Z góry dzięki.

Młody
11-09-2005, 10:27
Motorynka to jest to :D Ja miałem kiedyś takie cacko i z tego co widze masz 12 lat i uwazam ze to jest idelany sprzet dla Ciebie na początek. A co do skuterów to jeśli kupować to tylko dobrej firmy i przestrzegać zasad użytkowania bo z własnego doświadczenia wiem że jak sie tego nie robi to wiecej stoi w garażu czy serwisie niż sie nim jeździ...

foks
11-09-2005, 11:12
predkosc do 45km/h to tylko wymog polskiego brawa. skutery przewaznie sa blokowane na module i na wydechu, latwa sprawa do zdjecia, a jezdzi sie szybciej = bezpieczniej (choc na poczatku ogarnij w 100% te 45km/h). jesli chodzi o rodzaje skuterow to albo kup cos sredniej klasy ale nowego (jakiegos tajwanczyka, kymco, daelim czy cos, nie jest to super sprzet ale ludzie za te pieniadze chwala no i w razie jakiejs naprawy masz gwarancje), lub cos dobrego ale uzywanego (np jakas gilere, aprillie, piaggio, peugota czy cos). cena wieksza, lepszy sprzet ale trzeba uwazac by nie kupic zloma, bo po zdjeciu blokady wiekszosc dobrych skuterow poleci 80km/h wiec czesto sa katowane :) aaa i jeszcze jedno: motor to ma pralka, odkurzacz itp. jezdzi sie motocyklem :P

Gutek
11-09-2005, 11:14
Dzięki Młody ale podaruje sobie motorynkę :-)
Na początku myślałem o skuterze, aczkolwiek ceny powyżej 5 tysięcy złotych skutecznie mnie odstraszyły.
Okiem laika odnalazłem dwa ciekawe motorowery :
Romet Chart 210
Romet Ogar 200

Proszę o nie śmianie się z laika :oczko:

foks
11-09-2005, 11:21
powiem Ci tak... wyglada to strasznie ale przynajmniej masz pozycje jak na motocyklu, chyba biegi i uczysz sie jezdzic, by np w wieku 16 lat kupic sobie cos o pojemnosci 125, a potem po 18stce jakas 500 i wygrac zycie ;)
skuter tanszy? bezfirmowy moze byc na luzie, np:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62326132
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62993217
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=63650337
:) albo poszukac uzywki, ale to wiecej roboty to Ci pozniej pomoge cos na allegro znalezc ;)

Gutek
11-09-2005, 11:29
Spoko, podstawy mam opanowane na Simsonie (zmiana biegów, ruszanie, hamowanie etc.)
Dzięki foks, ale wątpie czy starsi dadzą się skusić na co kosztuje nie małe pieniądze (a jeszcze jeździć dobrze nie umiesz, a to a tamto itd.) dlatego staram się poruszać w innych kręgach cenowych...

foks
11-09-2005, 11:32
ja na moj jednoslad musialem czekac do momentu jak sam zarobilem pieniadze no i mialem odpowiedni wiek (taki by mozna juz sensownie o tym porozmawiac)

Cipciuś
11-09-2005, 12:06
ej a gdzie sie trzyma motor w zime nie majac wlasnego garażu ? :D
zawsze mnie to nurtuje i powstrzymuje od myslenia o jednośladzie tego kalibru :hyhy:

foks
11-09-2005, 13:28
w garazu znajomego/rodziny/wynajetym :)