PDA

Zobacz pełną wersję : Polacy za granicą

Strony : [1] 2 3 4 5

Nazgul
10-09-2005, 23:18
Rasiak zadebiutował dziś w barwach Tottenham Hotspur w meczu przeciwko Liverpoolowi. Mecz zakończył się rezultatem bezbramkowym (Rasiak strzelił nieuznanego gola). W 82 minucie zmienił go Robbie Keane. Żurawski strzelił gola Falkirk (13 minuta) i był to jego piewszy gol dla Celticu na wlasnym obiekcie. Vitoria Guimares Saganowskiego przegrała kolejny mecz - tym razem u siebie z Bragą 0:2

yusta
10-09-2005, 23:36
Tottenham - Liverpool oglądał mój dziadek i Rasiak podobno rewelacyjnie.
Strzelił bramę po rogu (nieuznana bo niby piłka przy dośrodkowaniu wyszła na chwilę poza boisko) i potem sieknął z głowy w poprzekę.

pusty
10-09-2005, 23:58
Najpierw sieknął w poprzeczkę a potem mu nie uznali :oczko: Rewelacyjnie to moim zdaniem duza przesada. Zagrał nieźle, chociaz większą część meczu był niewidoczny. Szkoda, ze nie strzelił bramki bo mu się należala.

Dyzio
11-09-2005, 08:49
Gdyby zdobył bramke w debiucie i jeszcze dzięki temu ,, Koguty" zainkasowały 3 punkty zostałby bohaterem fanów z White Hart Lane , bardzo się zdzwiłem faktem gry Rasiaka w podstawowym składzie widocznie trener Tottenhamu nie boi się ryzyka w meczu z Liverpoolem zagrało aż trzech debiutantów 8) kolejny mecz grają z Aston Villa ciekaw jestem czy Rasiak znów dostanie szanse od pierwszej minuty . :chytry:
A Żurawski widocznie się już zaaklimatyzował bardzo dobrze bo zawsze wolałem Celtik niż Rangersów

Dyzio
11-09-2005, 11:08
"Grzegorz grał dwa mecze w ciągu czterech dni w reprezentacji Polski. Zapytałem go więc, czy będzie w stanie zagrać z Liverpoolem. Odpowiedział mi, że czuje się dobrze i może grać. To potwierdza jego profesjonalizm. W spotkaniu z Liverpoolem w dwóch sytuacjach pokazał to, czego od niego oczekuję" - powiedział Martin Jol, menedżer Tottenhamu.

"Jeśli będziemy mieli dużo podań crossowych, wówczas będzie on strzelał gole. Widzieliśmy zresztą, jak po jednym z rzutów rożnych uderzył piłkę głową, a ta trafiła w poprzeczkę. Myślę, że ma bardzo duże szanse na zadomowienie się w podstawowym składzie" - dodał.

Wprawdzie to tylko jeden mecz ale dośc pochlebne recenzje zbiera Grześ w Anglii i wypada się cieszyć ,że tak mocna drużyna jak Tottenham ma w swoim składzie Polaka :hyhy:

Didek
11-09-2005, 20:24
Mięciel strzelił dla PAOKu, ale i tak zremisowali 2:2 na 1:0 strzelił w 25 min.

Dyzio
15-09-2005, 17:03
Drugoligowe Elche nie chce już zajmować biernej postawy w sprawie Frankowskiego. Zażalenie złożone przez Levante w organach Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) z pewnością poczyni pewne komplikacje Frankowskiemu i jego klubowi.
Przypomnijmy, że Levante domaga się odszkodowania od Frankowskiego za rzekome zerwanie ważnego kontraktu.

Jednym z problemów jest to, patrząc już chociażby ze sportowego punktu widzenia, że reprezentacyjny napastnik nie będzie mógł uczestniczyć w jutrzejszych treningach. Będzie się musiał natomiast stawić się w siedzibie federacji w Madrycie, by ustosunkować się w sprawie zarzutów ze strony Levante i przedstawić swoje dowody.

"Ta sytuacja sprawia nam spore problemy," mówi dyrektor Jose Manuel Ruiz Lopez. "Niepotrzebne wydatki i wyjazdy. Mam nadzieję, że sprawa szybko się zakończy i nikt nie będzie wątpił w to, że racja jest po naszej stronie."

Źródło: pilka.pl

Szkoda by było gdyby Franek miał kłopoty przez ten transer bo w końcu to kluczowy zawodnik dla naszej reprezentacji , można go nie lubić ale należy docenić jego wkład w obecną pozycje naszej reprezentacji w grupie ;D w prespektywie MŚ które są już tak blisko i tak niedługo ważne aby miał okazje do gry 8)

Fizi
15-09-2005, 19:36
nie wiem od kiedy fax może robic za umowę :ucieka:

Dyzio
19-09-2005, 15:43
Latem Wisła Kraków w ostatniej chwili odrzuciła ofertę Celtiku Glasgow dla Tomasza Kłosa. Do transferu najprawdopodobniej dojdzie jednak zimą. Obrońca reprezentacji Polski był wściekły, gdy dowiedział się, że w ostatnich dniach sierpnia Wisła nie zgodziła się go sprzedać do wicemistrzów Szkocji – pisze Przegląd Sportowy.

O ile dla Macieja Żurawskiego wyjazd do Celticu stanowił dużą szansę na rozpoczęcie międzynarodowej kariery, o tyle dla Kłosa była to prawdopodobnie ostatnia okazja na kontrakt w naprawdę renomowanym klubie. Działacze "The Bhoys" zaproponowali 300 tysięcy euro, czyli sumę atrakcyjną jak na zawodnika, który przyszedł do Wisły za darmo i ma już przecież 32. lata.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Prosze prosze Celtik rozkochał się w piłkarzach z nad Bałtyku . Nasi obecni reprezentanci w tej lidze wystawili dobrą wizytówke polskiej piłce , i wydaje mi się , że to wcale nie koniec transferów naszych rodaków na Wyspy .

Dyzio
21-09-2005, 15:40
Wczoraj Ebi zdobył swoją 5 bramkę w Bundeslidze , i jest w tej chwili 4 strzelecem tej ligi dla mnie to duże zaskoczenie oczywiście na plus .Nie sądziłem , że on potrafi być tak skuteczny 8)

Jastrząb
22-09-2005, 11:02
Żurawski trafił w Pucharze Szkocji z Falkirk.
Celtic wygrał 2:1 po dog.
Boruk cały mecz.

Junior89
24-09-2005, 12:10
Reprezentant Polski trafi do półfinalisty LM?

Niezwykle ciekawe wieści docierają z Holandii; jak ujawnia portal Voetbalzone, Guus Hiddink zamierza zimą poważnie wzmocnić ekipę PSV Eindhoven, a na liście potencjalnych piłkarzy do sprowadzenia znajduje się reprezentant Polski Arkadiusz Radomski.

Były pomocnik SC Heerenveen występuje obecnie w Austrii Wiedeń.

Radomski cieszy się w Eredivisie dużym szacunkiem. Przez wiele lat występował w SC Heerenveen, gdzie był nawet kapitanem drużyny i jego transfer wydaje się być dość prawdopodobny.

Klub Philipsa musiałby za niego zapłacić około miliona euro.

Przypomnijmy, że PSV to półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Źródło: Eredivisie.pl

dyha
24-09-2005, 21:41
Vitoria Guimaraes [1 - 0] Maritimo
16' Saganowski

Junior89
02-10-2005, 17:16
Holandia: Bardzo dobry mecz Niedzielana

W 7. kolejce ligi holenderskiej zespół Andrzeja Niedzielana NEC Nijmegen przegrał na wyjeździe z AZ Alkmaar 2:3 (1:1).

Polak wyszedł na boisko w pierwszej „jedenastce”, a w 54. minucie wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Polski zaliczył także asystę przy golu Grota, który padł w 25. minucie.

Bramki dla gospodarzy strzelili: Perez, Sektioui i Arweładze.

W tabeli ligi holenderskiej drużyna Niedzielana zajmuje przedostatnie, 17. miejsce.

Junior89
02-10-2005, 20:50
Hiszpania: Świetny mecz Frankowskiego

Tomasz Frankowski coraz lepiej radzi sobie na hiszpańskich boiskach. W 6. kolejce jego zespół Elche pokonał u siebie Lleidę 3:2 (0:1), a reprezentant Polski strzelił dwa gole.

Najpierw pokonał bramkarza w 53. minucie, a drugi raz uczynił to 10 minut później. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił w 67. minucie Raul Ivars. Bramki dla gości strzelili Bilic (16 min.) i Rodríguez (90 min.).

Nazgul
03-10-2005, 12:36
Hiszpania: Świetny mecz Frankowskiego

Tomasz Frankowski coraz lepiej radzi sobie na hiszpańskich boiskach. W 6. kolejce jego zespół Elche pokonał u siebie Lleidę 3:2 (0:1), a reprezentant Polski strzelił dwa gole.

Najpierw pokonał bramkarza w 53. minucie, a drugi raz uczynił to 10 minut później. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił w 67. minucie Raul Ivars. Bramki dla gości strzelili Bilic (16 min.) i Rodríguez (90 min.).

A tutaj filmik.

http://d42.yousendit.com/F/3AMJX2C3SQ7P03AIY65T6QXABA/elche-lleida.wmv

Rasiak już nawet na minutę nie wszedł... I nie zanosi się, bo gola na 2:2 z Charlton bodajże strzelił jego rywal do miejsca w składzie - Egipcjanin Mido.

Jaco
03-10-2005, 13:22
Rasiak już nawet na minutę nie wszedł... I nie zanosi się, bo gola na 2:2 z Charlton bodajże strzelił jego rywal do miejsca w składzie - Egipcjanin Mido.
Tyle, że Mido uległ kontuzji i co najmniej na kilka tygodni jego występy są wykluczone..

Nazgul
03-10-2005, 14:03
Tyle, że Mido uległ kontuzji i co najmniej na kilka tygodni jego występy są wykluczone..

No to następna kolejka Premiership pokaże jaka jest pozycja Grzegorza na White Hart Lane... Jak Jol go nie wystawi to dla mnie sprawa jasna :)

Junior89
03-10-2005, 19:39
wystawi pare Defoe- Keane, Defoe to reprezentant Anglii, Keane wszedł w meczu z Charltonem i strzelił zwycięską bramkę :/

alex1061
03-10-2005, 20:20
nie martwcie się, Rasiak i tak wystąpi w meczu przeciwko Anglii :hyhy:

Kempes
03-10-2005, 23:26
wystawi pare Defoe- Keane, Defoe to reprezentant Anglii, Keane wszedł w meczu z Charltonem i strzelił zwycięską bramkę :/

I bardzo dobrze 8)

Majster
05-10-2005, 17:32
nie martwcie się, Rasiak i tak wystąpi w meczu przeciwko Anglii

I pewnie strzeli zwycięską bramke :hyhy: .

Junior89
05-10-2005, 22:00
nie martwcie się, Rasiak i tak wystąpi w meczu przeciwko Anglii

I pewnie strzeli zwycięską bramke :hyhy: .

już to widzieć :/

wokulski
06-10-2005, 18:06
Za http://www.90minut.pl/news.php?id=331333

Arsenal FC jest gotów wydać latem 2 miliony funtów by wykupić z Legii Warszawa, wypożyczonego obecnie do Celtic FC bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca.

Informację podał angielski tabloid "Daily Mirror". Gazeta zastrzega, że na pewno do transferu nie doszłoby podczas zimowego okienka transferowego, ale dopiero latem. Menedżer "Kanonierów" Arsene Wenger pilnie szuka bramkarza, który albo w ogóle zastąpi Jensa Lehmanna albo będzie dla niego rywalem nie tylko na treningach.

Arsenal musiałby wykupić Boruca z Celtiku. Do tego szkockiego klubu 25-letni wychowanek Pogoni Siedlce został w sierpniu wypożyczony z Legii Warszawa, w której grał przez sześć lat. Celtic ma prawo pierwokupu piłkarza. Nie wiadomo jednak za jaką sumę.

- Szkoci mają prawo pierwokupu, ale ja zawsze mogę nie dojść do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu. I wrócić do Warszawy. Nie ukrywam, że są inne, ciekawsze opcje... - powiedział w środowym wywiadzie dla "Gazety" Boruc, którego fragmenty przedrukowała internetowa strona BBC.

Ciekawe czy do tego dojdzie? A nawet gdyby do tego doszło to ciężko Artkowi było by wygryźć Lehmanna z bramki Arsenalu.
Ja bardzo byłbym rad gdyby Artek tam przeszedł do Arsenalu bo to jest mój ulubiony angielski klub. Gdyby tak się stało to cfc karnecik na mecze Arsenalu by wykupił :).

Cyclone
06-10-2005, 19:05
Za http://www.90minut.pl/news.php?id=331333

Arsenal FC jest gotów wydać latem 2 miliony funtów by wykupić z Legii Warszawa, wypożyczonego obecnie do Celtic FC bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca.

Informację podał angielski tabloid "Daily Mirror". Gazeta zastrzega, że na pewno do transferu nie doszłoby podczas zimowego okienka transferowego, ale dopiero latem. Menedżer "Kanonierów" Arsene Wenger pilnie szuka bramkarza, który albo w ogóle zastąpi Jensa Lehmanna albo będzie dla niego rywalem nie tylko na treningach.

Arsenal musiałby wykupić Boruca z Celtiku. Do tego szkockiego klubu 25-letni wychowanek Pogoni Siedlce został w sierpniu wypożyczony z Legii Warszawa, w której grał przez sześć lat. Celtic ma prawo pierwokupu piłkarza. Nie wiadomo jednak za jaką sumę.

- Szkoci mają prawo pierwokupu, ale ja zawsze mogę nie dojść do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu. I wrócić do Warszawy. Nie ukrywam, że są inne, ciekawsze opcje... - powiedział w środowym wywiadzie dla "Gazety" Boruc, którego fragmenty przedrukowała internetowa strona BBC.

Ciekawe czy do tego dojdzie? A nawet gdyby do tego doszło to ciężko Artkowi było by wygryźć Lehmanna z bramki Arsenalu. :/

tu bym sie z tobą niezgodził Lehmann gra katastrofalnie :kurde: mimo ze podobnie jak Khan potrafi złapać przecwinika za gardło :hyhy: to dla mnie to on na bramkarza to sie ni na daje :efoch:

Nazgul
06-10-2005, 20:41
To byłaby ogromna szansa dla Artka - jeśli zagra w Arsenalu bez wątpienia szybciutko przebije Dudka, a jeśłi jeszcze porawi swoje największe braki czyli grę nogami i wyjścia to bez kitu może być najlepszy najlepszy...

wokulski
14-10-2005, 15:49
Za http://www.sport.wp.pl/kat,32276,wid,8039899,wiadomosc.html?rfbawp=112929 7675.286

Frankowski trafi do Anglii?!

Lider anglielskiej Championship Sheffield United jest poważnie zainteresowany napastnikiem reprezentacji Polski Tomaszem Frankowskim.

Polski napastnik, obecnie grający w drugoligowym zespole z Hiszpanii - Elche, wywarł bardzo pozytywne wrażenie na menadżerze Sheffield - Neilu Warnocku, podczas meczu Polski z Anglikami.

Problemem w dokonaniu transferu jest suma odstępnego jaką zażyczyli sobie działacze Elche. Hiszpanie chcą za "Franka" około milion funtów. Anglicy oferują 300 tys. funtów.

Osobiście uważam że Frankowski powinien pograć w Hiszpanii , bo Angielska liga to raczej Frankowskiemu by nie pasowała , tam się gra bardzo ostro, Uważam że liga hiszpańska czy włoska to idealnie stylem gry pasują Frankowskiemu.

Bonhart
15-10-2005, 16:22
Kaiserslautern - Borussia

16:12 1:3 1:3 Smolarek (40., Kopfball, Ricken)

15:48 1:2 1:2 Smolarek (16., Rechtsschuss, ohne Vorarbeit)

15:44 1:1 1:1 Halil Altintop (13., Rechtsschuss, Sanogo)

15:41 0:1 0:1 Smolarek (7., Linksschuss, ohne Vorarbeit)

trwa przerwa :brawo:

Dobitny dowod na "nos trenerski" Janasa.

Nazgul
15-10-2005, 18:45
Kaiserslautern - Borussia

16:12 1:3 1:3 Smolarek (40., Kopfball, Ricken)

15:48 1:2 1:2 Smolarek (16., Rechtsschuss, ohne Vorarbeit)

15:44 1:1 1:1 Halil Altintop (13., Rechtsschuss, Sanogo)

15:41 0:1 0:1 Smolarek (7., Linksschuss, ohne Vorarbeit)

trwa przerwa :brawo:

Dobitny dowod na "nos trenerski" Janasa.

Ostatecznie 3:3 :)
Altintop x3, Smolarek x3 :D

Bonhart
15-10-2005, 19:02
Smolarek jest trzeci w klasyfikacji czolowych strzelcow Bundesligi. Ma 8 bramek, a wyprzedzajacy go Klose i Altintop po 10. No ale oczywiscie w reprezentacji etat w ataku ma, juz nawet nie rezerwowy Tottenhamu, Rasiak. :klnie:

Majster
15-10-2005, 21:56
Były piłkarz Wisły Kraków strzelił gola na 0:2 w 67. minucie spotkania. Frankowski grał od początku meczu.

Dla popularnego "Franka" była to czwarta bramka na hiszpańskich boiskach.

Elche odniosło drugie wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie i z dorobkiem 13 pkt, zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

Majster
16-10-2005, 18:47
Łukasz Sosin zdobył trzy bramki dla Apollonu Limassol w meczu 6. kolejki cypryjskiej ekstraklasy przeciwko Ammochostos Nea Salamina. Jego zespół wygrał spotkanie na własnym stadionie 5:1 (2:0).

Andrzej Niedzielan zdobył gola dla NEC Nijmegen w meczu 8. kolejki Eredivisie z RBC Roosendaal.Drużyna Polaka, która przed tym meczem zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli, pokonała ostatni klub ligi holenderskiej 3:1 (1:1).

wokulski
17-10-2005, 21:05
Za http://www.arturboruc.com/

Artur Boruc w Celtiku do 2009 roku

Bramkarz reprezentacji PolskiArtur Boruc podpisał trzyipółletni kontrakt z Celtikiem Glasgow, do którego został wypożyczony przed obecnym sezonem z Legii Warszawa.
Nowy kontrakt ma obowiązywać do 2009 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 25-letni Boruc w bramce Celtiku zastąpił Davida Marshalla. Trener Gordon Strachan od początku wyrażał chęć zatrzymania na dłużej polskiego bramkarza

Artur potwierdza kontrakt z Celtikiem
"To prawda, podpisałem dziś kontrakt z Celtikiem. Jestem bardzo zadowolony z warunków finansowych. Od dziś nie jestem związany kontraktem z Legią, ale zawsze będę miło wspominał Warszawę i kibiców. Wcale nie jest powiedziane, że Celtic to mój ostatni klub na Wyspach..." - powiedział nam Artur Boruc, po podpisaniu kontraktu z Celtikiem.

Gratulujacje dla Artura,z Arsenalu narazie nici,ale kto wie Boruk pogra jeszcze z sezon czy dwa w Szkocji i trafi do jakiegoś lepszego klubu,czego bardzo Artkowi życzę.

sadomen
17-10-2005, 22:49
Ebi dostał 1 od kickera, a to często polskim piłkarzom się nie zdarza

Junior89
22-10-2005, 12:01
Holandia : Skuteczny Niedzielan

Andrzej Niedzielan wraca do dobrej formy. Napastnik reprezentacji Polski zdobył bramkę w wygranym przez jego drużynę, NEC Nijmegen, meczu 9.kolejki holenderskiej Eredivisie z Heraclesem Almelo.

Zespół z Nijmegen osniósł trzecie zwycięstwo w obecnym rozgrywkach - w tym drugie wyjazdowe - pokonując rywali 2:0. Wynik meczu został ustalony już po sześciu minutach. Prowadzenie dla gości uzyskał w 2min. Edgar Barreto. Na 2:0, 4 minuty później podwyższył Andrzej Niedzielan.

Polski napastnik, który przebywał na boisku do 78min, wpisał się na listę strzelców w trzecim kolejnym meczu ligowym. Trafienie w spotkaniu z Heraclesem było jego czwartym w obecnych rozgrywkach.

Junior89
22-10-2005, 12:12
Rewelacja Premiership chce polskiego napastnika

Polski napastnik Paweł Abbott w styczniu może trafić do Premiership. Zawodnikiem Huddersfield Town zainterseowany jest beniaminek ekstraklasy Wigan Athletic.

Wg angielskiej prasy, szósty zespół ligi angielskiej chce zapłacić za byłego reprezentanta polskiej młodzieżówki okrągły milion funtów :O

Polak w obecnym sezonie strzelił juz 9 goli dla prowadzącego w Division One (III liga) Huddersfield.
Rywalem Abbotta do miejsca w ataku rewelacyjnego benianiaminka z Wigan jest starszy od Polaka o 10lat holenderski napastnik Jimmy Floyd Hasselbaink, grający w Middlesbrough. :ucieka:

P.S. Dobrze że to tylko FAKT :oczko:

Tur
22-10-2005, 15:01
Ja takiego piłkarza jak Abbott ściągnąłbym do Legii. Chyba by się sprawdził. Jeśli dobrze pamiętam to Wisła się nim interesowała.

Junior89
23-10-2005, 13:42
no tak, w sumie trzecia liga angielska jest na poziomie przynajmniej najlepszych drużyn z naszej drugiej :oczko: no ale milion funtów to chyba jakiś żart Faktu :cicho:

szczepan
23-10-2005, 18:31
przy obecnej formie Rasiaka to dlugo nikt nie kupi tam polskiego napastnika...

Junior89
23-10-2005, 20:08
Niemcy: Smolarek bez gola, 11 minut Krzynówka

W niedzielę odbyły się dwa ostatnie spotkania 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Oba zakończyły się identycznymi rezultatami - 1:1.

W Dortmundzie miejscowa Borussia podzieliła się punktami z rewelacją rozgrywek, drużyną HSV Hamburg. Gospodarze objęli prowadzenie w 58. minucie po strzale Christopha Metzeldera. Wyrównał - w 74. minucie - Piotr Trochowski.

Całe spotkanie w barwach Borussii, która zremisowała czwarty mecz z rzędu, rozegrał Euzebiusz Smolarek. Reprezentant Polski, najlepszy strzelec drużyny Berta van Marwijka, grał przez 90 minut i był wyróżniającym się zawodnikiem w Borussii.

Zespół z Hamburga przedłużył do dziewięciu passę spotkań bez porażki w Bundeslidze.

W drugim niedzielnym meczu drużyna Jacka Krzynówka, Bayer Leverkusen zremisowała z VfB Stuttgart. Polskiego pomocnika zabrakło w podstawowym składzie "Aptekarzy". Pojawił się na placu gry 11 minut przed końcem meczu i zdążył w tym czasie oddać jeden niecelny strzał w kierunku bramki gości.

Junior89
23-10-2005, 20:10
Celtic wygrał - czyste konto Boruca

W 11. kolejce ligi szkockiej wicelider Celtic Glasgow wygrał na wyjeździe z Kilmarnock 1:0 (1:0). Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Artur Boruc. Nie zagrał Maciej Żurawski, który nadal leczy kontuzję uda.

Nasz bramkarz rozegrał niezłe spotkanie, popisując się kilkoma udanymi interwencjami. W 18. minucie obronił uderzenie z rzutu wolnego z 16 metrów Hay’a. Po zmianie stron wybił piłkę nad poprzeczką po strzale Boyda z 11 metrów.

Decydujący gol dla wicemistrzów Szkocji padł w 27. minucie, kiedy w pole karne zagrał Sutton, a bramkarza gospodarzy z bliskiej odległości pokonał Petrow.

Nazgul
24-10-2005, 00:25

A'propos Rasiaka - w ten weekend nei zalapał się nawet na ławę. Za to sagan strzelił goal Vitorii Setubal - jedyną zwycięską...

Sagan czy Rasiak? Oto jest pytanie dla Janasa...

Yevaud
24-10-2005, 11:26
Ebi dostał 1 od kickera, a to często polskim piłkarzom się nie zdarza

Dodajmy, że kicker ocenia według skali szkolnej (1-6), gdzie jedynka jest oceną najlepszą, 6 najgorszą.

Majster
24-10-2005, 14:13
Marek Saganowski, który latem opuścił Łazienkowską, w miniony weekend zapewnił swej drużynie zwycięstwo zdobywając jedynego gola w meczu. Drużyna byłego legionisty, Vitoria Guimaraes grała na wyjeździe z Vitorią Setubal. Goście wygrali 1-0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 36. minucie Marek Saganowski. Gratulujemy!

Szkoda że nie strzela już dla Legii :placze: .

alex1061
24-10-2005, 15:08

A'propos Rasiaka - w ten weekend nei zalapał się nawet na ławę. Za to sagan strzelił goal Vitorii Setubal - jedyną zwycięską...

Sagan czy Rasiak? Oto jest pytanie dla Janasa...

chyba nie wierzysz że Janas zrezygnuje ze swojego ulubieńca, nawet jak nie bedzie grał w klubie to i tak bedzie w reprezentacji, na co mielismy rok temu przykład

rolnik
24-10-2005, 21:55
Marek Saganowski, który latem opuścił Łazienkowską, w miniony weekend zapewnił swej drużynie zwycięstwo zdobywając jedynego gola w meczu. Drużyna byłego legionisty, Vitoria Guimaraes grała na wyjeździe z Vitorią Setubal. Goście wygrali 1-0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 36. minucie Marek Saganowski. Gratulujemy!

A tu macie wspomnianą brameczkę Sagana :)

http://dl7.rapidshare.de/files/6693869/121512969/FutVFC0-GSC1saganowski_231005_512kA.wmv

Jastrząb
26-10-2005, 13:53
Onet podaje:

Rasiak w III lidze?

Napastnik Tottenham Hotspur, Grzegorz Rasiak nie przebił się do podstawowego składu tej drużyny i prawdopodobnie zmieni barwy klubowe w styczniowym okresie transferowym - informuje strona internetowa TVP.

Właściciel Nottingham Forest, klubu występującego w angielskiej Football League One (angielska trzecia liga) Nigel Doughty powiedział, że pragnie, aby jego drużyna grała w rozgrywkach najwyższej klasy i w osiągnięciu tego celu ma mu pomóc Grzegorz Rasiak.

Polak ma zostać wypożyczony z opcją transferu definitywnego na wypadek, gdyby klub awansował do Premiership.

Koniec podboju Londynu??? :zdziwiony: :hmm: :kurde: :hyhy:

Junior89
26-10-2005, 17:48
wraca na swoje miejsce :hyhy:

Majster
26-10-2005, 17:54
Koniec podboju Londynu???

Ja bym się nie przejmował jak narazie tą nowością :oczko: , w sumie to info podał onet :hyhy: .

pusty
26-10-2005, 20:37
Dla niego to może nawet lepiej. Przynajmniej sobie pogra.

Nazgul
26-10-2005, 22:46
Polsat Sport teraz - Celtic - Motherwell. 25 minuta i 3:0 dla "The Bhoys" :) Boruc bezrobotny :)

Junior89
29-10-2005, 17:47
Bundesliga: Kolejny gol Smolarka

Euzebiusz Smolarek zdobył zwycięską bramkę w meczu z Borussią Moenchengladbach. Jego Borussia Dortmund w spotkaniu 11. kolejki wygrałą 2:1. Polak zanotował 9. trafienie w sezonie.

:brawo:

Nazgul
19-11-2005, 19:14
A dzis Ebi dwukrotnie przeciwko Hercie :brawo:

Krzynówek za to słabo z Borussią Moenchengladbach...

Nazgul
26-11-2005, 11:44
http://www.uploadsend.com/file.php?filepath=5057

Lukass
26-11-2005, 12:17
magiczne słowo po zdobytym golu : "kur**" 8)

Nazgul
04-12-2005, 00:17
http://www.90minut.pl/news.php?id=353338

:rotfl:

Flip
04-12-2005, 19:26
łowca bramek dał znać

http://sport.onet.pl/1206480,wiadomosci.html

Nazgul
08-12-2005, 13:48
Ładny ****...

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3055021.html

Bramkarz Celticu jest oskarżony o prowokowanie obscenicznymi gestami zamieszek na stadionie w Aberdeen. Szkocka policja już wszczęła postępowanie przeciwko bramkarzowi reprezentacji Polski.
Cała sprawa wydaje się dość niezwykła, ale na Wyspach Brytyjskich wszelkie kwestie dotyczące chuligaństwa na trybunach są traktowane bardzo poważnie.

Podczas niedzielnego meczu ligowego z Celtikiem w pewnym momencie grupa miejscowych kibiców zaczęła zachowywać się agresywnie, a w stronę rozgrywającego "The Bhoys" poleciała rzucona z sektoru moneta. Szkocka federacja zamierza ukarać Aberdeen finansowo, ale na tym się nie skończy.

Kilka godzin po meczu jeden z kibiców zadzwonił na policję i złożył formalną skargę przeciwko Borucowi, zarzucając mu prowokacyjne zachowanie i wykonywanie obscenicznych gestów pod adresem fanów miejscowej drużyny. - Zgodnie z prawem policja musi teraz wszcząć postępowanie, więc w najbliższym czasie Boruc zostanie wezwany na komisariat w celu złożenia obszernych zeznań. Postępowanie pewnie potrwa około pół roku i może zakończyć się procesem sądowym oraz ukaraniem Polaka - mówi Steve McGowan, dziennikarz "Daily Mail".

Rzecznik policji w Aberdeen wydał wczoraj oficjalny komunikat. "Potwierdzamy rozpoczęcie dochodzenia w związku ze złożonym raportem dotyczącym zachowania, o jakie posądzany jest jeden z zawodników Celticu, a rzekomo mającym miejsce na stadionie Pittodrie w ostatnią niedzielę".

Jaki będzie dalszy bieg wydarzeń w tej sprawie? - Teraz eksperci policyjni na pewno dokładnie obejrzą zapis wideo z tego meczu. Chcą zidentyfikować kibica, który rzucił monetę - na pewno otrzyma dożywotni zakaz stadionowy. Chcą też sprawdzić prawdziwość donosu o obscenicznych gestach Boruca - mówi McGowan. Boruc nie odbierał wczoraj telefonów.

dyha
18-12-2005, 22:55
Sagan na 1-1 z Benficą

wokulski
19-12-2005, 02:37
Boruc karnego obronił
http://sport.onet.pl/1214660,wiadomosci.html

Dyzio
20-12-2005, 10:45
To chyba drugi karny wyciągniety w sezonie ?? nie licząc towarzyskich :chytry:

Kenijczyk
20-12-2005, 11:22
dziwie sie ze nikt nie zauwazył wyczynu Grzegorza Rasiaka, który wszedł na boisko w 82 minucie meczu Middlsebrough-Tottenham przy stanie 3:2 i chwile po tym jego druzyna wyrównała !!

Gutek
20-12-2005, 13:10
dziwie sie ze nikt nie zauwazył wyczynu Grzegorza Rasiaka, który wszedł na boisko w 82 minucie meczu Middlsebrough-Tottenham przy stanie 3:2 i chwile po tym jego druzyna wyrównała !!

:lol:

żartujesz ?

Nazgul
20-12-2005, 13:15
Boruc karnego obronił

http://www.netfiles2.com/Rozne/Boruc.Karnyobroniony.Invernes-Celtic.avi

:hyhy:

Nazgul
21-12-2005, 21:29
Boruc karnego obronił

http://www.netfiles2.com/Rozne/Boruc.Karnyobroniony.Invernes-Celtic.avi

A tu jeszcze Sagan z Boavistą :)

http://www.vitoriasempre.net/videos/sagan-bfc-vsc.zip

Kenijczyk
22-12-2005, 10:11
no a dzisiaj Sagan ma duzą szanse pokazać sie z dobrej strony w meczu z Porto na własnym boisku. Jesli bedzie trzymał forme i strzelał bramki nadal to moze pojdzie do lepszego klubu.

Kocur
26-12-2005, 21:27
http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3084357.html

W meczu drugiej ligi angielskiej Southmapton przegrał na wyjeździe z Watfordem 0:3. Samobójczą bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Hajto w 47. minucie.
Na wpisanie się na listę strzelców Polak potrzebował zaledwie 90 sekund. Pojawił się bowiem na boisku dopiero po przerwie. Dla Polaka było to pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu.
W Southmapton nie wystąpił kontuzjowany Kamil Kosowski.

90 sekund na boisku.... nowa gwiazda nam rośnie ... :oczko:

legionista1990
27-12-2005, 10:31
No to Tomek Hajto będzię nową gwiazdą polskiej piłki. Kiedyś grał dobrze ale teraz..niech da sobie już spokój

pitik
29-12-2005, 14:42
W chwili obecnej jedyni dobrzy w ligach zagranicznych to: Boruc, Smolarek i Saganowski ostatnio dobrze sobie radzi. Reszta Polaków w ligach zagranicznych miewa przeblyski formy ale tylko czasami.

hutnik
29-12-2005, 14:52
Powinnismy się cieszyć, jest to chyba najszybciej strzelony samobój po wejsciu na boisko.
Tomek był zawsze najlepszy i najszybszy :) :brawo:

Bonhart
29-12-2005, 23:54
Gazeta Wyborcza:

Tym występem Grzegorz Rasiak udowodnił, że jest graczem drugoligowym - tak kibice i dziennikarze oceniają grę Polaka w środowym spotkaniu Tottenhamu z WBA (0:2). Blisko Portsmouth jest Emmanuel Olisadebe.
Rasiak za słaby dla Tottenhamu

Po ponad trzech miesiącach Rasiak wrócił do podstawowego składu Tottenhamu. Z WBA zagrał 70 minut, zmienił go rywal do miejsca w jedenastce Hossam Mido. Ocena Polaka na stronie Skysports.com to 5 (w 10-stopniowej skali). Obecny na spotkaniu WBA - Tottenham Neil Mcleman z "Daily Mirror" na pytanie o grę Rasiaka w tym meczu odpowiada natychmiast: - Beznadziejna, okropna. To nie jest zawodnik zdolny grać w czwartej drużynie Premier League. Dlaczego? To proste, brak mu umiejętności - mówi angielski dziennikarz.

Podobnego zdania jest David McVay z "The Times": - To świetny gracz, ale w Championship (II liga). W Derby County był prawdziwą gwiazdą. Tottenham to zbyt wysokie progi. Dean Scoggins z "The Independent" dodaje: - Rasiak długo w Londynie nie pogra. Pod koniec stycznia dostanie szansę, bo Egipcjanin Mido wyjeżdża na Puchar Narodów Afryki, a trener Martin Jol upiera się przy grze jednym małym, jednym dużym napastnikiem. Myślę jednak, że latem Rasiak zostanie sprzedany.

Sharn
30-12-2005, 10:23
Pytanie gdzie?
Mam nadzieje że nasz (nie)miłosciwie panujący Cesario Zygo(mać) nic nie wymyśli... :nie:

Bonhart
30-12-2005, 14:23
No prosze cie...
Nie przenoscie nam Rasiaka do Warszawy :oczko:

Junior89
04-01-2006, 20:44
Nowy klub Olisadebe

Piłkarz Panathinaikosu Ateny i reprezentacji Polski Emmanuel Olisadebe podpisał w środę kontrakt z pierwszoligowym angielskim klubem FC Portsmouth - poinformowano na stronie internetowej klubu.

Creator
04-01-2006, 22:49
Rasiak "Wilkiem"?

Szef Wolverhampton Wolves (angielska II liga), Glenn Hoddle jest gotów zakończyć koszmar Grzegorza Rasiaka w Tottenham Hotspur (I liga), oferując za polskiego napastnika 1,5 mln funtów szterlingów - informuje angielska gazeta 'Daily Mirror'.

Dyzio
05-01-2006, 08:27
Choć nie jestem fanem ,, talentu Rasiaka " jako Polakowi życze mu dobrze i jeśli ten transfer doszedłby do skutku to z pożytkiem dla Rasialdo :chytry:

Markotny
05-01-2006, 22:22
Z cyklu ciekawostek...

Polski bramkarz "Świętym"

Polski bramkarz reprezentacji U-21, Bartosz Białkowski podpisał dziś 2,5-letni kontrakt z grającym w drugiej lidze angielskiej klubem Southampton - podała oficjalna strona drużyny.

18-letni Białkowski dołączył do dwóch innych Polaków broniących barw "Świętych" - Tomasza Hajty i Kamila Kosowskiego.

Polak w sezonie 2005/06 nie grał w żadnym klubie. Wcześniej był piłkarzem Górnika Zabrze. Białkowski zaliczył na razie jeden występ w reprezentacji Polski U-21, ale jest regularnie powoływany do kadry U-19.

dyha
08-01-2006, 15:49
Żurawski na 1-2 w przegranym meczu z Clyde

wuen
08-01-2006, 15:55
a Boruc obronił karnego :brawo:

dyha
08-01-2006, 16:09
a Boruc obronił karnego :brawo:

co nie zmienia faktu ze wyeliminowal ich 2go ligowy Clyde :/

kowal
08-01-2006, 16:10
znalazł się w ogóle taki, który strzelił mu karnego w tej Szkocji ? :ucieka:

Dla mnie numer 1 wśród polskich barmkarzy, co ważne - ciągle to udowadnia ... :brawo:

Żuraw ... :brawo:

Celtic ... :klnie:

Grabek
11-01-2006, 14:53
- Chcę wrócić do polskiej ligi. Może latem po finałach mistrzostw świata – przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, grający w tureckim Trabzonsporze, Mirosław Szymowiak.

Pomocnik reprezentacji Polski po raz pierwszy zadeklarował, że rozważa powrót do polskiej ekstraklasy. Trudno ukryć mu rozczarowanie postawą nowego prezesa klubu Osmana Ulusoya. „Szymek” był przygotowany do dyskusji w sprawie renegocjacji kontraktu. Tymczasem prezes przeprowadził z piłkarzem i jego menedżerem tylko kurtuazyjną rozmowę i zaproponował, by do kwestii wrócić po zakończeniu sezonu.

W czasie negocjacji Turcy zdecydowali się na pokerową zagrywkę. Ogłosili, że nic nie mają przeciwko odejściu Polaka z klubu, ale za 5 mln euro!

Szymkowiak przyznaje, że nie czuje się dobrze w Turcji: - Zetknąłem się tutaj zupełnie z odmienną kulturą, którą wciąż trudno mi zaakceptować. No i jeszcze ta ptasia grypa… - mówi Szymkowiak.

Szymkowiak 30 grudnia złożył nieoczekiwaną wizytę nowemu prezesowi Wisły Kraków. Ludwik Miętta-Mikołajewicz powiedział, że piłkarz wspomniał, iż chętnie wróciłby do Polski.

- Mówił, że źle się czuje w Trabzonie, bo to miasto leżące daleko od europejskiej części Turcji. Nasza rozmowa była jednak niezobowiązująca. Przecież Mirek ma ważny kontrakt (do 2007 roku), a my na pewno nie bylibyśmy zainteresowani odkupieniem go. Zaznacza jednak, że gdyby Szymkowiakowi udało się przedwcześnie rozwiązać umowę z Trabzonsporem, to w Wiśle byłby na pewno mile widziany.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

a temu o co chodzi? :zdziwiony:

Peace
11-01-2006, 15:26
a temu o co chodzi? :zdziwiony:

pewnie chce wyciągnąć lepszy kontrakt od tureckiego zespołu :oczko: ..

Beny
11-01-2006, 15:35
Niech wraca, będzie na kogo bluzgać. :zlosliwy:

Może być do Wisły, Widzewa ostatecznie, bo o Olimpii Poznań to chyba nikt nie pamięta. :oczko:

kowal
15-01-2006, 20:12
Piłkarze West Bromwich Albion niespodziewanie pokonali na wyjeździe Wigan Athletic 1:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki angielskiej Premiership.

Rewelacyjny beniaminek ekstraklasy przeżywa w ostatnim czasie kryzys formy. Porażka z West Bromwich była trzecią z rzędu poniesioną przez zespół Paula Jewella w Premiership.

Bramkę dla "Drozdów" na wagę cennego zwycięstwa zdobył w 56. minucie Duńczyk Martin Albrechtsen. Jednak to nie on był bohaterem meczu.

Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach West Bromwich rozegrał bowiem Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz popisał się kilkunastoma skutecznymi obronami i po raz piąty w obecnym sezonie zachował czyste konto.

Na szczególną uwagę zasługuje interwencja Polaka w doliczonym czasie gry, kiedy to w nieprawdopodobny sposób obronił strzał z najbliższej odległości Jasona Robertsa.

Po meczu koledzy z zespołu docenili postawę Polaka i jego udział w zwycięstwie. Cała drużyna zgromadziła się przy bramce strzeżonej przez Tomasza Kuszczaka, gratulując młodemu bramkarzowi świetnego występu.

- W takim meczu oczekujesz od wszystkich dobrej gry. Tomasz Kuszczak w cudowny sposób bronił w końcówce spotkania. Nie jest to sytuacja, przez którą chcesz przechodzić często, ale piłkarze udowodnili, że mają charakter - ocenił po meczu asystent trenera WBA, Nigel Pearson.

Przez większą część spotkania goście grali w dziesiątkę - w 43. minucie czerwoną kartkę obejrzał Darren Moore.

coraz lepiej poczyna sobie w Anglii Tomek Kuszczak.
Myśle, że Paweł Janas powinien się poważnie zastanowić nad tym, kogo brać na Mś. Dla mnie w czasie, gdy numerem 1 staje się zdecydowanie Artur Boruc, nie ma sensu brać wiekowego już Dudka, a powinno sprawdzać i oswajać z kadrą własnie
Kuszczaka. Będzie z niego pożytek 8)

Fantastyczna interwencja Kuszczaka: http://www.yourfilehost.com/media.ph...onder_Save.zip

EDIT: Jakby poprzedni link nie działał - http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=3HICJFC6GJY2B1E9XF8O7S0Q2Z

pusty
15-01-2006, 20:47
Kilka jego interwencji na najwyższym poziomie :brawo:

Doremi
15-01-2006, 21:28
No i Janas ma nad czym myśleć :hmm: Według mnie powinien i myślę, ze da mu szansę pokazania się w najblizszym meczu reprezentacji. I wcale się nie zdziwię, jesli Kuszczak pojedzie na Mundial, o ile oczywiście utrzyma obecną formę.

pitik
15-01-2006, 21:38
Na mundial powinnien pojechac: Boruc, Kuszczak i Fabiański :hyhy:

Doremi
15-01-2006, 21:45
A Kowalewski? Z tego co wiem on tez jest teraz w formie i odgrywa kluczową rolę w swojej drużynie.
Jesli nie bedzie kontuzji, to Janas naprawde może mieć problem z wyborem bramkarzy na Mundial. Ale nie ma co narzekać, obysmy mieli tylko takie problemy przed wyjazdem do Niemiec :oczko:

pitik
15-01-2006, 22:01
Szkoda ze tylko bramka jest tak dobrze obsadzona i ewentualnie napastnicy reszta to malo do wyboru :wsciekly:

Koń Rafał
16-01-2006, 00:19
rzeczywiście Kuszczak dziś popisał sie kilkoma bradzo dobrymi interwencjami ale w Tv już twierdz ze Boruc musi czuć sie zagrożony itp. :hmm: spokojnie on jak narazie bronił dobrze w kilku meczach

Kapon
16-01-2006, 20:17
rzeczywiście Kuszczak dziś popisał sie kilkoma bradzo dobrymi interwencjami ale w Tv już twierdz ze Boruc musi czuć sie zagrożony itp. :hmm: spokojnie on jak narazie bronił dobrze w kilku meczach

zwlaszcza ze w WBA jest jeszczze Kirkland, z tego co pamietam.
Kuszczak mial juz świetny mecz w zeszlym sezonie przeciw MU co w cale mu nie zapewnilo miejsca w skladzie.
jak dla mnie na dzien dzisiejszy na MŚ Boruc, Kowalewski, trzeci w zaleznosci od ilosci rozegranych meczow na poziomie z pary Dudek, Kuszczak.
Jak nie to niech sie Fabian jedzie ...

Nazgul
16-01-2006, 23:52
http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/060116/1/5upp.html

Kempes
17-01-2006, 01:53
Kapon : Kowalewski na 2 bramkarza ?

Hmm czym zasłużył ? Nie pytam złośliwie - serio nie wiem.
Ma jakieś sukcesy na wschodzie / dobrą forme ect , jakoś ostatnio jestem na bakier ze śledzeniem wszystkiego.

Nalepa chyba totalnie tam zniknął (?)

wuen
17-01-2006, 11:31

Z tego co czytałem to ma jakieś problemy z prezesem w obecnym klubie :/

Jastrząb
17-01-2006, 12:19
Jak donosi Onet.pl:

Anglia: Gol i dwie asysty Rasiaka

Grzegorz Rasiak zagrał w spotkaniu rezerw Tottenhamu z Norwich City, wygranym przez „Koguty” 5:0.

Polak przebywał na boisku przez godzinę i w tym czasie strzelił gola w 28. minucie i zaliczył dwie asysty przy golach Bernarda w 49. i 57. minucie.

Kapon
17-01-2006, 14:38
Kapon : Kowalewski na 2 bramkarza ?

Hmm czym zasłużył ? Nie pytam złośliwie - serio nie wiem.
Ma jakieś sukcesy na wschodzie / dobrą forme ect , jakoś ostatnio jestem na bakier ze śledzeniem wszystkiego.

podstawowe miejsce w wicemistrzu Rosji robi pozytywne wrazenie, choc rosyjskiej ligi nigdzie nie pokazuja.
Moim zdaniem powinni jechac Ci co graja. Kowalewski gra, stad moja nominacja :)

korniszon
17-01-2006, 20:23
I jeszcze obiło mi się o uszy, że został wybrany najlepszym bramkarzem ligi. Ale nie mogę tego teraz nigdzie znaleźć, więc niech ktoś ewentualnie sprostuje.

Kuszczak-fajnie, ale to dopiero kilka meczów... Tak czy owak z bramkarzem nie ma kłopotu w świetle mundialu.

Nazgul
18-01-2006, 00:14
I jeszcze obiło mi się o uszy, że został wybrany najlepszym bramkarzem ligi. Ale nie mogę tego teraz nigdzie znaleźć, więc niech ktoś ewentualnie sprostuje.

Kuszczak-fajnie, ale to dopiero kilka meczów... Tak czy owak z bramkarzem nie ma kłopotu w świetle mundialu.

http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=Kuszczak_Wonder_Save.zip

by Footyfanatic.

Jastrząb
18-01-2006, 15:03
No prosze bardzo:

Polski zawodnik Borussii Dortmund Euzebiusz "Ebi" Smolarek został uznany przez magazyn World Soccer jednym z trzech najbardziej utalentowanych piłkarzy, jacy pojawili się w ubiegłym roku na światowych stadionach.

Prócz Smolarka futbolowymi "gwiazdami jutra" uznani zostali - niespełna 20-letni Argentyńczyk Fernando Gago (Boca Juniors) i 25- letni Didier Zokora z Wybrzeża Kości Słoniowej, grający we francuskim AS St. Etienne.

Informując o pozyskaniu 25-letniego dzisiaj Smolarka przez Borussię, pismo podkreśla, że przez ostatnie sześć lat czołowych piłkarzy tego klubu prześladowały kontuzje kolana. Z tego powodu Dortmund musiało opuścić około 10 zawodników, w tym m.in. "czeski gigant" Jan Koller.

W tej sytuacji klub sięgnął po Smolarka, który okazał się rewelacją - w 15 swych meczach zdobył dla Borussii 10 bramek, podkreśla pismo i wyraża nadzieję, że polskiego piłkarza ominą tego rodzaju dolegliwości zdrowotne.

Zdaniem "WS" po przyjściu z Feyenoordu Rotterdam w styczniu 2005 roku, Smolarek urzekł kibiców Borussii "niepohamowanym entuzjazmem, szybkością, nieprawdopodobnym zasobem energii".

"Ani przez moment nie przypuszczałem, że Ebi zdobędzie tak wiele bramek. Nagle objawił się jako skuteczny strzelec. On potrafi znaleźć sobie pozycję strzelecką, jest pewny swych umiejętności, umie współpracować z partnerami. Kibice uwielbiają tak zaangażowanego piłkarza. Dortmund stał się dla niego odpowiednim klubem" - powiedział o Smolarku trener Bert Van Marwijk.

Magazyn nie zapomina także o ojcu Ebiego, Włodzimierzu Smolarku, dwukrotnym uczestniku mistrzostw świata (1982 i 1986 r.), podkreślając, iż był on pierwszym trenerem Euzebiusza.
źródło: Onet.pl

Iras
19-01-2006, 00:00
Dziś Niedzielan trzy brameczki pyknął :chytry:

http://sport.onet.pl/1232289,wiadomosci.html :nl:

Nazgul
21-01-2006, 10:57
Dziś Niedzielan trzy brameczki pyknął :chytry:

http://sport.onet.pl/1232289,wiadomosci.html :nl:

http://rapidshare.de/files/11370853/Niedzielan.rar.html

dyha
22-01-2006, 15:54
Saganowski , Zurawski , Szymkowiak , Niedzielan po brameczce

Nazgul
22-01-2006, 17:55
Saganowski , Zurawski , Szymkowiak , Niedzielan po brameczce

Gol Żurawskiego (http://www.bbc.co.uk/go/dna/mbfansforum/F2154396/ext/_auto/-/http://www.vidilife.com/reloc.cfm?cryp=010-FB745755-01BF-4709-9383-A)

Pan Artysta
29-01-2006, 20:27
Wichniarek jest prze - cienki :kurde:

biegał, biegał i to tyle o jego gierce z Werderem :hyhy:

za to Smolarek wery gut :brawo:

Mrozik
08-02-2006, 22:44
Dudek się chyba nienagra za długo w podstawowym składzie. 0:2 , żółta kartka i spowodowany karny.

yusta
09-02-2006, 00:39
Dudek się chyba nienagra za długo w podstawowym składzie. 0:2 , żółta kartka i spowodowany karny.

Po raz pierwszy Jerzego Dudka pokonał w 42. minucie Darren Bent. Reprezentant Anglii pokonał polskiego bramkarza strzałem z rzutu karnego podyktowany za rzekomy faul Polaka na angielskim napastniku. Zdaniem sędziego Dudek spowodował upadek Benta, jednak Anglik przewrócił się bez kontaktu z reprezentantem Polski.

Przed uderzeniem Benta z 11 metrów Dudek próbował rozproszyć rywala w sposób, jaki poskutkował w finale Ligi Mistrzów. Angielski napastnik zachował jednak zimną krew i pewnie skierował piłkę do bramki.

Tuż przed przerwą Polak przeżył kolejny dramat przepuszczając piłkę pomiędzy nogami. Jednak i tym razem należy mówić bardziej o pechu, niż o błędzie Dudka. Uderzenie Luke'a Younga z około 10 metrów było bardzo silne, a polski bramkarz był zasłonięty.

W drugiej połowie polskiemu bramkarzowi szczęście zaczęło sprzyjać. Po uderzeniach Darrena Benta i Marcusa Benta w 62. i 63. minucie piłka zatrzymała się odpowiednio na poprzeczce i słupku.

O grze walczącego o awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów Liverpoolu nie można powiedzieć nic dobrego. Podopieczni Rafaela Beniteza oddali tylko jeden strzał na bramkę Charltonu (Fernando Morientes) i ponieśli zasłużoną porażkę.

Nie przesadzaj 8)

DeMon
09-02-2006, 10:21
I tak po nim pojadą w angielskiej prasie. Jest w końcu najłatwiejszym celem obok Beniteza... który swoją drogą już dawno powinien stracić pracę.

Mazi
09-02-2006, 11:04
http://sport.onet.pl/1257282,wiadomosci.html :oczko:

Nazgul
11-02-2006, 21:36
Schalke - Bayer Leverkusen 7:4 (4:2) :o

Krzynówek grał w II połowie i strzelił gola...

Grabek
11-02-2006, 22:50
ano nawet fajnie się oglądało 8)

Nazgul
12-02-2006, 19:36
http://www.prv.pl/klikometr/index.php?i=25154

Luqas
13-02-2006, 22:24
HT Maritimo [0 - 1] Vitoria Guimaraes
5' [0 - 1] M. Saganowski

Domino23
13-02-2006, 22:28
a do kadry na mecz z USA zostal powolany rasialdo :kurde: a Sagana brak :/

Nazgul
19-02-2006, 15:13
Z drzewkowego:

"Bramkarz Celtiku Glasgow, Artur Boruc nieoczekiwanie zaatakował swoich kolegów, trenera i kibiców z Parkhead - podają brytyjskie media. Reprezentant Polski skrytykował napastnika Johna Hartsona i metody treningów bramkarskich na Celtic Park.

26-letni Boruc, który w niedzielę wystąpi w meczu ligowym przeciwko Dunfermline, został zacytowany przez dziennik 'Sunday Mail', który powołuje się na polską prasę i spotkanie Polaka z sympatykami jego byłego klubu, Legii Warszawa.

Podobno Boruc powiedział kibicom: "Hartson to najbardziej leniwy piłkarz, jakiego kiedykolwiek widziałem. Wystarczy na niego popatrzeć, żeby stwierdzić, że przydałoby mu się parę ćwiczeń."

Polak powiedział też: "Nie ma porównania między fanami Legii i Celtiku. Wiele dałbym, żeby zobaczyć 50 000 kibiców Legii na stadionie Celtiku. Podczas meczu czuję się jak w teatrze albo w kinie. Ludzie przychodzą na trybuny podłubać w nosie. Nieco lepiej jest tylko podczas derbów."

Boruc stwierdził ponadto, że standardy treningów bramkarzy pod okiem Jima Blytha nie odpowiadają jego oczekiwaniom. "Poziom treningów bramkarskich jest znacznie niższy niż w Legii," orzekł. "Muszę słuchać nakazów, przez które tyję. To fatalne, ale co mam zrobić?"

Nasz bramkarz dodał także, że nie znalazłby się w Glasgow, gdyby Arsenal Londyn podtrzymał swoje początkowe zainteresowanie nim. "Rozmawiałem z Arsene'em Wengerem, a on chciał, żebym dołączył do jego klubu po zakończeniu sezonu," powiedział Boruc.

"Nie chciałem czekać tak długo, a gdybym zawarł takie porozumienie, zapewne Celtic odrzuciłby mnie. Nie mogłem tak ryzykować przed mundialem."

Mazi
19-02-2006, 15:46
Co do Hartsona to Boruc powiedział to tylko i wyłącznie w formie żartu, nie było słychać w jego głosie ani krzty jakiejkolwiek złośliwości.
Co do fanów Celticu - owszem powiedział to co jest napisane, ale zaznaczył, że "oczywiście na wyjazdach jest o wiele lepiej".
Co do komentowania metod trenowania bramkarzy to zwyczajnie nie pamiętam tej wypowiedzi.

Podsumowując:
Boruc może teraz mieć w Szkocji trochę ciężej niż miał wcześniej, ale to tylko raczej z winy prasy - z tego krótkiego artykułu wynika, że Celtic jest dla niego bardzo feeeee, a przecież każdy kto był na spotkaniu nie mógł wynieść podobnych wniosków...

PS
źródło: http://sport.onet.pl/1263983,wiadomosci.html

dyha
19-02-2006, 16:34
Szymkowiak bramka na 1-0 dla Trabzonu

4 bramki Zurawskiego

dyha
25-02-2006, 17:31
Jacek Krzynowek na 3-0 dla Bayeru

Nilmaker
25-02-2006, 17:44
Nasz młody buk zdobył gola dla świętych :ucieka:

Dyzio
27-02-2006, 14:39
Szczecin przeprasza za Rasiaka :zlosliwy: :oczko: kiedyś życzyłem mu dobrze... ale teraz boje się (oby do tego nie doszło) iż Drewniakopulos pojedzie na MŚ.

Nazgul
04-03-2006, 00:01
Sagan dwie dla Guimares w meczu z imienniczką z Setubal

Tomereek
04-03-2006, 00:24
już :hyhy: trzy

Raffi
04-03-2006, 01:44
i asysta tzn. wywalczony karny. Obecnie 5. miejsce w tabeli strzelców z 10 bramkami, prowadzi z 14 golami Nuno Gomes.Vitoria zdobyła 20 bramek
http://sport.wp.pl/catRoot,Portugal,pid,,na_zywo_tabela.html TABELA

yusta
04-03-2006, 04:03
i asysta tzn. wywalczony karny. Obecnie 5. miejsce w tabeli strzelców z 10 bramkami, prowadzi z 14 golami Nuno Gomes.Vitoria zdobyła 20 bramek

A Janas powoła na kolejny mecz Rasiaka :roll:

Nazgul
05-03-2006, 08:54
http://www.bramkipolakow.com/news.php

Wasil
05-03-2006, 11:30

A Janas powoła na kolejny mecz Rasiaka :roll:

Grzegorz Rasiak strzelił gola dla FC Southampton w sobotnim meczu drugiej ligi angielskiej z Coventry City. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. :oczko:

Rasiak, który zdobył drugiego gola w barwach "Świętych", wpisał się na listę strzelców w 81. minucie i jego zespół objął prowadzenie. Dwie minuty przed zakończeniem gry wyrównał z rzutu karnego Don Hutchison.

W zespole gospodarzy, który zajmuje obecnie 17. pozycję w tabeli, nie zagrali Kamil Kosowski oraz kontuzjowany bramkarz Bartosz Białkowski

Dyzio
05-03-2006, 12:31
Brzęczek też gola strzelił nie wiedziałem, że ten dziadek gra jeszcze w piłke :zdziwiony:

dyha
05-03-2006, 14:59
Lewandowski dla Szachtara (1-1)

Nazgul
06-03-2006, 10:20
http://s46.yousendit.com/d.aspx?id=0UXOE9LROKU2G0CWXCKADHIDW3

Dyzio
06-03-2006, 15:29
Brameczka zdobyta główka naprawde niezła :hyhy:

matx
06-03-2006, 15:34
ta trzecia też niczego sobie.. 8)

Killa Beez
07-03-2006, 19:52
Radosław Gilewicz strzelił brame na 1-0 dla SV Pasching w meczu z Grazer AK

fajnie :hyhy:

edit: dwie brameczki :ucieszony:

Junior89
08-03-2006, 20:38
Kolejny Polak w lidze angielskiej

Tomasz Cywka, jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia, został graczem klubu angielskiej Premier League Wigan Athletic FC - informuje piłkarski serwis 90minut.pl.

Cywka ma 17 lat. Jest wychowankiem Gwarka Zabrze i czołowym zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski. Uzdolniony napastnik związał się ostatnio z amerykańską agencją menedżerską IMG, opiekującą się m.in. tej klasy sportowcami co Roger Federer i Tiger Woods.

Polak ujął swoją grą obserwatorów podczas międzynarodowego turnieju reprezentacji do lat 19. Testowany był także przez Fulham, ale to menedżer Wigan Athletic Paul Jewell zaproponował właścicielom drużyny pozyskanie utalentowanego piłkarza z Polski.

Dyzio
09-03-2006, 07:56
ta trzecia też niczego sobie.. 8)

Piękny lob lepiej tego nie można było zrobić profesor

Junior89
12-03-2006, 18:13
Pewnie zmierzający po 40. tytuł mistrzowski piłkarze Celtiku Glasgow pokonali w wyjazdowym spotkaniu 29. kolejki Scottish Premier League Hibernian Edynburg 2:1 (1:1).

Pojedynek w stolicy Szkocji był niesamowitym widowiskiem. Wśród jego najlepszych aktorów byli polscy piłkarze.

W 24. minucie gospodarze objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego Dereka Riordana. Polski bramkarz Celtiku, Artur Boruc nie miał w tej sytuacji najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Jedenaście minut później Steven Whittaker sfaulował w polu karnym Hiberniana Shauna Maloneya i sędzia podyktował "jedenastkę". Na bramkę zamienił ją sam poszkodowany, doprowadzając do wyrównania.

W 60. minucie było już 2:1 dla Celtiku. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Shunsuke Nakamury pięknym zagraniem piętą popisał się Maciej Żurawski, a do siatki piłkę skierował Stephen McManus.

Kilkadziesiąt sekund po stracie gola gospodarze ponieśli kolejną stratę. Za zagranie ręką poza polem karnym z boiska został usunięty bramkarz Hiberniana Simon Brown. Plac gry musiał opuścić strzelec gola dla gospodarzy, a w jego miejsce wszedł Zbigniew Małkowski.

Polski bramkarz, który rozpoczynał sezon jako zawodnik podstawowej jedenastki, udowodnił, że zasługuje na miejsce w pierwszym składzie. Dziesięć minut po tym jak pojawił się na boisku, musiał stanąć "oko w oko" z Maloneyem, który egzekwował rzut karny podyktowany za faul Ivana Sproule na Neilu Lennonie. Małkowski zachował się w tej sytuacji znakomicie, w efektowny sposób broniąc mocny strzał napastnika Celtiku.

Dzięki wygranej w stolicy Szkocji zespół Gordona Strachana ma już 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Heart of Midlothian, który w sobotę bezbramkowo zremisował z Inverness.

Również w sobotę swój mecz rozegrał Dunfermline Athletic, pokonując na własnym boisku Aberdeen 1:0. W barwach gospodarzy od 81. minuty grał Bartosz Tarachulski.

Junior89
12-03-2006, 19:38
Hattrick Marcina Żewłakowa
Polski napastnik belgijskiego Royal Excelsior Mouscron Marcin Żewłakow strzelił trzy gole w wygranym przez jego zespół meczu przeciwko Cercle Brugge 6-0 (2-0). Były to premierowe trafienia Polaka w obecnych rozgrywkach Jupiler League.
Po 26. kolejkach drużyna Polaka zajmuje 13. lokatę w tabeli. Od strefy spadkowej Excelsior dzieli pięć punktów.

dyha
19-03-2006, 17:41
Zurawski z Dunfermline na 1-0 Saganowski na 1-0 Academicą

Dyzio
22-03-2006, 09:08
Ostatnio Sagan jak już strzelał to co bramka to ładniejsza ... tym razem jednak należy go pochwalić że potrafił się "znaleźć" :chytry:

Raffi
24-03-2006, 12:28
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, ale to dla Kuszczaka spore szczęście, że za rywala w klubie ma Człowieka ze Szkła :hyhy:

Chris Kirkland jeszcze nie wyleczył do końca poprzedniej kontuzji, a znów nabawił się urazu, który wykluczy go z gry do końca sezonu

Bramkarz Liverpool FC wypożyczony do West Bromwich Albion, podczas treningu złamał palec.

Kirkland jakiś czas temu stracił miejsce w bramce "Drozdów" na rzecz polskiego bramkarza Tomasza Kuszczaka. W tym sezonie rozegrał 10 spotkań ligowych.

Kontuzja najprawdopodobniej wyklucza wyjazd 24-letniego piłkarza na mundial do Niemiec.

Maniek
24-03-2006, 12:38
może to jakies fatum polskiego konkurenta... :hyhy:

Dyzio
24-03-2006, 13:29
Sagan strzela bramki jak na zawołanie, szkoda że reszta drużyny nie potrafi się dostosować do jego poziomu ... 8)

Flip
25-03-2006, 21:05
Ponad 800 minut na gola czekał Smolarek.Trafił a BVB ograło HSV 4-2 na wyjeździe.

Peace
26-03-2006, 17:26
Maciej Żurawski strzelił gola w wygranym 2:0 przez Celtic meczu z Livingston. Cały mecz w bramce "The Bhoys" grał Artur Boruc
Celtic wygrał z najsłabszym zespołem ligi 2:0. Jeśli za tydzień Celtic pokona na wyjeździe Hearts zdobędzie mistrzostwo Szkocji.

GregorAE
26-03-2006, 20:01
Wiem ze pewnie nie powinienem ale nie moglem sie powtrzymac:

Rasiak doznal kontuzji :modli:

Viola
26-03-2006, 20:04
a będzie się leczył wystarczająco długo, żeby nie pojechać na mundial? :modli:

matx
26-03-2006, 21:32
a będzie się leczył wystarczająco długo, żeby nie pojechać na mundial? :modli:

Czasami odnoszę wrażenie, że Janas nawet z polamanymi nogami go zabierze... :ucieka:

Tuzin
26-03-2006, 21:55
W koncu kaska od managiera plynie...

pawlik
26-03-2006, 22:11
a jaka jest różnica między połamanym a 'zdrowym' Rasiakiem ? :hmm:

Kempes
26-03-2006, 22:24
a jaka jest różnica między połamanym a 'zdrowym' Rasiakiem ? :hmm:

jedynie znaczenie ikonki '' :modli: '' przy jego nazwisku

GregorAE
30-03-2006, 08:47
Grzesiu wrocil - 90 min (chyba nawet bez strzalu na bramke)

I po marzeniach...a mialo byc tak pieknie...

A co sadzicie, po meczu reprezentacji, o Lukaszu Sosinie??
Moze rzeczywiscie zrobil postepy na tym Cyprze :hmm:

wokulski
30-03-2006, 10:05
Grzesiu wrocil - 90 min (chyba nawet bez strzalu na bramke)

I po marzeniach...a mialo byc tak pieknie...

A co sadzicie, po meczu reprezentacji, o Lukaszu Sosinie??
Moze rzeczywiscie zrobil postepy na tym Cyprze :hmm:

Dla mnie osobiscie Sosin to żadna rewelacja,jeden mecz mu wyszedł. Rasiakowi tez wyszedł turniej w Kijowie.Mało tego myślę że z nieg może być kolejne drewno jak Rasialdo, a dla dwóch Rasiaków w kadrze to miejsca być nie powinno :ucieka:
Tak się jeszcze zastanawiam czy Janas orientuje się że Portugalia leży w Europie,bo jakoś szerokim łukiem omija ją w notatkach zgromadzonych w jego notatniku , a także w powołaniach.

Jaco
30-03-2006, 11:46
Dla mnie osobiscie Sosin to żadna rewelacja,jeden mecz mu wyszedł.
A widziałeś go w jakimkolwiek innym meczu, że uważasz, iż akurat ten mu wyszedł , czy tylko tak pierdzielisz smutki, żeby sobie popierdzielić ? :hmm:

Tur
30-03-2006, 11:54
Sosin zły nie jest. Ale czemu nie ma w kadrze Sagana to ja już zupełnie nie rozumiem :kurde:
W kadrze nie powinno się być za zasługi a tak niestety w tej chwili jest z Frankowskim, który już od dłuższego czasu nic nie gra. Nie powinno być oczywiście też Rasiaka. W tej chwili o niebo lepiej od tej 2 radzą sobie Saganowski i Smolarek i to któryś z nich powinnien być w pierwszej 11 (jak dla mnie Sagan). Oprócz 3: Żurawski, Saganowski, Smolarek, niech pojedzie Frankowski jeśli się obudzi i jakiś młody napastnik. Tu stawiam na Janczyka. Niestety Janas woli powoływać "swoich".

Yevaud
30-03-2006, 12:47
Sosin zły nie jest. Ale czemu nie ma w kadrze Sagana to ja już zupełnie nie rozumiem :kurde:
W kadrze nie powinno się być za zasługi a tak niestety w tej chwili jest z Frankowskim, który już od dłuższego czasu nic nie gra. Nie powinno być oczywiście też Rasiaka. W tej chwili o niebo lepiej od tej 2 radzą sobie Saganowski i Smolarek i to któryś z nich powinnien być w pierwszej 11 (jak dla mnie Sagan). Oprócz 3: Żurawski, Saganowski, Smolarek, niech pojedzie Frankowski jeśli się obudzi i jakiś młody napastnik. Tu stawiam na Janczyka. Niestety Janas woli powoływać "swoich".

To stawiasz troche podobnie do Wdowczyka (Zuraw, Franek, Smolarek, i na dokladke Janczyk).
A ze Janas powoluje swoich. A kogo ma powolywac? Cudzych?
Co do Sosina - nim wyjechal na Cypr byl przodownikiem klasyfikacji strzelcow w naszej lidze. Wyprzedzal wislakow. Wyjechal w przerwie zimowej z Odry Wodzislaw. Wiec umiejetnosci strzelania bramek mu odmowic nie mozna.

Podobala mi sie wypowiedz Janasa - nie ma co sie teraz Sosinem zachwycac, bo wyjdzie jak z Piechna.

A Smolarek oprocz tego, ze strzelil bramke, to jeszcze dwie wypracowal w swoim ostatnim meczu ligowym.

wokulski
30-03-2006, 14:33
Dla mnie osobiscie Sosin to żadna rewelacja,jeden mecz mu wyszedł.
A widziałeś go w jakimkolwiek innym meczu, że uważasz, iż akurat ten mu wyszedł , czy tylko tak pierdzielisz smutki, żeby sobie popierdzielić ? :hmm:

hmm tylko po to żeby posta sobie nabić to napisałem. :oczko:

Może po prostu jestem uprzedony ale jakoś nie widze by miał umiejętnośći piłkarskie na poziomie kadry,nie jest on obecnie potrzebny kadrze. Mamy paru polskich napastników o wiele lepszych od ŁukaszaGdyby chłopak sprawdziłby się w trudniejszej lidze niż cypryjska czy tez polska to możnaby się wtedy zastanowić nad występami Sosina w koszulce z orzełkiem, a na razie podziękujmy Sosinowi i Rasiakowi a sprawdźmy Sagana.

Beny
30-03-2006, 14:47
Mamy paru polskich napastników o wiele lepszych od ŁukaszaGdyby chłopak sprawdziłby się w trudniejszej lidze niż cypryjska czy tez polska to możnaby się wtedy zastanowić nad występami Sosina w koszulce z orzełkiem, a na razie podziękujmy Sosinowi i Rasiakowi a sprawdźmy Sagana.

Kogo na przykład?

Tylko nie wymieniaj tych z Ekstraklasy, bo przecież piszesz, że sprawdzenie w polskiej słabej lidze nie daje podstaw do występów w reprezentacji.

Yevaud
30-03-2006, 17:07
Wichniarek :ucieka: :ucieka: :ucieka:
Juskowiak :ucieka: :ucieka:
Kuzba (byl przeciez w Szwajcarii) :ucieka:
Kubica (gwiazda ligi izraelskiej) :ucieka:
acha
jeszcze Reksio czyli Reiss (byl w Bundeslidze!) :ucieka:

:hyhy: :hyhy: :hyhy:

A tak bardziej powaznie, w kadrze Engela calkiem poprawnie spisywal sie Zewlakow. Dla mnie zawodnik lepszy niz np. Niedzielan i Rasiak.
Do kadry na MS jednak takze ja wzialbym: Smolarka, Frankowskiego, Zurawskiego, Saganowskiego i Janczyka

wokulski
30-03-2006, 20:00
Mamy paru polskich napastników o wiele lepszych od ŁukaszaGdyby chłopak sprawdziłby się w trudniejszej lidze niż cypryjska czy tez polska to możnaby się wtedy zastanowić nad występami Sosina w koszulce z orzełkiem, a na razie podziękujmy Sosinowi i Rasiakowi a sprawdźmy Sagana.

Kogo na przykład?

Tylko nie wymieniaj tych z Ekstraklasy, bo przecież piszesz, że sprawdzenie w polskiej słabej lidze nie daje podstaw do występów w reprezentacji.

Policzmy: Frankowski,Żurawski,Smolarek,Saganowski,Janczyk (tfu on dobry jest w polskiej lidze to chyba się liczyć nie może) a może nawet i Żewłaków albo w ostatecznośc Niedzielan.
Hmm wydaje mi się że liczebnik "pięciu" albo "sześciu" mogę zastąpić określeniem "paru". :hmm:

Beny
30-03-2006, 21:13
Policzmy: Frankowski,Żurawski,Smolarek,Saganowski,Janczyk (tfu on dobry jest w polskiej lidze to chyba się liczyć nie może) a może nawet i Żewłaków albo w ostatecznośc Niedzielan.
Hmm wydaje mi się że liczebnik "pięciu" albo "sześciu" mogę zastąpić określeniem "paru". :hmm:

:ucieszony:

Super. Tylko, że zdaje się Frankowski, Żurawski i Smolarek (może grać jako pomocnik) to pewniacy, choć przy Frankowskim to bym się na tę chwilę zastanowił... Saganowski był sprawdzany. Janczyka powołał, ale z racji kontuzji nie zagrał. A Janas szuka dublerów. Dublerów. :zlosliwy: Także Sosin został sprawdzony tym sposobem. Jak wcześniej kilku innych i pokazał się lepiej niż choćby ci wcześniej wymienieni przeze mnie.

Żewłakow? Ok, pod warunkiem gry i formy. Niedzielan? Za co? Idąc Twoim tropem to jeszcze paru by się znalało napastników w Europie. :P A Sosin w przeciwieństwie do nich gra na codzień w klubie i strzela. A że na Cyprze? Nikt nie jest doskonały (pozdrawiam w tym miejscu Wojtka K. 8) ).

wokulski
30-03-2006, 22:29

Super. Tylko, że zdaje się Frankowski, Żurawski i Smolarek (może grać jako pomocnik) to pewniacy, choć przy Frankowskim to bym się na tę chwilę zastanowił... Saganowski był sprawdzany. Janczyka powołał, ale z racji kontuzji nie zagrał. A Janas szuka dublerów. Dublerów. :zlosliwy: Także Sosin został sprawdzony tym sposobem. Jak wcześniej kilku innych i pokazał się lepiej niż choćby ci wcześniej wymienieni przeze mnie.

Żewłakow? Ok, pod warunkiem gry i formy. Niedzielan? Za co? Idąc Twoim tropem to jeszcze paru by się znalało napastników w Europie. :P A Sosin w przeciwieństwie do nich gra na codzień w klubie i strzela. A że na Cyprze? Nikt nie jest doskonały (pozdrawiam w tym miejscu Wojtka K. 8) ).

Да Да
Wiadomo że Janas szuka dublerów,tylko chciałem zwrócić uwagę że te poszukiwania mają miejsce nie w tych rejonach Europy co potrzeba. Hmm , fakt ,Saganowski był sprawdzany lecz trochę temu to już było. Co dziwne po strzeleniu 2 bramek Azerbejdżanowi jakoś chyba wypadł Janasowi z notesu. Do munidalu siedemdziesiąt pare dni więc chyba najwyższa pora by odkurzyć Sagana.
Chyba że powoła go do kadry na MŚ nie testując jego obecnej formy w żadnym sparingu,. 8)
A z opiniami o Sosinie to może trochę przegiąłem, najpierw parę meczów ligi cypryjskiej z jego udziałem powinienem obejrzeć (kto wie może kiedyś będę miał taką okazję) i dopiero wtedy mógłbym formułować moje wnioski. Ale pomimo wszystkiego nadal uważam że Sosin nie powinien jechać na Mistrzośtwa Świata.

Domino23
30-03-2006, 22:45

Niedzielan strzelil chyba 9 bramek w tym sezonie w lidze holenderskiej wiec calkiem dobry wynik ;)

Flip
31-03-2006, 00:22
jak na to że jest niewąskim kaleczniakiem to i tak nieźle

wtrące swoje trzy grosze do dyskusji,a więc stwierdzam,że nie jest za różowo w tym ataku.Żurawski-o.k jest w gazie i może pocisnąc.Ale z kim?Frankowski-nic nie gra,Rasiak-nie wkurwiajcie mnie,Smolarek raczej prawe skrzydło bo kto inny tam.I nagle się okazuje że się Żurawski wróci po piłkę i kto strzeli?Może Piechna prostaczek,może Sosin??

No i przechodząc do meritum stwierdzam że ewidentnie pasuje mi skuteczny Saganowski ustawiony na szpicy.
Amen.

Dobranoc. :hyhy:

Harcerz
31-03-2006, 03:14
Mozemy sobie pogadac , Janas i tak zabierze Rasiaka , niestety :zly:

lomu-banita
31-03-2006, 09:40
Nie przesadzajcie za bardzo z Janczykiem :O

Adam-oldboy
31-03-2006, 09:43

Niektórzy mają go w piłkarzykach

Yevaud
31-03-2006, 13:10

Nie.
Janczyk jest przebojowy i waleczny. I moze bajecznej techniki nie ma, ale jednak drewniany nie jest.
W polskiej lidze konkurencja dla niego moze byc tylko Brozek.

A Angole przesadzaja z Rooneyem?

Kempes
31-03-2006, 23:20
Ja szczerze też z Mundialem jeszcze bym go nie wiązał.
Jeszcze nie teraz.
Chyba ,że ... utrzyma forme do końca sezonu - wtedy można myśleć.

Co by nie mówić ... aby brać kogoś do repr. po 3 , 4 meczach w lidze to ten ktoś musi pokazać naprawde magie. Janczyk nie pokazał nic ponad np wyczyny Chałbińskiego. Jeszcze paru by sie znalazło którym wyszło kilka spotkań.

ps. Oczywiscie zycze mu jak najlepiej i lubie gościa

dyha
01-04-2006, 00:31
http://www.vitoriasc.pt/detalhe_noticia.php?idNoticia=649

Yevaud
03-04-2006, 18:49
http://www.vitoriasc.pt/detalhe_noticia.php?idNoticia=649

No to teraz tlumacz z portugalskiego....

A co do Janczyka - owszem, wydaje mi sie, ze pokazal sie z lepszej niz Chalbinski strony. Walecznoscia bije na glowe niemal wszystkich zawodnikow polskiej ligi. A smiem tweirdzic, ze wszystkich napasnikow.

I pelna zgoda, co do tego, ze o MS dla Janczyka mozna bedzie mowic, gdy cala runde zagra tak, jak jej poczatek.
Moze dobrze, ze nie zagral z Arabami.

Wracajac do tematu - Polacy za granica - jak sobie radza takie tuzy, jak Kosowski, Hajto czy Rasiak w angielskiej drugiej lidze widzimy.
Malon natomiast wiesci doplywa zza Odry. Tam sie wszyscy koncentruja na Smolarku i Krzynowku.
Tymczasem w drugiej lidze najwazniejsza postacia lider Vfl Bochum jest rozgrywajacy Tomasz Zdebel.
A najlepszym (wedlug statystyk Kickera) bramkarzem 2 ligi jest Tomasz Bobel. A caly czas tylko o Kuszczaku mowa.

Peace
08-04-2006, 11:18
Energie Cottbus przedłużył wygasający po tym sezonie kontrakt z pomocnikiem Tomaszem Bandrowskim do 2010 roku. 21-letni piłkarz w 2003 roku przyszedł do Cottbus z Gwarka Zabrze.

W tym sezonie Tomasz rozegrał dotąd w barwach Energie 16 meczów, a w ostatnim czasie jest podstawowym piłkarzem Cottbus.

dyha
15-04-2006, 16:51
po 45 minutach meczu Southampton prowadzi ze Stoke 2-0 po trafieniach Rasiaka (w tym jednym z karnego) :hyhy:

Tur
15-04-2006, 17:01
I teraz Janas będzie miał pretekst, żeby go zabrać do Niemiec. Jak ktoś się będzie pluł to będzie mógł powiedzieć: "No przecież strzelił 2 gole Stoke." Tylko, że Rasiak będzie miał w najlepszym przypadku kilka goli, natomiast Sagan prawie 20, a i tak wiadomo, że pojedzie ten pierwszy :kurde:. No chyba, że się Janas opamięta :modli:.

dyha
15-04-2006, 17:37
Marek tez trafil do siatki , w 29 minucie na 2-0

GregorAE
15-04-2006, 17:47
po 45 minutach meczu Southampton prowadzi ze Stoke 2-0 po trafieniach Rasiaka (w tym jednym z karnego) :hyhy:

W koncu sa Swieta...
Nie skomentuje :cicho:

Dyzio
18-04-2006, 11:51
Marek Saganowski zdobył chyba najładniejszą bramkę kolejki w Portugalii. Polski napastnik strzelił gola przewrotką w wygranym przez Vitorę Guimaraes 3:1 spotkaniu z Penafiel. Było to 12. trafienie "Sagana" w lidze.
Po Polaka juz ustawa się kolejka chętnych. Najbardziej aktywni pozostają działacze angielskiego Southampton, którzy obserwowali kilka spotkań Saganowskiego. Chrapkę na byłego napastnika Legii Warszawa ma także Sporting Braga, obecnie czwarta drużyna ligi.
Jak powiedział jeden z portugalskich dziennikarzy, pojawiają się też plotki o zainteresowaniu ze strony FC Porto i Sportingu Lizbona.

Kolejna ładna i ważna bramka, więc nie dziwi zainteresowanie jego osobą ze strony działaczy Porto i Sportingu. Gdyby miało dojśc do jego transferu, wolalbym go widzieć w Sportingu choć z drugiej wiekszą sławą cieszy sie Porto ...

bramka
http://www.sendspace.com/file/ia5id1
asysta
http://www.sendspace.com/file/xc4590
[/b]

Yevaud
19-04-2006, 15:36
Marek Saganowski zdobył chyba najładniejszą bramkę kolejki w Portugalii. Polski napastnik strzelił gola przewrotką w wygranym przez Vitorę Guimaraes 3:1 spotkaniu z Penafiel. Było to 12. trafienie "Sagana" w lidze.
Po Polaka juz ustawa się kolejka chętnych. Najbardziej aktywni pozostają działacze angielskiego Southampton, którzy obserwowali kilka spotkań Saganowskiego. Chrapkę na byłego napastnika Legii Warszawa ma także Sporting Braga, obecnie czwarta drużyna ligi.
Jak powiedział jeden z portugalskich dziennikarzy, pojawiają się też plotki o zainteresowaniu ze strony FC Porto i Sportingu Lizbona.

Kolejna ładna i ważna bramka, więc nie dziwi zainteresowanie jego osobą ze strony działaczy Porto i Sportingu. Gdyby miało dojśc do jego transferu, wolalbym go widzieć w Sportingu choć z drugiej wiekszą sławą cieszy sie Porto ...

bramka
http://www.sendspace.com/file/ia5id1
asysta
http://www.sendspace.com/file/xc4590
[/b]

Zdecydowanie wolalbym Sporting. kiedys w Sportingu gwiazda byl Juskowiak. Teraz moglby ten zespol pociagnac Sagan.

Tur
20-04-2006, 14:43
FC Porto zainteresowany Markiem Saganowskim

Marek Saganowski bardzo udanie zadebiutował w tym sezonie w lidze portugalskiej, czym wzbudził zainteresowanie wśród czołowych klubów. FC Porto już przygotowuje ofertę wykupu polskiego napastnika z Vitórii SC.

Pomimo że klub Saganowskiego - drużyna Vitória SC Guimarăes prezentuje się bardzo słabo, Polak imponuje skutecznością - strzelił dotychczas 12 bramek. Dobra dyspozycja Saganowskiego przyciągnęła uwagę trzech największych klubów w Portugalii - SL e Benfica, Sporting CP i FC Porto, ten ostatni już szykuje ofertę transferową dla polskiego napastnika.

- Oczywiście, że bardzo chciałbym grać w jednym z klubów wielkiej trójki i nieważne czy będzie to Benfica, Sporting czy Porto - mówi Marek Saganowski - Chciałbym zostać w Portugalii przez jeszcze kilka lat.

Saganowski jest związany kontraktem z Vitórią do 2009 roku, lecz jego imponująca forma spowodowała, że transfer do większego klubu jest bardzo realny.

W sumie to takie raczej dziennikarskie przypuszczenia, ale jeśli chodzi o kluby z wielkiej trójki to FC Porto jest teraz najlepsze sportowo i tam Sagan miałby największą szanse pograć w CL.

GregorAE
20-04-2006, 22:53
Pograc a posiedziec to jednak roznica :)
Zycze mu jak najlepiej ale obawiam sie ze mogloby sie to skonczyc jak z wieloma innymi polskimi napastnikami, chociaz nie wiem jak wyglada sytuacja z napastnikami w Porto (moze akurat potrzebuja kogos od zaraz)

Dyzio
21-04-2006, 12:12
Saganowski: FC Porto nie zrobi błędu
- To prawda - powiedział napastnik Vitorii Guimaraes, Marek Saganowski, o zainteresowaniu ze strony FC Porto. - Za tydzień gramy z nimi i nie będzie lepszej okazji, żeby pokazać im, że kupując mnie, nie zrobią błędu.
- Juz nie tylko pisze się o tym w największych gazetach, takich jak "A Bola" i mówi w telewizji, ale nawet ktoś z Porto wypowiadał się na ten temat - dodał popularny "Sagan".
Vitoria zapłaciła Legii za polskiego napastnika 600 tys. euro. Teraz jego cena byłaby wyższa - 1,2 mln euro.
Źródło: "Fakt"

To-To
23-04-2006, 17:54
Według Faktu Sagan kiedyś podpadł Janasowi za browary na zgrupowaniu.
I chyba nie pojedzie na mundial, a jest w formię.Chce go kupić FC Porto!!!

zuz
23-04-2006, 18:05
własnie - według faktu...

GregorAE
29-04-2006, 19:03
Bramak Szymkowiaka w waznym dla Trabzonu meczu z Fenerbahe - dobrze wrozy przed mistrzostwami

Didek
30-04-2006, 10:47
Trzy gole Sosina(zdobył juz 27 bramek) jego Apollon bliski mistrzostwa.

Bramki strzelili też Brzęczek i Gilewicz...

Dyzio
30-04-2006, 14:53
Obu nie lubie ale wolałbym żeby to Sosin pojechał na MŚ w miejsce Rasiaka :modli:

Peace
30-04-2006, 17:24
Celtic Glasgow z Arturem Borucem i Maciejem Żurawskim w składzie przegrał na wyjeździe z Heart of Midlothian 0:3 (0:2) w meczu 36. kolejki szkockiej ekstraklasy. "The Bhoys" już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Szkocji.

Podopieczni Gordona Strachana mecz rozpoczęli fatalnie. Po niespełna dziesięciu minutach Celtic przegrywał 0:2. Najpierw Artura Boruca pokonał kolega z zespołu Stephen McManus, a kilka minut później reprezentant Polski musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu z rzutu wolnego Paula Hartleya.

W 22. minucie dobra interwencja Boruca po uderzeniu Rudi Skacela uratowała Celtic przed stratą kolejnej bramki.

Aktywny Żurawski szukał okazji do pokonania bramkarza Hearts. Najlepszą szansę napastnik reprezentacji Polski miał w 51. minucie, ale jego uderzenie obronił Craig Gordon.

W 63. minucie Boruc został pokonany po raz trzeci w tym meczu. Tym razem Polaka zmusił do kapitulacji Roman Bednar i jak się później okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Żurawski nie dotrwał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. W 68. minucie w miejsce "Żurawia" menedżer Celtiku wprowadził do gry Stephena Pearsona.

GregorAE
30-04-2006, 18:45
Widzialem druga bramke i niestety obciaza ona konto Artura

Peace
02-05-2006, 17:50
Napastnik reprezentacji Polski Grzegorz Rasiak podpisał czteroletni kontrakt z drugoligowym klubem Southampton. Za wypożyczonego z Tottenhamu Hotspur piłkarza "Święci" zapłacili 2 miliony funtów.

Rasiak został wypożyczony do Southamton w lutym 2006 roku i w 12 meczach strzelił cztery gole. Do drużyny sprowadził go George Burley, który trenował Polaka w innym klubie drugoligowym - Derby. We wrześniu 2005 roku polski napastnik przeszedł z Derby do Tottenhamu także za 2 miliony funtów szterlingów.

Graczami Southampton są również Kamil Kosowski i Bartosz Białkowski.

matx
02-05-2006, 17:58
Napastnik reprezentacji Polski Grzegorz Rasiak podpisał czteroletni kontrakt z drugoligowym klubem Southampton. Za wypożyczonego z Tottenhamu Hotspur piłkarza "Święci" zapłacili 2 miliony funtów.

Każdy normalny czlowiek się zastanawia, jak ktoś może za Rasiaka zaplacić dwa miliony czegokolwiek... a co dopiero funtów... :hmm:

Harcerz
02-05-2006, 22:22

Każdy normalny czlowiek się zastanawia, jak ktoś może za Rasiaka zaplacić dwa miliony czegokolwiek... a co dopiero funtów... :hmm:

Grzegorz R. - Drewniana Pralnia pieniedzy :oczko:

To-To
03-05-2006, 15:23

Grzegorz R. - Drewniana Pralnia pieniedzy :oczko:

Dobre słowa. hehe :hyhy:

GregorAE
09-05-2006, 19:27
Przed chwila widzialem reklame TP a wniej Boruca, ktory "lubi sobie potanczyc" :hyhy: ale wyglada tak jakby dawno tego nie robil...
Rzeczywiscie "troche" mu sie przytylo w tej Szkocji.
Miejmy nadzieje ze przybedzie na fete, wytanczy sie za wsze czasy, zgubi pare kilogramow i zostanie pierwszym bramkarzem na mistrzostwa.

Peace
09-05-2006, 19:51
Przytyło nie przytyło, ale media podają że Kanonierzy są nim zainteresowani. Ciekawe ile w tym prawdy :hmm:

GregorAE
09-05-2006, 20:41
A on czasem juz nie przedluzyl kontraktu z Celticiem??

Dyzio
10-05-2006, 08:45
Janusz Dziedzic, napastnik GKS BOT Bełchatów, na półtora miesiąca stanie się piłkarzem hiszpańskiego Elche FC, gdzie wcześniej grał Tomasz Frankowski – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Dziedzic wyleci do Hiszpanii w czwartek, po meczu GKS z Kolporterem. Druga liga hiszpańska ma do rozegrania jeszcze sześć kolejek. W najbliższym meczu, w niedzielę, Elche podejmuje Xerez

Kogo oni ściągneli :kurde:

Peace
10-05-2006, 14:25
Napastnika :chytry: Dosyć doświadczonego, świetnie dryblującego, posiadającego w miare mocny strzał. Jedyne co do niego można się przyczepić, że nie jest zbytnio szybki i czasem przesadza z kiwką zamiast podać.

Dyzio
10-05-2006, 14:38
No miał epizod w Pogoni jakoś nie zdradził umiejetności o których mówisz ... 8)
... pewnie przeżywał kryzys twórczy...

Jastrząb
10-05-2006, 16:33
A on czasem juz nie przedluzyl kontraktu z Celticiem??

Przedłużyć przedłuzył, co nie oznacza, że nikt go kupić nie może :oczko:

GregorAE
10-05-2006, 16:36
No to juz Matusiak bylby lepszy, chyba ze jest nie do wyciagniecia...
"...na poltora miesiaca..." czyli potem wraca do GKS czy staje sie wolnym zawodnikiem??
Ciekawe jak to wyglada od strony finansowej

Peace
10-05-2006, 18:20
Dziedzicowi kończy się kontrakt 30 czerwca 2006, a Matusiakowi 30 czerwca 2008.

Flip
11-05-2006, 17:57
podobno wczoraj kozacki mecz zagrał Boruc przeciwko Manchesterowi Utd w pożegnalnym meczu Keane'a

Kempes
12-05-2006, 01:35
Gdzieś czytałem ,że Sir Alex patrząc na Boruca ... staje przed wyborem między dwoma polakami do bramki ;)

Nazgul
12-05-2006, 01:39
Lepiej niech Boruca bierze. Tak będzie lepiej i dla Boruca i dla Fabiana 8)

M@+
12-05-2006, 13:13
i dla Legii :D

Kazuyoshi78
12-05-2006, 13:22
podobno wczoraj kozacki mecz zagrał Boruc przeciwko Manchesterowi Utd w pożegnalnym meczu Keane'a

Podobno. A na mundialu i tak pewnie zagra Dudek, bo... musi gdzieś grać :[

Dyzio
12-05-2006, 14:45
Trzeba mu przyznać, że mus chłopak mieć naprawde niezły żagiel ktory go ... popycha do przodu 8)

GregorAE
13-05-2006, 18:44
Tomasz Waldoch zdobyl zwycieska bramke dla Schalke w meczu konczacym jego kariere ze Stuttgartem (3-2)

Cormac
14-05-2006, 11:50
Tomasz Waldoch zdobyl zwycieska bramke dla Schalke w meczu konczacym jego kariere ze Stuttgartem (3-2)

No, dobre zakończenie kariery.

Junior89
14-05-2006, 16:54
Krzynówek zmienił klub

Jacek Krzynówek, pomocnik Bayeru Leverkusen, od nowego sezonu będzie występował w VfL Wolfsburg.
Reprezentant Polski podpisał z tym klubem trzyletni kontrakt. Transfer Krzynówka do drużyny „Wilków” stał się faktem, ponieważ zespół prowadzony przez Klausa Augenthalera utrzymał się w Bundeslidze. Suma odstępnego za Polaka wynosi około 1,5 mln euro. 29-letni zawodnik (jutro obchodzi 30. urodziny) ma w nowym klubie zarabiać milion euro rocznie.

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Krzynówka był trener Wolfsburga Klaus Augenthaler, z którym Polak współpracował już w FC Nürnberg i Bayerze.

Najbardziej znanym Polakiem, który grał w Wolfsburgu, jest Andrzej Juskowiak (obecnie w drugoligowym Erzgebirge Aue). Do dzisiaj „Jusko” jest drugim w historii strzelcem klubu (39 bramek w Bundeslidze).

Krzynówek został Piłkarzem Roku 2004 w plebiscycie Piłkarskie Oscary. W reprezentacji rozegrał 56 spotkań i zdobył dziewięć bramek. W Bundeslidze w barwach Bayeru rozegrał 52 spotkania i strzelił dziewięć bramek.

Dyzio
15-05-2006, 13:54
Tomaszewski: Tylko Jeleń, resztę bym "utopił"
- Był to dla mnie mecz benefisowy dla Rasiaka i Mili – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” po spotkaniu z Wyspami Owczymi, Jan Tomaszewski.
- Z takim rywalem to i ja nie puściłbym bramki. Tylko Jeleń pokazał się z dobrej strony. Resztę bym „utopił”. Nikt moim zdaniem nie przybliżył się do wyjazdu na mundial. Wcale mnie nie dziwi, że Vitoria spadła z ligi portugalskiej, skoro Saganowski wykorzystuje jedną z sześciu okazji – dodał Tomaszewski.

Oj oj Panie Tomku szacunek za to co było kiedyś ... ale za podobne komentarze :cicho:

Peace
16-05-2006, 13:40
Tomasz Hajto nie zagra już w Derby County FC. Klub z Pride Park rozwiązał kontrakt z polskim obrońcą za porozumieniem stron.

33-letni Hajto przybył do Derby w styczniu tego roku z Southampton FC. W barwach "Baranów" rozegrał jednak tylko 5 ligowych spotkań.

Dyzio
16-05-2006, 13:47
W drużynie "Świętych" z polskiego zaciągu, dobrze spisuje się jedynie Białkowski ... Kosowskiego mają powoli dosyć 8)

GregorAE
16-05-2006, 18:12
Nie zdziwilbym sie gdyby Hajto zagral w nowym Lechu.
Juz chyba kiedys byla taka opcja

Yevaud
17-05-2006, 13:19
Nie zdziwilbym sie gdyby Hajto zagral w nowym Lechu.
Juz chyba kiedys byla taka opcja

Hajto, Swierczeski...
Moze jeszcze sciagna Waldocha, Kaluznego i Juskowiaka?

GregorAE
17-05-2006, 16:26
Swierczewski miejsca w nowym Lechu nie bedzie mial.
Pewnie zasili ten temat i wyjedzie do USA

Yevaud
18-05-2006, 10:41
A co z Tomaszem Mazurkiewiczem?
Kiedys jako mlodziak sciagniety do Legii. Szybko wyjechal do Danii, gdzie wiodlo mu sie calkiem dobrze.
Alternatywa dla Mili moglby byc. Jak Janas Gancrczyka wyszukal, to moze i Mazurkiecza mogl? Tylko w jakiej ten jest dyspozycji?

Dyzio
18-05-2006, 14:15
Swierczewski miejsca w nowym Lechu nie bedzie mial.
Pewnie zasili ten temat i wyjedzie do USA

Piłkarska emerytura w Stanach ma taką przewagę nad klepaniem w Polsce po drugoligowych w większości dziurach, że tam przynajmniej zarobi parę centusiów :chytry:

Kapon
18-05-2006, 16:20
Kiedys jako mlodziak sciagniety do Legii. Szybko wyjechal do Danii, gdzie wiodlo mu sie calkiem dobrze.
Alternatywa dla Mili moglby byc. Jak Janas Gancrczyka wyszukal, to moze i Mazurkiecza mogl? Tylko w jakiej ten jest dyspozycji?

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1310

dane z w/w stronki sugerują, że wielkiej kariery w Danii to on nie zrobił...

Peace
19-05-2006, 14:50
Klub portugalskiej I ligi, SC Braga, szuka wzmocnień w Orange Ekstraklasie. Jest bliski sprowadzenia Radosława Matusiaka.

Napastnik GKS-u Bełchatów był w zakończonym sezonie jednym z czołowych strzelców Orange Ekstraklasy - zdobył 11 goli.

Prezydent SC Braga, Antonio Salvador, już dwa razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był w Polsce. - Postaramy się podpisać kontrakt z Matusiakiem tak szybko, jak to tylko możliwe - komentuje biuro prasowe Bragi.

Yevaud
19-05-2006, 18:09

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1310

dane z w/w stronki sugerują, że wielkiej kariery w Danii to on nie zrobił...

No to wydawac by sie moglo idealny kandydat dla Janasa :P

Peace
20-05-2006, 15:29
Spartak Moskwa z Wojciechem Kowalewskim w składzie uległ 0-3 (0-1) CSKA Moskwa w finale Pucharu Rosji rozegranym na moskiewskich Łużnikach.

Nazgul
13-07-2006, 12:00
Pierwszy gol Piechny dla Torpedo:

http://video.google.com/videoplay?docid=2329094799657208765&hl=pl

Iras
13-07-2006, 22:06
niedziała

eL
14-07-2006, 23:10
Kuszczak blisko przejścia do Man Utd, te informacje potwierdza sam Sir Fergson. Oby się chłopakowi tam udało. Jakiegoś 7-latka z Chorzowa, chce do swojej szkółki Man City. Młodzi Polacy, wkońcu zaczynają wyjeżdzać w odpowiednim wieku uczyć się futbolu w renomowanych szkółkach. Brawo!

(L)eon
15-07-2006, 13:42
. Jakiegoś 7-latka z Chorzowa, chce do swojej szkółki Man City. Młodzi Polacy, wkońcu zaczynają wyjeżdzać w odpowiednim wieku uczyć się futbolu w renomowanych szkółkach. Brawo!

niestety taka jest prawda, aby tylko jeszcze pamietal o swojej ojczyznie :wsciekly:

Junior89
16-07-2006, 08:42
Polski napastnik, Marcin Żewłakow, zdobył w sobotę honorową bramkę dla swojej drużyny, KAA Gent w pierwszym meczu III rundy Pucharu UEFA Intertoto. Drużyna Polaka przegrała w Zurychu z Grasshopper-Club 1-2 (1-0).

Grasshopper-Club Zurych 2-1 KAA Gent
Sreto Ristić 50, Veroljub Salatic 55 - Marcin Żewłakow 3

Rewanż za tydzień w Gandawie - zwycięzca dwumeczu uzyska prawo gry w II rundzie wstępnej Pucharu UEFA.

Nazgul
16-07-2006, 19:24
niedziała

Uhm. Usunięte. ładny gol - z ostrego kąta z pierwszej w krótki.

(L)eon
18-07-2006, 10:20
Nowy klub Marka Saganowskiego - francuskie ES Troyes AC - oskarża poprzedniego pracodawcę polskiego napastnika o oszustwo.
Zdaniem Francuzów działacze Vitorii Guimaraes celowo zataili kontuzję kolana polskiego snajpera. Troyes nie zamierza płacić za piłkarza niezdolnego do gry umówionego na 1,6 miliona euro.

W Guimaraes całą aferą są zdziwieni. Działaczom z Portugalii podejrzane wydaje się to, że Francuzi zaalarmowali o kłopotach "Sagana" dopiero tydzień po oficjalnej prezentacji Polaka.
Więcej w "Super Expressie"

Junior89
18-07-2006, 21:38
na futbolnet.pl napisali że jest bardzo prawdopodobne, iż Dudek wróci do Feyenoordu razem z Kromkampem w zamian za transfer Kuyta do Liverpoolu.
Dobrze bo już mam dość tego smętnego pierdolenia jaki to spisek w tym Liverpoolu... :klnie:

eL
18-07-2006, 22:54
Beniaminek piłkarskiej Bundesligi Energie Cottbus pozyskał 18-letniego Łukasza Kanika grającego dotychczas w Górniku Zabrze.
Kontrakt z polskim obrońcą podpisany został do 2009 roku. Kanik dołączył do występujących w Energie Mariusza Kukiełki i Tomasza Bandrowskiego.
źródło: onet.pl

Oby tylko nie zmarnował talentu i nie zapomniał o polskiej reprezentacji.

Junior89
19-07-2006, 10:19
Strona internetowa Queen's Park Rangers FC poinformowała, że Adam Czerkas, 22-letni napastnik ostatnio występujący w Odrze Wodzisław Śląski podpisał umowę londyńskim klubem.

W poniedziałek zawodnik przeszedł pomyślnie badania lekarskie, a wczoraj parafował umowę. Do zespołu angielskiej Championship League został wypożyczony na rok. W poprzednim sezonie grał tam rzadko obrońca Marcin Kuś, dziś występujący w Torpiedo Moskwa. Czerkas miał też oferty z Grecji i belgijskiego KAA Gent.

Flip
29-07-2006, 13:57
Celtic-Kilmarnock 1-0

Żurawski w 25' min :brawo:

edit:2-0 piękna asysta Żurawskiego

edit2: 4-1 Żurawski x2

Virus
29-07-2006, 16:12
szkoda ze na mundialu tak nie gral... :roll: :roll: a swoja drogą jak Artek zagral... ?

pozdr.

Piotrek91
29-07-2006, 16:48
szkoda ze na mundialu tak nie gral... :roll: :roll: a swoja drogą jak Artek zagral... ?

pozdr.
Dobrze, raczej pewnie wszystko łapal, a przy bramce nie mial wiekszych szans.
Spory blad popelnil w meczu z Man Utd.

Bramka Piechny jest na www.bramkipolakow.com jak kogos to jeszcze interesuje.

majak
05-08-2006, 00:00
A Boruc pracuje nas swoim PR:
"POLISH goalkeeper Artur Boruc has revealed he’s desperate to sample the unique atmosphere of a Champions League night at Celtic Park after receiving a glowing first-hand account from an international team-mate.

Fellow Pole Michael Zewlakow was in the Anderlecht side that were routed 3-1 at Celtic Park on November 5, 2003 and told Boruc that he had never encountered supporters like the Hoops crowd in his life.

“Michael told me that after winning the first game in Belgium they came here very confident,” Boruc told this week’s Celtic View.

“But he said that the first 15 minutes of the game in Glasgow was like hell. Everybody was dancing and shouting and after half an hour it was 3-0 to Celtic.

“I hope that’s how it is going to be for us. I am just waiting for the first game now, I am desperate to see that atmosphere."

za www.celticfc.net

no i jeszcze to:
"Bramkarz Celticu Glasgow Artur Boruc może stanąć przed sądem w związku ze swoim zachowaniem w derbowym meczu z Glasgow Rangers 12 lutego.
Reprezentant Polski może odpowiadać za religijne gesty jakie wykonywał w stronę kibiców rywali. Według raportów, Artur Boruc błogosławił kibiców Rangers, co wywołało ich gniew.

Na podstawie skarg wpływających od kibiców policja w Glasgow wszczęła dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zachowania Boruca. Zgromadzona dokumentacja trafiła do prokuratury, która po zapoznaniu się z nią zdecyduje czy wszcząć postępowanie przeciw Polakowi.
Celtic wygrał na stadionie lokalnego rywala 1:0. Bramkę zdobył Maciej Żurawski."

za onet.pl

:chytry:

Peace
06-08-2006, 10:42
W sobotę debiutowało we francuskiej ekstraklasie piłkarskiej dwóch napastników reprezentacji Polski - Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) i Marek Saganowski (Troyes). Żaden nie zdobył bramki.

Jeleń rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i grał do 59. minuty. Jego klub zremisował z Valenciennes 1:1. W składzie Auxerre zabrakło Kamila Oziemczuka.

Debiut Saganowskiego był mniej okazały - pojawił się na boisku w 84. minucie, ale nie uratował drużyny od porażki 0:1 z Lens.

Robson(L)
10-08-2006, 20:03
Włodarze Manchesteru United są zachwyceni i pragną poinformować, że bramkarz Reprezentacji Polski – Tomasz Kuszczak dołączył do Czerwonych Diabłów (czytamy na oficjalnej stronie klubu).

Szczegółów kwoty, za jaką Tomek przeszedł na Old Trafford jeszcze nie zostały ujawnione (prawdopodobnie w piątek wszystko będzie jasne), ale pewne jest to, że bramkarz Reprezentacji Anglii do lat 18 – Luke Steele i środkowy pomocnik występujący w rezerwach ManU - Paul McShane dołączą w ramach transferu do West Bromwich Albion.

Niestety przejście Tomka nie jest transferem definitywnym. Kuszczak został wypożyczony na jeden sezon z możliwością wykupienia po tym czasie zawodnika na stałe.

WBA podpisało kontrakt z 24-letnim bramkarzem w lipcu 2004 roku, kiedy to przeszedł on na Wyspy z niemieckiej Herthy Berlin. We wrześniu 2004 roku zaliczył swój debiut w Prewmiership w spotkaniu przeciwko Fulham. W 2003 roku, Kuszczak zadebiutował w Reprezentacji Narodowej. Było to w grudniu 2003 roku w spotkaniu z Maltą.

„Tomasz będzie bardzo ważnym ogniwem w naszym klubie. Wniesie wiele nowego do zespołu. W poprzednim sezonie pokazał, że ma spore umiejętności, które cały czas rosną. Jestem przekonany, że współpraca u boku Edwina przyniesie także wiele dobrego” – powiedział Sir Alex Ferguson.

Peace
12-08-2006, 14:05
Pomocnik juniorskiej reprezentacji Polski Marcin Siedlarz podpisał kontrakt z klubem Serie A – Sieną. Umowa ważna jest na rok, z opcją przedłużenia na kolejne trzy sezony.
Siedlarz, występujący w Polsce w Górniku Zabrze i Widzewie Łódź, poleciał w piątek do Florencji. Stamtąd już samochodem udał się do Sieny. Kontrakt ze strony klubu parafował dyrektor sportowy Giorgio Pedrinetti. Siedlarz związany jest od pewnego czasu z byłym właścicielem Górnika Zabrze Markiem Koźmińskim.

– Marcin to materiał na znakomitego pomocnika. Ma 18 lat, rozegrane 50 meczów w polskiej lidze. Czas żeby spróbował się przebić w poważnej piłce – mówi były reprezentant Polski.

GregorAE
19-08-2006, 21:30
Michal Zewlakow udanie zadebiutowal w wygranym meczu Olypmiakosu Pireus 2:1.
Dwie bramki Grzegorza R. w zremisowanym meczu Southampton - Barnsley 2:2

Junior89
24-08-2006, 15:03
Zeyn S-Latef, syn Polki i Irakijczyka, to jeden z naszych najlepszych młodych piłkarzy, gwiazdor prowadzonej przez Michała Globisza reprezentacji U-16. Obecnie gra w rezerwach szwedzkiego Helsingborgu, ale już biją się o niego dużo lepsze kluby.
Z chęcią u siebie widziałby Polaka Tottenham, a także wiele znanych klubów belgijskich. Sam zawodnik nie myśli jednak jeszcze o przeprowadzce.

:rotfl3:

Kempes
26-08-2006, 17:33
Rasiak strzela w Anglii , Żurawski strzela w Szkocji

oglądam Celtic i Maciej szaleje..

cholera czemu Ci ludzie w najważniejszych momentach kadry nie mogą sobie poradzić..

yusta
27-08-2006, 02:09
Marcin Mięciel zdobył trzy bramki dla PAOK Saloniki w wygranym przez ten zespół 3:1 (1:0) derbowym spotkaniu z Iraklisem w drugiej kolejce greckiej ekstraklasy. Iraklis jest rywalem Wisły Kraków w pierwszej rundzie Pucharu UEFA.
Były reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 27., 47. i 64. minucie. Bramkę dla gości zdobył w 56. minucie Argentyńczyk Jose Esteban Herrera.

W barwach Iraklisu cały mecz rozegrał Mirosław Sznaucner.

Flip
27-08-2006, 11:08
no Miętowy nieźle,może by tak go do Legii :chytry:

Szawar
27-08-2006, 11:20
http://s002.wyslijto.pl/index.php?file_id=34128386232767741063&act=&gk=money

Bramki Mieciela

Maros
30-08-2006, 13:45
W porozumieniu z FC Kaiserslautern, Wisła Kraków wypożyczyła Kamila Kosowskiego na rok do Chievo Verona. Umowa zawiera opcję transferu definitywnego - poinformowało biuro prasowa Wisły Kraków SSA.
Kamil Kosowski z Wisłą jest związany od sezonu 1999/2000. W 2003 roku został wypożyczony do FC Kaiserslautern, w zeszłym sezonie występował w barwach FC Southampton.

Chievo Verona na koniec ostatniego sezony zajęło 7 miejsce w Serie A. Po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów z drużyną Lewski Sofia, podobnie jak Wisła Kraków, Chievo gra w pierwszej rundzie Pucharu UEFA.
Przeciwnikiem Włochów jest portugalska SC Braga.

:O

Tur
30-08-2006, 14:02
Nie ma się co dziwić. Wypożyczyli sobie małym/żadnym kosztem rezerwowego.

Maros
30-08-2006, 14:39
no niby tak, ale on z tego co wiem nawet sie w II ligowym Kaiserslautern nie miescil na ławce rezerwowych, drugoligowy Southampton tez chcial sie go pozbyc.
a tutaj przechodzi do klubu, ktory bedzie wystepowac w pucharze uefa. :hmm:

Robson(L)
01-09-2006, 18:26
Maciej Iwański wraca do Zagłębia

Turecki pierwszoligowiec nie wywiązał się z umowy przedwstępnej nie udzielając gwarancji bankowych na transfer Macieja Iwańskiego do Antalyaspor. Tym samym Zarząd Zagłębie Lubin SSA podjął decyzję o powrocie zawodnika do macierzystego klubu.
W związku z tym, iż strona turecka nie dotrzymała warunków umowy przedwstępnej Zarząd Spółki rozważa wejścia na drogę procesową przeciwko Antalyaspor.
:lol3:

Kempes
10-09-2006, 00:42
Kaźmierczak strzelił brame Benfice :brawo:

Nie wiem w jakich okolicznościach ani nic ale Boavista pewnie wygrała 3-0 a Lizbończycy zarobili trzy czerwone w tym dwie w ostatnich minutach więc pewnie gorący mecz

Szawar
10-09-2006, 08:36
Bramke strzelił Ireneusz Jelen i Jarosław Bieniuk.

Socios
11-09-2006, 21:52
Wywiad z Czesławem Michniewiczem, po jego stażu w Tottenhamie.
Fragment, w którym Was broni :chytry:

Co jeszcze wiedzą w Anglii o polskiej lidze?

- Na jednym z treningów przyszedł dyrektor klubu z informacją, że zaraz odbędzie się losowanie w pucharach. Mówimy im, że może Wisła, może Legia, a Jol na to: Wisła tak, Legia lepiej nie, bo jej kibice mają w Europie złą markę. Próbowaliśmy mu mówić, że wiele się zmieniło pod tym względem, ale on ciągle do tego wracał.

Całość też ciekawa:
http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65054,3610421.html