PDA

Zobacz pełną wersję : rock vs. hip hop

Gnatek
09-09-2005, 17:02
Który z w/w rodzajów muzyki bardziej Wam odpowiada i dlaczego :>? Ja osobiście częściej słucham rocka, chociaż kiedyś był tylko hh. Rock kojażył mi się głównie z bezsensownym darciem ryjów i rozwalaniem gitar na scenie 8) :ucieka:. Chociaż po przesłuchaniu kilku płyt okazało się, że nie taki ten rock straszny, jak go malują ;). Głos na rock :oczko:

jarcyś
09-09-2005, 17:15
........ For Those About to Rock We Salute You........

:oczko:

Viola
09-09-2005, 17:19
Ciężko jest odpowiedzieć jednocześnie bo jak jestem wsciekła to gra u mnie np Black Sabbath a jak po prostu słucham muzyki to leci Peja - to jest warunkowane nastrojem w danej chwili :)

Smetny
09-09-2005, 17:20
slucham i tego i tego, np teraz na liscie w XMMSie mam cala Jazzurekcje i Reise, Reise+ cos z Manau i kilka innych kawałków.

PS: Viola, co to za avatar? :zdziwiony:

Nazgul
09-09-2005, 17:20
Zero hip hopu :hyhy:

pusty
09-09-2005, 17:21
Hip-hopu nie lubię i nie słucham wogóle. Głos na rock za takie zespoły jak: Muse, Oasis, The Beatles i kilka innych 8)

Jaco
09-09-2005, 17:21
Ciężko jest odpowiedzieć jednocześnie bo jak jestem wsciekła to gra u mnie np Black Sabbath a jak po prostu słucham muzyki to leci Peja - to jest warunkowane nastrojem w danej chwili :)
Gwarantuję Ci, że za 20 lat, będziesz słuchać Black Sabath w obu stanach psychy.. :hyhy:
Rock forever!! 8)

endo
09-09-2005, 17:24
100% rap
8)
słucham od lat 5,robię od 1,5 roku

MK
09-09-2005, 17:27
Nie głosuje bo nie ma opcji Toi Toi :efoch:

Jaco
a Mandaryna to co to będzie ? :hmm:
Disco polo. :efoch:

Marcinos
Mandaryna jest poza konkurencją. :efoch:

Ewcia
09-09-2005, 17:30
Częściej hip-hop więc tu głos, chociaż rockiem nie pogardzę :)

Viola
09-09-2005, 17:38
PS: Viola, co to za avatar? :zdziwiony:

głupawke złapałam na zabawe paintem a avatar jest paskudny ale zaraz chce go zmienic :D

Jaco - to wysoce prawdopodobne :P

Viola
09-09-2005, 17:59
Chamstwo :foch:

Paluch
09-09-2005, 18:07
jedno i drugie słucham ale wybiore hiphop bo jest mi troche blizszy

dyha
09-09-2005, 18:45
100% rap
8)

co?

foks
09-09-2005, 19:53
trudna ankieta. rock i hiphop. ja sie nie zamykam na 1 rodzaj muzyki, slucham duzo rapu ale i jaram sie niesmiertelnym rockiem, street punkiem i innymi odlschoolami:) wszystko zalezy od nastroju i pory... nie mozna wybierac to albo to :)

pinomc
09-09-2005, 20:19
Rock, a szczególnie punk rock my number one 8)
Poza tym słucham bardzo wielu rodzajów muzyki, ale techno i rap omijam szerokim łukiem.

endo
09-09-2005, 20:53
100% rap
8)

co?

A to. jakieś 1,5 roku właśnie minęło gdy wypuściłem 2 pierwse kawałki "e-Legia forum". Później kilka freestyli,pierwszy materiał i gościnne występy w kawałkach innych składów.Teraz ruszają prace nad 2 produkcją.A zaraz pewnie usłyszę że mam 16 lat więc jestem taaaaaaki chujowy... :roll:

Dyzio
09-09-2005, 20:59
Regge :oczko:

Bastion
09-09-2005, 21:00
Rock. Hip - hopu nie lubie.

Raffi
09-09-2005, 21:00
hmmm... można słuchac i tego i tego...

...... ale nie w moim przypadku :P

Prosty rytm, prosta gra, proste bicie prosta gra
Mam syfiasty głos, nie umiem śpiewać........

Michu
09-09-2005, 21:03
Kiedyś to tylko hip hop. Teraz bardziej klimaty Technikawy :oczko:

Kempes
09-09-2005, 21:06
You can't stop the Rock n Roll

http://www.minilifemusic.com/my%20favorite%20fuck%20off.jpg

Keleborn
09-09-2005, 21:28
........ For Those About to Rock We Salute You........

Jak w podpisie.

Koń Rafał
09-09-2005, 21:41
Ja również głosuje na Rocka słucham od kiedy pamiętam :oczko:

foks
09-09-2005, 21:41

Punk rock! :)

MaxyM
09-09-2005, 21:43

Punk rock! :)

Foks, pytam ciebie, bo ty zawsze masz obszerne info - wiesz kiedy wychodzi legal Stylu Dezinte?

Beny
09-09-2005, 21:53
Odpowiedź jest prosta! :zlosliwy: Zresztą widać po postach, że hh słuchają ciecie :zlosliwy: , a rocka elyta tego forum. :zlosliwy: Jedyny słuszny wybór to rock'n'roll! :zlosliwy:

PS. Post mój proszę traktować bez osobistej urazy. :P

Kempes
09-09-2005, 21:54
a rocka elyta tego forum. :zlosliwy: Jedyny słuszny wybór to rock'n'roll! :zlosliwy:

wiedziałem ,że kiedyś mnie docenisz :*

Tomereek
09-09-2005, 21:56
Ja słucham hip-hop. Rock wogóle do mnie nie trafia.

Rohrau
09-09-2005, 21:59
a rocka elyta tego forum. Jedyny słuszny wybór to rock'n'roll!
8)

CywiL
09-09-2005, 22:01
trudna ankieta. rock i hiphop. ja sie nie zamykam na 1 rodzaj muzyki, slucham duzo rapu ale i jaram sie niesmiertelnym rockiem, street punkiem i innymi odlschoolami:) wszystko zalezy od nastroju i pory... nie mozna wybierac to albo to :)

:brawo:

Nie rozumiem jak mozna słuchać jednego rodzaju muzyki.... :hmm:
Jesli lubie Kult i Sepulturę i Faithless i Molestę i NaSa i The Doors ,a moja ulubioną kapelą jest The Prodigy to co mam zaznaczyć ? :zlosliwy:

Podróżnik
09-09-2005, 22:16
Hip hop to mozna sobie porównywać z Disco Polo jak dla mnie taka ankieta to obraza Rocka
Teksty Kultu czy Closterkellera sa ponad czasowe zawsze beda aktualne a hip hop przeminie tak samo jak przeminęło Disco Polo
P.S
Głos oczywiście na Rocka

Szuwar
09-09-2005, 22:23
A i ja sie wpisze bo nie mam co robic w piatkowy wieczor ;) chociaz ogolnie ankieta troche z dupy, bo mozna sluchac i tego i tego, poza tym kilku stylow muzycznych brakuje (chociazby szeroko pojetej elektroniki). Ale ze temat muzyczny to sobie nie moglem odmowic ;)

Hip hop?
OK - ale to co w USA wychodzilo do mniej wiecej 2000 roku - po tym czasie naprawde niewiele dobrego sie tam ukazalo... A co bylo dobre kiedys? West Coast - stary Snoop, Dre, 2Pac, MC Eiht, Luniz, Cypress... Do tego NYC - ekipa z pod znaku "W" ;), Gang Starr, Biggie (yeah!), Nasik, Infamous Mobb Deep :D, Cormega, Beatnutsi; plus stary OutKast, A Tribe Called Quest i... kurde - na prawde od ch*.* tego sie natworzylo w Stanach i jest w czym wybierac.
Co do PL to wiadomo - jest kilkanascie (moze kilkadziesiat?) zajebistych plyt, kilka prawdziwych perelek - wszystko glownie z poczatku hh w Polsce, a reszta to straszne badziewie. Ale to tylko moje zdanie :P.
Ogolnie odbilem troche (a nawet bardzo) od hh w strone elektroniki, ale nie powiem ze czasem nie leci u mnie cos murzynskiego :P

Rock?
Kiedys sluchalem oporowo - Sabbaci, GNR, Metallica, Offspring, Faith No More, cale Seattle, RATM, Kult, KNZ i jeszcze, jeszcze pelno. Do tej pory mam full plyt oryginalnych (chce ktos kupic? serio!). Ale jakos mi przeszlo w pewnym momencie, moze sie po prostu znudzilo...

Ja to chyba coraz prostrzej muzy slucham :P
Drum'n'bass caly czas :muza:

A Cywil ma racje - najlepsze jest Prodigy :D

MaxyM
09-09-2005, 22:24
Hip hop to mozna sobie porównywać z Disco Polo jak dla mnie taka ankieta to obraza Rocka
Teksty Kultu czy Closterkellera sa ponad czasowe zawsze beda aktualne a hip hop przeminie tak samo jak przeminęło Disco Polo
P.S
Głos oczywiście na Rocka

No, jezeli mowimy o takich wynalazkach jak 50C czy Doniu to tak...

Rap ma kilka takich utworow, ktore dla kogos kto slucha tej muzyki - zawsze beda wieczne, zarowno na polskiej jak i zagranicznej scenie.

Nie pisz bzdur.

Podróżnik
09-09-2005, 22:53
Rap ma kilka takich utworow, ktore dla kogos kto slucha tej muzyki - zawsze beda wieczne, zarowno na polskiej jak i zagranicznej scenie.

Nie pisz bzdur.
Jak słusznie zauważyłes dla kogoś kto słucha tej muzyki natomist przecietny Kowalski jesli bedzie miał taki wybór to wybierze Rock
P.S
Mógłbys wymienic te kilka utworów ?

Basbob
09-09-2005, 23:01
Szuwar, co masz Faith No More? :chytry:
Słucham tylko rocka, najbliżej hiphopu to chyba RATM... Ogólnie jestem bardzo wyczulony na wszelką muzykę, sam gram od paru ładnych lat i nie jest mi wszystko jedno czego słucham:)

Q_(L)
09-09-2005, 23:04
"Pięć_ciastek..." McHammer'a :ucieka:

MaxyM
09-09-2005, 23:11

Nie pisz bzdur.
Jak słusznie zauważyłes dla kogoś kto słucha tej muzyki natomist przecietny Kowalski jesli bedzie miał taki wybór to wybierze Rock
P.S

To nie uogolniaj i nie wrzucaj do jednego wora tych ktorzy sluchaja tej muzyki od wielu lat, z sezonowymi pokemonami.

Pierwszy lepszy: WFD - Aluminium, Nie mow mi o umieraniu, Konexie, itd.
Czy tez obowiazkowy kwalek na wakacyjne wyjazdy: OMP - Ogrod zwany Eden.
I wiele innych z polskiego rapu, tak jak Szuwar napisal zdawnych czasow, kiedy polowa malych dzieciakow nie latala w bluzach z HWDP na plecach, a druga nie nucila: dziewczyno jak wino.

To samo jest z US, niesmiertelne Luniza: I Got 5 on it czy Jay-Z - Wishing on a Star oraz mase innych kawalkow, w ktorych jeszcze nie chodzilo o to, by Escalade jechal na zlotych felach, a panienki laly sobie w gacie Crystala.

To co napisales o Rapie, mozna by napisac o Rocku... Kto za kilka lat bedzie pamietal te wynalazki jak Linkin Park i 1000 kapel ktore graja na jedna nute.

Nie to co: Led Zeppelin, The Doors, czy Nirvana.

CywiL
09-09-2005, 23:31
P.S
Głos oczywiście na Rocka

W kontekscie tego co mówisz bardzo smiesznie wypadają ci twoi rockowcy co to nagle zaczęli do gitar rapować albo do każdego kawałka wrzucac scratche i niedługo Budka Suflera bedzie miała swojego DJ-a ,Markowska nagrywa z jakimś rapującym leszczem ,nawet "buntownik" Kukiz (biegajacy swego czasu ze szklankami Pepsi w tv) musiał dac na singiel zarapowany kawałek bo nikt by tej jego smiesznej płyty nie kupił :/

Powtarzam : muzyka dzieli sie na dobra i złą !

P.s. Szuwar co Ty tam za płytki kitrasz ? :chytry:

Gnatek
10-09-2005, 07:28
kilku stylow muzycznych brakuje

Regge

Ja się Was tutaj pytałem, czego bardziej lubicie słuchać - rocka czy hip hopu, a nie techno czy regge....
To tak, jakbym spytał się o to, który klub bardziej lubicie - Arsenal czy Man United i usłyszałbym odpowiedź - Chelsea :roll:...

Beny - czyli mam rozumieć, że należę do elity :P.

matx
10-09-2005, 08:29
Wybór może być tylko jeden... Rock, rock i jeszcze raz rock.. nie będę się rozpisywal na tenmat wyższości tego gatunku muzyki nad hh, bo to tak jakbym musiał komuś tłumaczyć dlaczego jestem kibicem Legii Warszawa, a nie Heko Czermno... :P

Adrian
10-09-2005, 08:52
Rock. Nie lubie hiphopu. Kiedys sluchalem tez hh ale te wszystkie polskie, zagraniczne Mezie, nastolatki potykajace sie o spodnie z krokiem w kolanach.
I murzynskie teledyski...Odrzuca mnie to.

żyła
10-09-2005, 10:26
Zdecydowanie hip-hop. :brawo:
Słucham niemal nieprzerwanie od wakacji 2000 roku, a zaczeło się wszystko od płyty 600V "600 kilovolt" :muza:

Rock jeśli już to starej daty, bo mój ojciec wciąż słucha kapel ze swojej młodości, muzyka całkiem dobra 8) .

Paluch
10-09-2005, 10:41
A i ja sie wpisze bo nie mam co robic w piatkowy wieczor ;) chociaz ogolnie ankieta troche z dupy, bo mozna sluchac i tego i tego, poza tym kilku stylow muzycznych brakuje (chociazby szeroko pojetej elektroniki). Ale ze temat muzyczny to sobie nie moglem odmowic ;)

Hip hop?
OK - ale to co w USA wychodzilo do mniej wiecej 2000 roku - po tym czasie naprawde niewiele dobrego sie tam ukazalo... A co bylo dobre kiedys? West Coast - stary Snoop, Dre, 2Pac, MC Eiht, Luniz, Cypress... Do tego NYC - ekipa z pod znaku "W" ;), Gang Starr, Biggie (yeah!), Nasik, Infamous Mobb Deep :D, Cormega, Beatnutsi; plus stary OutKast, A Tribe Called Quest i... kurde - na prawde od ch*.* tego sie natworzylo w Stanach i jest w czym wybierac.
Co do PL to wiadomo - jest kilkanascie (moze kilkadziesiat?) zajebistych plyt, kilka prawdziwych perelek - wszystko glownie z poczatku hh w Polsce, a reszta to straszne badziewie. Ale to tylko moje zdanie :P.
Ogolnie odbilem troche (a nawet bardzo) od hh w strone elektroniki, ale nie powiem ze czasem nie leci u mnie cos murzynskiego :P

Rock?
Kiedys sluchalem oporowo - Sabbaci, GNR, Metallica, Offspring, Faith No More, cale Seattle, RATM, Kult, KNZ i jeszcze, jeszcze pelno. Do tej pory mam full plyt oryginalnych (chce ktos kupic? serio!). Ale jakos mi przeszlo w pewnym momencie, moze sie po prostu znudzilo...

Ja to chyba coraz prostrzej muzy slucham :P
Drum'n'bass caly czas :muza:

A Cywil ma racje - najlepsze jest Prodigy :D

Ooo to Ty żyjesz ? ? ? ! ! ! :hyhy:

Eda
10-09-2005, 11:41
Rock

Maniek
10-09-2005, 12:41
HH... ale tylko polski... nie jakieś rapy kurde blacha... i to tylko w najlepszym wykonaniu... od "Skandalu" Molesty, WYP3 poprzez pierwsze Grammatiki, "Opartej Na Faktach Rymonacji" Zipów do Małolata i nowego Włodka...

Didek
10-09-2005, 12:46
100% rap
8)

Pochwal sie swoimi nutami.. Jak możesz to wrzuć coś do neta i daj link. Lubie nieznane kawałki.

matx
10-09-2005, 12:53
Ciekawe czego będą słuchać ci wszyscy hiphopowcy jak już nie będą mieli lat naście tylko trochę więcej... :hmm: :zlosliwy:

endo
10-09-2005, 13:18
100% rap
8)

Pochwal sie swoimi nutami.. Jak możesz to wrzuć coś do neta i daj link. Lubie nieznane kawałki.

A proszę bardzo 8)
http://80.55.102.162/ddz/DDZ-Chc%ea%20Tu%20By%e6/01.DDZ-LTW-GRB.mp3

http://80.55.102.162/ddz/DDZ-Chc%ea%20Tu%20By%e6/05.DDZ-Chc%ea%20Tu%20By%e6.mp3

http://80.55.102.162/ddz/DDZ-Chc%ea%20Tu%20By%e6/07.DDZ-Wolny%20Wrzut%20(freestyle).mp3

3 kawałki z pierwszej produkcji wszystko na cudzych bitach ze względu że gdy to robiłem nie miałem ludzi którzy siekają podkłady.New materiał będzie już w 100% na zupełnie nowej muzyce.

dodatkowo jeszcze mój ostatni freestyle:
http://rapidshare.de/files/4934659/DDZ-spontan_domowy_nr3.mp3.html

CywiL
10-09-2005, 14:57
Ciekawe czego będą słuchać ci wszyscy hiphopowcy jak już nie będą mieli lat naście tylko trochę więcej... :hmm: :zlosliwy:

Czerwonych gitar pewnie..... :/
Hip-hop nie powstał rok temu i za rok sie nie skończy tak jak niektórzy by chcieli.
Więc akurat o hip-hopowców bym sie na Twoim miejscu nie martwił.
Poza tym wydaje mi się że kazdy "dorosły" słucha muzy której słuchał za młodu więc pytanie troche głupie.Chyba że uwazasz że w wieku 60 lat wypada słuchac tylko Mietka Fogga i jego ostatniej niedzieli.....

Zajacc
10-09-2005, 15:03
Ja jedynie powtórzę, to co napisał wcześniej Cywil: muzykę dzieli sie na dobra i złą.

W świetle tego zdania (którym się kieruje) ankieta jest bezsensowna.

matx
10-09-2005, 15:17

Hip-hop nie powstał rok temu i za rok sie nie skończy tak jak niektórzy by chcieli.
Poza tym wydaje mi się że kazdy "dorosły" słucha muzy której słuchał za młodu więc pytanie troche głupie.Chyba że uwazasz że w wieku 60 lat wypada słuchac tylko Mietka Fogga i jego ostatniej niedzieli.....

Zdążysz jeszcze zweryfikować swoje poglądy... wierzę w to.. na upartego można by stwierdzić, ze zaprzeczasz trochę sam sobie, ale nie będę się juz czepiał.. Na swoje pytanie nie oczekiwałem odpowiedzi.. to była tylko tak "głośna" myśl...
Ja na przykład wiem, ze rocka, na którym się wychowałem będę słuchał już zawsze... tylko ciekawe ilu hiphopowców moze to z całą pewnością powiedzieć o sobie...

Q_(L)
10-09-2005, 15:21
Ja na przykład wiem, ze rocka, na którym się wychowałem będę słuchał już zawsze... tylko ciekawe ilu hiphopowców moze to z całą pewnością powiedzieć o sobie...
To juz zakrawa na tą... jak_jej_tam... napinkę :cool:

Arni
10-09-2005, 15:27

Zdążysz jeszcze zweryfikować swoje poglądy... wierzę w to.. na upartego można by stwierdzić, ze zaprzeczasz trochę sam sobie, ale nie będę się juz czepiał.. Na swoje pytanie nie oczekiwałem odpowiedzi.. to była tylko tak "głośna" myśl...

Oj tam, też masz zmartwienia, to będzie ich sprawa, czego będą słuchać :oczko: Co do tematu jestem nieco na granicy, do niedawna tylko i wyłącznie hip - hop, aktualnie zostąpiony "mało popularnym" rodzajem rocka :chytry: Obecnie HH słucham jedynie w śladowej porcji.

pinomc
10-09-2005, 16:23
aktualnie zostąpiony "mało popularnym" rodzajem rocka :chytry:

czyżby RAC? :oczko:

Rohrau
10-09-2005, 17:09

Oj RAC nie do konca taki malo popularny jest :P .
Choc faktycznie, w podpisie Sz97 widnieje 8) .

Smetny
10-09-2005, 17:11
RAC to coś w stylu Konkwisty? Nie bardzo się orientuje w różnych mniej popularnych rodzajach rocka.

Rohrau
10-09-2005, 17:14
RAC to, np.: Screw.
Konkwista to pogranicze RAC/WPR

matx
10-09-2005, 20:10
To juz zakrawa na tą... jak_jej_tam... napinkę :cool:

Eeee.. jaka tam napinka... :piwo: :joint: :yeah: :P

kud(L)aty68
10-09-2005, 21:42
Hip-hop, rock....It doesn't matter :chytry:

Tylko Oi! sie liczy :chytry:

No dobra jeszcze ska, reggae i jazz oczywiscie (zwlaszcza stary)... :zlosliwy:

To jest taki glos "na marginesie" :zlosliwy:

Arni
11-09-2005, 09:05

Rzeczywiście nie do końca właściwie określiłem, w każdym razie RAC, to się zgadza 8) Pozdro!

VANAHAIM72
11-09-2005, 09:28
Gnatek... Jak mozna zestawiac ze soba KROLA - ROCKA i popluczyny po afrykanskiej muzyce ludowej z wplywami meksykansko-haitanskimi czyli HH (nie mylic z obernordykiem, Reichsfuhrerem SS)?

Jestem zdruzgotany, zawiedziony, zalamany... Szkoda, ze nie moge sie upic...

kud(L)aty68
11-09-2005, 09:32

Rzeczywiście nie do końca właściwie określiłem, w każdym razie RAC, to się zgadza 8) Pozdro!

Czasem jak tego slucham (niewiele ale sie zdarza) i chlopcy wyjada z balladami to mnie skreca i mam wrazenie, ze znalazlem sie nagle na harcerskim ognisku...
No i te "golebie"..... :chytry:

pinomc
11-09-2005, 10:44
Hip-hop, rock....It doesn't matter :chytry:

Tylko Oi! sie liczy :chytry:

Oi! też jest odmianą rocka (zresztą bardzo fajną).
Z RAC to głównie Screw mnie interesuje, mogę też posłuchać Mistreat po fińsku, albo litewskiej Diktatury :D Polskim w życiu bym się nie katowała.

Rohrau
11-09-2005, 11:15
Oi! to jest Oi! :oczko:

Heh, ja Mistreat raczej kojarze z mocnymi tekstami po angielsku. Wiem, ze sa finami, ale czy spiewaja po finsku?

foks
11-09-2005, 11:16
konkwista wpada w ucho i... i tyle ;) pierwsza plyta screw to mistrzostwo swiata (dzieki kudlaty i hans :brawo: ), choc potem tez nagrali nie jeden szlagier:)

CywiL
11-09-2005, 11:39

Mimo najszczerszych checi nie mogę cie zrozumieć.... :hmm:
Czyli kazdy po czterdziestce przerzuca się rocka mimo że wczesniej przez cały czas słuchał manieczki i disco polo ? :zdziwiony:

Cipciuś
11-09-2005, 11:54
Do dupy z taka ankietą :roll:

i dobry rock i hip hop
i polskie i zagraniczne
i nie mozna porownywać tych gatunków

jak to sie mowi - jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdza :hyhy:

podobnie jak Szuwar kiedys sluchalem kupe rocka itp Metallica, Offspring, Korn
lubie posłuchać czasem czegoś mocniejszego ale lubie również dobry hiphop typu Dr.Dre czy też Gangstar
wiadomo ze jeden napisze ze Rock to szarpidruty i wogule brudasy, a drugi ze hip hop to rozbujane czarnuchy w swoich odpicowanych furach ale nie da sie sluchac tylko tego albo tylko tamtego :efoch:

Majster - po co ta ankieta ? :chytry:

matx
11-09-2005, 12:43

Mimo najszczerszych checi nie mogę cie zrozumieć.... :hmm:
Czyli kazdy po czterdziestce przerzuca się rocka mimo że wczesniej przez cały czas słuchał manieczki i disco polo ? :zdziwiony:

Wątpię, czy każdy po czterdziestce przerzuca się na rocka, bo niby czemu ma tak być ? Dałem tylko i wyłącznie do zrozumienia, że rock jest gatunkiem na tyle uniwersalnym i ponadczasowym, że z niego najczęściej się nie wyrasta i wciąż mozna odkrywać go na nowo. Powtórzę teraz za Antyradiem... "Rock - muzyka wszechczasów" :yeah: A hip - hop ? Sam sobie odpowiedz.. :fajek:

PS. Uważam, ze jeżeli ktos słuchał disco polo, to już zawsze będzie słuchał disco polo... :ucieka:

CywiL
11-09-2005, 14:33
Wątpię, czy każdy po czterdziestce przerzuca się na rocka, bo niby czemu ma tak być ? Dałem tylko i wyłącznie do zrozumienia, że rock jest gatunkiem na tyle uniwersalnym i ponadczasowym, że z niego najczęściej się nie wyrasta i wciąż mozna odkrywać go na nowo. Powtórzę teraz za Antyradiem... "Rock - muzyka wszechczasów" :yeah: A hip - hop ? Sam sobie odpowiedz.. :fajek:

Mimo że sam uwielbiam niektóre rockowe kapele to osobiscie uważam że rock jako taki nigdy nie miał się gorzej...
Tak naprawdę to po akcjach typu moda na grunge pózniej crossover (RATM,Faith No More) czy w końcu na amerykański "punk" nic ciekaweg się nie wydarzyło,a spowodowane jest to moim zdaniem ogromnym skokiem popularności nowych brzmień.
Sporo dzieciaków słucha teraz szeroko pojetej muzyki elektronicznej i ten trend bedzie narastał.Przeciez takiego małolata nie interesuje Black Sabbath czy The Doors tylko to co na Vivie leci...

matx
11-09-2005, 15:13
:hmm: Jest wiele prawdy w tym, co piszesz.. nie zapominaj tylko, ze ilość w tym przypadku w żaden, ale to absolutnie w żaden sposób, nie przekłada się na jakość... Stacje muzyczne robią tym dzieciakom z mózgów sieczkę karmiąc ich najzwyczajniejszym gównem i wmawiając, ze coś jest trendy, czy inne cool... :/ Można przyjąć tą całą chałe, albo pomyśleć i spróbować poszukać prawdziwej muzyki... każdy decyduje sam... Nikogo nie chcę do niczego przekonywać - wyrażam tylko swoją opinię..

PS. Nie wydaje mi się, zeby rock miał się aż tak tragicznie.. to co moze martwić, to najwyżej to, że część wykonawców schodzi na psy.. ale tak juz jest i pewnie będzie zawsze..

Gnatek
11-09-2005, 16:23
Sporo dzieciaków słucha teraz szeroko pojetej muzyki elektronicznej i ten trend bedzie narastał.Przeciez takiego małolata nie interesuje Black Sabbath czy The Doors tylko to co na Vivie leci...

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Podam przykład - kiedy Świat ogernęła fala Bon Jovi (It's my life), nieco później na Vivie pojawiły się "Say it isn't so", "Thank you for loving me" i "One wild night", a Radio Eska miało akcję "Tydzień z BJ", w czasie którego puszczali praktycznie tylko ich piosenki (nie odchodziłem wtedy od radia :P), BJ byli dla moich kolegów cool i zajebiści. Dopiero jak już to wszystko przycichło, z gwiazd rocka stali się dla nich "jebanymi szarpidrutami" :kurde:. Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczęło się na VIVIE lansowanie hh :roll:....

jarcyś
11-09-2005, 17:12
ja wskazałem jednoznacznie na rock

nie żebym nie lubił hip-hopu, przeciwnie, mam kilkaset kawałków, słucham tej muzyki od czasów składanek volta i "Skandalu", lubię ją i częstą do niej wracam.jaram się Notoriousem, NASem etc.

ale dla mnie żadna płyta hiphopowa nie miała takiej "siły rażenia" jak np "The dark side of the moon" , "L.A. woman" , czy chociażby "Nevermind"

Herman
11-09-2005, 18:02
punkrock bejbe

ska tez dobre...special a.k.a, the specials,maytals,the riots no i oczywiscie Madness

rocka jako tako slucham od dziecka..hh pierwszy raz uslyszalem w 6 klasie podstawowki (9 lat temu gdzies) "wuwuaaa jak nazywa sie stolica taaa" czy jakos tak to szlo...jest pare kawalkow,ktore sa ok i milo do nich wrocic..

lubie szybka muzyke.lubie ten klimat.

pinomc
11-09-2005, 19:25
Heh, ja Mistreat raczej kojarze z mocnymi tekstami po angielsku. Wiem, ze sa finami, ale czy spiewaja po finsku?

Śpiewają :) Np. Sillanpään marssilaulu, Marskin Miehiä

kud(L)aty68
12-09-2005, 07:43
Odnosnie Hip-hopa taki kwiatek (http://wiadomosci.o2.pl/?s=514&t=4262) :ucieka:

szczepan
12-09-2005, 07:59
Odnosnie Hip-hopa

Kudlaty jak to byl w jednym z kawalkow Analogsow?

"bo my sie wszyscy ***** wychowalismy na hiphopie" :P

kud(L)aty68
12-09-2005, 08:26
Odnosnie Hip-hopa

Kudlaty jak to byl w jednym z kawalkow Analogsow?

"bo my sie wszyscy ***** wychowalismy na hiphopie" :P

tiaaaaa...."Pierdolona Era Techno" 8:

To **** ,ze gramy jak 20 lat temu
to **** ze nierówno wchodzimy w refremy
to **** ze nas nie ma na listach przebojów
ze nie jemy hamburgerów nie pijemy coca coli !

pierdolona era techno ! |x4

To **** ze nie wiemy jak sie modnie ubierać
to **** ze wolimy wydawać niż zbierac
to **** ze nie mamy ładnych fryzur na głowie
lecz nikt nas nie kupi i na nas nie zarobi

To **** ze nie mamy sygnetów na palcach
to **** nie gramy ludziom do tańca
to **** ze pijemy czystą a nie drinki
ze lubimy tatuaże i lubimy dziewczynki !

To **** ze nie wiemy jak sie dobrze zachowac
to **** ze nie znamy notowań giełdowych
to **** ze na dupach mamy stare dzinsy
my to głos ulicy a nie elektryczne rymy

pierdolona era techno |x4

i na koniec wlasnie "bo my sie...." :chytry:

tyle, ze Smalec...owszem niezle spiewal ale to nie bylo to co tygrysy lubia najbardziej 8)

legart
12-09-2005, 09:19
Proste że rock, aczkolwiek sporo obciachowych rzeczy mnie drażni (pudel rock, jakiś bombiaste syfy etc). Co do hh to lubię parę rzeczy (pojedyńcze kawałki 52 Dębiec, Nagłego Ataku Spawacza czy też Tede o Kalibrze 44 nie wspominając - polskie, z zagranicznych Beastie Boys, Public Enemy, House of Pain, Tony Loc, Cypress Hill).

Ale jak widzę murzyna w stroju najka ze złotym łańcuchem i czarną dupą w bikini z dużą dupą. to mnie odzuca. Tak samo jak widzę polskiego hiphopowca w dresiku i bluzie z kapturem, rapującego jak źle mu na ławce przed blokiem palić blanty i pić browar.

Jak jakiś rapujący :ucieka: murzyn nagra coś na miarę 'Whole lotta love", "Smoke on the water" czy choćby "Anarchy in UK" to przeproszę czarne opony.

Antraxx
12-09-2005, 13:23
Zero hip hopu

:hyhy:

Yevaud
12-09-2005, 16:21
Rock.

Porównanie rocka i hip-hopu to takie porównanie jak czekolady i czekoladopodobnej.

żyła
12-09-2005, 16:24
szkoda, że właściwie nikt tutaj nie skupił się nad walorami swojego gatunki, a tylko na dennej krytyce tego drugiego :roll:

Basbob
12-09-2005, 18:03
muzyka to emocje. A te w obu gatunkach są diametralnie różne. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :oczko:

CywiL
12-09-2005, 18:22
Rock.

Porównanie rocka i hip-hopu to takie porównanie jak czekolady i czekoladopodobnej.

Równie dobrze możesz porównać gołębia z grabiami.....
Wiesz co by powiedział Bogumił Kaczyński o rocku.....że to syf a prawdziwe klasyki to są Moniuszki i Verdiego 8)

Kud(L)aty czy Smalec to przypadkiem w punkowym GaGa nie grał ?

Raffi
12-09-2005, 18:41
nie ten Smalec 8)

Gnatek
12-09-2005, 19:00
http://wiadomosci.o2.pl/?s=514&t=4262#more
idioci :kurde:

endo
12-09-2005, 21:41
Ej tam prasowe pieprzenie i szukanie taniej sensacji.
U nas tez były teksty w stylu:
"jak Saddam Hussein pozostawiam słupy dymu od słów do czynów..."
Gural - Jestem Szejkiem
"wiem że pieprzą o mnie głupoty lecz ja jak te samoloty w World Trade Center wbite, pozostawię do rozliczenia kwitek..."
GRZ - Nic Do Stracenia
"Łona i herba jak Stalin i Beria..."
Łona - Reż Tę Herbę

I rozumując tym tokiem to Gural z GRZem są terrorystami a Łona komuchem?

matx
12-09-2005, 21:50
Równie dobrze możesz porównać gołębia z grabiami.....
Wiesz co by powiedział Bogumił Kaczyński o rocku.....że to syf a prawdziwe klasyki to są Moniuszki i Verdiego

:hmm: ciekawe co w takim razie powiadzialby o hip - hopie... pewnie nic, bo to nawet trudno nazwać muzyką.. :P

Mazi
12-09-2005, 21:54
Z jednej strony Kult, KNŻ, G'n'R, Nirvana, Queen, stary Offspring czy punkowe Dezerter, Pidżama Porno, Sex Pistols, Analogs czy Sedes...

z drugiej Molesta, WWO, Fenomen, Pezet, K44...

wybiorę sentymentalnie... rock

PS
Madonną, Jacksonem, Metallicą też nie pogardzę :ucieszony:

kud(L)aty68
12-09-2005, 23:00
Proste że rock, aczkolwiek sporo obciachowych rzeczy mnie drażni (pudel rock, jakiś bombiaste syfy etc). Co do hh to lubię parę rzeczy (pojedyńcze kawałki 52 Dębiec, Nagłego Ataku Spawacza czy też Tede o Kalibrze 44 nie wspominając - polskie, z zagranicznych Beastie Boys, Public Enemy, House of Pain, Tony Loc, Cypress Hill).

Ale jak widzę murzyna w stroju najka ze złotym łańcuchem i czarną dupą w bikini z dużą dupą. to mnie odzuca. Tak samo jak widzę polskiego hiphopowca w dresiku i bluzie z kapturem, rapującego jak źle mu na ławce przed blokiem palić blanty i pić browar.

Jak jakiś rapujący :ucieka: murzyn nagra coś na miarę 'Whole lotta love", "Smoke on the water" czy choćby "Anarchy in UK" to przeproszę czarne opony.

No wlasnie. Pamietam poczatki hip-hopa - czasy Grandmasterflash czy Africa Bambaataa - podejrzewam, ze niektorzy hiphopowcy wtedy sie rodzili :chytry: i bylo na to fajna zajawka, wtedy to bylo cos nowego, zupelnie z innej bajki. Pozniej Beastie Boys (pierwsza plyta to rock prawie punk) , Public Enemy (wspolna trasa po USA z Anthraxem), House of Pain, RUN D.M.C., Cypress Hill, Ice T, Ice Cube, w naszej kochaniej Rzeczypospolitej hip-hop byl wtedy w powijakach, zeby nie powiedziec w niemowlecych spiochach :zlosliwy:.
Zwlaszcza House of Pain bylo fajne ;)
Ale po jakims czasie Hip-Hop najzwyczaniej mnie znudzil, teraz z wyjatkiem tych starszych kawalkow raczej mnie mierzi (sa wyjatki owszem ale to baaardzo pojedyncze przypadki) - w mysl powiedzenia - co za duzo to i swinia nie chce.
Ktos wspomnial amerykanski punk... :hmm: jak rozumiem chodzi o rzeczy typu - Dead Kennedys, Black Flag, S.O.D. itd - bo chyba nie o Offspring (?????) czy ten jak mu tam...no...aaaa...Green Day(????).

Legart - niech nagraja jeden album klasy The Wall, Never Mind the Bollocks, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band czy Electric Ladyland to pogadamy :chytry:

kud(L)aty68
12-09-2005, 23:08
http://wiadomosci.o2.pl/?s=514&t=4262#more
idioci :kurde:

Wez pod uwage, ze artykul pochodzi z gazety brytyjskiej, a ci zawsze muszajakos szkopom dojebac :chytry: (i dobrze) 8)

Herman
12-09-2005, 23:28
kudlaty Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band to ci Bitelsi ? :hyhy:

a co do offspring to ja bym sie tak nie nasmiewal, plyty "The Offspring" czy "Smash" sa dobre.

pozniej kupa aczkolwiek jak dla mnie ,pomijajac kalifornie to Holland ma siwtny glos.

kud(L)aty68
13-09-2005, 01:31

a co do offspring to ja bym sie tak nie nasmiewal, plyty "The Offspring" czy "Smash" sa dobre.

pozniej kupa aczkolwiek jak dla mnie ,pomijajac kalifornie to Holland ma siwtny glos.

Co do "sierzanta pieprza" to zebys wiedzial :chytry:
Offspring - je siem nie nasmiewam - tyle, ze to nie jest PUNK - traktujac to w tej kategorii to (sorry) to to jest jakas amerykanska popierdolka dla dzieciakow, a nie PUNK - porownaj chociazby te kapelki, ktore wymienilem, a jest jeszcze kilka innych, ktore swoje dolozyly (Ramones?????).
Offspring? - okej (sic! - zeby nie bylo - znam i nie mam nic przeciwko) - ale nie PUNK, daj spokoj - inna bajka, inna jazda 8)

No chyba, ze powstal taki nowy punk - hamerican MTV's/VIVA's punk - no to siem zgodzem :hyhy:

kud(L)aty68
13-09-2005, 01:46
Dla rozluznienia atmosferki jak to ladnie wyglada (http://pietrocoletta.supereva.it/inglese/bond.jpg) 8)

Herman
13-09-2005, 02:33
of korz to nie punk.
kudlaty wiadomo ze klimaty offa czy 3/4 sceny amerykanskiej to nie PUNK...dla mnie to jedna z odmian jesli juz.przez samo pojecie punk rozumiem rzeczy, ktore dla mnie sa klasykami, glownie z UK.

kalifornia punk/american punk rock/new punk...zupelnie co innego niz panki.

najlepsze of korz z wysp.
dobre jak dla mnie (okolice punka tez) :

Sham 69
Plasmatics
999
BOW WOW WOW !
Adverts (Gary Gillmore 8) )
Buzzcocks
The Lurkers
The Stranglers
Cockney Rejects (I`m not a fool ! )
UK Subs
Ramones
Pistolsi of korz
No Dice
X ray Spex

z usa tez troche by sie tego zebrało...bardzo ldobre jest np: Operation Ivy
o punk z kaliforni nie bede sie spierał - ja lubie (nie mowie tu o scierwie typu nowy Sum41, Fat Lip itp) ale na NOFX czy Rancidow zlego slowa nie powiem.
Pennywise i Endenolife tez dobre.

dobre klimatyczne kawalki robia wlosi , szczegolnie SKA.

a wracajac do tematu..

punk rock to w jakims stopniu styl zycia, tony energii i jak dla mnie entuzjazmu. bez obrazy ale przy wiekszosci kawalkow hh chce mi sie spac.

aaa...pijanych powietrzem lubie, plytke nawet mam (to istnieje jeszce?)
w ramach nauki francuskiego slucham troche ff czy lunatica.

spoko

Zajacc
13-09-2005, 06:20
z usa tez troche by sie tego zebrało...bardzo ldobre jest np: Operation Ivy
o punk z kaliforni nie bede sie spierał - ja lubie (nie mowie tu o scierwie typu nowy Sum41, Fat Lip itp) ale na NOFX czy Rancidow zlego slowa nie powiem.
Pennywise i Endenolife tez dobre.

O własnie. I szczerze mówiąc mało mnie obchodzi, jak to ktoś nazwie. Kalifornijski punk, amerykański punk rock, popierdółka... whatever. Mnie się i tak podoba. :)

The Offspring, Pennywise, A.F.I., Bad Religion...

Herman
13-09-2005, 16:21
za oknem deszcz
na ulicach zmeczone twarze
dzien pelen spiec
wieczorem kalifornia w naszym garazu :oczko:

CywiL
14-09-2005, 17:02

Offspring - je siem nie nasmiewam - tyle, ze to nie jest PUNK - traktujac to w tej kategorii to (sorry) to to jest jakas amerykanska popierdolka dla dzieciakow, a nie PUNK - porownaj chociazby te kapelki, ktore wymienilem, a jest jeszcze kilka innych, ktore swoje dolozyly (Ramones?????).
Offspring? - okej (sic! - zeby nie bylo - znam i nie mam nic przeciwko) - ale nie PUNK, daj spokoj - inna bajka, inna jazda 8)

No chyba, ze powstal taki nowy punk - hamerican MTV's/VIVA's punk - no to siem zgodzem :hyhy:

No własnie powstał wraz z nastaniem mody na Green Day itp.
O tym własnie wspominałem mówiąc o kreowaniu mody przez stacje muzyczne.Całkowicie się z Toba zgadzam co do tego że z prawdziwym punkiem nie ma to nic wspólnego...Zastanawiające że mówiąc o punku nikt nie wspomniał o Sex Pistols było nie było pionierach :hmm:

Matx gada się z Tobą ja z za przeproszeniem "polonistą" o ich klubie ,zero argumentów tylko powtarzanie sloganów.... :efoch:

Antraxx
14-09-2005, 17:23
na rynku polskim wygląda to tragicznie.
dobrej muzyki rockowej jak na lekarstwo.
ostatnio pojawienie Comy i "Theli" Huntera pomogło odzyskac wiare ze w naszym kraju można nagrać jeszcze dobra rockową płytę

statystyka: na jednego rockowego artyste przypada 5 Yo-man'ów
ekonomia:rynek - duży popyt na hh wpływa na wielkość podazy czyli ilośc nagrywanych płyt i emitowanych w stacjach muzycznych 'rymujących' ludzi.

... patrze na tego posta i az sie boje tego co zrobiły ze mną przygotowania do sesji wrześniowej, :/

Herman
14-09-2005, 17:29

No własnie powstał wraz z nastaniem mody na Green Day itp.
O tym własnie wspominałem mówiąc o kreowaniu mody przez stacje muzyczne.Całkowicie się z Toba zgadzam co do tego że z prawdziwym punkiem nie ma to nic wspólnego...Zastanawiające że mówiąc o punku nikt nie wspomniał o Sex Pistols było nie było pionierach :hmm:

Matx gada się z Tobą ja z za przeproszeniem "polonistą" o ich klubie ,zero argumentów tylko powtarzanie sloganów.... :efoch:

co powstalo z nastaniem mody na grrenday ?
blah! chyba nie chodzi o california pr ?
kreowanie mody przez stacje muzyczne...mody przemijaja a kto sluchal ten bedzie sluchal dalej ;)
a tak btw. mody w MTV i VIVIE to tam leci all the time wlasnie hip hop :>
A o Pistolsach byla mowa.

pozdro

matx
14-09-2005, 17:46

Przeczytaj sobie pierwszego posta, ktorego napisałem w tym temacie i wtedy może cokolwiek zrozumiesz. Jak zauważyło wielu użytkowników wypowiadających się w tym topicu porównywanie rocka i hip-hopu nie było najlepszym pomysłem, bo różnica jest mniej więcej taka jak między pralką a mercedesem i chyba nie muszę tutaj pisać co jest czym. Oczekujesz argumentów? Więc powiedz, co chciałbyś przeczytać ? Dziesiątki zespołów, któire wyznaczały trendy muzyczne? Setki niezapomnianych płyt ? Mam Ci wymienić wszystkich wielkich Artystów rockowych ? Pójdź, pojedź, poleć, co tylko chcesz, kiedyś sobie na koncert dobrej rockowej kapeli, poczuj ten klimat, zobacz co się dzieje, zwróć uwagę na to w jakim wieku ludzi tam znajdziesz - zapewniam Cię, ze w każdym, a potem porównuj kogokolwiek z "polonistami" :efoch:

arczi
14-09-2005, 18:39
Ej.. Panie matx.
Nie to zebym bronil hh. Sam jestem exmetalem i wspominam ten okres w moim zyciu naprawde zajebiscie.. ale jednak troche przesadzasz.
Kazda muza, ktora potrafi swoimi "szponami" zdobyc miliony sluchaczy jest wielką silą i nurtem, z ktorym nalezy sie liczyc i go szanowac.
Era hip hopu i rapu moze i zaczela sie troche pozniej od ery rock'n'rolla, to nie oznacza jednak, ze jest gorsza. Inna tak.
W kazdym nurcie znajdziemy wysmienitych i wybitnych artystow, wiec pisanie ze taki smaki i owaki z dlugimi wlosami jest lepszy od takiego smakiego i owakiego w opuszczonych spodniach jest zwyczajnie niepowazne.

Sam jak pisalem mam swietne wspomnienia z ery mocnego grania. Taka byla wtedy moda, taki byl wplyw najblizszego otoczenia i przy takiej muzie calowalem sie pierwszy raz z panna hehe...
Sentyment pozostal. Czasy sie zmienily.
Od tamtej pory przemierzylem kilka muzycznych szlakow w poszukiwaniu wlasnego brzmienia.
I wydaje mi sie ze znalazlem. Choc to samo mowilem 10 lat temu sluchajac Sepultury.
Generalnie zawsze staralem sie podazac droga antypopkultury.
Nie lubilem, kiedy wielkie koncerny, media i mtv narzucalo mi z gory czego mam sluchac, a czego nie.
Pieprzona komercha spieprzyla ere rock'n'rolla, ere muzyki pop, ere techno (tak. Mowie o klasyce a nie o Tiesto) i niestety ere hh. To co teraz sie dzieje w kraju w tym ostatnim wola o pomste do nieba. Zal mi "niggerow" z krwi i kosci. Musza sie przedzierac i przekrzykiwac z malolatami. Znam to z autopsji.
Dlatego (ale nie tylko) na pytanie: "Jakiej sluchasz muzyki?" odpowiadam, ze: "Inteligentnej" ;)
Siedze w niszowej szufladce i z niepokojem oczekuje, kiedy brudne lapska wielkiego brata dopadna i mnie. Trzeba wiec troche sie nakombinowac
8)

Basbob
14-09-2005, 19:42
posumowując- nie spierajmy się co jest lepsze. Tego NIE DA SIĘ uzgodnić. Jedyne co można zrobić to okazać szacunek dla odmiennych stylów muzycznych. Ciężko by się żyło, gdyby wszyscy słuchali np. Ich Troje (dla wieeelu polaków najlepsza muza pod słońcem) Fantomasa, czy Cypress Hill... Każda muzyka ma w sobie "to coś", coś co przemawia do jej słuchaczy i dzieki czemu ją lubią...

matx
14-09-2005, 20:14
arczi, ja rozumiem co Ty piszesz i sam nawet czasami slucham hh, ale wychowalem się na rocku i mimo, że slucham tej muzyki juz lat kilkanascie, to wciąz daje mi radośc i wciąz się jej uczę, ba mam strasznie dużo zaleglości. Nie mam nic do hiphopowców, po prostu uważam, ze większośc tych chlopaków, którzy teraz jarają się hip-hopem z wiekiem z tego wyrośnie i im się poprostu znudzi. Wyrażam tylko moja opinię, z którą nikt nie musi się zgodzić, a jako kontrargument podaję, to że ja swojej muzyce bylem, jestem i będę wierny z czego tak na marginesie bardzo się cieszę.. :hyhy:

CywiL
14-09-2005, 21:05
Przeczytaj sobie pierwszego posta, ktorego napisałem w tym temacie i wtedy może cokolwiek zrozumiesz. Jak zauważyło wielu użytkowników wypowiadających się w tym topicu porównywanie rocka i hip-hopu nie było najlepszym pomysłem, bo różnica jest mniej więcej taka jak między pralką a mercedesem i chyba nie muszę tutaj pisać co jest czym.

No i własnie o to w twoich postach mi chodziło...w dupie mam człowieku twoje złe zdanie na temat hip-hopu ,po co w kazdym poscie to podkreślasz ?

Dziesiątki zespołów, któire wyznaczały trendy muzyczne? Setki niezapomnianych płyt ? Mam Ci wymienić wszystkich wielkich Artystów rockowych ? Pójdź, pojedź, poleć, co tylko chcesz, kiedyś sobie na koncert dobrej rockowej kapeli, poczuj ten klimat, zobacz co się dzieje, zwróć uwagę na to w jakim wieku ludzi tam znajdziesz -

Pudło.....podejrzewam że jesli chodzi o rockowe koncerty to zaliczyłem ich wiecej niż ty meczy ,takze atmosferę znam i to doskonale.

matx
14-09-2005, 21:13
CywiL, strasznie wszystko bierzesz do siebie. Wyluzuj. Dobra rada. Czy ja mam zle zdanie na temat hophopu? Nie wiem...patrzę na tą muzykę trochę z przymrużeniem oka, to wszystko, a Ty z nieznanych mi powodów strasznie się ciśnieniujesz. Co do Twoich koncertów to moze po prostu ilość nie przelożyla się na jakość ? Zresztą to jest najmniej istotne...

CywiL
14-09-2005, 23:09
Nie dogadamy się wtym temacie takze z mojej strony EOD

rolnik
15-09-2005, 01:11

Cywilu nie ma co się ciśnieniować... dla rozprężenia wrzuć sobie na winampa najlepszą polską punkową kapelę - Closterkeller.

')

rolnik
15-09-2005, 01:55
Matx-cwks. Odnoszę wrażenie, że hh jest dla Ciebie "gorszy" od rocka bo jest przede wszystkim młodszy i ma (jeśli można tak to ująć) mniejszy rozmach...
Jeśli porównujesz rocka np. do Legii, a HH do Heko to rock przy muzyce średniowiecznej czy barokowej wypada jak Swornica Czarnowąsy przy Barcelonie.
Przez setki lat ludzie w Europie ostro jarali się właśnie muzyką barokową itp - były fajne imprezki na zamkach, skomplikowane pod względem choreo tańce itd. Dziś też znajdziesz "paru" fanatyków takich brzmień i oni powiedzą Ci, że różnica między muzyką średniowieczną a rockiem jest taka jak mniędzy wanną a widelcem.
Prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczego tak szybko uśmiercasz hh mówiąc, iż "za rok" obecni fani tej muzy zabiorą się za coś innego bo im się znudzi. Dokladnie to samo można powiedzieć o rockowcach. Myślę, ze wielu przed Tobą wróżyło podobny los bluesowi czy innym gatunkom jak Ty wróżysz hh.
A jesli chodzi o Twoje słowa: "Ciekawe czego będą słuchać ci wszyscy hiphopowcy jak już nie będą mieli lat naście tylko trochę więcej..." to zapewniam Cię, że jeśli chodzi o Cywila, na ile go znam, to Twój domysł tu się nie sprawdzi...
Większego fanatyka Mezo i Donia w Polsce, ba! na Świecie nie znajdziesz :hyhy:

Łysolek
15-09-2005, 05:59
ciężko jednym słowem powiedzieć jedno bądź drugie , bo słucham obu tych gatunków :)
nie głosuję :D

matx
15-09-2005, 06:25
Nie jestem żadną wyrocznią i nic nie mam do niejakiego Cywila. Nie chcę już dolewać oliwy do ognia, bo nie ma to najmniejszego sensu, dlatego po prostu dajmy sobie spokój,bo tak jak Cywil napisal nie dogadamy się. Zresztą nikogo nie chcialem do niczego przekonywać, u mnie po prostu rock jest zdecydowanie nr 1. Nie uśmiercam hiphopu, ale jestem trochę starszy od większości hiphopowców i po prostu wiem, że z czasem czlowiekowi trochę gusta się zmieniają. I jeszcze jedno użylem takiego porównania jakie w moim odczuciu obrazuje różnicę skali i jest to tylko i wylącznie moje subiektywne zdanie. 8)

kud(L)aty68
15-09-2005, 07:11
po prostu wiem, że z czasem czlowiekowi trochę gusta się zmieniają

I z tym sie moge zgodzic. Sam tego doswiadczylem na sobie. Po wielu wielu latach sluchania roznych rzeczy wrocilem do tego co mnie jaralo jak mialem 16-17 lat i bardzo mi z tym dobrze 8)

legart
15-09-2005, 07:18

Cywilu nie ma co się ciśnieniować... dla rozprężenia wrzuć sobie na winampa najlepszą polską punkową kapelę - Closterkeller.

')

Mam nadzieję że to była ironia 8)

rolnik
15-09-2005, 08:15

')

Ależ skąd! To były śmiertelnie poważnie wypowiedziane słowa takiego jednego speca od... wszystkiego. :chytry:

legart
15-09-2005, 09:05

')

Ależ skąd! To były śmiertelnie poważnie wypowiedziane słowa takiego jednego speca od... wszystkiego. :chytry:

Jak od wszystkiego to od niczego. Insza iność że nie znoszę tej bladzi pancernej Najman

rolnik
15-09-2005, 09:11

')

Jak od wszystkiego to od niczego. Insza iność że nie znoszę tej bladzi pancernej Najman
:rotfl2:

Podróżnik
15-09-2005, 09:14

')
Prawie wszystko się zgadza bo ja akurat słuchając Closterkellera się odprężam ale nie pisz takich bzdur nawet jesli piszesz to dla jaj że jest to kapele punkowa bo jeszcze ktoś w to uwierzy

rolnik
15-09-2005, 09:57

')
Prawie wszystko się zgadza bo ja akurat słuchając Closterkellera się odprężam ale nie pisz takich bzdur nawet jesli piszesz to dla jaj że jest to kapele punkowa bo jeszcze ktoś w to uwierzy
Pozdro dla kumatych.

PS. Widać wczesne wstawanie Ci nie służy :roll:

kud(L)aty68
15-09-2005, 15:55
Anja...hehe.... :chytry: znam a jakze...
Ale ja nie o tym...koneserom polecam - NY S-J E - czyli New York Ska-Jazz Ensamble
Z rockiem i z h-h ma to tyle wspolnego co ja z chinskim baletem.
Kawal zajebistej muzyki chociaz znam takich co ich beda zeby bolaly :chytry:

CywiL
15-09-2005, 16:27
Większego fanatyka Mezo i Donia w Polsce, ba! na Świecie nie znajdziesz :hyhy:

Żeby Ci tak warkocz w bronę wkreciło panie Rolnik..... :zlosliwy:
Za takie wypowiedzi nalezy Ci sie nokaut !

:nie: :efoch:

szczepan
15-09-2005, 18:13
Cywil przeciez kazdy lubi Mezo i Donia :D :P nie :P

Antraxx
15-09-2005, 18:35
Mezo i Donia
kim sa Mezo i Donia?
to jakaś duet na zasadzie Iwan i Delfin?
BTW, dlaczego Iwan występuje bez Delfina :hmm:

szczepan
15-09-2005, 18:43

bo Delfina przerobili na sardynki...

kud(L)aty68
15-09-2005, 20:43

bo Delfina przerobili na sardynki...

Delfiny? :chytry:

"Czesc i dzieki za ryby" :chytry:

szczepan
15-09-2005, 20:47
no mowi Ci Kudlaty ze na sardynki :D Delfin poprostu rozmienil sie na drobne :P teraz pewnie spiewa w puszce :P

Junior89
17-09-2005, 12:25
kiedys słuchałem tylko hh, teraz coraz więcej rocka :hyhy:

wokulski
17-09-2005, 13:28
Ja osobiści słucham hip hopu ale także rocka (np. Linkin Park (1i2płyta) oraz S.O.A.D.
To wszystko zależy od nastroju człowieka.
Ale najbardziej kocham ruskie disco :hyhy: :hyhy:

rolnik
18-09-2005, 22:57
Ja osobiści słucham hip hopu ale także rocka (np. Linkin Park (1i2płyta) oraz S.O.A.D.

:O

Nie mogę się doczekać kiedy to matx-cwks przeczyta :oczko:

kud(L)aty68
18-09-2005, 23:46

:O

Nie mogę się doczekać kiedy to matx-cwks przeczyta :oczko:

:hmm: :kurde: :?

Tylko Oi! :chytry:

CywiL
19-09-2005, 17:11

Bardzo mi się podoba płytka "Toxicity" S.O.A.D. ,dowód na to że nawet będąc z Armenii mozna zrobic karierę. Z drugiej strony nie trzeba daleko szukać....Vader przecież w tej chwili jest najbardziej znanym na świecie polskim zespołem ,a w Japonii są niemal bogami :zlosliwy:

......a Kud(L)aty swoje.... :hyhy:

wokulski
19-09-2005, 17:49
Bardzo mi się podoba płytka "Toxicity" S.O.A.D. ,dowód na to że nawet będąc z Armenii mozna zrobic karierę
Polecam ci ich oficjalną stronę http://www.systemofadown.com/
jest w fajnym stylu i do tego w trakcie pobytu na stronie leci o ile się nie mylę ich kawałek "Question".
Jeszczę się odniosę do wypowiedzi matx-cwks

Nie mam nic do hiphopowców, po prostu uważam, ze większośc tych chlopaków, którzy teraz jarają się hip-hopem z wiekiem z tego wyrośnie i im się poprostu znudzi.
Po części może to jest prawda ludzie niektórzy na pewno wyrosną z HH tak jak niektórym może przestać odpowiadać rock i się przerzucą na najgorsze czyli POP-shit nadawany w radiach. Chociaż ja osobiście napewno nie wyrosnę z takich klimató jak:
O.S.T.R,Paktofonika czy też Kaliber 44.

Jednak najważniejsze jest to by piosenka niosła ze sobą przesłanie wykonawcy.
Tak było w Punk Rocku,Rocku,Reggea a teraz jest w HH,Ragdze itp..

Herman
19-09-2005, 21:08
ahahahahaha

zastanow sie co ty gadasz z tym przeslaniem

CywiL
19-09-2005, 21:22
ahahahahaha

:hmm: ocb ?

kud(L)aty68
19-09-2005, 21:32

Bardzo mi się podoba płytka "Toxicity" S.O.A.D. ,dowód na to że nawet będąc z Armenii mozna zrobic karierę. Z drugiej strony nie trzeba daleko szukać....Vader przecież w tej chwili jest najbardziej znanym na świecie polskim zespołem ,a w Japonii są niemal bogami :zlosliwy:

......a Kud(L)aty swoje.... :hyhy:

A jak.... :hyhy: nikt nie mowil, ze bedzie lekko :chytry:

kud(L)aty68
19-09-2005, 21:35
Kaliber 44.

:hyhy: "rapowe ziarno" - dla jednych trutka a dla innych karma... :chytry:

BuBy_SeC
19-09-2005, 21:43
Kaliber 44.

cos Ci sie pomylilo to Abradab :cicho:

Co jest?
To jest ta miłość, w tym jest ta miłość...
Kochana Polsko...
Dzięki za wszystko...
Od 22 lat...
W tym syfie...
Tak jest...

... miejsce Polska, system samowolka
cel to forsa, w tym tkwi sekret
biorę co los da, życia made in Polska
to jest moje miejsce bo kocham to miejsce 2x

Kochana Polsko dzięki za mądrość choć idę pod prąd
za ludźmi którzy nazbyt zaufali pieniądzom
hańbiąc Twoje godło na bankietach z pompą
czekam na dzień w którym bez stresu spojrzę w bloku okno
niepokój z troską szczęście zastąpi, choć śmiem w to wątpić
wierzę że los który wartości skąpił
w końcu sam siebie wykończy oddając to co nasze
wiesz że każdy z nas ma patent by nie stać się judaszem
wśrod frajerow kreowanych przez prasę na zbawców
bohaterstwo miernikiem sejmowych wynalazków
Polsko, to jest bagno zwane rzeczywistością
spróbuj mnie odciąć bym mógł cieszyć się wolnością
to brzmi słodko jak Wedel gdzie eden
choć pod tym sam niebem nie każdemu Bóg przyświeca
poczuj prawdę która osiada na powiekach
to jest o miłości której nie zmierzysz w monetach

biore co los da, życia made in Polska

Kochana Polsko dzieki za mądrość, wiarę jak w lotto
gdy szare twarze w deszczu mokną
wiem że pokażesz mi coś co dojść do szczęścia da mi
rozjaśni sekret schowany miedzy alejami
po podróż tymi samymi drogami
by zamiast czuć się okradanym
unieść mnie ponad blokami archarje
zamiast tysiąca jeden karier to jedną drogę uświetlisz
mocno trzymam się nawierzchni idę
niech każde poltyczne kłamstwo zginie
ty dasz mi siłę bym był dla wrogów skurwysynem
to o twoje imię walka, bez tchu zaparcia
miłość we mnie wielka jak w tych 6 miliadrach
głupota oddana w zastaw w zamian traktat
sparwdź nas jeżeli interesuje ciebie prawda
tu ją dostarczam, sprzedawca ginie jak w flak przy hartach
Polsko, wiem ze tu nic mnie nie ominie

biore co los da, życia made in Polska

:brawo: :brawo:

Basbob
19-09-2005, 21:54
Poranne zorze, poranne zorze
Gdy idę w Sopocie nad morzem
Po plaży brudno-piaskowej
Bałtyk śmierdzi ropą naftową
Poranne chodniki
Gdy idę, nie rozmawiam z nikim
Jak jest w niedzielę nad ranem
Po sobotnich balach chodniki zarzygane

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

Koncerty popołudniowe
Pełne bezmózgów w służbie porządkowej
Patrzą wokoło, bo swędzą ich recę
Kochają bić coraz więcej i więcej
Znowu wieczorne przygody
Gdy wchodzę na kamienne schody
Zaczepia mnie pijanych meneli wielu
Jutro spotkają się w kościele

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

Nocne sklepy z mlekiem
I patrzę, co się dzieje pod sklepem
Tłum przystawia komuś do twarzy pięści
Żądają dla niego kary śmierci
Znowu poranne pociągi
Ja stoję i patrzę na mundurowe dziwolągi
Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

Nocne sklepy z mlekiem
I patrzę, co się dzieje pod sklepem
Tłum przystawia komuś do twarzy pięści
Żądają dla niego kary śmierci
Znowu poranne pociągi
Ja stoję i patrzę na mundurowe dziwolągi
Czy byłeś kiedyś u nas na dworcu w nocy
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu
Tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu ...

CywiL
19-09-2005, 22:02
Poranne zorze, poranne zorze
Gdy idę w Sopocie nad morzem
Po plaży brudno-piaskowej
Bałtyk śmierdzi ropą naftową
Poranne chodniki
Gdy idę, nie rozmawiam z nikim
Jak jest w niedzielę nad ranem
Po sobotnich balach chodniki zarzygane

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

Jeden z najlepszych polskich kawałków rockowych ,kiedys w Stodole tak dostałem z glana w ryj przy refrenie :/ ....co nie zmienia faktu że pogo przy tym numerze to po prostu klasyka !!!

matx
19-09-2005, 22:04
...

:brawo: :yeah:

matx
19-09-2005, 22:09
pogo przy tym numerze to po prostu klasyka !!!

No widzisz CywiL, a jednak w czymś się zgadzamy... :oczko:
Dla mnie najlepszy kawalek Kultu..

wokulski
19-09-2005, 22:11
ahahahahaha

Więc uważasz że tekst piosenki nie jest ważny?Przekaz zawarty w kawalku nie jest ważny?

kud(L)aty68
20-09-2005, 08:50
Kaliber 44.

cos Ci sie pomylilo to Abradab :cicho:

Ja tam tego nie rozrozniam tak jak Ty :chytry: