PDA

Zobacz pełną wersję : Pałac Kultury będzie opakowany !!!

Kanapek
13-07-2003, 02:38
Projektant mody Arkadius skroi kreację dla Pałacu Kultury. Z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej ubierze budynek w złoty kostium. A sam PKiN ma zmienić nazwę

Choć wszystko stanie się dopiero w czerwcu przyszłego roku, prezes Pałacu Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

Pomysł opakowania gmachu nie jest nowy, ale realnych kształtów nabrał dopiero dwa miesiące temu, w gabinecie prezesa na 15. piętrze. Doszło tam do spotkania z przedstawicielami Warsaw Destination Alliance, stowarzyszenia zrzeszającego hotelarzy, restauratorów i operatorów turystycznych.

- Zastanawialiśmy się, jak uczcić przyszłoroczne wejście Polski do Unii Europejskiej. Pod Pałacem Kultury odbędą się przecież główne uroczystości - podkreśla Lech Isakiewicz.

Twierdzi, że otoczenie budynku wielką płachtą - na wzór opakowania berlińskiego Reichstagu przez Christo - wszystkim się spodobało. - Myśleliśmy o różnych twórcach. Padło na Arkadiusa. Bo znają go na całym świecie, bo jest na topie. Zgodził się - oświadcza prezes.

Jest kilka wersji opakowania. Organizatorzy widzą Pałac okryty złotem. Jednak ostatecznie zdecyduje Arkadius. Szef Pałacu przypuszcza, że "może zechce ubrać Pałac np. w sukienkę".

Pałacowe wejścia mają okryć płachty przestawiające symbole unijnych miast. Np. Sala Kongresowa to będzie Koloseum, dalej Brama Brandenburska z Berlina - każde z państw Unii będzie miało swój dzień i swój kwartał na pl. Defilad. Do tego dojdzie jeszcze iluminacja gmachu zaprojektowana przez mieszkającego w Londynie artystę Krzysztofa Wodiczkę. Całe przedsięwzięcie pochłonie ok. 1,7 mln euro. Jak twierdzi szef Pałacu, sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne. Twierdzi, że "jest wielkie zainteresowanie polityków krajowych, ludzi z rządu".

To nie koniec. Będzie ogłoszony konkurs na nową nazwę daru od bratniego narodu ZSRR z główną nagrodą w wysokości pół miliona złotych! Na pytanie, kto ją ufunduje, znowu słyszymy: sponsorzy.

- Obecna nazwa "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" jest nie do przyjęcia. Powinna być zmieniona - przekonuje prezes Isakiewicz.

http://www1.gazeta.pl/im/1570/z1570742G.jpg

MaxyM
13-07-2003, 02:50
Ja do tego reki nie przyloze, eee a moze zniknie i bedzie elegancko w ....

Kanapek
13-07-2003, 02:55
Doszły mnie słuchy że mają zaprosić Koperfilda ;)

Kawa
13-07-2003, 07:30
No tak. ludziom z rzadu pomysłsię spodobał tylko ciekawe za czyje pieniadze beda go sponsorowac?

marecki
13-07-2003, 10:49
Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

jaaaasne.... :buhaha:

dyha
13-07-2003, 11:58
Lech Isakiewicz już zaciera ręce: - To będzie atrakcja na skalę światową! Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

jaaaasne.... :buhaha:

ta gości to on ściagnie ale zza wschodniaj granicy , i POlska nie zyska tylkko straci :/

Łysolek
13-07-2003, 14:10
Ja tam bym przystroił go w odpowiednie 3 barwy , opisał itp... to by zrobiło wrażenie :D:D a nie tam jakies złoto :P

yusta
13-07-2003, 16:00
Jest kilka wersji opakowania. Organizatorzy widzą Pałac okryty złotem. Jednak ostatecznie zdecyduje Arkadius. Szef Pałacu przypuszcza, że "może zechce ubrać Pałac np. w sukienkę".

Pałacowe wejścia mają okryć płachty przestawiające symbole unijnych miast. Np. Sala Kongresowa to będzie Koloseum, dalej Brama Brandenburska z Berlina - każde z państw Unii będzie miało swój dzień i swój kwartał na pl. Defilad. Do tego dojdzie jeszcze iluminacja gmachu zaprojektowana przez mieszkającego w Londynie artystę Krzysztofa Wodiczkę. Całe przedsięwzięcie pochłonie ok. 1,7 mln euro. Jak twierdzi szef Pałacu, sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne. Twierdzi, że "jest wielkie zainteresowanie polityków krajowych, ludzi z rządu".

To nie koniec. Będzie ogłoszony konkurs na nową nazwę daru od bratniego narodu ZSRR z główną nagrodą w wysokości pół miliona złotych! Na pytanie, kto ją ufunduje, znowu słyszymy: sponsorzy.

- Obecna nazwa "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" jest nie do przyjęcia. Powinna być zmieniona - przekonuje prezes Isakiewicz.

Chyba im się w dupach poprzerwacało. 4 mln turystów przyjedzie :buhaha: Arkadius ubierze go w sukienkę :rotfl: Naprawdę czytam to jak dobry dowcip.
Dlaczego w tym kraju wszyscy muszą tak pajacować, papugowac jak małpy po innych. Konkurs na nową nazwę z pół milionową nagrodą, którą wygra kuzyn pana szychy. Wystarczy obciąć im. Stalina (jeżeli już tego nie obcięli) i zostawić tak jak jest. No chyba że zostanie ubrany, wtedy można zmienić na "Pajac Kultury i kij wie czego tam jeszcze"

Pajac napisałam specjalnie, to nie jest literówka :>

crolick
13-07-2003, 16:14

o ile mi wiadomo palac kultury od 1956 nie nosi imiena jozefa stalina, wiec o co biega temu kolesiowi?!?

yusta
13-07-2003, 16:17

o ile mi wiadomo palac kultury od 1956 nie nosi imiena jozefa stalina, wiec o co biega temu kolesiowi?!?

Jak to o co??? Przecież trzeba załatwić synkowi pół miliona nagrody '8

Niko
13-07-2003, 16:43
Ja tam bym przystroił go w odpowiednie 3 barwy , opisał itp... to by zrobiło wrażenie :D:D a nie tam jakies złoto :P

Dobrze gada! Wódki mu! :+: :) :rotfl:

Kanapek
13-07-2003, 17:19
Najlepiej by zrobili zamiast marnować tyle materiału to niech uszyją nam kilka sektorówek.

Unico
13-07-2003, 19:21
[...] Przyciągnie do Warszawy turystów i przedsiębiorców. Spodziewam się tłumów, 3-4 mln osób. Zostawią w naszym mieście 300 mln euro - szacuje.[...]

Na mnie niech nie liczą mnie to nie przyciągnie :> Już widziałem ten pałac :rotfl: a przybrany w szmaty napewno mnie nie zainteresuję.

Ehhh, nie mają na co € wydawać. Ale wymyślili promocję miasta 8-

ems
13-07-2003, 20:34
ale ***** forsy na stadion Legii to chujom zal....

Kiju
13-07-2003, 20:38
Niektorym to juz sie w dupach poprzewracało...ubierać PK :hmm: ...a tak ogólnie to ten cały Arkadius mi na pedała wygląda 8-

crolick
13-07-2003, 20:39
qrcze, ludzie czy wy nie umiecie czytac czy co?!? :hmm:

jak byk stoi ze sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne tak wiec miasto w-wa nei dolozy do tej hecy zlamanego €uro!!

wiec o co wam chodzi?? :help:

Mini
13-07-2003, 21:10
taa chodzi pewnie żeby rozreklamowac tego arkadiusa. aż żal dupe ściska jak się patrzy że na coś takiego ludzie chca dawać kasę a na w całym Kraju nie ma jednego pożądnego stadionu piłkarskiego. eh co tam stadionu. 3 miliony ludzi pracy nie ma. ***** debile wyłożą na to forse i pies z kulawą nogą nie przyjedzie tego obejrzeć.najlepszym pomysłem co do pałacu były Rozmowy Kontrolowane. trzeba pociągnąć za odpowiedni sznurek i rozwalić prezent od "przyjaciół" z komunistycznego bloku. :box:

yusta
13-07-2003, 21:42

jak byk stoi ze sfinansują je sponsorzy z Polski i kraje unijne tak wiec miasto w-wa nei dolozy do tej hecy zlamanego €uro!!

Tylko, że wygląda mi to na gadkę jak o lądowaniu kosmitów jutro na centralnym. Jaki interes mają kraje unijne w sponsorowaniu tego shitu?
Aha, jak pomysł wypali to koniecznie powinni dac przed odsłonięciem tego, koncert "Ich Troje" z ich eurowizyjnym shitem.

MaxyM
13-07-2003, 21:43
Mogliby zakryć stadion X lecia i już go nie odkrywać...

Łysolek
13-07-2003, 22:03

Tylko, że wygląda mi to na gadkę jak o lądowaniu kosmitów jutro na centralnym. Jaki interes mają kraje unijne w sponsorowaniu tego shitu?
Aha, jak pomysł wypali to koniecznie powinni dac przed odsłonięciem tego, koncert "Ich Troje" z ich eurowizyjnym shitem.
Dokładnie Yusta , pałac kultury ze złota , odkrywają , a tu nagle hit Keine Grenzen :buhaha: :buhaha: :buhaha: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Swoją droga , dlaczego na takie głupoty znajduhją się pieniądze , gdy np. w Polsce nie ma ani jwednego klubu piłkarskiego z porządnym stadionem , albo porządnej drogi :hmm: to jest normalnie kurestwo , niedługo centralny kwiatami będziemy obsypywac , zeby tak nie capiło ... :zly:

yusta
13-07-2003, 22:10
Dokładnie. Najpierw powinni zająć się Centralnym, który również jest wizytówką Naszego miasta i to dosyć marną. Czytałam ostatnio w prasie, że dla przyjezdnych najważniejsze jest to co zobaczą od razu po przyjeździe do danego miasta. U Nas mogą sobie pooglądać ćpunów, lumpów i jak nie bedą dobrze się rozgladać to po wyjściu z dworca będą już bez cashu. :zly:

ems
13-07-2003, 22:14
tak jak na 3/4 dworcow w Polsce :)

ale za to te Złote Tarasy miau jak to wybuduja to bedzie pieknie :)

ale zgodze sie ze te pizdy na stolkach w Ratuszu nie wiedza na co kase wydawac ....

MaxyM
13-07-2003, 22:19
Co do dworców to najbrzydszy dworzec PKSu widziałem w Krakowie... Normalnie coś jakby slamsy.

Unico
13-07-2003, 22:24
Co do dworców to najbrzydszy dworzec PKSu widziałem w Krakowie... Normalnie coś jakby slamsy.

Niestety zgodzę się, to jest bardzo, bardzo brzydki i niefunkcjonalny dworzec PKSu. Wg mnie on nie wygląda jak slamsy, ale jak wytwór z koszmarnego snu architekta z małą wyobraźnią. Ten dworzec to tragedia!

PS Na szczęscie, mam taką nadzieję, już niedługo go wyburzą tak jak burzą okoliczne rudery.

aaadamm
14-07-2003, 15:28

fajny pomysl....i zeby jeszcze zapakowac kazdeg ozoltka i czarnucha !!!

legart
14-07-2003, 15:31

hm ja tam żadnego ozoltka nie znam, to jacyś potomkowie Azteków?

aaadamm
14-07-2003, 18:57

hm ja tam żadnego ozoltka nie znam, to jacyś potomkowie Azteków?

oj pomylić się nie można.....

wiecie co ja bym opakował - sejm, w czasie w ktorym byli by wszyscy politycy - tak zeby już się z niego nie wydostali :)))))