PDA

Zobacz pełną wersję : Puchar UEFA też w grupach

Q_(L)
10-07-2003, 15:35
UEFA postanowiła, że od sezonu 2004/05 w drugiej rundzie Pucharu UEFA zespoły będą grały w grupach.

Do rywalizacji grupowej przystąpi 40 drużyn w 8 grupach. W każdej grupie wystąpi po 5 zespołów. Każda z drużyn zagra cztery mecze - dwa na własnym boisku, dwa na wyjeździe - nie będzie rewanżów. Po trzy najlepsze awansują do 1/16 finału, w której dołączą do nich zespoły z Ligi Mistrzów (te, które zajęły trzecie miejsca w swoim grupach). Dalej rywalizacja będzie toczyć się jak dawniej.

No i mamy Ligę UEFA, a nie puchar... 8-
Mam wątpliwości, czy ta zmiana uatrakcyjni rozgrywki... raczej chodzi o wyeliminowanie niespodzianek - teoretycznie lepszy zespół przegrywa ze słabszym, a dokładnie bogatszy z biedniejszym... w końcy łatwiej odrobić stratę w trzech dwóch meczach niż w jednym :/

Chociaż kto wie... może miło się rozczaruje... mam nadzieję :>

legart
10-07-2003, 15:47
Ciekawe jak będą wygladały rundy wstępne do grup, trochę mi żal atmosfery pucharowej (przegrany odpada) .

Adams_
10-07-2003, 16:00
Eee dupa ja tak nie chce. PUEFA straci swoj sens. Piekne bylo to, ze kazdy mecz byl na wage awansu a teraz co? Grupy... wiemy z LM, ze nie wszystkie mecze sa czyste, piekne i nie kazdy gra na 100% bo i po co jak ma juz zagwarantowany awans? Wole system pucharowy.

Dla Europy najlepszy system to Play Off. Sezon zasadniczy grany we wszystkich panstwach Europy, awans pierwszych 2 lub 3 zespolow z kazdej ligi (wszyscy po rowno) a nastepnie gry systemem pucharowym.

stfu!_kash
11-07-2003, 10:17
i jak to nazwiemy??
UEFA Legue??eeeeee do dupy

Ostry
11-07-2003, 10:56
Ja chyba wolę obecny system,jest więcej emocji.Teraz prawdopodobnie będzie o wiele mniej niespodzianek,nawet jak jakaś drużyna potknie się w pierwszym czy drugim meczu będzie mieć jeszcze szanse na odrobienie strat i awans.

krollek
11-07-2003, 10:59
Ja widzę 1 plus jeśli jakaś Polska drużyna się zakwalifikuje do pucharu (ligi ;) ) UEFA to zagra przynajmniej 4 mecze ( w tym 2 u siebie :) ) a teraz to może zagrać tylko 2 i odrazu odpaść :/

Ostry
11-07-2003, 11:01
Puchar UEFA

I runda wstępna - mecz i rewanż
II runda wstępna - mecz i rewanż

I runda - 80 drużyn (w tym także 16 drużyn, które odpadną w IIIr eLM) - mecz i rewanż

II runda - 40 drużyn podzielonych na 8 grup po 5 drużyn - każdy z każdym 1 mecz (każdy klub zagra 2 mecze u siebie, 2 na wyjeździe) - w praktyce 5 terminów. Z każdej grupy awansują po 3 drużyny

III runda - 32 drużyny (24 drużyny z II rundy + 8 drużyn z 3. miejsc w LM)

1/8 finału - mecz i rewanż
1/4 finału - mecz i rewanż
1/2 finału - mecz i rewanż
Finał - 1 mecz

źródło:90minut.pl

krollek
11-07-2003, 11:04
To jak się dojdzie przynajmniej do 2 rundy to rozegra się aż 8 meczy ( kluby polskie startują od 2 wstępnej) a nie 6 chyba lepiej :D ???