PDA

Zobacz pełną wersję : jedna armia chinska...

szczepan
27-07-2005, 13:09
jedna armia chinksa druga armia chinska i wrocimy znow do Minska!

http://wiadomosci.onet.pl/1137210,12,item.html

***** czy ktos w koncu zrobi porzadek z tym pojebem Lukaszenka :/ ***** no!

update:

no to pieknie!

http://wiadomosci.onet.pl/1137257,12,item.html

Pan Artysta
27-07-2005, 13:45
a nasi czekają :hyhy:

Grzywa
27-07-2005, 17:54
Przede wszystkim zakazy wjazdu do Polski dla sprzedajnych kurw naszych "rodaków" :zly: A jak się da to do Unii dwa to zrobić burze naokoło tej sprawy w UE niech się w końcu zaczyna coś dziać w sprawie tego jebanego państwa na "B"

szczepan
27-07-2005, 19:16
ja bym tam wojsko wyslal... ale co tam...

***** licze na stanowcze dzialania naszego panstwa...

Łysolek
27-07-2005, 20:56
a o co tak naprawde chodzi Łukaszence ?? :hmm:

ceero
27-07-2005, 21:10
Łukaszenka to jest pionek, wszystko jest z Rosji sterowane. Rosja jest na nas cięta ale nie chce zaczynać z UE woli udawac spokojnego Misze. A że mają takiego przydupasa który w dodatku chce sie wykazać wiec popychają go do działania.
A kurfa i my na tym najgorzej wyjdziemy. Putin z Shrederem i Szirakiem juz sobie tam interesiki obgadują, rurociąg po dnie bałtyku ciągną. Niemcy i Francja są zadowoleni bo Polska im zwisa. Pozatym zbyt silna pozycja Polski w tej czesci Europy nie jest im na reke.
To takie moje dywagacje po upalnym dniu

Pesto
27-07-2005, 23:04

Ten pajac ma czysto sowiecką mentalność (były dyrektor kołchozu) i nie będzie tolerował żadnej niezależnej organizacji. Tubylcze już rozgonił , przyszła pora na mniejszościowe. A Polska jest idealnym dyżurnym "wielkim szatanem" (najbliższy kraj prozachodni , dawni władcy Białorusi , aktywne wsparcie dla rewolucji na Ukrainie).

Ogólnie jestem zdania , że to śmieszne państwo w ogóle nie powinno istnieć (bo też nigdy przed 1991 nie istniało !) Jak w 1991 rozpisano referenda w/s niepodległości republik ZSRR , to za niepodległością było 90 % Ukraińców i 20 % Białorusinów. Liczby mówią same za siebie.

Najlogiczniej by było , gdyby Rosja oddała Polsce Królewiec i pozwoliła zająć Grodno , a resztę Białorusi wzięła dla siebie (ale to czysto teoretyczny scenariusz).

RadO
27-07-2005, 23:11
Czy to już wojna, czy tylko incydent?

Nie jest dobrze. Póki co, poza notami dyplomatycznymi i demonstracjami pod ambasadą Białorusi nie wiele możemy zrobić...

Zgadzam się z Pesto co do Białorusi. Mało ludzi tam ma coś na kształt "świadomości narodowej". Więcej ludzi posługuje się jęz. rosyjskim niż białoruskim, opozycja istnieje, ale nie jest silna ze względu na obojetność Białorusinów...

Cezdor
27-07-2005, 23:17
Jak w 1991 rozpisano referenda w/s niepodległości republik ZSRR , to za niepodległością było 90 % Ukraińców i 20 % Białorusinów. Liczby mówią same za siebie.

Dokładnie tak. W zeszłym roku pracowałem w Stanach z pewnym Białorusinem (młody chłopak, o rok młodszy ode mnie). Mieliśmy okazje trochę pogadać, również na tematy polityczne. Oni z własnej woli są za Łukaszenką i istniejącym tam układem. Są przeświadczeni, że dobrze jest jak jest i lepiej nie będzie. Patrzących na tą sprawę w podobny sposób do nas jest tam niewielu. Z tego wzgledu ciężko tam będzie przeprowdzić rewolucję.

edit: przedmówca napisał o "obojętności". Dobre określenie.

arek1916
27-07-2005, 23:27
Łukaszenka boi sie powtórki z Ukrainy a według mnie naród go popiera bo zyje jak za komuny w zakłamaniu !!! Ciekawi mnie odpowiedz MSZ bo Łukaszence właśnie o to chodzi aby jak najmniej Polaków przeszkadzało mu w naszej ambasadzie

Wasil
27-07-2005, 23:49
Pozatym zbyt silna pozycja Polski w tej czesci Europy nie jest im na reke.

Ja sie zastanawiam czy nam też jest na rękę. Powoli partnerzy ekonomiczni (za jakich uważam Niemcy, Francje i Rosje) odwracają sie od nas, w zamian mamy wątpliwą "dumę" :roll:
Ale w sumie nie mamy problemu bezrobocia, ubóstwa znacznej części społeczeństwa, także możemy tracić czas na jeżdżenie i wspieranie opozycji na Kubie :kurde:
Zmiany trzeba zacząć od siebie, a potem koncentrować się na innych !

legart
28-07-2005, 08:04

Po mojemu chodzi o to że każdy reżim który ma kłopoty gospodarcze etc, musi znaleść sobie wroga który jest temmu winny, A Łukaszence po rozpędzeniu wszystkich organizacji pozarządowych, zdławieniu opozycji zostali do "dyspozycji" wewnątrz kraju Związek Polaków, a zagranicą jakżeby inaczej też Polacy, sowiecka mentalność.

szczepan
28-07-2005, 09:08
a ja bym na miejscu naszych oficjeli sprobowal paru prowokacji... a to naprzyklad nasze samoloty narusza przestrzen powietrzna Bialorusi... a to kto granicy z Lukaszenko-landem zrobilbym manewry wojskowe... niech sie ***** zastanowi...

szczepan
28-07-2005, 09:09
***** czy w koncu nasz rzad cos z tym zrobi!!!

http://wiadomosci.onet.pl/1139346,12,item.html

Bastion
28-07-2005, 09:49
to naprzyklad nasze samoloty narusza przestrzen powietrzna Bialorus

To nie jest takie proste. Moze byc tak, ze gdy nasze samoloty narusza przestrzen powietrzna zostana zestrzelone, Lukaszenko jest pierdolniety, nie wiadomo co moze mu do lba strzelic.
Zamknac garnice z Bialorusia, wstrzymac wizy, nalozyc embargo........ Ale wtedy wtraci sie Putin???? Cholera wie, nie znam sie na polityce i wole sie tym nie interesowac, bo mnie nosi. W kazdym razie sytuacja nie wyglada dobrze, i ch.. wie co moze z tego wyniknac.

szczepan
28-07-2005, 10:10
krotki przelot... doslownie na minute na duzej predkosci... nie powinni namierzyc...

wiem ze to glupie... ale Lukaszenko mnie wkurwia a jeszcze bardziej wkurwia biernosc naszych wladz...

legart
28-07-2005, 10:48
Jestem za tym że dać do zrozumienia Łukaszence, że zależy nam na naszych obywatelach, ale przeciwko demonstracji militarnej.

Rohrau
28-07-2005, 11:06
Wlecimy im na minute, Lukaszenko jest pierdolniety wiec moze sie okazac ,ze zanim nasi generalowie sie zorientuja bedziemy odpierali soldakow na szancach Grochowa.
A tak serio, nie wiemy jak sie zachowa Lukaszenko, ale co najwazniejsze, nie wiemy jak sie zachowa Putin, a z naszych europejskich sojusznikow mozemy byc pewni jedynie Wielkiej Brytanii.
Ale cala ta sytuacja pokazuje jedno- jak bardzo kasa idaca na MSZ jest marnotrawiona, skoro nawet byle postsowiecki kacyk sie nas nie obawia.

crolick
28-07-2005, 11:33
Nasze reakcja musi byc bardzo wywazono i ostrozna. Nie mozemy zapominac ze tak de facto gramy nie z Bialorusia a z Rosja, co troszku zmienia postac rzeczy. Lukaszenko nas sie nie boi, bo wie ze za plecami ma Putina, wiec jest chojrak. A dla Rosji trzymanie takiej Bialorusi jest cholernie wygodnie. I tak ja kontroluja, a jak wymknie sie im spod kontroli, to wkraczaja Rosjanie, likwiduja dyktatorski rzad Lukaszenki mowiac 'miarka sie przebrala' instaluja podlegly sobie rzad i w glorii chwaly wracaja do Moskwy [czyli robia dokladnie to samo co Amerykanie na Ukrainie]. Interwencja zbrojna jest baardzo ryzykowna, a naruszenie przestrzeni powietrznej, coz jak my zaczniemy to robic, to Rosjanie tak samo moga to zaczac robic, a wtedy robi sie juz niewesolo...

PS. Ruscy nigdy nie oddadza Kaliningradu ani Baltijska. Chyba zeby po trupach...

żyła
28-07-2005, 11:48
powinno się wysłać jakiegoś tajnego zabójcę niech Lukaszenkę zajebie, i bedzie po sprawie.

prymitywne, ale skuteczne.

Kocur
28-07-2005, 11:52
A tak serio, nie wiemy jak sie zachowa Lukaszenko, ale co najwazniejsze, nie wiemy jak sie zachowa Putin, a z naszych europejskich sojusznikow mozemy byc pewni jedynie Wielkiej Brytanii.

już raz liczyliśmy na Wielką Brytanię i się przeliczyliśmy a jeszcze nam Sikorskiego zatłukli :zly:

umiesz liczyć licz na siebie - a że Polska w Europie jest jak gówno muchy na szybie - ktoś dmuchnie i już nas nie ma to możemy sobie pogrzebać palcem w ... :/

idę o zakład że przed wyborami nasi nawet nie pierdną - a głośne teraz Kaczki i Tuski po wyborach schowają głowę w piasek i dalej będzie to samo czyli nic :roll:

Flip
28-07-2005, 11:58
Wrocław ogłosił zawieszenie jakichkolwiek stosunków z Grodnem(miastem partnerskim) do czasu zapanowania demokracji na Białorusi.

+ za akcję.

Pesto
28-07-2005, 12:00
A dla Rosji trzymanie takiej Bialorusi jest cholernie wygodnie. I tak ja kontroluja, a jak wymknie sie im spod kontroli, to wkraczaja Rosjanie, likwiduja dyktatorski rzad Lukaszenki mowiac 'miarka sie przebrala' instaluja podlegly sobie rzad i w glorii chwaly wracaja do Moskwy [czyli robia dokladnie to samo co Amerykanie na Ukrainie].

to żeś teraz dojeboł ...

Na Ukrainie nie miałeś do czynienia z amerykańskim spiskiem (wbrew twierdzeniom Putina) , a z masowym protestem przeciw wyborczemu fałszerstwu.

Ukraina tym się różni od Białorusi , że stanowi autentyczny i odrębny naród (biedny , zacofany , ale jednak naród).

crolick
28-07-2005, 13:13
Kocur77 - Sikorskiego przypuszczalnie zalatwili agenci Oddzialu II, czyli... Polacy
[tu wiecej szczegolow - http://www.dziennik.com/www/dziennik/kult/archiwum/07-12-02/pp-09-13-02.html]

Pesto nic nie dojebalem. A jak myslisz - za czyje pieniadze ci wszyscy ludzie ktorzy przyjechali do Kijowa byli utrzymywani?! Bo oni dostawali za darmoche jedzenie, ubrania i tym podobne. Co, z nieba spadlo!? Placili za to Amerykanie. Zrobili to b inteligentnie. Nie musli nic robic, poza wylozeniem gotowki, a popracie Juszczenki dzieki temu juz maja. A oto im chodzilo... :roll:

arek1916
28-07-2005, 13:45
no morał jest prosty polityka to zajebiste bagno !!! nie życze nikomu aby miał z nia do czynienia

Pesto
28-07-2005, 13:53
no morał jest prosty polityka to zajebiste bagno !!! nie życze nikomu aby miał z nia do czynienia

ty chyba zostaniesz wiekszą gwiazdą niż Eda :hmm:

swoją drogą : decyzje polityków dotyczą wszystkich bez wyjątku ===> każdy ma do czynienia z polityką

szczepan
28-07-2005, 23:44
http://wiadomosci.onet.pl/1139911,11,item.html

jestem ciekaw co z tych konsulatacji wyniknie? :hmm:

Nazgul
29-07-2005, 00:28
http://wiadomosci.onet.pl/1139911,11,item.html

jestem ciekaw co z tych konsulatacji wyniknie? :hmm:

Śmierdzi zerwaniem stosunków...

crolick
02-08-2005, 20:52
Brawa dla Tuska za wyjazd do Grodna :brawo: Pokazal ze ma jaja i sie Lukaszenki nie boi. A pozostale tlusciochy tylko swoje mordy w TV promuja, albo z sadu uciekaja :ucieka:

MK
02-08-2005, 21:08
Brawa dla Tuska za wyjazd do Grodna :brawo: Pokazal ze ma jaja i sie Lukaszenki nie boi. A pozostale tlusciochy tylko swoje mordy w TV promuja, albo z sadu uciekaja :ucieka:

Ze strony Tuska to też była jakaś forma promocji (myśle, że skuteczna) i nie sądze, żeby pojechał w wypadku nie zbliżającyh się wyborów. Chociaż moge sie mylić

ems
02-08-2005, 21:14
jak dla mnie "najrozsadniejszym" (czytaj - bo nic nam ***** chyba nie pozostalo) wyjsciem byloby wyciagniecie stamtad jak najwiekszej ilosci naszych rodakow, zamkniecie granic na spusty, umocnienie posterunkow (na wszelki wypadek) i niech sie pierdola.

crolick
02-08-2005, 21:46
Ze strony Tuska to też była jakaś forma promocji (myśle, że skuteczna) i nie sądze, żeby pojechał w wypadku nie zbliżającyh się wyborów. Chociaż moge sie mylić
Nie no jasne ze to byla kampania wyborcza :D Ale przy okazji zrobil cos pozytecznego! Bo juz na Bialorusi odezwaly sie negatywne glosy na temat tej wyprawy, co oznacza ze jednak taki gest cos zdzialal i nie przeszedl niezauwazony.

Sharn
02-08-2005, 21:55
jak dla mnie "najrozsadniejszym" (czytaj - bo nic nam ***** chyba nie pozostalo) wyjsciem byloby wyciagniecie stamtad jak najwiekszej ilosci naszych rodakow, zamkniecie granic na spusty, umocnienie posterunkow (na wszelki wypadek) i niech sie pierdola.
Jeszcze bym wyjebał tych co tu są. Za ***** niewinność. O jej zasadach dowiedzą się w kraju..
**** w dupę niepolakom... :zlosliwy:

Pilot
03-08-2005, 07:48

Tusk dostał zaproszenie od Andżeliki Borys, czyli A. działa na rzecz D. :hyhy:

Taki średni ten pomysł. :hyhy: Połowa firm od mojego miasta do Terespola, by padła, jakby zamknęli granicę z Białorusią. :hyhy:

ems
03-08-2005, 07:59
mysle ze przy tym co sie dzieje, i tak nie za dlugo pociagna ;)

lomu-banita
03-08-2005, 11:19
Beda sie z nim pierdolili latami jak z Fidelem bo chłop jest przekonany do rzadów silną reka. Wiec trza to olać i solidarnie całą ojropą ignorować. Szkoda tylko polaków.

Bana mu temu Łukaszence :cicho:

Nazgul
03-08-2005, 11:24
Na Ukrainie nie miałeś do czynienia z amerykańskim spiskiem (wbrew twierdzeniom Putina) , a z masowym protestem przeciw wyborczemu fałszerstwu.

Podałem w innym temacie, podam i tutaj:
http://www.democracynow.org/article.pl?sid=04/11/09/1526251

Facet, były lobbysta i prowokator ekonomiczny napisał książkę, niecierpliwie czekam na jej tłumaczenie (zapowiadane niebawem). W książce jest ponoć kompletny przepis na "Pomarańczową Rewolucję"... Teraz Ukraina nie ma Kuczmy, za to niebawem będzie miała długi.

Brawa dla Tuska za wyjazd do Grodna :brawo: Pokazal ze ma jaja i sie Lukaszenki nie boi.

A dla mnei to kolejny argument dlaczego nie wolno na tego pajaca i koniunkturalistę głosować

Nasze reakcja musi byc bardzo wywazono i ostrozna. Nie mozemy zapominac ze tak de facto gramy nie z Bialorusia a z Rosja

Przede wszystkim gramy przeciwko sobie.

Stanisław Michalkiewicz (UPR) rzecze tako:

Stosunki Polski zarówno z Niemcami, jak i z Białorusią regulowane są przez podobne w tytule i treści traktaty o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Niemcy podpisały taki traktat z Polską 17 czerwca 1991 r., a Białoruś - w czerwcu 1992 r., więc sprzyja to przeprowadzeniu pewnego porównania. Wyobraźmy sobie, że władze Republiki Federalnej Niemiec oficjalnie oświadczają, iż absolutnie nie zgadzają się, by szefem organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce był, dajmy na to, pan poseł Kroll, tylko jakiś inny faworyt RFN. Że w celu wywarcia wrażenia na niemieckiej opinii i tamtejszych wyborcach, do Opola zaczynają zjeżdżać pielgrzymki niemieckich parlamentarzystów, a zachęcona przez niemieckiego kanclerza Unia Europejska zapowiada uruchomienie funduszy na finansowanie w Polsce partii stojących w opozycji do rządu. Nawiasem mówiąc, polskie prawo zabrania finansowania partii politycznych z zagranicy. Myślę, że białoruskie też. Co byśmy w takiej sytuacji powiedzieli?

Oczywiscie, "uczeni w pismie" mogą natychmiast dowieść, ze gdy ktos - np. Stanislaw Michalkiewicz czy też ja - domaga sie, by zawarte traktaty ksztaltowaly rzeczywiscie stosunki miedzy panstwami, a to oznacza brak wtracania sie w sprawy wewnetrzne Polski przez RFN, w sprawy wewnetrzne Bialorusi przez Polske, w sprawy wewnetrzne Iraku przez USA, itd. - to na pewno taki osobnik ma poglady pro-rosyjskie lub wręcz jest komunistą...

ems
04-08-2005, 08:06
nie wiem dlaczego uwazasz ze KAZDA sytuacje da sie porownac z czyms innym. Nasze stosunki z Niemcami to zadna analogia dla stosunkow z Bialorusia.

Nazgul
04-08-2005, 08:15
nie wiem dlaczego uwazasz ze KAZDA sytuacje da sie porownac z czyms innym. Nasze stosunki z Niemcami to zadna analogia dla stosunkow z Bialorusia.

Dlaczego?

Traktaty albo obowiązują, albo nie.

szczepan
04-08-2005, 08:51

Dlaczego?

a wiesz ze Lukaszenku juz powiedzial ze nie bedzie sie stoswal do norm miedzynarodowej polityki?

ja tam caly czas jest ***** za prowokacja... i ****... przelot samolotu czy jakies menewry przy granicy...

ps
a co sadzicie o podbiciu tych ruskich dzieciakow? bo mi sie cos zdaje ze to byla ruska prowokacja...

Cipciuś
04-08-2005, 08:54
teraz zarzucą nam ze jestesmy zli i w ogóle i dlatego Białoruś tak postępuje, zamkną granice, i wszyscy zginiemy :ucieka:

A pytanie mam - jesli taka załóżmy prowokacja miala by miejsce i temu łukaszenku by odwaliło i by nas chcial atakować to kto by stawił sie za nim (kumam ze pewnie Rosja a ktoś jeszcze?) a na pomoc kogo moglibyśmy my liczyć ?
pytanie typowo teoretyczne.

Pesto
04-08-2005, 09:36
A pytanie mam - jesli taka załużmy prowokacja miala by miejsce i temu łukaszenku by odwaliło i by nas chcial atakować to kto by stawił sie za nim (kumam ze pewnie Rosja a ktoś jeszcze?)

A to nie jest takie pewne. Równie dobrze Putin mógłby go zaatakować od wschodu i ogłosić wyzwolenie bratniego słowiańskiego narodu , który niczego innego nie pragnął , ino połączyć się z Rosją. :hyhy:

Putin i Łukaszenko niezbyt się lubią , mówiąc oględnie. Dzieli ich mały szczegół : kto miałby rządzić w połączonym państwie 8)

a na pomoc kogo moglibyśmy my liczyć ?

na pomoc NATO , czyli w praktyce Niemiec , Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych

Nazgul
04-08-2005, 09:40

Dlaczego?

a wiesz ze Lukaszenku juz powiedzial ze nie bedzie sie stoswal do norm miedzynarodowej polityki?

Czyli udowodnimy że jesteśmy takimi samymi idiotami jak on? Brawo :) :brawo:

ja tam caly czas jest ***** za prowokacja... i ****... przelot samolotu czy jakies menewry przy granicy...

Możemy nawet udowodnić że jestesmy większymi idiotami niż on. Nikt nam nie podskoczy. :kurde:

maciej_KO
04-08-2005, 09:55
to jest jedyne wyjście z tej sytuacji :/
Bo sorry ale jakbyśmy im manewry przy granicy zorganizowali to Putin zorganizowałby takie kontrmanewry w okolicy Królewca że pozostałoby nam sie tylko zesrać :ucieka:
Bo Putin, jak pokazują ostatnie fakty z tymi dzieciakami np. tylko czeka żeby Polska podskoczyła... potem będzie mozna zakręcić kurek z gazem i leżymy. A leżymy bo te kurwy czerwone zapewniły nam 100% uzależnienie od dostaw gazu z Rosji.

Nazgul
04-08-2005, 10:04
to jest jedyne wyjście z tej sytuacji :/
Bo sorry ale jakbyśmy im manewry przy granicy zorganizowali to Putin zorganizowałby takie kontrmanewry w okolicy Królewca że pozostałoby nam sie tylko zesrać :ucieka:
Bo Putin, jak pokazują ostatnie fakty z tymi dzieciakami np. tylko czeka żeby Polska podskoczyła... potem będzie mozna zakręcić kurek z gazem i leżymy. A leżymy bo te kurwy czerwone zapewniły nam 100% uzależnienie od dostaw gazu z Rosji.

Dobra, tylko jak stamtąd wyciągnąć tych Polaków? Nakazać im powrót? Kto chciał wrócić to już wrócił... I gdzie się ich w Polsce osiedli? Gdzie będą pracowali?

Pesto
04-08-2005, 10:26
Wyobraźmy sobie, że władze Republiki Federalnej Niemiec oficjalnie oświadczają, iż absolutnie nie zgadzają się, by szefem organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce był, dajmy na to, pan poseł Kroll, tylko jakiś inny faworyt RFN. Że w celu wywarcia wrażenia na niemieckiej opinii i tamtejszych wyborcach, do Opola zaczynają zjeżdżać pielgrzymki niemieckich parlamentarzystów, a zachęcona przez niemieckiego kanclerza Unia Europejska zapowiada uruchomienie funduszy na finansowanie w Polsce partii stojących w opozycji do rządu. Nawiasem mówiąc, polskie prawo zabrania finansowania partii politycznych z zagranicy. Myślę, że białoruskie też. Co byśmy w takiej sytuacji powiedzieli?

Wyobraź sobie , że Polska obala i aresztuje legalnie wybrane władze TSKN. Wyobraź sobie , że polskie wladze przejmują "Schlesischen Wochenschau" i drukują pod tym tytułem , nie pytająć właścicieli o zgodę. Wyobraź sobie , że Polska jest dyktaturą , gdzie nie idzie zmienić władz inaczej niż rewolucyjnie.

Poza tym ZPB nie jest partią polityczną.

Tak że porównanie ... hmmm , mało trafione.

Jastrząb
04-08-2005, 10:36
Najgorsze jest to, że tak naprawdę możemy Łukaszence naskoczyć.
Wydaje się, że jedyne co możemy zrobić to zerwać stosunki z Białorusią (wtedy pewnie ruscy zerwaliby je z nami, a to byłby juz bardzo poważny kryzys). Unia olewa sprawę mówiąc, ze Białoruś nie jest z nimi stowarzyszona i mogą jedynie potępiać. Łukaszenko jest jebnięty a za tym wszystkim stoi jeszcze ten psiarczyk Putin i to jest najgorsze, bo wszyscy boją sie wstręciucha.

Nazgul
04-08-2005, 11:10
Wyobraźmy sobie, że władze Republiki Federalnej Niemiec oficjalnie oświadczają, iż absolutnie nie zgadzają się, by szefem organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce był, dajmy na to, pan poseł Kroll, tylko jakiś inny faworyt RFN. Że w celu wywarcia wrażenia na niemieckiej opinii i tamtejszych wyborcach, do Opola zaczynają zjeżdżać pielgrzymki niemieckich parlamentarzystów, a zachęcona przez niemieckiego kanclerza Unia Europejska zapowiada uruchomienie funduszy na finansowanie w Polsce partii stojących w opozycji do rządu. Nawiasem mówiąc, polskie prawo zabrania finansowania partii politycznych z zagranicy. Myślę, że białoruskie też. Co byśmy w takiej sytuacji powiedzieli?

Wyobraź sobie , że Polska obala i aresztuje legalnie wybrane władze TSKN.

Zalezy za co.

Wyobraź sobie , że polskie wladze przejmują "Schlesischen Wochenschau" i drukują pod tym tytułem , nie pytająć właścicieli o zgodę. Wyobraź sobie , że Polska jest dyktaturą , gdzie nie idzie zmienić władz inaczej niż rewolucyjnie.

To nie nasza sprawa.

"Ambasador Białorusi: Chcemy zażegnania konfliktu z Polską
"Rzeczpospolita": Władze w Mińsku chcą zażegnania konfliktu z Polską -
przekonuje ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka.
Białoruski ambasador powiedział, że mimo napiętej atmosfery pozostanie w
Warszawie, by działać na rzecz przełamania kryzysu, nawiązania dialogu z
polskimi władzami.
Według niego za pogorszenie sytuacji odpowiadają media, które "każdy sygnał
rozkręca dziesięciokrotnie prowokując komentarze polityków".
"A to powoduje, że w młodym pokoleniu Polaków i Białorusinów narasta coraz
większa wzajemna niechęć. - powiedział ambasador dodając, że w historii Białoruś
była jedynym sąsiadem Polski, który nigdy nie wchodził z nią w spory. - Przez
stulecia mieszkaliśmy w jednym państwie".
Zdaniem Pawła Łatuszki dla dobra Związku Polaków na Białorusi i
polsko-białoruskich stosunków najlepiej by było, aby obie strony sporu,
Andżelika Borys i Tadeusz Kruczkowski, zrezygnowały ze startowania w wyborach do
władz stowarzyszenia i aby przyszedł ktoś inny.
Pytany o obawy przed "pomarańczową rewolucją" w swoim kraju, ambasador Białorusi
odparł, że według Instytutu Gallupa prezydenta Aleksandra Łukaszenkę popiera 48
procent Białorusinów, a wzrost gospodarczy kraju wyniósł w zeszłym roku 11 procent.
"Aby doszło do rewolucji, musi być kryzys gospodarczy i niezadowolenie ludności"
- powiedział Paweł Łatuszka wywiadzie dla "Rzeczpospolitej"."

Żeby nie było:

http://biznes.onet.pl/0,1142194,wiadomosci.html

"Gazeta Wyborcza": Białoruska gospodarka rozwija się szybciej niż chińska! - odkryli eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W ubiegłym roku wzrost gospodarczy na Białorusi wyniósł aż 11 proc. Jak dowodzą ekonomiści MFW, który w Mińsku ma swoją misję, dzieje się tak mimo barier nałożonych przez państwo. Uznawana za jedną z najbardziej dynamicznych gospodarka Chin w ub.r. wzrosła "tylko" o 9,5 proc. - zauważa gazeta.

Dane statystyczne są zebrane przez białoruskie władze, ale MFW je sprawdza - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak to możliwe, żeby na Białorusi, gdzie sektor prywatny wytwarza tylko jedną czwartą PKB, wzrost był tak szybki? Przede wszystkim Rosja sprzedaje Białorusi ropę i gaz po bardzo niskich cenach. To powoduje, że koszty produkcji na Białorusi są znacznie niższe - czytamy w gazecie.

Wyborcza zdemaskowała Łukaszenkę - ten bandyta, zbrodniarz nie nakłada drakońskiej akcyzy na paliwo jak się zwykło czynić w krajach praworządnych i demokratycznych...

A MFW to jacyś komuniści... Instytut Gallupa jak widać też...

Wniosek? Dla mnie prosty: Satrapa Łukaszenka rządzi krajem który rozwija się dynamiczniej niż Chiny bez jedynie słusznej koneksji dlatego trzeba zrobić tam burdel - najlepiej nie osobiście, tylko przy pomocy dyspozycyjnych przydupasów którzy dodatkowo całe odium wezmą na siebie - a my się w tym czasie pousmiechamy do Putina i porozmawiamy z nim kurtuazyjnie o pogodzie...

Pani Condonella Ryż będąc w Polsce określiła jasno o co jej chodzi odnośnie Łukaszenki. Tyle tylko że Łukaszenka nie jest chętny do opuszczenia stołka a Putin z kolei jest już mocno podkurwiony rewolucjami dookoła granic Rosji (Ukraina, Gruzja).

A ZPB daje się manipulować.

Korwin-Mikke: Polska miesza się w wewnętrzne sprawy Białorusi
PAP 17:50

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke zarzucił polskiemu rządowi mieszanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi. Komentując działania białoruskich władz przeciwko dotychczasowemu kierownictwu Związku Polaków na Białorusi (ZPB), przestrzegł, że polskie reakcje mogą spowodować nasilenie represji wobec mieszkających tam Polaków.

Rząd polski używa Związku Polaków na Białorusi do walki z rządem Aleksandra Łukaszenki. Nic dziwnego, że oskarżają (władze białoruskie) nas o to jawnie. Mają absolutnie rację - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Gdańsku Korwin- Mikke.

Jego zdaniem, polska strona działa w tym przypadku na zlecenie z zewnątrz, aby "doprowadzić do obalenia rządu Łukaszenki". Dopytywany, kto nakazuje polskim władzom zwalczać Łukaszenkę, odpowiedział, że to "Bruksela albo Waszyngton, albo jedno i drugie".

Korwin-Mikke podkreślił, że na Białorusi, w przeciwieństwie do Ukrainy, mniejszość polska nigdy nie była prześladowana. Ba, rząd białoruski własnym sumptem remontował kościoły rzymskokatolickie. Wiem, bo byłem i widziałem - powiedział.

Kandydat uważa, że Związkiem Polaków na Białorusi sterują "agenci polskiego rządu". Na miejscu Łukaszenki zażądałbym, aby Związek Polaków na Białorusi zarejestrował się jako agentura obcego mocarstwa, a nie jako samodzielny związek - dodał.

Nowe władze ZPB z jego prezesem Andżeliką Borys zostały usunięte ze swojej siedziby wieczorem w środę, 27 lipca. Wcześniej współpracujący z władzami białoruskimi Polacy z ZPB unieważnili VI zjazd ZPB oraz wykluczyli Borys ze związku. Powtórzony zjazd ma się odbyć 27 sierpnia.

Uchwałę w sprawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Białorusi przyjął polski Sejm. Posłowie uznali, że unieważnienie zjazdu ZPB oraz nieuznawanie wybranych władz związku jest naruszaniem prawa mniejszości polskiej na Białorusi. Szef polskiego MSZ Adam D. Rotfeld wezwał na konsultacje do Polski ambasadora na Białorusi Tadeusza Pawlaka i zapowiedział, że nie powróci on do Mińska do czasu zmiany sytuacji na Białorusi i powstrzymania represji wobec Związku Polaków na Białorusi.

Według Rotfelda, odwołanie ambasadora na konsultacje oznacza, że stosunki polsko-białoruskie "ulegają wychłodzeniu" i jest to znaczące obniżenie rangi tych stosunków.

Represjonowanie działaczy Związku Polaków na Białorusi przez białoruskie władze potępiła w poniedziałek Komisja Europejska.

Korwin-Mikke powiedział też, że jego celem jest obalenie obecnego systemu państwa, który - jego zdaniem - zdominowany jest przez ludzi dawnej SB i jej agentów. Powtórzył zarzut o współpracy z SB m.in. Lecha Wałęsy.

Nikt nie powiedział jasno, że Polska jest rządzona przez służby bezpieczeństwa. Prawie na każdym stanowisku siedzą oficerowie SB (...) 85% dawnej agentury SB dalej pracuje dla ABW i WSI, a kto pracuje dla tych służb, tego Instytut Pamięci Narodowej nie ujawni - powiedział Korwin-Mikke. (aka)

ems
04-08-2005, 22:38
Brawo Korwin Mikke, znakomity samoboj !

crolick
04-08-2005, 22:52
ps
a co sadzicie o podbiciu tych ruskich dzieciakow? bo mi sie cos zdaje ze to byla ruska prowokacja...
A ja sadze ze paru gnojow chcialo skroic kilku malolatow, a ze zauwazyli ze to Ruscy to im cos od serca powiedzieli...

Swoja droga, tez bym naprawde sie ucieszyl jakby nasze chlopaki skopaly dupe Lukaszence, ale badzmy realistami - niestety nic takiego si nie wydarzy :nie:

PS. Mikki juz od dawna nadaje sie albo na pajaca albo pacjenta pewnego oddzialu

jarcyś
05-08-2005, 00:57
a na pomoc kogo moglibyśmy my liczyć ?

na pomoc NATO , czyli w praktyce Niemiec , Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych

na Pomoc Niemiec? wbrew Rosji ? żarty...

Pesto
05-08-2005, 07:57
drogi jarcysiu , Niemcy nie kończą się na Schroderze.

czerwony kanclerz w tym roku zostanie wykopany , zaś Angela Merkel tym się różni od Angeli Borys , że oprócz cwaniakowania umie też zadziałać.

CDU/CSU tradycyjnie jest niechętna Rosji , za to życzliwa Stanom Zjednoczonym.

Nazgul
05-08-2005, 08:01
CDU/CSU tradycyjnie jest niechętna Rosji , za to życzliwa Stanom Zjednoczonym.

E, pewnie jak zwykle zalezy skąd wieje wiatr - prawie zupełnie tak jak u nas.

A tu coś dla naiwniaków wierzących, iż rewolucje w kolorze pomarańczy, mandarynki, kiwi czy ananasa wybuchaja ot tak, spontanicznie...

http://wiadomosci.onet.pl/1143487,12,item.html

W komentarzu poinformowano telewidzów, że "niedawno otwarte Centrum Aktywizacji Społeczności Lokalnych otrzymało od zachodnioeuropejskiego banku 126 tysięcy euro na projekt pod nazwą "nieuniknione przemiany".

Białoruska telewizja wie również, kto za wszystko będzie płacić. Jej zdaniem "30
procent rozchodów pokrywa MSZ Polski. Kolejne 20 procent mająca nienajlepszą
reputację Fundacja Sorosa. Kto pokrywa pozostałe 50 procent - nie wiadomo. Za to
staje się jasne, że ostatnia antybiałoruska histeria za Bugiem to całkowicie
konkretny finansowy i polityczny interes".

No kto by pomyślał że to jedenak nie sami Białorusini robią sobie rewolucję, jak
niektórzy twierdzili, okazuje się ze to jednak jankesi, soros i reszta finansuje
kolorowe rewolucje. To chyba cios dla tych którzy wierzyli że pomarańczowa
reowlucja powstała spontanicznie.

Raffi
05-08-2005, 12:48
myślisz Nazgul, że kogokolwiek obchodzi, czy rewolucja wybuchła spontanicznie?
PS Białoruska TV... .hehehe

Nazgul
05-08-2005, 12:51
myślisz Nazgul, że kogokolwiek obchodzi, czy rewolucja wybuchła spontanicznie?

Myślę, że dane społeczeństwo - tak. Szczególnie później, jak wyjdą na jaw problemy... Takie jak nasze na przykład.

Poza tym Łukaszenkę duża część społeczeństwa popiera - ambasador mówi o 48% społeczeństwa a źródła zachodnie (dziś gdzieś widziałem) - o 70% (sic)

lomu-banita
05-08-2005, 12:52
PS Białoruska TV... .hehehe

Ona jest PAŃSTWOWA więc nie kłamie :efoch:

ems
05-08-2005, 16:46
PZPR tez mialo poparcie calego narodu

wiesz wiadomo ze przewroty sa wspierane z zewnatrz, tak samo jak Janukowycz chcial rosyjskimi jednostkami zdlawic Pomaranczowa Rewolucje. u nas Solidarnosc tez nie byla calkiem osamotniona... ale kogo to obchodzi, skoro hajsu uzyto w dobrym celu i z dobrym wynikiem. Wolalbys zyc w komunizmie niz splugawic sie zgnilymi pieniedzmi zachodu ?

Nazgul
06-08-2005, 21:52
http://prawy.pl/czytaj.php?id=3907&pocz=&xx=&dz=nowosci

:kurde:

Wiem. I nadal ma, po wynikach kolejnych wyborów parlamentarnych, prezydenckich i samorządowych oraz obecnych sondażach i ogólnie po tym, co się dzieje w kraju sądząc... Ot, chociażby ostatni "protest" górników.

wiesz wiadomo ze przewroty sa wspierane z zewnatrz, tak samo jak Janukowycz chcial rosyjskimi jednostkami zdlawic Pomaranczowa Rewolucje. u nas Solidarnosc tez nie byla calkiem osamotniona... ale kogo to obchodzi, skoro hajsu uzyto w dobrym celu i z dobrym wynikiem. Wolalbys zyc w komunizmie niz splugawic sie zgnilymi pieniedzmi zachodu ?

Tyle że dzisiaj o dziwo i Janukowycz i Kuczma i Putin popierają Juszczenkę :)

Wolałbym żyć w kraju rządzonym przez ludzi kompetentnych i rozsądnych (najchętniej filozofii stańczykowskiej, jak pisałem) a nie przez przeszczepów i spadochroniarzy. Nauczmy się wreszcie odnosić do innych tak jak byśmy chcieli aby do nas się odnoszono i nie uszczęsliwiać ich na siłę... Czego Ty właściwie chcesz dla Białorusinów? Nowej Jałty?

Zobaczcie sobie to:

http://biznes.onet.pl/0,1144241,wiadomosci.html

Jak widać mamy wlasne problemy i to większe niż problem białoruskiej Polonii. A zapłacić trzeba...

crolick
07-08-2005, 20:37
http://wiadomosci.onet.pl/1144542,12,item.html :zly:
Akurat juz widze tych 'nieznanych sprawcow'. Niech ***** poszukaja w szeregach KGB, to szybciutko znajda sprawcow :ucieka:

Tomi
07-08-2005, 20:40
Niech nas teraz "oficjalnie przeproszą" . Czego sie spodziewac po kraju ktorym rzadzi byly agent KGB....kawał ***** i tyle...wkurwil sie ze ich nie przeprosilismy to sie odgryzł, teraz moze sie zaczac serial pt " akcja za akcje" ..

Nazgul
08-08-2005, 08:14
Niech nas teraz "oficjalnie przeproszą" . Czego sie spodziewac po kraju ktorym rzadzi byly agent KGB....kawał ***** i tyle...wkurwil sie ze ich nie przeprosilismy to sie odgryzł, teraz moze sie zaczac serial pt " akcja za akcje" ..

Pewnie da takie same przeprosiny jakie sam dostał. A biorąc jeszcze pod uwagę ZEROWY prestiż Polski na międzynarodowej arenie na wiele bym nie liczył...

Fizi
08-08-2005, 08:29
zerowy to on jest głównie w oczach niektórych zakompleksionych Polaków na szczęście

Sharn
08-08-2005, 08:35

Wiesz, tylko coraz bardziej myślę żę cena takiego "dobrego" użycia zachodniego hajsu jest strasznie kosztowna...
Niestety Polska jest trakim krajem który przełazi z rąk do rąk... Sami ***** możemy...

Co do Ruskich to już widzę jak nas przeproszą... :roll:

Nazgul
08-08-2005, 08:35
zerowy to on jest głównie w oczach niektórych zakompleksionych Polaków na szczęście

Zerowy jest właśnie dzięki przerostowi samooceny większości społeczeństwa i 99% polityków co wyżej sraja niż dupe mają. Boso ale w ostrogach :)

Fizi
08-08-2005, 08:42
lepiej boso ale w ostrogach, niz w butach z nosem w czyjejś ( ruskiej) dupie

Nazgul
08-08-2005, 08:50
lepiej boso ale w ostrogach, niz w butach z nosem w czyjejś ( ruskiej) dupie

Staropolska mądrość ludowa głosi: "Poznasz pana po cholewkach :D"

Więc może mi powiesz co my w tej chwili mamy Rosji do zaoferowania? Bo od Rosji chcielibysmy kupować tanie surowce no i niegłupio byłoby opchnąć im nasze drogie żarcie którego mamy o wiele za dużo. Co możemy zrobić aby Rosja uznała nas za partnera? Bo to my musimy zrobić, to my jestesmy myszą a oni słoniem, czy się to komuś podoba czy nie. Słucham uważnie. I przypominam słowa któregos z dowódców że historię piszą zwycięzcy. Więc Twoja recepta na zostanie zwycięzcą - jaka jest?

Sharn
08-08-2005, 08:56
Hehe - przypomina mi się opowieść o krowach zływkłych, które idą tam gdzie je łańcówch pociągnie i krowach zwariowanych które nawet nie widzą łańcucha natomiast bezstrsowo giną waląć banią w ściany...

Nie mozna rozstrzygać czy z nosem w czyjejś w dupie czy boso ale w ostrogach...No chyba że zaprzedawanie kraju w pojęciu opozycyjnych (tamtych starych, bo teraz już **** wie kto na której strionie barykady - btw. kto ma największe budżety i kto może coś ugrać w wyborach? :hmm: ) władz UE i amekurwieryce to jest jazda w ostrogach... :hyhy: Chyba na osiołku...
8)
Roztrząsamy od lat co lepsze - niewolniczy komunizm czy kurwienie narodem przed zachodem (joł :D ). Całkowicie zatracamy własną, narodową tożasamość... Prezydent marionetkuje Bushowi, rząd marionetkuje przed UE i politycznymi chuliganami z wyrokami na karku, jednocześnie ściśle współpracując z naszą pseudooligarchią nomen omen również opierdalającą nasz kraj tym co dadzą więcej... W dodatku jeszcze dajemy się wykorzystywać do jebania innych w interesie innych (Irak, Ukraina, Białoruś) Szkoda gadać... Marszałek chyba w grobie fika jak oblany wrzątkiem... :roll:

Nazgul
08-08-2005, 09:00
Roztrząsamy od lat co lepsze - niewolniczy komunizm czy kurwienie narodem przed zachodem (joł :D ).

DOKŁADNIE!!! :brawo:

Fizi
08-08-2005, 09:00
recepta jest prosta- handlujesz z tymi, którzy chcą handlować , a nie z tymi co mówia - dostaniesz ropę i gaz za grosze jak mi zrobisz laskę kiedy zechcę, a jak nie , to zakręce ci kurek

sądzisz , że jest sens robic interesy z kimś , kto traktuje je głównie jako środek manipulacji i szantażu ?

hadel z Rosją wyglada tak jakbyś chodził na dziwki za darmo zgadzając się na to, że będziesz filmowany i gdy nie zechcesz spełnić później żądań alfonsa o wszystkim dowie się żona :hyhy:

wszystko co mozna kupić u Ruskich można kupić gdzie indziej i wszystko co mozna im sprzedać można sprzedać komu innemu - bez włażenia w dupę

Nazgul
08-08-2005, 09:04
wszystko co mozna kupić u Ruskich można kupić gdzie indziej i wszystko co mozna im sprzedać można sprzedać komu innemu - bez włażenia w dupę

No i o to chodzi, ale w druga stronę też :) Wszystko co Rosja może kupić u nas może kupić też gdzie indziej i nie ma powodu żeby sie przed nami płaszczyli - a tego najwyraxniej wiekszośc oczekuje. A przewaga Rosji polega na tym, że tam mają tę świadomość. A tu - nie. Co najwyżej wybiórczo :D

Fizi
08-08-2005, 09:06
PS

a odwieczne roztaczanie miraży , o tym jaki to wielki i chłonny rynek mamy za wschodnia granica to jedna z najtrwalszych i największych bredni tkwiących w zbiorowej świadomości jako pewnik - tak się składa , że siła nabywcza Rosji jest porównywalna z pojedyńczymi, małymi państwami europejskimi, np Holandią , która pod względem choćby PKB Rosję przewyższa

nie wiem więc o co to bicie piany - Rosja to jako całość pod względem handlowym to obecnie i jeszcze długo WIELKIE , ale ciągle ZERO

Sharn
08-08-2005, 09:15
PS

a odwieczne roztaczanie miraży , o tym jaki to wielki i chłonny rynek mamy za wschodnia granica to jedna z najtrwalszych i największych bredni tkwiących w zbiorowej świadomości jako pewnik - tak się składa , że siła nabywcza Rosji jest porównywalna z pojedyńczymi, małymi państwami europejskimi, np Holandią , która pod względem choćby PKB Rosję przewyższa

nie wiem więc o co to bicie piany - Rosja to jako całość pod względem handlowym to obecnie i jeszcze długo WIELKIE , ale ciągle ZERO

Oczywiście - im możemy dać tylko to co produkujemy lepsze i więcej od od nich. A KTO ***** U NAS PRODUKUJE? Zachód! (Chociaż i to dobrze bo dają pracę bo byśmy pozdychali z głodu)... Tak naprawdę to poza żywnością i może miedzią możemy pochandlować białym pudrem w nosek...
(Zapomniałem o oscypkach i małosoklnych ogórasach - sorki)...
8)

Nazgul
08-08-2005, 09:18
Zero czy nie zero żreć coś muszą. A ponieważ władzę maja taką jaką mają, to istnieje choć teoretyczna szansa że przepłacą naszą żywność za coś tam, co możnaby wynegocjować. Ale każdy to albo olewa albo chce prowadzić z pozycji siły (jakiej? :hyhy: )... Nie ta droga :)

Fizi
08-08-2005, 11:23
tak się składa, że to Rosja ,,rozmawia,, z pozycji siły, a raczej nastroszonego gołodupca

Nazgul
08-08-2005, 11:27
tak się składa, że to Rosja ,,rozmawia,, z pozycji siły, a raczej nastroszonego gołodupca

Ale z tym golodupcem się liczą wszyscy.

Fizi
08-08-2005, 11:35
liczyć się a tańczyć , jak ci zagra, to diametralna róznica, poza tym porównaj sobie jak wygladało to liczenie się dwie-trzy dekady temu a jak teraz - wystarczy wrócic choćby własnie do kwestii ,,pomarańczowej rewolucji,,

z Rosją zawsze liczono się dlatego, że miała brutalna siłę, teraz pozostało po niej wspomnienie i Rosja i niektórzy poza nią zdają się o tym zapominać

Nazgul
08-08-2005, 12:18
liczyć się a tańczyć , jak ci zagra, to diametralna róznica, poza tym porównaj sobie jak wygladało to liczenie się dwie-trzy dekady temu a jak teraz - wystarczy wrócic choćby własnie do kwestii ,,pomarańczowej rewolucji,,

z Rosją zawsze liczono się dlatego, że miała brutalna siłę, teraz pozostało po niej wspomnienie i Rosja i niektórzy poza nią zdają się o tym zapominać

No jak? Nie pamietam interwencji amerykańskiej w ZSRR :D Także w Polsce w czasie Stanu Wojennego nic takiego się nie zdarzyło. W czasie II Wojny Swiatowej Roosevelt powiedział:

"Za jego (Stalina) każdym słowem stoi 200 dywizji"

I tego się trzymano przez te wszystkie lata, i do dziś prawie nic się nie zmieniło. No, może to samo co w Polsce - KPZR odeszło a władzę przejął dawny bezpieczniak z tym tylko, że w przeciwieństwie do Polski tam - jawnie. I dalej ma głowice i tysiące czołgów, więc nadal jest silny tyle że teraz stoi po właściwej stronie barykady więc jest słuszny. Silny i słuszny. A czy Polska jest słuszna? Na razie tak. Ale słaba, i militarnie i ekonomicznie i politycznie. A może być silna. Tyle że w naszym przypadku kolejnośc jest taka: Najpierw ekonomia, potem polityka a na końcu armia. Gdybyśmy mieli taką armie jak Rosja możnaby tę kolejnośc olać, ale niestety, my sobie na to nie możemy pozwolić...

Co do Pomarańczowej Rewolucji to zobaczysz, na kogo spadnie wdzięczność Ukraińców jak ich kraj wpadnie w spiralę zadłużenia u międzynarodowej lichwy...

Fizi
08-08-2005, 12:22
Nazgul - własnie o tym przeciez napisałem - tyle , że teraz te 200 dywizji stojacych za każdym słowem jest g... warte , a troche więcej niz g... warte jest w stosunkach z Abchazją , czy innym Turkmenistanem

a my te zardzewiałe 200 dywizji możemy olać ciepłym moczem

Nazgul
08-08-2005, 12:37
a my te zardzewiałe 200 dywizji możemy olać ciepłym moczem

My - jak najbardziej. Nigdy się zbytnio z kosztami nie liczyliśmy :)

Fizi
08-08-2005, 16:47
kosztami czego ?

Nazgul
08-08-2005, 17:33
kosztami czego ?

Kosztami tego co robimy.

"Zastaw się a postaw się" :oczko:
"Czapkę sprzedam pas zastawię..." :D

Odsyłam ponownie do "Polactwa" Ziemkiewicza. Polskie społeczeństwo w przekroju - i same trafne uwagi. Lektura obowiązkowa IMO.

Fizi
08-08-2005, 17:36
kosztami czego ?

Kosztami tego co robimy.

no dobra, ale co konkretnie stracimy na tym, że włazić nie będziemy ruskim w dupę?

Pilot
08-08-2005, 17:57
Odsyłam ponownie do "Polactwa" Ziemkiewicza. Polskie społeczeństwo w przekroju - i same trafne uwagi. Lektura obowiązkowa IMO.

Bez dwóch zdań. :hyhy:

A Białorusini dalej szaleją.---->Polskim europosłom odmówiono wjazdu na Białoruś (http://wiadomosci.onet.pl/1144953,11,item.html)

Nazgul
08-08-2005, 18:06
kosztami czego ?

Kosztami tego co robimy.

no dobra, ale co konkretnie stracimy na tym, że włazić nie będziemy ruskim w dupę?

Niczego. Nigdzie nie piszę o włażeniu w dupę. Pisze o traktowaniu takim, jakiego sami w stosunku do siebie oczekujemy. Nie można wiecznie żyć przeszlością a to jest polska specjalnośc. Żyjemu Jałtą, Katyniem, Wembley '73... Może starczy, co?

Fizi
08-08-2005, 18:55
mafią paliwową, Orlenem, Olinem, Kluczykiem, Preziem...

Bastion
08-08-2005, 20:03
http://wiadomosci.onet.pl/1145092,11,item.html

Ech. Szkoda tylko dzieci, bo one sa najmniej winne w tym calym zamieszaniu. Mialy okazje wyrwac sie na chwile z biedy, i odpoczac w lepszych warunkach.

Nazgul
08-08-2005, 21:58
http://wiadomosci.onet.pl/1145092,11,item.html

Ech. Szkoda tylko dzieci, bo one sa najmniej winne w tym calym zamieszaniu. Mialy okazje wyrwac sie na chwile z biedy, i odpoczac w lepszych warunkach.

I to pewnie z powodu, że bialoruska straż graniczna nie wpuścila na teren tego kraju czworga eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej. Na czele delegacji udajacej się
do Grodna stal wiceprzewodniczacy Parlamentu Europejskiego (PE) Jacek Saryusz-Wolski. PE jak na razie wstrzymuje się od komentarza, podkreślajac,
ze grupa polskich europoslów nie byla jego oficjalna delegacja... :hyhy:

Jak nie byli reprezentacją PE, to nadużyli stanowisk europejskich do prywatnych spraw!!!!

Fizi
09-08-2005, 09:02
to pewnie z powodu, że bialoruska straż graniczna nie wpuścila na teren tego kraju czworga eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej.

no raczej nie - wystarczy spojrzeć na daty

Nazgul
09-08-2005, 13:54
to pewnie z powodu, że bialoruska straż graniczna nie wpuścila na teren tego kraju czworga eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej.

no raczej nie - wystarczy spojrzeć na daty

A no rzeczywiście. Ale tak czy owak spirala absurdu się kręci. Ciekawe kto to przerwie...

Kawa
13-08-2005, 08:27
Jakby ktos był zainteresowany to jest prowadzona zbiórka ubran, jedzenia itp dla Polaków na Białorusi, odbywa sie na pl.Bankowym

Flip
13-08-2005, 10:14
Jakby ktos był zainteresowany to jest prowadzona zbiórka ubran, jedzenia itp dla Polaków na Białorusi, odbywa sie na pl.Bankowym

Ile moglem to zaladowalem w plecak i zawiozlem...

Mam jednak obawy czy transport zostanie wpuszczony :/

Zdaje sie ze ma jechac do Grodna.

Pilot
20-08-2005, 08:21
Prokuratura w Mińsku wszczęła śledztwo przeciw trzem twórcom internetowych kreskówek satyrycznych, wyśmiewających Aleksandra Łukaszenkę, zarzucając im obrazę prezydenta - poinformował w piątek jeden z twórców, Pawał Marozau.
Animatorzy z grupy "Trzecia droga" zostali już pozbawieni sprzętu komputerowego podczas przeszukania, które agenci KGB przeprowadzili w ich domach w czwartek.
"Niepokoimy się, bo wiemy, jak takie sprawy kończą się w naszym kraju. Nie ma żadnej nadziei, by sprawa przyschła" - powiedział dziennikarzowi AFP 26-letni Marozau.
Podkreślił, że oskarżenie twórców serii dwuminutowych filmików zamieszczonych w Internecie ma z pewnością tło polityczne.
"Władze nie rozumieją, że w Internecie nie ma cenzury, że to jest stowarzyszenie ludzi wolnych" - powiedział Marozau.
Tematem filmów jest Łukaszenka, jego autorytarny styl rządów, fałszerstwa wyborcze i izolacja międzynarodowa Białorusi.

A tutaj (http://tdt.org.pl/szczegoly.php?id=38910) są do ściągnięcia te fleshowe filmiki! :hyhy: Naprawdę są fajne. 8)

crolick
20-09-2005, 21:38
Substancja radioaktywna w szczątkach Su-27

W szczątkach rosyjskiego samolotu myśliwskiego, który w czwartek rozbił się na terytorium Litwy, znaleziono substancję radioaktywną - poinformowało we wtorek litewskie Ministerstwo Obrony.
Według komunikatu ministerstwa, "dwa kilogramy metalu zawierającego substancję radioaktywną" znaleziono na polu, gdzie niedaleko Kowna spadł myśliwiec Su-27, którego pilot zdołał się katapultować.

Promieniowanie szczątków samolotu przekraczało normalny poziom, nie stanowiło jednak zagrożenia dla mieszkańców pobliskiego miasteczka Jurbarkas - zapewniło ministerstwo.

Wilno odrzuciło we wtorek wezwanie MSZ Rosji do przekazania pilota, majora Walerija Trojanowa, i szczątków samolotu, choć rosyjskie MSZ naciskało, twierdząc, że sprawa podlega rosyjskiej jurysdykcji.

Przedstawiciel litewskiego MSZ Albinas Januszka powiedział, że pilot myśliwca jest podejrzany o naruszenie litewskiej przestrzeni powietrznej i nie zostanie zwolniony, dopóki nie zakończy się śledztwo w sprawie wypadku.

Do wypadku Su-27 doszło, gdy grupa samolotów 6. armii rosyjskich sił powietrznych przelatywała nad Bałtykiem z Petersburga na jedno z lotnisk w obwodzie kaliningradzkim. Maszyna Trojanowa zboczyła z kursu, jak twierdzi strona rosyjska, z powodu awarii urządzeń nawigacyjnych.

Moskwa zapewniała z początku, że samolot nie był uzbrojony, we wtorek jednak rosyjski minister obrony Siergiej Iwanow przyznał, że Su-27 miał na pokładzie cztery rakiety powietrze-powietrze. Wśród szczątków maszyny znaleziono tylko dwa pociski typu powietrze-powietrze.
Ma ktos informacje kto patroluje niebo nad Litwa?! :ucieka:
Nasze Migi 29, a moze Czesi albo Niemcy?! :hmm:

legart
21-09-2005, 09:33
mafią paliwową, Orlenem, Olinem, Kluczykiem, Preziem...

Ja se pomyslę, że to my mogliśmy zrobić rurociąg pod Bałtykiem do Norwegii, a wtedy ruskie z niemcami mogli by nas pocałować w pompkę, to mnie telepie.

szczepan
21-09-2005, 17:09
chyba nasze Migi wspolnie z kims?

crolick
21-09-2005, 18:35
Okazuje sie ze na razie sa to niemieckie F4. nasze Migi maja dopiero przejac kontrole powietrzna nad Litwa...

Kocur
23-09-2005, 15:01
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2932127.html

Południowokoreańskiej granicy z jej północnym sąsiadem w przyszłości będą pilnować uzbrojone sześcionogie roboty - oświadczyło w piątek ministerstwo obrony w Seulu

Ministerstwo podało, że roboty przejmą zadania wykonywane dotychczas przez psy; automaty będą się zajmować wyszukiwaniem min, a także przechwytywaniem intruzów. Ponadto niektóre z nich będą wyposażone w broń palną i będą mogły uczestniczyć w operacjach wojskowych.

Decyzja ministerstwa wiąże się z niedawnym planem redukcji południowokoreańskich sił zbrojnych o około 25 procent w ciągu najbliższych 15 lat. W tym czasie ilość ma zastąpić jakość - żołnierze zostaną wyposażeni w najnowocześniejszą technologię wojskową.

Terminator 4 .... zaczyna sie...

Nazgul
31-10-2005, 18:23
http://fakty.interia.pl/news?inf=681416

A skoro już jesteśmy przy wschodzie, to:

http://fakty.interia.pl/swiat/news?inf=681323&blockName=FSW

http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,2991347.html