PDA

Zobacz pełną wersję : Polonia na Legii !!??!!

dyha
07-07-2003, 21:08
Wygląda na to, że Polonia, aby występować w nowym sezonie na boiskach ekstraklasy pierwsze dwa mecze rozegra...na Łazienkowskiej. Klub z ul. Konwiktorskiej ma problemy z uzyskaniem licencji (m.in. brak oświetlenia na własnym obiekcie).
Oto wypowiedź Eugeniusz Kolatora na ten temat: "Dopóki Polonia nie będzie miała sztucznego oświetlenia może rozgrywać mecze na stadionie z oświetleniem położonym 50 km od siedziby klubu. A w Warszawie jest taki stadion, który należy od niedawna do miasta i przecież nikt nie będzie protestować przeciw temu, aby występowała tam Polonia. Przecież kibice tej drużyny nie muszą zajmować całego obiektu, mogą siedzieć na trybunie krytej."

:rotfl: :rotfl: tylko ilu bedzie kibiców ??

chyba ich juz całkiem poje :* ło

Dorsz
07-07-2003, 21:16
Niech się nasz zarząd nie zgodzi i kulturalna elita Warszawy zacznie sezon w drugiej lidze. Czego im życzę z całego serca.

Raffi
07-07-2003, 21:28
Jeden z tych 2 meczów to mecz z Legią :> :> , a wcześniej z Amicą.

Jeżeli nasi każą im zapłacić z góry, to..... '8

Ostry
07-07-2003, 21:35
Właśnie,w tej chwili stadion należy do miasta.Czy w związku z tym Polonia grała by u nas za darmo,czy też nasi działacze mogą chcieć za to pieniądze?

Dorsz
07-07-2003, 21:35
Jeden z tych 2 meczów to mecz z Legią :> :> , a wcześniej z Amicą.

Jeżeli nasi każą im zapłacić z góry, to..... '8

Niech im nasi złożą ofertę za stadion: Kusia i 1 000 000 PLN(gotówką). Wtedy albo przyjmą ofertę albo zagrają w drugiej lidze.

Scorpion_(L)
07-07-2003, 22:50
A niech sobię tam przyłażą, zrobimy najazd na nich, zajebiemy szaliczki i będą trofea :D ;)

M_I_G
07-07-2003, 22:51
z jednej storny fajnie bo bedzie nas wiecej ale ja jestem przy tym ze jednak chyba wole derby na kurwiktorskiej a to z tego wzgledu ze na Legie przyjdzie 200 polonistow a tak chociaz z 800 ich bedzie (wiecej szali do krojenia '8 )

Radio
07-07-2003, 22:53
No i wtym momencie można zrobić interes. Niekórzy nazwą go paskarskim inni żydowskim, ale niech będzie. Może być sezonowa obniżka na Kusia (akurat letnie obniżki się odbywają), może byc gotówka, moga być akcje Legii te przejęte od CWKS za długi.
Jest też inne rozwiązanie dla radykałów. Trzy mecze trzy razy przerwane i nie dokończone... z winy organizatora. To tylko pomysł i nigdy nie będę go popierał. Lepiej skrócić agonię przez prawowite władze czyli PZPN.
Rozwiązań jest wiele i muszą się one znaleźć do czwartku (chyba że znowu przesuną termin). A z kim Polonia sie musi do gadać? myślę że z tym kto wynakmuje, dzierżawi teren czyli chyba od Legii. Wiec widzę jutro pojutrze pielgrzymke z Konwiktorskiej na Łazienkowską.

Kawa
07-07-2003, 23:02
Jeśli stadion nalezy do miasta to Legia raczej nie dostanie grosza zajego wynajem cowięcej nie bedzie miała nic do gadania w sprawie wypożyczenia obiektu.
Napewno ciekawie by było gdyby "władcy stolicy" :rotfl: zawitali na łazienkowska oraz to w jakiej ilości by sie stawili, a może znaleźli by wymówke, ze im ostatnie 520 uciekło :> :buhaha:

Radio
07-07-2003, 23:13
Chyba jednak miasto nie będzie decydowało czy Legia użyczy stadionu (nie jestem pewny bo nie wiem jak to na dzień dzisiejszy wygląda). Ale jeśli miasto wynajmowało tern CWKS a ten KP Legia to ostateczna decyzja należała do KP (nochyba że są jakieś klauzule w umowach). ALe mowię nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy. No i oczywiście nie da się wykluczyc nacisków. Więc myślę że jednak Polonia na Legii zagra tylko teraz pytanie za jaką cenę?
A jak to wyglądało z wynajęciem stadionu przez Świadków Jechowy?... Bo to taki sam w sumie przypadek...

Raffi
07-07-2003, 23:17
Płacili KP... W naturze notabene.

Świt tez był umówiony z Legią na płatnośc (50 tys. zł. za mecz).
Niewątpliwy plus tej sytuacji jest taki, że oba mecze derbowe zostaną rozegrane przy Łazienkowskiej.

Endrju
07-07-2003, 23:27
Ja bym chyba kosztem grania meczy na naszym stadionie wolal zeby Ksp zostało. Bo panowie czym jest liga bez derbów :hmm:

Kawa
07-07-2003, 23:45
Świt tez był umówiony z Legią na płatnośc (50 tys. zł. za mecz).

No to niech polonia zapłacie "po znajomości" 150tys. Płatne oczywiście z góry bo jak dostaną na kredyt to w życiu nie zapłaca.

bemowiak
07-07-2003, 23:58
co o tym sądzą poloniści... http://polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=569
Raczej to ich niemartwi...

Dorsz
08-07-2003, 00:11
co o tym sądzą poloniści... http://polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=569
Raczej to ich niemartwi...

Zapewne wszyscy ci, co nazywają nas Cwelami nie przyjdą, bo się będą bać. To są cali oni i ich konsekwencja, będą nam buty czyścić tylko za to, aby mogli zagrać, jeżeli to do Legii będzie należeć decyzja czy będą mogli grać. Czasami życie sprawia niezły psikus, Poloniści i ich marny klub uzależnieni od decyzji władz Legii, piękne. Jeszcze piękniejsze będzie, gdy będziemy mogli im odmówić, co spowoduje ich degradacje.

Raffi
08-07-2003, 00:32
A niech sobię tam przyłażą, zrobimy najazd na nich, zajebiemy szaliczki i będą trofea :D ;)

Kolega jak rozumiem będzie w pierwszym szeregu, hm? :>

A oto dlaczego tak im zależy na stadionie:

W minionym tygodniu Polonia renegocjowała umowy z ZUS-em i Urzędem Skarbowym. Poprosiła o zwłokę w wypłatach zaległości. - Ponieważ nie jesteśmy recydywistami i jak dotąd wywiązywaliśmy się z wcześniejszych zobowiązań dotyczących spłaty długów, myślę, że i tym razem dojdziemy do porozumienia - uważa jeden z działaczy Polonii. Dodał, że klub wysłał do PZPN uzupełnienia do wniosku licencyjnego, w którym znajduje się relacja z renegocjacji umowy z ZUS i Urzędem Skarbowym.
Jestem prawie pewien, że - o ile dostaną licencję, a zapewne tak będzie -
będa grali na Łazienkowskiej

Beny
08-07-2003, 08:55
Dla mnie osobiście mogą sobie grać na NASZYM STADIONIE, tylko nasuwa mi się kilka pytań:

1. Znając zacietrzewienie naszych kibiców /pseudokibiców, chuliganów itp. elementów/ wyobrażacie sobie, aby tego typu spotkania odbywały się bez żadnych zakłóceń. Ja nie! A wiemy jaki będzie odzew tych wydarzeń: kolejny raz hordy zidiociałych KIBICÓW LEGII spowodowały zakłócenia spokoju / zamieszki / zadymę i naraziły na straty oba kluby, mienie publiczne, ZTM, Międzynarodowy Czerwony Krzyż, Armię Zbawienia i cholera wie kogo jeszcze. Znowuż pójdzie wyraźny sygnał do opinii publicznej o "zwyczajach" KIBICÓW!!!

2. Skąd Polonia weźmie środki na ewentualny wynajem stadionu? Ewentualny, bo skoro stadion jest własnością miasta, to może miasto "w drodze wyjątku" spuści z ceny. ;)

3. Kto poniesie koszty organizacji tych meczy (ochrona, strażacy, służby medyczne itp)?

4. Kto pokryje ewentualne straty spowodowane przez kibiców, zarówno Gospodarzy (Polonii), jak i gość? W przypadku zamieszek który stadion zostanie zamknięty? Kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne zamieszki - organizator meczu, czyli Polonia, czy strona urzyczająca stadionu, czyli My?

5. Po takim meczy zapewne znajdziemy Nasz Stadion upstrzony napisami sławiącymi KSP i niekoniecznie sławiącymi Legię. Co i tak nie jest jeszcz najgorsze, a takim może być chęć odegrania się za lata upokorzeń poprzez dewastację infrastruktury stadionowej.
[Wyobrażacie sobie jakie pójdą przechwałki czego to Polonia nie robiła na Łazienkowskiej ;) :) ]

Tak więc jest trochę pytań, na które trzeba szybko znależć odpowiedzi, bowiem Liga startuje już za miesiąc! ;) :)

Q_(L)
08-07-2003, 10:07
Zabronić to im nie mogę, ale osobiście nie chcę aby grali na Łazienkowskiej... jakoś tak nie za bardzo potrafię to sobie wyobrazić :/

legart
08-07-2003, 10:12
Zabronić to im nie mogę, ale osobiście nie chcę aby grali na Łazienkowskiej... jakoś tak nie za bardzo potrafię to sobie wyobrazić :/
Ja też bym chciał zeby sobie grali na Konwiktorskiej, a na Łazienkowską zawitali raz w roku. Poza tym ciekawi mnie jak organizacyjnie wyglądałoby dotarcie i opuszczenie stadionu po meczu prze polonistów 8-

Q_(L)
08-07-2003, 10:27
Ja też bym chciał zeby sobie grali na Konwiktorskiej, a na Łazienkowską zawitali raz w roku. Poza tym ciekawi mnie jak organizacyjnie wyglądałoby dotarcie i opuszczenie stadionu po meczu prze polonistów 8-

Zbiórka na Konwiktorskiej... autokary... itd...
Organizacja jak na derby... :> dla Polonii to NIC nowego... 8-

peyek
08-07-2003, 10:33
Ja bym chyba kosztem grania meczy na naszym stadionie wolal zeby Ksp zostało. Bo panowie czym jest liga bez derbów :hmm:
Jakich derbow :fu: ?? Juz bym wolal zeby Slask Wroclaw czy jakis inny fajny klub (nie wspominajac juz o zgodach) gral w pierwszej lidze. A tak pozatym to wbrew temu co pisza wydaje mi sie ze gra na Lazienkowskiej bolala by bardziej ich niz nas.

Sinuhe
08-07-2003, 10:33
Na derbach będziemy siedzieli pod zegarem??? Pewnie sprzedadzą nam 500 biletów...

;) ;) ;)

Sytuacja jest trochę problematyczna. Przewiduję tarcia.

Mini
08-07-2003, 10:38
:fu:
hej Kolator .....
W dupach im sie poprzewracało na miodowej.chcą żeby polska piłka była piękna żeby nie było burd i sami wsadzaą kij w mrowisko.Przecież to oczywste że przyjdzie spora grupa ludzi nie sympatyzująca z polonią tylko po to żeby ich pobić skroić im szale czy wyzywać przez cały mecz.wygląda na to że jeżeli dojdzie do meczu ksp na Łazienkowskiej to polonia jako gospodarz będzie wprowadzana na stadion przez policję i będzie siedziała na łuku dla gości.wiele komentarzy(tu i na LL) pokazuje że nie chcemy polonii. no to chyba jakaś blokada Żylety będzie żeby nie mogli wejść na nasz sektor? pomysł jest poroniony jak wszystko co wymyślił pzpn.Mam nadzieję że nie dojdzie do tego bo znowu szerokim echem odbije sie nie to ze kibice bronili swojego stadionu przez zniszczeniem(pomazaniem,wyrywaniem krzesełek) tylko to że hordy bandytów uniemorzliwiły cywilizowanym kibicom biednej polonii obejrzenia meczu.a misie powiedzą że chcieli dobrze i ze w takiej sytuacji trzeba zamknąć stadion na miesiąc.

Beny
08-07-2003, 10:38
Na derbach będziemy siedzieli pod zegarem??? Pewnie sprzedadzą nam 500 biletów...

;) ;) ;)

Sytuacja jest trochę problematyczna. Przewiduję tarcia.

Nie 500, tylko 5% ;) Fakt, tarcia będą :)

Aureliusz
08-07-2003, 13:06
No ja obie nie wyobrażam żeby na derbach siadać na zakolu. Jesli piłeczka jest po stronie Legii, to powiina ona wyciągnąć z tego interesu jak njwięcej. A Polonia będąc pod ścianą powinna nie stawiać oporu. A warunki powinny byc proste. Kasa z góry!!! Bo inaczej to jej nie bedzie w ogóle. I trzeba jasno określić warunki usadzenia kibiców polonii. Klatka im wystarczy zarówno na Amikę jak i na nas. Bo nie mogę sobie nawet wyobrazić, że w miejscu, gdzie zawsze wisi "Zyleta jest..." te brudasy powiesili swoją dumę stolicy.

bemowiak
08-07-2003, 13:22
Łuk ma 2 tys miejsc,dla nich to jest wystarczające nawet za dużo...

Beny
08-07-2003, 13:42
Może zrobią tak, jak kiedyś na Pucharze Ligi: część Krytej dla nich? W sumie to też jest jakieś rozwiązanie. A co z trzecim meczem Polonii:
13.09. grają z WIDZEWEM!!!
Wyrobią się z tą licencją???

Wyobrażacie sobie hasanie Polonii i Widzewa po trybunach :hmm: :zly: :/ :box: 8o :co:

Przecież to najgorszy senny koszmar!!! :fu:

Kawa
08-07-2003, 16:51
Ciekawie by było gdyby ktos zadecydował ze na derbach siedzimy na łuku, a oni na krytej i żylecie:D Dym zapewniony :/

krollek
09-07-2003, 16:08
Polonio 2 liga czeka na ciebie :rotfl:

IMHO Legia nie powinna się zgodzić i koniec.
Niech sobie grają w Płocku widzów będzie tyle samo co w Pucharze UEFA :buhaha:

Raffi
09-07-2003, 16:12
Jaki Płock??!!
Właśnie o to chodzi, że Płock w rachubę nie wchodzi.
Wiadomo też, że w najgorszym razie - nawet na mecz z Amiką - dostaną co najwyżej krytą i nic wiecej

krollek
09-07-2003, 16:15
Jaki Płock??!!
Właśnie o to chodzi, że Płock w rachubę nie wchodzi.
Wiadomo też, że w najgorszym razie - nawet na mecz z Amiką - dostaną co najwyżej krytą i nic wiecej
Sorry nie zauważyłem że Płock jest dalej niż 50 km od Wawy więc on od razu odpada :)

A mnie to nie pasuje :box: jakiś burak będzie siedział na moim krzesełku :/

*PRZEMO*
12-07-2003, 21:44
mnostwo pytan bez odpowiedzi sezon pokaze... ale polonisci na derbach nie beda mieli zycia... szczegolnie jak derby bede na Lazienkowskiej...
jestem ciekwaw jak glupi zarzad to rozwiaze.. :/ ale do meczy troche jeszcze czasu

jezdze zawsze 520.. ktory jezdzi dumnie przez muranow kolo konwiktorskiej. i bankowy... czy bedzie bezpiecznie? zarzad odpowie na wszystkie pytania :* ich! :zly: :zly:

Kawa
16-07-2003, 09:50
za legialive
Polonia wystąpiła z pismem o wynajem stadionu Legii. Ten miałby trwać nie do połowy września, jak wcześniej zakładano, lecz co najmniej miesiąc dłużej.
- Warunkiem jest podpisanie umowy między Polonią i Legią - mówi Grzegorz Zawistowski z Zarządu Mienia Polikwidacyjnego, obecnie będącego faktycznym właścicielem stadionu.
Dzisiaj ma się odbyć spotkanie obu stron, na którym mają zostać wyjaśnione szczegóły umowy. Co trzeba przedyskutować? O tym mówi Konrad Pionkowski z zarządu Polonii: "My nawet nie chcemy wynajmować całego stadionu. Potrzebna jest nam płyta boiska, szatnie dla zawodników, szatnie dla sędziów i musimy się porozumieć też w kwestii ochrony. Te sprawy będziemy chcieli omówić z Legią."

hmm, a trybuny nie sa im potrzebne :hmm:

Aureliusz
16-07-2003, 18:43
za legialive
Polonia wystąpiła z pismem o wynajem stadionu Legii. Ten miałby trwać nie do połowy września, jak wcześniej zakładano, lecz co najmniej miesiąc dłużej.
- Warunkiem jest podpisanie umowy między Polonią i Legią - mówi Grzegorz Zawistowski z Zarządu Mienia Polikwidacyjnego, obecnie będącego faktycznym właścicielem stadionu.
Dzisiaj ma się odbyć spotkanie obu stron, na którym mają zostać wyjaśnione szczegóły umowy. Co trzeba przedyskutować? O tym mówi Konrad Pionkowski z zarządu Polonii: "My nawet nie chcemy wynajmować całego stadionu. Potrzebna jest nam płyta boiska, szatnie dla zawodników, szatnie dla sędziów i musimy się porozumieć też w kwestii ochrony. Te sprawy będziemy chcieli omówić z Legią."

hmm, a trybuny nie sa im potrzebne :hmm:
No a po co? Przecież oni kibiców nie mają! :>

Unico
16-07-2003, 18:46
... niedobrzy ci Poloniści, chcą wam trawę deptać na Łazienkowskiej :> :rotfl:

yakuza
16-07-2003, 21:54
Zebrało mi sie na niekontrolowany atak śmiechu jak usłyszałem że błazny maja grać na Łazienkowskiej...
Nie chcą trybun bo..po co im własciwie? :hmm: :D
Jestem dzisiaj dosyć uszczypliwy ale poprostu inna reakcja nie mogła byc :)
pzpn sie osmiesza tymi licencjami. Straszą straszą i nic z tego nie wynika. Nie wierze ze Widzew i Polonia zagra w drugiej lidze. Władcy polskiego futbolu nie odważą sie na taki krok...

Aureliusz
18-07-2003, 18:43
No i stało się! :fu: Polonia bedzie u nas grać, ale nie dwa mecze, tylko calą rundę. A najbardziej wkurwai mnie to co napisali, że polonia zapłaci aż 500 (słownie pięćsset) złotych za dzień użytkowania stadionu. To jest kpina. Każdy wie, ile kosztuje wynajęcie klubu na jedną noc na imprezę, a tu taki kwiatek. 500 PLN.

szczepan
21-07-2003, 17:34
ciekawa jest postawa prezesa "stadion to towar" moze niedlugo nas sprzeda... on chyba nie zna pojecia symbol a po drugie jestem ciekaw skad niby polonia ma miec te 11 tys wadium w razie zniszczen... :fu: :fu: :fu:

a jak dadza im zylete... :box: :box: :box: :box:

Raffi
21-07-2003, 17:34
Za wynajęcie tak(swoją drogą tak mało, że aż kpina), ale do tego dochodzą kolejne koszty(polcja, ochrona, itd)........

Żylety nie dadzą, bo Polonia wynajęła tylko Krytą i łuk od kanału

Aureliusz
21-07-2003, 19:18
Za wynajęcie tak(swoją drogą tak mało, że aż kpina), ale do tego dochodzą kolejne koszty(polcja, ochrona, oświetlenie itd)........

Żylety nie dadzą, bo Polonia wynajęła tylko Krytą i łuk od kanału
Skoro polonia wynajęła łuk od kanałku i Krytą, to ja to rozumiem tak. poloniści (kto? :rotfl: ) na krytej, a kibice gości na łuku. Tak? Nie mylę się? Co w takim razie będzie z Żyletą? Będziemy mogli My na niej usiąść?

_Bart
22-07-2003, 14:20

A co to za derby ????

Co do 500 zł za jeden dzien wynajecia stadiono to śmiech na sali. Ja mam taka propozycje wynajmijmy stadion na dzionek (za 500zł) zorganizujmy tam jakas mega imprezke (wstep po 20 zł) przychodzi pare tysiecy ludzi (tyle ile zmiesci sie na murawie) i zabawa bedzie przednia i kasy sie zarobi (np na stabilny server :> )

A tak na powaznie to nie widzi mi sie Polonia na Legii. To tak jakby pałac kultury postawic w USA.
Polonisci tez nie wiadomo jak podejda do tego projektu - coraz głosniej mowi sie o bojkocie podyktowanym tym iz na takie mecze byłoby mało chetnych. Jednak jak przyjada to moze być ciekawie.
I tu pojawia sie pytanie. Czy w razie wtargniecia kibiców na boisko, avantury na stadionie itp. itd. kary nie poniosła by jednak Legia a scislej mowiac jej kibice. Gdyz PZPN lub Policja moga uznac stadion za nieodpowiednio zabepieczony i zamkna znow trybuny.

Co do derbów to wydaje mi sie ze bedzie tak jak na PL iz poł krytej dla niech reszta dla nas. Choc tu nigdy nic nie wiadomo. Moga wydzielic tasma cała zylete, poł krytej powiedza ze tam jest remont (np malowanie schodów) pojemnosc stadionu sie zmniejszy i 5% to bedfzie 200 biletów dla kibiców Legii.
O zmoro co mi przyszło przeżyć 8-

bemowiak
22-07-2003, 14:24
Pomysł Barta jest bardzo dobry! :] a tak z tematem to prezes Wisły kiedyś mówił że u nich rozegranie meczu przy włączonych reflektorach kosztuje 400 znaczy sie same reflektory włączone
mam nadzieje że rozumiecie :]

Wilku
22-07-2003, 23:39
Według mnie to istna TRAGEDIA!!!! Burdy pewne! Prasa nagłośni jakich to złych kibiców ma Legia. Na naszych meczach spadnie frekwencja bo niektórzy kibice są jacy są i nie przyjdą bo usłyszą coś w mediach. Ja tylko czekam na pierwsze doniesienia po inauguracji sezonu przez polonię na Łazienkowskiej 3.

Afgan
06-08-2003, 18:18
Co najmniej trzy meczy rundy jesiennej warszawska Polonia rozegra jako gospodarz na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, użytkowanym na co dzień przez zespół Legii. Do czasu zamontowania sztucznego oświetlenia boiska przy ul. Konwiktorskiej Polonia chciała rozgrywać wszystkie mecze na wyjazdach (w rundzie wiosennej grałaby u siebie). Zgodziły się na to Amica Wronki i Widzew Łódź.
Na Łazienkowskiej Polonia będzie natomiast musiała podejmować Legię (gra z nią jako gospodarz), Odrę Wodzisław i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Jeśli prace budowlane przeciągną się, to na wynajętym stadionie "Czarne Koszule" zagrają także z Lechem Poznań i Wisłą Kraków.

17 lipca Polonia podpisała umowę o wynajęciu stadionu z Zarządem Mienia Polikwidacyjnego, zarządzającym tym obiektem w imieniu miasta. Za każdy dzień użytkowania stadionu Polonia zapłaci 500 zł, a dodatkowo poniesie wszystkie koszty związane z organizacją meczów.

Rozgrywanie meczów na stadionie ze sztucznym oświetleniem było jednym z wymogów otrzymania licencji na grę w ekstraklasie. Na Konwiktorskiej trwa instalacja jupiterów, która ma się zakończyć pod koniec października.

Wykaz meczów rundy jesiennej, których Polonia będzie gospodarzem:

3. kolejka:
Polonia - Legia Warszawa, 24 sierpnia, godz. 19.15, stadion miejski, ul. Łazienkowska 3.

7. kolejka:
Polonia - Odra Wodzisław, 27 września, godz. 19.00, stadion miejski, ul. Łazienkowska 3.

9. kolejka:
Polonia - Świt Nowy Dwór Maz., 18 października, godz. 18.15, stadion miejski, ul. Łazienkowska 3.

10. kolejka:
Polonia - Lech Poznań, 25 października, godz. 18.15, stadion miejski, ul. Łazienkowska 3 lub stadion przy ul. Konwiktorskiej 6.

12. kolejka: Polonia - Wisła Kraków, 8 listopada, godz. 18.15, stadion miejski, ul. Łazienkowska 3 lub stadion przy ul. Konwiktorskiej 6.

(PAP)

powiem krotko... to sie w pale najstarszego indianina nie miesci... :zly:

Mini
06-08-2003, 19:53
z kim by nie grali to i tak będą się czuli jak na wyjeździe. Lecha, Wisły i oczywiscie NAS będzie więcej niż ich więc to wogóle się kupy nie trzyma.moze by tak niewynajmowali trybun wogóle(bedzie taniej-odpada policja,ochrona,sprzątanie) bo kto na nich będzie siedział.podejrzewam tez jakieś niezapowiedziane wizyty na krytej ze strony kibiców (L) .

Kawa
06-08-2003, 21:42
Kurva jak mnie denerwuje ten napis- STADION MIEJSKI!

Q_(L)
19-08-2003, 17:10
Brak oświetlenia spowodował, że piłkarze Polonii Warszawa nie mogą rozgrywać meczów ekstraklasy na własnym obiekcie. W rundzie jesiennej będą występować na stadionie Legii. Powodem jest brak jupiterów na Konwiktorskiej. Nie wiadomo, czy powstaną one w tym roku. Zakończyła się tylko budowa fundamentów pod maszty oświetleniowe, którą w całości sfinansowało Stowarzyszenie Stadion Polonia.
Pieniądze pochodziły ze składek kibiców i wpłat sponsorów. Środki na kolejne etapy inwestycji miały przekazać miasto i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

"Sytuacja skomplikowała się ze względu na przedłużającą się procedurę przetargową. Do 31 sierpnia musimy złożyć w MENiS wniosek inwestycyjny, w którym zamieścimy nazwę wykonawcy i koszt budowy - powiedział Jacek Kamiński ze Stowarzyszenia Stadion Polonia.

"Same pieniądze z miasta - 1,95 mln złotych, zaplanowane w tegorocznym budżecie, nie wystarczą na dokończenie budowy. Elektromontaż Poznań, który wygrał przetarg, wycenił inwestycję na 3,5 mln zł. Dlatego pomoc finansowa MENiS jest niezbędna" - dodał.

Ogłoszony 27 czerwca przetarg na budowę oświetlenia na stadionie "Czarnych koszul" wygrał poznański Elektromontaż. Decyzję komisji przetargowej oprotestowały dwie inne firmy - Telefonika Zakład Integracji Sieci i Cromiss Bis. "Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych odwołały się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeden z protestów został uznany, co spowodowało kolejną falę protestów - powiedział Kamiński.

"Firmy wykorzystują pułapki prawne, aby przedłużyć procedurę przetargową. Nie mogą pogodzić się z przegraną. Brak ich dobrej woli powoduje, że budowa masztów w tym roku stanęła pod znakiem zapytania. Termin kolejnego odwołania Telefoniki i Cromiss Bis upływa w piątek, 22 sierpnia. Dotychczas nie złożyły go i mamy nadzieję, że nie uczynią tego. W innym przypadku, oświetlenie na Polonii powstanie najwcześniej wiosną. Nie zdążymy ze złożeniem wniosku inwestycyjnego w MENiS" - dodał przedstawiciel Stowarzyszenia Stadion Polonia.

Brak oświetlenia spowodował, że Polonia nie może grać na własnym stadionie w ekstraklasie. A taki jest jeden z wymogów PZPN. Poloniści zadebiutują na stadionie miejskim przy Łazienkowskiej w niedzielę, 24 sierpnia, w spotkaniu przeciwko... Legii.

Na jesieni poloniści spotkają się jeszcze na obiekcie Legii z Odrą Wodzisław Śląski, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Kamiński wyraził nadzieję, że 25 października z Lechem Poznań i 8 listopada z Wisłą Kraków poloniści zagrają już u siebie, na stadionie przy Konwiktorskiej.

Wcześniej zgodę na zamianę gospodarzy wyraziły Amica Wronki i Widzew Łódź. Według terminarza rozgrywek Polonia powinna podejmować te zespoły w pierwszej rundzie u siebie, ale i Amica (mecz rozegrany 9 sierpnia zakończył się wygraną wielkopolskiego zespołu 2:0), i Widzew (13 września) zgodziły się na jesieni zagrać u siebie, a wiosną - na Polonii.

17 lipca Polonia podpisała umowę o wynajęciu stadionu z Zarządem Mienia Polikwidacyjnego, zarządzającym tym obiektem w imieniu miasta. Za każdy dzień użytkowania stadionu Polonia zapłaci 500 zł, a dodatkowo poniesie wszystkie koszty związane z organizacją meczów.

PAP

Brak dobrej woli - jacy oni są qrwa biedni. Nie dość, że mają pod góre, to jeszcze wiatr w oczy, a na domiar złego źli ludzie kłody pod nogi rzucają :/

To musi być spisek, w którym udział bierze Legia :> :rotfl:

Raffi
19-08-2003, 19:14
To nie ludzie to wilki......

Dla nas nic dobrego to nie oznacza...