PDA

Zobacz pełną wersję : Londyn 2012

Yevaud
07-07-2005, 10:58
Następne (po Pekinie) letnie Igrzska Olimpijskie odbędą się w LONDYNIE.

Ciekawe, jak będą zorganizowane IO w Londynie, gdzie się w Londynie pomieszczą nowe stadiony, gdzie wioska olimpijska.

Z tego, co się interesowałem, to najlepiej przygotowany mył Paryż, który wiekszość obiektów i tak juz ma - ob wspaniałej hali Bercy do Stade e France.

Flip
07-07-2005, 11:01
Ja się cieszę że utarli nosa Francuzikom :D Oni naprawdę dostali obuchem w głowę,bo mogli przegrać.Z każdym.Ale nie z Angolami,he he.

Miejsce fajne,raczej można mieć pewność że fuszerki nie bedzie i tak naprawdę jedyną niewiadomą pozostanie "londyńska" pogoda. :oczko:

Choć w 2012 może będzie już na to sposób. 8)

pusty
07-07-2005, 11:19
Gdyby wybór miał zapaść dzisiaj chyba nie wybrali by Londynu :/

Edit:
Cofam to co napisałem. Myślałem, że to awaria, a tu wychodzi na to, ze coś gorszego.

Nazgul
07-07-2005, 11:20
A miała być Warszawa... :hyhy:

Kawa
07-07-2005, 11:24
Następne (po Pekinie) letnie Igrzska Olimpijskie odbędą się w LONDYNIE.

Ciekawe, jak będą zorganizowane IO w Londynie, gdzie się w Londynie pomieszczą nowe stadiony, gdzie wioska olimpijska.

Z tego, co się interesowałem, to najlepiej przygotowany mył Paryż, który wiekszość obiektów i tak juz ma - ob wspaniałej hali Bercy do Stade e France.
Wiekszosc obiektow ma powstac w ubozszych dzielnichach

lomu-banita
07-07-2005, 16:06

Aha :roll:

Londyn dobry być: tanie linie lotnicze, właściwa strefa czasowa i brak żabojadów niemówiących po angolsku. Minus to brak francuzeczek. Mam nadzieje że to już będą igrzyska z rugby :]

As(L)o
07-07-2005, 22:45

A była taka szansa...Prezydent Starzyński miał plan zorganizowania w Warszawie IO w 56 roku ale II wojna światowa przerwała jego plany. Niestety...

Eda
07-07-2005, 23:09
Już pisałam co myśle le napisze jeszcze raz. Jak dla mnie dobry wybór. Brytyjczycy jak dla mnie wykonają dobra robotę. No a transmisje nie będą ani za późno (co miałoby miejsce w przypadku Nowego Jorku), ani za wcześnie (co będzia miało miejsce w przypadku olimpiady w Pekinie).

Mini
08-07-2005, 08:53
a w Londynie nie będzie już baseballu i softballu
w zamian cos z karate, golf, rugby siedmioosobowe, squash, łyżworolki

:hmm: chyba tylko rugby mi sie podoba
K1 mogli dodać 8)

lomu-banita
08-07-2005, 12:05
:hmm: chyba tylko rugby mi sie podoba
K1 mogli dodać 8)

Rugby jest ok :]

A co do karate...po co? Jest kilkadziesiąt styli, kontaktoych bezkontaktowych i ch. wie jeszcze jakich. Bez sensu wg mnie zwłaszcza że jeszcze taekwondo nie wywalili (zreszta tez są dwie organizacje)A co za 4 lata? Kung-fu, hap-ki-do, sra-ka-jiu? :roll: Wiem że K1 ludziom się wydaje mało olimpijskie ale przynajmniej jest to jakiś sposób żeby style kopane miały jedna reprezentacje.

ceero
08-07-2005, 12:56
No ja tez chiałbym zobaczyc rugby na olimpiadzie, tylko nie wiem które :|
Moze Lomu napiszesz czym sie rozni rugby 7 osobowe od tego drugiego. Tez chyba są dwie federacje? Które jest bardziej widowiskowe, bardziej popularne?

lomu-banita
08-07-2005, 13:04
No ja tez chiałbym zobaczyc rugby na olimpiadzie, tylko nie wiem które :|
Moze Lomu napiszesz czym sie rozni rugby 7 osobowe od tego drugiego. Tez chyba są dwie federacje? Które jest bardziej widowiskowe, bardziej popularne?

Federacja jest jedna. Rugby 7 -mio osobowe to rugby w którym liczba zawodników w drużynie jest zmniejszona do 7 8) Różnica polega na tym że skoro jest mniej zawodników na boisku to trzeba więcej biegać, jest więcej efektownych akcji i punktów. Ale jest to strasznie wyczerpujące więc mecze trwają 2x7 min a nie 2x40. Oczywiście piętnastki sa bardziej popularne ale siódemki szybko zdobywają popularność-a po olippiadzie zwiększa ją jeszcze bardziej. R7 i R15 żyja ze sobą w symbiozie-ci sami zawodnicy startują w 15 i siódemkach. R7 to typowy sport turniejeowy-bez sensu byłoby granie jednego meczu dziennie.

Dodam jeszcze ze Lomu kariere zaczał własnie od turnieju R7 8)

ceero
08-07-2005, 13:16
Kiedys hoho dawno temu na Eurpsorcie puszczali relacje z mistrzostw swiata. Głowy nie dam ale chyba w Angli sie odbywały. Druzyny 15 osobowe rozgrywały mecze raz na tydzień, bo cały tydzien składali spowrotem zawodników. Zawsze kibicowałem Nowej Zelandii (All Blacks). Jonah Lomu mój idol 8) . BTW gra on jeszcze? Słyszałem ze miał w footballu amerykanskim wylądowac na zakonczenie kariery?

lomu-banita
08-07-2005, 13:20
Druzyny 15 osobowe rozgrywały mecze raz na tydzień, bo cały tydzien składali spowrotem zawodników.

No zwłaszcza dla gracza młyna profesjonalny mecz to katorga. Warzysz sto paredziesiąt kilosów a musisz biegać jak piłkarzyna , do tego wysiłek jak na siłowni no i kontuzje.

Jonah Lomu mój idol 8) . BTW gra on jeszcze? Słyszałem ze miał w footballu amerykanskim wylądowac na zakonczenie kariery?

Lomu miał przerwe w karierze bo była konieczna transplantacja nerki. W tym roku podpisał kontrakt z Nowozelazndzką drużyną i pewnie jeszcze wróci do repry.

Grabek
08-07-2005, 16:09
Ale jest to strasznie wyczerpujące więc mecze trwają 2x7 min
14 minut meczu :O toż to się nawet dobrze rozgrzać nie zdąży :P

lomu-banita
08-07-2005, 16:13
Ale jest to strasznie wyczerpujące więc mecze trwają 2x7 min
14 minut meczu :O toż to się nawet dobrze rozgrzać nie zdąży :P

To nie piłka-tu się biega wzdłuż boiska od jednej bramki do drugiej-głównie sprintem-spróbuj a zrozumiesz :cicho:

Nazgul
08-07-2005, 19:56
Może pokaz krykieta będzie? W końcu to anglielska tradycyjna gra... Chętnie bym dokładniej zobaczył jak to wygląda...

Pesto
08-07-2005, 21:05
Może pokaz krykieta będzie?

Narodowy sport w Indiach (święta wojna z Pakistanem).

A z tego co wiem , brytyjska federacja krykieta przyjmuje tylko mężczyzn. Wyobrażacie sobie interwencję Maggie Wednesday w MKOL ? :hyhy:

lomu-banita
08-07-2005, 23:24
A z tego co wiem , brytyjska federacja krykieta przyjmuje tylko mężczyzn. Wyobrażacie sobie interwencję Maggie Wednesday w MKOL ? :hyhy:

Szefo by ją pierdolnął bo to rugbista były :P

cfc
09-07-2005, 11:34
:ok: wiec bedzie wesolo sporo ludzi ale ja sie nieprzejmuje bo to bedzie odemnei po drugiej stronei londynu :D wiec u mnie bedzie spokoj :) ale pewnwie bede na paru fajnych konkurencjach :) ehh gdyby nie kontuzje bo byscie mnie widzieli , ehhh :roll:

lomu-banita
09-07-2005, 13:28
Żadnej nowej dyscypliny nie będzie w Londynie. Głosowali tylko nad squashem i karate :klnie:

Na szczęscie obie dyscypliny nie przeszły.

Mini
09-07-2005, 13:40

Rogge był żeglarzem....

lomu-banita
09-07-2005, 13:47

Rogge był żeglarzem....

Tak jest, ale...

Jacques Rogge
Belgium
Born 2 May 1942 in Ghent
IOC member since 1991

Sports practised Sailing, rugby.