PDA

Zobacz pełną wersję : jazz na Starówce :)

legart
30-06-2005, 10:46
http://www.jazznastarowce.pl/

już w sobotę się zaczyna, na począte jakiś Kubański zespół z 77-letnią tradycją, tydzień później klenzmerzy z NYC. SIę wybieram, bo odczuwam potrzebę obcowania z kulturą wyższą :)

Flip
30-06-2005, 10:49
Dobre dżezy to odchodzą na manieczkach w Qvo Vadis :ucieka:

Na klezmerów sobie pójdę,byłem dwa lata temu na festiwalu kultury żydowskiej w Krakowie i z tego co pamietam to ciekawa muzyka. :]

legart
30-06-2005, 10:53
program:
Jazz na starówce" to najpopularniejszy i największy - pod względem ilości publiczności festiwal jazzowy w Polsce. Jest jednym z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie. Trwa przez 2 miesiące wakacyjne, w każdą sobotę lipca i sierpnia. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Festiwal jest wizytówką artystyczną Warszawy i Polski. Jest także atrakcją turystyczno- kulturalną dla melomanów z Polski i zagranicy. Na stałe wpisał się w polski pejzaż najpopularniejszych wydarzeń artystycznych i medialnych .

Celem festiwalu jest popularyzacja muzyki jazzowej i prezentacja znakomitych artystów. Dzięki bezpłatnej formule, festiwal konsekwentnie promuje różnorodne nurty i style w jazzie. Założeniem i tradycją festiwalu jest promocja i prezentacja premierowych, oryginalnych projektów muzycznych w wykonaniu wybitnych artystów, które stają się wydarzeniami artystycznymi.

Gośćmi festiwalu jest plejada gwiazd polskich, europejskich i amerykańskich muzyków gwarantująca wysoki poziom artystyczny.

Koncerty festiwalowe odbywają się w najbardziej reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Rynku Starego Miasta, na estradzie ze specjalną scenografią festiwalu.

Publiczność festiwalowa jest niezwykle zróżnicowana wiekowo - od młodzieży licealnej, studentów, po ludzi w średnim i starszym wieku. Są nimi warszawiacy, melomani, turyści z Polski i zagranicy. Każdy koncert gromadzi od 4000 do 5000 tysięcy publiczności, co w przeliczeniu na całą edycję daje około 50 tysięcy publiczności.

Festwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury Waldemara Dąbrowskiego, Prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

źródło: www.jazznastarowce.pl

Program festiwalu
02.07.2005 godz. 19:00
Septeto Nacional Kuba
Legenda muzyki kubańskiej, nominacja do Grammy w 2004 r! Magia egzotycznej Kuby i kubańskiego ducha! ...więcej>>>
09.07.2005 godz. 19:00
Paul Brody Quintet - "Sadawi" USA
Klezmer Jazz XXI wieku z nowojorskiej wytwórni Johna Zorna! ...więcej>>>
16.07.2005 godz. 19:00
Andy Manndorff Group Austria
Premiera - "Up To Scratch" ...więcej>>>
23.07.2005 godz. 19:00
Asocjacja Andrzeja Przybielskiego
Premiera specjalnego projektu - "Round About Miles" ...więcej>>>
30.07.2005 godz. 19:00
International Edition Quintet USA, Holandia, Austria, Polska
Polska prapremiera płyty "Hose of Jade" ' międzynarodowe sławy. ...więcej>>>
06.08.2005 godz. 19:00
Kevin Mahogany Quartet USA, Polska
Mistrz standardów i ballad w specjalnym projekcie od bebopu, bluesa po swing. Jeden z najbardziej popularnych jazzowych gwiazd światowego wokalu. ...więcej>>>
13.08.2005 godz. 19:00
Andrzej Dąbrowski Polish All Stars
W mainstreamowym projekcie "I Wish You Love". ...więcej>>>
20.08.2005 godz. 19:00
Monty Waters Quintet USA, Polska
Legendarny amerykański saksofonista i wokalista z polską scena jazzową. ...więcej>>>
27.08.2005 godz. 19:00
Dr. Lonnie Smith Trio USA
Po raz pierwszy wystąpi w Polsce gwiazda organów hammonda Lonnie Smith. Premierowy koncert w Polsce połączony jest z promocją najnowszej płyty artysty "Too Damn Hot" ...więcej>>

jarcyś
30-06-2005, 11:40
2-ego nie dam rady ale 9-ego chętnie się wybiorę

legart
30-06-2005, 11:57
2-ego nie dam rady ale 9-ego chętnie się wybiorę

Właśnie miałem bardzo ważny międzynarodowy telegram od żony o treści: 9 lipca wyjeżdżam do mamusi stop z dzieckiem stop na mazury stop nie pij stop nie wydawaj pieniędzy stop posprzątaj mieszkanie stop baw się dobrze stop

A więc na Klezmerów jest baaaaaaaaaardzoooooooooooo otwarty na propozycje 8)

jarcyś
30-06-2005, 12:31
no to 9-tego start 8)

arczi
30-06-2005, 19:41
Wprawdzie to nie taki jazz jaki lubie, ale moze i ja sie pojawie panowie.

Nova
30-06-2005, 21:56
Ale Wam zazdroszcze...u nas ciągle jakies plenerowe technomularstwo.... :/

Marcinos
30-06-2005, 23:54
Na pewno zawitam.

Klimatyczne miejscie, klimatyczna muzyka...

Czeogóż chcieć więcej. :oczko:

legart
01-07-2005, 07:23

Ale może coś na festiwalu Malta będzie(było?) ciekawego

Nova
01-07-2005, 09:10

Ale może coś na festiwalu Malta będzie(było?) ciekawego
Festiwal dzis sie zaczyna i potrwa do 10 lipca :ucieszony: To festiwal teatralny wiec koncertów raczej bedzie niewiele, jak przeglądałam liste uczestników to dostalam oczopląsu i ciezklo mi bylo znaleśc cos co mnie zainteresuje. Tradycyjnie pewnie pojde na kilka spektakli i tez nie bedzie zle :)

maciej_KO
01-07-2005, 14:07
Ja, tak jak Arczi, wole inne gatunki jazzu... ale Paul Brody trochę swinguje więc 9 na pewno sie pojawię :)