PDA

Zobacz pełną wersję : Kibice Korony Kielce

crolick
28-06-2005, 12:58
Rasizm w Kielcach. Kibice nie chcą Hernaniego

Kolporter Korona Kielce ma kibiców rasistów. - To biały klub - mówią, protestując przeciw transferowi z Górnika Zabrze ciemnoskórego Brazylijczyka Hernaniego.

W ubiegłym tygodniu 21-letni obrońca był w Kielcach na rozmowach. Działacze Korony porozumieli się z Górnikiem w sprawie transferu, dogadali się też z samym zawodnikiem. Hernani oglądał nawet mieszkanie, kazał przetłumaczyć na portugalski swój kontrakt.

Ale w weekend z prezesem klubu Wiesławem Tkaczukiem spotkali się przedstawiciele kieleckich szalikowców. - Postawiliśmy sprawę jasno: albo my, albo on. Korona to biały klub i zawsze taki był. Na każdym meczu mamy flagę "biała duma, biały honor". To nasz najstarszy transparent. Nie wierzę, że w 40-milionowym kraju nie znajdzie się jeden dobry biały obrońca. A jak nie, to trzeba poszukać w Rosji, na Bałkanach, gdziekolwiek - opowiada jeden z "kibiców". Oburza się, gdy powiedzieć mu, że jest rasistą.

Protesty prawdopodobnie dotarły do zawodnika, bo wczoraj Hernani zamiast w Kielcach trenował w Zabrzu. A menedżer Korony Piotr Burlikowski odmawia odpowiedzi na pytanie, czy to możliwe, by kibice uniemożliwili klubowi przeprowadzenie transferu.

Pomijajac juz kwestie rasizmu to normalnie glupota - kibice nie pozwalaja wzmocnic swojego klubu :zdziwiony: To jest chore... :klnie:

Pan Artysta
28-06-2005, 13:16
jest już w Sportowym :hyhy: ten temato

Beny
28-06-2005, 13:26
Pomijajac juz kwestie rasizmu to normalnie glupota - kibice nie pozwalaja wzmocnic swojego klubu :zdziwiony: To jest chore... :klnie:

Chore?

A my i Kaczorowski?

Pomijając już kwestie śpiewania.

Raffi
28-06-2005, 13:28
po pierwsze jest już w Sportowym. Po drugie - już nieaktualne, tej sprawie. Po trzecie , to już piąty czy szósty klub mający podobne problemy.'

Hernani podpisał kontrakt z Koroną Kielce
Brazylijczyk Hernani José da Rosa podpisał dziś 4-letni kontrakt z Koroną.

To kolejne, poważne wzmocnienie beniaminka ekstraklasy. Hernani ma 21-lat, 190 cm wzrostu i wystepuje na pozycji obrońcy. Ostatni sezon spędził w Górniku Zabrze i był jednym z najlepszych zawodników tej drużyny. Pozyskaniem Hernaniego mocno zainteresowana była krakowska Wisła, ale Korona okazała się skuteczniejsza w negocjacjach, mimo iż zawodnika wiązał z Górnikiem jeszcze dwuletni kontrakt.

Kempes
28-06-2005, 14:20
Ogólnie mowiąc nie zgadzam sie z poglądami kibiców Korony ,ale ... w jakiś sposób mam do nich pewien szacuneczek (?) za konsekwencje - że nie są tak jak kibice większości chyba Polskich klubów którzy na bambo przeciwnika najeżdżają ,a własnego jeśli dobry - gloryfikują. Nie ominęło to również żyLety - dla mnie to jest śmieszne.

legart
28-06-2005, 14:39
Ogólnie mowiąc nie zgadzam sie z poglądami kibiców Korony ,ale ... w jakiś sposób mam do nich pewien szacuneczek (?) za konsekwencje - że nie są tak jak kibice większości chyba Polskich klubów którzy na bambo przeciwnika najeżdżają ,a własnego jeśli dobry - gloryfikują. Nie ominęło to również żyLety - dla mnie to jest śmieszne.

Chyba tu nie chodzi o rasizm, mnie obojętne czy czarny , biały czy czekoladowy byle by dobrze grał dla Legii. Aczkolwiek był mniał mnieszane uczucia jakby cała jedenastka Legii wyglądał jak repra Katangi. Mam sentyment do Zeigbo, Choto i Guliano, a "trochę" mniejszy do Aziza, Teteha, Erasaby czy Mudoha 8)

A Hermani to kiepski gracz. 8)

VASCO
28-06-2005, 14:42
Korona to biały klub................ Buahahahahahahahahaha :hyhy: Co wioska to wioska, może się na Laziale wzorują :chytry: A tak wogóle wychodzi na to ,że Korona to tradycyjny, polski, piastowski klub. A Legia .... kolorowy.... Rozbawili mnie Koroniarze.....

crolick
28-06-2005, 14:46
Sorry przejechalem sie tylko po tytulach tematow [nie czytalem ich] wiec nie zawuazylem ze temat juz jest :wstyd:

Co do Kaczorowskiego tez uwazam ze jest to chore ze kibice ingerowali w polityke transferowa klubu, ale u nas bylo inaczej. Bo Kaczarowski nie jest [przynajmniej moim zdaniem] wzomcnieniem, ot kolejny skorokop na liscie plac, a tam jednak Hernani bedzie jednym z lepszych obroncow IMHO. No i nie wolno zapominac ze Brazylijczyk nic na klub z Kielec nie mowil, nie spiewal wiec to troszku inne sprawy.

Kempes - dokladnie, zawsze mnie to bawilo. Wlasny murzyn to swoj chlop, cudzy to Bambus i Asfalt i niech najlepiej do Afryki spierdala :zdziwiony: Ale tu nie o konsekwencje chodzi. W psychologii nazywamy to dysonansem poznawczym kiedy masz dwie sprzeczne informacje [murzyn - zle, Legia - dobrze] i musisz jakos zalagodzic ten konflikt. Np standradowym przykladem sa palacze. U nich sa sprzeczne informacje: reklamy informujace ze palenie szkodzi vs palenie jest dobre i przyjemne, najczesniej redukcja dysonansu powstaje albo poprzez rzucenie palenia, albo uznania ze mnie ten problem niedotyczy bo ja zdrowy jestem i raka nie mam :roll: Wiec u nas bylo tak samo, po prostu przekwalifikowano murzyna jako swojego i prosta sprawa - nie ma juz napiecia psychicznego...

Kempes
28-06-2005, 15:03

Chyba tu nie chodzi o rasizm, mnie obojętne czy czarny , biały czy czekoladowy byle by dobrze grał dla Legii

U mnie to samo mości Legarcie 8)

A jak już ktoś nie lubi tego czy śmiego to niech będzie konsekwentny - chorągiewki są najgorsze. Tak samo z kibicowaniem ... praktycznie większe mam uznanie dla kibica znienawidzonej Polonii który jest z nią na dobre i na złe niż dla gościa który sie przerzuca np na Legie - vide wpis w kibicach o ''derbach 7:2'' ...

legart
28-06-2005, 15:14
Korona to biały klub................ Buahahahahahahahahaha :hyhy: Co wioska to wioska, może się na Laziale wzorują :chytry: A tak wogóle wychodzi na to ,że Korona to tradycyjny, polski, piastowski klub. A Legia .... kolorowy.... Rozbawili mnie Koroniarze.....

Nie popadajmy w przesadę, Kielce nie są wioską, natomiast fakt faktem, że czasami jak koś chce zgrywać superadykała to popada w niezamierzoną śmieszność. 8)

legart
28-06-2005, 15:15

Chyba tu nie chodzi o rasizm, mnie obojętne czy czarny , biały czy czekoladowy byle by dobrze grał dla Legii

U mnie to samo mości Legarcie 8)

A jak już ktoś nie lubi tego czy śmiego to niech będzie konsekwentny - chorągiewki są najgorsze. Tak samo z kibicowaniem ... praktycznie większe mam uznanie dla kibica znienawidzonej Polonii który jest z nią na dobre i na złe niż dla gościa który sie przerzuca np na Legie - vide wpis w kibicach o ''derbach 7:2'' ...

Ło ja też nie lubię przerzutów i to bardzo (mam na myśli tych którzy skończyli podstawówkę i mają jakotaką samoświadomość kibicowską)

yusta
28-06-2005, 21:54

Chore?

A my i Kaczorowski?

Pomijając już kwestie śpiewania.

Wprost zajebistym wzmocnieniem jest dla Legii Kaczorowski :roll:
Poza tym troszkę inna sytuacja jest w Kielcach.
Nie przypominam sobie żeby Hernani gadał coś o wychowaniu w nienawiści do Korony :hmm:

Fizi
28-06-2005, 22:02
może gdzieś mówił, że był wychowany w nienawiści do białych :hyhy:

Sharn
28-06-2005, 22:06
Mam sentyment do Zeigbo, Choto i Guliano, a "trochę" mniejszy do Aziza, Teteha, Erasaby czy Mudoha 8)

Sentyment to nie za dużo. 8)

Jakie podejście mam ogólnie do obcokrajowców w tym kraju sporo osób wie i mam w nosie czy to czarny piłkarz czy żółty sprzedający majtki jednorazówki na przyszłym lekkoatletycznym stadionie narodowym :klnie: czy średni piłkarzyna mający się sprawdzić. Fakt, że kilku takich piłkarzy dało sobię radę, ale ja marzę o jednym, żeby do Legii nie kupowano piłkarzy spod kolana, tylko sprawdzonych na 100% grajków którzy WZMOCNIĄ drużynę (nazwijmy to umownie gwiazdy hehe).
:]

lomu-banita
28-06-2005, 22:17
ale ja marzę o jednym, żeby do Legii nie kupowano piłkarzy spod kolana, tylko sprawdzonych na 100% grajków którzy WZMOCNIĄ drużynę (nazwijmy to umownie gwiazdy hehe).

Mam dobrego muzina na zbyciu. Mówią o nim że to nawet Gwiazdor 8)

Fizi
28-06-2005, 22:21
nawet o tym nie myśl :nie: :hyhy:

Sharn
28-06-2005, 22:25
ale ja marzę o jednym, żeby do Legii nie kupowano piłkarzy spod kolana, tylko sprawdzonych na 100% grajków którzy WZMOCNIĄ drużynę (nazwijmy to umownie gwiazdy hehe).

Ale my tu gramy w piłkę a nie pisaniki wypchane trawą... :efoch:

Uszekinier się nie liczy...

legart
29-06-2005, 09:45

Kaleczi? :O

lomu-banita
29-06-2005, 11:48

Nie ten już chyba poszedł w koncu. Ten blondyn :]

Raffi
29-06-2005, 12:20

Nie ten już chyba poszedł w koncu. :]

Słyszałem, że Polonia go nie chce :lol2:

Fizi
04-08-2005, 22:50
PZPN nie ukarał Korony za rasistowskie zachowania kibiców

lech 04-08-2005 , ostatnia aktualizacja 04-08-2005 20:38

To działania prekursorskie na skalę krajową, zdecydowane i szybkie - tak Polski Związek Piłki Nożnej określił działania kieleckiego Kolportera Korony w walce z rasizmem na stadionie. I odstąpił od wymierzania kieleckiemu pierwszoligowcowi kary za okrzyki pseudokibiców

Przypomnijmy, że na inauguracyjnym spotkaniu w ekstraklasie z Cracovią w sektorze szalikowców nie wywieszono flag, dopingiem wspierano przeciwnika kieleckich piłkarzy, a pod adresem Brazylijczyka Hernaniego skandowano rasistowskie hasła. Rasiści nie chcą bowiem w drużynie ciemnoskórego obrońcy, bo "Korona to biała drużyna".

Takie zachowania piętnowane są na wszystkich stadionach świata, a kielecki klub już raz miał kłopoty z tego tytułu. Ukarany został 5 tysiącami złotych kary za rasistowskie transparenty w wyjazdowym meczu ubiegłego sezonu z Radomiakiem. Tym razem Kolporter Korona mógł zostać potraktowany - jako recydywista - jeszcze surowiej. Oprócz znacznie wyższej grzywny, można było też zamknąć cześć trybun.

Ale w czwartek wyrok jednak był inny, bo Korona wypowiedziała rasistom wojnę. Klub wydał dożywotnie zakazy stadionowe kilku zidentyfikowanym już na podstawie nagrań monitoringu prowodyrom, zawiadomił też prokutraturę o popełnieniu przestępstwa, a policji przekazał wszystkie materiały dowodowe z meczu, by ta ścigała winnych. Dlatego ze względu na "szybkie, zdecydowane i stanowcze kroki podjęte przez kielecki klub Wydział Dyscypliny PZPN odstąpił od wymierzania kary. - To działania prekursorskie na skalę krajową i godne naśladowania - usłyszeli działacze Kolportera Korony na posiedzeniu Wydziału.

gazeta.pl

endo
07-08-2005, 16:03
Gdyby mogli kupić Adriano to Scyzory też by nie chciały :hyhy: