PDA

Zobacz pełną wersję : Sezon ogórkowy w polskiej lidze - lato '05

Kocur
28-06-2005, 11:29
Myślę że też można to uznać jako "uatrakcyjnienie" :oczko:

http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2789856.html

Kolporter Korona Kielce ma kibiców rasistów. - To biały klub - mówią, protestując przeciw transferowi z Górnika Zabrze ciemnoskórego Brazylijczyka Hernaniego.

Raffi
28-06-2005, 11:55
Otóż nie. To oznacza, że ONI tu są:
http://www.sofeximp.com.pl/ogorki1.jpg

Nie jest tajemnicą, że mamy w Polsce już parę takich klubów, sztandarowy przykład - z Chorzowa :hyhy:

Fizi
28-06-2005, 16:31
"Artur Sarnat nas okłamał"

W Koronie nie chcą już Artura Sarnata, mimo iż z bramkarzem KSZO kielczanie podpisali wiosną kontrakt. Miał on wejść w życie 1 lipca.

Dziś całą sprawą zajmie się Wydział Gier PZPN. Nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie to, ze Sarnat, były bramkarz Wisły Kraków, ukrywał przed działaczami z Ostrowca fakt podpisania kontraktu z rywalem w walce o awans do ekstraklasy, a w meczu przeciwko swemu przyszłemu pracodawcy spisał się słabo, puszczając trzy gole.

- Przed meczem z Kolporterem nie wiedziałem, że Sarnat ma podpisany kontrakt z tym klubem - utrzymuje właściciel KSZO, Mirosław Stasiak. - Przyznaję, że docierały do nas takie pogłoski, ale zawodnik stanowczo im zaprzeczał. Nie miałem podstaw, by mu nie wierzyć. Dopiero w piątek, gdy dotarło do nas pismo z PZPN, okazało się, że zwyczajnie nas okłamał - dodał.

Cała sprawa zapewne nie wyszłaby na jaw, gdyby nie to, że działacze Korony w międzyczasie doszli do wniosku, że nie chcą zatrudnić Sarnata. Ten złożył z kolei wniosek do Wydziału Gier PZPN o ustalenie przynależności klubowej.

Więcej szczegółów w "Przeglądzie Sportowym"
...................

ładnie to sobie wykombinowali (?) :/

Sharn
28-06-2005, 22:47
Kombinowali nie kombinowali... W cywilizowanym kraju są takie przepisy, że za taki numer (podpisanie nowego kontraktu bez wiedzy aktualnego kontrahenta mającego zależności biznesowe) dostałaby kopa i Korona i Sarnat. A za przepisy w tym zakresie jest odpowiedzialny przecież PZPN więc?... Podejrzewam, że leśne dziadki się uchronią, a sprawa trafi do cywilnych sądów... :roll:

Grzeslaw_mks
28-06-2005, 23:47
Nic się nie stanie, bo Artur Sarnat dziś zasilił Koronę...dwa :oczko: Działacze nie do konca przemyśleli sprawę podpisując z nim kontrakt.
Co do jakiś zarzutów o nieuczciwośc...Panowie, na tym meczu był nawet Listkiewicz i kilku innych...Wcześniej nikomu nie przychodziło do głowy, że Sarnat puszczał bramki specjalnie.

Dla zainteresowanych:
http://rapidshare.de/files/2310472/korona2-0.avi.html
http://rapidshare.de/files/2310592/korona3-0.avi.html

Sharn
29-06-2005, 00:53
Nic się nie stanie, bo Artur Sarnat dziś zasilił Koronę...dwa :oczko: Działacze nie do konca przemyśleli sprawę podpisując z nim kontrakt.
Co do jakiś zarzutów o nieuczciwośc...Panowie, na tym meczu był nawet Listkiewicz i kilku innych...Wcześniej nikomu nie przychodziło do głowy, że Sarnat puszczał bramki specjalnie.

Dla zainteresowanych:

Grzegosłwie. Ja nie zarzucam mu nic - piję do błędów w przepisach... Jak bronił ok to tylko mi umacnia nadzieję że są tacy co grają dla coćby konraktu.

P.S. Listkiewicz to akurat kiepski autorytet.... :/

Raffi
30-06-2005, 15:48
Michalski i Janus już w Lechii
Radosław Michalski oraz Marcin Janus od nowego sezonu będą grali w barwach Lechii Gdańsk. Obaj zawodnicy są pierwszymi wzmocnieniami dokonanymi tego lata przez beniaminka drugiej ligi.

35-letni Michalski, wychowanek gdańskiego Stoczniowca, jest trzykrotnym mistrzem Polski w barwach Legii Warszawa oraz Widzewa Łódź, w którym występował również w ostatnim sezonie. Janus jest trzy lata młodszym wychowankiem Gwardii Koszalin. Jako obrońca rozegrał w ekstraklasie prawie 200 spotkań.

Nowe kontrakty z Lechią podpisali także dotychczasowi gracze - Krzysztof Brede, Marcin Szulik oraz Jakub Bławat. Z klubem niespodziewanie pożegnał się natomiast 20-letni Janusz Melaniuk, który zrezygnował z gry w piłkę na rzecz nauki na Politechnice Gdańskiej.

źródło: www.lechia.gda.pl

kud(L)aty68
30-06-2005, 16:24

Dla zainteresowanych:

Grzegosłwie. Ja nie zarzucam mu nic - piję do błędów w przepisach... Jak bronił ok to tylko mi umacnia nadzieję że są tacy co grają dla coćby konraktu.

P.S. Listkiewicz to akurat kiepski autorytet.... :/

Dokladnie - wystarczy, ze sobie przypomnisz ile beknela Chelsea i Cole...a imho sprawa byla nawet mniej oczywista (jakby nie bylo panowie spotkali sie na obiadku)...ale zwroc uwage: to tam jest normalnie, nie tu

Wasil
30-06-2005, 21:50
"Gwiazda"

Dziś Lech Poznań podpisał kontrakt z Tomaszem Iwanem. Umowa z piłkarzem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2006 roku.

Tomasz Iwan to 34-letni były reprezentant Polski. Gra na pozycji pomocnika. Ostatnio występował w Austrii, w klubie VfB Admira-Wacker Mödling. W Polsce jego ostatnim klubem była pierwszoligowa Warta Poznań w sezonie 1993/94. Strzelił wtedy 7 bramek w 31 meczach.

Za "gwiazde"

Reiss przechodzi do Bełchatowa
Kapitan poznańskiego Lecha, Piotr Reiss, zmieni wkrótce klub. Jego nowym pracodawcą ma być beniaminek Idea Ekstraklasy GKS Bełchatów.

Piłkarz otrzymał atrakcyjną ofertę finansową i po meczach Lecha z Lens w Pucharze Intertoto jego transfer zostanie sfinalizowany.

Odbyły się już wstępne rozmowy 33-letniego Reissa z GKS. Nieoficjalnie mówi się, że Lech jest dłużny Reissowi sporą sumę. To może być dodatkowym atutem w negocjacjach z poznańskimi działaczami. Reiss musi bowiem porozumieć się z nimi w sprawie rozwiązania kontraktu, który jest ważny do 2007 roku.

źródło: Przegląd Sportowy

Nie wydaje mi sie żeby pan Iwan zrobił karierę :zlosliwy:

Grabek
02-07-2005, 16:54
co do Iwana:

- Ależ ten Iwan to pinokio! Chce się promować, to niech się promuje, ale po co te kłamstewka? - pyta Adam Ledwoń, piłkarz Sturmu Graz.

W czwartek 34-letni Tomasz Iwan podpisał kontrakt z Lechem Poznań, a na konferencji prasowej oświadczył, że tak naprawdę to ofert miał w bród. - Dzwonił do mnie Adam Ledwoń i mówił, że w Grazu czeka na mnie gotowy do podpisania kontrakt - twierdził.

- Żaden kontrakt tu na niego nie czeka - odpowiada Ledwoń. - I wcale nie dzwoniłem.

- Niech "Ajwen" odstawi narkotyki - mówi żartem Grzegorz Szamotulski, bramkarz Sturmu. - Powiedział, że woli Lecha od naszego klubu? Ja też wolę Lecha, ale... z soczkiem - śmieje się "Szamo". Obaj wybaczają jednak Iwanowi naginanie rzeczywistości. - Niech mu idzie w tym Lechu jak najlepiej, to może rzeczywiście dostanie ofertę stąd - mówią.

onet.pl

a Ledwoń xeroboj :oczko:

Fizi
03-07-2005, 22:46
- Uche zapewnił mnie, że jest zdeterminowany, by walczyć o miejsce w podstawowej kadrze - dodaje Engel, który planuje wstawić Nigeryjczyka na środek pomocy.

:chytry:

lomu-banita
03-07-2005, 23:08
- Uche zapewnił mnie, że jest zdeterminowany, by walczyć o miejsce w podstawowej kadrze - dodaje Engel, który planuje wstawić Nigeryjczyka na środek pomocy.

A jednak ***** :klnie:

Smetny
03-07-2005, 23:15

A jednak ***** :klnie:

kontrakt ma chyba na try lata, ciekawe ilu trenerów bedzieci mieli w Wiśle za rok :hyhy:

Didek
06-07-2005, 01:06
Żurawski zostanie??? Biedny ten Żuraw :) Zimą sie nie udało mówił że latem napewno, a teraz co znowu : :hmm: Oglądąłem kiedyś w lidze+ Ekstra jak mówił że chce jak najszybciej wyjechać bo nudzi go już strzelanie bramek w Polskiej Lidze.(podajże oglądałem to po tym jak nie udało mu sie w zime przejść do Trabzonu)

http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2805645.html

cin
07-07-2005, 21:58
No i odlecial Zuraw-
Zurawski w Celticu (http://sport.wp.pl/kat,32282,wid,7582885,wiadomosc.html?rfbawp=112076 6387.847&ticaid=1)

VASCO
07-07-2005, 23:41
Gratulacje dla Maćka,
Mimo, że Wiślak i do tego nastrzelał nam sporo bramek, bardzo go cenię jako piłkarza i człowieka. Życzę mu samych sukcesów w Szkocji !!! Poza tym to duże osłabienie Białej Gwiazdy......

As(L)o
07-07-2005, 23:45
Gratulacje dla Maćka,
Mimo, że Wiślak i do tego nastrzelał nam sporo bramek, bardzo go cenię jako piłkarza i człowieka. Życzę mu samych sukcesów w Szkocji !!! Poza tym to duże osłabienie Białej Gwiazdy......

Też go szanowałem do momentu jak nie zaczął pieprzyć bredni że Canal+ ustala mecze pod Legie, wtedy zdałem sobie sprawe że nie jest wiele lepszy od innych wiślaków którzy szukają winy wszędzie dookoła tylko nie u siebie

Didek
07-07-2005, 23:58
Czereszewski porozumiał się z Górnikiem Zabrze

Sylwester Czereszewski, były reprezentant Polski, gracz Legii, Lecha i Stomilu, będzie piłkarzem Górnika. Piłkarz (ostatnio grał w lidze ponad pół roku temu w barwach Górnika Łęczna) porozumiał się w sprawie kontraktu z prezesem klubu Zbigniewem Koźmińskim.

- Zawarliśmy słowną umowę w sprawie rocznego kontraktu. W sobotę dojadę na zgrupowanie Górnika do słowackiego Senecu - mówi 34-letni zawodnik, który póki co przebywa w rodzinnych stronach, w Olsztynie. - W składzie zabrzańskiej drużyny zaszły w ostatnim czasie spore zmiany, ze składu znam jedynie Krzyśka Bukalskiego i Tomka Prasnala, z aklimatyzacją w Górniku nie powinno być jednak problemów - dodaje.

Bliski sfinalizowania jest też kontrakt Jacka Wiśniewskiego do Górnika. Na razie piłkarz przechodzi jednak rehabilitację, na treningach zabrzan pojawi się najwcześniej w sierpniu.

źródło: Gazeta.pl

Ja tam sie ciesze że odchodzi Żuraw. I ciesze się równierz że "Czerś" znalazł sobie klub.

Nazgul
19-07-2005, 22:38
Sparring Leicester - Celtic zakończony wynikiem 0-0. W 2 minucie meczu Boruc obronił karnego.

Flip
19-07-2005, 22:40
Dodam że z relacji "live" wynika fakt że Boruc zrobił wielkie wrażenie i był graczem meczu. :hyhy:

Raffi
22-07-2005, 10:44
W ramach kończących się ogórków - felieton Zarzecznego o przerwie letniej

Zarzeczny: Mogło być gorzej

Wprawdzie Jan Tomaszewski powtarza jak katarynka, że w polskiej lidze jest tragicznie, ale nie jest to w końcu gość nieomylny. Wiem to od czasu, kiedy strzeliłem mu trzy karne na trzy, do tego na bosaka.

A po wtóre - nigdy nie jest tak źle, żeby nie MOGŁO BYĆ GORZEJ...

Na przykład zamknęli paru sędziów. Mogło być gorzej, mogli zamknąć wszystkich.

Wisła sprzedała Żurawskiego. Mogło być gorzej, bo chcieli też opchnąć Frankowskiego, Sobolewskiego, Baszczyńskiego, Głowackiego i każdego innego.

Wszedł do ligi Bełchatów. Mogło być gorzej, bo chciało wejść Podbeskidzie.

U Gołosia wykryto arytmię serca. Mogło być gorzej, bo mogli wykryć brak talentu.

A u Listkiewicza wykryto sklerozę. Też mogło być gorzej, bo próbowano wykryć jakiś poważniejszy zabór mienia.

W Warszawie znów nie zrobiono niczego, żeby zbudować nowy stadion. Oczywiście mogło być gorzej - zamiast nowego mógł się zawalić stary.

W TVN będzie magazyn ligowy z jednodniowym opóźnieniem. Także i tu mogło być gorzej - filmy fabularne na przykład daje ta stacja z opóźnieniem paroletnim.

Do Łęcznej ściągnęli kolejnego emeryta, 34-letniego Sokoła I. Mogło być gorzej, bo do wzięcia jest też 65-letni Jack Nicklaus. Skończył z golfem, ale pewien geriatra doradził mu, by poszukał towarzystwa rówieśników.

Polonia kupiła grajka z Gwatemalli. Mogło być gorzej, bo futbol dynamicznie rozwija się też w Pernambuco.

A Legia wzięła Egipcjanina. Mogło być gorzej - gdyby ten dzielny młodzian nosił brodę, mielibyśmy codziennie 144 nowe alarmy bombowe.

W Amice właściciel zapowiedział zamknięcie klubu za rok. MBG, mógł go zamknąć już teraz!

I tak dalej, i tak dalej. Na starcie nowego sezonu każdy kibic znaleźć sobie może przynajmniej tysiąc takich pociech. Bo jak nie może być w tej naszej piłce dobrze, to niech chociaż będzie wesoło.

A na potwierdzenie tej śmiałej tezy, że NAPRAWDĘ ZAWSZE może być gorzej - historyjka z życia wzięta. Opowiada koleś kolesiowi: - Wiesz, wraca taki jeden mundurowy do domu, a tu jego stara stuka się z jakimś misiem. No to wyjął spluwę i traaaach, zastrzelił ją, jego, no a na końcu siebie. Ha, mogło być gorzej.

- No nie, nie chrzań, gorzej być nie mogło!

- Mogło, mogło... Bo godzinę wcześniej to ja ją stukałem!

Paweł Zarzeczny

As(L)o
22-07-2005, 10:54
Bardzo fajny i zabawny felieton
Szczególnie podoba mi się fragment z naszym stadionem :zlosliwy:

lomu-banita
22-07-2005, 11:54
Faktycznie mogło być gorzej :ucieka:

Craxa mogła sie wzmocnić :lol3:

Fizi
17-08-2005, 21:59
nie bardzo widzę odpowiedni temat , więc napiszę tutaj - ktoś chyba za bardzo chciał wypromować tego chłopaka i w efekcie zrobił mu krzywdę - mowa o Przyrowskim

Gutek
17-08-2005, 22:35
Jest to dobry materiał na dobrego bramkarza, dobrze by było aby nie spalił się psychicznie, po tym turnieju.

kocek
19-08-2005, 20:26
Heheheh...
Co do felietonu Niedorzecznego to nie poszlo mu do konca...
Nabijajac sie z Pernambuco chyba nie wiedzial ze to jeden ze stanow w Brazylii a tam to chyba grac potrafia...
A tak na marginiesie...
Jak skonczyla sie jazda po pijaku redaktora Pawla Z.?

yusta
19-08-2005, 21:48
Heheheh...
Nabijajac sie z Pernambuco chyba nie wiedzial ze to jeden ze stanow w Brazylii a tam to chyba grac potrafia...
A tak na marginiesie...

:O

kud(L)aty68
19-08-2005, 23:30
Heheheh...
A tak na marginiesie...

Mniej wiecej tak,ze go jakis czas nie bylo slychac (fajnie bylo)...najwyrazniej sie dogadal...bo wrocil i juz nie jest tak fajnie...zeby bylo jasne....nie jestem fanem "talentu" Pawla Z. takie dyrdymaly jak on to ja tez potrafie :chytry: