PDA

Zobacz pełną wersję : Pride

arczi
26-06-2005, 13:05
Na polsacie sport na zywca leci od pewnego juz czasu gala pride z udzialem naszego debiutanta Pawla Nastuli.
Na dzien dobry nasz ex judoka trafil na numer dwea wagi ciezkiej Brazylijczyka Rodrigo Minotauro.
Jak mozna bylo sie spodziewac byly to za wysokie progi dla naszego mistrza.
Dostal oklep, mimo ze stawial dzielnie opor.
Jednak w sumie ja nie o tym...

Pierwszy raz ogladam gale Pride i jestem w szoku.
Japonce to najbardziej pojebany narod na swiecie.
Prezentacje zawodnikow... oprawa.. Niczym gra na Playa 8)
Zajebiscie sie to oglada.
Gala wciaz trwa. Przed chwila konkretna walka innego brazyliane z showmanem z Japonii. Krew sie lala na potege. Zaraz walka wieczoru z udzialem mistrza Silvy. Polecam przelaczyc na polsat soprt.
Czy to jest teraz przyszlosc walk? Mieszanie stylow? Japonczyki zrobili z tego niesamowity show. Widowiskowosc 10/10.

Krzpac
26-06-2005, 13:16
az se dzis nastawiłem budzik na 9.00 i oglądam : > sport widowiskowy masz racje : >

a co do Nastuli... chłopcem do bicia to on nie bedzie na pewno... z kazdą walka bedzie coraz wieksze doswiadczenie, poza tym niech popracuje nad kondycją i bedzie dobrze ; ]

arczi
26-06-2005, 13:25
Pierwsze koty za ploty. Mam nadzieje, ze sie nie zniecheci.
Runda trwa 10 min. Szok.
Teraz polfinaly.
Ajajaj...

Kawa
26-06-2005, 13:26
10 minut trwa pierwsza runda, potem sa krotsze.

Krzpac
26-06-2005, 13:28
ponoc ma stoczyć 5 walk... mysle ze po tym zadecyduje... czy wchodzi w ta zabawe czy rezygnuje...

Kawa
26-06-2005, 13:32
ponoc ma stoczyć 5 walk... mysle ze po tym zadecyduje... czy wchodzi w ta zabawe czy rezygnuje...
No i japonce zdecyduja czy sie nadaje ;)

Nazgul
26-06-2005, 13:40
Ogladałem cos podobnego u nas w Polsce - też na PS. Jak dla mnei to jest chore...

Kawa
26-06-2005, 13:56
A boks jest chory? A judo? a kickboxing?

Nazgul
26-06-2005, 14:34

Żaden z wymienionych przez Ciebie powyżej sportów nie tryskał taką agresją jak to o czym napisałem. Śmierć w oczach... Granica przekroczona...

CywiL
26-06-2005, 15:23

Żaden z wymienionych przez Ciebie powyżej sportów nie tryskał taką agresją jak to o czym napisałem. Śmierć w oczach... Granica przekroczona...

Wiesz co?
Kiedys obejrzałem godzinny film z knockoutami z UFC (walki w klatce troche brutalniejsze od K1) i z poczatku zareagowałem tak samo ale po zastanowieniu stwierdziłem że " nik tam nikogo pod pistoletem nie trzyma"..... :chytry:
Przecież wiadomo że w każdej chwili zawodnik może się poddać,a
widziałem typów którzy wyłapywali takie pajdy w ryj że powinni z butów wyskoczyć i wcale nie korzystali z prawa do poddania walki czyli po prostu to lubią... :O

*PRZEMO*
26-06-2005, 15:26
Nazgul się boi telewizora, hehehe

Nastula dobrze walczył, raz próbował duszenia w parterze, zrobił przetoczenie, ogólnie pozytywne wrazenie,, tylko ze wysiadł kondycyjnie, juz w 8 minucie było widać ze opadł z sił. Myśłe ze w nastepnych 4 walkach bedzie juz tylko lepiej 8)

Arczi, show to oni robia i zgarniaja za to ładne pieniazki i wszystkim się podoba :]

Nazgul
26-06-2005, 16:16
Wiesz co?
Kiedys obejrzałem godzinny film z knockoutami z UFC (walki w klatce troche brutalniejsze od K1) i z poczatku zareagowałem tak samo ale po zastanowieniu stwierdziłem że " nik tam nikogo pod pistoletem nie trzyma"..... :chytry:

Może i masz rację...
Tylko zastanawiam się czego ludzie nie sa w stanie zrobić za kasę i dla kasy... Dla mnei ludzie ustawiający takie walki niewiele się różnią od dilerów dragów...

Fus
26-06-2005, 16:20
Wiesz co?

Może i masz rację...
Tylko zastanawiam się czego ludzie nie sa w stanie zrobić za kasę i dla kasy... Dla mnei ludzie ustawiający takie walki niewiele się różnią od dilerów dragów...
:kurde:

Kawa
26-06-2005, 16:33
Nazgul co do agresji to moze obejzyj sobieprae walk Taysona. Zreszta to sa sporty walki, a nie szachy wiec czego oczekujesz? Zaden z nich nie chce byc obity.

c_zary
26-06-2005, 17:08
Tobie to sie juz chyba zupelnie popierdolilo :roll:

Slyszales kiedys o czyms takim jak wyzwanie czy chec sprawdzenia samego siebie? Nie znasz tych ludzi to nie oceniaj. Zostanie wszechstronnym zawodnikiem, na tak wysokim poziomie to lata ciekiej pracy i wyrzeczen. Pomijam juz takie sprawy jak charakter czy odwaga zawodnikow, ktora Ty wykazujesz sie przewaznie w wyglaszaniu swoich sadow.

Dla mnie osobiscie akurat MMA jest srednio widowiskowe, glownie z uwagi na to, ze wole walki w stojce. Nie zmienia to jednak faktu, ze mam wielki szacun dla tych zawodnikow.

Nova
26-06-2005, 17:25
Wiesz co?
Przecież wiadomo że w każdej chwili zawodnik może się poddać,a
widziałem typów którzy wyłapywali takie pajdy w ryj że powinni z butów wyskoczyć i wcale nie korzystali z prawa do poddania walki czyli po prostu to lubią... :O
A widziałes kiedys faceta ktory sie poddal? Dopiero by był wstyd ze wydygał :chytry:

Nie ogladam, zbyt brutalne jak dla mnie :/

Nazgul
26-06-2005, 17:59

Slyszales kiedys o czyms takim jak wyzwanie czy chec sprawdzenia samego siebie?

Oczywiście, i to na 1000 różnych sposobów :) Legalnych i nielegalnych :) Dla mnie to chore i tyle. mam chyba prawo wyrazić wlasne zdanie bez wycieczek osobistych pod moim adresem - i to ze strony MODERATORA?

Fizi
26-06-2005, 18:13
jeden woli pride, czy k1, inny brydża i szachy - wszystko

c_zary
26-06-2005, 19:17

Slyszales kiedys o czyms takim jak wyzwanie czy chec sprawdzenia samego siebie?

Oczywiście, i to na 1000 różnych sposobów :) Legalnych i nielegalnych :) Dla mnie to chore i tyle. mam chyba prawo wyrazić wlasne zdanie bez wycieczek osobistych pod moim adresem - i to ze strony MODERATORA?
Przyznaje, ze nie wiem czemu ale przeczytalem Twoje zdanie w ten sposob, ze to niby zawodnikow porownujesz do dilerow, a nie ich promotorow. Zdania jednak nie zmienie.
Proste, ze masz prawo do opinii ale skoro wypowiadasz sie tak radykalnie o czyms, po czym wnioskuje ze nie masz pojecia to cos tu jest dla mnie nie tak. Piszac o jakiejs smierci w oczach przeginasz i tyle. Ta adrenalina wyzwalajaca sie podczas walki, to jest wlasnie klucz do sukcesu w kazdej dyscyplinie sportu (no moze poza szachami czy carlingiem). Gdyby nasi kopacze mieli cos podobnego w oczach, to nie ogladalibysmy takiej zenady na codzien. Jesli jestes slaby duchem, to przegrywasz jeszcze zanim wyjdziesz na boisko czy tez ring.

CywiL
26-06-2005, 21:00
A widziałes kiedys faceta ktory sie poddal? Dopiero by był wstyd ze wydygał :chytry:

Ależ oczywiscie że widziałem i to całkiem sporo...
Wystarczy zastosowac odpowiednia dżwignię i przeciwnik ma do wyboru poddanie się albo otwarte złamanie reki. Ale co do chwytów to sie nie wypowiadam bo sie nie znam. 8)

Wasil
26-06-2005, 21:16
Powalczy troche Paweł i będzie lepiej :oczko: .
Co do Polskich zawodów to jakoś niedawno pokazywali (na Sporcie) gale z Poznania.
Jeden z zawodników wszedł na ring w bluzie Psycho Fanów. Przez pierwsze 2 rundy niszczył rywala po czym w ostatniej wyraźnie dostał.
Wygrał na punkty. 8)
Co do brutalności w Pridzie to bez przesady... zasady są i walczący je znają.

Adrian
26-06-2005, 21:53

Ależ oczywiscie że widziałem i to całkiem sporo...
Wystarczy zastosowac odpowiednia dżwignię i przeciwnik ma do wyboru poddanie się albo otwarte złamanie reki. Ale co do chwytów to sie nie wypowiadam bo sie nie znam. 8)

Od pewnego czasu chodze na dosc ostry combat(polaczony z jujitsu, aiki i troche z karate). To nawet nie chodzi o zlamanie reki-sa stosunkowo latwe techniki ktore za jednym pociagnieciem lamia bark. Lubie ogladac-pride widzialem tylko chwilke, innych naogladalem sie sporo.

(L)uko
27-06-2005, 00:48
Walka przednia! Przez moment miałem nadzieję, że Pawłowi uda się coś zdziałać. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie z walki Pawła!

Paluch
27-06-2005, 01:26
A ja chciałbym wspomnieć o walce nie Nastuli a Silvy :]
To jest jakiś potwór,a z ryja podobny troche do ronaldo tylko ze bardziej napakowany :P

Oglądałem kiedys sporo walk brazylijczyka i mam wrazenie ze tutaj podszedł do niej bardzo spokojnie w porównaniu z tym co kiedyś miałem okazje ogladać w jego wykonaniu.

MMA jest spoko ale ja wole k1
chyba ze R. Bonjacky (nie wiem jak to sie pisze ale chodzi mi o tego murzyna z holandii co to genialnie włada nogami) przejdzie do tej pierwszej formuły :P

lomu-banita
27-06-2005, 09:10
, tylko ze wysiadł kondycyjnie, juz w 8 minucie było widać ze opadł z sił.

No tak sobie właśnie pomyślałem że Nastula nie przestawił treningu wytrzymałościowego na tak długie rundy. Ale dla mnie wrażenie bardzo pozytywne...poza uderzeniami. Kopnięcie mógł sobie wogóle odpuscić-widać że jeszcze nie ma o tym pojecia a było dość wysokie. Co do boksu-skoro trenuje go Kosedowski to pewnie już załapał co i jak, nic nie pokazał bo zwyczajnie nie miał siły w łapach i oszczędzał je na parter w którym go Minotauro zameczył. Kurcze jak mnie nigdy MMA nie interesowało to teraz mając naszego zawodnika jestem fanem :P

Rozwalił mnie ten japoniec w kimonie-chłop chyba jeszcze miał w głowie "szlachetność" judo i myślał że Silva pozwoli mu się przebrać :lol3:

Nazqul :kurde: Chłopie gdybyś ty widział co robia rugbiści w I lidze...ciosy z gołej pięści po pięciometrowy sprincie. Skakanie przeciwnikowi po głowie bo "zabija" gre. Pograj se lepiej w szachy dziewczynko :hyhy:

PS Ruski wygrał :efoch:

Mini
27-06-2005, 09:11
MMA jest spoko ale ja wole k1
chyba ze R. Bonjacky (nie wiem jak to sie pisze ale chodzi mi o tego murzyna z holandii co to genialnie włada nogami) przejdzie do tej pierwszej formuły :P

ja tez wole k1

Boniasky
przegrał ostatnio w stanach chyba z Mighty Mo

a Nastula.... miałem przeczucia takie jak większość dziennikarzy która mówiła że po minucie będzie już leżał pobity. ale było znacznie lepiej i powinno byc dobrze

i co do Silvy, to wcale mu nie szło rewelacyjnie dopóki tamten głupek nie zaczał kubraka zdejmować :hihi:

Flip
27-06-2005, 10:45
A widziałes kiedys faceta ktory sie poddal? Dopiero by był wstyd ze wydygał

Tak.Właśnie w Pride jeden bokser załapał 2 kopy na bańkę i 3 na wątrobę i uciekł,a potem się skarżył że nie było tego w regulaminie :hyhy:

Co do wczorajszej walki też nie mogłem uwierzyć że to się dzieje naprawdę interesuję się sztukami walki baaardzo dłuuugo a tu na żywo gala GrandPrix ćwierćfinały Pride i do tego Paweł Nastula-wypas.

Co do samej walki Pawła,zabrakło mu doświadczenia nie potrzebnie rzucił się tak szybko na Minotaura pod koniec rundy nie miał już sił i dobrze że ta walka się skończyła bo mógł wyglądać jak Sakuraba po walce z Aruną :O

Do tych którym się Pride i MMA nie podoba ze względu na brutalność-nie chcecie nie oglądajcie,widać że w tej formule nie ma walk ustawianych są emocje a mistrz musi być wszechstronny (stójka+parter).
Wiadomo że kitajce robią z tego niewiarygodną szopkę (lasery,muzyka i ten spiker wrzeszczący :oczko: ) ale to jest haaajs dla nich.
Ja mam nadzieje że Polsat pokaże walkę Fiodora z Mirco-> ale będzie jazda :brawo:

Flip
27-06-2005, 10:50
i co do Silvy, to wcale mu nie szło rewelacyjnie dopóki tamten głupek nie zaczał kubraka zdejmować

Przecież i tak by wygrał nawet jak by Nakamura się nie wygłupił.Silva to kosior :O chętnie bym zobaczył go na ringu z CroCopem.

A co do Nakamury,to jednak trzeba być odważnym/niespełna rozumu żeby iść z "Axe Murderer" na wymiane ciosów :brawo:

*PRZEMO*
27-06-2005, 11:09
Mirco z Silvia juz walczył

http://www.sherdog.com/fightfinder/fightfinder.asp?search=yes&eventid=829

Flip
27-06-2005, 11:39
No i był remis :oczko:

Mirco z walki na walkę jest lepszy,poprawia parter i jeśli bedzie rewanż to...

Na razie Mirco vs. Fiodor :brawo:

Unico
27-06-2005, 14:08
tylko gdzie w tych walkach jest ta cała "pride"?

Flip
27-06-2005, 22:13
tylko gdzie w tych walkach jest ta cała "pride"?

Rozumiem to w ten sposób że "duma" tych zawodników polega na tym że są to ludzie najlepsi z najlepszych walczą do końca nie uciekają(kto widział Sakurabę w niedzielę wie o czym mówię).Dodatkowo walki odbywają się głównie w Japonii i odwołują się do japońskiej tradycji pojedynków,kiedyś walczyli samurajowie teraz gladiatorzy XXI wieku.

Nawet Nastula poczuł już Pride,mówiąc w wywiadzie wczoraj że chciał walczyć dalej i sędzia nie musiał kończyć pojedynku(tu się z Pawłem niezgodzę)

Mini
28-06-2005, 09:38
i co do Silvy, to wcale mu nie szło rewelacyjnie dopóki tamten głupek nie zaczał kubraka zdejmować

Przecież i tak by wygrał nawet jak by Nakamura się nie wygłupił.Silva to kosior :O chętnie bym zobaczył go na ringu z CroCopem.

nie napisałem że by nie wygrał :chytry:

Cezdor
28-06-2005, 14:01
czy ktoś wie skąd ściągnąć walkę WANDERLEI SILVA vs. KAZUSHI SAKURABA?

Flip
28-06-2005, 14:18
Ale którą?? :hyhy:

I,II czy III :oczko:

Cezdor
28-06-2005, 16:45
ostatnią 8)

Sharn
28-06-2005, 22:22
Wiesz co?

Może i masz rację...

Dla mnie to granica zostaje przekroczona jak oglądam w ogólnodostępnej telewizji o dobrych, marketingowych godzinach jedzenie żywych karaluchów, odchodów i ludzi robiących inne mega poniżające rzeczy za mały skrawek tego co dostają bokserzy, rugbyści czy najlepsi z pride czy K1, więc z daj panie spokój... Jak sport (mimo wszystko) jest gorszy od poniżania się i umęczania (nazwijmy to ogólnie i dyskusyjnie) własnego ciała i godności i wogóle porównujesz to do jakiejś dilerki :ucieka: to ojapierdole nadajesz na innych falach, bo nawet nie wiem o co ci chodzi...

Silva - Sakuraba widziałem ale zapomniałem gdzie. Mam jakąś starą na dysku chyba... :roll:

Pilot
01-07-2005, 06:54
...

ostatnią

Tutaj (http://www.osiolek.com/?id=4414) jest do ściągnięcia ich walka z 31.12.2004 po angielsku, a tutaj (http://www.osiolek.com/?id=4408) po koreańsku. :hyhy: Ale nie wiem, czy jest to ich ostatnia walka, bo nie "siedzę" w tym temacie.

A walka Nastuli i gala Pride, w której walczył w PL-u do ściągnięcia tutaj (http://www.osiolek.com/?id=6567) . Niestety narazie jest tylko 1 CD, ale mam nadzieję że niedługo pojawi się 2 CD. :hyhy:

Cezdor
01-07-2005, 09:59
...

ostatnią

Tutaj (http://www.osiolek.com/?id=4414) jest do ściągnięcia ich walka z 31.12.2004 po angielsku, a tutaj (http://www.osiolek.com/?id=4408) po koreańsku. :hyhy: Ale nie wiem, czy jest to ich ostatnia walka, bo nie "siedzę" w tym temacie.

A walka Nastuli i gala Pride, w której walczył w PL-u do ściągnięcia tutaj (http://www.osiolek.com/?id=6567) . Niestety narazie jest tylko 1 CD, ale mam nadzieję że niedługo pojawi się 2 CD. :hyhy:

dzięki wielkie

Paluch
01-07-2005, 10:40
Mirko Filipovic znany kick boxer bedzie trenerem Nastuli od przyszłego miesiaca

Hmm... czyzby pokładano w Nastuli jakies większe nadzieje? :)

*PRZEMO*
01-07-2005, 12:50
Mirko Filipovic znany kick boxer bedzie trenerem Nastuli od przyszłego miesiaca

Hmm... czyzby pokładano w Nastuli jakies większe nadzieje? :)
Dobra wiadomość, Mirko jest jednym z najlepszych zawodników pride, jeden z najbardziej utalentowanych kopaczy, a jezeli chodiz o Nastule to japończycy mówia ze ma zdolności i warunki, zeby zostać mistrzem pride, 8)

Mini
01-07-2005, 13:21
wczoraj w nocy polsat sport pokazywał jakieś walki ale nie w ringu tylko w klatce. bił sie któryś z rodziny Gracie z jakimś debiutantem z Japonii :O japoniec raz po raz w parterze był na górze i za każdym razem Brazylijczyk zakładał mu trójkąt nogami aż w końcu mu sie udało :brawo: zajebisty był w parterze.
Nazgul nie czytaj bo to brutalne
a o tym co wygrał opowiadali ze kiedyś miał założoną dźwignię na łokiec i sie nie poddał. efelt złamana ręka i dwa lata przerwy :ucieka:

Pilot
08-07-2005, 13:33
Przepraszam - z przyczyn niezależnych ode mnie CD2 Pride FC Critical Countdown 2005 PL NIE POJAWI sie na www!OSIOLEK!com. Jest mi przykro, ale nie mogę niestety tego zmienić.
Wkrótce pojawi się jednak pełna wersja angielska - oraz niespodzianka/zadośćuczynienie dla tych, którzy tyle czekali - Pride To The Top - czyli dokumentalne filmy pokazujące jak wygląda trening Fedora Emelianenko, Siergieja Kharitonova, Minotauro i Ogawy! Będziecie mieli okazję przyjżeć się ich metodom treningowym i poznać ich bliżej :)

Gutek
09-07-2005, 00:05
Oglądałem walke jakiegoś japońca z Silvą. Nie powiem, efektowne.
Mini co to ta dźwignia i trójkąt ?

(L)uko
12-07-2005, 00:32
Oglądałem walkę Nastuli i jak dla mnie to on ma szanse w tym zaistnieć. Jakiś czas po tej walce widziałem na Polsacie sport walkę tego Minotauro (nie wiem jak się pisze) z Shogunem, normalnie co siedziło :O Sieczka przednia! :zlosliwy: