PDA

Zobacz pełną wersję : Bundesliga - sponsorzy,transfery itp.

krollek
04-07-2003, 10:48
Władze Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) są bliskie podpisania kontraktu sponsorskiego z koncernem telekomunikacyjnym Vodafone. Umowa ma obejmować sprzedaż praw do nazwy Bundesligi na nieokreślony jeszcze okres. Oznacza to, że od przyszłego sezonu rozgrywki ligi niemieckiej odbywały się pod szyldem "Vodafone Bundesliga". Według nieoficjalnych informacji wartość kontraktu miałaby wynosić około 75 milionów euro.
Szkoda że liga polska nie ma i narazie się nie zanosi że będzie mieć :( - zostaje tylko Canal+

C@mo
04-07-2003, 10:57
to srednio wynosi 4 mln euro na druzyne czyli prawie budzety Wisly i Groclinu

Gelo
04-07-2003, 11:42
Szkoda że liga polska nie ma i narazie się nie zanosi że będzie mieć :( - zostaje tylko Canal+

Dopoki nie zmieni sie zarzad PZPNu w polskiej pilce moze dziac sie tylko gorzej :fu: :fu: To przykre, ale prawdziwe :fu: :fu:

krollek
04-07-2003, 11:46
Dopoki nie zmieni sie zarzad PZPNu w polskiej pilce moze dziac sie tylko gorzej :fu: :fu: To przykre, ale prawdziwe :fu: :fu:
Święte słowa - jeb :* ć PZPN

R@dek (L)
12-07-2003, 13:23
Najdroższy transfer w historii VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg, który gra w piłkarskiej Bundeslidze, zakupił za 10,87 miliona euro argentyńskiego rozgrywającego Andresa d'Alessandro, który dotychczas grał w River Plate Buenos Aires. Jest to najdroższy transfer w historii niemieckiego klubu.

22-letni zawodnik, który ma zaledwie 163 cm wzrostu, będzie zarabiał w niemieckim klubie 1,2 mln dolarów rocznie.

W 2001 roku d'Alessandro został z Argentyną mistrzem świata U-20. Jest też najmłodszym kapitanem w historii River Plate Buenos Aires.

Jako że nie miałem gdzie tego umieścić to wrzucam to tutaj :)
Swoją drogą to on jest podobno bardzo dobry i słyszałem że biły się o niego najlepsze kluby w tym Barcelona '8

krollek
12-07-2003, 13:48
Juskowiak w Wiśle Kraków ?

Andrzej Juskowiak, za pośrednictwem swego menedżera złożyło ofertę gry w Wiśle Kraków.

Juskowiak mający na koncie 39 występów w reprezentacji Polski (ostatnio w czerwcu 2001 roku) występował w ubiegłym sezonie w niemieckim Energie Cottbus.

Polski pomocnik ma oferty gry w Katarze i Chinach.

yusta
12-07-2003, 17:11

VfL Wolfsburg, który gra w piłkarskiej Bundeslidze, zakupił za 10,87 miliona euro argentyńskiego rozgrywającego Andresa d'Alessandro, który dotychczas grał w River Plate Buenos Aires. Jest to najdroższy transfer w historii niemieckiego klubu.

22-letni zawodnik, który ma zaledwie 163 cm wzrostu, będzie zarabiał w niemieckim klubie 1,2 mln dolarów rocznie.

W 2001 roku d'Alessandro został z Argentyną mistrzem świata U-20. Jest też najmłodszym kapitanem w historii River Plate Buenos Aires.

Normalnie jestem w szoku. W Niemczech kryzys, a tu takie ogórki wydają kupę szmalu na super zawodnika 8- . Ten transfer zasługuje na miano niespodzianki roku. Na d'Alessandro dużą chrapkę miała Barca ale z braku kasy zrezygnowała.

Tomi
13-07-2003, 10:24

Moim zdaniem chłoapk rtochę zjebał sprawę bo jest za dobry na tą ligę i na ten klub. Poza tym w Bundeslidze go zniszczą , to nie jest liga dla niego. On jest wyjebany technicznie, więc najbardziej pasowałby do Primera Divison. Mam nadzieję, że pogra w Wolsfburgu z sezon a potem gdzieś się przeniesie bo cały czas śledzę jego karierę od momentu młodzierzowych mistrzostw świata w Argentynie........wtedy on, Saviola, Romagnoli, Rodriguez, Coloccini i jeszcze paru innych nieźle wymatało 8-

aaadamm
14-07-2003, 17:48
Reprezentant Polski Jacek Krzynówek, który podpisał kontrakt z klubem piłkarskiej ekstraklasy Niemiec Bayerem Leverkusen ważny od sezonu 2004/2005, nie traci nadziei, że już w najbliższych rozgrywkach będzie występował w tym zespole.
"Bardzo mi na tym zależy - powiedział polski pomocnik. - Im szybciej znajdę się w Leverkusen, tym lepiej dla mnie. Ale na razie jestem zobowiązany wypełnić kontrakt z FC Nuernberg".

Na stronie internetowej magazynu piłkarskiego "Kicker" pojawiły się informacje o negocjacjach pomiędzy oboma klubami.

"Rozmowy cały czas są w toku - poinformował Krzynówek. - Wszystko zależy od działaczy, gdyż ja warunki indywidualnego kontraktu z Bayerem już uzgodniłem. Jeżeli Norymberga chce dostać za mnie jakieś pieniądze, to do transferu musiałoby dojść teraz. Jeśli przejdę do Leverkusen za rok, to klub z Norymbergi nie otrzyma za mnie ani jednego euro. Tak więc wszystko w rękach działaczy, którzy ostatnio przyznali, że są skłonni zgodzić się na mój transfer już w tym roku".

Prezydent klubu z Norymbergi Michael Roth nie ukrywa, że chciałby się pozbyć Polaka z listy płac. Także trener Wolfgang Wolf ma zamiar budować drużynę w oparciu o piłkarzy związanych z klubem na dłużej. "Dlatego złożyliśmy Leverkusen ofertę sprzedaży Krzynówka" - podkreślił Roth.

"Obecnie z FC Nuernberg przygotowuję się do najbliższego sezonu. W poniedziałek wieczorem zagramy mecz w Innsbrucku z Galatasaray Stambuł. Ale przyznam, że liczę na przejście do Bayeru już teraz. Z drugiej strony cała sprawa musi się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni, bo chcę wiedzieć na czym stoję" - zakończył reprezentant Polski.

Tymczasem nie mają końca kłopoty Mariusza Kukiełki, który mimo podpisanego kontraktu nie może grać w Norymberdze. Powodem jest brak zwolnienia z dotychczasowego klubu - PAOK Saloniki.

Polak ma dojechać do Innsbrucku. "Czekam do środy. Moja cierpliwość się kończy. Nie możemy dłużej zwlekać. Sprawa musi się wyjaśnić, bo czas zakończyć budowę zespołu na nowy sezon. A nazwisk zawodników, którzy mogliby zastąpić Kukiełkę jest coraz mniej" - podkreślił szkoleniowiec Wolfgang Wolf.

źródło: Onet.pl

krollek
16-07-2003, 08:51
Mpenza otrzymał ostrzeżenie od działaczy Schalke
Działacze Schalke 04 Gelsenkirchen dali ostrzeżenie napastnikowi swojego klubu Emile Mpenzie, że jeżeli nie będzie prezentował się lepiej w najbliższym sezonie, to najprawdopodbniej odedzie.

25-letni zawodnik był kluczową postacią Schalke, które wygrywało Puchar Niemiec w 2001 i 2002 roku. W poprzednim sezonie zawodnik prezetował się już znacznie gorzej, zdobywając tylko pięć bramek

Kontuzja Tomasza Wałdocha

Były reprezentant Polski Tomasz Wałdoch doznał kotnuzji mięśnia łydki podczas jednego z treningów. Kapitan Schalke 04 Gelsenkirchen będzie musiał pauzować od dwóch do czterech tygodni.

32-letni piłkarz nie będzie mógł na pewno zagrać w meczu trzeciej rundy Pucharu Intertoto z Dacią Kiszyniów.

Wasil
16-07-2003, 17:58

Moim zdaniem chłoapk rtochę zjebał sprawę bo jest za dobry na tą ligę i na ten klub. Poza tym w Bundeslidze go zniszczą , to nie jest liga dla niego. On jest wyjebany technicznie, więc najbardziej pasowałby do Primera Divison. Mam nadzieję, że pogra w Wolsfburgu z sezon a potem gdzieś się przeniesie bo cały czas śledzę jego karierę od momentu młodzierzowych mistrzostw świata w Argentynie........wtedy on, Saviola, Romagnoli, Rodriguez, Coloccini i jeszcze paru innych nieźle wymatało 8-

Fakt oglądałem te mistrzostwa i prawdę mówiąc jego gra bardziej mi się podobała niż Savioli. Trochę mnie ten transfer sszokował gdyż spodziewałem się ,że zobaczę go w koszulce Juventusu lub Barcelony ,a nie niemieckiego średniaka jakim jest Wolfsburg. Oni jednak na tym zawodniku zrobią kokosy.
PS. Mogła go Legia sprowadzić :] ;)

krollek
23-07-2003, 21:46
Amatorzy z Niemiec wygrywają z Widzewem

Po serii efektownych zwycięstw, Widzew Łódź doznał pierwszej i ostatniej porażki podczas zagrupowania w Niemczech. Pogromcą polskiego pierwszoligowca był czwartoligowy niemiecki klub SC Langenhagen. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4.

Jedyną bramkę dla polskiego zespołu Marcin Morawski.
Było to ostatnie spotkanie Widzew podczas zgrupowania w Niemczech

dostali bęcki od amatorów :rotfl:

Q_(L)
05-08-2003, 13:37
Deportivo i Bayern wreszcie doszły do porozumienia w sprawie transferu holenderskiego napastnika Roya Makaaya. Bramkostrzelny napastnik będzie reprezentował od tego sezonu barwy mistrza Niemiec.
"W poniedziałek wieczorem władze obu klubów doszły do porozumienie w sprawie transferu Holendra. Suma odstępnego została już ustalona, ale nie zostanie ona podana do publicznej wiadomości" - powiedział rzecznik prasowy bawarczyków.
Zgodnie z umową Makaay będzie występował w Bayernie przez cztery najbliższe sezony. W ostatnim sezonie hiszpańskiej ekstraklasy Holender strzelił 29 bramek.
We wtorek Makaay jest spodziewany w Monachium, gdzie przejdzie szczegółowe badania lekarskie.

8- Słabe wzmocnienie?

Skanda(L)
05-08-2003, 14:20
teraz juz makaay jest najdrozszy. a co do wolfsburga to oni maja kupe hajsu i chca tam juz od dawna zrobic drugi bayer leverkusen i dlatego tak inwestuja teraz. zobaczymy co z tego bedzie. ja osobiscie nie lubie takich klubow bo nie maja tradycji i gdyby nie sponsor to by nikt tego gowna nie znal.

Wasil
05-08-2003, 19:36
ja osobiscie nie lubie takich klubow bo nie maja tradycji i gdyby nie sponsor to by nikt tego gowna nie znal.

Patrz Groclin Grodzisk Wielkopolski :> . A widzeliście ich bramki w meczu z Bochum ? 2 z 3 po kapitalnych podaniach D`Alessandro.