PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsze sceny walki w historii kina

legart
04-07-2003, 09:57
Najlepsze sceny walki w historii kina ( za onetem):

Oszałamiające sceny walki z filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok" zostały uznane za najlepsze w historii kina i wyprzedziły takie klasyki, jak "Gwiezdne wojny" i "Rocky".

Przeczące prawom grawitacji wschodnie sztuki walki w słynnym filmie Anga Lee z 2000 roku zajęły pierwsze miejsce w rankingu przeprowadzonym wśród 2000 pracowników brytyjskiej sieci kin UCI. Miejsce drugie zajął pojedynek na świetlne miecze pomiędzy Darthem Vaderem i Lukiem Skywalkerem w filmie "Gwiezdne Wojny: Epizod V - Imperium kontratakuje", a tuż za nimi znalazł się krwawy boks w wykonaniu Sylwestra Stallone w "Rockym".

Oto pierwsza dziesiątka:
1: "Przyczajony tygrys, ukryty smok"
2: "Gwiezdne wojny: Epizod V – Imperium kontratakuje"
3: "Rocky"
4: "Podziemny krąg"
5: "Matrix"
6: "Wejście smoka"
7: "Szklana pułapka"
8: "Siedmiu samurajów"
9: "Poszukiwacze zaginionej Arki"
10: "Shane"

Co jest za film "Shane"? 8-

Dżon Łejn
04-07-2003, 10:50
Taaaaaa
a co z " Wściekłe pięści " z Bruce Lee.
"Krwawy sport"
Myśle też że Jacki Chan powinien znaleść się w 10

Oczywiście 1 miejsce dla Bruce Lee za walke z O'Harą z "Wejście Smoka" :+: :+:

legart
04-07-2003, 10:52
Taaaaaa
a co z " Wściekłe pięści " z Bruce Lee.
"Krwawy sport"
Myśle też że Jacki Chan powinien znaleść się w 10

Oczywiście 1 miejsce dla Bruce Lee za walke z O'Harą z "Wejście Smoka" :+: :+:

Z chanem walka na sznyty też była niezła.

takiowaki
04-07-2003, 11:43
Kurcze, jak dla mnie nic nie przebije, choc nie wiem jakie to sa "sceny walki" :), "Szeregowca Ryana" i sceny ladowania na plazy w Normandii. Kiedys potrafilem ogladac to non stop. Cudownie piekielnie, to mnie w sumie leczylo i dalej leczy z traktowania 2 wojny jako wyprawy z szabelka w rece.

A "Przyczajony" rzeczywiscie teges, ostatnio sobie odswiezylem. Niektore rzeczy moga sie podobac, ale jakos do mnie nie przemawia za bardzo to latanie po budynkach, bo tez nigdy nie bylem fanem fantasy (moze to i zle okreslenie, ale tak mi sie kojarzy) :)

A "Shane" to klasyka westernu. Tzw. "Jezdziec Znikad", mialem kiedys okazje go obejrzec, wypowiedzialbym sie na jego temat gdybym cokolwiek pamietal wiecej, niz ze jest z lat 50.

Kurde musze ruszyc moje forum :P

Ano i czemu tu zadnego Bonda nie ma? Juz nie pamietam ktory to byl, ale tam byla scena, jak Connery uciekal przed zgraja ludkow na dachu budynku w porcie, filmowane maksymalnie z gory, on im uciekla, a oni do niego podbiegali jak mromki i kazdego teatralnym gestem przewalal przez plery. Kapitalne to bylo :P

O, a jeszcze "Gwiezdne" to tego filmu to ja cholera nawet nie ogladalem :P I nie obejrze :) Tylko czy tak dobrze sie tam nawalali??

MaxyM
04-07-2003, 11:46
To: właśnie chciałem napisać o Szeregowcu i Byliśmy żołnierzami, do tego walka Terminatorów (T2). :hmm:

Beny
04-07-2003, 11:49
Kurcze, jak dla mnie nic nie przebije, choc nie wiem jakie to sa "sceny walki" :), "Szeregowca Ryana" i sceny ladowania na plazy w Normandii. Kiedys potrafilem ogladac to non stop. Cudownie piekielnie, to mnie w sumie leczylo i dalej leczy z traktowania 2 wojny jako wyprawy z szabelka w rece.

To raczej kategoria "sceny batalistyczne". Ale masz rację, ta scena wymiata! :+: Dodałbym jeszcze lądowanie na plaży w Normandii w Medal od Honor: Allied Assault :D

takiowaki
04-07-2003, 11:56
To raczej kategoria "sceny batalistyczne". Ale masz rację, ta scena wymiata! :+: Dodałbym jeszcze lądowanie na plaży w Normandii w Medal od Honor: Allied Assault :D

Ale ze tak powiem: napierdalanko jest :P film podchodzi pod kategorie.

legart
04-07-2003, 12:01
Teraz zajarzyłem że na liście nie ma kultowego filmu z dzieciństwa "Klasztor Shaolin" 8- .

Q_(L)
04-07-2003, 12:12
O, a jeszcze "Gwiezdne" to tego filmu to ja cholera nawet nie ogladalem :P I nie obejrze :) Tylko czy tak dobrze sie tam nawalali??

No jeżeli chodzi o "Gwiezdne" to są tam pojedynki, które nazwałbym klasyką walki na miecze świetlne... '8 piszę oczywiście o Epizodzie V ("Imerium..."), bo to co jest w II, to tandeta Panie straszna...

Mimo, że nie lubisz SF proponuję obejrzeć Trylogię Gwiezdnych, ale zacznij koniecznie od starych epizodów... 8)

takiowaki
04-07-2003, 13:21
Mimo, że nie lubisz SF proponuję obejrzeć Trylogię Gwiezdnych, ale zacznij koniecznie od starych epizodów... 8)

glupi jestem i nie skojarzylem, ze to chodzi o nawalanko na te miecze. To jasne, to nawet nie trzeba ogladac filmu zeby wiedziec o co chodzi. A moze sie i kiedys skusze :) Jak moj syn zacznie sie umawiac z corka corki Legarta moze :)

legart
04-07-2003, 13:32

glupi jestem i nie skojarzylem, ze to chodzi o nawalanko na te miecze. To jasne, to nawet nie trzeba ogladac filmu zeby wiedziec o co chodzi. A moze sie i kiedys skusze :) Jak moj syn zacznie sie umawiac z corka corki Legarta moze :)

he, he to pracuj nad synem żeby moja córka nie była dla niego za stara 8-

takiowaki
04-07-2003, 13:37
zwracam uwage na dwa slowa corki w moim wyzszym poscie :)

Mnie sie z dzieckami nie spieszy :P

dziadku :)

Dżon Łejn
04-07-2003, 13:39
a co powiecie na solówke Pana Kleksa w kalsztorze szaolin .oklepał tam jakiegoś pseudożółtka :D

Unico
04-07-2003, 14:34
Dla mnie J.Chan jest najlepszy w te klocki :> Choć nie przepadam za tego typu filmami, to produkcje z nim w roli głównej zawsze chętnie oglądam :D

legart
04-07-2003, 14:39
a co powiecie na solówke Pana Kleksa w kalsztorze szaolin .oklepał tam jakiegoś pseudożółtka :D

Mnie to rozwaliło, karatecy z Kazachstanu 8-

Grochów
04-07-2003, 14:53
Oczywiście,że Krwawy Sport jest debeściak!Zajebisty film!!Oglądałem go ze 20 razy to napewno!Mistrzowski film!!!!!!
Kozacki jest jeszcze "shoot fighting" czy jakoś tak i "breghting fire"czy jakoś tak :P 8)

legart
04-07-2003, 14:58
Karate Kid był fajny 8- , jak ten dziadek-nauczyciel się ruszał zupełnie jak Maxym po pijaku 8- :rotfl:

Kempes
04-07-2003, 15:02
Uwielbiam oglądać filmy ze scenami walki gdzie aktorzy rzeczywiscie wiedzą co robią a nie jest to ''wyprodukowane'' na potrzeby filmu .
Tacy aktorzy jak J.Chan , Van Damme czy Seagal mają lata doświadczen i niesamowite umiejetnosci dzieki którym ich filmowe ''potyczki'' oglada sie z zapartym tchem ;)

Ja preferuje tego drugiego który nogami potrafi wygrać całą bijetyke a moj ulubiony film z jego udziałem ''Lwie Serce'' jest popisem Belga.

pozdr :)

Dżon Łejn
04-07-2003, 15:02
Dla mnie J.Chan jest najlepszy w te klocki :> Choć nie przepadam za tego typu filmami, to produkcje z nim w roli głównej zawsze chętnie oglądam :D

obiektywnie to dobry jest. ale takie walki chana czy jet li to raczej popisy aktorstwa i efektów specjalnych.
walka Bruce Lee i O'Hary to był popisz sztuki walki
qfa coś pięknego :+: :+:
brodacz nawet nie pierdnął
piękna rzecz :D

arczi
04-07-2003, 15:06
Ja bym dodał jeszcze hiciory z mojej młodości: Commando z Arnoldzikiem. Wypas :>
No i jeszcze mój idol z czasów podstawówki: Jean Claude Van Damme. "Lwie serce" wymiata pod każdym względem. Do tego jeszcze "Kickboxer", "Podwójne uderzenie"... i jeszcze kilka innych ale pozapominałem tytuły...

jarcyś
04-07-2003, 18:57
był taki film - rzeźnia . "Najlepsi z najlepszych" - dobre walki były... :]

Mazi
04-07-2003, 19:16
hehe ,każdy zapomniał o "Predatorze" ....:>

Film ten oglądałem dobre kilka lat temu i to chyba raz ,ale z tego co pamiętam to cały ten film to jeden wielki pojedynek .... pamiętam ,że wywarł na mnie nie małe wrażenie :) .

A tak wogole to nie wyobrażam sobie , by koneser filmu nie oglądał "Gwiezdnych wojen" . Film numer 1 ! 8)

*PRZEMO*
05-07-2003, 09:25
"Wejscie Smoka" :+:
nic dodac nic ujac..

nie lubie takich przesadzonych walk typo "przycajony tiger.." czy "aniolki czarliego"-jestem po lekturze 2 czesci.. hehe milo sie oglada szczegolnie po piwie mozna miec ubaff

tak pozatym to b.dobry jest J.Chan badz Jet-Li chociarz ten drugi to zbyt sztywny jest i robi marne wrazenie jak na swoje umiejetnosci.. b.fajne byla scena walki w najnowsyzm filmie "Od kolyski az do grobu" Jet-Li z DMX
tam sie ladnie DMX pral po ryju :D taka typowa walka uliczna nice.. b.fajne ale ogolnie sam film kaszaniasty brak jakiej kolwiek sensownej fabuly a scenarzysta piszac to musial byc chyba na haju ;)

Kempes
05-07-2003, 10:38
Ciekawe że chyba nikt nie wspomniał o Matrixach , szczególnie drugiej części gdzie walk było więcej niż tekstow chyba 8-

Tylko że kto lubi parominutowe bezbarwne ''bicie'' gdzie superman w czerni rozwala wiecej agentów naraz niż Rambo w drugiej części :rotfl:

Sharn
08-07-2003, 14:57
Ciekawe że chyba nikt nie wspomniał o Matrixach , szczególnie drugiej części gdzie walk było więcej niż tekstow chyba 8-

Tylko że kto lubi parominutowe bezbarwne ''bicie'' gdzie superman w czerni rozwala wiecej agentów naraz niż Rambo w drugiej części :rotfl:

Hłe hłe nie wytrzymałem w kinie i nie mogłem przestać się rechotać... Wyobraziłem sobie takiego pacjenta w awanturze... Antimatrix offiacial hooligans... :buhaha:

Endrju
08-07-2003, 15:06

Hłe hłe nie wytrzymałem w kinie i nie mogłem przestać się rechotać... Wyobraziłem sobie takiego pacjenta w awanturze... Antimatrix offiacial hooligans... :buhaha:

gościu bez sprzętu rozwaliłby chyba wszystkich polskich chuliganuf :) naraz może by go wziąść pod nasze skrzydła :buhaha:

Kiju
08-07-2003, 17:42
Moim zdaniem najlepsze sceny walki były w "Stawce większej niz życie"......chodzi mi o ciosy które wyprowadzał Hans Kloss,jakze szybko oszałamiajace ciosy w kark 8-

Gruby
08-07-2003, 18:15
A ogladaliscie taki film jak Karate po Polsku?? :D hehehe chyba jedna scena walki w calym filmie, ale kozacka aktorka w nim zagrala :D

Nazgul
08-07-2003, 19:04
A ogladaliscie taki film jak Karate po Polsku?? :D hehehe chyba jedna scena walki w calym filmie, ale kozacka aktorka w nim zagrala :D

Ja bym chciał, żeby jakiś DOBRY reżyser sfilmował "Dobrego" Łysiaka. To by były sceny walki :)

Ewelina
08-07-2003, 20:10
ogolnie nie przepadam za scenami walki i niestety z tych filmow co zostaly podane to tylko jedne widzialam "Podziemny krag" Po pierwsze nic nie zajarzylam z tego filmu (chyba za bardzo skomplikowany jak na moj mozg) a po drugie to walki byly straszliwe, az carki po plecach przechodzily...

Nazgul
08-07-2003, 20:20
ogolnie nie przepadam za scenami walki i niestety z tych filmow co zostaly podane to tylko jedne widzialam "Podziemny krag" Po pierwsze nic nie zajarzylam z tego filmu (chyba za bardzo skomplikowany jak na moj mozg) a po drugie to walki byly straszliwe, az carki po plecach przechodzily...

A jeszcze a'propos ciarek na plecach przypomniał mi się film pt. "Oni żyją". Też sceny walki super...

Sharn
09-07-2003, 00:39

A jeszcze a'propos ciarek na plecach przypomniał mi się film pt. "Oni żyją". Też sceny walki super...

E ciarki na plecach to mi przyprawiał taki czeski film "Sąsiedzi". Tam była walka - z życiem poprostu... :D

Nazgul
11-07-2003, 07:31

Też go widziałem - ale mi się nie podobał. Jak dla mnie za dużo przemocy a za mało gwałtu... :P