PDA

Zobacz pełną wersję : Rząsa w Partizanie

yusta
03-07-2003, 21:41
Polski piłkarz Tomasz Rząsa, który występował ostatnio w Feyenoordzie Rotterdam, podpisał w czwartek kontrakt z mistrzem Serbii i Czarnogóry - Partizanem Belgrad - poinformował klub.

Rząsa jest pierwszym Polakiem, który będzie występował w Serbii i Czarnogórze.

"Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł występować w tak renomowanym zespole - powiedział Tomasz Rząsa, który tuż po podpisaniu kontraktu wrócił do Warszawy. - Cieszę się, że Partizan będzie walczył w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i ponownie poczuję smak wielkiej europejskiej piłki. Podpisałem umowę na rok, z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata. Rozmowy były bardzo konkretne, szybko doszliśmy do porozumienia w kwestiach finansowych".

Rząsa z Warszawy leci do Holandii, aby uregulować wszelkie sprawy osobiste i pożegnać się z dotychczasowym pracodawcą. "Za kilka dni już będę w Szwajcarii, gdyż tam Partizan będzie na zgrupowaniu. Tam też będę miał okazję, aby dłużej porozmawiać z trenerem Matthaeusem o roli, jaką przeznaczy dla mnie w zespole. Zamieniłem z nim już kilka zdań i widać, że wie o co chodzi w futbolu. Wspomniał tylko, że widzi mnie w roli lewego obrońcy" - dodał zawodnik.

Rząsa nie ma obaw przed wyjazdem w nieznanym Polakom kierunku. "Ktoś musi być pierwszy - podkreślił. - Ale myślę, że wiele nie ryzykuję. Widziałem już miasto i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Na pewno nie będę się nudził, a będę mógł poznać nowy kraj, nową kulturę, ludzi".

Powiem, że szczerze zdziwiło mnie to info. Pewnie dlatego, że to pierwszy Polak w lidze tego kraju.

Kiju
03-07-2003, 22:50
Widac ze Partizan ma sporo kasy,najpierw sciągnoł Mattheausa,zaraz potem Taribo Westa,teraz Rząsa.

Pare dni temu Szachtar Donieck za 5 mln dolarów sciagnoł krola strzelców ligi Jugosławii(obecnie Serbii i Czarnogóry) własnie z Partizana.

Ciekwe kiedy w Polsce doczekamy sie takich nazwisk i tak drogich transferów...czy naprawde Polska jest gorsza od Ukrainy czy tez Serbbi i Czarnogóry? :/

To wielkie nazwiska i transfery budzą ciekawośc kibiców i sciagaja ich na stadiony.Czy u nas ktoś zda sobie z tego sprawe?

...ehhh...

Kawa
03-07-2003, 23:17
Kiju zdwac sobie sprawe, a móc zeralzowac taki transfer to dwie rózne rzeczy niestety...

Kiju
04-07-2003, 10:59
Kiju zdwac sobie sprawe, a móc zeralzowac taki transfer to dwie rózne rzeczy niestety...

Kawa ,mi własnie chodzi o realizacje.Czy naprawde ww panstwa są bogatsze od Polski?Dlaczego tam mozna a u nas nie?To mnie dziwi.
Bo chyba nikt mi nie powie ze w wyniszczonej wojna SiCZ są wieksze mozliwości finansowe.

Kawa
04-07-2003, 11:07

Kawa ,mi własnie chodzi o realizacje.Czy naprawde ww panstwa są bogatsze od Polski?Dlaczego tam mozna a u nas nie?To mnie dziwi.
Bo chyba nikt mi nie powie ze w wyniszczonej wojna SiCZ są wieksze mozliwości finansowe.
Wieksze moze nie, ale chciażby na transferach taki partizan zarabia więcej. Sam napisałes ze sprzedali kogoś za 5 mln.Wczesniej opchneli Kezmana za 17 mln(za ta kase PSV postawiło im ośrodek treningowy). Jugosłowiańskie piłkarstwo jest poza tym wyżej cenioneo od naszego dlatego tez łatwiej przekonać dobrych zawodników do zasilania tamtejszych zespołów.

Kiju
04-07-2003, 11:17
To fakt,22mln $ tylko za dwa transfery...88mln zł 8- ...jest to budzet Wisly Krakow na 4 lata gwarantujacy niemalze co rok Mistrza Polski.

Porownując budzet Widzewa kasa ta wystarczyłaby na 22 lata :oho: .