PDA

Zobacz pełną wersję : To tera cos o HAMERYCE.

Nazgul
03-07-2003, 00:06
Przeklejone z pl.soc.polityka

Wybierz odpowiedzi, które najlepiej charakteryzują Twój pozytywny stosunek do polityki zagranicznej USA oraz innych spraw.

Za każdą odpowiedź `tak' przyznajesz sobie jeden punkt, za odpowiedź `God bless America' dostajesz dwa punkty. Podsumuj je.

Maksimum to 62 punkty. Jeśli uzyskasz 50 punktów, zasługujesz na miano
amerykańskiego patrioty. Powyżej 55 - zostajesz przyjęty na staż do Białego Domu.

Wyniki wyślij na adres rzecznika prasowego amerykańskiej administracji.
Wśród nadesłanych listów rozlosowane zostaną akcje General Electrics.

1. USA to najlepszy kraj na świecie, wzór demokracji i swobód obywatelskich. Nigdy nie produkował ani nie używał broni atomowej i chemicznej. Nie handluje też bronią konwencjonalną, np. minami lądowymi, bombami kasetowymi czy pociskami ze zubożonym uranem. Dlatego Stany mają moralną podstawę do rozbrajania świata.

2. USA nie znały pojęć takich jak apartheid, niewolnictwo, ludobójstwo. Ich
system prawny jest doskonały. Nigdy nie skazano nikogo na śmierć za kolor skóry i brak alibi. Dlatego Stany mają moralną podstawę do wskazywania krajów bandyckich.

3. Uważam, że mina lądowa to świetny wynalazek bo nie zabija, tylko urywa kończyny, oraz dlatego, że większość eksploduje dawno po wojnie masakrując grzybiarzy, rolników i wycieczkowiczów nie niszcząc cennego sprzętu wojskowego. Nie wiem, kto produkuje i sprzedaje najwięcej min. Może jest to Irak?

4. Jeśli w Iraku podstanie parlament, to szyici i sunnici uzgodnią wreszcie
kwestię schedy po Muhammadzie, kwestię imamatu i jego przymiotów, ilości filarów wiary itd. Nie udało im się to od 661 roku tylko dlatego, że
amerykanie im nie pomogli. Każdy kraj dotknięty błogosławioną ręką USA
automagicznie rozwiązuje wszystkie swoje problemy.

5. Armia amerykańska zawsze dokonuje chirurgicznych uderzeń, w których nie giną przypadkowi ludzie. Wierzę w to, bo tak powiedział Waldemar Milewicz w TVP.

6. Każdy przeciwnik wojny popiera wszystkie istniejące dyktatury. Istota
pacyfizmu polega na popieraniu dyktatur.

7. Wszystkie źródła, które podają dane nie odpowiadające moim poglądom są niewiarygodne i lewackie.

8. Media amerykańskie i proamerykańskie są źródłem wiedzy objawionej,
wszystkie inne kłamią.

9. Uważam, że zachodni model demokracji jest uniwersalny i sprawdzi się w każdych warunkach. Bardzo dobrze widać to na przykładzie Afryki, gdzie przymusowe wprowadzenie demokracji partyjnej rozwiązało wszystkie problemy społeczne i polityczne.

10. Jeśli kilkuset mieszkańców Bagdadu cieszyło się przed kamerami z upadku reżimu Saddama, to znaczy że:
(1) wyrażają uczucia wszystkich Irakijczyków, a najbardziej rodzin tych, którzy zginęli
(2) popierają agresję na swój kraj, nie mają nic przeciwko bombardowaniu go co parę lat
(3) lubią USA i nie mogą się doczekać pierwszej restauracji McDonald's.

11. Uważam, że okrągłe stoły i aksamitne rewolucje są dobre dla frajerów.
Szkoda, że USA w 1989 r. nie zbombardowało Polski zabijając `zaledwie' kilka tysięcy ludzi i niszcząc naszą infrastrukturę. Przecież PZPR sama nigdy by się nie rozwiązała.

12. Było mi bardzo przykro, kiedy 11 września zginęło ok. trzech tysięcy
ludzi w WTC. To, że wg FAO codziennie umiera 35,615 dzieci z powodu
niedożywienia i braku dostępu do czystej wody jest mi całkowicie obojętne.

13. Ludzie bogaci mają większe prawo do życia niż ludzie biedni. Człowiek
bez pieniędzy to nie człowiek.

14. Trzeci Świat sam jest sobie winny swojej biedy. Europa nie ma z tym nic wspólnego.

15. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka dotyczy tylko białych i bogatych. Jeśli ktoś nie jest biały, ale jest bogaty, to jest biały.

16. Uważam, że można być jednocześnie lewakiem i pacyfistą. Łatwo mi tak myśleć, bo nie wiem, co znaczą te słowa.

17. Nigdy nie byłem na demonstracji, ale wiem, że polegają one wyłącznie na rzucaniu kamieniami w policjantów. To nieprawda, że telewizje szukają sensacji i jeśli na spokojnej demonstracji pojawi się jeden agresywny gówniarz to 80% dwuminutowego sprawozdania w TV skupi się na jego obezwładnianiu.

18. Jeśli Biały Dom twierdzi, że wprowadzi w Iraku demokrację, to nie
kłamie. Prawdomówność jest dewizą Białego Domu.

19. Tysiące wyjątków od reguły to jeszcze nie powód, żeby ją porzucać.

20. Chinom wolno masakrować Tybet, Rosji wolno masakrować Czeczenię,
Izraelowi wolno masakrować Palestynę. Czemu więc USA i UK miałyby sobie żałować? W końcu też mają broń nuklearną.

21. Uważam, że demonstracje przeciwko wojnie w Iraku to hipokryzja ze strony pacyfistów. W końcu nie demonstrowali przeciwko innym sprawom. Wiem to, ponieważ oglądam Wiadomości i Kamil Durczok słowem o nich nie wspomniał.

22. Wiadomości zawsze wyczerpująco zdają relację z tego, co się dzieje na świecie. A od czasu wynalezienia papieru toaletowego czytanie gazet straciło sens.

23. Społeczeństwo 80:20 to świetny pomysł, zwłaszcza jak się znajdę w tej
dwudziestce.

24. Wiersz Tuwima o wojnie jest głupi i nieaktualny.

25. Każdy przeciwnik wojny jest ćpunem, np. Jan Paweł II.

26. Bush to inteligentny facet. Kiedy powiedział, cytuję, `ogromna większość naszego importu pochodzi spoza naszego kraju' poczułem, że jestem przy nim taki malutki.

27. Sprawiedliwość administracji USA najlepiej charakteryzuje jej stosunek do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Byłby to byt zbędny, bo sądzenie zbrodniarzy wojennych jest generalnie kiepskim pomysłem. Chyba, że MTK ograniczyłby się tylko do sądzenia zbrodniarzy z biednych krajów.

28. Ochrona przyrody to głupota, przecież tlen nie jest potrzebny do życia.

29. Fajnie, że USA usunęły swojego pachołka z Iraku. W końcu to był krwawy dyktator. Inni krwawi dyktatorzy, którzy się nie zbuntowali, mogą spać spokojnie i to jest ok.

30. To nieprawda, że eksperci w głównonurtowych mediach wskazywali, że USA powoduje rozprzestrzenianie się broni masowego rażenia przez swoją ryzykowną politykę.

31. USA nigdy nie fałszowały dokumentów mających być dowodami na produkcję broni chemicznej.

autor: Cezary G. Cerekwicki, cgc@poprostu.pl

legart
03-07-2003, 07:33
Kurde 1 punkt, chyba nie jestem amerykańskim patriotą 8- . A co do tych min to skurwysyństwo, jak można blokować konwencję zakazującą używania min 8- . A ciekawi mnie kiedy w Iraku wybuchnie powszechne powstanie - coś mi się wydaje że Amerykanom uda się to co nie udało się Saddamowi czyli zjednoczą szyitów, sunnitów oraz Kurdów (oczywiście przeciwko sobie).

Radio
03-07-2003, 07:38
No ciekawy przykład socjotechniki. Pomieszanie łez nad biednymi i ucieśnionymi z sieczka z seriali brazylijskich, okraszone jeszcze kilkoma twierdzeniami zielonych i innej lewicy. Z kilkoma sie zgodze nmp z 11 (byłoby już 14 lat po tym i myślę że napewno by było mniej złodzieji).
Punkt 23: niestety to prawda bo te 80% to debile (niestety).
A to że USA chce i potrafi być przywódcą, (boss-em) całego świata to nalezy im tylko zadzdrościć. Chciałbym żeby Polacy tez tak zaczęli myśleć i zaczęli zdobywać.

Beny
03-07-2003, 07:58
No i za to nielubię Stanów (tak jak Włochów za Berloscuniego). Mam nadzieję, że wchodzenie w :* Stanom przez polskich polityków wynika tylko i wyłącznie z tzw. polskiej racji stanu, a nie z chęci osiągnięcia jakiś prywatnych celów.

Rozwalił mnie ten tekst o imporcie :] :buhaha: :rotfl: Że Bush jest ******** to wszyscy wiemy, ale do cholery chyba jacyś doradcy piszą mu tego jego :* przemówienia! No chyba, że idzie na żywioł ;)

takiowaki
03-07-2003, 08:24
No 49

12. Było mi bardzo przykro, kiedy 11 września zginęło ok. trzech tysięcy
ludzi w WTC. To, że wg FAO codziennie umiera 35,615 dzieci z powodu
niedożywienia i braku dostępu do czystej wody jest mi całkowicie obojętne.

Kurcze, jak ja uzywam tego argumentu w dyskusjach to wiekszosc mowi do mnie: "Ale ty jestes obojetny na cierpienia innych" i inne glodne teksty.

WTC bylo najlepszym widowiskiem w historii. Ludzie nie zdaja sobie sprawy, ze kazdego dnia jest kilka, moze nawet kilkadziesiat tego typu tragedii, tylko nie filmuje tego 10294983539486394823 stacji telewizyjnych i nie jest puszczanych na zywo dla 6 miliardow ludzi.

Dlatego pilkarze CFC Rulez!

A co do oskarzen o manipulacje faktow; nie sadze. To tylko uwypuklenie niektorych faktow na zasadzie moze i przejaskrawienia. W kazdym razie ciekawa lektura amen.

piter
03-07-2003, 11:14
Hm....
A mnie zainteresował autor tej wyliczanki (Cezary G. Cerekwicki, cgc@poprostu.pl) a dokładnie jego strona internetowa www.poprostu.pl
I oto co na niej zobaczyłem:

Niesutraszonych pogromców kibli
http://galeria.poprostu.pl/postrzelona/443.jpg

Wspołpracowników fimy zajmującej sie wstawianiem okien
http://galeria.poprostu.pl/postrzelona/37.jpg

Człowieka nie mającego nic do ukrycia
http://galeria.poprostu.pl/postrzelona/1.jpg

Wykładowców najnowszej historii
http://galeria.poprostu.pl/waszyngtonska/wash8.jpg

Kącik dla kochających inaczej
http://katalog.poprostu.pl/Geje_i_lesbijki/

Coś dla Pań z parasolkami
http://katalog.poprostu.pl/Feminizm/

A i dla wrogów czarnych coś sie znajdzie ....
http://katalog.poprostu.pl/Duchowosc/Antyklerykalizm

Szczególnie interesujący jest arykuł w wielce szanowanym pismie "Fakty i Mity"

...

Tak, Pan Cerekwicki i konfratrzy odwalili kawał świetnej roboty...
No, nie????

MaxyM
03-07-2003, 11:25
Hehe, brakuje tam tylko zdjecia Ikonowicza :oho: , na ostatniej imprezie anty-mcdonaldsow, kamera uchwycila jak ciskal w McD. puszkami :] .

Nazgul
03-07-2003, 11:35
Hm....
A mnie zainteresował autor tej wyliczanki (Cezary G. Cerekwicki, cgc@poprostu.pl) a dokładnie jego strona internetowa www.poprostu.pl
I oto co na niej zobaczyłem:
[ciach!]
Tak, Pan Cerekwicki i konfratrzy odwalili kawał świetnej roboty...
No, nie????

Zobaczyłeś zdjęcia o charakterze dokumentalnym (wyrwane z kontekstu) a także linki o charakterze informacyjnym. Ja zobaczyłem tam pare innych linków, których nie zauważyłeś lub nie chciałeś zauważyć - w każdym razie pominąłeś je. Oto one:

http://wiadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1029871598

http://wiadomosci.poprostu.pl/?id=1053167294&row=1048140530

http://wiadomosci.poprostu.pl/?id=1056548193&row=1048140530

http://wiadomosci.poprostu.pl/?act=flt&id=1056292510 - przede wszystkim.

Więcej tez się znajdzie. Poszukajcie, polecam.
Dzięki Piter za zwrócenie uwagi na ten serwis...

MaxyM
03-07-2003, 12:27
Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd w amerykańskim stanie Oklahoma 36-letniego mężczyznę za to, że w momencie aresztowania opluł policjanta - podała telewizja CNN.

Mężczyzna został osadzony w areszcie za "przemoc w domu". Groziła mu za to kara najwyżej roku więzienia. Podczas aresztowania splunął jednak na policjanta, co, według sędziego, mogło grozić przeniesieniem na funkcjonariusza nawet "śmiertelnej choroby". W rezultacie mężczyzna otrzymał najwyższą karę.

Badania lekarskie nie potwierdziły ani u skazanego, ani u poszkodowanego policjanta żadnej choroby zakaźnej. Adwokaci skazanego mężczyzny zapowiedzieli apelację.

takiowaki
03-07-2003, 12:31
Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd w amerykańskim stanie Oklahoma 36-letniego mężczyznę za to, że w momencie aresztowania opluł policjanta - podała telewizja CNN.

Mial szczescie, ze nie dostal dozywocia.

ja bym takiego od razu pod sciane :box:

MaxyM
03-07-2003, 12:34

Mial szczescie, ze nie dostal dozywocia.

ja bym takiego od razu pod sciane :box:

Na karę dożywotniego więzienia...

takiowaki
03-07-2003, 12:41
sie rozpedzielm

czapy :uhuhu: <- b.t.w. swietna ikonka gratuluje :P

Nazgul
03-07-2003, 14:26

Mężczyzna został osadzony w areszcie za "przemoc w domu". Groziła mu za to kara najwyżej roku więzienia. Podczas aresztowania splunął jednak na policjanta, co, według sędziego, mogło grozić przeniesieniem na funkcjonariusza nawet "śmiertelnej choroby". W rezultacie mężczyzna otrzymał najwyższą karę.

Badania lekarskie nie potwierdziły ani u skazanego, ani u poszkodowanego policjanta żadnej choroby zakaźnej. Adwokaci skazanego mężczyzny zapowiedzieli apelację.

Zaraz sie Maksiu dowiesz że stosujesz socjotechniki a to co napisałeś to bzdura :D

piter
03-07-2003, 19:04

Nie mów Andrzeju, że dzięki mnie Światowa Rewolucja Anarchistyczna i jej media dorobiły się kolejnego wyznawcy. :]
Toż męki czyśćcowe mnie nie ominą :P

pozdrowienia
piter

P.S. Ja jestem "piter" (mały). Duży "Piter" to fan Gieksy. ;)

Nazgul
03-07-2003, 19:19

Nie mów Andrzeju, że dzięki mnie Światowa Rewolucja Anarchistyczna i jej media dorobiły się kolejnego wyznawcy. :]
Toż męki czyśćcowe mnie nie ominą :P

pozdrowienia
piter

P.S. Ja jestem "piter" (mały). Duży "Piter" to fan Gieksy. ;)

Każda ideologia ma trochę racji. I z każdej te trochę wybieram. Nie potrafię się podpisać pod jedną jedyną ideologią - poza Legią oczywiście :)

jarcyś
03-07-2003, 19:23
Każda ideologia ma trochę racji. I z każdej te trochę wybieram. Nie potrafię się podpisać pod jedną jedyną ideologią - poza Legią oczywiście :)

anarchizm , wegetarianizm , pacyfizm - wszystko ...

ale na Boga ... NIE FEMINIZM !

Ewelina
03-07-2003, 20:26
heheh moge sie uznac za amerykanska patriotke :) :)

a co do McDonalda jako firmy amerykanskiej to jest chyba najwieksza porazka tego kraju. Nie wiem jak to w Stanach wyglada ale tu w Polsce to jest wyzysk ludzi, wielkie zgrupowanie idiotow ( nie wszyscy oczywiscie) i tak dalej. Powiem jedno: jakby ktos wiedzial jak to jest wszystko robione to by w zyciu tego nie zjadl :)

mam nadzieje ze nie pojde do wiezienia za ta reklame :) ;)

ems
04-07-2003, 01:05
e tam ,swedzenie :)) u nas McDonald jest jednym z lepszych w Europie, wszedzie indziej to brod smrod i beznadziejny smak

Q_(L)
04-07-2003, 08:40
heheh moge sie uznac za amerykanska patriotke :) :)

a co do McDonalda jako firmy amerykanskiej to jest chyba najwieksza porazka tego kraju. Nie wiem jak to w Stanach wyglada ale tu w Polsce to jest wyzysk ludzi, wielkie zgrupowanie idiotow ( nie wszyscy oczywiscie) i tak dalej. Powiem jedno: jakby ktos wiedzial jak to jest wszystko robione to by w zyciu tego nie zjadl :)

mam nadzieje ze nie pojde do wiezienia za ta reklame :) ;)

W USA McD to "restauracja" drugiej, a nawet trzeciej kategorii...
Dodatkowo Cola śmierdzi chlorem, ale tak, że się jej nie da pic (przynajmniej ja nie moglem)
Dodatkowo czekałem na zestaw kilka(nascie) minut, az zainteresował się menago tego interesu i mnie przepraszał - dostalem jakies ciastko i talon na darmowa kanapke...

Raz kupowałem tez jedzenie w KFC... 8- poprosiłem o niestandardowe zamowienie (nie było go w "menu"). Sprzedawca zaczął się nerwowo rozglądać za swoim menago, bo nie wiedeział o co mi chodzi 8-
W koncu musiałem kupic jakis zestaw, bo inaczej nie sprzedawali... 8-

Q_(L)
04-07-2003, 08:44
e tam ,swedzenie :)) u nas McDonald jest jednym z lepszych w Europie, wszedzie indziej to brod smrod i beznadziejny smak

Nie wiem jak w Europie 8- , ale w Egipcie np McD ma całkiem niezły zmak i czyściutko...
Dodam, że to najbardziej oblegana knajpa w nocy... :rotfl:

Nazgul
05-07-2003, 15:14

anarchizm , wegetarianizm , pacyfizm - wszystko ...
ale na Boga ... NIE FEMINIZM !

Feminizm to mrzonka, bajka dla grzecznych dzieci. Dopóki feministki nie zażądają:

1) Dla kobiet - stanowisk służbowych zajętych dziś wyłącznie przez mężczyzn (robotnik torowy, górnik przodowy, hutnik - wytapiacz, walcownik i temu podobne)
2) Dla mężczyzn - obowiązku rodzenia i karmienia piersią

Dopóty będzie je można spokojnie i bez najmniejszego cienia poczucia winy wysyłać na drzewo. A jak zażądają - wyśle się je do czubków :D

Radio
05-07-2003, 20:44
E Q_(L) nie przesadzaj wielu Amerykanów żre w MC. Że to gówno to wiem ale czasmi trzeba i to zjeść żeby wiedzieć jak gówno samkuje :) (chyba masohizuje). Dlaczego Mc? bo jest tani. Jeżli ja miałbym dać 100 baksów za potrawę którą za 50 złotych dostanę w restauracji (nie najlepszej nie najgorszej) to dzięki. Ludziska wolą iść do Mc i za 5 baksów kupić Hamburgera .... lub kilkanaście (też widziałem). A mistrzostrwem Amerykańców jest wciśnięcie tego ścierwa wszystkim i jeszcze za to podziękują.