PDA

Zobacz pełną wersję : Sędziowskie błędy

Eda
17-05-2005, 22:08
Oglądając mecz PP miedzy Wisłą a Pogonią wpadł mi do głowy pomysł na nowy temat.
Tutaj bedziemy mówić o błędach sedziowskich które mają napewno znaczący wpływ na brzebieg meczu a nawet wynik spotkania. Bedziemy dyskusować czy sędzia popełnił błąd a może słusznie ocenił sytuacje.
Ja mam juz piersze przykłady:
1. Ewidentny karny dla Pogoni w meczu o którym wcześniej pisałam.
2. Niesportowe zachowanie w dwóch sytuacjach ze strony Wiślaków, które nie zostało w żaden sposób ukarane. :sedzia:
3. Czeste błedy przy spalonych (np. w sytuacji Brożka spalonego nie było):efoch:

Didek
17-05-2005, 22:33
Wezcie przestancie to polskie sedziwanie to jest:/ No coments WSZYSTKO DRUKUJĄ JAK LECI!!

Kocur
17-05-2005, 22:34
och, jak to dobrze być obiektywnym :oczko:

już późno a rano trzeba do pracy ale jak siąde to jutro Ci wypiszę 10 "obiektywnych" błędów w drugą stronę - ale czy to ma sens ? :hmm:

czarne krasnoludki dzisiaj wialiły kichę w obie strony i jak nie karny to 30 min wcześniej Zieńczuk szedł sam na sam a ktoś się zachłysnał własną śliną i kichnał w gwizdek - ostatnie miesiace to plaga pomyłek i wszystkie wyliczanki sa o dupę robić

amen

RadO
17-05-2005, 22:46
Dokładnie Kocur!

Polskcy sędziowie nie drukują - oni są zatrwarzająco nieudolni!!! Chociaż Listkiewicz będzie mówił, żę "Polscy sędziowie nie są gorsi od innych" - dziwne, że to inni sędziują w Europie, a nie nasi...

A przechodząc do sprawy to grzechy główne polskich sędziów to:
1. Zbyt ochocze podnoszenie chorągiewek przy spalonych.
2. Brak odwagi przy podejmowaniu decyzji (zwłaszcza jeżeli idzie o czerwone kartki i karne - przykład dzisiejszy mecz Wisły z Pogonią)
3. Kiedy ostatni raz dostał ktoś kartkę za grę na czas przed 80 minutą? (Pamiętacie bramkarza Ruchu Chorzów, który od 1 minuty ustawiał piłkę tak długo, aż mu się znudziło). W normalnych ligach widziałem takie sankcje w pierwszych fragmentach meczu...
4. Notoryczna brak współpracy głównego z liniowymi - tzn. współpraca ogranicza się do spalonych i autów....

Nie wiem czy to kwestia szkolenia czy czegoś innego ale tak jest...

Kocur
17-05-2005, 23:09
może za każdy kartonik sędziowie płacą karę do PZPN :hyhy:

ale aż strach się bać - 2 albo 3 jest zawieszonych i do najbliższej kolejki została cała "śmietanka"

ciekawe kogo nam przywalą na Łazienkowską w niedziele 8)
bo dojdzie do tego że na trzy cztery wbiegnie na boisko 10 tys luda i i sklepie "Świstaka" :ucieszony:

Smetny
17-05-2005, 23:22
Na PZPN można liczyc, może będzie Cwalina, albo jakiś debiutant.

yusta
17-05-2005, 23:48
Heh..
Jak patrzę sobie na sędziowanie w 1 lidze, to nie dziwię się, że mam problemy żeby znaleźć dobrych sędziów na Ligę Fanów.

Sokol
18-05-2005, 07:20
Wniosek ŁKS Łódź odrzucony
Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej odrzuciła we wtorek wniosek ŁKS Łódź o kasację postanowienia, nakazującego dokończenie przerwanego meczu z Kujawiakiem Włocławek od 64. minuty z uwzględnieniem kartek pokazanych łódzkim piłkarzom.

Decyzja związku jest ostateczna. "Informację o podjętej decyzji otrzymał obecny w Warszawie wiceprezes ŁKS Mirosław Wróblewski. Oznacza to, że mecz zostanie dokończony 24 maja o godzinie 17.00" - powiedział PAP rzecznik prasowy ŁKS Marcin Durasik.

Przewodniczący składu orzekającego NKO Józef Maliszewski powiedział, że podstawą uznania kasacji mogło być tylko rażące naruszenie przepisów PZPN przez organ orzekający w drugiej instancji. "Oceniając wniosek złożony przez łódzki klub nie dopatrzyliśmy się rażącego naruszenia przepisów. W tej sytuacji postanowiliśmy decyzję z 13 maja uznać za zasadną" - powiedział Maliszewski.

ŁKS złożył wniosek o kasację postanowienia po piątkowej decyzji NKO, która uznała, że przerwany 23 kwietnia mecz Kujawiak - ŁKS nie zostanie powtórzony w całości, ale wznowiony od 64. minuty. Decyzją NKO, nie mogą w nim zagrać zawodnicy ukarani czerwonymi kartkami. W momencie przerwania meczu Kujawiak prowadził 1:0, a na boisku było tylko siedmiu piłkarzy ŁKS. Czerwone kartki otrzymali bowiem Paweł Golański, Robert Sierant, Igor Sypniewski i Rafał Niżnik.

Po ukaraniu czerwoną kartką Niżnika sędzia zakończył mecz. Kilkadziesiąt minut później delegat PZPN Sylwester Wiśniewski poinformował, że arbiter Zbigniew Rutkowski przerwał spotkanie, ponieważ czuł się zagrożony przez piłkarzy ŁKS.

Powołana przez prezesa PZPN specjalna komisja uznała, że nie było podstaw do przedwczesnego przerwania meczu i nie było żadnego zagrożenia arbitra ze strony piłkarzy i kibiców ŁKS. Podkreśliła ponadto, że poziom sędziowania meczu był zbyt niski, jak na tę klasę rozgrywkową.

10 maja Wydział Gier PZPN postanowił, że mecz zostanie powtórzony w całości, a zespoły zaczną go w kompletnych składach. Od tej decyzji odwołali się działacze Kujawiaka

w polskiej pilce juz nic mnie nie zaskoczy :efoch:

Mazi
18-05-2005, 22:01
http://sport.onet.pl/1099798,wiadomosci.html

Kocur
18-05-2005, 22:09
Trochę się Pogoń wypuściła ... :roll:

Czy Chelsea domaga się powtórki meczu ?
Czy Wisła domagała się powtórki jak jej zawodnik Pogonii ręką strzelił ?
Straciłem w STS 5 tys zł - moja rodzina również, czuje sie okradziony...

a tak na serio - nie schizujmy :slucha:

zaraz trzeba będzie powtarzać co drugi mecz kolejki bo takie wały kręcą
może ten mecz pokaże ludziom co za dno jest w poziomie sędziowania

ale to oświadczenie - troszkę jak małe dzieci - niejedna drużyna została juz skrzywdzona i nikt nie robił takich jaj z tego, to Polska właśnie ... :/

Latin
18-05-2005, 22:21
Temat po dzisiejszym meczu Legia-Lech bardzo na czasie 8)

Mini
19-05-2005, 10:05
List do prezesa Listkiewicza podpisało 17 graczy, którzy wystąpili we wtorek w Krakowie.

i w 17 nie dali rady???

Mini
19-05-2005, 18:43
zaraz trzeba będzie powtarzać co drugi mecz kolejki bo takie wały kręcą
może ten mecz pokaże ludziom co za dno jest w poziomie sędziowania

ale to oświadczenie - troszkę jak małe dzieci - niejedna drużyna została juz skrzywdzona i nikt nie robił takich jaj z tego, to Polska właśnie ... :/

ale Błaszczykowskiemu mogliby kare przyjebać. nie było kary od sędziego wiec może mu pzpn przypierdolić pare tysiecy i ze 3 mecze za kure..o, bo to już nie jest głupota. i nie mówcie że to niechcący. nawet Świerczewski tak nie robi....

Latin
19-05-2005, 20:09
Temat po dzisiejszym meczu Legia-Lech bardzo na czasie 8)

No to słuchamy :)
1.Niesłuszna kartka Scherfchena
2.Nie wywalenie Kaczorowskiego za symulowanie.
3.Brak kartki dla Szali za wyjebanie łokciem.

Bez napinki 8)

Domino23
19-05-2005, 20:36
1.Niesłuszna kartka Scherfchena
2.Nie wywalenie Kaczorowskiego za symulowanie.
3.Brak kartki dla Szali za wyjebanie łokciem.

Bez napinki 8)

1. Co do tego zgoda, choć trzeba przyznać że Magic wykazał się talentem aktorskim :lol2:
2. Tutaj po obejrzeniu powtórek nie jestem pewien czy na 100% faulu nie było, Kaczorowski wiedział że ma żółtą już i chyba nie ryzykowałby...choć kto wie, może to miał być sabotaż :zlosliwy:
3. Wydaję mi się że nie było to celowe uderzenie, Zakrzewski ciagnal za koszulkę Szalę i ten chciał się wyrwac.....aczkolwiek obiektywnie trzeba przyznać że u Szali czasem te łokcie pracują za dużo...

Co do rzutów wolnych po których padły bramki uwazam że oba słusznie podyktowane.
Podsumowując sędzie pomylił się może kilka razy ale niech Lechici nie bedą śmieszni płaczącz że wypaczył wynik meczu :kurde:
Świerczewski płakał że sędzia im żadnych wolnych pod naszą bramką nie dyktował, ale jak miał dyktować jak Lech żadko kiedy przebywał pod polem karnym Legii :hyhy:

Podróżnik
20-05-2005, 10:39
1. Ewidentny karny dla Pogoni w meczu o którym wcześniej pisałam.
2. Niesportowe zachowanie w dwóch sytuacjach ze strony Wiślaków, które nie zostało w żaden sposób ukarane. :sedzia:

Mimo wszystko proponuje łaskawym okiem spojrzeć na tego pana bo być może dzieki jego pomyłkom Legia zagra w Pucharach :hyhy:
Wystarczy nam 4 miejsce w lidze i oczywiście Wisła musi awansować do finału (żebyśmy nie musieli czekać na wygraną Groclinu z Koroną)

dude
20-05-2005, 20:00
Podsumowując sędzie pomylił się może kilka razy ale niech Lechici nie bedą śmieszni płaczącz że wypaczył wynik meczu :kurde:

Błędów było dużo. Nie kilka. I nie tylko te które wymienił Wiślak.
Pierwsze z brzegu: wolne, nieprzerwanie meczu po rzuceniu rac na murawę, nieprzedłużenie meczu.
Oczywiście winą za przegrany mecz nie obarczam sędziego.
Ale jeśli już się czepiacie złego sędziowania to warto spojrzeć również na swoje mecze.

Eda
20-05-2005, 21:08
Jakoś mam wrażenie, że po meczu Legia-Wisła w niedziele będzie dużo do komentowania :zdziwiony:

Dyzio
21-05-2005, 07:58
Mam nadzieje ze sędzia nie bedzie po raz kolejny bohaterem meczu bo szkoda by było gdyby o takim meczu mówiono tylko w kontekscie sędziowania a nie wrażen sportowych :D

R.
08-12-2012, 15:23
Nudzi Ci się czy upośledzony jesteś?