PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowania Legii do nowego sezonu

Raffi
01-07-2003, 23:55
No, tradycyjny doroczny temat czas zacząć, bo nasi dzielni kopacze wyjechali właśnie na zgrupowanie do Białej Podlaskiej.

Legia wyjechała na zgrupowanie
mac 01-07-2003, ostatnia aktualizacja 01-07-2003 20:19

We wtorek ok. godz. 16 piłkarze Legii pojechali na zgrupowanie do Białej Podlaskiej. Tego samego dnia oficjalnie zawodnikami stołecznego klubu zostali Tomasz Sokołowski II i Andrzej Krzyształowicz, którzy podpisali dwuletnie umowy. Na środę zaplanowano mecz sparingowy, ale z powodów niezależnych zapewne się nie odbędzie

Po treningu i obiedzie na Torwarze do autokaru wsiadło 25 piłkarzy. Zabrakło w nim miejsca dla dwóch piłkarzy mających w CV wpisany tytuł mistrza Europy juniorów. Paweł Golański przed rundą wiosenną przyszedł z ŁKS, Łukasz Mierzejewski właśnie do tego klubu był ostatnio wypożyczony. Obaj w sobotę zaczęli treningi z Legią, ale nie znaleźli uznania w oczach trenera Dariusza Kubickiego. Tak jak Maciej Wojtaś, który wrócił z wypożyczenia do olsztyńskiego Stomilu. On jednak mógł być przyzwyczajony do takiej sytuacji, bowiem już nie pierwszy raz rozpoczyna przygotowania z warszawskim zespołem, a potem jak kogoś trzeba odrzucić, to zawsze pada na niego. Tym razem los oszczędził Adama Cieślińskiego (razem z Wojtasiem był wypożyczony do Stomilu, przez pewien czas był w czołówce strzelców II ligi).

Cieśliński to jednak dopiero czwarty napastnik w Legii, bo jeżeli nic się nie zmieni, to znaczy nikt już nie odejdzie, zdecydowany priorytet przy ustalaniu składu będą mieli Marek Saganowski, Stanko Svitlica i Marcin Mięciel. Ten ostatni miał znaleźć sobie zagraniczny klub, ale pojechał do Białej Podlaskiej. - Nie wiem, co będzie dalej. Na razie trenuję z Legią i czekam na to, co się wydarzy - powiedział zdecydowanie wyróżniający się z grupy napastnik - nawet ubiorem, wczoraj wszyscy legionisci paradowali w szarych koszulkach, a on jeden w czarnej.

Nowe twarze w zespole w porównaniu do poprzedniego sezonu to także bramkarz Andrzej Krzyształowicz, Dickson Choto (Zimbabwe), Andrija Balajić (Chorwat na testach - wygląda na to, że w Legii zostanie. Wtedy defensywa stołecznego zespołu będzie już najstarszą nie tylko w kraju, Europie, ale chyba i na świecie - Jacek Zieliński i Marek Jóźwiak mają po 36 lat, Balajić 31 i niewiele pomoże dobranie czwartego znacznie młodszego), Adam Gmitrzuk z rezerwowego zespołu Legii trenowanego w ubiegłym sezonie przez obecnego Krzysztofa Gawarę, asystenta Kubickiego oraz Mięciel i Mariusz Piekarski (ci dwaj jednak świetnie znani przy Łazienkowskiej).

Dla ostatniego z wymienionych to już chyba ostatnia szansa powrotu do kariery. Nawet gdy Legia sięgała po mistrzostwo, nie grał za wiele. Nie lubił go specjalnie poprzedni trener Dragomir Okuka, ale nawet gdyby lubił, też by niewiele pomogło, bo jak Piekarski tylko zaczynał trenować, zaraz bywał kontuzjowany. - Chcę grać w Legii. Do rozpoczęcia ligi odbuduję formę - stwierdził środkowy pomocnik. Problem tylko w tym, że szukająca oszczędności Legia chce wyraźnie obniżyć mu kontrakt, powołując się na nieadekwatną do zarobków formę sportową. Na razie sprawa jest w zawieszeniu.

Na zgrupowanie z lekkimi urazami wyjechali Aleksandar Vuković i Marek Jóźwiak. - Boli mnie pięta, ale szybko mi przejdzie. Już w środę powinienem normalnie trenować - stwierdził serbski pomocnik. Gorzej, i to nie tylko na pierwszy rzut oka, wygląda sprawa z Jóźwiakiem. Do autokaru wsiadał ze stabilizatorem na nodze. - Mam zapalenie kaletki w kolanie. To efekt ciężkich treningów u Dragomira Okuki - powiedział obrońca - i trudno stwierdzić, czy w tym drugim zdaniu tak do końca żartował.

Autokar z legionistami do pensjonatu Złota Rybka w położonej ok. 160 km od stolicy Białej Podlaskiej dotarł ok. godz. 19. Już na środę zaplanowano mecz sparingowy z jedną z drużyn czwartoligowych. Ponieważ jednak mamy czas urlopów, są trudności ze znalezieniem sparingpartnera i nie wiadomo, czy nie skończy się na treningach. Pewne natomiast jest, że w niedzielę Legia spotka się z Orlętami. W Łukowie - rodzinnej miejscowości Cezarego Kucharskiego, który ma zagrać kilka minut na pożegnanie przed wyjazdem do greckiego Iraklisu Saloniki.

Również wczoraj w PZPN rozpatrywano wniosek Dospelu Katowice o rozwiązanie kontraktu z Moussą Yahayą wypożyczonym tam przez Legię na rok. - Nie znaczy to, że piłkarz jest znowu naszą własnością. Znaczy to, że my wobec niego nie mamy żadnych obowiązków. Nas ta sprawa nie interesuje - stwierdził Edward Trylnik, prezes stołecznego klubu.

25 w Białej Podlaskiej

Bramkarze: Artur Boruc, Andrzej Krzyształowicz, Łukasz Załuska

Obrońcy: Andrija Balajić, Dickson Choto, Dariusz Dudek, Adam Gmitrzuk, Tomasz Jarzębowski, Marek Jóźwiak, Marcin Rosłoń, Wojciech Szala, Jacek Zieliński

Pomocnicy: Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Mariusz Piekarski, Tomasz Sokołowski I, Tomasz Sokołowski II, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Radosław Wróblewski, Mariusz Zganiacz

Napastnicy: Adam Cieśliński, Marcin Mięciel, Marek Saganowski, Stanko Svitlica

Przygotowania Legii

1-8.07 - Zgrupowanie w Białej Podlaskiej
3.07 - sparing (odwołany?)

6.07 - Orlęta Łuków
9.07 - ŁKS Łódź (w Warszawie)

11-27.07 - Zgrupowanie we Francji

12.07 - FC Rennes (I liga)

13.07 - FC Nantes (I liga)

14.07 - FC Niort (II liga)

19.07 - Le Havre (I liga)

23.07 - FC Beauvis (II liga)

26.07 - RC Lens (I liga)
30.07 - mecz z zespołem III ligi

2.08 - Gawin Międzybórz ( na boisku przeciwnika)

9.08 - rozpoczęcie ligi, mecz z Odrą w Wodzisławiu

Ostry
02-07-2003, 11:17
W ogóle nie rozumiem dlaczego Kuba nie chce nawet dać szansy na zgupowaniu Mierzejewskiemu i Golańskiemu :hmm: Nie sądzę,aby taki Gmitrzuk był lepszy od Golańskiego.Żal mi Łukasza,bardzo na niego liczyłem.Myślałem,że w końcu dostanie prawdziwą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Kempes
02-07-2003, 11:37
Cholera no to wzioł Rosłońa ,a Golańskiego pominoł...dla mnie tu zero logiki chryste.

C@mo
02-07-2003, 12:54
Cholera no to wzioł Rosłońa ,a Golańskiego pominoł...dla mnie tu zero logiki chryste.

moze sie lepiej prezentowal , tza Kubie zaufac wkoncu to on ich codzienie obsrewuje i na pewno stara sie by Legia byla jak najsilniejsza

Ostry
02-07-2003, 14:16
Jutro sparing!

Już jutro legioniści zagrają swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na boisku ośrodka piłkarskiego przy ulicy Warszawskiej. –„W tej chwili trudno mi jest powiedźeć, z kim zagramy”- mówi kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki.
Autor: Jacol i Sosna

źródło:LegiaLive

No to ciekawe z kim zagramy :) Swoją drogą nie wiedzieć z kim się gra następnego dnia sparing to trochę dziwne ;)

Beny
02-07-2003, 14:26
Jutro sparing!

Już jutro legioniści zagrają swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 na boisku ośrodka piłkarskiego przy ulicy Warszawskiej. –„W tej chwili trudno mi jest powiedźeć, z kim zagramy”- mówi kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki.
Autor: Jacol i Sosna

źródło:LegiaLive

No to ciekawe z kim zagramy :) Swoją drogą nie wiedzieć z kim się gra następnego dnia sparing to trochę dziwne ;)

To i tak lepiej niż nie wiedzieć z kim się grało poprzedniego dnia :rotfl:
A i tak pewnie sie skończy na wewnętrznej gierce, bo "nie było chętnych do gry".

Egzekutor
02-07-2003, 15:16
Mierzej już jest u nas parę lat, a nigdy nie dostał szansy. Obawiam się, że przez to będzie kolejnym zmarnowanym talentem. Pogra w rezerwach, potem odejdzie do Odry albo Szczakowianki i przy pierwszej okazji wp***li nam hattricka :(

Raffi
03-07-2003, 19:14
Cresovia 0-17 Legia

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Białej Podlaskiej pomiędzy V-ligową Cresovią Siemiatycze a Legią Warszawa, górą był zespół stołeczny. Legioniści rozgromili rywala 17-0!

Bramki:
4 - Mięciel
4 - Surma
2 - Saganowski
2 - Zganiacz
2 - Cieśliński
1 - Vuković
1 - Wróblewski

Jednego gola ominełem bo trudno znaleźć kto go strzelił.

Ostry
03-07-2003, 20:23
Mimo,iż to tylko bliżej nieznana Cresovia,to wynik tego meczu mnie ucieszył :) Strzelić 17 bramek też trzeba umieć. ;)

dyha
03-07-2003, 20:51
Cresovia 0-17 Legia

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Białej Podlaskiej pomiędzy V-ligową Cresovią Siemiatycze a Legią Warszawa, górą był zespół stołeczny. Legioniści rozgromili rywala 17-0!

Bramki:
4 - Mięciel
4 - Surma
2 - Saganowski
2 - Zganiacz
2 - Cieśliński
1 - Vuković
1 - Wróblewski

Jednego gola ominełem bo trudno znaleźć kto go strzelił.

z tego co jest na Legialive to Sagan strzelił 5 a Surma 2 , i ten jeden gol sie znalazł :D

Kawa
03-07-2003, 21:28
A onet ma jeszcze inne dane;
Bramki zdobyli: Marek Saganowski 5, Marcin Mięciel 3, Adam Cieśliński 3, Łukasz Surma 2, Mariusz Zganiacz 2, Aleksandar Vuković 1, Radosław Wróblewski 1.

Kto by nie strzelił to akat spisał sie dość dobrze, mam tylko nadzjeje ze z mocniejszymi przeciwnikami bedzie równie dobrze : :)

Toudi
03-07-2003, 21:30
17:0!!! Wynik mówi sam za siebie, nieważne że był to zespół z 4 czy 5 ligi. Nie jest łatwo strzelić 17 bramek. Zobaczymy co pokażą w meczach z drużynami z Francji, które też nie sa najsilniejsze. Jeżeli dojdzie do tych meczy, bo w tamtym roku jakos kilku lepszych przeciwników (czyt. zespołów) się wycofało :zly:

marecki
03-07-2003, 21:32
1 ,2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,7 ,8 ,9 ,10 ,11,12,13, 14 ,15 ,16 ,17 ... MALO! ;)

Nie no gicior :D dotychczas jak gralismy z takimi lamusami ,to nie przekraczalismy 10 :)

Aureliusz
03-07-2003, 21:33
A onet ma jeszcze inne dane;
Bramki zdobyli: Marek Saganowski 5, Marcin Mięciel 3, Adam Cieśliński 3, Łukasz Surma 2, Mariusz Zganiacz 2, Aleksandar Vuković 1, Radosław Wróblewski 1.

Kto by nie strzelił to akat spisał sie dość dobrze, mam tylko nadzjeje ze z mocniejszymi przeciwnikami bedzie równie dobrze : :)
No jakby tak wiśle strzelić tylko 13 :rotfl: to by Legia poiła swój ligowy rekordowy wynik w historii (Legia-wisła 12:0 w roku 1956)

Mrozik
03-07-2003, 22:01
Przeciwnik może nie najmocniejszy, ale nawet takiemu nie jest łatwo strzelić tyle goli. Żaden z zawodników nie chciał nic udowadniać, wszyscy bardzo się starali - mówił trener Legii Dariusz Kubicki po wygranym 17:0 sparingu z zespołem V ligi Cresovią Siemiatycze podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej. Kontuzji w 5. minucie doznał jednak Stanko Svitlica

Serb naciągnął mięsień czworogłowy i dziś pojedzie do Warszawy na badanie USG. - Mamy nadzieję, że to nic poważnego, ale lepiej dmuchać na zimne. Na razie nasz doktor robi mu "jeżyka", czyli zastrzyki ze wszystkich stron - opowiadał Kubicki, dla którego był to pierwszy po odejściu Dragomira Okuki mecz w roli pierwszego trenera.

Svitlicę zastąpił Marcin Mięciel. Podobnie jak król strzelców polskiej ekstraklasy nie jest jeszcze pewny, czy zostanie w Legii, bo ciągle liczy na transfer zagraniczny. Ale mimo to trenuje z pełnym zaangażowaniem. Kilka jego dwójkowych akcji z Markiem Saganowskim było pierwszej jakości. A ten drugi okazał się gwiazdą spotkania. W czwartkowe popołudnie trafiał do siatki aż pięciokrotnie.

W drugiej połowie wystąpił narzekający ostatnio na uraz kolana Marek Jóźwiak. Tym razem nie zagrał natomiast Artur Boruc. Młodemu bramkarzowi zaaplikowano dodatkowe zajęcia treningowe. Szkoleniowcy woleli w trakcie meczu uważniej przyjrzeć się Łukaszowi Załusce i nowemu w zespole Andrzejowi Krzyształowiczowi.

A w stolicy Rada Warszawy miała obradować nad powstaniem spółki, której celem będzie wybudowanie nowoczesnego stadionu na miejscu tego, gdzie stoi obecny stadion Legii. Ponieważ jednak ten punkt był daleko w porządku obrad, nie zdążono nim się zająć. Jest natomiast szansa, że zostanie rozpatrzony dzisiaj.

Legia Warszawa - Cresovia Siemiatycze 17:0 (9:0). Bramki: Saganowski 5, Mięciel i Cieśliński po 3, Surma i Zganiacz po 2, Vuković i Wróblewski 1.

Skład Legii. I połowa: Załuska - Szala, Zieliński, Choto, Balajić - Sokołowski I, Surma, Vuković, Kiełbowicz - Svitlica (5. Mięciel), Saganowski. II połowa: Krzyształowicz - Jarzębowski, Jóźwiak, Dudek, Balajić (60. Gmitrzuk) - Sokołowski II, Zganiacz, Magiera, Wróblewski - Mięciel (55. Rosłoń), Cieśliński.

Nie wiem czy ta kontuzja nie odstarszy potencjalnych nabywców Svitlicy :)

PRASKI
05-07-2003, 15:13
no to może maly TYPEREK odnośnie sparingów 8)

Raffi
06-07-2003, 18:44
Orlęta Łuków 1-5 Legia Warszawa
W dzisiejszym sparingu Legia Warszawa pokonała Orlęta Łuków 5-1, prowadząc do przerwy 2-1. Gole do przerwy zdobywali: 11 i 35 min. Saganowski(Legia) oraz 15 min. Cezary Kucharski(Orlęta). Po przerwie strzelała już tylko Legia: 66 i 81 min. Zganiacz oraz 75 min. Wróblewski.
Trener Legii dokonał następujących zmian: 30 min. - Boruc(Załuska), 46 min. - Zieliński(Jóźwiak), Vuković(Zganiacz), Jarzębowski(Magiera), Sokołowski(Wróblewski), 61 min. - Załsuka(Krzyształowicz), Dudek(Choto), Piekarski(Mięciel), Gmitrzuk(Szala).

Mecz uświetnił jubileusz 80-lecia klubu Orlęta Łuków. W drużynie z Łukowa gościnie wystąpili wychowankowie tego klubu – Cezary Kucharski (AÓ Iraklís - Grecja) , Grzegorz Sitnicki (Leonidio - Grecja), Dariusz Solnica (Aluminium Konin).
W meczu nie zagrali Surma (chory), Svitlica (kontuzja).

Za Legialive! i legia.net

Ostry
06-07-2003, 19:20
No i to jest kolejna miła wiadomość :) Cieszy mnie dobra skuteczność Sagana i Zganiacza.
Teraz czekam na środowy sparing z ŁKSem.Wybiera się ktoś na ten mecz?

krollek
07-07-2003, 11:35
Legia nadal dużo strzela

Po niedawnym zwycięstwie 17:0 nad Kresowią Siemiatycze Legia Warszawa tym razem skromniej, ale również efektownie odprawiła z bagażem bramek inny IV-ligowy zespół - Orlęta Łuków.

Podczas rozegranego w Łukowie meczu dla Legii bramki zdobyli: Marek Sananowski (dwie), Mariusz Zganiacz (dwie) i Radosław Wróblewski.
Sagan formy nie traci :)

Raffi
09-07-2003, 21:19
Sagan formy nie traci vol. 3 :
(za www.gazeta.pl )

Legia - ŁKS 3:0

Robert Błoński 09-07-2003, ostatnia aktualizacja 09-07-2003 16:41

Byłbym zaniepokojony, gdyby miesiąc przed ligą moi piłkarze już mieli świeżość, szybkość i dynamikę taką, jakiej oczekują w meczach o punkty - mówił trener Legii Dariusz Kubicki po wygranym 3:0 sparingu z II-ligowym ŁKS. Nie wiadomo, czy w klubie zostanie Dickson Choto. Trwają negocjacje z jego menedżerem.

Jako że do rozpoczęcia sezonu został prawie miesiąc (inauguracja ligi 9 sierpnia, Legia gra w Wodzisławiu, tydzień wcześniej w Pucharze Polski z Tłokami Gorzyce albo Lublinianką), nie ma więc znaczenia obecna forma piłkarzy. Jedni grają lepiej, inni gorzej. Generalnie w meczu z ŁKS tych drugich było więcej.

System 4-4-2 jest wdrażany, ale jeszcze nie wdrożony. Szwankują np. ofensywne wejścia i dokładne dośrodkowania bocznych obrońców (brak tego). Piłkarze nie mają szybkości, świeżości i dynamiki. Było to widać na tle przestraszonych, ale ambitnych graczy ŁKS. "Młode chłopaki, to biegają" - komentowali poczynania legionistów w pierwszej połowie kibice.

- I tacy "przymuleni" będziemy jeszcze przynajmniej przez tydzień. Będziemy czuć to bieganie w Białej Podlaskiej - mówił Aleksandar Vuković. - Kiedyś musimy być zmęczeni po takich treningach. Oby tylko ten stan nie trwał do końca rundy.

Ozdobą pierwszej połowy i całego meczu był pierwszy gol. Tuż przed końcem pierwszej nudnej i sennej połowy Marek Saganowski kapitalnym strzałem przewrotką zdobył gola. Stał na spalonym, ale asystentce sędziego Marcina Borskiego tak podobało się uderzenie Saganowskiego, że nie podniosła chorągiewki.
W drugiej połowie "Sagan" strzelił kolejną bramkę - głową, po dośrodkowaniu Tomasza Sokołowskiego I, który także miał asystę przy golu Adama Cieślińskiego. To właśnie strzał "Sokoła" dobił napastnik grający w poprzednim sezonie w IV-ligowych rezerwach.

Po meczu najbardziej obleganym piłkarzem był Saganowski. Nic dziwnego, w trzech meczach sparingowych strzelił dziewięć bramek. - Zaczęła się saganomania - rzucił ze śmiechem trener Kubicki, przechodząc obok dziennikarzy rozmawiających z napastnikiem Legii. - W szatni w żartach prosiłem Marka, żeby zostawił coś na ligę. Teraz, co nie dotknie piłki, to ta wpada do siatki. Ale to dobrze. Piłka szuka go w polu karnym. Napastników się nie zatrzymuje, niech strzelają. Niech nabierają pewności... A Marek na te bramki ciężko w każdym meczu pracuje.

- Bramki cieszą, ale wcześniej graliśmy ze słabymi zespołami. Z IV i V ligi - dodawał Saganowski. - Dziś nie byliśmy u szczytu formy. Nie ta świeżość, szybkość, dynamika, przyspieszenie i wyczucie piłki. Ale ja się cieszę z tego, że jestem skuteczny. Koledzy martwią się, żebym się nie "wystrzelał". Bez obaw. W poprzednim okresie przygotowawczym też zdobywałem bramki i potem przełożyło się to na ligę. Oby tak było i teraz.

Ciekawe, kto będzie grał w ataku Legii w rundzie jesiennej. Może być tak, że na ławce rezerwowych usiądzie ktoś z trójki Marcin Mięciel, Marek Saganowski, Stanko Svitlica. - Na razie Stanko jest kontuzjowany - mówił trener Kubicki. Ale za chwilę serbski król polskiej ligi wyzdrowieje. Nie jest tajemnicą, że być może wyjedzie z Polski. Czeka na konkretne oferty... Podobnie jak Mięciel. - Trenuję i czekam. Może zostanę do końca roku i odejdę 1 stycznia. A może odejdę już teraz... Wszystko jest możliwe - mówił Mięciel, któremu w grudniu kończy się kontrakt z Legią. - Na razie najlepszą ofertę złożył mi Iraklis Saloniki, ale ma ona obowiązywać od 1 stycznia. Jaki klub zapłaci za mnie, skoro zaraz będę właścicielem swojej karty. Czy nie chciałbym przedłużyć umowy z Legią? Gdybym dostał propozycję, rozważyłbym ją. Ale jeszcze nie dostałem...

Jednak z napastnikami może być też tak, że zostaną Saganowski i Cieśliński, bo po powrocie z Francji klub opuszczą Mięciel i Svitlica. - Nie chciałbym, żeby tydzień przed ligą doszło do takiej sytuacji. Liczę na to, że ci, co pojadą do Francji, będą potem grać w lidze - powiedział Kubicki.

Legia Warszawa - ŁKS 3:0 (1:0)

Bramki: Saganowski (44. i 73.), Cieśliński (71.). Skład Legii w I połowie: Boruc - Szala, Jóźwiak, Zieliński, Jarzębowski - Tomasz Sokołowski II, Surma, Vuković, Kiełbowicz - Mięciel, Saganowski. Skład Legii w II połowie: Krzyształowicz - Dudek, Jóźwiak, Jarzębowski (72. Gmitrzuk), Kiełbowicz - Tomasz Sokołowski I, Magiera, Zganiacz, Wróblewski - Saganowski, Cieśliński.

Dla "Gazety"

Jerzy Engel

dyrektor sportowy Legii

Trwają negocjacje z Dicksonem Choto. Złożyliśmy ustnie ofertę jego menedżerowi Wiesławowi Grabowskiemu. Została przeanalizowana przez niego i ludzi będących w otoczeniu piłkarza. I złożono nam kontrpropozycję. Nie do przyjęcia. Raz, że za drogą, dwa, że w wypadku transferu zagranicznego wszystkie koszty ponosiłaby Legia, a zyski - tylko zawodnik i menedżer. Wystosowaliśmy więc ostateczną ofertę. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź. Chciałbym wszystko sfinalizować przed piątkowym wylotem do Francji. Zobaczymy, czy się uda. Na dziś Marcin Mięciel i Stanko Svitlica lecą z nami na zgrupowanie. Tam być może będziemy testować zawodników z zagranicy. Trwają także negocjacje z jednym piłkarzem z polskiej ligi. Może uda się je zakończyć przed wyjazdem...
not. rb

Beny
11-07-2003, 14:18
Za legia.pl: :look:

Legia już we Francji
2003-07-11 14:51:00

Dzisiaj piłkarze Legii Warszawa wylecieli do Francji na zgrupowanie przed rundą jesienną sezonu 2003/2004. Zgrupowanie potrwa do 27 lipca. W tym czasie I zespół rozegra 6 sparingów z drużynami francuskimi.
Oprócz sztabu trenerskiego Dariusz Kubicki zabrał ze sobą następujących zawodników:
Bramkarze - Artur Boruc, Andrzej Krzyształowicz, Łukasz Zaręba
Obrońcy - Dariusz Dudek, Adam Gmitrzuk, Tomasz Jarzębowski, Marek Jóźwiak, Marcin Rosłoń, Wojciech Szala, Jacek Zieliński
Pomocnicy - Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Mariusz Piekarski, Tomasz Sokołowski I, Tomasz Sokołowski II, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Radosław Wróblewski, Mariusz Zganiacz
Napastnicy - Adam Cieśliński, Marcin Mięciel, Marek Saganowski

--------------
Kto to i skąd jest Łukasz Zaręba??? :hmm:

Czy Svitlicy zabrakłao wyłącznie ze względu na kontuzję w sparingu??? :hmm:

R@dek (L)
11-07-2003, 14:37
Ten Zaręba Jest albo z juniorów albo z rezerw

A Stanko podobno nadciągną sobie mięsień łydki :>

Beny
11-07-2003, 14:54
Ok, trochę sie wyjaśniło ;) :look:

Za pap via onet.pl:
PAP/11 lipca 2003 15:32

Reprezentant Chorwacji w Legii?

Piłkarze Legii Warszawa rozpoczęli w piątek zgrupowanie we Francji. W ramach przygotowań czwarty zespół ekstraklasy rozegra sześć spotkań kontrolnych. Być może na miejscu do drużyny dołączy były reprezentant Chorwacji, Damir Krznar.

W ekipie Legii znalazło się 22 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy - Artur Boruc, Andrzej Krzyształowicz (trafił z Zagłębia Lubin) i wychowanek stołecznego Targówka - Łukasz Zaręba. Mierzący 196 cm zawodnik w kadrze zastąpił Łukasza Załuskę, który prawdopodobnie będzie występował w Polonii Warszawa.

Ze względu na kontuzję w kraju pozostał król strzelców poprzedniego sezonu, Serb Stanko Svitlica. Trenerzy Dariusz Kubicki i Krzysztof Gawara nie mogą również skorzystać z usług Dicksona Choto. Piłkarz rodem z Zimbabwe nie podpisał jeszcze umowy z Legią. Jego menedżer, Wiesław Grabowski, negocjuje z klubem warunki umowy. Ponadto Choto nie posiada wizy francuskiej i aby mógł wziąć udział w zgrupowaniu musiałby polecić do ojczyzny w celu jej uzyskania.

Być może we Francji do drużyny dołączy były reprezentant Chorwacji, Damir Krznar. 31-letni piłkarz, grający ostatnio w Dinamie Zagrzeb, w 1998 roku wystąpił w Osijeku w wygranym 4:1 meczu przeciwko Polsce.

W ciągu dwóch tygodni legioniści rozegrają sześć spotkań sparingowych - z Rennes (12.7.), Nantes (13.7.), Niort (14.7.), Le Havre (19.7.), Beauvis (23.7.) i Lens (26.7.).

Kadra Legii na zgrupowanie we Francji:

Bramkarze: Artur Boruc, Andrzej Krzyształowicz, Łukasz Zaręba;

Obrońcy: Dariusz Dudek, Adam Gmitrzuk, Tomasz Jarzębowski, Marek Jóźwiak, Marcin Rosłoń, Wojciech Szala, Jacek Zieliński;

Pomocnicy: Jacek Magiera, Tomasz Kiełbowicz, Mariusz Piekarski, Tomasz Sokołowski I, Tomasz Sokołowski II, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Mariusz Zganiacz;

Napastnicy: Adam Cieśliński, Marcin Mięciel, Marek Saganowski, Radosław Wróblewski.

------------------------------------------------
Młody niech się ogrywa w rezerwach, a Stanko nich wraca szybko do zdrowia!!! 8)

yusta
11-07-2003, 22:56
Svitlica podobno siedzi w Belgradzie i czeka na finał rozmów swojego agenta z rosyjskimi klubami. Co do przygotowań Legii we Francji to jakoś przydużo tych sparingów. Na początek 3 mecze w 3 dni 8-

ems
12-07-2003, 01:15
ten Svitlica to niezly przekret "tak bardzo chce zostac w Warszawie"

no ale ciekawa jest wypowiedz Mieciela, ktory mysli o przedluzeniu kontraktu z Legia

Nazgul
12-07-2003, 08:24
ten Svitlica to niezly przekret "tak bardzo chce zostac w Warszawie"

Ty, no zaraz.
Svitlica powiedział wyraźnie: W Warszawie gra mu się dobrze i podoba mu się w Legii ale nie ma tutaj szans na zarobienie kasy ktora zabezpieczy mu przyszłość. Dlatego chciałby zmienić klub, a chce teraz, bo za rok Legia nic za niego nie dostanie. To IMO uczciwe podejście...

Raffi
12-07-2003, 19:17
Legia zremisowała we francuskim Theix z 15. drużyną francuskiej ekstraklasy - Stade Rennais FC.
Stade Rennais FC 0-0 Legia Warszawa

Legia: Boruc - Szala, Jóźwiak, Zieliński, Jarzębowski - Sokołowski II (79 Sokołowski I), Surma (81 Magiera), Vuković (75 Zganiacz), Kiełbowicz - Saganowski, Mięciel (70 Cieśliński).

www.90minut.pl

Zatem Sokól jr w 1. składzie; miałem nadzieję, że Zganiacz pogra z pół godziny; ogólnie jestem zadowolony, że nie stracili gola; na tym etapie przygotowań wynik "może być".

kamyk
12-07-2003, 20:57
ja tez jestem zadowlony z rezultatu widac ze chlopaki graja cos nie traca baramek pokazuja to sparingi! widac ze kuba wie co robi i widac tez ze chyba kubie wyjdzie na dobre ustawienie legi 4-4-2 systemem! oby tak dalej! i liga nasza a co do stanko to niech juz lepiej idzie jak co roku ma tak odchodzic odnas...

Nazgul
12-07-2003, 22:17
ja tez jestem zadowlony z rezultatu widac ze chlopaki graja cos nie traca baramek pokazuja to sparingi! widac ze kuba wie co robi i widac tez ze chyba kubie wyjdzie na dobre ustawienie legi 4-4-2 systemem! oby tak dalej! i liga nasza a co do stanko to niech juz lepiej idzie jak co roku ma tak odchodzic odnas...

Jutro Nantes, to już coś będzie znaczyło. Ale i tak nie moge doczekać się starcia z Lens :)

*PRZEMO*
13-07-2003, 09:10
Wlasnie mocniejsi rywale pokaza czy Kubicki ma racje z 4-4-2... mam nadzieje ze nie myli sie, bo jak nie to nie dobrze bo sezon juz bliski '8

Raffi
13-07-2003, 20:30
W kolejnym sparingu we Francji Legia przegrała z FC Nantes 2:4 (1:0). Bramki dla naszego zespołu strzelili: w 44 minucie Jacek Magiera i w 62 z karnego Marek Saganowski. W 50 minucie Andrzej Krzyształowicz obronił rzut karny po zagraniu Marka Jóźwiaka ręką.
Przez pierwszą godzinę Legia grała bardzo dobrze, niestety później nasi zawodnicy opadli z sił. Dały się we znaki trudy obozu przygotowawczego w Białej Podlaskiej, jak również to, że dzień wcześniej legioniści grali mecz z Rennes.
Legia zagraław następującym składzie:
Krzyształowicz - Dudek (60' Surma), Gmitrzuk (45' Zieliński), Jóźwiak (50' Szala), Jarzębowski - Sokołowski I (70' Sokołowski II), Magiera, Vuković, Wróblewski (70' Kiełbowicz), Zganiacz (45' Mięciel) - Saganowski

Nazgul
13-07-2003, 20:43
(...)
Krzyształowicz - Dudek (60' Surma), Gmitrzuk (45' Zieliński), Jóźwiak (50' Szala), Jarzębowski - Sokołowski I (70' Sokołowski II), Magiera, Vuković, Wróblewski (70' Kiełbowicz), Zganiacz (45' Mięciel) - Saganowski

Mnie się podoba wyjściowa jedenastka bardzo :) Ciekawe, jak zagrali Gmitrzuk i Zganiacz - ma ktoś jakiś link do szerszego sprawozdania?

MaxyM
13-07-2003, 20:49
(...)

Mnie się podoba wyjściowa jedenastka bardzo :) Ciekawe, jak zagrali Gmitrzuk i Zganiacz - ma ktoś jakiś link do szerszego sprawozdania?

http://www.fcna.fr/articles/20032004/itw-amisse110703.php - tu coś jest :D

A to mi sie podoba, jak na oficjalnej stronie Nantes przedstawiono rywala: http://www.fcna.fr/articles/20032004/FicheVarsovia2003.php 8)

Nazgul
13-07-2003, 20:55
http://www.fcna.fr/articles/20032004/itw-amisse110703.php - tu coś jest :D

A to mi sie podoba, jak na oficjalnej stronie Nantes przedstawiono rywala: http://www.fcna.fr/articles/20032004/FicheVarsovia2003.php 8)

Dossier tyleż kompletne co aktualne. A LM 1995 to ****???

Tuzin...
13-07-2003, 21:00
Ta i jest napisane czterokrotny mistrz Polski... :fu:

MaxyM
13-07-2003, 21:03

8- :hmm:

Champion de Pologne : vainqueur 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002

Raffi
13-07-2003, 21:06
Quatri&me du championnat polonais l'an dernier ???
CZyli "czwarta drużyna ostatniego sezonu w lidze polskiej" w wolnym tłumaczeniu.

MaxyM
13-07-2003, 21:08
Quatri&me du championnat polonais l'an dernier ???
CZyli "czwarta drużyna ostatniego sezonu w lidze polskiej" w wolnym tłumaczeniu.

:lol:

No ładnie...

kamyk
13-07-2003, 21:10
nio zauwazyliscie pewnie ze wczorajsza jednenastka zagrala tylko pare minut i zagrali zawodnicy co wczoraj praktycznie nie grali ! nio widac ze kuba ma jakis pomysl!

Tuzin...
13-07-2003, 21:12
To musze kopnac w dupe mojego tlumacza :rotfl: To nie ja tlumaczylem a pytalem sie chyba ze 3x czy tam jest napisane "czterokrotny mistrz" '8

Tuzin...
13-07-2003, 21:15
nio zauwazyliscie pewnie ze wczorajsza jednenastka zagrala tylko pare minut i zagrali zawodnicy co wczoraj praktycznie nie grali ! nio widac ze kuba ma jakis pomysl!

Nie pomysl tylko nie chce zarobic pilkarzy codziennymi sparingami ;)

Aureliusz
13-07-2003, 21:16
(...)

Mnie się podoba wyjściowa jedenastka bardzo :) Ciekawe, jak zagrali Gmitrzuk i Zganiacz - ma ktoś jakiś link do szerszego sprawozdania?Wynik całikiem, całkiem. Ustawienie ciekawe, ale razcej tylko eksperymentalne (jeden napastnik). No chyba, że Kubicki już wie coś, o czym my jeszcze nie wiemy. A może już przesądzone jest odejście Svitlicy i Mięciela. Wtedy został by w klubie 1 klasowy napastnik. Mogłoby to tłumaczyć dziejsze ustawienie. :hmm:

P3pin
13-07-2003, 21:31
EJ siema jeste tu poczatkujacy !!!!!!!!!!!!!!1 jak moge se robic obrazek ??? A pytanie do was o LEgii jaka dalibyscie 11 na poczatek sezonu
Boruc
Dudek Jozwiak Zielinski Jarzebowski

Magiera
Sokolowski 1
Surma Kielbowicz

Svitlica Saganowski
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

MaxyM
13-07-2003, 21:33
EJ siema jeste tu poczatkujacy !!!!!!!!!!!!!!1 jak moge se robic obrazek ??? A pytanie do was o LEgii jaka dalibyscie 11 na poczatek sezonu
Boruc
Dudek Jozwiak Zielinski Jarzebowski

Magiera
Sokolowski 1
Surma Kielbowicz

Svitlica Saganowski
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Raz: Witaj
Dwa: takie ptania do hyde parku
Trzy: Poszukaj, bo już jest taki temat o 11-stce.

Raffi
13-07-2003, 21:52
Skład zaiste zabawny. :) Sądzę, że Kubicki nie chciał przemęczać zawodników z podstawowej jedenastki 3 pełnymi (prawie) meczami w 3 dni.

Zgrupowanie we Francji - remis i porażka

Od dwóch meczów rozpoczęła Legia zgrupowanie we Francji. Oprócz fatalnego hotelu, zawodnikom najbardziej przeszkadzają upały i duża wilgotność powietrza.

Legioniści zamieszkali w hotelu Korali w Saint Nazaire nad samym Atlantykiem. Całkowity koszt pobytu pokrywa strona francuska i chyba chciała... zaoszczędzić na Polakach - To skandal, w jakich warunkach mieszkamy. Pokoje jak klitki, bez klimatyzacji, a na dworze upał 35 stopni i olbrzymia wilgotność. W takich warunkach nie da się normalnie przebywać na zgrupowaniu - żalą się piłkarze Legii.

Plan zgrupowania przygotowali Francuzi. Przez pierwsze dni legioniści codziennie rozgrywają sparingi. W sobotę zremisowali w Theix z 15. drużyną ekstraklasy - Rennes 0:0, a wczoraj przegrali 2:4 z FC Nantes (9. miejsce w minionym sezonie).

Bramki dla Legii zdobyli Jacek Magiera i Marek Saganowski. Trener Kubicki postanowił nie zmieniać bramkarzy w trakcie meczu. W pierwszym spotkaniu w bramce wystąpił Artur Boruc, a wczoraj Andrzej Krzyształowicz.

Spotkanie z Legią było pierwszym i jedynym sparingiem zawodników z FC Nantes przed rozpoczęciem sezonu. Francuzi zagrają bowiem w Pucharze Intertoto. Nantes zacznie rozgrywki od trzeciej rundy, w której zmierzy się ze szwajcarskim FC Wil 1900 (pierwszy mecz odbędzie się za tydzień).

Mecz z Legią był również sprawdzianem dla senegalskiego napastnika Sheika Diopa, który od przyszłego sezonu ma zasilić szeregi FC Nantes. Dzisiaj legionistów czeka kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie drugoligowy FC Niort.

Nolto
14-07-2003, 11:14
Legia: 35 stopni i bez klimatyzacji!
14.07.2003 07:25
Piłkarze Legii Warszawa przebywają od piątku na zgrupowaniu we Francji. Jeszcze przed wyjazdem trener Dariusz Kubicki chwalił się, że Legia nie zapłaci za pobyt ani złotówki, gdyż cały koszt zgrupowania finansują Francuzi.

Wychodzi na to, że gospodarze chcieli zaoszczędzić, bo stołeczni piłkarze narzekają na warunki bytowe.

- To skandal, w jakich warunkach mieszkamy. Pokoje jak klitki, bez klimatyzacji, a na dworze upał 35 stopni i olbrzymia wilgotność. W takich warunkach nie da się normalnie przebywać na zgrupowaniu - żalą się piłkarze Legii na łamach "Życia Warszawy".

W sobotę Legia zremisowała z Rennes 0:0, a w niedzielę przegrala 2:4 z FC Nantes.

Dziś podopieczni Dariusza Kubickiego zagrają kolejny sparing, a rywalem Legii będzie drugoligowy FC Niort.

(INTERIA.PL/Życie Warszawy)

No nieźle, może lepiej warto zapłacić wcześniej, niż słabszym przygotowaniem w czasie sezonu.

Raffi
14-07-2003, 11:15
Żeby było śmieszniej, to na stronie hotelu piszą, że pokoje posiadają klimatyzację.... :>

[marcin]
14-07-2003, 12:16
moze jakos chlopaki nie zalamia sie tym i benda trenowac i bedzie wszystko ok lepeij aby sie dobrze przygotowali do nowego sezonu i o walke o misztra niz zajmowali sie takimi duperelami ;)

takiowaki
14-07-2003, 12:28
Od dwóch meczów rozpoczęła Legia zgrupowanie we Francji. Oprócz fatalnego hotelu, zawodnikom najbardziej przeszkadzają mrozy i wszechobecny lód – pisze „Szmata Warszawy”.

Legioniści zamieszkali w hotelu Dawać Polaczków nad samą Arktyką. Całkowity koszt pobytu pokrywa chłopskie jadło z siedzibą na Brudnie i chyba chłop chciał zaoszczędzić na Polakach.

„To skandal, w jakich warunkach mieszkamy. Pokoje jak ciasne jak bułka sezamowa z chłopskiego jadła, bez masła, a na dworze upał -35 stopni i olbrzymia tafla lodu. W takich warunkach nie da się normalnie przebywać na zgrupowaniu” - żalą się kopacze Legii.

Plan zgrupowania przygotowali kelnerzy z Chłopskiego jadła. Przez pierwsze dni legioniści codziennie jeżdżą gołymi dupami po loedzie. W sobotę zremisowali z pingwinami 0:0, a wczoraj przegrali 2:4 z niedźwiedziami polarnymi.

Spotkanie z Legią było pierwszym i jedynym sparingiem niedźwiedzi przed rozpoczęciem sezonu łowieckiego na Antarktydzie. Zagrają bowiem w Pucharze Eskimosa. Niedźwiedzie zaczną rozgrywki od trzeciej rundy, w której zmierzą się z Bałwanami, które im Legioniści specjalnie na tem mecz ulepią...

Dzisiaj legionistów czeka kolejny sparing. Przeciwnikiem będzią ryby z przerębli, która trener specjalnie wykonał na tę okazję.

Dariusz Kubicki - "Normalnie namachałem się tą piłą jak nie powiem co, nie wiedziałem, że ten lód tutaj jest tak gruby. Straszna sprawa, teraz Saganowski łowi 11 ryb, żeby było z kim zagrać. Powinniśmy wygrać ten mecz dzisiaj, bo przecież nie będą miały wody (śmiech). Nie mamy problemów kadrowych, wszyscy czują się dobrze, w końcu to lodożercy, nawet teraz Surma jedzie gołą dupą po lodzie ooooooo tam..."

Humory w ekipie ze stolicy dopisują, Prezes Edward Trylnik sam ulepił bramkę nawet na dzisiejszy sparing - "Przepraszam, ale nie czuję rąk, żona nie dała mi rękawiczek, więc nie wezmę mikrofonu do ręki. Widzi Pan tę bramkę ? Śliczna nie ? brrrrrr... Ale zimno przepraszam...".

O dalszych postępach piłkarzy z Warszawy będziemy informować na bierząco w naszej gazecie.

informacje na 100% pelne 8o

Q_(L)
14-07-2003, 12:42
Od dwóch meczów rozpoczęła Legia zgrupowanie we Francji. Oprócz fatalnego hotelu, zawodnikom najbardziej przeszkadzają mrozy i wszechobecny lód – pisze „Szmata Warszawy”.

Legioniści zamieszkali w hotelu Dawać Polaczków nad samą Arktyką. Całkowity koszt pobytu pokrywa chłopskie jadło z siedzibą na Brudnie i chyba chłop chciał zaoszczędzić na Polakach.

„To skandal, w jakich warunkach mieszkamy. Pokoje jak ciasne jak bułka sezamowa z chłopskiego jadła, bez masła, a na dworze upał -35 stopni i olbrzymia tafla lodu. W takich warunkach nie da się normalnie przebywać na zgrupowaniu” - żalą się kopacze Legii.

Plan zgrupowania przygotowali kelnerzy z Chłopskiego jadła. Przez pierwsze dni legioniści codziennie jeżdżą gołymi dupami po loedzie. W sobotę zremisowali z pingwinami 0:0, a wczoraj przegrali 2:4 z niedźwiedziami polarnymi.

Spotkanie z Legią było pierwszym i jedynym sparingiem niedźwiedzi przed rozpoczęciem sezonu łowieckiego na Antarktydzie. Zagrają bowiem w Pucharze Eskimosa. Niedźwiedzie zaczną rozgrywki od trzeciej rundy, w której zmierzą się z Bałwanami, które im Legioniści specjalnie na tem mecz ulepią...

Dzisiaj legionistów czeka kolejny sparing. Przeciwnikiem będzią ryby z przerębli, która trener specjalnie wykonał na tę okazję.

Dariusz Kubicki - "Normalnie namachałem się tą piłą jak nie powiem co, nie wiedziałem, że ten lód tutaj jest tak gruby. Straszna sprawa, teraz Saganowski łowi 11 ryb, żeby było z kim zagrać. Powinniśmy wygrać ten mecz dzisiaj, bo przecież nie będą miały wody (śmiech). Nie mamy problemów kadrowych, wszyscy czują się dobrze, w końcu to lodożercy, nawet teraz Surma jedzie gołą dupą po lodzie ooooooo tam..."

Humory w ekipie ze stolicy dopisują, Prezes Edward Trylnik sam ulepił bramkę nawet na dzisiejszy sparing - "Przepraszam, ale nie czuję rąk, żona nie dała mi rękawiczek, więc nie wezmę mikrofonu do ręki. Widzi Pan tę bramkę ? Śliczna nie ? brrrrrr... Ale zimno przepraszam...".

O dalszych postępach piłkarzy z Warszawy będziemy informować na bierząco w naszej gazecie.

informacje na 100% pelne 8o

8- Ten humor to taki(owaki), ani śmieszny, ani smutny, a autora to mi nawet trochę szkoda... :/ ale się chyba nie masturbował jak to pisał, bo wtedy to nawet nie warto się leczyć :>

takiowaki
14-07-2003, 12:48
No to masz, czytaj orginal

Od dwóch meczów rozpoczęła Legia zgrupowanie we Francji. Oprócz fatalnego hotelu, zawodnikom najbardziej przeszkadzają upały i duża wilgotność powietrza – pisze „Życie Warszawy”.

Legioniści zamieszkali w hotelu Korali w Saint Nazaire nad samym Atlantykiem. Całkowity koszt pobytu pokrywa strona francuska i chyba chciała zaoszczędzić na Polakach.

„To skandal, w jakich warunkach mieszkamy. Pokoje jak klitki, bez klimatyzacji, a na dworze upał 35 stopni i olbrzymia wilgotność. W takich warunkach nie da się normalnie przebywać na zgrupowaniu” - żalą się piłkarze Legii.

Plan zgrupowania przygotowali Francuzi. Przez pierwsze dni legioniści codziennie rozgrywają sparingi. W sobotę zremisowali w Theix z 15. drużyną ekstraklasy - Rennes 0:0, a wczoraj przegrali 2:4 z FC Nantes.

Spotkanie z Legią było pierwszym i jedynym sparingiem zawodników z FC Nantes przed rozpoczęciem sezonu. Francuzi zagrają bowiem w Pucharze Intertoto. Nantes zacznie rozgrywki od trzeciej rundy, w której zmierzy się ze szwajcarskim FC Wil 1900.

Dzisiaj legionistów czeka kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie drugoligowy FC Niort.

Więcej szczegółów w "Życiu Warszawy"

8o

"Rysiu, mordo Ty moja, przeciez Ty wiesz jak Cie lubie"

Raffi
14-07-2003, 13:11
http://www.hotelkorali.fr/htgb/frameset.htm

Ktoś tu kręci........

Dorsz
14-07-2003, 13:12
Wy, ten wasz ts, kompleksy Legii i te wasze :* poczucie humoru, bo jak inaczej nazwać specjalne przemienianie tekstu o Legii z gazety, jak nie debilizmem.

takiowaki
14-07-2003, 13:31
Wy, ten wasz ts, kompleksy Legii i te wasze :* poczucie humoru, bo jak inaczej nazwać specjalne przemienianie tekstu o Legii z gazety, jak nie debilizmem.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

tak, jestesmy debilami

bo komus sie nudzilo i kulturalnie przerobil tekst z gazety
Jakbys cos takiego tak zrobil o Wisle to bym Ci pogratulowal pomyslu. Troche dystansu czlowieku. Bo kiedys przez to netowe napinactwo moze stac sie cos zlego, peknac Ci zylka w oku albo co.

[marcin]
14-07-2003, 19:14
Legia przegrała swój kolejny mecz sparingowy z francuskim FC Niort 0:2 (0:1). Pierwsza bramka padła z rzutu karnego w 30 minucie, a druga w 66 minucie. W tym spotkaniu legioniści ustępowali przeciwnikowi pod względem szybkości i świeżości od pierwszych minut. Trzeci mecz pod rząd dał znać o sobie w postaci dużego zmęczenia.
Legia zagrała dzisiaj w następującym składzie:
Boruc - Dudek (40' Szala), Jóźwiak, Zieliński, Kiełbowicz - Sokołowski II (45' Sokołowski I), Magiera (45' Vuković), Surma, Wróblewski (45' Jarzębowski) - Cieśliński (45' Saganowski), Mięciel

szkoda troche za czesto wyznaczyli te sparingi

Nazgul
15-07-2003, 21:17
]
szkoda troche za czesto wyznaczyli te sparingi

Oni nie wyznaczali. Francuzi płacą - Francuzi wymagają. A nasi musza robic to czego tamci sobie życzą...

peyek
23-07-2003, 19:42
Legia przegrała w meczu sparingowym z AS Beauvais Oise 2-3 (0-2). Po raz kolejny dwa gole dla warszawskiego zespołu zdobył testowany Argentyńczyk Manuel Garcia.

23 lipca, 18:30 - Beauvais-Oise
AS Beauvais Oise 3-2 Legia Warszawa
Bramki dla Legii: Garcia 70, 75

90minut.pl / eLegia

ange(L)
23-07-2003, 19:56
Garcia Garcia!!!! :)

Mam nadzieje,ze przestana go juz testowac i dokonaja jego definitywnego transferu do Legii. Kolejne bramki w koljenym meczu- to nie moze byc przypadek. Ten chlopak musi cos umiec. Oby wszystko wypalilo i oby blyszczal na naszych boiskach w nadchodzacym sezonie.

LEGIA MISTRZ :) :dz:

Ostry
23-07-2003, 20:30
Garcia Garcia!!!! :)

Mam nadzieje,ze przestana go juz testowac i dokonaja jego definitywnego transferu do Legii. Kolejne bramki w koljenym meczu- to nie moze byc przypadek. Ten chlopak musi cos umiec. Oby wszystko wypalilo i oby blyszczal na naszych boiskach w nadchodzacym sezonie.

LEGIA MISTRZ :) :dz:

Jestem tego samego zdania.Strzelił już cztery bramki w dwóch meczach,a trzeba dodać,że jest niezgrany z drużyną,ma problemy z porozumiewaniem się,zna tylko język hiszpański.Z niego będą ludzie :)

R@dek (L)
23-07-2003, 21:51
Musze przyznać że mam to samo dziwne przeczucie które miałem gdy przyszedł do nas Stanko i mam noadzieje że i tym razem się ono sprawdzi :) Powiem wam tyle ten chłopak to będzie rewelacja (lepsza niż Kucharski i Mięciel razem wzięci ) ;)

bemowiak
23-07-2003, 21:53
Musze przyznać że mam to samo dziwne przeczucie które miałem gdy przyszedł do nas Stanko i mam noadzieje że i tym razem się ono sprawdzi :) Powiem wam tyle ten chłopak to będzie rewelacja (lepsza niż Kucharski i Mięciel razem wzięci ) ;)

Poczekajmy niech najpierw go zatrudnią z naszymi prezesami nic niewiadomo ...

Beny
28-07-2003, 09:08
2 sierpnia Legię ma gre sparingową Zenitem Międzybórz (IV liga). Przed przygotowaniami była mowa, że u nas! Znacie jekieś szczegóły na ten temat? Bo to już w najbliższą sobotę! :help: :)

BBB
28-07-2003, 09:35
2 sierpnia Legię ma gre sparingową Zenitem Międzybórz (IV liga). Przed przygotowaniami była mowa, że u nas! Znacie jekieś szczegóły na ten temat? Bo to już w najbliższą sobotę! :help: :)
Z tego co sie orientuje to ten mecz raczej nie bedzie w Warszawie,ma on byc ,chyba jedna z glownych uroczystosci rocznicowych miasta Miedzyborz lub klubu -nie wiem dokladnie :hmm: i chyba wlasnie z tego wzgledu bedzie rozgrywany w tej miejscowosci.

Beny
28-07-2003, 10:18
Z tego co sie orientuje to ten mecz raczej nie bedzie w Warszawie,ma on byc ,chyba jedna z glownych uroczystosci rocznicowych miasta Miedzyborz lub klubu -nie wiem dokladnie :hmm: i chyba wlasnie z tego wzgledu bedzie rozgrywany w tej miejscowosci.

E tam to totalna bryndza! Miałem nadzieje, a tak muszę jeszcze czekać do połowy sierpnia!

PS. Dzięki :)

_Bart
28-07-2003, 10:48
na legianet.com jest napisane że Legia ma w środe zagrać sparing z Wisła Płock lub z Legionovią. Nie wie moze ktoś czy to by było rozgrywane na Legii bo ja juz wytrzymac nie moge.

MaxyM
28-07-2003, 13:39
W swoim ostatnim sparingu we Francji Legia Warszawa przegrała z RC Lens 1:2, ale stołeczni piłkarze pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Legionistów po meczu chwalił trener Lens, Joel Muller.

„Jestem trochę zaniepokojony. Piłkarze Legii są w porównaniu z moim zespołem lepiej przygotowani do zbliżającego się sezonu ligowego. Ich grę cechowała duża dojrzałość oraz świetna współpraca między formacjami” - powiedział Muller.

Więcej szczegółów w "Super Expressie"

A ich liga startuje prawie tydzien wczesniej od naszej. '8

Beny
28-07-2003, 13:42
W swoim ostatnim sparingu we Francji Legia Warszawa przegrała z RC Lens 1:2, ale stołeczni piłkarze pozostawili po sobie dobre wrażenie.

„Jestem trochę zaniepokojony. Piłkarze Legii są w porównaniu z moim zespołem lepiej przygotowani do zbliżającego się sezonu ligowego. Ich grę cechowała duża dojrzałość oraz świetna współpraca między formacjami” - powiedział Muller.

Uważasz, że za wcześnie nasi osiągneli dobrą formę? 8)

MaxyM
28-07-2003, 13:51

Wręcz przeciwnie Benny, wręcz przeciwnie... Uważam też, że Wisła przegra pierwsze sześć meczów i zostanie ze swoją najlepszą murawą w polskiej lidze, tylko z nią. 8)

Unico - shut up. :>

Beny
28-07-2003, 14:02

Wręcz przeciwnie Benny, wręcz przeciwnie... Uważam też, że Wisła przegra pierwsze sześć meczów i zostanie ze swoją najlepszą murawą w polskiej lidze, tylko z nią. 8)

Prawda, że marzenia są piękne! Boże spraw, aby tak było!! :) A Wisła może sobie do tego wziąść jeszcze nowy zegar... ;)

Tylko co będzie, jak my zato przegramy sześć ostatnich meczów?

Kawa
28-07-2003, 14:15
Nie opowiadaj takich herezji! ;)

Beny
28-07-2003, 14:25

To wszystko przez ten :* upał! A w dodatku w pracy muszę siedzieć w koszuli zapiętej pod szyja i w krawacie! :fu: :fu:

Jak się zrobi chłodnie to "herezja" mi przejdzie, i może nawet nie spalą mnie na stosie... :)

MaxyM
28-07-2003, 14:30
Jak patrze na tych co pracuja ciezko... na forum :D to juz wiem, ze jak kiedys dorobie sie wlasnej firmy, to najpierw odetne neta pracownika :rotfl: .

Kawa
28-07-2003, 14:30

To wszystko przez ten :* upał! A w dodatku w pracy muszę siedzieć w koszuli zapiętej pod szyja i w krawacie! :fu: :fu:

Jak się zrobi chłodnie to "herezja" mi przejdzie, i może nawet nie spalą mnie na stosie... :)
Dobra praca skoro masz czas tyle na forum pisac ;)
O uplae to nie musisz mi nic mówić bo od rana do 13 pracuje jako kierowca i magazynier. jak wyszedłem z roboty to byłem mokry jakbym z wody wylazł 8o

Unico
28-07-2003, 14:35
[...]

:buhaha: :buhaha: :buhaha:

No comment :>

Q_(L)
28-07-2003, 14:38
[...]

:buhaha: :buhaha: :buhaha:

No comment :>

A jednak "comment"... '8 Nabija-Czu :rotfl:

Beny
28-07-2003, 14:50
Jak patrze na tych co pracuja ciezko... na forum :D to juz wiem, ze jak kiedys dorobie sie wlasnej firmy, to najpierw odetne neta pracownika :rotfl: .

Spoko, spoko! Póki firma na tym nie traci, a efektywność pracownika nie spada drastycznie, to wszystko jest OK! A pomysłów o odcięciu kogokolwiek nie rozgłaszaj, bo i mój szef może na to wpaść ;)

PS. No kończymy, bo się temat elegancko rozjechał :)

_Bart
28-07-2003, 16:31
W środę o godzinie 17:00 Legia rozegra przedostatni sparing przed zbliżającym się sezonem. Rywalem będzie najprawdopodobniej Maccabi Netanya. Czwarty zespół ligi izraelskiej przebywa na zgrupowaniu we Wronkach. Dotychczas rozegrał dwa sparingi z polskimi zespołami - wygrał 2-0 z Lechem i 1-0 z ŁKS-em.
Źródło: www.90minut.pl

tylko kucze dalej nie wiem gdzie :(

ems
28-07-2003, 17:14
sparing z Żydami :fu: :fu: :fu: :fu: widze ze dzialacze dawno skandalu nie mieli... kurwaaaaaaaa

MaxyM
28-07-2003, 17:21
:o

Ło *****!

Będzie Kaczor na dywaniku przed Weissem stał :rotfl: .

Adams_
28-07-2003, 17:51
tia i tencer z szurmiejem wystawia sztuke "antylegia" :rotfl:

hehe bedzie ciekawie

Nazgul
28-07-2003, 18:41
Mamy Licencję.

Został jeszcze Widzew. KSP też ma...

Raffi
03-08-2003, 18:35
Stal Rz. 3-4 Legia II

W meczu towarzyskim Stali Rzeszów z Legią II Warszawa padło aż siedem bramek. Wszystkie cztery gole dla rezerw Legii strzelił wychowanek Resovii - Krzysztof Kruczek. W drużynie Stali wystąpił Ali Ibrahim z Ghany testowany przez rzeszowski klub
Stal Rzeszów 3-4 Legia II Warszawa
Kloc 12, 31 (k), Pacuła 55 - Kruczek 19, 28, 51, 56

Stal: Jankowski, Rzucidło, Mosur, Krajewski, Domin, Nalepka, Kędzior, Kloc, Janik, Jasiak, Pacuła oraz Pomianek, Walat, Szeliga, Popiela, Imiołek, Łuczyk, Rusin, Szymański, Ibrahim, Szlachta

Na piątkowy trening Stali przyjechał z Belgii 19-letni Ali Ibrahim. Czarnoskóry napastnik pochodzi z Ghany, a ostatnie miesiące grał w I lidze belgijskiej. Ali wprost z samochodu wybiegł na murawę. Najpierw uczestniczył w zajęciach indywidualnych, a roli tłumacza podjął się II trener Stali Jaromir Kocot. Późnioej w krótkiej grze drużynowej Ali pokazał się z dobrej strony i dlatego wystąpił w sobotnim sparingu z warszawską Legią.

W pierwszych kilkunastu minutach ostatniego testmeczu przed nowym sezonem ligowym na boisku panowali rzeszowianie, którzy szybką i składną grą zaskoczyli warszawian. Już w 12. minucie mocny strzał Jasiaka trafił w słupek, ale na miejscu znalazł się Kloc i wpakował piłkę do siatki Legii. Od tego momentu na boisku w Straszęcinie zaczęło się dziać nie najlepiej. Warszawianie nie przebierali w środkach brutalnie traktując piłkarzy Stali i gra się bardzo zaostrzyła bo podopieczni trenera Ryszarda Kuźmy nie pozostawali dłużni. Po chwili szkoleniowcy Legii nie wytrzymali nerwowo i w kierunku stalowców posypały się wyzwiska. Niestety ze szkodą dla widowiska i samych piłkarzy, którzy zamiast koncentrować się na grze więcej czasu poświęcali dyskusjom i kłótniom. W 19. minucie Domin spóźnił się z interwencją po długim podaniu Pulkowskiego i 18-letni Kruczek, wychowanek Resovii grający w Legii, zdobył wyrównanie otwierając swoje konto bramkowe. 9 minut później Kruczek wykorzystał dogranie Dębińskiego z rzutu wolnego i po raz drugi pokonał Jankowskiego. Legia nie cieszyła się długo z prowadzenia. W 31. minucie szarżującego Jasiaka brutalnie sfaulował bramkarz Legii (Jasiak już w tym meczu nie wrócił na boisko), a rzut karny wykorzystał Kloc.

Tuż po rozpoczęciu II połowy Kruczek trafił w słupek bramki Stali, ale zdołał dobić własny strzał i było 3:2 dla Legii. Za moment świetną akcją popisał się Pacuła nie dając szans stołecznemu bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Wynik meczu ustalił Kruczek wykorzystując niezdecydowanie Mosura i Pomianka.

www.90minut.pl