PDA

Zobacz pełną wersję : Pod sąd za znieważenie Żydów

MaxyM
01-07-2003, 17:41
Dwóch młodych mężczyzn oskarżyła prokuratura w Lublinie o znieważenie grupy obywateli Izraela, którzy w marcu odwiedzali w tym mieście miejsca związane z martyrologią narodu żydowskiego.
"Akt oskarżenia został skierowany do wydziału grodzkiego lubelskiego Sądu Rejonowego. Oskarżonym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności" - powiedział p.o. rzecznika Prokuratury Okręgowej w Lublinie Andrzej Jeżyński.

Przed sądem staną 19-letni Michał K., uczeń jednej z lubelskich szkół średnich, i 21-letni Adam L., nigdzie niepracujący mieszkaniec powiatu łęczyńskiego.

"Zostali zatrzymani przez policję na gorącym uczynku, gdy na Placu Zamkowym w Lublinie obrzucali obelgami izraelską wycieczkę. Krzyczeli m.in. &fucking jude& i &heil Hitler&" - dodał Jeżyński.

Oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

No tak, ale jak Żydzi robią w Australii wystawę, na której pokazują oddział Niemców strzelający do ludzi, i zamiast napisać prawdę, podpisują: To Polacy strzelają do Żydów - to wszystko jest Ok. Jak pomawiają nas o morderstwa na nich, w większym stopniu niż Niemcy, to też wszystko Ok. Jak strzelają do matek z dziećmi w Palestynie, to też jest wszystko Ok.
Właśnie – kto może, niech zobaczy dokument Olivera Stona o konflikcie Izraelsko – Palestyńskim, leci na C+. Zobaczycie jak do dzieci, kobiet i starców, którzy stoją w tłumie, strzelają Żydowscy żołnierze, trafiają jakiegoś staruszka, a osoba która chce mu pomóc, zostaje zastrzelona. I gdzie jest ONZ, prawa człowieka... gdzie to wszystko? Gdzie to wszystko jak minister mówi, że oni są przez biblie wyznaczeni na tą ziemię i nie spoczną do póki nie przejmą wszystkich terenów Palestyny... bo Arabowie na nie, nie zasługują... przecież to się w głowie nie mieśći.
.

Kempes
01-07-2003, 18:40
Rozumem walke z rasizmem i wogóle ale

3 lata za zniewarzenia słowne ? :co:

a k**** morderców i gwałcicieli uniewinniają

MaxyM
01-07-2003, 18:51
Wogóle o co chodzi z tymi Żydami, dlaczego wszystko co ich dotyczy jest piorytetem, kim oni są... Ale mnie to denerwuje...

Kempes 100% racji...

aaadamm
01-07-2003, 19:20
Wogóle o co chodzi z tymi Żydami, dlaczego wszystko co ich dotyczy jest piorytetem, kim oni są... Ale mnie to denerwuje...

Kempes 100% racji...

dokladnie !!!!

jeszcze jak sobie przypomne Kwacha jak przepraszal za Jedwabne to mnei szlag trafia !!!!!! A tak moze zydzi by nam podziekowali, bo gdyby nei pomoc Polakow to liczba zabitych w II wojnie moglabyc o jedno zero wieksza.

Ps. Kuczma nie chce przeprosic Polakow za mordy na ludnosci polskiej przez ukraincow !!! A media trabia o wielkie jprzyjani polsko-ukrainskiej !!! A w dupe sobie wsadzcie ta przyjazn !

Maxym 100% racji !!!

Kiju
01-07-2003, 19:23
Na podłych zydow nie mozna juz powiedziec złego słowa,bo jak powiesz to jestes rasista,hitlerowcem,faszystą,skinem,nacjonalista itd.
To co sie dzieje to jest parodia...ten naród działa mi tak na nerwy ze juz wiecej nie będe pisał bo by same bluzgi były :zly:
Do czego to doszło zebym w swoim kraju nie mógl powiedzied do żyda-ty parszywcu 8-

...świat schodzi na psy...

Teraz bedzie jeszcze większa lipa,bo zydostwo bedzie sie domagało kasy ,zreszta jak zobaczyli ze wchodzimy do UE to zaczeli sie upominac o Polskie obywatelstwo...taki to pazerny naród,są wszędzie tam gdzie mozna odnieśc kozyśc...zlatuja sie jak sępy...

Kwasniewski przepraszał za Jedwabne bo jego matka jest żydówką...

MaxyM
01-07-2003, 19:30
Kiju ja już napisałem, że jak będą chcieć kamienic to można im dać pod warunkiem, że zapłacą... za wynajem gruntów od 39, za remont, bądź odbudowe, rachunki za wodę, prąd, gaz i inne... do tego podatek od wartości i już, niech mają... zaraz by spierdalali.

Krzpac
01-07-2003, 20:20
ja bym dał im po 2 lata więzienia, moze zrozumiehą swój błąd... 8)

Yankes
01-07-2003, 20:44
a jak na meczu zaspiewam na żydów to co?? tez 3 lata?? :/ .......... a swoja droga czemu na tak malo postow sa 2 kibicow widzewa?? :>

Nazgul
01-07-2003, 20:56
Informuję P.T. Forumowiczów że właśnie zmieniłem zdanie o Yankesie z Natolina. Dziękuję.

Kiju
01-07-2003, 21:14
a swoja droga czemu na tak malo postow sa 2 kibicow widzewa?? :>

Jakieś wnioski?Jestem ciekaw.

MaxyM
01-07-2003, 21:18
Yankes, uważaj bom pijany, ale czuwam... 8)

Raffi
01-07-2003, 22:05
I tak by tych 3 lat nie dostali. W najgorszym razie parę miesięcy w zawiasach.
A debila, który wrzeszczy "Sieg Heil" wysłałbym najchętniej na 30 lekcji historii albo... :> do Niemiec
I mam gdzieś, że akurat do Żydów to krzyczeli.

Klusek
01-07-2003, 22:11
Ja się staram tym już nie przejmować, jeszcze kilka lat temu bym się wkurwiał ale teraz? Nie ma sensu. Dopóki tzw. światowa opinia publiczna nie dobierze im się do dupy to takie skecze będą się działy nadal (mam na myśli Palestynę). Naró wybrany w mordę jeża...

szczepan
01-07-2003, 22:13
wiecie ile takich spraw jest? poprostu czasem to wyplywa bo nie maja o cyzm pisac i musza zpaelnic... a o tym lepiej sie pisze niz o tym ze ejden sasiad drugiego powyzywal nie ma co robic halo...

Nazgul
01-07-2003, 22:14
Ja się staram tym już nie przejmować, jeszcze kilka lat temu bym się wkurwiał ale teraz? Nie ma sensu. Dopóki tzw. światowa opinia publiczna nie dobierze im się do dupy to takie skecze będą się działy nadal (mam na myśli Palestynę). Naró wybrany w mordę jeża...

Akurat Palestyna to sobie pracuje na to co ma jak jasna cholera. Ale fakt, Żydzi rozpanoszyli się straszliwie...

Kiju
01-07-2003, 23:19
Akurat Palestyna to sobie pracuje na to co ma jak jasna cholera. Ale fakt, Żydzi rozpanoszyli się straszliwie...

Andrzej,Palestynczycy po prostu walczą o swoj kraj tak jak wielokrotnie robili to Polacy...ta walka nie jest czysta,lecz Palestynczycy maja naprzeciw siebie jedna z najnowoczesniejszych armii swiata.
Szkoda ze często gina ludzie zupelnie przypadkowi,jednak Palestynczycy maja prawo walczyc o swoj kraj.

aaadamm
01-07-2003, 23:25

Andrzej,Palestynczycy po prostu walczą o swoj kraj tak jak wielokrotnie robili to Polacy...ta walka nie jest czysta,lecz Palestynczycy maja naprzeciw siebie jedna z najnowoczesniejszych armii swiata.
Szkoda ze często gina ludzie zupelnie przypadkowi,jednak Palestynczycy maja prawo walczyc o swoj kraj.

o ile sie nie myle to burzliwa dyskusja byla juz na ten temat

http://legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=611&highlight=palestyna

Kiju
01-07-2003, 23:33
o ile sie nie myle to burzliwa dyskusja byla juz na ten temat

http://legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=611&highlight=palestyna

Ha!!!
Przoczyłem te dyskusje.....dziwne 8o

Nazgul
02-07-2003, 00:06

Tak, tylko te metody... Sprawiają, że w tym konflikcie kibicuję Żydom bez względu na to, jakie mam o nich zdanie w ogóle.

MaxyM
02-07-2003, 00:11
A ja kibicuje Palestyńczykom z całego serca... Na ich miejscu chyba bym robił to samo... zamordowali ci matkę, siostrę, zburzyli dom, bo źle stał... co ***** robisz? Jesteś za nimi czy się sprzeciwiasz?

Nazgul
02-07-2003, 00:14
A ja kibicuje Palestyńczyką z całego serca... Na ich miejscu chyba bym robił to samo... zamordowali ci matkę, siostrę, zburzyli dom, bo źle stał... co *cenzura* robisz? Jesteś za nimi czy się sprzeciwiasz?

Albo wysadził mi się małolat w autobusie którym jechała moja żona dajmy na to... Jest awers i jest rewers...

MaxyM
02-07-2003, 00:17
Bo wcześniej została zamordowana jego rodzina i zniszczony jego dom... co miał robić... a jak walczyli chłopcy w Polskim ruchu oporu? – robili to samo... oni walczą jak mogą... przypominają o sobie światu, bo świat dawno temu się od nich odwrócił... wszyscy się boją Żydów.

MaxyM
02-07-2003, 00:21
Jeszcze jedno – moja prababcia (Świętej pamięci) uratowała dwie rodziny Żydowskie podczas wojny, a druga wspomagała ich żywnością w getcie. Dlatego jak słyszę te pierdoły z ich strony to ich nie nienawidzę i ich zakłamania...

Kiju
02-07-2003, 00:28
Cóz,Palestynczycy walczą tym co mają,najczęscięj sa to karabiny i własnie bomby,często po prostu kamienie....wystarczy spojzec na armie izraela aby uswiadomić sobie jak desperacką walke toczą Palestynczycy.

Szkoda ze zydzi nie byli tak waleczni podczas 2 wojny swiatowej...

Szkoda ze dzieki propagandzie zydowskiej to Palestynczycy sa uwazani za tych złych...

MaxyM
02-07-2003, 00:33
Dokładnie, oni walą ich z powietrza, ziemi i wody... robią co mogą Palestyńczycy, żeby im oddać, zresztą każdy Żyd był w wojsku... nie ma cywilów.

szczepan
02-07-2003, 00:35
ej ale troche sie chyba temat rozmywa a co do waszej dyskusji to juz jest taki temat...

piter
02-07-2003, 00:36
Bo wcześniej została zamordowana jego rodzina i zniszczony jego dom... co miał robić... a jak walczyli chłopcy w Polskim ruchu oporu? – robili to samo... oni walczą jak mogą... przypominają o sobie światu, bo świat dawno temu się od nich odwrócił... wszyscy się boją Żydów.

Maxym!!! Widzę że dyskusja jest bardzo emocjonalna, ale... proszę nie porównuj działań AK do terroryzmu fundamentalistów islamskich.
Arabowie w 95% morduja cywli, Polacy walczyli z okupacyjnym wojskiem (akty terroru wobec ludności niemieckiej -np. na zamojszczyźnie- były wyjątkiem). A niemieckim cywilom gazowaliśmy kina, kawiarnie, albo goliliśmy włosy na łbach.

pozdr
piter

P.S. Tak na marginesie: w Polsce nie było ruchu oporu (RO był we Francji), u nas było Państwo Podziemne, które dysponowało swoją Armią

MaxyM
02-07-2003, 00:41

Maxym!!! Widzę że dyskusja jest bardzo emocjonalna, ale... proszę nie porównuj działań AK do terroryzmu fundamentalistów islamskich.
Arabowie w 95% morduja cywli, Polacy walczyli z okupacyjnym wojskiem (akty terroru wobec ludności niemieckiej -np. na zamojszczyźnie- były wyjątkiem). A niemieckim cywilom gazowaliśmy kina, kawiarnie, albo goliliśmy włosy na łbach.

pozdr
piter

P.S. Tak na marginesie: w Polsce nie było ruchu oporu (RO był we Francji), u nas było Państwo Podziemne, które dysponowało swoją Armią

Wiem, trochę mnie poniosło, ale moja rodzina zrobiła dużo bardzo dla rodzin Żydowskich w czasie wojny, a co słyszę... że to my Polacy ich mordowaliśmy, to mnie szlak na miejscu trafia, jeszcze ta wystawa w Australii, nich ich szlak... Po porostu ich nie trawię, za te bzdury, ja wiem 56’ (o ile nie przekręciłem), ale to nie my, nie Naród polski ale pieprzona komuna zrobiła co zrobiła... dlatego to wszystko wpędza mnie w depresje... Zobacz Piter ten dokument Olivera Stona – zobaczysz o czym mówię...

piter
02-07-2003, 00:42
Cóz,Palestynczycy walczą tym co mają,najczęscięj sa to karabiny i własnie bomby,często po prostu kamienie....wystarczy spojzec na armie izraela aby uswiadomić sobie jak desperacką walke toczą Palestynczycy.

Szkoda ze zydzi nie byli tak waleczni podczas 2 wojny swiatowej...

(...)

A co jedno ma do drugiego....
a słyszałeś o ŻOB i ŻZW ?????

pzdr
piter

P.S. Rozumiem że pisząc "żydzi" miałeś na myśli wyznawców religii mojżeszowej.[/quote]

MaxyM
02-07-2003, 00:51
Do tego co napisałem dwa posty wyżej dodam, że nie potrafię tego zrozumieć, że oni robią co chcą mimo sprzeciwu wszystkich organizacji zajmujących się prawami człowieka i każdy ma to w dupie... a Jugosławie, suwerenne państwo za takie coś zbombardowali i cofnęli kraj o 30 lat.

piter
02-07-2003, 00:53
Wiem, trochę mnie poniosło, ale moja rodzina zrobiła dużo bardzo dla rodzin Żydowskich w czasie wojny, a co słyszę... że to my Polacy ich mordowaliśmy, to mnie szlak na miejscu trafia, jeszcze ta wystawa w Australii, nich ich szlak... Po porostu ich nie trawię, za te bzdury, ja wiem 56’ (o ile nie przekręciłem), ale to nie my, nie Naród polski ale pieprzona komuna zrobiła co zrobiła... dlatego to wszystko wpędza mnie w depresje... Zobacz Piter ten dokument Olivera Stona – zobaczysz o czym mówię...

Myślisz Maxymie, że mnie nie zalewała krew jak oglądałem film "Shoah", albo jak wysłuchiwałem kłamliwych opowieści izraelskiej młodzieży o Polakach w czasie II wojny światowej. Ale na miłość boską nie mieszajmy wybryków dwóch durniów z wojną której tu w Europie chyba nie rozumiemy.

Zresztą jak kiedys sie spotkamy to opowiem Ci bardzo ciekawą historię o napisie na pomniku w Jedwabnym ... dopiero sie zdziwisz ...

pzdr
piter

MaxyM
02-07-2003, 00:54
Z miłą chęcią wypije :piwo: i pogadam. ;)

pozd.

P.S.

Ta ikonka z browarem w tym temacie nie pasuje :D .

Lolek
02-07-2003, 00:58

A ma bardzo dużo. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że powojenna trauma była motorem napędowym dla żydowskiej natury postwojennej - bezwględnej i militarystycznej. Miała zdusić poczucie winy, że zrobiono tak mało, wobec tak wielu. Teraz to Żydzi grają role kata i nie wydaje mi się, żeby było im tym źle. ŻOB i ŻZW to w ogólnej skali margines.

piter
02-07-2003, 01:15

A ma bardzo dużo. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że powojenna trauma była motorem napędowym dla żydowskiej natury postwojennej - bezwględnej i militarystycznej. Miała zdusić poczucie winy, że zrobiono tak mało, wobec tak wielu. Teraz to Żydzi grają role kata i nie wydaje mi się, żeby było im tym źle. ŻOB i ŻZW to w ogólnej skali margines.

To jet jedna teoria.
Mi się z kolei wydaje, że militaryzm żydowski wynika z sytuacji geopolitycznej w jakiej znajdowali się (i znajdują) Żydzi kolonizujący Palestynę (100 lat temu Żydów w Ziemi Obiecanej było tyle samo ilu teraz jest kibiców Legii na Śląsku). Przypomnij sobie jak wygladały pierwsze kibuce w Galilei, jak zakładano pierwsze osady jak podkałdano bomby pod brytjskie urzędy. Oni od wieku są w stanie permanentnej wojny ze wszystkimi, dla nich pokoj jest czymś tak samo nierzeczywistym jak dla nas pełna kasa w Klubie ;-).

A jeśli chodzi o zamknięte oczy i uszy to winni są głównie Żydzi amerykańscy (słynne raporty Karskiego). Palestynę natomiast kolonizowali przede wszystkim przybysze z Europy.

pzdr
piter

piter
02-07-2003, 01:21

pozd.

P.S.

Nie popadajmy w polityczną poprawność, na wsi podlaskiej w latach 50-60-tych taki wąsik był bardzo modny ;-).

Zresztą kiedyś mówiłeś ze to ... trener Wójcik w 93 roku. :-) I coś tu jet na rzeczy ...

pzdr

MaxyM
02-07-2003, 01:31

pozd.

P.S.

Nie popadajmy w polityczną poprawność, na wsi podlaskiej w latach 50-60-tych taki wąsik był bardzo modny ;-).

Zresztą kiedyś mówiłeś ze to ... trener Wójcik w 93 roku. :-) I coś tu jet na rzeczy ...

pzdr

Bo to Wójcik, ale interpretacja dowolna dla kogoś kto o tym nie wie... i nawet sie nie będe spodziewał jak mi 3 lata dadzą za popieranie Wąsika od głośnej książki, bardzo kontrowersyjnej dzisiaj... :/ :>

legart
02-07-2003, 08:50
Abstrahując od tych ludzików którzy zwyzywali wycieczkę z Izraela, to ja w konflikcie izraelsko-palestyńskim nikomu nie kibicuje - obie strony mają swoje racje, ale eskalacja tego konfliktu który trwa już 100, 80, czy przynajmniej 50 lat mnie przeraża (za dużo jest ofiar cywilnych po obu stronach - i to świadomie zamordowanych przez obie strony).
Acha jeszcze a propos metod stosowanych przez Palestyńczyków to zgadzam się z Piterem że nie ma ich porównywać do działań stosowanych przez AK czy też przed I wojną światową prze Oraganizację Bojową PPS (Ci z kolei co najwyżej zlikwidowali od czasu do czasu jakiegoś wyjątkowo brutalnego policmajstra czy członka Ochrany, a z ludności cywilnej to najwyżej od czasu do czasu ucierpiał jakiś ograbiony bankier).

Lolek
02-07-2003, 08:53
A do czego byście porównali metody stososwane przez Żydów?

legart
02-07-2003, 09:00

Hm wysiedlanie ludności cywilnej, wyburzanie domów, likwidacja fizyczna przywódców strony przeciwnej bez wyroków sądowych - coś mi to kurde przypomina.

MaxyM
02-07-2003, 11:21

Fucken Gestapo!

szczepan
02-07-2003, 15:48
Betlejem jest juz podobno pod kontrola Arabow no to teraz zobaczymy czy potrafia powstrzymac terrorystow skoro Izrael sie wycofal...

Yankes
02-07-2003, 16:31
a swoja droga czemu na tak malo postow sa 2 kibicow widzewa?? :>

Jakieś wnioski?Jestem ciekaw.
nie no bez obrazy.... to bardziej zart niz powazne stwierdzenia

czesiek
02-07-2003, 19:36
Kiju ja już napisałem, że jak będą chcieć kamienic to można im dać pod warunkiem, że zapłacą... za wynajem gruntów od 39, za remont, bądź odbudowe, rachunki za wodę, prąd, gaz i inne... do tego podatek od wartości i już, niech mają... zaraz by spierdalali.
Niestety Maxym, ale to nieprawda.
W świetle prawa europejskiego, które będzie miało wpływ na polskie po aneksji do UE te kamienice powinny się należeć Żydom, no i Niemcom. Nic tu ci polskie prawo! Sam Schroeder mówił do jakiegoś niemieckiego związku wypedzonyc, że poczekali z pozwami na wejście do Ue. Czekają i już wiemy, że się doczekają.

Co do samej sprawy żydowskiej. Cieszę się bardzo, że nie wyskoczył tu żaden poprawny polityczny forumowicz z wyzywaniem Was od faszystów. Przynajmniej kibice Legii są normalni. Niestety, ale opinia publiczne ukierunkowuje polskie społeczeństwo na piętnowanie wszelkiej krytyki wobec Żydów (szczególnie Gazeta Wyborowa). Niedługo takie sytuacje jak ta z Lublina będzie normalnością. Dlatego uważajkcie co mówicie nawet po pijaku. Ja sam mam przesrane na historii, bo facet jest przewrażliwiony na tym punkcie. Niestety coraz więcej jest takich ludzi.

Ostatnio czytałem w "Najwyższym Czasie" artykuł opowiadające o perypetiach jakie towarzyszą Melowi Gibsonowi podaczs kręcenia filmu pt. "Pasja" (12 ostatnich godzin z życia Chrystusa). Gibson chciał jak najwierniej oddać te chwile. Wszystkie fakty stara się pokazać najwierniej rzeczywistości. Nawet aktorzy mówią tylko po łacinie i aramejsku, nie ma żadnych napisów. Jednak przez tą autentyczność Gibson zyskał w USA przydomek antysemity. Liczne skrajne organizacje żydowski oskarżają go o szerzenie antysemityzmu poprzez ukazanie męki Chrystusa! Taka jest Ameryka, a jaka jest Ameryka, taka za 10 lat jest Polska. :hmm:

Kiju
02-07-2003, 20:03
Niestety Maxym, ale to nieprawda.
W świetle prawa europejskiego, które będzie miało wpływ na polskie po aneksji do UE te kamienice powinny się należeć Żydom, no i Niemcom. Nic tu ci polskie prawo! Sam Schroeder mówił do jakiegoś niemieckiego związku wypedzonyc, że poczekali z pozwami na wejście do Ue. Czekają i już wiemy, że się doczekają.

Co do samej sprawy żydowskiej. Cieszę się bardzo, że nie wyskoczył tu żaden poprawny polityczny forumowicz z wyzywaniem Was od faszystów. Przynajmniej kibice Legii są normalni. Niestety, ale opinia publiczne ukierunkowuje polskie społeczeństwo na piętnowanie wszelkiej krytyki wobec Żydów (szczególnie Gazeta Wyborowa). Niedługo takie sytuacje jak ta z Lublina będzie normalnością. Dlatego uważajkcie co mówicie nawet po pijaku. Ja sam mam przesrane na historii, bo facet jest przewrażliwiony na tym punkcie. Niestety coraz więcej jest takich ludzi.

Ostatnio czytałem w "Najwyższym Czasie" artykuł opowiadające o perypetiach jakie towarzyszą Melowi Gibsonowi podaczs kręcenia filmu pt. "Pasja" (12 ostatnich godzin z życia Chrystusa). Gibson chciał jak najwierniej oddać te chwile. Wszystkie fakty stara się pokazać najwierniej rzeczywistości. Nawet aktorzy mówią tylko po łacinie i aramejsku, nie ma żadnych napisów. Jednak przez tą autentyczność Gibson zyskał w USA przydomek antysemity. Liczne skrajne organizacje żydowski oskarżają go o szerzenie antysemityzmu poprzez ukazanie męki Chrystusa! Taka jest Ameryka, a jaka jest Ameryka, taka za 10 lat jest Polska. :hmm:

To wszystko to smutna prawda.
zydzi włozyli wiele staran w propagande aby jakikolwiek głos krytyki w ich kierunku odbierany był jako antysemityzm...kiedy w Polsce było biednie i nie mozna było zarobic to tej swołoczy sie nie uswiadczyło,teraz gdy tylko poczuli mozliwośc wyrwania pieniedzy pojawiaja sie jak muchy na gównie...pazernośc,lichwiarstwo i łapczywośc a ostatnio pozycja okupanta przysłania wszystko co jest pozytywnego w tym narodzie.
Kiedy zaczna wyciagac łapy po Polskie kamienice,grunty kwestia czasu pozostanie pojawienie sie polityków typu LePena i jestem pewny ze znajdą wielu wyborców.
Jednego juz mają. '8

szczepan
02-07-2003, 20:09
no ale pamietajcie ze Litwa tez wchodzi do Unii '8

MaxyM
03-07-2003, 04:33
...nic już nie napiszę - dam ikonke - :fu:

Adis
03-07-2003, 09:07
...

Lleyton
03-07-2003, 09:57
To wszystko to smutna prawda.
zydzi włozyli wiele staran w propagande aby jakikolwiek głos krytyki w ich kierunku odbierany był jako antysemityzm...kiedy w Polsce było biednie i nie mozna było zarobic to tej swołoczy sie nie uswiadczyło,teraz gdy tylko poczuli mozliwośc wyrwania pieniedzy pojawiaja sie jak muchy na gównie...pazernośc,lichwiarstwo i łapczywośc a ostatnio pozycja okupanta przysłania wszystko co jest pozytywnego w tym narodzie.
Kiedy zaczna wyciagac łapy po Polskie kamienice,grunty kwestia czasu pozostanie pojawienie sie polityków typu LePena i jestem pewny ze znajdą wielu wyborców.
Jednego juz mają. '8

Policzmy nonsensy zawarte w Twoich wypowiedziach...

Czy słyszałeś o wydarzeniach z marca '68 ?
Jak przeczytasz i zrozumiesz , może przestaniesz - zadawać pytania z cyklu gdzie byli Żydzi i głośno wyrażać oburzenie z powodu złożenia wniosku o polski paszport .
Wybacz mój kolokwializm i moją poprawność... ale "swołocz" , "parszywiec" jakoś nie mogą mi przejść przez klawiaturę.

Czy słyszałeś o prawie własności ?
Z chwilą , gdy do Ciebie i myślących podobnie dotrze sens i istota owego prawa - które nie ma nic wspólnego z barwami narodowymi i relacjami jakie z nich wypływają - prawdopodobnie również przestaniesz majaczyć .

Czy słowo holokaust poza obco brzmiącym tonem wywołuje jakieś skojarzenia ?
Z góry zakładam , że tak .
... więc - jak będziesz przeglądał listę obozów koncentracyjnych ; poczytasz o masowych wysiedlaniach i wywłaszczeniach Żydów niemieckich , francuskich czy austriackich ; przyjmiesz do wiadomości , że w nowożytnej historii państwo Izrael pojawiło się w drugiej połowie XX wieku - powinieneś zorientować się , że zarzut o brak masowego , zbrojnego i zorganizowanego oporu Żydów w kontekście II w.ś mógłby się skończyć pałą... z historii oraz z wiedzy o społeczeństwie .

Mam również dla Ciebie słowa pociechy .
Otóż , w Jedwabnem Kwaśniewski przepraszał nie w imieniu całego polskiego narodu ale tylko tych Polaków , którzy z powodu tamtych wydarzeń odczuwali trochę więcej niż dyskomfort psychiczny .
... co oznacza , że z powodu matki - Żydówki Kwaśniewskiego ( jak chcesz Ty ) Twoja duma i godność Prawdziwego Polaka w najmniejszym stopniu nie ucierpiała .

I na koniec - uwaga natury ogólnej .
Poprawność polityczna stała się wyświechtanym frazesem do tego stopnia , że nawet przywódcy i wojownicy aryjskich rewolucji przestają rozróżniać - czy to ich gonią i łapią... czy też może oni chwytają i ścigają .
... dlatego , zdrowy rozsądek nie powinien znać granic... i wcale nie proponuję , żeby zacząć od tych państwowych .

Yevaud
03-07-2003, 10:42
Na (1)podłych zydow nie mozna juz powiedziec złego słowa,bo jak powiesz to jestes rasista,hitlerowcem,faszystą, (2)skinem,nacjonalista itd.
To co sie dzieje to jest parodia...ten naród działa mi tak na nerwy ze juz wiecej nie będe pisał bo by same bluzgi były :zly:
(3)Do czego to doszło zebym w swoim kraju nie mógl powiedzied do żyda-ty parszywcu 8-
...świat schodzi na psy...

Teraz bedzie jeszcze większa lipa,bo zydostwo bedzie sie domagało kasy ,zreszta jak zobaczyli ze wchodzimy do UE to zaczeli sie upominac o Polskie obywatelstwo...taki to pazerny naród,są wszędzie tam gdzie mozna odnieśc kozyśc...zlatuja sie jak sępy...

Kwasniewski przepraszał za Jedwabne bo jego matka jest żydówką...

1 - nie fałszuj rzeczywistości. Właśnie powidziałeś "złe słowo" na Żydów.
2 - a nie jesteś skinem, nacjonalistą?
3 - możesz powiedzieć do Żyda tak samo jak do Rumuna, Ruska innego Polaka, Niemca, Francuza itd. itp. Nie wolno (to sprzeczne z konstytucją) zaś odwoływać się do ideologi totalitarnych - faszyzmu i komunizmu, a więc np. do Hitlera!

A tak ogólnie - jestes w jakiś sposób spokrewniony z Leszkiem Bublem?

Yevaud
03-07-2003, 10:47

Hm wysiedlanie ludności cywilnej, wyburzanie domów, likwidacja fizyczna przywódców strony przeciwnej bez wyroków sądowych - coś mi to kurde przypomina.

Powiedz jeszcze co. Bo może np. przypominać wysiedlenia Niemców, Ślązaków, Mazurów z "ziem odzyskanych".

Yevaud
03-07-2003, 10:48
I tak by tych 3 lat nie dostali. W najgorszym razie parę miesięcy w zawiasach.
A debila, który wrzeszczy "Sieg Heil" wysłałbym najchętniej na 30 lekcji historii albo... :> do Niemiec
I mam gdzieś, że akurat do Żydów to krzyczeli.

Zgadzam się w całej rozciągłości. Szczególnie z tym "mam gdzieś".

Kiju
03-07-2003, 12:21
Lleyton,masz racje.
Niech przybywa do nas ten zacny naród zydowski,to dobrzy prawi ludzie ktorym zalezy na dobru Polski.Jestem perzekonany ze dzieki nim Polska rozkwitnie...jestem przekonany ze ubiegajac sie o Polskie obywatelstwo chcą zrobic wiele dobrego dla Rzeczpospolitej a nie tylko miec kozysc z bycia obywatelem Unii Europejskiej....tak,tak...

Co do Kwasniewskiego to ciesze sie ze nie przepraszał on w moim imieniu ,ja dyskomforu psychicznego nie odczuwałem i odczuwac nie będe...to żydzi powinni przeprosic nas za oszczerstwa,za to co wyrabiali będąc w NKWD.
Sądzisz ze to zrobią?Dla zydów pozostaniemy mordercami i kolaborantami,chocby fakty były zupełnie inne.Tylko nasz prezydent lubiący pokazac sie w jarmułce musiał ich przeprosic,szkoda ze kazdego z osobna nie ucałował na znak pokoju w dupe,lub na znak poddanstwa w ręke.

Mnie dziwi jedno,skoro zydzi sa tak dobrzy to dlaczego są tak nielubiani na całym swiecie?

Yevaud-nie jestem spokrewniony z Leszkiem Bublem,nie jestem tez skinem ani nacjonalistą,choc mam poglady powiedzmy- dosyć skrajne.
Nie kieruj sie w ocenie moim avatarem -Cartman jest po prostu moja ulubiona postacią z kreskowek.

Dla mnie zyd pozostanie parszywy,bo parszywośc kojazy mi sie z zakłamaniem i dwulicowoscią.
TO MOJE ZDANIE I NIE NARZUCAM GO NIKOMU.
Ot i tyle.

Yevaud
03-07-2003, 12:52
Jestem perzekonany ze dzieki nim Polska rozkwitnie...

Yevaud-nie jestem spokrewniony z Leszkiem Bublem,nie jestem tez skinem ani nacjonalistą,choc mam poglady powiedzmy- dosyć skrajne.
Nie kieruj sie w ocenie moim avatarem -Cartman jest po prostu moja ulubiona postacią z kreskowek.

Jak wygląda Izrael zbudowany na pustyni, a jak wygląda Polska? I jak wyglądają USA, gdzie podobno rządzą Żydzi? To może naprawdę Polska by rozkwitła?

Nie jesteś nacjonalistą? To może wytłumacz, jak rozumiesz słowo nacjonalizm. Nie o poglądy, a o rozumienie słowa pytam.

Nazgul
03-07-2003, 12:56
A to jeszcze coś takiego wrzucę:

http://wiadomosci.poprostu.pl/?id=1053528805&row=972331321

Lleyton
03-07-2003, 13:10
Lleyton,masz racje.
Niech przybywa do nas ten zacny naród zydowski,to dobrzy prawi ludzie ktorym zalezy na dobru Polski.Jestem perzekonany ze dzieki nim Polska rozkwitnie...jestem przekonany ze ubiegajac sie o Polskie obywatelstwo chcą zrobic wiele dobrego dla Rzeczpospolitej a nie tylko miec kozysc z bycia obywatelem Unii Europejskiej....tak,tak...

Co do Kwasniewskiego to ciesze sie ze nie przepraszał on w moim imieniu ,ja dyskomforu psychicznego nie odczuwałem i odczuwac nie będe...to żydzi powinni przeprosic nas za oszczerstwa,za to co wyrabiali będąc w NKWD.
Sądzisz ze to zrobią?Dla zydów pozostaniemy mordercami i kolaborantami,chocby fakty były zupełnie inne.Tylko nasz prezydent lubiący pokazac sie w jarmułce musiał ich przeprosic,szkoda ze kazdego z osobna nie ucałował na znak pokoju w dupe,lub na znak poddanstwa w ręke.

Mnie dziwi jedno,skoro zydzi sa tak dobrzy to dlaczego są tak nielubiani na całym swiecie?

(...)

Dla mnie zyd pozostanie parszywy,bo parszywośc kojazy mi sie z zakłamaniem i dwulicowoscią.
TO MOJE ZDANIE I NIE NARZUCAM GO NIKOMU.
Ot i tyle.

:)))
... więc jednak nie słyszałeś o marcu 1968...

Apelowanie do Twojego zdrowego rozsądku jest całkowicie pozbawione sensu . Mianowicie - nie masz najmniejszego pojęcia , co to właściwie jest... do czego z resztą masz całkowite prawo .
Podobnie jak do własnego zdania i dziury w dupie , która też jest własna... i bez znaczenia , przynajmniej dla mnie , pozostaje fakt , że taką samą posiada ksenofob z Izraela .

MaxyM
03-07-2003, 13:19
Ale można nie lubić jakiegoś Narodu, tak jak się nie lubi kibiców danej drużyny... ja ich nie lubię, polityka Sharona, spowodowała to w dużym stopniu, dodam do tego oszczerstwa wobec Polaków i jako ogółu ich nie lubię, co nie oznacza, że nie mógłbym mieć kolegi czy przyjaciela Żyda.

Jasne, że ten naród dużo wycierpiał... ale nie tylko on, mam wrażenie, że oni uważają, że za cierpienia w drugiej wojnie światowej wszystko im się należy... Zachowują się tak jakby tylko oni byli mordowani podczas tego tragicznego okresu w historii świata.

Kiju
03-07-2003, 13:49
:)))
... więc jednak nie słyszałeś o marcu 1968...

Lleyton ,słyszałem o marcu 1968 roku i wydaje mi sie ze żydzi po prostu wtedy zebrali pokłosie swojej działalności(mało humanitarnej dodam) w partii.
Kto wiatr sieje...

Co do zdrowego rozsadku,Ty na to patrzysz po swojemu a ja zupełnie inaczej...
Czy to oznacza ze gorzej?

Lleyton
03-07-2003, 15:41
...

:)))))... i kto to mówi ?

Tak podejrzewałem , że prędzej czy później pojawi się z Twojej strony retoryka domagająca się tolerancji :))))

Twoja konsekwencja w łamaniu zasad ortograficznych jest - jak sądzę - także wypadkową Twojego światopoglądu... więc przepraszam ale biegunowo się różnimy... w interpretacji wydarzeń historycznych również .

PS.
Na wszelki wypadek -
Nie obrażaj mojej inteligencji i nie tłumacz , że "ta mała litera" to wina klawiatury .

Kiju
03-07-2003, 16:37
...

:)))))... i kto to mówi ?

Tak podejrzewałem , że prędzej czy później pojawi się z Twojej strony retoryka domagająca się tolerancji :))))

Twoja konsekwencja w łamaniu zasad ortograficznych jest - jak sądzę - także wypadkową Twojego światopoglądu... więc przepraszam ale biegunowo się różnimy... w interpretacji wydarzeń historycznych również .

PS.
Na wszelki wypadek -
Nie obrażaj mojej inteligencji i nie tłumacz , że "ta mała litera" to wina klawiatury .

Lleyton przekonałes mnie :]

Dzieki Tobie POKOCHAŁEM ŻYDÓW... Kazdego z nich z osobna, będe przepraszał za to ze Polacy ich mordowali i kolaborowali z niemcami.
Tak własnie zrobie.To moje nowe przesłanie!
To dzięki Tobie drogi Lleytonie stałem sie "poprawny".Dziekuje.
END

Łysolek
03-07-2003, 20:13
ja powiem tylko tyle , jako chyba jeden z niewielu na tym forum antysemitów , Żydów nie nawidzę !!! Wynika to moze z mojego dzieciństwa , gdzie zostałóem pierwszy raz w życiu oszukany przez żyda ( w wieku 7 lat na flamastrach , które nie pisałyu ) jednak , tak naprawdę zacząłem ich nie lubic , gdy całe podwórko to byli skini i wpajali mi pewne zasady ... Nie nawidze ich za to , ze sprzedawali Polaków podczas drugiej wojny światowej
Nie nawidze ich za to , ze po kilkudziesiętu latach , ciągają po sądach Polaków , domagając sie ich ziem ?? a jak ich ***** tu ziemia , gdy pospierdalali stąd do Ameryki ???
Ilu Zydów walczyło za Polskę w czasie wszystkich wojen ???
Nikt mnie nigdy nie przekona , zebym, z Żydem się bratał , choć by to była jedyna nacja na Ziemi oprócz Polaków !!!

piter
03-07-2003, 20:40
ja powiem tylko tyle , jako chyba jeden z niewielu na tym forum antysemitów , Żydów nie nawidzę !!! Wynika to moze z mojego dzieciństwa , gdzie zostałóem pierwszy raz w życiu oszukany przez żyda ( w wieku 7 lat na flamastrach , które nie pisałyu ) jednak , tak naprawdę zacząłem ich nie lubic , gdy całe podwórko to byli skini i wpajali mi pewne zasady ... Nie nawidze ich za to , ze sprzedawali Polaków podczas drugiej wojny światowej
Nie nawidze ich za to , ze po kilkudziesiętu latach , ciągają po sądach Polaków , domagając sie ich ziem ?? a jak ich *cenzura* tu ziemia , gdy pospierdalali stąd do Ameryki ???
Nikt mnie nigdy nie przekona , zebym, z Żydem się bratał , choć by to była jedyna nacja na Ziemi oprócz Polaków !!!

A co powiesz o takich Żydach jak: Jezus z Nazaretu, Maryja, Paweł z Tarsu albo Edyta Stein???? Ich też nienawidzisz???

Łysolek
03-07-2003, 20:53
Nie wiem :hmm: , szczerze mówiąc to nie sa dla mnie argumenty , a co do nienawiści ... hmmm.... to wymaga głębszego zastanowienia , przynajmniej co dotyczy się tej pierwszej osoby...

_Bart
03-07-2003, 21:12
Nie nawidze ich za to , ze po kilkudziesiętu latach , ciągają po sądach Polaków , domagając sie ich ziem ?? a jak ich *cenzura* tu ziemia , gdy pospierdalali stąd do Ameryki ???

A co powiesz o takich Żydach jak: Jezus z Nazaretu, Maryja, Paweł z Tarsu albo Edyta Stein???? Ich też nienawidzisz???

o żydach sie tu nie bede wypowiadał bo jutro wyjezdzam a nie mogl bym kontrolowac dyskusji
Powiem tylko tak, nie lubie jak w gadkach o Żydach ktos nagle jako argumant podaje przykład Jezusa (dla mnie to juz koniec madrych argumanetów). Wiadomo iz żyjemy w katloickim kraju, wiekszosc ludzi wierzy w Boga (i we wszystko co z nim zwiazane) i pokazywanie w dyskusji o żydach że Jezus tez nim był to nieodpowiednia sprawa. (przynajmniej w naszym kraju)

piter
03-07-2003, 21:25

o żydach sie tu nie bede wypowiadał bo jutro wyjezdzam a nie mogl bym kontrolowac dyskusji
Powiem tylko tak, nie lubie jak w gadkach o Żydach ktos nagle jako argumant podaje przykład Jezusa (dla mnie to juz koniec madrych argumanetów). Wiadomo iz żyjemy w katloickim kraju, wiekszosc ludzi wierzy w Boga (i we wszystko co z nim zwiazane) i pokazywanie w dyskusji o żydach że Jezus tez nim był to nieodpowiednia sprawa. (przynajmniej w naszym kraju)

Zaraz, zaraz....

Moj post, był pytaniem do Łysolka po tym jak stwierdził że nienawidzi Żydów (zrozumiałem że wszystkich) i że nigdy nie bedzie sie z nimi bratał.
I tylko tyle....
Dlatego Twój post wydaje sie niezrozumiały.

Ale wiesz ...zainteresowało mnie Twoje stwierdzenie, że Jezus jest "końcem mądrych argumentów" , a wręcz "nieodpowiednią sprawą"... mógłbyś rozwinąc???

_Bart
03-07-2003, 21:45
W skrócie myslowym chodziło mi o to iż mieszanie Jezusa do dyskusji o żydach jest w Naszym kraju (jak dla mnie) nie na miejscu (dlatego uwazam to za zły argument w takich rozmowach).

Lolek
03-07-2003, 21:58
Czy słyszałeś o prawie własności ?
Z chwilą , gdy do Ciebie i myślących podobnie dotrze sens i istota owego prawa - które nie ma nic wspólnego z barwami narodowymi i relacjami jakie z nich wypływają - prawdopodobnie również przestaniesz majaczyć .

Że co proszę? Jak można rozpatrywać prawo własności do mienia w oderwaniu od wydarzeń wojennych, zniszczeń, wreszcie odbudowy?

Powiedz jeszcze co. Bo może np. przypominać wysiedlenia Niemców, Ślązaków, Mazurów z "ziem odzyskanych".

Jak widać zatarła się już granica między katem i ofiarą. A'propos tego ostatniego - ciekawe jak wszyscy "poprawni politycznie" oceniają osobę Salomona Morela, kata obozu w Świętochłowicach. Są tacy którzy widzą w nim rękę mścicela i bohatera... Piękny przykład relatyiwzmu, prawda?

Jak wygląda Izrael zbudowany na pustyni, a jak wygląda Polska? I jak wyglądają USA, gdzie podobno rządzą Żydzi? To może naprawdę Polska by rozkwitła?

Nie trzeba gdybać. Żyliśmy już z największa diasporą żydowską w Europie i drugą w świecie. Jak było - wiesz chyba z lekcji historii.

I jeszcze jedno. Niektórzy używają w dyskusji tanich chwytów w postaci wycieczek osobistych, kierujących się głównie w stronę inteligencji czy wykształcenia. Żałosne.

Kiju
03-07-2003, 23:28
Jak widać zatarła się już granica między katem i ofiarą. A'propos tego ostatniego - ciekawe jak wszyscy "poprawni politycznie" oceniają osobę Salomona Morela, kata obozu w Świętochłowicach. Są tacy którzy widzą w nim rękę mścicela i bohatera... Piękny przykład relatyiwzmu, prawda?

Takich żydów po wojnie było w Polsce wielu.
Szkoda ze o żydach zawsze trzeba wypowiadac sie jako o ofiarach a nie jako o katach,bo wielu sie w tej dziedzinie zasłuzyło.

Lolek wspomniał o diasporze zydowskiej w Polsce przed wojną...to smutne lecz np. w takim Sochaczewie 80% sklepów nalezało do żydów.
Nie chce aby to powróciło,tym bardziej ze zydzi maja w koncu swoj kraj.

Mimo ze Polakom zostało przyznane najwięcej odznaczen(Sprawiedliwy wsrod...) ktorzy ryzykowali wywozke do obozu czy kare smierci,w izraelu nauczaja o Polakach jako o katach.

Cóz,fałsz i obłuda cechuje ten naród od wieków...

Tyle moich wpisów w tym temacie.

ems
04-07-2003, 01:59
rozmowy o polityce z reguly omijam , ale...

obroncow zydow nie rozumiem, bo staja przeciwko wlasnemu krajowi

68 ? korwa, i co moze my mamy byc za to odpowiedzialni ???

jak zydzi sie zachowuja wobec Polski teraz, kazdy widzi... pazernosc i ignorancja

tyle mam do powiedzenia, poprawni politycznie

Adams_
04-07-2003, 02:40
Tyle tysiecy lat, zawsze byli na wygnaniu. Nienawidze zydow jak malo kogo. Wieczne boje z zydami o tereny, osobiscie uczestniczylem w niejednej takiej awanturze. ********** zrobily sie tak wplywowe, ze kazde przeklenstwo na nich moze zakonczyc sie pierdlem. Dostali ziemie pod swoj ****** Izrael i panosza sie na niej ciut za bardzo... zapomnialo sie juz holocaust i bez przeszkod przy swiatowym pozwoleniu morduja Palestynczykow.
Mieli wczoraj rozejm? I go w piekny (tfuu) sposob zlamali. :box:

Lleyton
04-07-2003, 09:08
Że co proszę? Jak można rozpatrywać prawo własności do mienia w oderwaniu od wydarzeń wojennych, zniszczeń, wreszcie odbudowy?

... nie zapomnij dodać , wedle woli : na początku , w środku , na końcu - "utraconych korzyści"

Popełniasz błąd , który jest typowy dla Tych z którymi się nie zgadzam .
Otóż - pozostając przy Twoim pytaniu o osobę Morela - dla mnie nie ma znaczenia czy : zbrodniarz , złodziej , bohater... chadzają do cerkwi , synagogi , kościoła , meczetu...
... choć - przyznaję - obojętne już nie jest , czy ktoś z tego powodu nie jest , nie był czy nie będzie , traktowany : lepiej bądź gorzej .
Chodzi o to , żeby był traktowany obojętnie .

legart
04-07-2003, 10:26
A propos marca 1968 r. (mam nadzięję że niekogo nie obraże):

ARKADY FIEDLER

DO REDAKCJI „GAZETY POZNAŃSKIEJ”

Dla uczciwego Polaka i rzetelnego patrioty nie może ulegać wątpliwości zupełna słuszność tego, co powiedział I sekretarz KC PZPR Władysław Gomułka na sali Kongresowej w dniu 19. III. 1968. Przekonany jestem, że miliony Polaków słuchało jego trafnych słów w radio i w telewizji i czytało je w gazetach zarówno z wielkim zrozumieniem, jak i z serdecznym przejęciem. Władysław Gomułka przemawiał Polakom do serca i do rozumu. Chodziło o przygwożdżenie warcholstwa tych wichrzycieli, którzy okazali się wrogami nie tylko Polski Ludowej, lecz i Polski w ogóle i Polaków.

Rzeczpospolita szlachecka, wiadomo, zapłaciła za swe warcholstwo i za brak prawdziwego patriotyzmu najwyższą cenę: utraciła Państwo. Dziś tym bardziej nie stać nas na to, by cugle popuszczać podżegaczom. Czyż wolno nam choć na chwilę zapominać, że na zachodzie zbierają się wrogie siły, równie groźne jak te, które rozpętały tragiczny dla nas Wrzesień – i że w tej sytuacji tylko wierna przyjaźń i uczciwy sojusz z silnym sąsiadem na wschodzie daje nam jedyna rękojmię, że nie dojdzie do nowego Września? Czyż są u nas ludzie aż tak zacietrzewieni i zaślepieni, że nie widzą tej oczywistej prawdy?

Szczególnie ważkie było słowa I sekretarza, dotyczące przyszłych szerszych dyskusji i wyjaśnień, zapowiadanych na temat demokracji, wolności słowa, praworządności, oraz twórczości naukowej – a w niedawnym sprawozdaniu telewizyjnym z obrad budapeszteńskich zawiadomiono nas, że w przyszłych debatach na szczytowych zjazdach partyjnych będzie się szczerze omawiało nie tylko same światła i sukcesy, ale także cienie i bolączki. Odważne wyjaśnienie prawdy także o własnych minusach i o sprawach wstydliwych budzi zawsze zaufanie u ludzi dobrej woli, a wrogom wytrąca demagogiczną broń z ręki.

Dlatego mamy prawo patrzeć z ufnością w naszą przyszłość i żywić niezachwiana wiarę w tych, którzy kierują naszym życiem politycznym i społecznym – zgodnie z wypowiedzią I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki.

ARKADY FIEDLER

Poznań, dnia 6. IV. 1968 r.

arczi
04-07-2003, 10:33
" Żydzi podkopują fundamenty tradycyjnego życia i wykorzeniają społeczeństwo. Odrywają od korzeni.
Prawdziwy lud czerpie swój geniusz z ziemi, ze słońca, morza, gleby. To w nich rodzi się świadomość. Żydzi nie mają nawet swojej ziemi.Izrael? To nie są Żydzi. Przyjżyjcie się Izraelczykom. Stworzyli świeckie społeczeństwo. Judaizm nie jest im potrzebny, bo mają ziemię. Prawdziwy Żyd jest wędrowcem, nomadem. Nie ma własnych korzeni, więc tworzy uniwersalne teorie. Nie mogąc orać czy wbijać gwoździ, bierze się za handel, inwestuje w kapitał. Pracuje wyłącznie głową. Zmienia życie ludzi wyrosłych z ziemi w kosmopolityczną papkę, opartą na książkach, liczbach i ideach. To jest jego siła.
Co nam dały genialne żydowskie umysły: Marks, Freud, Einstein?
Komunizm, seksualność dziecięcą i bombę atomową. Wystarczyło im 300 lat żeby wyjść z gett Europy i zakwestionować w całym świecie rozum i porządek. Pchnęli ludzi w chaos walki klas, irracjonalnych pragnień, względności, w świat, gdzie zadaje się kłam istnieniu sensów i znaczeń. Dlaczego? Bo tak działa żydowska dusza. Każe drzeć tkaninę życia, nitka po nitce. Żyd pragnie nicości. Nicości bez końca..."

"Dlaczego nienawidzimy Żydów? Czy dlatego, że pchają się gdzie nie ich miejsce? Czy może dlatego, że trzymają się razem? Dlatego że są skąpi, czy że obnoszą się z forsą? Że są bolszewikami czy kapitalistami? Że mają największe IQ czy najbardziej aktywne życie płciowe? Wiecie dlaczego naprawdę nie nawidzimy Żydów? Ponieważ istnieją. To pierwotny aksjomat cywilizacji. Tak jak mężczyzna pragnie kobiety, tak samo nienawidzi Żydów. Nie ma innej przyczyny..."

"Kto chce zniszczyć Żydów? Kto chce zetrzeć ich kości na proch... tylko po to, żeby znów się odrodzili? Żeby powstali jeszcze silniejsi, mądrzejśi i bardziej zjednoczeni? Co mamy robić? Musimy ich pokochać. Co takiego? Powiedział by pokochać Żydów? Dziwne, wiem. Ale z nimi nie da się po prostu. Żyd mówi nam, że chce mieć spokój, by studiować Torę, prowadzić interes, uprawiać seks ze swoją niewyżytą żoną. Ale to wszystko nieprawda. On pragnie naszej nienawiści. Potrzebuje jej. To ona nadaje sens jego istnieniu. Gdyby nie było Hitlera, Żydzi by go wymyślili.
Bez nienawiści naród wybrany zniknąłby z powierzchni ziemi. Im gorzej traktujemy Żydów, tym potężniejsi się stają. Niewola egipska uczyniła z nich naród. Pogromy zahartowały. Z Oświęcima zrodziło się państwo Izrael. Cierpienie jest kluczem do ich geniuszu..."

To tylko wybrane wypowiedzi Dannego Balinta. Żyda który porażony za młodu okrutnością Boga stał się antysemitą.
Wstrząsające odkrycie prowadzi go do otwartej wojny z Bogiem i co za tym idzie do przeciwstawienia się własnej społeczności, zakwestionowania jej tożsamości religijnej i kulturowej. Okrutny jak jego Bóg dołącza do skinheadów.Nienawidzi swoich i pogardza jednocześnie żądnymi krwi osiłkami. Brnie dalej, dzięki swojej inteligencji robi karierę jako ideolog w organizacjach neofaszystowskich.

Tak naprawdę to tylko film. "Fanatyk" ( The Believer) bo o nim mowa jest poprostu świetny. Może ktoś już go oglądał. Jeśli nie, polecam.
"Fanatyk" został przez krytyków w wielu krajach na świecie uznany za jedno z najciekawszych wydarzeń ubiegłego roku. Film zdobył pierwsza nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie, nagrody otrzymał również na Festiwalach w Toronto, Monachium, Jerozolimie oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Na wyspach uznany za najbardziej skandalizujący film roku.

Klusek
04-07-2003, 12:20
A z kolei Izaak Singer, żedowski pisarz, laureat Nobla powiedział, że cyt. "tam gdzie nie ma antysemityzmu Żydzi go wymyślą". Tylko czego to dowodzi?

Łysolek
04-07-2003, 12:52
Arczi ja oglądałem Fanatyka i uważam to za jeden z najlepszych filmów jakie dotyczą antysemityzmu ... tylko czemu ten chłopaczek sam był Żydem ?? :fu: :fu: